OTANT�K TA�

AFRİKA AZURİT TAŞI (DEEP BLUE)

DOĞAL KAYALAR
Azurit Faydaları
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 38.15 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • A KALİTE
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL DEEP BLUE RENK DOYUMU
 • EŞİ YOKTUR
 • GÜNEY AFRİKA
 • KDV DAHİL

Azurit, kimyasal bileşimi Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 olan bir bakır karbonat hidroksit mineralidir . En çok karakteristik koyu mavi ila menekşe mavisi rengiyle bilinir. “Azur” olarak bilinen mavi renk, genellikle çöllerin ve kış manzaralarının üzerinde görülen masmavi akşam gökyüzüne benzer.

AZURİT

AZURİT

Azurit yaygın veya bol bulunan bir mineral değildir ancak güzeldir ve mavi rengi dikkat çeker. Binlerce yıldır dünyanın birçok yerinde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Eski insanlar onu bakır cevheri, pigment, değerli taş ve süs taşı olarak kullandılar. Günümüzde de tüm bu amaçlar için kullanılmaktadır.

Azurit Taşı
Azurit Taşı

azurit dolgulu kırıklar
Azurit ve Krizokol: Azurit ve krizokol ile dolu kırıkları gösteren bir kaya levhası. Döşeme yaklaşık 8 santimetre uzunluğundadır. Tam renkli göstermek için ıslak fotoğraflandı. Bisbee, Arizona yakınlarında.

WEB SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİCİ BAŞKA HİÇ BİR E TİCARET PLATFORMLARINDA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR!!!!!!!

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ VE DOĞALIKLARI RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.AYNI RENK DOYUMUNU ÜZERİNİZDE TAŞIRKENDE FARK EDECEKSİNİZ

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ KOLYE YAPIMI İÇİN UYGUN 1.KALİTE TAM RENGİNDE %100 DOĞAL (KENDİ RENK PİGMENTİ) TAM RENGİNDE AFRİKA MAVİ AZURİT KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ FANTASTİK DOĞAL BİR HEDİYE .KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR…
38.15 KARAT ÖLÇÜ :16,70 X 13,40 X10.35 MM

Jeolojik Oluşum
Azurit, genellikle karbondioksit yüklü sular Dünya’ya indiğinde ve yeraltı bakır cevherleri ile reaksiyona girdiğinde oluşan ikincil bir mineraldir . Bu suların karbonik asidi cevherden az miktarda bakırı çözer. Çözünmüş bakır, yeni bir jeokimyasal ortama ulaşana kadar su ile taşınır. Bu yeni ortam, su kimyasının veya sıcaklığının değiştiği veya buharlaşmanın meydana geldiği bir yer olabilir. Koşullar doğruysa, mineral azurit oluşabilir. Bu koşullar uzun süre devam ederse, önemli miktarda azurit birikimi gelişebilir. Bu, dünyanın birçok yerinde meydana geldi.

Azurit yağışı, yeraltı kayasının gözenek boşluklarında, çatlaklarında ve boşluklarında meydana gelir. Ortaya çıkan azurit genellikle masif veya nodülerdir. Nadir durumlarda, azurit sarkıt ve botryoidal büyümeler olarak bulunur. İyi oluşturulmuş monoklinik kristaller nadiren bulunur. Bunlar ancak azurit bir çatlak veya boşlukta sınırsız olarak çökeldiğinde ve sonraki kristalleşme veya kaya hareketleriyle bozulmadığında meydana gelebilir.

Malakit , azurite benzer koşullar altında oluşan bir başka bakır karbonat mineralidir. Bu mineraller genellikle aynı tortuda bulunur ve sıklıkla birbirleriyle iç içe büyür. Bu, azurmalakit olarak bilinen ve yüksek kalitede olduğunda güzel bir taş işleme malzemesi olarak kullanılabilen bir malzeme üretir .

In ABD’de , Arizona , New Mexico ve Utah azurite bulmak için dikkate değer yerlerdir. Fransa ve Namibya’da daha önemli yataklar bulundu. Meksika, Şili, Avustralya, Rusya ve Fas’ta kayda değer olaylar bulunmuştur.

Kumtaşındaki azurit yumruları
Kumtaşındaki Azurit Nodülleri: İnce taneli kumtaşı matrisinde yaklaşık bir santimetre büyüklüğünde küçük azurit nodülleri. Nacimiento Madeni, New Mexico’dan.

Mavi Azurit

Mavi Azurit

Azurit’in Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma Karbonat
Renk Koyu maviden menekşe mavisine; “masmavi”
Meç Açık mavi
Parlaklık Camsı, dünyevi
şeffaflık Opak, yarı saydam, şeffaf
Bölünme İki farklı yön, biri mükemmel, biri fakir
Mohs Sertliği 3.5 ila 4
Spesifik yer çekimi 3,7 ila 3,9
Teşhis Özellikleri Koyu mavi renk, seyreltik HCl’de köpürme, yüksek özgül ağırlık, düşük sertlik.
Kimyasal bileşim Bakır karbonat. Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2
Kristal Sistem monoklinik
kullanır Küçük bakır cevheri, mücevher malzemesi, süs taşı, pigment.
Azurit’in Fiziksel Özellikleri
Azuritin en tanısal özelliği, ayırt edici koyu mavi rengidir. Aynı zamanda sadece 3.5 ila 4 Mohs sertliği ile yumuşaktır . Mavi rengini ve metalik olmayan bir mineral için son derece yüksek olan 3,7 ila 3,9 özgül ağırlığını veren bakır içerir. Azurit bir karbonat mineralidir ve seyreltik hidroklorik asit ile hafif bir efervesans oluşturarak açık mavi bir sıvı üretir. Azurit, sırsız porselen üzerinde açık mavi bir çizgi oluşturur.

Azurit Özellikleri
Azurit Özellikleri

Azurit’in Kullanım Alanları
Azurit aşırı derecede bol bir mineral olmamasına ve büyük tortularda nadiren bulunmasına rağmen, çeşitli şekillerde kullanılmıştır. Bunlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır.

azurit nodülleri
Azurit “Yaban mersini”: Utah, La Sal yakınlarındaki zayıf çimentolu bir kumtaşından aşınmış, beş ila on milimetre çapında küçük azurit nodülleri.
Bakır Arama ve Madencilik
Jeologlar, bol miktarda azuritin bakır cevheri birikintilerinin üzerindeki kayalarda sıklıkla bulunduğunu biliyorlar . Bu, yeraltı bakır yatakları arayışında azuriti bir gösterge minerali olarak kullanmalarını sağlar. Bol azuritin varlığı, çağdaş veya eski bir hidrolik eğimin altında, yakınında veya yukarısında bir tür bakır cevheri bulma olasılığını gösterir.

