OTANT�K TA�

KEHRİBAR (AMBER) KOLYE KALİNGRAD

ÖZEL ÜRÜNLER
AMBER KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 8GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/KALİNGRAD
 • VVS KALİTE 22 KARAT

KEHRİBAR (AMBER) KOLYE KALİNGRAD

Tarih ve Tanıtım – Amber Hakkında
Amber ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. Amber reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu

KEHRİBAR KOLYE

KEHRİBAR KOLYE

Pinus succinifera ağacından özel olarak kaynaklı. Amber Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş Amber genellikle ‘resinite’ denir ve

ÜRÜNLERİMİZ LÜTFEN PİYASADA SATILAN UCUZ ÜRÜNLER İLE KARIŞTIRMAYIN!!! TAŞLARIMIZ İTHAL GÜMÜŞ İŞÇİLİKLERİ KENDİMİZE AİTTİR..

OTANTİK TAŞ FARKI 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ İLE RUSYA 1.KALİTE KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI MARKİZ KESİM BERRAK IŞILTILI GÖZ İLE BELİRGİN IŞIK YANSIMASI 22 KARAT .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

 

Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. Amber birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

 

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta amber denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan Ambergris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim amber kullanımı taş için ambergris referans kaymıştır. Amber ve amber genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. Amber taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

Amber Formasyonu
Amber oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve amber içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

Amber belirlenmesi Geri Başa
Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. Amber bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. Amber’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. Amber nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

Amber Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. Amber için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti Amber diğer amber çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.

Amber Alış ve Amber Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Amber Rengi
Amber farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. Amber de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz amber” olarak adlandırılır.

Amber Açıklık ve Cilası
Amber açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen Amber mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

AMBER TAŞI

AMBER TAŞI

Açık şeffaflık Amber bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

Amber Kesim ve Şekil
Amber hemen her zaman cabochon tr kesilir. Amber nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. Amber o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.
Amber Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal Yapısı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: 2 – Mohs ölçeğine göre 2.5
Kırılma indisi: 1,539-1,545
Yoğunluk: 1,05-1,09 (yaklaşık)
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Reçineli
Floresan: Mavimsi beyaz – sarı, yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Değerli Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Coral Gemstone
Orada amber birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti Amber bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti amber yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

Kehribar Gümüş Kolye

Kehribar Gümüş Kolye

En Popüler Amber Çeşitleri:
Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinite, Ambrit, amberoid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

Doğal Amber süredir ve yaygın olarak dekoratif, şifa için binlerce yıldır kullanılan ve hatta sihirli nitelikleri tahmin etti.
Bu güzel taş renkleri çeşitli görünebilir doymuş turuncu-sarı renkler (dolayısıyla renk sıfat olarak “amber”), ancak amber ile ilişkilidir.
Detay ve nüansları Zengin, kehribar kökeni hakkında birçok hikayeler ilham verdi. Folklor hala deniz, deniz tütsü veya sunray sap gözyaşları, denizkızları ‘hediye denir …

Kimyasal, kehribar polimerizasyon sürecinde sertleştirilmiş organik reçine. Amber 250 milyon, genellikle inklüzyonlar adlandırılan entombed yaşam formlarını içeren bir doğanın zaman kapsülü gibi eski bir amber fazla 15 milyon yaşındadır.
Amber çam şimdi soyu tükenmiş türlerin ağaç reçinesi oluşur. Biyolojik ve fiziksel nedenlerin yol açtığı doğal polimerizasyon reaksiyonu çok yavaş ve dönemleri alır.
Amber tahmini yaş daha genç şey polimerizasyon bir ara devlet olarak kopal veya kehribar denir. Yatıyordu açısından hala çok yumuşak copal ve biraz daha milyon yılda kehribar olacaktı.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Neredeyse berrak, yeşilimsi, sarı, turuncu, koyu kahverengi, beyaz, krem, hatta kırmızı renkli kehribar Baltık Denizi’nde çevresindeki alanda bulunabilir.
Baltık kehribar, succinite olduğu ve bunların% 98’i, satılan ve satın alınan tüm kehribar fazla% 80 oluşturmaktadır.
Boyut ve doğal kehribar şeffaflığı

Ham kehribar boyutu ve saydamlık (veya açıklık) temelinde değerlendirilir.
Bir parça büyüklüğü değeri ile orantılıdır. Büyük bir taş oyma edilebilir. Küçük taşlar kaba kullanılabilir veya uzak sıralanmış, cilalı. Birçok küçük parçalar, cips, düşük kaliteli kehribar kiosklar sona ermesi ve sokak dizeleri veya gevşek boncuk duruyor.

