OTANT�K TA�

DOĞAL MALAHİT KAYA KOLEKSİYON MİNAREL (KONGO)

DOĞAL KAYALAR
Malahit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 390 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • MALAHİT BODRİAL OLUŞUM

Malakit yeşil bir bakır karbonat mineralidir. Adı, “mallow” anlamına gelen “malache” kelimesinden gelmiş olabilir,çünkü malachite rengi, mallowyaprağının rengine benzerdir. Alternatif olarak,

Malahit Taşı

Malahit Taşı

isim, diğer mayalara kıyasla malakitin yumuşak olması nedeniyle “yumuşak” anlamına gelen Yunanca “malakos” kelimesinden kaynaklanmış olabilir. Malakit bir bakır kaynağı ve bir değerli taş olarak kullanılır. Genellikle bakır yataklarında azuritle birlikte görülür. Malahit, çoğunlukla, yeşilin çeşitli tonlarında, onu ilginç bir değerli taş haline getiren ayırt edici konsantrik bantlara sahiptir. Genellikle agrega şeklinde, botriyodal (üzüm biçimli) kitleler halinde oluşur. Malçerit tarihi, antik Mısırlılar, Rumlar ve Romalılar’a geri döndü. Malakit, mücevherler ve muska yapmak için kullanıldı ve göz farı yapmak için toz haline getirdi. Malakit ayrıca yeşil boya pigmenti olarak da kullanılmaktadır. Yıllar önce, büyük miktarda 20 ton ağırlığında malakit bloğu Rusya’da bulundu ve saraylarını süslemek için Çarlıklar tarafından kullanıldı. Bununla birlikte, malakitin en önemli çağdaş kaynağı Afrika’dır.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BİODRAL OLUŞUM MALAKİT KOLEKSİYON PARÇA;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;İLERİ SEVİYE PROFESYONEL KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR ; SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

BOYUT: 10 CM X 7 CM AĞIRLIK : 390 GR

Malakit konsantrik halkalarından dolayı ayırıcı bir maddedir. Çizgiler görüldüğünde başka bir malzeme ile karıştırılmamalıdır. Bununla birlikte, bir malachite parçası o kadar küçüktür ki bantlama ile tanımlanamaz, diğer opak yeşil değerli taşlar için yanlış anlaşılabilir.

Malakit; Köken ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
En büyük malakit yatakları, 20 tondan fazla blok bulunduğu Rusya’da gerçekleşti. Bununla birlikte, günümüzde, çoğu malakit, Zaire, Avustralya, Şili, Namibya, Zimbabve ve Arizona’da mayınlı.

Malahit Alınması ve Malakit Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Malakit Rengi

Malakit hafif ila çok koyu yeşildir. Rengi bakırdan gelir. Genellikle bantlanır. Göz benzeri yüzükler en popüler bantlar olup, bu işaretlerle birlikte malahit, “tavuskuşu gözü” olarak bilinir.

Malakit Taşı Koleksiyon
Malakit Taşı Koleksiyon

Malahit Taşı Kaya

Malahit Taşı Kaya

Malahit Berraklığı ve Parıltısı

Kaba malakit zayıf vitröz veya mat bir parlaklığa sahiptir, ancak kesilmiş veya cilalanmış malakite ipeksi bir parlaklığa sahiptir.
Malakit genellikle halkalar, küpeler veya kolye için süslü şekillerde en cabochon kesilir. Ayrıca karikatürler gibi karmaşık formlara da kazınabilir. Küre şeklinde malakit, kolye, bilezik ve küpeler için cazip boncuklar yapar. Malahit bazen yüz ya da yuvarlanmış demektir. Malakit kesilirken, lapidarist çizgileri göstermek için keser.

Malakit Tedavisi

Malçit oldukça yumuşak olduğundan sertliğini arttırmak için bazen reçine veya mum ile kaplanır. Tüm saygın mücevher tedarikçileri, herhangi bir işlem veya iyileştirme beyan eder. Doğal, işlenmemiş malakit kolayca bulunabilir.

Malahit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Cu2 (CO3) (OH) 2 Temel bakır karbonat
Kristal yapı: monoklinik; Küçük, uzun prizmatik; Genellikle agrega
Renk: Açık-yeşil-siyah-yeşil, bantlı
Sertlik: Mohs ölçeğinde 3.5 – 4
Kırılma indisi: 1.655-1.909
Yoğunluk: 3,25-4,10
dilinim: Mükemmel
Şeffaflık: Şeffaf, opak
Çift Kırma veya Çift Kıvırma: -0,254
Parlaklık: Zayıf vitreus, mat
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Glossary’e bakın.

Malakit: Benzer veya Benzeri Gemstones Başa Dön

 

Blue Azurite
Mavi Azurit
Malakit, azurit ve malakitten oluşan azure-malachite ile ilgilidir. Azurit-malahit, azurit ve malahit karışımı olduğu için, mavi ile yeşil karışımıdır. Malakit, aynı zamanda İsrail’den gelen turkuaz ve krizolayla birlikte malakit olan Eilat taşıyla da ilgilidir.

