OTANT�K TA�

HAKİKİ DAMLA ATEŞ KEHRİBAR

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
KEHRİBAR TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE
 • 14 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • BALTIK DAMLA ATEŞ KEHRİBAR
 • EŞİ YOK
 • KALİNİNGRAD/RUSYA
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA

fosil reçine olarak kehribar olan bir taş? Teknik olarak, taş yanlış böyle denir. Kehribar taşlarda sıklıkla gözlemlediğiniz böceklerin ve bitkilerin eklemeleri, eski kozalaklı ağaçlardan sızdığından kaynaklanmaktadır. Yani, bu amorf materyalin tarihi Mesih’in yüzyıllar öncesine dayanır. kehribar’in yüzyıllar boyunca ve kültürlerde büyüleyici hikayesini derinleştirelim.

KEHRİBAR TESBİH

KEHRİBAR TESBİH

kehribar Stone: Köken, Etyoloji ve Temel Gerçekler

kehribar, dünya çapında dağılmış bir değerli taştır ve yaşının Taş Devri’ne geri döndüğü tahmin edilmektedir.

Tarih boyunca kehribar’in İsimleri

Taşın kökeni Arapça “anbar” kelimesi, Orta Latin’de “ambar” olarak ve daha sonra Orta Fransızca’da “ambre” olarak kabul edilmiştir.

Güneş ile ilgili bir şifa taşı olarak bilinen, kehribar ayrıca klasik adını tutan “elektron.” Kelime “Güneş gülen” anlamına gelen “Elektor’un” türemiştir. Kehribar bir taşa dokunursanız, sıcak hisseder, ki bu mineralle temasa kıyasla tam karşıt sansasyon demektir.

Bugün ne biliyoruz ki Baltık kehribar Stone, ana kaynağından olan Baltık Denizi’nden alınan bir addır.

LÜTFEN ÜRÜNLERİNİZ GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE SIKMA PLASTİK VS.ÜRÜN SATMAZ.TAKILARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ TÜM MALZEMELER %100 DOĞAL 1.KALİTEDEDİR SATILDIKTAN SONRA ÜRÜNLERİMİZ REYONUMUZDAN KALKMAKTADIR..AŞAĞIDA TESBİHİMİZ İLE İLGİLİ OLARAK UFAK BİR KÜL TESTİ YAPTIK GÖRMENİZ AÇISINDAN…

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 1.KALİTE DOĞAL BALTIK DAMLA ATEŞ KEHRİBAR TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR…

TANE:10X8 MM ARPA KESİM

İMAM DAHİL UZUNLUK :22 CM

PÜSKÜL DAHİL UZUNLUK 33 CM

14 GR

Önemli Ham Kehribar Taş Kaynakları

kehribar, Baltık Denizi’nin Güney Sahilinin yanı sıra Romanya, İtalya, Dominik Cumhuriyeti ve Burma’da da bulunur. kehribar’in lider kaynağı Rusya’da bulunuyor.

kehribar taşlarının renkleri

kehribar karakteristik rengi kahverengi, sarı bu sıcak altın, ama taş aslında bir kırmızımsı turuncu ve koyu kahverengi yeşil çeşitli tonlarında geliyor. Ara sıra, beyazımsı, mavimsi ve hatta siyahımsı örnekler görebilirsiniz. Kırmızı, mavi ve yeşil kehribar taşlar çok nadirdir. Bunlar genellikle berrak ve şeffaftır, yağlı bir görünüme sahiptir, ancak bulutlu ve opak olabilirler.

kehribar renkli taşlar günümüzde mücevherat ve dekoratif objelerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır ve aranmaktadır.

Güzel kehribar mücevher taş
Güzel, çeşitli renklerde kehribar taş Takı Ürünleri
Bugün Pazar Üzerindeki Fiyat ve Fiyat

kehribar çok amaçlı bir değerli taştır. Çok renkli ve çok formlu mücevher ve süs eşyaları haline getirilmesinin yanı sıra, parfümlerde ve halk tıbbında şifa veren taş olarak da kullanılır.

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

Kilogram başına 1,700 dolar fiyatla kaba kehribar taşlar satın alabilirsiniz. Fiyat, kaliteye bağlı olarak, 1 $ ‘dan 7 $’ a kadar değişebilir. Kehribar değerli taş takı fiyatları 20 ila 40.000 dolar arasında değişiyor.

Sembolik Dernekler

kehribar, bu taşın jeolojik, paleontolojik ve pazarlamanın önemi yanında, yararlı etkileri ve manevi anlamları ile övüldü.

kehribar enerjik özellikleri keşfedilmiş ve altı asır Hıristiyan döneminden önce Yunan filozof Thales tarafından kaydedildi. Bunlar sihirli güçler olarak algılanıyorlardı ve eskileri Güneş’le ilişkili bir muska olarak giydiler.

Astrologlar Balık için burç taşı olarak kehribar düşündü.

Karşılık gelen Çakra: kehribar nedeniyle gelen renk (aynı zamanda Sakral Çakra olarak da bilinir) Dalak Chakra ile ilişkili taşlardan biridir – turuncu. Mücevherin, vücudumuzdaki yaratıcı enerjinin bu noktasını dengelemesine yardımcı olması, kendini ifade etmeyi geliştirmesi ve bu coşku düzeyimizi yükseltmesi için söylendiği söylenebilir.

Yüzlerce yıllık maneviyat uygulamasında kaydedilen kehribar rengindeki taş faydalarına yakından bir göz atalım.

kehribart: Şifa Veren Mucizeler ve Mucizevi Kullanımlar

kehribar, güçlü enerjik özelliklere sahip bir güneş mücevheridir. kehribar taş takı veya cilasız kehribar taşlar giymenin yararları aynı zamanda fiziksel, duygusal ve ruhsaldır. Taş taşı, Hipokrat döneminden itibaren iyileştirici özellikleri için kullanılmış ve halk tıbbında farklı türde tedavilerde kullanılmaya devam ediyor.

Kehribar Tesbih

Bütün Kehribar Ürünlerimiz 1.Kalite olup külü çekmektedir

Duygusal, kehribar taşlar zevk duyguları ile ilgilidir. Hem rahatlatıcı hem de enerjiktirler ve giyenin kendi arzularını tezahür ettirmesine yardımcı olur.

Ruhen, kehribar meditasyon yardımcı olarak kullanılır. Gevşeme ve arınma sürecini kolaylaştırır.

kehribar, enerji işçilerinin favori taşlarından biridir; çünkü Evrenin yaşamsal enerjisiyle bağlantı kurmamıza yardımcı olur. Aynı zamanda, mücevher bize koruma, duygusallık ve arınma hissi veriyor.

Eşleşen bir kolye ile güzel kehribar taş halka

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Sıcak Altın Kehribar Taş Yüzük ve Kolye
Önerilen Kullanım Alanları:

kehribar, olağanüstü bir iyileşme taşıdır ve yalnızca giyenlerini negatif enerjiden korumakla kalmayıp aynı zamanda onu arındırır ve olumlu düşüncelere dönüştüren o taşlardan biridir. Böylece, kullanıcıların duygusal yaralarını iyileştirmelerine yardımcı olur.

