OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMETİST TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • OVAL KESİM 18.5 CRT
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AMETİST TAŞI ERKEK YÜZÜK

Rengi aslında tüm taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar

AMETİST YÜZÜK

AMETİST YÜZÜK

benzersizdir. Ametist mor olarak savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve seküler hem de prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE OVAL KESİM 1.KALİTE VVS 18,5 KARAT HAS TAŞ AMETİST YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

 

Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun taş, orada özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları yolunda gidiyor bol olması.

Daha fazla mucizevi güçleri çok sayıda kültürlerin her türlü ametist atfedilir. Bu, tempests ve çekirgeler karşı bitkileri korumak savaşta ve avı iyi şans getirecek, kötü ruhları kovmak ve akıl ilham söyleniyordu. Pliny eserlerinden küçük bir çalışma köpeğin saç yapılmış bir kordon üzerinde boynuna takılan bu taş, yılan ısırığı karşı koruma sağlamaktadır olduğunu ortaya koyacaktır. Daha sonra, Hieronymus bile kartallar tıpkı tehlikelerden yavrularını korumak için kendi yuvasında bir ametist yerleştirilir bildirdi. Bunların dışında güçler, taş terapistleri ametist bir ayılma ve temizleyici etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Ametist ayrıca Hildegard von Bingen göre, aşırı mide asidi bastırmak ve söylenmiştir, böcek ısırıkları mücadele ve cildi güzelleştirmek için görev yaptı. Ama ametist, sadece tıpta bir firma niş vardı; aynı zamanda dostluk bir taş gibi saygın edildi. Zihin iffetli çerçeve içinde takan koymak ve güven ve dindarlığı sembolize düşünülen yana, ametist yüzyıllar boyunca Katolik din adamlarının süsler çok önemli bir konum işgal etmeye geldim. Bu piskopos ve kardinaller taş vardı; Biz prelates ‘haç ve Pforzheim Mücevher Müzesi’nde sözde Papalık Yüzük (İtalyanca, 15 yüzyıl) bulabilirsiniz.

AMETİST ERKEK YÜZÜK

AMETİST ERKEK YÜZÜK

Ancak, tüm kristal kuartzlar en güzel, aynı zamanda bilim adamları için bir ya da iki bilmece poz ve gerçekten onlar hala tamamen bu güne kadar çözülmüş değil. Ametist sertliğini (7), ılımlı kırılma ve diğer kuartzlar ile ortak olan bir ağırlığa sahiptir, ancak kristal yapısı farklı olan ve en alışılmadık. Inşaat alanları ve renk şiddeti değişen lamelar genellikle ortaya ve bunun bir sonucu olarak, tabakalı bir. Eşit olarak dağıtılmış koyu renk nispeten az sayıda büyük kesme amethysts var neden bu onun dünyanın her yerinde çok bol miktarda bulunan edilerek rağmen, açıklıyor. Bu bilim adamları renk gerçek nedeni bulunamadı sahip oldukça belli olmuştur ancak son birkaç yıl içinde olduğunu. Artık, doğal radyoaktif radyasyonu ile bağlantılı olarak bazı demir bileşenlerinin atfedilir.

Uzun bir süredir bilinmektedir bir şey, diğer taraftan, ametist ısıtılmadan üzerine renk değiştiren bir gerçektir. Dumanlı taşlar kadar az 250 derece sıcaklıkta dönüştürülür parlayan kahverengimsi-kırmızı, yani açık olanlar, 400 derece, sarı veya renksiz hale şeffaflık yüksek derecede sahip olanlar iken sarı. Şimdi ve daha sonra Doğa bize son zamanlarda kostikleştirilmiş kristal külçeler şeklinde Bolivya’da bulundu olanlar gibi oluşturulan çift renkli taşlar, sahip bir sürpriz verir. Bu çeşitlilik demir oluşumu belirli enerji eyaletlerde için, Ametrine olarak bilinen sarı sitrin için mor alanları tanıtmak. En iyi ihtimalle, üç telli yıldızı düz takı ondan kesilebilir. Bununla birlikte, ezoterik vurgulamak enerji alanlarının, aslında polarize ışıkta görünür yapılabilir olmasıdır. Idar-Oberstein Henn Kardeşler bile onunla gitmek için fotoğraf kaynağı.

