OTANT�K TA�

SİTRİN TAŞI KRİSTALİ

DOĞAL KAYALAR
Sitrin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
  • 36.20 GR
  • AYNI GÜN KARGO
  • BRAZİLYA
  • DOĞAL SİTİRİN KRİSTALİ
  • KDV DAHİL

SİTRİN TAŞI KRİSTALİ

Nam-ı Diğer bir sitrin 450’den fazla yıl önce Georg Bauer adında bir Alman metalurji pazarlama alanında isim

Sitrin Taşı Kristal

Sitrin Taşı Kristal

değerini ve adını sarı kuvars “sitrin” gerçekleştirdi. “Modern mineralojisinin babası” gibi bazı bilinen Bauer taşlar ve takı hakkında yaptığı 1556 yayınında adı sitrin kullanılan sözcük sitrin en olası kök sarı eski Fransız kelime olduğunu -. Ağaç kavunu – ya da Latince narenciye renk narenciye. Madeira sitrin kuvars koyu, kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bazı güçlendirilmiş şarap yaptıktan sonra diğerleri Madeira sitrin adlı söylerken, ahşap veya ahşap rengi için Brezilyalı kelime adını alır ki sadece Portekiz kıyıları Madeira Islands.

Tarihte sitrin
Çeşitli din uzmanları Mısır’dan Çıkış kitabının bulunduğu gibi sitrin Harun’un göğüs oniki taş onuncu tanıma uyan hissediyorum. Taş Roma Katolik ve Eski Ahit’in Latince sürümlerinde hem chrysolitus olarak (altın taş için Yunan) sevk edildi. (- Topaz veya Beril Tabii ki altın taş yorumlama diğer iki altın taşlar biri olabilir). İncil’in Kral James Versiyonu Harun’un göğüs onuncu taş olarak beril işaret eder. Bu durumda, altın taş Madagaskar ve Namibya Afrika ülkesi de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde bulunan Heliodor, olmuş olabilir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 DOĞAL SİTRİN TAŞI KRİSTALİ SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

Sitrin binlerce yıldır araçlar üzerinde süsleme olarak ve kuyumculuk sektöründe kullanılmaktadır. Hançer bazen sap kendisi kadar tek bir büyük sitrin kristal kullanarak, kolları üzerinde Eski Yunan’da, kabaca 300 ve 17. yüzyılda 150 yılları arasında, Hellenistik Çağda dekoratif taş olarak popülerlik kazandı, İskoç silah yapımcıları sitrin yerleştirilir.
gem ile Kraliçe Victoria’nın hayranlık nedeniyle büyük ölçüde, sitrin geleneksel İskoç İskoç eteği pimleri ve omuz broşlar için popüler bir taş olmuştur. 1852 yılında, İngiliz İmparatorluğu’nun Kraliçe Victoria ve eşi Prens Albert, Balmoral Kalesi olarak bilinen Scottish Highlands 15. yüzyıl kale yüz yarda içinde yeni bir yazlık üzerinde inşaatına başladı. (Kale yine Aberdeenshire, İskoçya’da bugün duruyor ve mevcut kraliyet ailesi için bir favori özel bir ülke geri çekilme olduğunu). Kraliçe Victoria, o misafirler tam Yaylası ekose kıyafetleri giymek komuta ettiğini İskoçya ve onun yeni Balmoral ev öylesine düşkündü. Bu ona güzel sitrin gözdesi oldu hangi onun krallığının, içinde bulunan taşlar aşkını paylaşmak için mükemmel bir fırsat verdi.

SİTRİN TAŞI

SİTRİN TAŞI

Sitrin yine 20. yüzyılın başlarında başlayan Art Deco döneminde göze çarptı. Art Deco tasarımı uluslararası itiraz takı, giyim, mobilya ve iç mekan tasarımı aletleri ve mimari için her şeyi görüldü.

