OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 12.65 KARAT
  • 19 X 12 X 9 MM
  • AYNI GÜN KARGO
  • DOĞAL MORGANİT
  • EŞİ YOKTUR
  • G.AFRİKA
  • KDV DAHİL

Morganit , açık pembe ila mor-pembe beril çeşididir. Beril en çok yeşil zümrüt ait olduğu mineral grubu olduğu için, pembe morganit bazen ‘pembe zümrüt’ olarak adlandırılır. Zümrüt ile birlikte, morganit de mavi akuamarin, altın beril (heliodor), renksiz gosenit ve nadir kırmızı bixbit ile ilişkilidir . Beriller arasında, morganit, sadece kırmızı bixbite ikincisi olmak üzere, en nadir görülen biçimlerden biridir.

Morganit Taşı

Morganit Taşı

Pembe morganit ilk olarak 1910’da Madagaskar’da teşhis edildi ve ‘pembe beril’ olarak biliniyordu. Kısa bir süre sonra, Tiffany & Company’nin meşhur bir Amerikalı mücevher uzmanı ve alıcısı olan George F. Kunz , bir Amerikan bankacı ve hevesli değerli taş koleksiyoncusu olan John Pierpont (JP) Morgan’ın onuruna adını verdi. Bulunmasından bu yana, morganit nadir olması nedeniyle mücevher koleksiyoncuları tarafından ödüllendirildi.
Morganit Tanımlama Başa dönüş
Morganit bir alüminyum berilyum silikattır. Rengi soluk pembeden menekşe, somon veya şeftali arasında değişebilir. Diğer berillerle birlikte, morganit, Mohs ölçeğinde 7,5 ila 8 derece ile çok iyi bir sertliğe sahiptir. Kırılma indisi 1.562 ila 1.602’dir. Beril genellikle 2.66 ila 2.87 arasında bir özgül ağırlığa sahiptir, ancak morganit, 2.71 ila 2.90’da diğer berillerden biraz daha yoğundur. Morganit, genellikle yoğun olarak dahil olma eğiliminde olan zümrüt aksine, oldukça temizdir. Çoğu durumda, morganit sertliği, dayanıklılığı ve mükemmel netliği ile birlikte parlaklığı ve parlaklığı ile diğer pembe taşlardan kolayca ayırt edilebilir.

Morganit; Köken ve Kaynaklar Başa dönüş
Morganit, dünyanın birçok yerinde bulunabilir. En önemli iki yatak Brezilya ve Madagaskar’da bulunmaktadır. İnce mücevher kalitesinde morganit için diğer önemli kaynaklar arasında Afganistan, Çin, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Rusya, Zimbabve ve ABD (Kaliforniya ve Maine) bulunmaktadır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE G.AFRİKA DOĞAL MORGANİT TAŞI ŞEFTALİ RENGİ YÜKSEK IŞIKTA LİLA IŞIK KIRILIMI 12.65 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI FANTASTİK BİR HEDİYE KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE KOLYE OLARAK KULLANILACAK ŞEKİLDE ÜCRETSİZ YAPILARAK GÖNDERİLECEKTİR;

ölçü : 19.45 x 12.65 x 9.70 mm

 

Morganit Alımı ve Morganit Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Morganit renk
Morganit soluk pembeden pembeye, menekşe pembesi, şeftali, şeftali pembesi veya somon renginde renklidir. Rengi manganez veya sezyum izlerine borçlu olduğu düşünülmektedir. Morganit nadiren canlı veya renklidir; taşların çoğu çok soluk ya da pastel renklidir. Büyük taşlar tipik olarak daha güçlü renkler sergileyecektir. Saf bir pembe morganit en çok arzu edilen kabul edilir, ancak daha yakın zamanda, şeftali ve somon renkli taşlar çok talep görmüştür. Ayrıca Madagaskar’dan koleksiyonerler tarafından aranan nadir bir macenta renkli morganit vardır.

Morganit Berraklığı ve Parlaklık
Morganit mükemmel şeffaflık ile ortaya çıkar. Zümrüt aksine, nadiren inklüzyonlarla oluşur, bu nedenle göz temizliğinde taşlar beklenir. Morganit, kesilip cilalandığında çekici bir vitröz parlaklık sergiler.

Morganit Özellikleri

Morganit Özellikleri

Morganit Kesim ve Şekil
Morganit tipik olarak rengini ve parlaklığını en üst düzeye çıkarmak için kullanılır. Belirsiz bir bölünme ile kesiciler, bölünmeyi en aza indirmek için taşı doğru bir şekilde yönlendirmelidir. Chatoyancy (nadiren göz etkisi) sergileyen ender malzemeler, istenen etkileri en iyi şekilde sergilemek için sıklıkla kabaşonda kesilir. Morganit en çok mermiler oval, minder ve armutun yanı sıra trilyon, kalp ve briolette kesilir.

Morganit Tedavisi
Morganit genellikle ısıtılmamış ve gelişmemiş olarak bulunur. Bununla birlikte, günümüzde birçok taş rengini iyileştirmek ve istenmeyen sarı tonları gidermek için rutin olarak ısıl işleme tabi tutulabilir. Bu etkiyi elde etmek için ısıtma nispeten düşük sıcaklıklarda (yaklaşık 400 santigrat derece) yapılır.

Morganit Gemolojik Özellikler: Başa dönüş
Kimyasal formül: Al2 (Be3 [Si6O18] – Alüminyum berilyum silikat
Kristal yapı: Altıgen (altıgen prizmalar)
Renk: Soluk pembe ila mor-pembe, şeftali, somon balığı
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7,5 ila 8
Kırılma indisi: 1.562 – 1.602
Yoğunluk: 2,71 – 2,90
dilinim: belirsiz
Şeffaflık: Opak saydam
Çift Kırılma veya Doğruluk: -0.004 – -0.010
Parlaklık: cam
floresan: Zayıf: Menekşe
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Morganit: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar Başa dönüş
Goshenite
Goshenite
Morganit, beril değerli taşlar ve mineraller grubuna aittir. Tipik olarak renk veya safsızlıklar ile sınıflandırılmış, birbirine yakın birkaç değerli taş olan beril vardır. Pembe morganit ile ilgili daha popüler olan berillerin bazıları yeşil zümrüt, mavi akuamarin , beyaz gosenit ve altın beril veya heliodordur .

Nadir beril kırmızı bixbite. Bazit ve pezzottait genellikle beril türleri olarak kabul edilir, çünkü çok benzerdirler, ancak gemolojik olarak teknik olarak doğru beriller değildirler. Morganit bazen ‘pembe zümrüt’ veya ‘gül berili’ olarak adlandırılabilir, ancak bunlar sadece pazarlama adlarıdır.

Morganit Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Başa dönüş
Morganit pembe bir sevgi taşıdır. Kullanıcının ruhunu ısıtabilecek bir enerji taşıdığı söylenir. En iyi kalp çakrasını açmak için kullanılır ve genellikle stres ve endişe bedenini temizlemeye yardımcı olmak için kullanılır. Pembe morganit dahil tüm beril taşlar saflığı ve potansiyeli temsil eder.

