OTANT�K TA�

AZURİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AZURİT TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11.47 GR
 • 19.47 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • AZURİT TAŞI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • TAM RENK DOYUMU

AZURİT TAŞI YÜZÜK

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Aynı zamanda sonra Chessylite

Azurit Taşı Yüzük

Azurit Taşı Yüzük

olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] maden, bir karbonat , eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Pliny ‘in Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olduğu eğiliminde olmuştur düşük nem çöl ve kış gökyüzü derin mavi renk. azurit hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), bir başka derin mavi taş onun mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli ( “masmavi taş”).

OTANTİK TAŞ KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE DOĞAL 19.47 CRT AZURİT TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;
Mineraloji [ değiştir ]
azurit iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller , diğeri açık yeşil malakit . Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. azurit bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit . Azurit sahip olan küçük kristallerin hızlı bir kaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat , bir çözeltiyi , doymuş çözeltisi ve sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

azurit kristaller monoklinik ve görülecek zaman yeterince büyük onlar lacivert prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] azurit örnekler nodüler tipik masif ve sık sık formda sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3.89 3.77 olduğunu. azurit siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile tahrip edilir. bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.

Azurit Doğal Taş Yüzük

Azurit Doğal Taş Yüzük

Renk [ değiştir ]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri . Nispeten detaylı açıklamalar tarafından sağlanan ligand alan teorisi .

Ayrışma [ değiştir ]
azurit malakit göre açık havada stabil değildir ve genellikle pseudomorphically ile ikame malahit . Azurit hidroksit oranı, 1: malakit: 2 oranında 1 ila 1 bu süreç olarak karbonat değişen bazı karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimler (H2O) içerir:

2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO3) (OH) 2 + CO2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit düşük kısmi basıncı atfedilebilir. azurit aynı zamanda tuzlu su akvaryumları olarak su medya ile bağdaşmaz.

Kullanım [ değiştir ]

bir pigment olarak kullanım için toprak azurit
Pigmentler [ değiştir ]

Tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Genç azurit ile boyandı

Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurit nedeniyle
azurit mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı olarak için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek olarak dağ mavisi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca ). yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner.

Azurit Taşı Yüzük

Azurit Taşı Yüzük

Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer çoğunlukla kimyasal işlem ile yapılan pigmentler değinmektedir. azurit pigment eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava koşullarına daha yeşilimsi renk tonu gösterebilir. Çok azurit mislabeled edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanır. Resim Sergisi kimyasal analizi olarak Orta Çağ geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. azurit anda Avrupa’da yaygın mineral iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurit ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat daha pahalı bir pigment Cennino D’Andrea Cennini . Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurit siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi pigment üretir.

Takı [ değiştir ]
azurit boncuk gibi gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilim derin mavi renk kaybetmek. Isıtma şekilde azurit örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurit yok eder.

Toplama [ değiştir ]
azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava tüm zaman içinde renk yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurit numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü depolama ortamı kullanmak gerekir.

Maden Arama [ değiştir ]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher birlikte, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesidir bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığı güçlü bir göstergesi koyu mavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten kimyasal çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

Azurit Taşı Gümüş Yüzük

Azurit Taşı Gümüş Yüzük

Tarihi [ değiştir ]
Bakır cevheri göstergeleri olarak azurit ve malahit kullanımı elemanı adına dolaylı açtı nikel İngilizce dilinde in. Nickeline , aynı zamanda niccolite olarak bilinen nikel asıl cevher yeşil mineral (içine yüzeyinde havalarda Anaberjit ) o malakit benzer. Bu benzerlik zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu bakır cevheri, ama nedeniyle gerekli olan yüksek eritme sıcaklıklarına tür girişimler her zaman başarısızlıkla sonuçlandı olduğu inancıyla nickeline azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral olarak bilinir hale geldi kupfernickel , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis “. İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt (tarafından eğitilmiş Georg Brandt , nikel gibi metal keşfeden kobalt ) muhtemelen kupfernickel cevheri içinde saklanarak yeni bir metal olduğunu fark etti ve 1751 yılında üretmeye eritme kupfernickel başarılı bir (bazı hariç önceden bilinmeyen göktaşları gümüşi) beyaz, demir gibi metal. Mantıken, Cronstedt kupfernickel nikel parçası sonra yaptığı yeni metal adında.

