OTANT�K TA�

KUNZİT TAŞI 5 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
KUNZİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 5.00 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KUNZİT
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • RADYAN KESİM
 • VVS KALİTE

Kunzit, saf, enerjide ve doğada hoş bir güzel kristaldir. Açık pembeden açık mor renklere kadar, duygu Taşıdır, kalbi

Doğal Kunzit Taşı

Doğal Kunzit Taşı

zihnine açar ve birbirine bağlar ve ikisi arasında şifa ilhamını teşvik eder. Kunzit, korunmak için kalbi çevreleyen duvarları serbest bırakmaya ve koşulsuz ve bol aşkın deneyimine açıklık getirmeye çağırıyor.

İlk kez 1902’de kataloğunu indiren mineralogist ve kuyumcu George Frederick Kunz’in adını taşıyan Kunzit, silikatın pembe, mor renkli Spodümendir. Camsı bir şeffaflığa sahiptir ve dikey çizgilerle düzleştirilmiş prizmatik kristaller oluşturur. Gözlem açısına bağlı olarak soluk pembe, açık mor ve hatta renksiz bir şekilde kayan, son derece pleokroiktir ve mükemmel bölünme zorluğu kesmeyi zorlaştırmasına rağmen, güzel taşlara dönüşebilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL KUNZİT TAŞI 5.00 KARAT VVS KALİTE RADYAN KESİM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

ÜRÜNÜMÜZ %100 DOĞAL OLARAK KESİLMİŞTİR ISIL TEDAVİ YOKTUR.DOĞAL EL KESİMİ

Boyut 11.70 x 9.15 x 8.40 mm

ÜRÜN:%100 DOĞAL KUNZİT

Boyut 12.60 x 9.90 x 5.40 mm 
    Ağırlık:  5.00 Cts 
    Renk : MULTİ COLOR
   Berraklık :  VSVS
   Menşei AFGANİSTAN
   IŞILTI : MÜKEMMEL RENK KIRILIMI
    sertlik : 6,5-7

Kunzit doğal olarak renksiz, pembe, lila, sarı ve yeşil kristaller oluşturur. Sarı-yeşil ile zümrüt çeşitleri Hiddenite veya Yeşil Kunzit olarak bilinir. (Özellikleri için Hiddenite sayfasına bakın.) Renksiz ila açık sarı çeşitlerine Triphane veya Spodumene denir. (Bkz. Spodumene sayfası.) Orijinal Kunzit renk açısından oldukça solgun, doğal olarak koyu renk tonları daha yüksek. Piyasada ısı ile zenginleştirilmiş bazı çeşitler var. Tüm Kunzit, doğrudan güneş ışığı altında solmaya eğilimlidir.

metafiziksel kullanımlar Kunzit Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Pembe Kunzit genellikle Kadın Taşı olarak adlandırılır. Genç ya da ilk kez anne ve bütün tek anneler için özellikle destekleyici olup, hem insana, hem de gençlerine bakmakta zorlanan hayvancı annelere yardımcı olur. Uykusuz bebekler ve aşırı aktif çocuklar için iyi bir taş ve kızların değişen vücutlarını sevmelerine yardımcı olmak için ergenlik çağına girmesi için mükemmel bir hediye. [Eason, 57]

Kunzit, yaşamı zorlaştıran ve işleyen bir çocuk için ideal bir kristal. Onun yumuşak pembe ışını rahatlık getirecek ve negatif titreşimler veya durumlardan birikmiş olabilecek her türlü gölgeyi temizleyecektir. Ayrıca, yıldız çocukları veya yürüyüş ekipleri için toprak düzlemi ortamları ve enerjiye uyum sağlamaları için yararlı bir taştır. [Raphaell, 116]

Kunzit Taşı Özellikleri

Kunzit Taşı Özellikleri

Kunzit, bir ilişki kesildikten sonra, kayıp ya da ayrım yüzünden kalp ağrısını hafifletir ve acıdan kurtulmada yardımcı olur. [Eason, 57]

Kunzit’nin rahatlatıcı gücü, muayene, mülakat veya değerlendirme sırasında sinirliliğinizi yatıştırır ve tahriş edemediğiniz durumlarda faydalıdır. İş yerinde Kunzit, üstler kişisel hoşlanmadığı veya çalışmak için sorunlar çıkardığında ya da flört veya cinsel zorbalığı bir güç oyunu olarak kullandığında koruyucu bir taştır . [Eason, 57]

Yolculuk kristali olarak Lilac Kunzit, sürüş sırasında yolda öfke ve strese karşı koruma sağlar. Ayrıca aracınızdaki zorlu yolcuları yatıştırır. [Hall, 42]

Olumsuz olayların yaşandığı yerleri gezerken Lilac Kunzit’yi taşıyın. Sezgisel güçleri arttırır ve özellikle zararlı ruhlara karşı koruyucudır. [Eason, 210]Kunzite , losyon alüminyum inosilikat olan piroksen mineral spodüminin , soluk pembe ila hafif mor kalem kalitesinde çeşididir. Kunzite ilk olarak Connecticut’ta keşfedildi ve Amerikan mineralojisti ve eski Tifany & Company eski başkan yardımcısı ve alıcı olan George Frederick Kunz (1856 – 1932) tarafından seçildi. Kunz efsanevi bir New York kuyumcu ve renkli taş uzmanıydı ve 1902’de taşı kapsamlı bir şekilde tanımlayan ilk kişi oldu.

ABD’de ilk keşfedilmesine rağmen bugünkü kunzit arzının büyük bölümü Afganistan ve Pakistan’da bulunuyor. Kunzite, aynı zamanda keşfedilen ve bir Amerikan mineralojisti olan WE Gizli adlı bir spodumene değerli taş ailesinin sarı-yeşil üyesi olan gizliite ile yakından ilgilidir; hem de klasik altın sarısı renk mücevher kalitesinde spodümendir . Kunzite’nin büyük boyutta taşlar ürettiği biliniyor. Gerçekte, 20 karat ya da daha fazla ağırlığa sahip kaliteli taşlar bulmak nadir değildir. Kunzit ve tüm spodümen grubu ilaç, seramik, cep telefonları ve otomotiv pilleri üretmek için kullanılan önemli endüstriyel lityum kaynaklarıdır.