Kadınlar için morganitin, erkeklerden bağımsızlık duygularını ve eril enerjiyle uyum duygularını teşvik ettiği söylenir. Erkekler için eril ve dişil enerjiyi dengelemelerine yardımcı olabilir. Fiziksel olarak, morganitin kalp ve akciğer rahatsızlıklarının yanı sıra astım ve amfizem ile ilgili olduğuna inanılıyor.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin yalnızca görüşünü temsil etmemektedir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Morganit Faydaları

Morganit Faydaları

Morganit Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Tüm beril taşlar takı için mükemmel olarak kabul edilir. Morganit tipik olarak mükemmel şeffaflıkta çok temizdir, sertliği, dayanıklılığı, parlaklığı ve parlaklığı iyidir. Geniş yumuşak pembemsi renk yelpazesi, dünyanın dört bir yanındaki kuyumcular tarafından aranmasını sağlar. Günlük kullanım için mükemmeldir ve yüzük, kolye, küpe, kolye, bilezik, iğne veya broş olarak takılabilir. Bugün, morganit, en popüler pembe ila şeftali değerli taşlarından biridir. Geniş ve temiz morganit halkalar , ara sıra akşamları dışarıda kalmak için mükemmel bir seçimdir ve günlük moda mücevherlerinde de giyilebilecek kadar dayanıklıdırlar. Yumuşak renginden dolayı morganit, kadınların takı tasarımlarında en popüler olanıdır.

Morganit, özellikle nadir olduğu göz önüne alındığında çok hesaplı olarak kabul edilir. Morganit yerel perakende mağazalarında hala oldukça nadir olduğu için bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, çevrimiçi bayiler her boyutta, şekilde ve kesimde morganit sağlayabilir. Chatoyant morganit genellikle kabaşonda kesilir ve ince değerli taş halkalarına yerleştirilir. Morganit taşları, gümüş, beyaz veya sarı altın kaplamalara yerleştirilmiş olsun, harika görünüyor.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Ünlü Morganit Değerli Taşlar Başa dönüş
Dünyanın en büyük yönlü morganiti, Madagaskar’dan yaklaşık 600 karat ağırlığındaki yastık şeklindeki bir morganittir. Halen British Museum koleksiyonunda sergilenmektedir.

Morganit Değerli Taş Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Tüm beriller basınca karşı hassastır ve ev kimyasallarına karşı oldukça hassastır. Dayanıklı bir mücevher türü olmasına rağmen, biraz özen gerektirir. Çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert kimyasallar kullanırken morganit taşlar ve takılar kullanmaktan kaçının. Beril taşlarınızı temizlemek için ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Tüm sabunlu kalıntıları gidermek için iyice durulayın. Diğer değerli taşların çoğunda olduğu gibi, ultrasonik temizleyicilerin yanı sıra, ısı buharlarının kullanılmasından da kaçının.

Kuvvetli fiziksel aktivitelere başlamadan, egzersiz yapmadan veya temizlik yapmadan önce daima morganit taşları ve mücevherleri çıkarın. Morganit diğer taşları kolayca çizebilir ve ayrıca safir ve spinel gibi sert taşlar ile kolayca çizilebilir. Morganitleri her zaman diğer taşlardan ayrı saklayın. Morganit değerli taşları yumuşak bir beze sarın ve bunları uzun süre saklarken kumaş kaplı bir mücevher kutusuna koyun.

Morganitin Anlamına ve Kullanımına Giriş
Berrak, şeftali pembesi masumiyetiyle Morganite, kalbi şişiren ve ruhu ısıtan ilk soluk güneş ışınlarını içeriyor, geniş bir evrende küçüklük hissini salıyor ve yüksek bir gücün ezici varlığına açılıyor. Bu bir İlahi Sevgi Kristali. İyileşme, şefkat, güvence ve vaat getirir.

Morganit Taşı

Morganit Taşı

Hafif pembe enerjisiyle Morganite, kalbe ve Kalp Çakrasına uyum gösterir. Stres ve anksiyete duygusal bedenini, eski yaraları ve gizli travmaları temizler ve bir yük kaldırılmış gibi ruh içindeki hafifliği arttırır. İlahi şefkat sıklığını getirir, hayatın acı ve acısının ruhsal gelişimimizde daha yüksek bir amaca hizmet ettiğinin farkındalığına ilham verir ve barış içinde ve güvenle ilerlemek için bir katalizör olabilir. [Simmons, 270] [Hall, 81]

Bu kristal aynı zamanda aşkın bolluğunu hayatına çeker ve büyümeye devam ederken sevginin korunmasına yardımcı olur. Düşünceleri ve eylemleri sevmeyi, dikkate almayı ve sorumluluk almayı ve başkalarından sevgiye açık olmayı teşvik eder. Kalbin bir kristali olarak, birinin ruh eşini çekmek veya mevcut bir ilişkiyi derinleştirmek için kullanılabilir. Yaşam için neşe ve saygı uyandırır ve İlahi olanın koşulsuz sevgisini deneyimlemesine olanak sağlayan fırsatları arttırır. [Melodi, 419] [Salon, 80] [Gienger, 59] [Ahsian, 271]

Morganit, manganez veya sezyum ile renklendirilmiş ve kütlelerde ve prizmatik kristallerde oluşan berilyum berrak alüminyum silikatın pembe çeşididir. Şeffaf şeftali-pembe rengiyle bilinen doğası gereği pastel veya soluktur, ancak yumuşak pembe, menekşe-pembe veya soluk somon şeklinde de görülür. Nadir durumlarda, bu özellikleri vurgulamak için kesildiğinde chatoyancy (bir kedinin gözü etkisi) veya asterizm (yıldız etkisi) gösterebilir. Zümrüt’ten farklı olarak, önemli kapanımlara sahip olma eğiliminde olan bir Beril, Morganite, göreceli olarak kapanım içermez. Bir diğer nadir de, büyük Morganite pürüzlülüğünün mevcudiyetidir, bu da büyük yönlü taşları mümkün kılar. Bugüne kadarki en büyüğü, şimdi İngiliz Müzesi koleksiyonunda bulunan 598.70 ayar Madagaskar’dan yastıkla kesilmiş bir mücevher. [Simmons, 269] [www.gemselect.com] [www.jtv.com]

1900’lü yılların başlarında Kaliforniya’da ve daha sonra Madagaskar’da keşfedilen bu kristal, 1911 yılına kadar Tiffany & Co’nun baş gemologu olan George F. Kunz’in önerisinde, Morganite’nin onuruna Morganite adını verdiğinde, 1911’e kadar Pink Beryl olarak biliniyordu. efsanevi finansör ve mücevher koleksiyoncusu JP Morgan, ABD’de New York’taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’ne yaptığı değerli ve mineral katkılarından dolayı. Morgan, o sırada Morganitlerin çoğunun satıldığı Tiffany’ler için hevesli bir müşteri ve koleksiyonerdi. [Simmons, 269] [www.gemselect.com] [www.jtv.com]

Morganit Beril’in pembe çeşidi olsa da Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, mavi Akuamarin, sarı Heliodor ve Altın Beril, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit, Goshenite gibi mücevher olarak kullanılan diğer renklerde de oluşur. Morganite “Pembe Beril”, “Pembe Zümrüt” ve “Cesian (veya Caesian) Beril” olarak da adlandırılır. [Www.wikipedia.org]

zümrüt kullanır Morganit Kullanımları ve Amaçları
Morganit’i, özellikle mücevher biçiminde giymek, huzur, neşe ve içsel güç duygusu uyandırır; uzun süre giyilen, İlahi sevgiyle olan bağlantının sürekli farkındalığından kaynaklanan güven ve gücün büyümesini teşvik eder. [Simmons, 270]

