OTANT�K TA�

MERCAN TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
MERCAN TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 7 GR
 • 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ
 • AYNI GÜN KARGO
 • ENDONEZYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MERCAN
 • ÖZEL KUTUSUNDA

MERCAN TAŞI KOLYE

 

MERCAN KOLYE

MERCAN KOLYE

Değerli mercan yakından resif binanın ‘taşlık’ mercan ilgili doğal mercan, bir taş kalitesi çeşittir. Değerli mercan mağaraları ve yarıklar da dahil olmak üzere, genellikle 500 feet karanlık ortamlarda, sedimantasyon düzeyi düşük kayalık deniz yataklarından derin oluşturan derin su mercan. Değerli mercan yavaş yavaş mercan polipleri olarak bilinen çok küçük deniz hayvanları tarafından inşa edilmiştir. Bu küçük, yumuşak bedenli yaratıklar kolonisi büyüdükçe birikir dakika, sert kabukları ile oluştururlar. Zamanla, koloni karmaşık şube ve iskelet yapıları sertleşmiş kalsiyum karbonat oluşur ve karotenoid pigmentleri tarafından renkli oluşmaya başlar. Bu biyolojik oluşumlar muazzam mercan resifleri küçük el büyüklüğünde yapılar arasında değişen büyüklüklerde, yılda sadece 1 milimetre gibi çok yavaş sık az büyür.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ DOĞAL MERCAN TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR

Çoğu mercan taşlar bugün mevcut corallium rubrum, mercan cinsin kırmızı renkli türler için çok özel bir pembe çeşitleri vardır. Ticarette, corallium rubrum bazen ‘asil mercan’ olarak adlandırılır ve takı için mercan en arzu edilen tip olarak kabul edilir. Noble mercan da popüler ‘mercan melek cildi’, somon renkli mercan bir pembe içerir. Fosil mercan ile birlikte corallium rubrum, agatized mercan onlar ithal edilebilir, yani regüle veya uluslararası ticaretten korunmaz mercan kum ve mercan parçaları, ve izni olmadan pek çok ülkeye ihraç. Ancak, Hawai kökenli mercan Lacey Yasası altında korunmakta ve hasat ve ABD ihraç edilemez. (Çoğunlukla Çin ve Hawaii) düzenlenmiş mercan Diğer tür corallium japonicum, corallium elatius, corallium sekundumun ve Antipathes Grandis bulunmaktadır. Bu uluslararası ticaret için izin isteyebilir rağmen, genellikle yurt takas olabilir.

Coral belirlenmesi
Coral Kökeni
Alış Coral
Coral Gemological Özellikleri
Mercan Çeşitleri
Coral Mitoloji
Mercan Takı
Coral Gemstone Bakımı
Coral Kabaşon
Doğal Mercan

MERCAN TAŞ KOLYE

MERCAN TAŞ KOLYE

Mercan belirlenmesi Geri Başa
Mercan bir organik maddedir ve benzeri organik taşlar, bir özellikle sert ve dayanıklı taş değildir. Kolayca ayırt yardımcı ve gibi benzer renkli taşlar gelen mercan belirleyebilir Mohs, 3 ila 4 arasında bir sertlik derecesi vardır carnelian, rhodonite veya spessartite lal. Bir kalsiyum karbonat kompozisyonu beyaz ve kırmızı mercan bir özgül ağırlığa ve 2.60-2.70 ve yoğunluk 1.486-1.658 arasında bir kırılma indisine sahiptir. Bu özel Gemological özellikler, opak forma mercanın saydam ile birlikte kolayca taklitler veya benzeri Gemmy malzemelerden doğal mercan belirlemenize yardımcı olabilir.

Mercan Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Değerli mercan tüm dünyada yerlerde bulunan olsa, (Napoli yakınlarındaki, İtalya) Torre del Greco mercan tüm dünyanın arz 200 yılı aşkın bir süredir üst mercan ticaret merkezi, işleme yaklaşık% 75 olmuştur. Mevcut değerli mercan bugün çoğu özellikle Sardinya, Batı Akdeniz’e hasat edilir. Kayda değer mevduat da Kızıldeniz, Biscay, Malezya Takımadaları, Midway Adaları, Japonya, Tayvan, Avustralya Körfezi ve Hawaii Adaları bulunur. Hawaii, kıyı Japonya, Akdeniz ve Kızıldeniz’den Değerli mercan bugün en iyi mercan olarak kabul edilir.

