OTANT�K TA�

AGAT TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Agat Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 16.87 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AGAT TAŞI KOLYE
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Stabilizatör olarak bilinen Agate, yaşamınızda stabilite ve topraklama gerektiğinde destek için çağıracağınız taş. Destekleyici enerjisi ile birlikte,

Agat Taşı Kolye

Agat Taşı Kolye

Akik taşı inanılmaz güzelliği ile uzun süredir takdir edilmektedir. Akik, çevresi etrafında mükemmel bir dairesel simetriye katlanmış mineral yataklarından oluşan imza bantları ile rüya gibi bir kaliteye sahiptir. Magmatik kayaların yeraltı suyunda bulunan silika birikintileri ile bir araya gelmesiyle, diğer dünyadaki gruplar bu yarı kıymetli taşa kendi marka görünümünü kazandırır. Akik taşına inanılmaz güçlü topraklama yetenekleri veren, beyaz, mor, siyah, gri, sarı, pembe, kırmızı ve kahverengi bir paleti içeren farklı renklerde kullanılabilirliğidir.

Akik, insan vücudunda da bulunan bir mineral olan silikon dioksit bileşimi sayesinde, şifa için popüler bir kristal yapan kuvars ailesine aittir. Kalsedon bantlarının çeşitliliği ayrıca, endişe ve göze çarpma döngüsüne yakalanırsanız inanılmaz derecede dengeye gelebilecek olan kararlılık hislerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Sizi, Dünyanın yumuşak titreşimleriyle birleştirerek çalışır, onu hafif, dağınık bir enerji ile yumuşak bir taş haline getirir. Bu nedenle birçok yeni başlayanlar ilk koleksiyonlarında Akik taşı ile başlar. Yumuşak titreşimler ve sabit bir ritim ile Agate, modern yaşamın dağınık ya da boğulmuş hissettiğinizde size bir huzur ve destek hissi verebilir.

AGATE İÇİN ALIŞVERİŞ
Mavi Dantel Akik Dilim – Enerji MuseMavi Dantel Akik Dilim – Enerji Muse
İstek listesine ekle

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ MUHTEŞEM BANTLI AGAT (AKİK) TAŞI KOLYE SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL ANLAMLI BİR HEDİYE SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

MAVİ DANTEL AKİK DİLİM
Stres ve Anksiyete Giderici • Gerçek • CalmA Mavi Dantel Akik kristali, kelimelerinize rahatlamanız için gereken gönül rahatlığı ile sizi güçlendirmek için boğaz çakrasına bağlanır. Sadece konuşmak için ideal değil, Blue Lace Agate ile üçüncü göz ve taç çakralarınız arasındaki
AKİK ANLAMI
Geçmişini ve cüretini anladığınızda Agate ile daha derinden bağlantı kurabilirsiniz. İslam medeniyetleri, Babilliler ve Mısırlılar da dahil olmak üzere eski kültürler boyunca, Akik kaya, batıl inançlardan trajedilere ve doğal afetlere kadar değişen negatif enerjiye karşı korunmak için kullanılmıştır.

Akik Taşı Kolye

Akik Taşı Kolye

Günümüzde Akik taşı anlamı, koruyucu özellikleriyle bilinmeye devam etmektedir. Sizi Dünya’ya bağlayarak, Akik taşı anlamı denge ve merkezlilik duygunuzu artırmanıza yardımcı olabilir. Agate, yavaşlamanıza ve merkezinizi bulmanıza yardımcı olur, böylece daha fazla lütuf ve rahatlıkla yaşam boyunca ilerleyebilirsiniz. Akik, birçok ülkede yaygın olarak bulunur ve bu sayede herkesin birlikte çalışmasını kolaylaştırır.

AKİK ŞİFA ÖZELLİKLERİ
Mineral krallığındaki diğer değerli taşlarla karşılaştırıldığında, Agate özellikleri daha düşük ve daha yumuşak bir frekans yayar; bu da onları yavaşlamak ve merkezlenmek isteyenler için ideal bir parça yapar. Agate’in yatıştırıcı ve stres giderici özellikleri, zihninize, bedeninize ve ruhunuza uyum sağlayarak Dünya’nın enerjisine bağlanmanıza yardımcı olur. Dengesiz hissettiğiniz zaman, Akik şifa özellikleri sizi yeniden ayarlayabilen ve hizalayabilen yumuşak titreşimlere sahiptir.

Bu iyileştirici etkiler, özellikle aklını konuşma konusunda sorun yaşayan herkes için mükemmel bir taş olan Mavi Dantel Akik ile ilgilidir. Bu tip Akik değerli taş, su elementinin iyileştirici enerjisini yayan açık mavi ve beyaz kalsedon bantlarından yapılmıştır. Blue Lace Agate’in terapötik frekansları, ezici olmayan, istikrarlı ve sabit olmayan, sakin bir güven dalgası yaratmaya yardımcı olur.

Bir bora çakrası temizlemek için, iletişim becerilerinizi güçlendirmek için Mavi Dantel Akik kristali diğer mavi ve mavi-yeşil taşlarla kullanabilirsiniz. Bu meditasyon uygulaması, açıkça ve güvenle konuşmanıza yardımcı olacaktır. Boğaz çakrası aynı zamanda dinleme ve iletişim yeteneğinizi de etkileyebilir, bu yüzden kendinize doğru ve gönülden konuşmanıza yardımcı olabilir. Bu, Mavi Dantel Akik tıbbı ve boğaz çakrasını açma ve aktive etme kabiliyetidir. Aslında, dengesiz veya tıkalı bir boğaz çakrası ilişkilerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu enerji merkezi durgun olduğunda, başkalarını anlamak veya kendinizi gerçek ve doğru bir şekilde ifade etmek zor olabilir.