Morganit

Morganit

Büyü ve mineralojiyle ilgilenen Amerikan bankacısı JP Morgan olarak adlandırılan Morganite, adaletliliği sağlamak için profesyonel bir avukat taşı olarak kabul edildi. Yeni işletmeler için pazarda bir yer kazanmak harika bir taş ve adil muamele görmek için banka yöneticileri ve muhasebecilerle toplantılara katılmak için mükemmel bir tılsım. [Eason, 55]

Morganite ayrıca başkalarına, özellikle de onları diğerlerine karşı düşmanca yapan zihinsel veya duygusal problemleri veya fiziksel hastalıkları olanlara adil davranmayı teşvik eder. Tüm ilişkilerde eşitliği sağlamak ve etkili ancak sevgi dolu iletişim ve ifade geliştirmek için ideal bir kristaldir. [Eason, 55] [Melodi, 419]

Bu kristal özellikle annesi olmayan ergenliğe giren kızlar ve yeme bozuklukları ile mücadele eden genç kadınlar için destekleyicidir. [Eason, 55] Ayrıca stresi siler, performans için baskıyı hafifletir ve kaçınma ve durumlardan “kaçma” modelini azaltır. [Gienger, 59]

Morganite, kullanımı ve deneyimlerinin tarihi ile ilgili erişilebilir bilgilerin yanı sıra diğer dünyaların çevresel yapılarına ilişkin bilgileri içerir. Uygulandığında, Dünya’yı iyileştirmek ve sürdürmek için kullanılabilecek olan sevginin yönlerini anlamamıza yardımcı olmak için kullanılabilir. [Melodi, 419]

Morganit dahil olmak üzere tüm Beriller, olma ve gerçekleşme potansiyelinin saflığını temsil eder. Bunlar, scry için mükemmel taşlardır ve genellikle kristal toplar için kullanılır. [Hall, 79]

bölen

Morganit Şifa Tedavileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerine geçmez. Bu web sitesinde yer alan, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedaviler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza başvurun. veya alternatif tedavilere, diyetlere, takviyelere veya egzersiz programlarına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücü Morganit Fiziksel Şifa Enerjisi
Morganite, fiziksel kalbi destekler, enerji alanını güçlendirir ve auradaki baskınlığını sağlamaya yardımcı olur. [Ahsian, 271] Çarpıntılara ve kalp ile ilgili diğer sorunlara karşı koymanın yanı sıra akciğerleri temizlemek, sinir sistemini tedavi etmek ve stresle ilgili hastalıkları gidermek. [Gienger, 59] [Eason, 55] [Melodi, 419] [Salon, 81]

Bu mineral astım, amfizem ve tüberküloz tedavileri ile birlikte kullanılabilir; ve düzensiz hücrelerin hücresel seviyede oksijenlenmesi ve yeniden yapılandırılması için. [Melodi, 419] [Salon, 81]

Morganitin ayrıca larinks, dil ve tiroid bezine yardımcı olduğu ve vertigo ve iktidarsızlık için tedavilere yardımcı olduğu düşünülmektedir. [Eason, 55] [Hall, 81] [Gienger, 59]

fiziksel şifa kristal kullanımları Morganit Duygusal Şifa Enerjisi

Morganit Nedir

Morganit Nedir

Morganit, Kalp Çakra’yı açar ve iyileştirir; korku, kızgınlık ve öfkenin üstesinden gelmeye yardım eder ve karşılanamayan duygusal ihtiyaçları ve hisleri tanır. Aynı zamanda korku temelli ve anlamlı ilişkileri zorlaştıran savunma mekanizmalarını ortaya çıkarır, böylece iyileşme ve dönüşüme direnç sağlar. Morganite, duygusal alanı dengeler, sevgi dolu düşünceleri ve eylemleri harekete geçirir ve harekete geçirir ve aklın bilgeliği ve sakinlikini getirir. Başkalarından sevgi dolu kelimeleri ve eylemleri kabul etme kabiliyetini arttırır ve kötü sonuçlanan veya gerekli çözüme kavuşan eski ilişkilere olan bağlılığı salıvererek, kişinin yenilenen bir amaç ve açık bir yürekle ilerlemesini teşvik eder. [Ahsian, 270] [Hall, 81] [Melodi, 419]

Morganit, kişinin ruhunu çekmek veya mevcut bir ilişkiyi derinleştirmek için dikkate değer bir kristal olabilir ve İlahi enerjilerle bağlantısı nedeniyle, keder veya derin kayıplarla karşı karşıya kalırken barış ve kabul için de kullanılabilir. [Ahsian, 270]

kristallerle çakra dengeleme Morganit Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Pembe tonlarındaki morganit kristalleri kalbin Işığını ve sevgiyi yansıtır ve Kalp Çakrasını canlandırmaya yardımcı olur. Kalp Çakrası, göğüs kemiğinin merkezine yakın bir yerde bulunur ve dış dünyayla olan etkileşimimizi düzenler ve neyi kucakladığımızı ve neye direnç gösterdiğimizi kontrol eder. Bize çevre içinde kendimiz olma dengeleme kabiliyeti verir ve ilişkilerimizde yardımcı olur.

Morganit ayrıca, Kalp Çakrasının hemen üstündeki ve solundaki “yüksek kalbi” veya transpersonel Aşk merkezini uyarır. Birine şefkat ve başkalarına saygılı bir anlayış uygulamada yardımcı olur.

manevi kristaller Morganit Manevi Enerjisi
Morganit, insan ruhunu geliştirmek ve kişinin kişiliğinin bilinçli olarak ruhani ruhla uyum sağlamasına izin vermek için oldukça faydalıdır. Kristal enerjisi sonsuza dek İlahi’nin büyük sevgisine bağlı ve bize hepimizin Evrensel Kalbe ve daha büyük bir planın parçası olduğuna bağlı olduğumuzu hatırlatıyor. [Melodi, 419] [Simmons, 270] [Ahsian, 270]

Morganite ayrıca, meleksel varlıklardan ve diğer yüksek varlıklardan yardım alma ve onlardan rehberlik alma yeteneğimizi de genişletir ve bu da Ruh’tan gelen desteğin duygusal olarak güvence altına alınmasını sağlar. Trajik bir olayın veya kaybın, İlahi Olan’a olan inancını sarstığı durumlarda, bu kristal aynı zamanda Ruh’a olan güvenin ve İlahi’nin kişinin yaşamı için planına olan güveninin yeniden kazanılmasına yardımcı olabilir. [Melodi, 419] [Simmons, 270] [Ahsian, 270]

bölen

kristal renk gücü Morganit Renk Enerjisi
Pembe Morganit, kararlılık, bağlılık ve özen göstermenin enerji ışınlarını getiriyor. Sakinleştirici rengi öfke veya kızgınlık hissini yatıştırır ve meditasyon yapma ve yansıtma çabalarına yardımcı olabilir. Pembe , yeni aşkın, yeni romantizmin ve yeni ilişkilerin rengidir. Gelişmekte olan duygusallığı arttırır ve şefkatli ve sevgi dolu yeteneklerimizin geliştirilmesine yardımcı olarak gönül yarasının üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.