Coral Alış ve mercan Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Mercan rengi
Değerli mercan tipik ışık kırmızı derin öküz kan kırmızı (moro mercan) somon (momo mercan) ve orta-kırmızı (Sardegna mercan) dahil olmak üzere, kırmızı renkler sıcak pembemsi, bir dizi sergiler; renk giyildiğinde solmaya bilinmektedir. Noble mercan en çok arzu edilen üniforma rengi vardır, ama çoğu zaman pembemsi kırmızı, özellikle melek cilt mercan çizgiler veya beyaz lekeler sergileyebilirler. Değerli mercan ayrıca altın, beyaz, siyah ve mavi gibi diğer renklerde bulunabilir. Hawaii Altın renkli mercan son derece nadir ve son derece onun hafif chatoyancy için istenen olduğunu. Ticari ağır düzenlenir olarak siyah ve mavi mercan genellikle taşlar veya takı için kullanılmaz.

Mercan Açıklık ve Cilası
Değerli mercan opak tipik saydam olduğunu. Ne zaman işlenmemiş, bu doğal donuk, mat cila vardır. Cilalı mercan çekici bir camsı parlaklık sergiler. Mercan ince taneli kumtaşı ve zımpara ile parlatılmış ve daha sonra ince keçe tekerlekler parlatılır.

Mercan Kesim ve Şekil
Değerli mercan genellikle nedeniyle yumuşaklık ve donukluk için cabochon tr kesilir. Bu halk boncuk, süs oymalar ve heykeller için kullanılır. Cabochons hemen hemen her şekle bulunabilir, ancak oval, mermi ve serbest biçimli şekiller en popülerdir.

Mercan Kolye

Mercan Kolye

Coral Tedavisi
Doğal mercan tipik tedavisiz, ancak bazı malzemeler daha değerli bir renk elde etmek boyalı olabilir. Cam, kemik, kabuklu kabuk ve plastik gibi mercan taklit için kullanılan diğer malzemelerin, bir çeşitlilik vardır.

Coral Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CaCO3, Kalsiyum karbonat – organik
Kristal Yapısı: (Trigonal), mikrokristalin
Renk: Mavi, kırmızı, pembe, beyaz, siyah
Sertlik: 3 Mohs ölçeğine göre 4
Kırılma indisi: Beyaz ve kırmızı: 1,486 1.658 kadar
Yoğunluk: Beyaz ve kırmızı: 2.60 2.70 kadar
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak için Saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: Beyaz ve kırmızı: -0,160 -0.0172 için
Parlaklık: Işlenmemiş donuk, cilalı vitreus
Floresan: Zayıf; menekşe
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Mercan: Taş Çeşitleri ya da benzer Değerli Taş: Başa Dön
Fosil Mercan
Fosil Mercan
Değerli mercan teknik hiç taşlar olmayan taşlar küçük ama önemli grubuna aittir. Aksine çoğu renkli taşlar gibi kristal yapıları mineralleri olmak yerine, mercan biyolojik süreçte oluşur ve böylece organik taşlar elit sınıfına aittir. Organik taşlar sınıf oldukça küçük olmasına rağmen, grup içinde çok sıradışı ve önemli taş çeşitleri bir dizi vardır. Conch inci, akik (kırmızı akik), rhodonite, spessartite granat, cam, boynuz, kauçuk (gütaperka), kemik ve plastik gibi renk veya doku benzerliklerden, nedeniyle mercan için yanlış olabilir bir kaç malzeme vardır.
az, güneş ve uzak okyanuslar için İnsanın özlemi mükemmel şekillenme – Mercanlar çok özel bir hayranlık ile dekoratif bir malzemedir.

Adının kökeni itibariyle etymologists tek görüş, ancak değildir. Bazıları mercan ince dalları, bazen küçük figürler gibi bakmak, ‘denizkızı’ için, ya da ‘kura-haleler’ dan mercan hayvanlarının sert, kalkerli iskeleti gösterir Yunan ‘korallion’ geldiğini söylüyorlar. Diğerleri kelimesi Filistin, Küçük Asya ve Akdeniz çevresindeki kahinler kullanılmak üzere kullanılan mercan dalları için İbranice ‘Göral’, (kura çekiminde kullanılan küçük taş), türetilmiş olduğunu daha olası olduğunu düşünüyorum.

Mercanlar Biskay ve Kanarya Adaları, etrafında yanı sıra kuzey-doğu Avustralya ve Midway, Kızıldeniz’de, Japonya, Tayvan ve çevresinde Malezya Takımadaları sularda üç ila 300 metre derinliklerde yaşayan Ada. Akdenizde, Tunus ve Cezayir, eski Yugoslavya ve Türkiye dışı Sardunya kıyıları Tiren Denizi’nde mercan bankalar vardır.

