OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 0 NATURAL BALTIK AMBERİ
  • 18 KARAT HAS TAŞ
  • 4.60 GR
  • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
  • AYNI GÜN KARGO
  • BAYAN YÜZÜK
  • EŞİ YOK
  • KDV DAHİL
  • ÖZEL KUTUSUNDA
  • RUSYA

AMBER KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  BAYAN ÖZEL TASARIM 1.KALİTE RUS AMBERİ MUHTEŞEM RENK IŞILTI %100 DOĞAL 18 KARAT TAŞ KULLANILMIŞTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA .ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN

Bu amber kanıtlamak tutan ilk bilim adamı – fosilleşmiş ağaç reçinesi, Romalı yazar Plinius oldu. O katran ve dumanlı alev kokusu dikkat çekti, kehribar yanma, yanı sıra şeffaf amber genellikle donmuş böcekler ve bitki parçacıklarının rastlamak gerçeği açığa çıkar.

Amber Yüzük

Amber Yüzük

Daha sonra Alman bilim adamları bu sonuca meydan çalıştı. Örneğin, ünlü doğabilimci Georg Agricola (XVI yüzyıl) kehribar bir sıvı bitümlü malzemeden toprak bağırsakları oluştuğu iddia, hangi yüzey donar üzerinde ortaya çıkıyor. XVIII yüzyılın başında ortak hipotez kehribar mineral asitler ile yağ birliğinden gelen olmasıdır oldu. Eski Rusya’da kehribar biliyordu. O Alatyr veya Latyr taş olarak adlandırılan ve onu mucizevi özellikleri bağlandı. Onun yazılarında Lomonosov, “Toprak deprem metallerin doğum Word” “madencilik bilim Temelleri” (1742) ve (1757) amber organik kökenli lehine yeni argümanlar getirdi. Çoğunlukla modern Baltık Denizi sınırları içinde İskandinav yarımadasında ve bitişik alanlarda güney geniş alanda büyümek kozalaklı ağaçların donmuş reçine – Bugün, genellikle Baltık kehribar (- succinite Uluslararası Mineraloji dönem) kabul edilmektedir. Yaklaşık 45-50.000.000. Yıllar önce bu parçaların önemli bir ısınma ve yemyeşil bitki örtüsü tercih iklim nemlendirme oldu. Geniş yapraklı Lindens, akçaağaç, meşe ek olarak, kestane ağaçları yaygın defne ve mersin ağaçları yanı sıra palmiye ağaçları ve lianas idi. İklim değişikliği bol smoloistechenie ağaçları neden oldu. Reçine kalın koyu kahverengi bir kabuk ile kaplı, atmosferik oksijen ile okside ve toprak “kehribar ormanlarında” gibi biriktikçe gibidir.

Nehirler ve akarsular yavaş yavaş toprak reçine sertleşmiş topaklar yıkanmış ve şimdi Kaliningrad yarımadası nedir antik denize akan büyük bir nehir ağzında onları yıkılmaktadır.

Böylece dünyanın en büyük kehribar mevduat Palmnikenskoe kuruldu.

Yaklaşık iki milyon yıl önce büyük bir buzul kehribar ikincil (dörtlü) mevduat sonucu oluşan Karpat Dağları’nın eteklerinde, Eosen yantarenosnye birikimini içeren toprak katmanları, taşındı. Şimdi Amber tüm zamanlar buzul işgal geniş alan üzerinde bulunur
Baltık Denizi üzerinde kehribar raspoloeny en büyük mevduat, bu yüzden “Baltık altın” denir. Dominik Cumhuriyeti donmuş gözyaşları benzer bir gözyaşı biçimli kehribar vardır.
Amber onun kişisel hekimin Papa Boniface VIII ölümsüzlük iksiri, bir üyesiydi.
amber iyi tür bir sarımsı bir renk tonu ile şeffaf ve kırmızı mum, renk olarak kabul edilir.
Antik çağda bir inanç vardı: Onun bütün kötü işler itiraf yatmadan önce, sonra karısına göğsüne amber bir parça koyarsanız. Martin Luther cebinde böbrek taşı oluşmuş değil amber bir parça taşıdı.
XIX yüzyıl kehribar sonunda yaygın olarak antibakteriyel özelliklere sahip bir malzeme olarak sigara aksesuarları üretiminde başvurdu. Süksinik asit kapmak ve kansere neden olan katran nötralize – Bu kehribar ağızlıklar sigaranın neden olduğu zararı azaltmak olduğuna inanılmaktadır.
Boyun yakın koyun, kehribar, enerji nabız karotis arterler verir toksinlerin tüm vücudunu temizler. Kafanın ben, baş ağrısı engeller etrafında kehribar kolye ruh hali geliştirir ve kötü hava olumsuz etkisini yumuşatır.
Bu taşın ismi “Baltık Denizi’nin altın” anlamına gelir.

