OTANT�K TA�

YEŞİM TAŞI DOĞAL KAYA 7 KG

DOĞAL KAYALAR
YEŞİM TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 42 CM
 • 7 KG
 • AYNI GÜN KARGO
 • ÇİN
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • ŞIK AHŞAP STANDLI
 • YEŞİM TAŞI

YEŞİM TAŞI DOĞAL KAYA 7 KG

Yeşim efsane onu çevreleyen mitler benzersiz bir sembolik enerjinin taş ve benzersiz. Güzelliği ve geniş anlamlılık ile yeşim binlerce yıldır insanlık için özel bir cazibe düzenledi.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE DOĞAL YEŞİM  TAŞI (JADE)  KAYA KOLEKSİYON BİR PARÇA OLUP ŞIK AHŞAP STANDI İLE EVİNİZDE ,OFİSİNİZDE KULLANABİLİRSİNİZ..ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.
AĞIRLIK :7 KG STANDLI UZUNLUK: 42 CM 

YEŞİM TAŞI

YEŞİM TAŞI

Bu taş, birçok ince nüansları geliyor onun ağırbaşlı ama oldukça yağlı parlaklık, yeşil, ama aynı zamanda tonlarında, beyaz, gri, siyah, sarı, turuncu ve mor narin tonlarında bazı 7000 yıldır Man bilinmektedir . Tarih öncesi çağlarda, ancak o silah ve araçları için ideal bir malzeme yapılmış olan tokluk için çok daha saygın edildi. Ancak M.Ö. 3000 yeşim ‘yu’, ‘kraliyet mücevher’ olarak Çin’de bilinen gibi erken.

Muazzam Çin imparatorluğunun kültür ve sanat uzun tarihinde, yeşim hep Batı’da altın ve elmas olduğunu kabaca karşılaştırılabilir çok özel bir öneme, olmuştur. Jade en iyi nesneler ve kült figürleri değil, aynı zamanda imparatorluk ailesinin yüksek rütbeli üyeleri için mezar mobilyalar değil sadece kullanıldı. Bugün de, bu mücevher, iyi, güzel ve değerli bir sembolü olarak kabul edilir. Bu bilgelik, adalet, merhamet, tevazu ve cesaret Konfüçyüs erdemleri temsil, henüz aynı zamanda kadın-erotik simgeliyor. Yeşim pazarına bir ziyaret, Hong Kong ya da Rangoon’a içinde olabilir veya Christie tarafından düzenlenen Hong Kong yeşim ihaleleri birinde, bu taş Asya halkı için vardır önemi konusunda bir fikir verebilir.

Ancak, uzun zaman önce Kolomb öncesi dönem olarak, Mayalar, Aztekler ve Orta Amerika Olmecs da onur ve altından daha çok yeşim değerli. Yeni Zelanda’nın Maoriler, eski zamanlardan yerli yeşim gelen silah ve kült aletleri oyma günümüze devam eden bir geleneği başladı. Eski Mısır’da, yeşim sevgi taş, iç barış, uyum ve denge olarak takdir edildi. Çok diğer bölge ve kültürlerde, yeşim şanslı ya da koruyucu taşı olarak kabul edildi; henüz dolayı insanlar bu büyüleyici gem hakkında nispeten daha az şey biliyordu aslında muhtemelen oldu Asya’da olduğu önemi hiçbir yerde yakın vardı. Neyse, ancak son zamanlarda, renkler ve ince parlaklık büyüleyici yelpazesi ile sertlik ve tokluk onun mükemmel etkileşimiyle sadece bilenler büyüleyen bu taş insanların anlayışı, gelişti; ve bunun için onların saygısı tüm dünyada artış olmuştur.

Yeşim nedir?

Çin’de denir ‘Jade’ ya yu, kesinlikle iki farklı taşlar, nefrit ve jadeit için genel bir terim konuşuyor. Isim fileto taşı, ‘de ijada piedra’ İspanyolca türetilmiştir.

Jadeite ve nefrit hem ‘Zhen yu’, ‘hakiki yeşim “olarak Çin’de kabul edilmektedir. Bu mineraloglar ve Gemmologists onların görünüş, onların sertlik ve işlenmekte olan zaman sergiledikleri özellikler bakımından birbirlerine önemli bir benzerlik beri, aralarında ayrım başladı 19. yüzyılın başına kadar değildi. Onlar yoğun yakın taneli, keçeleşmiş agrega oluşur çünkü ikisi de, zor, ancak onların kimyasal bileşim ve renkleri birbirinden farklıdır. Nephrite ağırlıklı orta koyu yeşil ya da gri-yeşil arasında değişir, ama aynı zamanda beyaz, sarımsı veya kırmızımsı olabilir. Nadir ve biraz daha sert, beyaz veya pembe, ve kırmızılar, siyahlar, kahverengi ve menekşe değil, aynı zamanda yeşil dahil jadeid görüntüler tonlar. Her iki mineraller, renk dağıtılan yolu bir hayli değişir. Sadece çok ince yeşim eşit dağıtılmış renktir. Bu her zaman kusurları olarak kabul edilemez olsa nefrit ve jadeid Hem sık sık, damarlar, lekeleri ve onlar aracılığıyla çalışan çizgiler var. Aksine, bu örneklerin bazı özellikle değerli olarak kabul edilir.