Mercan Taş Kolye

Mercan Taş Kolye

Biz ilk Doğanın en güzel mucizeler arasındadır resifleri, bankalar ve atolls Avustralya’da Güney Okyanusu’ndaki veya kapalı mercan resifleri, düşünmek kelime mercan duyduğunuzda. Ancak, biz burada konuşurken hangi bu korumalı mercan türlerinin değildir. Takı, böyle ‘corallium rubrum’ ve kullanılan ‘corallium japonicum’dan’ olarak mercan olduğunu.

Inci gibi, bu da organik takı malzemelerdir. Kesinlikle her ikisi de kimyasal yakından birbiriyle ilişkili su ürünleri olduğunu ilginç bir gerçektir. Her ikisi de en fazla yüzde 90 kalsiyum karbonat içerir. Ve gerçekten doğa kızıl mercan ve aynı sevimsiz hammaddeden inci hem yarattığı mucizevi bir şeydir.

Mercan nelerdir?

Mercanlar, uzun çağımızın önce ılık denizlerin derinliklerinde büyük koloniler halinde yerleşen minik canlıların ürünüdür. Bir etli deri ile çevrili polipler, mercanlar ağaçlar ve dalları gibi büyüdüğü bir karbonik madde salgılamak. Gerçek dalları nadiren bir buçuk inç (4 cm) aşan rağmen Bunlar, onaltı inç (40 cm) bir yüksekliğe ulaşabilir. Çatal, onlar biraz kalındır. Bu takılar, büyük mercan boncuk veya oymalar için değerli hammadde elde edilir, bu parçalardan olduğunu.

Geleneksel olarak, kırılgan küçük mercan ağaçları trol ağları ile derinliklerinden getirildi. Birinci sınıf mercanlar şimdi çok nadir hale gelmiştir çünkü Ancak, dalgıçlar artık onların aşağı gidiyor ve hassas mercan dalları hasat içeren daha az yıkıcı süreç içinde, dağıtılır. Bundan sonra, dallar, temizlenmiş sıralanmış ve testereler, bıçak, dosya veya matkaplar vasıtasıyla işlenir. Mercan genellikle zemin veya bir tekerlek üzerinde kesilmez.

Mercan Taşı Gümüş Kolye

Mercan Taşı Gümüş Kolye

İşlenmemiş, mercan mat olduğunu. O bu güzel parlaklık üzerinde alır cilalı kadar o değil. Genellikle, gözenekli delik deşik veya çatlak olup, bu durumlarda daha az kalitelidir. Bu türden mercan bazen görünüşünü iyileştirmek için renkli mum ile doldurulur. Yüksek kaliteli mercan eşit bir renk ve çatlaklar, lekeler, şeritlerin ve delik ücretsiz. Hakiki tedavisiz mercan nadir olduğundan, iyi fiyat almak yok. Bu nedenle, herkes kuşkuculuk belli bir derece ile konuyu görüntülemek için yapardı ucuza kaliteli mercan gibi görünen sunuluyor. Yapılacak en iyi şey saygın bir tüccar kişinin yüksek kaliteli mercan takılar satın almaktır.

Mercan renkli, hassas dünyası

Mercanlar mutlaka kırmızı tipik renk olarak düşünülür olsa bile, kırmızı olmak zorunda değilsiniz. Mercanlar, kırmızı beyaz ve siyah, mavi ve kahverengi renkleri geniş bir yelpazede Doğada yetişen. En popüler tür soluk pembe ya da somon, derin koyu kırmızı bütün yolu olarak kırmızı tonları vardır. Mavi olanlar son derece nadirdir iken Siyah mercanlar ve altın mercanlar, moda çoktur. Pembe ile kaplanmış melek cilt mercan beyaz, özellikle kıymetli olarak kabul edilir. Diğer iyi bilinen renkler, zengin kırmızı Japon Moro mercan, soluk pembe ‘Böke’ kırmızı ‘Sardegna’ vardır.

Bir yandan mercan üzerinde özellikle hassas değildir, fakat sadece 3.5 bir sertliğe sahip başka herhangi bir taş malzemeden daha yumuşaktır. Onların güzelliği kolayca örnek kozmetik, sıcak su veya parlak ışık için, yanlış tedavi sonucu bozulabilir. Mercan takılar güvenli bir yerde ve zaman yumuşak, nemli bir havlu ile temizlenmelidir zaman tutulmalıdır. Mercan yüzeyi çizilebilir yoksa, kuyumcu o repolished gelmiş olabilir.