azurit üst içinde hava tarafından oluşturulan bir mavi bakır madeni olan oksidasyon bakır cevheri bölgesi. adı azurit taş gök mavi rengi elde edilir. azurit en tipik olarak süsleme nesneler için kullanılır. Ayrıca yaygın antik dünyada ve olduğu gibi orta çağlar boyunca kullanılan pigment ve mavi renkleri güzel aralığında değerli olduğu gibi boya. Bu Ortaçağda ressamlar en popüler oldu. Bugün, hala bazı boyalar için bir renk üs olarak kullanılır azurit. Ancak, oksidasyon süreci devam etmektedir, ve fiksatif olmadan boya kullanıldığı zaman fazla mesai renk yeşillik doğru eğilimi olabilir. Antik yılında Mısır , azurit zihinsel disiplinleri geliştirmek çalışmaları ve sanat ile ilişkili bulunmuştur.

Doğal Azurit Taşı Yüzük

Doğal Azurit Taşı Yüzük

Eski Mısırlılar süsler oyma için azurit kullanılır. azurit da Atlantis kayıp, efsanevi şehir kullanılan sanılan taşlarından biri oldu. azurit-tarih-anlam-powers.jpg Çekici mavi renk rağmen, azurit sadece 3.5 ila 4 reytinge nedeniyle, düşük sertlik takı sık kullanılmaz sertlik ölçeği . Ancak, bir hala mum veya onu korumak için diğer açık maddelerle kaplanabilir olarak azurit yapılmış basit, güzel takı parçaları bulabilirsiniz. azurit bakır taşıyan mineralleri ile reaksiyona karbondioksit içeren su veya kireçtaşı ile reaksiyona bakır tuzları yoluyla oluşturulur. Zaman zaman prizmatik kristaller halinde bulunur ama daha sık büyük formlarda bulunur ve genellikle ile iç içe gelişmiş bulunmuş malakit muhteşem yeşil ve mavi renk efektleri yaratmak. azurit derin mavi ve karışımı malakit ‘ın canlı yeşil olarak bilinen bir güzel, renkli taş azurmalachite . Azurmalachite takı tutkunları ve mücevher toplayıcıları
Adından da anlaşılacağı gibi, azurit, gökyüzü gibi renkler bir dizi bulunan daha sık derin ve kraliyet mavi tonları çok açık mavi den almaktadır. Bakır kendine özgü mavi renk azurit verir. azurit özellikle gibi bakır madenciliği alanlarında bulunan Avustralya , Şili, eski SSCB, Afrika ve Çin . Azurit Diğer mevduat Tsumeb, Namibya, Adelaide, bulunan Avustralya ve Utah Amerika Birleşik Devletleri, New Jersey ve Arizona. Chessy Taşlar Lyons yakınındaki Fransa , Chessylite denir. amonyak içeren herhangi bir ürün ile asla temiz azurit. saniye içinde amonyak ölçüde taş güzelliğini azaltacaktır tüm cilası, kaldıracaktır

AZURİT TAŞI YÜZÜK

AZURİT TAŞI YÜZÜK

iz, Mavi Kristal Mines, yaşamak ve bu muhteşem yerde çalışmak için çok şanslı hissediyorum. Biz inanılmaz manzaralar, yaban hayatı ile çevrilidir ve madencilik alanından inanılmaz taş ve mineralleri ayıklamak için fırsat var. Madencilik yıllar önce bu bakır madeninde başlangıçta olduğu gibi büyük ölçekte yapılır özel zaman, çok yıkıcı bir uygulama olabilir. Biz oldukça biz güzel taşlar ve mineraller sonra gidiyor, bakır çıkarma ilgilenmiyor. Büyük ölçekli bakır madenciliği bu taşlar genellikle imha edilir. Biz zaman zaman bazı büyük ekipman kullanmak yaparken, bizim işin en elle yapılır. onlar çok dikkatli (asla kimyasallarla) su ile temizlenir ve daha sonra sarılmış ve iyi bireysel örnekler koruyacak şekilde saklanan, elle çıkarılan gereken en kaliteli taş ve örnekleri almak için. Bu şekilde biz doğadan bizimle paylaştı tam güzelliği korumak. yaşamak ve burada çalışmak kimse iyi halledilir gereken değerleri herhangi bir hazine bizim için ve benzeri gerçek bir hazinedir. Bizim için bu, hem kara ve özü her taş ve mineral için de geçerlidir.

