OTANT�K TA�

KAPLAN GÖZÜ TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
Kaplan Gözü Taşı Tesbih
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE TEMİZ HAS TAŞ
 • 12MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAMLAR
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • kaplan gözü
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

KAPLAN GÖZÜ TAŞI TESBİH

Kaplan gözü altın kahverengi, lifli kuvars opak taş çeşididir. Daha özel olarak ise, bu makrokristalin kuvars bir çeşittir. Ancak, çoğu kuvars

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

taşlar aksine, kaplan gözü, aslında kuvars ‘psödomorf “dir. A ‘Psödomorf’ jeologlar başka mineral dönüşür herhangi bir maden olarak bakın ne olduğunu. kaplan gözü durumunda, bu crocidolite olarak başlayan fakat daha sonra kuvars dönüştürüldü. Crocidolite asbest çeşitli biçimlerde biridir. Bu lifli mavi mineral ve amfibol silikat riebe- ailesine aittir. kaplanın gözü dönüşümü kuvars yavaş yavaş crocidolite lifleri arasında gömülü hale geldiğinde hala orijinal lifli şeklini koruyarak, sonunda kuvars tamamen krosidolit yerini başlar.

Kaplan gözü tesbih  onun olağanüstü chatoyancy ve çekici altın kahverengi renkler için ünlüdür. Yakından şahin göz ve ilişkilidir pietersite benzer chatoyancy sergileyen, her ikisi de. Tiger gözü aslında oluşur şahin gözü. Psödomorf dönüşüm sürecinde, kahverengimsi kaplanın gözünde daha demir oksit sonucu ihtiva malzemeler; daha az oksidasyon ve daha az demir crocidolite orijinal mavi renk doğru yönelir. Teknik olarak, dönem pietersite herhangi breşleşmiş kaplan gözü veya şahin gözü tanımlamak için kullanılabilir. Breşleşmiş taşlar kuvars veya ana bilgisayar veya matris malzemenin başka türüne göre birlikte parçalandı etrafında dolanan ve daha sonra yeniden ve çimentolu olan malzemelerden oluşur kayaçlar bulunmaktadır. Bu daha kaotik chatoyancy yerine düzenli şahin göz ve kaplan gözü doğrusal chatoyancy sonuçlanır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ İTHAL AKSAMLAR 1.KALİTE HAS TAŞ 12MM KAPLANGÖZÜ TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYONLUK VE HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

TANE ÇAPI:12 MM

UZUNLUK TAM BOY: 33 CM

İMAME DAHİL UZUNLUK :23 CM

AĞIRLIK : 63 GR
Büyütmek için tıklayın
Tiger Gözü Belirleme Yukarıya geri dön
Kaplan gözü ile farklı altın kahverengi renk chatoyancy ve silikon dioksit bileşimi ile tespit edilebilir. Tüm kuvars gibi, nispeten iyi sertlik ve dayanıklılık (Mohs ölçeğine göre 7 6.5) sergiler. Kaplan gözü benzer ayırt edilebilir şahin gözü onun kahverengidir rengi ve daha az demir içeriği. Kaplan gözü, aslında şahin gözü oluşur. Mavi krosidolit Mineral ile ikame gibi kalsedon kuvars , elyaflı crocidolite bozunur ve demirden oksitlenir. o oxidizes daha az mavi renk kalır.

Kaplan Gözü Tesbih

Kaplan Gözü Tesbih

Tiger Eye; Kökeni ve Kaynaklar dön
Kaplan gözü dünya çapında birçok yerlerde bulunabilir. en önemli iki kaynağı bugün Tayland ve Güney Afrika Northern Cape eyaleti bulunmaktadır. Diğer önemli mevduat ve kaynaklar Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Hindistan, Kore, Myanmar (Burma), Namibya, İspanya ve ABD yer alıyor.

Tiger Eye Alış ve Tiger Eye Değer Belirlenmesi Başa Dön
Kaplan Göz rengi
Kaplan gözü normalde rengi kahverengi-altın altın kahverengi. Bazı malzemeler daha mavimsi renk neden olabilir alt demir içeriğe sahip olabilir. Kaplan gözü genellikle kahverengi, siyah ya da altın renkli çizgili ve dalgalı desenler içeren çok renkli. Onun chatoyancy bakış açısına göre koyu ya da açık renk tonları neden olabilir.

