OTANT�K TA�

HAS ATEŞ KEHRİBARI TESBİH

KOLEKSİYON TESBİHLER
ATEŞ KEHRİBAR TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK KEHRİBARI
 • 14 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ PÜSKÜL
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KALİNİNGRAD/RUSYA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA

HAS ATEŞ KEHRİBARI TESBİH

Ateş kehribar ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. kehribar reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu Pinus succinifera ağacından

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

özel olarak kaynaklı. kehribar Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş kehribar genellikle ‘resinite’ denir ve Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. kehribar birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta kehribar denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan kehribargris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim kehribar kullanımı taş için kehribargris referans kaymıştır. kehribar ve kehribar genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. kehribargris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. kehribar taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KAZAZİYE  PÜSKÜL  1.KALİTE %100 HAS DAMLA ATEŞİ KALİNİNGRAD RUSYA KEHRİBAR TAŞI TESBİH .ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYON BİR PARÇA  OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR….

TANE:10X8 MM

İMAM DAHİL UZUNLUK :22 CM

PÜSKÜL DAHİL UZUNLUK 33 CM

14 GR

 

kehribar Formasyonu
kehribar oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve kehribar içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

kehribar belirlenmesi Geri Başa
Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. kehribar bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. kehribar’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. kehribar nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

kehribar Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. kehribar için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti kehribar diğer kehribar çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.
kehribar Alış ve kehribar Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
kehribar Rengi
kehribar farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. kehribar de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

kehribar Açıklık ve Cilası
kehribar açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen kehribar mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘ateş kehribar tesbih ‘ olarak bilinir.

Açık şeffaflık kehribar bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

kehribar Kesim ve Şekil
ateş kehribar hemen her zaman cabochon tr kesilir. kehribar nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. kehribar o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri

Kehribar Dizi Tesbih

Kehribar Dizi Tesbih

Kehribar Dizi Tesbih
Kehribar Dizi Tesbih
Sertlik: 2 – Mohs ölçeğine göre 2.5
Kırılma indisi: 1,539-1,545
Yoğunluk: 1,05-1,09 (yaklaşık)
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Reçineli
Floresan: Mavimsi beyaz – sarı, yeşil
kehribar Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Değerli Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Coral Gemstone
Orada kehribar birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti kehribar bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti kehribar yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

En Popüler kehribar Çeşitleri:
Baltık ateş kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen kehribar Çeşitleri:
Mavi Dominik ,ateş kehribar, resinite, Ambrit, kehribaroid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

Genellikle taş olarak kabul ederken, parlayan kehribar aslında bir taş, ancak antik dökmeyen ağaçlar bir fosilleşmiş reçine değildir. Dünya’da keşfedilen en eski amber yaklaşık 320 milyon yaşındadır. Bu amber içerir inanılmaz güçlü enerji düşünün!

Genç kehribar taşları az 100.000 yaşında olan; amber en değerli parçaları çok daha eski. (Gerçek kehribar haline ağaç reçinesi için uzun zaman alır).

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

O kehribar olduğunu bilmek boggling akla değil mi takı sadece satın böyle eski bilge enerji içerir?

Yunanistan’dan Çin’e Kuzey Avrupa’ya – – kehribar kültürlerin çeşitli eski çağlardan beri kullanılmaktadır, çünkü bu sıcak ve güçlü taş atfedilen birçok özellikleri vardır.

Ateş Kehribar Taşı Tesbih
Ateş Kehribar Taşı Tesbih
SO ÖZEL HAKKINDA KEHRİBAR NEDİR?

Amber en belirgin kalite eski, eski, (çok eski!) Enerjidir. Bununla beraber toprak ve doğal krallığın birikmiş bilgelik geliyor. Sık sık bir ağaç reçinesi olarak başlamış ise amber içinde sıkışıp küçük böcekler görebilirsiniz; Bu amber Taşı’nı oldukça güçlü sihirli özellikleri verir.

Sıcak gelip en popüler kehribar dizi taşları renkleri – sarı, çeşitli turuncu amber güneş taşı olarak kabul edildi ve neden güneşli kahverengi tonları, budur.

Ancak, mavi bulunan da kehribar taşları olduğunu biliyor muydunuz kırmızı ve yeşil renkler? Kuyumculukta kullanılan kehribar taşlarının birçok renk tedavi edilirken, yine doğal kehribar takılar birçok çarpıcı parçalarını bulabilirsiniz canlı renkler.

Sıcak, şifa, bilge, koruyucu, neşeli – bu sadece eski ve güzel kehribar taşı atfedilen özelliklerin bazıları.

AMBER NEREDEN GELİYOR?

Yüksek kaliteli kehribar ana besleme Kuzey Avrupa’da Baltık ülkelerinden geliyor (Ben varken ben cevapsız, Palanga, Litvanya ünlü kehribar müze var). Dominik Cumhuriyeti, aynı zamanda kehribar taş için iyi bir kaynaktır, özellikle nadir ve çok değerli olan mavi kehribar.

Amber ayrıca İngiltere, Polonya, Rusya, İtalya ve Almanya’da bulunur.