Berraklık amber tarafından Dönüşümlü, şeffaf yarı saydam, yarı saydam ve opak gruplara düşüyor. Düşük şeffaflık ve kalite Amber bazen piç kehribar denir.

Organik madde (odun, vs) ile kontamine Amber ayrı çeşittir ve iç yapıdan bağımsız değerlendirilir.

Aslında, amber için sınıflandırmalar çok ve yine daha çeşitleri ve türleri vardır. Burada taşlar sarı bir araya farklı türleri, birden fazla renk vardır.
Amber renkli, renkler ve nüansları

Temizle limon sarısı veya konyak renkli kehribar kuyumcular tarafından tercih edilmektedir. Bazı uzmanlar biblo kehribar diyoruz. Fiyat sadece önemsememek değil ancak: Bu sarı pahalı olabilir.

Yönlü biblo kehribar

Oldukları gibi güzel bir doğal şekli Mücevher oyma ya da arıtma olmaksızın, kolye vb kullanılabilir.

Şeffaflık başparmak sadece kuralıdır. Zengin ana renkler her zaman, bazen nadir tonlar üzerinde, değerli olmuştur. Yumurta sarısı tonu bir parça diyelim ki, daha yüksek bir fiyat, kapanım olmadan çok açık bir parça getirebilir.

Kehribar

Kehribar

Cilalı Amber

Sisli veya mumlu kalite Yarı saydam amber de başka bir türüdür prim amber.

Sarı mücevher Dahil bir parçanın ortasına, örneğin, kabul edilebilir.

Saydam kehribar opak bölümler bulutlar veya yün iplikleri andıran nebular ve yünlü türünde olabilir.
Sonunda, tonları ve güzellik belirler ve taş rafine sonra özellikle Fiyatı birçok kez artırabilir dahili detay dahil olmak üzere tüm faktörlerin bir kombinasyonudur.

Polimerizasyon sırasında oluşan hava kabarcıklarının neden Lekeler, çizik ve sütlü renklendirme genellikle kusurları olarak kabul edilir, ancak istisnalar yapılır.

Opak beyaz kehribar kemikli veya fildişi veya krem ya da köpüklü bir görünüm (benzerlik dayanarak) olabilir. Bu gümüş ayarında güzel görünüyor.
Bir varyasyon doğal desenler, resim ve dekor ve genellikle beyaz, krem, bej veya yeşilimsi opak arka plan andıran derme çatma kehribar, mermer veya mozaik kehribar vardır.

mozaik kehribar

Yeşil kehribar yaygın değildir. Yüksek standartta Yeşilimsi Mücevher nadirdir. “Güzel bir parça genelinde Gelirsen gerçek Baltık kehribar” tesadüfen ebay de takı ortalama alıcıya ya da satılan, kendinize sorun: Bu gerçekten doğru olabilir? Yoksa başka bir şey (detay için daha aşağı bakmak) ‘dir.

Kırmızı kehribar takma kiraz kehribar, bazen “ejderha kanı”, tarih boyunca değerli olmuştur. Amber Kırmızı renk tonları nadir ve değerlidir. Kırmızı büyülü renktir. Yani hala nadirdir (aslında çok koyu kahverengi) siyah kehribar olduğunu. Bu kötülüğe karşı sahibini korumak için inanılıyordu.

