OTANT�K TA�

DOĞAL MATRİKS LAPİS LAZULİ TAŞI

DOĞAL KAYALAR
Lapis Lazuli Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 112.43 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • LAPİS LAZULİ
 • MATRİKS OLUŞUM
 • PAKİSTAN

Ruhsal aydınlanma söz konusu olduğunda, her şey kendi kendine başlar. Lapis Lazuli kristali, gerçek kaderimizi ve ilahi amacımızı uyandırmak için ruhlarımızda

derinlere gitmemize yardımcı olur. Bu, hareketsiz bir nesne için büyük bir iştir, ama bu göz kamaştırıcı taşın, ruhun ve onun doğuştan gelen yeteneğinin nasıl iyileştiğine ışık tuttuğuna şaşıracaksınız. Suyun rengi, gezegenin yaşam veren elementi, Lapis Lazuli kristali anlamı, safir mavinin birçok tonunu, kendini ifade etme ve farkındalığın rengini temsil eder. Rönesans sırasında kutsal bir renk olarak düşünülen Lapis Lazuli, Bakire Meryem’in cüppeleri ve diğer tarihi katedraller için kullanılan boyaya toz haline getirildi.

Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Anlamı ve İyileştirme Özellikleri
Matrisinde bulunan kükürt tortuları sayesinde Lapis Lazuli kristali, saf safir mavisi rengiyle değerli taşların dünyasında dikkat çekiyor. Aynı zamanda Kalsit ve Pirit yataklarından elde edilen eşsiz altın ve beyaz lekeler, bol şanslı taşlar ile refah ve bolluk nitelikleri içerir. Üçüncü göz çakrasıyla ilişkili olan Lapis Lazuli anlamı, eski Mısır’a, kraliyet dünyasına açıklığı ve hayal gücünün sonsuz olasılıklarını teşvik etme gücüne inandığı eski Mısır’a kadar uzanabilir. Moda ikonu ve Mısırlı güzellik Kleopatra, Lapis Lazuli’nin ezilmiş tozunu, kozmetik firavunu simgeleyen imza göz makyajı tasarımını oluşturmak için kozmetiklerinde kullandı.

Lapis Lazuli Anlamı
Ayrıca Kral Tutt’un ve diğer ünlü firavunların mezarlarını süslemek için kullanılan Lapis Lazuli kristal taşı, fiziksel dünya ile geçmişin ve günümüzün birleşmesinde ufukta var olan ruhsal alan arasındaki uçurumu kapatmaya yardımcı olur. Ruhsal yolculuğunuzda bir dönüş yapmak için bu taşları alın ve en derin arzularınızı sakladığınız ruhunuzun kutsal mekanına girmeye hazır olun. Kristalle meditasyon yaparak ve aklınızı geçmiş yaşamlardan gelen atalarla sohbet etmek de dahil olmak üzere her şeyin mümkün olduğu bir dünyaya genişleterek daha da ileri götürün.

Kendinizi Lapis Lazuli taşına çizmiş bulursanız, kapıları sihire ve evrenin harikasına açmaya hazır olduğunuzu gösteren bir işaret olabilir. Lapis Lazuli kristaliyle, bir su element taşıyla meditasyon yapın ve hem sözlü hem de yazılı kelime ile ruhunuzun dürüstlüğünü keşfedin. Derin içgörü ve şamanistik yolculuk için ruh halini ayarlamak için, alanınızı bir temizlik ve arındırma ritüeli ile hazırlayın. Binlerce yıldır kullanılan Yerli Amerikan geleneğinden ödünç almak, çevreyi ve kristalleri zehirli enerjinin enerji alanlarını temizlemek için adaçayı karıştırın . Herhangi bir meditasyon pratiği gibi, nefesinize odaklanarak ve zihninizi sakinleştirerek terapötik seansınıza başlayın. Bu, mevcut durumunuzun stoğunu almak için de iyi bir zaman. Eğer hamster tekerleği aşırı hızda ise, aklınızı taşa odaklayın ve kaos zamanlarında huzur getirmesini isteyin.