Büyük yönlü sitrins güzel takı eşyaları, dönemin geometrik canlılık vurgulayarak bazı içine kuruldu. 1930 ve 1940’larda Hollywood’un yapımları Hayranları kısa ömürlü döneminden bazı büyük örnekler görebilirsiniz. Birkaç yıldız gümüş ekran için çekimler sırasında kendi Art Deco ilham takı giydi.

Bizim Gemopedia içinde sitrin hakkında daha fazlasını okuyun ™

kökenleri
Kuvars dünya çapında yaygın olan ve ametist üreten alanlar genellikle sitrin üretecektir. Brezilya sitrin üst üreticisi ve komşusu Uruguay süper kaliteli kaba üretir. Bolivya, Madagaskar, Rusya, İskoçya, İspanya, Arjantin, Myanmar, Namibya ve Amerika Birleşik Devletleri de, doğal taşlar verim.

Brezilya
Brezilya’nın güney ucu bize en iyi sitrins bazı verir. Rio Grande devlet “güney büyük nehir” anlamına do Sul, Uruguay ve Arjantin sınırları ve Atlantik Okyanusu boyunca kumsallar görüntüler.
Bir sitrin madencilik alanında do Sul kuzeydoğu Rio Grande Serra Gaúcha yer almaktadır. Bu bölge ilk bakışta çok Avrupa görünür. Alman kökenli olan Brezilyalılar lowlands yaşayan ve İtalyanlar yüksek rakımlarda yaşamaktadır. Sonuç olarak, ziyaretçiler hem Alman ve İtalyan kültürlerinin eşsiz bir karışımı keşfedeceksiniz.

Minas Gerais genel madenleri için Brezilyalı olduğunu ve taşlar bir cennet olarak ticarette bilinen bir devlet için uygun görünüyor. 16. yüzyılın ikinci yarısında bir altına hücum madencilik faaliyetlerini atlama başladı. Brezilya ve altın ile yüklü tekneler için yelken hızlı zenginlikleri tarafından sokulmuş Avrupalı kaşifler Portekiz ve İngiltere’ye geri Atlantik ötesine geçti.

Bazı altın hala bölgede mayınlı olmasına rağmen 17. yüzyılın sonuna gelindiğinde, altın üretimi önemli ölçüde düşmüştü

Volkanik patlamalar gelen magma Minas Gerais kırsalında birçok kaliteli taşlar gömülü. zümrüt kapanım onların eksikliğini değerlenir. A 243 kiloluk akuamarin kristali, kayda en büyüklerinden biri, Minas Gerais çıktı. Turmalin, topaz, Künzit, Krizoberil, apatit, florit, hematit, zirkon ve elmas Minas Gerais bulunan taşlar bir kaçıdır.

SİTRİN

SİTRİN

Minas Gerais toprak ama madencilik çok daha küçük ölçekte yapılması çalışan büyük ölçekli uluslararası mücevher madencilik şirketleri vardır. Yüzlerce, garimpeiros olmasa bile binlerce – ya da zanaat madenciler – el aletleri kullanarak taşlar çok ortaya çıkarmak.

Diamantina 18. ve 19. yüzyıllarda elmas madenciliği hub Minas Gerais bir sömürge şehridir. Zaman yıpranmış arnavut kaldırımlı sokakları ve binaları elmas ve altın flaş ülkenin fırça tanıklık. mimari, muhteşem süslü bir stil Barroco Mineiro (barok madenci) olarak bilinen tüm kendi vardır. elmas acele Güney Afrika geçti ama pitoresk çekicilik geride bıraktı.

Uruguay
Atlantik kıyıları boyunca Güney Amerika’da yer alan Uruguay, güney Brezilya ve doğu Arjantin arasında bir kama gibi oturur. Artigas, yüksek kaliteli ametist ve sitrin madencilik alanı, Brezilyalı sınırına yakın doğrudan kuzey Montevideo yaklaşık 400 mil.