Kaplanın Göz Açıklık ve Cilası
Kaplan gözü çekici harelenmeyi sergileyen bir lifli ve opak toplamıdır. chatoyancy cabochon tr kesim özellikle ipeksi parlaklık geliştirir. Ama kaplanın gözü ile, hatta düz kesme taşlar taşlar yüzeyinden ışığın küçük ışınlarını yansıtır. Bazı taşlar, güçlü bir sergileyebilir kedi gözü tek ışık ışını olarak görünür etkisi.

Kaplanın Göz Kesme ve Şekil
Kaplan gözü hemen hemen her zaman arzu edilen bir chatoyancy maksimize etmek için Kabaşon en kesilir. Bazı durumlarda, kaplan gözü, bir süs taşı olarak oyulmuş olabilir; çiçek oymalar çok popüler yanı sıra hayvan oymalar vardır. Bazı malzemeler yönlü olabilir, ama bu oldukça nadirdir. Çoğu kaplan gözü taşı oval olarak bittiğinde, ancak diğer şekiller de armut, tur ve serbest şekiller de dahil olmak üzere, bulunabilir.

Kaplan Göz Tedavisi
Kaplan gözü taşlar normalde tedavi veya herhangi bir şekilde geliştirilmiş değildir. Bazı kırmızımsı veya bordo renkli taşlar boyanmış veya renk geliştirmek için ısıtmalı olabilir. Bazı nadir durumlarda, nitrik asit çok karanlık renkleri hafifletmek için kullanılabilir. İmitasyon kaplan gözü de bulunabilir ve genellikle suni fiber optik cam oluşmaktadır. Bazı bal renkli kaplan gözü yanıltıcı olarak işlem olabilir Krizoberil kedinin gözü .

Kaplanın Göz Gemological Özellikleri: Başa Dön

Kaplan Gözü Taş Tesbih

Kaplan Gözü Taş Tesbih

Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Köşeli / altıgen; lifli agrega
Renk: Altın sarısı, altın kahverengi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 7 6.5
Kırılma indisi: 1,534-1,540
Yoğunluk: 2,58-2,64
ayrılması: Hiçbiri
şeffaflık: Opak
Çift Kırılma veya Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: İpeksi
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Tiger Eye: İlgili veya benzer taşlar dön
Hawk Eye Taş
Hawk Eye
Kaplan gözü birçok türlerinden biridir macrocrystalline kuvars . Teknik olarak, başlangıçta elyaf crocidolite, amfibol silikatların riebe- ailesine ait çeşitli mineraller birinden oluşan kuvars psödomorf olup. Crocidolite asbest bir türü olarak sınıflandırılır. Kuvars türü olarak da dahil olmak üzere kaplan gözü aynı yada benzer birçok taş çeşidi vardır şahin gözü ve pietersite. Pietersite çoğunlukla şahin göz ve oluşan taş nadir bir tür ise kaplan gözü, aslında, şahin gözü oluşur kaplan gözü .

Kaplan gözü taş tesbih sağlam olan ana kayacın bazı kesilmiş ve bittiğinde, bu şekilde işlem gören kaplan tesbih matrisinin ‘. ‘Kaplan demir’ olarak bilinen kaplan gözü başka bir form aslında çoğunlukla kaplan gözü, kırmızı oluşan bir kaya jasper ve siyah hematit . Genellikle matris ile kesilmiş ve ‘kaplan demir matrisi “olarak işlem görmektedir

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplanlar Eye kuvars ailesinden olan kalsedon . Ancak, diğer kuvars aksine, bu bir bantlama ve katmanlı bir taştır. Kahverengi ve kırmızı taşlar, tabakalar Kaplanlar Eye gördüğünüz matris oluşturan asbest lifleri vardır. Volkanik olaylar sırasında asbest lifleri içinde demir ile bir kuvars limonit ile değiştirilir. Mavi taşlar, bantlar ve katmanlar tespih ile bantlama silikat elyaftan vardır. Etrafında taş taşıdığınızda, katmanları ışıltı ve hareket görünmesi. Bu “chatoyancy” olarak adlandırılır. Dönem “chatoyant” aslında “kedi” ve “göz” için Fransızca kelimelerin bir kombinasyonudur.

Kaplanlar Göz Tarihi

Çünkü kahverengi, toprak, taş ve ışıltı kabiliyetini rengi, Romalı askerler Dünya’nın ve Güneş’in bir kombinasyonu olarak taş baktı Bir taşla birlikte bu ikisini eritme, bunlar savaşta cesur asker yapacak bir taş gibi baktı. Bir göz gibi baktı, onlar askerlere hepsi görünce yapılan inanıyordu.

