OTANT�K TA�

DOĞAL BALTIK KEHRİBAR TAŞI KOLYE (YETİŞKİN)

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 20 GR
 • 48 CM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL BALTIK KEHRİBAR TAŞI
 • EŞİ YOKTUR
 • KALİNİNGRAD/RUSYA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Kehribar taşı dokunduğu şekilde bir dizi değişikliğin bir sonucu olarak doğada doğal olarak bulunmaz ve değerli taş kategorisine girebilir. Bu yüzden değerli taşlar gibi görünüyor. Bir böbrek taşı , idrardan ayrılan ve böbreğin iç yüzeylerinde biriken kristallerden geliştirilmiş sert bir kütle . Kehribar duygularını dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

olur.

Amber Stone’un Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, kehribarın tarihi sadece Baltık bölgelerinde değil, birçok ülke ve kültür içerir. Arkeologlar, mezarlarda 1900 ya da daha erken tarihlenen güzel oyma amber parçaları bulmuşlardır.

Birçok yerde amber taşı nesneler ve mücevherler bulundu; Bu muhtemelen zenginlerin mülkiyetinde sona eren bir ticaret sonrası olabilir. Kehribar iyileşme özelliklerinin anlamı antik çağlardan beri kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Kullanımı güzelliğine bağlanabilir, ancak onu kullananlar ve vücutlarında mücevher veya tılsım olarak tutanlar sağlığını geliştirdiklerini bilirler . Bu kayalardan yapılan arkeolojik buluntular iyi belgelenmiştir.

Ayrıca bakınız:

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HAM RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE YETİŞKİNLER İÇİN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE

20 GR 48CM UZUNLUK

Kehribar yapılmış eserlerin çoğunda böcek vardı. Onları ararsanız, satın almak oldukça kolaydır ve taşları sıkıştırmak için görünmesi oldukça şaşırtıcıdır. Antik çağda, böcek içeren parçaların muhtemelen büyülü erdemleri olduğu düşünülmüştür; avcılık cazibesine oyulmuş ve güvenli ve bol miktarda avlanmak için kullanılır.

sponsorlu link

Satın aldığınız parçalarda kehribarlı küçük parçalar ve bazen karınca, örümcek veya kehribar renginde bir yusufçuk gibi ilginç şeyler bulabilirsiniz. Elde ettiğim parçalar arasında termit ve karıncalar ile kehribar rengi parçalar var ve bunlar çok ilginç.

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar taşları, bulundukları yere göre değişmekle birlikte, birçok ülkede kaynaklardan temin edilmektedir. Bu ülkeler Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya, Kolombiya’dır.

Makul kolaylıkla elde edilebilir ve soluk sarıdan Koyu turuncuya kadar çeşitli renklerde gelir . Geleneksel amber rengi, aralığın ortasındadır ve Amber parçalarında bitkisel maddeler veya böcekler içeriyor olsa bile , en iyi örnekler oldukça açıktır. Yeşil kehribar doğal olabilir ve renk sarı yeşilden daha koyu yeşil bir şey olabilir. Satılan en yeşil kehribar takı , yapay renkli bir işlemden işlenen taştan yapılmıştır .

amber taşı sağlık yararları ve kullanır

Amber Taşların Faydaları Nelerdir?
Kehribar taşları stres ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca depresyonu hafifletmeye yardımcı olur.
Duygulara yardımcı olabilirler ve duygusal iyileşmeye yardımcı olmadaki rolleri sayesinde hayata daha olumlu bir bakış açısı getirirler.
Sakral çakradaki rolünüz, yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.
Olumsuz duyguları bırakmak, zihni temizlerken duyguları dengelemek ve stresi azaltmak, günümüz toplumundaki en yaygın sorunlardan biridir. Bu taşlar günlük benliği ruhsal benliğe bağlar.
Altın sarısı reçineler herhangi bir olumsuz etkiye karşı çok koruyucudur. Olumsuzluk istenmeyen kaynaklardan geliyorsa, size yardımcı olmak özellikle yararlıdır. Kehribar taşı fiziksel ve duygusal bedeni iyileştirmek için harika özelliklere sahiptir.
Amber’in kökenini bilmek isteyen araştırmalar, milyonlarca yıl öncesine dayanan araştırmalar yapıyor. Bu taş üzerinde en çok çalışılan alanlardan biri, büyük miktarlarda olan Baltık bölgeleridir. Yaklaşık 45 milyon yıl önce, İskandinav ülkelerinin Baltık topraklarındaki çam ağaçları reçineleri yok ediyor. Bu ağaçların amber rengi reçine katılaşmasıyla birlikte fosilleştiği görülmektedir.

sponsorlu link

Amber’i Nasıl Açıklayabiliriz?
Reçinenin taş haline gelmesi bin yıldan fazla sürdü. Amber’in neye benzediğini merak ediyorsan, reçineden yapılmış. Reçine zaman içinde çam ormanlarından geçerek kıyı bölgelerine yaklaştı. Kıyı bölgelerinden gelen reçine tekrar hareket etti ve denizin dibinde fosilleşti. Daha sonra buzullar tarafından yüzeye getirildi ve o zamandan beri toplanmıştı. Tüm süreç binlerce yıl önce gerçekleşti ve Baltık Kehribar mücevherlerinin Mesih’ten önce olduğunu kanıtladı. Kelt kehribar takıları güzel kehribardan yapılmıştır. Birçok güzel parça benzer tasarımlarla yapıldığı için, bu fikirleri bu günlerde satılan son amber mücevherlerinden bulmak çok yaygındır. Orijinal Baltık Kehribar mücevherlerini satın almak oldukça kolay ve bu parçalar para kazanmanıza yardımcı olmak için harika.
Amber, dünyanın en eski ve en çok hazineleri, ışık ve yaşam tarafından içsel olarak oluşan, zamanla korunan ve insanlık kıyıları, güzellik, koruma ve yenilenme tılsımı üzerinde yıkanan “Altın Deniz” tir. Güneşin damlası, tanrıların gözyaşları, sertleşmiş bal ve güneş ışığı katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve günümüzün en eski kültürlerinde olduğu gibi, renklerin hoş bir sıcaklığı için Taş Devri kadar geriye kalan bir şekilde kullanılmıştır. Süslemede değeri, sihirli ve şifalı özellikleri.