Yeşim Taşı Jade

Yeşim Taşı Jade

Jade: hammaddeden bitmiş ürüne

Jadeit nefrit daha nadir olduğu ve bu nedenle de daha değerli olarak kabul edilir. Nephrite mevduat Çin, Yeni Zelanda, Rusya, Guatemala ve İsviçre Alpleri’nde bulundu. Kanada yeşim sözde Koyu yeşil yeşim, aynı zamanda Batı Kanada’da bulunur. Jadeite Çin, Rusya ve Guatemala’da bulunan, ancak en iyi taş şimdi Myanmar olarak bilinen, Burma geliyor. Orada, yıllık olarak ‘Mücevher, Yeşim ve inciler Emporium’ her boyda yeşim taşları ihalesi. Hammadde satın alırken, bayi nodüller, bloklar ve fragmanları ya bütün olarak veya dilimler halinde kesilmiş edildikten sonra ve sadece çok küçük bir pencere, bazı ilk taşlama sonucu olduğunu, çünkü oldukça şanslı olması gerekir. Değerli yeşil yeşim, ya da neredeyse değersiz, benekli veya çizgili malzeme: Yani alıcı iç gizli tam olarak ne göremiyorum. Kesme işlemi gerçek kalite ortaya koyuyor başlayana kadar bu değil.

Canton, Pekin ve Hong Kong yeşim kesme merkezlerinde, hammadde zımpara ve elmas tozu ile işlenir. Yeşim, bir kural olarak, şeffaf değil, ama iyi bir parlaklık olduğundan, cabochon en ona uygun şeklidir. İnce kolye olarak takılabilir şeritler, ve yeşim bilezik çok popülerdir. Yuvarlak, silindirik ve yassı şekiller çekici kolyeler yapmak için kombine edilebilir. Geleneksel olarak, yeşim ince figürler, telkari görüntüleri veya ince cidarlı kaplara işlenir. Bu bazen hatalı yeşim oyma olarak adlandırılır. İstenmeyen materyal kesme işlemi sırasında çıkarılır aslında, taş, daha sonra cilalı. Burada bir kez daha biz nefrit ve jadeit arasındaki ince farkı görmek: cilalı nefrit reçineli bir parlaklığa sahip bir yüzeye sahip iken, parlatma sonra jadeit camsı parlaklık neredeyse bir ayna olduğu gibi parlamaya görünüyor.

Ne iyi yeşim ayıran?

Koleksiyoncular yanı sıra takı sevenler için, yeşim büyüleyici bir taştır. Asya’da, her şeyden önce, bir antika olarak tahsil edilir. Gem kalitesi ve işleme, din ve inanç yanısıra önemli bir rol oynamaktadır. Batı’da, birçok kişi enfiye kutuları, ağızlık, küçük kaseler veya yüzük şeklinde yeşim toplamak için tercih ediyor. Her toplayıcı kendi tat ve renk, stil ve şekil bakımından kendi beğenisine sahip olduğundan, yeşim nesnelerin satın kesin tavsiyeler vererek kolay bir konudur.

Ancak, yeşim ise, aynı zamanda, geleneksel kılığında değil, aynı zamanda daha modern tasarımlar değil sadece harika bir mücevher. Özellikle son yıllarda, yaratıcı takı ve değerli taş üreticileri böylece oldukça uzun bir süre için oldukça geleneksel bir karakter vardı yeşim, görüntü sprucing, bazı harika, up-to-date takı tasarımı ile geldi.

Genel olarak, yeşim değeri renk ve renk, canlılık ve doku yoğunluğu, ve açıklık ve saydamlığa göre belirlenir. Özellikle renkler için beğenileri bölgeden kültüre bölge ve kültürüne çok önemli ölçüde değişebilir. Yalnız yeşil yeşim ise, bilenler, emperyal yeşim hatta yeşil, yoğun aracılığıyla yeşil elma ve ıspanak yeşil gelen, yedi ana nitelikleri arasındaki tüm hafif yol ve yeşil daha ağır benekli gölgeler için ayırt. Bu özel nüanslar genellikle örtüşüyor ve neredeyse eğitimsiz bir göz tarafından kabul edilebilir. ABD ve Avrupa, zümrüt yeşili, ıspanak, yeşil ve yeşil elma özellikle değerli olarak kabul edilir. Uzak Doğu’da, diğer taraftan, saf beyaz ya da narin pembe tona sahip sarı ince derece saygın olduğunu. Mücevher dünyasında, lavanta yeşim ince mor nüansları çok popülerdir. Ancak kenarları, en yüksek fiyat çeker inanılmaz bir derinlik renk, at parlar imparatorluk yeşim, nadir, zümrüt yeşil. Ne yazık ki, sadece iyi ve doğal yeşim satışa sunulan, ancak genellikle sahte veya düşük kaliteli ürünler veya renkli ya da başka tedavi edilmiştir taşlar, bu satın alma, ister sadece saygın bayi ve kuyumcular iyi yeşim satın önerilir beri bir koleksiyon veya mücevher bağımsız bir parça olarak yapılan.