Morganit’teki soluk şeftali veya portakal rengi etkisi, neşe ve dostluk, zevk ve aile beraberliği getiren arkadaşlık ve şefkat sağlar. Toplumsal yaşamımızın parçalarını birleştiren, mutlu ve paylaşılan bir taş, fiziksel zevk ve samimiyet taşı.

bölen

Meditasyon Kristalleri Morganit ile Meditasyon
Morganit, ilaç çarkının etrafındaki törenlerde ve meditasyonlarda kullanılmak için büyük bir formda güçlü bir taş. “Kardeşliğin” deneyimini sağlar ve kişinin kalbiyle konuşmayı ve dinlemeyi kolaylaştırır. [Melodi, 419]

bölen

Kristallerin kehanet kullanımları Morganit Kehaneti
Morganit’in Alaycı anlamı: Çok büyük bir havuzda çok küçük bir balık hissedebilirsiniz, ancak haklı olduğunuzu bildiğiniz bir konu hakkında konuşabilirsiniz. [Eason, 55]

bölen

melek kristalleri Morganit ve Melek Alemi
Morganite, koruyucu meleğiniz ve diğer meleksel varlıklar ile iletişimi açmak için olağanüstüdür. Doğum gününüz sonraki dönemlerden herhangi birine düşerse, listelenen rengin bir Morganit’i Koruyucu Meleğiniz için değerli bir kanal olabilir. Tabloda, aynı zamanda doğanların Koruyucu Meleği’nin adı da verilmektedir.

tarih Kristal renk Koruyucu Meleğin Adı
1-5 Haziran Pembe Hariel
14-18 Ekim Teğmen Orange Hahahel (Hahael)
8-12 Kasım Pembe Ariel
18-22 Kasım Teğmen Orange Mihael
Morganit için kısmi başka melekler var. Aşağıdaki tablo size onlar hakkında bilgi vermektedir.

amaç Kristal renk Meleğin Adı
Ayın Dokuzuncu Konağı Koruyucusu; Kanser-Leo. Teğmen Orange Barbiel
Koruyucu ve Cetvel 14-18 Ekim tarihlerinde; Terazi. Teğmen Orange Hahahel
Koruyucu ve Cetvel 18-22 Kasım tarihlerinde; Akrep. Teğmen Orange Mihael
Dünya / Ayın Hakimi. Teğmen Orange Ophanniel
Dünya Hakimi / Takımyıldızlar / Yıldızlar Teğmen Orange Rahatiel
14. Tarot Kartının “Temperance” Ustası. Teğmen Orange Saritaiel
8-12 Kasım tarihleri arasında Koruyucu ve Cetvel; Akrep. 20. Tarot Kartı “Yargı” nın Efendisi ve Çevre Koruyucusu. Pembe Ariel
Ayın İlk Konağı Muhafızı; Koç. Pembe Geniel
Koruyucu ve Cetvel 1-5 Haziran tarihleri arasında; Gemini. Pembe Hariel
10. Tarot Kartının Efendisi “Fortune Fortune”. Olumsuzluk ve Kaosun İyileştirilmesine Yardımcı Olur. Pembe Jophiel
22-26 Haziran tarihleri arasında Koruyucu ve Cetvel; Kanser. Pembe Leuviah
Başkan Valisi Koç. Pembe Machidiel
Mumiel, Sağlık Meleğidir. Pembe Mumiel
29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Koruyucu ve Cetvel; Başak. Pembe Vasiarhiah
bölen

Ametist için Tanrıça Kristalleri Morganit Tanrıçası Kristalleri
Tüm Beriller, Sümero-Babil Ana ve Kaos Tanrıçası olan Tiamat’ı onurlandırdı. Gökleri ve yeri oluşturmak için ikiye bölünmüş ve genellikle yılan veya ejderha olarak tasvir edilen kaosun temel gücüdür. Herhangi bir zihinsel veya fiziksel zorluklarla savaşırken yardım isteyin.

Morganit, Fenike, Bereket, Aşk ve Savaş Tanrıçası Astar’ı onurlandırmak için de kullanılabilir. Birçok kültürde farklı isimlerle tanınıyor ve Yıldızların Kraliçesi olduğu söyleniyor. Sorunlu sevgiye yardım eder ve aşıkları birbirine sadık tutar.

bölen

birthstones
birthstones

Uygun bir doğum taşı bulmanın birkaç yolu vardır. Önce geleneksel olanı listelenir. Bunlar çoğu insanın aşina olduğu popüler listelerden. İkinci yol, doğal doğum taşınızı yaşamın renk tekerleği ile bulmak. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Doğal Birthstone grafiğini tıklayabilirsiniz. Sonunda birçok kişi Zodyak’ın geleneksel taşlarını kullanır.

Bu bölümde her üç yaklaşım hakkında da bilgi bulacaksınız.

geleneksel burç taşı Morganit Geleneksel Doğum Taşı
Morganit geleneksel bir doğum taşı değil.

Doğal doğum taşı Morganit Doğal Doğum Taşı.

Pembe Morganit, sonbaharın ortasındaki (22 Ekim – 20 Kasım) doğanların doğal doğum taşlarından biridir. Kırmızı bazlı kristaller size enerji, cesaret, tutku ve sevgi getirir.

zodyak kullanır Morganit – Boğa burcu
Bir Beril olarak Morganit, Toros burcunda doğanlar tarafından ileriye doğru kör olarak yüklenme eğilimlerini sakinleştirmek ve Kanserlerin duygusal bir sis olmadan kendilerini daha net görmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir. [Megemont, 42]

bölen

tılsım kullanır Morganit Tılsımları ve Muskalar
Morganite bir Arayıcı Energizer tılsımıdır. Arayanlar , yeni ufuklara ve yeni yeteneklere giden yolu bulmak için kristalin doğal enerjisini insan zihninin doğal gücüne hizalayan kristal enerji yapısını içerir. İşaretçiler, yönetmenler ve pusulalar; yeni başlangıç kristalleri. Bunlar bilim adamının, maceracının, avcının, gezginlerin ve kaşifin tılsımlarıdır. Ayrıca öğrencinin ve araştırmacının kristalleridir.

Morganite gibi enerji veren kristaller, Evrensel Yaşam Gücünü ve enerjimizi hedeflerimize ulaşmak için odaklamak ve güçlendirmek için güçlü bir kanal kristalleridir. Aradığımız şeyi kazanma, yaşamlarımızı geliştirme, değer vermemizi sağlama ve bizi istenmeyen unsurlardan koruma çabalarına yardım ederler.

bölen

Feng Shui kullanır Morganit Feng Shui
Morganite, Ateş Enerjisini coşku, sıcaklık, parlaklık, aydınlatma ve etkinlik enerjisini kullanır. Doğada Yang. Isı, eylem, duygu ve tutku – fikirlerin, kavramların ve cinsiyetin enerjisidir. Geleneksel olarak bir evin veya odanın güney alanı ve evinizin ün ve ün alanı ile ilişkilendirilir. Yaşamınıza, toplumdaki ve ailenizdeki duruşunuzu geliştirmek için ihtiyaç duyduğu desteği vermek için enerjisini kullanın.

bölen

Lore_and _ kristallerin efsanesi Antik Lore ve Efsanede Morganit
Kristal kehanet sanatı eski zamanlardan kalmadır ve bakışlarını bakış açısını etkilemek için ürettikleri ince çıkarımlar için birçok malzeme düşünülmüştür. Ağlama ve kristal bakış için en çok tercih edilen kristaller Beril’in açık cilalı küreleriydi, bu vizyonların diğer minerallerden daha fazla ürettiği söyleniyordu. Antik sahtekârlar tarafından kullanılan en sevilen renk soluk mavi Aquamarine’dir, yeşil beriller, bal sarısı, hafif bir kırmızı tenteli olanlar ve hatta saf saydamlığı olanlar bile kullanılırdı. [Fernie, 131, 204] [Kunz, 180, 212]

bölen

Dipnot Referansları

Morganit , açık pembe ila mor-pembe beril çeşididir. Beril en çok yeşil zümrüt ait olduğu mineral grubu olduğu için, pembe morganit bazen ‘pembe zümrüt’ olarak adlandırılır. Zümrüt ile birlikte, morganit de mavi akuamarin, altın beril (heliodor), renksiz gosenit ve nadir kırmızı bixbit ile ilişkilidir . Beriller arasında, morganit, sadece kırmızı bixbite ikincisi olmak üzere, en nadir görülen biçimlerden biridir.