Amber, küçük bir organik taşlar sınıfına, ne kristal ne de mineral, ne de doğanın biyolojik bir ürününe, yoğun, prehistorik ormanlarda yaşayan ağaçlardan sızan ve milyonlarca yıl boyunca fosilleşmiş koruyucu bir reçineye aittir. Metafizik dünyasında enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için oldukça değerlidir. Kehribar, güneşi ve toprağa güçlü bir şekilde bağlanırken, bir zamanlar altın yapısında sonsuza dek askıda kalmış canlı böcekler, organizmalar ve bitki maddelerine de sahiptir. Kadim bilgeliğe dayanır ve geçmiş yaşam çağrısı için güçlü bir araç olabilir ya da genetik derslerin ve atalarından gelen deneyimlerin hatırlanmasını teşvik edebilir. Aile örüntülerini temizlemede ve birinin seçim ayrıcalığını başlatmakta kullanışlıdır.[Fernie, 322] [Simmons, Ahsian, 24] [www.gemselect.com] [Lembo, 60] [Hall, 51] [Eason, 82]

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Amber, negatif ya da durgun enerjileri absorbe ederek ve onları açık, pozitif enerjiye dönüştürerek, fiziksel bedenden, aklın ve ruhun acısını çekip alıkoyabilme yeteneğinden ötürü saygın bir doğal arıtıcıdır. Bu, vücudun kendini iyileştirmek için kendi mekanizmalarını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku rejenerasyonuna yardımcı olur. Amber çakraları, özellikle Sakral ve Solar Pleksus Çakralarını temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve dinlendiği ortamı temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve esenliğe elverişli, parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonun iyileştirilmesi veya yas tutma süreci boyunca çalışmak için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin hayatından ya da ilişkilerinden toksisiteyi ortadan kaldırmaya çağrılabilir.[Melody, 107-108] Hall En, 79] [101 Salon, 26] [Ahsian, 24] [Raphaell, 136-137]

Binlerce yıl önce Amber’ın en eski keşiflerinden, kıyılarda çalkantılı denizler tarafından yıkanarak, bu sarı-altın madde, dokunuşa ve ağırlığa ışık veren, güzel ve eşsiz olarak kabul edildi. Çok az çaba ile oyulmuş, ovuşturulduğunda elektrik yüklü hale geldi ve kolayca ateşledi. Kapanışlarının nadirliği ve iddia edilen büyülü ve tıbbi güçleri, onu Baltık bölgesinin baharat, tuz ve metal ticareti için ilk ihraç mallarından biri haline getirdi. Tarihsel ticaret yolları bu Amber ticaretiyle tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı alanlarından Akdeniz’e inen iç koridor Amber Yolu olarak anılmıştır. Binlerce yıldır “kuzeyin altını” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır, Vistula ve Dinyeper nehirleri üzerinden karayoluyla nakledildi.[En.wikipedia.org] [www.sumatraamber.com]

Amber güneş ile ilişkilendirildi ve damlacık şekli birçok İskandinav, Yunan ve Litvanya mitolojisinde gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız ya da acı çeken bir mücevher olarak kabul edildi ve yaşamı çok iyi koruduğu için, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için gömü mezarlarına yerleştirildi. Amber, geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar şeklinde gerildi ve onların zarar görmemesi için boynuna yerleştirildi ve diş ağrısını azalttı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide sıkıntısı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir iksir olarak veya bir iksir olarak kullanılır. . Yanarken, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülüyordu ve denizciler, deniz yılanlarını ve derinlerin tehlikelerini yok etmek için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak, stresi yatıştırır ve mikropları filtre edip, doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılır.[museumcatalogues.getty.edu] [Megemont, 22-23] [Lembo, 61] [www.sumatraamber.com] [Fernie, 323-325] [Mella, 72] [101 Salon, 26] [Academic.emporia.edu ]

Antik çağda, Amber, orijinal olarak üretildiği düşünülen soyu tükenmiş Pinit süküksüfer ağaçlarından en çok Latin süksinum veya “meyve suyu” olmak üzere çeşitli isimlerle bilinirdi . Pliny the Elder, çam ovmalarını, ovuşturulduğunda ve ateşlendiğinde, çam ağacı kokusunun kokusu ve kokusuyla yakıldığında çam benzeri bir koku yaymasıyla iyi kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar için Yunanca terim güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron idi ve Amber’e sürtünmeye maruz kaldığında kendisine küçük maddeler çizme yeteneği kazandırdı. “Elektron” ve “elektrik” kelimelerinin kökenidir. Modern adı “amber” anbar’dan geldiği düşünüldüğünde , ambergris için Arapça sözcüktür. Aynı zamanda sperm balinadan deşarj edilen benzer bir renkli malzeme de kıyılara yıkar ve parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Orjinal Kehribar Taşı

Orjinal Kehribar Taşı

Kehribar, birkaç ağaç reçinesi (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsi veya bazı bölgelerde soyu tükenmiş Hymenaea türleri), bitki materyalleri, uçucu bir yağ ve süksinik asit içeren hidrokarbonların bir karışımıdır. Sarı bir değil , bir bitkinin damar sistemi içerisinde sirküle ağaç dalları, sıvıdan oluşan, fakat reçineninbitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı katı bir madde. Böcek ve mantarların neden olduğu hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırık dallar üzerinde iyileşmek veya hızlı büyümenin ürettiği stresi önlemek için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlarda iç çatlaklar doldurdukça, dış kabuğu aşağıya doğru damladı ve sızdı, böcekleri, örümcekleri, annelidleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçı parçaladılar. Daha sonra, uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar çökeltiler tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası haline geldikleri ya da başka jeolojik olayların başka yerlerinde yeniden konumlandıkları kıyı bölgelerine nehirler tarafından taşınıp taşındılar.[Fernie, 322, 328] [academic.emporia.edu] [en.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Kehribar olmak için, fosil reçinelerinin ikinci bir sertleşme periyodu geçirmesi gerekiyordu. Buradaki moleküller birbirleriyle büyük moleküller oluşturuyordu. Bu süreç, on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar çözünmeyen bir süreçti. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşındadır, bazıları ise bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber 320 milyon yaşındadır. Copal, Protium Copal’dan ağaç reçinesine verilen isimdir.Mesoamerikan bölgesinde ve genellikle genç ağaç reçineleri, birkaç yüz ila birkaç bin yıl önce, polimerizasyon ve sertleştirme ara aşamalarında ağaç öne çıkmaktadır. Tütsü, ince cilalar ve törensel amaçlar için yüzyıllardır kullanılmış, ancak zaman zaman “amber” veya “genç kehribar” olarak yanıltıcı bir şekilde pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar geniştir. Copal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde yapışkanlaşırsa tanımlanabilir. Alıcılar, mükemmel korunmuş modern böceklerle kaplı Amber’e dikkat etmelidir . 1000’in üzerinde soyu tükenmişAmber’de hayvan türleri ve çeşitli bitki türleri tespit edilmiştir, ancak tüm örnekler genellikle müzelerde olağanüstü derecede benzersizdir ve oldukça pahalıdır. [academic.emporia.edu] [en.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Gerçek kumu Kalitenin kumu, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden, Meksika’daki Chiapas, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’daki Sumatra’dan üretilmektedir. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, opak olarak saydam olabilir ve beyazımsı ve açık sarıdan, renkte “sarı” ile ilişkili en yaygın “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına kadar değişir. kahverengi. Kimi zaman “kiraz kehribarı” olarak bilinen kırmızı ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasada çok fazla ısı ya da basınçla işlem görür. Tarih boyunca, Yeşil Kehribar ölümsüzlük ve iyi şanslar getireceği düşünülüyordu. Mavi, tümünün en nadide gölgesi olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunan çok aranır. UV ışığı altında güçlü bir doğal flüoresansa sahiptir. Güneş ışığında yoğun bir mavi yansımayla. Antik çağda, Mavi Kehribar, hava, ateş ve su ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan nimetler alacağına inanılan baş rahipler tarafından tercih edildi. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında bir linyit kömürü olan Jetdir.[en.widipedia.org] [www.sumatraamber.com] [www.gia.edu] [www.thenaturalamber.com] [Fernie, 348] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

elmas kullanır AmberUses ve Amaçları
Amber, çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir bebeğin giysisine dikilmiş bir kolye, bilezik gibi giyilebilir veya negatif enerjileri önlemek ve zarar görmesini önlemek için çevrelerine yerleştirilebilir. Ağızda asla yer olmamasına rağmen, diş çıkarma ağrısını enerjik olarak azaltmak için de ödüllendirilir. Annenin ilk önce Amber’i giymesi için bebekleri veya çocuklarını tedavi ederken oldukça yararlıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Hall, 52]