Ametist Taş Yüzük

Ametist Taş Yüzük

Bazı amethysts ışığında renksizliğin neredeyse soluk. Bunun nedeni henüz keşfedilmiş, ancak radyum radyasyon yoluyla bunları yeniden renklendirmek mümkün olmamıştır. Bu taşlar kendi rengini kaybedebilir gerçeği güneşlenirken ametist takı solaryum ya da siyah ışık ile bir diskotek, yıpranmış gerektiğini bariz hale getirir. Ani ısı değişimleri de taşa zararlı olabilir.

Büyük ekonomik öneme sahip mevduat güney Brezilya çeşitli eyaletlerde ve komşu Uruguay bulunmaktadır. Üçüncü önemli ihracat ülkesi Madagaskar olduğunu. Ancak, bu taş tüm dünyada yayılır. Onlar çıkarıldı hangi mevduat artık bilinen bugün olsa iyi örnekler, Aztek mezarlarda bulundu. Kuzey Amerika’da Superior Gölü Kanada tarafında, Ametist Harbor adında bir yer vardır. Mor kuvars nadiren de olsa taş kalitesi, bol miktarda orada bulunur. Idar-Oberstein, Alman taş merkezi, ünü yurt içi ametist buluntular dayanmaktadır. İlk zamanlarda, hammadde Zillertal Alpleri orada teslim edildi. Bu yakın mevduat verim durdurdu, eski kesicileri geleneği Güney Amerika’da Alman göçmenler tarafından düzenlenen malzemeleri sayesinde korunur başardı. Özellikle Urallar kışın mayınlı edildi Rus amethysts, hatta yapay ışıkta muhteşem parlıyordu onların özellikle güzel renk, bir kez ünlüydü. Taş Buda ithaf edilmiş ve zihin açıklığını teşvik söyleniyordu orada için Tibet, ametist tespih vardı. Sri Lanka’da, kendi aşağı yuvarlanmış taşlar enkaz bulunur.

Ancak, ametist magmatik kayaçların içinde akik badem ve dürziler astar mekanlarda kadar açmak için daha olasıdır. Ne tahmin edildi şimdiye kadarki en büyük boşluğu Rio Grande do Sul 1900 yılında keşfedildi olmak. Badem (. 10 ft 16 ile 33), üç metre beşe on ölçülür ve tahmini sekiz ton ağırlığındaydı. Koyu mor ametist, bir adamın yumruk gibi bazı kadar büyük, 700 cwt tartılır olabilir. tamamen. Washington Müzesi’nde bu Brezilyalı hazine alınan 200 kilogram ağırlığında bir parça vardır. Son zamanlarda, ABD’de bir buluntu manşetlere yapıyor. Temmuz 1993 yılında üç metrelik dürzi üzerinde de 1000 kesilebilir ametist kilogram, kristaller uzunluğu 19 cm bazıları içerdiği Maine, bulundu.

Ametist Kristal Yüzük

Ametist Kristal Yüzük

On dokuzuncu yüzyıla kadar keşfedilmiş değildi, özellikle Güney Amerika mevduat, menekşe taş fiyatı aşağı getirdi. 18. yüzyılın başında çok ünlü oldu İngiltere Kraliçesi Charlotte, ametist bilezik, değeri o zaman 2000 sterlin olarak tahmin ediliyor, 200 yıl sonra sadece 100 £ görünüşte değdi. Ancak, fiyat kalite ile yakın bir ilişki vardır ve kalite gayet değişir. Brezilya malzemenin çoğu ihale mor, açık renkli olduğunu. Madagaskar, bu bulunursa, genellikle kırmızı veya mor tonlar olduğunu. Uruguay en güzel ve en derin renk gereçleri, ama çoğunlukla lekelenmiş olduğunu. Böylece en iyi menekşe tertemiz taşları hala üzerinde iyi bir yüz Euro karat fiyatları getir. Mücevher parçaları böylece oluşturulan büyüleyici, yaklaşık 100 yıldır özel olduğu gibi, elmas örgü süsleme ile monte edilmiştir. Insanlar buna değer taklidi ve sentetik üretme zahmetine olacak bulmak şaşmamalı.

Napolyon Berlin’de yakalanan Trajan büstü tanık, Antik çağda, ametist zaten oyulmuş ediliyordu ve heykel formlarına kesti. Sadece şimdiye kadar saydam veya opak veya ikisinin arasında ya olsa beyazımsı katmanları ile bantlı Ametist kuvars, birlikte çalışmak için özellikle iyi. İlk zamanlarda, insanlar geri alkolizme karşı taş koruma fonksiyonu için bize getiriyor, hangi ametist bardak şarap içmeyi sevdim.