 

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Kompozisyon. Sarı organik asitlerin makromoleküler bileşiklerin (örneğin, bir kristal yapıya sahip olan) amorftur. Içinde yabancı maddeler, kükürt, azot, silikon, alüminyum, ve demir bulunmaktadır gibi.
Fiziksel özellikler:
a) Renk: amber tonları bir çeşitlilik vardır – beyazdan, kırmızımsı-kahverengi, sarı, parlak Golden, soluk. En iyi amber bu tipleri bir sarımsı bir renk ile şeffaf ve kırmızı renk o mum,
3 b) sertlik – 4,
c) Yoğunluk: 0,97 – 1,11,
d) Şeffaflık: opak, şeffaf ortam berrak,
d) özelliği – hayır,
e) kehribar amorf, yani Bir kristal yapısına sahip değilsiniz.
Menşei: 38-120.000.000 yıl önce gezegende büyüdü eski ağaçların fosilleşmiş reçine. Bu bizim gezegenimizin örtüsü dramatik bir değişim kolaylaştırıldı.
Bir önceki dönemin kuru ve sıcak iklimi ılımlı sıcak tarafından değiştirildi. Hızla Kapalı tohumlular, yeni çam yayıldı ve cycads, sagu, eğrelti gibi birçok diğer bitkiler, ortadan kayboldu.
mevduat Baltık Denizi ve Dominik Cumhuriyeti kıyısında yer almaktadır. Ilıman enlemlerde ve daha az iğne yapraklı bitki örtüsü-döken oluşturduğu kehribar mevduat çoğu – subtropikal bitkiler tarafından. Amber pek çok depozit zaten yakın astropika bağlantılıdır.
Uygulamalar. amber ilk söz onuncu yüzyıla aittir ve Londra’daki British Museum’da Dikilitaş üzerine Asur çivi yazılı kitabede bulundu.
Çok dikkat tıbbi amaçlar için kehribar kullanımı: Bu kehribar ateş tedavileri inanıyordu ve toz haline dövülerek ve gül yağı ile karıştırılır ve bal görünümünde zayıflaması ve onun saf haliyle tozu ile, çocuklarda hastalıklar ile yardımcı olur – mide hastalıklarında.
Ezilmiş kehribar ve dişlerini yağlamak Eğer onlara, parlaklık temizlemek, güçlendirmek ve onlara beyaz yapmak verecektir. Sadece eski çağlardan beri kehribar bir süs ve muska olarak görev yaptı. Mısır ve Yunan rahipler kehribar tütsü kullanılır.

Tıbbi özellikleri
Modern resmi ilaç amber harika bir biostimulant olan süksinik asit üretilmesi için bir hammadde olarak kullanılır. Ayrıca, süksinik asit, akut zehirlenme, anti-enflamatuar ve anti-stres özelliklere sahiptir. Halk hekimliğinde eski çağlardan beri kehribar bütün hastalıkların neredeyse her derde deva olarak kabul edildi. amber içerir bir düzine tarifleri daha kendi tıbbi risale sonuçlarında ünlü hekim İbn-i Sina (İbn Sina). Polonyalı Halk hekimliğinde, kesinlikle bir solunum sisteminin tüm hastalıklarda yardımcı kehribar, tentürü tarifi vardır.

