OTANT�K TA�

DUMANLI KUVARS TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

KOLEKSİYON TESBİHLER
DUMANLI KUVARS TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 12MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DUMANLI KUVARS TESBİH
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON
 • ÖZEL KUTUSUNDA

DUMANLI KUVARS TAŞI TESBİH

Dumanlı Kuvars Anlamı ve  Karanlık taşlar alanında, Dumanlı Kuvars, siyah ve kahverengi tonlarında içine ışık

Dumanlı Kuvars Tesbih

Dumanlı Kuvars Tesbih

çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunuyor. Soluk ve duman gibi karanlık bir tutam olarak gerçeküstü ve gece yarısı sularında net ya da sıcak ve yangın bir konyak gibi zengin kristalleri ile, bu mineral Mother Earth ile bağlantısını onurlandırıyor. Bu derin fiziksel düzlem içine köklü edilecek

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ AKSAMLI ÖZEL OSMANLI DİZİMİ 12MM 1.KALİTE HAS TAŞ DUMANLI KUVARS TESBİH ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

TESBİH TANE ÖLÇÜ : 12 MM (33 LÜK)

TESBİH BOY İMAME UZUNLUĞU : 20 CM

TAM BOY : 32 CM 

TAŞ:1.KALİTE DUMANLI KUVARS

vücudun aşağı taç beyaz ışık enerjisini çizim Kök Çakra bir tılsım, doğal dünyada bir çapa vardır. Vücudun içindeki ilkel güçlerin hareketini başlatır ve saflaştırılmış bir şekilde kişinin hayatta kalma içgüdüleri harekete geçirir. Bu güç ve istikrar ve Dünya’yı yürüyüş ve insan formunu yaşayan kişisel gurur duygusu getiriyor. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars Güç bir taş olarak da bilinir. Antik Druidler için kutsal olduğunu ve Dünya tanrı ve tanrıçaların güçlü karanlık güç anlamına. Diğer kültürlerde bu öbür ruhları güdümlü Şaman ritüelleri ve kabile törenlerinde görev ve alt alemlerin ruhları ile bağlanmak için büyü ve scrying da kullanılmıştır. Dumanlı Kuvars en olağanüstü güç, sonra ve şimdi, korumak ve bu dünyaya fiziksel ve ruhsal zemin biri ve emme ve negatif enerjinin önemli miktarda dönüştürmek ve doğal nötralize edilmesi Dünya’ya serbest bırakmak için yeteneği yatıyor. Bu psişik saldırı, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyon yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. [101 Salon, 192] [Salonu, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606- 607] [glimmerdream.com]

Dumanlı Kuvars Taş Tesbih

Dumanlı Kuvars Taş Tesbih

Dumanlı Kuvars İskoçya, taşla en uzun tarihsel birliği ile bir ülkenin milli bir mücevher olduğunu. Onlar Morion bulunan siyah kristaller koyu kahverengi çağırarak, İskoç dağlık Cairngorm Dağları kahverengimsi-gri Kuvars mayınlı, M.Ö. 300 civarında İngiliz adalarını kolonize başladı Keltler, ve sarı-kahverengi grimsi kahverengi kristaller Cairngorm Onlar bulunduğu dağlarda sonra. Bu taşlar sonunda takı, omuz broş ve İskoç eteği pimleri şeklinde Highlander giyim için belirgin süsleme oldu ve silah kolları, özellikle İskoç hançer Sgian Dubh hala düzgün bir parçası olan bir “çorap bıçak” güç taş gibi plili elbise üniforma. ] dönem “Dumanlı Kuvars” ilk 1837 yılında JS Dana tarafından taş dünyasına bildirildi ve duman benzetilen olmuştu rengi seçildi. [Melody En , 741]