Ametist en popüler taşlardan biridir ve eski çağlardan beri değerli kabul edilmiştir. Adını Ametist antik dönemde sarhoşluk savuşturmak için düşünüldüğü gibi, “sarhoş değil” anlamına gelen Yunanca “Amethystos” türemiştir. Ametist kez yüksek gibi değerli taşlar arasında kabul edildi Ruby ve Emerald, ancak 1800 yılından bu yana büyük Ametist mevduat keşifler Ametist oldukça ucuz ve çok elde yaptık. Ametist renkler ışıktan koyu mor değişir ve şeffaf koyu mor renkleri en saygın vardır.
Kimyasal formül SiO 2
Renk Mor
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Vitreus
Dilinim Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars
TÜM HAKKINDA
Ametist mineral mor çeşitliliği kuvars ve onun en ünlü ve değerli taş çeşididir. Kuvars ayrıca gibi diğer değerli taşlar içeren Citrine, Gül Kuvars ve Dumanlı Kuvars. Ametist rengi en sık demir kaynaklanır kirlilikler de doğal tarafından renkli olabilir ama, radyasyon maruziyeti. Ametist bazen ısıl işlem görmüş rengini koyulaştırmak için, ya da dönüştürmek için Citrine. Ametist’in bazı formları da ısıl işlem sonrasında, açık yeşil bir renk değiştirebilir ve bu taşlar adı verilir Prasiolite veya “yeşil amethysti daha yaygın gem ticarette bilinen gibi,”.

Ametist farklı renk stilleri üretmek bazıları birçok farklı maden kaynaklarından geliyor. Arizona’dan Ametist yaptığı gibi, örneğin, Uruguay Ametist, derin mavi-mor renge sahiptir. Halk arasında “Sibirya Ametist” olarak bilinen Rusya, dan Ametist, çok derinden kırmızımsı ve mavimsi renk tonları ile renklendirilir. O zamandan bu yana tükendi ve bu nedenle yüksek fiyat komutu var mevduat kaynaklanır. “Sibirya Ametist” daha yüksek bir satış değeri oluşturmak için bazı bayiler, diğer yerlerden çok renkli Amethyst satabilir. Afrika Ametist genellikle daha derinden Güney Amerika Ametist daha renkli ve mücevher ticaretinin etiket “Afrika Ametist” uygunsuz Afrika’da kaynaklı olsa bile daha derin bir renk taş tanımlamak için kullanılan olabilir.

Ametist renk dağılımı bazen dengesiz ve bir taş keserken bu genellikle dikkate alınır. Çok zor çarptım eğrisi şeklinde kırıklar oluşturulması için bilindiği gibi, aynı zamanda bakım Ametist’in alınmalıdır. Bir kaç yerlerden bazıları Ametist hafifçe ışığa uzun süre maruz kaldığında renk solabilir.

AMETİST ERKEK YÜZÜK

AMETİST ERKEK YÜZÜK

Ametist büyük oluşabilir kusursuz kristaller ve her ölçekteki mücevherler edilmiştir yönlü. Nedeniyle Ametist bolluğu, genellikle temiz ve ücretsiz kusur s veya içerme s. Bu nedenle, herhangi bir görünür kusurları veya içerikleri ile Ametist kaçınılmalıdır.

Mor Ametist ve altın doğal bir karışım Citrine ticari adı “Ametrine” ile icat edilmiştir. (Için özel sayfasına bakın Ametrine fazla bilgi için sayfa.)

KULLANIMI
Ametist, birçok kesim içine cepheli olup, yüzük, kolye, küpe, bilezik, kolye ve takı olmak üzere her türlü kullanılır. Birkaç yüz tartı Birçok büyük taşlar karat s Ametist kesilen oylandı. Süs nesneler bazen de büyük parçalardan oyulmuştur. Düşük kalite Ametist önemli bir boncuk mücevher ve aynı zamanda kesilebilir cabochon s. Beyaz ile karışık mor Ametist’in yuvarlandı boncuklar Quartz da kolye ve bilezik gibi kullanılmaktadır.

Ametist olan burç Şubat.