AKİK GEM ÖZÜ NASIL YAPILIR
Blue Lace Agate’nin yumuşak ve yatıştırıcı enerjisine kolay erişim için, bir mücevher esansı hazırlanabilir ve daha sonra bir sprey şişesine aktarılabilir. Sinüs tıkanıklığını gidermek için şifalı su olarak kullanabilir veya olumsuz duyguları bırakmanıza yardımcı olacak yardımcı olabilirsiniz. Bir su kaynağına bir yuvarlanmış Mavi Dantel Akik taşı veya değerli taş dilimi yerleştirin. Ayrıca Lapis Lazuli ve Sodalite ekleyerek, mücevher esansınızın iyileştirici etkilerini artırabilirsiniz .

Ardından, güneş ışınlarının veya ay ışığı ışınlarının altına yerleştirerek enerjisinin suya karışmasına izin verin. Bu işlem 4 ila 8 saat arasında sürmelidir. İyileştirici özelliklerini daha da arttırmak için Yasemin, ylang-ylang ve lavanta gibi rahatlatıcı bir rahatlama ve aromaterapi sağlayan temel yağlar da ekleyebilirsiniz. Daha nötr bir koku için narenciye veya serinletici ve canlandırıcı nane gibi parlak, bitkisel aromaları öneriyoruz.

AKİK İLE RAHATLATICI STRES VE ANKSİYETE

Agat Taşı Özellikleri

Agat Taşı Özellikleri

Endişe veya stresten muzdarip iseniz, Agate daha sakin ve daha dengeli bir durum elde etmek için en iyi kristallerden biridir. Bu kristalin yatıştırıcı, topraklama enerjisi sizi panik veya boğucu bir durumdan kurtarır ve geri çekilmenize yardımcı olur. Mavi Dantel Akik kristali tutarken, üç yavaş, derin nefes alın. Kristalin cennetsel mavi renk tonlarını sizi daha sakin bir hal almanız için düşünün. Agate’nin sakinleştirici enerjisini güçlendirmek için, onu her yönüyle huzurlu bir enerji oluşturmak için Ametist gibi üçüncü göz çakra kristalleri ile birleştirin.

Moss Akik şifa özellikleri söz konusu olduğunda bir bütün ‘başka bir hikaye. Bu açık ila koyu yeşil renkli taş, Dünya’nın iyileştirici unsurları ile yakından ilişkili olan saf özünü kullandığınızda bir temizlik aracı olarak kullanılabilir. Hayatınızda uzun ömürlü bir dayanıklılık arıyorsanız, bu kalp çakra taşının yumuşak ve sabit enerjisi size ısrarcı olmanız için gereken topraklamayı sağlayabilir.

Bu taşı her türlü bağımlılığa karşı mücadeleyi desteklemek veya sağlıklı alışkanlıklar uygulamaya çalışıyorsanız tavsiye ediyoruz. Moss Agate, güçlü ve istikrarlı enerjisi ile hedeflerinizi ortaya koymanıza yardımcı olabilir. Yeşil renk yelpazesi aynı zamanda yeni büyüme ve başlangıçları sembolize ederek bahçenizde tutmak için mükemmel bir taş haline getirir. Yeşil baş parmağınızı Moss Agate ve onun olumlu ve yumuşak hisleriyle yeniden canlandırın.

Kalsedon ailesinin bir diğer çeşidi olan Flower Agate özelliklerinin yeni başlangıçların enerjisini davet ettiği bilinmektedir. Bu kristallerin içinde büyüyen kiraz çiçeği ağaçları var, bu da içinde büyüme ve dönüşüm hissi uyandırıyor. Çiçek Akik kristalleri, sizi tam potansiyelinize kadar yaşamaya iten yumuşak ve cesaret verici bir enerjiye sahiptir.

Her çeşit Akik ile çalışmanın bir yolu meditasyondur. Meditasyon seansınız sırasında, nazik ve sabit bir nefes ritmine odaklanırken, her bir elinde tutulabilen Akik taşı ile bağlantı kurmak için 20 dakika ayırın. Akik meditasyonunuz sırasında derin nefes alın ve uyumlaştırıcı enerjisine erişiminizi derinleştirin. Akik taşından değişim, kararsızlık ya da stres sürecinde size her şeyin merkezinde kalmak için destek ve istikrar vererek yardım etmesini isteyin.

Doğal Akik Taşı

Doğal Akik Taşı

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize göz atın ve sezgilerinizin sizi kristallerinize yönlendirmesine izin verin!Akik kuvars (silisyum dioksit) mineral ailesine aittir. Kuvars grubu , dünya kıtasal kabuğunda bulunan en bol ikinci mineraldir, ikincisi ise sadece feldspat mineral grubuna aittir . Tüm kuvars değerli taşlar aynı silikon dioksit kimyasal bileşimini paylaşır, ancak farklı kristal sınıfları ve oluşumları temelinde ayırt edilir ve iki ana dalda ayrılır. İki ana kuvars dalı makrokristal kuvars ve kriptokristal kuvars; Akik ikincisine aittir. Daha spesifik olarak, agat, krisopraz, kan taşı, jasper ve carnelian dahil olmak üzere çok çeşitli diğer değerli taşları içeren çeşitli kalsedondur .