Dünyaca ünlü Kunzit
Güzel, 47 karat bir kunzit yüzük, 1996’da Jacqueline Kennedy Onassis’in Sotheby’s müzayedesinde 410.000 doların üzerinde satıldı. Başkan Kennedy karısı için bir hediye olarak satın aldı, ancak ona verme şansı bulmadı.

Kunzit, lityum, alüminyum ve silikattan oluşur. Kunzit, monoklinik kristal sisteminde kristalleşir. Onun prizmatik kristal yapısı, kunziti tanımlamada yardımcı olabilecek farklı bir pleokrizmaya neden olur. Kunzite, hem elmas hem de topazla paylaştığı mükemmel bir bölünme sergiler. Doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalırsak, kunzitin rengi solabilir; spodümen ailesinin belirgin bir özelliği. Çoğu diğer pembe renkli taşların aksine, kunzit genellikle çok büyük boyutlarda bulunur. Vitröz parlaklığı ve sertliği, pembe safir ve spineli daha yumuşak kuartz benzer.

Kunzit Menşeli ve Taş Kaynaklı Kaynaklar Başa Dön
Kunzite ilk olarak Connecticut, ABD’de keşfedildi. İlk önemli ticaret mevduatı, 1902 yılında, San Diego, California’daki Pala bölgesinde keşfedilmiş olup morganit ( pembe berilyum ) da keşfedilmiştir. Kunzit’in en önemli yatakları Brezilya Minas Gerais’ten gelmektedir, ancak mevcut arzların çoğu Afganistan ve Pakistan’tır. Diğer kaynaklar Madagaskar, Myanmar ve ABD’dir. Kanada, Rusya, Meksika, İsveç ve Batı Avustralya’da daha küçük gem kalitesinde mevduat bulunmuştur.

Kunzit

Kunzit

Kunzit Alınması ve Kunzit Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Kunzit Rengi
Kunzit genellikle soluktur, ancak bazen parlak ve oldukça yoğun olabilir. Kunzite renkleri açık pembeden doymuş pembeye kadar değişir; lavanta, lavanta ve açık mor renkli pembe-menekşe. Rengi manganez izlerine borçludur. Renklerin uzun süre kuvvetli ışığa maruz kalmasıyla solduğu bilinmektedir. Kunzite kuvvetle pleokroik olup, görüldüğü açıya bağlı olarak farklı renk yoğunluklarına (genellikle pembe, açık ve mor) neden olur. Kristallerin üstleri ve altları en derin rengi gösterir.

Kunzite Berraklığı ve Parıltısı
Kunzite mükemmel şeffaflıkla oluşur. Çoğu taş çok temiz olmasına rağmen, bazı taşlar sıklıkla tüpler veya kırıklar gibi hizalanmış kapanımları gösterebilir. Göz temiz taşlar en çok arzu edilen öğeler olarak kabul edilir, ancak diğer taş türlerinde olduğu gibi daha yüksek prim talep etmeleri gerekmez. Kunzite parlatıldığında camsı bir parlaklık sergiler.

Kunzit Kes ve Şekil
Kunzite genelde bir zümrüt basamağı ile yüz yüze. Ayrıca, ekstra yönler parlaklığını arttırdığı için sıklıkla Portekizce kesilmiş olarak bulunur. Kunzite, güçlü bir pleokrizma sergilemekte ve renkleri en üst düzeye çıkarmak için kesmeyi düzgün şekilde yönlendirmek için taş örgütleri gerektirmektedir. Kesim, mükemmel bölünme, bölünmüş kırık ve güçlü pleokroizm nedeniyle gerçek bir meydan okuma olabilir. En yaygın şekiller oval, yuvarlak, yastık ve sekizgen (zümrüt kesim) yanı sıra fantezi kalpler ve trilyonlar içerir.

Kunzit Tedavisi
Çoğu kunzite tipik olarak herhangi bir şekilde muamele edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, bazı kahverengimsi ve yeşil-mor renkli taşlar, rengi iyileştirmek için yaklaşık 300 ° F (150 ° C) sıcaklığa ısıtılabilir. Işınlama, rengi tedavi etmek için kullanılan başka bir tedavi yöntemidir, ancak düzenli ısıtma kadar yaygın değildir.

Kunzite Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    LiAl [Si2O6] Lityum alüminyum silikat
Kristal yapı:    monoklinik; prizmatik; yassı
Renk:    Açık mor-pembe, pembe-mor
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7 arasında
Kırılma indisi:    1.660 – 1.681
Yoğunluk:    3,15 ila 3,21
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Şeffaf
Çift Kırma veya Çift Kıvırma:    0.014-0.016
Parlaklık:    cam
floresan:    Güçlü, sarı-kırmızı, turuncu

Kunzit Taş

Kunzit Taş

Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Terimler Sözlüğümüze bakın.

Kunzit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa Dön
Sarı Spodümen
Sarı Spodümen
Kunzite, daha yaygın ‘ sarı spodümen’ ve ‘gizli’ yeşil form da dahil olmak üzere, birkaç farklı değerli taş çeşidi ürettiği bilinen spodümen ailesine aittir. Ayrıca, açık renkli mavi ile yeşil-mavi arasında spodümen ve çeşitli renk çeşitleri bulunur, ancak bunlar genellikle değerli taşlar olarak kullanılmaz veya yüzü alınmaz. Renksiz formdaki spodümen bazen ‘trifan’ olarak adlandırılır.

Kunzite pembe takı taşları olarak da popüler olan pembe morganit ve pembe turmalin ile yakından ilişkilidir. Pembe spinel ve pembe safir kunzit için bazen yanlış olabilir, ancak kunzite çok daha yumuşaktır ve çok daha büyük boyutlarda mevcuttur. Çoğu pembe safir ve spinel değerli taşlar ağırlık olarak 1 karat daha azdır, ancak kunzit nadiren birkaç karattan daha küçük boyutlarda görülür.