Cazip lightweights: Kök ve köpük mercan

Kök veya köpük mercanlar daha hafif ve daha makul değerli mercan daha fiyatlı. Kökleri değil yani, ama mercan büyüme özel bir tür – Kök mercanlar aslında bir mercan türlerinin hepsi kendi vardır. Bazen köpük mercan ile karıştırılıyor. İkinci kum veya çamur içinde sabit ve büyümenin ana parçası mercan ayak geçişi oluşturacak kalır Japon Momo mercan bu parçalarıdır. Uzun bir süre için ticaret olmuştur. Kök mercan daha ağır ve biraz daha pahalı. Her iki tür Çin ve Japonya’dan büyük miktarlarda ticaret içine kendi yolunu bulur. Renk ve hacim düşük fiyatlarla talep Nerede olursanız olun boyutu ve onların nispeten düşük ağırlık nedeniyle, onlar popülerdir.

Mercan Kolye

Mercan Kolye

Çıplak cilt üzerinde Coral – dayanılmaz!

Coral dekoratif amaçlı kullanılan ve ezelden beri koruyucu taş gibi saygın edilmiştir. Bugün bile, kırmızı mercanlar hala birçok kültürde kötü ruhlara karşı kullanıcıyı korumak için bir tılsım olarak giyilir. Modern taş terapistleri çok yüksek olumlu etkileri saygısı. Bu söylenir Mercan, gerilim ve korku rahatlatır ve sosyal yaşamın olumlu formlarını destekler.

Mercan koruyucu ve canlandırıcı yürürlükte antik inanç, küçük bir çocuğun boynuna kırmızı mercanlar bir kolye koyarak özel olarak yaşatılır. Genç kızlar çok sık mücevher ilk parçası olarak güzel bir mercan kolye verilir. Oysa mercan bundan daha: Bazı harika bir yol mercan çıplak cilt üzerinde olumlu etkisi dayanılmaz geliştirilmesi, kendi giyenin cilt yansıtır. Mercan akla gelebilecek en çekici dekoratif malzemelerden biridir. Tekrar ve tekrar, fantastik kreasyonlar uluslararası tasarımcıları ilham veriyor.
Coral birkaç sözde bir “organik taşlar,” olmanın diğer ana olanları inci ve kehribar. Polip olarak bilinen organizmalar tarafından salgılanan oluyor kalsiyum karbonat (inci gibi) yapılmış, mercan çoğunlukla polip kolonileri resifleri oluşturmak için bir araya sıkışmış tropikal okyanuslarda, bulunur.

Kuyumcular en ilgi mercan gül soluk koyu kırmızı renk aralıkları ve dallı mevduat “yetişen” kıymetli veya asil mercan, corallium rubrum, denir. Değerli mercan İtalya, Fransa, İspanya, Cezayir ve Tunus kıyılarında Akdeniz’de neredeyse sadece hasat edilir. Diğer tipler veya mercan Malezya ve Japonya, Avustralya ve Afrika, ve çok sayıda Pasifik Isles kapalı sulardan çekilir.

Çocukları korumak için Romalılar tarafından Düşünce, bugün birçok kişi mercan kendisi korunması gerekiyorsa merak ediyor. Mercan resifleri korkutucu bir hızda kapalı ölüyor, dünyanın en tehdit ekosistemleri arasında yer almaktadır. Dünyanın okyanuslara run-off nedeniyle kıyı boyunca Kirlilik balıkçı tarafından kaynaklanan hasar, ardından mercan büyük katilidir.

Yine, kuyumculuk sektörü de soruna katkıda olabilir algı pek çok insan için mercan bir sevilmeyen bir malzeme yapar. Nitekim, kalsiyum karbonat yapılmış değildir Hawaii siyah mercan, zaten korunur ve hareketler için, olanları en yaygın, kırmızı ve pembe çeşitlerin hasat yasağı ayakta olan ince takı.

Mercan Taş Kolye

Mercan Taş Kolye

Ne yapılmış çok yüzyıllar boyunca kuyumcular için cazip mercan onun görünüşte bitmez tükenmez kaynağı olmuştur; Böyle karmaşık olarak oymalar detaylandırmak üzere kendisini ödünç göreceli yumuşaklık, ünlüler; ve yolu parlak, parlak bitirmek için cilalı olabilir. Mercan genellikle yuvarlak içine moda fıçı şeklinde, ya da dikdörtgen boncuklar, yanı sıra show-durdurma cabochons kolye ve yüzük. Bazen mercan minik dalları oluşturmak için bir araya sinirli zaman olduğu gibi, doğal haliyle bırakılır bilezik veya çifti küpe.

Gibi turkuaz, mercan bir elyaf olan Kızılderili takı. Açıkçası Hopi ve Zuni tarihsel yaşamış Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nde hiçbir mercan var olsa da, mercan satış ve ticaret için malzeme ithal 16. yüzyıl İspanyollar tarafından yerli halklara tanıtıldı.