Kriptokristalin kuvars çok ince kristal yapılar sergiler, mikroskop yardımıyla bile görülemezler. Akik genellikle mikrokristal olarak adlandırılır, bu da sadece kristal yapının diğer çoğu kriptokristalin türünden biraz daha büyük olduğunu gösterir. Mikro ve kriptokristalin arasındaki fark açıkça tanımlanmamıştır, bu nedenle akik olarak tanımlamanın yanlış olduğu düşünülmez. Makrokristal kuvars tipik olarak yarı saydam olarak saydamdır ve kriptokristal kuvarstan daha büyük kristallerle oluşur. Makrokristalin değerli taşlar arasında ametist, sitrin, şahin gözü, dumanlı kuvars, gül kuvars ve kaplan gözü bulunur.

Kriptokristalin kuvars, elyaflı ve granül çeşitlere ayrılır; lifli çeşitler kalsedon kuvars olarak adlandırılır. Kalsedon çok çeşitli renk ve desenlerde ortaya çıkar. Akik, geleneksel olarak ‘bantlanmış’ bir çeşit kalsedon olarak tanımlanırken, daha hafif ve renkli olan örneklere basitçe kalsedon denir. Akik için alışveriş yapmak çoğu tüketici için kafa karıştırıcı olan birçok agat çeşidi vardır. Bunun nedeni, taşların genellikle ‘ bantlı akik ‘, ‘ carnelian ‘ ve ‘sardonyx’ gibi belirli ticari isimlerin kullanılmasına atıfta bulunulması ve aynı anda sadece kalsedon, kalsedon kuvars ve hatta düz kuvars olarak işlem görmesidir.

Akik Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Akik ilk kez, M.Ö. 3. veya 4. yüzyıl civarında (M.Ö.) bulunduğu, bulunduğu nehirden sonra taşı ismini alan bir Yunan filozofu Theophrastus tarafından keşfedildi; Achates. Achates Nehri İtalya’nın Sicilya bölgesinde bulunur, ancak nehir yeniden adlandırıldı ve şimdi Dirillo Nehri olarak biliniyor. Akik, Myanmar, Brezilya, Uruguay, Arjantin, Meksika, Botsvana, Hindistan, Avustralya ve ABD de dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerinden gelebilir. Genel olarak, Güney Amerika akik taşlarında herhangi bir özel işaret yoktur. Bunlar ayrıca genellikle donuk gri bir renkte ortaya çıkar. Bir zamanlar tükenmiş olan Almanya’daki bir zamanlar bol Idar-Oberstein mayınlarından çıkan agatlar canlı ve güçlü renkleriyle, özellikle de doğal pembe, kırmızı ve kahverengi renkleriyle tanınırlardı.

Akik Taşı Faydaları

Akik Taşı Faydaları

Akik, genellikle birçok kaya türünün yanında bulunur, ancak öncelikle volkanik kaya olarak sınıflandırılır. Agatlar genellikle granit, melafir ve porfir gibi magmatik, tortul ve metamorfik kayaçların ceplerinde oluşur. Silisyum dioksit birikintileri tipik olarak badem veya top şeklindeki nodüllerde oluşur ve birikintiler uzun süre boyunca birikmeye devam ettikçe, işlem boyunca paralel bantlar oluşturulur. Bantlı örnekler akik olarak adlandırılırken, tek tip ve karışımlı türler kalsedon, carnelian, yosun akikleri veya diğer özel ticari isimler olarak sınıflandırılır.

Akik Alış ve Akik Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Akik Rengi ve Tonlar
Akik, çok çeşitli renk ve desenlerde ortaya çıkar. Bazı renkler diğerlerinden daha yaygın olmasına rağmen, benzersiz bantlama nedeniyle hemen hemen tüm akik çok renkli olacaktır. Tek renkli agatlar doğal olarak ortaya çıkabilir, ancak bugün mevcut olan taşların çoğu renksiz elde etmek için boyanmıştır. Tek renkli agatlar genellikle sardon ve carnelian gibi ticari adlar kullanılarak satılır. Akik renkleri siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, kahverengi, pembe, mor ve gri olabilir.

Akik Berraklığı ve Parlaklık
Kriptokristalin kuvars tipik olarak makrokristalli kuvarsdan berraklık ve parlaklık ile ayrılır; Kriptokristal berraklık tipik olarak yarı saydamdan opaklığa kadar değişmektedir ve parlaklık en sık balmumu ya da donuk, akik ve krizokol gibi olacaktır. Öte yandan, makrokristalin kuvars tipik olarak yarı saydam ve şeffaf, ametist, sitrin ve gül kuvars gibi vitröz parlaklık ile şeffaftır.

Akik Kesim ve Şekil
Agatlar çok büyük boyutlarda ve çeşitli şekillerde bulunabilir. Çoğu akik güzelliğini arttırmak için kabaşonda kesilir ancak serbest biçimli levhalarda ve düz kesimlerde bulunur. Ayrıca kameolar ve diğer oymalar gibi süs tasarımları için de kullanılırlar.

Akik Tedavisi
Akik tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak oldukça gözenekli olduğu için rengi arttırmak için kolayca boyanabilir. Akik fiyatları, boyanmış olsun veya olmasın çok uygundur. Ne olursa olsun, satıcılar her zaman tüm tedavileri bilgilerini en iyi şekilde açıklamalıdır. Akik’i, taş kırmadan boyamak için test etmek çok zordur. Gem laboratuarlarının çoğunda uygun ekipman yoktur. Akik boncuklu ve eskitme mücevherler için popüler bir seçimdir. En yuvarlanan ve akik boncuklar rengi arttırmak için boyanır. Parlak, renkli olmayan agatlar, özellikle Brezilya’dakiler, işlenmemiş örnekler olmasına rağmen tipik olarak boyanmaktadır.