Kunzite Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Bazıları kunziti Şubat ayı için modern bir doğum yıldızı olarak görüyor ancak bu görüş, gelenekçilerin desteğinden yoksundur. Bir kunzit kıymetli taşının takanının iyi şansla kutsanmış olduğuna inanılıyor. Kunzite’den, giyen kişiye başkalarıyla daha iyi anlamak ve daha iyi etkileşim kurmak için yardım ettiği söylenir. Güneş ışığına ve sıcaklığa duyarlılığı nedeniyle Kunzite bazen ‘akşam taşı’ olarak anılır. Kunzite’nin pembe renginin kalbin ve zihnin enerjilerini bağladığı söylenir. Bu nedenle, sıklıkla bir ‘denge taşı’ olarak anılır. Kunzitin sevenler arasındaki iletişimi geliştirmesine ve kırık evliliklere ve kırık kalplerimize yardımcı olabileceğine inanılıyor. Fiziksel olarak kunzitin akciğer rahatsızlıklarında yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Antik çağlarda olduğu gibi Orta Çağ’da da insanlar kozmosun kıymetli taşlara yansımadığına inanıyorlardı. Modern Batılı ezoterik hareketler bu eski düşünceyi yeniden canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı mücevherleri tanıtmak için onu başka bir pazarlama aracı yaptı. Bu inançta bazı gerçeği olsun veya olmasın, muhtaç olanlara yardımcı olup olmaması gerçekten önemli değildir. Kunzite, Pluto ve Venüs gezegenlerine atandı.

Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törenli ve Mitolojik Değerli Taş Metni çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüş değil. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.
Kunzite Kuyumculuk Tasarım Fikirleri Başa Dön
Kunzit nispeten iyi bir sertliğe (Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7.5), cazip bir parlaklığa ve mükemmel şeffaflığa sahip olsa da, pek çok gemi değerli taşçı için hala bilinmiyor. Yüzük, bilezik, kolye, pim ve broş dahil olmak üzere her türlü kuyumculuk tasarımı için mükemmeldir. Kunzit’in çekiciliği zarif renk ve mükemmel berraklığında yatıyor. Kunzite’nin rengi kadınsı modalara hitap ediyor. Siyahla giyindiğinde yumuşak pembe çarpıcıdır.

Kunzit Taşı Satış

Kunzit Taşı Satış

Günümüzde pembe değerli taşlar en popüler renkli taşlardan biri haline geldi. Ancak safir ve spineli de içeren pembe taşların çoğu çok pahalıdır ve nadiren daha büyük boyutlarda bulunur. Ayrıca, safir ve spinelden farklı olarak, karat başına fiyat, taşlar büyüdükçe bile kunzite ile oldukça sabit kalır. Çok büyük pembe bir taş için kunzit en uygun fiyatlı seçenektir. Büyük kunzit taşlar mükemmel boyutlu kokteyl halkaları yapar. Kunzite yüzükleri gece veya akşam giyim takıları için en iyisidir.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların ebat-ağırlık oranı farklıdır. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmastan daha küçüktür.

Kunzite Değerli Taş ve Takı Bakımı Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizleme Kunzite nispeten zor, fakat farklı mükemmel bölünme nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır. Keskin bir darbe bir taşı ikiye bölebilir. Kunzite, ısıya olduğu kadar kuvvetli ışığa duyarlıdır. Rengi doğrudan ışığa maruz kalmanın altında solabilir, bu yüzden akşamları kunzit giymek en iyisidir. Kunzit taşları temizlerken, ultrasonik temizleyiciler ve buharlar kullanılmamalıdır. Kunzite, düz sabunlu su ve yumuşak bir bez veya fırça kullanarak etkili bir şekilde temizlenebilir. Ağartıcı ve asit içeren sert kimyasallar veya temizleyiciler kullanmayın.

Egzersiz yapmadan veya spor yapmadan önce daima mücevherlerden ve mücevherleri çıkarın. Halkaları çıkartırken taşlardan çekmeyin, aksi halde tırnakların zayıflamasına ve sonunda kayıp bir taşın oluşmasına neden olabilir. Bölme veya çizilmeyi önlemek için kunziti diğer taşlar ile saklamayın. Mücevherleri saklarken, yumuşak bir bezle sarın ve onları en iyi korumak için kumaş kaplı bir mücevher kutusu içine koyun.

Doğal Kunzit Taşı

Doğal Kunzit Taşı

Kunzite taş (Uparatna) ilk olarak California, ABD’de bulundu. MS 1902 yılında bulundu. Bu Uparatna, George F. Kunz’dan almıştır. Genellikle büyük boylarda ve sekiz karatada bulunur. Daha küçük boyutlarda kaliteli ve renk bulunmaz. Dolayısıyla, bu Uparatna genellikle daha büyük boyutlarda süs eşyaları olarak kullanılır. Açık pembe renkli Kunzit Yeşil renkli Kunzite göre daha ucuzdur. Uzun süre ısı veya doğrudan güneş ışığı altında tutulursa parıltısını kaybeder.
Pembe renkli Kunzite’nin aşkla ilgili olumlu sonuçlar verdiğine inanılıyor. Bu Uparatna’nın bir sevgiliye yetenekli olduğu zaman da yararlandığı düşünülüyor. Aşkın acılaşmasını engeller ve sabırlı bir hasta yapar. Bu Uparatna, Spodümen olarak da bilinir.
Kunzite, yirminci yüzyılın başında, keşfedilmesinin adını taşıyan, gemolog GF Kunz olarak keşfedildi. Ve çok uzun bir tarihe sahip olmamasına rağmen, etkililik denendi ve kanıtlandı.

Kunzit, en yaygın renk sarı gri (trifan olarak adlandırılır) olmasına rağmen, çok çeşitli renkte oluşan Spodümen formudur. Diğer iki taş çeşidi, lila-pembe kunzit (manganez ile renklendirilmiş) ve parlak zümrüt yeşil saklı (krom ile renklendirilmiş) toplayıcılarla çok popülerdir. Kunzit, gemolog GF Kunz tarafından 1902’de tanımlanan ilk adıyla seçildi; Gizli, 1879’da Kuzey Carolina’da keşfedilen Gizli adlı kişinin adı.

Spodümen, 1877’de Brezilya’da keşfedildi, ancak 1879 yılına kadar kunzit ve gizli yeryüzünün aynı mineralden farklı çeşitler olarak tanınması mümkün değildi. Spodümen, Madagaskar, Myanmar, ABD, Kanada, eski SSCB, Meksika ve İsveç’te de bulunur.
Monoklinik kristal yapıya sahip 7 mohs sertlik.