Ondokuz mil güneyinde Artigas kaya avcılık dünyasında bir ödül yumurta. Bir 62 mil kare alan dünyanın en iyi kalite ametisli ve Madeira sitrin GEODES bazı tutar. Cantera Santa Ana, ya da Santa Ana Ocağı olarak bilinen bu bölge ateşli, dünya çapında taş üretir. maden, modern ve çevre dostu, ayda yaklaşık 10.000 kilogram üretir. “Süper ince” kalite taşlar akkor aydınlatma kırmızı görünür çakmaları ile birlikte renk, muazzam ateş ve parlaklık büyük bir derinlik var.

Madenciler dünyanın en yetenekli kesiciler bazı denenmiş ve doğru yöntemleri Alman kesiciler öğrendim kullanmak Brezilya içine sınırdan geodes çekmek. çekiç, performans ve yontma çalışmaları tamamlandıktan sonra, taş dünya pazarına onların önünü açmak.

SİTRİN ÖZELLİKLERİ

SİTRİN ÖZELLİKLERİ

renk Verileri
sitrin normal renk aralığı en değerli taşlar daha sınırlıdır. kırmızımsı sarıdan turuncuya çeşitli tonlarında görülen, sitrin demirin varlığına olan canlı rengini borçludur. Demir özel durumda ve renk ametist sağlayan aynı elemanıdır. Bu demir varlığı-kuvars, sarı, mor ya da sarı ve mor karışımı üç farklı renk neden olabilir.

Piyasada birçok sitrins bugün ısıtılmış ametist veya dumanlı kuvars aslında iken, sitrin güzel altın ve kahverengi-turuncu tonlar doğal olarak meydana gelmez. Ametist veya dumanlı kuvars gibi doğal büyüdü kuvars kristalleri yakın volkanik faaliyetten magmadan doğal ısı ile sitrin çevrildi olması da mümkündür. Herhangi bir durumda, doğal olarak oluşan sitrin hali hazırda mevcut değildir.

kesme Veri
sitrin için talep hızla 1930’larda Avrupa’da artmaya başladı. Bu “yeni” ve popüler mücevher Brezilya ve Uruguay Almanya’da Idar-Oberstein taşınmıştı birkaç taş kesiciler gecikmiş saygı sayesinde zevk oldu. Onlar sitrin güzelliği revelled ve ev kesme ve fashioning için büyük miktarlarda sevk.

kaba gelen şaheserlerini oluşturma, kesici dünya çapında bir kesim tesisi olarak Idar-Oberstein itibarını imzalandı. yüksek vasıflı kesiciler sitrin taşları onlar yıllardır diğer quartz taşlarla yaptığı gibi kumtaşları dönen, büyük kullanarak moda. Kesici, elinde kaba taş tutarken yontma gerçekleştirildi.

Bitmiş taşlar debut yaptı sonra gerisi, dedikleri gibi, tarih oldu. Sitrin biz bugün satın almak ve satmak popüler mücevher olma yolunda oldu.

Sitrin kalibre şekil ve boyutlarda geniş bir yelpazede için oldukça rahat. Bitmiş taşlar yönlü veya cabochon tr kesilebilir. Çiçek keser veya değiştirilmiş Portekizli kesimler nedeniyle fazladan yönleriyle tarafından eklenen parlak popüler hale gelmiştir.

standart Tedaviler
bugün mevcut sitrins çoğunluğu ametist kristalleri iyi bir anlaşma olarak Brezilya’da Minas Gerais ısıl işlem görmüş amethysts zaman aslında ısıtılmış altın kahverengi dönüş vardır. Güneşin ısısı doğal olarak doğru ısıl işlem belirtileri değerlendirmek onların color.Only eğitimli gemologist değiştirmek izin çatılarda dağınık kahverengi amethysts bir dizi görmek için Brezilyalı madencilik kasabalarda nadir değildir. doğal olarak oluşan taşlar görünüşte bulutlu olma eğiliminde iken ısıtmalı taş ince çizgiler var olacaktır.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

için kullanılan sıcaklık 1050 ° F, yaklaşık 880 ° F ametist aralıkları ısı-davranın. Daha düşük bir sıcaklıkta daha açık renk taşlar üretir. 1000 ° F aşan ısıtma ametist kahverengi malzeme kırmızımsı derin altın üreten, etkisini yoğunlaştırır.

