OTANT�K TA�

AKİK TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
AKİK TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 10X12 ARPA KESİM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • Akik Taşi
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYONLUK
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AKİK TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

Akik ait kuvars mineralleri (silikon dioksit) ailesi. Kuvars sadece feldispat maden grubuna ikinci dünya kıtasal kabuk üzerinde bulunan

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

ikinci en bol mineraldir. macrocrystalline kuvars ve kriptokristalen kuvars: Kuvars seçkin ve iki ana kola ayrılır olduğunu.

Akik Kalsedon kuvars çeşitli olarak, daha spesifik kriptokristalin çeşitli altında sınıflandırılmıştır ve. Hatta bir mikroskop yardımıyla – Kriptokristalin da görülemeyen, kristal yapılar o kadar ince ve numune. Akik genellikle ‘mikrokristalin’ olarak adlandırılır; Bu terim sadece kristal yapısı diğer çoğu kriptokristalin türler biraz daha büyük olduğunu göstermektedir. o kadar ya akik tanımlamak yanlış sayılmaz yani mikro ve kriptokristalin arasındaki fark açıkça tanımlanmamıştır.
Akik belirlenmesi Yukarıya geri dön
Kriptokristalen kuvars lifli ve granül çeşitleri bölünür. elyaflı çeşitleri kalseduan kuvars olarak adlandırılır. Kalsedon kuvars renk ve desen geniş bir yelpazede ortaya çıkabilir. hafif ve sağlam renkli örnekler olarak sadece ‘kalsedon’ denir oysa Akik geleneksel, kalsedon kuvars ‘bantlı’ çeşitli olarak tanımlanır. çoğu tüketiciler için çok kafa karıştırıcı akik için alışveriş yapma mevcut akik birçok farklı çeşidi vardır. Taşlar genellikle böyle ‘bantlı akik’, ‘gibi özel ticari adları kullanarak anılacaktır Bunun nedeni carnelian aynı anda sadece kalsedon, kalsedon kuvars veya hatta düz kuvars olarak işlem yaparken,’ ve ‘sardonx’.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAM ÖZEL DİZİLİM 1.KALİTE HAS TAŞ AKİK TESBİH ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYON İÇİN UYGUN BİR ÜRÜNDÜR;SEVEREK SAKLIYABİLİRSİN.SEVDİKLERİNİZE HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

TANE BOYUTU :10X12 ARPA KESİM

TEBİH TAM BOY PÜSKÜL DAHİL : 34,5 CM

İMAME DAHİL UZUNLUK :25.5 CM

Akik Kökeni ve taş Kaynakları dön
Akik Taş Tesbih ilk bazen etrafında keşfedilen 3. veya 4. yüzyılda Theophrastus, o bulundu edildiği nehir sonra taş adında bir Yunan filozofu tarafından (BC), ‘Achates’ (Yunanca: Aχάτης). Achates River Sicilya, İtalya’da bulunan, ancak nehir yeniden adlandırıldı ve artık o zamandan beri Dirillo Nehri olarak bilinir.

bugün piyasada bulunan Akik taşlar, tüm Myanmar, Brezilya, Uruguay, Arjantin, Meksika, Botswana, Hindistan, Avustralya ve ABD de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından mevduat kaynaklanmaktadır.

Akik Taşı Tesbih  genellikle kaya çok sayıda diğer türleri yanında bulundu, ancak öncelikle volkanik kaya olarak sınıflandırılır. Agates sıklıkla granit, Melafir ve porfir olarak magmatik, tortul ve metamorfik kaya cepler içinde oluşturur. silikon dioksit Mevduat tipik badem veya top şeklindeki nodüllerin formu ve mevduat uzun süreler boyunca inşa etmeye devam olarak, paralel bantlar sürecinde oluşturulur. düzgün ve karışık türleri kalsedon, akik, yosun akik veya diğer spesifik ticari adları olarak sınıflandırılır ise bantlı örnekler, akik olarak adlandırılır.

Akik Taş Tesbih

Akik Taş Tesbih

Akik Alış ve Akik taşlı Değerini Belirleme Başa Dön
Akik Renk
Akik renk ve desen geniş oluşur. bazı renkler diğerlerine göre daha sık görülmekle beraber, hemen hemen tüm akik nedeniyle eşsiz bantlama için çok renkli olacak. Tek renkli akik doğal oluşabilir, ancak mevcut taşların günümüzde çoğu UNICOLOR elde etmek için boyalı edilmiştir. Tek renkli akik genellikle sard ve carnelian gibi belirli ticari adları kullanılarak işlem görmektedir. Akik renkler siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, kahverengi, pembe, mor ve gri içerebilir.

Genel olarak, Güney Amerika akik taşları herhangi bir özel işaretler yoksundur. Bunlar ayrıca tipik olarak oldukça mat gri renkte ortaya çıkar. şimdi tükenmiş Almanya’da Idar-Oberstein kez bol madenlerinden gelen Agates, kırmızı ve kahverengi özellikle doğal pembe, onların canlı ve güçlü renkler için tanınmış oldu.

Akik Açıklık ve Cilası
Kriptokristalen kuvars netlik ve parlaklık ile macrocrystalline kuvars tipik ayırt edilir; Kriptokristalin netlik tipik saydam opak aralıkları ve parlaklık en sık akik ve chrysocolla gibi balmumu veya mat olacaktır. Öte yandan, macrocrystalline kuvars saydam ve ametist, sitrin gibi camsı parlaklık ve kuvars gül tipik şeffaftır.

Akik Kesim ve Şekil
Agates çok büyük boyutlarda ve şekillerde çeşitli bulunabilir. Çoğu akik kendi güzelleştirmeye cabochon tr kesilir, ancak aynı zamanda serbest form levha ve düz kesimler bulunmaktadır. Ayrıca, genel olarak bu tür Cameos ve oyma gibi dekoratif tasarımları için kullanılır.

Akik Tedavisi
Akik genellikle tedavi edilmemiş ama oldukça gözenekli olduğu için kolayca renk geliştirmek için boyanabilir. akik fiyatları da boyalı ya da olup olmadığını çok uygun. Ne olursa olsun, satıcılar her zaman bildiğimiz kadarıyla her türlü tedavileri açıklamalıdır.

