OTANT�K TA�

GOŞENİT TAŞI 6.35 KARAT (BEYAZ BERİL)

NADİR KRİSTALLER RAW
Goşenit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 6.35 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • GOŞENİT TAŞI
 • KDV DAHİL
 • SAF BEYAZ BERİL

Goşenit, kristallerin annesi olarak adlandırılır. Prizmatik veya dikey olarak kristallerde oluşan ve bazen küçük piramidal yapıda olan bir alüminyum berilyum silikat mineralidir. Vitröz yani camsı yarı saydam bir yapıya sahiptir.Gosenit taşının kimyasal yapısında ona renk veren hiçbir element bulunmamaktadır.Mücevher kullanıcıları tarafından pek bilinmese de beril grubu taşları

Goşenit Taşı

Goşenit Taşı

arasında en önemli minerallerden birisidir. Gosenit taşı renksiz saf haldedir. Ancak beril grubu taşları olan yeşil zümrüt, mavi akuamarin, sarı heliodor ve kırmızı beril veya bixbite ve pembe morganit gibi mücevher taşları gibi Gosenit taşı, beril grubu taşları ile birlikte kullanıldığında tüm beril taşlarının enerjilerini arttırdığı bilinmektedir. Bu taşın sahip olduğu yüksek frekans
kullanıcıya dürüst ve açık bir bakış açısı sağlar. Özellikle ilişkilerinde doğruluk ve sadakati arttırdığı bilinmektedir. Gosenit, nadir ve dayanaklı bir taştır ancakmücevher sektöründe pek kullanılmaz.

Beril taşının renksiz alt türüdür. Soğumuş magmatik kayaçlar arasına silisyumca zengin sıvının sızması ve minerallerle zenginleşmesi sonucu oluşur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 6.35 KARAT  BRAZİLYA GOŞENİT TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>>

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE GÖNDERİLECEKTİR

DOĞAL TEMİZ BEYAZ BERİL ÇİFT KIRILIM (HAFİF MAVİ)
MEŞEİ :BRAZİLYA

KARAT:6.35

ÖLÇÜ : 14,10 X 6,25 X 4.90 MM

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamar

Renksiz olduğu için saf beril olarak adlandırılır. Ancak takı taşı olarak değeri düşüktür.

Kimyasal formülü Be3 Al2(SiO3)6 olmakla birlikte bünyesine KALSİYUM, TİTANYUM, VANADYUM, DEMİR, KOBALT, SKANDİYUM elementleri girebilir. Bu durumda yeşil, pembe, mavi ve sarı renkte ışın saçar ve çok değerli hale gelir.

Çıkarıldığı başlıca ülkeler Afganistan, Avusturya, Brezilya, ABD, Bulgaristan, Burma (Myanmar), Kanada, Çin, İtalya, Namibya, Pakistan, Rusya, Sri Lanka’dır.

Kristal sistemi hegzagonaldır.

Saydamlığı nedeniyle gözlük camı ve lens yapımında kullanılmaktadır.

ŞANS, SADAKAT, AŞK sembolüdür.

Sertliği 7,5 – 8 arasında değişir.

Ciltte çabuk ısınır, ısınmıyorsa güneş ışığında şarj edilmesi gerekir. Geceleri Hematit üzerine konularak da şarj edilebilir. Akarsu altında yıkanarak temizlenir.

Öncelikle TEPE çakrasını düzenlemekle birlikte TÜM çakraları düzene sokar.

İKİZLER ve TERAZİ burcu insanlarında daha etkilidir.

Özgül AĞIRLIĞI 2,66 – 2,87 arasındadır.

3 sayısını ve AY gezegenini temsil eden Goşenit taşının unsuru sudur.oshenite (goşenit), berrak ve renksiz beril türüdür. Berillerin en safı olarak kabul edilir. Goşenit taşı ayrıca yüksek enerjiyle ışınlayarak mavi, pembe, yeşil veya sarı renklere dönüştürülebilir.

Bu taşın pratik bilgeliği, entelektüel merakı, düşünceli ve dikkatlice düşünülmüş kararları arttırdığı bilinmektedir. İnatçılığı ve katılığı azaltarak sağ duyunuzu arttıracak aynı zamanda uyum sağlamakta zorlandığı ortamlarla yada kişilerle yaşadığınız problemleri azaltacaktır. Karar verme sürecinde zorluk çekenlerin doğru cevaba giden net bir yol görmelerine yardımcı olacaktır.