Malakit Oluşumu
Malakit Oluşumu
Malahit Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri Başa Dön
Eski Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar malakitleri kötü gözlerden korumak için muska haline getirmişlerdir ve Ortaçağda çocukları cadı ve kara büyüden korumak için kullanılmıştır. Aslında, malahitin, yaklaşmakta olan tehlikedeki kişiyi parçalara ayırarak uyarması bekleniyordu. Bu nedenle Malakit’in koruyucu nitelikleri olduğu düşünülmektedir. Bazıları, malakitin, kullanıcının duygularını yansıttığını söylüyor; bu nedenle, pozitif hissettiğinde onu giymek en iyisidir. Bununla birlikte, diğerleri, malakitin olumlu duyguları teşvik edebilecek ve olumsuzluk duyguları açığa çıkarabilecek sakinleştirici bir mineral olduğunu söylüyor. Fiziksel olarak, malakitin fiziksel enerjiyi arttırdığı, şişmiş eklemleri azalttığı, doğum eylemini kolaylaştırdığı, menstrüel bozuklukları hafiflettiği, karaciğer detoksifikasyonunu teşvik ettiği, vertigo ve seyahat hastalığını önlediği, huzur uykusuna yardım ettiği, solunum problemlerine yardımcı olduğu, bağışıklık sistemini geliştirdiği ve sindirimi teşvik ettiği ve iyi dolaşımı teşvik ettiği iddia edilmektedir. . Malakit 13. evlilik yıldönümü için geleneksel bir değerli taş. Ayrıca bazılarının iş başarısını teşvik ettiği düşünülmektedir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, malakitin, kalp çakrasını dengelediği, duygusal ihtiyaçlarımıza dokunmamıza ve duygularımızı etkili bir şekilde ele almamıza yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Malahit Özellikleri

Malahit Özellikleri

Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törensel ve Mitolojik Değerli taşlar çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd’in tek görüşünü temsil etmez. Bu bilgiler, doktorunuzun tavsiyesinin yerini almamaktadır. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.

Malakit Taşı Faydaları
Malakit Taşı Faydaları

Malakit Değerli Taş ve Kuyumculuk Tasarım Fikirleri Başa Dön
Malakit iyi gümüş, altın veya bakır ile çiftleşir. Eski, kabile veya çağdaş tasarımlara modifiye edilebilir. Kalın rengi, malakitin hem erkekler hem de kadın mücevherleri için uygun olmasını sağlar. Malakit, ince, narin tasarımlar veya dramatik, tıknaz stiller için uygundur. Malahit taşları genelde yüz yüze değildir, ancak bazen yüzlü boncuklar ve yüzükler görülür. Malahit taşları delinebilir veya yuvarlanabilir.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların büyüklüğü / ağırlık oranı farklıdır . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmaslardan daha küçüktür.

Ünlü Malakit Değerli Taşlar Başa Dön
En meşhur malahit, bir değerli taş değil, St Petersburg’daki Kış Sarayı’ndaki “Malahit Odası” nun iç dekorasyonunun bir parçasını teşkil eder. Oda, Alexander Briullov tarafından 1830’lu yıllarda İmparatoriçe Alexandra Fyodorovna’nın (Nicholas 1’in eşi) bir karşılama odası olarak tasarlandı. Zengin Malçeşit Oda, malakitle yapılmış süs sütunları, vazolar ve şömine panellerine sahiptir.

Malakit Değerli Taş Mücevher Bakımı ve Temizleme Başa Dön
Kıymet taşlarınızı temizleme Malakit diğer pek çok taşa göre daha yumuşaktır, bu nedenle oldukça kolay çizilebilir. Yüzük, kemer tokası, bilezik veya günlük olarak sürekli aşınma geçiren başka ürünler için malahit giymeniz önerilmez. Bununla birlikte, malakite bazen bu yollarla takılabilir. Malakit, küpeler, broşlar, kolyeler ya da kravat iğneleri olarak kullanılmaya en uygundur, çünkü bunlar çizilip çalınmaz. Malçit ısı, asit, amonyak ve sıcak suya karşı hassastır, özenli davranılmalıdır. Bu nedenle, sert ev kimyasalları temizlenmelidir. Malakit, ortak kuvartstan daha yumuşaktır ve sıradan toz sıklıkla iz bırakan kuvartaları içerdiğinden tozun kolayca silinmesi sonunda cilanın ve istenmeyen yüzey çiziklerinin azalmasına neden olabilir.
Malakitinizi temizlemek için sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıyı çıkarmak için iyice durulamaya dikkat edin. Çoğu değerli taşlarla olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazlar tavsiye edilmez. Egzersiz yapmadan, temizledikten veya spor gibi sert fiziksel aktiviteler yapmadan önce her zaman mücevheratı veya değerli taşları çıkarın. Çizik oluşumunu önlemek için malakitinizi diğer değerli taşlardan uzak tutun. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya bir kumaş kaplı mücevher kutusu içine koymak en iyisidirMalakit, Cu 2 (CO 3 ) (OH) 2 kimyasal bileşimi olan yeşil bir bakır karbonat hidroksit mineralidir. Bakır metali üreten ilk cevherlerden biriydi. Bugün bakır madeni olarak önemsizdir, çünkü genellikle küçük miktarlarda bulunur ve diğer kullanım türleri için daha yüksek fiyatlarla satılabilmektedir.