Dumanlı Kuvars kolayca dünyada birçok yerlerde bulunur. Kuvars çeşitli, bazen sarımsı-kahverengi koyu kahverengi ve siyah, soluk, Dumanlı gri renk arasında değişen bir silikon dioksit mineraldir. Bu kristaller, drusy veya büyük formda oluşturur ve renk alüminyum ve doğal taşın ışınlama yabancı maddelerin neden olur. Dumanlı Kuvars neredeyse opak olabilir rağmen, hemen hemen her zaman saydam şeffaftır. Piyasada birçok taşlar yapay kristaller karanlık açmak için radyum veya x-ışınları ile tedavi edilmiştir

 

Temizle Kuvars ve genellikle şeffaflık eksik, genellikle bakarak çok karanlık ve doğal bulunmaktadır. İskoç adlı olsa, kelime Morion kökeni “, baneful veya iğrenç” Yunanca terim gelmiş olabilir veya anlam Fransız Moreau, gelen “kara”. Adı da kötü için, eski bir Alman kelime quadertz ilgili olabilir mineral. Her halükarda, morion Dumanlı Kuvars için, Almanca Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlı olduğunu. Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla olarak pazarlanan olmuştur “Dumanlı Topaz.” [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] [ Raphael 92]

Metafizik dünyada, Dumanlı Kuvars topraklama ve temizliği için en etkili kristaller biridir. Yalnız veya diğer Kuvars ile doğal harmanlanmış, mevcut en iyi şifa bazı araçları sağlar. Bazı çeşitleri şunlardır:

DUMANLI KUVARS TESBİH

DUMANLI KUVARS TESBİH

Brandberg Dumanlı Kuvars – Bir derece yüksek titreşimli kristal birlikte Ametist, Clear ve Dumanlı Kuvars olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunan ve dikkat çekici fantomlardan, enhydros ve diğer nadir oluşumları ve kapanımlar ile aşılanmış. Saf bilinç attunes ve İlahi Kaynak ile yeniden düzenlemek için kendi eterik plana bir geri yükleme kapasitesine sahip şifa ve mükemmellik güçlü bir tılsım olduğunu. (Komple bilgi için Brandberg Ametist sayfasına bakınız.)
Dumanlı Kuvars Ametist – Ametist ve Dumanlı Kuvars bir arada, sık sık bir noktaya içinde bir hayalet ya da ayrı yama olarak dahil; ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Vücudun içine mümkün olan en yüksek ruhani enerjileri, daha sonra gerekçesiyle enerji irtibata yardımcı olur. Özellikle Üçüncü Göz at takas kurumlar, istenmeyen etkilere ve ekleri için mükemmel ve psişik saldırı ve uzaylı istilası karşı korur. Daha önce bir mistik evlilik yapmış ve halen yüksek ruhsal çakralar olarak iç içe olanlar arasında kopukluk yardımcı olur. Bu taş güçlendirir ve enerji iki yönlü akışını yaratarak, ses şifa yönlendirir.

Dumanlı Kuvars Citrine – kristal berraklığındaki koyu kahverengimsi-sarı yamalar ile karakterize Citrine ve Dumanlı Kuvars, bir arada; Kişinin ruhsal yolundan ve metafizik yetenekleri arttırıcı ve günlük gerçekliğe içine topraklama için tıkanıklıkları kaldırılması için mükemmel. Citrine çeşitli olarak, bu kristal negatif enerjiyi tutmayın ve temizlik ihtiyacı asla gelmez. Diğer hayatlarında alınan yeminini, yoksulluk ve iffet özellikle yeniden çerçeveleme yardımcı ve eski inanç ve bir aşağı mire düşünce formları gitmesine izin verir. Bu bir mevcut koşullar veya genişleme engeller ve bereket yol açan bir çevrenin dışına hareket etmesine olanak sağlar.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Morion – Siyah Dumanlı Kuvars nadir doğal ışınlanmış, çok koyu kahverengi, genellikle Dolomit veya diğer minerallerle onun kalkan ve detoksifiye özelliklerini geliştirmek eklenmiş. Yavaşça, duygusal durumları ve travma şifa güven eksikliği üstesinden ve stres ve gerginlik baş etmede bir desteklemektedir. Bu uyanıklığı ve üretkenliği teşvik ve bir şevk ile önemli görevler mücadele yardımcı olur.