ÇEŞİTLERİ
Afrika Ametist – Ametist Afrika kıtasına kaynaklı. Taş ticaretinde Bu terim genellikle derin renkli veya daha koyu Ametist için de geçerlidir.
Ametist Kuvars – Karışımı Ametist ve Samanyolu Kuvars (ya da açık Kuvars). Bu alt üst mor ve beyaz veya açık. Aynı zamanda olabilir bantlı mor ve beyaz. Ametist Kuvars genellikle olduğu yuvarlandı veya cilalı boncuk içine.
Bolivya Ametist – Ametist Bolivya Güney Amerika ülkesinden.
Brezilyalı Ametist – Ametist Brezilya menşeli. Bu terimler bazen de herhangi bir Güney Amerika Ametist başvurmak için mücevher ticaretinde kullanılmaktadır.
Yeşil Ametist – Açık yeşil taş şekli Quartz yapay tarafından renkli belirli türde ısı-tedavi Ametist. Aynı zamanda “Prasiolite” olarak da bilinir.
Sibirya Ametist – Vadeli aslında çok derinden renkli tanımlamak için kullanılan Ametist Rusya’da Sibirya’dan. Ayrıca yanlış herhangi derinden renkli Amethyst tanımlamak için mücevher ticaretinde kullanılıyor olabilir.

YANLIŞ İSİMLERİ
Bengal Ametist – Mor Sapphire
Oryantal Ametist – Mor Sapphire

AMETİST DONANIMLAR
Ametist bazen ısıl işlem görmüş mor renk derinleştirmek ve derin tonlar içine açık renkli taşları dönüştürmek için. Daha sık olsa da, Ametist üretmek için ısıl işlem olduğunu Citrine ve yeşil Kuvars olarak bilinen Prasiolite. Ametist kaynaklar bol miktarda olmasına rağmen, sentetik Ametist taşlar, aynı zamanda kullanılarak üretilmektedir hidrotermalmetodu.

AMETİST KAYNAKLARI
Brezilya Ametist en büyük üreticisidir. O of Minas Gerais, Rio Grande do Sul devletleri, Maraba ve Bahia do orada bulunur. Diğer önemli mevduat (Artigas olarak) Uruguay, Arjantin, Bolivya, Meksika, Namibya, Zambiya, Güney Afrika, Madagaskar, Kanada (Ontario) ve Amerika Birleşik Devletleri (Arizona, North Carolina, Georgia, ve Maine) bulunmaktadır. Yeşilimsi ürettiği bilinen Ametist spesifik mevduat Prasiolite üzerine çeşitli ısıl işlem Minas Gerais, Brezilya Montezuma Maden olduğunu.

AMETİST TAŞ

AMETİST TAŞ

Mor Ametist son derece zihni ve duyguları canlandırmak için çarpıcı güzelliği ve efsanevi güçler için çağlar boyunca saygın ve yatıştırmaya olmuştur. Bugünün sınıflandırmaları bir yarı kıymetli taş, ancak eskilerin bir “Ateş Gem,” Bir elmas kadar tarihin zamanlarda değer Değerli Taş, oldu. Her zaman şubat, Romalılar Neptün adanmış aya, onların su-tanrı ile ilişkili ve bu ayın geleneksel burç değil. St. Valentine ve sadık aşk taş ve Bishop Taşı olarak dini onurunu gösterir. Bu yangın ve tutku, yaratıcılık ve maneviyat enerjisini taşıyan, henüz ölçülülük ve itidal mantığını taşımaktadır. [Fernie, 170-171] [Mella, 73] [Eason, 212]

Onun kristaller muhteşem mücevherleri haline tumblestones olarak cilalı veya yönlü, doğal sol olsun, Ametist olan güzelliği onun ortaklığı aşan bir mücevher olduğunu. Bu Kuvars, çeşitli şeffaf gibi birçok dünyanın çeşitli yerlerinde ve formlarda bulunan GEODES, kümeler ve sürece tek sonlandırmalardaki her ölçekteki kristalleri sonlandırıldı olduğunu. Aynı zamanda vitreus kitlelerin bulunan ve harika örneklerinin ve kişisel tılsımlar içine parlatılır. Demir ek miktarları mor renklenme farklılık ise net kuvars manganez varlığı, Ametist üretir. Ametist derin mor soluk kırmızı-mor renk tonu gelen aralıkları ve saydam veya opak olabilir. Bu, ya da nadir durumlarda, goetit ile “rutilated” Ametrine olarak Citrine ile karışık Kakoksenit ile birlikte bulunan Chevron Ametist beyaz kuvars, bazen katmanlı olduğunu. (Aşağıdaki paragrafları bakın.) [Melodi, 109] [Salonu, 53]

AMETİST TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMETİST TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • OVAL KESİM 18.5 CRT
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI ERKEK YÜZÜK

Rengi aslında tüm taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar

AMETİST YÜZÜK

AMETİST YÜZÜK

benzersizdir. Ametist mor olarak savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve seküler hem de prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE OVAL KESİM 1.KALİTE VVS 18,5 KARAT HAS TAŞ AMETİST YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

 

Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun taş, orada özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları yolunda gidiyor bol olması.