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

Taş bozmadan boyama için akik test etmek için çok zordur. Çoğu taş laboratuvarları bunu uygun ekipman eksikliği. Akik boncuk için popüler bir seçimdir ve takı yuvarlandı. Çoğu yuvarlandım ve akik boncuklar renk geliştirmek için boyanmaktadır. Tedavi edilmeyen örnekler var her ne kadar parlak tek renkli akik, Brezilya, özellikle de genellikle boyanmaktadır.

Akik Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: SiO2 – Silikon dioksit
Kristal yapı: Kriptokristalen – mikrokristalin agrega (üç köşeli)
Renk: Tüm renkler, çok renkli ve bantlı
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 7-6,5
Kırılma indisi: 1,530-1,540
Yoğunluk: 2,60-2,64
ayrılması: Hiçbiri
şeffaflık: opak için yarı saydam
Çift Kırılma / Birefringence: kadar 0.004
Parlaklık: Mumlu – donuk
floresan: bantları dayalı Çeşitli: Sarı, yeşil, mavi-beyaz; biraz güçlü
Akik taşlı Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
İkinci akik taşlar
akik
akik için birçok farklı ticari isimler vardır. Çoğu optik özelliklere dayalı, ancak bazı çeşitleri, iç / dış kompozisyon, ya da başka nesneler ya da mineral kapanımlar dayalı sınıflandırılarak. Çoğu ticari isimler sadece kökeni ya da diğer konumsal özellikleri bakın. Bu yöreden tabanlı ticari isimler genelde sadece taş satıcıları ve koleksiyoncular tarafından kullanılmaktadır. Çok sık yangın akik, akik jeot, akik ve oniks gibi kullanılan bazı ticari adları vardır. Çoğu zaman, tek bir akik numune, iki veya daha fazla farklı ticari isimleri altında sınıflandırılabilir.

 

Aşağıdaki akik farklı çeşitleri için kullanılan bazı ortak ticari isimler listesi aşağıdadır:

En Popüler Akik Çeşitleri:
Bantlı akik, akik, sard, akik, oniks, krizokol, göz akik, dendritik akik, yangın akik , akik geode, yosun akik ve breşleşmiş akik

Lesser Akik Çeşitleri bilinen:
Ağaç akik, akik jasper, Botsvana akik, mavi dantel akik, fosil akik, iris akik, laguna akik, peyzaj akik, doğal akik, tüp akik, yılan derisi akik, Sweetwater akik, Mohave mavi akik, Thunderegg akik, Fairburn akik, Dryhead akik, ve Lake Superior akik.
Akik bantlı Kalsedon, Kuvars ailesinin bir mineralin çok sayıda çeşitleri verilen addır. Adını Agates ilk bulundu Sicilya, içinde Achetes Nehri geliyor. Genellikle katmanlar ya da çizgili bantlı, bazı çeşitleri var “göz” işaretleri veya renk lekeler, bazı fosilleşmiş kapanımlar var, ve diğerleri katı. Toprak gökkuşağı denilen, Akik konsantrik bantlar, renksiz bir form dahil olmak üzere dünya üretebilir neredeyse her renk, formu.

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

Tarihsel, Akik Neolitik insanların eserleri ile keşfedilmiştir ve geri Babil’e muska ve süsleme kalma şifa olarak kullanılmıştır. Onun tıbbi kullanım Antik Yunan ve Mısır uygarlıkları ile devam etti ve Rusya’ya Afrika ve Orta Doğu’da yayılmış. Akik 19. yüzyıl 15 dan gelişti Almanya’da dünyaca ünlü stonecutting ve parlatma sanayi yol açtı ve bugün var. [Simmons, 6] [Mella, 67-68]

Metafiziksel, Akik düşük yoğunluğa sahiptir ve diğer taşlar daha yavaş frekansa titreşir, ancak son derece stabilize ve güçlendirme etkisi olarak kabul edilir. [Simmons, 6] Akik mikroskobik kuvars katmanlı bantlar narin görünebilir, aslında çok güçlü . Akik, duygusal, fiziksel ve zihinsel enerjiyi dengelemek için ve Yin ve Yang, evrenin pozitif ve negatif güçler uyum mükemmel. [Hall, 39]

Akik Türleri

akik taş tespih dünyası bir facinating ve sürekli gelişen yerlerinden biridir. akik türleri yüzlerce, binlerce olmasa vardır. Onlar dünya çapında bulunur. Onlar renk bantları kendi swirls ile gezegene bir merak ve sihirli getirmek. Biz ayrı sayfalarda en popüler olanları birkaç metafizik özellikleri esir var.

Mavi dantel akik . Mavi Dantel Akik Mavi Dantel Akik yumuşak, yatıştırıcı zerafet vardır; kış elinden salınan gök mavisi suları gibi. Onun zarif, yuvarlak tasarım duygular ve tutum üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Bu daha ziyade cesaret ve destek, koruma taş değil. Onun dairesel akan enerji yatıştırır, canlandırır ve yükseltip.

çılgın dantel akik Çılgın Dantel Akik . Çılgın Dantel Akik  Taşı Tesbih , ya da denir “Mutlu Dantel.” Güneşli Meksika fiesta ve dans ile ilişkili ve bunu giymek olanlara sevinç getiriyor. [Eason, 305] Bu koruma taş değil, destek ve cesaret, düşünce yükseltme ve iyimserlik teşvik. Onun zarif tasarımı, rastgele dantelli desen, zihin ve tutum uyarıcı, enerji dairesel akış oluşturur.

dendritik akik Dendritik Akik. Dendritik Akik plentitude ve Taş olarak bilinir. Bu iş tarım çabalara hayatın her alanında bolluk ve dolgunluk, getiriyor. Bu antik Yunan dryads, ormanlık ve ağaç ruhları ile ilişkili olduğu ve iyi bir hasat sağlamak için ekim zamanında alanlarında toprağa verildi.

yangın akik Yangın Akik . Mutlak mükemmellik manevi alev olarak bilinen Yangın Akik, derin kahverengi kristal içinde kilitli büyük bir gizem taşır. Sadece taş dokunma ihtiyacı ve ateşli köz tutuşturmak. onun derinliklerine Peer ve alevler kendi odalarına içinde sıçrama. yakından incelemek ve neredeyse size sırlarını gösterecektir. Neredeyse.