Lapis Lazuli, ruhun ve ruhsal amacınızın yaşamda farkındalığını arttırmaya yardımcı olur. Mısırlılar için büyük piramitlerdi. Senin için, kalbin arzusu ne olursa olsun. Ve atalarımızınkinden farklı yollar yürütebilmemize rağmen, hedeflerimiz aynıdır – ilahi amaç ışığında yürümek. Filozof Carl Jung’un sözleriyle, “Rüyaların dışına kim bakıyor. Uyananlar içeriye bakar.” Bu canlı taşın serin ve yatıştırıcı renklerine çizilirseniz, ruhsal bir funktan kurtulmak için yardıma ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret olabilir. Lapis Lazuli kristal özellikleri ile uçurumlardan kurtulun ve hayatınıza huzur ve ruhsal yenilenme getirin.
Lapis Lazuli Özellikleri
Duygusal tahmininiz kısmen bulutluysa ve iç ışınlarınızı engelliyorsa, Lapis Lazuli kristal özelliklerini arayın ve okyanusun, gökyüzünün ve gökyüzünün görüntülerine ilham veren koyu mavi rengin sarsıcı titreşimlerini kanalize edin. Ve mutlu bir yer bulmaya geldiğinde, bu yaşam veren unsurlar, zihnin sakinleştirilmesi ve kapıların daha yüksek bir bilince açılması için en iyi destinasyonlar haline gelir. Lapis Lazuli kristali ayaklarınızı yere ve başınıza bulutlarda tutmanıza izin verir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL PAKİSTAN MATRİKS OLUŞUM MUHTEŞEM RENK DOYUMLU KOLEKSİYON GEM PARÇASI ; ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞIDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ DOĞAL BİR HEDİYE;

112.43 GR BOY :55 MM EN 42 MM UZUNLUK 6 CM;

Eski Mısırlılar tarafından içgörü ve manevi dönüşüm sağlamak için güçlü yeteneği nedeniyle Hazine, Lapis Lazuli kristal şifa özellikleri de pratik uygulamaları var. Aspirin’e doğal bir alternatif olan bu taş, özellikle üçüncü göz çakrasını harekete geçirdiği için migren ve baş ağrıları için mükemmel bir ilaçtır. Turquoises ve Sodalite gibi diğer şifalı su taşlarıyla birlikte alnınıza koyun ve vücudunuzu iyileştirici enerjiyle besleyen parlak ışık ışınlarını hissederken derinden nefes alın. Solukta, denize doğru akan bir huzur nehri gibi, ortaya çıkan tüm kötü enerjiyi hayal edin.

Lapis lazuli, genellikle sadece ‘lapis’ olarak anılır, binlerce yıldır değerli taş olarak kullanılır. MÖ 7. binyılın başından beri Afganistan’dan çıkarılmış ve Kafkasya, Mehrgarh ve hatta Moritanya Cumhuriyeti’ne kadar eski gömü yerleşmelerinde keşfedilmiştir. Antik Mısır firavunun ‘Kral Tut’ için yapılan cenaze maskesinin lapis lazuli ile dekore edilmiş olduğu keşfedildi.

Lapis Lazuli Koleksiyon Parça

Lapis Lazuli Koleksiyon Parça

Bu tarihi taş, yoğun rengi ile yakından ilişkili bir isme sahiptir. İsmi Latince ‘lapis’ anlamına gelen ‘taş’ kelimesinden ve Arapça ve Farsça ‘lazaward’ kelimesinden türemiştir. ‘Lazaward’, lapis taşının Farsça isminin yanı sıra madencilik konumunun adıydı ve dünyanın diğer yerlerinde ‘mavi’ kelimesi, ‘azure’ ingilizce kelimesi de dahil olmak üzere lapis’in renginden sonra isimlendirildi. ‘azzurro’, Lehçe ‘azur’, İspanyolca ‘azur’ ve Rumence ‘azuriu’ Bugün, lapis lazuli hala mevcut en önemli opak mavi değerli taşlardan biri olarak kabul edilir.

Lapis genellikle jeolojik kontakt metamorfizma süreci boyunca kristalli mermerde oluşur ve bileşimi nedeniyle teknik olarak bir mineralden ziyade bir kaya olarak tanımlanır. Esas olarak lazuritten oluşur, geriye kalan bileşim ise sodalit, kalsit, pirit ve diğer çeşitli küçük bileşenlerden oluşur. Değişen kompozisyon, tam rengini etkileyen şeydir.

Lapis lazuli tanımı, öncelikle lazurit (% 25 ila% 40), kalsit ve piritden oluşan bir kayadır. Lazurit bir feldspathoid silikat olup, soda mineralleri grubuna aittir. Küçük bileşenler arasında ojit, diopsid, enstatit, mika, hauinit, hornblend ve nosean bulunur. Lapis lazuli, azürit ve sodalit gibi diğer mavi opak taşlar ile kolayca karıştırılabilir, ancak azürit daha düşük bir sertliğe sahiptir ve tipik olarak lapis lazuli’den daha koyu renklidir; Çoğu durumda sodalit ise, daha açık bir renge sahiptir ve granülerliği lapis lazuli kadar ince değildir.