 

Kehribar Amber Taşı

Kehribar Amber Taşı

 

Magic Özellikler
Birçok ülkede mitolojisinde kehribar ruhların adet canlı iddiaları vardır.
Genellikle Kehlibardan kutsal nesneler kullanılan dini ayinleri işlemek için. Rus Patriği Nikon amber yapılmış bir personel oldu. Eski Yunan’da, o kehribar Güneş ve Venüs kuvvet kalitesi olduğuna inanılıyordu. Böcekler girdi ya kendilerini iyi ve kötü hem de amel yapma yeteneğine sahip güçlü büyülü araçlar kabul edildi yaprak kehribar parçaları. Tıbbi gibi çeşitli amber büyülü özellikleri. Örneğin, kehribar boncuklar, bebeğe emziren anneler sonra neşeli ve nazik bir karakter geliştirmiştir giyerler. Uyku sırasında – ham amber bir parça insanların en savunmasız bir anda kötü ruhları korkutup kaçırmak için, yastık yakın konulmalıdır. Bu mineral dağ hadi insanları teselli edebilir: iyi bir gelecek için rahatlama ve umut sağlar. Evde yangın ve yıldırıma karşı ev korumak için kehribar birkaç öğe tutmak için gereklidir.
Amber Leo burcunda doğanlar bir taş. Aslanlar Kadınlar amber ile bir tılsım yüzük ve küpe gibi giymek gerekir. Onlar nazardan kurtaracak. Erkekler Aslanlar canlılık artırmak ve sezgi güçlendirmek için kol düğmeleri, kravat iğne, kehribar yapılmış kolye, giyebilir.

Tılsımlar ve Amulets
En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Bu doğru bir olayları tahmin öğrenmek, doğru sonuçlar çıkarmak, bağlanmak ve tam bir resmin içine, onları sentezlemek için, zaman bağlantı kurmak için bir kişi olur. Sarı – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım, bu yolcuları yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur. Amber mahkemeleri uzay, bedeninizi ve ruhunuzu temizleyin evrensel özelliği var.
Hakkında yazdı Homer bulunan kehribar kirpi, hakkında bazı bilgiler “fosil yakıt sertleştirilmiş reçine.” Yunanlılar bir elektron denilen ve güneşin bir taş onu düşündü. Ovid efsanesine göre, Fed (Güneş) ve Klimin Phaethon oğlu ona en az bir gün kuralı güneş arabanın izin babasına yalvardı.
Sonunda babası kabul etti. Phaeton, Dünya’ya çok yakın yol bilmeden ateş savaş arabasını iktidar ve götürdü. Yangın açtılar. Asya ve ötesinde süpürüldü canavarca ateş. Ren Nehri’nin Don kurudu itibaren, dağların tepeleri ayrıldı. Yıldırım tarafından kendisine çileden çıkardı Jüpiter itaatkâr Phaeton arabanın düştü.
Genç adam Eridanus (nehir) içine düştü ve yangınlar sona erdi. Anne ve ölen kardeşi ve, hıçkırarak, acı yasını ağaçların dönüştü. Onların dallarından düşen gözyaşları, güneşte sertleşti. Bu nehirde mayınlı ve Roma ve Yunanistan’a getirildi tanrıların, kehribar gözyaşları olduğunu.

Amber taş alışılmadık. Ama o gibi kabul edilir anlamak, onun fiziksel ve kimyasal özelliklerine dalmak için gereklidir. Yani, biz seni görmeye çalıştığınız kehribar, özellikleri, sıradan kayaların ayırt farklı özelliklere büyük bir numarası vardır. Hatta bizim döneminden önce o sürtünmeden heyecanlandırmak ki biliniyordu, küçük, hafif parçacıkları çekmek için yapabiliyor. Bu arada, Çin bilgin Tao Hunchin 4-5 asır M.Ö. yaşamış savundu gerçek taş, elini sıcak ovuşturarak sonra, hardal tohumu çekecek eğer. Ve içinde kehribar kökeni antik teori özellikle büyülü özellikleri olduğunu düşünüyor.

 

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Amber – kimin özellikleri birçok bilim adamının ilgi taş. Yani, A. Aurifaber bütün bu doğal hediye monografi adamıştır. O kehribar taşının parçacıkları, sadece formu işlenmiş olabilir çekmek için işaret etti. Ve böylece deri veya bez üzerine ovuşturdu gerekir. Ona göre, daha sıcak amber, daha metal talaşı da dahil olmak üzere, farklı parçacıkları çekecek.

Bu kimin özellikleri sürekli çalışılmaktadır o kehribar, elektrik kötü iletken bilinmektedir. Bu izolatör üretimi için kullanılmıştır. Ancak, elektrikli sürtünme, çok sadece farklı parçacıkları çekebilecek Sunstone’un olarak diğer reçineler hakkında söylenemez.

