OTANT�K TA�

DOĞAL AKUMARİN TAŞI 11.10 KARAT (EYE CLEAN)

NADİR KRİSTALLER RAW
Akuamarin
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AKUMARİN SAF BERİL
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • EYE CLEAN 11.10 KARAT
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Akuamarin, Mart ayı için burç taşıdır . Akuamarinin deniz suyu rengi, bu değerli taşa adını vermiştir çünkü “akuamarin” adı Latince deniz suyu kelimesinden türemiştir. Spesifik “akuamarin” terimi, Anselmus de Boodt tarafından 1609’da yayınlanan Gemmarum et Lapidum Historiia ”adlı eserinde önemli bir gemolojik çalışmada kullanıldı. Akuamarin, antik soyun değerli bir mücevheridir. 19. yüzyılda en popüler taşın deniz yeşili çeşitleri idi, ancak günümüzde renk ne kadar mavi olursa taş o kadar değerliydi. 1910’da, Brezilya’da 243 pound ağırlığındaki en büyük akuamarin bulundu . Daha sonra daha küçük taşlara kesilerek 200.000 karattan fazla ürün elde edildi.

Akuamarin

Akuamarin

kurbağa-akuamarin-history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane vardır. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarine oyulmuşsa, düşmanları uzlaştırmaya ve onları arkadaş edinmeye hizmet ettiğine inanıyorlardı. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç aşk atmosferini emdiğini belirtmiştir: “Kutsanıp giyildiğinde, aşka katılır ve harika şeyler yapar.” Akuamarin, evliliklerinin tamamlanmasının ardından damadı tarafından geline verilecek en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizcinin mücevheri olarak biliyorlardı ve fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağlıyorlardı. Ortaçağda, taşın evli çiftlerin sevgisini yeniden uyandırdığı düşünülüyordu. Ayrıca askerleri yenilmez kıldığına inanılıyordu.
Kendi Aile Hatıralarınızı Tasarlayın
Sevdiklerinizin doğum taşlarıyla veya en sevdiğiniz renk kombinasyonuyla kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Aquamarine’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Aquamarine’i aşağıdakilerle birleştirin:

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 11.10 KARAT BÜYÜK BRAZİLYA AKUAMARİN TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>>

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE GÖNDERİLECEKTİR

DOĞAL TEMİZ MAVİ BERİL ÇİFT KIRILIM (YEŞİL-MAVİ)
MEŞEİ :BRAZİLYA

KARAT:11.10

ÖLÇÜ : 16,10 X 9,25 X 5.40 MM

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarine büyük hayranlık duyuyor ve değer veriyorlardı. Mutluluğun ve ebedi gençliğin simgesiydi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin, Havari Aziz Thomas ile özdeşleştirildi, çünkü “denizi ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile uzun yolculuklar yaptı., kurtuluşu vaaz etmek için. ” On iki elçiden biriyle belirli bir mücevheri özdeşleştirmek o zamanlar yaygın bir uygulamaydı. William Langland’ın 1377 tarihli “The Vision Concerning Piers and the Pllowman” adlı eseri, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir, tüm Avrupa’da yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar kraliyet ailesi arasında çok sayıda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler bir talep görüyordu. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı ufalamak gerekli değildi. Taşı bir kolye ucu veya yüzük olarak takmak da aynı derecede etkiliydi.
aquamarine-history-crystal-ball.jpg
Writers of the middle Ages claimed aquamarine was the most popular and effective of the “oracle” crystals. When cut as a crystal ball, it was thought to be a superior stone for fortune telling. Many methods of using the stone as a divining tool were described in ancient literature. One method involved hanging a stone by a thread over a bowl of water, just touching the surface. The inner edge of the bowl was covered with the characters of the alphabet. The diviner was to hold the top of the thread and allow the stone to hit certain letters, which would spell out answers to an important question, sort of like a ouija board. Another method was to cast a crystal into a bowl of pure water. The disturbances in the water would reveal messages on the surface of the liquid. Aquamarine’s powers of revelation were also said to help one in search for lost or hidden things.
aquamarine-victor-history.jpg
Folklora göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecekti. Cevher ayrıca geğirme ve esnemeyi iyileştirmekle de tanındı ve özellikle çene, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrılarının iyileştirilmesinde etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, gerektiğinde yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklık ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir tılsım olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiğine ve giyen kişiyi daha dostça kıldığına, zekayı hızlandırdığına ve tembelliği tedavi ettiğine inanılıyordu. Antik filozof Pliny , “bir yaz denizinin derinliklerindeki bir deniz kızının hazine evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarin, inkar edilemeyecek bir cazibeye sahip” dedi.
Aquamarine’in Mistik Güçleri* Burada verilen bilgiler yalnızca eğlence ve referans amaçlıdır. Çoğunluğu sevdiklerinizin doğum taşlarından ya da modern tıp çağından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonlarından oluşan asırlık folklora dayanmaktadır. Gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye için lütfen kalifiye bir hekimi ziyaret edin.
aquamarine-mystical-remedy.jpg
Antik ve Modern zamanlarda, akuamarinin kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarin özellikleri ilk olarak MÖ 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedildi. “Bu taş, suya konulup içecek olarak verildiğinde göze zarar vermesinin yanı sıra tüm hastalıklara iyi gelir.” PlinyElder’s Natural History, taşı göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak da listeliyor. Gözün