Lapis Lazuli Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
6000 yıl önce keşfedilen en eski lapis lazuli yatakları, Afganistan’daki Batı Hindu-Kush Dağları’nın zorlu arazisinde yer almaktadır. Bugün, Afganistan’ın en kaliteli lapis lazuli’yi ürettiği bilinmektedir ve aynı zamanda en önemli kaynaktır. Angola, Arjantin, Kanada, Şili (Kuzey Santiago), Hindistan, İtalya, Myanmar (Burma), Pakistan, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (California ve Colorado) diğer ticari mevduatlar da bulunmuştur.

Lapis Lazuli Alımı ve Lapis Lazuli Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Lapis Lazuli Renk
Lapis lazuli’nin rengi, adı ‘mavi taş’ olarak tanımlanmasına rağmen, renkleri aslında hafif yeşilimsi maviden menekşe, orta ila koyu ve alçaktan yüksek doygunluğa kadar değişebilir. Mavi kükürt renklendirici maddelere borçludur. En iyi taşlar düzgün bir şekilde dağıtılmış bir renk sergiler ve orta miktarda altın pirit lekesi kabul edilebilir olarak kabul edilse de, görünür kalsit tortuları yoktur. Çok fazla pirit donuk, yeşilimsi bir renk tonuyla sonuçlanabilir, kalsit ise karışıma daha fazla hakim olurken, taşı genel olarak daha az cazip bir açık mavi gölgeye bırakabilir.

Az miktarda pirit veya kalsit içeren, eşit olarak dağılmış, oldukça doygun, hafif mor-mavi bir renk en değerli olanıdır; Bu kalitenin taşları bazen ‘Afgan’ veya ‘Farsça’ olarak adlandırılır. Lapis renkleri genellikle belirli bir bölgeye atıfta bulunan bir sıfat kullanılarak tanımlanır, ancak bu aslında geminin o alandan geldiği anlamına gelir. Örneğin, ‘Şili lapis’ aslında Şili’den olmayabilir, ancak sıklıkla beyaz kalsit ile kaplanmış yeşil bir renk tonu ile lapis başvurmak için kullanılan bir terimdir.

Lapis Lazuli Berraklık ve Parlaklık
Lapis lazuli netlikte opaklaşır. Lapis sıklıkla değişen miktarlarda pirit ve onun ana kaya matrisi ile eklenir; kalsit. Cilalandığında, yağlı ve bazen mat olmayan parlaklığa sahip olabilir.

Lapis Lazuli Kesim ve Şekil
Lapis lazuli çeşitli şekillerde ve kesimlerde gelir. Halkalar, boncuklar, bilezikler ve kolyeler, oymalı heykeller, vazolar ve çeşitli süs eşyaları için çoğunlukla kabotaj kesilmiştir. Yuvarlak, küresel ve oval şekiller en popüler olanıdır, bunu meraklı kalpler ve trilyonlar izler.

Lapis Lazuli Tedavisi
Lapis lazuli tipik olarak herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, daha hafif maviler elde etmek için daha hafif malzemeler boyanabilir; Boyanmış lapis de stabiliteyi arttırmak için kaplanabilir veya mum veya plastikle kaplanabilir. Bazı durumlarda, renk ve parlaklığı iyileştirmek için lapis balmumu veya reçine ile emprenye edilebilir. ‘Gilson lapis’ olarak bilinen sentetik lapis lazuli var ve çok sayıda simüle taş da var, tipik olarak boyalı howlite veya jasper. Boyalı jasper genellikle ‘İsviçre lapis’ olarak adlandırılır.

Lapis Lazuli Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Na6Ca2 [S, S04, Cl2) 2lA6Si6O24] Sodyum kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı: (Kübik) nadir, yoğun agrega
Renk: Lazur mavisi, menekşe, yeşilimsi-mavi
Sertlik: 5,00 – 6,00
Kırılma indisi: 1.50 (yaklaşık)
Yoğunluk: 2,50 ila 3,00

Lapis Lazuli Özellikleri

Lapis Lazuli Özellikleri

dilinim: belirsiz
Şeffaflık: Opak
Çift kırılma veya çift kırılma: Yok
Parlaklık: Vitreous, yağlı cansız
floresan: Güçlü: beyaz, ayrıca turuncu, bakır renkli
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakınız.

Lapis Lazuli: Benzer ve İlişkili Taşlar: Başa Dön
Sodalite Cabochon
Sodalite
Lapis lazuli, kısaca sadece ‘lapis’ veya ‘lazurite’ olarak adlandırılır. Değişken bileşimi nedeniyle teknik olarak herhangi bir tek mineral ile ilgili değildir, ancak kalsit, pirit, hauyne ve sodalit dahil olmak üzere pek çok diğer değerli taşlar ile birlikte oluşması nedeniyle birçok yakın mücevher ve mineral dernekleri vardır.

Lapis lazuli, görünüşte sodalit, azurit, turkuaz, pietersit, hawk gözü, charoite ve opal gibi çeşitli taşlara benzemektedir.

