OTANT�K TA�

SİYAH İNCİ TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
SİYAH İNCİ TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 12X33
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL SİYAH İNCİ
 • ENDONEZYA
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON TESBİH
 • ÖZEL KUTUSUNDA

SİYAH İNCİ TESBİH

Siyah İnci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakçalar . Sadece bir midye kabuğu gibi,

SİYAH İNCİ TESBİH

SİYAH İNCİ TESBİH

bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde çökelmiştir dakikalık kristalin formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekiller ( barok inciler ) meydana gelir. En kaliteli doğal inciler çok değerli olduğu edilmiş taşlar ve nesneleri güzellik yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor , nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden ortaya çıkar, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inciler gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve tatlı su midye şu anda sattı. Bunların çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak bunların iridescence kalitesi genellikle çok kötü ve kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve temel olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı ama geçmişte da giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik, ilaç ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, mücevher kalitesinde inciler hemen hemen her zaman sedefli ve yanardöner onları üreten kabuk iç gibi. Ancak, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen tüm türler inciler daha az parlaklık ya da daha az küresel şekli (teknik olarak “kalkerli konkresyonlar”) üretme yeteneğine sahiptir. Bu da meşru Gemological laboratuarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAMLAR DOĞAL SİYAH İNCİ TAŞI KOLEKSİYONLUK TESBİH;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

TANE ÇAPI :12 MM

TAM BOY :34 CM

İMAME DAHİL UZUNLUK : 21 CM

 

Bir inci bir akoya inci istiridye çıkarılan varlık.

Siyah inci ve siyah dudaklı inci istiridye kabuk. Yanardöner renkleri kaynaklanan sedef katmanları.
İngilizce sözcük inci gelen Fransız aslen, perle Latin perna HAM veya koyun eti bacak şeklinde ardından, anlam bacak bivalve . [2]

Siyah İnci Taşı Tesbih

Siyah İnci Taşı Tesbih

Tanım [ değiştir ]
Tüm kabuklu yumuşakça, doğal süreçlerle, rahatsız edici bir mikroskobik nesne manto kıvrımları içinde sıkışıp kalması, ancak bu “inci” büyük çoğunluğunun taşlar olarak değerli değildir Siyah inci tesbih çeşit üretebilir. Sedef inci, iyi bilinen ve ticari olarak en önemli öncelikle molluskan iki grup tarafından üretilen çift kabuklu veya istiridye . Bir sedefli inci katmanları yapılır sedef salgılanması kullanılan aynı yaşam süreci ile, sedef hangi hatları kabuk.

insan müdahalesi olmadan oluşan doğal (ya da vahşi) inciler, çok nadirdir. inci istiridye veya midye yüzlerce toplandı ve açılmış ve böylece hatta bir vahşi inci bulmak, öldürülmüş olmalıdır; yüzyıllar boyunca, bu inciler elde edilmiştir tek yoluydu, ve inciler geçmişte bu tür olağanüstü fiyat alındı neden. Kültür incileri insan müdahalesi yanı sıra doğal süreçleri kullanarak, inci çiftlikleri oluşur.

Sedefli inci kabuklular biri aile – inci istiridye – Denizde yaşıyor, diğeri – çok farklı bir grup kabuklular – tatlı yaşıyor; Bu nehir olan midye gibi tatlı su inci midye . Tuzlu su incileri birçok türde büyüyebilir deniz inci istiridye içinde aile Pteriidae . Tatlı su incileri sipariş Unionida, ailelerin tatlı su midye (tüm ama hiçbir şekilde) bazı türlerin içinde büyümek Unionidae ve Margaritiferidae .
Burada, sedef tabakaları ‘deki Yapı aragonit plakaları ile ayrılır biyopolimerler gibi, kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler
Fiziksel özellikler [ değiştir ]

sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskobu görüntüsü
Benzersiz parlaklık inci bağlıdır yansıması , kırılma ve kırınım gelen ışığın saydam katmanlar. inci ince ve daha sayısız katmanlar, ince cila. Iridescence inciler ekran yüzeyine düşen ışığı kırılır ardışık katmanlar üst üste, kaynaklanır. Buna ek olarak, inci (özellikle kültür tatlı su incileri ), yeşil, mavi, kahverengi, pembe, mor ya da siyah, sarı boyalı olabilir. en iyi inciler metalik ayna gibi parlaklık var.

Inci olarak kalsiyum karbonat yapılır, çünkü bunlar içinde eritilebilir sirke . Kalsiyum karbonat kristalleri ile reaksiyona girdikleri için, kalsiyum karbonat, daha zayıf bir asit çözeltisine maruz kalabilir , asetik asit oluşturmak için sirke kalsiyum asetat ve karbon dioksit .

Tatlı su ve tuzlu su incileri [ değiştir ]
Tatlı su ve tuzlu su incileri bazen oldukça benzer görünebilir, ancak farklı kaynaklardan gelen.

Tatlı su incileri tatlı su midye, aile çeşitli türlerde formu Unionidae göller, nehirler, göletler ve tatlı su diğer organlar yaşayan. Bu tatlı su inci midye sıcak iklimlerde, ama aynı zamanda gibi soğuk daha ılıman bölgelerde sadece meydana gelen İskoçya (onlar Kanun kapsamında korunan). Çoğu tatlı su kültür incileri bugün satılan Çin’den geliyor.

SİYAH İNCİ TAŞ TESBİH

SİYAH İNCİ TAŞ TESBİH

Tuzlu su siyah inci tespih inci istiridye, aile içinde büyümek Pteriidae okyanuslarda yaşayan. Tuzlu su inci istiridye genellikle korunmuş yetiştirilir lagünler veya volkanik atolls.

Bir inci oluşturulması [ değiştir ]

Diyagram doğal inci, bir kültür inci üst enine kesite karşılaştırılması, daha düşük
Siyah inci tesbih kabuğun içinde bir potansiyel tehdit tahriş edici gibi bir parazit veya bu manto doku yaralar dışında bir saldırıya karşı bir savunma mekanizması olarak bazı yumuşakçalar ve kabuğun içinde oluşur. Yumuşakça tahrişe kapatmak için bir inci kesesi oluşturur. İnci böylece sonucu bağışıklık tepkisi , bir yakalama insan vücudunda benzer antijen bir yan fagosit (fagositoz). [3]

Yumuşakça manto (koruyucu zar) yatakları tabakalar kalsiyum karbonat şeklinde (CaCO 3) Mineral aragonit organik horn- tarafından bir arada tutulan ya da aragonit ve kalsit karışımı (aynı kimyasal formülü ile polimorflar, ancak farklı bir kristal yapı) bileşik denir gibi konşiolin . Aragonit ve konşiolin kombinasyonu denir sedef kadar yapar, anne-inci . kum tanesi tahriş edici olarak hareket ettiğini sık yapılan inanç nadiren aslında bir durumdur. Tipik uyaranlar organik madde, parazit veya yumuşakça vücudunun başka bir bölümüne manto doku yerinden bile zarar sayılabilir. Kabuk vanaları besleme veya solunum için açık olduğunda bu küçük parçacıklar veya organizmalar giriş kazanmak. Kültür incileri ise, tahriş edici ya da küresel boncuk (boncuklu veya beadless kültür incileri) olmadan, tipik olarak manto epitel bir tanıtılan bir parçasıdır. [4] [5]

Doğal inciler [ değiştir ]
Doğal Siyah inci tesbih neredeyse% 100 kalsiyum karbonat ve vardır konşiolin . Doğal inci yabancı bir mikro ya da parazit bir çift kabuklu yumuşakça girer ve kabuğun içinde yerleşir yanlışlıkla bir dizi şartlar altında meydana düşünülmektedir. saldırgan tarafından rahatsız yumuşakça, dış manto doku hücrelerinin bir inci kesesi oluşturur ve tahriş edici kapsayacak şekilde kalsiyum karbonat ve konşiolin salgılar. Bu salgı Metot böylece bir inci üreten birçok kez tekrarlanır. Doğal inciler mükemmel yuvarlak olanlar nispeten nadir olmak üzere birçok şekillerde gelir.