Akik Taşlı Tesbih

Akik Taşlı Tesbih

laguna akik Laguna Akik. Laguna Akik, dünyanın en çok övgü bantlı akik olduğunu. Onun son derece sıkı bantlama ve kırmızı ve kırmızı canlı tonları ile tanınır. Laguna Akik Chihuahua, Meksika eyaletinde uzak dağ kabaca dört mil kare kapsayan bir alanda yer almaktadır.

yosun renkli akik Moss Akik. Tarih ve tüm kültürlere boyunca, Moss Akik bahçıvanlar ve tarımın kristal olarak bilinmektedir. Onları insan organik sistemi ile etkileşim için güç veren geçmişin aşiret rahipler, bir mucizevi şifa taşı olarak kabul edildi ve savaşçılar güçlü ve muzaffer hale getirmek için bir tılsım olarak kullanılmıştır.

Akik nedir?

Akik mikrokristalin kuvars saydam bir çeşittir. Bu arzu edilen kalite ve renk olduğunda yarı değerli taş olarak kullanılır. Akik genellikle magmatik kayaçların boşluklarında yeraltı suyundan silis birikimi ile oluşturur. boşluğun duvarları etrafında konsantrik tabakalar halinde veya boşluğun altından kadar bina yatay tabakalar halinde akik mevduat. Bu yapılar birçok akik karakteristik bantlı desenleri üretmek.

, Kahverengi, beyaz, kırmızı, gri, pembe, siyah ve sarı: Akik içeren geniş bir renk yelpazesi oluşur. Renkler kirlilikler nedeniyle ve akik içinde şeritler olarak ortaya ç. Farklı bileşimlerin yeraltı boşluğuna sızan değişik renklerde üretildi. Bir boşluk içinde bantlama su kimyası değişim kaydıdır. Bu bantlama birçok akik popüler bir taş yapmak ilginç renk ve desen verir.

Cilalı akik levha
İlginç bir geçmişi olan bir nodülün kesilen bir cilalı akik levha. Nodül ilk silis yatay tabakalanma, sonra konsantrik dolgulaması ve nihayet yatay dolum ilk dolgu edildi.

Akik Taş:

Agates binlerce yıldır taşlar olarak kullanılmıştır. Onlar insanlar tarafından moda eski taşların bazıları idi. Bugün cabochons, taneler, küçük heykel ve paperweights ve kitap dayayacakları gibi fonksiyonel nesneler halinde kesilir. Akik cabochons popüler ve yüzük, küpe, kolye ve diğer takı nesneleri kullanılmaktadır. Akik Taşı Tesbih boncuklar yaygın kolye ve küpe içine yapılır. Bazı mermer olarak kullanılmıştır.

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

Akik kitap ayracı
Büyük bir akik nodül kesilmiş kitap dayayacakları bir çifti. Mavi renkli boya ile üretilmiştir. Görüntü © Geology.com.

Eskitme Akik:

Akik en popüler yuvarlanan kaba. Genellikle ucuz ve başlangıç ​​ile iyi sonuçlar karıştırılabilir. Bu yedi bir sertliğe sahip ve Jasper ve kuvars çeşitlerinin herhangi biri ile karıştırılabilir.

Peyzaj akik
Bir “Monument Valley” sahne verir peyzaj akik bir cilalı levha. İlginç peyzaj akik koleksiyoncular tarafından çok değerlidir. Görüntü. © Geology.com.

Akik Hakkında Daha Fazla Bilgi:

Çoğu akik etkileyici renkler ve desenler vardır. Ancak, akik kolayca boyayı kabul gözenekli bir malzemedir. taş ticaretinde satılan olağanüstü renkli akik çoğu boyalı edilmiştir. Nadiren bir akik renk desenleri ilginç manzara sahneleri oluşturur. Bu koleksiyoncular tarafından aranır.

ve İnançlar
Kategoriler: Gemstones,
takı
Etiketler: akik,
Mücevher,
değerli taşlar,
değerli taşlar inançlar,
değerli taşlar tarihi
15 Yorumlar
pizap.com14420386378532
Akik silis, tahıl ve renk parlaklığı onun inceliği ile karakterize başta kalsedon, bir çeşittir. Akik kaya çeşitli bulunabilir rağmen, klasik volkanik kayalar ile ilişkilidir ve bazı metamorfik kayaçların yaygın olabilir.

Akik Taş Tesbih  hardstone oyma sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir ve antik dünyada yaygın kullanımını gösteren antik bir dizi olarak kurtarıldı; Örneğin, Girit Knossos yerinde arkeolojik kurtarma Tunç Çağı Minos kültürünün rolünü göstermektedir. Ünlü antik Mısır scarabs akik yapılır. Agates birçok formlarda ve renk gelir ve şifa ve iyi şanslar getirmek için kullanılan en eski taşların arasında yer almaktadır.

Akik Tesbih

Akik Tesbih

Agates süs objeleri ve broşlar, kağıt bıçakları, inkstands ve mühürler de dahil olmak üzere pratik öğeleri, hem de yapmak için tarihin kullanılmıştır. Buna ek olarak, ezilme ve kimyasal karıştırmak için havan ve havan yapmak için kullanışlı olmuştur.

Bazen 4 ve 3 yüzyıllar arasında, bugünkü Sicilya: (Aχάτης Yunanca) taş nehir Achates ve sahil şeridinde taş keşfetti Theophrastus, bir Yunanlı filozof ve doğabilimci, tarafından adı verildi. Renkli akik ve diğer kalsedonların şimdi Dirillo denilen Achates Nehri, 3000 yıl önce elde edilmiştir.

Adı “akik” Sicilya nehir Achates, o akik büyük miktarlarda bulunmuştur birincilik için Yunanca kelime türetilmiştir.

Erken Tarihi / Mitoloji

Sümerler yüksek konuda akik düzenledi. Bunlar mühür yüzük, mühür taşı kullanılmış ve mücevher. Efsane Mithridates Pontus Kralı, akik yapılmış iki bin kase bir koleksiyon (bazı efsaneleri dört bin gibi yüksek sayıda) sahiptir o vardır.