Akik Gemolojik Özellikleri: Başa dönüş
Kimyasal formül:    SiO2 – Silikon dioksit
Kristal yapı:    Kriptokristalin – mikrokristalin agrega (trigonal)
Renk:    Tüm renkler, çok renkli ve bantlı
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6.5 – 7
Kırılma indisi:    1.530 – 1.540
Yoğunluk:    2,60 – 2,64
dilinim:    Yok
Şeffaflık:    Saydam ve opak
Çift Kırılma / Birefringence:    Kadar 0.004
Parlaklık:    Balmumu – donuk
floresan:    Bantlara göre değişir: Sarı, yeşil, mavi-beyaz; biraz güçlü
Akik Taş Çeşitleri veya Diğer Benzer Taşlar: Başa dönüş
Satılık carnelian değerli taşlar
Carnelian

Agat Kolye

Agat Kolye

Akik için birçok farklı ticari ad vardır. Çoğu optik özelliklere dayanır, ancak bazı çeşitler iç / dış kompozisyona veya diğer nesnelerin veya minerallerin kapanımlarına göre sınıflandırılır. Ticari adların çoğu, menşei veya diğer yerel özellikleri ifade eder. Bu bölge temelli ticari adlar, genellikle yalnızca değerli taş satıcıları ve koleksiyoncular tarafından kullanılır. Yangın akik, akik geode, carnelian ve oniks gibi yaygın olarak kullanılan bazı ticari isimler vardır. Çoğu zaman, tek bir akik örnek iki veya daha fazla farklı ticari isim altında sınıflandırılabilir.

Aşağıda, farklı akik çeşitleri için kullanılan bazı ticari adların bir listesi verilmiştir:

En Popüler Akik Çeşitleri:
Bantlı akik, mavi akik , carnelian , sardon, sardonyx, oniks, krizokol, göz akikleri, dendritik kalsedon (akik), ateş akikleri , akik geodeleri , yosun akikleri ve kuru akikleri

Az Bilinen Akik Çeşitleri:
Ağaç akik, akik jasper, Botsvana akik, mavi dantel akik, fosil akik, iris akik, laguna akik, peyzaj akik, doğal akik, tüp akik, yılan derisi akik, Tatlısu akik, Mohave mavi akik, thunderegg akik, Fairburn akik, Kuru akik, ve Superior gölünün akikliği.

Akik Taşlı Mitoloji, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön
Akik değerli taşlar, kaydedilen tarihteki en eski taşlardan biridir. Akik birini kabuslardan, stres ve yorgunluktan koruyan bir koruma taşı olarak bilinir. İncil’deki zamanlardan beri, ataklar takıldı ve yakındaki fırtınalara karşı korunmak için mücevherlerde kullanıldı. Antik çağda tılsımlar ve muskalar olarak çok değerliydiler.

Akik susuzluğu giderir ve ateşlerden korur. Alternatif şifacılar mide hastalıklarını hafifletmek için solar pleksusun üzerine akik taşı yerleştirir. Akik bir güç taşıdır ve zorlu zamanlar boyunca ileri ve hareket etme gücü verir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Herhangi bir sağlık durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir uygulayıcıya bakın. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. GemSelect, yapılan hiçbir iddia veya beyanı garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Akik Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Önceden ayarlanmış mücevherlere karşı gevşek değerli taşlar satın almanın birkaç avantajı vardır. Öncelikle, bir kıymetli taş yerleştirildikten sonra, taşın gerçek kalitesini bilmek çok zordur. Kuyumculuk ayarı genellikle lekeleri gizleyebilir veya gizleyebilir ve taşların gerçekte olduğundan daha iyi olduğunu düşünerek yanlış yönlendirilmiş olabilirsiniz. Ayrıca, değerli taş satın alırken daha fazla çeşitliliğe ve seçeneğe de sahipsiniz. En önemlisi, gevşek değerli taşlar satın almak size para kazandırır.

Akik, akla gelebilecek her türlü mücevher tasarımı için idealdir. Akik kolye, kolye veya günlük bir yüzük olarak takılabilir. Akik diğer malzemelerin çoğundan daha zordur ve bu nedenle aşınmaya ve aşınmaya karşı çok dayanıklı ve dayanıklıdır. Agatlar, mevcut beden ve şekillerin bolluğundan dolayı erkekler arasında favoridir. Süslü serbest biçimli şekillerin bazıları çok benzersizdir ve birçok beyefendinin tercih ettiği aşiret bir görünüm sağlayabilir, özellikle de benzersiz kolyeler oluşturur. Akikler ayrıca bayanlar için mükemmel bir taş. Birçok harika cazibe bileziği ve boncuklu halhal, akikleri tercih edilen ana taş olarak kullanacak. Akik halkaları genellikle sınıf halkaları için olduğu kadar doğum taşı halkalarında da kullanılır.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Akik Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz?Akik ılık sabunlu su ve yumuşak bir fırça ile kolayca temizlenebilir. Akik kuvars ve sertliği ve dayanıklılığı olduğunu göz önünde bulundurarak, fırçalama veya temizlik için akikten daha sert herhangi bir nesne kullanmadığınızdan emin olun. Değerli taşların çoğunda olduğu gibi, akik değerli taş veya değerli taş takılarınızın bakımını yaparken veya temizlik yaparken ev kimyasalları kullanmamalısınız. Akik, taşta kalıcı hasara neden olabileceğinden aşırı sıcağa maruz kalmasından kaçınmalıdır. Akik saklanırken, kumaş kaplı bir kutuda saklanmalı veya yumuşak bir beze sarılmalıdır. Gereksiz hasar veya diğer sert değerli taşların çizilmemesi için diğer değerli taşlardan ve mücevherlerden uzak tutulmalıdır.