Kunzite kuvvetle pleokroiktir; bu, bir kristalin üstten veya alttan yan yana veya diğer yönden göründüğünde bir renk yoğunluğu varyasyonu olduğu anlamına gelir. Kristalin üstü ve alt kısmı en derin renkleri ortaya çıkarır ve bilgili taş kesiciler efektlerinden yararlanır. Kunzitin bölünmesi, kırılgan kırılması ve güçlü pleokroizmasından ötürü, gerçek bir mücevher kesici meydan okuması olarak düşünülür. Bununla birlikte, güzel pembe rengi kunziti çekici ve arzulanan bir değerli taş yapar.

Spodümen, endüstriyel seramiklerde, cep telefonlarında ve otomotiv pillerinde, tıpta ve akış ajanı olarak kullanılan önemli bir lityum kaynağıdır. Lityum, asit içinde eriterek spodümenden ekstrakte edilir. Spodümen, seramik sanatçılarının, özellikle Shino sırlarının kullandığı sırlarda önemli bir akıcılıktır.

Kunzit Taşı Faydaları

Kunzit Taşı Faydaları

Spodümen ile lityumun dünya üretimi, başta Batı Avustralya’daki Greenbushes pegmatitinden ve bazı Çin ve Şili kaynaklarından yılda yaklaşık 80.000 metrik ton civarındadır. Doğrudan lityum karbonat ve lityum hidroksit üreten Çin ve Arjantin’de alkalin tuzlu su kaynakları ortaya çıkması nedeniyle, spodümen daha az önemli bir lityum kaynağı haline geliyor.

Kunzite – Mistik ve Metafizik Özellikler
Bu Uparatna iyi bir servet getiriyor. Bir insanı yeni bir hayat yaşatır ve tüm gerginlikleri hafifletir. Ayrıca bir insanı sakin tutar. Bu Uparatna, her türlü sevginin sembolüdür. Bir kişinin kalbini herkes için açmasına yardımcı olur. Bir insanı her durumda içeriği hissettiriyor. Aynı zamanda bir insanı farklı durumlara göre ayarlar. Bu Uparatna bir kişinin düşüncelerini sözlerinden ziyade eylemleriyle iletişim kurmasına yardımcı olur.
Bu Uparatna’nın öğesi Dünya’dır. Bir insana üzgün olduğu zaman yardımcı olur ve inferiorlik kompleksinden dolayı acı çekmesine izin vermez. Bu Uparatna durumları kontrol altında tutar, böylece el ele tutuşmazlar. Eski çürüklerden ve yaralanmalardan kurtulmak da yardımcı olur. Bu Uparatna bir kişinin durumların yerçekimini anlamasına yardımcı olur ve onu kolayca zor engeller haline getirir. Aynı zamanda bir kişinin geçmişini unutmasına yardımcı olur.

Bu Uparatna korkunç bir geçmişin anılarını kişinin zihninden ortadan kaldıran bir rüya gibidir. Bir insanı her türlü sorundan kurtarır. Bu Uparatna bir kişiye enerji sağlar ve onu barış yapar. Bir insanı gerçekte yaşıyor, hayal dünyasında değil. Aynı zamanda bir insanı maneviyata doğru eğirir. Bu Uparatna’nın stres altındaki vücut parçaları üzerinde tutulması, bir kişinin yorgun kaslarından kurtulmasına yardımcı olur. Bir insanı duygusal olarak güçlü yapar. Hatta bir kişinin yüz yüze eleştirmesine yardımcı olur. Ayrıca vücuttaki enerji seviyesini korur.
Düşüklüğün, inhibisyonun ve depresyonun duyguları ile mücadelede yardımcı olacağı söylenen Kunzite’ye ve ayrıca kalpte belirgin bir sakinleştirici etkisi vardır.
Kunzite’nin sıkı kasların gerginliğini hafiflettiği bilinmektedir ve özellikle omuz ve boyun sinirleri ve kasları için iyidir. Bir durumu kabul etmeniz gerektiğinde sakinlik yaratır, çünkü bu sizin kontrolünüz dışında.

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

En uygun kullanım, geçmişinizden duygusal tıkanıklıkları gidermektir, özellikle çocuklukta stres ve travma. Kunzite tıkanıklığı görmenize ve iyileştirme yolunda başlayabilmeniz için nelerin yapılması gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Geçmişe bakana kadar hiçbir zaman ilerleyemeyeceğiz. Bu, çözmeniz, çözmeniz ve sizi bekleyen tüm mucizeler için kullanılabilmesi için, derin duygusal stresin eski gömülü deneyimlerinden geçmiş olmasıdır.

Kunzite’yi hayal etmek, tatsız meseleden kaçınılması ve çözülmeye başlanması gereğini ortaya çıkarmaktadır.

Kunzit Bakımı

Kunzite Uparatna her kullanımdan sonra temizlenmelidir. Temizlemek için, kullandıktan sonra Luke ılık suya daldırılmalıdır. Ardından Kunzite Uparatna, hematit kristalleri ile birlikte suyla dolmuş bir kapta bütün gece tutulmalıdır. Böylece Kunzite parlaklık ve enerji kazanır.

Kunzite nerede

Kunzite, Amerika, Brezilya, Madagaskar, Myanmar, Afganistan, Kanada, Rusya, Meksika, İsveç, Pakistan ve Batı Avustralya’da bulunur.
Kunzitin Renkleri
Kunzite Uparatna Pembe, Mor, Yeşil ve Sarı renklerde bulunur. Hatta renksiz olarak bulunur. Bu Uparatna, Pembe renkte daha popüler. Yeşil renkli Kunzite Hiddenite olarak bilinir.

Büyülü Özellikleri:
Enerji: Alıcı
Öğe: Yeryüzü
Güçler: Gevşeme, barış, topraklama

Büyücü olarak, kunzite gevşeme yaratmak için giyilir veya tutulur ve lila gölgeli parçaları en iyi kalitede görülür.

Taşı, vücudun gerginlikteki basmış bölümlerine geçirmek, kelimenin tam anlamıyla her gün bizimle taşımakta olduğumuz kasları ve gerginliği örtüşür.

Aynı zamanda merkezleme ve topraklama taşıdır ve “yere geri” gelmemize yardımcı olması için taşlar veya taşırlar.

Kunzite’den de sevgiyi çekmede yararlı olduğu söylenir, ancak fiziksel çeşitlilikten çok ruhsal bir sevginin ilgisini çekecektir. Kunzite’nin diğer sırlarının birçoğu hala keşfedilmeyi sabırla bekleyerek içeride yatıyor.