Kehribar taşları mücevher öğeleri olarak giymek, her gün avantajlarından yararlanmanın ve olumlu bir zihin durumunda verilmenin mükemmel yoludur.

Bir kehribar taş kolye sizi sıcak tutarak boğaz koşullarını uzak tutacaktı. Bu koruma, vücuda kurulan elektromanyetik bir daireye atfedilir. Maksimum derecede sonuç almak için cilasız kehribar bir diş süsü kolyesi seçebilirsiniz.
Romantik bir aşk için iyi şans cazibesi gibi davranmak için bir kehribar taş yüzüğü seçin. Mücevherin duygusallığı arttırdığını ve temel ihtiyaçlarımızı idare eden Sacral çakrasına bağlı olduğunu unutmayın.
Çalışma sırasında bilgisayarınızın radyasyonundan korumak için masanızın üzerine kehribar bir taş koyabilirsiniz.

Gibi diğer sarı taşlar, kehribar taşı takı öğeleri birleştirin Citrine size arzularını tezahür. Sahip oldukları renk sembolizmi ve Solar Pleksus Çakrası ile bağlantılı yardım etmek, sarı taşlar ve kristaller kendini ifade geliştirmek ve iyi şans ve refah getirecektir.

Kehribar: Efsaneler ve Lore

Antik dönemdeki kehribar taşlarının anlamı nedir? Eski Yunan efsaneleri, Güneş’in Tanrısı’nın, kardeşleri Phateon’a Gold Chariot’u izinsiz götürmelerine yardımcı olması için Helyeleri ağaçlara çevirdiğini söylüyor. Gözyaşlarının, şubelerden düştükleri ve Güneş’in sıcağını gördükleri küçük kahverengi damla haline geldiği söyleniyor.

Cüce kehribar takılar amuletler şeklinde keşfedildi. Taşların güçlerini ve canlılığını tekrar kazanacağına inandılar. Diğer Anglo-Sakson efsaneleri görüşün netliğini kolaylaştırmak için kehribar kullanımı hakkında konuşurlar> Bir kehribar kolye giymek insanlara dürüst konuşmalarını sağlardı.kehribar taşları Mesih’lerin Mesih’ten 3.200 yıl önce çok değerli. Romalılar da, kıymetli taşı Caesar zamanında kehribar’de ödemek istedikleri kadar değerli kıldılar.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Eğer yazı zevk varsa, hakkında daha fazla bilgi için tereddüt etmeyin diğer değerli taşlar sihirli güç ve orada. Bizimle paylaşmak istediğiniz sorularınız veya düşünceleriniz varsa, mesaj bırakmaktan çekinmeyin.
ıyıda bulunan kehribar bir kehribar parçası, Jūratė ve Kastytis’in her Lithuanian’a olan trajik aşkını hatırlatır. Basit bir taş değil – bunlar muhteşem bir kehribar sarayın kalıntıları. Şarkılarda belirtilen ve tüm şairler tarafından hatırlanan Litvanya ulusal zihniyetinin bir parçasıdır. Kötü gözlerden koruyan eski bir süs. Baltık altın ve gururudur. 5 Şubat 1995’de dünyanın en yüksek Everest dağına tırmanan Litvanya dağcı Vladas Vitkauskas tepesinde kehribar parçaları döktü. Aynı şey, başka bir Litvanyalı dağcı Saulius Vilius tarafından 22 Mayıs 2003’de yapıldı. Bu arada, özel bir bileşen, kehribar parçalı titanyum bir plaka, Litvanya uydularından biri LitSat-1’in kozmosa entegre edildiği bir parçaya entegre edildi. Bu nedenle, kehribar Litvanyalılara her zaman ve her yerde eşlik eder. Yine de baştan başlamalıyız.

Jūratė ve Kastytis hakkındaki Litvanya halk hikayesinden çıkarsın
Kastytis öldürüldü ve Jūratė kehribar saray kalıntılarının duvara zincirlendi. Deniz dalgaları tarafından dökülüyor, şimdiye kadar Kastytis’in aşkına üzülüyor ve sevgisinin talihsiz sonu. Jūratė’nın acısı o kadar dokunaklıdır ki, bazen her zaman soğuk ve sakin denizin derinlikleri bile onu dinlemekte, rahatsız olmaya, kendilerini endişelendirmeye ve zorlamaktadır. Ardından, denizin derinliklerinde batmış kehribar saray kalıntılarını ısırıp, kıyıya dökmeye başlarlar. Deniz ayrıca kehribar parçalarını kıyıya da yıkar. Bunlar Jūratė gözyaşları. Onlar saf ve kristal, Jūratė ve Kastytis’in sevgisi gibi bir zamanlar vardır.
Amber nedir?
Amber yüzyıllar boyunca kozalaklı ağaç reçinesi oluşan organik kökenli bir mineraldir. Reçine kozalaklı ağaçların reçine düştü, fosilleşti ve uzun vadede kahverengiye dönüştü. Paradoksal olarak, amber bileşimi canlı bir organizmanın bileşimi ile tam uyuşur. Kimyasal formül C10H16O, 100 g kehribar 81 g karbon, 7.3 g hidrojen, 6.34 g oksijen, bazı kükürt, azot ve mineral bileşikleri içeriyor. Bu mineralin sertliği 2-2.5, bazen Mohs ölçeğine göre 3’e kadar.
Kelime “kehribar” 13 yüzyıldan beri Baltık Denizi’nde bulunan mineraller ile ilişkilidir. Bununla birlikte, tarihi aslında 360 milyondan fazla yaştadır ve kehribar dünyanın başka yerlerinde de görülmektedir: ABD’de (Karbonifer döneminde, 360-285 milyon yıl önce kurulmuştur), Rusya’da (Permiyen’de Amerika, Kanada, Sibirya, Brezilya ve Meksika (145-65 milyon yıl önce Kretase döneminde kurulmuş), Avusturya (Triyas döneminde, 245-215 milyon yıl önce kurulmuştur) . Baltık kehribar en küçüğüdür – Baltık Denizi havzasında karışık subtropikal ormanların büyüdüğü yaklaşık 50 milyon yıl önce oluştuğu düşünülmektedir.