Lapis Lazuli Efsaneleri ve Metafizik Şifa Özellikleri
Lapis lazuli değerli taşlar tarihinin gerçek bir emektardır. Gerçekten de, tarih öncesi dönemler kadar erken bir zamanda takı olarak kullanılmıştır. Orta Çağ’da ressamlar veya renk tonu bezleri için ultramarin renk üretmek için bir pigment olarak daha fazla popülerlik kazandı. Orta Doğu ve Avrupa’daki bazı saraylar, kiliseler ve camiler, lapis lazuli inleylerle birlikte duvar panelleri ve sütunlar sergiliyor. Dünyadaki insanlar için, lapis lazuli bir gerçek ve arkadaşlık taşı olarak kabul edilir. Mavi taş ilişkilerde uyumu desteklemek için tanınır. Tarihçiler, lapis lazuli ve insan inançları arasındaki bağın 6,500 yıl öncesine dayanıyor. Taşın Mısır, Mezopotamya, Çin, Roma ve Yunan da dahil olmak üzere birçok eski uygarlık tarafından oldukça değerli olduğuna inanılıyor.

Ortaçağda olduğu gibi antik çağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Lapis lazuli Jüpiter gezegenine atandı. Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konu olmayı sürdürüyor, ancak yüzyıllar boyunca dünyanın dört bir yanındaki şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirildi. Gerçeğe dayalı olsun ya da sadece bir plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olanlara yardımcı olduğu sürece önemli değildir. Lapis lazuli baş ağrısı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardım olduğu söyleniyor. Ayrıca, krampları, sertliği ve doğurganlık sorunlarını hafifletmeye yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Gücü ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Taşlar Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co. Ltd’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir pratisyene bakın. GemSelect, iyileştirici veya astrolojik burç bırakma güçlerinin iddialarını veya beyanlarını garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Lapis Lazuli Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Binlerce yıldır, Lapis lazuli, yoğun güzel mavi rengi nedeniyle antik çağlardan beri dünyaya değer vermiştir. Lapis mükemmel bir cila alır ve sıklıkla hem erkek hem de bayan takıları için kullanılır. En çok cabochon, boncuk, inlay veya tablet halinde kesilir. Ancak lapis lazuli’nin kullanımı asla mücevherlerle sınırlı kalmadı. Tarihi boyunca lapis, çoğu süs ve dekoratif objeye sıkça rastlanan popüler bir oyma malzemesi olmuştur.

Düşük fiyatına rağmen, lapis lazuli, tipik olarak elmas ve altın ile vurgulanmış pek çok üst düzey tasarımcı mücevher hattında bulunabilir. Günümüzde genellikle broşlar, iğneler ve büyük heykeller için oyulmuştur, çünkü nispeten ekonomik ve büyük boyutlarda mevcuttur. Lapis, günümüzde erkek takıları için en popüler taşlardan biridir ve genellikle gömlek çıtçıtlarında ve bağcıklı kancalarda ve özellikle de büyük kabotaj halkalarında bulunur. Bugün, gümüşle ayarlandığında tüm zamanların klasik bir taş olduğu düşünülüyor.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranına göre değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri, karşılaştırmalı olarak ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Lapis Lazuli Koleksiyon

Lapis Lazuli Koleksiyon

Lapis Lazuli Gemstone ve Mücevher Bakımı Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenir Lapis peri zorlu olarak kabul edilir, ancak Mohs ölçeğinde 5-6 da oldukça yumuşaktır. Pek çok değerli taştan daha yumuşaktır, ancak özenle, mücevher ve süslemeler birçok nesile dayanabilir. Lapis, güçlü basınca, yüksek sıcaklıklara ve sert ev kimyasalları ve temizleyicilere karşı oldukça hassas olabilir. Lapisleri çamaşır suyu veya sülfürik aside maruz bırakmayın. Çoğu lapis lazuli, ılık sabunlu su kullanılarak temizlenebilir, ancak bazı boyalı malzemeler stabil olmayabilir. Boyalı veya emprenye edilmiş taşlar için, stabiliteyi sağlamak için önce küçük bir alanı test etmek en iyisidir. Sadece yumuşak bir bez kullanarak taşları temizleyin ve sabunlu bir kalıntı çıkarmak için iyice durulayın.

Egzersiz yapmadan, spor yapmadan veya güçlü ev işlerine girmeden önce her zaman lapis mücevherlerini veya mücevherleri çıkarın. Lapis lazuli’nizi saklarken, çizikleri ve kırılmaları önlemek için diğer mücevher ve takılardan ayrı olarak saklayın. Taşlarınızı yumuşak bir bezle sarmak ve ekstra koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusuna yerleştirmek en iyisidir.