Azurit, binlerce yıldır bakır metal cevheri olarak kullanılmıştır. Eski Mısırlılar onu Sina Yarımadası’nda çıkardılar ve bakır üretmek için erittiler. Bugün, azurit yatakları genellikle bir bakır madeni açmaya değecek kadar büyük değil. Diğer bakır cevherlerinin çıkarıldığı yerlerde, azurit yeterli derecede ve madenciliği kolaysa çıkarılabilir.

azurmalakit kabaşonları
Azurmalachite Cabochons: Azurit sıklıkla malakit ile ilişkilendirilir ve bu birliktelik çok ilginç değerli taş malzemeleri üretebilir. Bu kabaşonlar, Arizona’daki Morenci Madeninde üretilen “azurmalakit” olarak bilinen bir malzemeden kesilmiştir. İnce damar malzemesinden kesilmişlerdir ve doğal bir duvar-kaya desteğine sahiptirler. Her iki kabin de yaklaşık 25 milimetre boyunda.
azurit granit
Azurite Granit: Çin ile Pakistan arasındaki sınırda yakın zamanda bulunan bir süs taşı olan “K2 Granit” veya “Azurite Granit” parçası. Özlü bir malzeme ve değerli taş olarak iyi bir performans sergiliyor. Kuru fotoğraflandı. Bu parça yaklaşık on santimetre genişliğinde ve en büyük küre yaklaşık santimetre çapında.

Maden toplama
Mineraller hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, işleyebileceğiniz, inceleyebileceğiniz ve özelliklerini gözlemleyebileceğiniz küçük örneklerden oluşan bir koleksiyonla çalışmaktır. Geology.com Mağazasında ucuz mineral koleksiyonları mevcuttur .

Takı ve Süs Taşı
Azurit taşı kesmek ve kabaşonlara , boncuklara, küçük oymalara ve süs eşyalarına şekil vermek kolaydır . Ayrıca parlak bir cila kabul eder. Ne yazık ki azuritin mücevherlerde kullanımını sınırlayan sorunları var. En büyük endişe, azuritin sadece 3.5 ila 4.0 Mohs sertliğine sahip olmasıdır. Aynı zamanda kırılgandır ve bölünme düzlemleri boyunca kırılabilir. Bu dayanıklılık eksikliği, aşınmaya maruz kalan bir yüzük, bilezik veya diğer mücevher öğelerinde kullanıldığında kolayca zarar görmesine neden olur.

Azurit Özellikleri

Azurit Özellikleri

Azurit ayrıca yavaş yavaş malakite dönüşür. Bu, değerli taşın koyu mavi renginin açılmasına ve yeşillenmesine neden olur. Azurit takıları karanlıkta, ısıdan uzakta ve hava sirkülasyonunun sınırlı olduğu yerlerde saklayın. Bu kapalı bir mücevher kutusunda veya çekmecede olabilir.

Azurit takılarının temizlenmesi zordur. Yumuşak nemli bir bezle veya soğuk sabunlu suyla nazikçe temizlemek en iyisidir. Aşındırıcı temizleyiciler veya aşırı temizlik taşa zarar verir. Ultrasonik ve buharlı temizlik hasara neden olabilir.

Azurit içeren takıların onarıma ihtiyacı varsa, onarımlar taşı ısıtmayacak şekilde yapılmalıdır. Hidroksit mineralleri ısıya çok duyarlıdır. Isıtma, azuritin yeşillenmesine veya kararmasına neden olur.

Azurit, rengini geliştirmek için nadiren tedavi edilir. Bununla birlikte, sıklıkla, kabayı emprenye eden ve stabilize eden reçineler ve diğer maddelerle işlenir. “Azurit” olarak satılan ucuz malzemelerin çoğu, reçine veya başka bir madde bağlayıcısında ezilmiş azuritten yapılmış bir bileşiktir. Genellikle chrysocolla, malakit veya diğer mineraller karıştırılır.

Çin ile Pakistan arasındaki sınırın yakınında bulunan ilginç bir süs taşı, kısa süre önce taş işçiliği pazarında ortaya çıktı. Taştan dağılmış parlak mavi azurit küreleri olan beyaz bir granittir . Bunu gören çoğu insan başlangıçta sahte olduğunu düşünür, ancak içerideki yuvarlak azurit alanları ortaya çıkarmak için kesilebilir ve x-ışını kırınımı azuriti ortaya çıkarır. Bu azurit granit , dünyanın en yüksek ikinci dağından sonra genellikle “K2 granit” olarak adlandırılır, çünkü kaya ilk olarak dağın tabanının yakınında keşfedilmiştir.

azurit pigmenti
Azurit Pigmenti: Yüksek saflıkta azurit, ince bir şekilde toz halinde öğütülür ve pigment olarak kullanıma hazırdır. Azurit binlerce yıldır pigment olarak kullanılmaktadır. Günümüzde sentetik pigmentler, doğal pigmentlerden daha fazla kullanılmaktadır. Maliyetleri daha düşüktür ve özelliklerinde standartlaştırılmıştır.

Azurit Faydaları
Azurit Faydaları

Azurit Pigmentleri
Azurit, eski Mısır kadar erken bir tarihte öğütülmüş ve mavi boyada pigment olarak kullanılmıştır. Zamanla, kullanımı çok daha yaygın hale geldi. Orta Çağ ve Rönesans döneminde Avrupa’da kullanılan en önemli mavi pigmentti . Pigmenti yapmak için kullanılan azuritin çoğu Fransa’da çıkarıldı.

Azuritten pigment yapmak maliyetliydi. Orta Çağ boyunca madencilik yapmak zordu, nakliye yavaştı ve öğütme ve işleme yavaş ve zordu. Azurit pigmenti, “Prusya mavisi” ve “mavi verditer” gibi insan yapımı pigmentlerin icat edildiği 18. yüzyıldan başlayarak yavaş yavaş değiştirildi. Bu sentetik pigmentler, tek tip özelliklere sahip standartlaştırılmış ürünlerdir. Bu onları kullanımlarında öngörülebilir kılar. Ayrıca üretmeleri daha az maliyetlidir.

Orta Çağ’da, azuritin yerini Prusya mavisi ile değiştirmeden önce yapılan birçok resim, mavi rengin bozulmasını gösteriyor. Zamanla ve atmosfere ve ışığa maruz kaldığında, azurit yavaş yavaş malakite dönüşür. Orta Çağ’da kullanılan mavi azurit pigmentinin çoğu, artık bir ayrışma ürünü olarak yeşil malakitin bariz belirtilerini gösteriyor. Bu, azurit yerine artık insan yapımı pigmentlerin kullanılmasının bir başka nedenidir. Azurit pigmenti ve boyaları bugün hala mevcuttur ve bulunması kolaydır. Ancak daha çok eserlerinde tarihsel yöntemler kullanmak isteyen ressamlar tarafından kullanılırlar.

azurit kristalleri
Azurit Kristalleri: İyi şekillendirilmiş azurit kristalleri, nadirlikleri ve güzellikleri nedeniyle mineral toplayıcılar arasında popülerdir. Bu küçük bıçak şeklindeki azurit kristalleri kümesi Namibya’daki Tsumeb Madenindendir. Bu numune küçüktür, yaklaşık 1.4 x 1.4 x 0.4 santimetre boyutundadır. Örnek ve fotoğraf Arkenstone / www.iRocks.com .