AGAT TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Agat Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 16.87 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AGAT TAŞI KOLYE
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Stabilizatör olarak bilinen Agate, yaşamınızda stabilite ve topraklama gerektiğinde destek için çağıracağınız taş. Destekleyici enerjisi ile birlikte,

Agat Taşı Kolye

Agat Taşı Kolye

Akik taşı inanılmaz güzelliği ile uzun süredir takdir edilmektedir. Akik, çevresi etrafında mükemmel bir dairesel simetriye katlanmış mineral yataklarından oluşan imza bantları ile rüya gibi bir kaliteye sahiptir. Magmatik kayaların yeraltı suyunda bulunan silika birikintileri ile bir araya gelmesiyle, diğer dünyadaki gruplar bu yarı kıymetli taşa kendi marka görünümünü kazandırır. Akik taşına inanılmaz güçlü topraklama yetenekleri veren, beyaz, mor, siyah, gri, sarı, pembe, kırmızı ve kahverengi bir paleti içeren farklı renklerde kullanılabilirliğidir.

Akik, insan vücudunda da bulunan bir mineral olan silikon dioksit bileşimi sayesinde, şifa için popüler bir kristal yapan kuvars ailesine aittir. Kalsedon bantlarının çeşitliliği ayrıca, endişe ve göze çarpma döngüsüne yakalanırsanız inanılmaz derecede dengeye gelebilecek olan kararlılık hislerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Sizi, Dünyanın yumuşak titreşimleriyle birleştirerek çalışır, onu hafif, dağınık bir enerji ile yumuşak bir taş haline getirir. Bu nedenle birçok yeni başlayanlar ilk koleksiyonlarında Akik taşı ile başlar. Yumuşak titreşimler ve sabit bir ritim ile Agate, modern yaşamın dağınık ya da boğulmuş hissettiğinizde size bir huzur ve destek hissi verebilir.

AGATE İÇİN ALIŞVERİŞ
Mavi Dantel Akik Dilim – Enerji MuseMavi Dantel Akik Dilim – Enerji Muse
İstek listesine ekle

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ MUHTEŞEM BANTLI AGAT (AKİK) TAŞI KOLYE SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL ANLAMLI BİR HEDİYE SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

MAVİ DANTEL AKİK DİLİM
Stres ve Anksiyete Giderici • Gerçek • CalmA Mavi Dantel Akik kristali, kelimelerinize rahatlamanız için gereken gönül rahatlığı ile sizi güçlendirmek için boğaz çakrasına bağlanır. Sadece konuşmak için ideal değil, Blue Lace Agate ile üçüncü göz ve taç çakralarınız arasındaki
AKİK ANLAMI
Geçmişini ve cüretini anladığınızda Agate ile daha derinden bağlantı kurabilirsiniz. İslam medeniyetleri, Babilliler ve Mısırlılar da dahil olmak üzere eski kültürler boyunca, Akik kaya, batıl inançlardan trajedilere ve doğal afetlere kadar değişen negatif enerjiye karşı korunmak için kullanılmıştır.

Akik Taşı Kolye

Akik Taşı Kolye

Günümüzde Akik taşı anlamı, koruyucu özellikleriyle bilinmeye devam etmektedir. Sizi Dünya’ya bağlayarak, Akik taşı anlamı denge ve merkezlilik duygunuzu artırmanıza yardımcı olabilir. Agate, yavaşlamanıza ve merkezinizi bulmanıza yardımcı olur, böylece daha fazla lütuf ve rahatlıkla yaşam boyunca ilerleyebilirsiniz. Akik, birçok ülkede yaygın olarak bulunur ve bu sayede herkesin birlikte çalışmasını kolaylaştırır.

AKİK ŞİFA ÖZELLİKLERİ
Mineral krallığındaki diğer değerli taşlarla karşılaştırıldığında, Agate özellikleri daha düşük ve daha yumuşak bir frekans yayar; bu da onları yavaşlamak ve merkezlenmek isteyenler için ideal bir parça yapar. Agate’in yatıştırıcı ve stres giderici özellikleri, zihninize, bedeninize ve ruhunuza uyum sağlayarak Dünya’nın enerjisine bağlanmanıza yardımcı olur. Dengesiz hissettiğiniz zaman, Akik şifa özellikleri sizi yeniden ayarlayabilen ve hizalayabilen yumuşak titreşimlere sahiptir.

Bu iyileştirici etkiler, özellikle aklını konuşma konusunda sorun yaşayan herkes için mükemmel bir taş olan Mavi Dantel Akik ile ilgilidir. Bu tip Akik değerli taş, su elementinin iyileştirici enerjisini yayan açık mavi ve beyaz kalsedon bantlarından yapılmıştır. Blue Lace Agate’in terapötik frekansları, ezici olmayan, istikrarlı ve sabit olmayan, sakin bir güven dalgası yaratmaya yardımcı olur.

Bir bora çakrası temizlemek için, iletişim becerilerinizi güçlendirmek için Mavi Dantel Akik kristali diğer mavi ve mavi-yeşil taşlarla kullanabilirsiniz. Bu meditasyon uygulaması, açıkça ve güvenle konuşmanıza yardımcı olacaktır. Boğaz çakrası aynı zamanda dinleme ve iletişim yeteneğinizi de etkileyebilir, bu yüzden kendinize doğru ve gönülden konuşmanıza yardımcı olabilir. Bu, Mavi Dantel Akik tıbbı ve boğaz çakrasını açma ve aktive etme kabiliyetidir. Aslında, dengesiz veya tıkalı bir boğaz çakrası ilişkilerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu enerji merkezi durgun olduğunda, başkalarını anlamak veya kendinizi gerçek ve doğru bir şekilde ifade etmek zor olabilir.