Cairngorm – Cairngorm Dağları sarımsı-kahverengi Dumanlı Kuvars; karanlığın kalbine ışık getiriyor. Bu ışık bulmak için negatif enerjiler ile uğraşırken karanlık yerlere ya da gölge dünyalar geçme ya da güvenli bir tutmak için olağanüstü ve meditasyon ve yolculuk sırasında alfa, beta, teta beyin dalgalarını ve sentez yeteneği için.
(; Ayrıca Michael GIENGER tarafından Kristaller Şifa Daha fazla bilgi için, Judy Hall tarafından Kristal İncil 2, Kristallerin Ansiklopedisi ve 101 Güç Kristaller bkz.)

Dumanlı Kuvars gerekçesiyle Dünya’ya içine emer neredeyse tüm negatiflik rağmen, onun uyanıklık sabittir. Enerjik bir düzenli olarak bu kristali temizlik hala tavsiye edilir. [Simmons, 366]

Dumanlı Kuvars Nedir?

Dumanlı kuvars tesbih kristal bir renk çeşitliliği olan kuvars. Siyah görünüyor ki bu kadar karanlık bir kahverengi hafif sarımsı kahverengi arasında değişmektedir. Daha az arzu numuneler grimsi kahverengi renge sahiptir. Bir şekilde kesildiğinde gem, kırmızımsı kahverengi renk bir orangish kahverengi taşlar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Çevre kaya yayılan doğal radyasyon, kristal kuvars içinde alüminyum kirlilikler etrafında renk merkezleri aktive olduğunda dumanlı kuvars renk elde edilir. Demir saflığını bozan maddelerle çevrelenen renk merkezleri aktivasyonundan benzer şekilde Ametist oluşur.

DUMANLI KUVARS TESBİH

DUMANLI KUVARS TESBİH

Faceted Dumanlı Kuvars: dumanlı kuvars Zengin kahverengi yönlü taşlar, Brezilya’da mayınlı malzemeden tüm kesim. Soldan sağa onlar 14.84 x 11.01 milimetre ölçen bir 5.28 karat armut içbükey kesim vardır; 14.09 milimetre ölçme yuvarlak 7.4 karat; ve 7.16 karat yastık dama kesim 12.19 x 12.15 milimetre ölçme.

Dumanlı Kuvars kullanır

Dumanlı kuvars yönlü ya da taneleri ve cabochons halinde kesilir. Bu taşlar genellikle kahverengi renk sarımsı kahverengi gibi insanlar için yüzük, kolye, kolye, küpe, broş ve kullanılmaktadır.

Koyu kahverengi renk ile dumanlı kuvars genellikle erkekler yüzük ve kol düğmeleri kullanılır. Viktorya Döneminde İrlanda Mourne dağlarından koyu kahverengi taşlar genellikle takı yas kullanılmıştır.

Dumanlı kuvars düşük bir fiyatı vardır ve büyük parçalar kolayca elde edilir, çünkü faset öğrenme insanların favori uygulama malzemesidir. Ayrıca, sık sık bir et malzemesi olarak kullanılır.
Dumanlı kuvars gri, yarı saydam çeşittir kuvars. Neredeyse opak bir kahverengimsi-gri kristal neredeyse tam şeffaflık netlikte değişmektedir. Bazıları da siyah olabilir. [6] diğer quartz taşlar gibi, bir olan silisyum dioksit kristal. Ücretsiz silikondan dumanlı renk sonuçları, doğal ışıma yoluyla silikon dioksit oluşan.

Siyah opak çeşitli bir çok koyu kahverengi Morion olarak bilinir. Morion dumanlı kuvars Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır. [7] ad olarak mormorion bir yanlış okunmasıyla olan Pliny the Elder. [8] Bu 5.4 bir yoğunluğa sahiptir.