AMBER ÖZEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Farklı kültürlerde kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir herhangi bir popüler taş gibi, kehribar mistik özellikleri payını birikmiş.

Amber Asya kültürlerinde “kaplan ruhu” olarak kabul ve cesaret taşı olarak kabul edildi. Amber Parçalar için yapılmıştır koruma, uzun yolculukları sırasında, hem de sarılık tedavisinde kullanılır.
Amber kabul edilir burç emin yılın en sıcak ve güneşli ayın enerjisini yansıtır Kanser Burcunuz ve (tabii ki Kuzey yarımkürede!)

O zamandan beri, insanlar kehribar kullanmayı öğrendim – ve bu bin yıl önce en az 5-6 oldu – kökeni gizemini çözmek için çeşitli girişimler olmuştur.

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

Ve bilimsel çalışmalarda ve folklor önerilen sürümü eserlerinde fantastik derece bazen birbirlerine verim yok.

Başka kim şüphe kimse o kehribar var – Organik kökenli bir mineral, tipik reçineler ait değil bir kerede, bilim adamları bu konuda bir fikir birliğine gelmiş.

Sertleştirilmiş yağ, diğerleri yaban arılarının da taşlaşmış bal görüyorlar eğilimli idi – Bazı araştırmacılar, örneğin o kehribar, ikna edildi. Güneş ışığının etkisi altında donmuş bu deniz köpüğü, orman karınca atık ürünü böylece, dağ tereyağı, toprak yağ “Güneş eter” kalınlaşmış … Ve önerileri de vardı.

Birçok hipotez şaşırtıcı değil, hangi vardı. ateş kehribar değil sadece diğer taşlar tamamen farklı olduğunu, ancak kendisi şekiller, dokular, desenler, boyutları gibi çeşitli renk zenginliği gösteren, bir, eski günlerde sık sık çıkmaza araştırmacılar koymak gibi olağandışı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip. Ve gerçekten de – bu kömür, çatırdama ve şişkinlik gibi yakar ateşe nedir; ısıtıldığında hava erir erişimine olmadan; sürtünme ile elektrikli; tuzlu suda ateş kehribar ayrı tür askıya alınır – şamandıra. Taş sıcak görünüyor dokunun. Buna ek olarak, sarı bazı adet olan böceklerin geniş bir yelpazede görebilir. Nasıl gidilir mi? Sonuçta, kehribar en sık deniz kıyısında bulunan ve bildiğimiz gibi kelebekler ve sinekler, deniz gerçekleştirilmiştir asla …

Bilim gerçeğin arayışı olsa da, özenle kanıt toplama, insanlar hızla her şey harika, doğaüstü bir şekilde açıkladı.

Her zaman olur: akıl ve mantık güçsüz olduğu, yaratıcılık için bir oda var, hayal çalışmaya başlar. Hayal sorumlu vücut, özellikle de çocuklara ve gençlere gelişmiştir.

Bu nedenle, ateş kehribar dizisi ile ilgili tüm efsaneler uygarlığın şafağında ortaya çıktı.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Her şeyden önce, eskilerin doğaüstü özellikleri kendini kehribar verdi. Bazı ilkel kabileler kehribar ürünleri sihirli ritüellerinde kullanılır. ateş kehribar savaşta ölüm, hastalık kendilerini korumak için muska giydi. Hafifçe ovuşturdu sanki yanı sıra, küçük nesneleri çekmek – İnsanlar bu kehribar vücudun hastalığı “çeker” ve iyi şanslar “çekiyor” inanıyordu. Bu, aşk ilişkilerinde başarıyı getirecek bir kişinin daha güçlü ve daha akıllı yapmak nazar karşı kehribar takı çekilen sorun kalkan inanılırdı …

Tabii ki, ateş kehribar olasılığı oldukça abartılı olduğunu, ancak bir şey modern bilim tarafından reddedildi değildir.

Tabii ki, kehribar dizisi sinir sistemi üzerinde yararlı etkileri vardır, sıcak pürüzsüz yüzey göz ve dokunma hoş onun “güneş” renkli değil, sadece bir zevk değil, aynı zamanda odaklanmaya yardımcı olur ve güven verir.

Buna ek olarak, kehribar yapılmış mücevher giyen sabit, tiroid bezinin hastalıklarında moralinizi düzeltir eklemler, tuz yatakları iltihabı ağrı rahatlatır söylüyorlar.
ateş kehribar hakkında efsaneler gelince onlar fantastik koşullar ve bazen de algılamak ve gerçeğin tane olabilir ayrıntıları kitleler arasında, yakından bakarsanız.

Örneğin, Antik Yunan Phaeton miti açıkça kehribar bitkisel kökenli işaret (43 M.Ö. doğdu Romalı şair Publius Ovid Naso, sunumu bize inmesi) – Uzun bilim adamlarının vardığı aynı sonuca önce.

Konu gözyaşları kehribar ilgili hemen hemen tüm efsane olarak sunuyoruz. Genellikle kozmik oranlarda trajedisi konusunda onlara söyler.
ateş kehribar Açıkçası doğal taş bazı parçalarının gözyaşı şekli cazip doğumu ile ilişkili dramatik olayların fikri üzerine.