Tipik haliyle, doğal inci birikmesi kolon kalsiyum (genellikle kalsit bazen kolon aragonit) karbonat ve sedef (tablo aragonit) ‘den oluşan beyaz bir dış bölge sarımsı oluşan kahve renkli bir merkezi bölge oluşur. diyagram gibi bir inci enine kesitte, bu iki farklı malzeme görülmektedir. organik madde bakımından zengin sütunlu kalsiyum karbonat varlığı inci gelişiminin erken evresinde oluşan çocuk manto doku gösterir. Yerinden genellikle sonuçlanan yeni bir konuma kendi fonksiyonu gerçekleştirmek için devam edebilir iyi tanımlanmış bir görev ile canlı hücreler kist . Böyle bir yer değiştirme bir yaralanma yoluyla oluşabilir. kabuğun kırılgan jant maruz kalan ve hasar ve yaralanma eğilimli olduğunu.

SİYAH İNCİ TAŞI TESPİH

SİYAH İNCİ TAŞI TESPİH

Böyle solucan larvaları olarak yengeçler, diğer yırtıcı ve parazitler travmatik saldırıları ve bazı dış manto doku hücreleri tabakasının kesilir edildiği neden yaralanmaları üretebilir. mantonun birleşik dokusunda gömülü, bu hücreler hayatta ve onlar kalsiyum karbonat, doğal bir ürün salgılaması için devam eden küçük bir cep oluşturabilir. cep inci kesesi denilen ve hücre bölünmesi ile zamanla büyür edilir. çocuk manto doku hücreleri, büyüme kendi evresine göre, inci Kesenin iç yüzeyinden sütunlu kalsiyum karbonatı salgılar. Zamanla, inci Kesenin dış manto hücreleri tablo aragonit oluşumuna geçin. sedef salgılanmasına geçiş oluştuğunda, kahverengi çakıl bir sedefli kaplama ile kaplanmış olur. Bu süreçte, inci kese kabuğu içine yolculuk gibi görünüyor; Kabuk kendisi büyürken, ancak kese aslında orijinal göreli konumda manto doku kalır. Birkaç yıl sonra, bir inci formları ve kabuk şanslı inci balıkçı tarafından bulunabilir. [6]

Kültür incileri [ değiştir ]
Ana madde: Kültür inci

Dan Çekirdekler Toba İnci Adası, Japonya
Kültür incileri, bir doku implanta kabuk cevaptır. Bir donör kabuk (greft olarak adlandırılır) manto doku bir küçük parça doku kalsiyum karbonat çökeltileri içine oluşturmak için bir inci kesesini neden bir alıcı kabuk naklediliyor. tatlısu veya deniz suyu kabukları kullanarak, gonad manto içine veya içine greft nakli ve bir çekirdek olarak küresel boncuk ekleyerek: kültür incileri üretmek için bir dizi yöntem vardır. Çoğu tuzlu kültür incileri boncuklarla yetiştirilmektedir. kültür incileri ticari adları Akoya, beyaz veya altın Güney Denizi ve siyah Tahitian vardır. Çoğu kültür incileri manto yetiştirilen Çin’de tatlısu kabukları bulunan beadless ve tatlı su kültür incileri olarak bilinir.

Kültür incileri doğal incilerle ayırt edilebilir X-ışını inceleme. Onlar implante kabuk boncuk çekirdeğinin şeklini takip eğilimi olarak çekirdekli kültür incileri genellikle ‘önceden’ vardır. bir kordon istiridye sokulur sonra, boncuk yaklaşık sedef birkaç kat salgılar; Elde edilen kültürlü inci sonra da birkaç altı ay içinde hasat edilebilir.

Bir boncuk çekirdeği ile bir kültür incisi röntgeni olduğunda, doğal inci buna farklı bir yapıya (şekle bakınız) ortaya koymaktadır. Doğal inci konsantrik büyüme halkaları bir dizi gösterir, oysa bir boncuklu kültürlü inci, hiçbir konsantrik büyüme halkaları ile sağlam bir merkezi gösterir. Bir beadless kültürlü inci (tatlı su veya tuzlu su kökenli olsun) büyüme halkaları, ama aynı zamanda karmaşık bir merkezi boşluğu, genç inci kesenin ilk yağış tanık gösterebilir.

Siyah İnci Tesbih

Siyah İnci Tesbih

Gemolojik kimlik [ değiştir ]
İyi donanımlı mücevher test laboratuvarı bir inci merkezini incelemek için gemolojik X-ışını cihazları kullanılarak kültür incileri doğal inci ayırt edebilirsiniz. X-ışınları ile kalsiyum karbonat tabakaları konşiolin ince tabakalar ayrılır inci, büyüme halkaları görmek mümkündür. olmayan boncuklu kültür incileri doğal incilerle farklılaşması bu X-ışını tekniği kullanmadan çok zor olabilir.

Doğal ve kültür incileri bir kullanarak taklit inci ayırt edilebilir mikroskop . taklitler için test için bir başka yöntem birbirine karşı iki inci ovmak etmektir. Taklit inciler tamamen düz, ama doğal ve kültür incileri, hem biraz cesur hissediyorum yapma, sedef trombositlerin oluşmaktadır.

Doğal inci değeri [ değiştir ]

İmparatoriçe Pearl taç Eugénie 212 doğal inci, sahip (1853) Louvre , Paris.
Kaliteli doğal inciler çok nadir mücevherler vardır. Bunların değerleri büyüklük, şekil, renk, yüzey, şark ve parlaklık kalitesine göre, diğer değerli taşlar kişilerce benzer belirlenir.

Tek doğal inciler, genellikle koleksiyon parçalarının olarak satılan, ya da eşsiz mücevher centerpieces olarak ayarlanır. Doğal inci çok az uyumlu ipliklerini var ve sık sık yapmak o binlerce dolar yüzlerce satmak. (1917 yılında, kuyumcu Pierre Cartier şimdi Cartier yıllardır toplama olmuştu doğal inci eşleştirilmiş çift sarmallı karşılığında New York Cartier mağazası Fifth Avenue konak satın alınan. Zamanda, 1.000.000 $ USD değerinde oldu) [7]

Büyük Buhran doğal inci değerlerini savurdu, ancak bu biraz zaman gelecek olan hiç şüphe yok. kültürlü inci tanıtımı ve avans sert inci endüstrisini vurdu. İnci bayileri halka bu yeni kültür ürünlerin orijinalliğini tartışmalı ve onların çok daha düşük fiyatları hakkında huzursuz ve karışık birçok tüketici bıraktı. Esasen, tartışma hem doğal ve kültür incileri görüntüleri hasarlı. Gelişmiş ülkelerde kadınların önemli bir kısmı kendi kültür incisi kolye göze 1950’lerde, tarafından, doğal inci inci sektöründe küçük, özel niş indirgendi.

Doğal inci kökeni [ değiştir ]

Mary Stuart siyah inci bir ip giyen
Daha önce, doğal inciler dünyanın pek çok yerinde bulundu. Günümüz doğal pearling kapalı denizlere çoğunlukla sınırlıdır Bahreyn . Avustralya da inci dalış gemi dünyanın son kalan filolarından birine sahiptir. güney deniz inci istiridye Avustralya inci dalgıçlar dalış kültürlü güney deniz inci endüstrisinde kullanılmak üzere. inci istiridye yakalamak doğal inci günlerinde alınan istiridye numaralarına benzer. Bu nedenle doğal inci önemli sayıda hala vahşi istiridye Avustralyalı Hint Okyanusu sularında bulunur. X-ışını muayene olumlu bugün bulunan doğal inciler doğrulamak için gereklidir.