AKİK GEM ÖZÜ NASIL YAPILIR
Blue Lace Agate’nin yumuşak ve yatıştırıcı enerjisine kolay erişim için, bir mücevher esansı hazırlanabilir ve daha sonra bir sprey şişesine aktarılabilir. Sinüs tıkanıklığını gidermek için şifalı su olarak kullanabilir veya olumsuz duyguları bırakmanıza yardımcı olacak yardımcı olabilirsiniz. Bir su kaynağına bir yuvarlanmış Mavi Dantel Akik taşı veya değerli taş dilimi yerleştirin. Ayrıca Lapis Lazuli ve Sodalite ekleyerek, mücevher esansınızın iyileştirici etkilerini artırabilirsiniz .

Ardından, güneş ışınlarının veya ay ışığı ışınlarının altına yerleştirerek enerjisinin suya karışmasına izin verin. Bu işlem 4 ila 8 saat arasında sürmelidir. İyileştirici özelliklerini daha da arttırmak için Yasemin, ylang-ylang ve lavanta gibi rahatlatıcı bir rahatlama ve aromaterapi sağlayan temel yağlar da ekleyebilirsiniz. Daha nötr bir koku için narenciye veya serinletici ve canlandırıcı nane gibi parlak, bitkisel aromaları öneriyoruz.

AKİK İLE RAHATLATICI STRES VE ANKSİYETE

Agat Taşı Özellikleri

Agat Taşı Özellikleri

Endişe veya stresten muzdarip iseniz, Agate daha sakin ve daha dengeli bir durum elde etmek için en iyi kristallerden biridir. Bu kristalin yatıştırıcı, topraklama enerjisi sizi panik veya boğucu bir durumdan kurtarır ve geri çekilmenize yardımcı olur. Mavi Dantel Akik kristali tutarken, üç yavaş, derin nefes alın. Kristalin cennetsel mavi renk tonlarını sizi daha sakin bir hal almanız için düşünün. Agate’nin sakinleştirici enerjisini güçlendirmek için, onu her yönüyle huzurlu bir enerji oluşturmak için Ametist gibi üçüncü göz çakra kristalleri ile birleştirin.

Moss Akik şifa özellikleri söz konusu olduğunda bir bütün ‘başka bir hikaye. Bu açık ila koyu yeşil renkli taş, Dünya’nın iyileştirici unsurları ile yakından ilişkili olan saf özünü kullandığınızda bir temizlik aracı olarak kullanılabilir. Hayatınızda uzun ömürlü bir dayanıklılık arıyorsanız, bu kalp çakra taşının yumuşak ve sabit enerjisi size ısrarcı olmanız için gereken topraklamayı sağlayabilir.

Bu taşı her türlü bağımlılığa karşı mücadeleyi desteklemek veya sağlıklı alışkanlıklar uygulamaya çalışıyorsanız tavsiye ediyoruz. Moss Agate, güçlü ve istikrarlı enerjisi ile hedeflerinizi ortaya koymanıza yardımcı olabilir. Yeşil renk yelpazesi aynı zamanda yeni büyüme ve başlangıçları sembolize ederek bahçenizde tutmak için mükemmel bir taş haline getirir. Yeşil baş parmağınızı Moss Agate ve onun olumlu ve yumuşak hisleriyle yeniden canlandırın.

Kalsedon ailesinin bir diğer çeşidi olan Flower Agate özelliklerinin yeni başlangıçların enerjisini davet ettiği bilinmektedir. Bu kristallerin içinde büyüyen kiraz çiçeği ağaçları var, bu da içinde büyüme ve dönüşüm hissi uyandırıyor. Çiçek Akik kristalleri, sizi tam potansiyelinize kadar yaşamaya iten yumuşak ve cesaret verici bir enerjiye sahiptir.

Her çeşit Akik ile çalışmanın bir yolu meditasyondur. Meditasyon seansınız sırasında, nazik ve sabit bir nefes ritmine odaklanırken, her bir elinde tutulabilen Akik taşı ile bağlantı kurmak için 20 dakika ayırın. Akik meditasyonunuz sırasında derin nefes alın ve uyumlaştırıcı enerjisine erişiminizi derinleştirin. Akik taşından değişim, kararsızlık ya da stres sürecinde size her şeyin merkezinde kalmak için destek ve istikrar vererek yardım etmesini isteyin.

Doğal Akik Taşı

Doğal Akik Taşı

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize göz atın ve sezgilerinizin sizi kristallerinize yönlendirmesine izin verin!Akik kuvars (silisyum dioksit) mineral ailesine aittir. Kuvars grubu , dünya kıtasal kabuğunda bulunan en bol ikinci mineraldir, ikincisi ise sadece feldspat mineral grubuna aittir . Tüm kuvars değerli taşlar aynı silikon dioksit kimyasal bileşimini paylaşır, ancak farklı kristal sınıfları ve oluşumları temelinde ayırt edilir ve iki ana dalda ayrılır. İki ana kuvars dalı makrokristal kuvars ve kriptokristal kuvars; Akik ikincisine aittir. Daha spesifik olarak, agat, krisopraz, kan taşı, jasper ve carnelian dahil olmak üzere çok çeşitli diğer değerli taşları içeren çeşitli kalsedondur .