YEŞİM

YEŞİM

Sembolik enerji ve güzellik, geleneksel ve modern, özellikle ahenkli bir şekilde yeşim birleştirilir. Ve taş terapisi o yeşim ‘aynı zamanda bir dengeleme sahiptir ve etkisi uyumlaştırılması ederken, bir yandan yaratıcılığı ve zihinsel çeviklik uyarır. “Söylenir Ve ne bizim zamanlarda, muhtemelen daha ihtiyaç duyabileceği – Peki bu güzel taş aynı zamanda bize sevinç, canlılık ve mutluluk her getirir.
ade taşlar çeşitli kapsayan bir terimdir ama yeşim saf formları jadeite ve nefrit bulunmaktadır. Yeşim ilk dolayı tokluk silah ve araçlar yapmak için kullanılan zaman yeşim geçmişi birkaç bin yıl gider. Mayalar ve Aztekler derece yeşim kabul ve adı “yeşim” “tarafında ağrı için taş” anlamına gelen, “ijada de piedra” İspanyolca kaynaklanır. İspanyol kaşifler Orta Amerika, kendi yanlarına yeşim parçaları tutan bu hastalıkların tedavisi olabilir inanan yerlileri gördükten sonra bu şekilde seçildi. Çin “cennet” veya “emperyal” anlamına gelen “yu” olarak Yeşim bakın. Bu nedenle, Çin kültüründe imparatorluk mücevher olarak kabul edilir. Çin’de, yeşim Shang krallarının mezarları bulunmuştur.

Jade ayrıca Yeni Zelanda tarihinin bir rol oynar. Bu Güney Adası’nda bulunan ve “Pounamu”, “greenstone” veya “Yeni Zelanda yeşim” diyoruz Yeni Zelanda Maoriler tarafından yıllardır değerli olmuştur. Pounamu örneğin kısa kulüpleri ve süs olarak keski ve balık kancaları, ve silah gibi Maori araçları haline yapılmıştır. Bu Yeni Zelanda yeşim genellikle nefrit olduğunu. Rusya’nın Baykal Gölü bölgesinden Ispanak-yeşil nefrit “Rus yeşim” olarak bilinir. Jadeite yeşim iki çeşit nadirdir, ve sonuç olarak daha değerlidir. Yeşim en değerli çeşitli “emperyal yeşim” olarak bilinen çarpıcı ve hatta zümrüt yeşili jadeid vardır.

Jade belirlenmesi
Jade Kökeni
Jade Alış
Jade Gemmological Özellikleri
Jade; İlgili Mücevher
Jade Mitoloji
Jade Mücevher
Ünlü Jade Taşlar
Jade Taş Bakımı
Green Jadeite
Yeşil Jadeite

Yeşim Taşı Satış

Yeşim Taşı Satış

Jade belirlenmesi Geri Başa
Jade sertlik ve yoğunluğuna göre diğer benzer malzemelerden ayırt edilebilir. Orada hileli yeşim olarak satılan diğer malzemelerin bir yeri vardır ve dış görünüşü ile yeşim tanımlamak zordur. Diğer maddelerden yeşim belirlenmesi en güvenilir yöntem olan özgül ağırlığı test gereğidir. Nefrit gelen jadeit ayırt etmek için basit bir test çan testtir. Jadeite bunu yapmaz Nephrite, bu vurdu müzikal sesi yayar.

Jade; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Nephrite jadeit daha yaygındır ve mevduat Yeni Zelanda, Avustralya, Brezilya, Çin, Kanada, Zimbabve, Rusya, Tayvan, Alaska ve Polonya’da bulunmuştur. Jadeit ana kaynağı da emperyal jadeit tek kaynağıdır Myanmar (Burma) ‘dir. Jadeit ayrıca Japonya, Kanada, Guatemala, Kazakistan, Rusya, Türkiye, Küba ve ABD bulunur.

Jade Alış ve Jade Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Jade Renk
Jade renk arasında değişmektedir. Yeşil, beyaz, turuncu, sarı, lavanta, gri ve siyah oluşur. En çok değerli yeşim canlı zümrüt yeşili ve yarı şeffaftır. Bu emperyal yeşim olarak bilinen ve sadece Burma (Myanmar) ‘de görülür. Jade tek taş birden fazla renk olabilir. Renk eşit dağıtılmış olduğu Jade son derece değerli. Ancak, renk tercihleri ​​bölgeye göre değişir. Örneğin, Batı’da, derin ve canlı yeşil yeşim tercih edilir, ancak Uzak Doğu’da, pembe tonu ile saf beyaz ya da sarı yeşim yeşil imparatorluk yeşim birlikte ödüllendirildi.