Kehribar Dizisi Tesbih

Kehribar Dizisi Tesbih

Böylece, Sofokles’in (V yüzyıl E..) ateş kehribar – bu ölen kahraman Meleager ve gözyaşları, anne laneti kurbanı oldu.

Litvanya ise Jurate ve Kastytis hakkında efsane kehribar gözyaşları sevgilisi yas, deniz tanrıçası döken.

Tüm efsaneleri sarı – gizli bir anlam tür tutan geçmişten haber. “Iletisi” Oku birçok deneyin – ve her milletin farklı yapar.

Rusya’da, ateş kehribar “Alatyr” ya da sözde “Latyr taş.” “Bel-yanıcı taş Alatyr” yalan “Buyan adasında Okiyane deniz,” halk şarkıları ve masallar, ve antik komplolar söz edilir. Yakmak için yeteneği ateş kehribar “alevlenme”, karakteristik özelliklerinden biri olarak vurgulanmıştır.
Rus insanlar var ve masal saf bir kalp ile tek kişi duymak mümkün olan şarkı taş hakkında bir mesel olduğunu.

Bir Baltık kuş Gauja hakkında efsane sadık hizmetkar bir zalim kral yurtdışı ülkeleri itti hangi bir suçla ateş kehribar kaynağını bağlar.

Gerçekler ve varoluş olayların şiirsel algı, kadim halkların doğal gerçekliğin mitolojileştirmesiyle dünyasının bilimsel bilgi ile başlar.

Sözlü geleneğin Transfigured, efsaneleştiren formu korunmuş ve sık sık lider, bize antik bilgi getirdi ve bilimsel araştırma gelecekteki yönünü bekliyor gerçek olaylar hakkında çağlar boyunca taşıdı.

İngilizce sözcük kehribar türemiştir Arapça ‘anbar عنبر [5] (ile kognatı Orta Farsça ambar [6] yoluyla) Orta Latin ambar ve Orta Fransız Ambre. Kelime olarak kabul edilmiştir Orta İngilizce şimdi olarak bilinen atıfta olarak 14. yüzyılda ambergris (ambre gris ya da “gri amber”) türetilen bir katı mumsu madde ispermeçet balinası . Yılında Latin dillerinden , sözcüğün anlamı gibi erken 13. yüzyıl sonlarında olarak Baltık kehribar (fosil reçine) kadar uzatılabilir gelmişti. İlk olarak adlandırılan beyaz veya sarı kehribar (ambre jaune), bu anlam 15. yüzyılın başlarında tarafından İngilizce olarak kabul edilmiştir. Ambergris kullanımı azaldı gibi, bu kelimenin asıl anlamda oldu. [5]

ikisi de plajlar kadar yıkanmış bulundu çünkü iki madde ( “sarı kehribar” ve “gri kehribar”) makul ilişkili veya karışık oldu. Ambergris kehribar taşı daha olsa az yoğun, yüzer çok yoğun ise, su ve yüzen daha az yoğundur. [7]

Amber, klasik isimleri Latince elektron ve Antik Yunanca ἤλεκτρον (elektron), “gülen anlamına gelen bir terim ἠλέκτωρ (Elektor’un) bağlı olan Sun “. [8] [9] miti göre zaman fayton oğlu Helios (Güneş) öldürüldü, onun yas kız oldu kavak ağaçları ve onların gözyaşları elektron, kehribar oldu. [10]

Amber tarafından tartışıldı Theophrastus yine M.Ö. 4. yüzyılda, ve Pytheas (c. 330 BC) Kimin “On The Ocean” iş kaybolur, ancak tarafından başvurulan Plinius için kimin göre, Natural History aynı zamanda (ne adı bilinen en eski söz Germania ): [11]

Pytheas diyor Gutones , Almanya’nın bir kişi, Okyanusu’nun bir Haliç kıyıları Mentonomon denilen yaşayan altı bin stadia mesafe uzanan kendi topraklarında; Bu, bu topraklardan bir günlük yelken, Isle of olan Abalus kıyılarında hangi, kehribar somut bir biçimde denizin bir atılımı olma, bahar aylarında dalgalar tarafından atılır; sakinleri, yakıt yoluyla bu kehribar kullanın ve komşularına satmak da, o, olarak Teutones .

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Daha önce [12] Plinius üç gün yelken büyük bir ada olduğunu söylüyor İskit kıyısında denilen Balcia tarafından lampsakos ve Ksenophon , Yunanca bir hayali yolculuk kitabın yazarı, PYTHEAS tarafından Basilia denir. Genellikle Abalus aynı olduğu anlaşılmaktadır. Kehribar dayanarak, ada olabilirdi Heligoland , Zealand , kıyılarını Gdansk Körfezi , Sambia Yarımadası ya da Kuron Lagünü tarihsel Kuzey Avrupa’da kehribar zengin kaynakları vardı. ( “Olarak bilinen Akdeniz ile Baltık bağlayan amber için köklü ticaret yolları olduğunu kabul edilir Amber Road “). Pliny Almanlar için kehribar ihraç açıkça belirten Pannonia onun tarafından daha fazla yurt dışında işlem gören yerden, Venetiler . Güney İtalya’da antik italik halkları kehribar çalışıyorlardı, en önemli örnekler için Siritide Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor Matera . Amber gibi en antik dönemde kullanılan Miken ve Akdeniz prehistorya mevduat gelen de Sicilya .