MERCAN TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
MERCAN TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 7 GR
 • 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ
 • AYNI GÜN KARGO
 • ENDONEZYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MERCAN
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MERCAN TAŞI KOLYE

 

MERCAN KOLYE

MERCAN KOLYE

Değerli mercan yakından resif binanın ‘taşlık’ mercan ilgili doğal mercan, bir taş kalitesi çeşittir. Değerli mercan mağaraları ve yarıklar da dahil olmak üzere, genellikle 500 feet karanlık ortamlarda, sedimantasyon düzeyi düşük kayalık deniz yataklarından derin oluşturan derin su mercan. Değerli mercan yavaş yavaş mercan polipleri olarak bilinen çok küçük deniz hayvanları tarafından inşa edilmiştir. Bu küçük, yumuşak bedenli yaratıklar kolonisi büyüdükçe birikir dakika, sert kabukları ile oluştururlar. Zamanla, koloni karmaşık şube ve iskelet yapıları sertleşmiş kalsiyum karbonat oluşur ve karotenoid pigmentleri tarafından renkli oluşmaya başlar. Bu biyolojik oluşumlar muazzam mercan resifleri küçük el büyüklüğünde yapılar arasında değişen büyüklüklerde, yılda sadece 1 milimetre gibi çok yavaş sık az büyür.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ DOĞAL MERCAN TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR

Çoğu mercan taşlar bugün mevcut corallium rubrum, mercan cinsin kırmızı renkli türler için çok özel bir pembe çeşitleri vardır. Ticarette, corallium rubrum bazen ‘asil mercan’ olarak adlandırılır ve takı için mercan en arzu edilen tip olarak kabul edilir. Noble mercan da popüler ‘mercan melek cildi’, somon renkli mercan bir pembe içerir. Fosil mercan ile birlikte corallium rubrum, agatized mercan onlar ithal edilebilir, yani regüle veya uluslararası ticaretten korunmaz mercan kum ve mercan parçaları, ve izni olmadan pek çok ülkeye ihraç. Ancak, Hawai kökenli mercan Lacey Yasası altında korunmakta ve hasat ve ABD ihraç edilemez. (Çoğunlukla Çin ve Hawaii) düzenlenmiş mercan Diğer tür corallium japonicum, corallium elatius, corallium sekundumun ve Antipathes Grandis bulunmaktadır. Bu uluslararası ticaret için izin isteyebilir rağmen, genellikle yurt takas olabilir.

Coral belirlenmesi
Coral Kökeni
Alış Coral
Coral Gemological Özellikleri
Mercan Çeşitleri
Coral Mitoloji
Mercan Takı
Coral Gemstone Bakımı
Coral Kabaşon
Doğal Mercan

MERCAN TAŞ KOLYE

MERCAN TAŞ KOLYE

Mercan belirlenmesi Geri Başa
Mercan bir organik maddedir ve benzeri organik taşlar, bir özellikle sert ve dayanıklı taş değildir. Kolayca ayırt yardımcı ve gibi benzer renkli taşlar gelen mercan belirleyebilir Mohs, 3 ila 4 arasında bir sertlik derecesi vardır carnelian, rhodonite veya spessartite lal. Bir kalsiyum karbonat kompozisyonu beyaz ve kırmızı mercan bir özgül ağırlığa ve 2.60-2.70 ve yoğunluk 1.486-1.658 arasında bir kırılma indisine sahiptir. Bu özel Gemological özellikler, opak forma mercanın saydam ile birlikte kolayca taklitler veya benzeri Gemmy malzemelerden doğal mercan belirlemenize yardımcı olabilir.

Mercan Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Değerli mercan tüm dünyada yerlerde bulunan olsa, (Napoli yakınlarındaki, İtalya) Torre del Greco mercan tüm dünyanın arz 200 yılı aşkın bir süredir üst mercan ticaret merkezi, işleme yaklaşık% 75 olmuştur. Mevcut değerli mercan bugün çoğu özellikle Sardinya, Batı Akdeniz’e hasat edilir. Kayda değer mevduat da Kızıldeniz, Biscay, Malezya Takımadaları, Midway Adaları, Japonya, Tayvan, Avustralya Körfezi ve Hawaii Adaları bulunur. Hawaii, kıyı Japonya, Akdeniz ve Kızıldeniz’den Değerli mercan bugün en iyi mercan olarak kabul edilir.