Eski Mısırlılar, aynı zamanda güneşe bağlantıları vardı inanan, bu şans ve koruma takan sağladı inanıyordu. Onlar öbür onların yolculuğa onları korumaya yardımcı olmak için, ölü için yapılmış süslemeler de kullanmak istiyorsunuz.

Seylan, bu kötü ruhları kovmak için takılar kullanıldı. Onlar da onun takan yararlı insanlar ve maddi kazanç getireceği inancıyla, bolluk büyü ve ritüeller kullanmıştır. Böyle bir ritüel yeşil mum etrafında birkaç taş yerleştirmek oldu. Eğer mum ışığı sonra, size getirdiği istediğiniz olanı görselleştirmek.

Feng Shui uğraşanları, bu taş topraklama ve Yin ve Yang hem dengeleme olarak baktı edilir

Hiçbir taş daha yaratıcı renk ve dokular çeşitli yatay tabakalar halinde oluşturan Kaplan Gözü, kalsedon kuvars daha doğa tarafından çizgileri var. Konak kaya bir boşluk doldurarak Her birey Kaplan Gözü formları. Sonuç olarak, Kaplan Gözü, genellikle bir ağaç gövde halkaları gibi eşmerkezli bantları ile, bir yuvarlak nodül olarak bulunmuştur. Bantlar bazen gözler, hayali tarak ya da ağaçlar hatta bir manzara benziyor.

Kaplan Gözü yüksek eski zamanlarda bir tılsım veya muska olarak değerli edildi. Bu susuzluğunu gidermek ve ateşe karşı korumak için söyleniyordu. Farsça büyücüler fırtınalar aktarmak için Kaplan Gözü Taşı Tesbih kullanılmıştır. Mithridates’in, Pontus kralı tarafından birikmiş olan 2004 için Kaplan Gözü kase ünlü koleksiyon, Kaplan Gözü kabul edildi hangi ile coşku gösterir. Kaplan Gözü kase, Bizans İmparatorluğu da popüler oldu. Toplama Kaplan Gözü kaseler, Rönesans döneminde Avrupa kraliyet ve Louvre gibi Avrupa’nın birçok müze, arasında yaygın hale muhteşem örnekler var.

Kaplan Gözü Tespih

Kaplan Gözü Tespih

Zaten 1497 yılında belgelenmiştir Almanya’da Nahe Nehri vadisinde, içinde Kaplan Gözü madencilik, Idar-Oberstein kesim merkez doğurdu. Başlangıçta, nehir taşlama-tekerlekleri güç kullanıldı. Nahe Kaplan Gözü mevduat bitkin olmuştu zaman on dokuzuncu yüzyılda, Idar-Oberstein en kesiciler keşif ve ametist, sitrin, turmalin, topaz Brezilya’nın zengin mevduat keşif ve diğer değerli taşlar kapalı yol açtı Brezilya, Kaplan Gözü mevduat geliştirmeye başladı .

Idar-Oberstein küçük kasaba hala dünyanın en iyi Kaplan Gözü oyma için bilinmesine rağmen, şimdi o kesilmiş ve Almanya ve Asya’da oyulmuş olan, dünyanın dört bir yanından gelen diğer mücevher malzemeleri büyük bir aralığı alır. Cameo ana oymacılar ve modern lapidaries ihracat için son taş keşifleri için dünya düşürmekten kaba taş satıcıları ile birlikte gelişir. Ve tüm bu sanayi Rönesans döneminde Kaplan Gözü kase ve süs için o tadı fırladı! Belki Kaplan Gözü de uluslararası ticarette başarı için güçlü bir tılsım olduğunu!

 

Ama asla gözükara – – davranışını Kaplanlar Göz cesur ilham güven ve güç bir taştır. Bize bir kaplan gücü, cesaret ve kurnazlığı vermek inanılmaktadır. kaplan gözü her türlü sindirim sistemi için yararlı olduğuna inanılmaktadır.

Altın Kaplan Gözü / Kaplan Gözü Taşı Tesbih
Uzun bir koruyucu taş olarak kabul edilir ve bir muska ya da tılsım olarak taşınan, Altın Tigers Eye ayrıca yaratıcılık, hırs, dinamik enerjisini teşvik ve depresyon ile mücadele etmek için kullanılabilir. Bu evrensel ‘şans’ taş olarak kabul edilir ve bazı sistemlerde para çekmek için ünlüdür.