Goşenit taşı, tüm işlerinizde ve özellikle kişinin sözünü verirken gerçekçi olmasına yardımcı olan doğruluk taşıdır. Bilinene göre Goshenite sahibine özdenetim, yaratıcılık ve özgünlük kazandırır. İletişimi kolaylaştırır ve birçok ilişki türünü stabilize edebilir.

Goşenit

Goşenit

Goşenit, hem duygusal hem de fiziksel acıyı iyileştirerek, kişinin vücudunda sağlıklı enerji akışını geri kazandırmaya yardımcı olacaktır. Kişinin iletişim kolaylığına sahip, kendini kontrol etmesine ve ilişkilerde sadakatin artmasına yardımcı olur.

Özellikle bacak bölgesi başta olmak üzere kas ağrılarına ve yaralanmalar sonucu oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak içinde kullanılır. Ayrıca toz alerjilerinin yanı sıra saman nezlesinin giderilmesine de yardımcı olur.
Goşenit Taşının Kimyasal Özellikleri

Bu taş renksiz yada çeşitli beyaz yapıda beril sınıfında yer alır. Beril sınıfının bilinen taşlarına daha kullanımı daha azdır.
Kimyasal Formül Be3Al2Si6O18
Sertlik 7.5 – 8.0
Kristalize Yapı Altıgen
Kırılma indisi 1.57 – 1.58
Ağırlık 2.6 – 2.8
Parlaklık Camsı
Bölünme 3,1 – bazal
Sınıfı Beril
Goşenit Taşının Faydaları

Her şifalı taş gibi goşenit taşının da kendine has faydaları bulunur. Yaygın olarak kullanılma sebebi hoş görüntüsü olsa da sahibine aşağıdaki durumların üstünden gelebilmesi için yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Goşenit taşı genel olarak aşağıdaki faydalarından dolayı tercih edilmektedir.

Goşenit Taşı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Her şifalı taş gibi goşenit hakkında da aklınızda soru işaretleri olaşabilir. Biz genel olarak merak edilen sorulara burada yer vermeye çalışalım. Eğer siz aklınıza takılan sorular varsa bize yorumlar bölümünden bildirebilirsiniz.
Goşenit taşı hangi burç?
Renksiz kristaller doğal doğum taşları değildirler. Bu nedenle Goşenit herhangi bir burçla ilişkilendirilmez. Ancak, Beril sınıfında bulunan bu taş Boğa ve Yengeç burçları için önerilmektedir.Bu taş, Mohs sertlik ölçeğine göre oldukça sert ve günlük kullanım için oldukça uygundur. Genellikle çatlak ve kapanımlarla dolu olan zümrütlerin aksine, goşenit taşı daha serttir.

Taşınızın pırıl pırıl kalmasını sağlamak için düzenli aralıklarla temizlemek gerekir. Temizlemek için sıvı sabun ve ılık su yeterli olacaktır. Bez veya yumuşak uçlu diş fırçası kullanabilirsiniz. Gosheniti temizlemek için ultrasonik temizleyici kullanmaktan kaçının, çünkü makinenin yoğun titreşimleri taşa zarar verebilir.

Goşenit taşı, elmas gibi safir gibi daha sert değerli taşlardan ve nesnelerden uzakta saklanmalıdır. Daha sert cisimler taşınızın çizilmesine sebep olabilir.

Görünüşte saf görünümü nedeniyle, Goshenite (veya bazen bilindiği üzere Beyaz Beril) “değerli taşların annesi” olarak adlandırılmıştır. Goshenite ayrıca tüm değerli taşların en saf olduğu söylenir ve birçok ülkede bu değerli taş evlilik törenlerinde son derece popülerdir.

Goşenit Özellikleri

Goşenit Özellikleri

Bu berrak, renksiz değerli taş inanılmaz parlaklık, ışıltı ve ateş yayar. Diğer Beryl’ler renklerini iç safsızlıklardan aldıkça, ilk gemologlar mücevherin saf olması gerektiğini varsaydılar; ancak daha sonra, Goshenite’in rengini gerçekten bastıran diğer kimyasal safsızlıklara sahip olduğu için benzersiz olduğu keşfedildi.