Pliny ayrıca görüşünü değinir Nicias kehribar “güneş ışınları tarafından üretilen bir sıvıdır kime göre ve toprak yüzeyi üzerine büyük bir güçle çarpıcı güneş ayarı anda, bu ışınlar, bırakın o Okyanusu’nun gelgit tarafından kapalı gerçekleştirildiği ve Almanya’nın kıyılarında üzerine atılan bir yağlı ter üzerine. ” Kehribar “Sun tarafından üretilen” bir göre hangi hayali açıklamalar yanında, Plinius (sucus “meyve suyu” dan, sūcinum) succinum yerli Latince adı gerekçe, ağaç reçinesi aslına çok iyi bilmekteyiz görüşler değinir. [13] “Amber Bu önemli miktarlarda ortaya çıkarır ilk başta bir sıvı vardır. sıradan çam kiraz gelen sakız ve reçine gibi, çam cinsine ait ağaçları ile taburcu bir iliğinde üretilen ve yavaş yavaş [sertleştirilmiş olduğunu .. .] atalarımız da, bir ağacın suyu görüşüne vardı ve bu nedenle o ‘succinum’ ve çam cinsi bir ağaç üretmek olduğunu bir harika ispat adını verdi için, bir aslında bu ovuşturdu zaman çam gibi koku yayar ve bu yakar, ne zaman koku ve meşale-çam ağacı görünümü ile, ateşledi. ”

O da kehribar da Mısır’da ve Hindistan’da bulunduğunu bildiren ve Suriye’deki kadınlar yapmak “olduğunu o bile söyleyerek, kehribar elektrostatik özelliklerine atıfta whorls bu maddenin kendi iğ, ve bu harpax adını verin keyfiyeti [ἁρπάζω gelen “sürükle”] o doğru yaprakları, saman ve dokuların ışık saçak çeken. ”

Plinius amber Alman ismi olduğunu söylüyor Glaesum , “Germanicus Cæsar bu parçaların filosuna komuta zaman bu nedenle Romalılar, için, bu adalar barbarlar tarafından Austeravia olarak bilinen Glæsaria, adı birine verdi”. Bu kaydedildi tarafından onaylandıktan Eski Yüksek Almanca glas ve Eski İngilizce glær “amber” (cf için cam ). In Orta Aşağı Almanca , kehribar berne-, barn-, börnstēn olarak biliniyordu. Aşağı Almanca terim de egemen oldu Yüksek Almanca 18. yüzyılda tarafından, böylece modern Alman Bernstein Hollandalı yanı sıra Hollandalı barnsteen.

Baltık Litvanyalı amber terim gintaras ve bir Letonya Dzintars. Onlar ve Slav jantar veya Macar gyanta ( ‘reçine’), köken düşünülen Fenike jainitar ( “deniz-reçine”). [ Kaynak belirtilmeli ]

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, Kuzey Amerika amber ilk raporlar Trenton yakınlarındaki Camden ve Woodbury yakın Crosswicks Creek boyunca New Jersey keşifler geldi. [3]

Efsaneler [ değiştir ]
Baltık kehribar kökeni Kastytis, bir balıkçı aşık Jurate, denizin kraliçesi hakkında Litvanya efsanesi ile ilişkilidir. sürümlerinden birine göre, onun kıskanç babasının kehribar sarayı yok ve deniz köpüğü içine onu değiştirerek kızını cezalandırdı. Jurate sarayının parçaları hala Baltık kıyısında bulunabilir. Ayrıca bkz Jūratė ve Kastytis .

Kompozisyon ve oluşumu [ değiştir ]

Bu bölümde de olabilir teknik anlamak için en okuyucular için. Lütfen yardım artırmak için bu bölümü uzman olmayanların anlaşılabilir hale teknik ayrıntıları çıkarmadan. Tartışma sayfası önerileri içerebilir. (2012 Temmuz)
Amber heterojen bileşimde, ancak birkaç oluşur reçineli daha fazla veya daha az çözünür organları alkol , eter ve kloroform çözünmeyen ile ilişkili bitümlü madde. Amber olan makromolekül serbest tarafından radikal polimerizasyonu çeşitli öncülerinin labdan ailesi, örneğin communic asit, cummunol ve biformene. [14] [15] Bu labdanes olan diterpenler üç organik iskelet donatılması (C 20 H 32) ve trienleri, alken için gruplar polimerizasyon . Kehribar yılda olgunlaştıkça, daha polimerizasyon yeri yanı sıra alır izomerizasyon reaksiyonları, çapraz bağlanmayı ve halkalanmalar .