Daha fazla mucizevi güçleri çok sayıda kültürlerin her türlü ametist atfedilir. Bu, tempests ve çekirgeler karşı bitkileri korumak savaşta ve avı iyi şans getirecek, kötü ruhları kovmak ve akıl ilham söyleniyordu. Pliny eserlerinden küçük bir çalışma köpeğin saç yapılmış bir kordon üzerinde boynuna takılan bu taş, yılan ısırığı karşı koruma sağlamaktadır olduğunu ortaya koyacaktır. Daha sonra, Hieronymus bile kartallar tıpkı tehlikelerden yavrularını korumak için kendi yuvasında bir ametist yerleştirilir bildirdi. Bunların dışında güçler, taş terapistleri ametist bir ayılma ve temizleyici etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Ametist ayrıca Hildegard von Bingen göre, aşırı mide asidi bastırmak ve söylenmiştir, böcek ısırıkları mücadele ve cildi güzelleştirmek için görev yaptı. Ama ametist, sadece tıpta bir firma niş vardı; aynı zamanda dostluk bir taş gibi saygın edildi. Zihin iffetli çerçeve içinde takan koymak ve güven ve dindarlığı sembolize düşünülen yana, ametist yüzyıllar boyunca Katolik din adamlarının süsler çok önemli bir konum işgal etmeye geldim. Bu piskopos ve kardinaller taş vardı; Biz prelates ‘haç ve Pforzheim Mücevher Müzesi’nde sözde Papalık Yüzük (İtalyanca, 15 yüzyıl) bulabilirsiniz.

AMETİST ERKEK YÜZÜK

AMETİST ERKEK YÜZÜK

Ancak, tüm kristal kuartzlar en güzel, aynı zamanda bilim adamları için bir ya da iki bilmece poz ve gerçekten onlar hala tamamen bu güne kadar çözülmüş değil. Ametist sertliğini (7), ılımlı kırılma ve diğer kuartzlar ile ortak olan bir ağırlığa sahiptir, ancak kristal yapısı farklı olan ve en alışılmadık. Inşaat alanları ve renk şiddeti değişen lamelar genellikle ortaya ve bunun bir sonucu olarak, tabakalı bir. Eşit olarak dağıtılmış koyu renk nispeten az sayıda büyük kesme amethysts var neden bu onun dünyanın her yerinde çok bol miktarda bulunan edilerek rağmen, açıklıyor. Bu bilim adamları renk gerçek nedeni bulunamadı sahip oldukça belli olmuştur ancak son birkaç yıl içinde olduğunu. Artık, doğal radyoaktif radyasyonu ile bağlantılı olarak bazı demir bileşenlerinin atfedilir.

Uzun bir süredir bilinmektedir bir şey, diğer taraftan, ametist ısıtılmadan üzerine renk değiştiren bir gerçektir. Dumanlı taşlar kadar az 250 derece sıcaklıkta dönüştürülür parlayan kahverengimsi-kırmızı, yani açık olanlar, 400 derece, sarı veya renksiz hale şeffaflık yüksek derecede sahip olanlar iken sarı. Şimdi ve daha sonra Doğa bize son zamanlarda kostikleştirilmiş kristal külçeler şeklinde Bolivya’da bulundu olanlar gibi oluşturulan çift renkli taşlar, sahip bir sürpriz verir. Bu çeşitlilik demir oluşumu belirli enerji eyaletlerde için, Ametrine olarak bilinen sarı sitrin için mor alanları tanıtmak. En iyi ihtimalle, üç telli yıldızı düz takı ondan kesilebilir. Bununla birlikte, ezoterik vurgulamak enerji alanlarının, aslında polarize ışıkta görünür yapılabilir olmasıdır. Idar-Oberstein Henn Kardeşler bile onunla gitmek için fotoğraf kaynağı.

