OTANT�K TA�

KEHRİBAR TAŞI BROŞ

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Taşı Broş
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK KEHRİBARI
 • 4 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BROŞ
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA /KALİNGRAD

Amber genellikle bir taş gibi kabul edilirken, aslında bir taş dediğiniz şey değil. Çünkü Amber, eski yaprak dökmeyen ağaçlardan fosilleşmiş bir reçine.

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

En eski Amber parçası yaklaşık 320 milyon yıl önce keşfedildi, bu yüzden bu taşın ne kadar güçlü enerjileri olduğunu hayal edin!

Bu taş, genellikle bir ağaç reçinesi olarak şekillendirilirken içine hapsolmuş küçük böcekler sergiler. Renkleri çeşitlidir ve sıklıkla farklı kahverengi, turuncu ve sarı tonlarında gelir.

Bununla birlikte, yeşil , kırmızı ve mavi renkli Amber taşları da vardır .

Amber birkaç ülkede bulunabilir. Almanya, Kolombiya, İtalya, Polonya, Rusya, Dominik Cumhuriyeti ve Büyük Britanya’da mevduat var.

Neden Amber Kullanmalı?
Kehribarın en çekici kalitesi, çok eski enerjiye sahip olmasıdır. Bu eski enerjiyle, dünyanın kazanılmış bilgeliği geliyor!

Sıcak, neşeli, bilge, koruyucu ve iyileştirici bir taş . Tüm olumsuz ruh hallerini deşarj edecek ve diğer insanların size yönlendirebileceği negatif enerjileri saptıracak.

Bu taş, sadece güçlü ve pozitif enerjilerle çalıştığınızdan emin olmak için çok çalışacaktır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI BROŞ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL VE ANLAMLI BİR HEDİYE
Amber, stres ve endişenizi azaltmak istiyorsanız sahip olmanız gereken taştır. Fiziksel ve zihinsel yorgunluğun tüm izlerini çözecek ve korkularınızı ve endişelerinizi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

Amber ayrıca depresyondan muzdaripseniz çok yararlı bir taştır. Duygularınızı stabilize edecek ve size hayatınızın neden en değerli şey olduğunu sürekli olarak hatırlatacaktır!

Sarı ÖrnekBu taşın enerjileri, duygularınızla size rehberlik edecek, böylece hayatınızda daha iyimser bir bakış açısına sahip olacaksınız.

Bu sizin için gittiğiniz tüm harika şeylere ve o kadar da müthiş olmayan şeylere daha fazla odaklanmanızı sağlayacaktır.

Amber ayrıca yaratıcılığınızı artıracak bir taştır. Bu taşın enerjileri ile çalışırken, her zaman bir ilham kaynağı olacak ve her zaman bir ilham kaynağınız olacak.

Bu taş, günlük benliğinizi ruhsal benliğinizle bağlar, böylece her türlü psişik saldırıya karşı daha iyi bir korumaya sahip olursunuz.

Amber’in, fiziksel ve duygusal bedeninizi iyileştirmede yardımcı olacak birçok harika özelliği var .

Zaten gitene kadar bilmediğin duygusal ve fiziksel rahatsızlıkları tedavi edecek!

Amber ayrıca içsel bilgeliğinizi güçlendirecek ve birleştirecektir. Ruhsal armağan armağanınızı artıracak.

Zihninizi harekete geçirecek ve bir çok şey hakkında anlayışınızı geliştirecek. Bu taş, karar verme sürecinizde ve yaşamda ilerlemenizde size yardımcı olacaktır.

Ayrıca aşk hayatınızı ilişkinizin bir sonraki seviyesine getirmenize yardımcı olacaktır!

Amber sana nasıl yardımcı olur?
Amber, Şifa ve Sağlık
Kehribar bir taş elektrik yükü oluşturabilen elektromanyetik bir kaliteye sahiptir ve bu da onu etkili bir iyileştirme aracı haline getirir.

Amber metabolizmayı uyarmak ve metabolik sorunları gidermek için kullanılır. Özellikle solunum sistemini etkileyen alerjiler için etkili bir tedavidir.

Baş ağrılarını rahatlatabilir. Romatoid artrit ile ve ligament ve eklemlerdeki ağrıları hafifletmede yardımcı olduğu bilinmektedir.

Endokrin sisteme enerji verebilir ve kalp kaslarını geliştirebilir. Doku yeniden canlandırılmasında da faydalıdır.

Amber, glandüler sistemi iyileştirir ve DNA ile ilgili problemlere yardımcı olabilir. Kanı temizlemek ve vücuttaki enerjileri hareket ettirmekle bilinir.

Bu taş, mide, karaciğer ve dalaktan etkili bir şekilde hastalık çekebilir. Amber ayrıca iktidarsızlık ve kadın infertilite tedavisinde yardımcı olmak için yatırılmıştır.

Amber ve zenginlik
Amber bir tezahür taşdır. Gelir akışınızda veya diğer zenginlik formlarınızda artışa neden olabilecek güçlü bir taş.

SONRAKİ OKUYUN:
Kristaller j
Bu taş, hayatınızda zenginliği ve bolluğu getirmek için hediye ve yeteneklerinizi kullanmanız için size ilham verecektir.

Güvensizlik veya belirsizlik duygularını çözecek ve sizi kararlılık ve ilham enerjileriyle dolduracaktır.