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

bir akuamarinin batırıldığı suda yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını iyileştirmek için her sabah mücevher tozunun gözlere yerleştirilmesi önerildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarının tedavisinde faydalı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının sıvı tutmaya yardımcı olduğuna ve akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olduğuna inanıyor. Modern şifacılar, aynı zamanda, Kadim şifacıların inandığı gibi, taşın salgı bezi rahatsızlıklarının üstesinden gelmeye yardımcı olacağına ve gözlerinizin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanıyor. Bazıları, taşın ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisi için özel olduğunu düşünür. Boğaz charka ile ilişkilidir,konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere, taşın gerçek bileşiminden ziyade belki de rengin terapötik değeriyle ilişkili bir nitelik.
peacetest.jpg
Ayrıca akuamarini fiziksel olduğu kadar zihinsel rahatsızlıklar için de şifa taşı olarak gören birçok inanç vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik rahatsızlıkları ve hastalıkları tedavi ettiği için “çok amaçlı” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Aquamarine, Tarot’un Askılı Adam kartı ile birlikte kullanılır ve insanların, yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için yaşamdaki aktiviteleri askıya almanın değerini anlamalarına yardımcı olur. Kişinin içsel bir huzurla birlikte daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini yatıştırma kabiliyeti ile bilinir. Akuamarin, zihni sakinleştirdiği ve yüksek planlardan iletişim kurmayı kolaylaştırdığı için meditasyon için harika bir taştır. Ekstra düşünceleri temizleyerek, yüksek bir bilinç durumu ve ruhsal farkındalık uyandırır,ve insanlığa tarafsız hizmeti teşvik eder. Ruhsal ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları nazikçe yeniden hizalar ve tüm seviyelerde sezgisel iletişimi serbest bırakır.
aquamarine-history-lore-love.jpg
Taşla çalışmak kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları, akuamarinin ertelemenin bir sıkıntı olduğu kişileri tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor. Akuamarin giyen kişinin daha net düşünme ve hızlı karar verme yeteneğine sahip olduğuna inanılıyor. Ayrıca kişinin cesarete erişimini artırır. Süreç boyunca kişiyi desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal serbest kalma zamanlarında motivasyonu ve rahatlığı teşvik eder. Taş bir hizmet yaşamına yardım eder, korur ve korur, bize değişim zamanlarında ve kişinin yaşamında, yolunda ve amacında sevgi ve şefkat hatırlatır. Ruhsal ve psişik farkındalığın teşvik edilmesine yardımcı olur, öz ruh onarımını ve iyileştirmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her seviyede derinlemesine iyileştirir. Ruhsal olarak kişinin tüm varlığına arınma getirmesi için kullanılır,iç benliğin kişinin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin verdiği için, dünyevi dünyaya bağlılıkları perspektifte tutuyor. İyileştirici değerlerine ek olarak, hayatınızda değişiklikler yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalmak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızdan kendinizi sakin ve arındırmak için yardımcı olmak için mükemmel bir taştır.
Akuamarinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
seagreen-aquamarine-mineral.jpg
Akuamarin beril anlamına gelirsoluk mavi, açık mavi-yeşil ve hatta açık yeşil. Genellikle berraktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, herhangi bir sarı izi olmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisi, ancak mavi taşlar bile yeşil veya mavimsi yeşil tonlara sahip. Bir akuamarine hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna pleakroik etki denir. Çeşitli akuamarin gösterileri, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin birçok rengini görmek gibidir. Her akuamarin, keyif aldığınız bir su kütlesinin bir tonunu hatırlatır. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür.Tüketicinin koyu mavi akuamarin tercihi ile karşılaşıldığında, taşlar 800 derece Fahrenheit civarında ısıtılarak mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm ten renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyum sağlar. Birçok akuamarin taşı neredeyse hiç kalıntı içermez ve parlaklıklarıcamsı .
akuamarin-pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle boşluklarda, granit pegmatitte , alüvyal çakıl birikintilerinde ve bazen dere çakıllarında bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 fit’e kadar bile çok büyük boyutlara büyür. 3 feet’e kadar olan akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığındaki kristallerin bulunduğu Brezilya’dandır . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim zümrüt tipidir, ardından oval veya armut biçimli kesimler gelir. Kesmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formları denedikçe genellikle yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğine göre 7,5 ila 8 arasında derecelendirir , bu da onu giymek için oldukça dayanıklı bir taş yapar. Birkaç karattan on karata kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Birkaç karat ağırlıkta olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, 1000 artı karat aralığında bitmiş değerli taşlar elde etmek için yeterince büyük yerlerde akuamarinler bulunur. Değerli taşla ilgili harika olan şey, geniş fiyat aralığının onu hemen hemen herkesin kullanımına sunmasıdır.
Aquamarine Takılarınızın Bakımı

Akuamarin takılarınızı temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (hafif sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçası kullanmaktır. Taşı yıkadıktan sonra, sade suyla iyice duruladığınızdan emin olun. Termal şok tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden enzim temizleyiciler ve deterjandan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de tavsiye edilmez. Ani sıcaklık değişimlerinden, buharlaşmadan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temastan kaçının.Eski bir Romalı olsaydınız, deniz yolculuğuna çıkmak üzereyseniz, kendinizi korumak için Hindistan’dan hoş bir soluk mavi taş aramış olabilirsiniz. Bu “doğu zümrütleri” altından daha değerliydi. Görmek için neredeyse soluk bir yarı saydam maviden çok aranan parlak bir mavi-yeşile kadar denizin tonlarında geldiler. Altıgen şeklinin, kadınlara kulaklarından sallanmaları için muhteşem cylindri sağlamak için sadece biraz cilaya ihtiyacı vardı . Süslü kaseleri bile süslediler.

Akuamarin Faydaları

Akuamarin Faydaları

Sakin “deniz suyu” taşlarının okyanusla yakın bir ilişki içinde olduğunu ve okyanus üzerinde güç sahibi olduğunu hayal etmek zor değildi. Neptün onları dalgalardan koparıp kristallere dönüştürmüş gibi görünüyorlar. Bu yüzden akuamarine hayranlık duyan antik Romalıların son derece sıcak, yeraltı kökenlerini keşfettiklerinde çok şaşıracaklarını hayal ediyorum. Ve renklerinin demirden geldiğini öğrenmenin daha da şaşırtıcı olacağını hayal ediyorum.