Malakit Faydaları

Malakit Faydaları

Malakit, binlerce yıldır bir değerli taş ve heykel malzemesi olarak kullanılmaktadır ve günümüzde halen popülerdir. Bugün çoğunlukla takı kullanımı için kabukonlara veya boncuklara kesilir.

Malakit, zamanla ya da ışığa maruz kaldığında solmayan yeşil bir renge sahiptir. Bu özellikler, kolayca toz haline getirilme kabiliyeti ile birlikte, malakitin binlerce yıldır tercih edilen bir pigment ve renklendirici maddesi haline getirildi.

Botriyodal malahit
Botryoidal Malachite: Bisbee, Arizona’dan bir deniz köpüğü yeşili rengindeki botriyalı malakitin yakın çekimi. Bu görünüm, yaklaşık 5 milimetre genişliğinde ve yüksekliğinde bir örneği içerir. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf.

Malakit nerede oluşur?
Malakit, Dünya içindeki sığ derinliklerde, bakır yataklarındaki oksitleyici bölgede oluşan bir mineraldir. Çatlaklar, mağaralar, boşluklar ve gözenekli kayaçların taneler arası boşluklarında inen çözeltilerden çökelir. Çoğunlukla karbonat minerallerinin oluşması için uygun bir yeraltı kimyasal çevrenin oluşabileceği kalker içerisinde oluşur. İlişkili mineraller, azurit , bornit , kalsit , kalkopirit , bakır , küpparçası ve çeşitli demir oksitleri içerir
.

İstifade edilecek ilk malahit yataklarından bazıları Mısır ve İsrail’de bulunuyordu. 4000 yıl önce, maden çıkarıldı ve bakır üretmek için kullanıldı. Bu mevduattan gelen malzemeler ayrıca değerli taşlar, heykeller ve pigmentler üretmek için kullanılıyordu. Rusya’nın Ural Dağları’ndaki birkaç büyük depozito agresif mayınlıydı ve 1800’lü yıllarda çok miktarda mücevher ve heykel malzemesi tedarik ettiler. Bugün bu birikimlerden çok az miktarda üretilmektedir. Günümüzde taşocakçılığın pazara giren malakitin büyük bir kısmı Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ndeki mevduattan kaynaklanmaktadır. Avustralya, Fransa ve Arizona’da daha düşük miktarlar üretilir.

Malakit
Malakit

Dikit madalit
Stalaktit malahit: Kongo Demokratik Cumhuriyeti , Kasompi Madeninden alınan bir sarkıt malachite örneği. Örnek yaklaşık 21 x 16 x 12 cm ölçülerindedir. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf.

Malakitin Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflama Karbonat
Renk Yeşil
Meç Yeşil
parıltı Seyrek kristaller, camsı ila adamantin’dir. Lifli örnekler ipeksi bir görünümdedir. Masif örnekler topraklı değildir. Çok parlak bir parlaklığa parlatır.
diaphaneity Çoğu numuneler opaktır. Kristaller yarı saydamdır.
yarılma Tek yönde mükemmel. İkinci bir yönde fuar.
Mohs sertliği 3,5 ila 4,0
Spesifik yer çekimi 3.6 ila 4.0
Teşhis Özellikleri Yeşil renk, yumuşak, yeşil sıvı üretmek için seyrelti HC1 ile kabartır.

Malahit Taşı

Malahit Taşı

Kimyasal bileşim Cu2 (CO3) (OH) 2
Kristal Sistemi monoklinik
Kullanımları Küçük bir bakır cevheri. Değerli taşlar, küçük heykeller, pigment.

Malakitin Fiziksel Özellikleri
Malahit’in en çarpıcı fiziksel özelliği yeşil renktir. Mineralin tüm örnekleri yeşildir ve bir pastel yeşilden parlak bir yeşile, neredeyse siyah olan son derece koyu bir yeşil arasındadır. Mağaralarda bulunan kalsit birikintilerine benzer şekilde yer altı oyuklarının yüzeyleri üzerinde tipik olarak sarkıt ve botriyodik kaplamalar olarak bulunur. Bu malzemeler döşeme ve parçalar halinde kesildiğinde, kesilmiş yüzeyler çoğunlukla akiklere benzer bantlar ve gözler sergiler.
Malakit nadiren bir kristal olarak bulunur, ancak bulunursa, kristaller genellikle şekil olarak tabulara asikülerdir. Kristaller parlak yeşil renkli, şeffaf, camsı ila adamantine parlaklığındadır. Kristalli olmayan örnekler opaktır, genellikle donuk ve topraklı bir parlaklıktır.