Bu taş aynı zamanda iyi şanslar ve başarıları da destekleyecek! Muhalefetin yerini alacak ve tüm sistemlerin sizin için gittiğinden emin olacaksınız.

Amber korkularınızı ve endişelerinizi ortadan kaldıracak.

Yeni bir şey denemek, kalıptan kopmak ve müreffeh ödüller kazandıracak hesaplanmış riskler almak için size cesaret verecektir.

Amber, Sevgi ve İlişkiler
Sevgi ve ilişkiler söz konusu olduğunda, Amber çok güçlü ve yararlı bir taş olabilir.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Sevdiğiniz kişiye daha fazla sabır ve anlayış geliştirmenize yardımcı olacaktır . Bu taşın enerjileriyle aşılandığınız zaman öfkenizi kolayca kaybedemez veya sinirlenmeyeceksiniz.

Amber ilişkinize istikrar getirecek. Esnekliği ve sabrı artıracak ve daha fazla güven ve mutluluk getirecektir.

Daha sakin ve daha hoşgörülü bir ortak olacaksınız. Çocukça yollarından kurtulacak ve sizi ve ilişkinizi ilgilendiren önemli konular hakkında daha fazla olgunlaşacaksınız.

Amber ayrıca ilişkinizi dış olumsuz etkilere veya müdahalelere karşı koruyacaktır.

İçinizdeki ilişkiyi güçlendirir, böylece sorunun ilk belirtisinde kolayca parçalanmayacaktır.

SONRAKİ OKUYUN:
Bugün hayata eklemeniz gereken Crystal’ı keşfedin …
Bu taş, coşku ve iyimserlikten uzaklaşan negatif enerjileri ve sürücünüzü hayata geçiren negatif enerjileri de ortadan kaldıracak.

Kıskançlıklarınızdan ve güvensizliğinizden kurtulacaktır. Korkuyu ve güven eksikliğini giderecek.

Bu taş, üzerinde hiçbir kontrolü olmayan şeyleri kabul etmek için size daha fazla bilgelik verecektir.

Amber, beklenmedik olaylarla başa çıkmak ve onlara uygun şekilde tepki vermek için size öngörü sağlayacaktır.

Bu taş güzellik ve cazibenin bir simgesidir. Hayatınızdaki bu taşa sahip olduğunuzda, güzel olan her şeyin daha iyi bir takdirine sahip olacaksınız ve partnerinizin gözünde çok çekici olacaksınız!

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Hassasiyet ve sevgi enerjileri taşır. Bu taş sevdiklerinizle birçok ihale ve sevecen anınızla ilişkinizi aşılayacaktır.

Bu taş da kalıcı sevgiyi çekecek. İlişkinizde zorlu bir zaman geçirirseniz sorun olmaz. Amber’in enerjileri, ilişkiniz üzerinde çalışacak, böylece sevginin yeniden kurulması ve mutluluğun yeniden hissedilmesi sağlanacaktır.

SONRAKİ OKUYUN:
Brecciated-Jasper: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Amber, istediğin şekilde sevilmekten sakınan, yoluna koyduğun engelleri kaldırmana yardım edecek.

Eğer gerçekten sevgi ile harika bir deneyime sahip olmak istiyorsanız duvarların inmesi gerektiğini fark edeceksiniz!

Eğer gerçekten aşkın anlamını bilmek istiyorsan, kalbine kapıyı açmalısın!

Amber, sözlerini tutmana yardımcı olacak bir taş. Enerjileri, aynı zamanda, ateşi ölmekte olan bir ilişkide yeniden alevlendirmenize yardımcı olacaktır.

Amber taşının enerjileri de isteğinizi arttıracak ve partnerinizle tutkulu ve samimi anların tadını çıkarabileceksiniz.

En İyi Sonuçlar için Amber Nasıl Kullanılır?
Tutulduğunda veya yıprandığında ısınmaya başladığında kehribar temizlenmelidir. Negatif enerjiye maruz kaldığında da bulanıklaşmaya başlayabilir.

Amber taşını dolaylı sıcağınıza koymayın, ve asla güneşin altında uzun süre kalmamalı çünkü taş kırılgan hale getirecektir.

Her zaman bir parça Amber taşı getirmeniz, şifalı enerjilerinin vücudunuza yakın olması için faydalı olacaktır.

SONRAKİ OKUYUN:
Sarı Turkuaz: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Birçok fiziksel ağrı ve rahatsızlıktan kurtulmayı sağlar ve hasta düştüğünüzde ya da bir yaralanma geçirdiğinizde iyileşme sürecinizi hızlandırır.

Amber’i mekanınızı arındırmak ya da temizlemek için kullanacaksanız, evinizin ya da ofisinizin farklı kısımlarına Amber taşları yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca bir iksir olarak da spreyleyebilir veya tütsü olarak kullanabilirsiniz.

Kehribar Taşı Anlamı

Kehribar Taşı Anlamı

Amber Birthstone Hakkında Olağandışı Bir Gerçeklik
Amber çok büyüleyici bir taştır. Organik bir üründür ve bir mineral değildir.

Aslında 50 milyon yıl önce ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Bazı parçalar, 130 milyon yıl kadar eski ağaçlarda bulunmuştur!

Amber, içlerinde hapsolmuş küçük böcekler nedeniyle paleontologlara çok yardımcı oldu.

Paleontologlar, milyonlarca yıl önce dünyadaki yaşamı öğrenebildiler ve binden fazla soyu tükenmiş türler tespit ettiler.