Jade Açıklık ve Lustre
Jade parlaklık vitreus (camsı) ‘dir. Cilalı zaman yağlı vitreus görünür. Jadeite daha reçineli (yağlı) parlaklığı vardır nefrit daha vitreus (camsı) parlaklık olduğu söylenir.

Jade Kesme ve Şekil
Yeşim çok yönlü ve karmaşık şekiller içine oyulmuş olabilir edilir. Böyle Buda, köpekler, ejderha, yarasalar, kelebekler, şeftali ve diskler gibi geleneksel Çin rakamlar, çeşitli oyulmuş. Aynı zamanda bu tür düğmeler, bardak, tabak ve tuz ve biber tencere gibi pratik öğeler, her şekilde içine yapılır. Jade güzel süs yapmak için kullanılan ve aynı zamanda yüzük, broş ve fantezi kolye için boncuk, cabochons içine moda. Bütün bilezikler de yeşim den modası vardır. Çoğu yeşim Tayvan, Çin ve Hong Kong kesilir. Kaba yeşim genellikle iç malzeme kalitesi hiçbir gösterge gösteren dilimler olarak satın alınır. Kaba taş kesilir kadar yeşim kalitesi içinde bilinmemektedir.

Yeşim Taşı

Yeşim Taşı

Jade Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: NaAlSi2O6 sodyum alüminyum silikat (jadeite)
Ca + 2 (Mg, Fe) 5 (OH) 2 (Si4O11) 2 baz kalsiyum, magnezyum, demir silikat (nefrit)
Kristal Yapısı: Monoklinik
Renk: Gri ve siyah, yeşil, beyaz, turuncu, sarı, lavanta,
Sertlik: 6.5 – Mohs ölçeğine göre 7 (jadeite)
6 – Mohs ölçeğine göre 6.5 (nefrit)
Kırılma indisi: 1,652-1,688 (jadeite)
1,600-1,627 (nefrit)
Yoğunluk: 3,30-3,38 (jadeite)
2,90-3,03 (nefrit)
Ayrılması: Nadiren nedeniyle kristallerin eksikliği gözlenen
Şeffaflık: Opak, saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0.020 (jadeid) -0,027, genellikle hiçbiri (nefrit)
Parlaklık: Balmumu, yağlı
Floresan: Yeşilimsi: Çok zayıf; beyazımsı: Glimmer; nefrit: Yok
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Jade: Benzer Taşlar İlgili veya Başa Dön
Jadeite
Yeşil Jadeite
Ayrıca Yeşim albit veya bilinen Chloromelanite, “maw-otur otur olduğu gibi”, bu Burma’da keşfedildi köyünden sonra kendisine verilen isim, yakından, yeşim ilişkilidir yeşim omfasit. Chloromelanite bir mineral adı kosmochlor imal edilmiştir ve aynı zamanda bazı Jadeite içerir. Yeşim ile ilişkili diğer mineraller serpantin, nefelinli, kalsit, kuvars, aragonit, glokofan ve vezüvyanit vardır. Serpantin yeşim benzer, ancak serpantin, yumuşak daha az yoğundur ve dokunma yağlı hissediyor. Jade için yanlış olabilir yeşim farklı kimyasal bileşimleri olan ısıl işlem görmüş agalmatolite ve aktinolit. Jade ile karıştırılmamalıdır Aventurin yanıltıcı “Hint yeşim” olarak satılan,. “Rus yeşim” ve “Wyoming yeşim” nefrit türleridir. “Wyoming yeşim” da tremoite ve albit oluşan başka bir madde başvurabilirsiniz. Yeşim kristaller monoklinik iken Chrysoprase da, “Avustralya yeşim” olarak kapalı geçti, ama yeşim ve trigonal kristaller halinde formları daha düşük bir yoğunluğa sahiptir.

Amazonit, yeşim için yanlış olabilir, ama bu yeşim daha düşük bir yoğunluğa sahiptir. Kalifornit bazen yanlış “California yeşim” olarak adlandırılır, ancak bir biçimi olarak İdokraz, bu monoklinik yeşim ayıran bir dörtgen kristal sistemine sahiptir. Hydrogrossular granat yeşim için yanlış olabilir, ama bu yeşim monoklinik kristal sisteminden farklıdır onun kübik kristal sistemi ile ayırt edilebilir. Prehnit yeşim ile karıştırılmamalıdır olabilir, ama ortorombik kristal formları, yeşim monoklinik kristal sistemi vardır oysa. Pectolite, smitsonit, verdite ve plazma da yeşim için yanlış olabilir, ama onlar yeşim sertliğini yoksundur. Öte yandan, zümrüt ikisi arasında ayırt etmeye yardımcı olabilir yeşim, daha zordur.