Kriptokristalin kuvars çok ince kristal yapılar sergiler, mikroskop yardımıyla bile görülemezler. Akik genellikle mikrokristal olarak adlandırılır, bu da sadece kristal yapının diğer çoğu kriptokristalin türünden biraz daha büyük olduğunu gösterir. Mikro ve kriptokristalin arasındaki fark açıkça tanımlanmamıştır, bu nedenle akik olarak tanımlamanın yanlış olduğu düşünülmez. Makrokristal kuvars tipik olarak yarı saydam olarak saydamdır ve kriptokristal kuvarstan daha büyük kristallerle oluşur. Makrokristalin değerli taşlar arasında ametist, sitrin, şahin gözü, dumanlı kuvars, gül kuvars ve kaplan gözü bulunur.

Kriptokristalin kuvars, elyaflı ve granül çeşitlere ayrılır; lifli çeşitler kalsedon kuvars olarak adlandırılır. Kalsedon çok çeşitli renk ve desenlerde ortaya çıkar. Akik, geleneksel olarak ‘bantlanmış’ bir çeşit kalsedon olarak tanımlanırken, daha hafif ve renkli olan örneklere basitçe kalsedon denir. Akik için alışveriş yapmak çoğu tüketici için kafa karıştırıcı olan birçok agat çeşidi vardır. Bunun nedeni, taşların genellikle ‘ bantlı akik ‘, ‘ carnelian ‘ ve ‘sardonyx’ gibi belirli ticari isimlerin kullanılmasına atıfta bulunulması ve aynı anda sadece kalsedon, kalsedon kuvars ve hatta düz kuvars olarak işlem görmesidir.

Akik Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Akik ilk kez, M.Ö. 3. veya 4. yüzyıl civarında (M.Ö.) bulunduğu, bulunduğu nehirden sonra taşı ismini alan bir Yunan filozofu Theophrastus tarafından keşfedildi; Achates. Achates Nehri İtalya’nın Sicilya bölgesinde bulunur, ancak nehir yeniden adlandırıldı ve şimdi Dirillo Nehri olarak biliniyor. Akik, Myanmar, Brezilya, Uruguay, Arjantin, Meksika, Botsvana, Hindistan, Avustralya ve ABD de dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerinden gelebilir. Genel olarak, Güney Amerika akik taşlarında herhangi bir özel işaret yoktur. Bunlar ayrıca genellikle donuk gri bir renkte ortaya çıkar. Bir zamanlar tükenmiş olan Almanya’daki bir zamanlar bol Idar-Oberstein mayınlarından çıkan agatlar canlı ve güçlü renkleriyle, özellikle de doğal pembe, kırmızı ve kahverengi renkleriyle tanınırlardı.

Akik Taşı Faydaları

Akik Taşı Faydaları

Akik, genellikle birçok kaya türünün yanında bulunur, ancak öncelikle volkanik kaya olarak sınıflandırılır. Agatlar genellikle granit, melafir ve porfir gibi magmatik, tortul ve metamorfik kayaçların ceplerinde oluşur. Silisyum dioksit birikintileri tipik olarak badem veya top şeklindeki nodüllerde oluşur ve birikintiler uzun süre boyunca birikmeye devam ettikçe, işlem boyunca paralel bantlar oluşturulur. Bantlı örnekler akik olarak adlandırılırken, tek tip ve karışımlı türler kalsedon, carnelian, yosun akikleri veya diğer özel ticari isimler olarak sınıflandırılır.

Akik Alış ve Akik Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Akik Rengi ve Tonlar
Akik, çok çeşitli renk ve desenlerde ortaya çıkar. Bazı renkler diğerlerinden daha yaygın olmasına rağmen, benzersiz bantlama nedeniyle hemen hemen tüm akik çok renkli olacaktır. Tek renkli agatlar doğal olarak ortaya çıkabilir, ancak bugün mevcut olan taşların çoğu renksiz elde etmek için boyanmıştır. Tek renkli agatlar genellikle sardon ve carnelian gibi ticari adlar kullanılarak satılır. Akik renkleri siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, kahverengi, pembe, mor ve gri olabilir.

Akik Berraklığı ve Parlaklık
Kriptokristalin kuvars tipik olarak makrokristalli kuvarsdan berraklık ve parlaklık ile ayrılır; Kriptokristal berraklık tipik olarak yarı saydamdan opaklığa kadar değişmektedir ve parlaklık en sık balmumu ya da donuk, akik ve krizokol gibi olacaktır. Öte yandan, makrokristalin kuvars tipik olarak yarı saydam ve şeffaf, ametist, sitrin ve gül kuvars gibi vitröz parlaklık ile şeffaftır.

Akik Kesim ve Şekil
Agatlar çok büyük boyutlarda ve çeşitli şekillerde bulunabilir. Çoğu akik güzelliğini arttırmak için kabaşonda kesilir ancak serbest biçimli levhalarda ve düz kesimlerde bulunur. Ayrıca kameolar ve diğer oymalar gibi süs tasarımları için de kullanılırlar.

Akik Tedavisi
Akik tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak oldukça gözenekli olduğu için rengi arttırmak için kolayca boyanabilir. Akik fiyatları, boyanmış olsun veya olmasın çok uygundur. Ne olursa olsun, satıcılar her zaman tüm tedavileri bilgilerini en iyi şekilde açıklamalıdır. Akik’i, taş kırmadan boyamak için test etmek çok zordur. Gem laboratuarlarının çoğunda uygun ekipman yoktur. Akik boncuklu ve eskitme mücevherler için popüler bir seçimdir. En yuvarlanan ve akik boncuklar rengi arttırmak için boyanır. Parlak, renkli olmayan agatlar, özellikle Brezilya’dakiler, işlenmemiş örnekler olmasına rağmen tipik olarak boyanmaktadır.