Rozet Tarihimiz

William Harrison Phelps Dodge şirketi tarafından sahibi olduğu Arizona’daki Bakır Havzası mülk üzerinde bir kira, Mavi Kristal Maden başladı. William hep birgün kristal azurite bulma hayal çünkü iş Mavi Kristal Maden seçildi. Bu Bakır Havzası bölgesinde olmadı ve piyasaya arz çıkan yeterli malzeme yoktu. La Sal Azurit resmin içine girdiğinde budur. Denver Rock ve Mineral Göster William O yıl Bob Lane ve Graham Sutton bazı La Sal azurite satın aldı. Biraz ikincisi onlar William evet dedi hangi La Sal özelliği ile bir iş anlaşması karışmaya ona temas. Yakında Bob ve Graham mülk sahibi ile anlaşma güvenli ve William açılış finanse yardım etmeyi kabul etti. Bu bir yıl boyunca devam etti. anlaşılan William malzemesi yaptığı yatırımı geri ödenmiştir. Sonra Bob ve Graham kendi devam etti. William hala hepsi gitti söylemiş kadar onlardan malzeme aldım ve vazgeçti. Birkaç yıl sonra, William diğer bazı insanlar bu çalışma alanı öğrendim ve o mülk kiralama konusunda Steve Kosanke, mülk sahibi temas. İlk Steve William söyledi azından bir daha asla mülkiyet kiralamaya istekli olacağını ama sonunda Steve dedi birkaç yıl sonra o William satmak için istekli olacağını söyledi. Son olarak, bir araya geldi ve anlaşma sağladı.

 

AZURİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AZURİT TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.47 GR
 • 19.47 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • AZURİT TAŞI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • TAM RENK DOYUMU
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AZURİT TAŞI YÜZÜK

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Aynı zamanda sonra Chessylite

Azurit Taşı Yüzük

Azurit Taşı Yüzük

olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] maden, bir karbonat , eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Pliny ‘in Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olduğu eğiliminde olmuştur düşük nem çöl ve kış gökyüzü derin mavi renk. azurit hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), bir başka derin mavi taş onun mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli ( “masmavi taş”).

OTANTİK TAŞ KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE DOĞAL 19.47 CRT AZURİT TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;
Mineraloji [ değiştir ]
azurit iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller , diğeri açık yeşil malakit . Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. azurit bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit . Azurit sahip olan küçük kristallerin hızlı bir kaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat , bir çözeltiyi , doymuş çözeltisi ve sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

azurit kristaller monoklinik ve görülecek zaman yeterince büyük onlar lacivert prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] azurit örnekler nodüler tipik masif ve sık sık formda sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3.89 3.77 olduğunu. azurit siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile tahrip edilir. bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.

Azurit Doğal Taş Yüzük

Azurit Doğal Taş Yüzük

Renk [ değiştir ]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri . Nispeten detaylı açıklamalar tarafından sağlanan ligand alan teorisi .

Ayrışma [ değiştir ]
azurit malakit göre açık havada stabil değildir ve genellikle pseudomorphically ile ikame malahit . Azurit hidroksit oranı, 1: malakit: 2 oranında 1 ila 1 bu süreç olarak karbonat değişen bazı karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimler (H2O) içerir:

2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO3) (OH) 2 + CO2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit düşük kısmi basıncı atfedilebilir. azurit aynı zamanda tuzlu su akvaryumları olarak su medya ile bağdaşmaz.

Kullanım [ değiştir ]

bir pigment olarak kullanım için toprak azurit
Pigmentler [ değiştir ]

Tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Genç azurit ile boyandı

Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurit nedeniyle
azurit mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı olarak için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek olarak dağ mavisi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca ). yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner.