DOĞAL MATRİKS LAPİS LAZULİ TAŞI

DOĞAL KAYALAR
Lapis Lazuli Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 112.43 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • LAPİS LAZULİ
 • MATRİKS OLUŞUM
 • PAKİSTAN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ruhsal aydınlanma söz konusu olduğunda, her şey kendi kendine başlar. Lapis Lazuli kristali, gerçek kaderimizi ve ilahi amacımızı uyandırmak için ruhlarımızda

derinlere gitmemize yardımcı olur. Bu, hareketsiz bir nesne için büyük bir iştir, ama bu göz kamaştırıcı taşın, ruhun ve onun doğuştan gelen yeteneğinin nasıl iyileştiğine ışık tuttuğuna şaşıracaksınız. Suyun rengi, gezegenin yaşam veren elementi, Lapis Lazuli kristali anlamı, safir mavinin birçok tonunu, kendini ifade etme ve farkındalığın rengini temsil eder. Rönesans sırasında kutsal bir renk olarak düşünülen Lapis Lazuli, Bakire Meryem’in cüppeleri ve diğer tarihi katedraller için kullanılan boyaya toz haline getirildi.

Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Anlamı ve İyileştirme Özellikleri
Matrisinde bulunan kükürt tortuları sayesinde Lapis Lazuli kristali, saf safir mavisi rengiyle değerli taşların dünyasında dikkat çekiyor. Aynı zamanda Kalsit ve Pirit yataklarından elde edilen eşsiz altın ve beyaz lekeler, bol şanslı taşlar ile refah ve bolluk nitelikleri içerir. Üçüncü göz çakrasıyla ilişkili olan Lapis Lazuli anlamı, eski Mısır’a, kraliyet dünyasına açıklığı ve hayal gücünün sonsuz olasılıklarını teşvik etme gücüne inandığı eski Mısır’a kadar uzanabilir. Moda ikonu ve Mısırlı güzellik Kleopatra, Lapis Lazuli’nin ezilmiş tozunu, kozmetik firavunu simgeleyen imza göz makyajı tasarımını oluşturmak için kozmetiklerinde kullandı.

Lapis Lazuli Anlamı
Ayrıca Kral Tutt’un ve diğer ünlü firavunların mezarlarını süslemek için kullanılan Lapis Lazuli kristal taşı, fiziksel dünya ile geçmişin ve günümüzün birleşmesinde ufukta var olan ruhsal alan arasındaki uçurumu kapatmaya yardımcı olur. Ruhsal yolculuğunuzda bir dönüş yapmak için bu taşları alın ve en derin arzularınızı sakladığınız ruhunuzun kutsal mekanına girmeye hazır olun. Kristalle meditasyon yaparak ve aklınızı geçmiş yaşamlardan gelen atalarla sohbet etmek de dahil olmak üzere her şeyin mümkün olduğu bir dünyaya genişleterek daha da ileri götürün.

Kendinizi Lapis Lazuli taşına çizmiş bulursanız, kapıları sihire ve evrenin harikasına açmaya hazır olduğunuzu gösteren bir işaret olabilir. Lapis Lazuli kristaliyle, bir su element taşıyla meditasyon yapın ve hem sözlü hem de yazılı kelime ile ruhunuzun dürüstlüğünü keşfedin. Derin içgörü ve şamanistik yolculuk için ruh halini ayarlamak için, alanınızı bir temizlik ve arındırma ritüeli ile hazırlayın. Binlerce yıldır kullanılan Yerli Amerikan geleneğinden ödünç almak, çevreyi ve kristalleri zehirli enerjinin enerji alanlarını temizlemek için adaçayı karıştırın . Herhangi bir meditasyon pratiği gibi, nefesinize odaklanarak ve zihninizi sakinleştirerek terapötik seansınıza başlayın. Bu, mevcut durumunuzun stoğunu almak için de iyi bir zaman. Eğer hamster tekerleği aşırı hızda ise, aklınızı taşa odaklayın ve kaos zamanlarında huzur getirmesini isteyin.