Avrupa’da müze sergiler kanıtlamak gibi Rönesans döneminde Bizans İmparatorluğu ve Avrupa telif, aynı zamanda büyük koleksiyoncular idi. Persler ve Araplar genellikle halkalar için taşlar kullanılmış, ve Kuran’dan taş gibi ayetlerin içine isimlerini bölmek istiyorum.

kik sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir hardstone oyma ve antik dünyanın yaygın kullanımını gösteren antik bir dizi olarak kurtarıldı; Örneğin, arkeolojik kurtarma Knossos sitenin Girit rolünü göstermektedir Tunç Çağı Minos kültürü. [4]

Oluşumu ve özellikleri [değiştir]

Botsvana akik
Çoğu akik olarak ortaya nodüller halinde volkanik kayalar ya da antik lavlar tarafından üretilen eski boşluklarda, uçucu sonra duvarların üzerine düzenli katmanlar halinde biriken silisli madde ile, tamamen veya kısmen, doldurulmuş orijinal erimiş kitle içinde. Akik ayrıca granitik müdahaleci kitleler tarafından Altta volkanik ya da değiştirilmiş kaya damarları veya çatlakları doldurmak bilinmektedir. Bu tür akik, kesildiğinde enine, bir arkaya sergileyen paralel genellikle aşırı bölgesinin hatları olmama bölümüne bir banded görünümünü veren,. Bu tür taşlar bantlı akik, kurdele akik ve çizgili akik olarak bilinir.

Sıradan bir akik oluşturulmasında, içeren sular muhtemel olduğu silika çözeltisi türetilmiş lav silikatların bazı ayrışmasından, belki de, kaya ile kendisini-süzülerek ve iç kısmında bir silikatlı kaplama tevdi veziküller . Bantları, böylece çözeltinin karakter ya da çökelmesi şartlarındaki varyasyonlar, ardışık tabakalar halinde karşılık gelen bir varyasyonu neden olabilir kalkedondan kristalin katmanları ile sık sık alternatif kuvars. Birkaç buhar veziküller kaya hala iken birleştirmek olabilir viskoz ve böylece olağanüstü büyüklükte bir akik ev olabilir büyük bir boşluğu oluşturur; böylece Brezilyalı geode ile kaplı ametist ve sergilendi 35 ton ağırlığındaki Düsseldorf Sergisi Belki akik kimyası en kapsamlı yorum Moxon tarafından yapılan son metin aşağıda belirtilen olduğu 1902 arasında.

Akik Taş Tesbih

Akik Taş Tesbih

Akik “deri” oluşturan bir kavite duvarında ilk depozito, gibi, genellikle koyu yeşilimsi mineral madde seladonit, delessite ya da “yeşil yeryüzünde zengin olan” demir muhtemelen ayrışma türetilen ojit çevreleyen volkanik kaya. Bu yeşil silikat bir kahverengi değiştirilmesi yol açabilir demir oksit (limonit akik-nodülün dışındaki bir paslı görünüm üreten). Dış yüzeyi matris kurtulmuş bir akik, genellikle görünüşte orijinal kaplamanın kaldırılması sonucunda, çekirdeksiz ve kaba olduğunu. Boşluğun duvarı üzerinde ilk kat yayıldı “astar” olarak adlandırılan ve bu temel üzerine, zeolit ​​mineraller tevdi edilebilir.

Yerleştirme boşluğunu doldurmak üzere yeterince ilerlememiştir yana birçok akik, içi boştur ve bu gibi durumlarda son yatırma sık oluşur drusy kuvars bazen Amethystine olan uçları dışa ve kristaller, bir kristal meydana getirmek üzere boş alan yönelik -lined kavite ya da geode.

Matris içinde akik parçalanan gömülü olduğunda, serbest ayarlanır. Akik ayrışma son derece dayanıklı ve nodüller olarak kalır toprak, ya da yatırılır çakıl akışları ve kıyıları boyunca.

Akik Türleri [değiştir]

Bu bölüm değil alıntı herhangi kaynaklar. Bu bölümü geliştirmemize yardımcı olun güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek. ABD’li malzeme meydan olabilir ve kaldırılır. (Şubat 2012)
Üst kenarı boyunca bir “ruffled” görünüme sahip saydam pembe agatized mercan parçası,
Agatized Coral
Sadece tek bir gözü gösteren Meksikalı akik,,. Tepegöz akik adını aldı bir yeşil altın, kırmızı, siyah ya da diğer renkte veya kalsedon gömülü kombinasyonlar konuyu Dahil ve filamentler ve sebze büyüme düşündüren diğer formları tanzim etti dendritik ya da neden olur yosun akik. Dendritik akik manganez ve demir oksitlerin varlığı nedeniyle oluşan onları desenler gibi fern sahiptir. Olursa olsun akik kurma sırasında biriken dahil diğer tipleri sagenitic büyümeler (radyal mineral kristalleri) ve (kum, kül veya çamur gibi) entrapped döküntü parçalarını içermektedir. Bazen akik gibi bir ağaç uzuv veya kök olarak çürümüş bitkisel materyal ile sol bir boşluğu doldurur ve uzuv görünümü nedeniyle akik döküm denir. Enhydro akik, bazen hava kabarcıkları ile, küçük su kapanım içerir.

Akik Taşı

Akik Taşı

Düz parlatılmış ön düzensiz karanlık taş; uzun, spiral birçok beyaz fragmanları, “tirbuşon” kabukları koyu taş yüzer gibi görünüyor
“Turritella akik” (Elimia tenera Green River Formasyonu, Wyoming)
Turritella akik silisli oluşturulmaktadır fosil Elimia tenera (yanlışlıkla kabul Turritella) kabukları. E. tenera sarmal tatlısu olan gastropodlar birçok whorls oluşan uzun, spiral kabukları sahip. Benzer şekilde, mercan, taşlaşmış ağaç ve organik kalıntılar veya gözenekli kayaçlar diğeri de agatized olabilir. Agatized mercan genellikle şu şekilde ifade edilir Petoskey taş veya akik.

Yunan akik bulunan renkli akik tan beyaz soluk verilen bir isimdir Sicilya geri 400 M.Ö.. Yunanlılar takı ve boncuk yapmak için kullanılır. Taş yüzyıllardır etrafında olmuştu ve Sümerler ve Mısırlılar hem biliniyordu olsa da, dekorasyon ve onların dini törenlerde önemli parçaları oynamak için taş kullanılan her kim, Sicilya bu rengin herhangi akik, bir antik Yunan kolonisi kez Yunan akik denir.