Amber’ın tıp için kullanımı antik döneme dayanır. İlaçlar için malzemelerin çoğu daha sonra minerallerden, hayvanlardan ve bitkilerden geldi.

Nicolaus Copernicus’un orijinal tıbbi formülü Amber dahil 22 bileşenle listelenmiştir.

SONRAKİ OKUYUN:
Kırmızı Aventurin: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Yunanlılar Amber elektron’u çağırdı, çünkü bir kumaş üzerine ovulduğunda elektrikle şarj olur. Aynı zamanda küçük parçacıkları da çeker.

1193-1280 arasında yaşayan Dominik filozof Albert the Great, Amber’i altı ilaç arasında en etkili ilaç olarak tanımladı.

Hipokrat Tıbbı’nın babası, daha sonradan bilim adamlarının Orta Çağ’a kadar kullandıkları tıbbi nitelikleri ve Amber’in farklı uygulama biçimlerini tanımladılar.

Orta Çağ’daki salgınlar sırasında, sokakları yakmak için Kehribar’ı yakmak pek çok hayat kurtardı ve mükemmel bir önleyici tedbir olarak önerildi.

Kehribar Taşı Gümüş Broş

Kehribar Taşı Gümüş Broş

Amber taşlarında 130 milyon yıl öncesine dayanan çok sayıda nesne var.

Bunlar arasında küçük organizmalar, böcekler, kurbağalar, örümcekler ve ağları, kabuklular, annelitler, bakteriler, odun, meyve, çiçekler, tüyler ve tüyler bulunur.

Cildinize bir parça Amber koyduğunuzda, cam ve diğer minerallerin aksine, sıcak hissedecektir. Yanan Kehribar çam gibi kokuyor.

Amber, 300’den fazla farklı renkte mevcuttur, ancak en yaygın Amber renkleri, kara otu, sitrin, konyak, kiraz, yeşil ve baldır.

Amber, enerji ve gücü nedeniyle farklı zodyak işaretleri için bir taştır.

Yengeç burcu taşı, çünkü Amber’in bulunabileceği kuzey yarım küredeki en sıcak ve en güneşli ayı yansıttığı biliniyor.

SONRAKİ OKUYUN:
Reiki Seichim Sembolleri
Ayrıca Toros için burç olarak da listelenebilir. Bu burcun doğa sevdalısı ve kendi dünyasal kökenleri ile rezonansa girer.

Amber’in turuncu ve altın renkleri, vücuttaki daha güçlü ve daha yüksek enerjileri dengelediği ve denge ve koruma sunarak bunları etkileyebileceği bilinmektedir.

Amber korumaya yakından bağlı. Genellikle, ebedi gençliği desteklemek için bir süs ya da tılsım olarak giyilir.

Bazı insanlar, Amber’in, kalın reçine içindeki korunmuş böcekler nedeniyle ayrılan ruhların dinlenme yeri olduğuna inanırlardı. Amber iyi şanslar ve kötülükten korunmak için giyilir.

Bu taş da onuncu yıl dönüm taşıdır. Sevgi ve evliliğe ve sonsuza dek süren sevgi dolu sevgi bağlarına yenilenmiş ve devam eden inancı sembolize eder!

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

Amber’in üçüncü göz çakrasının kilidini açtığı ve zihinsel berraklık sağladığı bilinmektedir. Ayrıca güveninizi artırır ve ruh halinizi dengeler.

İnsanlar bu enerjiyi negatif enerjilerden kurtulmak, korkuları ortadan kaldırmak, sabır ve bilgelik elde etmek ve hatta bedensel ağrıları hafifletmek için kullanıyorlar!

Amber’in Gücü Üzerine Son Düşüncelerimamber anlamı
Kehribar güzel bir taş ve güçlü bir şifacıdır.

Bu, en esrarengiz ve en eski taşlardan biridir çünkü temel olarak ışık ve yaşam tarafından yaratılmıştır!

SONRAKİ OKUYUN:
Kristaller V
Amber bir güzellik tılsımıdır ve katılaşmış güneş ışığı, sert bal gibi, tanrıların gözyaşları ve güneşin damlası olarak tasvir edilmiştir.

Duygularınızı dengelemeye yardımcı olacak ve kalbinizde ve zihninizde bulunan negatif enerjileri serbest bırakacaktır.

Ayrıca, en iyi hayatınızı yaşamanız için sizi korkutan ve tereddüt eden her şeyden kurtarmanıza yardımcı olacaktır!

Amber’in sıcak enerjilerine çekildiğini hissediyorsanız, bedeninizde, zihninizde ve ruhunuzdaki acıları, güvensizlikleri ve olumsuzlukları ortaya çıkaracak bir doğal arıtıcıyı aradığınız anlamına gelir.

Durgun veya negatif enerjileri emecek ve onları pozitif ve net enerjilere dönüştürecek bir taş arıyorsunuz. Asla Amber taşsız olmalısın!Amber taşı gerçek bir taş değil. Bunun yerine, amber 30 ila 90 milyon yıllık olabilen fosilleşmiş ağaç reçinesidir. Amber, sıcaklığı ve güzelliği için büyük ödüle layık görülmüş ve binlerce yıl boyunca mücevherler arasında oyulmuş ve kültürler arasında ticareti yapılmıştır.