200 ° C (392 ° F) üstünde ısıtıldığında, kehribar kehribar bir yağ elde ve “kehribar kolofanlar”, ya da “kehribar zift” olarak bilinen siyah bir kalıntı bırakarak, ayrışma uğrar; yağı içinde çözüldüğünde terebentin veya keten tohumu yağı , bu formlar “amber vernik” ya da “kehribar lac”. [14]

 

HAS ATEŞ KEHRİBARI TESBİH

KOLEKSİYON TESBİHLER
ATEŞ KEHRİBAR TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK KEHRİBARI
 • 14 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ PÜSKÜL
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KALİNİNGRAD/RUSYA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

HAS ATEŞ KEHRİBARI TESBİH

Ateş kehribar ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. kehribar reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu Pinus succinifera ağacından

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

özel olarak kaynaklı. kehribar Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş kehribar genellikle ‘resinite’ denir ve Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. kehribar birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta kehribar denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan kehribargris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim kehribar kullanımı taş için kehribargris referans kaymıştır. kehribar ve kehribar genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. kehribargris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. kehribar taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KAZAZİYE  PÜSKÜL  1.KALİTE %100 HAS DAMLA ATEŞİ KALİNİNGRAD RUSYA KEHRİBAR TAŞI TESBİH .ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYON BİR PARÇA  OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR….

TANE:10X8 MM

İMAM DAHİL UZUNLUK :22 CM

PÜSKÜL DAHİL UZUNLUK 33 CM

14 GR

 

kehribar Formasyonu
kehribar oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve kehribar içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

kehribar belirlenmesi Geri Başa
Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. kehribar bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. kehribar’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. kehribar nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

ATEŞ KEHRİBAR TESBİH

kehribar Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. kehribar için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti kehribar diğer kehribar çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.
kehribar Alış ve kehribar Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
kehribar Rengi
kehribar farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. kehribar de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

kehribar Açıklık ve Cilası
kehribar açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen kehribar mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘ateş kehribar tesbih ‘ olarak bilinir.

Açık şeffaflık kehribar bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

kehribar Kesim ve Şekil
ateş kehribar hemen her zaman cabochon tr kesilir. kehribar nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. kehribar o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri

Kehribar Dizi Tesbih

Kehribar Dizi Tesbih

Kehribar Dizi Tesbih
Kehribar Dizi Tesbih
Sertlik: 2 – Mohs ölçeğine göre 2.5
Kırılma indisi: 1,539-1,545
Yoğunluk: 1,05-1,09 (yaklaşık)
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Reçineli
Floresan: Mavimsi beyaz – sarı, yeşil
kehribar Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Değerli Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Coral Gemstone
Orada kehribar birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti kehribar bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti kehribar yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

En Popüler kehribar Çeşitleri:
Baltık ateş kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen kehribar Çeşitleri:
Mavi Dominik ,ateş kehribar, resinite, Ambrit, kehribaroid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

Genellikle taş olarak kabul ederken, parlayan kehribar aslında bir taş, ancak antik dökmeyen ağaçlar bir fosilleşmiş reçine değildir. Dünya’da keşfedilen en eski amber yaklaşık 320 milyon yaşındadır. Bu amber içerir inanılmaz güçlü enerji düşünün!

Genç kehribar taşları az 100.000 yaşında olan; amber en değerli parçaları çok daha eski. (Gerçek kehribar haline ağaç reçinesi için uzun zaman alır).

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

O kehribar olduğunu bilmek boggling akla değil mi takı sadece satın böyle eski bilge enerji içerir?

Yunanistan’dan Çin’e Kuzey Avrupa’ya – – kehribar kültürlerin çeşitli eski çağlardan beri kullanılmaktadır, çünkü bu sıcak ve güçlü taş atfedilen birçok özellikleri vardır.

Ateş Kehribar Taşı Tesbih
Ateş Kehribar Taşı Tesbih
SO ÖZEL HAKKINDA KEHRİBAR NEDİR?

Amber en belirgin kalite eski, eski, (çok eski!) Enerjidir. Bununla beraber toprak ve doğal krallığın birikmiş bilgelik geliyor. Sık sık bir ağaç reçinesi olarak başlamış ise amber içinde sıkışıp küçük böcekler görebilirsiniz; Bu amber Taşı’nı oldukça güçlü sihirli özellikleri verir.

Sıcak gelip en popüler kehribar dizi taşları renkleri – sarı, çeşitli turuncu amber güneş taşı olarak kabul edildi ve neden güneşli kahverengi tonları, budur.

Ancak, mavi bulunan da kehribar taşları olduğunu biliyor muydunuz kırmızı ve yeşil renkler? Kuyumculukta kullanılan kehribar taşlarının birçok renk tedavi edilirken, yine doğal kehribar takılar birçok çarpıcı parçalarını bulabilirsiniz canlı renkler.

Sıcak, şifa, bilge, koruyucu, neşeli – bu sadece eski ve güzel kehribar taşı atfedilen özelliklerin bazıları.

AMBER NEREDEN GELİYOR?

Yüksek kaliteli kehribar ana besleme Kuzey Avrupa’da Baltık ülkelerinden geliyor (Ben varken ben cevapsız, Palanga, Litvanya ünlü kehribar müze var). Dominik Cumhuriyeti, aynı zamanda kehribar taş için iyi bir kaynaktır, özellikle nadir ve çok değerli olan mavi kehribar.

Amber ayrıca İngiltere, Polonya, Rusya, İtalya ve Almanya’da bulunur.