MS 1. yüzyıldan beri, bu şeffaf Beril’in mükemmel nitelikleri onu Diamond gibi diğer renksiz değerli taşlar için mükemmel bir alternatif haline getirmiştir. Cilalandığında ve yontulduğunda, beyaz altınla zarif bir şekilde oturan fantastik ve şık bir değerli taş yapar.

Antik Yunan’da, Yunanlılar ilk camları yapmak için Goshenite kullandılar çünkü kristal berraklığı lensler için mükemmeldi. Belki de bu yüzden bu değerli taşın kişinin görüşünü iyileştirmeye yardımcı olabileceğine inanılıyor.

Zayıf görüşe yardımcı olmasının yanı sıra, yorgunluğa karşı savaşmaya, yorgun olduğunuzda güç vermeye yardımcı olduğuna inanılıyor. Zihninizi temizlemenize ve ruhunuza gerçeği ve netliği getirmenize yardımcı olabilir. Şeffaflığı gözlükler için kullanılmasının yanı sıra küçük kristal toplar yapmak için idealdir.

Kapanımlar içermediğinde, gerçekten gezegendeki en güzel değerli taşlardan biridir ve haklı olarak “değerli taşların annesi” lakabını hak eder. Bazıları ayrıca bu takma adın, farklı safsızlıkların eklenmesiyle çeşitli farklı Beryllere dönüşebildiğini ifade ettiğini düşünüyor.

Karat ağırlığı ve fiyatlandırma açısından Goshenite, kız kardeşi Beril, Aquamarine’e benzer bir yol izliyor. Bir karatın üzerindeki parçalar için ödenen bir prim var ve ardından mücevherde yerleştirilemeyecek kadar büyük parçalara ulaşıncaya kadar fiyat karat başına düzenli olarak artıyor. Ağırlığı 30 veya 40 karatın üzerindeki parçalar müze veya koleksiyon parçası olarak kabul edilirken, karat başına ödenen fiyatta biraz düşüş eğilimi gösterirler. Goshenite’deki bir veya iki küçük kapanımın mücevher fiyatı üzerinde çok fazla olumsuz bir etkisi olmamalıdır, ancak mücevher Elmas benzeri bir parlaklığa sahip olacaksa, kesimin kalitesi çok önemlidir.

Bu değerli taşın adı, mücevheri keşfeden ilk alanlardan biri olan Goshen Massachusetts’ten gelmektedir. Bugün birkaç ülkede bulunabilir, ancak çoğu Brezilya, Amerika ve Kanada’da çıkarılmaktadır.

Mohs ölçeğine göre 7,5-8 ölçülerinde, çeşitli mücevher tasarımlarına uyum sağlamak için idealdir: diğer Beryl değerli taşlarda olduğu gibi, çeşitli kesimlere uygundur, ancak basamaklı kesim uygulaması oldukça popülerdir.

Diğer aile üyeleri Emerald, Red Beryl, Heliodor, Aquamarine ve Morganite’in hepsi enfes değerli taşlar olsa da, Goshenite’nin saflığı hakkında büyülü bir şey var.

ristallerin annesi olarak adlandırılan güzel, renksiz Goshenite, annelikle ilişkilendirilen ay ve meleklerin dişil kristali olan Beryl’lerin en safıdır. O, Gerçeğin frekansıyla rezonansa giren, benliğe net ve dürüst bir bakış sunan ve başkalarının samimiyetini ayırt etmeye yardımcı olan yüksek frekanslı, ruhsal olarak yönlendirilen bir kristaldir. Her şeyden önce doğruluğu teşvik eder ve ilişkilerde sadakati teşvik eder, sadakat ve saygıyı, sebatı ve açık yürekliliği onurlandırır. [Eason, 135] [Simmons, 181] [Melodi, 299] [Gienger, 18]

Gerçeği aramak veya geleceği görmek için kristal küreler gibi. Görmeyi iyileştirmek için geleneksel olarak geceleri göz kapaklarına yerleştirilirlerdi ve geçmişte büyüteçler için merceklere cilalandılar ve ilk gözlükler oldular. Varlığın saflığını ve potansiyeli gerçekleştirmeyi temsil ederler. [Hall, 79] [Eason, 135] [Megemont, 40-41]