Azurit Faydaları

Azurit Faydaları

Maden Toplama
Azurit mineral toplayıcılar arasında popülerdir. Derin mavi monoklinik kristallerini, ilginç yapılara sahip nodüler alışkanlığını ve botryoidal ve sarkıt alışkanlıklarının temsili örneklerini takdir ediyorlar . Mükemmel örnekler, kalitelerine ve boyutlarına bağlı olarak yüzlerce, binlerce veya on binlerce dolara satılabilir.

Azuritin kararsızlığı koleksiyoncular için bir problemdir. Isıya veya yüksek neme maruz kalırsa, numune yüzeyleri malakite dönüşmeye başlayacaktır. Bu, değişikliğin ciddiyetine bağlı olarak donuk, soluk veya yeşilimsi bir görünüme neden olur. Değerli numuneler en iyi şekilde, sınırlı hava sirkülasyonu, karanlık ve soğuk, sabit sıcaklıkların olduğu kapalı toplama çekmecelerinde saklanır.Azurit , bakır cevheri yataklarının hava koşullarına maruz kalmasıyla üretilen yumuşak, koyu mavi bir bakır mineralidir . 19. yüzyılın başlarında sırasında, aynı zamanda olarak biliniyordu chessylite sonra, tip yeri de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] , mineral, bir bazik karbonat kimyasal formülü Cu ile 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 , eski zamanlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Yaşlı Pliny’ye sitesindeki Natural History Yunanca ismi altında kuanos(κυανός: “derin mavi”, İngilizce camgöbeğinin kökü ) ve Latince adı caeruleum . [4] Antik çağlardan beri, azuritin son derece derin ve berrak mavisi, düşük nemli çöl ve kış gökyüzü ile ilişkilendirilmiştir. Mineralin Modern İngilizce adı hem beri bu ilişkiyi yansıtır azurite ve masmavi yoluyla türetilmiştir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), başka derin mavi taş, onun mevduat için bilinen bölgede lâcivert taşı ( “masmavi taş”) .
Azurite, Burra Madeni, Güney Avustralya.jpg
Burra Madeni, Güney Avustralya’dan Azurit
Genel
Kategori
karbonat minerali

Azurit Doğal Kaya
Azurit Doğal Kaya

Formül
(yinelenen birim)
Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2
Strunz sınıflandırması
5.BA.05
kristal sistemi
monoklinik
kristal sınıfı
Prizmatik (2/m)
(aynı HM sembolü )
Uzay grubu
P 2 1 /c
Birim hücre
a = 5.01 Â , b = 5.85 Â
c = 10.35 Â; β = 92.43°; Z = 2
Kimlik
formül kütlesi
344.67 g/mol
Renk
Gök mavisi, koyu ila soluk mavi; iletilen ışıkta soluk mavi
kristal alışkanlığı
Masif, prizmatik, sarkıt, tabular

Azurit, iki temel bakır(II) karbonat mineralinden biridir , diğeri ise parlak yeşil malakittir . Basit bakır karbonatın (CuCO 3 ) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurit, bakır(II) katyonlarının karbonat ve hidroksit olmak üzere iki farklı anyona bağlı olduğu Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 formülüne sahiptir . Azurit küçük kristali hızlı bir şekilde birkaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat bir, çözelti doymuş bir çözeltisi ve sodyum karbonatve solüsyonun gece boyunca beklemesine izin verilmesi. Azurit kristalleri monokliniktir . [5] Büyük kristaller koyu mavi, genellikle prizmatiktir. [2] [3] [6] Azurit örnekleri masif ila nodüler olabilir. Genellikle sarkıt şeklindedirler. Numune yüzeyinin malakit içine ayrışması nedeniyle numuneler zamanla renkli olarak açılma eğilimindedir. Azurit yumuşaktır, Mohs sertliği yalnızca 3.5 ila 4 arasındadır. Azuritin özgül ağırlığı 3.77 ila 3.89’dur. Azurit ısı ile yok edilir, karbon dioksit ve su kaybederek siyah, bakır(II) oksit tozu oluşturur. Bir karbonatın karakteristiği olan numuneler, hidroklorik asitle işleme tabi tutulduğunda köpürür.

Afrika Azurit

Afrika Azurit

Renk
Azurit ve malakit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) bakır(II)’nin karakteristiğidir. Bakır(II)’nin birçok koordinasyon kompleksi benzer renkler sergiler. Kapsamında açıklandığı gibi kristal alan teorisi , düşük enerji renk sonuçları d ilişkili geçişler dd 9 metal merkezine.

Ayrışma
Azurit, malakit ile karşılaştırıldığında açık havada kararsızdır ve genellikle psödomorfik olarak malakit ile değiştirilir . Bu hava işlem karbondioksit bazı yerine (CO içeren 2 ), su ile birimler (lH 2 azurite hidroksit oranı 1: 1 ila 1: malakit 2 oranında karbonat değişen, o):

2 Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 + H 2 O → 3 Cu 2 (CO 3 )(OH) 2 + CO 2
Yukarıdaki denklemden, azuritin malakite dönüşümü, havadaki düşük kısmi karbondioksit basıncına atfedilebilir. Azurit ayrıca tuzlu su akvaryumları gibi sucul ortamlarla da uyumsuzdur.

kullanır
pigmentler
Azurit havada kararsızdır. Ancak antik çağda mavi pigment olarak kullanılmıştır . [7] Azurit, Sina’da ve Mısır’ın Doğu Çölü’nde doğal olarak bulunur. Aşağıdaki örneklerde FCJ Spurrell (1895) tarafından rapor edilmiştir; bir de bir palet olarak kullanılan bir kabuğu Dördüncü Hanedan (2613 2494 için BCE) bağlam Meidum , bir yüzü üzerine bir kumaş Beşinci Hanedanı (2494 2345 için BCE) de, aynı zamanda anne Meidum ve belli bir sayıda Onsekizinci Hanedanı (1543-1292 BCE ) duvar boyamaları. [8] Öğütüldüğü incelik derecesine ve temel bakır karbonat içeriğine bağlı olarak, çok çeşitli maviler verdi. olarak bilinirdağ mavisi veya Ermeni taşı , ayrıca eskiden Azurro Della Magna ( İtalyanca’dan ) olarak biliniyordu . Yağ ile karıştırıldığında hafif yeşile döner. Yumurta sarısı ile karıştırıldığında yeşil-gri olur. Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice ve mavi verditer da, verditer genellikle kimyasal işlem ile yapılan bir pigment değinmektedir. Azurit pigmentinin daha eski örnekleri, malakite dönüşme nedeniyle daha yeşilimsi bir renk gösterebilir. Çok azurit, birçok mavi pigmente uygulanan bir terim olan lapis lazuli olarak yanlış etiketlendi . Orta Çağ resimlerinin kimyasal analizi olarakAzurit, ortaçağ ressamları tarafından kullanılan mavilerin ana kaynağı olarak kabul edilmektedir. Lapis lazuli (morötesi pigment) Orta Çağ boyunca başlıca Afganistan’dan tedarik edilirken, azurit o zamanlar Avrupa’da yaygın bir mineraldi. Fransa, Lyon yakınlarında büyük yataklar bulundu. 12. yüzyıldan beri Saksonya’da , orada bulunan gümüş madenlerinde çıkarılmıştır. [9]