Mavi Kaplan Gözü
Ayrıca şahin gözü olarak da bilinir. Orta Çağ mavi kaplan gözü büyücülük, iblisler ve kem gözlere karşı bir muska olarak yıpranmış. Bu, güçlü bir koruma taş kalır. Mavi kaplan gözü yatıştırıcı ve de vurgulayarak, bizim yaşam planı görmek için bize yardımcı ve duygudurum dalgalanmaları bize daha az eğilimli kılar.

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplanın Göz İkizler için Planet taş (21 Mayıs – 20 Haziran) ve dokuzuncu evlilik yıldönümü için kabul mücevher olduğunu.

Kaplan gözü (kaplanlar göz, kaplan gözü, kaplan demir) kuvars grubunun bir üyesidir kalsedon . Bu Chatoyant taşlardan biridir. hafif, ince paralel fibröz bantların içinde yansıtılır olarak Chatoyancy bir değişken ipeksi parlaklık sergiler. Bu etki, malzemenin lifli yapının etmektir.

Kaplan demir kaplan gözü, kırmızı jasper ve siyah hematit oluşur. renk dalgalı dalgalı bantlar genellikle doğal bir görünüm benzerler. Marra Mamba Dağı Brockman yakınındaki Avustralya’nın bir alanda bulunan kaplan demir şeklidir. Bu, kırmızı, yeşil, sarı ve mavi tonları içeren kaplan demir çok nadir bir türüdür. Bu alan “gerçek” marra mamba kadar çok az bugün mevcut yıllardır dışarı mayınlı olmuştur.

(Üçüncü görüntüde görülen) Avustralya marra mamba kaplanın demir Rough olağanüstü görünümlü parçası bir dağ arkasında akşam güneş ayarı gibi görünüyor. Bu kahverengi, altın, sarı, kırmızı ve mavi damarlanma tonları ile yeşilimsi döküm vardır. Bu taş mineraller sertliğini değişen olduğundan, kesme altında olmadan cilası zordur.

Kaplan gözü, Batı Avustralya, Güney Afrika, ABD, Kanada, Hindistan, Namibya ve Burma’da çıkarılmaktadır.

Psödomorf kompakt Quartz sonra fibröz mineral Crocidolite . Kuvars ince lifli ve Kuvars bırakarak devraldı ve Crocodolite çözülür zaman oluşur chatoyant formu. Cilalı zaman öyle ipeksi parlaklık güzel yaratan chatoyant kahverengi ve sarı çizgiler ve dalgaların katmanları taşıma etkisini.
Kimyasal formül SiO 2
Renk Sarı, Kahverengi, Renkli
Sertlik 7
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
şeffaflık Opak

Kaplan Gözü Tesbih

Kaplan Gözü Tesbih

Çift Kırılma Hiçbiri
parıltı İpeksi
bölünme ayırt edilemez
mineral Sınıfı Kuvars ( Kalsedonu )
TÜM HAKKINDA
Kaplanın Göz formları mavimsi-gri mevcut üzerine Kuvars formları crocidolite sonunda ve tamamen değiştirir. Crocidolite türüdür asbest bileşimini anlamına mineral, ince, yoğun biridir lif s. Bu lifler paralel henüz dalgalı oryantasyon formu ve bu ilginç neden chatoyant Tiger Eye sergilendi etkisi. Sırasında yedek süreci, Krokidolit erir içinde demir ve böylece Tiger Eye kahverengi renk altın sarısı sağlayarak, Kuvars boyar.

Orijinal Krokidolit mavimsi-gri renk ve bazen pseudomorphism Kuvars eksik olduğunu. Bu durumda, sonuç (ve genellikle çizgiler veya kahverengi ya da sarı imalar ile), ama yine de chatoyant etkisi ile bir mavimsi-gri renkli bir taştır. Bu tip malzemeler olarak bilinen Şahin Gözü .

Kaplanın Göz kahverengimsi kırmızı veya metalik gri ile birlikte oluşturabilir Hematit veya sarı limonit bu mineraller Tiger Eye içinde şeritler, çizgiler veya desenleri oluşturur. Bu tür malzeme genellikle denir Tiger Göz Matrix .

Kesme ve Tiger Göz taşlar parlatma yaparken, lifli yapıya usta yönelim iyi ulaşmak için uygulanması gereken chatoyancy . İdeal kesilmiş liflerin uzunluğu tam chatoyancy elde etmek için. Birbirine paralel olmalıdır Kedi gözü efekti Tiger Eye var, ama nedeniyle liflerin dalgalı doğası mükemmel biçimde nadirdir.