 

AKİK TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
AKİK TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10X12 ARPA KESİM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • Akik Taşi
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYONLUK
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKİK TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

Akik ait kuvars mineralleri (silikon dioksit) ailesi. Kuvars sadece feldispat maden grubuna ikinci dünya kıtasal kabuk üzerinde bulunan

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

ikinci en bol mineraldir. macrocrystalline kuvars ve kriptokristalen kuvars: Kuvars seçkin ve iki ana kola ayrılır olduğunu.

Akik Kalsedon kuvars çeşitli olarak, daha spesifik kriptokristalin çeşitli altında sınıflandırılmıştır ve. Hatta bir mikroskop yardımıyla – Kriptokristalin da görülemeyen, kristal yapılar o kadar ince ve numune. Akik genellikle ‘mikrokristalin’ olarak adlandırılır; Bu terim sadece kristal yapısı diğer çoğu kriptokristalin türler biraz daha büyük olduğunu göstermektedir. o kadar ya akik tanımlamak yanlış sayılmaz yani mikro ve kriptokristalin arasındaki fark açıkça tanımlanmamıştır.
Akik belirlenmesi Yukarıya geri dön
Kriptokristalen kuvars lifli ve granül çeşitleri bölünür. elyaflı çeşitleri kalseduan kuvars olarak adlandırılır. Kalsedon kuvars renk ve desen geniş bir yelpazede ortaya çıkabilir. hafif ve sağlam renkli örnekler olarak sadece ‘kalsedon’ denir oysa Akik geleneksel, kalsedon kuvars ‘bantlı’ çeşitli olarak tanımlanır. çoğu tüketiciler için çok kafa karıştırıcı akik için alışveriş yapma mevcut akik birçok farklı çeşidi vardır. Taşlar genellikle böyle ‘bantlı akik’, ‘gibi özel ticari adları kullanarak anılacaktır Bunun nedeni carnelian aynı anda sadece kalsedon, kalsedon kuvars veya hatta düz kuvars olarak işlem yaparken,’ ve ‘sardonx’.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAM ÖZEL DİZİLİM 1.KALİTE HAS TAŞ AKİK TESBİH ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYON İÇİN UYGUN BİR ÜRÜNDÜR;SEVEREK SAKLIYABİLİRSİN.SEVDİKLERİNİZE HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

TANE BOYUTU :10X12 ARPA KESİM

TEBİH TAM BOY PÜSKÜL DAHİL : 34,5 CM

İMAME DAHİL UZUNLUK :25.5 CM

Akik Kökeni ve taş Kaynakları dön
Akik Taş Tesbih ilk bazen etrafında keşfedilen 3. veya 4. yüzyılda Theophrastus, o bulundu edildiği nehir sonra taş adında bir Yunan filozofu tarafından (BC), ‘Achates’ (Yunanca: Aχάτης). Achates River Sicilya, İtalya’da bulunan, ancak nehir yeniden adlandırıldı ve artık o zamandan beri Dirillo Nehri olarak bilinir.

bugün piyasada bulunan Akik taşlar, tüm Myanmar, Brezilya, Uruguay, Arjantin, Meksika, Botswana, Hindistan, Avustralya ve ABD de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından mevduat kaynaklanmaktadır.

Akik Taşı Tesbih  genellikle kaya çok sayıda diğer türleri yanında bulundu, ancak öncelikle volkanik kaya olarak sınıflandırılır. Agates sıklıkla granit, Melafir ve porfir olarak magmatik, tortul ve metamorfik kaya cepler içinde oluşturur. silikon dioksit Mevduat tipik badem veya top şeklindeki nodüllerin formu ve mevduat uzun süreler boyunca inşa etmeye devam olarak, paralel bantlar sürecinde oluşturulur. düzgün ve karışık türleri kalsedon, akik, yosun akik veya diğer spesifik ticari adları olarak sınıflandırılır ise bantlı örnekler, akik olarak adlandırılır.

Akik Taş Tesbih

Akik Taş Tesbih

Akik Alış ve Akik taşlı Değerini Belirleme Başa Dön
Akik Renk
Akik renk ve desen geniş oluşur. bazı renkler diğerlerine göre daha sık görülmekle beraber, hemen hemen tüm akik nedeniyle eşsiz bantlama için çok renkli olacak. Tek renkli akik doğal oluşabilir, ancak mevcut taşların günümüzde çoğu UNICOLOR elde etmek için boyalı edilmiştir. Tek renkli akik genellikle sard ve carnelian gibi belirli ticari adları kullanılarak işlem görmektedir. Akik renkler siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, kahverengi, pembe, mor ve gri içerebilir.

Genel olarak, Güney Amerika akik taşları herhangi bir özel işaretler yoksundur. Bunlar ayrıca tipik olarak oldukça mat gri renkte ortaya çıkar. şimdi tükenmiş Almanya’da Idar-Oberstein kez bol madenlerinden gelen Agates, kırmızı ve kahverengi özellikle doğal pembe, onların canlı ve güçlü renkler için tanınmış oldu.

Akik Açıklık ve Cilası
Kriptokristalen kuvars netlik ve parlaklık ile macrocrystalline kuvars tipik ayırt edilir; Kriptokristalin netlik tipik saydam opak aralıkları ve parlaklık en sık akik ve chrysocolla gibi balmumu veya mat olacaktır. Öte yandan, macrocrystalline kuvars saydam ve ametist, sitrin gibi camsı parlaklık ve kuvars gül tipik şeffaftır.

Akik Kesim ve Şekil
Agates çok büyük boyutlarda ve şekillerde çeşitli bulunabilir. Çoğu akik kendi güzelleştirmeye cabochon tr kesilir, ancak aynı zamanda serbest form levha ve düz kesimler bulunmaktadır. Ayrıca, genel olarak bu tür Cameos ve oyma gibi dekoratif tasarımları için kullanılır.

Akik Tedavisi
Akik genellikle tedavi edilmemiş ama oldukça gözenekli olduğu için kolayca renk geliştirmek için boyanabilir. akik fiyatları da boyalı ya da olup olmadığını çok uygun. Ne olursa olsun, satıcılar her zaman bildiğimiz kadarıyla her türlü tedavileri açıklamalıdır.