Isıtma, azuriti , Cennino D’Andrea Cennini tarafından tarif edildiği gibi, daha pahalı fakat daha kararlı bir mavi pigment olan saflaştırılmış doğal ultramarin mavisinden ayırt etmek için kullanılabilir . Ultramarin ısıya dayanırken azurit siyah bakır okside dönüşür. Bununla birlikte, azuritin hafifçe ısıtılması, Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi bir pigment üretir.
Pigment olarak kullanım için öğütülmüş azurit

Arka plan Bir Sincap ile Lady tarafından Hans Holbein Genç Azurit ile boyandı

Raphael’in Madonna and Child Enthroned with Saints’indeki Madonna’nın mantosunun yeşilimsi tonu, azuritten malakite ayrışmasından kaynaklanmaktadır.

Azurit Taşı

Azurit Taşı

Takı
Azurit, bazen boncuk ve mücevher olarak ve ayrıca süs taşı olarak kullanılır. Ancak yumuşaklığı ve hava şartlarından dolayı masmavi rengini kaybetme eğilimi bu tür kullanımları sınırlamaktadır. Isıtma, azuriti kolayca yok eder, bu nedenle azurit numunelerinin tüm montajı oda sıcaklığında yapılmalıdır.

Toplama
Azuritin yoğun rengi onu popüler bir koleksiyoncu taşı yapar. Bununla birlikte, parlak ışık, ısı ve açık hava, zamanla renginin yoğunluğunu azaltma eğilimindedir. El değmemiş bir azurit örneğinin koyu mavi rengini korumaya yardımcı olmak için koleksiyoncular, orijinal doğal ortamına benzer serin, karanlık ve kapalı bir saklama ortamı kullanmalıdır.

Maden arama
Büyük bir bakır cevheri olmasa da, azuritin varlığı, yıpranmış bakır sülfür cevherlerinin varlığının iyi bir yüzey göstergesidir . Genellikle kimyasal olarak benzer malakit ile bağlantılı olarak bulunur ve bakır cevherlerinin varlığının güçlü bir göstergesi olan koyu mavi ve parlak yeşilin çarpıcı bir renk kombinasyo

nunu üretir.

Tarih
Bakır cevheri indikatörü olarak azurit ve malakit kullanımı dolaylı olarak nikel elementinin İngilizce dilinde ismine yol açmıştır . Nikelin ana cevheri olan ve aynı zamanda nikolit olarak da bilinen nikel, yüzeyde yıpranarak malakite benzeyen yeşil bir minerale ( annabergite ) dönüşür . Bu benzerlik için zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu nedeniyle gerekli yüksek eritme sıcaklıkları her zaman başarısızlıkla sonuçlandı o bakır cevheri olduğu inancıyla, nickeline, ancak bu tür girişimleri azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis ” olan kupfernickel olarak bilinir hale geldi . İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt ( nikel benzeri metal kobaltın kaşifi Georg Brandt tarafından eğitilmişti ), kupfernickel cevheri içinde muhtemelen yeni bir metal saklandığını fark etti ve 1751’de kupfernikel’i eriterek daha önce bilinmeyen bir metal üretmeyi başardı ( bazı göktaşları hariç ) gümüşi beyaz, demir benzeri metal. Mantıken, Cronstedt yeni metalini kupfernickel’in nikel kısmından sonra adlandırdı .

Modern uygulayıcılar için, Azurite’nin metafiziksel özellikleri hala eski güçlerini yansıtıyor, gerginliği ve karışıklığı ortadan kaldırıyor ve zihni yeni perspektiflere açıyor. Bu kristal, zekayı harekete geçirir, psişik ve sezgisel yeteneklerin gelişimini uyandırır ve içsel vizyonu manevi rehberliğe uygun hale getirir. Rüyaların geliştirilmesinde, meditatif veya kanallı bir duruma girmede ve vücut hareketlerinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Azurit, geçmiş ya da alternatif yaşamları keşfetmede faydalıdır ve Boğaz Çakrasını temizleme yeteneği, bu deneyimlerden hatırlanan kesin sözelleşmeye olanak tanır. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit, derin “masmavi” rengi ile adlandırılan yumuşak bir taştır. Kütle, nodül, seküler veya prizmatik kristallerden oluşan, bazen camsı bir parlaklık ile oluşan, üst oksidize bakır cevher kısımlarında bulunan bir bakır karbonat mineralidir. Doygun renk, parlaktan koyu maviye, indigo tonlarına kadar değişir ve açık mavi çizgiler içerebilir. Boya için pigment haline getirilmiş ve binlerce yıldır kumaş boyası olarak kullanılmıştır. [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139]Azurit Taşı Satış

Azurit, genellikle parlak yeşil renkte olan bir diğer bakır karbonat minerali olan Malakit ile karıştırılmış doğada bulunur. Birlikte, cilalı formda, Ana Dünya’ya benzerler ve yalnızca kendi özelliklerini değil, aynı zamanda şifalı enerjilerin güçlü bir karışımını da taşırlar.

Azurit-Malakit , enerjinin istisnai bir iletkeni olup, fiziksel rahatsızlığın iyileştirilmesinde topraklanmış, daha entegre bir süreç getirmektedir. Mavi ışın, yeşil ışınlar derin bir iyileşme kuvvetini kolaylaştırırken, sistem içerisindeki sakinleştirici stres seviyelerini enerjiye nüfuz eder ve hareket ettirir. Ayrıca, duygusal olarak yüklü düşüncelerin veya olumsuz duyguların bilinçaltının temizlenmesi ve daha yüksek ve daha açık bir zihinsel durumun geri kazanılmasında Üçüncü Göz’ün etkinleştirilmesi için de kullanılabilir. Bu, egosantrik özelliklerin çözülmesine, kibirliğin, kibirliliğin ve makyajsızlığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve “Herkes” ile evrensel bir bağlantıya dayanan esnekliğe ve bireyselliğe yönelik bir istekliliğe katkıda bulunur. Azurite-Malakit’in enerji bileşimi, bir kişinin derinliklerine girmesine izin vererek, meditasyona son derece elverişlidir. sürekli, mutlak ve ışığa yeniden doğmak için, her zaman doğuştan tamamen haberdar olmak için, korkusuz olarak benlik. [Raphaell, 146-147] [Hall, 78] [Melodi, 141-142]

AFRİKA AZURİT TAŞI (DEEP BLUE)

DOĞAL KAYALAR
Azurit Faydaları
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 38.15 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • A KALİTE
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL DEEP BLUE RENK DOYUMU
 • EŞİ YOKTUR
 • GÜNEY AFRİKA
 • KDV DAHİL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Azurit, kimyasal bileşimi Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 olan bir bakır karbonat hidroksit mineralidir . En çok karakteristik koyu mavi ila menekşe mavisi rengiyle bilinir. “Azur” olarak bilinen mavi renk, genellikle çöllerin ve kış manzaralarının üzerinde görülen masmavi akşam gökyüzüne benzer.