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

İlginç bir gerçek, milyonlarca yıl boyunca oldukça kısa sürede “büyüdükleri” kehribar renginden zevk alabilmemiz. Saf sarı küpü 300 yıla kadar tutabilir, daha sonra parçalanır ve tüm değerini kaybeder. Amber yerden çıkarılır ve ürünleri çevrenin tahribatlı etkisini görür: bakterilerin ve havanın etkisiyle okside olur, yeni bir patine ile kaplanır, çizgilerdeki yüzey çatlaklar, daha derinleşir ve daha sonra kehribar parçalanır ve parçalanır. Bu nedenle, örneğin Almanya’nın Stuttgart kentindeki doğal bilimler müzesinde kehribar kapanımlarla birlikte sergilenen ürünler, oksijen etkisini açıklamak için plastik bir kaplamayla kaplanmıştır.
Kuzey Altın
Amber 250’den fazla çeşit dünyasında bilinen ve yeni çeşitleri her yıl keşfedilen Baltık kehribar yapısıyla diğer türlerinden farklıdır. Bu nedenle bazı süksinik asit içerir ve aynı zamanda denir succinite 24 kimyasal elementler amber içinde izlenmektedir. Katkı maddeleri, bunlardan 12 tanesi Baltık kehribarında bulundu. Bu arada, gerçek kehribarın (süksinit) yanı sıra, birkaç farklı tür bulunur: gedanit, gresit, stantienit.
Süksinik asit, kehribarın ana değerli bileşeni olup iyileştirme amaçları için kullanılır. Yalnızca Baltık kehribarı ağır metal katkı maddeleri içermez ve bu yüzden tıpta ve kozmetikte kullanım için uygundur. Dünyanın kehribarının% 80’i özellikle Baltık Denizi bölgesinde bulunur. Şu anda yüz kadar kehribar yatağı biliniyor ve sayıları Baltık Denizi’nde en yüksek seviyededir.
Ayrıca, Baltık kehribarının en kolay işlenebileceği için gerçekten iyi olduğu düşünülmektedir. İğne yapraklı ağaç reçinesinden oluştuğu için diğer bölgelerin kehribar rengi kırılgan iken zordur.
Amber çeşitli form ve ebatlarda – 1-2 mm’lik parçalardan – birkaç kilogram ağırlığındaki topaklara kadar – ellerimize ulaşıyor. En büyük kehribar parçası 47 cm uzunluğundadır ve 9.817 kg ağırlığındadır. Büyüleyici parça Berlin Doğa Müzesi’nde görülebilir. Litvanya’da bulunan en büyük parçaya Güneş Taşı denir ve ağırlığı 3.698 kg’dır. Boyutları 210 x 190 x 150 mm’dir. Palanga Amber Müzesi’nde hayran olabilir.
kapsayıcılar

Bir milyon yıllık olabilecek korunmuş bir böcek elinde yuvarlanırken kehribar kristal bir parçanın içinde fark edilebilir. Bu bir kapsama girmektir. Reçine ağaçlardan yere düştüğünde çeşitli katkı maddeleri (kehribar renginde gösterişli renkler kazandırdı), ayrıca çeşitli küçük böcekler ve canlı doğadaki parçacıklar reçineye yapıştı ve öldü. Bu şekilde günümüze kadar değişmeden korunmuşlar ve doğanın gelişimini incelememizi sağlıyorlardı. Örneğin bugüne kadar bilinen böcek ailelerinin temsilcilerinin yaklaşık üçte biri amberde bulunur. 92 çeşit karıncalar sadece sarı renkte korunmuştur ve bu türlerin çoğunluğu hala Avustralya, Afrika ve bazı Pasifik adalarında bulunmaktadır.
Kapanımlar, eski zamanlardan gelen kehribar araştırmacıları ilgilendiriyor. Kapanımları olan kehribar Asuriye’de çok değer verdi, insanlar bu taşları cömertçe, hatta silahlarla ödedi. Roma doğa bilimcisi ve filozof Pliny the Elder, küçük kehribar bir heykelin sağlıklı bir köleye malolduğundan yakınıyordu.
Amber Tarihi
Diğer dillerin çoğunda bu mineralin adı Arap Anbar, eski Latince ambar ve eski Fransız Ambre türemiştir ise Dilbilimciler, amber Litvanya adının kökeni hakkında bir anlaşmaya varmak değil. Bu arada, kehribar elektrum Antik (Elektor’un “güneş parlayan”) adı verildi. Bu tür bir kökenin mitolojik bir temeli vardır: Güneş Tanrısı Apollon’un oğlu öldürüldüğünde, kızkardeşleri kavak haline getirildi ve gözleri yaşlı kehribar haline geldi. Diğer Yunanlılar, kehribarın gökyüzünden parçalanmış ve suyun içine düştüğü güneş ışınları olduğuna inanıyordu.
“Elektrik” in kaynağı, amberin antik ismi ile dolaylı olarak ilişkilidir: Yunan filozofu Thales of Miletus, 2500 yıl önce, kehribarın kumaşa çarptığında sintilasyona uğradığını ve daha sonra küçük tahta cipsleri çektiğini keşfetti. Bu olgu (kelime elektrum “amber” dan) “elektrik” adı verildi.
Uzun Yunanlı şair Homeros (7. yy) kehribar adını söz ilk inanılıyordu. Ancak, daha sonra bilim adamları, dünyanın başka bir yerinde daha eski kaynağı keşfetti – kehribar İrlandalı bir dikilitaş (10. yüzyıl) belirtilmiştir. Dikilitaş, British Museum’da tutuluyor.
amber yolu
Kehribar çoğunlukla Baltık kıyılarında bulunuyorsa, neden birkaç bin kilometre uzakta yaşayan eski Antika şarkıcısı Homer’den bahsediliyor? Amber, Kuzey ülkelerinden Akdeniz kıyılarına ve daha ileri bir noktaya taşınan en önemli ihracat mallarından biridir. Amber 16. yüzyıl M.Ö. en az ihraç edildi. Mısır’daki Firavun Tutankamonçu mumyasının göğüs dekoratif bir unsuru olarak kakıldığı dev bir Baltık kehribar parçası tarafından tasdikli. Heinrich Schliemann 2. binyıl gelişmiştir kültür olan Miken bir Baltık kehribar kolye, keşfetti.
Amberimiz eski Phoenicia’ya, Yunanistan’a, Roma’ya ulaştı ancak bu ülkelere nakledilen yollar bugüne kadar kesin olarak tespit edilmedi. Elbette, suya ve karaya uzanan kehribar yol, tüccar mallarını tepelik topraklardan atlayarak en kısa yoldan taşımaya çalıştı. Ayrıca işlenmemiş çam kerevitinin çoğunlukla bu yolla taşınması vurgulanmalıdır.