Daha sonra, 17-18 yüzyıllarda bilimin gelişmesi mümkün amber başka olağandışı özellikleri tanımlamak için yapmıştır. Eğer yünlü kumaş onu ovmak ise, o zaman parlak parlamaya başlar vakum. Ve sürtünme hızı yüksek, lüminesans büyük yoğunluk gözlenmektedir. Ama hava fark etmek oldukça zordur.

Diğer bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma

1816 yılında JFJohn kehribar taşının özellikleri birçok yönden ele alınmıştır okudu. hava, su, alkol, asitler, ısı, vb: bilim adamı çeşitli faktörlerin ona etkisini tarif 1902 yılında, güneş taş dikkati V.K.Agafonova çekmiştir. Eserinde o amber içindeki spektrumun ultraviyole bölgede sözde absorpsiyon özellikleri anlatılır.

SS Sarı taşı da hafif yükseltilmiş sıcaklıkta okside ve hatta ultraviyole belirlemek mümkün Savkevich. O Baltık Denizi’nde bulunan amber onun çalışma ve emisyon spektrumları, dokundu. Sonuçlar Baltık güneş taş emisyon spektrumu görünür ışık alan spektrumunda yattığını gösterdi, bir elektromanyetik alan çağırdı.

Kehribar Serganova özellikleri, taş da ona aynı zamanda bazı diğer bilim adamları için değil sadece ilgi oldu. Birlikte Güneş taş oksidasyon hidroperoksitleri ve peroksitler oluşturmak için katılım oksijen gelir sonucuna vardım.

Birçok tarihinin, amber ilgilenmişlerdir olması onayına bol var. Bu taş sıradışı. Başka hangi özellikleri sahip olduğu? Sitemizde amber hakkında aşağıdaki makaleler okuyun.

Kehribar özelliklerini incelemek için devam eden, bu kimyasal taşın en karakteristik özelliği damıtma işleminde elde edilmektedir, bu ürünlerde süksinik asit varlığı dikkati çekiyor. Maddenin her anlamda modern tıbbın yanı sıra kozmetik oluşturulmasında kullanılan mi benzersizdir.

Amber – kimin özellikler sıradışı bir taş. Bu henüz tamamen doğanın bu güneşli hediye çözebilen bir çözücü icat değil. Bunun bir kısmı çözülür:

– Alkol% 20-25

– Kloroform içinde, daha çok% 20.6 değildir

– 18-23% Havada

– Benzen% 9.8

– Terebentin% 25

-% 18 oranında keten tohumu yağı içinde.

AMBER

AMBER

Tam sarı konsantrasyonu yüksek derecede sıcak bir nitrik asit içinde çözülür. Taş, suda çözünür olmayan, fakat suda sıcaklığı 100% getirmek için zaman yumuşatılır. Yöntem kehribar ufalayıcı suda şişer. Kısa bir süre içinde kendi hacmi yaklaşık yüzde 8 oranında artmıştır. Bundan başka, mikroskopik boşluk bulunmamaktadır taşı 0.1 ila% 0.4 su, bazı emebilir. 1962 yılında, bu özellikler bilimsel kehribar Kawasaki kanıtlanmıştır.

Taş Olağandışı fiziksel özellikleri

S.S.Savkevich araştırdı özellikleri, kehribar fiziksel bir doğa ultraviyole radyasyon kullanırken onlara kanıtlamak zorunda. Taş fotolüminesans dile getirdi. Bu karanlık bir odada bir havanda pound ise bir triboluminescence olarak bu özellik olduğunu belirten zayıf sarımsı bir parlaklık görünür.

Nükleer manyetik rezonans ve elektron paramanyetik bilim adamlarının keşfi daha da kehribar taşının fiziksel özelliklerini keşfetmek için bir fırsat sonra. Bu oda amber içindeki sıcaklık proton hareket olduğu tespit edilmiştir. SS 1970 yılında Savkevichem taş onları aynı miktarda belli çeşit kanıtladı:

– Şeffaf -% 0.5

– Kahverengimsi-sarı bir renge sahip ise -% 3

-% 12 – Kemik içinde.

Özellikleri, S.S.Savkevichem, süksinik asit olarak adlandırılan toplam ester bileşiklerinin bir azalma nedeniyle daha az mobil proton yüzdesini çalışılmış amber ilk 2 çeşitleri de. Taş 60-120S ısıtılmış Ayrıca, eğer mobil protonlar birkaç kez büyür. Yüzde farkı gelince, bu onların moleküler yapısı, moleküller arası bağların doğası farklıdır amber ne tür bağlıdır.