AZURİT

AZURİT

Azurit yaygın veya bol bulunan bir mineral değildir ancak güzeldir ve mavi rengi dikkat çeker. Binlerce yıldır dünyanın birçok yerinde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Eski insanlar onu bakır cevheri, pigment, değerli taş ve süs taşı olarak kullandılar. Günümüzde de tüm bu amaçlar için kullanılmaktadır.

Azurit Taşı
Azurit Taşı

azurit dolgulu kırıklar
Azurit ve Krizokol: Azurit ve krizokol ile dolu kırıkları gösteren bir kaya levhası. Döşeme yaklaşık 8 santimetre uzunluğundadır. Tam renkli göstermek için ıslak fotoğraflandı. Bisbee, Arizona yakınlarında.

WEB SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİCİ BAŞKA HİÇ BİR E TİCARET PLATFORMLARINDA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR!!!!!!!

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ VE DOĞALIKLARI RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.AYNI RENK DOYUMUNU ÜZERİNİZDE TAŞIRKENDE FARK EDECEKSİNİZ

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ KOLYE YAPIMI İÇİN UYGUN 1.KALİTE TAM RENGİNDE %100 DOĞAL (KENDİ RENK PİGMENTİ) TAM RENGİNDE AFRİKA MAVİ AZURİT KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ FANTASTİK DOĞAL BİR HEDİYE .KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR…
38.15 KARAT ÖLÇÜ :16,70 X 13,40 X10.35 MM

Jeolojik Oluşum
Azurit, genellikle karbondioksit yüklü sular Dünya’ya indiğinde ve yeraltı bakır cevherleri ile reaksiyona girdiğinde oluşan ikincil bir mineraldir . Bu suların karbonik asidi cevherden az miktarda bakırı çözer. Çözünmüş bakır, yeni bir jeokimyasal ortama ulaşana kadar su ile taşınır. Bu yeni ortam, su kimyasının veya sıcaklığının değiştiği veya buharlaşmanın meydana geldiği bir yer olabilir. Koşullar doğruysa, mineral azurit oluşabilir. Bu koşullar uzun süre devam ederse, önemli miktarda azurit birikimi gelişebilir. Bu, dünyanın birçok yerinde meydana geldi.

Azurit yağışı, yeraltı kayasının gözenek boşluklarında, çatlaklarında ve boşluklarında meydana gelir. Ortaya çıkan azurit genellikle masif veya nodülerdir. Nadir durumlarda, azurit sarkıt ve botryoidal büyümeler olarak bulunur. İyi oluşturulmuş monoklinik kristaller nadiren bulunur. Bunlar ancak azurit bir çatlak veya boşlukta sınırsız olarak çökeldiğinde ve sonraki kristalleşme veya kaya hareketleriyle bozulmadığında meydana gelebilir.

Malakit , azurite benzer koşullar altında oluşan bir başka bakır karbonat mineralidir. Bu mineraller genellikle aynı tortuda bulunur ve sıklıkla birbirleriyle iç içe büyür. Bu, azurmalakit olarak bilinen ve yüksek kalitede olduğunda güzel bir taş işleme malzemesi olarak kullanılabilen bir malzeme üretir .

In ABD’de , Arizona , New Mexico ve Utah azurite bulmak için dikkate değer yerlerdir. Fransa ve Namibya’da daha önemli yataklar bulundu. Meksika, Şili, Avustralya, Rusya ve Fas’ta kayda değer olaylar bulunmuştur.

Kumtaşındaki azurit yumruları
Kumtaşındaki Azurit Nodülleri: İnce taneli kumtaşı matrisinde yaklaşık bir santimetre büyüklüğünde küçük azurit nodülleri. Nacimiento Madeni, New Mexico’dan.

Mavi Azurit

Mavi Azurit

Azurit’in Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma Karbonat
Renk Koyu maviden menekşe mavisine; “masmavi”
Meç Açık mavi
Parlaklık Camsı, dünyevi
şeffaflık Opak, yarı saydam, şeffaf
Bölünme İki farklı yön, biri mükemmel, biri fakir
Mohs Sertliği 3.5 ila 4
Spesifik yer çekimi 3,7 ila 3,9
Teşhis Özellikleri Koyu mavi renk, seyreltik HCl’de köpürme, yüksek özgül ağırlık, düşük sertlik.
Kimyasal bileşim Bakır karbonat. Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2
Kristal Sistem monoklinik
kullanır Küçük bakır cevheri, mücevher malzemesi, süs taşı, pigment.
Azurit’in Fiziksel Özellikleri
Azuritin en tanısal özelliği, ayırt edici koyu mavi rengidir. Aynı zamanda sadece 3.5 ila 4 Mohs sertliği ile yumuşaktır . Mavi rengini ve metalik olmayan bir mineral için son derece yüksek olan 3,7 ila 3,9 özgül ağırlığını veren bakır içerir. Azurit bir karbonat mineralidir ve seyreltik hidroklorik asit ile hafif bir efervesans oluşturarak açık mavi bir sıvı üretir. Azurit, sırsız porselen üzerinde açık mavi bir çizgi oluşturur.

Azurit Özellikleri
Azurit Özellikleri

Azurit’in Kullanım Alanları
Azurit aşırı derecede bol bir mineral olmamasına ve büyük tortularda nadiren bulunmasına rağmen, çeşitli şekillerde kullanılmıştır. Bunlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır.

azurit nodülleri
Azurit “Yaban mersini”: Utah, La Sal yakınlarındaki zayıf çimentolu bir kumtaşından aşınmış, beş ila on milimetre çapında küçük azurit nodülleri.
Bakır Arama ve Madencilik
Jeologlar, bol miktarda azuritin bakır cevheri birikintilerinin üzerindeki kayalarda sıklıkla bulunduğunu biliyorlar . Bu, yeraltı bakır yatakları arayışında azuriti bir gösterge minerali olarak kullanmalarını sağlar. Bol azuritin varlığı, çağdaş veya eski bir hidrolik eğimin altında, yakınında veya yukarısında bir tür bakır cevheri bulma olasılığını gösterir.