KAPLAN GÖZÜ TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
Kaplan Gözü Taşı Tesbih
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE TEMİZ HAS TAŞ
 • 12MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAMLAR
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • kaplan gözü
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KAPLAN GÖZÜ TAŞI TESBİH

Kaplan gözü altın kahverengi, lifli kuvars opak taş çeşididir. Daha özel olarak ise, bu makrokristalin kuvars bir çeşittir. Ancak, çoğu kuvars

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

taşlar aksine, kaplan gözü, aslında kuvars ‘psödomorf “dir. A ‘Psödomorf’ jeologlar başka mineral dönüşür herhangi bir maden olarak bakın ne olduğunu. kaplan gözü durumunda, bu crocidolite olarak başlayan fakat daha sonra kuvars dönüştürüldü. Crocidolite asbest çeşitli biçimlerde biridir. Bu lifli mavi mineral ve amfibol silikat riebe- ailesine aittir. kaplanın gözü dönüşümü kuvars yavaş yavaş crocidolite lifleri arasında gömülü hale geldiğinde hala orijinal lifli şeklini koruyarak, sonunda kuvars tamamen krosidolit yerini başlar.

Kaplan gözü tesbih  onun olağanüstü chatoyancy ve çekici altın kahverengi renkler için ünlüdür. Yakından şahin göz ve ilişkilidir pietersite benzer chatoyancy sergileyen, her ikisi de. Tiger gözü aslında oluşur şahin gözü. Psödomorf dönüşüm sürecinde, kahverengimsi kaplanın gözünde daha demir oksit sonucu ihtiva malzemeler; daha az oksidasyon ve daha az demir crocidolite orijinal mavi renk doğru yönelir. Teknik olarak, dönem pietersite herhangi breşleşmiş kaplan gözü veya şahin gözü tanımlamak için kullanılabilir. Breşleşmiş taşlar kuvars veya ana bilgisayar veya matris malzemenin başka türüne göre birlikte parçalandı etrafında dolanan ve daha sonra yeniden ve çimentolu olan malzemelerden oluşur kayaçlar bulunmaktadır. Bu daha kaotik chatoyancy yerine düzenli şahin göz ve kaplan gözü doğrusal chatoyancy sonuçlanır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ İTHAL AKSAMLAR 1.KALİTE HAS TAŞ 12MM KAPLANGÖZÜ TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYONLUK VE HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

TANE ÇAPI:12 MM

UZUNLUK TAM BOY: 33 CM

İMAME DAHİL UZUNLUK :23 CM

AĞIRLIK : 63 GR
Büyütmek için tıklayın
Tiger Gözü Belirleme Yukarıya geri dön
Kaplan gözü ile farklı altın kahverengi renk chatoyancy ve silikon dioksit bileşimi ile tespit edilebilir. Tüm kuvars gibi, nispeten iyi sertlik ve dayanıklılık (Mohs ölçeğine göre 7 6.5) sergiler. Kaplan gözü benzer ayırt edilebilir şahin gözü onun kahverengidir rengi ve daha az demir içeriği. Kaplan gözü, aslında şahin gözü oluşur. Mavi krosidolit Mineral ile ikame gibi kalsedon kuvars , elyaflı crocidolite bozunur ve demirden oksitlenir. o oxidizes daha az mavi renk kalır.

Kaplan Gözü Tesbih

Kaplan Gözü Tesbih

Tiger Eye; Kökeni ve Kaynaklar dön
Kaplan gözü dünya çapında birçok yerlerde bulunabilir. en önemli iki kaynağı bugün Tayland ve Güney Afrika Northern Cape eyaleti bulunmaktadır. Diğer önemli mevduat ve kaynaklar Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Hindistan, Kore, Myanmar (Burma), Namibya, İspanya ve ABD yer alıyor.

Tiger Eye Alış ve Tiger Eye Değer Belirlenmesi Başa Dön
Kaplan Göz rengi
Kaplan gözü normalde rengi kahverengi-altın altın kahverengi. Bazı malzemeler daha mavimsi renk neden olabilir alt demir içeriğe sahip olabilir. Kaplan gözü genellikle kahverengi, siyah ya da altın renkli çizgili ve dalgalı desenler içeren çok renkli. Onun chatoyancy bakış açısına göre koyu ya da açık renk tonları neden olabilir.