Kimlik

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Geleneksel amber taşı sert, altın sarısı-sarı-sarı saydam reçinedir. Nadir formlarda mavi veya yeşil olabilir. Eski ağaç reçinesinden geldiği için organik bir mücevher olarak kabul edilir. Taştan daha yumuşaktır ve kolayca çizilebilir. Kehribar canlı ağaçlar tarafından yaratıldığından, taşlar genellikle ilginç kapanımlar, böcekler, tohumlar, tüyler ve kabarcıklar ile bulunur. Reçine, kozalaklı ağaçlarda en çok yaralanmanın sonucu olarak oluşur ve ağaç özüyle karıştırılmamalıdır. Kehribarca bembeyaz bir bezle ovalayarak gerçek kehribar ve sahte arasındaki farkı anlayabilirsiniz. Gerçek amber, statik elektrik ve hafif bir kafur kokusu üretecek . Gerçek amber de tuzlu suda yüzer, sahte amber ise batar. Tabii ki bu sadece tek parça halinde olmayan taşlarla çalışır.

Coğrafya

Baltık Denizi bölgesi antik çağlardan beri bir amber kaynağı olmuştur. Erken Taş Devri, Neolitik gömü yerleşmelerinde bulunan amber kullanılmıştır. Vikingler, kehribar 800 kadar geri taşındı ve günümüz İskandinavya hala değerli taş ihracatçısı. Amber tüm dünyada bulunur: Kuzey ve Güney Amerika, Sicilya, Romanya, Lübnan, Myanmar (Burma) ve Yeni Zelanda.

SCİENCİNG VİDEO VAULT
yanılgılar

Dünyanın dört bir yanındaki antik insanlar, kehribarın tıbbi özelliklere sahip olduğunu düşündüler ve öğüttükten sonra, astımdan karabaaya kadar her şeyi iyileştirmek için balla karıştırılacaktı. Kötülüğe karşı sihirli bir koruma için kehribar taşlı pankartlar giyildi ve denizciler gemilerini deniz canavarlarından korumak için kehribar yaktılar. Anneler, yeni doğanların yanında güçlü büyümelerine yardımcı olmak için kehribar yanarlardı. 1940’ların sonlarına gelindiğinde, kehribar boncuk kolyeleri, dişlerin ağrısına yardımcı olmak için bebeklere yerleştirildi.

Bakım
Kehribar taşları çok yumuşaktır ve kazara yontma ve çizilmeden korunmalıdır. Kehribar mücevherleri yastıklı bir kutuda veya bir bez torba içinde saklayın. Taşların sürtünmesini ve parçalanmasını önlemek için, kehribar boncuklar aralarında düğümler bulunmalıdır. Spreydeki kimyasallar taşları kalıcı olarak temizleyebildiğinden, kehribar takıları giyerken asla saç spreyi uygulamayın. Sert sabunlar ve ticari mücevher temizleyicileri de taşa zarar verebilir. Amber’i ılık su ve yumuşak bir bezle temizleyin. Amber, parlatıcı eklemek için zeytinyağı ile parlatılabilir.

Kullanımları

Kehribar taşı güzel boncuk kolyelerin yanında birçok şey için kullanılmıştır. Kehribar, sanatlara oyulmuş, diş çıkarma halkaları haline getirilmiş ve hatta kıyafetlerden tüyleri temizlemek için kullanılmıştır (statik elektrik özellikleri nedeniyle). Amber tütsü gibi yakıldı ve cila yapmak için kullanıldı. İnce kemanlar amber vernikle parlatılmıştır. Amber’in en zengin kullanımı Peter the Great’ın Amber Odası olmalı. 1716’da Rus çarlığına verildi ve Barok sanatının bir başyapıtı olarak kabul edildi. Büyük Catherine, odayı yaz arazisine taşıdı. Ne yazık ki, Hitler 1941’de Sovyetler Birliği’ni işgal ettiğinde, Amber odasına baskın yaptı, paketlenmiş ve Almanya’ya gönderildi. O zamandan beri kimse görmedi. Amber Room’un bir kopyası Rusya’daki Catherine Palace’da görülebilir.Kesinlikle bir mineral değil, kehribar, soyu tükenmiş iğne yapraklı ağaçtan elde edilen organik bir reçinedir. Pina Succinifera, Tersiyer Eosen Dönemi’nde yaklaşık 50 milyon yıl önce var olan ve esas olarak Baltık’tan gelen bir sayı olmasına rağmen dünyadaki diğer mevduatlar. Amber, insanlık tarihinde ilk kıymetli taştır ve en az 7000 yıldır iyileştirici bir taş ve koruyucu tılsım olarak kullanılmıştır. Bir bezle kuvvetli bir şekilde ovulduğunda elektrikle yüklü hale gelir, küçük parçacıkları çekmesine neden olur ve arkeologlar bunun antik insan için bir büyü nesnesi haline geldiğine inanırlar. İyi şanslar ve mutluluklar, daha yüksek ve zihinsel enerjiler bahşeder, ve acıyı ve negatif enerjiyi emebilme yeteneğine sahip güçlü bir şifacı ve temizleyici olarak hareket eder. Filtre organları için iyidir, eklem sorunları ile yardımcı olur ve yaraların iyileşmesini artırır. Güneşli bir bakış açısını yumuşak, esnek ve esnek bir doğaya ve yine de güç ve özgüvenle teşvik eder. Her ne kadar temelde Sakral Çakra ile hizalanmış olsa da, kehribar da taç boyunca açılır ve vücut boyunca saf altın ışık verir.