Doğal kehribar genel güzelliği ve inklüzyonlar

Şeffaf taşlar İç yüzeylerin takdir ve dış çizilmeler için yanlış olmamalıdır.
İç yüzeylerin ve katılımıyla bir parça

Aksi takdirde şeffaf 0.5 ila 2 mm arasında büyük tek kabarcıklar değerine eklemek çevreleyen. Böyle bir kabarcık ışık ve renk iç oyun artırır.
Bilenler hep bir mücevher genel güzellik bakmak. Tekil güzellik ve nadir ve değerli kapanım ile yüksek kalitede Büyük parçalar asla oyma veya nesneler kullanılmak üzere, toplama ve hatta müze parçaları da satmak.

Amber içinde kapanımlar kendilerini büyüleyici bir çalışma yapabilirsiniz. Bark çatlaklardan dışarı akan reçineli salgı olabilir tuzak akarları her türlü: böcekler, örümcekler, karıncalar ve akreplerin, yaprakları, mantar, örümcek ağı …
Bir salyangoz İnklüzyonlar

Görünür nadir kapanımlar çok fiyat artışı olabilir. Amber, genellikle verilen mesleki yorumlarla kapanım çok iyiliği için satın alınır. Amber bulunan fauna en şaşırtıcı parçaları arasında kelebekler, akrepler, kertenkele, kurbağa ve dinozorların bile kalıntıları vardı.
Kapsama alınan kehribar orijinalliğini kanıtıdır. Biyologlar ve kişiler tarafından türlerin hakim ayrı söyleyebilirim botanikçiler.

Kapsama alınan uzun zaman önce beri taklit edilmiş ama onlar çağdaş türler olacaktır. Bu “ölü” kapanım için dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bir böceğin kanatları katlanmış Eğer içinde var önce muhtemelen ölmüştü. Gerçek hayatta reçine sıkışmış zavallı yaratıklar ücretsiz almak için mücadele vardı. Bu mücadelenin işaretleri (örneğin kanatlar ile yayılan) görünür olacaktır.

Anekdot Ünlü bankacı bir kez kurbağa çok nadir eklenmesi ile amber bir parça aldım. O sadece kurbağa toplam sahte olduğu ortaya çıktı zaman kendini utandıran bulmak için bir müzeye taş sundu.
Doğru ya da değil, bir formaldehit kavanoza bir şey andıran, çok büyük gerçekten saçma “kapanım” rastlamak olabilir.

KEHRİBAR (AMBER) KOLYE KALİNGRAD

ÖZEL ÜRÜNLER
AMBER KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 8GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/KALİNGRAD
 • VVS KALİTE 22 KARAT
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KEHRİBAR (AMBER) KOLYE KALİNGRAD

Tarih ve Tanıtım – Amber Hakkında
Amber ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. Amber reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu

KEHRİBAR KOLYE

KEHRİBAR KOLYE

Pinus succinifera ağacından özel olarak kaynaklı. Amber Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş Amber genellikle ‘resinite’ denir ve

ÜRÜNLERİMİZ LÜTFEN PİYASADA SATILAN UCUZ ÜRÜNLER İLE KARIŞTIRMAYIN!!! TAŞLARIMIZ İTHAL GÜMÜŞ İŞÇİLİKLERİ KENDİMİZE AİTTİR..

OTANTİK TAŞ FARKI 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ İLE RUSYA 1.KALİTE KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI MARKİZ KESİM BERRAK IŞILTILI GÖZ İLE BELİRGİN IŞIK YANSIMASI 22 KARAT .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

 

Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. Amber birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

 

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta amber denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan Ambergris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim amber kullanımı taş için ambergris referans kaymıştır. Amber ve amber genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. Amber taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

Amber Formasyonu
Amber oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve amber içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

Amber belirlenmesi Geri Başa
Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. Amber bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. Amber’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. Amber nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

Amber Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. Amber için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti Amber diğer amber çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.

Amber Alış ve Amber Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Amber Rengi
Amber farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. Amber de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz amber” olarak adlandırılır.