Azurit, binlerce yıldır bakır metal cevheri olarak kullanılmıştır. Eski Mısırlılar onu Sina Yarımadası’nda çıkardılar ve bakır üretmek için erittiler. Bugün, azurit yatakları genellikle bir bakır madeni açmaya değecek kadar büyük değil. Diğer bakır cevherlerinin çıkarıldığı yerlerde, azurit yeterli derecede ve madenciliği kolaysa çıkarılabilir.

azurmalakit kabaşonları
Azurmalachite Cabochons: Azurit sıklıkla malakit ile ilişkilendirilir ve bu birliktelik çok ilginç değerli taş malzemeleri üretebilir. Bu kabaşonlar, Arizona’daki Morenci Madeninde üretilen “azurmalakit” olarak bilinen bir malzemeden kesilmiştir. İnce damar malzemesinden kesilmişlerdir ve doğal bir duvar-kaya desteğine sahiptirler. Her iki kabin de yaklaşık 25 milimetre boyunda.
azurit granit
Azurite Granit: Çin ile Pakistan arasındaki sınırda yakın zamanda bulunan bir süs taşı olan “K2 Granit” veya “Azurite Granit” parçası. Özlü bir malzeme ve değerli taş olarak iyi bir performans sergiliyor. Kuru fotoğraflandı. Bu parça yaklaşık on santimetre genişliğinde ve en büyük küre yaklaşık santimetre çapında.

Maden toplama
Mineraller hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, işleyebileceğiniz, inceleyebileceğiniz ve özelliklerini gözlemleyebileceğiniz küçük örneklerden oluşan bir koleksiyonla çalışmaktır. Geology.com Mağazasında ucuz mineral koleksiyonları mevcuttur .

Takı ve Süs Taşı
Azurit taşı kesmek ve kabaşonlara , boncuklara, küçük oymalara ve süs eşyalarına şekil vermek kolaydır . Ayrıca parlak bir cila kabul eder. Ne yazık ki azuritin mücevherlerde kullanımını sınırlayan sorunları var. En büyük endişe, azuritin sadece 3.5 ila 4.0 Mohs sertliğine sahip olmasıdır. Aynı zamanda kırılgandır ve bölünme düzlemleri boyunca kırılabilir. Bu dayanıklılık eksikliği, aşınmaya maruz kalan bir yüzük, bilezik veya diğer mücevher öğelerinde kullanıldığında kolayca zarar görmesine neden olur.

Azurit Özellikleri

Azurit Özellikleri

Azurit ayrıca yavaş yavaş malakite dönüşür. Bu, değerli taşın koyu mavi renginin açılmasına ve yeşillenmesine neden olur. Azurit takıları karanlıkta, ısıdan uzakta ve hava sirkülasyonunun sınırlı olduğu yerlerde saklayın. Bu kapalı bir mücevher kutusunda veya çekmecede olabilir.

Azurit takılarının temizlenmesi zordur. Yumuşak nemli bir bezle veya soğuk sabunlu suyla nazikçe temizlemek en iyisidir. Aşındırıcı temizleyiciler veya aşırı temizlik taşa zarar verir. Ultrasonik ve buharlı temizlik hasara neden olabilir.

Azurit içeren takıların onarıma ihtiyacı varsa, onarımlar taşı ısıtmayacak şekilde yapılmalıdır. Hidroksit mineralleri ısıya çok duyarlıdır. Isıtma, azuritin yeşillenmesine veya kararmasına neden olur.

Azurit, rengini geliştirmek için nadiren tedavi edilir. Bununla birlikte, sıklıkla, kabayı emprenye eden ve stabilize eden reçineler ve diğer maddelerle işlenir. “Azurit” olarak satılan ucuz malzemelerin çoğu, reçine veya başka bir madde bağlayıcısında ezilmiş azuritten yapılmış bir bileşiktir. Genellikle chrysocolla, malakit veya diğer mineraller karıştırılır.

Çin ile Pakistan arasındaki sınırın yakınında bulunan ilginç bir süs taşı, kısa süre önce taş işçiliği pazarında ortaya çıktı. Taştan dağılmış parlak mavi azurit küreleri olan beyaz bir granittir . Bunu gören çoğu insan başlangıçta sahte olduğunu düşünür, ancak içerideki yuvarlak azurit alanları ortaya çıkarmak için kesilebilir ve x-ışını kırınımı azuriti ortaya çıkarır. Bu azurit granit , dünyanın en yüksek ikinci dağından sonra genellikle “K2 granit” olarak adlandırılır, çünkü kaya ilk olarak dağın tabanının yakınında keşfedilmiştir.

azurit pigmenti
Azurit Pigmenti: Yüksek saflıkta azurit, ince bir şekilde toz halinde öğütülür ve pigment olarak kullanıma hazırdır. Azurit binlerce yıldır pigment olarak kullanılmaktadır. Günümüzde sentetik pigmentler, doğal pigmentlerden daha fazla kullanılmaktadır. Maliyetleri daha düşüktür ve özelliklerinde standartlaştırılmıştır.

Azurit Faydaları
Azurit Faydaları

Azurit Pigmentleri
Azurit, eski Mısır kadar erken bir tarihte öğütülmüş ve mavi boyada pigment olarak kullanılmıştır. Zamanla, kullanımı çok daha yaygın hale geldi. Orta Çağ ve Rönesans döneminde Avrupa’da kullanılan en önemli mavi pigmentti . Pigmenti yapmak için kullanılan azuritin çoğu Fransa’da çıkarıldı.

Azuritten pigment yapmak maliyetliydi. Orta Çağ boyunca madencilik yapmak zordu, nakliye yavaştı ve öğütme ve işleme yavaş ve zordu. Azurit pigmenti, “Prusya mavisi” ve “mavi verditer” gibi insan yapımı pigmentlerin icat edildiği 18. yüzyıldan başlayarak yavaş yavaş değiştirildi. Bu sentetik pigmentler, tek tip özelliklere sahip standartlaştırılmış ürünlerdir. Bu onları kullanımlarında öngörülebilir kılar. Ayrıca üretmeleri daha az maliyetlidir.

Orta Çağ’da, azuritin yerini Prusya mavisi ile değiştirmeden önce yapılan birçok resim, mavi rengin bozulmasını gösteriyor. Zamanla ve atmosfere ve ışığa maruz kaldığında, azurit yavaş yavaş malakite dönüşür. Orta Çağ’da kullanılan mavi azurit pigmentinin çoğu, artık bir ayrışma ürünü olarak yeşil malakitin bariz belirtilerini gösteriyor. Bu, azurit yerine artık insan yapımı pigmentlerin kullanılmasının bir başka nedenidir. Azurit pigmenti ve boyaları bugün hala mevcuttur ve bulunması kolaydır. Ancak daha çok eserlerinde tarihsel yöntemler kullanmak isteyen ressamlar tarafından kullanılırlar.

azurit kristalleri
Azurit Kristalleri: İyi şekillendirilmiş azurit kristalleri, nadirlikleri ve güzellikleri nedeniyle mineral toplayıcılar arasında popülerdir. Bu küçük bıçak şeklindeki azurit kristalleri kümesi Namibya’daki Tsumeb Madenindendir. Bu numune küçüktür, yaklaşık 1.4 x 1.4 x 0.4 santimetre boyutundadır. Örnek ve fotoğraf Arkenstone / www.iRocks.com .