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Çok sayıda batı filme alındı ve altınların zorlu ve bazen yıkıcı bir şekilde araştırılması, insanların El Dorado’yu aramak için servet ve lüks yaşam için arzuladığı çok sayıda hikaye yaratıldı. Bununla birlikte, Baltık amber, kuzey altın, aynı zamanda eski zamanlardan sahil sakinleri için bir gelir kaynağı olmuştur ve yasalar ve kurallar tarafından uzun süre kontrol edilmiştir. Doğru, bu gelir kaynağı hızla zengin insanlar tarafından devralındı veya devlet tarafından kontrol edildi; Bu nedenle, diyelim, 17. yüzyılda Prusya makamları tarafından tanıtılan kurumsal işaretler uzun süre millet günlük yaşam için amber yolu kapalı: koleksiyoncular kendileri için tek bir parça bırakamazdı, onlar makamlara her şeyi vermek zorunda kaldı . Ayrıca, özel bir kehribar mahkeme için ülkeden sınır dışı hırsızlar para ve fiziksel cezalar ile cezalandırılır, boyunduruk zincirlenmiş dayak edildiği 19. yüzyılın başlarında kadar Prusya’da var iyi, hatta konuda çalıntı dikkate alınarak idam Amber miktarı.
Amber Hazineleri
Bir fırtınadan sonra sahilde bulunan her kehribar taş veya daha güçlü bir rüzgar bugünkü gezginleri ve tatilcileri memnun eder. Uzmanlar hemen açıklayacaktır: Gerçek kahverengini sahtekinden ayırmanın en basit yollarından biri suya atmaktır. Amber ağırlığı tıkanıklığınkinden büyük olduğu için tatlı suya batıyor. Amber doymuş tuz çözeltisinde yüzeye çıkacak. Amber, tuzla fazla doymuş olmadığı için denizde yüzeye çıkmaz. Sahte kehribar, tatlı suda ve doymuş tuz çözeltisinde aynı şekilde batacak veya yüzeye çıkacaktır.
Bununla birlikte, kehribar nuggets’a ek olarak, amber kâğıtları hazineleri tarih boyunca bize ulaştı. Baltık Denizi’nin ilk büyük kehribar bulması 1860’da kazılmıştır. Buna Juodkrantė hazinesi denir ve 21 yıl toplanmıştır. Bulunan kolye, düğme, kolye, çeşitli formların bağları ve tılsımları, çeşitli arkeolojik kültürlere atfedilen insan ve hayvanların amber figürlerinden oluşuyordu.
Aynı zamanda amber koleksiyon değeridir. Kehribar eşyalar ve işlenmemiş külçeler kültürel, tarihsel ve finansal açıdan değerlidir. En büyük özel kehribar koleksiyonu, Litvanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Algirdas Mykolas Brazauskas’a aitti. Koleksiyonda yaklaşık 130 büyük işlenmemiş kehribar parçası bulunmaktadır.
Amber kullanımı
Amber’e kuzey altın denir boşuna değil. Dünyaya yayıldı ve parası sadece yumuşak tonların kristal ve sıcak rengiyle verdiği zarif güzelliği değil aynı zamanda ödeniyor.
Amber de eski çağlardan beri tıbbi amaçlı kullanılmaktadır. Baltık kehribar en temiz olan ve barsakların ve böbreklerin işlevini güçlendiren, sinir sistemini uyaran, stres önleyici, antiflojistik ve antitoksik etkiye sahip en büyük miktarda süksin asidi içerir. Ayrıca süksinik asit alkolü detoks eder. Kehribarın şifa verici özellikleri yalnızca Baltık sahil sakinleri tarafından değil, eski zamanlardan beri de Araplar tarafından biliniyor. İyileşme için kehribar tozu kullanan ilk kişi, Avcı Cenevre Arabic coryeeus idi. Bilinen tüm hastalıkları neredeyse tümüyle bu mineralle tedavi etti. Amber ezildi ve baş ağrısı veya diş ağrısı yatıştırmak için Ortaçağda bal ile yenildi. Ve Müslüman peygamber Mohamed, muhtemelen fiziksel olarak değil kehribarın manevi şifa gücünü değerlendirdi; muhtemelen her müminin kendisini kehribar bir kolye ile süslemesi gerektiği söyleniyordu.

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

Amber, dört bacaklı arkadaşlarımıza bile sağlık kazandırıyor: Bu taşların kolyeleri köpekleri ve kedileri parazitlerden koruyor.
Amber, eski Roma döneminden itibaren kozmetikte yaygın olarak kullanılmaktadır. Nero’nun karısı İmparatoriçe Poppaea, güzelliği ile ünlüdür. Onun kehribarının sayesinde kadınlar o kadar popüler oldu ki kadınlar bile saçlarını kehribar rengi ile boyuyordu.
Romalılar sıklıkla bir parça kehribar dolaşarak sıcak bir yaz gününde serinleyebilecekleri gibi kendilerini hoş olmayan kokulara karşı koruyabiliyorlardı: Kehribar rengi kahverengi bir çam kokusu saçtığında. Balı anımsatan misk, zengin ve sıcak aroma, kehribar tütsü çubuklarının ve kozmetik ürünlerinin üretiminin başladığını biraz belirledi. Elbette, “kehribar” koku doğal reçineden başka kokular eklenerek oluşturulabilir.
Kehribar tozu kozmetikte son derece önemlidir – vücut kese olarak kullanılır. Ölü hücreleri, deri bezi salgılarını ve cildin kirlerinden arındırır.
Amber radyasyonu kesintiye uğrattı. Soğuk savaş sırasında birçok zengin insan saklanma yerleri sağlamak için büyük miktarlarda kehribar satın aldı.
Amber ile ilgili gümrük işlemleri
Kehribar kullanımı, eski çağlardan beri tıp ve kozmetik ile sınırlı değildir. Bütün uluslar, bu minerallere koruyucu, güçlendirici ya da diğer manevi güçleri vardır. Şunu diyelim ki, günümüze kadar Litvanya’lılar bulacaksınız ki, bir dileyerek bir avuç kehribarı ateşe atarsa hayalleri gerçekleşecektir.
Antik Litvanyalı kabileler ritüellerde kehribar rengi kullanıyorlardı: yeni doğanların kendileri için büyümelerini önermişlerdi; yeni evliler – mutlu yaşamak için, savaşa giden insanlar ya da avlanıyor – onlar için bir av tutsak dönsünler. Pagan rahipleri, kötü ruhların korunması için ölülerin göğsüne siyah kehribar rengi koyuyorlardı ve cennete giden yolda ölüler için yardım ettiler.
Fenikeliler, Etrüsk’ler ve Romalılar, kehribarın kötülüğün ruhlarından korunduğuna inanıyorlardı. Amber dumanı, doğu ülkelerde insan ruhunu güçlendirecek ve cesaret verebilecek bir güce sahipti. Süksinik asit ve afyon karışımı olan “Amber şurubu” sedatif antispazmodik bir ilaç olarak kullanıldı. Amber’e ejderha’nın kanı deniyordu ve bu ülkede çok değer verdi. Çinlilerin ne kadar zengin olduklarını gösterebilmek için kehribar parçalar yakmak için kullandıkları söylenir.
Antik Yunanistan’a amber’in savaşta şans getirdiğine inanılıyordu; Bu nedenle, Yunanlılar savaşa hazırlanırken amber takılar koydular. Ayrıca, Roma gladyatörleri kehribar parçalarını kıyafetlerine dikmek için kullandı; böylece başarılar bekleyecekti. Bu arada, Roma kadınları gübrelemeyi arttırmak için amber takılar giydiler.
Martin Luther bile böbrek taşı oluşumunu önlemek için cebinde bir parça kehribar taşıdığını söylüyor.
Güneş Enerjisi
Kehribarın gücünün yüzyıllar boyu toplanmış güneş enerjisi olduğu söyleniyor: Her akşam kırmızılığa gömülmüş güneşin sıcaklığını tüketen kristal parçalar ve her akşam yükselen güneşin hayat veren ışığı. sabah. Doğru mu yanlış mı, kimse tarihine itiraz edemez ki, kehribar, kuzey altın, çok değerli ve önemli bir mineraldir. Sınıri kahverengi parçalardan oluşan bir görüntüyü asarak, sahilden getirilen ulusal Litvanyalı süslemeleri koyan, kehribar bir muska basarak, gizemli Amber Odası için sonsuz zenginliğe sahip olup olmadığımızı araştırmamız önemli değil. Cebinde kötü gözlerden koruyan ya da soğuk bir kış akşamında kahverengi çay tadın, hepimiz bu mineralle en azından biraz ilişkimiz var. Ve kehribar, onun geçmişi ve şifa güçleri hakkındaki bilgi sadece sahip olduğumuz şeyin en iyisini kullanmaya yardım eder.