Akuamarin berilyum, alüminyum, silika ve oksijenden oluşan sert ( Mohs ölçeğine göre 7.5-8 ), berrak bir mineral olan beril biçimidir . Kuzeni daha nadir ve pahalı olan zümrüt. Bazen metamorfik kayalarda oluşabilir, ancak çok daha yaygın olarak granit ile ilişkilidir. Büyük granitik magma kütleleri yavaşça soğurken, akuamarin ve diğer beril biçimleri, metaller ve minerallerle doymuş sıcak suyla beslenen vuglar veya pegmatit damarlarında büyür .

İLAN
Saf beril o kadar açıktır ki, cam yapımcısının sanatı uygun şekilde şeffaf bir malzeme üretmeden önce bir zamanlar gözlük camları için kullanılıyordu. Çok büyük değer verdiğimiz çeşitli renkli beril çeşitlerini yaratan safsızlıklardır. Akuamarin durumunda, Fe² + formundaki bir miktar demir içeri girer ve kendisini kristal kafes içinde evde yaparak büyüleyici yarı saydam deniz rengini verir. Ametist arkadaşımız bir parça Fe³ +, Fe² + veya AL’nin genellikle gittiği yere yerleştirmek yerine kanallara girerse, sarı bir ipucu verir; Bu yüzden, bu mavi-yeşil akuamarinlerden birine sahipseniz, ne tür bir demire sahip olduğunuzu ve nerede gizlendiğini bilirsiniz. Ve ametistte olduğu gibi, kendinize mor bir akuamarin yapmayı başaramayacak olsanız da, renkleri ayarlamak için ısı ve diğer radyasyonu kullanabilirsiniz.

Ancak çarpıcı ve benzersiz bir mücevher yapmak için radyasyon gerekmez. Çoğumuz akuamarini yarı saydam, neredeyse şeffaf bir taş olarak biliyoruz, genellikle ışıltılı yüzeylere kesilmiş. Farklı bir akuamarin türü, Hindistan’daki değerli taş madencilerinin ve mücevher kesicilerinin dikkatini binlerce yıl önce yakaladı. Buddhabhatta Onun erken 6. yüzyılda bunu not Ratnapariska olarak bilinen beryl çeşitli remarking, taşlar üzerinde bir kitap Ani Baha sphuling bir kedinin gözü gibi parıldıyordu. Opak mavi taşı belli bir açıyla tutup ışığı yakalamak için yana yatırırsanız, üzerinde bir ışık şeridi dans ederdi.

Olarak bilinen bu etki, chatoyancy olduğunu daha önce burada keşfettiğimiz bir . Ancak chatoyant akuamarin etkisini kaplanın gözünden farklı bir nedenden alır. Asbest lifleri yerine, kedi gözü akuamarin, hepsi aynı yönde yerleştirilmiş mikroskobik çubuklarla doldurulur. Bu akuamarinlere, kedinin gözü ışık bandına ek olarak saten bir görünüm verirler ve incelikle çarpıcıdırlar.

Chatoyant akuamarin, hala nadir olmasına rağmen, artık dünya çapında bulunmuştur. Kuzey Amerika’da bir tane bulmak istiyorsanız, şimdiye kadarki en iyi bahsiniz, eski New England’ın granit pegmatitleridir, burada antik dağ inşası olayları bize değerli taşlarla dolu granit mirası bırakmıştır. Eski mika madenlerinin yağma yığınlarında bulunan chatoyant akuamarin, yaklaşık 20 karat boyutuna ulaştı ve kusur sizi rahatsız etmiyorsa, daha da büyük numuneler elde edebilirsiniz. Akuamarin chatoyancy genellikle incedir, ancak buradaki mücevherlerin bazıları neredeyse en iyi kedi gözü krizoberil kadar yoğundur.

Daha nadir akuamarinler bile yıldız safir gördüyseniz aşina olacağınız asterizm sergiler . Çoğumuzun ışıltılı berrak bir kristalden başka bir şey olarak düşünmediği bir taş için oldukça şık!

İLAN
Tüm çeşitliliğinde, klasik deniz suyu çeşidi olan akuamarin hakkında hala son derece tatmin edici bir şey var. Bir dahaki sefere bir tane gördüğünüzde, yerin derinliklerindeki sıcaklık ve karanlıktan nasıl bu kadar serin, dingin bir taşın çıktığına hayret edebilirsiniz.Akuamarin, kristal suların saflığını ve denizin canlılığını ve rahatlığını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve arındırıcıdır ve gerçeğe, güvene ve salıvermeye ilham verir. Antik çağda, Aquamarine’in deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizciler tarafından iyi şans, korkusuzluk ve korumanın tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda sonsuz gençlik ve mutluluk taşı olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün, su üzerinde, su üzerinde veya yakınında seyahat eden herkesi koruyor ve açık ve samimi iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine adı, “denizin suyu” anlamına gelen Latince aqua marinus’tan gelir ve ışıltılı okyanus benzeri rengini ifade eder. Soluk mavi, şeffaf kristal, Beryl ailesinin bir üyesidir. Bazen mavimsi yeşil olan rengine, taşın kimyasal yapısındaki demir oksitlerden neden olur. Eski kahin, çok büyük bir manyetik etki uygulayan bir küre olan ayın etkisi altında olduğunu düşünüyordu. Günümüzün kristal bakışı destekçileri, yaklaşan olayları izlemek için bir Aquamarine kullanırken, bunu ay artarken yapın. Ayın içerdiği demir oksitler üzerindeki manyetizması, taşın tahmin

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

kabiliyetini güçlendirecektir.