Cairngorm [değiştir]
Cairngorm dumanlı kuvars çeşididir kristal bulunan Cairngorm Dağları arasında İskoçya. Bazı örnekler, gri-kahverengi ama genellikle, bir duman san-kahverengi bir renge sahiptir.

Bu İskoç kullanılan takı ve bir dekorasyon olarak etek pimleri ve kolları Sgian dubhs (anglicised: süslü hançer DHU). Bilinen en büyük Cairngorm kristal 23.6 olduğu kg (52 kiloluk bir) örnek tutulan Braemar Castle.

Dumanlı Kuvars kahverengi “dumanlı” çeşididir Kuvars. Hafif grimsi kahverengi derin siyaha renk olarak değişmektedir. Dumanlı Kuvars opak olabilir, ama zaman bile onun karanlık renk gölgede, saydam için hemen hemen her zaman şeffaf olabilir. Dumanlı Kuvars çok yaygındır ve bir tarihsel açıdan önemli taş değildi. Sadece çok son zamanlarda popüler bir taş haline gelmiştir.
Kimyasal formül SiO 2
Renk Kahverengi, Siyah
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Vitreus
Dilinim Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars
TÜM HAKKINDA
Dumanlı Kuvars uygun bir taştır ve takı popüler hale gelmiştir. Çok yaygın ve sık sık eksik olduğu kusur s, küçük Dumanlı Kuvars taşlar nadiren rastlanır. Aslında, değerli taşlar birkaç yüz ulaşabilir karat minimal kusurları ile s. Dumanlı Kuvars rengi doğal sebep olduğu düşünülmektedir ışınlama Kuvars. Ve Citrine bazen kahverengimsi belirti vardır, Kuvars turuncu çeşitli sarı ve taş böylece Citrine ve Dumanlı Kuvars arasında borderlined edilebilir.

Dumanlı Kuvars Tespih

Dumanlı Kuvars Tespih

KULLANIMI
Dumanlı Kuvars önemli bir kahverengi bir taştır ve takı çeşitli formunda kullanılır. Özellikle halka ve kolye centerpieces olarak kullanılır. Lesser kaliteli taşlar, genellikle açık renk olan, olarak kesilir cabochon s veya yuvarlandı boncuk içine. Büyük küreler ve oymalar da Dumanlı Kuvars kesilir.

DİĞER İSİMLER
Smokey Quartz
ÇEŞİTLERİ
Cairngorm – Eşanlamlı eğer Dumanlı Kuvars. Bu terim özellikle de bulunursa Cairngorm Dağları mevduat için çoğunlukla İskoçya’da kullanılır.
Morion – Opak siyah Dumanlı Kuvars.

DUMANLI KUVARS KAYNAKLARI
Dumanlı Kuvars dünyada bulunur. Önemli mevduat Brezilya, Madagaskar, Mozambik, Avustralya, İsviçre, İskoçya ve ABD’de (Colorado ve New Hampshire) var.

DUMANLI KUVARS TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

KOLEKSİYON TESBİHLER
DUMANLI KUVARS TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 12MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DUMANLI KUVARS TESBİH
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

DUMANLI KUVARS TAŞI TESBİH

Dumanlı Kuvars Anlamı ve  Karanlık taşlar alanında, Dumanlı Kuvars, siyah ve kahverengi tonlarında içine ışık

Dumanlı Kuvars Tesbih

Dumanlı Kuvars Tesbih

çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunuyor. Soluk ve duman gibi karanlık bir tutam olarak gerçeküstü ve gece yarısı sularında net ya da sıcak ve yangın bir konyak gibi zengin kristalleri ile, bu mineral Mother Earth ile bağlantısını onurlandırıyor. Bu derin fiziksel düzlem içine köklü edilecek

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ AKSAMLI ÖZEL OSMANLI DİZİMİ 12MM 1.KALİTE HAS TAŞ DUMANLI KUVARS TESBİH ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