Coral Alış ve mercan Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Mercan rengi
Değerli mercan tipik ışık kırmızı derin öküz kan kırmızı (moro mercan) somon (momo mercan) ve orta-kırmızı (Sardegna mercan) dahil olmak üzere, kırmızı renkler sıcak pembemsi, bir dizi sergiler; renk giyildiğinde solmaya bilinmektedir. Noble mercan en çok arzu edilen üniforma rengi vardır, ama çoğu zaman pembemsi kırmızı, özellikle melek cilt mercan çizgiler veya beyaz lekeler sergileyebilirler. Değerli mercan ayrıca altın, beyaz, siyah ve mavi gibi diğer renklerde bulunabilir. Hawaii Altın renkli mercan son derece nadir ve son derece onun hafif chatoyancy için istenen olduğunu. Ticari ağır düzenlenir olarak siyah ve mavi mercan genellikle taşlar veya takı için kullanılmaz.

Mercan Açıklık ve Cilası
Değerli mercan opak tipik saydam olduğunu. Ne zaman işlenmemiş, bu doğal donuk, mat cila vardır. Cilalı mercan çekici bir camsı parlaklık sergiler. Mercan ince taneli kumtaşı ve zımpara ile parlatılmış ve daha sonra ince keçe tekerlekler parlatılır.

Mercan Kesim ve Şekil
Değerli mercan genellikle nedeniyle yumuşaklık ve donukluk için cabochon tr kesilir. Bu halk boncuk, süs oymalar ve heykeller için kullanılır. Cabochons hemen hemen her şekle bulunabilir, ancak oval, mermi ve serbest biçimli şekiller en popülerdir.

Mercan Kolye

Mercan Kolye

Coral Tedavisi
Doğal mercan tipik tedavisiz, ancak bazı malzemeler daha değerli bir renk elde etmek boyalı olabilir. Cam, kemik, kabuklu kabuk ve plastik gibi mercan taklit için kullanılan diğer malzemelerin, bir çeşitlilik vardır.

Coral Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CaCO3, Kalsiyum karbonat – organik
Kristal Yapısı: (Trigonal), mikrokristalin
Renk: Mavi, kırmızı, pembe, beyaz, siyah
Sertlik: 3 Mohs ölçeğine göre 4
Kırılma indisi: Beyaz ve kırmızı: 1,486 1.658 kadar
Yoğunluk: Beyaz ve kırmızı: 2.60 2.70 kadar
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak için Saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: Beyaz ve kırmızı: -0,160 -0.0172 için
Parlaklık: Işlenmemiş donuk, cilalı vitreus
Floresan: Zayıf; menekşe
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Mercan: Taş Çeşitleri ya da benzer Değerli Taş: Başa Dön
Fosil Mercan
Fosil Mercan
Değerli mercan teknik hiç taşlar olmayan taşlar küçük ama önemli grubuna aittir. Aksine çoğu renkli taşlar gibi kristal yapıları mineralleri olmak yerine, mercan biyolojik süreçte oluşur ve böylece organik taşlar elit sınıfına aittir. Organik taşlar sınıf oldukça küçük olmasına rağmen, grup içinde çok sıradışı ve önemli taş çeşitleri bir dizi vardır. Conch inci, akik (kırmızı akik), rhodonite, spessartite granat, cam, boynuz, kauçuk (gütaperka), kemik ve plastik gibi renk veya doku benzerliklerden, nedeniyle mercan için yanlış olabilir bir kaç malzeme vardır.
az, güneş ve uzak okyanuslar için İnsanın özlemi mükemmel şekillenme – Mercanlar çok özel bir hayranlık ile dekoratif bir malzemedir.

Adının kökeni itibariyle etymologists tek görüş, ancak değildir. Bazıları mercan ince dalları, bazen küçük figürler gibi bakmak, ‘denizkızı’ için, ya da ‘kura-haleler’ dan mercan hayvanlarının sert, kalkerli iskeleti gösterir Yunan ‘korallion’ geldiğini söylüyorlar. Diğerleri kelimesi Filistin, Küçük Asya ve Akdeniz çevresindeki kahinler kullanılmak üzere kullanılan mercan dalları için İbranice ‘Göral’, (kura çekiminde kullanılan küçük taş), türetilmiş olduğunu daha olası olduğunu düşünüyorum.

Mercanlar Biskay ve Kanarya Adaları, etrafında yanı sıra kuzey-doğu Avustralya ve Midway, Kızıldeniz’de, Japonya, Tayvan ve çevresinde Malezya Takımadaları sularda üç ila 300 metre derinliklerde yaşayan Ada. Akdenizde, Tunus ve Cezayir, eski Yugoslavya ve Türkiye dışı Sardunya kıyıları Tiren Denizi’nde mercan bankalar vardır.