Canlılığı arttırmak ve kişinin kendi temel güç ve sağlık arzusu için bir hastalıktan ya da yaralanmadan kurtulduğunda Amber’i giyin ya da taşıyın. Yaşam gücü titreşimi, içselliğe ısınmayı getirir ve bu enerjiden daha fazlasını sisteme verir. Amber uzun ömürlülüğü sağlamak için de kullanılabilir ve yaşlılar için harika bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, güzelliği ve hassaslığı, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi şanslı bir tılsımın sembolüdür. İkiz bir ruhta veya olumsuz dış etkenlere ve müdahaleye karşı korunmak için kullanılabilir. Bu vaatleri temin etmek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melekler, 107]

Arzu “elektriklenmek” olduğuna inanılan Amber, iktidarsızlığın ve donukluğun iyileştirilmesine yardımcı olmak ve kadın doğurganlığına ve erkek gücüne yardımcı olmakla tanınır. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Amber, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya başkalarından enerji saptırmak için sıra dışı bir sürtünme taşıdır. Dokunulduğu kadar ısıtır ve pozitif, yükselen bir enerji akımı yaratır. Cebinde taşımak, mücevher takmak ya da tespih veya tesbih boncuk kullanmak . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Kullanmadan önce herhangi bir ortamı saflaştırmak için Amber’i veya boşluk etrafında Amber parçaları yerleştirerek, bir iksir olarak püskürterek veya tütsü yakarak negatif enerjiyi gidermek için kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Kişinin enerji alanından çıkarılmasıyla çalışan şifacılar için Amber, özütlemeden sonra aurayı mühürlemek ve kalıcı herhangi bir negatif modeli temizlemek için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilene kadar negatif güçlere karşı Işık bariyeri sağlayarak, psişik hassasiyetlerini keşfetmeye yeni başlayanlara yardım eder. [Melodi, 108] [Ahsian, 25] [101 Salon, 26]

Amber, eski çam ağaçlarının sertleştirilmiş reçinesidir. Bu organik madde belki de içinde bulunabilecek böceklerin ve bitki maddelerinin inanılmaz kapanımları için çok iyi bilinmektedir . İnsanlar, 10.000 yıldan fazla bir süredir kehribardan mücevher üretiyorlardı, ki bu onu şimdiye kadar kullanılan ilk mücevher malzemesi haline getirebilirdi. Kehribarlı büyülerimiz bugün devam ediyor. Oldukça yaygın, çalışmak kolay ve gözlere sürekli bir hayret. Amber’in en yaygın renkleri, çeşitli tonlarda sarı, turuncu ve kahverengidir. Aşırı floresan nedeniyle yeşil, mavi veya mor tonları olan parçalar nadirdir. Amber ayrıca geniş bir şeffaflığa sahiptir . Şeffaf malzeme neredeyse sadece mücevher için kullanılır. Kehribar boncuklar için sıklıkla kullanılır ( cilalı veya pürüzlüdür)), kolye, küpe ve yüzük. Opak malzeme sıklıkla bir oyma sanat süs eşyaları ve inlay ve bu boru sapları ve şemsiye sapları gibi pratik nesneler. Amber ayrıca tütsü olarak yakılır ve parfümlerde bir madde olarak kullanılır.

Amber Değeri
En yüksek değerler açıkça görülebilen böcek kapanımları, açık renkler ve berraklığı olan parçalara gider. Jurassic Park  filminden beri  en popüler kapanımlar sivrisinek. Bitki materyalinin kapsama alanı, bilim adamlarına büyük ilgi gösterirken, mücevher değerine çok az katkıda bulunur. (Bu kapanımlar genellikle kolayca tanınabilmeleri için çok küçüktür). Çok büyük amber parçaları oldukça nadirdir. Kaliteli malzeme nadiren bir şey ama takı için kullanılır.

Kehribar

Kehribar

Gem Fiyat Rehberi ile Amber Değeri
cabochons    Bütün boyutlar
Böcek kapanımları ile    – gram başına
Düz cabochons    – gram başına
Fiyatlar, nadir görülen böceklerin dahil olduğu parçalar için daha yüksek olabilir.
yönlü    Bütün boyutlar
Boncuk veya damla    – gram başına
Amber nadiren karşı karşıya. Lütfen Dikkat: Amber, genellikle karantina değil gram cinsinden satılır. 1 gram = 5 karat.
Tüm Gem Fiyat Kılavuzuna bakın .

Fiyat kılavuzumuza tam erişim için bugün bir IGS Üyeliği başlatın (aylık olarak güncellenir).

Amber Bilgi
VERİ    DEĞER
isim    kehribar
Kristalografi     Amorf
Kırılma indisi     1.540-1.545, genellikle 1.540
Renkler     Sarı, kahverengi, beyazımsı sarı, kırmızımsı, krem rengi, turuncu tonları. Nadiren mavi, yeşilimsi, menekşe.
parıltı     Yağlı.
Kırık     konkoidal
Sertlik     2 – 2.5
Spesifik yer çekimi     1.05 ila 1.096, genellikle 1.08.
Çift-kırılma     Yok.
yarılma     Yok
Dağılım     Yok
Isı hassasiyeti    Çok
ışıldama     SW (Teksas) sarı; LW içinde mavimsi beyaz veya yeşilimsi. Baltık kehribar, SW’de grimsi mavisi fluoresce edebilir. X-ışınlarında inert. Sicilya kehribar floresan için not edilir.
Taşınabilirlik     İyi
şeffaflık     Şeffaf opak.
Emilim spektrumu     Teşhis değil.
formül    Yaklaşık Cı 10 H 16 O + H 2 S hidrokarbonlar yanı sıra reçine, süksinik asit, ve sıvı yağların bir karışımı.