AMBER ÖZEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Farklı kültürlerde kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir herhangi bir popüler taş gibi, kehribar mistik özellikleri payını birikmiş.

Amber Asya kültürlerinde “kaplan ruhu” olarak kabul ve cesaret taşı olarak kabul edildi. Amber Parçalar için yapılmıştır koruma, uzun yolculukları sırasında, hem de sarılık tedavisinde kullanılır.
Amber kabul edilir burç emin yılın en sıcak ve güneşli ayın enerjisini yansıtır Kanser Burcunuz ve (tabii ki Kuzey yarımkürede!)

O zamandan beri, insanlar kehribar kullanmayı öğrendim – ve bu bin yıl önce en az 5-6 oldu – kökeni gizemini çözmek için çeşitli girişimler olmuştur.

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

Ve bilimsel çalışmalarda ve folklor önerilen sürümü eserlerinde fantastik derece bazen birbirlerine verim yok.

Başka kim şüphe kimse o kehribar var – Organik kökenli bir mineral, tipik reçineler ait değil bir kerede, bilim adamları bu konuda bir fikir birliğine gelmiş.

Sertleştirilmiş yağ, diğerleri yaban arılarının da taşlaşmış bal görüyorlar eğilimli idi – Bazı araştırmacılar, örneğin o kehribar, ikna edildi. Güneş ışığının etkisi altında donmuş bu deniz köpüğü, orman karınca atık ürünü böylece, dağ tereyağı, toprak yağ “Güneş eter” kalınlaşmış … Ve önerileri de vardı.

Birçok hipotez şaşırtıcı değil, hangi vardı. ateş kehribar değil sadece diğer taşlar tamamen farklı olduğunu, ancak kendisi şekiller, dokular, desenler, boyutları gibi çeşitli renk zenginliği gösteren, bir, eski günlerde sık sık çıkmaza araştırmacılar koymak gibi olağandışı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip. Ve gerçekten de – bu kömür, çatırdama ve şişkinlik gibi yakar ateşe nedir; ısıtıldığında hava erir erişimine olmadan; sürtünme ile elektrikli; tuzlu suda ateş kehribar ayrı tür askıya alınır – şamandıra. Taş sıcak görünüyor dokunun. Buna ek olarak, sarı bazı adet olan böceklerin geniş bir yelpazede görebilir. Nasıl gidilir mi? Sonuçta, kehribar en sık deniz kıyısında bulunan ve bildiğimiz gibi kelebekler ve sinekler, deniz gerçekleştirilmiştir asla …

Bilim gerçeğin arayışı olsa da, özenle kanıt toplama, insanlar hızla her şey harika, doğaüstü bir şekilde açıkladı.

Her zaman olur: akıl ve mantık güçsüz olduğu, yaratıcılık için bir oda var, hayal çalışmaya başlar. Hayal sorumlu vücut, özellikle de çocuklara ve gençlere gelişmiştir.

Bu nedenle, ateş kehribar dizisi ile ilgili tüm efsaneler uygarlığın şafağında ortaya çıktı.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Her şeyden önce, eskilerin doğaüstü özellikleri kendini kehribar verdi. Bazı ilkel kabileler kehribar ürünleri sihirli ritüellerinde kullanılır. ateş kehribar savaşta ölüm, hastalık kendilerini korumak için muska giydi. Hafifçe ovuşturdu sanki yanı sıra, küçük nesneleri çekmek – İnsanlar bu kehribar vücudun hastalığı “çeker” ve iyi şanslar “çekiyor” inanıyordu. Bu, aşk ilişkilerinde başarıyı getirecek bir kişinin daha güçlü ve daha akıllı yapmak nazar karşı kehribar takı çekilen sorun kalkan inanılırdı …

Tabii ki, ateş kehribar olasılığı oldukça abartılı olduğunu, ancak bir şey modern bilim tarafından reddedildi değildir.

Tabii ki, kehribar dizisi sinir sistemi üzerinde yararlı etkileri vardır, sıcak pürüzsüz yüzey göz ve dokunma hoş onun “güneş” renkli değil, sadece bir zevk değil, aynı zamanda odaklanmaya yardımcı olur ve güven verir.

Buna ek olarak, kehribar yapılmış mücevher giyen sabit, tiroid bezinin hastalıklarında moralinizi düzeltir eklemler, tuz yatakları iltihabı ağrı rahatlatır söylüyorlar.
ateş kehribar hakkında efsaneler gelince onlar fantastik koşullar ve bazen de algılamak ve gerçeğin tane olabilir ayrıntıları kitleler arasında, yakından bakarsanız.

Örneğin, Antik Yunan Phaeton miti açıkça kehribar bitkisel kökenli işaret (43 M.Ö. doğdu Romalı şair Publius Ovid Naso, sunumu bize inmesi) – Uzun bilim adamlarının vardığı aynı sonuca önce.

Konu gözyaşları kehribar ilgili hemen hemen tüm efsane olarak sunuyoruz. Genellikle kozmik oranlarda trajedisi konusunda onlara söyler.
ateş kehribar Açıkçası doğal taş bazı parçalarının gözyaşı şekli cazip doğumu ile ilişkili dramatik olayların fikri üzerine.