Azurit Taşı Yüzük

Azurit Taşı Yüzük

Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer çoğunlukla kimyasal işlem ile yapılan pigmentler değinmektedir. azurit pigment eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava koşullarına daha yeşilimsi renk tonu gösterebilir. Çok azurit mislabeled edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanır. Resim Sergisi kimyasal analizi olarak Orta Çağ geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. azurit anda Avrupa’da yaygın mineral iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurit ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat daha pahalı bir pigment Cennino D’Andrea Cennini . Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurit siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi pigment üretir.

Takı [ değiştir ]
azurit boncuk gibi gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilim derin mavi renk kaybetmek. Isıtma şekilde azurit örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurit yok eder.

Toplama [ değiştir ]
azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava tüm zaman içinde renk yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurit numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü depolama ortamı kullanmak gerekir.

Maden Arama [ değiştir ]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher birlikte, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesidir bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığı güçlü bir göstergesi koyu mavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten kimyasal çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

Azurit Taşı Gümüş Yüzük

Azurit Taşı Gümüş Yüzük

Tarihi [ değiştir ]
Bakır cevheri göstergeleri olarak azurit ve malahit kullanımı elemanı adına dolaylı açtı nikel İngilizce dilinde in. Nickeline , aynı zamanda niccolite olarak bilinen nikel asıl cevher yeşil mineral (içine yüzeyinde havalarda Anaberjit ) o malakit benzer. Bu benzerlik zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu bakır cevheri, ama nedeniyle gerekli olan yüksek eritme sıcaklıklarına tür girişimler her zaman başarısızlıkla sonuçlandı olduğu inancıyla nickeline azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral olarak bilinir hale geldi kupfernickel , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis “. İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt (tarafından eğitilmiş Georg Brandt , nikel gibi metal keşfeden kobalt ) muhtemelen kupfernickel cevheri içinde saklanarak yeni bir metal olduğunu fark etti ve 1751 yılında üretmeye eritme kupfernickel başarılı bir (bazı hariç önceden bilinmeyen göktaşları gümüşi) beyaz, demir gibi metal. Mantıken, Cronstedt kupfernickel nikel parçası sonra yaptığı yeni metal adında.

azurit üst içinde hava tarafından oluşturulan bir mavi bakır madeni olan oksidasyon bakır cevheri bölgesi. adı azurit taş gök mavi rengi elde edilir. azurit en tipik olarak süsleme nesneler için kullanılır. Ayrıca yaygın antik dünyada ve olduğu gibi orta çağlar boyunca kullanılan pigment ve mavi renkleri güzel aralığında değerli olduğu gibi boya. Bu Ortaçağda ressamlar en popüler oldu. Bugün, hala bazı boyalar için bir renk üs olarak kullanılır azurit. Ancak, oksidasyon süreci devam etmektedir, ve fiksatif olmadan boya kullanıldığı zaman fazla mesai renk yeşillik doğru eğilimi olabilir. Antik yılında Mısır , azurit zihinsel disiplinleri geliştirmek çalışmaları ve sanat ile ilişkili bulunmuştur.