KUNZİT TAŞI 5 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
KUNZİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 5.00 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KUNZİT
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • RADYAN KESİM
 • VVS KALİTE
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kunzit, saf, enerjide ve doğada hoş bir güzel kristaldir. Açık pembeden açık mor renklere kadar, duygu Taşıdır, kalbi

Doğal Kunzit Taşı

Doğal Kunzit Taşı

zihnine açar ve birbirine bağlar ve ikisi arasında şifa ilhamını teşvik eder. Kunzit, korunmak için kalbi çevreleyen duvarları serbest bırakmaya ve koşulsuz ve bol aşkın deneyimine açıklık getirmeye çağırıyor.

İlk kez 1902’de kataloğunu indiren mineralogist ve kuyumcu George Frederick Kunz’in adını taşıyan Kunzit, silikatın pembe, mor renkli Spodümendir. Camsı bir şeffaflığa sahiptir ve dikey çizgilerle düzleştirilmiş prizmatik kristaller oluşturur. Gözlem açısına bağlı olarak soluk pembe, açık mor ve hatta renksiz bir şekilde kayan, son derece pleokroiktir ve mükemmel bölünme zorluğu kesmeyi zorlaştırmasına rağmen, güzel taşlara dönüşebilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL KUNZİT TAŞI 5.00 KARAT VVS KALİTE RADYAN KESİM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

ÜRÜNÜMÜZ %100 DOĞAL OLARAK KESİLMİŞTİR ISIL TEDAVİ YOKTUR.DOĞAL EL KESİMİ

Boyut 11.70 x 9.15 x 8.40 mm

ÜRÜN:%100 DOĞAL KUNZİT

Boyut 12.60 x 9.90 x 5.40 mm 
    Ağırlık:  5.00 Cts 
    Renk : MULTİ COLOR
   Berraklık :  VSVS
   Menşei AFGANİSTAN
   IŞILTI : MÜKEMMEL RENK KIRILIMI
    sertlik : 6,5-7

Kunzit doğal olarak renksiz, pembe, lila, sarı ve yeşil kristaller oluşturur. Sarı-yeşil ile zümrüt çeşitleri Hiddenite veya Yeşil Kunzit olarak bilinir. (Özellikleri için Hiddenite sayfasına bakın.) Renksiz ila açık sarı çeşitlerine Triphane veya Spodumene denir. (Bkz. Spodumene sayfası.) Orijinal Kunzit renk açısından oldukça solgun, doğal olarak koyu renk tonları daha yüksek. Piyasada ısı ile zenginleştirilmiş bazı çeşitler var. Tüm Kunzit, doğrudan güneş ışığı altında solmaya eğilimlidir.

metafiziksel kullanımlar Kunzit Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Pembe Kunzit genellikle Kadın Taşı olarak adlandırılır. Genç ya da ilk kez anne ve bütün tek anneler için özellikle destekleyici olup, hem insana, hem de gençlerine bakmakta zorlanan hayvancı annelere yardımcı olur. Uykusuz bebekler ve aşırı aktif çocuklar için iyi bir taş ve kızların değişen vücutlarını sevmelerine yardımcı olmak için ergenlik çağına girmesi için mükemmel bir hediye. [Eason, 57]

Kunzit, yaşamı zorlaştıran ve işleyen bir çocuk için ideal bir kristal. Onun yumuşak pembe ışını rahatlık getirecek ve negatif titreşimler veya durumlardan birikmiş olabilecek her türlü gölgeyi temizleyecektir. Ayrıca, yıldız çocukları veya yürüyüş ekipleri için toprak düzlemi ortamları ve enerjiye uyum sağlamaları için yararlı bir taştır. [Raphaell, 116]

Kunzit Taşı Özellikleri

Kunzit Taşı Özellikleri

Kunzit, bir ilişki kesildikten sonra, kayıp ya da ayrım yüzünden kalp ağrısını hafifletir ve acıdan kurtulmada yardımcı olur. [Eason, 57]

Kunzit’nin rahatlatıcı gücü, muayene, mülakat veya değerlendirme sırasında sinirliliğinizi yatıştırır ve tahriş edemediğiniz durumlarda faydalıdır. İş yerinde Kunzit, üstler kişisel hoşlanmadığı veya çalışmak için sorunlar çıkardığında ya da flört veya cinsel zorbalığı bir güç oyunu olarak kullandığında koruyucu bir taştır . [Eason, 57]

Yolculuk kristali olarak Lilac Kunzit, sürüş sırasında yolda öfke ve strese karşı koruma sağlar. Ayrıca aracınızdaki zorlu yolcuları yatıştırır. [Hall, 42]

Olumsuz olayların yaşandığı yerleri gezerken Lilac Kunzit’yi taşıyın. Sezgisel güçleri arttırır ve özellikle zararlı ruhlara karşı koruyucudır. [Eason, 210]Kunzite , losyon alüminyum inosilikat olan piroksen mineral spodüminin , soluk pembe ila hafif mor kalem kalitesinde çeşididir. Kunzite ilk olarak Connecticut’ta keşfedildi ve Amerikan mineralojisti ve eski Tifany & Company eski başkan yardımcısı ve alıcı olan George Frederick Kunz (1856 – 1932) tarafından seçildi. Kunz efsanevi bir New York kuyumcu ve renkli taş uzmanıydı ve 1902’de taşı kapsamlı bir şekilde tanımlayan ilk kişi oldu.

ABD’de ilk keşfedilmesine rağmen bugünkü kunzit arzının büyük bölümü Afganistan ve Pakistan’da bulunuyor. Kunzite, aynı zamanda keşfedilen ve bir Amerikan mineralojisti olan WE Gizli adlı bir spodumene değerli taş ailesinin sarı-yeşil üyesi olan gizliite ile yakından ilgilidir; hem de klasik altın sarısı renk mücevher kalitesinde spodümendir . Kunzite’nin büyük boyutta taşlar ürettiği biliniyor. Gerçekte, 20 karat ya da daha fazla ağırlığa sahip kaliteli taşlar bulmak nadir değildir. Kunzit ve tüm spodümen grubu ilaç, seramik, cep telefonları ve otomotiv pilleri üretmek için kullanılan önemli endüstriyel lityum kaynaklarıdır.