Kültür incileri Türleri [ değiştir ]

Bir blister inci, yarım küre, inci istiridye kabuğu karşı floş kurdu.
Keshi inci genellikle tesadüfen ortaya çıkar, ancak doğal olarak kabul edilmez. Bu kültürleme işlemi bir yan ürünü olan ve bu nedenle, insan müdahalesi olmadan gerçekleşmez. Bunlar, tipik olarak, sadece bir kaç milimetre oldukça küçüktür. Keshi inci Çin’de deniz yumuşakçalar ve tatlı su midye birçok farklı türde üretilmektedir.

İNCİ TAŞI TESBİH

İNCİ TAŞI TESBİH

Keshi inci aslında kültür incisi tohumlama işleminde bir hata vardır. kültürlü inci tohumlama olarak, bir kurban istiridye gelen manto kas parçası istiridye içinde sedef bir boncuk ile yerleştirilir. manto parça boncuk, tamamen sedef olan manto parça hakkında barok şekildeki bir inci formlarını kayarak olursa. Bu nedenle, bir Keshi inci inci boncuk merkezi bir anne ile kültür incileri üstün düşünülebilir. kültürlü inci endüstrisinde kullanılan kaynakların tüm sedef barok inci yanlış bir yuvarlak kültür incileri üretimi üzerinde bir drenaj oluşturmak için. Bu nedenle, keshi inci meydana gelmez, böylece kültür tekniğini geliştirmek için çalışıyoruz. Tüm sedef inciler bir gün doğal bulundu inci ile sınırlı olabilir. [8] [9] [10] pek çok “keshi” inciler hasat sonrası kabukları ile, aslında kasıtlı suya iade edilirler Bugün mevcut inci kesesinde bir inci yeniden oluşturmak için .

Tahiti incileri sık sık siyah inci anılacaktır, [11] son derece nedeniyle nadir değerlenir; Onlar için kültür süreci daha küçük hacimli çıkış dikte ve tatlı su midye çoklu inci implantların yetenekli iken onlar, üretilen kütle, çünkü çoğu deniz inciler ile ortak, istiridye bir seferde sadece tek bir inci ile çekirdekli olabilir olamaz. kültür incileri gün önce, siyah inciler nadir ve çok beyaz inci istiridye nadiren doğal siyah inci, ve nadiren hiç bir doğal inci üretilen siyah inci istiridye ürettiği basit bir nedenden dolayı değerli.

Inci kültürü teknolojisinin gelişmesi bu yana bulunan siyah inci istiridye Pinctada margaritifera Tahiti ve dahil olmak üzere birçok diğer Pasifik adaları Cook Adaları ve Fiji yoğun kültür incileri üretmek için kullanılmaktadır. siyah kültürlü inci nadir artık bir “karşılaştırmalı” bir konudur. siyah kültürlü inci Çin tatlı su kültür incileri, Japon ve Çinli akoya kültür incileri ile karşılaştırıldığında nadirdir ve bu inciler daha değerlidir. Ancak, siyah kültürlü inci daha değerlidir Güney Denizi inci, daha boldur. Pinctada margaritifera istiridye siyah inci çok daha bol lagünlerde bulunamaz, zor nadir ve daha büyük güney deniz inci istiridye Pinctada maxima, daha Bunun nedeni basitçe, fakat derin okyanus habitatlarının nadir sayıda daldı olmalıdır veya kuluçkahanelerde yetiştirilen.

Siyah İnci Taşı Tesbih

Siyah İnci Taşı Tesbih

Siyah inciler çok nadiren siyah: genellikle yeşil, mor, patlıcan, (Tavuskuşu tüy gibi birçok tonlarının karışımı), mavi, gri, gümüş veya tavuskuşu tonlarıdır [. Kaynak belirtilmeli ]

Siyah inci istiridye gelen siyah kültür incileri – Pinctada margaritifera – genellikle yanlışlıkla siyah Güney Denizi inci olarak tarif edilmiş olmasına rağmen, Güney Denizi incileri değildir. Siyah istiridye gelen inci resmi bir tanımının olmaması durumunda, bu inciler, genellikle “siyah inci” olarak anılır. [ Kaynak belirtilmeli ]

Bir Güney Denizi inci doğru tanımı – CIBJO ve GIA tarafından açıklandığı gibi – Pinctada maxima inci istiridye tarafından üretilen bir inci. Güney Denizi İncileri ev sahibi Pinctada maxima istiridye rengi – ve pembe, beyaz gümüş olabilir, altın, krem ve gökkuşağının çeşitli renklerde imalar dahil olmak üzere bu temel renkler, herhangi bir kombinasyonu incisi sedef görüntülenen istiridye kabuğu kendisi.

Güney Denizi incileri kültür incileri en büyük ve en nadir vardır -. Onları en değerli hale [12] [13] onların zarif güzel ‘Değer Verdiğiniz şark ‘ ya da parlaklık, Güney Deniz inci şimdi dünyanın çeşitli yerlerinde çiftlik nerede Pinctada maxima istiridye iyi Güney Denizi incileri tarafından üretilen ile bulunabilir Paspaley Kuzey Batı Avustralya’nın uzak kıyı şeridi boyunca. [13] [14] Beyaz ve gümüş renkli Güney Denizi incileri gelen eğilimi Broome Avustralya alanında, altın renkli olanları Filipinler ve Endonezya’da daha yaygın iken.

Bir çiftlik Kaliforniya Körfezi , Meksika, siyah dudaklı Pinctada mazatlanica istiridye inciler kültüre ve gökkuşağı Pteria sterna istiridye dudaklı. [15] olarak da adlandırılan Concha Nacar, bu gökkuşağı dudaklı istiridye inci altında kırmızı floresan ultraviyole ışık.

Diğer türlerden Pearls [ değiştir ]

Bir kabuk Hint sarmalının, Melo melo bu türlerden inci bir dizi çevrili

Conch inci kolye
Biyolojik konuşan, koşullar doğru kümesi altında, hemen hemen her kabuklu yumuşakça inci çeşit üretebilir, ancak bu molluskan inci çoğu hiçbir parlaklık ya da var yanardönerlik . yumuşakça türlerinin büyük çoğunluğu cazip değildir ve genellikle belki bir bilim adamı ya da koleksiyoncu ya da bir merak olarak haricinde hiçbir değere sahip şekilde, hatta bazen çok dayanıklı değildir inciler üretir. Kullanılan bu nesneler bir olsa bile, bazı gemologists tarafından “kireçli konkresyonları” olarak anılacaktır malacologist hala inci olmalarını düşünün. Bu tip değersiz inci bazen yenilebilir bulunan midye , yenilebilir istiridye , salyangoz vb salyangoz ve. GIA ve CIBJO artık sadece terim ‘inci’ (ya da, uygun, daha açıklayıcı terim ‘olmayan sedefli inci’) bu kalemlerin atıfta kullanmak [16] [17] ve Federal Ticaret Komisyonu kurallarına göre, çeşitli yumuşakça inci yeterlilik olmadan, ‘inci’ olarak ifade edilebilir. [1]

İnci Taşı Tesbih

İnci Taşı Tesbih

Birkaç tür taşlar gibi ilgi olabilir inciler üretir. Bu türler boşaltma kabı kabuk dahil Melo , dev istiridye Tridacna, çeşitli tarak türleri, Kalem kabukları Pinna ve Haliotis iris mercan türleri. Abalon veya inciler Paua vardır mabe özgü inci, veya blister inciler, Yeni Zelanda suları ve genel olarak mavi inci “olarak adlandırılır. Bunlar genellikle karşılaştırılır onların inanılmaz parlaklık ve doğal parlak, canlı renkler için takdir ediliyor opal . Başka bir örnek kabuklu inci (bazen anılacaktır sadece ‘pembe inci’ gibi) manto ve kraliçe kabuğu arasında büyüyen çok nadir bulunan, kabuklu veya pembe konkhos, Strombus gigas , büyük bir deniz salyangozu ve deniz Gastropod gelen Karayip Denizi . Renk pembe genellikle bu inciler, kabuklu balıkçılık sektörünün bir yan ürünüdür, ve onları en iyi ile ilgili parıltılı optik etki gösterir chatoyance ‘alev yapı’ olarak da bilinir.