Goşenit Faydaları

Goşenit Faydaları

Günümüzün metafizik dünyasında, renksiz Beril sadece görüşü geliştirmek için değil, aynı zamanda zihinsel merkezleri canlandırmada Taç ve Eterik Çakraları açmak için de kullanılmaktadır. Kişinin analitik olarak öğrenme ve düşünme yeteneğini artırır ve yaratıcılığı, özgünlüğü ve sanatsal ifadeyi kolaylaştırır. Meditasyon sırasında içsel vizyonları güçlendirir ve berrak rüya çalışmasında değerli bir yardımcıdır, yaşam deneyimlerinin her ifşasının enerjisini kişinin varlığının yüksek yönlerine yönlendirir. [Simmons, 181] [Ahsian, 181] [Melodi, 299]

Goshen, Massachusetts, ABD’deki büyük keşfi ile isimlendirilen Goshenite, renkli çeşitlerden daha az safsızlık içeren en saf Beril formudur. Bazen küçük piramidal yüzlerle sonlanan prizmatik veya dikey olarak çizgili kristallerde oluşan alüminyum berilyum silikat mineralidir. Camsı bir parlaklık ile yarı saydamdan şeffaftır. Mücevher değeri nispeten düşük olmasına rağmen, en çok değerli taş veya metafizik amaçlar için kullanılır ve berilyum kaynağı olarak kabul edilir. [Simmons, 180] [Melody, 299] [en.wikipedia.org] [www.gemdat.org]

Goshenite, Beryl’in renksiz çeşidi olsa da, Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, mavi Akuamarin, sarı Heliodor ve Altın Beril, Kırmızı Beril veya Bixbite ve pembe Morganit gibi değerli taşlar olarak kullanılan diğer renklerde de oluşur. Kombinasyon halinde kullanılan Goshenite, tüm Berillerin enerjilerini arttırır ve iyileştirici ve dönüştürücü özelliklerini arttırır.

zümrüt kullanırGoshenite Kullanımları ve Amaçları
Anneliğin bir kristali olarak Goshenite, özellikle tek ebeveyn olarak ya da sağlık ya da mali zorluklar nedeniyle çocuk yetiştirmek için mücadele eden bir anne için güzel bir Anneler Günü veya Annelik Pazar hediyesi yapar. Aynı zamanda bir anneden kızına kendisi de anne olduğunda verilen güzel bir kristaldir. [Eason, 135]

Goshenite, kişinin analitik düşünme yeteneğini ve eğilimini artırır ve özellikle matematiksel zekayı teşvik eder. Günlük görevlerinde bu becerileri gerektiren öğrenciler ve profesyoneller için ideal bir taştır. [Simmons, 181]

Goshenite, tıbbi testler veya muayeneler sırasında net bir teşhis ve gerektiğinde etkili tedavi için taşınması gereken mükemmel bir kristaldir. [Eason, 135]

Goshenite, işyerinde erteleyen veya takibi unutan iş arkadaşlarının temposunu hızlandırarak, sizi yetersizliklerini telafi etmeye bırakıyor. Dürüst ilişkileri teşvik eder, dedikoduları caydırır ve malzemeleri çalanları açığa çıkarabilir. Ayrıca sır saklamanız ve gizli bilgileri korumanız gerekiyorsa giymeniz veya taşımanız gereken koruyucu bir taştır. [Eason, 135]

Bir sevgili veya partnerin sadakatsiz olduğunu düşünüyorsanız Goshenite giyin. Sadakati teşvik eden bir taştır, ancak asılsız güvensizlik ve uyarı işaretleri arasındaki fark konusunda sizi sezgisel olarak uyarabilir. [Eason, 135]

bölen
Goshenite Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler, bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışın. veya herhangi bir alternatif tedaviye, diyete, takviyeye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücüGoshenite Fiziksel Şifa Enerjisi
Ayın bir kristali olarak, Goshenite’in vücut sıvılarını ve hormonları dengelediğine inanılıyor ve ruh hali değişimlerinin, akut PMS’nin, doğum sonrası depresyonun ve bi-polar bozuklukların üstesinden gelmede oldukça faydalıdır. [ Eason, 135]

Goshenite, görme yeteneğini geliştirdiği ve baş ağrılarının, uykusuzluğun, alerjilerin ve sinüzitin ve bağışıklık sistemini etkileyen virüslerin veya enfeksiyonların iyileşmesini desteklemektedir. Vücudu detoksifiye etmek ve enerji vermek, strese bağlı yorgunluğu azaltmak ve ağrıya neden olan bacak ve kol kaslarının durumunu iyileştirmek için kullanılabilir. [Gienger, 18] [Eason, 135] [Ahsy