YEŞİM TAŞI DOĞAL KAYA 7 KG

DOĞAL KAYALAR
YEŞİM TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 42 CM
 • 7 KG
 • AYNI GÜN KARGO
 • ÇİN
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • ŞIK AHŞAP STANDLI
 • YEŞİM TAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

YEŞİM TAŞI DOĞAL KAYA 7 KG

Yeşim efsane onu çevreleyen mitler benzersiz bir sembolik enerjinin taş ve benzersiz. Güzelliği ve geniş anlamlılık ile yeşim binlerce yıldır insanlık için özel bir cazibe düzenledi.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE DOĞAL YEŞİM  TAŞI (JADE)  KAYA KOLEKSİYON BİR PARÇA OLUP ŞIK AHŞAP STANDI İLE EVİNİZDE ,OFİSİNİZDE KULLANABİLİRSİNİZ..ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.
AĞIRLIK :7 KG STANDLI UZUNLUK: 42 CM 

YEŞİM TAŞI

YEŞİM TAŞI

Bu taş, birçok ince nüansları geliyor onun ağırbaşlı ama oldukça yağlı parlaklık, yeşil, ama aynı zamanda tonlarında, beyaz, gri, siyah, sarı, turuncu ve mor narin tonlarında bazı 7000 yıldır Man bilinmektedir . Tarih öncesi çağlarda, ancak o silah ve araçları için ideal bir malzeme yapılmış olan tokluk için çok daha saygın edildi. Ancak M.Ö. 3000 yeşim ‘yu’, ‘kraliyet mücevher’ olarak Çin’de bilinen gibi erken.

Muazzam Çin imparatorluğunun kültür ve sanat uzun tarihinde, yeşim hep Batı’da altın ve elmas olduğunu kabaca karşılaştırılabilir çok özel bir öneme, olmuştur. Jade en iyi nesneler ve kült figürleri değil, aynı zamanda imparatorluk ailesinin yüksek rütbeli üyeleri için mezar mobilyalar değil sadece kullanıldı. Bugün de, bu mücevher, iyi, güzel ve değerli bir sembolü olarak kabul edilir. Bu bilgelik, adalet, merhamet, tevazu ve cesaret Konfüçyüs erdemleri temsil, henüz aynı zamanda kadın-erotik simgeliyor. Yeşim pazarına bir ziyaret, Hong Kong ya da Rangoon’a içinde olabilir veya Christie tarafından düzenlenen Hong Kong yeşim ihaleleri birinde, bu taş Asya halkı için vardır önemi konusunda bir fikir verebilir.

Ancak, uzun zaman önce Kolomb öncesi dönem olarak, Mayalar, Aztekler ve Orta Amerika Olmecs da onur ve altından daha çok yeşim değerli. Yeni Zelanda’nın Maoriler, eski zamanlardan yerli yeşim gelen silah ve kült aletleri oyma günümüze devam eden bir geleneği başladı. Eski Mısır’da, yeşim sevgi taş, iç barış, uyum ve denge olarak takdir edildi. Çok diğer bölge ve kültürlerde, yeşim şanslı ya da koruyucu taşı olarak kabul edildi; henüz dolayı insanlar bu büyüleyici gem hakkında nispeten daha az şey biliyordu aslında muhtemelen oldu Asya’da olduğu önemi hiçbir yerde yakın vardı. Neyse, ancak son zamanlarda, renkler ve ince parlaklık büyüleyici yelpazesi ile sertlik ve tokluk onun mükemmel etkileşimiyle sadece bilenler büyüleyen bu taş insanların anlayışı, gelişti; ve bunun için onların saygısı tüm dünyada artış olmuştur.

Yeşim nedir?

Çin’de denir ‘Jade’ ya yu, kesinlikle iki farklı taşlar, nefrit ve jadeit için genel bir terim konuşuyor. Isim fileto taşı, ‘de ijada piedra’ İspanyolca türetilmiştir.

Jadeite ve nefrit hem ‘Zhen yu’, ‘hakiki yeşim “olarak Çin’de kabul edilmektedir. Bu mineraloglar ve Gemmologists onların görünüş, onların sertlik ve işlenmekte olan zaman sergiledikleri özellikler bakımından birbirlerine önemli bir benzerlik beri, aralarında ayrım başladı 19. yüzyılın başına kadar değildi. Onlar yoğun yakın taneli, keçeleşmiş agrega oluşur çünkü ikisi de, zor, ancak onların kimyasal bileşim ve renkleri birbirinden farklıdır. Nephrite ağırlıklı orta koyu yeşil ya da gri-yeşil arasında değişir, ama aynı zamanda beyaz, sarımsı veya kırmızımsı olabilir. Nadir ve biraz daha sert, beyaz veya pembe, ve kırmızılar, siyahlar, kahverengi ve menekşe değil, aynı zamanda yeşil dahil jadeid görüntüler tonlar. Her iki mineraller, renk dağıtılan yolu bir hayli değişir. Sadece çok ince yeşim eşit dağıtılmış renktir. Bu her zaman kusurları olarak kabul edilemez olsa nefrit ve jadeid Hem sık sık, damarlar, lekeleri ve onlar aracılığıyla çalışan çizgiler var. Aksine, bu örneklerin bazı özellikle değerli olarak kabul edilir.