HAKİKİ DAMLA ATEŞ KEHRİBAR

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
KEHRİBAR TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE
 • 14 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • BALTIK DAMLA ATEŞ KEHRİBAR
 • EŞİ YOK
 • KALİNİNGRAD/RUSYA
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

fosil reçine olarak kehribar olan bir taş? Teknik olarak, taş yanlış böyle denir. Kehribar taşlarda sıklıkla gözlemlediğiniz böceklerin ve bitkilerin eklemeleri, eski kozalaklı ağaçlardan sızdığından kaynaklanmaktadır. Yani, bu amorf materyalin tarihi Mesih’in yüzyıllar öncesine dayanır. kehribar’in yüzyıllar boyunca ve kültürlerde büyüleyici hikayesini derinleştirelim.

KEHRİBAR TESBİH

KEHRİBAR TESBİH

kehribar Stone: Köken, Etyoloji ve Temel Gerçekler

kehribar, dünya çapında dağılmış bir değerli taştır ve yaşının Taş Devri’ne geri döndüğü tahmin edilmektedir.

Tarih boyunca kehribar’in İsimleri

Taşın kökeni Arapça “anbar” kelimesi, Orta Latin’de “ambar” olarak ve daha sonra Orta Fransızca’da “ambre” olarak kabul edilmiştir.

Güneş ile ilgili bir şifa taşı olarak bilinen, kehribar ayrıca klasik adını tutan “elektron.” Kelime “Güneş gülen” anlamına gelen “Elektor’un” türemiştir. Kehribar bir taşa dokunursanız, sıcak hisseder, ki bu mineralle temasa kıyasla tam karşıt sansasyon demektir.

Bugün ne biliyoruz ki Baltık kehribar Stone, ana kaynağından olan Baltık Denizi’nden alınan bir addır.

LÜTFEN ÜRÜNLERİNİZ GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE SIKMA PLASTİK VS.ÜRÜN SATMAZ.TAKILARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ TÜM MALZEMELER %100 DOĞAL 1.KALİTEDEDİR SATILDIKTAN SONRA ÜRÜNLERİMİZ REYONUMUZDAN KALKMAKTADIR..AŞAĞIDA TESBİHİMİZ İLE İLGİLİ OLARAK UFAK BİR KÜL TESTİ YAPTIK GÖRMENİZ AÇISINDAN…

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 1.KALİTE DOĞAL BALTIK DAMLA ATEŞ KEHRİBAR TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR…

TANE:10X8 MM ARPA KESİM

İMAM DAHİL UZUNLUK :22 CM

PÜSKÜL DAHİL UZUNLUK 33 CM

14 GR

Önemli Ham Kehribar Taş Kaynakları

kehribar, Baltık Denizi’nin Güney Sahilinin yanı sıra Romanya, İtalya, Dominik Cumhuriyeti ve Burma’da da bulunur. kehribar’in lider kaynağı Rusya’da bulunuyor.

kehribar taşlarının renkleri

kehribar karakteristik rengi kahverengi, sarı bu sıcak altın, ama taş aslında bir kırmızımsı turuncu ve koyu kahverengi yeşil çeşitli tonlarında geliyor. Ara sıra, beyazımsı, mavimsi ve hatta siyahımsı örnekler görebilirsiniz. Kırmızı, mavi ve yeşil kehribar taşlar çok nadirdir. Bunlar genellikle berrak ve şeffaftır, yağlı bir görünüme sahiptir, ancak bulutlu ve opak olabilirler.

kehribar renkli taşlar günümüzde mücevherat ve dekoratif objelerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır ve aranmaktadır.

Güzel kehribar mücevher taş
Güzel, çeşitli renklerde kehribar taş Takı Ürünleri
Bugün Pazar Üzerindeki Fiyat ve Fiyat

kehribar çok amaçlı bir değerli taştır. Çok renkli ve çok formlu mücevher ve süs eşyaları haline getirilmesinin yanı sıra, parfümlerde ve halk tıbbında şifa veren taş olarak da kullanılır.

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

Kilogram başına 1,700 dolar fiyatla kaba kehribar taşlar satın alabilirsiniz. Fiyat, kaliteye bağlı olarak, 1 $ ‘dan 7 $’ a kadar değişebilir. Kehribar değerli taş takı fiyatları 20 ila 40.000 dolar arasında değişiyor.

Sembolik Dernekler

kehribar, bu taşın jeolojik, paleontolojik ve pazarlamanın önemi yanında, yararlı etkileri ve manevi anlamları ile övüldü.

kehribar enerjik özellikleri keşfedilmiş ve altı asır Hıristiyan döneminden önce Yunan filozof Thales tarafından kaydedildi. Bunlar sihirli güçler olarak algılanıyorlardı ve eskileri Güneş’le ilişkili bir muska olarak giydiler.

Astrologlar Balık için burç taşı olarak kehribar düşündü.

Karşılık gelen Çakra: kehribar nedeniyle gelen renk (aynı zamanda Sakral Çakra olarak da bilinir) Dalak Chakra ile ilişkili taşlardan biridir – turuncu. Mücevherin, vücudumuzdaki yaratıcı enerjinin bu noktasını dengelemesine yardımcı olması, kendini ifade etmeyi geliştirmesi ve bu coşku düzeyimizi yükseltmesi için söylendiği söylenebilir.

Yüzlerce yıllık maneviyat uygulamasında kaydedilen kehribar rengindeki taş faydalarına yakından bir göz atalım.

kehribart: Şifa Veren Mucizeler ve Mucizevi Kullanımlar

kehribar, güçlü enerjik özelliklere sahip bir güneş mücevheridir. kehribar taş takı veya cilasız kehribar taşlar giymenin yararları aynı zamanda fiziksel, duygusal ve ruhsaldır. Taş taşı, Hipokrat döneminden itibaren iyileştirici özellikleri için kullanılmış ve halk tıbbında farklı türde tedavilerde kullanılmaya devam ediyor.

Kehribar Tesbih

Bütün Kehribar Ürünlerimiz 1.Kalite olup külü çekmektedir

Duygusal, kehribar taşlar zevk duyguları ile ilgilidir. Hem rahatlatıcı hem de enerjiktirler ve giyenin kendi arzularını tezahür ettirmesine yardımcı olur.

Ruhen, kehribar meditasyon yardımcı olarak kullanılır. Gevşeme ve arınma sürecini kolaylaştırır.

kehribar, enerji işçilerinin favori taşlarından biridir; çünkü Evrenin yaşamsal enerjisiyle bağlantı kurmamıza yardımcı olur. Aynı zamanda, mücevher bize koruma, duygusallık ve arınma hissi veriyor.

Eşleşen bir kolye ile güzel kehribar taş halka

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Sıcak Altın Kehribar Taş Yüzük ve Kolye
Önerilen Kullanım Alanları:

kehribar, olağanüstü bir iyileşme taşıdır ve yalnızca giyenlerini negatif enerjiden korumakla kalmayıp aynı zamanda onu arındırır ve olumlu düşüncelere dönüştüren o taşlardan biridir. Böylece, kullanıcıların duygusal yaralarını iyileştirmelerine yardımcı olur.