KEHRİBAR TAŞI BROŞ

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Taşı Broş
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK KEHRİBARI
 • 4 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BROŞ
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA /KALİNGRAD
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Amber genellikle bir taş gibi kabul edilirken, aslında bir taş dediğiniz şey değil. Çünkü Amber, eski yaprak dökmeyen ağaçlardan fosilleşmiş bir reçine.

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

En eski Amber parçası yaklaşık 320 milyon yıl önce keşfedildi, bu yüzden bu taşın ne kadar güçlü enerjileri olduğunu hayal edin!

Bu taş, genellikle bir ağaç reçinesi olarak şekillendirilirken içine hapsolmuş küçük böcekler sergiler. Renkleri çeşitlidir ve sıklıkla farklı kahverengi, turuncu ve sarı tonlarında gelir.

Bununla birlikte, yeşil , kırmızı ve mavi renkli Amber taşları da vardır .

Amber birkaç ülkede bulunabilir. Almanya, Kolombiya, İtalya, Polonya, Rusya, Dominik Cumhuriyeti ve Büyük Britanya’da mevduat var.

Neden Amber Kullanmalı?
Kehribarın en çekici kalitesi, çok eski enerjiye sahip olmasıdır. Bu eski enerjiyle, dünyanın kazanılmış bilgeliği geliyor!

Sıcak, neşeli, bilge, koruyucu ve iyileştirici bir taş . Tüm olumsuz ruh hallerini deşarj edecek ve diğer insanların size yönlendirebileceği negatif enerjileri saptıracak.

Bu taş, sadece güçlü ve pozitif enerjilerle çalıştığınızdan emin olmak için çok çalışacaktır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI BROŞ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL VE ANLAMLI BİR HEDİYE
Amber, stres ve endişenizi azaltmak istiyorsanız sahip olmanız gereken taştır. Fiziksel ve zihinsel yorgunluğun tüm izlerini çözecek ve korkularınızı ve endişelerinizi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

Amber ayrıca depresyondan muzdaripseniz çok yararlı bir taştır. Duygularınızı stabilize edecek ve size hayatınızın neden en değerli şey olduğunu sürekli olarak hatırlatacaktır!

Sarı ÖrnekBu taşın enerjileri, duygularınızla size rehberlik edecek, böylece hayatınızda daha iyimser bir bakış açısına sahip olacaksınız.

Bu sizin için gittiğiniz tüm harika şeylere ve o kadar da müthiş olmayan şeylere daha fazla odaklanmanızı sağlayacaktır.

Amber ayrıca yaratıcılığınızı artıracak bir taştır. Bu taşın enerjileri ile çalışırken, her zaman bir ilham kaynağı olacak ve her zaman bir ilham kaynağınız olacak.

Bu taş, günlük benliğinizi ruhsal benliğinizle bağlar, böylece her türlü psişik saldırıya karşı daha iyi bir korumaya sahip olursunuz.

Amber’in, fiziksel ve duygusal bedeninizi iyileştirmede yardımcı olacak birçok harika özelliği var .

Zaten gitene kadar bilmediğin duygusal ve fiziksel rahatsızlıkları tedavi edecek!

Amber ayrıca içsel bilgeliğinizi güçlendirecek ve birleştirecektir. Ruhsal armağan armağanınızı artıracak.

Zihninizi harekete geçirecek ve bir çok şey hakkında anlayışınızı geliştirecek. Bu taş, karar verme sürecinizde ve yaşamda ilerlemenizde size yardımcı olacaktır.

Ayrıca aşk hayatınızı ilişkinizin bir sonraki seviyesine getirmenize yardımcı olacaktır!

Amber sana nasıl yardımcı olur?
Amber, Şifa ve Sağlık
Kehribar bir taş elektrik yükü oluşturabilen elektromanyetik bir kaliteye sahiptir ve bu da onu etkili bir iyileştirme aracı haline getirir.

Amber metabolizmayı uyarmak ve metabolik sorunları gidermek için kullanılır. Özellikle solunum sistemini etkileyen alerjiler için etkili bir tedavidir.

Baş ağrılarını rahatlatabilir. Romatoid artrit ile ve ligament ve eklemlerdeki ağrıları hafifletmede yardımcı olduğu bilinmektedir.

Endokrin sisteme enerji verebilir ve kalp kaslarını geliştirebilir. Doku yeniden canlandırılmasında da faydalıdır.

Amber, glandüler sistemi iyileştirir ve DNA ile ilgili problemlere yardımcı olabilir. Kanı temizlemek ve vücuttaki enerjileri hareket ettirmekle bilinir.

Bu taş, mide, karaciğer ve dalaktan etkili bir şekilde hastalık çekebilir. Amber ayrıca iktidarsızlık ve kadın infertilite tedavisinde yardımcı olmak için yatırılmıştır.

Amber ve zenginlik
Amber bir tezahür taşdır. Gelir akışınızda veya diğer zenginlik formlarınızda artışa neden olabilecek güçlü bir taş.

SONRAKİ OKUYUN:
Kristaller j
Bu taş, hayatınızda zenginliği ve bolluğu getirmek için hediye ve yeteneklerinizi kullanmanız için size ilham verecektir.

Güvensizlik veya belirsizlik duygularını çözecek ve sizi kararlılık ve ilham enerjileriyle dolduracaktır.