 

Malakit bir bakır mineralidir ve malakite, 3.6 ila 4.0 arasında değişen yüksek özgül ağırlık verir. Bu özellik, yeşil bir mineral için o kadar çarpıcı ki, malahit tanımlamak kolaydır. Malakit, soğuk, seyreltik hidroklorik asit ile temas halinde efervesan üreten az miktarda yeşil mineralden biridir. Ayrıca 3.5-4.0 arasında bir Mohs sertliğiyle yumuşak bir mineraldir .Malakit, güzel, zengin yeşil rengiyle bir mücevher olarak öneminden hiçbir şüphemiz bırakmaz. Opak olmayan güç ve güç talepleri, izleyiciyi büyüleyerek saygı duyuyor. Yine de çizgileri, çevreleri ve tasarımlarındaki hareket, akış ve enerji yatıştırıcı ve hoş geldiniz. Bu, manevi açıdan davet ediyor.

Malakit, doğanın derin şifa veren yeşilini simgeler ve çiçekler, ağaçlar, kökler ve bitkilerin doğal güzelliğini temsil eder. Malzeme düzlemini yöneten derin Dev yeşil’i gösterir. [Raphaell, 144] Değişen durumlardan birine yardım eden ve manevi büyümeyi sağlayan bir Dönüşüm Taşıdır. [Melody, 395] Fiziksel ve duygusal seviyeleri iyileştirir, yabancı cisimleri çıkarır ve Yaşam Gücünü aura ve vücut boyunca uyarır. [Ahsian, 248]

Malakit adı, Mallow yapraklarının benzerliğini gösteren Yunanca kelime malakee veya kötü niyetli sözcükten ya da yumuşak anlamda Yunanca kelime malakos’dan gelebilir. [Fernie, 167] [Simmons, 247] Bakır karbonat olarak Malakit, bazen Azurit ile birleşerek Malakit-Azurit oluşturur ya da Chrysocolla ile Malakit-Chrysocolla oluşturur. [Simmons, 247]

Eski Mısırlılar tarafından iyi bilinen Malakit mayınları, M.Ö. 4000 yıllarında Süveyş ve Sina arasında kullanılıyordu [Kunz, 97] Ayrıca takma, süs eşyaları ve toz halindeki eski Yunanlılar ve Romalılar için göz farı için popülerdi . Ortaçağda, Malakit’in “Kötü Göz” e karşı koruması ve çeşitli mide rahatsızlıklarını tedavi ettiği düşünülüyordu. Rus czars, kaleleri süsler ve paneller için Malakit, karmaşık kakma işleri yaptı. [Simmons, 247]

Malakit özünde, yüzeyinde açık yeşil göz biçimli formlar veya bantlar bulunur. Olumsuz olguların önüne geçmek için, büyük vizyon sahibi güçleri arttırdığı düşünülen bu “göz taşları” kullanıldı. Çocuklar için güvenlik ve korunma taşlarıydılar ve günümüzün en dikkat çekici birliği, tehlike tehdidine karşı uyarı yapabilme yeteneğidir. [Mella, 90]
Kristallerin kullanımı Malçit Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Malakit, negatif enerjileri ve kirleticileri atmosferden ve vücuttan emen bir koruma taşıdır. Her türlü radyasyona karşı koruma sağlar, elektromanyetik kirliliği temizler ve yeryüzü enerjilerini iyileştirir. [Salon, 183] Mutfakta mikrodalga fırınlar ve canlı alanlarda televizyonlar bulundurun. İşyerinde Malakit, gürültüye, aşırı parlak flüoresan aydınlatmasına ve teknolojik ekipmanlardan gelen zararlı ışınlara, olumsuz telefon çağrılarına ve e-postalara karşı koruma sağlar. [Eason, 283]

Seyahatin bir taşı olarak Malakit, kristali bir geziden önce kendinize tutarak ve Başmelek Raphael’in kanatlarında canlandırırken, uçma korkularını korur ve üstesinden gelir. Jet sürüşüyle yardımcı olur, düzgün iş seyahatini teşvik eder ve sıkışık otoyollarda seyahatte korur. [Eason, 42, 283]

Malakit, kazalara karşı bir koruma, açıklanamayan kazalardan korunma amaçlı madenciler ve sekreterlerin açık düşünmeyi teşvik etmesi için uçak ve havayolu işçilerine destek taşıdığı biliniyor. [Mella, 129,132-133]