Lapis Lazuli, ruhun ve ruhsal amacınızın yaşamda farkındalığını arttırmaya yardımcı olur. Mısırlılar için büyük piramitlerdi. Senin için, kalbin arzusu ne olursa olsun. Ve atalarımızınkinden farklı yollar yürütebilmemize rağmen, hedeflerimiz aynıdır – ilahi amaç ışığında yürümek. Filozof Carl Jung’un sözleriyle, “Rüyaların dışına kim bakıyor. Uyananlar içeriye bakar.” Bu canlı taşın serin ve yatıştırıcı renklerine çizilirseniz, ruhsal bir funktan kurtulmak için yardıma ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret olabilir. Lapis Lazuli kristal özellikleri ile uçurumlardan kurtulun ve hayatınıza huzur ve ruhsal yenilenme getirin.
Lapis Lazuli Özellikleri
Duygusal tahmininiz kısmen bulutluysa ve iç ışınlarınızı engelliyorsa, Lapis Lazuli kristal özelliklerini arayın ve okyanusun, gökyüzünün ve gökyüzünün görüntülerine ilham veren koyu mavi rengin sarsıcı titreşimlerini kanalize edin. Ve mutlu bir yer bulmaya geldiğinde, bu yaşam veren unsurlar, zihnin sakinleştirilmesi ve kapıların daha yüksek bir bilince açılması için en iyi destinasyonlar haline gelir. Lapis Lazuli kristali ayaklarınızı yere ve başınıza bulutlarda tutmanıza izin verir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL PAKİSTAN MATRİKS OLUŞUM MUHTEŞEM RENK DOYUMLU KOLEKSİYON GEM PARÇASI ; ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞIDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ DOĞAL BİR HEDİYE;

112.43 GR BOY :55 MM EN 42 MM UZUNLUK 6 CM;

Eski Mısırlılar tarafından içgörü ve manevi dönüşüm sağlamak için güçlü yeteneği nedeniyle Hazine, Lapis Lazuli kristal şifa özellikleri de pratik uygulamaları var. Aspirin’e doğal bir alternatif olan bu taş, özellikle üçüncü göz çakrasını harekete geçirdiği için migren ve baş ağrıları için mükemmel bir ilaçtır. Turquoises ve Sodalite gibi diğer şifalı su taşlarıyla birlikte alnınıza koyun ve vücudunuzu iyileştirici enerjiyle besleyen parlak ışık ışınlarını hissederken derinden nefes alın. Solukta, denize doğru akan bir huzur nehri gibi, ortaya çıkan tüm kötü enerjiyi hayal edin.

Lapis lazuli, genellikle sadece ‘lapis’ olarak anılır, binlerce yıldır değerli taş olarak kullanılır. MÖ 7. binyılın başından beri Afganistan’dan çıkarılmış ve Kafkasya, Mehrgarh ve hatta Moritanya Cumhuriyeti’ne kadar eski gömü yerleşmelerinde keşfedilmiştir. Antik Mısır firavunun ‘Kral Tut’ için yapılan cenaze maskesinin lapis lazuli ile dekore edilmiş olduğu keşfedildi.

Lapis Lazuli Koleksiyon Parça

Lapis Lazuli Koleksiyon Parça

Bu tarihi taş, yoğun rengi ile yakından ilişkili bir isme sahiptir. İsmi Latince ‘lapis’ anlamına gelen ‘taş’ kelimesinden ve Arapça ve Farsça ‘lazaward’ kelimesinden türemiştir. ‘Lazaward’, lapis taşının Farsça isminin yanı sıra madencilik konumunun adıydı ve dünyanın diğer yerlerinde ‘mavi’ kelimesi, ‘azure’ ingilizce kelimesi de dahil olmak üzere lapis’in renginden sonra isimlendirildi. ‘azzurro’, Lehçe ‘azur’, İspanyolca ‘azur’ ve Rumence ‘azuriu’ Bugün, lapis lazuli hala mevcut en önemli opak mavi değerli taşlardan biri olarak kabul edilir.

Lapis genellikle jeolojik kontakt metamorfizma süreci boyunca kristalli mermerde oluşur ve bileşimi nedeniyle teknik olarak bir mineralden ziyade bir kaya olarak tanımlanır. Esas olarak lazuritten oluşur, geriye kalan bileşim ise sodalit, kalsit, pirit ve diğer çeşitli küçük bileşenlerden oluşur. Değişen kompozisyon, tam rengini etkileyen şeydir.

Lapis lazuli tanımı, öncelikle lazurit (% 25 ila% 40), kalsit ve piritden oluşan bir kayadır. Lazurit bir feldspathoid silikat olup, soda mineralleri grubuna aittir. Küçük bileşenler arasında ojit, diopsid, enstatit, mika, hauinit, hornblend ve nosean bulunur. Lapis lazuli, azürit ve sodalit gibi diğer mavi opak taşlar ile kolayca karıştırılabilir, ancak azürit daha düşük bir sertliğe sahiptir ve tipik olarak lapis lazuli’den daha koyu renklidir; Çoğu durumda sodalit ise, daha açık bir renge sahiptir ve granülerliği lapis lazuli kadar ince değildir.