Dünyaca ünlü Kunzit
Güzel, 47 karat bir kunzit yüzük, 1996’da Jacqueline Kennedy Onassis’in Sotheby’s müzayedesinde 410.000 doların üzerinde satıldı. Başkan Kennedy karısı için bir hediye olarak satın aldı, ancak ona verme şansı bulmadı.

Kunzit, lityum, alüminyum ve silikattan oluşur. Kunzit, monoklinik kristal sisteminde kristalleşir. Onun prizmatik kristal yapısı, kunziti tanımlamada yardımcı olabilecek farklı bir pleokrizmaya neden olur. Kunzite, hem elmas hem de topazla paylaştığı mükemmel bir bölünme sergiler. Doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalırsak, kunzitin rengi solabilir; spodümen ailesinin belirgin bir özelliği. Çoğu diğer pembe renkli taşların aksine, kunzit genellikle çok büyük boyutlarda bulunur. Vitröz parlaklığı ve sertliği, pembe safir ve spineli daha yumuşak kuartz benzer.

Kunzit Menşeli ve Taş Kaynaklı Kaynaklar Başa Dön
Kunzite ilk olarak Connecticut, ABD’de keşfedildi. İlk önemli ticaret mevduatı, 1902 yılında, San Diego, California’daki Pala bölgesinde keşfedilmiş olup morganit ( pembe berilyum ) da keşfedilmiştir. Kunzit’in en önemli yatakları Brezilya Minas Gerais’ten gelmektedir, ancak mevcut arzların çoğu Afganistan ve Pakistan’tır. Diğer kaynaklar Madagaskar, Myanmar ve ABD’dir. Kanada, Rusya, Meksika, İsveç ve Batı Avustralya’da daha küçük gem kalitesinde mevduat bulunmuştur.

Kunzit

Kunzit

Kunzit Alınması ve Kunzit Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Kunzit Rengi
Kunzit genellikle soluktur, ancak bazen parlak ve oldukça yoğun olabilir. Kunzite renkleri açık pembeden doymuş pembeye kadar değişir; lavanta, lavanta ve açık mor renkli pembe-menekşe. Rengi manganez izlerine borçludur. Renklerin uzun süre kuvvetli ışığa maruz kalmasıyla solduğu bilinmektedir. Kunzite kuvvetle pleokroik olup, görüldüğü açıya bağlı olarak farklı renk yoğunluklarına (genellikle pembe, açık ve mor) neden olur. Kristallerin üstleri ve altları en derin rengi gösterir.

Kunzite Berraklığı ve Parıltısı
Kunzite mükemmel şeffaflıkla oluşur. Çoğu taş çok temiz olmasına rağmen, bazı taşlar sıklıkla tüpler veya kırıklar gibi hizalanmış kapanımları gösterebilir. Göz temiz taşlar en çok arzu edilen öğeler olarak kabul edilir, ancak diğer taş türlerinde olduğu gibi daha yüksek prim talep etmeleri gerekmez. Kunzite parlatıldığında camsı bir parlaklık sergiler.

Kunzit Kes ve Şekil
Kunzite genelde bir zümrüt basamağı ile yüz yüze. Ayrıca, ekstra yönler parlaklığını arttırdığı için sıklıkla Portekizce kesilmiş olarak bulunur. Kunzite, güçlü bir pleokrizma sergilemekte ve renkleri en üst düzeye çıkarmak için kesmeyi düzgün şekilde yönlendirmek için taş örgütleri gerektirmektedir. Kesim, mükemmel bölünme, bölünmüş kırık ve güçlü pleokroizm nedeniyle gerçek bir meydan okuma olabilir. En yaygın şekiller oval, yuvarlak, yastık ve sekizgen (zümrüt kesim) yanı sıra fantezi kalpler ve trilyonlar içerir.

Kunzit Tedavisi
Çoğu kunzite tipik olarak herhangi bir şekilde muamele edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, bazı kahverengimsi ve yeşil-mor renkli taşlar, rengi iyileştirmek için yaklaşık 300 ° F (150 ° C) sıcaklığa ısıtılabilir. Işınlama, rengi tedavi etmek için kullanılan başka bir tedavi yöntemidir, ancak düzenli ısıtma kadar yaygın değildir.

Kunzite Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    LiAl [Si2O6] Lityum alüminyum silikat
Kristal yapı:    monoklinik; prizmatik; yassı
Renk:    Açık mor-pembe, pembe-mor
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7 arasında
Kırılma indisi:    1.660 – 1.681
Yoğunluk:    3,15 ila 3,21
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Şeffaf
Çift Kırma veya Çift Kıvırma:    0.014-0.016
Parlaklık:    cam
floresan:    Güçlü, sarı-kırmızı, turuncu

Kunzit Taş

Kunzit Taş

Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Terimler Sözlüğümüze bakın.

Kunzit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa Dön
Sarı Spodümen
Sarı Spodümen
Kunzite, daha yaygın ‘ sarı spodümen’ ve ‘gizli’ yeşil form da dahil olmak üzere, birkaç farklı değerli taş çeşidi ürettiği bilinen spodümen ailesine aittir. Ayrıca, açık renkli mavi ile yeşil-mavi arasında spodümen ve çeşitli renk çeşitleri bulunur, ancak bunlar genellikle değerli taşlar olarak kullanılmaz veya yüzü alınmaz. Renksiz formdaki spodümen bazen ‘trifan’ olarak adlandırılır.

Kunzite pembe takı taşları olarak da popüler olan pembe morganit ve pembe turmalin ile yakından ilişkilidir. Pembe spinel ve pembe safir kunzit için bazen yanlış olabilir, ancak kunzite çok daha yumuşaktır ve çok daha büyük boyutlarda mevcuttur. Çoğu pembe safir ve spinel değerli taşlar ağırlık olarak 1 karat daha azdır, ancak kunzit nadiren birkaç karattan daha küçük boyutlarda görülür.