DOĞAL MALAHİT KAYA KOLEKSİYON MİNAREL (KONGO)

DOĞAL KAYALAR
Malahit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 390 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • MALAHİT BODRİAL OLUŞUM
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Malakit yeşil bir bakır karbonat mineralidir. Adı, “mallow” anlamına gelen “malache” kelimesinden gelmiş olabilir,çünkü malachite rengi, mallowyaprağının rengine benzerdir. Alternatif olarak,

Malahit Taşı

Malahit Taşı

isim, diğer mayalara kıyasla malakitin yumuşak olması nedeniyle “yumuşak” anlamına gelen Yunanca “malakos” kelimesinden kaynaklanmış olabilir. Malakit bir bakır kaynağı ve bir değerli taş olarak kullanılır. Genellikle bakır yataklarında azuritle birlikte görülür. Malahit, çoğunlukla, yeşilin çeşitli tonlarında, onu ilginç bir değerli taş haline getiren ayırt edici konsantrik bantlara sahiptir. Genellikle agrega şeklinde, botriyodal (üzüm biçimli) kitleler halinde oluşur. Malçerit tarihi, antik Mısırlılar, Rumlar ve Romalılar’a geri döndü. Malakit, mücevherler ve muska yapmak için kullanıldı ve göz farı yapmak için toz haline getirdi. Malakit ayrıca yeşil boya pigmenti olarak da kullanılmaktadır. Yıllar önce, büyük miktarda 20 ton ağırlığında malakit bloğu Rusya’da bulundu ve saraylarını süslemek için Çarlıklar tarafından kullanıldı. Bununla birlikte, malakitin en önemli çağdaş kaynağı Afrika’dır.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BİODRAL OLUŞUM MALAKİT KOLEKSİYON PARÇA;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;İLERİ SEVİYE PROFESYONEL KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR ; SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

BOYUT: 10 CM X 7 CM AĞIRLIK : 390 GR

Malakit konsantrik halkalarından dolayı ayırıcı bir maddedir. Çizgiler görüldüğünde başka bir malzeme ile karıştırılmamalıdır. Bununla birlikte, bir malachite parçası o kadar küçüktür ki bantlama ile tanımlanamaz, diğer opak yeşil değerli taşlar için yanlış anlaşılabilir.

Malakit; Köken ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
En büyük malakit yatakları, 20 tondan fazla blok bulunduğu Rusya’da gerçekleşti. Bununla birlikte, günümüzde, çoğu malakit, Zaire, Avustralya, Şili, Namibya, Zimbabve ve Arizona’da mayınlı.

Malahit Alınması ve Malakit Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Malakit Rengi

Malakit hafif ila çok koyu yeşildir. Rengi bakırdan gelir. Genellikle bantlanır. Göz benzeri yüzükler en popüler bantlar olup, bu işaretlerle birlikte malahit, “tavuskuşu gözü” olarak bilinir.

Malakit Taşı Koleksiyon
Malakit Taşı Koleksiyon

Malahit Taşı Kaya

Malahit Taşı Kaya

Malahit Berraklığı ve Parıltısı

Kaba malakit zayıf vitröz veya mat bir parlaklığa sahiptir, ancak kesilmiş veya cilalanmış malakite ipeksi bir parlaklığa sahiptir.
Malakit genellikle halkalar, küpeler veya kolye için süslü şekillerde en cabochon kesilir. Ayrıca karikatürler gibi karmaşık formlara da kazınabilir. Küre şeklinde malakit, kolye, bilezik ve küpeler için cazip boncuklar yapar. Malahit bazen yüz ya da yuvarlanmış demektir. Malakit kesilirken, lapidarist çizgileri göstermek için keser.

Malakit Tedavisi

Malçit oldukça yumuşak olduğundan sertliğini arttırmak için bazen reçine veya mum ile kaplanır. Tüm saygın mücevher tedarikçileri, herhangi bir işlem veya iyileştirme beyan eder. Doğal, işlenmemiş malakit kolayca bulunabilir.

Malahit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Cu2 (CO3) (OH) 2 Temel bakır karbonat
Kristal yapı: monoklinik; Küçük, uzun prizmatik; Genellikle agrega
Renk: Açık-yeşil-siyah-yeşil, bantlı
Sertlik: Mohs ölçeğinde 3.5 – 4
Kırılma indisi: 1.655-1.909
Yoğunluk: 3,25-4,10
dilinim: Mükemmel
Şeffaflık: Şeffaf, opak
Çift Kırma veya Çift Kıvırma: -0,254
Parlaklık: Zayıf vitreus, mat
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Glossary’e bakın.

Malakit: Benzer veya Benzeri Gemstones Başa Dön

 

Blue Azurite
Mavi Azurit
Malakit, azurit ve malakitten oluşan azure-malachite ile ilgilidir. Azurit-malahit, azurit ve malahit karışımı olduğu için, mavi ile yeşil karışımıdır. Malakit, aynı zamanda İsrail’den gelen turkuaz ve krizolayla birlikte malakit olan Eilat taşıyla da ilgilidir.