Mercan Taş Kolye

Mercan Taş Kolye

Biz ilk Doğanın en güzel mucizeler arasındadır resifleri, bankalar ve atolls Avustralya’da Güney Okyanusu’ndaki veya kapalı mercan resifleri, düşünmek kelime mercan duyduğunuzda. Ancak, biz burada konuşurken hangi bu korumalı mercan türlerinin değildir. Takı, böyle ‘corallium rubrum’ ve kullanılan ‘corallium japonicum’dan’ olarak mercan olduğunu.

Inci gibi, bu da organik takı malzemelerdir. Kesinlikle her ikisi de kimyasal yakından birbiriyle ilişkili su ürünleri olduğunu ilginç bir gerçektir. Her ikisi de en fazla yüzde 90 kalsiyum karbonat içerir. Ve gerçekten doğa kızıl mercan ve aynı sevimsiz hammaddeden inci hem yarattığı mucizevi bir şeydir.

Mercan nelerdir?

Mercanlar, uzun çağımızın önce ılık denizlerin derinliklerinde büyük koloniler halinde yerleşen minik canlıların ürünüdür. Bir etli deri ile çevrili polipler, mercanlar ağaçlar ve dalları gibi büyüdüğü bir karbonik madde salgılamak. Gerçek dalları nadiren bir buçuk inç (4 cm) aşan rağmen Bunlar, onaltı inç (40 cm) bir yüksekliğe ulaşabilir. Çatal, onlar biraz kalındır. Bu takılar, büyük mercan boncuk veya oymalar için değerli hammadde elde edilir, bu parçalardan olduğunu.

Geleneksel olarak, kırılgan küçük mercan ağaçları trol ağları ile derinliklerinden getirildi. Birinci sınıf mercanlar şimdi çok nadir hale gelmiştir çünkü Ancak, dalgıçlar artık onların aşağı gidiyor ve hassas mercan dalları hasat içeren daha az yıkıcı süreç içinde, dağıtılır. Bundan sonra, dallar, temizlenmiş sıralanmış ve testereler, bıçak, dosya veya matkaplar vasıtasıyla işlenir. Mercan genellikle zemin veya bir tekerlek üzerinde kesilmez.

Mercan Taşı Gümüş Kolye

Mercan Taşı Gümüş Kolye

İşlenmemiş, mercan mat olduğunu. O bu güzel parlaklık üzerinde alır cilalı kadar o değil. Genellikle, gözenekli delik deşik veya çatlak olup, bu durumlarda daha az kalitelidir. Bu türden mercan bazen görünüşünü iyileştirmek için renkli mum ile doldurulur. Yüksek kaliteli mercan eşit bir renk ve çatlaklar, lekeler, şeritlerin ve delik ücretsiz. Hakiki tedavisiz mercan nadir olduğundan, iyi fiyat almak yok. Bu nedenle, herkes kuşkuculuk belli bir derece ile konuyu görüntülemek için yapardı ucuza kaliteli mercan gibi görünen sunuluyor. Yapılacak en iyi şey saygın bir tüccar kişinin yüksek kaliteli mercan takılar satın almaktır.

Mercan renkli, hassas dünyası

Mercanlar mutlaka kırmızı tipik renk olarak düşünülür olsa bile, kırmızı olmak zorunda değilsiniz. Mercanlar, kırmızı beyaz ve siyah, mavi ve kahverengi renkleri geniş bir yelpazede Doğada yetişen. En popüler tür soluk pembe ya da somon, derin koyu kırmızı bütün yolu olarak kırmızı tonları vardır. Mavi olanlar son derece nadirdir iken Siyah mercanlar ve altın mercanlar, moda çoktur. Pembe ile kaplanmış melek cilt mercan beyaz, özellikle kıymetli olarak kabul edilir. Diğer iyi bilinen renkler, zengin kırmızı Japon Moro mercan, soluk pembe ‘Böke’ kırmızı ‘Sardegna’ vardır.

Bir yandan mercan üzerinde özellikle hassas değildir, fakat sadece 3.5 bir sertliğe sahip başka herhangi bir taş malzemeden daha yumuşaktır. Onların güzelliği kolayca örnek kozmetik, sıcak su veya parlak ışık için, yanlış tedavi sonucu bozulabilir. Mercan takılar güvenli bir yerde ve zaman yumuşak, nemli bir havlu ile temizlenmelidir zaman tutulmalıdır. Mercan yüzeyi çizilebilir yoksa, kuyumcu o repolished gelmiş olabilir.