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

Taş bozmadan boyama için akik test etmek için çok zordur. Çoğu taş laboratuvarları bunu uygun ekipman eksikliği. Akik boncuk için popüler bir seçimdir ve takı yuvarlandı. Çoğu yuvarlandım ve akik boncuklar renk geliştirmek için boyanmaktadır. Tedavi edilmeyen örnekler var her ne kadar parlak tek renkli akik, Brezilya, özellikle de genellikle boyanmaktadır.

Akik Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: SiO2 – Silikon dioksit
Kristal yapı: Kriptokristalen – mikrokristalin agrega (üç köşeli)
Renk: Tüm renkler, çok renkli ve bantlı
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 7-6,5
Kırılma indisi: 1,530-1,540
Yoğunluk: 2,60-2,64
ayrılması: Hiçbiri
şeffaflık: opak için yarı saydam
Çift Kırılma / Birefringence: kadar 0.004
Parlaklık: Mumlu – donuk
floresan: bantları dayalı Çeşitli: Sarı, yeşil, mavi-beyaz; biraz güçlü
Akik taşlı Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
İkinci akik taşlar
akik
akik için birçok farklı ticari isimler vardır. Çoğu optik özelliklere dayalı, ancak bazı çeşitleri, iç / dış kompozisyon, ya da başka nesneler ya da mineral kapanımlar dayalı sınıflandırılarak. Çoğu ticari isimler sadece kökeni ya da diğer konumsal özellikleri bakın. Bu yöreden tabanlı ticari isimler genelde sadece taş satıcıları ve koleksiyoncular tarafından kullanılmaktadır. Çok sık yangın akik, akik jeot, akik ve oniks gibi kullanılan bazı ticari adları vardır. Çoğu zaman, tek bir akik numune, iki veya daha fazla farklı ticari isimleri altında sınıflandırılabilir.

 

Aşağıdaki akik farklı çeşitleri için kullanılan bazı ortak ticari isimler listesi aşağıdadır:

En Popüler Akik Çeşitleri:
Bantlı akik, akik, sard, akik, oniks, krizokol, göz akik, dendritik akik, yangın akik , akik geode, yosun akik ve breşleşmiş akik

Lesser Akik Çeşitleri bilinen:
Ağaç akik, akik jasper, Botsvana akik, mavi dantel akik, fosil akik, iris akik, laguna akik, peyzaj akik, doğal akik, tüp akik, yılan derisi akik, Sweetwater akik, Mohave mavi akik, Thunderegg akik, Fairburn akik, Dryhead akik, ve Lake Superior akik.
Akik bantlı Kalsedon, Kuvars ailesinin bir mineralin çok sayıda çeşitleri verilen addır. Adını Agates ilk bulundu Sicilya, içinde Achetes Nehri geliyor. Genellikle katmanlar ya da çizgili bantlı, bazı çeşitleri var “göz” işaretleri veya renk lekeler, bazı fosilleşmiş kapanımlar var, ve diğerleri katı. Toprak gökkuşağı denilen, Akik konsantrik bantlar, renksiz bir form dahil olmak üzere dünya üretebilir neredeyse her renk, formu.

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

Tarihsel, Akik Neolitik insanların eserleri ile keşfedilmiştir ve geri Babil’e muska ve süsleme kalma şifa olarak kullanılmıştır. Onun tıbbi kullanım Antik Yunan ve Mısır uygarlıkları ile devam etti ve Rusya’ya Afrika ve Orta Doğu’da yayılmış. Akik 19. yüzyıl 15 dan gelişti Almanya’da dünyaca ünlü stonecutting ve parlatma sanayi yol açtı ve bugün var. [Simmons, 6] [Mella, 67-68]

Metafiziksel, Akik düşük yoğunluğa sahiptir ve diğer taşlar daha yavaş frekansa titreşir, ancak son derece stabilize ve güçlendirme etkisi olarak kabul edilir. [Simmons, 6] Akik mikroskobik kuvars katmanlı bantlar narin görünebilir, aslında çok güçlü . Akik, duygusal, fiziksel ve zihinsel enerjiyi dengelemek için ve Yin ve Yang, evrenin pozitif ve negatif güçler uyum mükemmel. [Hall, 39]

Akik Türleri

akik taş tespih dünyası bir facinating ve sürekli gelişen yerlerinden biridir. akik türleri yüzlerce, binlerce olmasa vardır. Onlar dünya çapında bulunur. Onlar renk bantları kendi swirls ile gezegene bir merak ve sihirli getirmek. Biz ayrı sayfalarda en popüler olanları birkaç metafizik özellikleri esir var.

Mavi dantel akik . Mavi Dantel Akik Mavi Dantel Akik yumuşak, yatıştırıcı zerafet vardır; kış elinden salınan gök mavisi suları gibi. Onun zarif, yuvarlak tasarım duygular ve tutum üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Bu daha ziyade cesaret ve destek, koruma taş değil. Onun dairesel akan enerji yatıştırır, canlandırır ve yükseltip.

çılgın dantel akik Çılgın Dantel Akik . Çılgın Dantel Akik  Taşı Tesbih , ya da denir “Mutlu Dantel.” Güneşli Meksika fiesta ve dans ile ilişkili ve bunu giymek olanlara sevinç getiriyor. [Eason, 305] Bu koruma taş değil, destek ve cesaret, düşünce yükseltme ve iyimserlik teşvik. Onun zarif tasarımı, rastgele dantelli desen, zihin ve tutum uyarıcı, enerji dairesel akış oluşturur.

dendritik akik Dendritik Akik. Dendritik Akik plentitude ve Taş olarak bilinir. Bu iş tarım çabalara hayatın her alanında bolluk ve dolgunluk, getiriyor. Bu antik Yunan dryads, ormanlık ve ağaç ruhları ile ilişkili olduğu ve iyi bir hasat sağlamak için ekim zamanında alanlarında toprağa verildi.

yangın akik Yangın Akik . Mutlak mükemmellik manevi alev olarak bilinen Yangın Akik, derin kahverengi kristal içinde kilitli büyük bir gizem taşır. Sadece taş dokunma ihtiyacı ve ateşli köz tutuşturmak. onun derinliklerine Peer ve alevler kendi odalarına içinde sıçrama. yakından incelemek ve neredeyse size sırlarını gösterecektir. Neredeyse.