Kaplanın Göz Açıklık ve Cilası
Kaplan gözü çekici harelenmeyi sergileyen bir lifli ve opak toplamıdır. chatoyancy cabochon tr kesim özellikle ipeksi parlaklık geliştirir. Ama kaplanın gözü ile, hatta düz kesme taşlar taşlar yüzeyinden ışığın küçük ışınlarını yansıtır. Bazı taşlar, güçlü bir sergileyebilir kedi gözü tek ışık ışını olarak görünür etkisi.

Kaplanın Göz Kesme ve Şekil
Kaplan gözü hemen hemen her zaman arzu edilen bir chatoyancy maksimize etmek için Kabaşon en kesilir. Bazı durumlarda, kaplan gözü, bir süs taşı olarak oyulmuş olabilir; çiçek oymalar çok popüler yanı sıra hayvan oymalar vardır. Bazı malzemeler yönlü olabilir, ama bu oldukça nadirdir. Çoğu kaplan gözü taşı oval olarak bittiğinde, ancak diğer şekiller de armut, tur ve serbest şekiller de dahil olmak üzere, bulunabilir.

Kaplan Göz Tedavisi
Kaplan gözü taşlar normalde tedavi veya herhangi bir şekilde geliştirilmiş değildir. Bazı kırmızımsı veya bordo renkli taşlar boyanmış veya renk geliştirmek için ısıtmalı olabilir. Bazı nadir durumlarda, nitrik asit çok karanlık renkleri hafifletmek için kullanılabilir. İmitasyon kaplan gözü de bulunabilir ve genellikle suni fiber optik cam oluşmaktadır. Bazı bal renkli kaplan gözü yanıltıcı olarak işlem olabilir Krizoberil kedinin gözü .

Kaplanın Göz Gemological Özellikleri: Başa Dön

Kaplan Gözü Taş Tesbih

Kaplan Gözü Taş Tesbih

Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Köşeli / altıgen; lifli agrega
Renk: Altın sarısı, altın kahverengi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 7 6.5
Kırılma indisi: 1,534-1,540
Yoğunluk: 2,58-2,64
ayrılması: Hiçbiri
şeffaflık: Opak
Çift Kırılma veya Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: İpeksi
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Tiger Eye: İlgili veya benzer taşlar dön
Hawk Eye Taş
Hawk Eye
Kaplan gözü birçok türlerinden biridir macrocrystalline kuvars . Teknik olarak, başlangıçta elyaf crocidolite, amfibol silikatların riebe- ailesine ait çeşitli mineraller birinden oluşan kuvars psödomorf olup. Crocidolite asbest bir türü olarak sınıflandırılır. Kuvars türü olarak da dahil olmak üzere kaplan gözü aynı yada benzer birçok taş çeşidi vardır şahin gözü ve pietersite. Pietersite çoğunlukla şahin göz ve oluşan taş nadir bir tür ise kaplan gözü, aslında, şahin gözü oluşur kaplan gözü .

Kaplan gözü taş tesbih sağlam olan ana kayacın bazı kesilmiş ve bittiğinde, bu şekilde işlem gören kaplan tesbih matrisinin ‘. ‘Kaplan demir’ olarak bilinen kaplan gözü başka bir form aslında çoğunlukla kaplan gözü, kırmızı oluşan bir kaya jasper ve siyah hematit . Genellikle matris ile kesilmiş ve ‘kaplan demir matrisi “olarak işlem görmektedir

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplanlar Eye kuvars ailesinden olan kalsedon . Ancak, diğer kuvars aksine, bu bir bantlama ve katmanlı bir taştır. Kahverengi ve kırmızı taşlar, tabakalar Kaplanlar Eye gördüğünüz matris oluşturan asbest lifleri vardır. Volkanik olaylar sırasında asbest lifleri içinde demir ile bir kuvars limonit ile değiştirilir. Mavi taşlar, bantlar ve katmanlar tespih ile bantlama silikat elyaftan vardır. Etrafında taş taşıdığınızda, katmanları ışıltı ve hareket görünmesi. Bu “chatoyancy” olarak adlandırılır. Dönem “chatoyant” aslında “kedi” ve “göz” için Fransızca kelimelerin bir kombinasyonudur.

Kaplanlar Göz Tarihi

Çünkü kahverengi, toprak, taş ve ışıltı kabiliyetini rengi, Romalı askerler Dünya’nın ve Güneş’in bir kombinasyonu olarak taş baktı Bir taşla birlikte bu ikisini eritme, bunlar savaşta cesur asker yapacak bir taş gibi baktı. Bir göz gibi baktı, onlar askerlere hepsi görünce yapılan inanıyordu.