Malakit Oluşumu
Malakit Oluşumu
Malahit Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri Başa Dön
Eski Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar malakitleri kötü gözlerden korumak için muska haline getirmişlerdir ve Ortaçağda çocukları cadı ve kara büyüden korumak için kullanılmıştır. Aslında, malahitin, yaklaşmakta olan tehlikedeki kişiyi parçalara ayırarak uyarması bekleniyordu. Bu nedenle Malakit’in koruyucu nitelikleri olduğu düşünülmektedir. Bazıları, malakitin, kullanıcının duygularını yansıttığını söylüyor; bu nedenle, pozitif hissettiğinde onu giymek en iyisidir. Bununla birlikte, diğerleri, malakitin olumlu duyguları teşvik edebilecek ve olumsuzluk duyguları açığa çıkarabilecek sakinleştirici bir mineral olduğunu söylüyor. Fiziksel olarak, malakitin fiziksel enerjiyi arttırdığı, şişmiş eklemleri azalttığı, doğum eylemini kolaylaştırdığı, menstrüel bozuklukları hafiflettiği, karaciğer detoksifikasyonunu teşvik ettiği, vertigo ve seyahat hastalığını önlediği, huzur uykusuna yardım ettiği, solunum problemlerine yardımcı olduğu, bağışıklık sistemini geliştirdiği ve sindirimi teşvik ettiği ve iyi dolaşımı teşvik ettiği iddia edilmektedir. . Malakit 13. evlilik yıldönümü için geleneksel bir değerli taş. Ayrıca bazılarının iş başarısını teşvik ettiği düşünülmektedir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, malakitin, kalp çakrasını dengelediği, duygusal ihtiyaçlarımıza dokunmamıza ve duygularımızı etkili bir şekilde ele almamıza yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Malahit Özellikleri

Malahit Özellikleri

Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törensel ve Mitolojik Değerli taşlar çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd’in tek görüşünü temsil etmez. Bu bilgiler, doktorunuzun tavsiyesinin yerini almamaktadır. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.

Malakit Taşı Faydaları
Malakit Taşı Faydaları

Malakit Değerli Taş ve Kuyumculuk Tasarım Fikirleri Başa Dön
Malakit iyi gümüş, altın veya bakır ile çiftleşir. Eski, kabile veya çağdaş tasarımlara modifiye edilebilir. Kalın rengi, malakitin hem erkekler hem de kadın mücevherleri için uygun olmasını sağlar. Malakit, ince, narin tasarımlar veya dramatik, tıknaz stiller için uygundur. Malahit taşları genelde yüz yüze değildir, ancak bazen yüzlü boncuklar ve yüzükler görülür. Malahit taşları delinebilir veya yuvarlanabilir.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların büyüklüğü / ağırlık oranı farklıdır . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmaslardan daha küçüktür.

Ünlü Malakit Değerli Taşlar Başa Dön
En meşhur malahit, bir değerli taş değil, St Petersburg’daki Kış Sarayı’ndaki “Malahit Odası” nun iç dekorasyonunun bir parçasını teşkil eder. Oda, Alexander Briullov tarafından 1830’lu yıllarda İmparatoriçe Alexandra Fyodorovna’nın (Nicholas 1’in eşi) bir karşılama odası olarak tasarlandı. Zengin Malçeşit Oda, malakitle yapılmış süs sütunları, vazolar ve şömine panellerine sahiptir.

Malakit Değerli Taş Mücevher Bakımı ve Temizleme Başa Dön
Kıymet taşlarınızı temizleme Malakit diğer pek çok taşa göre daha yumuşaktır, bu nedenle oldukça kolay çizilebilir. Yüzük, kemer tokası, bilezik veya günlük olarak sürekli aşınma geçiren başka ürünler için malahit giymeniz önerilmez. Bununla birlikte, malakite bazen bu yollarla takılabilir. Malakit, küpeler, broşlar, kolyeler ya da kravat iğneleri olarak kullanılmaya en uygundur, çünkü bunlar çizilip çalınmaz. Malçit ısı, asit, amonyak ve sıcak suya karşı hassastır, özenli davranılmalıdır. Bu nedenle, sert ev kimyasalları temizlenmelidir. Malakit, ortak kuvartstan daha yumuşaktır ve sıradan toz sıklıkla iz bırakan kuvartaları içerdiğinden tozun kolayca silinmesi sonunda cilanın ve istenmeyen yüzey çiziklerinin azalmasına neden olabilir.
Malakitinizi temizlemek için sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıyı çıkarmak için iyice durulamaya dikkat edin. Çoğu değerli taşlarla olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazlar tavsiye edilmez. Egzersiz yapmadan, temizledikten veya spor gibi sert fiziksel aktiviteler yapmadan önce her zaman mücevheratı veya değerli taşları çıkarın. Çizik oluşumunu önlemek için malakitinizi diğer değerli taşlardan uzak tutun. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya bir kumaş kaplı mücevher kutusu içine koymak en iyisidirMalakit, Cu 2 (CO 3 ) (OH) 2 kimyasal bileşimi olan yeşil bir bakır karbonat hidroksit mineralidir. Bakır metali üreten ilk cevherlerden biriydi. Bugün bakır madeni olarak önemsizdir, çünkü genellikle küçük miktarlarda bulunur ve diğer kullanım türleri için daha yüksek fiyatlarla satılabilmektedir.