Yeşim Taşı Jade

Yeşim Taşı Jade

Jade: hammaddeden bitmiş ürüne

Jadeit nefrit daha nadir olduğu ve bu nedenle de daha değerli olarak kabul edilir. Nephrite mevduat Çin, Yeni Zelanda, Rusya, Guatemala ve İsviçre Alpleri’nde bulundu. Kanada yeşim sözde Koyu yeşil yeşim, aynı zamanda Batı Kanada’da bulunur. Jadeite Çin, Rusya ve Guatemala’da bulunan, ancak en iyi taş şimdi Myanmar olarak bilinen, Burma geliyor. Orada, yıllık olarak ‘Mücevher, Yeşim ve inciler Emporium’ her boyda yeşim taşları ihalesi. Hammadde satın alırken, bayi nodüller, bloklar ve fragmanları ya bütün olarak veya dilimler halinde kesilmiş edildikten sonra ve sadece çok küçük bir pencere, bazı ilk taşlama sonucu olduğunu, çünkü oldukça şanslı olması gerekir. Değerli yeşil yeşim, ya da neredeyse değersiz, benekli veya çizgili malzeme: Yani alıcı iç gizli tam olarak ne göremiyorum. Kesme işlemi gerçek kalite ortaya koyuyor başlayana kadar bu değil.

Canton, Pekin ve Hong Kong yeşim kesme merkezlerinde, hammadde zımpara ve elmas tozu ile işlenir. Yeşim, bir kural olarak, şeffaf değil, ama iyi bir parlaklık olduğundan, cabochon en ona uygun şeklidir. İnce kolye olarak takılabilir şeritler, ve yeşim bilezik çok popülerdir. Yuvarlak, silindirik ve yassı şekiller çekici kolyeler yapmak için kombine edilebilir. Geleneksel olarak, yeşim ince figürler, telkari görüntüleri veya ince cidarlı kaplara işlenir. Bu bazen hatalı yeşim oyma olarak adlandırılır. İstenmeyen materyal kesme işlemi sırasında çıkarılır aslında, taş, daha sonra cilalı. Burada bir kez daha biz nefrit ve jadeit arasındaki ince farkı görmek: cilalı nefrit reçineli bir parlaklığa sahip bir yüzeye sahip iken, parlatma sonra jadeit camsı parlaklık neredeyse bir ayna olduğu gibi parlamaya görünüyor.

Ne iyi yeşim ayıran?

Koleksiyoncular yanı sıra takı sevenler için, yeşim büyüleyici bir taştır. Asya’da, her şeyden önce, bir antika olarak tahsil edilir. Gem kalitesi ve işleme, din ve inanç yanısıra önemli bir rol oynamaktadır. Batı’da, birçok kişi enfiye kutuları, ağızlık, küçük kaseler veya yüzük şeklinde yeşim toplamak için tercih ediyor. Her toplayıcı kendi tat ve renk, stil ve şekil bakımından kendi beğenisine sahip olduğundan, yeşim nesnelerin satın kesin tavsiyeler vererek kolay bir konudur.

Ancak, yeşim ise, aynı zamanda, geleneksel kılığında değil, aynı zamanda daha modern tasarımlar değil sadece harika bir mücevher. Özellikle son yıllarda, yaratıcı takı ve değerli taş üreticileri böylece oldukça uzun bir süre için oldukça geleneksel bir karakter vardı yeşim, görüntü sprucing, bazı harika, up-to-date takı tasarımı ile geldi.

Genel olarak, yeşim değeri renk ve renk, canlılık ve doku yoğunluğu, ve açıklık ve saydamlığa göre belirlenir. Özellikle renkler için beğenileri bölgeden kültüre bölge ve kültürüne çok önemli ölçüde değişebilir. Yalnız yeşil yeşim ise, bilenler, emperyal yeşim hatta yeşil, yoğun aracılığıyla yeşil elma ve ıspanak yeşil gelen, yedi ana nitelikleri arasındaki tüm hafif yol ve yeşil daha ağır benekli gölgeler için ayırt. Bu özel nüanslar genellikle örtüşüyor ve neredeyse eğitimsiz bir göz tarafından kabul edilebilir. ABD ve Avrupa, zümrüt yeşili, ıspanak, yeşil ve yeşil elma özellikle değerli olarak kabul edilir. Uzak Doğu’da, diğer taraftan, saf beyaz ya da narin pembe tona sahip sarı ince derece saygın olduğunu. Mücevher dünyasında, lavanta yeşim ince mor nüansları çok popülerdir. Ancak kenarları, en yüksek fiyat çeker inanılmaz bir derinlik renk, at parlar imparatorluk yeşim, nadir, zümrüt yeşil. Ne yazık ki, sadece iyi ve doğal yeşim satışa sunulan, ancak genellikle sahte veya düşük kaliteli ürünler veya renkli ya da başka tedavi edilmiştir taşlar, bu satın alma, ister sadece saygın bayi ve kuyumcular iyi yeşim satın önerilir beri bir koleksiyon veya mücevher bağımsız bir parça olarak yapılan.