Bu taş aynı zamanda iyi şanslar ve başarıları da destekleyecek! Muhalefetin yerini alacak ve tüm sistemlerin sizin için gittiğinden emin olacaksınız.

Amber korkularınızı ve endişelerinizi ortadan kaldıracak.

Yeni bir şey denemek, kalıptan kopmak ve müreffeh ödüller kazandıracak hesaplanmış riskler almak için size cesaret verecektir.

Amber, Sevgi ve İlişkiler
Sevgi ve ilişkiler söz konusu olduğunda, Amber çok güçlü ve yararlı bir taş olabilir.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Sevdiğiniz kişiye daha fazla sabır ve anlayış geliştirmenize yardımcı olacaktır . Bu taşın enerjileriyle aşılandığınız zaman öfkenizi kolayca kaybedemez veya sinirlenmeyeceksiniz.

Amber ilişkinize istikrar getirecek. Esnekliği ve sabrı artıracak ve daha fazla güven ve mutluluk getirecektir.

Daha sakin ve daha hoşgörülü bir ortak olacaksınız. Çocukça yollarından kurtulacak ve sizi ve ilişkinizi ilgilendiren önemli konular hakkında daha fazla olgunlaşacaksınız.

Amber ayrıca ilişkinizi dış olumsuz etkilere veya müdahalelere karşı koruyacaktır.

İçinizdeki ilişkiyi güçlendirir, böylece sorunun ilk belirtisinde kolayca parçalanmayacaktır.

SONRAKİ OKUYUN:
Bugün hayata eklemeniz gereken Crystal’ı keşfedin …
Bu taş, coşku ve iyimserlikten uzaklaşan negatif enerjileri ve sürücünüzü hayata geçiren negatif enerjileri de ortadan kaldıracak.

Kıskançlıklarınızdan ve güvensizliğinizden kurtulacaktır. Korkuyu ve güven eksikliğini giderecek.

Bu taş, üzerinde hiçbir kontrolü olmayan şeyleri kabul etmek için size daha fazla bilgelik verecektir.

Amber, beklenmedik olaylarla başa çıkmak ve onlara uygun şekilde tepki vermek için size öngörü sağlayacaktır.

Bu taş güzellik ve cazibenin bir simgesidir. Hayatınızdaki bu taşa sahip olduğunuzda, güzel olan her şeyin daha iyi bir takdirine sahip olacaksınız ve partnerinizin gözünde çok çekici olacaksınız!

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Hassasiyet ve sevgi enerjileri taşır. Bu taş sevdiklerinizle birçok ihale ve sevecen anınızla ilişkinizi aşılayacaktır.

Bu taş da kalıcı sevgiyi çekecek. İlişkinizde zorlu bir zaman geçirirseniz sorun olmaz. Amber’in enerjileri, ilişkiniz üzerinde çalışacak, böylece sevginin yeniden kurulması ve mutluluğun yeniden hissedilmesi sağlanacaktır.

SONRAKİ OKUYUN:
Brecciated-Jasper: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Amber, istediğin şekilde sevilmekten sakınan, yoluna koyduğun engelleri kaldırmana yardım edecek.

Eğer gerçekten sevgi ile harika bir deneyime sahip olmak istiyorsanız duvarların inmesi gerektiğini fark edeceksiniz!

Eğer gerçekten aşkın anlamını bilmek istiyorsan, kalbine kapıyı açmalısın!

Amber, sözlerini tutmana yardımcı olacak bir taş. Enerjileri, aynı zamanda, ateşi ölmekte olan bir ilişkide yeniden alevlendirmenize yardımcı olacaktır.

Amber taşının enerjileri de isteğinizi arttıracak ve partnerinizle tutkulu ve samimi anların tadını çıkarabileceksiniz.

En İyi Sonuçlar için Amber Nasıl Kullanılır?
Tutulduğunda veya yıprandığında ısınmaya başladığında kehribar temizlenmelidir. Negatif enerjiye maruz kaldığında da bulanıklaşmaya başlayabilir.

Amber taşını dolaylı sıcağınıza koymayın, ve asla güneşin altında uzun süre kalmamalı çünkü taş kırılgan hale getirecektir.

Her zaman bir parça Amber taşı getirmeniz, şifalı enerjilerinin vücudunuza yakın olması için faydalı olacaktır.

SONRAKİ OKUYUN:
Sarı Turkuaz: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Birçok fiziksel ağrı ve rahatsızlıktan kurtulmayı sağlar ve hasta düştüğünüzde ya da bir yaralanma geçirdiğinizde iyileşme sürecinizi hızlandırır.

Amber’i mekanınızı arındırmak ya da temizlemek için kullanacaksanız, evinizin ya da ofisinizin farklı kısımlarına Amber taşları yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca bir iksir olarak da spreyleyebilir veya tütsü olarak kullanabilirsiniz.

Kehribar Taşı Anlamı

Kehribar Taşı Anlamı

Amber Birthstone Hakkında Olağandışı Bir Gerçeklik
Amber çok büyüleyici bir taştır. Organik bir üründür ve bir mineral değildir.

Aslında 50 milyon yıl önce ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Bazı parçalar, 130 milyon yıl kadar eski ağaçlarda bulunmuştur!

Amber, içlerinde hapsolmuş küçük böcekler nedeniyle paleontologlara çok yardımcı oldu.

Paleontologlar, milyonlarca yıl önce dünyadaki yaşamı öğrenebildiler ve binden fazla soyu tükenmiş türler tespit ettiler.