Kehribar taşları mücevher öğeleri olarak giymek, her gün avantajlarından yararlanmanın ve olumlu bir zihin durumunda verilmenin mükemmel yoludur.

Bir kehribar taş kolye sizi sıcak tutarak boğaz koşullarını uzak tutacaktı. Bu koruma, vücuda kurulan elektromanyetik bir daireye atfedilir. Maksimum derecede sonuç almak için cilasız kehribar bir diş süsü kolyesi seçebilirsiniz.
Romantik bir aşk için iyi şans cazibesi gibi davranmak için bir kehribar taş yüzüğü seçin. Mücevherin duygusallığı arttırdığını ve temel ihtiyaçlarımızı idare eden Sacral çakrasına bağlı olduğunu unutmayın.
Çalışma sırasında bilgisayarınızın radyasyonundan korumak için masanızın üzerine kehribar bir taş koyabilirsiniz.

Gibi diğer sarı taşlar, kehribar taşı takı öğeleri birleştirin Citrine size arzularını tezahür. Sahip oldukları renk sembolizmi ve Solar Pleksus Çakrası ile bağlantılı yardım etmek, sarı taşlar ve kristaller kendini ifade geliştirmek ve iyi şans ve refah getirecektir.

Kehribar: Efsaneler ve Lore

Antik dönemdeki kehribar taşlarının anlamı nedir? Eski Yunan efsaneleri, Güneş’in Tanrısı’nın, kardeşleri Phateon’a Gold Chariot’u izinsiz götürmelerine yardımcı olması için Helyeleri ağaçlara çevirdiğini söylüyor. Gözyaşlarının, şubelerden düştükleri ve Güneş’in sıcağını gördükleri küçük kahverengi damla haline geldiği söyleniyor.

Cüce kehribar takılar amuletler şeklinde keşfedildi. Taşların güçlerini ve canlılığını tekrar kazanacağına inandılar. Diğer Anglo-Sakson efsaneleri görüşün netliğini kolaylaştırmak için kehribar kullanımı hakkında konuşurlar> Bir kehribar kolye giymek insanlara dürüst konuşmalarını sağlardı.kehribar taşları Mesih’lerin Mesih’ten 3.200 yıl önce çok değerli. Romalılar da, kıymetli taşı Caesar zamanında kehribar’de ödemek istedikleri kadar değerli kıldılar.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Eğer yazı zevk varsa, hakkında daha fazla bilgi için tereddüt etmeyin diğer değerli taşlar sihirli güç ve orada. Bizimle paylaşmak istediğiniz sorularınız veya düşünceleriniz varsa, mesaj bırakmaktan çekinmeyin.
ıyıda bulunan kehribar bir kehribar parçası, Jūratė ve Kastytis’in her Lithuanian’a olan trajik aşkını hatırlatır. Basit bir taş değil – bunlar muhteşem bir kehribar sarayın kalıntıları. Şarkılarda belirtilen ve tüm şairler tarafından hatırlanan Litvanya ulusal zihniyetinin bir parçasıdır. Kötü gözlerden koruyan eski bir süs. Baltık altın ve gururudur. 5 Şubat 1995’de dünyanın en yüksek Everest dağına tırmanan Litvanya dağcı Vladas Vitkauskas tepesinde kehribar parçaları döktü. Aynı şey, başka bir Litvanyalı dağcı Saulius Vilius tarafından 22 Mayıs 2003’de yapıldı. Bu arada, özel bir bileşen, kehribar parçalı titanyum bir plaka, Litvanya uydularından biri LitSat-1’in kozmosa entegre edildiği bir parçaya entegre edildi. Bu nedenle, kehribar Litvanyalılara her zaman ve her yerde eşlik eder. Yine de baştan başlamalıyız.

Jūratė ve Kastytis hakkındaki Litvanya halk hikayesinden çıkarsın
Kastytis öldürüldü ve Jūratė kehribar saray kalıntılarının duvara zincirlendi. Deniz dalgaları tarafından dökülüyor, şimdiye kadar Kastytis’in aşkına üzülüyor ve sevgisinin talihsiz sonu. Jūratė’nın acısı o kadar dokunaklıdır ki, bazen her zaman soğuk ve sakin denizin derinlikleri bile onu dinlemekte, rahatsız olmaya, kendilerini endişelendirmeye ve zorlamaktadır. Ardından, denizin derinliklerinde batmış kehribar saray kalıntılarını ısırıp, kıyıya dökmeye başlarlar. Deniz ayrıca kehribar parçalarını kıyıya da yıkar. Bunlar Jūratė gözyaşları. Onlar saf ve kristal, Jūratė ve Kastytis’in sevgisi gibi bir zamanlar vardır.
Amber nedir?
Amber yüzyıllar boyunca kozalaklı ağaç reçinesi oluşan organik kökenli bir mineraldir. Reçine kozalaklı ağaçların reçine düştü, fosilleşti ve uzun vadede kahverengiye dönüştü. Paradoksal olarak, amber bileşimi canlı bir organizmanın bileşimi ile tam uyuşur. Kimyasal formül C10H16O, 100 g kehribar 81 g karbon, 7.3 g hidrojen, 6.34 g oksijen, bazı kükürt, azot ve mineral bileşikleri içeriyor. Bu mineralin sertliği 2-2.5, bazen Mohs ölçeğine göre 3’e kadar.
Kelime “kehribar” 13 yüzyıldan beri Baltık Denizi’nde bulunan mineraller ile ilişkilidir. Bununla birlikte, tarihi aslında 360 milyondan fazla yaştadır ve kehribar dünyanın başka yerlerinde de görülmektedir: ABD’de (Karbonifer döneminde, 360-285 milyon yıl önce kurulmuştur), Rusya’da (Permiyen’de Amerika, Kanada, Sibirya, Brezilya ve Meksika (145-65 milyon yıl önce Kretase döneminde kurulmuş), Avusturya (Triyas döneminde, 245-215 milyon yıl önce kurulmuştur) . Baltık kehribar en küçüğüdür – Baltık Denizi havzasında karışık subtropikal ormanların büyüdüğü yaklaşık 50 milyon yıl önce oluştuğu düşünülmektedir.