Biraz benzer gastropod inciler, bu sefer daha turuncu renk tonu, at kabuklu bulunan (yine çok nadiren) olan Pleuroploca gigantea .

Bilinen en büyük inci bulundu Filipinler 1934 yılında ve olarak bilinen Lao Tzu Pearl . Bu bir doğal olarak oluşan, sigara-sedefli, kalkerli concretion (inci) olan dev cisim . o inci değil istiridye, bir inci büyümeye vermedi çünkü; Bunun yerine yüzey porselen gibi parlak. Dev istiridye Diğer inciler varlığı bilinmektedir, ancak bu 14 lb (6.4 kg) ağırlığındaki, özellikle büyük bir tanesidir.

Tarihi [ değiştir ]
İnci avcılık [ değiştir ]
Ana madde: İnci avcılık

Tarafından kullanılan giyim bir 14. yüzyıl parçası Kuveytli inci ararken dalgıçlar Basra Körfezi
Pandyas Güney Hindistan kurulması daha eski tarihe çok güçlü bir olasılık ile Hıristiyan Era önce en az beş altı yüzyıllar kurulduğu düşünülmektedir. Pandyas Hıristiyan Dönemi önce ticaret ve edebiyat hem de mükemmel. Onlar Sri Lanka ve Hindistan-arasında, Güney Hint kıyısında inci balıkçılık kontrol Mannar Körfezi bilinen antik dünyanın en iyi inci bazı üretti. Mannar Körfezi onun inci bankalar için bilinen Pinctada radiata ve Pinctada fucata en az iki bin yıldır. Megasthenes Pandyas inci ticaret büyük bir zenginlik elde edilen belirten Pandyas incisi balıkçılık hakkında rapor. [ Kaynak belirtilmeli ]

SİYAH İNCİ TESBİH

SİYAH İNCİ TESBİH

Antik kronik Mahavamsa içinde Mannar arasında Gullf içinde Uruvela limanında gelişen inci endüstrisinin bahseder Sri Lanka . Ayrıca inci sekiz çeşit eşlik ettiğini kaydeden Prens Vijaya ‘Pandyan kral yanı sıra kral s elçilik Devanampiya Tissa s elçiliğe’ İmparator Ashoka . [18] [19] Pliny (23-79) inci balıkçılık övdü dünyanın en üretken Körfez. [20] [21] [22]

Binlerce yıldır, deniz suyu inci dalgıçlar tarafından elde edildi Hint Okyanusu gibi alanlarda Basra Körfezi , Kızıldeniz ve Mannar Körfezi . [23] [24] [25] Kanıt de önermek prehistorik inci dalış kökeni bu bölgelerde. [24] [25] başlayarak Han Hanedanlığı (M.Ö. 206-MS 220), Çin deniz suyu inciler için yoğun avlanan Güney Çin Denizi . [ kaynak belirtilmeli ] 14-yüzyılda Arap Denizi , gezgin İbn Battuta dalgıç beline bir kordon bağlama yoluyla inci dalış bilinen en eski açıklamasını sağladı. [ kaynak belirtilmeli ]

Yeni Ahit Kutsal [değiştir]

Dan, yakut ve incilerle çerçeveli Mesih nimet gösteren dini kolye, Bizans İmparatorluğu, 12. veya 13. asırdan
Bir yılında Hıristiyan Yeni Ahit mesel (Matta 13: 45-46), İsa karşılaştırıldığında Kingdom of Heaven a “Büyük bir fiyata incisi”. “Yine, göklerin krallığı (ince) inci güzel arayan, bir tüccar adam Allah’a gibidir. O büyük fiyat biri inci bulmuştu, gitti ve o vardı ve onu aldım hepsi satıldı”

Yeni Kudüs’ün on iki kapısı tek bir inci yapılan her bildirildi olan Vahiy, bir 21:21, Pearly Gates. “Ve on iki kapısı oniki inci vardı; her kapı tek inci oldu: ve şehrin sokakları şeffaf cam gibi, saf altın idi.”

Kutsal şeyler inci karşılaştırıldığında Matta 7: 6: “. Kutsaldır, ve onları ayaklar ezmek ve size saldırmaya çevirmek diye, domuz önce inci atmayın olanı köpeklere vermeyin”

İnciler da olduğu gibi insanların kötülük ve gurur gösteren sayısız referanslar bulunan Vahiy 18:16. “Ve harika bir şehir, bu değerli taşlar, inciler ve mor ve kızıl, ince keten giysiler giyer ve altınla süslenmiş ve olduğunu, ne yazık ki, ne yazık ki, diyerek!”

İslami kutsal [değiştir]
Kur’an sık sık cennet sakinleri incilerle süslenmiş olacak bahseder:

22:23 Tanrı iman edenleri itiraf ve ırmaklar akan Bahçeleri salih ameller, çalışacak: Onlar altın bilezikler ve incilerle bezenirler edilecektir; ve konfeksiyon ipek olacak.

Eternity 35:33 Bahçeler onlar girecektir: Orada altın bilezikler ve incilerle süslenmiş olacak; ve konfeksiyon ipek olacak.

52:24 Yuvarlak onları hizmet edecek hakkında, [sadık] onlara, gençler [yakışıklı] inciler iyi korunan olarak.

Ek başvurular [değiştir]
Bir inci metafor uzun görünen İnci’nin Marşı, metinleri biri içinde bulunan yüksek edebi kalitesi ve katmanlı teolojik bir metafor kullanımı için saygı bir şiir Gnostisizm.

Büyük Fiyat İnci içinde kutsal bir kitap Latter-day İsa Mesih’in Kilisesi Saints (LDS Kilisesi) ve diğer bazı Latter Day Aziz mezhepleri.

Amerikan kurgu yazarı John Steinbeck yaptığı kısa romanı, yayınlanan Pearl 1947’de, [32]

Inci bilinen en eski mücevher ve yüzyıllar için en değerli kabul edildi. Istiridye ve yumuşakçalar – tüm taşlar aksine, inci yaşayan bir yaratık türetilen organik bir konudur.

Inci hakkında çok folklor ve gelenek vardır. Şubat, Nisan, (geleneksel), Haziran, Temmuz ve Kasım – aslında çok geçmiş beş ay, bir burç taşı olarak iddia bu taşı eşlik ediyor.

Inci işaretleri İkizler ve Kanser bir astral taş ve astrologlar aya bağlamak. Bu yağmur bir tek damla gökten düştü ve istiridye kalbi olunca inci doğdu bazı erken kültürlerde söyleniyordu. İnciler ‘ayın Teardrops’ olarak adlandırılan oylandı. Bazı inciler cennet bulutların arasından melekler geçişi oluşturulmuştur inanıyoruz.

Zamanla, inci saflık ve masumiyet sembolü haline gelmiştir ve genellikle gelinlikler içine dikili veya gelin tarafından takı olarak giyilir.