Morganit Taşı

Morganit Taşı

Pembe morganit ilk olarak 1910’da Madagaskar’da teşhis edildi ve ‘pembe beril’ olarak biliniyordu. Kısa bir süre sonra, Tiffany & Company’nin meşhur bir Amerikalı mücevher uzmanı ve alıcısı olan George F. Kunz , bir Amerikan bankacı ve hevesli değerli taş koleksiyoncusu olan John Pierpont (JP) Morgan’ın onuruna adını verdi. Bulunmasından bu yana, morganit nadir olması nedeniyle mücevher koleksiyoncuları tarafından ödüllendirildi.
Morganit Tanımlama Başa dönüş
Morganit bir alüminyum berilyum silikattır. Rengi soluk pembeden menekşe, somon veya şeftali arasında değişebilir. Diğer berillerle birlikte, morganit, Mohs ölçeğinde 7,5 ila 8 derece ile çok iyi bir sertliğe sahiptir. Kırılma indisi 1.562 ila 1.602’dir. Beril genellikle 2.66 ila 2.87 arasında bir özgül ağırlığa sahiptir, ancak morganit, 2.71 ila 2.90’da diğer berillerden biraz daha yoğundur. Morganit, genellikle yoğun olarak dahil olma eğiliminde olan zümrüt aksine, oldukça temizdir. Çoğu durumda, morganit sertliği, dayanıklılığı ve mükemmel netliği ile birlikte parlaklığı ve parlaklığı ile diğer pembe taşlardan kolayca ayırt edilebilir.

Morganit; Köken ve Kaynaklar Başa dönüş
Morganit, dünyanın birçok yerinde bulunabilir. En önemli iki yatak Brezilya ve Madagaskar’da bulunmaktadır. İnce mücevher kalitesinde morganit için diğer önemli kaynaklar arasında Afganistan, Çin, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Rusya, Zimbabve ve ABD (Kaliforniya ve Maine) bulunmaktadır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE G.AFRİKA DOĞAL MORGANİT TAŞI ŞEFTALİ RENGİ YÜKSEK IŞIKTA LİLA IŞIK KIRILIMI 12.65 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI FANTASTİK BİR HEDİYE KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE KOLYE OLARAK KULLANILACAK ŞEKİLDE ÜCRETSİZ YAPILARAK GÖNDERİLECEKTİR;

ölçü : 19.45 x 12.65 x 9.70 mm

 

Morganit Alımı ve Morganit Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Morganit renk
Morganit soluk pembeden pembeye, menekşe pembesi, şeftali, şeftali pembesi veya somon renginde renklidir. Rengi manganez veya sezyum izlerine borçlu olduğu düşünülmektedir. Morganit nadiren canlı veya renklidir; taşların çoğu çok soluk ya da pastel renklidir. Büyük taşlar tipik olarak daha güçlü renkler sergileyecektir. Saf bir pembe morganit en çok arzu edilen kabul edilir, ancak daha yakın zamanda, şeftali ve somon renkli taşlar çok talep görmüştür. Ayrıca Madagaskar’dan koleksiyonerler tarafından aranan nadir bir macenta renkli morganit vardır.

Morganit Berraklığı ve Parlaklık
Morganit mükemmel şeffaflık ile ortaya çıkar. Zümrüt aksine, nadiren inklüzyonlarla oluşur, bu nedenle göz temizliğinde taşlar beklenir. Morganit, kesilip cilalandığında çekici bir vitröz parlaklık sergiler.

Morganit Özellikleri

Morganit Özellikleri

Morganit Kesim ve Şekil
Morganit tipik olarak rengini ve parlaklığını en üst düzeye çıkarmak için kullanılır. Belirsiz bir bölünme ile kesiciler, bölünmeyi en aza indirmek için taşı doğru bir şekilde yönlendirmelidir. Chatoyancy (nadiren göz etkisi) sergileyen ender malzemeler, istenen etkileri en iyi şekilde sergilemek için sıklıkla kabaşonda kesilir. Morganit en çok mermiler oval, minder ve armutun yanı sıra trilyon, kalp ve briolette kesilir.

Morganit Tedavisi
Morganit genellikle ısıtılmamış ve gelişmemiş olarak bulunur. Bununla birlikte, günümüzde birçok taş rengini iyileştirmek ve istenmeyen sarı tonları gidermek için rutin olarak ısıl işleme tabi tutulabilir. Bu etkiyi elde etmek için ısıtma nispeten düşük sıcaklıklarda (yaklaşık 400 santigrat derece) yapılır.

Morganit Gemolojik Özellikler: Başa dönüş
Kimyasal formül: Al2 (Be3 [Si6O18] – Alüminyum berilyum silikat
Kristal yapı: Altıgen (altıgen prizmalar)
Renk: Soluk pembe ila mor-pembe, şeftali, somon balığı
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7,5 ila 8
Kırılma indisi: 1.562 – 1.602
Yoğunluk: 2,71 – 2,90
dilinim: belirsiz
Şeffaflık: Opak saydam
Çift Kırılma veya Doğruluk: -0.004 – -0.010
Parlaklık: cam
floresan: Zayıf: Menekşe
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Morganit: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar Başa dönüş
Goshenite
Goshenite
Morganit, beril değerli taşlar ve mineraller grubuna aittir. Tipik olarak renk veya safsızlıklar ile sınıflandırılmış, birbirine yakın birkaç değerli taş olan beril vardır. Pembe morganit ile ilgili daha popüler olan berillerin bazıları yeşil zümrüt, mavi akuamarin , beyaz gosenit ve altın beril veya heliodordur .

Nadir beril kırmızı bixbite. Bazit ve pezzottait genellikle beril türleri olarak kabul edilir, çünkü çok benzerdirler, ancak gemolojik olarak teknik olarak doğru beriller değildirler. Morganit bazen ‘pembe zümrüt’ veya ‘gül berili’ olarak adlandırılabilir, ancak bunlar sadece pazarlama adlarıdır.

Morganit Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Başa dönüş
Morganit pembe bir sevgi taşıdır. Kullanıcının ruhunu ısıtabilecek bir enerji taşıdığı söylenir. En iyi kalp çakrasını açmak için kullanılır ve genellikle stres ve endişe bedenini temizlemeye yardımcı olmak için kullanılır. Pembe morganit dahil tüm beril taşlar saflığı ve potansiyeli temsil eder.