Akik Taşlı Tesbih

Akik Taşlı Tesbih

laguna akik Laguna Akik. Laguna Akik, dünyanın en çok övgü bantlı akik olduğunu. Onun son derece sıkı bantlama ve kırmızı ve kırmızı canlı tonları ile tanınır. Laguna Akik Chihuahua, Meksika eyaletinde uzak dağ kabaca dört mil kare kapsayan bir alanda yer almaktadır.

yosun renkli akik Moss Akik. Tarih ve tüm kültürlere boyunca, Moss Akik bahçıvanlar ve tarımın kristal olarak bilinmektedir. Onları insan organik sistemi ile etkileşim için güç veren geçmişin aşiret rahipler, bir mucizevi şifa taşı olarak kabul edildi ve savaşçılar güçlü ve muzaffer hale getirmek için bir tılsım olarak kullanılmıştır.

Akik nedir?

Akik mikrokristalin kuvars saydam bir çeşittir. Bu arzu edilen kalite ve renk olduğunda yarı değerli taş olarak kullanılır. Akik genellikle magmatik kayaçların boşluklarında yeraltı suyundan silis birikimi ile oluşturur. boşluğun duvarları etrafında konsantrik tabakalar halinde veya boşluğun altından kadar bina yatay tabakalar halinde akik mevduat. Bu yapılar birçok akik karakteristik bantlı desenleri üretmek.

, Kahverengi, beyaz, kırmızı, gri, pembe, siyah ve sarı: Akik içeren geniş bir renk yelpazesi oluşur. Renkler kirlilikler nedeniyle ve akik içinde şeritler olarak ortaya ç. Farklı bileşimlerin yeraltı boşluğuna sızan değişik renklerde üretildi. Bir boşluk içinde bantlama su kimyası değişim kaydıdır. Bu bantlama birçok akik popüler bir taş yapmak ilginç renk ve desen verir.

Cilalı akik levha
İlginç bir geçmişi olan bir nodülün kesilen bir cilalı akik levha. Nodül ilk silis yatay tabakalanma, sonra konsantrik dolgulaması ve nihayet yatay dolum ilk dolgu edildi.

Akik Taş:

Agates binlerce yıldır taşlar olarak kullanılmıştır. Onlar insanlar tarafından moda eski taşların bazıları idi. Bugün cabochons, taneler, küçük heykel ve paperweights ve kitap dayayacakları gibi fonksiyonel nesneler halinde kesilir. Akik cabochons popüler ve yüzük, küpe, kolye ve diğer takı nesneleri kullanılmaktadır. Akik Taşı Tesbih boncuklar yaygın kolye ve küpe içine yapılır. Bazı mermer olarak kullanılmıştır.

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

Akik kitap ayracı
Büyük bir akik nodül kesilmiş kitap dayayacakları bir çifti. Mavi renkli boya ile üretilmiştir. Görüntü © Geology.com.

Eskitme Akik:

Akik en popüler yuvarlanan kaba. Genellikle ucuz ve başlangıç ​​ile iyi sonuçlar karıştırılabilir. Bu yedi bir sertliğe sahip ve Jasper ve kuvars çeşitlerinin herhangi biri ile karıştırılabilir.

Peyzaj akik
Bir “Monument Valley” sahne verir peyzaj akik bir cilalı levha. İlginç peyzaj akik koleksiyoncular tarafından çok değerlidir. Görüntü. © Geology.com.

Akik Hakkında Daha Fazla Bilgi:

Çoğu akik etkileyici renkler ve desenler vardır. Ancak, akik kolayca boyayı kabul gözenekli bir malzemedir. taş ticaretinde satılan olağanüstü renkli akik çoğu boyalı edilmiştir. Nadiren bir akik renk desenleri ilginç manzara sahneleri oluşturur. Bu koleksiyoncular tarafından aranır.

ve İnançlar
Kategoriler: Gemstones,
takı
Etiketler: akik,
Mücevher,
değerli taşlar,
değerli taşlar inançlar,
değerli taşlar tarihi
15 Yorumlar
pizap.com14420386378532
Akik silis, tahıl ve renk parlaklığı onun inceliği ile karakterize başta kalsedon, bir çeşittir. Akik kaya çeşitli bulunabilir rağmen, klasik volkanik kayalar ile ilişkilidir ve bazı metamorfik kayaçların yaygın olabilir.

Akik Taş Tesbih  hardstone oyma sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir ve antik dünyada yaygın kullanımını gösteren antik bir dizi olarak kurtarıldı; Örneğin, Girit Knossos yerinde arkeolojik kurtarma Tunç Çağı Minos kültürünün rolünü göstermektedir. Ünlü antik Mısır scarabs akik yapılır. Agates birçok formlarda ve renk gelir ve şifa ve iyi şanslar getirmek için kullanılan en eski taşların arasında yer almaktadır.

Akik Tesbih

Akik Tesbih

Agates süs objeleri ve broşlar, kağıt bıçakları, inkstands ve mühürler de dahil olmak üzere pratik öğeleri, hem de yapmak için tarihin kullanılmıştır. Buna ek olarak, ezilme ve kimyasal karıştırmak için havan ve havan yapmak için kullanışlı olmuştur.

Bazen 4 ve 3 yüzyıllar arasında, bugünkü Sicilya: (Aχάτης Yunanca) taş nehir Achates ve sahil şeridinde taş keşfetti Theophrastus, bir Yunanlı filozof ve doğabilimci, tarafından adı verildi. Renkli akik ve diğer kalsedonların şimdi Dirillo denilen Achates Nehri, 3000 yıl önce elde edilmiştir.

Adı “akik” Sicilya nehir Achates, o akik büyük miktarlarda bulunmuştur birincilik için Yunanca kelime türetilmiştir.

Erken Tarihi / Mitoloji

Sümerler yüksek konuda akik düzenledi. Bunlar mühür yüzük, mühür taşı kullanılmış ve mücevher. Efsane Mithridates Pontus Kralı, akik yapılmış iki bin kase bir koleksiyon (bazı efsaneleri dört bin gibi yüksek sayıda) sahiptir o vardır.