Kehribar Kolye Satış

Kehribar Kolye Satış

pleokroyizma     Yok.
etimoloji    Arap anbarından .
olay    Sedimanter yataklarda ve sahil şeritlerinde, dalgalanmalar ve akıntılardan dolayı açık deniz yataklarından malzeme birikmesi nedeniyle.
inklüzyonlar     Aşağıdaki “Tanımlama Özellikleri” bölümüne bakınız.
Dominik Cumhuriyeti’nden bu parça 30 milyondan fazla yaştadır ve 20’den fazla karınca içerir.  Michael Rhys tarafından “Turuncu Amber Karıncalar” CC By 2.0 altında lisanslıdır
Dominik Cumhuriyeti’nden bu parça 30 milyondan fazla yaştadır ve 20’den fazla karınca içerir. Michael Rhys tarafından “Turuncu Amber Karıncalar” CC By 2.0 altında lisanslıdır
Yorumlar
Amber , hidrokarbonlar, reçineler, süksinik asit ve yağlar dahil olmak üzere organik bileşiklerin amorf (kristal olmayan) bir karışımıdır. Bu maddenin çoğu çam türünün korunmuş reçinesi Pinus succinifer’den gelir .. Bununla birlikte, diğer antik ağaç türleri de malzemeyi üretti. Amber en az 30 milyon yıl korunmuştur. Bundan daha genç olan reçineli reçine, kopal olarak bilinir (aynı zamanda kopal ağacından organik taş malzemesi için kullanılan bir terimdir). Kehribar yaygın olarak fosilleşmiş reçine olarak adlandırılsa da, en katı anlamda bir fosil değildir. Çoğu fosil, bir hayvan ya da bitkinin toprağa gömüldüğünde başlar. Binlerce yıl boyunca, fosillerdeki organik madde yavaş yavaş mineral krallığından gelen elementlerle değiştirilir. Aksine, amber’in organik elementleri değiştirilmedi. Bunun yerine reçine, bir polimere, doğal bir plastiğe kimyasal bir dönüşüme uğramıştır.

“Doğu Avrupa’dan oyulmuş kehribar (kolye) Venüs figürü,” Lisby tarafından Neolitik dönem (yaklaşık 10,200 ila 4,500 BCE).  Genel Alan.
“Doğu Avrupa’dan oyulmuş kehribar (kolye) Venüs figürü,” Lisby tarafından Neolitik dönem (yaklaşık 10,200 ila 4,500 BCE) . Genel Alan.
Amber genellikle copal ile karıştırılır. Bunlar hemen hemen özdeş kökenleri olan çok benzer malzemelerdir. Temel fark yaştır. Copal sadece birkaç yüz bin yaşında.

Preslenmiş kehribar veya ambroid, kehribardan küçük kehribar parçalarını ısı ve büyük basınç altında birleştirerek oluşturulur. Kehribar yaklaşık 150 ° C’de yumuşar ve 250-300 ° C’de erir.

çeşitler
Amber çeşitli tiplere sınıflandırılmıştır. Deniz tipi denizaltı bulunur. Çukur çeşitliliği, özellikle Baltık bölgesinden, dünyadan kazılmıştır. Diğer türler berrak, masif, süslü, bulutlu, köpüklü, yağlı ve kemiğidir.

inklüzyonlar
Amber, başlıca böcekler, polen, yapraklar ve diğer organik döküntüler olan kapanımları ile dikkat çeker. Bu bitler, milyonlarca yıl önce hala yaşayan çam ağaçlarından sızan yapışkan sıvı içinde tuzağa düşürüldü. Bu kapanımlar o zamanlarda yaşamın olağanüstü bir görünümünü sunuyor. Daha ince örneklerin bazılarında, tüm termit koloniler tuzağa düşürülmüştür. Dokuma ile oluşturulan bu yapıların odaları hala görülebilir. Çocuk odaları hala yumurta çuvalları içerir. Termitler ve sivrisineklerin yanı sıra pek çok çeşit böcek, örümcek, akar ve diğer böcekler bulunabilir. Bazen, tek bir parça bu organik kapanımların birçok çeşidini içerebilir.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Yıldız pulları, düzleştirilmiş yıldız patlaması şekilleri, başka bir tür inklüzyon türüdür. Bu iç kırıklar merkezi bir noktadan yayılır ve strese neden olurlar. Oldukça çekici olsa da, çoğu insan tarafından uyarılır. Bu nedenle, iyi kalitede bir böcek olarak aynı değeri almazlar.

Amber Test Teknikleri
Kehribar tanımlamak için eski teknikler bugün hala yararlıdır. Bir yün parçasında kuvvetli bir şekilde ovulursa, gerçek anlaşma küçük bir parça kül alacak kadar güçlü bir statik yük üretecektir. Yeterince ılık olduğu zaman, aynı zamanda kendine özgü ve hoş bir koku verir. Bu teknikler orijinal malzemeyi plastik taklitlerden ayırt edebilir (ve meraklı çocukları eğlendirebilir).

“Caribbean Green Amber,” Dominik Cumhuriyeti, The Singularity tarafından CC’ye aittir 3.0
“Karayip Yeşil Amber,” ile Dominik Cumhuriyeti, Singularity altında lisanslanmıştır 3.0 By CC
Bir özgül ağırlık (SG) testi de plastik taklitlerini ot yardımcı olabilir. Kullanışlı bir ev yapımı test sıvısı, kaynar su ile karıştırabilir ve içinde çözebileceğiniz kadar tuz ekleyebilir. Bu yaklaşık 1.13 yoğunluğa sahip olacaktır. Amber, 1.08’lik bir SG ile bu çözümde yüzecektir. Çoğu plastik batırır. Bununla birlikte, birkaç plastik 1,05 gibi düşük bir yoğunluğa sahiptir. İçlerinde hava kabarcıkları varsa, birçok kişi kehribar renginden daha düşük olabilir. Numune batıyorsa, kehribar olmadığından emin olabilirsiniz. Yüzerse daha fazla test yapmalısınız.

Yıkıcı testler
Sarı ve plastik birçok görsel özelliği paylaşabilir. Her ikisi de 1.540’lık bir kırılma indisine (RI) sahip olabilirler, dolayısıyla bir RI okuması kesin değildir. Bu nedenle, bir sonraki adım büyük olasılıkla bir sıcak nokta testi.

Bu yıkıcı bir testtir , ancak dikkatle yapıldığında görünür hiçbir iz bırakamaz. İlk olarak, örneğinizde bir işaretin mümkün olduğunca göze çarpmayan bir yer bulabileceği bir yer bulun. (Örneğin, altta, bir kenar veya mevcut çizikleri olan bir alan). Ardından, bir iğnenin ucunu kırmızı yanana kadar ısıtın. Sadece küçük bir duman kokusu bırakmak için seçilen noktaya dokunun. Şimdi zor kısmı geliyor. Dumanı kokla. Eğer hakikise, ince tütsü gibi kokacak. Plastik ise kimyasal ve saldırgan kokar. (Bu, testinizi mümkün olduğunca küçük bir ölçekte yapmak için bir başka nedendir).

Sarıyı copalden ayırt etmek zordur. Aynı RI, SG ve diğer birçok özelliği paylaşırlar. Copal beyazlaşacak. Bu, farkı tanımak için yeterli sayıda örnek görmeye dayanan bir yargı çağrısıdır. Floresansa dayalı bir ayrım yapamazsanız, yıkıcı bir teste başvurmalısınız. Numunenin göze çarpmayan bir bölgesinde, bir damla aseton yerleştirin . Üç saniye bekletin, sonra silin. Copal, yüzeyin asetondan zarar görmesini sağlayacaktır. Sarı kısa pozlamadan az değişiklik gösterecek veya hiç değişmeyecektir.

Bütün yıkıcı testler sadece profesyonel gemologlar tarafından yapılmalıdır.

Amber mikroskop incelemesi ile ambroidden ayırt edilebilir . Amber genellikle yaşla birlikte koyu kırmızı bir kahverengiye dönüşür. Bununla birlikte, Ambroid yaşla beyaza dönüşebilir.