SİYAH İNCİ TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
SİYAH İNCİ TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12X33
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL SİYAH İNCİ
 • ENDONEZYA
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON TESBİH
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SİYAH İNCİ TESBİH

Siyah İnci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakçalar . Sadece bir midye kabuğu gibi,

SİYAH İNCİ TESBİH

SİYAH İNCİ TESBİH

bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde çökelmiştir dakikalık kristalin formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekiller ( barok inciler ) meydana gelir. En kaliteli doğal inciler çok değerli olduğu edilmiş taşlar ve nesneleri güzellik yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor , nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden ortaya çıkar, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inciler gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve tatlı su midye şu anda sattı. Bunların çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak bunların iridescence kalitesi genellikle çok kötü ve kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve temel olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı ama geçmişte da giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik, ilaç ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, mücevher kalitesinde inciler hemen hemen her zaman sedefli ve yanardöner onları üreten kabuk iç gibi. Ancak, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen tüm türler inciler daha az parlaklık ya da daha az küresel şekli (teknik olarak “kalkerli konkresyonlar”) üretme yeteneğine sahiptir. Bu da meşru Gemological laboratuarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAMLAR DOĞAL SİYAH İNCİ TAŞI KOLEKSİYONLUK TESBİH;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

TANE ÇAPI :12 MM

TAM BOY :34 CM

İMAME DAHİL UZUNLUK : 21 CM

 

Bir inci bir akoya inci istiridye çıkarılan varlık.

Siyah inci ve siyah dudaklı inci istiridye kabuk. Yanardöner renkleri kaynaklanan sedef katmanları.
İngilizce sözcük inci gelen Fransız aslen, perle Latin perna HAM veya koyun eti bacak şeklinde ardından, anlam bacak bivalve . [2]

Siyah İnci Taşı Tesbih

Siyah İnci Taşı Tesbih

Tanım [ değiştir ]
Tüm kabuklu yumuşakça, doğal süreçlerle, rahatsız edici bir mikroskobik nesne manto kıvrımları içinde sıkışıp kalması, ancak bu “inci” büyük çoğunluğunun taşlar olarak değerli değildir Siyah inci tesbih çeşit üretebilir. Sedef inci, iyi bilinen ve ticari olarak en önemli öncelikle molluskan iki grup tarafından üretilen çift kabuklu veya istiridye . Bir sedefli inci katmanları yapılır sedef salgılanması kullanılan aynı yaşam süreci ile, sedef hangi hatları kabuk.

insan müdahalesi olmadan oluşan doğal (ya da vahşi) inciler, çok nadirdir. inci istiridye veya midye yüzlerce toplandı ve açılmış ve böylece hatta bir vahşi inci bulmak, öldürülmüş olmalıdır; yüzyıllar boyunca, bu inciler elde edilmiştir tek yoluydu, ve inciler geçmişte bu tür olağanüstü fiyat alındı neden. Kültür incileri insan müdahalesi yanı sıra doğal süreçleri kullanarak, inci çiftlikleri oluşur.

Sedefli inci kabuklular biri aile – inci istiridye – Denizde yaşıyor, diğeri – çok farklı bir grup kabuklular – tatlı yaşıyor; Bu nehir olan midye gibi tatlı su inci midye . Tuzlu su incileri birçok türde büyüyebilir deniz inci istiridye içinde aile Pteriidae . Tatlı su incileri sipariş Unionida, ailelerin tatlı su midye (tüm ama hiçbir şekilde) bazı türlerin içinde büyümek Unionidae ve Margaritiferidae .
Burada, sedef tabakaları ‘deki Yapı aragonit plakaları ile ayrılır biyopolimerler gibi, kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler
Fiziksel özellikler [ değiştir ]

sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskobu görüntüsü
Benzersiz parlaklık inci bağlıdır yansıması , kırılma ve kırınım gelen ışığın saydam katmanlar. inci ince ve daha sayısız katmanlar, ince cila. Iridescence inciler ekran yüzeyine düşen ışığı kırılır ardışık katmanlar üst üste, kaynaklanır. Buna ek olarak, inci (özellikle kültür tatlı su incileri ), yeşil, mavi, kahverengi, pembe, mor ya da siyah, sarı boyalı olabilir. en iyi inciler metalik ayna gibi parlaklık var.

Inci olarak kalsiyum karbonat yapılır, çünkü bunlar içinde eritilebilir sirke . Kalsiyum karbonat kristalleri ile reaksiyona girdikleri için, kalsiyum karbonat, daha zayıf bir asit çözeltisine maruz kalabilir , asetik asit oluşturmak için sirke kalsiyum asetat ve karbon dioksit .

Tatlı su ve tuzlu su incileri [ değiştir ]
Tatlı su ve tuzlu su incileri bazen oldukça benzer görünebilir, ancak farklı kaynaklardan gelen.

Tatlı su incileri tatlı su midye, aile çeşitli türlerde formu Unionidae göller, nehirler, göletler ve tatlı su diğer organlar yaşayan. Bu tatlı su inci midye sıcak iklimlerde, ama aynı zamanda gibi soğuk daha ılıman bölgelerde sadece meydana gelen İskoçya (onlar Kanun kapsamında korunan). Çoğu tatlı su kültür incileri bugün satılan Çin’den geliyor.

SİYAH İNCİ TAŞ TESBİH

SİYAH İNCİ TAŞ TESBİH

Tuzlu su siyah inci tespih inci istiridye, aile içinde büyümek Pteriidae okyanuslarda yaşayan. Tuzlu su inci istiridye genellikle korunmuş yetiştirilir lagünler veya volkanik atolls.

Bir inci oluşturulması [ değiştir ]

Diyagram doğal inci, bir kültür inci üst enine kesite karşılaştırılması, daha düşük
Siyah inci tesbih kabuğun içinde bir potansiyel tehdit tahriş edici gibi bir parazit veya bu manto doku yaralar dışında bir saldırıya karşı bir savunma mekanizması olarak bazı yumuşakçalar ve kabuğun içinde oluşur. Yumuşakça tahrişe kapatmak için bir inci kesesi oluşturur. İnci böylece sonucu bağışıklık tepkisi , bir yakalama insan vücudunda benzer antijen bir yan fagosit (fagositoz). [3]

Yumuşakça manto (koruyucu zar) yatakları tabakalar kalsiyum karbonat şeklinde (CaCO 3) Mineral aragonit organik horn- tarafından bir arada tutulan ya da aragonit ve kalsit karışımı (aynı kimyasal formülü ile polimorflar, ancak farklı bir kristal yapı) bileşik denir gibi konşiolin . Aragonit ve konşiolin kombinasyonu denir sedef kadar yapar, anne-inci . kum tanesi tahriş edici olarak hareket ettiğini sık yapılan inanç nadiren aslında bir durumdur. Tipik uyaranlar organik madde, parazit veya yumuşakça vücudunun başka bir bölümüne manto doku yerinden bile zarar sayılabilir. Kabuk vanaları besleme veya solunum için açık olduğunda bu küçük parçacıklar veya organizmalar giriş kazanmak. Kültür incileri ise, tahriş edici ya da küresel boncuk (boncuklu veya beadless kültür incileri) olmadan, tipik olarak manto epitel bir tanıtılan bir parçasıdır. [4] [5]

Doğal inciler [ değiştir ]
Doğal Siyah inci tesbih neredeyse% 100 kalsiyum karbonat ve vardır konşiolin . Doğal inci yabancı bir mikro ya da parazit bir çift kabuklu yumuşakça girer ve kabuğun içinde yerleşir yanlışlıkla bir dizi şartlar altında meydana düşünülmektedir. saldırgan tarafından rahatsız yumuşakça, dış manto doku hücrelerinin bir inci kesesi oluşturur ve tahriş edici kapsayacak şekilde kalsiyum karbonat ve konşiolin salgılar. Bu salgı Metot böylece bir inci üreten birçok kez tekrarlanır. Doğal inciler mükemmel yuvarlak olanlar nispeten nadir olmak üzere birçok şekillerde gelir.