Ametist Taş Yüzük

Ametist Taş Yüzük

Bazı amethysts ışığında renksizliğin neredeyse soluk. Bunun nedeni henüz keşfedilmiş, ancak radyum radyasyon yoluyla bunları yeniden renklendirmek mümkün olmamıştır. Bu taşlar kendi rengini kaybedebilir gerçeği güneşlenirken ametist takı solaryum ya da siyah ışık ile bir diskotek, yıpranmış gerektiğini bariz hale getirir. Ani ısı değişimleri de taşa zararlı olabilir.

Büyük ekonomik öneme sahip mevduat güney Brezilya çeşitli eyaletlerde ve komşu Uruguay bulunmaktadır. Üçüncü önemli ihracat ülkesi Madagaskar olduğunu. Ancak, bu taş tüm dünyada yayılır. Onlar çıkarıldı hangi mevduat artık bilinen bugün olsa iyi örnekler, Aztek mezarlarda bulundu. Kuzey Amerika’da Superior Gölü Kanada tarafında, Ametist Harbor adında bir yer vardır. Mor kuvars nadiren de olsa taş kalitesi, bol miktarda orada bulunur. Idar-Oberstein, Alman taş merkezi, ünü yurt içi ametist buluntular dayanmaktadır. İlk zamanlarda, hammadde Zillertal Alpleri orada teslim edildi. Bu yakın mevduat verim durdurdu, eski kesicileri geleneği Güney Amerika’da Alman göçmenler tarafından düzenlenen malzemeleri sayesinde korunur başardı. Özellikle Urallar kışın mayınlı edildi Rus amethysts, hatta yapay ışıkta muhteşem parlıyordu onların özellikle güzel renk, bir kez ünlüydü. Taş Buda ithaf edilmiş ve zihin açıklığını teşvik söyleniyordu orada için Tibet, ametist tespih vardı. Sri Lanka’da, kendi aşağı yuvarlanmış taşlar enkaz bulunur.

Ancak, ametist magmatik kayaçların içinde akik badem ve dürziler astar mekanlarda kadar açmak için daha olasıdır. Ne tahmin edildi şimdiye kadarki en büyük boşluğu Rio Grande do Sul 1900 yılında keşfedildi olmak. Badem (. 10 ft 16 ile 33), üç metre beşe on ölçülür ve tahmini sekiz ton ağırlığındaydı. Koyu mor ametist, bir adamın yumruk gibi bazı kadar büyük, 700 cwt tartılır olabilir. tamamen. Washington Müzesi’nde bu Brezilyalı hazine alınan 200 kilogram ağırlığında bir parça vardır. Son zamanlarda, ABD’de bir buluntu manşetlere yapıyor. Temmuz 1993 yılında üç metrelik dürzi üzerinde de 1000 kesilebilir ametist kilogram, kristaller uzunluğu 19 cm bazıları içerdiği Maine, bulundu.

Ametist Kristal Yüzük

Ametist Kristal Yüzük

On dokuzuncu yüzyıla kadar keşfedilmiş değildi, özellikle Güney Amerika mevduat, menekşe taş fiyatı aşağı getirdi. 18. yüzyılın başında çok ünlü oldu İngiltere Kraliçesi Charlotte, ametist bilezik, değeri o zaman 2000 sterlin olarak tahmin ediliyor, 200 yıl sonra sadece 100 £ görünüşte değdi. Ancak, fiyat kalite ile yakın bir ilişki vardır ve kalite gayet değişir. Brezilya malzemenin çoğu ihale mor, açık renkli olduğunu. Madagaskar, bu bulunursa, genellikle kırmızı veya mor tonlar olduğunu. Uruguay en güzel ve en derin renk gereçleri, ama çoğunlukla lekelenmiş olduğunu. Böylece en iyi menekşe tertemiz taşları hala üzerinde iyi bir yüz Euro karat fiyatları getir. Mücevher parçaları böylece oluşturulan büyüleyici, yaklaşık 100 yıldır özel olduğu gibi, elmas örgü süsleme ile monte edilmiştir. Insanlar buna değer taklidi ve sentetik üretme zahmetine olacak bulmak şaşmamalı.

Napolyon Berlin’de yakalanan Trajan büstü tanık, Antik çağda, ametist zaten oyulmuş ediliyordu ve heykel formlarına kesti. Sadece şimdiye kadar saydam veya opak veya ikisinin arasında ya olsa beyazımsı katmanları ile bantlı Ametist kuvars, birlikte çalışmak için özellikle iyi. İlk zamanlarda, insanlar geri alkolizme karşı taş koruma fonksiyonu için bize getiriyor, hangi ametist bardak şarap içmeyi sevdim.