Akuamarin, denizle bağlantılı her şeyin yanı sıra, suyun yüzeyine yansıyan Cennet ile ilgili şeyleri de bünyesinde barındırır. Kendini sonsuza kadar yansıtan ve gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, meditasyon ve vahiy için, peygamberlerin, şamanların, şifacıların ve mistiklerin taşı olduğu bir taştır. Aynı zamanda ruhumuzun en karanlık derinliklerini keşfetmemize, kendimizle ve başkalarıyla yüz yüze olmamıza izin verir. [Megemont, 31-32]

Akuamarin, Beryl’in mavi çeşididir, ancak Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit olan Goshenite gibi taşlar olarak kullanılan diğer renklerde oluşur.

metafizik kullanımlar Aquamarine Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen Akuamarin, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her türden öğretmen ve sunum yapan kişi için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları kendi gerçeklerinin, bilgeliklerinin ve duygularının tamamen farkında oldukları ve onları netlik ve inançla ifade edebildikleri bir bilinç aşamasına kadar rahatlatır. Ayrıca zor durumlarda kişinin açıkça ve öfkelenmeden konuşmasını sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin, entelektüel muhakeme süreçlerini hızlandırır ve hızlı yanıt verme yeteneğini geliştirir. Sadece fiziksel dünya hakkında değil, kendisi hakkında da öğrenerek insanı fethedilemez kılar. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik bahşeder. [Gienger, 16]

Aquamarine, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyum sağlamış bir insanlığın gelişimini teşvik ed

Akuamarin Kristali

Akuamarin Kristali

er. Nazik ve şefkatli bir enerji yayar, kişinin eylemleri için ölçülü olmayı ve sorumluluğu teşvik eder. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaları için ilham verir ve sorumluluktan bunalanların düzeni bulmasına yardımcı olur. [Melodi, 129] [Salon, 68]

Bir doğal adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereyi kullanır ve çatışmalı durumlarda sessiz bir cesaret ve açık gerekçeli sözler verir. Aquamarine’i aldığınız herhangi bir yazılı şikayetin üzerine veya herhangi bir göndermeden önce, çocuğunuzun okulunu bir şikayet nedeniyle ziyaret ederken veya park veya sınırlarla ilgili mahalle anlaşmazlıklarını çözerken Aquamarine takın veya taşıyın. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Aquamarine, deniz yoluyla seyahat edenleri korur, su korkusunu azaltır ve uçmak veya uzun mesafeler sürmek gibi herhangi bir uzun mesafeli yolculukta yer alan kişileri korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olan soluk mavi Aquamarine, bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin birlikte uyum içinde yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin genellikle bir aşk simgesi veya sonsuzluk yüzüğü olarak verilir ve “dünyanın suları aktığı sürece” bağlılığı ve sadakati artırır. [Eason, 218]

Beril ( / b ɛr əl / BERR -əl ) a, maden oluşan berilyum , alüminyum Siklosilikat ile kimyasal formül olun 3 Al 2 Si 6 O 18 . [5] İyi bilinen beril çeşitleri arasında zümrüt ve akuamarin bulunur . Doğal olarak meydana gelen, altıgen beril kristalleri birkaç metreye kadar boyutta olabilir, ancak bitmiş kristallernispeten nadirdir. Saf beril renksizdir, ancak genellikle safsızlıklar tarafından renklendirilir; olası renkler yeşil, mavi, sarı ve kırmızıdır (en nadir). Beril ayrıca siyah renkli olabilir. Berilyum cevher kaynağıdır . [6]

Beril
Beryl09.jpg
Üç çeşit beril (soldan sağa): morganit, akuamarin ve zümrüt
Genel
Kategori
Siklosilikat
Formül
(tekrar eden birim)
Ol

[1] [2] [3] [4] ( s 112 )

Beril üreten başlıca ülkeler
İçindekiler
Etimoloji Düzenle
Adı “Beril” türetilmiştir (via Latince : beryllus , Eski Fransızca : Beril ve Orta İngilizce : beril DOC düşmanlıklar) dan Yunanlı βήρυλλος beryllos bir “değerli mavi-yeşil renk-of-deniz suyu taş” atıfta; [1] den Prakrit verulia , veluriya ( “Beril”) ‘den Sanskritçe वैडूर्य Vaidurya “Vidura getirilen” (orijinal taşı lapis ) [7] sonuçta ait olan Dravidyan belki adından, kökenli Belurveya Güney Hindistan’daki Karnataka’da bir kasaba “Velur” . [8] Bu terim daha sonra mineral beril için daha özel olarak kabul edildi.

İlk gözlükler 13. yüzyıl İtalya’sında yapıldığında, camlar yeterince net yapılamadığı için lensler berilden (veya kaya kristalinden ) yapılmıştır. Sonuç olarak, gözlük isimlendirildi BRILLEN Almanca [9] ( bril Dutch ve briller Danimarka).

Mevduat Düzenle
Çeşitli renklerde Beril en sık bulunan granit pegmatitler , aynı zamanda meydana mika şistler içinde Ural Dağları ve kireçtaşı içinde Kolombiya . Beril genellikle kalay ve tungsten cevher kütleleri ile ilişkilendirilir . Beril, Avrupa’da Norveç , Avusturya , Almanya , İsveç (özellikle morganit), İrlanda ve Rusya’nın yanı sıra Brezilya , Kolombiya, Madagaskar , Mozambik , Pakistan’da bulunur .Afganistan , Güney Afrika , Amerika Birleşik Devletleri ve Zambiya . ABD beril lokasyonları Kaliforniya , Colorado , Connecticut , Georgia , Idaho , Maine , New Hampshire , New Mexico , Kuzey Carolina , Güney Dakota ve Utah’dadır .