Tipik haliyle, doğal inci birikmesi kolon kalsiyum (genellikle kalsit bazen kolon aragonit) karbonat ve sedef (tablo aragonit) ‘den oluşan beyaz bir dış bölge sarımsı oluşan kahve renkli bir merkezi bölge oluşur. diyagram gibi bir inci enine kesitte, bu iki farklı malzeme görülmektedir. organik madde bakımından zengin sütunlu kalsiyum karbonat varlığı inci gelişiminin erken evresinde oluşan çocuk manto doku gösterir. Yerinden genellikle sonuçlanan yeni bir konuma kendi fonksiyonu gerçekleştirmek için devam edebilir iyi tanımlanmış bir görev ile canlı hücreler kist . Böyle bir yer değiştirme bir yaralanma yoluyla oluşabilir. kabuğun kırılgan jant maruz kalan ve hasar ve yaralanma eğilimli olduğunu.

SİYAH İNCİ TAŞI TESPİH

SİYAH İNCİ TAŞI TESPİH

Böyle solucan larvaları olarak yengeçler, diğer yırtıcı ve parazitler travmatik saldırıları ve bazı dış manto doku hücreleri tabakasının kesilir edildiği neden yaralanmaları üretebilir. mantonun birleşik dokusunda gömülü, bu hücreler hayatta ve onlar kalsiyum karbonat, doğal bir ürün salgılaması için devam eden küçük bir cep oluşturabilir. cep inci kesesi denilen ve hücre bölünmesi ile zamanla büyür edilir. çocuk manto doku hücreleri, büyüme kendi evresine göre, inci Kesenin iç yüzeyinden sütunlu kalsiyum karbonatı salgılar. Zamanla, inci Kesenin dış manto hücreleri tablo aragonit oluşumuna geçin. sedef salgılanmasına geçiş oluştuğunda, kahverengi çakıl bir sedefli kaplama ile kaplanmış olur. Bu süreçte, inci kese kabuğu içine yolculuk gibi görünüyor; Kabuk kendisi büyürken, ancak kese aslında orijinal göreli konumda manto doku kalır. Birkaç yıl sonra, bir inci formları ve kabuk şanslı inci balıkçı tarafından bulunabilir. [6]

Kültür incileri [ değiştir ]
Ana madde: Kültür inci

Dan Çekirdekler Toba İnci Adası, Japonya
Kültür incileri, bir doku implanta kabuk cevaptır. Bir donör kabuk (greft olarak adlandırılır) manto doku bir küçük parça doku kalsiyum karbonat çökeltileri içine oluşturmak için bir inci kesesini neden bir alıcı kabuk naklediliyor. tatlısu veya deniz suyu kabukları kullanarak, gonad manto içine veya içine greft nakli ve bir çekirdek olarak küresel boncuk ekleyerek: kültür incileri üretmek için bir dizi yöntem vardır. Çoğu tuzlu kültür incileri boncuklarla yetiştirilmektedir. kültür incileri ticari adları Akoya, beyaz veya altın Güney Denizi ve siyah Tahitian vardır. Çoğu kültür incileri manto yetiştirilen Çin’de tatlısu kabukları bulunan beadless ve tatlı su kültür incileri olarak bilinir.

Kültür incileri doğal incilerle ayırt edilebilir X-ışını inceleme. Onlar implante kabuk boncuk çekirdeğinin şeklini takip eğilimi olarak çekirdekli kültür incileri genellikle ‘önceden’ vardır. bir kordon istiridye sokulur sonra, boncuk yaklaşık sedef birkaç kat salgılar; Elde edilen kültürlü inci sonra da birkaç altı ay içinde hasat edilebilir.

Bir boncuk çekirdeği ile bir kültür incisi röntgeni olduğunda, doğal inci buna farklı bir yapıya (şekle bakınız) ortaya koymaktadır. Doğal inci konsantrik büyüme halkaları bir dizi gösterir, oysa bir boncuklu kültürlü inci, hiçbir konsantrik büyüme halkaları ile sağlam bir merkezi gösterir. Bir beadless kültürlü inci (tatlı su veya tuzlu su kökenli olsun) büyüme halkaları, ama aynı zamanda karmaşık bir merkezi boşluğu, genç inci kesenin ilk yağış tanık gösterebilir.

Siyah İnci Tesbih

Siyah İnci Tesbih

Gemolojik kimlik [ değiştir ]
İyi donanımlı mücevher test laboratuvarı bir inci merkezini incelemek için gemolojik X-ışını cihazları kullanılarak kültür incileri doğal inci ayırt edebilirsiniz. X-ışınları ile kalsiyum karbonat tabakaları konşiolin ince tabakalar ayrılır inci, büyüme halkaları görmek mümkündür. olmayan boncuklu kültür incileri doğal incilerle farklılaşması bu X-ışını tekniği kullanmadan çok zor olabilir.

Doğal ve kültür incileri bir kullanarak taklit inci ayırt edilebilir mikroskop . taklitler için test için bir başka yöntem birbirine karşı iki inci ovmak etmektir. Taklit inciler tamamen düz, ama doğal ve kültür incileri, hem biraz cesur hissediyorum yapma, sedef trombositlerin oluşmaktadır.

Doğal inci değeri [ değiştir ]

İmparatoriçe Pearl taç Eugénie 212 doğal inci, sahip (1853) Louvre , Paris.
Kaliteli doğal inciler çok nadir mücevherler vardır. Bunların değerleri büyüklük, şekil, renk, yüzey, şark ve parlaklık kalitesine göre, diğer değerli taşlar kişilerce benzer belirlenir.

Tek doğal inciler, genellikle koleksiyon parçalarının olarak satılan, ya da eşsiz mücevher centerpieces olarak ayarlanır. Doğal inci çok az uyumlu ipliklerini var ve sık sık yapmak o binlerce dolar yüzlerce satmak. (1917 yılında, kuyumcu Pierre Cartier şimdi Cartier yıllardır toplama olmuştu doğal inci eşleştirilmiş çift sarmallı karşılığında New York Cartier mağazası Fifth Avenue konak satın alınan. Zamanda, 1.000.000 $ USD değerinde oldu) [7]

Büyük Buhran doğal inci değerlerini savurdu, ancak bu biraz zaman gelecek olan hiç şüphe yok. kültürlü inci tanıtımı ve avans sert inci endüstrisini vurdu. İnci bayileri halka bu yeni kültür ürünlerin orijinalliğini tartışmalı ve onların çok daha düşük fiyatları hakkında huzursuz ve karışık birçok tüketici bıraktı. Esasen, tartışma hem doğal ve kültür incileri görüntüleri hasarlı. Gelişmiş ülkelerde kadınların önemli bir kısmı kendi kültür incisi kolye göze 1950’lerde, tarafından, doğal inci inci sektöründe küçük, özel niş indirgendi.

Doğal inci kökeni [ değiştir ]

Mary Stuart siyah inci bir ip giyen
Daha önce, doğal inciler dünyanın pek çok yerinde bulundu. Günümüz doğal pearling kapalı denizlere çoğunlukla sınırlıdır Bahreyn . Avustralya da inci dalış gemi dünyanın son kalan filolarından birine sahiptir. güney deniz inci istiridye Avustralya inci dalgıçlar dalış kültürlü güney deniz inci endüstrisinde kullanılmak üzere. inci istiridye yakalamak doğal inci günlerinde alınan istiridye numaralarına benzer. Bu nedenle doğal inci önemli sayıda hala vahşi istiridye Avustralyalı Hint Okyanusu sularında bulunur. X-ışını muayene olumlu bugün bulunan doğal inciler doğrulamak için gereklidir.