Kehribar Dizisi Tesbih

Kehribar Dizisi Tesbih

Böylece, Sofokles’in (V yüzyıl E..) ateş kehribar – bu ölen kahraman Meleager ve gözyaşları, anne laneti kurbanı oldu.

Litvanya ise Jurate ve Kastytis hakkında efsane kehribar gözyaşları sevgilisi yas, deniz tanrıçası döken.

Tüm efsaneleri sarı – gizli bir anlam tür tutan geçmişten haber. “Iletisi” Oku birçok deneyin – ve her milletin farklı yapar.

Rusya’da, ateş kehribar “Alatyr” ya da sözde “Latyr taş.” “Bel-yanıcı taş Alatyr” yalan “Buyan adasında Okiyane deniz,” halk şarkıları ve masallar, ve antik komplolar söz edilir. Yakmak için yeteneği ateş kehribar “alevlenme”, karakteristik özelliklerinden biri olarak vurgulanmıştır.
Rus insanlar var ve masal saf bir kalp ile tek kişi duymak mümkün olan şarkı taş hakkında bir mesel olduğunu.

Bir Baltık kuş Gauja hakkında efsane sadık hizmetkar bir zalim kral yurtdışı ülkeleri itti hangi bir suçla ateş kehribar kaynağını bağlar.

Gerçekler ve varoluş olayların şiirsel algı, kadim halkların doğal gerçekliğin mitolojileştirmesiyle dünyasının bilimsel bilgi ile başlar.

Sözlü geleneğin Transfigured, efsaneleştiren formu korunmuş ve sık sık lider, bize antik bilgi getirdi ve bilimsel araştırma gelecekteki yönünü bekliyor gerçek olaylar hakkında çağlar boyunca taşıdı.

İngilizce sözcük kehribar türemiştir Arapça ‘anbar عنبر [5] (ile kognatı Orta Farsça ambar [6] yoluyla) Orta Latin ambar ve Orta Fransız Ambre. Kelime olarak kabul edilmiştir Orta İngilizce şimdi olarak bilinen atıfta olarak 14. yüzyılda ambergris (ambre gris ya da “gri amber”) türetilen bir katı mumsu madde ispermeçet balinası . Yılında Latin dillerinden , sözcüğün anlamı gibi erken 13. yüzyıl sonlarında olarak Baltık kehribar (fosil reçine) kadar uzatılabilir gelmişti. İlk olarak adlandırılan beyaz veya sarı kehribar (ambre jaune), bu anlam 15. yüzyılın başlarında tarafından İngilizce olarak kabul edilmiştir. Ambergris kullanımı azaldı gibi, bu kelimenin asıl anlamda oldu. [5]

ikisi de plajlar kadar yıkanmış bulundu çünkü iki madde ( “sarı kehribar” ve “gri kehribar”) makul ilişkili veya karışık oldu. Ambergris kehribar taşı daha olsa az yoğun, yüzer çok yoğun ise, su ve yüzen daha az yoğundur. [7]

Amber, klasik isimleri Latince elektron ve Antik Yunanca ἤλεκτρον (elektron), “gülen anlamına gelen bir terim ἠλέκτωρ (Elektor’un) bağlı olan Sun “. [8] [9] miti göre zaman fayton oğlu Helios (Güneş) öldürüldü, onun yas kız oldu kavak ağaçları ve onların gözyaşları elektron, kehribar oldu. [10]

Amber tarafından tartışıldı Theophrastus yine M.Ö. 4. yüzyılda, ve Pytheas (c. 330 BC) Kimin “On The Ocean” iş kaybolur, ancak tarafından başvurulan Plinius için kimin göre, Natural History aynı zamanda (ne adı bilinen en eski söz Germania ): [11]

Pytheas diyor Gutones , Almanya’nın bir kişi, Okyanusu’nun bir Haliç kıyıları Mentonomon denilen yaşayan altı bin stadia mesafe uzanan kendi topraklarında; Bu, bu topraklardan bir günlük yelken, Isle of olan Abalus kıyılarında hangi, kehribar somut bir biçimde denizin bir atılımı olma, bahar aylarında dalgalar tarafından atılır; sakinleri, yakıt yoluyla bu kehribar kullanın ve komşularına satmak da, o, olarak Teutones .

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Daha önce [12] Plinius üç gün yelken büyük bir ada olduğunu söylüyor İskit kıyısında denilen Balcia tarafından lampsakos ve Ksenophon , Yunanca bir hayali yolculuk kitabın yazarı, PYTHEAS tarafından Basilia denir. Genellikle Abalus aynı olduğu anlaşılmaktadır. Kehribar dayanarak, ada olabilirdi Heligoland , Zealand , kıyılarını Gdansk Körfezi , Sambia Yarımadası ya da Kuron Lagünü tarihsel Kuzey Avrupa’da kehribar zengin kaynakları vardı. ( “Olarak bilinen Akdeniz ile Baltık bağlayan amber için köklü ticaret yolları olduğunu kabul edilir Amber Road “). Pliny Almanlar için kehribar ihraç açıkça belirten Pannonia onun tarafından daha fazla yurt dışında işlem gören yerden, Venetiler . Güney İtalya’da antik italik halkları kehribar çalışıyorlardı, en önemli örnekler için Siritide Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor Matera . Amber gibi en antik dönemde kullanılan Miken ve Akdeniz prehistorya mevduat gelen de Sicilya .