ısıtıldığında dumanlı kuvars, genellikle orta sarı ışık üretir. ametist ısıtarak oluşturulan koyu, zengin kırmızımsı kahverengi madde ticareti Madeira sitrin olarak bilinir.

sitrin rengi stabil sayılır iken, ışınlama ile ters olabilir. Daha sonraki ısıtma sitrin geri dönebilirsiniz. normal aşınma sırasında yaşanan ısı taşı etkileyecek kadar değil. takı bir parça bir kuyumcu meşale uygulama gerektiren onarım ihtiyacı sürece bir sorun olmaz.

Boyut Durumu
Şeffaf kuvars genellikle daha büyük boyutlarda bulunur ve sitrin bir istisna değildir. Büyük taşlar sektöründe kolayca kullanılabilir. Fiyatlar üzerinde 25 karat ağırlığında taşları azalma olsa da, taşlar 100 karat kadar tartı nadir değildir.

Gemological Institute of America (GIA) bilinen en büyük şeffaf yönlü taş bir sitrin olduğunu bildirir. Yaklaşık 8.6 pound eşittir biraz üzerinde 19.500 karat vardır.

Bir kullanıcının bir moped satın aldı, ancak onun arkadaşları ve tanıdıkları onun ‘harika yarış makinesi’ hakkında konuşmaya devam farz edelim. O kesinlikle karıştırılmamalıdır, ya da onu dışarı mickey alıyor hissediyor hissediyor. Bir moped o iyi havalarda kısa geziler için istedim, ama hatta satıcı o bir ‘gerçek ilanı’ elinde şimdi olduğunu söyledi tam olarak ne oldu.

 

 

SİTRİN TAŞI KRİSTALİ

DOĞAL KAYALAR
Sitrin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
  • 36.20 GR
  • AYNI GÜN KARGO
  • BRAZİLYA
  • DOĞAL SİTİRİN KRİSTALİ
  • KDV DAHİL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SİTRİN TAŞI KRİSTALİ

Nam-ı Diğer bir sitrin 450’den fazla yıl önce Georg Bauer adında bir Alman metalurji pazarlama alanında isim

Sitrin Taşı Kristal

Sitrin Taşı Kristal

değerini ve adını sarı kuvars “sitrin” gerçekleştirdi. “Modern mineralojisinin babası” gibi bazı bilinen Bauer taşlar ve takı hakkında yaptığı 1556 yayınında adı sitrin kullanılan sözcük sitrin en olası kök sarı eski Fransız kelime olduğunu -. Ağaç kavunu – ya da Latince narenciye renk narenciye. Madeira sitrin kuvars koyu, kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bazı güçlendirilmiş şarap yaptıktan sonra diğerleri Madeira sitrin adlı söylerken, ahşap veya ahşap rengi için Brezilyalı kelime adını alır ki sadece Portekiz kıyıları Madeira Islands.

Tarihte sitrin
Çeşitli din uzmanları Mısır’dan Çıkış kitabının bulunduğu gibi sitrin Harun’un göğüs oniki taş onuncu tanıma uyan hissediyorum. Taş Roma Katolik ve Eski Ahit’in Latince sürümlerinde hem chrysolitus olarak (altın taş için Yunan) sevk edildi. (- Topaz veya Beril Tabii ki altın taş yorumlama diğer iki altın taşlar biri olabilir). İncil’in Kral James Versiyonu Harun’un göğüs onuncu taş olarak beril işaret eder. Bu durumda, altın taş Madagaskar ve Namibya Afrika ülkesi de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde bulunan Heliodor, olmuş olabilir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 DOĞAL SİTRİN TAŞI KRİSTALİ SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