GOŞENİT TAŞI 6.35 KARAT (BEYAZ BERİL)

NADİR KRİSTALLER RAW
Goşenit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 6.35 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • GOŞENİT TAŞI
 • KDV DAHİL
 • SAF BEYAZ BERİL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Goşenit, kristallerin annesi olarak adlandırılır. Prizmatik veya dikey olarak kristallerde oluşan ve bazen küçük piramidal yapıda olan bir alüminyum berilyum silikat mineralidir. Vitröz yani camsı yarı saydam bir yapıya sahiptir.Gosenit taşının kimyasal yapısında ona renk veren hiçbir element bulunmamaktadır.Mücevher kullanıcıları tarafından pek bilinmese de beril grubu taşları

Goşenit Taşı

Goşenit Taşı

arasında en önemli minerallerden birisidir. Gosenit taşı renksiz saf haldedir. Ancak beril grubu taşları olan yeşil zümrüt, mavi akuamarin, sarı heliodor ve kırmızı beril veya bixbite ve pembe morganit gibi mücevher taşları gibi Gosenit taşı, beril grubu taşları ile birlikte kullanıldığında tüm beril taşlarının enerjilerini arttırdığı bilinmektedir. Bu taşın sahip olduğu yüksek frekans
kullanıcıya dürüst ve açık bir bakış açısı sağlar. Özellikle ilişkilerinde doğruluk ve sadakati arttırdığı bilinmektedir. Gosenit, nadir ve dayanaklı bir taştır ancakmücevher sektöründe pek kullanılmaz.

Beril taşının renksiz alt türüdür. Soğumuş magmatik kayaçlar arasına silisyumca zengin sıvının sızması ve minerallerle zenginleşmesi sonucu oluşur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 6.35 KARAT  BRAZİLYA GOŞENİT TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>>

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE GÖNDERİLECEKTİR

DOĞAL TEMİZ BEYAZ BERİL ÇİFT KIRILIM (HAFİF MAVİ)
MEŞEİ :BRAZİLYA

KARAT:6.35

ÖLÇÜ : 14,10 X 6,25 X 4.90 MM

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamar

Renksiz olduğu için saf beril olarak adlandırılır. Ancak takı taşı olarak değeri düşüktür.

Kimyasal formülü Be3 Al2(SiO3)6 olmakla birlikte bünyesine KALSİYUM, TİTANYUM, VANADYUM, DEMİR, KOBALT, SKANDİYUM elementleri girebilir. Bu durumda yeşil, pembe, mavi ve sarı renkte ışın saçar ve çok değerli hale gelir.

Çıkarıldığı başlıca ülkeler Afganistan, Avusturya, Brezilya, ABD, Bulgaristan, Burma (Myanmar), Kanada, Çin, İtalya, Namibya, Pakistan, Rusya, Sri Lanka’dır.

Kristal sistemi hegzagonaldır.

Saydamlığı nedeniyle gözlük camı ve lens yapımında kullanılmaktadır.

ŞANS, SADAKAT, AŞK sembolüdür.

Sertliği 7,5 – 8 arasında değişir.

Ciltte çabuk ısınır, ısınmıyorsa güneş ışığında şarj edilmesi gerekir. Geceleri Hematit üzerine konularak da şarj edilebilir. Akarsu altında yıkanarak temizlenir.

Öncelikle TEPE çakrasını düzenlemekle birlikte TÜM çakraları düzene sokar.

İKİZLER ve TERAZİ burcu insanlarında daha etkilidir.

Özgül AĞIRLIĞI 2,66 – 2,87 arasındadır.

3 sayısını ve AY gezegenini temsil eden Goşenit taşının unsuru sudur.oshenite (goşenit), berrak ve renksiz beril türüdür. Berillerin en safı olarak kabul edilir. Goşenit taşı ayrıca yüksek enerjiyle ışınlayarak mavi, pembe, yeşil veya sarı renklere dönüştürülebilir.

Bu taşın pratik bilgeliği, entelektüel merakı, düşünceli ve dikkatlice düşünülmüş kararları arttırdığı bilinmektedir. İnatçılığı ve katılığı azaltarak sağ duyunuzu arttıracak aynı zamanda uyum sağlamakta zorlandığı ortamlarla yada kişilerle yaşadığınız problemleri azaltacaktır. Karar verme sürecinde zorluk çekenlerin doğru cevaba giden net bir yol görmelerine yardımcı olacaktır.