Amber’ın tıp için kullanımı antik döneme dayanır. İlaçlar için malzemelerin çoğu daha sonra minerallerden, hayvanlardan ve bitkilerden geldi.

Nicolaus Copernicus’un orijinal tıbbi formülü Amber dahil 22 bileşenle listelenmiştir.

SONRAKİ OKUYUN:
Kırmızı Aventurin: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Yunanlılar Amber elektron’u çağırdı, çünkü bir kumaş üzerine ovulduğunda elektrikle şarj olur. Aynı zamanda küçük parçacıkları da çeker.

1193-1280 arasında yaşayan Dominik filozof Albert the Great, Amber’i altı ilaç arasında en etkili ilaç olarak tanımladı.

Hipokrat Tıbbı’nın babası, daha sonradan bilim adamlarının Orta Çağ’a kadar kullandıkları tıbbi nitelikleri ve Amber’in farklı uygulama biçimlerini tanımladılar.

Orta Çağ’daki salgınlar sırasında, sokakları yakmak için Kehribar’ı yakmak pek çok hayat kurtardı ve mükemmel bir önleyici tedbir olarak önerildi.

Kehribar Taşı Gümüş Broş

Kehribar Taşı Gümüş Broş

Amber taşlarında 130 milyon yıl öncesine dayanan çok sayıda nesne var.

Bunlar arasında küçük organizmalar, böcekler, kurbağalar, örümcekler ve ağları, kabuklular, annelitler, bakteriler, odun, meyve, çiçekler, tüyler ve tüyler bulunur.

Cildinize bir parça Amber koyduğunuzda, cam ve diğer minerallerin aksine, sıcak hissedecektir. Yanan Kehribar çam gibi kokuyor.

Amber, 300’den fazla farklı renkte mevcuttur, ancak en yaygın Amber renkleri, kara otu, sitrin, konyak, kiraz, yeşil ve baldır.

Amber, enerji ve gücü nedeniyle farklı zodyak işaretleri için bir taştır.

Yengeç burcu taşı, çünkü Amber’in bulunabileceği kuzey yarım küredeki en sıcak ve en güneşli ayı yansıttığı biliniyor.

SONRAKİ OKUYUN:
Reiki Seichim Sembolleri
Ayrıca Toros için burç olarak da listelenebilir. Bu burcun doğa sevdalısı ve kendi dünyasal kökenleri ile rezonansa girer.

Amber’in turuncu ve altın renkleri, vücuttaki daha güçlü ve daha yüksek enerjileri dengelediği ve denge ve koruma sunarak bunları etkileyebileceği bilinmektedir.

Amber korumaya yakından bağlı. Genellikle, ebedi gençliği desteklemek için bir süs ya da tılsım olarak giyilir.

Bazı insanlar, Amber’in, kalın reçine içindeki korunmuş böcekler nedeniyle ayrılan ruhların dinlenme yeri olduğuna inanırlardı. Amber iyi şanslar ve kötülükten korunmak için giyilir.

Bu taş da onuncu yıl dönüm taşıdır. Sevgi ve evliliğe ve sonsuza dek süren sevgi dolu sevgi bağlarına yenilenmiş ve devam eden inancı sembolize eder!

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

Amber’in üçüncü göz çakrasının kilidini açtığı ve zihinsel berraklık sağladığı bilinmektedir. Ayrıca güveninizi artırır ve ruh halinizi dengeler.

İnsanlar bu enerjiyi negatif enerjilerden kurtulmak, korkuları ortadan kaldırmak, sabır ve bilgelik elde etmek ve hatta bedensel ağrıları hafifletmek için kullanıyorlar!

Amber’in Gücü Üzerine Son Düşüncelerimamber anlamı
Kehribar güzel bir taş ve güçlü bir şifacıdır.

Bu, en esrarengiz ve en eski taşlardan biridir çünkü temel olarak ışık ve yaşam tarafından yaratılmıştır!

SONRAKİ OKUYUN:
Kristaller V
Amber bir güzellik tılsımıdır ve katılaşmış güneş ışığı, sert bal gibi, tanrıların gözyaşları ve güneşin damlası olarak tasvir edilmiştir.

Duygularınızı dengelemeye yardımcı olacak ve kalbinizde ve zihninizde bulunan negatif enerjileri serbest bırakacaktır.

Ayrıca, en iyi hayatınızı yaşamanız için sizi korkutan ve tereddüt eden her şeyden kurtarmanıza yardımcı olacaktır!

Amber’in sıcak enerjilerine çekildiğini hissediyorsanız, bedeninizde, zihninizde ve ruhunuzdaki acıları, güvensizlikleri ve olumsuzlukları ortaya çıkaracak bir doğal arıtıcıyı aradığınız anlamına gelir.

Durgun veya negatif enerjileri emecek ve onları pozitif ve net enerjilere dönüştürecek bir taş arıyorsunuz. Asla Amber taşsız olmalısın!Amber taşı gerçek bir taş değil. Bunun yerine, amber 30 ila 90 milyon yıllık olabilen fosilleşmiş ağaç reçinesidir. Amber, sıcaklığı ve güzelliği için büyük ödüle layık görülmüş ve binlerce yıl boyunca mücevherler arasında oyulmuş ve kültürler arasında ticareti yapılmıştır.