Sitrin binlerce yıldır araçlar üzerinde süsleme olarak ve kuyumculuk sektöründe kullanılmaktadır. Hançer bazen sap kendisi kadar tek bir büyük sitrin kristal kullanarak, kolları üzerinde Eski Yunan’da, kabaca 300 ve 17. yüzyılda 150 yılları arasında, Hellenistik Çağda dekoratif taş olarak popülerlik kazandı, İskoç silah yapımcıları sitrin yerleştirilir.
gem ile Kraliçe Victoria’nın hayranlık nedeniyle büyük ölçüde, sitrin geleneksel İskoç İskoç eteği pimleri ve omuz broşlar için popüler bir taş olmuştur. 1852 yılında, İngiliz İmparatorluğu’nun Kraliçe Victoria ve eşi Prens Albert, Balmoral Kalesi olarak bilinen Scottish Highlands 15. yüzyıl kale yüz yarda içinde yeni bir yazlık üzerinde inşaatına başladı. (Kale yine Aberdeenshire, İskoçya’da bugün duruyor ve mevcut kraliyet ailesi için bir favori özel bir ülke geri çekilme olduğunu). Kraliçe Victoria, o misafirler tam Yaylası ekose kıyafetleri giymek komuta ettiğini İskoçya ve onun yeni Balmoral ev öylesine düşkündü. Bu ona güzel sitrin gözdesi oldu hangi onun krallığının, içinde bulunan taşlar aşkını paylaşmak için mükemmel bir fırsat verdi.

SİTRİN TAŞI

SİTRİN TAŞI

Sitrin yine 20. yüzyılın başlarında başlayan Art Deco döneminde göze çarptı. Art Deco tasarımı uluslararası itiraz takı, giyim, mobilya ve iç mekan tasarımı aletleri ve mimari için her şeyi görüldü.

Büyük yönlü sitrins güzel takı eşyaları, dönemin geometrik canlılık vurgulayarak bazı içine kuruldu. 1930 ve 1940’larda Hollywood’un yapımları Hayranları kısa ömürlü döneminden bazı büyük örnekler görebilirsiniz. Birkaç yıldız gümüş ekran için çekimler sırasında kendi Art Deco ilham takı giydi.

Bizim Gemopedia içinde sitrin hakkında daha fazlasını okuyun ™

kökenleri
Kuvars dünya çapında yaygın olan ve ametist üreten alanlar genellikle sitrin üretecektir. Brezilya sitrin üst üreticisi ve komşusu Uruguay süper kaliteli kaba üretir. Bolivya, Madagaskar, Rusya, İskoçya, İspanya, Arjantin, Myanmar, Namibya ve Amerika Birleşik Devletleri de, doğal taşlar verim.

Brezilya
Brezilya’nın güney ucu bize en iyi sitrins bazı verir. Rio Grande devlet “güney büyük nehir” anlamına do Sul, Uruguay ve Arjantin sınırları ve Atlantik Okyanusu boyunca kumsallar görüntüler.
Bir sitrin madencilik alanında do Sul kuzeydoğu Rio Grande Serra Gaúcha yer almaktadır. Bu bölge ilk bakışta çok Avrupa görünür. Alman kökenli olan Brezilyalılar lowlands yaşayan ve İtalyanlar yüksek rakımlarda yaşamaktadır. Sonuç olarak, ziyaretçiler hem Alman ve İtalyan kültürlerinin eşsiz bir karışımı keşfedeceksiniz.

Minas Gerais genel madenleri için Brezilyalı olduğunu ve taşlar bir cennet olarak ticarette bilinen bir devlet için uygun görünüyor. 16. yüzyılın ikinci yarısında bir altına hücum madencilik faaliyetlerini atlama başladı. Brezilya ve altın ile yüklü tekneler için yelken hızlı zenginlikleri tarafından sokulmuş Avrupalı kaşifler Portekiz ve İngiltere’ye geri Atlantik ötesine geçti.