Kadınlar için morganitin, erkeklerden bağımsızlık duygularını ve eril enerjiyle uyum duygularını teşvik ettiği söylenir. Erkekler için eril ve dişil enerjiyi dengelemelerine yardımcı olabilir. Fiziksel olarak, morganitin kalp ve akciğer rahatsızlıklarının yanı sıra astım ve amfizem ile ilgili olduğuna inanılıyor.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin yalnızca görüşünü temsil etmemektedir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Morganit Faydaları

Morganit Faydaları

Morganit Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Tüm beril taşlar takı için mükemmel olarak kabul edilir. Morganit tipik olarak mükemmel şeffaflıkta çok temizdir, sertliği, dayanıklılığı, parlaklığı ve parlaklığı iyidir. Geniş yumuşak pembemsi renk yelpazesi, dünyanın dört bir yanındaki kuyumcular tarafından aranmasını sağlar. Günlük kullanım için mükemmeldir ve yüzük, kolye, küpe, kolye, bilezik, iğne veya broş olarak takılabilir. Bugün, morganit, en popüler pembe ila şeftali değerli taşlarından biridir. Geniş ve temiz morganit halkalar , ara sıra akşamları dışarıda kalmak için mükemmel bir seçimdir ve günlük moda mücevherlerinde de giyilebilecek kadar dayanıklıdırlar. Yumuşak renginden dolayı morganit, kadınların takı tasarımlarında en popüler olanıdır.

Morganit, özellikle nadir olduğu göz önüne alındığında çok hesaplı olarak kabul edilir. Morganit yerel perakende mağazalarında hala oldukça nadir olduğu için bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, çevrimiçi bayiler her boyutta, şekilde ve kesimde morganit sağlayabilir. Chatoyant morganit genellikle kabaşonda kesilir ve ince değerli taş halkalarına yerleştirilir. Morganit taşları, gümüş, beyaz veya sarı altın kaplamalara yerleştirilmiş olsun, harika görünüyor.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Ünlü Morganit Değerli Taşlar Başa dönüş
Dünyanın en büyük yönlü morganiti, Madagaskar’dan yaklaşık 600 karat ağırlığındaki yastık şeklindeki bir morganittir. Halen British Museum koleksiyonunda sergilenmektedir.

Morganit Değerli Taş Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Tüm beriller basınca karşı hassastır ve ev kimyasallarına karşı oldukça hassastır. Dayanıklı bir mücevher türü olmasına rağmen, biraz özen gerektirir. Çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert kimyasallar kullanırken morganit taşlar ve takılar kullanmaktan kaçının. Beril taşlarınızı temizlemek için ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Tüm sabunlu kalıntıları gidermek için iyice durulayın. Diğer değerli taşların çoğunda olduğu gibi, ultrasonik temizleyicilerin yanı sıra, ısı buharlarının kullanılmasından da kaçının.

Kuvvetli fiziksel aktivitelere başlamadan, egzersiz yapmadan veya temizlik yapmadan önce daima morganit taşları ve mücevherleri çıkarın. Morganit diğer taşları kolayca çizebilir ve ayrıca safir ve spinel gibi sert taşlar ile kolayca çizilebilir. Morganitleri her zaman diğer taşlardan ayrı saklayın. Morganit değerli taşları yumuşak bir beze sarın ve bunları uzun süre saklarken kumaş kaplı bir mücevher kutusuna koyun.

Morganitin Anlamına ve Kullanımına Giriş
Berrak, şeftali pembesi masumiyetiyle Morganite, kalbi şişiren ve ruhu ısıtan ilk soluk güneş ışınlarını içeriyor, geniş bir evrende küçüklük hissini salıyor ve yüksek bir gücün ezici varlığına açılıyor. Bu bir İlahi Sevgi Kristali. İyileşme, şefkat, güvence ve vaat getirir.

Morganit Taşı

Morganit Taşı

Hafif pembe enerjisiyle Morganite, kalbe ve Kalp Çakrasına uyum gösterir. Stres ve anksiyete duygusal bedenini, eski yaraları ve gizli travmaları temizler ve bir yük kaldırılmış gibi ruh içindeki hafifliği arttırır. İlahi şefkat sıklığını getirir, hayatın acı ve acısının ruhsal gelişimimizde daha yüksek bir amaca hizmet ettiğinin farkındalığına ilham verir ve barış içinde ve güvenle ilerlemek için bir katalizör olabilir. [Simmons, 270] [Hall, 81]

Bu kristal aynı zamanda aşkın bolluğunu hayatına çeker ve büyümeye devam ederken sevginin korunmasına yardımcı olur. Düşünceleri ve eylemleri sevmeyi, dikkate almayı ve sorumluluk almayı ve başkalarından sevgiye açık olmayı teşvik eder. Kalbin bir kristali olarak, birinin ruh eşini çekmek veya mevcut bir ilişkiyi derinleştirmek için kullanılabilir. Yaşam için neşe ve saygı uyandırır ve İlahi olanın koşulsuz sevgisini deneyimlemesine olanak sağlayan fırsatları arttırır. [Melodi, 419] [Salon, 80] [Gienger, 59] [Ahsian, 271]

Morganit, manganez veya sezyum ile renklendirilmiş ve kütlelerde ve prizmatik kristallerde oluşan berilyum berrak alüminyum silikatın pembe çeşididir. Şeffaf şeftali-pembe rengiyle bilinen doğası gereği pastel veya soluktur, ancak yumuşak pembe, menekşe-pembe veya soluk somon şeklinde de görülür. Nadir durumlarda, bu özellikleri vurgulamak için kesildiğinde chatoyancy (bir kedinin gözü etkisi) veya asterizm (yıldız etkisi) gösterebilir. Zümrüt’ten farklı olarak, önemli kapanımlara sahip olma eğiliminde olan bir Beril, Morganite, göreceli olarak kapanım içermez. Bir diğer nadir de, büyük Morganite pürüzlülüğünün mevcudiyetidir, bu da büyük yönlü taşları mümkün kılar. Bugüne kadarki en büyüğü, şimdi İngiliz Müzesi koleksiyonunda bulunan 598.70 ayar Madagaskar’dan yastıkla kesilmiş bir mücevher. [Simmons, 269] [www.gemselect.com] [www.jtv.com]

1900’lü yılların başlarında Kaliforniya’da ve daha sonra Madagaskar’da keşfedilen bu kristal, 1911 yılına kadar Tiffany & Co’nun baş gemologu olan George F. Kunz’in önerisinde, Morganite’nin onuruna Morganite adını verdiğinde, 1911’e kadar Pink Beryl olarak biliniyordu. efsanevi finansör ve mücevher koleksiyoncusu JP Morgan, ABD’de New York’taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’ne yaptığı değerli ve mineral katkılarından dolayı. Morgan, o sırada Morganitlerin çoğunun satıldığı Tiffany’ler için hevesli bir müşteri ve koleksiyonerdi. [Simmons, 269] [www.gemselect.com] [www.jtv.com]

Morganit Beril’in pembe çeşidi olsa da Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, mavi Akuamarin, sarı Heliodor ve Altın Beril, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit, Goshenite gibi mücevher olarak kullanılan diğer renklerde de oluşur. Morganite “Pembe Beril”, “Pembe Zümrüt” ve “Cesian (veya Caesian) Beril” olarak da adlandırılır. [Www.wikipedia.org]

zümrüt kullanır Morganit Kullanımları ve Amaçları
Morganit’i, özellikle mücevher biçiminde giymek, huzur, neşe ve içsel güç duygusu uyandırır; uzun süre giyilen, İlahi sevgiyle olan bağlantının sürekli farkındalığından kaynaklanan güven ve gücün büyümesini teşvik eder. [Simmons, 270]