DOĞAL BALTIK KEHRİBAR TAŞI KOLYE (YETİŞKİN)

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 20 GR
 • 48 CM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL BALTIK KEHRİBAR TAŞI
 • EŞİ YOKTUR
 • KALİNİNGRAD/RUSYA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kehribar taşı dokunduğu şekilde bir dizi değişikliğin bir sonucu olarak doğada doğal olarak bulunmaz ve değerli taş kategorisine girebilir. Bu yüzden değerli taşlar gibi görünüyor. Bir böbrek taşı , idrardan ayrılan ve böbreğin iç yüzeylerinde biriken kristallerden geliştirilmiş sert bir kütle . Kehribar duygularını dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

olur.

Amber Stone’un Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, kehribarın tarihi sadece Baltık bölgelerinde değil, birçok ülke ve kültür içerir. Arkeologlar, mezarlarda 1900 ya da daha erken tarihlenen güzel oyma amber parçaları bulmuşlardır.

Birçok yerde amber taşı nesneler ve mücevherler bulundu; Bu muhtemelen zenginlerin mülkiyetinde sona eren bir ticaret sonrası olabilir. Kehribar iyileşme özelliklerinin anlamı antik çağlardan beri kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Kullanımı güzelliğine bağlanabilir, ancak onu kullananlar ve vücutlarında mücevher veya tılsım olarak tutanlar sağlığını geliştirdiklerini bilirler . Bu kayalardan yapılan arkeolojik buluntular iyi belgelenmiştir.

Ayrıca bakınız:

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HAM RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE YETİŞKİNLER İÇİN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE

20 GR 48CM UZUNLUK

Kehribar yapılmış eserlerin çoğunda böcek vardı. Onları ararsanız, satın almak oldukça kolaydır ve taşları sıkıştırmak için görünmesi oldukça şaşırtıcıdır. Antik çağda, böcek içeren parçaların muhtemelen büyülü erdemleri olduğu düşünülmüştür; avcılık cazibesine oyulmuş ve güvenli ve bol miktarda avlanmak için kullanılır.

sponsorlu link

Satın aldığınız parçalarda kehribarlı küçük parçalar ve bazen karınca, örümcek veya kehribar renginde bir yusufçuk gibi ilginç şeyler bulabilirsiniz. Elde ettiğim parçalar arasında termit ve karıncalar ile kehribar rengi parçalar var ve bunlar çok ilginç.

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar taşları, bulundukları yere göre değişmekle birlikte, birçok ülkede kaynaklardan temin edilmektedir. Bu ülkeler Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya, Kolombiya’dır.

Makul kolaylıkla elde edilebilir ve soluk sarıdan Koyu turuncuya kadar çeşitli renklerde gelir . Geleneksel amber rengi, aralığın ortasındadır ve Amber parçalarında bitkisel maddeler veya böcekler içeriyor olsa bile , en iyi örnekler oldukça açıktır. Yeşil kehribar doğal olabilir ve renk sarı yeşilden daha koyu yeşil bir şey olabilir. Satılan en yeşil kehribar takı , yapay renkli bir işlemden işlenen taştan yapılmıştır .

amber taşı sağlık yararları ve kullanır

Amber Taşların Faydaları Nelerdir?
Kehribar taşları stres ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca depresyonu hafifletmeye yardımcı olur.
Duygulara yardımcı olabilirler ve duygusal iyileşmeye yardımcı olmadaki rolleri sayesinde hayata daha olumlu bir bakış açısı getirirler.
Sakral çakradaki rolünüz, yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.
Olumsuz duyguları bırakmak, zihni temizlerken duyguları dengelemek ve stresi azaltmak, günümüz toplumundaki en yaygın sorunlardan biridir. Bu taşlar günlük benliği ruhsal benliğe bağlar.
Altın sarısı reçineler herhangi bir olumsuz etkiye karşı çok koruyucudur. Olumsuzluk istenmeyen kaynaklardan geliyorsa, size yardımcı olmak özellikle yararlıdır. Kehribar taşı fiziksel ve duygusal bedeni iyileştirmek için harika özelliklere sahiptir.
Amber’in kökenini bilmek isteyen araştırmalar, milyonlarca yıl öncesine dayanan araştırmalar yapıyor. Bu taş üzerinde en çok çalışılan alanlardan biri, büyük miktarlarda olan Baltık bölgeleridir. Yaklaşık 45 milyon yıl önce, İskandinav ülkelerinin Baltık topraklarındaki çam ağaçları reçineleri yok ediyor. Bu ağaçların amber rengi reçine katılaşmasıyla birlikte fosilleştiği görülmektedir.

sponsorlu link

Amber’i Nasıl Açıklayabiliriz?
Reçinenin taş haline gelmesi bin yıldan fazla sürdü. Amber’in neye benzediğini merak ediyorsan, reçineden yapılmış. Reçine zaman içinde çam ormanlarından geçerek kıyı bölgelerine yaklaştı. Kıyı bölgelerinden gelen reçine tekrar hareket etti ve denizin dibinde fosilleşti. Daha sonra buzullar tarafından yüzeye getirildi ve o zamandan beri toplanmıştı. Tüm süreç binlerce yıl önce gerçekleşti ve Baltık Kehribar mücevherlerinin Mesih’ten önce olduğunu kanıtladı. Kelt kehribar takıları güzel kehribardan yapılmıştır. Birçok güzel parça benzer tasarımlarla yapıldığı için, bu fikirleri bu günlerde satılan son amber mücevherlerinden bulmak çok yaygındır. Orijinal Baltık Kehribar mücevherlerini satın almak oldukça kolay ve bu parçalar para kazanmanıza yardımcı olmak için harika.
Amber, dünyanın en eski ve en çok hazineleri, ışık ve yaşam tarafından içsel olarak oluşan, zamanla korunan ve insanlık kıyıları, güzellik, koruma ve yenilenme tılsımı üzerinde yıkanan “Altın Deniz” tir. Güneşin damlası, tanrıların gözyaşları, sertleşmiş bal ve güneş ışığı katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve günümüzün en eski kültürlerinde olduğu gibi, renklerin hoş bir sıcaklığı için Taş Devri kadar geriye kalan bir şekilde kullanılmıştır. Süslemede değeri, sihirli ve şifalı özellikleri.