Bazı altın hala bölgede mayınlı olmasına rağmen 17. yüzyılın sonuna gelindiğinde, altın üretimi önemli ölçüde düşmüştü

Volkanik patlamalar gelen magma Minas Gerais kırsalında birçok kaliteli taşlar gömülü. zümrüt kapanım onların eksikliğini değerlenir. A 243 kiloluk akuamarin kristali, kayda en büyüklerinden biri, Minas Gerais çıktı. Turmalin, topaz, Künzit, Krizoberil, apatit, florit, hematit, zirkon ve elmas Minas Gerais bulunan taşlar bir kaçıdır.

SİTRİN

SİTRİN

Minas Gerais toprak ama madencilik çok daha küçük ölçekte yapılması çalışan büyük ölçekli uluslararası mücevher madencilik şirketleri vardır. Yüzlerce, garimpeiros olmasa bile binlerce – ya da zanaat madenciler – el aletleri kullanarak taşlar çok ortaya çıkarmak.

Diamantina 18. ve 19. yüzyıllarda elmas madenciliği hub Minas Gerais bir sömürge şehridir. Zaman yıpranmış arnavut kaldırımlı sokakları ve binaları elmas ve altın flaş ülkenin fırça tanıklık. mimari, muhteşem süslü bir stil Barroco Mineiro (barok madenci) olarak bilinen tüm kendi vardır. elmas acele Güney Afrika geçti ama pitoresk çekicilik geride bıraktı.

Uruguay
Atlantik kıyıları boyunca Güney Amerika’da yer alan Uruguay, güney Brezilya ve doğu Arjantin arasında bir kama gibi oturur. Artigas, yüksek kaliteli ametist ve sitrin madencilik alanı, Brezilyalı sınırına yakın doğrudan kuzey Montevideo yaklaşık 400 mil.

Ondokuz mil güneyinde Artigas kaya avcılık dünyasında bir ödül yumurta. Bir 62 mil kare alan dünyanın en iyi kalite ametisli ve Madeira sitrin GEODES bazı tutar. Cantera Santa Ana, ya da Santa Ana Ocağı olarak bilinen bu bölge ateşli, dünya çapında taş üretir. maden, modern ve çevre dostu, ayda yaklaşık 10.000 kilogram üretir. “Süper ince” kalite taşlar akkor aydınlatma kırmızı görünür çakmaları ile birlikte renk, muazzam ateş ve parlaklık büyük bir derinlik var.

Madenciler dünyanın en yetenekli kesiciler bazı denenmiş ve doğru yöntemleri Alman kesiciler öğrendim kullanmak Brezilya içine sınırdan geodes çekmek. çekiç, performans ve yontma çalışmaları tamamlandıktan sonra, taş dünya pazarına onların önünü açmak.

SİTRİN ÖZELLİKLERİ

SİTRİN ÖZELLİKLERİ

renk Verileri
sitrin normal renk aralığı en değerli taşlar daha sınırlıdır. kırmızımsı sarıdan turuncuya çeşitli tonlarında görülen, sitrin demirin varlığına olan canlı rengini borçludur. Demir özel durumda ve renk ametist sağlayan aynı elemanıdır. Bu demir varlığı-kuvars, sarı, mor ya da sarı ve mor karışımı üç farklı renk neden olabilir.