Morganit

Morganit

Büyü ve mineralojiyle ilgilenen Amerikan bankacısı JP Morgan olarak adlandırılan Morganite, adaletliliği sağlamak için profesyonel bir avukat taşı olarak kabul edildi. Yeni işletmeler için pazarda bir yer kazanmak harika bir taş ve adil muamele görmek için banka yöneticileri ve muhasebecilerle toplantılara katılmak için mükemmel bir tılsım. [Eason, 55]

Morganite ayrıca başkalarına, özellikle de onları diğerlerine karşı düşmanca yapan zihinsel veya duygusal problemleri veya fiziksel hastalıkları olanlara adil davranmayı teşvik eder. Tüm ilişkilerde eşitliği sağlamak ve etkili ancak sevgi dolu iletişim ve ifade geliştirmek için ideal bir kristaldir. [Eason, 55] [Melodi, 419]

Bu kristal özellikle annesi olmayan ergenliğe giren kızlar ve yeme bozuklukları ile mücadele eden genç kadınlar için destekleyicidir. [Eason, 55] Ayrıca stresi siler, performans için baskıyı hafifletir ve kaçınma ve durumlardan “kaçma” modelini azaltır. [Gienger, 59]

Morganite, kullanımı ve deneyimlerinin tarihi ile ilgili erişilebilir bilgilerin yanı sıra diğer dünyaların çevresel yapılarına ilişkin bilgileri içerir. Uygulandığında, Dünya’yı iyileştirmek ve sürdürmek için kullanılabilecek olan sevginin yönlerini anlamamıza yardımcı olmak için kullanılabilir. [Melodi, 419]

Morganit dahil olmak üzere tüm Beriller, olma ve gerçekleşme potansiyelinin saflığını temsil eder. Bunlar, scry için mükemmel taşlardır ve genellikle kristal toplar için kullanılır. [Hall, 79]

bölen

Morganit Şifa Tedavileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerine geçmez. Bu web sitesinde yer alan, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedaviler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza başvurun. veya alternatif tedavilere, diyetlere, takviyelere veya egzersiz programlarına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücü Morganit Fiziksel Şifa Enerjisi
Morganite, fiziksel kalbi destekler, enerji alanını güçlendirir ve auradaki baskınlığını sağlamaya yardımcı olur. [Ahsian, 271] Çarpıntılara ve kalp ile ilgili diğer sorunlara karşı koymanın yanı sıra akciğerleri temizlemek, sinir sistemini tedavi etmek ve stresle ilgili hastalıkları gidermek. [Gienger, 59] [Eason, 55] [Melodi, 419] [Salon, 81]

Bu mineral astım, amfizem ve tüberküloz tedavileri ile birlikte kullanılabilir; ve düzensiz hücrelerin hücresel seviyede oksijenlenmesi ve yeniden yapılandırılması için. [Melodi, 419] [Salon, 81]

Morganitin ayrıca larinks, dil ve tiroid bezine yardımcı olduğu ve vertigo ve iktidarsızlık için tedavilere yardımcı olduğu düşünülmektedir. [Eason, 55] [Hall, 81] [Gienger, 59]

fiziksel şifa kristal kullanımları Morganit Duygusal Şifa Enerjisi

Morganit Nedir

Morganit Nedir

Morganit, Kalp Çakra’yı açar ve iyileştirir; korku, kızgınlık ve öfkenin üstesinden gelmeye yardım eder ve karşılanamayan duygusal ihtiyaçları ve hisleri tanır. Aynı zamanda korku temelli ve anlamlı ilişkileri zorlaştıran savunma mekanizmalarını ortaya çıkarır, böylece iyileşme ve dönüşüme direnç sağlar. Morganite, duygusal alanı dengeler, sevgi dolu düşünceleri ve eylemleri harekete geçirir ve harekete geçirir ve aklın bilgeliği ve sakinlikini getirir. Başkalarından sevgi dolu kelimeleri ve eylemleri kabul etme kabiliyetini arttırır ve kötü sonuçlanan veya gerekli çözüme kavuşan eski ilişkilere olan bağlılığı salıvererek, kişinin yenilenen bir amaç ve açık bir yürekle ilerlemesini teşvik eder. [Ahsian, 270] [Hall, 81] [Melodi, 419]

Morganit, kişinin ruhunu çekmek veya mevcut bir ilişkiyi derinleştirmek için dikkate değer bir kristal olabilir ve İlahi enerjilerle bağlantısı nedeniyle, keder veya derin kayıplarla karşı karşıya kalırken barış ve kabul için de kullanılabilir. [Ahsian, 270]

kristallerle çakra dengeleme Morganit Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Pembe tonlarındaki morganit kristalleri kalbin Işığını ve sevgiyi yansıtır ve Kalp Çakrasını canlandırmaya yardımcı olur. Kalp Çakrası, göğüs kemiğinin merkezine yakın bir yerde bulunur ve dış dünyayla olan etkileşimimizi düzenler ve neyi kucakladığımızı ve neye direnç gösterdiğimizi kontrol eder. Bize çevre içinde kendimiz olma dengeleme kabiliyeti verir ve ilişkilerimizde yardımcı olur.

Morganit ayrıca, Kalp Çakrasının hemen üstündeki ve solundaki “yüksek kalbi” veya transpersonel Aşk merkezini uyarır. Birine şefkat ve başkalarına saygılı bir anlayış uygulamada yardımcı olur.

manevi kristaller Morganit Manevi Enerjisi
Morganit, insan ruhunu geliştirmek ve kişinin kişiliğinin bilinçli olarak ruhani ruhla uyum sağlamasına izin vermek için oldukça faydalıdır. Kristal enerjisi sonsuza dek İlahi’nin büyük sevgisine bağlı ve bize hepimizin Evrensel Kalbe ve daha büyük bir planın parçası olduğuna bağlı olduğumuzu hatırlatıyor. [Melodi, 419] [Simmons, 270] [Ahsian, 270]

Morganite ayrıca, meleksel varlıklardan ve diğer yüksek varlıklardan yardım alma ve onlardan rehberlik alma yeteneğimizi de genişletir ve bu da Ruh’tan gelen desteğin duygusal olarak güvence altına alınmasını sağlar. Trajik bir olayın veya kaybın, İlahi Olan’a olan inancını sarstığı durumlarda, bu kristal aynı zamanda Ruh’a olan güvenin ve İlahi’nin kişinin yaşamı için planına olan güveninin yeniden kazanılmasına yardımcı olabilir. [Melodi, 419] [Simmons, 270] [Ahsian, 270]

bölen

kristal renk gücü Morganit Renk Enerjisi
Pembe Morganit, kararlılık, bağlılık ve özen göstermenin enerji ışınlarını getiriyor. Sakinleştirici rengi öfke veya kızgınlık hissini yatıştırır ve meditasyon yapma ve yansıtma çabalarına yardımcı olabilir. Pembe , yeni aşkın, yeni romantizmin ve yeni ilişkilerin rengidir. Gelişmekte olan duygusallığı arttırır ve şefkatli ve sevgi dolu yeteneklerimizin geliştirilmesine yardımcı olarak gönül yarasının üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.