New England sitesindeki pegmatitler büyük beriller bazı ürettiler gelen bir büyük kristal gibi, bulunan Bumpus ocağı içinde Albany, Maine yaklaşık 18 arasında bir kütle ile 1.2 m (18.0 3.9 ile ft) göre boyutları 5.5 ile mt ; New Hampshire eyalet mineralidir. 1999 itibariyle , dünyanın bilinen en büyük doğal olarak oluşan herhangi bir mineral kristali, Malakialina, Madagaskar’dan 18 m (59 ft) uzunluğunda ve 3.5 m (11 ft) çapında ve 380.000 kg (840.000 lb) ağırlığında bir beril kristalidir. [10]

DOĞAL AKUMARİN TAŞI 11.10 KARAT (EYE CLEAN)

NADİR KRİSTALLER RAW
Akuamarin
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AKUMARİN SAF BERİL
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • EYE CLEAN 11.10 KARAT
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin, Mart ayı için burç taşıdır . Akuamarinin deniz suyu rengi, bu değerli taşa adını vermiştir çünkü “akuamarin” adı Latince deniz suyu kelimesinden türemiştir. Spesifik “akuamarin” terimi, Anselmus de Boodt tarafından 1609’da yayınlanan Gemmarum et Lapidum Historiia ”adlı eserinde önemli bir gemolojik çalışmada kullanıldı. Akuamarin, antik soyun değerli bir mücevheridir. 19. yüzyılda en popüler taşın deniz yeşili çeşitleri idi, ancak günümüzde renk ne kadar mavi olursa taş o kadar değerliydi. 1910’da, Brezilya’da 243 pound ağırlığındaki en büyük akuamarin bulundu . Daha sonra daha küçük taşlara kesilerek 200.000 karattan fazla ürün elde edildi.

Akuamarin

Akuamarin

kurbağa-akuamarin-history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane vardır. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarine oyulmuşsa, düşmanları uzlaştırmaya ve onları arkadaş edinmeye hizmet ettiğine inanıyorlardı. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç aşk atmosferini emdiğini belirtmiştir: “Kutsanıp giyildiğinde, aşka katılır ve harika şeyler yapar.” Akuamarin, evliliklerinin tamamlanmasının ardından damadı tarafından geline verilecek en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizcinin mücevheri olarak biliyorlardı ve fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağlıyorlardı. Ortaçağda, taşın evli çiftlerin sevgisini yeniden uyandırdığı düşünülüyordu. Ayrıca askerleri yenilmez kıldığına inanılıyordu.
Kendi Aile Hatıralarınızı Tasarlayın
Sevdiklerinizin doğum taşlarıyla veya en sevdiğiniz renk kombinasyonuyla kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Aquamarine’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Aquamarine’i aşağıdakilerle birleştirin:

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 11.10 KARAT BÜYÜK BRAZİLYA AKUAMARİN TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>>

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE GÖNDERİLECEKTİR

DOĞAL TEMİZ MAVİ BERİL ÇİFT KIRILIM (YEŞİL-MAVİ)
MEŞEİ :BRAZİLYA

KARAT:11.10

ÖLÇÜ : 16,10 X 9,25 X 5.40 MM

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarine büyük hayranlık duyuyor ve değer veriyorlardı. Mutluluğun ve ebedi gençliğin simgesiydi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin, Havari Aziz Thomas ile özdeşleştirildi, çünkü “denizi ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile uzun yolculuklar yaptı., kurtuluşu vaaz etmek için. ” On iki elçiden biriyle belirli bir mücevheri özdeşleştirmek o zamanlar yaygın bir uygulamaydı. William Langland’ın 1377 tarihli “The Vision Concerning Piers and the Pllowman” adlı eseri, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir, tüm Avrupa’da yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar kraliyet ailesi arasında çok sayıda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler bir talep görüyordu. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı ufalamak gerekli değildi. Taşı bir kolye ucu veya yüzük olarak takmak da aynı derecede etkiliydi.
aquamarine-history-crystal-ball.jpg
Writers of the middle Ages claimed aquamarine was the most popular and effective of the “oracle” crystals. When cut as a crystal ball, it was thought to be a superior stone for fortune telling. Many methods of using the stone as a divining tool were described in ancient literature. One method involved hanging a stone by a thread over a bowl of water, just touching the surface. The inner edge of the bowl was covered with the characters of the alphabet. The diviner was to hold the top of the thread and allow the stone to hit certain letters, which would spell out answers to an important question, sort of like a ouija board. Another method was to cast a crystal into a bowl of pure water. The disturbances in the water would reveal messages on the surface of the liquid. Aquamarine’s powers of revelation were also said to help one in search for lost or hidden things.
aquamarine-victor-history.jpg
Folklora göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecekti. Cevher ayrıca geğirme ve esnemeyi iyileştirmekle de tanındı ve özellikle çene, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrılarının iyileştirilmesinde etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, gerektiğinde yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklık ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir tılsım olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiğine ve giyen kişiyi daha dostça kıldığına, zekayı hızlandırdığına ve tembelliği tedavi ettiğine inanılıyordu. Antik filozof Pliny , “bir yaz denizinin derinliklerindeki bir deniz kızının hazine evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarin, inkar edilemeyecek bir cazibeye sahip” dedi.
Aquamarine’in Mistik Güçleri* Burada verilen bilgiler yalnızca eğlence ve referans amaçlıdır. Çoğunluğu sevdiklerinizin doğum taşlarından ya da modern tıp çağından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonlarından oluşan asırlık folklora dayanmaktadır. Gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye için lütfen kalifiye bir hekimi ziyaret edin.
aquamarine-mystical-remedy.jpg
Antik ve Modern zamanlarda, akuamarinin kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarin özellikleri ilk olarak MÖ 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedildi. “Bu taş, suya konulup içecek olarak verildiğinde göze zarar vermesinin yanı sıra tüm hastalıklara iyi gelir.” PlinyElder’s Natural History, taşı göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak da listeliyor. Gözün