Piyasada birçok sitrins bugün ısıtılmış ametist veya dumanlı kuvars aslında iken, sitrin güzel altın ve kahverengi-turuncu tonlar doğal olarak meydana gelmez. Ametist veya dumanlı kuvars gibi doğal büyüdü kuvars kristalleri yakın volkanik faaliyetten magmadan doğal ısı ile sitrin çevrildi olması da mümkündür. Herhangi bir durumda, doğal olarak oluşan sitrin hali hazırda mevcut değildir.

kesme Veri
sitrin için talep hızla 1930’larda Avrupa’da artmaya başladı. Bu “yeni” ve popüler mücevher Brezilya ve Uruguay Almanya’da Idar-Oberstein taşınmıştı birkaç taş kesiciler gecikmiş saygı sayesinde zevk oldu. Onlar sitrin güzelliği revelled ve ev kesme ve fashioning için büyük miktarlarda sevk.

kaba gelen şaheserlerini oluşturma, kesici dünya çapında bir kesim tesisi olarak Idar-Oberstein itibarını imzalandı. yüksek vasıflı kesiciler sitrin taşları onlar yıllardır diğer quartz taşlarla yaptığı gibi kumtaşları dönen, büyük kullanarak moda. Kesici, elinde kaba taş tutarken yontma gerçekleştirildi.

Bitmiş taşlar debut yaptı sonra gerisi, dedikleri gibi, tarih oldu. Sitrin biz bugün satın almak ve satmak popüler mücevher olma yolunda oldu.

Sitrin kalibre şekil ve boyutlarda geniş bir yelpazede için oldukça rahat. Bitmiş taşlar yönlü veya cabochon tr kesilebilir. Çiçek keser veya değiştirilmiş Portekizli kesimler nedeniyle fazladan yönleriyle tarafından eklenen parlak popüler hale gelmiştir.

standart Tedaviler
bugün mevcut sitrins çoğunluğu ametist kristalleri iyi bir anlaşma olarak Brezilya’da Minas Gerais ısıl işlem görmüş amethysts zaman aslında ısıtılmış altın kahverengi dönüş vardır. Güneşin ısısı doğal olarak doğru ısıl işlem belirtileri değerlendirmek onların color.Only eğitimli gemologist değiştirmek izin çatılarda dağınık kahverengi amethysts bir dizi görmek için Brezilyalı madencilik kasabalarda nadir değildir. doğal olarak oluşan taşlar görünüşte bulutlu olma eğiliminde iken ısıtmalı taş ince çizgiler var olacaktır.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

için kullanılan sıcaklık 1050 ° F, yaklaşık 880 ° F ametist aralıkları ısı-davranın. Daha düşük bir sıcaklıkta daha açık renk taşlar üretir. 1000 ° F aşan ısıtma ametist kahverengi malzeme kırmızımsı derin altın üreten, etkisini yoğunlaştırır.

ısıtıldığında dumanlı kuvars, genellikle orta sarı ışık üretir. ametist ısıtarak oluşturulan koyu, zengin kırmızımsı kahverengi madde ticareti Madeira sitrin olarak bilinir.

sitrin rengi stabil sayılır iken, ışınlama ile ters olabilir. Daha sonraki ısıtma sitrin geri dönebilirsiniz. normal aşınma sırasında yaşanan ısı taşı etkileyecek kadar değil. takı bir parça bir kuyumcu meşale uygulama gerektiren onarım ihtiyacı sürece bir sorun olmaz.

Boyut Durumu
Şeffaf kuvars genellikle daha büyük boyutlarda bulunur ve sitrin bir istisna değildir. Büyük taşlar sektöründe kolayca kullanılabilir. Fiyatlar üzerinde 25 karat ağırlığında taşları azalma olsa da, taşlar 100 karat kadar tartı nadir değildir.

Gemological Institute of America (GIA) bilinen en büyük şeffaf yönlü taş bir sitrin olduğunu bildirir. Yaklaşık 8.6 pound eşittir biraz üzerinde 19.500 karat vardır.

Bir kullanıcının bir moped satın aldı, ancak onun arkadaşları ve tanıdıkları onun ‘harika yarış makinesi’ hakkında konuşmaya devam farz edelim. O kesinlikle karıştırılmamalıdır, ya da onu dışarı mickey alıyor hissediyor hissediyor. Bir moped o iyi havalarda kısa geziler için istedim, ama hatta satıcı o bir ‘gerçek ilanı’ elinde şimdi olduğunu söyledi tam olarak ne oldu.