Kültür incileri Türleri [ değiştir ]

Bir blister inci, yarım küre, inci istiridye kabuğu karşı floş kurdu.
Keshi inci genellikle tesadüfen ortaya çıkar, ancak doğal olarak kabul edilmez. Bu kültürleme işlemi bir yan ürünü olan ve bu nedenle, insan müdahalesi olmadan gerçekleşmez. Bunlar, tipik olarak, sadece bir kaç milimetre oldukça küçüktür. Keshi inci Çin’de deniz yumuşakçalar ve tatlı su midye birçok farklı türde üretilmektedir.

İNCİ TAŞI TESBİH

İNCİ TAŞI TESBİH

Keshi inci aslında kültür incisi tohumlama işleminde bir hata vardır. kültürlü inci tohumlama olarak, bir kurban istiridye gelen manto kas parçası istiridye içinde sedef bir boncuk ile yerleştirilir. manto parça boncuk, tamamen sedef olan manto parça hakkında barok şekildeki bir inci formlarını kayarak olursa. Bu nedenle, bir Keshi inci inci boncuk merkezi bir anne ile kültür incileri üstün düşünülebilir. kültürlü inci endüstrisinde kullanılan kaynakların tüm sedef barok inci yanlış bir yuvarlak kültür incileri üretimi üzerinde bir drenaj oluşturmak için. Bu nedenle, keshi inci meydana gelmez, böylece kültür tekniğini geliştirmek için çalışıyoruz. Tüm sedef inciler bir gün doğal bulundu inci ile sınırlı olabilir. [8] [9] [10] pek çok “keshi” inciler hasat sonrası kabukları ile, aslında kasıtlı suya iade edilirler Bugün mevcut inci kesesinde bir inci yeniden oluşturmak için .

Tahiti incileri sık sık siyah inci anılacaktır, [11] son derece nedeniyle nadir değerlenir; Onlar için kültür süreci daha küçük hacimli çıkış dikte ve tatlı su midye çoklu inci implantların yetenekli iken onlar, üretilen kütle, çünkü çoğu deniz inciler ile ortak, istiridye bir seferde sadece tek bir inci ile çekirdekli olabilir olamaz. kültür incileri gün önce, siyah inciler nadir ve çok beyaz inci istiridye nadiren doğal siyah inci, ve nadiren hiç bir doğal inci üretilen siyah inci istiridye ürettiği basit bir nedenden dolayı değerli.

Inci kültürü teknolojisinin gelişmesi bu yana bulunan siyah inci istiridye Pinctada margaritifera Tahiti ve dahil olmak üzere birçok diğer Pasifik adaları Cook Adaları ve Fiji yoğun kültür incileri üretmek için kullanılmaktadır. siyah kültürlü inci nadir artık bir “karşılaştırmalı” bir konudur. siyah kültürlü inci Çin tatlı su kültür incileri, Japon ve Çinli akoya kültür incileri ile karşılaştırıldığında nadirdir ve bu inciler daha değerlidir. Ancak, siyah kültürlü inci daha değerlidir Güney Denizi inci, daha boldur. Pinctada margaritifera istiridye siyah inci çok daha bol lagünlerde bulunamaz, zor nadir ve daha büyük güney deniz inci istiridye Pinctada maxima, daha Bunun nedeni basitçe, fakat derin okyanus habitatlarının nadir sayıda daldı olmalıdır veya kuluçkahanelerde yetiştirilen.

Siyah İnci Taşı Tesbih

Siyah İnci Taşı Tesbih

Siyah inciler çok nadiren siyah: genellikle yeşil, mor, patlıcan, (Tavuskuşu tüy gibi birçok tonlarının karışımı), mavi, gri, gümüş veya tavuskuşu tonlarıdır [. Kaynak belirtilmeli ]

Siyah inci istiridye gelen siyah kültür incileri – Pinctada margaritifera – genellikle yanlışlıkla siyah Güney Denizi inci olarak tarif edilmiş olmasına rağmen, Güney Denizi incileri değildir. Siyah istiridye gelen inci resmi bir tanımının olmaması durumunda, bu inciler, genellikle “siyah inci” olarak anılır. [ Kaynak belirtilmeli ]

Bir Güney Denizi inci doğru tanımı – CIBJO ve GIA tarafından açıklandığı gibi – Pinctada maxima inci istiridye tarafından üretilen bir inci. Güney Denizi İncileri ev sahibi Pinctada maxima istiridye rengi – ve pembe, beyaz gümüş olabilir, altın, krem ve gökkuşağının çeşitli renklerde imalar dahil olmak üzere bu temel renkler, herhangi bir kombinasyonu incisi sedef görüntülenen istiridye kabuğu kendisi.

Güney Denizi incileri kültür incileri en büyük ve en nadir vardır -. Onları en değerli hale [12] [13] onların zarif güzel ‘Değer Verdiğiniz şark ‘ ya da parlaklık, Güney Deniz inci şimdi dünyanın çeşitli yerlerinde çiftlik nerede Pinctada maxima istiridye iyi Güney Denizi incileri tarafından üretilen ile bulunabilir Paspaley Kuzey Batı Avustralya’nın uzak kıyı şeridi boyunca. [13] [14] Beyaz ve gümüş renkli Güney Denizi incileri gelen eğilimi Broome Avustralya alanında, altın renkli olanları Filipinler ve Endonezya’da daha yaygın iken.

Bir çiftlik Kaliforniya Körfezi , Meksika, siyah dudaklı Pinctada mazatlanica istiridye inciler kültüre ve gökkuşağı Pteria sterna istiridye dudaklı. [15] olarak da adlandırılan Concha Nacar, bu gökkuşağı dudaklı istiridye inci altında kırmızı floresan ultraviyole ışık.

Diğer türlerden Pearls [ değiştir ]

Bir kabuk Hint sarmalının, Melo melo bu türlerden inci bir dizi çevrili

Conch inci kolye
Biyolojik konuşan, koşullar doğru kümesi altında, hemen hemen her kabuklu yumuşakça inci çeşit üretebilir, ancak bu molluskan inci çoğu hiçbir parlaklık ya da var yanardönerlik . yumuşakça türlerinin büyük çoğunluğu cazip değildir ve genellikle belki bir bilim adamı ya da koleksiyoncu ya da bir merak olarak haricinde hiçbir değere sahip şekilde, hatta bazen çok dayanıklı değildir inciler üretir. Kullanılan bu nesneler bir olsa bile, bazı gemologists tarafından “kireçli konkresyonları” olarak anılacaktır malacologist hala inci olmalarını düşünün. Bu tip değersiz inci bazen yenilebilir bulunan midye , yenilebilir istiridye , salyangoz vb salyangoz ve. GIA ve CIBJO artık sadece terim ‘inci’ (ya da, uygun, daha açıklayıcı terim ‘olmayan sedefli inci’) bu kalemlerin atıfta kullanmak [16] [17] ve Federal Ticaret Komisyonu kurallarına göre, çeşitli yumuşakça inci yeterlilik olmadan, ‘inci’ olarak ifade edilebilir. [1]

İnci Taşı Tesbih

İnci Taşı Tesbih

Birkaç tür taşlar gibi ilgi olabilir inciler üretir. Bu türler boşaltma kabı kabuk dahil Melo , dev istiridye Tridacna, çeşitli tarak türleri, Kalem kabukları Pinna ve Haliotis iris mercan türleri. Abalon veya inciler Paua vardır mabe özgü inci, veya blister inciler, Yeni Zelanda suları ve genel olarak mavi inci “olarak adlandırılır. Bunlar genellikle karşılaştırılır onların inanılmaz parlaklık ve doğal parlak, canlı renkler için takdir ediliyor opal . Başka bir örnek kabuklu inci (bazen anılacaktır sadece ‘pembe inci’ gibi) manto ve kraliçe kabuğu arasında büyüyen çok nadir bulunan, kabuklu veya pembe konkhos, Strombus gigas , büyük bir deniz salyangozu ve deniz Gastropod gelen Karayip Denizi . Renk pembe genellikle bu inciler, kabuklu balıkçılık sektörünün bir yan ürünüdür, ve onları en iyi ile ilgili parıltılı optik etki gösterir chatoyance ‘alev yapı’ olarak da bilinir.