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

bir akuamarinin batırıldığı suda yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını iyileştirmek için her sabah mücevher tozunun gözlere yerleştirilmesi önerildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarının tedavisinde faydalı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının sıvı tutmaya yardımcı olduğuna ve akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olduğuna inanıyor. Modern şifacılar, aynı zamanda, Kadim şifacıların inandığı gibi, taşın salgı bezi rahatsızlıklarının üstesinden gelmeye yardımcı olacağına ve gözlerinizin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanıyor. Bazıları, taşın ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisi için özel olduğunu düşünür. Boğaz charka ile ilişkilidir,konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere, taşın gerçek bileşiminden ziyade belki de rengin terapötik değeriyle ilişkili bir nitelik.
peacetest.jpg
Ayrıca akuamarini fiziksel olduğu kadar zihinsel rahatsızlıklar için de şifa taşı olarak gören birçok inanç vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik rahatsızlıkları ve hastalıkları tedavi ettiği için “çok amaçlı” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Aquamarine, Tarot’un Askılı Adam kartı ile birlikte kullanılır ve insanların, yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için yaşamdaki aktiviteleri askıya almanın değerini anlamalarına yardımcı olur. Kişinin içsel bir huzurla birlikte daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini yatıştırma kabiliyeti ile bilinir. Akuamarin, zihni sakinleştirdiği ve yüksek planlardan iletişim kurmayı kolaylaştırdığı için meditasyon için harika bir taştır. Ekstra düşünceleri temizleyerek, yüksek bir bilinç durumu ve ruhsal farkındalık uyandırır,ve insanlığa tarafsız hizmeti teşvik eder. Ruhsal ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları nazikçe yeniden hizalar ve tüm seviyelerde sezgisel iletişimi serbest bırakır.
aquamarine-history-lore-love.jpg
Taşla çalışmak kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları, akuamarinin ertelemenin bir sıkıntı olduğu kişileri tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor. Akuamarin giyen kişinin daha net düşünme ve hızlı karar verme yeteneğine sahip olduğuna inanılıyor. Ayrıca kişinin cesarete erişimini artırır. Süreç boyunca kişiyi desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal serbest kalma zamanlarında motivasyonu ve rahatlığı teşvik eder. Taş bir hizmet yaşamına yardım eder, korur ve korur, bize değişim zamanlarında ve kişinin yaşamında, yolunda ve amacında sevgi ve şefkat hatırlatır. Ruhsal ve psişik farkındalığın teşvik edilmesine yardımcı olur, öz ruh onarımını ve iyileştirmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her seviyede derinlemesine iyileştirir. Ruhsal olarak kişinin tüm varlığına arınma getirmesi için kullanılır,iç benliğin kişinin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin verdiği için, dünyevi dünyaya bağlılıkları perspektifte tutuyor. İyileştirici değerlerine ek olarak, hayatınızda değişiklikler yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalmak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızdan kendinizi sakin ve arındırmak için yardımcı olmak için mükemmel bir taştır.
Akuamarinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
seagreen-aquamarine-mineral.jpg
Akuamarin beril anlamına gelirsoluk mavi, açık mavi-yeşil ve hatta açık yeşil. Genellikle berraktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, herhangi bir sarı izi olmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisi, ancak mavi taşlar bile yeşil veya mavimsi yeşil tonlara sahip. Bir akuamarine hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna pleakroik etki denir. Çeşitli akuamarin gösterileri, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin birçok rengini görmek gibidir. Her akuamarin, keyif aldığınız bir su kütlesinin bir tonunu hatırlatır. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür.Tüketicinin koyu mavi akuamarin tercihi ile karşılaşıldığında, taşlar 800 derece Fahrenheit civarında ısıtılarak mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm ten renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyum sağlar. Birçok akuamarin taşı neredeyse hiç kalıntı içermez ve parlaklıklarıcamsı .
akuamarin-pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle boşluklarda, granit pegmatitte , alüvyal çakıl birikintilerinde ve bazen dere çakıllarında bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 fit’e kadar bile çok büyük boyutlara büyür. 3 feet’e kadar olan akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığındaki kristallerin bulunduğu Brezilya’dandır . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim zümrüt tipidir, ardından oval veya armut biçimli kesimler gelir. Kesmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formları denedikçe genellikle yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğine göre 7,5 ila 8 arasında derecelendirir , bu da onu giymek için oldukça dayanıklı bir taş yapar. Birkaç karattan on karata kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Birkaç karat ağırlıkta olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, 1000 artı karat aralığında bitmiş değerli taşlar elde etmek için yeterince büyük yerlerde akuamarinler bulunur. Değerli taşla ilgili harika olan şey, geniş fiyat aralığının onu hemen hemen herkesin kullanımına sunmasıdır.
Aquamarine Takılarınızın Bakımı

Akuamarin takılarınızı temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (hafif sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçası kullanmaktır. Taşı yıkadıktan sonra, sade suyla iyice duruladığınızdan emin olun. Termal şok tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden enzim temizleyiciler ve deterjandan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de tavsiye edilmez. Ani sıcaklık değişimlerinden, buharlaşmadan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temastan kaçının.Eski bir Romalı olsaydınız, deniz yolculuğuna çıkmak üzereyseniz, kendinizi korumak için Hindistan’dan hoş bir soluk mavi taş aramış olabilirsiniz. Bu “doğu zümrütleri” altından daha değerliydi. Görmek için neredeyse soluk bir yarı saydam maviden çok aranan parlak bir mavi-yeşile kadar denizin tonlarında geldiler. Altıgen şeklinin, kadınlara kulaklarından sallanmaları için muhteşem cylindri sağlamak için sadece biraz cilaya ihtiyacı vardı . Süslü kaseleri bile süslediler.

Akuamarin Faydaları

Akuamarin Faydaları

Sakin “deniz suyu” taşlarının okyanusla yakın bir ilişki içinde olduğunu ve okyanus üzerinde güç sahibi olduğunu hayal etmek zor değildi. Neptün onları dalgalardan koparıp kristallere dönüştürmüş gibi görünüyorlar. Bu yüzden akuamarine hayranlık duyan antik Romalıların son derece sıcak, yeraltı kökenlerini keşfettiklerinde çok şaşıracaklarını hayal ediyorum. Ve renklerinin demirden geldiğini öğrenmenin daha da şaşırtıcı olacağını hayal ediyorum.