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

İlginç bir gerçek, milyonlarca yıl boyunca oldukça kısa sürede “büyüdükleri” kehribar renginden zevk alabilmemiz. Saf sarı küpü 300 yıla kadar tutabilir, daha sonra parçalanır ve tüm değerini kaybeder. Amber yerden çıkarılır ve ürünleri çevrenin tahribatlı etkisini görür: bakterilerin ve havanın etkisiyle okside olur, yeni bir patine ile kaplanır, çizgilerdeki yüzey çatlaklar, daha derinleşir ve daha sonra kehribar parçalanır ve parçalanır. Bu nedenle, örneğin Almanya’nın Stuttgart kentindeki doğal bilimler müzesinde kehribar kapanımlarla birlikte sergilenen ürünler, oksijen etkisini açıklamak için plastik bir kaplamayla kaplanmıştır.
Kuzey Altın
Amber 250’den fazla çeşit dünyasında bilinen ve yeni çeşitleri her yıl keşfedilen Baltık kehribar yapısıyla diğer türlerinden farklıdır. Bu nedenle bazı süksinik asit içerir ve aynı zamanda denir succinite 24 kimyasal elementler amber içinde izlenmektedir. Katkı maddeleri, bunlardan 12 tanesi Baltık kehribarında bulundu. Bu arada, gerçek kehribarın (süksinit) yanı sıra, birkaç farklı tür bulunur: gedanit, gresit, stantienit.
Süksinik asit, kehribarın ana değerli bileşeni olup iyileştirme amaçları için kullanılır. Yalnızca Baltık kehribarı ağır metal katkı maddeleri içermez ve bu yüzden tıpta ve kozmetikte kullanım için uygundur. Dünyanın kehribarının% 80’i özellikle Baltık Denizi bölgesinde bulunur. Şu anda yüz kadar kehribar yatağı biliniyor ve sayıları Baltık Denizi’nde en yüksek seviyededir.
Ayrıca, Baltık kehribarının en kolay işlenebileceği için gerçekten iyi olduğu düşünülmektedir. İğne yapraklı ağaç reçinesinden oluştuğu için diğer bölgelerin kehribar rengi kırılgan iken zordur.
Amber çeşitli form ve ebatlarda – 1-2 mm’lik parçalardan – birkaç kilogram ağırlığındaki topaklara kadar – ellerimize ulaşıyor. En büyük kehribar parçası 47 cm uzunluğundadır ve 9.817 kg ağırlığındadır. Büyüleyici parça Berlin Doğa Müzesi’nde görülebilir. Litvanya’da bulunan en büyük parçaya Güneş Taşı denir ve ağırlığı 3.698 kg’dır. Boyutları 210 x 190 x 150 mm’dir. Palanga Amber Müzesi’nde hayran olabilir.
kapsayıcılar

Bir milyon yıllık olabilecek korunmuş bir böcek elinde yuvarlanırken kehribar kristal bir parçanın içinde fark edilebilir. Bu bir kapsama girmektir. Reçine ağaçlardan yere düştüğünde çeşitli katkı maddeleri (kehribar renginde gösterişli renkler kazandırdı), ayrıca çeşitli küçük böcekler ve canlı doğadaki parçacıklar reçineye yapıştı ve öldü. Bu şekilde günümüze kadar değişmeden korunmuşlar ve doğanın gelişimini incelememizi sağlıyorlardı. Örneğin bugüne kadar bilinen böcek ailelerinin temsilcilerinin yaklaşık üçte biri amberde bulunur. 92 çeşit karıncalar sadece sarı renkte korunmuştur ve bu türlerin çoğunluğu hala Avustralya, Afrika ve bazı Pasifik adalarında bulunmaktadır.
Kapanımlar, eski zamanlardan gelen kehribar araştırmacıları ilgilendiriyor. Kapanımları olan kehribar Asuriye’de çok değer verdi, insanlar bu taşları cömertçe, hatta silahlarla ödedi. Roma doğa bilimcisi ve filozof Pliny the Elder, küçük kehribar bir heykelin sağlıklı bir köleye malolduğundan yakınıyordu.
Amber Tarihi
Diğer dillerin çoğunda bu mineralin adı Arap Anbar, eski Latince ambar ve eski Fransız Ambre türemiştir ise Dilbilimciler, amber Litvanya adının kökeni hakkında bir anlaşmaya varmak değil. Bu arada, kehribar elektrum Antik (Elektor’un “güneş parlayan”) adı verildi. Bu tür bir kökenin mitolojik bir temeli vardır: Güneş Tanrısı Apollon’un oğlu öldürüldüğünde, kızkardeşleri kavak haline getirildi ve gözleri yaşlı kehribar haline geldi. Diğer Yunanlılar, kehribarın gökyüzünden parçalanmış ve suyun içine düştüğü güneş ışınları olduğuna inanıyordu.
“Elektrik” in kaynağı, amberin antik ismi ile dolaylı olarak ilişkilidir: Yunan filozofu Thales of Miletus, 2500 yıl önce, kehribarın kumaşa çarptığında sintilasyona uğradığını ve daha sonra küçük tahta cipsleri çektiğini keşfetti. Bu olgu (kelime elektrum “amber” dan) “elektrik” adı verildi.
Uzun Yunanlı şair Homeros (7. yy) kehribar adını söz ilk inanılıyordu. Ancak, daha sonra bilim adamları, dünyanın başka bir yerinde daha eski kaynağı keşfetti – kehribar İrlandalı bir dikilitaş (10. yüzyıl) belirtilmiştir. Dikilitaş, British Museum’da tutuluyor.
amber yolu
Kehribar çoğunlukla Baltık kıyılarında bulunuyorsa, neden birkaç bin kilometre uzakta yaşayan eski Antika şarkıcısı Homer’den bahsediliyor? Amber, Kuzey ülkelerinden Akdeniz kıyılarına ve daha ileri bir noktaya taşınan en önemli ihracat mallarından biridir. Amber 16. yüzyıl M.Ö. en az ihraç edildi. Mısır’daki Firavun Tutankamonçu mumyasının göğüs dekoratif bir unsuru olarak kakıldığı dev bir Baltık kehribar parçası tarafından tasdikli. Heinrich Schliemann 2. binyıl gelişmiştir kültür olan Miken bir Baltık kehribar kolye, keşfetti.
Amberimiz eski Phoenicia’ya, Yunanistan’a, Roma’ya ulaştı ancak bu ülkelere nakledilen yollar bugüne kadar kesin olarak tespit edilmedi. Elbette, suya ve karaya uzanan kehribar yol, tüccar mallarını tepelik topraklardan atlayarak en kısa yoldan taşımaya çalıştı. Ayrıca işlenmemiş çam kerevitinin çoğunlukla bu yolla taşınması vurgulanmalıdır.