Amber, küçük bir organik taşlar sınıfına, ne kristal ne de mineral, ne de doğanın biyolojik bir ürününe, yoğun, prehistorik ormanlarda yaşayan ağaçlardan sızan ve milyonlarca yıl boyunca fosilleşmiş koruyucu bir reçineye aittir. Metafizik dünyasında enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için oldukça değerlidir. Kehribar, güneşi ve toprağa güçlü bir şekilde bağlanırken, bir zamanlar altın yapısında sonsuza dek askıda kalmış canlı böcekler, organizmalar ve bitki maddelerine de sahiptir. Kadim bilgeliğe dayanır ve geçmiş yaşam çağrısı için güçlü bir araç olabilir ya da genetik derslerin ve atalarından gelen deneyimlerin hatırlanmasını teşvik edebilir. Aile örüntülerini temizlemede ve birinin seçim ayrıcalığını başlatmakta kullanışlıdır.[Fernie, 322] [Simmons, Ahsian, 24] [www.gemselect.com] [Lembo, 60] [Hall, 51] [Eason, 82]

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Amber, negatif ya da durgun enerjileri absorbe ederek ve onları açık, pozitif enerjiye dönüştürerek, fiziksel bedenden, aklın ve ruhun acısını çekip alıkoyabilme yeteneğinden ötürü saygın bir doğal arıtıcıdır. Bu, vücudun kendini iyileştirmek için kendi mekanizmalarını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku rejenerasyonuna yardımcı olur. Amber çakraları, özellikle Sakral ve Solar Pleksus Çakralarını temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve dinlendiği ortamı temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve esenliğe elverişli, parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonun iyileştirilmesi veya yas tutma süreci boyunca çalışmak için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin hayatından ya da ilişkilerinden toksisiteyi ortadan kaldırmaya çağrılabilir.[Melody, 107-108] Hall En, 79] [101 Salon, 26] [Ahsian, 24] [Raphaell, 136-137]

Binlerce yıl önce Amber’ın en eski keşiflerinden, kıyılarda çalkantılı denizler tarafından yıkanarak, bu sarı-altın madde, dokunuşa ve ağırlığa ışık veren, güzel ve eşsiz olarak kabul edildi. Çok az çaba ile oyulmuş, ovuşturulduğunda elektrik yüklü hale geldi ve kolayca ateşledi. Kapanışlarının nadirliği ve iddia edilen büyülü ve tıbbi güçleri, onu Baltık bölgesinin baharat, tuz ve metal ticareti için ilk ihraç mallarından biri haline getirdi. Tarihsel ticaret yolları bu Amber ticaretiyle tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı alanlarından Akdeniz’e inen iç koridor Amber Yolu olarak anılmıştır. Binlerce yıldır “kuzeyin altını” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır, Vistula ve Dinyeper nehirleri üzerinden karayoluyla nakledildi.[En.wikipedia.org] [www.sumatraamber.com]

Amber güneş ile ilişkilendirildi ve damlacık şekli birçok İskandinav, Yunan ve Litvanya mitolojisinde gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız ya da acı çeken bir mücevher olarak kabul edildi ve yaşamı çok iyi koruduğu için, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için gömü mezarlarına yerleştirildi. Amber, geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar şeklinde gerildi ve onların zarar görmemesi için boynuna yerleştirildi ve diş ağrısını azalttı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide sıkıntısı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir iksir olarak veya bir iksir olarak kullanılır. . Yanarken, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülüyordu ve denizciler, deniz yılanlarını ve derinlerin tehlikelerini yok etmek için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak, stresi yatıştırır ve mikropları filtre edip, doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılır.[museumcatalogues.getty.edu] [Megemont, 22-23] [Lembo, 61] [www.sumatraamber.com] [Fernie, 323-325] [Mella, 72] [101 Salon, 26] [Academic.emporia.edu ]

Antik çağda, Amber, orijinal olarak üretildiği düşünülen soyu tükenmiş Pinit süküksüfer ağaçlarından en çok Latin süksinum veya “meyve suyu” olmak üzere çeşitli isimlerle bilinirdi . Pliny the Elder, çam ovmalarını, ovuşturulduğunda ve ateşlendiğinde, çam ağacı kokusunun kokusu ve kokusuyla yakıldığında çam benzeri bir koku yaymasıyla iyi kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar için Yunanca terim güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron idi ve Amber’e sürtünmeye maruz kaldığında kendisine küçük maddeler çizme yeteneği kazandırdı. “Elektron” ve “elektrik” kelimelerinin kökenidir. Modern adı “amber” anbar’dan geldiği düşünüldüğünde , ambergris için Arapça sözcüktür. Aynı zamanda sperm balinadan deşarj edilen benzer bir renkli malzeme de kıyılara yıkar ve parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Orjinal Kehribar Taşı

Orjinal Kehribar Taşı

Kehribar, birkaç ağaç reçinesi (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsi veya bazı bölgelerde soyu tükenmiş Hymenaea türleri), bitki materyalleri, uçucu bir yağ ve süksinik asit içeren hidrokarbonların bir karışımıdır. Sarı bir değil , bir bitkinin damar sistemi içerisinde sirküle ağaç dalları, sıvıdan oluşan, fakat reçineninbitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı katı bir madde. Böcek ve mantarların neden olduğu hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırık dallar üzerinde iyileşmek veya hızlı büyümenin ürettiği stresi önlemek için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlarda iç çatlaklar doldurdukça, dış kabuğu aşağıya doğru damladı ve sızdı, böcekleri, örümcekleri, annelidleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçı parçaladılar. Daha sonra, uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar çökeltiler tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası haline geldikleri ya da başka jeolojik olayların başka yerlerinde yeniden konumlandıkları kıyı bölgelerine nehirler tarafından taşınıp taşındılar.[Fernie, 322, 328] [academic.emporia.edu] [en.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Kehribar olmak için, fosil reçinelerinin ikinci bir sertleşme periyodu geçirmesi gerekiyordu. Buradaki moleküller birbirleriyle büyük moleküller oluşturuyordu. Bu süreç, on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar çözünmeyen bir süreçti. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşındadır, bazıları ise bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber 320 milyon yaşındadır. Copal, Protium Copal’dan ağaç reçinesine verilen isimdir.Mesoamerikan bölgesinde ve genellikle genç ağaç reçineleri, birkaç yüz ila birkaç bin yıl önce, polimerizasyon ve sertleştirme ara aşamalarında ağaç öne çıkmaktadır. Tütsü, ince cilalar ve törensel amaçlar için yüzyıllardır kullanılmış, ancak zaman zaman “amber” veya “genç kehribar” olarak yanıltıcı bir şekilde pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar geniştir. Copal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde yapışkanlaşırsa tanımlanabilir. Alıcılar, mükemmel korunmuş modern böceklerle kaplı Amber’e dikkat etmelidir . 1000’in üzerinde soyu tükenmişAmber’de hayvan türleri ve çeşitli bitki türleri tespit edilmiştir, ancak tüm örnekler genellikle müzelerde olağanüstü derecede benzersizdir ve oldukça pahalıdır. [academic.emporia.edu] [en.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Gerçek kumu Kalitenin kumu, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden, Meksika’daki Chiapas, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’daki Sumatra’dan üretilmektedir. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, opak olarak saydam olabilir ve beyazımsı ve açık sarıdan, renkte “sarı” ile ilişkili en yaygın “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına kadar değişir. kahverengi. Kimi zaman “kiraz kehribarı” olarak bilinen kırmızı ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasada çok fazla ısı ya da basınçla işlem görür. Tarih boyunca, Yeşil Kehribar ölümsüzlük ve iyi şanslar getireceği düşünülüyordu. Mavi, tümünün en nadide gölgesi olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunan çok aranır. UV ışığı altında güçlü bir doğal flüoresansa sahiptir. Güneş ışığında yoğun bir mavi yansımayla. Antik çağda, Mavi Kehribar, hava, ateş ve su ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan nimetler alacağına inanılan baş rahipler tarafından tercih edildi. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında bir linyit kömürü olan Jetdir.[en.widipedia.org] [www.sumatraamber.com] [www.gia.edu] [www.thenaturalamber.com] [Fernie, 348] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

elmas kullanır AmberUses ve Amaçları
Amber, çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir bebeğin giysisine dikilmiş bir kolye, bilezik gibi giyilebilir veya negatif enerjileri önlemek ve zarar görmesini önlemek için çevrelerine yerleştirilebilir. Ağızda asla yer olmamasına rağmen, diş çıkarma ağrısını enerjik olarak azaltmak için de ödüllendirilir. Annenin ilk önce Amber’i giymesi için bebekleri veya çocuklarını tedavi ederken oldukça yararlıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Hall, 52]