AMBER TAŞI YÜZÜK

AMBER TAŞI YÜZÜK

AMBER KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  BAYAN ÖZEL TASARIM 1.KALİTE RUS AMBERİ MUHTEŞEM RENK IŞILTI %100 DOĞAL 18 KARAT TAŞ KULLANILMIŞTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA .ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN

Bu amber kanıtlamak tutan ilk bilim adamı – fosilleşmiş ağaç reçinesi, Romalı yazar Plinius oldu. O katran ve dumanlı alev kokusu dikkat çekti, kehribar yanma, yanı sıra şeffaf amber genellikle donmuş böcekler ve bitki parçacıklarının rastlamak gerçeği açığa çıkar.

Amber Yüzük

Amber Yüzük

Daha sonra Alman bilim adamları bu sonuca meydan çalıştı. Örneğin, ünlü doğabilimci Georg Agricola (XVI yüzyıl) kehribar bir sıvı bitümlü malzemeden toprak bağırsakları oluştuğu iddia, hangi yüzey donar üzerinde ortaya çıkıyor. XVIII yüzyılın başında ortak hipotez kehribar mineral asitler ile yağ birliğinden gelen olmasıdır oldu. Eski Rusya’da kehribar biliyordu. O Alatyr veya Latyr taş olarak adlandırılan ve onu mucizevi özellikleri bağlandı. Onun yazılarında Lomonosov, “Toprak deprem metallerin doğum Word” “madencilik bilim Temelleri” (1742) ve (1757) amber organik kökenli lehine yeni argümanlar getirdi. Çoğunlukla modern Baltık Denizi sınırları içinde İskandinav yarımadasında ve bitişik alanlarda güney geniş alanda büyümek kozalaklı ağaçların donmuş reçine – Bugün, genellikle Baltık kehribar (- succinite Uluslararası Mineraloji dönem) kabul edilmektedir. Yaklaşık 45-50.000.000. Yıllar önce bu parçaların önemli bir ısınma ve yemyeşil bitki örtüsü tercih iklim nemlendirme oldu. Geniş yapraklı Lindens, akçaağaç, meşe ek olarak, kestane ağaçları yaygın defne ve mersin ağaçları yanı sıra palmiye ağaçları ve lianas idi. İklim değişikliği bol smoloistechenie ağaçları neden oldu. Reçine kalın koyu kahverengi bir kabuk ile kaplı, atmosferik oksijen ile okside ve toprak “kehribar ormanlarında” gibi biriktikçe gibidir.

Nehirler ve akarsular yavaş yavaş toprak reçine sertleşmiş topaklar yıkanmış ve şimdi Kaliningrad yarımadası nedir antik denize akan büyük bir nehir ağzında onları yıkılmaktadır.

Böylece dünyanın en büyük kehribar mevduat Palmnikenskoe kuruldu.

Yaklaşık iki milyon yıl önce büyük bir buzul kehribar ikincil (dörtlü) mevduat sonucu oluşan Karpat Dağları’nın eteklerinde, Eosen yantarenosnye birikimini içeren toprak katmanları, taşındı. Şimdi Amber tüm zamanlar buzul işgal geniş alan üzerinde bulunur
Baltık Denizi üzerinde kehribar raspoloeny en büyük mevduat, bu yüzden “Baltık altın” denir. Dominik Cumhuriyeti donmuş gözyaşları benzer bir gözyaşı biçimli kehribar vardır.
Amber onun kişisel hekimin Papa Boniface VIII ölümsüzlük iksiri, bir üyesiydi.
amber iyi tür bir sarımsı bir renk tonu ile şeffaf ve kırmızı mum, renk olarak kabul edilir.
Antik çağda bir inanç vardı: Onun bütün kötü işler itiraf yatmadan önce, sonra karısına göğsüne amber bir parça koyarsanız. Martin Luther cebinde böbrek taşı oluşmuş değil amber bir parça taşıdı.
XIX yüzyıl kehribar sonunda yaygın olarak antibakteriyel özelliklere sahip bir malzeme olarak sigara aksesuarları üretiminde başvurdu. Süksinik asit kapmak ve kansere neden olan katran nötralize – Bu kehribar ağızlıklar sigaranın neden olduğu zararı azaltmak olduğuna inanılmaktadır.
Boyun yakın koyun, kehribar, enerji nabız karotis arterler verir toksinlerin tüm vücudunu temizler. Kafanın ben, baş ağrısı engeller etrafında kehribar kolye ruh hali geliştirir ve kötü hava olumsuz etkisini yumuşatır.
Bu taşın ismi “Baltık Denizi’nin altın” anlamına gelir.