Akuamarin berilyum, alüminyum, silika ve oksijenden oluşan sert ( Mohs ölçeğine göre 7.5-8 ), berrak bir mineral olan beril biçimidir . Kuzeni daha nadir ve pahalı olan zümrüt. Bazen metamorfik kayalarda oluşabilir, ancak çok daha yaygın olarak granit ile ilişkilidir. Büyük granitik magma kütleleri yavaşça soğurken, akuamarin ve diğer beril biçimleri, metaller ve minerallerle doymuş sıcak suyla beslenen vuglar veya pegmatit damarlarında büyür .

İLAN
Saf beril o kadar açıktır ki, cam yapımcısının sanatı uygun şekilde şeffaf bir malzeme üretmeden önce bir zamanlar gözlük camları için kullanılıyordu. Çok büyük değer verdiğimiz çeşitli renkli beril çeşitlerini yaratan safsızlıklardır. Akuamarin durumunda, Fe² + formundaki bir miktar demir içeri girer ve kendisini kristal kafes içinde evde yaparak büyüleyici yarı saydam deniz rengini verir. Ametist arkadaşımız bir parça Fe³ +, Fe² + veya AL’nin genellikle gittiği yere yerleştirmek yerine kanallara girerse, sarı bir ipucu verir; Bu yüzden, bu mavi-yeşil akuamarinlerden birine sahipseniz, ne tür bir demire sahip olduğunuzu ve nerede gizlendiğini bilirsiniz. Ve ametistte olduğu gibi, kendinize mor bir akuamarin yapmayı başaramayacak olsanız da, renkleri ayarlamak için ısı ve diğer radyasyonu kullanabilirsiniz.

Ancak çarpıcı ve benzersiz bir mücevher yapmak için radyasyon gerekmez. Çoğumuz akuamarini yarı saydam, neredeyse şeffaf bir taş olarak biliyoruz, genellikle ışıltılı yüzeylere kesilmiş. Farklı bir akuamarin türü, Hindistan’daki değerli taş madencilerinin ve mücevher kesicilerinin dikkatini binlerce yıl önce yakaladı. Buddhabhatta Onun erken 6. yüzyılda bunu not Ratnapariska olarak bilinen beryl çeşitli remarking, taşlar üzerinde bir kitap Ani Baha sphuling bir kedinin gözü gibi parıldıyordu. Opak mavi taşı belli bir açıyla tutup ışığı yakalamak için yana yatırırsanız, üzerinde bir ışık şeridi dans ederdi.

Olarak bilinen bu etki, chatoyancy olduğunu daha önce burada keşfettiğimiz bir . Ancak chatoyant akuamarin etkisini kaplanın gözünden farklı bir nedenden alır. Asbest lifleri yerine, kedi gözü akuamarin, hepsi aynı yönde yerleştirilmiş mikroskobik çubuklarla doldurulur. Bu akuamarinlere, kedinin gözü ışık bandına ek olarak saten bir görünüm verirler ve incelikle çarpıcıdırlar.

Chatoyant akuamarin, hala nadir olmasına rağmen, artık dünya çapında bulunmuştur. Kuzey Amerika’da bir tane bulmak istiyorsanız, şimdiye kadarki en iyi bahsiniz, eski New England’ın granit pegmatitleridir, burada antik dağ inşası olayları bize değerli taşlarla dolu granit mirası bırakmıştır. Eski mika madenlerinin yağma yığınlarında bulunan chatoyant akuamarin, yaklaşık 20 karat boyutuna ulaştı ve kusur sizi rahatsız etmiyorsa, daha da büyük numuneler elde edebilirsiniz. Akuamarin chatoyancy genellikle incedir, ancak buradaki mücevherlerin bazıları neredeyse en iyi kedi gözü krizoberil kadar yoğundur.

Daha nadir akuamarinler bile yıldız safir gördüyseniz aşina olacağınız asterizm sergiler . Çoğumuzun ışıltılı berrak bir kristalden başka bir şey olarak düşünmediği bir taş için oldukça şık!

İLAN
Tüm çeşitliliğinde, klasik deniz suyu çeşidi olan akuamarin hakkında hala son derece tatmin edici bir şey var. Bir dahaki sefere bir tane gördüğünüzde, yerin derinliklerindeki sıcaklık ve karanlıktan nasıl bu kadar serin, dingin bir taşın çıktığına hayret edebilirsiniz.Akuamarin, kristal suların saflığını ve denizin canlılığını ve rahatlığını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve arındırıcıdır ve gerçeğe, güvene ve salıvermeye ilham verir. Antik çağda, Aquamarine’in deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizciler tarafından iyi şans, korkusuzluk ve korumanın tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda sonsuz gençlik ve mutluluk taşı olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün, su üzerinde, su üzerinde veya yakınında seyahat eden herkesi koruyor ve açık ve samimi iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine adı, “denizin suyu” anlamına gelen Latince aqua marinus’tan gelir ve ışıltılı okyanus benzeri rengini ifade eder. Soluk mavi, şeffaf kristal, Beryl ailesinin bir üyesidir. Bazen mavimsi yeşil olan rengine, taşın kimyasal yapısındaki demir oksitlerden neden olur. Eski kahin, çok büyük bir manyetik etki uygulayan bir küre olan ayın etkisi altında olduğunu düşünüyordu. Günümüzün kristal bakışı destekçileri, yaklaşan olayları izlemek için bir Aquamarine kullanırken, bunu ay artarken yapın. Ayın içerdiği demir oksitler üzerindeki manyetizması, taşın tahmin

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

kabiliyetini güçlendirecektir.