Malakit Faydaları

Malakit Faydaları

Malakit, binlerce yıldır bir değerli taş ve heykel malzemesi olarak kullanılmaktadır ve günümüzde halen popülerdir. Bugün çoğunlukla takı kullanımı için kabukonlara veya boncuklara kesilir.

Malakit, zamanla ya da ışığa maruz kaldığında solmayan yeşil bir renge sahiptir. Bu özellikler, kolayca toz haline getirilme kabiliyeti ile birlikte, malakitin binlerce yıldır tercih edilen bir pigment ve renklendirici maddesi haline getirildi.

Botriyodal malahit
Botryoidal Malachite: Bisbee, Arizona’dan bir deniz köpüğü yeşili rengindeki botriyalı malakitin yakın çekimi. Bu görünüm, yaklaşık 5 milimetre genişliğinde ve yüksekliğinde bir örneği içerir. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf.

Malakit nerede oluşur?
Malakit, Dünya içindeki sığ derinliklerde, bakır yataklarındaki oksitleyici bölgede oluşan bir mineraldir. Çatlaklar, mağaralar, boşluklar ve gözenekli kayaçların taneler arası boşluklarında inen çözeltilerden çökelir. Çoğunlukla karbonat minerallerinin oluşması için uygun bir yeraltı kimyasal çevrenin oluşabileceği kalker içerisinde oluşur. İlişkili mineraller, azurit , bornit , kalsit , kalkopirit , bakır , küpparçası ve çeşitli demir oksitleri içerir
.

İstifade edilecek ilk malahit yataklarından bazıları Mısır ve İsrail’de bulunuyordu. 4000 yıl önce, maden çıkarıldı ve bakır üretmek için kullanıldı. Bu mevduattan gelen malzemeler ayrıca değerli taşlar, heykeller ve pigmentler üretmek için kullanılıyordu. Rusya’nın Ural Dağları’ndaki birkaç büyük depozito agresif mayınlıydı ve 1800’lü yıllarda çok miktarda mücevher ve heykel malzemesi tedarik ettiler. Bugün bu birikimlerden çok az miktarda üretilmektedir. Günümüzde taşocakçılığın pazara giren malakitin büyük bir kısmı Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ndeki mevduattan kaynaklanmaktadır. Avustralya, Fransa ve Arizona’da daha düşük miktarlar üretilir.

Malakit
Malakit

Dikit madalit
Stalaktit malahit: Kongo Demokratik Cumhuriyeti , Kasompi Madeninden alınan bir sarkıt malachite örneği. Örnek yaklaşık 21 x 16 x 12 cm ölçülerindedir. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf.

Malakitin Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflama Karbonat
Renk Yeşil
Meç Yeşil
parıltı Seyrek kristaller, camsı ila adamantin’dir. Lifli örnekler ipeksi bir görünümdedir. Masif örnekler topraklı değildir. Çok parlak bir parlaklığa parlatır.
diaphaneity Çoğu numuneler opaktır. Kristaller yarı saydamdır.
yarılma Tek yönde mükemmel. İkinci bir yönde fuar.
Mohs sertliği 3,5 ila 4,0
Spesifik yer çekimi 3.6 ila 4.0
Teşhis Özellikleri Yeşil renk, yumuşak, yeşil sıvı üretmek için seyrelti HC1 ile kabartır.

Malahit Taşı

Malahit Taşı

Kimyasal bileşim Cu2 (CO3) (OH) 2
Kristal Sistemi monoklinik
Kullanımları Küçük bir bakır cevheri. Değerli taşlar, küçük heykeller, pigment.

Malakitin Fiziksel Özellikleri
Malahit’in en çarpıcı fiziksel özelliği yeşil renktir. Mineralin tüm örnekleri yeşildir ve bir pastel yeşilden parlak bir yeşile, neredeyse siyah olan son derece koyu bir yeşil arasındadır. Mağaralarda bulunan kalsit birikintilerine benzer şekilde yer altı oyuklarının yüzeyleri üzerinde tipik olarak sarkıt ve botriyodik kaplamalar olarak bulunur. Bu malzemeler döşeme ve parçalar halinde kesildiğinde, kesilmiş yüzeyler çoğunlukla akiklere benzer bantlar ve gözler sergiler.
Malakit nadiren bir kristal olarak bulunur, ancak bulunursa, kristaller genellikle şekil olarak tabulara asikülerdir. Kristaller parlak yeşil renkli, şeffaf, camsı ila adamantine parlaklığındadır. Kristalli olmayan örnekler opaktır, genellikle donuk ve topraklı bir parlaklıktır.