Goşenit taşı, tüm işlerinizde ve özellikle kişinin sözünü verirken gerçekçi olmasına yardımcı olan doğruluk taşıdır. Bilinene göre Goshenite sahibine özdenetim, yaratıcılık ve özgünlük kazandırır. İletişimi kolaylaştırır ve birçok ilişki türünü stabilize edebilir.

Goşenit

Goşenit

Goşenit, hem duygusal hem de fiziksel acıyı iyileştirerek, kişinin vücudunda sağlıklı enerji akışını geri kazandırmaya yardımcı olacaktır. Kişinin iletişim kolaylığına sahip, kendini kontrol etmesine ve ilişkilerde sadakatin artmasına yardımcı olur.

Özellikle bacak bölgesi başta olmak üzere kas ağrılarına ve yaralanmalar sonucu oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak içinde kullanılır. Ayrıca toz alerjilerinin yanı sıra saman nezlesinin giderilmesine de yardımcı olur.
Goşenit Taşının Kimyasal Özellikleri

Bu taş renksiz yada çeşitli beyaz yapıda beril sınıfında yer alır. Beril sınıfının bilinen taşlarına daha kullanımı daha azdır.
Kimyasal Formül Be3Al2Si6O18
Sertlik 7.5 – 8.0
Kristalize Yapı Altıgen
Kırılma indisi 1.57 – 1.58
Ağırlık 2.6 – 2.8
Parlaklık Camsı
Bölünme 3,1 – bazal
Sınıfı Beril
Goşenit Taşının Faydaları

Her şifalı taş gibi goşenit taşının da kendine has faydaları bulunur. Yaygın olarak kullanılma sebebi hoş görüntüsü olsa da sahibine aşağıdaki durumların üstünden gelebilmesi için yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Goşenit taşı genel olarak aşağıdaki faydalarından dolayı tercih edilmektedir.

Goşenit Taşı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Her şifalı taş gibi goşenit hakkında da aklınızda soru işaretleri olaşabilir. Biz genel olarak merak edilen sorulara burada yer vermeye çalışalım. Eğer siz aklınıza takılan sorular varsa bize yorumlar bölümünden bildirebilirsiniz.
Goşenit taşı hangi burç?
Renksiz kristaller doğal doğum taşları değildirler. Bu nedenle Goşenit herhangi bir burçla ilişkilendirilmez. Ancak, Beril sınıfında bulunan bu taş Boğa ve Yengeç burçları için önerilmektedir.Bu taş, Mohs sertlik ölçeğine göre oldukça sert ve günlük kullanım için oldukça uygundur. Genellikle çatlak ve kapanımlarla dolu olan zümrütlerin aksine, goşenit taşı daha serttir.

Taşınızın pırıl pırıl kalmasını sağlamak için düzenli aralıklarla temizlemek gerekir. Temizlemek için sıvı sabun ve ılık su yeterli olacaktır. Bez veya yumuşak uçlu diş fırçası kullanabilirsiniz. Gosheniti temizlemek için ultrasonik temizleyici kullanmaktan kaçının, çünkü makinenin yoğun titreşimleri taşa zarar verebilir.

Goşenit taşı, elmas gibi safir gibi daha sert değerli taşlardan ve nesnelerden uzakta saklanmalıdır. Daha sert cisimler taşınızın çizilmesine sebep olabilir.

Görünüşte saf görünümü nedeniyle, Goshenite (veya bazen bilindiği üzere Beyaz Beril) “değerli taşların annesi” olarak adlandırılmıştır. Goshenite ayrıca tüm değerli taşların en saf olduğu söylenir ve birçok ülkede bu değerli taş evlilik törenlerinde son derece popülerdir.

Goşenit Özellikleri

Goşenit Özellikleri

Bu berrak, renksiz değerli taş inanılmaz parlaklık, ışıltı ve ateş yayar. Diğer Beryl’ler renklerini iç safsızlıklardan aldıkça, ilk gemologlar mücevherin saf olması gerektiğini varsaydılar; ancak daha sonra, Goshenite’in rengini gerçekten bastıran diğer kimyasal safsızlıklara sahip olduğu için benzersiz olduğu keşfedildi.