Eski Mısırlılar, aynı zamanda güneşe bağlantıları vardı inanan, bu şans ve koruma takan sağladı inanıyordu. Onlar öbür onların yolculuğa onları korumaya yardımcı olmak için, ölü için yapılmış süslemeler de kullanmak istiyorsunuz.

Seylan, bu kötü ruhları kovmak için takılar kullanıldı. Onlar da onun takan yararlı insanlar ve maddi kazanç getireceği inancıyla, bolluk büyü ve ritüeller kullanmıştır. Böyle bir ritüel yeşil mum etrafında birkaç taş yerleştirmek oldu. Eğer mum ışığı sonra, size getirdiği istediğiniz olanı görselleştirmek.

Feng Shui uğraşanları, bu taş topraklama ve Yin ve Yang hem dengeleme olarak baktı edilir

Hiçbir taş daha yaratıcı renk ve dokular çeşitli yatay tabakalar halinde oluşturan Kaplan Gözü, kalsedon kuvars daha doğa tarafından çizgileri var. Konak kaya bir boşluk doldurarak Her birey Kaplan Gözü formları. Sonuç olarak, Kaplan Gözü, genellikle bir ağaç gövde halkaları gibi eşmerkezli bantları ile, bir yuvarlak nodül olarak bulunmuştur. Bantlar bazen gözler, hayali tarak ya da ağaçlar hatta bir manzara benziyor.

Kaplan Gözü yüksek eski zamanlarda bir tılsım veya muska olarak değerli edildi. Bu susuzluğunu gidermek ve ateşe karşı korumak için söyleniyordu. Farsça büyücüler fırtınalar aktarmak için Kaplan Gözü Taşı Tesbih kullanılmıştır. Mithridates’in, Pontus kralı tarafından birikmiş olan 2004 için Kaplan Gözü kase ünlü koleksiyon, Kaplan Gözü kabul edildi hangi ile coşku gösterir. Kaplan Gözü kase, Bizans İmparatorluğu da popüler oldu. Toplama Kaplan Gözü kaseler, Rönesans döneminde Avrupa kraliyet ve Louvre gibi Avrupa’nın birçok müze, arasında yaygın hale muhteşem örnekler var.

Kaplan Gözü Tespih

Kaplan Gözü Tespih

Zaten 1497 yılında belgelenmiştir Almanya’da Nahe Nehri vadisinde, içinde Kaplan Gözü madencilik, Idar-Oberstein kesim merkez doğurdu. Başlangıçta, nehir taşlama-tekerlekleri güç kullanıldı. Nahe Kaplan Gözü mevduat bitkin olmuştu zaman on dokuzuncu yüzyılda, Idar-Oberstein en kesiciler keşif ve ametist, sitrin, turmalin, topaz Brezilya’nın zengin mevduat keşif ve diğer değerli taşlar kapalı yol açtı Brezilya, Kaplan Gözü mevduat geliştirmeye başladı .

Idar-Oberstein küçük kasaba hala dünyanın en iyi Kaplan Gözü oyma için bilinmesine rağmen, şimdi o kesilmiş ve Almanya ve Asya’da oyulmuş olan, dünyanın dört bir yanından gelen diğer mücevher malzemeleri büyük bir aralığı alır. Cameo ana oymacılar ve modern lapidaries ihracat için son taş keşifleri için dünya düşürmekten kaba taş satıcıları ile birlikte gelişir. Ve tüm bu sanayi Rönesans döneminde Kaplan Gözü kase ve süs için o tadı fırladı! Belki Kaplan Gözü de uluslararası ticarette başarı için güçlü bir tılsım olduğunu!

 

Ama asla gözükara – – davranışını Kaplanlar Göz cesur ilham güven ve güç bir taştır. Bize bir kaplan gücü, cesaret ve kurnazlığı vermek inanılmaktadır. kaplan gözü her türlü sindirim sistemi için yararlı olduğuna inanılmaktadır.

Altın Kaplan Gözü / Kaplan Gözü Taşı Tesbih
Uzun bir koruyucu taş olarak kabul edilir ve bir muska ya da tılsım olarak taşınan, Altın Tigers Eye ayrıca yaratıcılık, hırs, dinamik enerjisini teşvik ve depresyon ile mücadele etmek için kullanılabilir. Bu evrensel ‘şans’ taş olarak kabul edilir ve bazı sistemlerde para çekmek için ünlüdür.