Azurit Faydaları

Azurit Faydaları

Maden Toplama
Azurit mineral toplayıcılar arasında popülerdir. Derin mavi monoklinik kristallerini, ilginç yapılara sahip nodüler alışkanlığını ve botryoidal ve sarkıt alışkanlıklarının temsili örneklerini takdir ediyorlar . Mükemmel örnekler, kalitelerine ve boyutlarına bağlı olarak yüzlerce, binlerce veya on binlerce dolara satılabilir.

Azuritin kararsızlığı koleksiyoncular için bir problemdir. Isıya veya yüksek neme maruz kalırsa, numune yüzeyleri malakite dönüşmeye başlayacaktır. Bu, değişikliğin ciddiyetine bağlı olarak donuk, soluk veya yeşilimsi bir görünüme neden olur. Değerli numuneler en iyi şekilde, sınırlı hava sirkülasyonu, karanlık ve soğuk, sabit sıcaklıkların olduğu kapalı toplama çekmecelerinde saklanır.Azurit , bakır cevheri yataklarının hava koşullarına maruz kalmasıyla üretilen yumuşak, koyu mavi bir bakır mineralidir . 19. yüzyılın başlarında sırasında, aynı zamanda olarak biliniyordu chessylite sonra, tip yeri de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] , mineral, bir bazik karbonat kimyasal formülü Cu ile 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 , eski zamanlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Yaşlı Pliny’ye sitesindeki Natural History Yunanca ismi altında kuanos(κυανός: “derin mavi”, İngilizce camgöbeğinin kökü ) ve Latince adı caeruleum . [4] Antik çağlardan beri, azuritin son derece derin ve berrak mavisi, düşük nemli çöl ve kış gökyüzü ile ilişkilendirilmiştir. Mineralin Modern İngilizce adı hem beri bu ilişkiyi yansıtır azurite ve masmavi yoluyla türetilmiştir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), başka derin mavi taş, onun mevduat için bilinen bölgede lâcivert taşı ( “masmavi taş”) .
Azurite, Burra Madeni, Güney Avustralya.jpg
Burra Madeni, Güney Avustralya’dan Azurit
Genel
Kategori
karbonat minerali

Azurit Doğal Kaya
Azurit Doğal Kaya

Formül
(yinelenen birim)
Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2
Strunz sınıflandırması
5.BA.05
kristal sistemi
monoklinik
kristal sınıfı
Prizmatik (2/m)
(aynı HM sembolü )
Uzay grubu
P 2 1 /c
Birim hücre
a = 5.01 Â , b = 5.85 Â
c = 10.35 Â; β = 92.43°; Z = 2
Kimlik
formül kütlesi
344.67 g/mol
Renk
Gök mavisi, koyu ila soluk mavi; iletilen ışıkta soluk mavi
kristal alışkanlığı
Masif, prizmatik, sarkıt, tabular

Azurit, iki temel bakır(II) karbonat mineralinden biridir , diğeri ise parlak yeşil malakittir . Basit bakır karbonatın (CuCO 3 ) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurit, bakır(II) katyonlarının karbonat ve hidroksit olmak üzere iki farklı anyona bağlı olduğu Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 formülüne sahiptir . Azurit küçük kristali hızlı bir şekilde birkaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat bir, çözelti doymuş bir çözeltisi ve sodyum karbonatve solüsyonun gece boyunca beklemesine izin verilmesi. Azurit kristalleri monokliniktir . [5] Büyük kristaller koyu mavi, genellikle prizmatiktir. [2] [3] [6] Azurit örnekleri masif ila nodüler olabilir. Genellikle sarkıt şeklindedirler. Numune yüzeyinin malakit içine ayrışması nedeniyle numuneler zamanla renkli olarak açılma eğilimindedir. Azurit yumuşaktır, Mohs sertliği yalnızca 3.5 ila 4 arasındadır. Azuritin özgül ağırlığı 3.77 ila 3.89’dur. Azurit ısı ile yok edilir, karbon dioksit ve su kaybederek siyah, bakır(II) oksit tozu oluşturur. Bir karbonatın karakteristiği olan numuneler, hidroklorik asitle işleme tabi tutulduğunda köpürür.

Afrika Azurit

Afrika Azurit

Renk
Azurit ve malakit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) bakır(II)’nin karakteristiğidir. Bakır(II)’nin birçok koordinasyon kompleksi benzer renkler sergiler. Kapsamında açıklandığı gibi kristal alan teorisi , düşük enerji renk sonuçları d ilişkili geçişler dd 9 metal merkezine.

Ayrışma
Azurit, malakit ile karşılaştırıldığında açık havada kararsızdır ve genellikle psödomorfik olarak malakit ile değiştirilir . Bu hava işlem karbondioksit bazı yerine (CO içeren 2 ), su ile birimler (lH 2 azurite hidroksit oranı 1: 1 ila 1: malakit 2 oranında karbonat değişen, o):

2 Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 + H 2 O → 3 Cu 2 (CO 3 )(OH) 2 + CO 2
Yukarıdaki denklemden, azuritin malakite dönüşümü, havadaki düşük kısmi karbondioksit basıncına atfedilebilir. Azurit ayrıca tuzlu su akvaryumları gibi sucul ortamlarla da uyumsuzdur.

kullanır
pigmentler
Azurit havada kararsızdır. Ancak antik çağda mavi pigment olarak kullanılmıştır . [7] Azurit, Sina’da ve Mısır’ın Doğu Çölü’nde doğal olarak bulunur. Aşağıdaki örneklerde FCJ Spurrell (1895) tarafından rapor edilmiştir; bir de bir palet olarak kullanılan bir kabuğu Dördüncü Hanedan (2613 2494 için BCE) bağlam Meidum , bir yüzü üzerine bir kumaş Beşinci Hanedanı (2494 2345 için BCE) de, aynı zamanda anne Meidum ve belli bir sayıda Onsekizinci Hanedanı (1543-1292 BCE ) duvar boyamaları. [8] Öğütüldüğü incelik derecesine ve temel bakır karbonat içeriğine bağlı olarak, çok çeşitli maviler verdi. olarak bilinirdağ mavisi veya Ermeni taşı , ayrıca eskiden Azurro Della Magna ( İtalyanca’dan ) olarak biliniyordu . Yağ ile karıştırıldığında hafif yeşile döner. Yumurta sarısı ile karıştırıldığında yeşil-gri olur. Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice ve mavi verditer da, verditer genellikle kimyasal işlem ile yapılan bir pigment değinmektedir. Azurit pigmentinin daha eski örnekleri, malakite dönüşme nedeniyle daha yeşilimsi bir renk gösterebilir. Çok azurit, birçok mavi pigmente uygulanan bir terim olan lapis lazuli olarak yanlış etiketlendi . Orta Çağ resimlerinin kimyasal analizi olarakAzurit, ortaçağ ressamları tarafından kullanılan mavilerin ana kaynağı olarak kabul edilmektedir. Lapis lazuli (morötesi pigment) Orta Çağ boyunca başlıca Afganistan’dan tedarik edilirken, azurit o zamanlar Avrupa’da yaygın bir mineraldi. Fransa, Lyon yakınlarında büyük yataklar bulundu. 12. yüzyıldan beri Saksonya’da , orada bulunan gümüş madenlerinde çıkarılmıştır. [9]