Pliny ayrıca görüşünü değinir Nicias kehribar “güneş ışınları tarafından üretilen bir sıvıdır kime göre ve toprak yüzeyi üzerine büyük bir güçle çarpıcı güneş ayarı anda, bu ışınlar, bırakın o Okyanusu’nun gelgit tarafından kapalı gerçekleştirildiği ve Almanya’nın kıyılarında üzerine atılan bir yağlı ter üzerine. ” Kehribar “Sun tarafından üretilen” bir göre hangi hayali açıklamalar yanında, Plinius (sucus “meyve suyu” dan, sūcinum) succinum yerli Latince adı gerekçe, ağaç reçinesi aslına çok iyi bilmekteyiz görüşler değinir. [13] “Amber Bu önemli miktarlarda ortaya çıkarır ilk başta bir sıvı vardır. sıradan çam kiraz gelen sakız ve reçine gibi, çam cinsine ait ağaçları ile taburcu bir iliğinde üretilen ve yavaş yavaş [sertleştirilmiş olduğunu .. .] atalarımız da, bir ağacın suyu görüşüne vardı ve bu nedenle o ‘succinum’ ve çam cinsi bir ağaç üretmek olduğunu bir harika ispat adını verdi için, bir aslında bu ovuşturdu zaman çam gibi koku yayar ve bu yakar, ne zaman koku ve meşale-çam ağacı görünümü ile, ateşledi. ”

O da kehribar da Mısır’da ve Hindistan’da bulunduğunu bildiren ve Suriye’deki kadınlar yapmak “olduğunu o bile söyleyerek, kehribar elektrostatik özelliklerine atıfta whorls bu maddenin kendi iğ, ve bu harpax adını verin keyfiyeti [ἁρπάζω gelen “sürükle”] o doğru yaprakları, saman ve dokuların ışık saçak çeken. ”

Plinius amber Alman ismi olduğunu söylüyor Glaesum , “Germanicus Cæsar bu parçaların filosuna komuta zaman bu nedenle Romalılar, için, bu adalar barbarlar tarafından Austeravia olarak bilinen Glæsaria, adı birine verdi”. Bu kaydedildi tarafından onaylandıktan Eski Yüksek Almanca glas ve Eski İngilizce glær “amber” (cf için cam ). In Orta Aşağı Almanca , kehribar berne-, barn-, börnstēn olarak biliniyordu. Aşağı Almanca terim de egemen oldu Yüksek Almanca 18. yüzyılda tarafından, böylece modern Alman Bernstein Hollandalı yanı sıra Hollandalı barnsteen.

Baltık Litvanyalı amber terim gintaras ve bir Letonya Dzintars. Onlar ve Slav jantar veya Macar gyanta ( ‘reçine’), köken düşünülen Fenike jainitar ( “deniz-reçine”). [ Kaynak belirtilmeli ]

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, Kuzey Amerika amber ilk raporlar Trenton yakınlarındaki Camden ve Woodbury yakın Crosswicks Creek boyunca New Jersey keşifler geldi. [3]

Efsaneler [ değiştir ]
Baltık kehribar kökeni Kastytis, bir balıkçı aşık Jurate, denizin kraliçesi hakkında Litvanya efsanesi ile ilişkilidir. sürümlerinden birine göre, onun kıskanç babasının kehribar sarayı yok ve deniz köpüğü içine onu değiştirerek kızını cezalandırdı. Jurate sarayının parçaları hala Baltık kıyısında bulunabilir. Ayrıca bkz Jūratė ve Kastytis .

Kompozisyon ve oluşumu [ değiştir ]

Bu bölümde de olabilir teknik anlamak için en okuyucular için. Lütfen yardım artırmak için bu bölümü uzman olmayanların anlaşılabilir hale teknik ayrıntıları çıkarmadan. Tartışma sayfası önerileri içerebilir. (2012 Temmuz)
Amber heterojen bileşimde, ancak birkaç oluşur reçineli daha fazla veya daha az çözünür organları alkol , eter ve kloroform çözünmeyen ile ilişkili bitümlü madde. Amber olan makromolekül serbest tarafından radikal polimerizasyonu çeşitli öncülerinin labdan ailesi, örneğin communic asit, cummunol ve biformene. [14] [15] Bu labdanes olan diterpenler üç organik iskelet donatılması (C 20 H 32) ve trienleri, alken için gruplar polimerizasyon . Kehribar yılda olgunlaştıkça, daha polimerizasyon yeri yanı sıra alır izomerizasyon reaksiyonları, çapraz bağlanmayı ve halkalanmalar .

200 ° C (392 ° F) üstünde ısıtıldığında, kehribar kehribar bir yağ elde ve “kehribar kolofanlar”, ya da “kehribar zift” olarak bilinen siyah bir kalıntı bırakarak, ayrışma uğrar; yağı içinde çözüldüğünde terebentin veya keten tohumu yağı , bu formlar “amber vernik” ya da “kehribar lac”. [14]