Amber Açıklık ve Cilası
Amber açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen Amber mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

AMBER TAŞI

AMBER TAŞI

Açık şeffaflık Amber bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

Amber Kesim ve Şekil
Amber hemen her zaman cabochon tr kesilir. Amber nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. Amber o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.
Amber Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal Yapısı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: 2 – Mohs ölçeğine göre 2.5
Kırılma indisi: 1,539-1,545
Yoğunluk: 1,05-1,09 (yaklaşık)
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Reçineli
Floresan: Mavimsi beyaz – sarı, yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Değerli Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Coral Gemstone
Orada amber birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti Amber bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti amber yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

Kehribar Gümüş Kolye

Kehribar Gümüş Kolye

En Popüler Amber Çeşitleri:
Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinite, Ambrit, amberoid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

Doğal Amber süredir ve yaygın olarak dekoratif, şifa için binlerce yıldır kullanılan ve hatta sihirli nitelikleri tahmin etti.
Bu güzel taş renkleri çeşitli görünebilir doymuş turuncu-sarı renkler (dolayısıyla renk sıfat olarak “amber”), ancak amber ile ilişkilidir.
Detay ve nüansları Zengin, kehribar kökeni hakkında birçok hikayeler ilham verdi. Folklor hala deniz, deniz tütsü veya sunray sap gözyaşları, denizkızları ‘hediye denir …

Kimyasal, kehribar polimerizasyon sürecinde sertleştirilmiş organik reçine. Amber 250 milyon, genellikle inklüzyonlar adlandırılan entombed yaşam formlarını içeren bir doğanın zaman kapsülü gibi eski bir amber fazla 15 milyon yaşındadır.
Amber çam şimdi soyu tükenmiş türlerin ağaç reçinesi oluşur. Biyolojik ve fiziksel nedenlerin yol açtığı doğal polimerizasyon reaksiyonu çok yavaş ve dönemleri alır.
Amber tahmini yaş daha genç şey polimerizasyon bir ara devlet olarak kopal veya kehribar denir. Yatıyordu açısından hala çok yumuşak copal ve biraz daha milyon yılda kehribar olacaktı.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Neredeyse berrak, yeşilimsi, sarı, turuncu, koyu kahverengi, beyaz, krem, hatta kırmızı renkli kehribar Baltık Denizi’nde çevresindeki alanda bulunabilir.
Baltık kehribar, succinite olduğu ve bunların% 98’i, satılan ve satın alınan tüm kehribar fazla% 80 oluşturmaktadır.
Boyut ve doğal kehribar şeffaflığı

Ham kehribar boyutu ve saydamlık (veya açıklık) temelinde değerlendirilir.
Bir parça büyüklüğü değeri ile orantılıdır. Büyük bir taş oyma edilebilir. Küçük taşlar kaba kullanılabilir veya uzak sıralanmış, cilalı. Birçok küçük parçalar, cips, düşük kaliteli kehribar kiosklar sona ermesi ve sokak dizeleri veya gevşek boncuk duruyor.

Berraklık amber tarafından Dönüşümlü, şeffaf yarı saydam, yarı saydam ve opak gruplara düşüyor. Düşük şeffaflık ve kalite Amber bazen piç kehribar denir.

Organik madde (odun, vs) ile kontamine Amber ayrı çeşittir ve iç yapıdan bağımsız değerlendirilir.

Aslında, amber için sınıflandırmalar çok ve yine daha çeşitleri ve türleri vardır. Burada taşlar sarı bir araya farklı türleri, birden fazla renk vardır.
Amber renkli, renkler ve nüansları

Temizle limon sarısı veya konyak renkli kehribar kuyumcular tarafından tercih edilmektedir. Bazı uzmanlar biblo kehribar diyoruz. Fiyat sadece önemsememek değil ancak: Bu sarı pahalı olabilir.

Yönlü biblo kehribar

Oldukları gibi güzel bir doğal şekli Mücevher oyma ya da arıtma olmaksızın, kolye vb kullanılabilir.

Şeffaflık başparmak sadece kuralıdır. Zengin ana renkler her zaman, bazen nadir tonlar üzerinde, değerli olmuştur. Yumurta sarısı tonu bir parça diyelim ki, daha yüksek bir fiyat, kapanım olmadan çok açık bir parça getirebilir.

Kehribar

Kehribar

Cilalı Amber

Sisli veya mumlu kalite Yarı saydam amber de başka bir türüdür prim amber.

Sarı mücevher Dahil bir parçanın ortasına, örneğin, kabul edilebilir.