 

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Kompozisyon. Sarı organik asitlerin makromoleküler bileşiklerin (örneğin, bir kristal yapıya sahip olan) amorftur. Içinde yabancı maddeler, kükürt, azot, silikon, alüminyum, ve demir bulunmaktadır gibi.
Fiziksel özellikler:
a) Renk: amber tonları bir çeşitlilik vardır – beyazdan, kırmızımsı-kahverengi, sarı, parlak Golden, soluk. En iyi amber bu tipleri bir sarımsı bir renk ile şeffaf ve kırmızı renk o mum,
3 b) sertlik – 4,
c) Yoğunluk: 0,97 – 1,11,
d) Şeffaflık: opak, şeffaf ortam berrak,
d) özelliği – hayır,
e) kehribar amorf, yani Bir kristal yapısına sahip değilsiniz.
Menşei: 38-120.000.000 yıl önce gezegende büyüdü eski ağaçların fosilleşmiş reçine. Bu bizim gezegenimizin örtüsü dramatik bir değişim kolaylaştırıldı.
Bir önceki dönemin kuru ve sıcak iklimi ılımlı sıcak tarafından değiştirildi. Hızla Kapalı tohumlular, yeni çam yayıldı ve cycads, sagu, eğrelti gibi birçok diğer bitkiler, ortadan kayboldu.
mevduat Baltık Denizi ve Dominik Cumhuriyeti kıyısında yer almaktadır. Ilıman enlemlerde ve daha az iğne yapraklı bitki örtüsü-döken oluşturduğu kehribar mevduat çoğu – subtropikal bitkiler tarafından. Amber pek çok depozit zaten yakın astropika bağlantılıdır.
Uygulamalar. amber ilk söz onuncu yüzyıla aittir ve Londra’daki British Museum’da Dikilitaş üzerine Asur çivi yazılı kitabede bulundu.
Çok dikkat tıbbi amaçlar için kehribar kullanımı: Bu kehribar ateş tedavileri inanıyordu ve toz haline dövülerek ve gül yağı ile karıştırılır ve bal görünümünde zayıflaması ve onun saf haliyle tozu ile, çocuklarda hastalıklar ile yardımcı olur – mide hastalıklarında.
Ezilmiş kehribar ve dişlerini yağlamak Eğer onlara, parlaklık temizlemek, güçlendirmek ve onlara beyaz yapmak verecektir. Sadece eski çağlardan beri kehribar bir süs ve muska olarak görev yaptı. Mısır ve Yunan rahipler kehribar tütsü kullanılır.

Tıbbi özellikleri
Modern resmi ilaç amber harika bir biostimulant olan süksinik asit üretilmesi için bir hammadde olarak kullanılır. Ayrıca, süksinik asit, akut zehirlenme, anti-enflamatuar ve anti-stres özelliklere sahiptir. Halk hekimliğinde eski çağlardan beri kehribar bütün hastalıkların neredeyse her derde deva olarak kabul edildi. amber içerir bir düzine tarifleri daha kendi tıbbi risale sonuçlarında ünlü hekim İbn-i Sina (İbn Sina). Polonyalı Halk hekimliğinde, kesinlikle bir solunum sisteminin tüm hastalıklarda yardımcı kehribar, tentürü tarifi vardır.

 

Kehribar Amber Taşı

Kehribar Amber Taşı

 