Mavi Kaplan Gözü
Ayrıca şahin gözü olarak da bilinir. Orta Çağ mavi kaplan gözü büyücülük, iblisler ve kem gözlere karşı bir muska olarak yıpranmış. Bu, güçlü bir koruma taş kalır. Mavi kaplan gözü yatıştırıcı ve de vurgulayarak, bizim yaşam planı görmek için bize yardımcı ve duygudurum dalgalanmaları bize daha az eğilimli kılar.

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplanın Göz İkizler için Planet taş (21 Mayıs – 20 Haziran) ve dokuzuncu evlilik yıldönümü için kabul mücevher olduğunu.

Kaplan gözü (kaplanlar göz, kaplan gözü, kaplan demir) kuvars grubunun bir üyesidir kalsedon . Bu Chatoyant taşlardan biridir. hafif, ince paralel fibröz bantların içinde yansıtılır olarak Chatoyancy bir değişken ipeksi parlaklık sergiler. Bu etki, malzemenin lifli yapının etmektir.

Kaplan demir kaplan gözü, kırmızı jasper ve siyah hematit oluşur. renk dalgalı dalgalı bantlar genellikle doğal bir görünüm benzerler. Marra Mamba Dağı Brockman yakınındaki Avustralya’nın bir alanda bulunan kaplan demir şeklidir. Bu, kırmızı, yeşil, sarı ve mavi tonları içeren kaplan demir çok nadir bir türüdür. Bu alan “gerçek” marra mamba kadar çok az bugün mevcut yıllardır dışarı mayınlı olmuştur.

(Üçüncü görüntüde görülen) Avustralya marra mamba kaplanın demir Rough olağanüstü görünümlü parçası bir dağ arkasında akşam güneş ayarı gibi görünüyor. Bu kahverengi, altın, sarı, kırmızı ve mavi damarlanma tonları ile yeşilimsi döküm vardır. Bu taş mineraller sertliğini değişen olduğundan, kesme altında olmadan cilası zordur.

Kaplan gözü, Batı Avustralya, Güney Afrika, ABD, Kanada, Hindistan, Namibya ve Burma’da çıkarılmaktadır.

Psödomorf kompakt Quartz sonra fibröz mineral Crocidolite . Kuvars ince lifli ve Kuvars bırakarak devraldı ve Crocodolite çözülür zaman oluşur chatoyant formu. Cilalı zaman öyle ipeksi parlaklık güzel yaratan chatoyant kahverengi ve sarı çizgiler ve dalgaların katmanları taşıma etkisini.
Kimyasal formül SiO 2
Renk Sarı, Kahverengi, Renkli
Sertlik 7
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
şeffaflık Opak

Kaplan Gözü Tesbih

Kaplan Gözü Tesbih

Çift Kırılma Hiçbiri
parıltı İpeksi
bölünme ayırt edilemez
mineral Sınıfı Kuvars ( Kalsedonu )
TÜM HAKKINDA
Kaplanın Göz formları mavimsi-gri mevcut üzerine Kuvars formları crocidolite sonunda ve tamamen değiştirir. Crocidolite türüdür asbest bileşimini anlamına mineral, ince, yoğun biridir lif s. Bu lifler paralel henüz dalgalı oryantasyon formu ve bu ilginç neden chatoyant Tiger Eye sergilendi etkisi. Sırasında yedek süreci, Krokidolit erir içinde demir ve böylece Tiger Eye kahverengi renk altın sarısı sağlayarak, Kuvars boyar.

Orijinal Krokidolit mavimsi-gri renk ve bazen pseudomorphism Kuvars eksik olduğunu. Bu durumda, sonuç (ve genellikle çizgiler veya kahverengi ya da sarı imalar ile), ama yine de chatoyant etkisi ile bir mavimsi-gri renkli bir taştır. Bu tip malzemeler olarak bilinen Şahin Gözü .

Kaplanın Göz kahverengimsi kırmızı veya metalik gri ile birlikte oluşturabilir Hematit veya sarı limonit bu mineraller Tiger Eye içinde şeritler, çizgiler veya desenleri oluşturur. Bu tür malzeme genellikle denir Tiger Göz Matrix .

Kesme ve Tiger Göz taşlar parlatma yaparken, lifli yapıya usta yönelim iyi ulaşmak için uygulanması gereken chatoyancy . İdeal kesilmiş liflerin uzunluğu tam chatoyancy elde etmek için. Birbirine paralel olmalıdır Kedi gözü efekti Tiger Eye var, ama nedeniyle liflerin dalgalı doğası mükemmel biçimde nadirdir.