Canlılığı arttırmak ve kişinin kendi temel güç ve sağlık arzusu için bir hastalıktan ya da yaralanmadan kurtulduğunda Amber’i giyin ya da taşıyın. Yaşam gücü titreşimi, içselliğe ısınmayı getirir ve bu enerjiden daha fazlasını sisteme verir. Amber uzun ömürlülüğü sağlamak için de kullanılabilir ve yaşlılar için harika bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, güzelliği ve hassaslığı, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi şanslı bir tılsımın sembolüdür. İkiz bir ruhta veya olumsuz dış etkenlere ve müdahaleye karşı korunmak için kullanılabilir. Bu vaatleri temin etmek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melekler, 107]

Arzu “elektriklenmek” olduğuna inanılan Amber, iktidarsızlığın ve donukluğun iyileştirilmesine yardımcı olmak ve kadın doğurganlığına ve erkek gücüne yardımcı olmakla tanınır. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Amber, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya başkalarından enerji saptırmak için sıra dışı bir sürtünme taşıdır. Dokunulduğu kadar ısıtır ve pozitif, yükselen bir enerji akımı yaratır. Cebinde taşımak, mücevher takmak ya da tespih veya tesbih boncuk kullanmak . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Kullanmadan önce herhangi bir ortamı saflaştırmak için Amber’i veya boşluk etrafında Amber parçaları yerleştirerek, bir iksir olarak püskürterek veya tütsü yakarak negatif enerjiyi gidermek için kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Kişinin enerji alanından çıkarılmasıyla çalışan şifacılar için Amber, özütlemeden sonra aurayı mühürlemek ve kalıcı herhangi bir negatif modeli temizlemek için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilene kadar negatif güçlere karşı Işık bariyeri sağlayarak, psişik hassasiyetlerini keşfetmeye yeni başlayanlara yardım eder. [Melodi, 108] [Ahsian, 25] [101 Salon, 26]

Amber, eski çam ağaçlarının sertleştirilmiş reçinesidir. Bu organik madde belki de içinde bulunabilecek böceklerin ve bitki maddelerinin inanılmaz kapanımları için çok iyi bilinmektedir . İnsanlar, 10.000 yıldan fazla bir süredir kehribardan mücevher üretiyorlardı, ki bu onu şimdiye kadar kullanılan ilk mücevher malzemesi haline getirebilirdi. Kehribarlı büyülerimiz bugün devam ediyor. Oldukça yaygın, çalışmak kolay ve gözlere sürekli bir hayret. Amber’in en yaygın renkleri, çeşitli tonlarda sarı, turuncu ve kahverengidir. Aşırı floresan nedeniyle yeşil, mavi veya mor tonları olan parçalar nadirdir. Amber ayrıca geniş bir şeffaflığa sahiptir . Şeffaf malzeme neredeyse sadece mücevher için kullanılır. Kehribar boncuklar için sıklıkla kullanılır ( cilalı veya pürüzlüdür)), kolye, küpe ve yüzük. Opak malzeme sıklıkla bir oyma sanat süs eşyaları ve inlay ve bu boru sapları ve şemsiye sapları gibi pratik nesneler. Amber ayrıca tütsü olarak yakılır ve parfümlerde bir madde olarak kullanılır.

Amber Değeri
En yüksek değerler açıkça görülebilen böcek kapanımları, açık renkler ve berraklığı olan parçalara gider. Jurassic Park  filminden beri  en popüler kapanımlar sivrisinek. Bitki materyalinin kapsama alanı, bilim adamlarına büyük ilgi gösterirken, mücevher değerine çok az katkıda bulunur. (Bu kapanımlar genellikle kolayca tanınabilmeleri için çok küçüktür). Çok büyük amber parçaları oldukça nadirdir. Kaliteli malzeme nadiren bir şey ama takı için kullanılır.

Kehribar

Kehribar

Gem Fiyat Rehberi ile Amber Değeri
cabochons    Bütün boyutlar
Böcek kapanımları ile    – gram başına
Düz cabochons    – gram başına
Fiyatlar, nadir görülen böceklerin dahil olduğu parçalar için daha yüksek olabilir.
yönlü    Bütün boyutlar
Boncuk veya damla    – gram başına
Amber nadiren karşı karşıya. Lütfen Dikkat: Amber, genellikle karantina değil gram cinsinden satılır. 1 gram = 5 karat.
Tüm Gem Fiyat Kılavuzuna bakın .

Fiyat kılavuzumuza tam erişim için bugün bir IGS Üyeliği başlatın (aylık olarak güncellenir).

Amber Bilgi
VERİ    DEĞER
isim    kehribar
Kristalografi     Amorf
Kırılma indisi     1.540-1.545, genellikle 1.540
Renkler     Sarı, kahverengi, beyazımsı sarı, kırmızımsı, krem rengi, turuncu tonları. Nadiren mavi, yeşilimsi, menekşe.
parıltı     Yağlı.
Kırık     konkoidal
Sertlik     2 – 2.5
Spesifik yer çekimi     1.05 ila 1.096, genellikle 1.08.
Çift-kırılma     Yok.
yarılma     Yok
Dağılım     Yok
Isı hassasiyeti    Çok
ışıldama     SW (Teksas) sarı; LW içinde mavimsi beyaz veya yeşilimsi. Baltık kehribar, SW’de grimsi mavisi fluoresce edebilir. X-ışınlarında inert. Sicilya kehribar floresan için not edilir.
Taşınabilirlik     İyi
şeffaflık     Şeffaf opak.
Emilim spektrumu     Teşhis değil.
formül    Yaklaşık Cı 10 H 16 O + H 2 S hidrokarbonlar yanı sıra reçine, süksinik asit, ve sıvı yağların bir karışımı.