Lapis Lazuli Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
6000 yıl önce keşfedilen en eski lapis lazuli yatakları, Afganistan’daki Batı Hindu-Kush Dağları’nın zorlu arazisinde yer almaktadır. Bugün, Afganistan’ın en kaliteli lapis lazuli’yi ürettiği bilinmektedir ve aynı zamanda en önemli kaynaktır. Angola, Arjantin, Kanada, Şili (Kuzey Santiago), Hindistan, İtalya, Myanmar (Burma), Pakistan, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (California ve Colorado) diğer ticari mevduatlar da bulunmuştur.

Lapis Lazuli Alımı ve Lapis Lazuli Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Lapis Lazuli Renk
Lapis lazuli’nin rengi, adı ‘mavi taş’ olarak tanımlanmasına rağmen, renkleri aslında hafif yeşilimsi maviden menekşe, orta ila koyu ve alçaktan yüksek doygunluğa kadar değişebilir. Mavi kükürt renklendirici maddelere borçludur. En iyi taşlar düzgün bir şekilde dağıtılmış bir renk sergiler ve orta miktarda altın pirit lekesi kabul edilebilir olarak kabul edilse de, görünür kalsit tortuları yoktur. Çok fazla pirit donuk, yeşilimsi bir renk tonuyla sonuçlanabilir, kalsit ise karışıma daha fazla hakim olurken, taşı genel olarak daha az cazip bir açık mavi gölgeye bırakabilir.

Az miktarda pirit veya kalsit içeren, eşit olarak dağılmış, oldukça doygun, hafif mor-mavi bir renk en değerli olanıdır; Bu kalitenin taşları bazen ‘Afgan’ veya ‘Farsça’ olarak adlandırılır. Lapis renkleri genellikle belirli bir bölgeye atıfta bulunan bir sıfat kullanılarak tanımlanır, ancak bu aslında geminin o alandan geldiği anlamına gelir. Örneğin, ‘Şili lapis’ aslında Şili’den olmayabilir, ancak sıklıkla beyaz kalsit ile kaplanmış yeşil bir renk tonu ile lapis başvurmak için kullanılan bir terimdir.

Lapis Lazuli Berraklık ve Parlaklık
Lapis lazuli netlikte opaklaşır. Lapis sıklıkla değişen miktarlarda pirit ve onun ana kaya matrisi ile eklenir; kalsit. Cilalandığında, yağlı ve bazen mat olmayan parlaklığa sahip olabilir.

Lapis Lazuli Kesim ve Şekil
Lapis lazuli çeşitli şekillerde ve kesimlerde gelir. Halkalar, boncuklar, bilezikler ve kolyeler, oymalı heykeller, vazolar ve çeşitli süs eşyaları için çoğunlukla kabotaj kesilmiştir. Yuvarlak, küresel ve oval şekiller en popüler olanıdır, bunu meraklı kalpler ve trilyonlar izler.

Lapis Lazuli Tedavisi
Lapis lazuli tipik olarak herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, daha hafif maviler elde etmek için daha hafif malzemeler boyanabilir; Boyanmış lapis de stabiliteyi arttırmak için kaplanabilir veya mum veya plastikle kaplanabilir. Bazı durumlarda, renk ve parlaklığı iyileştirmek için lapis balmumu veya reçine ile emprenye edilebilir. ‘Gilson lapis’ olarak bilinen sentetik lapis lazuli var ve çok sayıda simüle taş da var, tipik olarak boyalı howlite veya jasper. Boyalı jasper genellikle ‘İsviçre lapis’ olarak adlandırılır.

Lapis Lazuli Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Na6Ca2 [S, S04, Cl2) 2lA6Si6O24] Sodyum kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı: (Kübik) nadir, yoğun agrega
Renk: Lazur mavisi, menekşe, yeşilimsi-mavi
Sertlik: 5,00 – 6,00
Kırılma indisi: 1.50 (yaklaşık)
Yoğunluk: 2,50 ila 3,00

Lapis Lazuli Özellikleri

Lapis Lazuli Özellikleri

dilinim: belirsiz
Şeffaflık: Opak
Çift kırılma veya çift kırılma: Yok
Parlaklık: Vitreous, yağlı cansız
floresan: Güçlü: beyaz, ayrıca turuncu, bakır renkli
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakınız.

Lapis Lazuli: Benzer ve İlişkili Taşlar: Başa Dön
Sodalite Cabochon
Sodalite
Lapis lazuli, kısaca sadece ‘lapis’ veya ‘lazurite’ olarak adlandırılır. Değişken bileşimi nedeniyle teknik olarak herhangi bir tek mineral ile ilgili değildir, ancak kalsit, pirit, hauyne ve sodalit dahil olmak üzere pek çok diğer değerli taşlar ile birlikte oluşması nedeniyle birçok yakın mücevher ve mineral dernekleri vardır.

Lapis lazuli, görünüşte sodalit, azurit, turkuaz, pietersit, hawk gözü, charoite ve opal gibi çeşitli taşlara benzemektedir.