Kunzite Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Bazıları kunziti Şubat ayı için modern bir doğum yıldızı olarak görüyor ancak bu görüş, gelenekçilerin desteğinden yoksundur. Bir kunzit kıymetli taşının takanının iyi şansla kutsanmış olduğuna inanılıyor. Kunzite’den, giyen kişiye başkalarıyla daha iyi anlamak ve daha iyi etkileşim kurmak için yardım ettiği söylenir. Güneş ışığına ve sıcaklığa duyarlılığı nedeniyle Kunzite bazen ‘akşam taşı’ olarak anılır. Kunzite’nin pembe renginin kalbin ve zihnin enerjilerini bağladığı söylenir. Bu nedenle, sıklıkla bir ‘denge taşı’ olarak anılır. Kunzitin sevenler arasındaki iletişimi geliştirmesine ve kırık evliliklere ve kırık kalplerimize yardımcı olabileceğine inanılıyor. Fiziksel olarak kunzitin akciğer rahatsızlıklarında yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Antik çağlarda olduğu gibi Orta Çağ’da da insanlar kozmosun kıymetli taşlara yansımadığına inanıyorlardı. Modern Batılı ezoterik hareketler bu eski düşünceyi yeniden canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı mücevherleri tanıtmak için onu başka bir pazarlama aracı yaptı. Bu inançta bazı gerçeği olsun veya olmasın, muhtaç olanlara yardımcı olup olmaması gerçekten önemli değildir. Kunzite, Pluto ve Venüs gezegenlerine atandı.

Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törenli ve Mitolojik Değerli Taş Metni çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüş değil. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.
Kunzite Kuyumculuk Tasarım Fikirleri Başa Dön
Kunzit nispeten iyi bir sertliğe (Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7.5), cazip bir parlaklığa ve mükemmel şeffaflığa sahip olsa da, pek çok gemi değerli taşçı için hala bilinmiyor. Yüzük, bilezik, kolye, pim ve broş dahil olmak üzere her türlü kuyumculuk tasarımı için mükemmeldir. Kunzit’in çekiciliği zarif renk ve mükemmel berraklığında yatıyor. Kunzite’nin rengi kadınsı modalara hitap ediyor. Siyahla giyindiğinde yumuşak pembe çarpıcıdır.

Kunzit Taşı Satış

Kunzit Taşı Satış

Günümüzde pembe değerli taşlar en popüler renkli taşlardan biri haline geldi. Ancak safir ve spineli de içeren pembe taşların çoğu çok pahalıdır ve nadiren daha büyük boyutlarda bulunur. Ayrıca, safir ve spinelden farklı olarak, karat başına fiyat, taşlar büyüdükçe bile kunzite ile oldukça sabit kalır. Çok büyük pembe bir taş için kunzit en uygun fiyatlı seçenektir. Büyük kunzit taşlar mükemmel boyutlu kokteyl halkaları yapar. Kunzite yüzükleri gece veya akşam giyim takıları için en iyisidir.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların ebat-ağırlık oranı farklıdır. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmastan daha küçüktür.

Kunzite Değerli Taş ve Takı Bakımı Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizleme Kunzite nispeten zor, fakat farklı mükemmel bölünme nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır. Keskin bir darbe bir taşı ikiye bölebilir. Kunzite, ısıya olduğu kadar kuvvetli ışığa duyarlıdır. Rengi doğrudan ışığa maruz kalmanın altında solabilir, bu yüzden akşamları kunzit giymek en iyisidir. Kunzit taşları temizlerken, ultrasonik temizleyiciler ve buharlar kullanılmamalıdır. Kunzite, düz sabunlu su ve yumuşak bir bez veya fırça kullanarak etkili bir şekilde temizlenebilir. Ağartıcı ve asit içeren sert kimyasallar veya temizleyiciler kullanmayın.

Egzersiz yapmadan veya spor yapmadan önce daima mücevherlerden ve mücevherleri çıkarın. Halkaları çıkartırken taşlardan çekmeyin, aksi halde tırnakların zayıflamasına ve sonunda kayıp bir taşın oluşmasına neden olabilir. Bölme veya çizilmeyi önlemek için kunziti diğer taşlar ile saklamayın. Mücevherleri saklarken, yumuşak bir bezle sarın ve onları en iyi korumak için kumaş kaplı bir mücevher kutusu içine koyun.

Doğal Kunzit Taşı

Doğal Kunzit Taşı

Kunzite taş (Uparatna) ilk olarak California, ABD’de bulundu. MS 1902 yılında bulundu. Bu Uparatna, George F. Kunz’dan almıştır. Genellikle büyük boylarda ve sekiz karatada bulunur. Daha küçük boyutlarda kaliteli ve renk bulunmaz. Dolayısıyla, bu Uparatna genellikle daha büyük boyutlarda süs eşyaları olarak kullanılır. Açık pembe renkli Kunzit Yeşil renkli Kunzite göre daha ucuzdur. Uzun süre ısı veya doğrudan güneş ışığı altında tutulursa parıltısını kaybeder.
Pembe renkli Kunzite’nin aşkla ilgili olumlu sonuçlar verdiğine inanılıyor. Bu Uparatna’nın bir sevgiliye yetenekli olduğu zaman da yararlandığı düşünülüyor. Aşkın acılaşmasını engeller ve sabırlı bir hasta yapar. Bu Uparatna, Spodümen olarak da bilinir.
Kunzite, yirminci yüzyılın başında, keşfedilmesinin adını taşıyan, gemolog GF Kunz olarak keşfedildi. Ve çok uzun bir tarihe sahip olmamasına rağmen, etkililik denendi ve kanıtlandı.

Kunzit, en yaygın renk sarı gri (trifan olarak adlandırılır) olmasına rağmen, çok çeşitli renkte oluşan Spodümen formudur. Diğer iki taş çeşidi, lila-pembe kunzit (manganez ile renklendirilmiş) ve parlak zümrüt yeşil saklı (krom ile renklendirilmiş) toplayıcılarla çok popülerdir. Kunzit, gemolog GF Kunz tarafından 1902’de tanımlanan ilk adıyla seçildi; Gizli, 1879’da Kuzey Carolina’da keşfedilen Gizli adlı kişinin adı.

Spodümen, 1877’de Brezilya’da keşfedildi, ancak 1879 yılına kadar kunzit ve gizli yeryüzünün aynı mineralden farklı çeşitler olarak tanınması mümkün değildi. Spodümen, Madagaskar, Myanmar, ABD, Kanada, eski SSCB, Meksika ve İsveç’te de bulunur.
Monoklinik kristal yapıya sahip 7 mohs sertlik.