 

Malakit bir bakır mineralidir ve malakite, 3.6 ila 4.0 arasında değişen yüksek özgül ağırlık verir. Bu özellik, yeşil bir mineral için o kadar çarpıcı ki, malahit tanımlamak kolaydır. Malakit, soğuk, seyreltik hidroklorik asit ile temas halinde efervesan üreten az miktarda yeşil mineralden biridir. Ayrıca 3.5-4.0 arasında bir Mohs sertliğiyle yumuşak bir mineraldir .Malakit, güzel, zengin yeşil rengiyle bir mücevher olarak öneminden hiçbir şüphemiz bırakmaz. Opak olmayan güç ve güç talepleri, izleyiciyi büyüleyerek saygı duyuyor. Yine de çizgileri, çevreleri ve tasarımlarındaki hareket, akış ve enerji yatıştırıcı ve hoş geldiniz. Bu, manevi açıdan davet ediyor.

Malakit, doğanın derin şifa veren yeşilini simgeler ve çiçekler, ağaçlar, kökler ve bitkilerin doğal güzelliğini temsil eder. Malzeme düzlemini yöneten derin Dev yeşil’i gösterir. [Raphaell, 144] Değişen durumlardan birine yardım eden ve manevi büyümeyi sağlayan bir Dönüşüm Taşıdır. [Melody, 395] Fiziksel ve duygusal seviyeleri iyileştirir, yabancı cisimleri çıkarır ve Yaşam Gücünü aura ve vücut boyunca uyarır. [Ahsian, 248]

Malakit adı, Mallow yapraklarının benzerliğini gösteren Yunanca kelime malakee veya kötü niyetli sözcükten ya da yumuşak anlamda Yunanca kelime malakos’dan gelebilir. [Fernie, 167] [Simmons, 247] Bakır karbonat olarak Malakit, bazen Azurit ile birleşerek Malakit-Azurit oluşturur ya da Chrysocolla ile Malakit-Chrysocolla oluşturur. [Simmons, 247]

Eski Mısırlılar tarafından iyi bilinen Malakit mayınları, M.Ö. 4000 yıllarında Süveyş ve Sina arasında kullanılıyordu [Kunz, 97] Ayrıca takma, süs eşyaları ve toz halindeki eski Yunanlılar ve Romalılar için göz farı için popülerdi . Ortaçağda, Malakit’in “Kötü Göz” e karşı koruması ve çeşitli mide rahatsızlıklarını tedavi ettiği düşünülüyordu. Rus czars, kaleleri süsler ve paneller için Malakit, karmaşık kakma işleri yaptı. [Simmons, 247]

Malakit özünde, yüzeyinde açık yeşil göz biçimli formlar veya bantlar bulunur. Olumsuz olguların önüne geçmek için, büyük vizyon sahibi güçleri arttırdığı düşünülen bu “göz taşları” kullanıldı. Çocuklar için güvenlik ve korunma taşlarıydılar ve günümüzün en dikkat çekici birliği, tehlike tehdidine karşı uyarı yapabilme yeteneğidir. [Mella, 90]
Kristallerin kullanımı Malçit Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Malakit, negatif enerjileri ve kirleticileri atmosferden ve vücuttan emen bir koruma taşıdır. Her türlü radyasyona karşı koruma sağlar, elektromanyetik kirliliği temizler ve yeryüzü enerjilerini iyileştirir. [Salon, 183] Mutfakta mikrodalga fırınlar ve canlı alanlarda televizyonlar bulundurun. İşyerinde Malakit, gürültüye, aşırı parlak flüoresan aydınlatmasına ve teknolojik ekipmanlardan gelen zararlı ışınlara, olumsuz telefon çağrılarına ve e-postalara karşı koruma sağlar. [Eason, 283]

Seyahatin bir taşı olarak Malakit, kristali bir geziden önce kendinize tutarak ve Başmelek Raphael’in kanatlarında canlandırırken, uçma korkularını korur ve üstesinden gelir. Jet sürüşüyle yardımcı olur, düzgün iş seyahatini teşvik eder ve sıkışık otoyollarda seyahatte korur. [Eason, 42, 283]

Malakit, kazalara karşı bir koruma, açıklanamayan kazalardan korunma amaçlı madenciler ve sekreterlerin açık düşünmeyi teşvik etmesi için uçak ve havayolu işçilerine destek taşıdığı biliniyor. [Mella, 129,132-133]