Ametist en popüler taşlardan biridir ve eski çağlardan beri değerli kabul edilmiştir. Adını Ametist antik dönemde sarhoşluk savuşturmak için düşünüldüğü gibi, “sarhoş değil” anlamına gelen Yunanca “Amethystos” türemiştir. Ametist kez yüksek gibi değerli taşlar arasında kabul edildi Ruby ve Emerald, ancak 1800 yılından bu yana büyük Ametist mevduat keşifler Ametist oldukça ucuz ve çok elde yaptık. Ametist renkler ışıktan koyu mor değişir ve şeffaf koyu mor renkleri en saygın vardır.
Kimyasal formül SiO 2
Renk Mor
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Vitreus
Dilinim Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars
TÜM HAKKINDA
Ametist mineral mor çeşitliliği kuvars ve onun en ünlü ve değerli taş çeşididir. Kuvars ayrıca gibi diğer değerli taşlar içeren Citrine, Gül Kuvars ve Dumanlı Kuvars. Ametist rengi en sık demir kaynaklanır kirlilikler de doğal tarafından renkli olabilir ama, radyasyon maruziyeti. Ametist bazen ısıl işlem görmüş rengini koyulaştırmak için, ya da dönüştürmek için Citrine. Ametist’in bazı formları da ısıl işlem sonrasında, açık yeşil bir renk değiştirebilir ve bu taşlar adı verilir Prasiolite veya “yeşil amethysti daha yaygın gem ticarette bilinen gibi,”.

Ametist farklı renk stilleri üretmek bazıları birçok farklı maden kaynaklarından geliyor. Arizona’dan Ametist yaptığı gibi, örneğin, Uruguay Ametist, derin mavi-mor renge sahiptir. Halk arasında “Sibirya Ametist” olarak bilinen Rusya, dan Ametist, çok derinden kırmızımsı ve mavimsi renk tonları ile renklendirilir. O zamandan bu yana tükendi ve bu nedenle yüksek fiyat komutu var mevduat kaynaklanır. “Sibirya Ametist” daha yüksek bir satış değeri oluşturmak için bazı bayiler, diğer yerlerden çok renkli Amethyst satabilir. Afrika Ametist genellikle daha derinden Güney Amerika Ametist daha renkli ve mücevher ticaretinin etiket “Afrika Ametist” uygunsuz Afrika’da kaynaklı olsa bile daha derin bir renk taş tanımlamak için kullanılan olabilir.

Ametist renk dağılımı bazen dengesiz ve bir taş keserken bu genellikle dikkate alınır. Çok zor çarptım eğrisi şeklinde kırıklar oluşturulması için bilindiği gibi, aynı zamanda bakım Ametist’in alınmalıdır. Bir kaç yerlerden bazıları Ametist hafifçe ışığa uzun süre maruz kaldığında renk solabilir.

AMETİST ERKEK YÜZÜK

AMETİST ERKEK YÜZÜK

Ametist büyük oluşabilir kusursuz kristaller ve her ölçekteki mücevherler edilmiştir yönlü. Nedeniyle Ametist bolluğu, genellikle temiz ve ücretsiz kusur s veya içerme s. Bu nedenle, herhangi bir görünür kusurları veya içerikleri ile Ametist kaçınılmalıdır.

Mor Ametist ve altın doğal bir karışım Citrine ticari adı “Ametrine” ile icat edilmiştir. (Için özel sayfasına bakın Ametrine fazla bilgi için sayfa.)

KULLANIMI
Ametist, birçok kesim içine cepheli olup, yüzük, kolye, küpe, bilezik, kolye ve takı olmak üzere her türlü kullanılır. Birkaç yüz tartı Birçok büyük taşlar karat s Ametist kesilen oylandı. Süs nesneler bazen de büyük parçalardan oyulmuştur. Düşük kalite Ametist önemli bir boncuk mücevher ve aynı zamanda kesilebilir cabochon s. Beyaz ile karışık mor Ametist’in yuvarlandı boncuklar Quartz da kolye ve bilezik gibi kullanılmaktadır.

Ametist olan burç Şubat.