Saydam kehribar opak bölümler bulutlar veya yün iplikleri andıran nebular ve yünlü türünde olabilir.
Sonunda, tonları ve güzellik belirler ve taş rafine sonra özellikle Fiyatı birçok kez artırabilir dahili detay dahil olmak üzere tüm faktörlerin bir kombinasyonudur.

Polimerizasyon sırasında oluşan hava kabarcıklarının neden Lekeler, çizik ve sütlü renklendirme genellikle kusurları olarak kabul edilir, ancak istisnalar yapılır.

Opak beyaz kehribar kemikli veya fildişi veya krem ya da köpüklü bir görünüm (benzerlik dayanarak) olabilir. Bu gümüş ayarında güzel görünüyor.
Bir varyasyon doğal desenler, resim ve dekor ve genellikle beyaz, krem, bej veya yeşilimsi opak arka plan andıran derme çatma kehribar, mermer veya mozaik kehribar vardır.

mozaik kehribar

Yeşil kehribar yaygın değildir. Yüksek standartta Yeşilimsi Mücevher nadirdir. “Güzel bir parça genelinde Gelirsen gerçek Baltık kehribar” tesadüfen ebay de takı ortalama alıcıya ya da satılan, kendinize sorun: Bu gerçekten doğru olabilir? Yoksa başka bir şey (detay için daha aşağı bakmak) ‘dir.

Kırmızı kehribar takma kiraz kehribar, bazen “ejderha kanı”, tarih boyunca değerli olmuştur. Amber Kırmızı renk tonları nadir ve değerlidir. Kırmızı büyülü renktir. Yani hala nadirdir (aslında çok koyu kahverengi) siyah kehribar olduğunu. Bu kötülüğe karşı sahibini korumak için inanılıyordu.

Doğal kehribar genel güzelliği ve inklüzyonlar

Şeffaf taşlar İç yüzeylerin takdir ve dış çizilmeler için yanlış olmamalıdır.
İç yüzeylerin ve katılımıyla bir parça

Aksi takdirde şeffaf 0.5 ila 2 mm arasında büyük tek kabarcıklar değerine eklemek çevreleyen. Böyle bir kabarcık ışık ve renk iç oyun artırır.
Bilenler hep bir mücevher genel güzellik bakmak. Tekil güzellik ve nadir ve değerli kapanım ile yüksek kalitede Büyük parçalar asla oyma veya nesneler kullanılmak üzere, toplama ve hatta müze parçaları da satmak.

Amber içinde kapanımlar kendilerini büyüleyici bir çalışma yapabilirsiniz. Bark çatlaklardan dışarı akan reçineli salgı olabilir tuzak akarları her türlü: böcekler, örümcekler, karıncalar ve akreplerin, yaprakları, mantar, örümcek ağı …
Bir salyangoz İnklüzyonlar

Görünür nadir kapanımlar çok fiyat artışı olabilir. Amber, genellikle verilen mesleki yorumlarla kapanım çok iyiliği için satın alınır. Amber bulunan fauna en şaşırtıcı parçaları arasında kelebekler, akrepler, kertenkele, kurbağa ve dinozorların bile kalıntıları vardı.
Kapsama alınan kehribar orijinalliğini kanıtıdır. Biyologlar ve kişiler tarafından türlerin hakim ayrı söyleyebilirim botanikçiler.

Kapsama alınan uzun zaman önce beri taklit edilmiş ama onlar çağdaş türler olacaktır. Bu “ölü” kapanım için dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bir böceğin kanatları katlanmış Eğer içinde var önce muhtemelen ölmüştü. Gerçek hayatta reçine sıkışmış zavallı yaratıklar ücretsiz almak için mücadele vardı. Bu mücadelenin işaretleri (örneğin kanatlar ile yayılan) görünür olacaktır.

Anekdot Ünlü bankacı bir kez kurbağa çok nadir eklenmesi ile amber bir parça aldım. O sadece kurbağa toplam sahte olduğu ortaya çıktı zaman kendini utandıran bulmak için bir müzeye taş sundu.
Doğru ya da değil, bir formaldehit kavanoza bir şey andıran, çok büyük gerçekten saçma “kapanım” rastlamak olabilir.