YEŞİM

YEŞİM

Sembolik enerji ve güzellik, geleneksel ve modern, özellikle ahenkli bir şekilde yeşim birleştirilir. Ve taş terapisi o yeşim ‘aynı zamanda bir dengeleme sahiptir ve etkisi uyumlaştırılması ederken, bir yandan yaratıcılığı ve zihinsel çeviklik uyarır. “Söylenir Ve ne bizim zamanlarda, muhtemelen daha ihtiyaç duyabileceği – Peki bu güzel taş aynı zamanda bize sevinç, canlılık ve mutluluk her getirir.
ade taşlar çeşitli kapsayan bir terimdir ama yeşim saf formları jadeite ve nefrit bulunmaktadır. Yeşim ilk dolayı tokluk silah ve araçlar yapmak için kullanılan zaman yeşim geçmişi birkaç bin yıl gider. Mayalar ve Aztekler derece yeşim kabul ve adı “yeşim” “tarafında ağrı için taş” anlamına gelen, “ijada de piedra” İspanyolca kaynaklanır. İspanyol kaşifler Orta Amerika, kendi yanlarına yeşim parçaları tutan bu hastalıkların tedavisi olabilir inanan yerlileri gördükten sonra bu şekilde seçildi. Çin “cennet” veya “emperyal” anlamına gelen “yu” olarak Yeşim bakın. Bu nedenle, Çin kültüründe imparatorluk mücevher olarak kabul edilir. Çin’de, yeşim Shang krallarının mezarları bulunmuştur.

Jade ayrıca Yeni Zelanda tarihinin bir rol oynar. Bu Güney Adası’nda bulunan ve “Pounamu”, “greenstone” veya “Yeni Zelanda yeşim” diyoruz Yeni Zelanda Maoriler tarafından yıllardır değerli olmuştur. Pounamu örneğin kısa kulüpleri ve süs olarak keski ve balık kancaları, ve silah gibi Maori araçları haline yapılmıştır. Bu Yeni Zelanda yeşim genellikle nefrit olduğunu. Rusya’nın Baykal Gölü bölgesinden Ispanak-yeşil nefrit “Rus yeşim” olarak bilinir. Jadeite yeşim iki çeşit nadirdir, ve sonuç olarak daha değerlidir. Yeşim en değerli çeşitli “emperyal yeşim” olarak bilinen çarpıcı ve hatta zümrüt yeşili jadeid vardır.

Jade belirlenmesi
Jade Kökeni
Jade Alış
Jade Gemmological Özellikleri
Jade; İlgili Mücevher
Jade Mitoloji
Jade Mücevher
Ünlü Jade Taşlar
Jade Taş Bakımı
Green Jadeite
Yeşil Jadeite

Yeşim Taşı Satış

Yeşim Taşı Satış

Jade belirlenmesi Geri Başa
Jade sertlik ve yoğunluğuna göre diğer benzer malzemelerden ayırt edilebilir. Orada hileli yeşim olarak satılan diğer malzemelerin bir yeri vardır ve dış görünüşü ile yeşim tanımlamak zordur. Diğer maddelerden yeşim belirlenmesi en güvenilir yöntem olan özgül ağırlığı test gereğidir. Nefrit gelen jadeit ayırt etmek için basit bir test çan testtir. Jadeite bunu yapmaz Nephrite, bu vurdu müzikal sesi yayar.

Jade; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Nephrite jadeit daha yaygındır ve mevduat Yeni Zelanda, Avustralya, Brezilya, Çin, Kanada, Zimbabve, Rusya, Tayvan, Alaska ve Polonya’da bulunmuştur. Jadeit ana kaynağı da emperyal jadeit tek kaynağıdır Myanmar (Burma) ‘dir. Jadeit ayrıca Japonya, Kanada, Guatemala, Kazakistan, Rusya, Türkiye, Küba ve ABD bulunur.

Jade Alış ve Jade Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Jade Renk
Jade renk arasında değişmektedir. Yeşil, beyaz, turuncu, sarı, lavanta, gri ve siyah oluşur. En çok değerli yeşim canlı zümrüt yeşili ve yarı şeffaftır. Bu emperyal yeşim olarak bilinen ve sadece Burma (Myanmar) ‘de görülür. Jade tek taş birden fazla renk olabilir. Renk eşit dağıtılmış olduğu Jade son derece değerli. Ancak, renk tercihleri ​​bölgeye göre değişir. Örneğin, Batı’da, derin ve canlı yeşil yeşim tercih edilir, ancak Uzak Doğu’da, pembe tonu ile saf beyaz ya da sarı yeşim yeşil imparatorluk yeşim birlikte ödüllendirildi.