Avrupa’da müze sergiler kanıtlamak gibi Rönesans döneminde Bizans İmparatorluğu ve Avrupa telif, aynı zamanda büyük koleksiyoncular idi. Persler ve Araplar genellikle halkalar için taşlar kullanılmış, ve Kuran’dan taş gibi ayetlerin içine isimlerini bölmek istiyorum.

kik sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir hardstone oyma ve antik dünyanın yaygın kullanımını gösteren antik bir dizi olarak kurtarıldı; Örneğin, arkeolojik kurtarma Knossos sitenin Girit rolünü göstermektedir Tunç Çağı Minos kültürü. [4]

Oluşumu ve özellikleri [değiştir]

Botsvana akik
Çoğu akik olarak ortaya nodüller halinde volkanik kayalar ya da antik lavlar tarafından üretilen eski boşluklarda, uçucu sonra duvarların üzerine düzenli katmanlar halinde biriken silisli madde ile, tamamen veya kısmen, doldurulmuş orijinal erimiş kitle içinde. Akik ayrıca granitik müdahaleci kitleler tarafından Altta volkanik ya da değiştirilmiş kaya damarları veya çatlakları doldurmak bilinmektedir. Bu tür akik, kesildiğinde enine, bir arkaya sergileyen paralel genellikle aşırı bölgesinin hatları olmama bölümüne bir banded görünümünü veren,. Bu tür taşlar bantlı akik, kurdele akik ve çizgili akik olarak bilinir.

Sıradan bir akik oluşturulmasında, içeren sular muhtemel olduğu silika çözeltisi türetilmiş lav silikatların bazı ayrışmasından, belki de, kaya ile kendisini-süzülerek ve iç kısmında bir silikatlı kaplama tevdi veziküller . Bantları, böylece çözeltinin karakter ya da çökelmesi şartlarındaki varyasyonlar, ardışık tabakalar halinde karşılık gelen bir varyasyonu neden olabilir kalkedondan kristalin katmanları ile sık sık alternatif kuvars. Birkaç buhar veziküller kaya hala iken birleştirmek olabilir viskoz ve böylece olağanüstü büyüklükte bir akik ev olabilir büyük bir boşluğu oluşturur; böylece Brezilyalı geode ile kaplı ametist ve sergilendi 35 ton ağırlığındaki Düsseldorf Sergisi Belki akik kimyası en kapsamlı yorum Moxon tarafından yapılan son metin aşağıda belirtilen olduğu 1902 arasında.

Akik Taş Tesbih

Akik Taş Tesbih

Akik “deri” oluşturan bir kavite duvarında ilk depozito, gibi, genellikle koyu yeşilimsi mineral madde seladonit, delessite ya da “yeşil yeryüzünde zengin olan” demir muhtemelen ayrışma türetilen ojit çevreleyen volkanik kaya. Bu yeşil silikat bir kahverengi değiştirilmesi yol açabilir demir oksit (limonit akik-nodülün dışındaki bir paslı görünüm üreten). Dış yüzeyi matris kurtulmuş bir akik, genellikle görünüşte orijinal kaplamanın kaldırılması sonucunda, çekirdeksiz ve kaba olduğunu. Boşluğun duvarı üzerinde ilk kat yayıldı “astar” olarak adlandırılan ve bu temel üzerine, zeolit ​​mineraller tevdi edilebilir.

Yerleştirme boşluğunu doldurmak üzere yeterince ilerlememiştir yana birçok akik, içi boştur ve bu gibi durumlarda son yatırma sık oluşur drusy kuvars bazen Amethystine olan uçları dışa ve kristaller, bir kristal meydana getirmek üzere boş alan yönelik -lined kavite ya da geode.

Matris içinde akik parçalanan gömülü olduğunda, serbest ayarlanır. Akik ayrışma son derece dayanıklı ve nodüller olarak kalır toprak, ya da yatırılır çakıl akışları ve kıyıları boyunca.

Akik Türleri [değiştir]

Bu bölüm değil alıntı herhangi kaynaklar. Bu bölümü geliştirmemize yardımcı olun güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek. ABD’li malzeme meydan olabilir ve kaldırılır. (Şubat 2012)
Üst kenarı boyunca bir “ruffled” görünüme sahip saydam pembe agatized mercan parçası,
Agatized Coral
Sadece tek bir gözü gösteren Meksikalı akik,,. Tepegöz akik adını aldı bir yeşil altın, kırmızı, siyah ya da diğer renkte veya kalsedon gömülü kombinasyonlar konuyu Dahil ve filamentler ve sebze büyüme düşündüren diğer formları tanzim etti dendritik ya da neden olur yosun akik. Dendritik akik manganez ve demir oksitlerin varlığı nedeniyle oluşan onları desenler gibi fern sahiptir. Olursa olsun akik kurma sırasında biriken dahil diğer tipleri sagenitic büyümeler (radyal mineral kristalleri) ve (kum, kül veya çamur gibi) entrapped döküntü parçalarını içermektedir. Bazen akik gibi bir ağaç uzuv veya kök olarak çürümüş bitkisel materyal ile sol bir boşluğu doldurur ve uzuv görünümü nedeniyle akik döküm denir. Enhydro akik, bazen hava kabarcıkları ile, küçük su kapanım içerir.

Akik Taşı

Akik Taşı

Düz parlatılmış ön düzensiz karanlık taş; uzun, spiral birçok beyaz fragmanları, “tirbuşon” kabukları koyu taş yüzer gibi görünüyor
“Turritella akik” (Elimia tenera Green River Formasyonu, Wyoming)
Turritella akik silisli oluşturulmaktadır fosil Elimia tenera (yanlışlıkla kabul Turritella) kabukları. E. tenera sarmal tatlısu olan gastropodlar birçok whorls oluşan uzun, spiral kabukları sahip. Benzer şekilde, mercan, taşlaşmış ağaç ve organik kalıntılar veya gözenekli kayaçlar diğeri de agatized olabilir. Agatized mercan genellikle şu şekilde ifade edilir Petoskey taş veya akik.

Yunan akik bulunan renkli akik tan beyaz soluk verilen bir isimdir Sicilya geri 400 M.Ö.. Yunanlılar takı ve boncuk yapmak için kullanılır. Taş yüzyıllardır etrafında olmuştu ve Sümerler ve Mısırlılar hem biliniyordu olsa da, dekorasyon ve onların dini törenlerde önemli parçaları oynamak için taş kullanılan her kim, Sicilya bu rengin herhangi akik, bir antik Yunan kolonisi kez Yunan akik denir.