Magic Özellikler
Birçok ülkede mitolojisinde kehribar ruhların adet canlı iddiaları vardır.
Genellikle Kehlibardan kutsal nesneler kullanılan dini ayinleri işlemek için. Rus Patriği Nikon amber yapılmış bir personel oldu. Eski Yunan’da, o kehribar Güneş ve Venüs kuvvet kalitesi olduğuna inanılıyordu. Böcekler girdi ya kendilerini iyi ve kötü hem de amel yapma yeteneğine sahip güçlü büyülü araçlar kabul edildi yaprak kehribar parçaları. Tıbbi gibi çeşitli amber büyülü özellikleri. Örneğin, kehribar boncuklar, bebeğe emziren anneler sonra neşeli ve nazik bir karakter geliştirmiştir giyerler. Uyku sırasında – ham amber bir parça insanların en savunmasız bir anda kötü ruhları korkutup kaçırmak için, yastık yakın konulmalıdır. Bu mineral dağ hadi insanları teselli edebilir: iyi bir gelecek için rahatlama ve umut sağlar. Evde yangın ve yıldırıma karşı ev korumak için kehribar birkaç öğe tutmak için gereklidir.
Amber Leo burcunda doğanlar bir taş. Aslanlar Kadınlar amber ile bir tılsım yüzük ve küpe gibi giymek gerekir. Onlar nazardan kurtaracak. Erkekler Aslanlar canlılık artırmak ve sezgi güçlendirmek için kol düğmeleri, kravat iğne, kehribar yapılmış kolye, giyebilir.

Tılsımlar ve Amulets
En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Bu doğru bir olayları tahmin öğrenmek, doğru sonuçlar çıkarmak, bağlanmak ve tam bir resmin içine, onları sentezlemek için, zaman bağlantı kurmak için bir kişi olur. Sarı – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım, bu yolcuları yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur. Amber mahkemeleri uzay, bedeninizi ve ruhunuzu temizleyin evrensel özelliği var.
Hakkında yazdı Homer bulunan kehribar kirpi, hakkında bazı bilgiler “fosil yakıt sertleştirilmiş reçine.” Yunanlılar bir elektron denilen ve güneşin bir taş onu düşündü. Ovid efsanesine göre, Fed (Güneş) ve Klimin Phaethon oğlu ona en az bir gün kuralı güneş arabanın izin babasına yalvardı.
Sonunda babası kabul etti. Phaeton, Dünya’ya çok yakın yol bilmeden ateş savaş arabasını iktidar ve götürdü. Yangın açtılar. Asya ve ötesinde süpürüldü canavarca ateş. Ren Nehri’nin Don kurudu itibaren, dağların tepeleri ayrıldı. Yıldırım tarafından kendisine çileden çıkardı Jüpiter itaatkâr Phaeton arabanın düştü.
Genç adam Eridanus (nehir) içine düştü ve yangınlar sona erdi. Anne ve ölen kardeşi ve, hıçkırarak, acı yasını ağaçların dönüştü. Onların dallarından düşen gözyaşları, güneşte sertleşti. Bu nehirde mayınlı ve Roma ve Yunanistan’a getirildi tanrıların, kehribar gözyaşları olduğunu.

Amber taş alışılmadık. Ama o gibi kabul edilir anlamak, onun fiziksel ve kimyasal özelliklerine dalmak için gereklidir. Yani, biz seni görmeye çalıştığınız kehribar, özellikleri, sıradan kayaların ayırt farklı özelliklere büyük bir numarası vardır. Hatta bizim döneminden önce o sürtünmeden heyecanlandırmak ki biliniyordu, küçük, hafif parçacıkları çekmek için yapabiliyor. Bu arada, Çin bilgin Tao Hunchin 4-5 asır M.Ö. yaşamış savundu gerçek taş, elini sıcak ovuşturarak sonra, hardal tohumu çekecek eğer. Ve içinde kehribar kökeni antik teori özellikle büyülü özellikleri olduğunu düşünüyor.

 

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Amber – kimin özellikleri birçok bilim adamının ilgi taş. Yani, A. Aurifaber bütün bu doğal hediye monografi adamıştır. O kehribar taşının parçacıkları, sadece formu işlenmiş olabilir çekmek için işaret etti. Ve böylece deri veya bez üzerine ovuşturdu gerekir. Ona göre, daha sıcak amber, daha metal talaşı da dahil olmak üzere, farklı parçacıkları çekecek.

Bu kimin özellikleri sürekli çalışılmaktadır o kehribar, elektrik kötü iletken bilinmektedir. Bu izolatör üretimi için kullanılmıştır. Ancak, elektrikli sürtünme, çok sadece farklı parçacıkları çekebilecek Sunstone’un olarak diğer reçineler hakkında söylenemez.

Daha sonra, 17-18 yüzyıllarda bilimin gelişmesi mümkün amber başka olağandışı özellikleri tanımlamak için yapmıştır. Eğer yünlü kumaş onu ovmak ise, o zaman parlak parlamaya başlar vakum. Ve sürtünme hızı yüksek, lüminesans büyük yoğunluk gözlenmektedir. Ama hava fark etmek oldukça zordur.