MS 1. yüzyıldan beri, bu şeffaf Beril’in mükemmel nitelikleri onu Diamond gibi diğer renksiz değerli taşlar için mükemmel bir alternatif haline getirmiştir. Cilalandığında ve yontulduğunda, beyaz altınla zarif bir şekilde oturan fantastik ve şık bir değerli taş yapar.

Antik Yunan’da, Yunanlılar ilk camları yapmak için Goshenite kullandılar çünkü kristal berraklığı lensler için mükemmeldi. Belki de bu yüzden bu değerli taşın kişinin görüşünü iyileştirmeye yardımcı olabileceğine inanılıyor.

Zayıf görüşe yardımcı olmasının yanı sıra, yorgunluğa karşı savaşmaya, yorgun olduğunuzda güç vermeye yardımcı olduğuna inanılıyor. Zihninizi temizlemenize ve ruhunuza gerçeği ve netliği getirmenize yardımcı olabilir. Şeffaflığı gözlükler için kullanılmasının yanı sıra küçük kristal toplar yapmak için idealdir.

Kapanımlar içermediğinde, gerçekten gezegendeki en güzel değerli taşlardan biridir ve haklı olarak “değerli taşların annesi” lakabını hak eder. Bazıları ayrıca bu takma adın, farklı safsızlıkların eklenmesiyle çeşitli farklı Beryllere dönüşebildiğini ifade ettiğini düşünüyor.

Karat ağırlığı ve fiyatlandırma açısından Goshenite, kız kardeşi Beril, Aquamarine’e benzer bir yol izliyor. Bir karatın üzerindeki parçalar için ödenen bir prim var ve ardından mücevherde yerleştirilemeyecek kadar büyük parçalara ulaşıncaya kadar fiyat karat başına düzenli olarak artıyor. Ağırlığı 30 veya 40 karatın üzerindeki parçalar müze veya koleksiyon parçası olarak kabul edilirken, karat başına ödenen fiyatta biraz düşüş eğilimi gösterirler. Goshenite’deki bir veya iki küçük kapanımın mücevher fiyatı üzerinde çok fazla olumsuz bir etkisi olmamalıdır, ancak mücevher Elmas benzeri bir parlaklığa sahip olacaksa, kesimin kalitesi çok önemlidir.

Bu değerli taşın adı, mücevheri keşfeden ilk alanlardan biri olan Goshen Massachusetts’ten gelmektedir. Bugün birkaç ülkede bulunabilir, ancak çoğu Brezilya, Amerika ve Kanada’da çıkarılmaktadır.

Mohs ölçeğine göre 7,5-8 ölçülerinde, çeşitli mücevher tasarımlarına uyum sağlamak için idealdir: diğer Beryl değerli taşlarda olduğu gibi, çeşitli kesimlere uygundur, ancak basamaklı kesim uygulaması oldukça popülerdir.

Diğer aile üyeleri Emerald, Red Beryl, Heliodor, Aquamarine ve Morganite’in hepsi enfes değerli taşlar olsa da, Goshenite’nin saflığı hakkında büyülü bir şey var.

ristallerin annesi olarak adlandırılan güzel, renksiz Goshenite, annelikle ilişkilendirilen ay ve meleklerin dişil kristali olan Beryl’lerin en safıdır. O, Gerçeğin frekansıyla rezonansa giren, benliğe net ve dürüst bir bakış sunan ve başkalarının samimiyetini ayırt etmeye yardımcı olan yüksek frekanslı, ruhsal olarak yönlendirilen bir kristaldir. Her şeyden önce doğruluğu teşvik eder ve ilişkilerde sadakati teşvik eder, sadakat ve saygıyı, sebatı ve açık yürekliliği onurlandırır. [Eason, 135] [Simmons, 181] [Melodi, 299] [Gienger, 18]

Gerçeği aramak veya geleceği görmek için kristal küreler gibi. Görmeyi iyileştirmek için geleneksel olarak geceleri göz kapaklarına yerleştirilirlerdi ve geçmişte büyüteçler için merceklere cilalandılar ve ilk gözlükler oldular. Varlığın saflığını ve potansiyeli gerçekleştirmeyi temsil ederler. [Hall, 79] [Eason, 135] [Megemont, 40-41]