Lapis Lazuli Efsaneleri ve Metafizik Şifa Özellikleri
Lapis lazuli değerli taşlar tarihinin gerçek bir emektardır. Gerçekten de, tarih öncesi dönemler kadar erken bir zamanda takı olarak kullanılmıştır. Orta Çağ’da ressamlar veya renk tonu bezleri için ultramarin renk üretmek için bir pigment olarak daha fazla popülerlik kazandı. Orta Doğu ve Avrupa’daki bazı saraylar, kiliseler ve camiler, lapis lazuli inleylerle birlikte duvar panelleri ve sütunlar sergiliyor. Dünyadaki insanlar için, lapis lazuli bir gerçek ve arkadaşlık taşı olarak kabul edilir. Mavi taş ilişkilerde uyumu desteklemek için tanınır. Tarihçiler, lapis lazuli ve insan inançları arasındaki bağın 6,500 yıl öncesine dayanıyor. Taşın Mısır, Mezopotamya, Çin, Roma ve Yunan da dahil olmak üzere birçok eski uygarlık tarafından oldukça değerli olduğuna inanılıyor.

Ortaçağda olduğu gibi antik çağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Lapis lazuli Jüpiter gezegenine atandı. Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konu olmayı sürdürüyor, ancak yüzyıllar boyunca dünyanın dört bir yanındaki şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirildi. Gerçeğe dayalı olsun ya da sadece bir plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olanlara yardımcı olduğu sürece önemli değildir. Lapis lazuli baş ağrısı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardım olduğu söyleniyor. Ayrıca, krampları, sertliği ve doğurganlık sorunlarını hafifletmeye yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Gücü ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Taşlar Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co. Ltd’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir pratisyene bakın. GemSelect, iyileştirici veya astrolojik burç bırakma güçlerinin iddialarını veya beyanlarını garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Lapis Lazuli Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Binlerce yıldır, Lapis lazuli, yoğun güzel mavi rengi nedeniyle antik çağlardan beri dünyaya değer vermiştir. Lapis mükemmel bir cila alır ve sıklıkla hem erkek hem de bayan takıları için kullanılır. En çok cabochon, boncuk, inlay veya tablet halinde kesilir. Ancak lapis lazuli’nin kullanımı asla mücevherlerle sınırlı kalmadı. Tarihi boyunca lapis, çoğu süs ve dekoratif objeye sıkça rastlanan popüler bir oyma malzemesi olmuştur.

Düşük fiyatına rağmen, lapis lazuli, tipik olarak elmas ve altın ile vurgulanmış pek çok üst düzey tasarımcı mücevher hattında bulunabilir. Günümüzde genellikle broşlar, iğneler ve büyük heykeller için oyulmuştur, çünkü nispeten ekonomik ve büyük boyutlarda mevcuttur. Lapis, günümüzde erkek takıları için en popüler taşlardan biridir ve genellikle gömlek çıtçıtlarında ve bağcıklı kancalarda ve özellikle de büyük kabotaj halkalarında bulunur. Bugün, gümüşle ayarlandığında tüm zamanların klasik bir taş olduğu düşünülüyor.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranına göre değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri, karşılaştırmalı olarak ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Lapis Lazuli Koleksiyon

Lapis Lazuli Koleksiyon

Lapis Lazuli Gemstone ve Mücevher Bakımı Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenir Lapis peri zorlu olarak kabul edilir, ancak Mohs ölçeğinde 5-6 da oldukça yumuşaktır. Pek çok değerli taştan daha yumuşaktır, ancak özenle, mücevher ve süslemeler birçok nesile dayanabilir. Lapis, güçlü basınca, yüksek sıcaklıklara ve sert ev kimyasalları ve temizleyicilere karşı oldukça hassas olabilir. Lapisleri çamaşır suyu veya sülfürik aside maruz bırakmayın. Çoğu lapis lazuli, ılık sabunlu su kullanılarak temizlenebilir, ancak bazı boyalı malzemeler stabil olmayabilir. Boyalı veya emprenye edilmiş taşlar için, stabiliteyi sağlamak için önce küçük bir alanı test etmek en iyisidir. Sadece yumuşak bir bez kullanarak taşları temizleyin ve sabunlu bir kalıntı çıkarmak için iyice durulayın.

Egzersiz yapmadan, spor yapmadan veya güçlü ev işlerine girmeden önce her zaman lapis mücevherlerini veya mücevherleri çıkarın. Lapis lazuli’nizi saklarken, çizikleri ve kırılmaları önlemek için diğer mücevher ve takılardan ayrı olarak saklayın. Taşlarınızı yumuşak bir bezle sarmak ve ekstra koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusuna yerleştirmek en iyisidir.