Akik Gemolojik Özellikleri: Başa dönüş
Kimyasal formül:    SiO2 – Silikon dioksit
Kristal yapı:    Kriptokristalin – mikrokristalin agrega (trigonal)
Renk:    Tüm renkler, çok renkli ve bantlı
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6.5 – 7
Kırılma indisi:    1.530 – 1.540
Yoğunluk:    2,60 – 2,64
dilinim:    Yok
Şeffaflık:    Saydam ve opak
Çift Kırılma / Birefringence:    Kadar 0.004
Parlaklık:    Balmumu – donuk
floresan:    Bantlara göre değişir: Sarı, yeşil, mavi-beyaz; biraz güçlü
Akik Taş Çeşitleri veya Diğer Benzer Taşlar: Başa dönüş
Satılık carnelian değerli taşlar
Carnelian

Agat Kolye

Agat Kolye

Akik için birçok farklı ticari ad vardır. Çoğu optik özelliklere dayanır, ancak bazı çeşitler iç / dış kompozisyona veya diğer nesnelerin veya minerallerin kapanımlarına göre sınıflandırılır. Ticari adların çoğu, menşei veya diğer yerel özellikleri ifade eder. Bu bölge temelli ticari adlar, genellikle yalnızca değerli taş satıcıları ve koleksiyoncular tarafından kullanılır. Yangın akik, akik geode, carnelian ve oniks gibi yaygın olarak kullanılan bazı ticari isimler vardır. Çoğu zaman, tek bir akik örnek iki veya daha fazla farklı ticari isim altında sınıflandırılabilir.

Aşağıda, farklı akik çeşitleri için kullanılan bazı ticari adların bir listesi verilmiştir:

En Popüler Akik Çeşitleri:
Bantlı akik, mavi akik , carnelian , sardon, sardonyx, oniks, krizokol, göz akikleri, dendritik kalsedon (akik), ateş akikleri , akik geodeleri , yosun akikleri ve kuru akikleri

Az Bilinen Akik Çeşitleri:
Ağaç akik, akik jasper, Botsvana akik, mavi dantel akik, fosil akik, iris akik, laguna akik, peyzaj akik, doğal akik, tüp akik, yılan derisi akik, Tatlısu akik, Mohave mavi akik, thunderegg akik, Fairburn akik, Kuru akik, ve Superior gölünün akikliği.

Akik Taşlı Mitoloji, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön
Akik değerli taşlar, kaydedilen tarihteki en eski taşlardan biridir. Akik birini kabuslardan, stres ve yorgunluktan koruyan bir koruma taşı olarak bilinir. İncil’deki zamanlardan beri, ataklar takıldı ve yakındaki fırtınalara karşı korunmak için mücevherlerde kullanıldı. Antik çağda tılsımlar ve muskalar olarak çok değerliydiler.

Akik susuzluğu giderir ve ateşlerden korur. Alternatif şifacılar mide hastalıklarını hafifletmek için solar pleksusun üzerine akik taşı yerleştirir. Akik bir güç taşıdır ve zorlu zamanlar boyunca ileri ve hareket etme gücü verir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Herhangi bir sağlık durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir uygulayıcıya bakın. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. GemSelect, yapılan hiçbir iddia veya beyanı garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Akik Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Önceden ayarlanmış mücevherlere karşı gevşek değerli taşlar satın almanın birkaç avantajı vardır. Öncelikle, bir kıymetli taş yerleştirildikten sonra, taşın gerçek kalitesini bilmek çok zordur. Kuyumculuk ayarı genellikle lekeleri gizleyebilir veya gizleyebilir ve taşların gerçekte olduğundan daha iyi olduğunu düşünerek yanlış yönlendirilmiş olabilirsiniz. Ayrıca, değerli taş satın alırken daha fazla çeşitliliğe ve seçeneğe de sahipsiniz. En önemlisi, gevşek değerli taşlar satın almak size para kazandırır.

Akik, akla gelebilecek her türlü mücevher tasarımı için idealdir. Akik kolye, kolye veya günlük bir yüzük olarak takılabilir. Akik diğer malzemelerin çoğundan daha zordur ve bu nedenle aşınmaya ve aşınmaya karşı çok dayanıklı ve dayanıklıdır. Agatlar, mevcut beden ve şekillerin bolluğundan dolayı erkekler arasında favoridir. Süslü serbest biçimli şekillerin bazıları çok benzersizdir ve birçok beyefendinin tercih ettiği aşiret bir görünüm sağlayabilir, özellikle de benzersiz kolyeler oluşturur. Akikler ayrıca bayanlar için mükemmel bir taş. Birçok harika cazibe bileziği ve boncuklu halhal, akikleri tercih edilen ana taş olarak kullanacak. Akik halkaları genellikle sınıf halkaları için olduğu kadar doğum taşı halkalarında da kullanılır.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Akik Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz?Akik ılık sabunlu su ve yumuşak bir fırça ile kolayca temizlenebilir. Akik kuvars ve sertliği ve dayanıklılığı olduğunu göz önünde bulundurarak, fırçalama veya temizlik için akikten daha sert herhangi bir nesne kullanmadığınızdan emin olun. Değerli taşların çoğunda olduğu gibi, akik değerli taş veya değerli taş takılarınızın bakımını yaparken veya temizlik yaparken ev kimyasalları kullanmamalısınız. Akik, taşta kalıcı hasara neden olabileceğinden aşırı sıcağa maruz kalmasından kaçınmalıdır. Akik saklanırken, kumaş kaplı bir kutuda saklanmalı veya yumuşak bir beze sarılmalıdır. Gereksiz hasar veya diğer sert değerli taşların çizilmemesi için diğer değerli taşlardan ve mücevherlerden uzak tutulmalıdır.