Kehribar Kolye Satış

Kehribar Kolye Satış

pleokroyizma     Yok.
etimoloji    Arap anbarından .
olay    Sedimanter yataklarda ve sahil şeritlerinde, dalgalanmalar ve akıntılardan dolayı açık deniz yataklarından malzeme birikmesi nedeniyle.
inklüzyonlar     Aşağıdaki “Tanımlama Özellikleri” bölümüne bakınız.
Dominik Cumhuriyeti’nden bu parça 30 milyondan fazla yaştadır ve 20’den fazla karınca içerir.  Michael Rhys tarafından “Turuncu Amber Karıncalar” CC By 2.0 altında lisanslıdır
Dominik Cumhuriyeti’nden bu parça 30 milyondan fazla yaştadır ve 20’den fazla karınca içerir. Michael Rhys tarafından “Turuncu Amber Karıncalar” CC By 2.0 altında lisanslıdır
Yorumlar
Amber , hidrokarbonlar, reçineler, süksinik asit ve yağlar dahil olmak üzere organik bileşiklerin amorf (kristal olmayan) bir karışımıdır. Bu maddenin çoğu çam türünün korunmuş reçinesi Pinus succinifer’den gelir .. Bununla birlikte, diğer antik ağaç türleri de malzemeyi üretti. Amber en az 30 milyon yıl korunmuştur. Bundan daha genç olan reçineli reçine, kopal olarak bilinir (aynı zamanda kopal ağacından organik taş malzemesi için kullanılan bir terimdir). Kehribar yaygın olarak fosilleşmiş reçine olarak adlandırılsa da, en katı anlamda bir fosil değildir. Çoğu fosil, bir hayvan ya da bitkinin toprağa gömüldüğünde başlar. Binlerce yıl boyunca, fosillerdeki organik madde yavaş yavaş mineral krallığından gelen elementlerle değiştirilir. Aksine, amber’in organik elementleri değiştirilmedi. Bunun yerine reçine, bir polimere, doğal bir plastiğe kimyasal bir dönüşüme uğramıştır.

“Doğu Avrupa’dan oyulmuş kehribar (kolye) Venüs figürü,” Lisby tarafından Neolitik dönem (yaklaşık 10,200 ila 4,500 BCE).  Genel Alan.
“Doğu Avrupa’dan oyulmuş kehribar (kolye) Venüs figürü,” Lisby tarafından Neolitik dönem (yaklaşık 10,200 ila 4,500 BCE) . Genel Alan.
Amber genellikle copal ile karıştırılır. Bunlar hemen hemen özdeş kökenleri olan çok benzer malzemelerdir. Temel fark yaştır. Copal sadece birkaç yüz bin yaşında.

Preslenmiş kehribar veya ambroid, kehribardan küçük kehribar parçalarını ısı ve büyük basınç altında birleştirerek oluşturulur. Kehribar yaklaşık 150 ° C’de yumuşar ve 250-300 ° C’de erir.

çeşitler
Amber çeşitli tiplere sınıflandırılmıştır. Deniz tipi denizaltı bulunur. Çukur çeşitliliği, özellikle Baltık bölgesinden, dünyadan kazılmıştır. Diğer türler berrak, masif, süslü, bulutlu, köpüklü, yağlı ve kemiğidir.

inklüzyonlar
Amber, başlıca böcekler, polen, yapraklar ve diğer organik döküntüler olan kapanımları ile dikkat çeker. Bu bitler, milyonlarca yıl önce hala yaşayan çam ağaçlarından sızan yapışkan sıvı içinde tuzağa düşürüldü. Bu kapanımlar o zamanlarda yaşamın olağanüstü bir görünümünü sunuyor. Daha ince örneklerin bazılarında, tüm termit koloniler tuzağa düşürülmüştür. Dokuma ile oluşturulan bu yapıların odaları hala görülebilir. Çocuk odaları hala yumurta çuvalları içerir. Termitler ve sivrisineklerin yanı sıra pek çok çeşit böcek, örümcek, akar ve diğer böcekler bulunabilir. Bazen, tek bir parça bu organik kapanımların birçok çeşidini içerebilir.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Yıldız pulları, düzleştirilmiş yıldız patlaması şekilleri, başka bir tür inklüzyon türüdür. Bu iç kırıklar merkezi bir noktadan yayılır ve strese neden olurlar. Oldukça çekici olsa da, çoğu insan tarafından uyarılır. Bu nedenle, iyi kalitede bir böcek olarak aynı değeri almazlar.

Amber Test Teknikleri
Kehribar tanımlamak için eski teknikler bugün hala yararlıdır. Bir yün parçasında kuvvetli bir şekilde ovulursa, gerçek anlaşma küçük bir parça kül alacak kadar güçlü bir statik yük üretecektir. Yeterince ılık olduğu zaman, aynı zamanda kendine özgü ve hoş bir koku verir. Bu teknikler orijinal malzemeyi plastik taklitlerden ayırt edebilir (ve meraklı çocukları eğlendirebilir).

“Caribbean Green Amber,” Dominik Cumhuriyeti, The Singularity tarafından CC’ye aittir 3.0
“Karayip Yeşil Amber,” ile Dominik Cumhuriyeti, Singularity altında lisanslanmıştır 3.0 By CC
Bir özgül ağırlık (SG) testi de plastik taklitlerini ot yardımcı olabilir. Kullanışlı bir ev yapımı test sıvısı, kaynar su ile karıştırabilir ve içinde çözebileceğiniz kadar tuz ekleyebilir. Bu yaklaşık 1.13 yoğunluğa sahip olacaktır. Amber, 1.08’lik bir SG ile bu çözümde yüzecektir. Çoğu plastik batırır. Bununla birlikte, birkaç plastik 1,05 gibi düşük bir yoğunluğa sahiptir. İçlerinde hava kabarcıkları varsa, birçok kişi kehribar renginden daha düşük olabilir. Numune batıyorsa, kehribar olmadığından emin olabilirsiniz. Yüzerse daha fazla test yapmalısınız.

Yıkıcı testler
Sarı ve plastik birçok görsel özelliği paylaşabilir. Her ikisi de 1.540’lık bir kırılma indisine (RI) sahip olabilirler, dolayısıyla bir RI okuması kesin değildir. Bu nedenle, bir sonraki adım büyük olasılıkla bir sıcak nokta testi.

Bu yıkıcı bir testtir , ancak dikkatle yapıldığında görünür hiçbir iz bırakamaz. İlk olarak, örneğinizde bir işaretin mümkün olduğunca göze çarpmayan bir yer bulabileceği bir yer bulun. (Örneğin, altta, bir kenar veya mevcut çizikleri olan bir alan). Ardından, bir iğnenin ucunu kırmızı yanana kadar ısıtın. Sadece küçük bir duman kokusu bırakmak için seçilen noktaya dokunun. Şimdi zor kısmı geliyor. Dumanı kokla. Eğer hakikise, ince tütsü gibi kokacak. Plastik ise kimyasal ve saldırgan kokar. (Bu, testinizi mümkün olduğunca küçük bir ölçekte yapmak için bir başka nedendir).

Sarıyı copalden ayırt etmek zordur. Aynı RI, SG ve diğer birçok özelliği paylaşırlar. Copal beyazlaşacak. Bu, farkı tanımak için yeterli sayıda örnek görmeye dayanan bir yargı çağrısıdır. Floresansa dayalı bir ayrım yapamazsanız, yıkıcı bir teste başvurmalısınız. Numunenin göze çarpmayan bir bölgesinde, bir damla aseton yerleştirin . Üç saniye bekletin, sonra silin. Copal, yüzeyin asetondan zarar görmesini sağlayacaktır. Sarı kısa pozlamadan az değişiklik gösterecek veya hiç değişmeyecektir.

Bütün yıkıcı testler sadece profesyonel gemologlar tarafından yapılmalıdır.

Amber mikroskop incelemesi ile ambroidden ayırt edilebilir . Amber genellikle yaşla birlikte koyu kırmızı bir kahverengiye dönüşür. Bununla birlikte, Ambroid yaşla beyaza dönüşebilir.