Jade Açıklık ve Lustre
Jade parlaklık vitreus (camsı) ‘dir. Cilalı zaman yağlı vitreus görünür. Jadeite daha reçineli (yağlı) parlaklığı vardır nefrit daha vitreus (camsı) parlaklık olduğu söylenir.

Jade Kesme ve Şekil
Yeşim çok yönlü ve karmaşık şekiller içine oyulmuş olabilir edilir. Böyle Buda, köpekler, ejderha, yarasalar, kelebekler, şeftali ve diskler gibi geleneksel Çin rakamlar, çeşitli oyulmuş. Aynı zamanda bu tür düğmeler, bardak, tabak ve tuz ve biber tencere gibi pratik öğeler, her şekilde içine yapılır. Jade güzel süs yapmak için kullanılan ve aynı zamanda yüzük, broş ve fantezi kolye için boncuk, cabochons içine moda. Bütün bilezikler de yeşim den modası vardır. Çoğu yeşim Tayvan, Çin ve Hong Kong kesilir. Kaba yeşim genellikle iç malzeme kalitesi hiçbir gösterge gösteren dilimler olarak satın alınır. Kaba taş kesilir kadar yeşim kalitesi içinde bilinmemektedir.

Yeşim Taşı

Yeşim Taşı

Jade Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: NaAlSi2O6 sodyum alüminyum silikat (jadeite)
Ca + 2 (Mg, Fe) 5 (OH) 2 (Si4O11) 2 baz kalsiyum, magnezyum, demir silikat (nefrit)
Kristal Yapısı: Monoklinik
Renk: Gri ve siyah, yeşil, beyaz, turuncu, sarı, lavanta,
Sertlik: 6.5 – Mohs ölçeğine göre 7 (jadeite)
6 – Mohs ölçeğine göre 6.5 (nefrit)
Kırılma indisi: 1,652-1,688 (jadeite)
1,600-1,627 (nefrit)
Yoğunluk: 3,30-3,38 (jadeite)
2,90-3,03 (nefrit)
Ayrılması: Nadiren nedeniyle kristallerin eksikliği gözlenen
Şeffaflık: Opak, saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0.020 (jadeid) -0,027, genellikle hiçbiri (nefrit)
Parlaklık: Balmumu, yağlı
Floresan: Yeşilimsi: Çok zayıf; beyazımsı: Glimmer; nefrit: Yok
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Jade: Benzer Taşlar İlgili veya Başa Dön
Jadeite
Yeşil Jadeite
Ayrıca Yeşim albit veya bilinen Chloromelanite, “maw-otur otur olduğu gibi”, bu Burma’da keşfedildi köyünden sonra kendisine verilen isim, yakından, yeşim ilişkilidir yeşim omfasit. Chloromelanite bir mineral adı kosmochlor imal edilmiştir ve aynı zamanda bazı Jadeite içerir. Yeşim ile ilişkili diğer mineraller serpantin, nefelinli, kalsit, kuvars, aragonit, glokofan ve vezüvyanit vardır. Serpantin yeşim benzer, ancak serpantin, yumuşak daha az yoğundur ve dokunma yağlı hissediyor. Jade için yanlış olabilir yeşim farklı kimyasal bileşimleri olan ısıl işlem görmüş agalmatolite ve aktinolit. Jade ile karıştırılmamalıdır Aventurin yanıltıcı “Hint yeşim” olarak satılan,. “Rus yeşim” ve “Wyoming yeşim” nefrit türleridir. “Wyoming yeşim” da tremoite ve albit oluşan başka bir madde başvurabilirsiniz. Yeşim kristaller monoklinik iken Chrysoprase da, “Avustralya yeşim” olarak kapalı geçti, ama yeşim ve trigonal kristaller halinde formları daha düşük bir yoğunluğa sahiptir.

Amazonit, yeşim için yanlış olabilir, ama bu yeşim daha düşük bir yoğunluğa sahiptir. Kalifornit bazen yanlış “California yeşim” olarak adlandırılır, ancak bir biçimi olarak İdokraz, bu monoklinik yeşim ayıran bir dörtgen kristal sistemine sahiptir. Hydrogrossular granat yeşim için yanlış olabilir, ama bu yeşim monoklinik kristal sisteminden farklıdır onun kübik kristal sistemi ile ayırt edilebilir. Prehnit yeşim ile karıştırılmamalıdır olabilir, ama ortorombik kristal formları, yeşim monoklinik kristal sistemi vardır oysa. Pectolite, smitsonit, verdite ve plazma da yeşim için yanlış olabilir, ama onlar yeşim sertliğini yoksundur. Öte yandan, zümrüt ikisi arasında ayırt etmeye yardımcı olabilir yeşim, daha zordur.