Kunzite kuvvetle pleokroiktir; bu, bir kristalin üstten veya alttan yan yana veya diğer yönden göründüğünde bir renk yoğunluğu varyasyonu olduğu anlamına gelir. Kristalin üstü ve alt kısmı en derin renkleri ortaya çıkarır ve bilgili taş kesiciler efektlerinden yararlanır. Kunzitin bölünmesi, kırılgan kırılması ve güçlü pleokroizmasından ötürü, gerçek bir mücevher kesici meydan okuması olarak düşünülür. Bununla birlikte, güzel pembe rengi kunziti çekici ve arzulanan bir değerli taş yapar.

Spodümen, endüstriyel seramiklerde, cep telefonlarında ve otomotiv pillerinde, tıpta ve akış ajanı olarak kullanılan önemli bir lityum kaynağıdır. Lityum, asit içinde eriterek spodümenden ekstrakte edilir. Spodümen, seramik sanatçılarının, özellikle Shino sırlarının kullandığı sırlarda önemli bir akıcılıktır.

Kunzit Taşı Faydaları

Kunzit Taşı Faydaları

Spodümen ile lityumun dünya üretimi, başta Batı Avustralya’daki Greenbushes pegmatitinden ve bazı Çin ve Şili kaynaklarından yılda yaklaşık 80.000 metrik ton civarındadır. Doğrudan lityum karbonat ve lityum hidroksit üreten Çin ve Arjantin’de alkalin tuzlu su kaynakları ortaya çıkması nedeniyle, spodümen daha az önemli bir lityum kaynağı haline geliyor.

Kunzite – Mistik ve Metafizik Özellikler
Bu Uparatna iyi bir servet getiriyor. Bir insanı yeni bir hayat yaşatır ve tüm gerginlikleri hafifletir. Ayrıca bir insanı sakin tutar. Bu Uparatna, her türlü sevginin sembolüdür. Bir kişinin kalbini herkes için açmasına yardımcı olur. Bir insanı her durumda içeriği hissettiriyor. Aynı zamanda bir insanı farklı durumlara göre ayarlar. Bu Uparatna bir kişinin düşüncelerini sözlerinden ziyade eylemleriyle iletişim kurmasına yardımcı olur.
Bu Uparatna’nın öğesi Dünya’dır. Bir insana üzgün olduğu zaman yardımcı olur ve inferiorlik kompleksinden dolayı acı çekmesine izin vermez. Bu Uparatna durumları kontrol altında tutar, böylece el ele tutuşmazlar. Eski çürüklerden ve yaralanmalardan kurtulmak da yardımcı olur. Bu Uparatna bir kişinin durumların yerçekimini anlamasına yardımcı olur ve onu kolayca zor engeller haline getirir. Aynı zamanda bir kişinin geçmişini unutmasına yardımcı olur.

Bu Uparatna korkunç bir geçmişin anılarını kişinin zihninden ortadan kaldıran bir rüya gibidir. Bir insanı her türlü sorundan kurtarır. Bu Uparatna bir kişiye enerji sağlar ve onu barış yapar. Bir insanı gerçekte yaşıyor, hayal dünyasında değil. Aynı zamanda bir insanı maneviyata doğru eğirir. Bu Uparatna’nın stres altındaki vücut parçaları üzerinde tutulması, bir kişinin yorgun kaslarından kurtulmasına yardımcı olur. Bir insanı duygusal olarak güçlü yapar. Hatta bir kişinin yüz yüze eleştirmesine yardımcı olur. Ayrıca vücuttaki enerji seviyesini korur.
Düşüklüğün, inhibisyonun ve depresyonun duyguları ile mücadelede yardımcı olacağı söylenen Kunzite’ye ve ayrıca kalpte belirgin bir sakinleştirici etkisi vardır.
Kunzite’nin sıkı kasların gerginliğini hafiflettiği bilinmektedir ve özellikle omuz ve boyun sinirleri ve kasları için iyidir. Bir durumu kabul etmeniz gerektiğinde sakinlik yaratır, çünkü bu sizin kontrolünüz dışında.

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

En uygun kullanım, geçmişinizden duygusal tıkanıklıkları gidermektir, özellikle çocuklukta stres ve travma. Kunzite tıkanıklığı görmenize ve iyileştirme yolunda başlayabilmeniz için nelerin yapılması gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Geçmişe bakana kadar hiçbir zaman ilerleyemeyeceğiz. Bu, çözmeniz, çözmeniz ve sizi bekleyen tüm mucizeler için kullanılabilmesi için, derin duygusal stresin eski gömülü deneyimlerinden geçmiş olmasıdır.

Kunzite’yi hayal etmek, tatsız meseleden kaçınılması ve çözülmeye başlanması gereğini ortaya çıkarmaktadır.

Kunzit Bakımı

Kunzite Uparatna her kullanımdan sonra temizlenmelidir. Temizlemek için, kullandıktan sonra Luke ılık suya daldırılmalıdır. Ardından Kunzite Uparatna, hematit kristalleri ile birlikte suyla dolmuş bir kapta bütün gece tutulmalıdır. Böylece Kunzite parlaklık ve enerji kazanır.

Kunzite nerede

Kunzite, Amerika, Brezilya, Madagaskar, Myanmar, Afganistan, Kanada, Rusya, Meksika, İsveç, Pakistan ve Batı Avustralya’da bulunur.
Kunzitin Renkleri
Kunzite Uparatna Pembe, Mor, Yeşil ve Sarı renklerde bulunur. Hatta renksiz olarak bulunur. Bu Uparatna, Pembe renkte daha popüler. Yeşil renkli Kunzite Hiddenite olarak bilinir.

Büyülü Özellikleri:
Enerji: Alıcı
Öğe: Yeryüzü
Güçler: Gevşeme, barış, topraklama

Büyücü olarak, kunzite gevşeme yaratmak için giyilir veya tutulur ve lila gölgeli parçaları en iyi kalitede görülür.

Taşı, vücudun gerginlikteki basmış bölümlerine geçirmek, kelimenin tam anlamıyla her gün bizimle taşımakta olduğumuz kasları ve gerginliği örtüşür.

Aynı zamanda merkezleme ve topraklama taşıdır ve “yere geri” gelmemize yardımcı olması için taşlar veya taşırlar.

Kunzite’den de sevgiyi çekmede yararlı olduğu söylenir, ancak fiziksel çeşitlilikten çok ruhsal bir sevginin ilgisini çekecektir. Kunzite’nin diğer sırlarının birçoğu hala keşfedilmeyi sabırla bekleyerek içeride yatıyor.