Cazip lightweights: Kök ve köpük mercan

Kök veya köpük mercanlar daha hafif ve daha makul değerli mercan daha fiyatlı. Kökleri değil yani, ama mercan büyüme özel bir tür – Kök mercanlar aslında bir mercan türlerinin hepsi kendi vardır. Bazen köpük mercan ile karıştırılıyor. İkinci kum veya çamur içinde sabit ve büyümenin ana parçası mercan ayak geçişi oluşturacak kalır Japon Momo mercan bu parçalarıdır. Uzun bir süre için ticaret olmuştur. Kök mercan daha ağır ve biraz daha pahalı. Her iki tür Çin ve Japonya’dan büyük miktarlarda ticaret içine kendi yolunu bulur. Renk ve hacim düşük fiyatlarla talep Nerede olursanız olun boyutu ve onların nispeten düşük ağırlık nedeniyle, onlar popülerdir.

Mercan Kolye

Mercan Kolye

Çıplak cilt üzerinde Coral – dayanılmaz!

Coral dekoratif amaçlı kullanılan ve ezelden beri koruyucu taş gibi saygın edilmiştir. Bugün bile, kırmızı mercanlar hala birçok kültürde kötü ruhlara karşı kullanıcıyı korumak için bir tılsım olarak giyilir. Modern taş terapistleri çok yüksek olumlu etkileri saygısı. Bu söylenir Mercan, gerilim ve korku rahatlatır ve sosyal yaşamın olumlu formlarını destekler.

Mercan koruyucu ve canlandırıcı yürürlükte antik inanç, küçük bir çocuğun boynuna kırmızı mercanlar bir kolye koyarak özel olarak yaşatılır. Genç kızlar çok sık mücevher ilk parçası olarak güzel bir mercan kolye verilir. Oysa mercan bundan daha: Bazı harika bir yol mercan çıplak cilt üzerinde olumlu etkisi dayanılmaz geliştirilmesi, kendi giyenin cilt yansıtır. Mercan akla gelebilecek en çekici dekoratif malzemelerden biridir. Tekrar ve tekrar, fantastik kreasyonlar uluslararası tasarımcıları ilham veriyor.
Coral birkaç sözde bir “organik taşlar,” olmanın diğer ana olanları inci ve kehribar. Polip olarak bilinen organizmalar tarafından salgılanan oluyor kalsiyum karbonat (inci gibi) yapılmış, mercan çoğunlukla polip kolonileri resifleri oluşturmak için bir araya sıkışmış tropikal okyanuslarda, bulunur.

Kuyumcular en ilgi mercan gül soluk koyu kırmızı renk aralıkları ve dallı mevduat “yetişen” kıymetli veya asil mercan, corallium rubrum, denir. Değerli mercan İtalya, Fransa, İspanya, Cezayir ve Tunus kıyılarında Akdeniz’de neredeyse sadece hasat edilir. Diğer tipler veya mercan Malezya ve Japonya, Avustralya ve Afrika, ve çok sayıda Pasifik Isles kapalı sulardan çekilir.

Çocukları korumak için Romalılar tarafından Düşünce, bugün birçok kişi mercan kendisi korunması gerekiyorsa merak ediyor. Mercan resifleri korkutucu bir hızda kapalı ölüyor, dünyanın en tehdit ekosistemleri arasında yer almaktadır. Dünyanın okyanuslara run-off nedeniyle kıyı boyunca Kirlilik balıkçı tarafından kaynaklanan hasar, ardından mercan büyük katilidir.

Yine, kuyumculuk sektörü de soruna katkıda olabilir algı pek çok insan için mercan bir sevilmeyen bir malzeme yapar. Nitekim, kalsiyum karbonat yapılmış değildir Hawaii siyah mercan, zaten korunur ve hareketler için, olanları en yaygın, kırmızı ve pembe çeşitlerin hasat yasağı ayakta olan ince takı.

Mercan Taş Kolye

Mercan Taş Kolye

Ne yapılmış çok yüzyıllar boyunca kuyumcular için cazip mercan onun görünüşte bitmez tükenmez kaynağı olmuştur; Böyle karmaşık olarak oymalar detaylandırmak üzere kendisini ödünç göreceli yumuşaklık, ünlüler; ve yolu parlak, parlak bitirmek için cilalı olabilir. Mercan genellikle yuvarlak içine moda fıçı şeklinde, ya da dikdörtgen boncuklar, yanı sıra show-durdurma cabochons kolye ve yüzük. Bazen mercan minik dalları oluşturmak için bir araya sinirli zaman olduğu gibi, doğal haliyle bırakılır bilezik veya çifti küpe.

Gibi turkuaz, mercan bir elyaf olan Kızılderili takı. Açıkçası Hopi ve Zuni tarihsel yaşamış Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nde hiçbir mercan var olsa da, mercan satış ve ticaret için malzeme ithal 16. yüzyıl İspanyollar tarafından yerli halklara tanıtıldı.