Morganit’teki soluk şeftali veya portakal rengi etkisi, neşe ve dostluk, zevk ve aile beraberliği getiren arkadaşlık ve şefkat sağlar. Toplumsal yaşamımızın parçalarını birleştiren, mutlu ve paylaşılan bir taş, fiziksel zevk ve samimiyet taşı.

bölen

Meditasyon Kristalleri Morganit ile Meditasyon
Morganit, ilaç çarkının etrafındaki törenlerde ve meditasyonlarda kullanılmak için büyük bir formda güçlü bir taş. “Kardeşliğin” deneyimini sağlar ve kişinin kalbiyle konuşmayı ve dinlemeyi kolaylaştırır. [Melodi, 419]

bölen

Kristallerin kehanet kullanımları Morganit Kehaneti
Morganit’in Alaycı anlamı: Çok büyük bir havuzda çok küçük bir balık hissedebilirsiniz, ancak haklı olduğunuzu bildiğiniz bir konu hakkında konuşabilirsiniz. [Eason, 55]

bölen

melek kristalleri Morganit ve Melek Alemi
Morganite, koruyucu meleğiniz ve diğer meleksel varlıklar ile iletişimi açmak için olağanüstüdür. Doğum gününüz sonraki dönemlerden herhangi birine düşerse, listelenen rengin bir Morganit’i Koruyucu Meleğiniz için değerli bir kanal olabilir. Tabloda, aynı zamanda doğanların Koruyucu Meleği’nin adı da verilmektedir.

tarih Kristal renk Koruyucu Meleğin Adı
1-5 Haziran Pembe Hariel
14-18 Ekim Teğmen Orange Hahahel (Hahael)
8-12 Kasım Pembe Ariel
18-22 Kasım Teğmen Orange Mihael
Morganit için kısmi başka melekler var. Aşağıdaki tablo size onlar hakkında bilgi vermektedir.

amaç Kristal renk Meleğin Adı
Ayın Dokuzuncu Konağı Koruyucusu; Kanser-Leo. Teğmen Orange Barbiel
Koruyucu ve Cetvel 14-18 Ekim tarihlerinde; Terazi. Teğmen Orange Hahahel
Koruyucu ve Cetvel 18-22 Kasım tarihlerinde; Akrep. Teğmen Orange Mihael
Dünya / Ayın Hakimi. Teğmen Orange Ophanniel
Dünya Hakimi / Takımyıldızlar / Yıldızlar Teğmen Orange Rahatiel
14. Tarot Kartının “Temperance” Ustası. Teğmen Orange Saritaiel
8-12 Kasım tarihleri arasında Koruyucu ve Cetvel; Akrep. 20. Tarot Kartı “Yargı” nın Efendisi ve Çevre Koruyucusu. Pembe Ariel
Ayın İlk Konağı Muhafızı; Koç. Pembe Geniel
Koruyucu ve Cetvel 1-5 Haziran tarihleri arasında; Gemini. Pembe Hariel
10. Tarot Kartının Efendisi “Fortune Fortune”. Olumsuzluk ve Kaosun İyileştirilmesine Yardımcı Olur. Pembe Jophiel
22-26 Haziran tarihleri arasında Koruyucu ve Cetvel; Kanser. Pembe Leuviah
Başkan Valisi Koç. Pembe Machidiel
Mumiel, Sağlık Meleğidir. Pembe Mumiel
29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Koruyucu ve Cetvel; Başak. Pembe Vasiarhiah
bölen

Ametist için Tanrıça Kristalleri Morganit Tanrıçası Kristalleri
Tüm Beriller, Sümero-Babil Ana ve Kaos Tanrıçası olan Tiamat’ı onurlandırdı. Gökleri ve yeri oluşturmak için ikiye bölünmüş ve genellikle yılan veya ejderha olarak tasvir edilen kaosun temel gücüdür. Herhangi bir zihinsel veya fiziksel zorluklarla savaşırken yardım isteyin.

Morganit, Fenike, Bereket, Aşk ve Savaş Tanrıçası Astar’ı onurlandırmak için de kullanılabilir. Birçok kültürde farklı isimlerle tanınıyor ve Yıldızların Kraliçesi olduğu söyleniyor. Sorunlu sevgiye yardım eder ve aşıkları birbirine sadık tutar.

bölen

birthstones
birthstones

Uygun bir doğum taşı bulmanın birkaç yolu vardır. Önce geleneksel olanı listelenir. Bunlar çoğu insanın aşina olduğu popüler listelerden. İkinci yol, doğal doğum taşınızı yaşamın renk tekerleği ile bulmak. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Doğal Birthstone grafiğini tıklayabilirsiniz. Sonunda birçok kişi Zodyak’ın geleneksel taşlarını kullanır.

Bu bölümde her üç yaklaşım hakkında da bilgi bulacaksınız.

geleneksel burç taşı Morganit Geleneksel Doğum Taşı
Morganit geleneksel bir doğum taşı değil.

Doğal doğum taşı Morganit Doğal Doğum Taşı.

Pembe Morganit, sonbaharın ortasındaki (22 Ekim – 20 Kasım) doğanların doğal doğum taşlarından biridir. Kırmızı bazlı kristaller size enerji, cesaret, tutku ve sevgi getirir.

zodyak kullanır Morganit – Boğa burcu
Bir Beril olarak Morganit, Toros burcunda doğanlar tarafından ileriye doğru kör olarak yüklenme eğilimlerini sakinleştirmek ve Kanserlerin duygusal bir sis olmadan kendilerini daha net görmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir. [Megemont, 42]

bölen

tılsım kullanır Morganit Tılsımları ve Muskalar
Morganite bir Arayıcı Energizer tılsımıdır. Arayanlar , yeni ufuklara ve yeni yeteneklere giden yolu bulmak için kristalin doğal enerjisini insan zihninin doğal gücüne hizalayan kristal enerji yapısını içerir. İşaretçiler, yönetmenler ve pusulalar; yeni başlangıç kristalleri. Bunlar bilim adamının, maceracının, avcının, gezginlerin ve kaşifin tılsımlarıdır. Ayrıca öğrencinin ve araştırmacının kristalleridir.

Morganite gibi enerji veren kristaller, Evrensel Yaşam Gücünü ve enerjimizi hedeflerimize ulaşmak için odaklamak ve güçlendirmek için güçlü bir kanal kristalleridir. Aradığımız şeyi kazanma, yaşamlarımızı geliştirme, değer vermemizi sağlama ve bizi istenmeyen unsurlardan koruma çabalarına yardım ederler.

bölen

Feng Shui kullanır Morganit Feng Shui
Morganite, Ateş Enerjisini coşku, sıcaklık, parlaklık, aydınlatma ve etkinlik enerjisini kullanır. Doğada Yang. Isı, eylem, duygu ve tutku – fikirlerin, kavramların ve cinsiyetin enerjisidir. Geleneksel olarak bir evin veya odanın güney alanı ve evinizin ün ve ün alanı ile ilişkilendirilir. Yaşamınıza, toplumdaki ve ailenizdeki duruşunuzu geliştirmek için ihtiyaç duyduğu desteği vermek için enerjisini kullanın.

bölen

Lore_and _ kristallerin efsanesi Antik Lore ve Efsanede Morganit
Kristal kehanet sanatı eski zamanlardan kalmadır ve bakışlarını bakış açısını etkilemek için ürettikleri ince çıkarımlar için birçok malzeme düşünülmüştür. Ağlama ve kristal bakış için en çok tercih edilen kristaller Beril’in açık cilalı küreleriydi, bu vizyonların diğer minerallerden daha fazla ürettiği söyleniyordu. Antik sahtekârlar tarafından kullanılan en sevilen renk soluk mavi Aquamarine’dir, yeşil beriller, bal sarısı, hafif bir kırmızı tenteli olanlar ve hatta saf saydamlığı olanlar bile kullanılırdı. [Fernie, 131, 204] [Kunz, 180, 212]

bölen

Dipnot Referansları