Kimlik

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Geleneksel amber taşı sert, altın sarısı-sarı-sarı saydam reçinedir. Nadir formlarda mavi veya yeşil olabilir. Eski ağaç reçinesinden geldiği için organik bir mücevher olarak kabul edilir. Taştan daha yumuşaktır ve kolayca çizilebilir. Kehribar canlı ağaçlar tarafından yaratıldığından, taşlar genellikle ilginç kapanımlar, böcekler, tohumlar, tüyler ve kabarcıklar ile bulunur. Reçine, kozalaklı ağaçlarda en çok yaralanmanın sonucu olarak oluşur ve ağaç özüyle karıştırılmamalıdır. Kehribarca bembeyaz bir bezle ovalayarak gerçek kehribar ve sahte arasındaki farkı anlayabilirsiniz. Gerçek amber, statik elektrik ve hafif bir kafur kokusu üretecek . Gerçek amber de tuzlu suda yüzer, sahte amber ise batar. Tabii ki bu sadece tek parça halinde olmayan taşlarla çalışır.

Coğrafya

Baltık Denizi bölgesi antik çağlardan beri bir amber kaynağı olmuştur. Erken Taş Devri, Neolitik gömü yerleşmelerinde bulunan amber kullanılmıştır. Vikingler, kehribar 800 kadar geri taşındı ve günümüz İskandinavya hala değerli taş ihracatçısı. Amber tüm dünyada bulunur: Kuzey ve Güney Amerika, Sicilya, Romanya, Lübnan, Myanmar (Burma) ve Yeni Zelanda.

SCİENCİNG VİDEO VAULT
yanılgılar

Dünyanın dört bir yanındaki antik insanlar, kehribarın tıbbi özelliklere sahip olduğunu düşündüler ve öğüttükten sonra, astımdan karabaaya kadar her şeyi iyileştirmek için balla karıştırılacaktı. Kötülüğe karşı sihirli bir koruma için kehribar taşlı pankartlar giyildi ve denizciler gemilerini deniz canavarlarından korumak için kehribar yaktılar. Anneler, yeni doğanların yanında güçlü büyümelerine yardımcı olmak için kehribar yanarlardı. 1940’ların sonlarına gelindiğinde, kehribar boncuk kolyeleri, dişlerin ağrısına yardımcı olmak için bebeklere yerleştirildi.

Bakım
Kehribar taşları çok yumuşaktır ve kazara yontma ve çizilmeden korunmalıdır. Kehribar mücevherleri yastıklı bir kutuda veya bir bez torba içinde saklayın. Taşların sürtünmesini ve parçalanmasını önlemek için, kehribar boncuklar aralarında düğümler bulunmalıdır. Spreydeki kimyasallar taşları kalıcı olarak temizleyebildiğinden, kehribar takıları giyerken asla saç spreyi uygulamayın. Sert sabunlar ve ticari mücevher temizleyicileri de taşa zarar verebilir. Amber’i ılık su ve yumuşak bir bezle temizleyin. Amber, parlatıcı eklemek için zeytinyağı ile parlatılabilir.

Kullanımları

Kehribar taşı güzel boncuk kolyelerin yanında birçok şey için kullanılmıştır. Kehribar, sanatlara oyulmuş, diş çıkarma halkaları haline getirilmiş ve hatta kıyafetlerden tüyleri temizlemek için kullanılmıştır (statik elektrik özellikleri nedeniyle). Amber tütsü gibi yakıldı ve cila yapmak için kullanıldı. İnce kemanlar amber vernikle parlatılmıştır. Amber’in en zengin kullanımı Peter the Great’ın Amber Odası olmalı. 1716’da Rus çarlığına verildi ve Barok sanatının bir başyapıtı olarak kabul edildi. Büyük Catherine, odayı yaz arazisine taşıdı. Ne yazık ki, Hitler 1941’de Sovyetler Birliği’ni işgal ettiğinde, Amber odasına baskın yaptı, paketlenmiş ve Almanya’ya gönderildi. O zamandan beri kimse görmedi. Amber Room’un bir kopyası Rusya’daki Catherine Palace’da görülebilir.Kesinlikle bir mineral değil, kehribar, soyu tükenmiş iğne yapraklı ağaçtan elde edilen organik bir reçinedir. Pina Succinifera, Tersiyer Eosen Dönemi’nde yaklaşık 50 milyon yıl önce var olan ve esas olarak Baltık’tan gelen bir sayı olmasına rağmen dünyadaki diğer mevduatlar. Amber, insanlık tarihinde ilk kıymetli taştır ve en az 7000 yıldır iyileştirici bir taş ve koruyucu tılsım olarak kullanılmıştır. Bir bezle kuvvetli bir şekilde ovulduğunda elektrikle yüklü hale gelir, küçük parçacıkları çekmesine neden olur ve arkeologlar bunun antik insan için bir büyü nesnesi haline geldiğine inanırlar. İyi şanslar ve mutluluklar, daha yüksek ve zihinsel enerjiler bahşeder, ve acıyı ve negatif enerjiyi emebilme yeteneğine sahip güçlü bir şifacı ve temizleyici olarak hareket eder. Filtre organları için iyidir, eklem sorunları ile yardımcı olur ve yaraların iyileşmesini artırır. Güneşli bir bakış açısını yumuşak, esnek ve esnek bir doğaya ve yine de güç ve özgüvenle teşvik eder. Her ne kadar temelde Sakral Çakra ile hizalanmış olsa da, kehribar da taç boyunca açılır ve vücut boyunca saf altın ışık verir.