Biraz benzer gastropod inciler, bu sefer daha turuncu renk tonu, at kabuklu bulunan (yine çok nadiren) olan Pleuroploca gigantea .

Bilinen en büyük inci bulundu Filipinler 1934 yılında ve olarak bilinen Lao Tzu Pearl . Bu bir doğal olarak oluşan, sigara-sedefli, kalkerli concretion (inci) olan dev cisim . o inci değil istiridye, bir inci büyümeye vermedi çünkü; Bunun yerine yüzey porselen gibi parlak. Dev istiridye Diğer inciler varlığı bilinmektedir, ancak bu 14 lb (6.4 kg) ağırlığındaki, özellikle büyük bir tanesidir.

Tarihi [ değiştir ]
İnci avcılık [ değiştir ]
Ana madde: İnci avcılık

Tarafından kullanılan giyim bir 14. yüzyıl parçası Kuveytli inci ararken dalgıçlar Basra Körfezi
Pandyas Güney Hindistan kurulması daha eski tarihe çok güçlü bir olasılık ile Hıristiyan Era önce en az beş altı yüzyıllar kurulduğu düşünülmektedir. Pandyas Hıristiyan Dönemi önce ticaret ve edebiyat hem de mükemmel. Onlar Sri Lanka ve Hindistan-arasında, Güney Hint kıyısında inci balıkçılık kontrol Mannar Körfezi bilinen antik dünyanın en iyi inci bazı üretti. Mannar Körfezi onun inci bankalar için bilinen Pinctada radiata ve Pinctada fucata en az iki bin yıldır. Megasthenes Pandyas inci ticaret büyük bir zenginlik elde edilen belirten Pandyas incisi balıkçılık hakkında rapor. [ Kaynak belirtilmeli ]

SİYAH İNCİ TESBİH

SİYAH İNCİ TESBİH

Antik kronik Mahavamsa içinde Mannar arasında Gullf içinde Uruvela limanında gelişen inci endüstrisinin bahseder Sri Lanka . Ayrıca inci sekiz çeşit eşlik ettiğini kaydeden Prens Vijaya ‘Pandyan kral yanı sıra kral s elçilik Devanampiya Tissa s elçiliğe’ İmparator Ashoka . [18] [19] Pliny (23-79) inci balıkçılık övdü dünyanın en üretken Körfez. [20] [21] [22]

Binlerce yıldır, deniz suyu inci dalgıçlar tarafından elde edildi Hint Okyanusu gibi alanlarda Basra Körfezi , Kızıldeniz ve Mannar Körfezi . [23] [24] [25] Kanıt de önermek prehistorik inci dalış kökeni bu bölgelerde. [24] [25] başlayarak Han Hanedanlığı (M.Ö. 206-MS 220), Çin deniz suyu inciler için yoğun avlanan Güney Çin Denizi . [ kaynak belirtilmeli ] 14-yüzyılda Arap Denizi , gezgin İbn Battuta dalgıç beline bir kordon bağlama yoluyla inci dalış bilinen en eski açıklamasını sağladı. [ kaynak belirtilmeli ]

Yeni Ahit Kutsal [değiştir]

Dan, yakut ve incilerle çerçeveli Mesih nimet gösteren dini kolye, Bizans İmparatorluğu, 12. veya 13. asırdan
Bir yılında Hıristiyan Yeni Ahit mesel (Matta 13: 45-46), İsa karşılaştırıldığında Kingdom of Heaven a “Büyük bir fiyata incisi”. “Yine, göklerin krallığı (ince) inci güzel arayan, bir tüccar adam Allah’a gibidir. O büyük fiyat biri inci bulmuştu, gitti ve o vardı ve onu aldım hepsi satıldı”

Yeni Kudüs’ün on iki kapısı tek bir inci yapılan her bildirildi olan Vahiy, bir 21:21, Pearly Gates. “Ve on iki kapısı oniki inci vardı; her kapı tek inci oldu: ve şehrin sokakları şeffaf cam gibi, saf altın idi.”

Kutsal şeyler inci karşılaştırıldığında Matta 7: 6: “. Kutsaldır, ve onları ayaklar ezmek ve size saldırmaya çevirmek diye, domuz önce inci atmayın olanı köpeklere vermeyin”

İnciler da olduğu gibi insanların kötülük ve gurur gösteren sayısız referanslar bulunan Vahiy 18:16. “Ve harika bir şehir, bu değerli taşlar, inciler ve mor ve kızıl, ince keten giysiler giyer ve altınla süslenmiş ve olduğunu, ne yazık ki, ne yazık ki, diyerek!”

İslami kutsal [değiştir]
Kur’an sık sık cennet sakinleri incilerle süslenmiş olacak bahseder:

22:23 Tanrı iman edenleri itiraf ve ırmaklar akan Bahçeleri salih ameller, çalışacak: Onlar altın bilezikler ve incilerle bezenirler edilecektir; ve konfeksiyon ipek olacak.

Eternity 35:33 Bahçeler onlar girecektir: Orada altın bilezikler ve incilerle süslenmiş olacak; ve konfeksiyon ipek olacak.

52:24 Yuvarlak onları hizmet edecek hakkında, [sadık] onlara, gençler [yakışıklı] inciler iyi korunan olarak.

Ek başvurular [değiştir]
Bir inci metafor uzun görünen İnci’nin Marşı, metinleri biri içinde bulunan yüksek edebi kalitesi ve katmanlı teolojik bir metafor kullanımı için saygı bir şiir Gnostisizm.

Büyük Fiyat İnci içinde kutsal bir kitap Latter-day İsa Mesih’in Kilisesi Saints (LDS Kilisesi) ve diğer bazı Latter Day Aziz mezhepleri.

Amerikan kurgu yazarı John Steinbeck yaptığı kısa romanı, yayınlanan Pearl 1947’de, [32]

Inci bilinen en eski mücevher ve yüzyıllar için en değerli kabul edildi. Istiridye ve yumuşakçalar – tüm taşlar aksine, inci yaşayan bir yaratık türetilen organik bir konudur.

Inci hakkında çok folklor ve gelenek vardır. Şubat, Nisan, (geleneksel), Haziran, Temmuz ve Kasım – aslında çok geçmiş beş ay, bir burç taşı olarak iddia bu taşı eşlik ediyor.

Inci işaretleri İkizler ve Kanser bir astral taş ve astrologlar aya bağlamak. Bu yağmur bir tek damla gökten düştü ve istiridye kalbi olunca inci doğdu bazı erken kültürlerde söyleniyordu. İnciler ‘ayın Teardrops’ olarak adlandırılan oylandı. Bazı inciler cennet bulutların arasından melekler geçişi oluşturulmuştur inanıyoruz.

Zamanla, inci saflık ve masumiyet sembolü haline gelmiştir ve genellikle gelinlikler içine dikili veya gelin tarafından takı olarak giyilir.