Diğer bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma

1816 yılında JFJohn kehribar taşının özellikleri birçok yönden ele alınmıştır okudu. hava, su, alkol, asitler, ısı, vb: bilim adamı çeşitli faktörlerin ona etkisini tarif 1902 yılında, güneş taş dikkati V.K.Agafonova çekmiştir. Eserinde o amber içindeki spektrumun ultraviyole bölgede sözde absorpsiyon özellikleri anlatılır.

SS Sarı taşı da hafif yükseltilmiş sıcaklıkta okside ve hatta ultraviyole belirlemek mümkün Savkevich. O Baltık Denizi’nde bulunan amber onun çalışma ve emisyon spektrumları, dokundu. Sonuçlar Baltık güneş taş emisyon spektrumu görünür ışık alan spektrumunda yattığını gösterdi, bir elektromanyetik alan çağırdı.

Kehribar Serganova özellikleri, taş da ona aynı zamanda bazı diğer bilim adamları için değil sadece ilgi oldu. Birlikte Güneş taş oksidasyon hidroperoksitleri ve peroksitler oluşturmak için katılım oksijen gelir sonucuna vardım.

Birçok tarihinin, amber ilgilenmişlerdir olması onayına bol var. Bu taş sıradışı. Başka hangi özellikleri sahip olduğu? Sitemizde amber hakkında aşağıdaki makaleler okuyun.

Kehribar özelliklerini incelemek için devam eden, bu kimyasal taşın en karakteristik özelliği damıtma işleminde elde edilmektedir, bu ürünlerde süksinik asit varlığı dikkati çekiyor. Maddenin her anlamda modern tıbbın yanı sıra kozmetik oluşturulmasında kullanılan mi benzersizdir.

Amber – kimin özellikler sıradışı bir taş. Bu henüz tamamen doğanın bu güneşli hediye çözebilen bir çözücü icat değil. Bunun bir kısmı çözülür:

– Alkol% 20-25

– Kloroform içinde, daha çok% 20.6 değildir

– 18-23% Havada

– Benzen% 9.8

– Terebentin% 25

-% 18 oranında keten tohumu yağı içinde.

AMBER

AMBER

Tam sarı konsantrasyonu yüksek derecede sıcak bir nitrik asit içinde çözülür. Taş, suda çözünür olmayan, fakat suda sıcaklığı 100% getirmek için zaman yumuşatılır. Yöntem kehribar ufalayıcı suda şişer. Kısa bir süre içinde kendi hacmi yaklaşık yüzde 8 oranında artmıştır. Bundan başka, mikroskopik boşluk bulunmamaktadır taşı 0.1 ila% 0.4 su, bazı emebilir. 1962 yılında, bu özellikler bilimsel kehribar Kawasaki kanıtlanmıştır.

Taş Olağandışı fiziksel özellikleri

S.S.Savkevich araştırdı özellikleri, kehribar fiziksel bir doğa ultraviyole radyasyon kullanırken onlara kanıtlamak zorunda. Taş fotolüminesans dile getirdi. Bu karanlık bir odada bir havanda pound ise bir triboluminescence olarak bu özellik olduğunu belirten zayıf sarımsı bir parlaklık görünür.

Nükleer manyetik rezonans ve elektron paramanyetik bilim adamlarının keşfi daha da kehribar taşının fiziksel özelliklerini keşfetmek için bir fırsat sonra. Bu oda amber içindeki sıcaklık proton hareket olduğu tespit edilmiştir. SS 1970 yılında Savkevichem taş onları aynı miktarda belli çeşit kanıtladı:

– Şeffaf -% 0.5

– Kahverengimsi-sarı bir renge sahip ise -% 3

-% 12 – Kemik içinde.

Özellikleri, S.S.Savkevichem, süksinik asit olarak adlandırılan toplam ester bileşiklerinin bir azalma nedeniyle daha az mobil proton yüzdesini çalışılmış amber ilk 2 çeşitleri de. Taş 60-120S ısıtılmış Ayrıca, eğer mobil protonlar birkaç kez büyür. Yüzde farkı gelince, bu onların moleküler yapısı, moleküller arası bağların doğası farklıdır amber ne tür bağlıdır.

AMBER TAŞI YÜZÜK

AMBER TAŞI YÜZÜK