Akuamarin, denizle bağlantılı her şeyin yanı sıra, suyun yüzeyine yansıyan Cennet ile ilgili şeyleri de bünyesinde barındırır. Kendini sonsuza kadar yansıtan ve gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, meditasyon ve vahiy için, peygamberlerin, şamanların, şifacıların ve mistiklerin taşı olduğu bir taştır. Aynı zamanda ruhumuzun en karanlık derinliklerini keşfetmemize, kendimizle ve başkalarıyla yüz yüze olmamıza izin verir. [Megemont, 31-32]

Akuamarin, Beryl’in mavi çeşididir, ancak Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit olan Goshenite gibi taşlar olarak kullanılan diğer renklerde oluşur.

metafizik kullanımlar Aquamarine Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen Akuamarin, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her türden öğretmen ve sunum yapan kişi için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları kendi gerçeklerinin, bilgeliklerinin ve duygularının tamamen farkında oldukları ve onları netlik ve inançla ifade edebildikleri bir bilinç aşamasına kadar rahatlatır. Ayrıca zor durumlarda kişinin açıkça ve öfkelenmeden konuşmasını sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin, entelektüel muhakeme süreçlerini hızlandırır ve hızlı yanıt verme yeteneğini geliştirir. Sadece fiziksel dünya hakkında değil, kendisi hakkında da öğrenerek insanı fethedilemez kılar. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik bahşeder. [Gienger, 16]

Aquamarine, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyum sağlamış bir insanlığın gelişimini teşvik ed

Akuamarin Kristali

Akuamarin Kristali

er. Nazik ve şefkatli bir enerji yayar, kişinin eylemleri için ölçülü olmayı ve sorumluluğu teşvik eder. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaları için ilham verir ve sorumluluktan bunalanların düzeni bulmasına yardımcı olur. [Melodi, 129] [Salon, 68]

Bir doğal adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereyi kullanır ve çatışmalı durumlarda sessiz bir cesaret ve açık gerekçeli sözler verir. Aquamarine’i aldığınız herhangi bir yazılı şikayetin üzerine veya herhangi bir göndermeden önce, çocuğunuzun okulunu bir şikayet nedeniyle ziyaret ederken veya park veya sınırlarla ilgili mahalle anlaşmazlıklarını çözerken Aquamarine takın veya taşıyın. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Aquamarine, deniz yoluyla seyahat edenleri korur, su korkusunu azaltır ve uçmak veya uzun mesafeler sürmek gibi herhangi bir uzun mesafeli yolculukta yer alan kişileri korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olan soluk mavi Aquamarine, bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin birlikte uyum içinde yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin genellikle bir aşk simgesi veya sonsuzluk yüzüğü olarak verilir ve “dünyanın suları aktığı sürece” bağlılığı ve sadakati artırır. [Eason, 218]

Beril ( / b ɛr əl / BERR -əl ) a, maden oluşan berilyum , alüminyum Siklosilikat ile kimyasal formül olun 3 Al 2 Si 6 O 18 . [5] İyi bilinen beril çeşitleri arasında zümrüt ve akuamarin bulunur . Doğal olarak meydana gelen, altıgen beril kristalleri birkaç metreye kadar boyutta olabilir, ancak bitmiş kristallernispeten nadirdir. Saf beril renksizdir, ancak genellikle safsızlıklar tarafından renklendirilir; olası renkler yeşil, mavi, sarı ve kırmızıdır (en nadir). Beril ayrıca siyah renkli olabilir. Berilyum cevher kaynağıdır . [6]

Beril
Beryl09.jpg
Üç çeşit beril (soldan sağa): morganit, akuamarin ve zümrüt
Genel
Kategori
Siklosilikat
Formül
(tekrar eden birim)
Ol

[1] [2] [3] [4] ( s 112 )

Beril üreten başlıca ülkeler
İçindekiler
Etimoloji Düzenle
Adı “Beril” türetilmiştir (via Latince : beryllus , Eski Fransızca : Beril ve Orta İngilizce : beril DOC düşmanlıklar) dan Yunanlı βήρυλλος beryllos bir “değerli mavi-yeşil renk-of-deniz suyu taş” atıfta; [1] den Prakrit verulia , veluriya ( “Beril”) ‘den Sanskritçe वैडूर्य Vaidurya “Vidura getirilen” (orijinal taşı lapis ) [7] sonuçta ait olan Dravidyan belki adından, kökenli Belurveya Güney Hindistan’daki Karnataka’da bir kasaba “Velur” . [8] Bu terim daha sonra mineral beril için daha özel olarak kabul edildi.

İlk gözlükler 13. yüzyıl İtalya’sında yapıldığında, camlar yeterince net yapılamadığı için lensler berilden (veya kaya kristalinden ) yapılmıştır. Sonuç olarak, gözlük isimlendirildi BRILLEN Almanca [9] ( bril Dutch ve briller Danimarka).

Mevduat Düzenle
Çeşitli renklerde Beril en sık bulunan granit pegmatitler , aynı zamanda meydana mika şistler içinde Ural Dağları ve kireçtaşı içinde Kolombiya . Beril genellikle kalay ve tungsten cevher kütleleri ile ilişkilendirilir . Beril, Avrupa’da Norveç , Avusturya , Almanya , İsveç (özellikle morganit), İrlanda ve Rusya’nın yanı sıra Brezilya , Kolombiya, Madagaskar , Mozambik , Pakistan’da bulunur .Afganistan , Güney Afrika , Amerika Birleşik Devletleri ve Zambiya . ABD beril lokasyonları Kaliforniya , Colorado , Connecticut , Georgia , Idaho , Maine , New Hampshire , New Mexico , Kuzey Carolina , Güney Dakota ve Utah’dadır .

New England sitesindeki pegmatitler büyük beriller bazı ürettiler gelen bir büyük kristal gibi, bulunan Bumpus ocağı içinde Albany, Maine yaklaşık 18 arasında bir kütle ile 1.2 m (18.0 3.9 ile ft) göre boyutları 5.5 ile mt ; New Hampshire eyalet mineralidir. 1999 itibariyle , dünyanın bilinen en büyük doğal olarak oluşan herhangi bir mineral kristali, Malakialina, Madagaskar’dan 18 m (59 ft) uzunluğunda ve 3.5 m (11 ft) çapında ve 380.000 kg (840.000 lb) ağırlığında bir beril kristalidir. [10]