ÇEŞİTLERİ
Afrika Ametist – Ametist Afrika kıtasına kaynaklı. Taş ticaretinde Bu terim genellikle derin renkli veya daha koyu Ametist için de geçerlidir.
Ametist Kuvars – Karışımı Ametist ve Samanyolu Kuvars (ya da açık Kuvars). Bu alt üst mor ve beyaz veya açık. Aynı zamanda olabilir bantlı mor ve beyaz. Ametist Kuvars genellikle olduğu yuvarlandı veya cilalı boncuk içine.
Bolivya Ametist – Ametist Bolivya Güney Amerika ülkesinden.
Brezilyalı Ametist – Ametist Brezilya menşeli. Bu terimler bazen de herhangi bir Güney Amerika Ametist başvurmak için mücevher ticaretinde kullanılmaktadır.
Yeşil Ametist – Açık yeşil taş şekli Quartz yapay tarafından renkli belirli türde ısı-tedavi Ametist. Aynı zamanda “Prasiolite” olarak da bilinir.
Sibirya Ametist – Vadeli aslında çok derinden renkli tanımlamak için kullanılan Ametist Rusya’da Sibirya’dan. Ayrıca yanlış herhangi derinden renkli Amethyst tanımlamak için mücevher ticaretinde kullanılıyor olabilir.

YANLIŞ İSİMLERİ
Bengal Ametist – Mor Sapphire
Oryantal Ametist – Mor Sapphire

AMETİST DONANIMLAR
Ametist bazen ısıl işlem görmüş mor renk derinleştirmek ve derin tonlar içine açık renkli taşları dönüştürmek için. Daha sık olsa da, Ametist üretmek için ısıl işlem olduğunu Citrine ve yeşil Kuvars olarak bilinen Prasiolite. Ametist kaynaklar bol miktarda olmasına rağmen, sentetik Ametist taşlar, aynı zamanda kullanılarak üretilmektedir hidrotermalmetodu.

AMETİST KAYNAKLARI
Brezilya Ametist en büyük üreticisidir. O of Minas Gerais, Rio Grande do Sul devletleri, Maraba ve Bahia do orada bulunur. Diğer önemli mevduat (Artigas olarak) Uruguay, Arjantin, Bolivya, Meksika, Namibya, Zambiya, Güney Afrika, Madagaskar, Kanada (Ontario) ve Amerika Birleşik Devletleri (Arizona, North Carolina, Georgia, ve Maine) bulunmaktadır. Yeşilimsi ürettiği bilinen Ametist spesifik mevduat Prasiolite üzerine çeşitli ısıl işlem Minas Gerais, Brezilya Montezuma Maden olduğunu.

AMETİST TAŞ

AMETİST TAŞ

Mor Ametist son derece zihni ve duyguları canlandırmak için çarpıcı güzelliği ve efsanevi güçler için çağlar boyunca saygın ve yatıştırmaya olmuştur. Bugünün sınıflandırmaları bir yarı kıymetli taş, ancak eskilerin bir “Ateş Gem,” Bir elmas kadar tarihin zamanlarda değer Değerli Taş, oldu. Her zaman şubat, Romalılar Neptün adanmış aya, onların su-tanrı ile ilişkili ve bu ayın geleneksel burç değil. St. Valentine ve sadık aşk taş ve Bishop Taşı olarak dini onurunu gösterir. Bu yangın ve tutku, yaratıcılık ve maneviyat enerjisini taşıyan, henüz ölçülülük ve itidal mantığını taşımaktadır. [Fernie, 170-171] [Mella, 73] [Eason, 212]

Onun kristaller muhteşem mücevherleri haline tumblestones olarak cilalı veya yönlü, doğal sol olsun, Ametist olan güzelliği onun ortaklığı aşan bir mücevher olduğunu. Bu Kuvars, çeşitli şeffaf gibi birçok dünyanın çeşitli yerlerinde ve formlarda bulunan GEODES, kümeler ve sürece tek sonlandırmalardaki her ölçekteki kristalleri sonlandırıldı olduğunu. Aynı zamanda vitreus kitlelerin bulunan ve harika örneklerinin ve kişisel tılsımlar içine parlatılır. Demir ek miktarları mor renklenme farklılık ise net kuvars manganez varlığı, Ametist üretir. Ametist derin mor soluk kırmızı-mor renk tonu gelen aralıkları ve saydam veya opak olabilir. Bu, ya da nadir durumlarda, goetit ile “rutilated” Ametrine olarak Citrine ile karışık Kakoksenit ile birlikte bulunan Chevron Ametist beyaz kuvars, bazen katmanlı olduğunu. (Aşağıdaki paragrafları bakın.) [Melodi, 109] [Salonu, 53]