Doğal Azurit Taşı Yüzük

Doğal Azurit Taşı Yüzük

Eski Mısırlılar süsler oyma için azurit kullanılır. azurit da Atlantis kayıp, efsanevi şehir kullanılan sanılan taşlarından biri oldu. azurit-tarih-anlam-powers.jpg Çekici mavi renk rağmen, azurit sadece 3.5 ila 4 reytinge nedeniyle, düşük sertlik takı sık kullanılmaz sertlik ölçeği . Ancak, bir hala mum veya onu korumak için diğer açık maddelerle kaplanabilir olarak azurit yapılmış basit, güzel takı parçaları bulabilirsiniz. azurit bakır taşıyan mineralleri ile reaksiyona karbondioksit içeren su veya kireçtaşı ile reaksiyona bakır tuzları yoluyla oluşturulur. Zaman zaman prizmatik kristaller halinde bulunur ama daha sık büyük formlarda bulunur ve genellikle ile iç içe gelişmiş bulunmuş malakit muhteşem yeşil ve mavi renk efektleri yaratmak. azurit derin mavi ve karışımı malakit ‘ın canlı yeşil olarak bilinen bir güzel, renkli taş azurmalachite . Azurmalachite takı tutkunları ve mücevher toplayıcıları
Adından da anlaşılacağı gibi, azurit, gökyüzü gibi renkler bir dizi bulunan daha sık derin ve kraliyet mavi tonları çok açık mavi den almaktadır. Bakır kendine özgü mavi renk azurit verir. azurit özellikle gibi bakır madenciliği alanlarında bulunan Avustralya , Şili, eski SSCB, Afrika ve Çin . Azurit Diğer mevduat Tsumeb, Namibya, Adelaide, bulunan Avustralya ve Utah Amerika Birleşik Devletleri, New Jersey ve Arizona. Chessy Taşlar Lyons yakınındaki Fransa , Chessylite denir. amonyak içeren herhangi bir ürün ile asla temiz azurit. saniye içinde amonyak ölçüde taş güzelliğini azaltacaktır tüm cilası, kaldıracaktır

AZURİT TAŞI YÜZÜK

AZURİT TAŞI YÜZÜK

iz, Mavi Kristal Mines, yaşamak ve bu muhteşem yerde çalışmak için çok şanslı hissediyorum. Biz inanılmaz manzaralar, yaban hayatı ile çevrilidir ve madencilik alanından inanılmaz taş ve mineralleri ayıklamak için fırsat var. Madencilik yıllar önce bu bakır madeninde başlangıçta olduğu gibi büyük ölçekte yapılır özel zaman, çok yıkıcı bir uygulama olabilir. Biz oldukça biz güzel taşlar ve mineraller sonra gidiyor, bakır çıkarma ilgilenmiyor. Büyük ölçekli bakır madenciliği bu taşlar genellikle imha edilir. Biz zaman zaman bazı büyük ekipman kullanmak yaparken, bizim işin en elle yapılır. onlar çok dikkatli (asla kimyasallarla) su ile temizlenir ve daha sonra sarılmış ve iyi bireysel örnekler koruyacak şekilde saklanan, elle çıkarılan gereken en kaliteli taş ve örnekleri almak için. Bu şekilde biz doğadan bizimle paylaştı tam güzelliği korumak. yaşamak ve burada çalışmak kimse iyi halledilir gereken değerleri herhangi bir hazine bizim için ve benzeri gerçek bir hazinedir. Bizim için bu, hem kara ve özü her taş ve mineral için de geçerlidir.

Rozet Tarihimiz

William Harrison Phelps Dodge şirketi tarafından sahibi olduğu Arizona’daki Bakır Havzası mülk üzerinde bir kira, Mavi Kristal Maden başladı. William hep birgün kristal azurite bulma hayal çünkü iş Mavi Kristal Maden seçildi. Bu Bakır Havzası bölgesinde olmadı ve piyasaya arz çıkan yeterli malzeme yoktu. La Sal Azurit resmin içine girdiğinde budur. Denver Rock ve Mineral Göster William O yıl Bob Lane ve Graham Sutton bazı La Sal azurite satın aldı. Biraz ikincisi onlar William evet dedi hangi La Sal özelliği ile bir iş anlaşması karışmaya ona temas. Yakında Bob ve Graham mülk sahibi ile anlaşma güvenli ve William açılış finanse yardım etmeyi kabul etti. Bu bir yıl boyunca devam etti. anlaşılan William malzemesi yaptığı yatırımı geri ödenmiştir. Sonra Bob ve Graham kendi devam etti. William hala hepsi gitti söylemiş kadar onlardan malzeme aldım ve vazgeçti. Birkaç yıl sonra, William diğer bazı insanlar bu çalışma alanı öğrendim ve o mülk kiralama konusunda Steve Kosanke, mülk sahibi temas. İlk Steve William söyledi azından bir daha asla mülkiyet kiralamaya istekli olacağını ama sonunda Steve dedi birkaç yıl sonra o William satmak için istekli olacağını söyledi. Son olarak, bir araya geldi ve anlaşma sağladı.