Goşenit Faydaları

Goşenit Faydaları

Günümüzün metafizik dünyasında, renksiz Beril sadece görüşü geliştirmek için değil, aynı zamanda zihinsel merkezleri canlandırmada Taç ve Eterik Çakraları açmak için de kullanılmaktadır. Kişinin analitik olarak öğrenme ve düşünme yeteneğini artırır ve yaratıcılığı, özgünlüğü ve sanatsal ifadeyi kolaylaştırır. Meditasyon sırasında içsel vizyonları güçlendirir ve berrak rüya çalışmasında değerli bir yardımcıdır, yaşam deneyimlerinin her ifşasının enerjisini kişinin varlığının yüksek yönlerine yönlendirir. [Simmons, 181] [Ahsian, 181] [Melodi, 299]

Goshen, Massachusetts, ABD’deki büyük keşfi ile isimlendirilen Goshenite, renkli çeşitlerden daha az safsızlık içeren en saf Beril formudur. Bazen küçük piramidal yüzlerle sonlanan prizmatik veya dikey olarak çizgili kristallerde oluşan alüminyum berilyum silikat mineralidir. Camsı bir parlaklık ile yarı saydamdan şeffaftır. Mücevher değeri nispeten düşük olmasına rağmen, en çok değerli taş veya metafizik amaçlar için kullanılır ve berilyum kaynağı olarak kabul edilir. [Simmons, 180] [Melody, 299] [en.wikipedia.org] [www.gemdat.org]

Goshenite, Beryl’in renksiz çeşidi olsa da, Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, mavi Akuamarin, sarı Heliodor ve Altın Beril, Kırmızı Beril veya Bixbite ve pembe Morganit gibi değerli taşlar olarak kullanılan diğer renklerde de oluşur. Kombinasyon halinde kullanılan Goshenite, tüm Berillerin enerjilerini arttırır ve iyileştirici ve dönüştürücü özelliklerini arttırır.

zümrüt kullanırGoshenite Kullanımları ve Amaçları
Anneliğin bir kristali olarak Goshenite, özellikle tek ebeveyn olarak ya da sağlık ya da mali zorluklar nedeniyle çocuk yetiştirmek için mücadele eden bir anne için güzel bir Anneler Günü veya Annelik Pazar hediyesi yapar. Aynı zamanda bir anneden kızına kendisi de anne olduğunda verilen güzel bir kristaldir. [Eason, 135]

Goshenite, kişinin analitik düşünme yeteneğini ve eğilimini artırır ve özellikle matematiksel zekayı teşvik eder. Günlük görevlerinde bu becerileri gerektiren öğrenciler ve profesyoneller için ideal bir taştır. [Simmons, 181]

Goshenite, tıbbi testler veya muayeneler sırasında net bir teşhis ve gerektiğinde etkili tedavi için taşınması gereken mükemmel bir kristaldir. [Eason, 135]

Goshenite, işyerinde erteleyen veya takibi unutan iş arkadaşlarının temposunu hızlandırarak, sizi yetersizliklerini telafi etmeye bırakıyor. Dürüst ilişkileri teşvik eder, dedikoduları caydırır ve malzemeleri çalanları açığa çıkarabilir. Ayrıca sır saklamanız ve gizli bilgileri korumanız gerekiyorsa giymeniz veya taşımanız gereken koruyucu bir taştır. [Eason, 135]

Bir sevgili veya partnerin sadakatsiz olduğunu düşünüyorsanız Goshenite giyin. Sadakati teşvik eden bir taştır, ancak asılsız güvensizlik ve uyarı işaretleri arasındaki fark konusunda sizi sezgisel olarak uyarabilir. [Eason, 135]

bölen
Goshenite Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler, bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışın. veya herhangi bir alternatif tedaviye, diyete, takviyeye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücüGoshenite Fiziksel Şifa Enerjisi
Ayın bir kristali olarak, Goshenite’in vücut sıvılarını ve hormonları dengelediğine inanılıyor ve ruh hali değişimlerinin, akut PMS’nin, doğum sonrası depresyonun ve bi-polar bozuklukların üstesinden gelmede oldukça faydalıdır. [ Eason, 135]

Goshenite, görme yeteneğini geliştirdiği ve baş ağrılarının, uykusuzluğun, alerjilerin ve sinüzitin ve bağışıklık sistemini etkileyen virüslerin veya enfeksiyonların iyileşmesini desteklemektedir. Vücudu detoksifiye etmek ve enerji vermek, strese bağlı yorgunluğu azaltmak ve ağrıya neden olan bacak ve kol kaslarının durumunu iyileştirmek için kullanılabilir. [Gienger, 18] [Eason, 135] [Ahsy