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Çok sayıda batı filme alındı ve altınların zorlu ve bazen yıkıcı bir şekilde araştırılması, insanların El Dorado’yu aramak için servet ve lüks yaşam için arzuladığı çok sayıda hikaye yaratıldı. Bununla birlikte, Baltık amber, kuzey altın, aynı zamanda eski zamanlardan sahil sakinleri için bir gelir kaynağı olmuştur ve yasalar ve kurallar tarafından uzun süre kontrol edilmiştir. Doğru, bu gelir kaynağı hızla zengin insanlar tarafından devralındı veya devlet tarafından kontrol edildi; Bu nedenle, diyelim, 17. yüzyılda Prusya makamları tarafından tanıtılan kurumsal işaretler uzun süre millet günlük yaşam için amber yolu kapalı: koleksiyoncular kendileri için tek bir parça bırakamazdı, onlar makamlara her şeyi vermek zorunda kaldı . Ayrıca, özel bir kehribar mahkeme için ülkeden sınır dışı hırsızlar para ve fiziksel cezalar ile cezalandırılır, boyunduruk zincirlenmiş dayak edildiği 19. yüzyılın başlarında kadar Prusya’da var iyi, hatta konuda çalıntı dikkate alınarak idam Amber miktarı.
Amber Hazineleri
Bir fırtınadan sonra sahilde bulunan her kehribar taş veya daha güçlü bir rüzgar bugünkü gezginleri ve tatilcileri memnun eder. Uzmanlar hemen açıklayacaktır: Gerçek kahverengini sahtekinden ayırmanın en basit yollarından biri suya atmaktır. Amber ağırlığı tıkanıklığınkinden büyük olduğu için tatlı suya batıyor. Amber doymuş tuz çözeltisinde yüzeye çıkacak. Amber, tuzla fazla doymuş olmadığı için denizde yüzeye çıkmaz. Sahte kehribar, tatlı suda ve doymuş tuz çözeltisinde aynı şekilde batacak veya yüzeye çıkacaktır.
Bununla birlikte, kehribar nuggets’a ek olarak, amber kâğıtları hazineleri tarih boyunca bize ulaştı. Baltık Denizi’nin ilk büyük kehribar bulması 1860’da kazılmıştır. Buna Juodkrantė hazinesi denir ve 21 yıl toplanmıştır. Bulunan kolye, düğme, kolye, çeşitli formların bağları ve tılsımları, çeşitli arkeolojik kültürlere atfedilen insan ve hayvanların amber figürlerinden oluşuyordu.
Aynı zamanda amber koleksiyon değeridir. Kehribar eşyalar ve işlenmemiş külçeler kültürel, tarihsel ve finansal açıdan değerlidir. En büyük özel kehribar koleksiyonu, Litvanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Algirdas Mykolas Brazauskas’a aitti. Koleksiyonda yaklaşık 130 büyük işlenmemiş kehribar parçası bulunmaktadır.
Amber kullanımı
Amber’e kuzey altın denir boşuna değil. Dünyaya yayıldı ve parası sadece yumuşak tonların kristal ve sıcak rengiyle verdiği zarif güzelliği değil aynı zamanda ödeniyor.
Amber de eski çağlardan beri tıbbi amaçlı kullanılmaktadır. Baltık kehribar en temiz olan ve barsakların ve böbreklerin işlevini güçlendiren, sinir sistemini uyaran, stres önleyici, antiflojistik ve antitoksik etkiye sahip en büyük miktarda süksin asidi içerir. Ayrıca süksinik asit alkolü detoks eder. Kehribarın şifa verici özellikleri yalnızca Baltık sahil sakinleri tarafından değil, eski zamanlardan beri de Araplar tarafından biliniyor. İyileşme için kehribar tozu kullanan ilk kişi, Avcı Cenevre Arabic coryeeus idi. Bilinen tüm hastalıkları neredeyse tümüyle bu mineralle tedavi etti. Amber ezildi ve baş ağrısı veya diş ağrısı yatıştırmak için Ortaçağda bal ile yenildi. Ve Müslüman peygamber Mohamed, muhtemelen fiziksel olarak değil kehribarın manevi şifa gücünü değerlendirdi; muhtemelen her müminin kendisini kehribar bir kolye ile süslemesi gerektiği söyleniyordu.

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

Amber, dört bacaklı arkadaşlarımıza bile sağlık kazandırıyor: Bu taşların kolyeleri köpekleri ve kedileri parazitlerden koruyor.
Amber, eski Roma döneminden itibaren kozmetikte yaygın olarak kullanılmaktadır. Nero’nun karısı İmparatoriçe Poppaea, güzelliği ile ünlüdür. Onun kehribarının sayesinde kadınlar o kadar popüler oldu ki kadınlar bile saçlarını kehribar rengi ile boyuyordu.
Romalılar sıklıkla bir parça kehribar dolaşarak sıcak bir yaz gününde serinleyebilecekleri gibi kendilerini hoş olmayan kokulara karşı koruyabiliyorlardı: Kehribar rengi kahverengi bir çam kokusu saçtığında. Balı anımsatan misk, zengin ve sıcak aroma, kehribar tütsü çubuklarının ve kozmetik ürünlerinin üretiminin başladığını biraz belirledi. Elbette, “kehribar” koku doğal reçineden başka kokular eklenerek oluşturulabilir.
Kehribar tozu kozmetikte son derece önemlidir – vücut kese olarak kullanılır. Ölü hücreleri, deri bezi salgılarını ve cildin kirlerinden arındırır.
Amber radyasyonu kesintiye uğrattı. Soğuk savaş sırasında birçok zengin insan saklanma yerleri sağlamak için büyük miktarlarda kehribar satın aldı.
Amber ile ilgili gümrük işlemleri
Kehribar kullanımı, eski çağlardan beri tıp ve kozmetik ile sınırlı değildir. Bütün uluslar, bu minerallere koruyucu, güçlendirici ya da diğer manevi güçleri vardır. Şunu diyelim ki, günümüze kadar Litvanya’lılar bulacaksınız ki, bir dileyerek bir avuç kehribarı ateşe atarsa hayalleri gerçekleşecektir.
Antik Litvanyalı kabileler ritüellerde kehribar rengi kullanıyorlardı: yeni doğanların kendileri için büyümelerini önermişlerdi; yeni evliler – mutlu yaşamak için, savaşa giden insanlar ya da avlanıyor – onlar için bir av tutsak dönsünler. Pagan rahipleri, kötü ruhların korunması için ölülerin göğsüne siyah kehribar rengi koyuyorlardı ve cennete giden yolda ölüler için yardım ettiler.
Fenikeliler, Etrüsk’ler ve Romalılar, kehribarın kötülüğün ruhlarından korunduğuna inanıyorlardı. Amber dumanı, doğu ülkelerde insan ruhunu güçlendirecek ve cesaret verebilecek bir güce sahipti. Süksinik asit ve afyon karışımı olan “Amber şurubu” sedatif antispazmodik bir ilaç olarak kullanıldı. Amber’e ejderha’nın kanı deniyordu ve bu ülkede çok değer verdi. Çinlilerin ne kadar zengin olduklarını gösterebilmek için kehribar parçalar yakmak için kullandıkları söylenir.
Antik Yunanistan’a amber’in savaşta şans getirdiğine inanılıyordu; Bu nedenle, Yunanlılar savaşa hazırlanırken amber takılar koydular. Ayrıca, Roma gladyatörleri kehribar parçalarını kıyafetlerine dikmek için kullandı; böylece başarılar bekleyecekti. Bu arada, Roma kadınları gübrelemeyi arttırmak için amber takılar giydiler.
Martin Luther bile böbrek taşı oluşumunu önlemek için cebinde bir parça kehribar taşıdığını söylüyor.
Güneş Enerjisi
Kehribarın gücünün yüzyıllar boyu toplanmış güneş enerjisi olduğu söyleniyor: Her akşam kırmızılığa gömülmüş güneşin sıcaklığını tüketen kristal parçalar ve her akşam yükselen güneşin hayat veren ışığı. sabah. Doğru mu yanlış mı, kimse tarihine itiraz edemez ki, kehribar, kuzey altın, çok değerli ve önemli bir mineraldir. Sınıri kahverengi parçalardan oluşan bir görüntüyü asarak, sahilden getirilen ulusal Litvanyalı süslemeleri koyan, kehribar bir muska basarak, gizemli Amber Odası için sonsuz zenginliğe sahip olup olmadığımızı araştırmamız önemli değil. Cebinde kötü gözlerden koruyan ya da soğuk bir kış akşamında kahverengi çay tadın, hepimiz bu mineralle en azından biraz ilişkimiz var. Ve kehribar, onun geçmişi ve şifa güçleri hakkındaki bilgi sadece sahip olduğumuz şeyin en iyisini kullanmaya yardım eder.