Isıtma, azuriti , Cennino D’Andrea Cennini tarafından tarif edildiği gibi, daha pahalı fakat daha kararlı bir mavi pigment olan saflaştırılmış doğal ultramarin mavisinden ayırt etmek için kullanılabilir . Ultramarin ısıya dayanırken azurit siyah bakır okside dönüşür. Bununla birlikte, azuritin hafifçe ısıtılması, Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi bir pigment üretir.
Pigment olarak kullanım için öğütülmüş azurit

Arka plan Bir Sincap ile Lady tarafından Hans Holbein Genç Azurit ile boyandı

Raphael’in Madonna and Child Enthroned with Saints’indeki Madonna’nın mantosunun yeşilimsi tonu, azuritten malakite ayrışmasından kaynaklanmaktadır.

Azurit Taşı

Azurit Taşı

Takı
Azurit, bazen boncuk ve mücevher olarak ve ayrıca süs taşı olarak kullanılır. Ancak yumuşaklığı ve hava şartlarından dolayı masmavi rengini kaybetme eğilimi bu tür kullanımları sınırlamaktadır. Isıtma, azuriti kolayca yok eder, bu nedenle azurit numunelerinin tüm montajı oda sıcaklığında yapılmalıdır.

Toplama
Azuritin yoğun rengi onu popüler bir koleksiyoncu taşı yapar. Bununla birlikte, parlak ışık, ısı ve açık hava, zamanla renginin yoğunluğunu azaltma eğilimindedir. El değmemiş bir azurit örneğinin koyu mavi rengini korumaya yardımcı olmak için koleksiyoncular, orijinal doğal ortamına benzer serin, karanlık ve kapalı bir saklama ortamı kullanmalıdır.

Maden arama
Büyük bir bakır cevheri olmasa da, azuritin varlığı, yıpranmış bakır sülfür cevherlerinin varlığının iyi bir yüzey göstergesidir . Genellikle kimyasal olarak benzer malakit ile bağlantılı olarak bulunur ve bakır cevherlerinin varlığının güçlü bir göstergesi olan koyu mavi ve parlak yeşilin çarpıcı bir renk kombinasyo

nunu üretir.

Tarih
Bakır cevheri indikatörü olarak azurit ve malakit kullanımı dolaylı olarak nikel elementinin İngilizce dilinde ismine yol açmıştır . Nikelin ana cevheri olan ve aynı zamanda nikolit olarak da bilinen nikel, yüzeyde yıpranarak malakite benzeyen yeşil bir minerale ( annabergite ) dönüşür . Bu benzerlik için zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu nedeniyle gerekli yüksek eritme sıcaklıkları her zaman başarısızlıkla sonuçlandı o bakır cevheri olduğu inancıyla, nickeline, ancak bu tür girişimleri azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis ” olan kupfernickel olarak bilinir hale geldi . İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt ( nikel benzeri metal kobaltın kaşifi Georg Brandt tarafından eğitilmişti ), kupfernickel cevheri içinde muhtemelen yeni bir metal saklandığını fark etti ve 1751’de kupfernikel’i eriterek daha önce bilinmeyen bir metal üretmeyi başardı ( bazı göktaşları hariç ) gümüşi beyaz, demir benzeri metal. Mantıken, Cronstedt yeni metalini kupfernickel’in nikel kısmından sonra adlandırdı .

Modern uygulayıcılar için, Azurite’nin metafiziksel özellikleri hala eski güçlerini yansıtıyor, gerginliği ve karışıklığı ortadan kaldırıyor ve zihni yeni perspektiflere açıyor. Bu kristal, zekayı harekete geçirir, psişik ve sezgisel yeteneklerin gelişimini uyandırır ve içsel vizyonu manevi rehberliğe uygun hale getirir. Rüyaların geliştirilmesinde, meditatif veya kanallı bir duruma girmede ve vücut hareketlerinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Azurit, geçmiş ya da alternatif yaşamları keşfetmede faydalıdır ve Boğaz Çakrasını temizleme yeteneği, bu deneyimlerden hatırlanan kesin sözelleşmeye olanak tanır. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit, derin “masmavi” rengi ile adlandırılan yumuşak bir taştır. Kütle, nodül, seküler veya prizmatik kristallerden oluşan, bazen camsı bir parlaklık ile oluşan, üst oksidize bakır cevher kısımlarında bulunan bir bakır karbonat mineralidir. Doygun renk, parlaktan koyu maviye, indigo tonlarına kadar değişir ve açık mavi çizgiler içerebilir. Boya için pigment haline getirilmiş ve binlerce yıldır kumaş boyası olarak kullanılmıştır. [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139]Azurit Taşı Satış

Azurit, genellikle parlak yeşil renkte olan bir diğer bakır karbonat minerali olan Malakit ile karıştırılmış doğada bulunur. Birlikte, cilalı formda, Ana Dünya’ya benzerler ve yalnızca kendi özelliklerini değil, aynı zamanda şifalı enerjilerin güçlü bir karışımını da taşırlar.

Azurit-Malakit , enerjinin istisnai bir iletkeni olup, fiziksel rahatsızlığın iyileştirilmesinde topraklanmış, daha entegre bir süreç getirmektedir. Mavi ışın, yeşil ışınlar derin bir iyileşme kuvvetini kolaylaştırırken, sistem içerisindeki sakinleştirici stres seviyelerini enerjiye nüfuz eder ve hareket ettirir. Ayrıca, duygusal olarak yüklü düşüncelerin veya olumsuz duyguların bilinçaltının temizlenmesi ve daha yüksek ve daha açık bir zihinsel durumun geri kazanılmasında Üçüncü Göz’ün etkinleştirilmesi için de kullanılabilir. Bu, egosantrik özelliklerin çözülmesine, kibirliğin, kibirliliğin ve makyajsızlığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve “Herkes” ile evrensel bir bağlantıya dayanan esnekliğe ve bireyselliğe yönelik bir istekliliğe katkıda bulunur. Azurite-Malakit’in enerji bileşimi, bir kişinin derinliklerine girmesine izin vererek, meditasyona son derece elverişlidir. sürekli, mutlak ve ışığa yeniden doğmak için, her zaman doğuştan tamamen haberdar olmak için, korkusuz olarak benlik. [Raphaell, 146-147] [Hall, 78] [Melodi, 141-142]