TESBİH TANE ÖLÇÜ : 12 MM (33 LÜK)

TESBİH BOY İMAME UZUNLUĞU : 20 CM

TAM BOY : 32 CM 

TAŞ:1.KALİTE DUMANLI KUVARS

vücudun aşağı taç beyaz ışık enerjisini çizim Kök Çakra bir tılsım, doğal dünyada bir çapa vardır. Vücudun içindeki ilkel güçlerin hareketini başlatır ve saflaştırılmış bir şekilde kişinin hayatta kalma içgüdüleri harekete geçirir. Bu güç ve istikrar ve Dünya’yı yürüyüş ve insan formunu yaşayan kişisel gurur duygusu getiriyor. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars Güç bir taş olarak da bilinir. Antik Druidler için kutsal olduğunu ve Dünya tanrı ve tanrıçaların güçlü karanlık güç anlamına. Diğer kültürlerde bu öbür ruhları güdümlü Şaman ritüelleri ve kabile törenlerinde görev ve alt alemlerin ruhları ile bağlanmak için büyü ve scrying da kullanılmıştır. Dumanlı Kuvars en olağanüstü güç, sonra ve şimdi, korumak ve bu dünyaya fiziksel ve ruhsal zemin biri ve emme ve negatif enerjinin önemli miktarda dönüştürmek ve doğal nötralize edilmesi Dünya’ya serbest bırakmak için yeteneği yatıyor. Bu psişik saldırı, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyon yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. [101 Salon, 192] [Salonu, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606- 607] [glimmerdream.com]

Dumanlı Kuvars Taş Tesbih

Dumanlı Kuvars Taş Tesbih

Dumanlı Kuvars İskoçya, taşla en uzun tarihsel birliği ile bir ülkenin milli bir mücevher olduğunu. Onlar Morion bulunan siyah kristaller koyu kahverengi çağırarak, İskoç dağlık Cairngorm Dağları kahverengimsi-gri Kuvars mayınlı, M.Ö. 300 civarında İngiliz adalarını kolonize başladı Keltler, ve sarı-kahverengi grimsi kahverengi kristaller Cairngorm Onlar bulunduğu dağlarda sonra. Bu taşlar sonunda takı, omuz broş ve İskoç eteği pimleri şeklinde Highlander giyim için belirgin süsleme oldu ve silah kolları, özellikle İskoç hançer Sgian Dubh hala düzgün bir parçası olan bir “çorap bıçak” güç taş gibi plili elbise üniforma. ] dönem “Dumanlı Kuvars” ilk 1837 yılında JS Dana tarafından taş dünyasına bildirildi ve duman benzetilen olmuştu rengi seçildi. [Melody En , 741]

Dumanlı Kuvars kolayca dünyada birçok yerlerde bulunur. Kuvars çeşitli, bazen sarımsı-kahverengi koyu kahverengi ve siyah, soluk, Dumanlı gri renk arasında değişen bir silikon dioksit mineraldir. Bu kristaller, drusy veya büyük formda oluşturur ve renk alüminyum ve doğal taşın ışınlama yabancı maddelerin neden olur. Dumanlı Kuvars neredeyse opak olabilir rağmen, hemen hemen her zaman saydam şeffaftır. Piyasada birçok taşlar yapay kristaller karanlık açmak için radyum veya x-ışınları ile tedavi edilmiştir

 

Temizle Kuvars ve genellikle şeffaflık eksik, genellikle bakarak çok karanlık ve doğal bulunmaktadır. İskoç adlı olsa, kelime Morion kökeni “, baneful veya iğrenç” Yunanca terim gelmiş olabilir veya anlam Fransız Moreau, gelen “kara”. Adı da kötü için, eski bir Alman kelime quadertz ilgili olabilir mineral. Her halükarda, morion Dumanlı Kuvars için, Almanca Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlı olduğunu. Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla olarak pazarlanan olmuştur “Dumanlı Topaz.” [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] [ Raphael 92]

Metafizik dünyada, Dumanlı Kuvars topraklama ve temizliği için en etkili kristaller biridir. Yalnız veya diğer Kuvars ile doğal harmanlanmış, mevcut en iyi şifa bazı araçları sağlar. Bazı çeşitleri şunlardır:

DUMANLI KUVARS TESBİH

DUMANLI KUVARS TESBİH

Brandberg Dumanlı Kuvars – Bir derece yüksek titreşimli kristal birlikte Ametist, Clear ve Dumanlı Kuvars olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunan ve dikkat çekici fantomlardan, enhydros ve diğer nadir oluşumları ve kapanımlar ile aşılanmış. Saf bilinç attunes ve İlahi Kaynak ile yeniden düzenlemek için kendi eterik plana bir geri yükleme kapasitesine sahip şifa ve mükemmellik güçlü bir tılsım olduğunu. (Komple bilgi için Brandberg Ametist sayfasına bakınız.)
Dumanlı Kuvars Ametist – Ametist ve Dumanlı Kuvars bir arada, sık sık bir noktaya içinde bir hayalet ya da ayrı yama olarak dahil; ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Vücudun içine mümkün olan en yüksek ruhani enerjileri, daha sonra gerekçesiyle enerji irtibata yardımcı olur. Özellikle Üçüncü Göz at takas kurumlar, istenmeyen etkilere ve ekleri için mükemmel ve psişik saldırı ve uzaylı istilası karşı korur. Daha önce bir mistik evlilik yapmış ve halen yüksek ruhsal çakralar olarak iç içe olanlar arasında kopukluk yardımcı olur. Bu taş güçlendirir ve enerji iki yönlü akışını yaratarak, ses şifa yönlendirir.

Dumanlı Kuvars Citrine – kristal berraklığındaki koyu kahverengimsi-sarı yamalar ile karakterize Citrine ve Dumanlı Kuvars, bir arada; Kişinin ruhsal yolundan ve metafizik yetenekleri arttırıcı ve günlük gerçekliğe içine topraklama için tıkanıklıkları kaldırılması için mükemmel. Citrine çeşitli olarak, bu kristal negatif enerjiyi tutmayın ve temizlik ihtiyacı asla gelmez. Diğer hayatlarında alınan yeminini, yoksulluk ve iffet özellikle yeniden çerçeveleme yardımcı ve eski inanç ve bir aşağı mire düşünce formları gitmesine izin verir. Bu bir mevcut koşullar veya genişleme engeller ve bereket yol açan bir çevrenin dışına hareket etmesine olanak sağlar.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Morion – Siyah Dumanlı Kuvars nadir doğal ışınlanmış, çok koyu kahverengi, genellikle Dolomit veya diğer minerallerle onun kalkan ve detoksifiye özelliklerini geliştirmek eklenmiş. Yavaşça, duygusal durumları ve travma şifa güven eksikliği üstesinden ve stres ve gerginlik baş etmede bir desteklemektedir. Bu uyanıklığı ve üretkenliği teşvik ve bir şevk ile önemli görevler mücadele yardımcı olur.

Cairngorm – Cairngorm Dağları sarımsı-kahverengi Dumanlı Kuvars; karanlığın kalbine ışık getiriyor. Bu ışık bulmak için negatif enerjiler ile uğraşırken karanlık yerlere ya da gölge dünyalar geçme ya da güvenli bir tutmak için olağanüstü ve meditasyon ve yolculuk sırasında alfa, beta, teta beyin dalgalarını ve sentez yeteneği için.
(; Ayrıca Michael GIENGER tarafından Kristaller Şifa Daha fazla bilgi için, Judy Hall tarafından Kristal İncil 2, Kristallerin Ansiklopedisi ve 101 Güç Kristaller bkz.)

Dumanlı Kuvars gerekçesiyle Dünya’ya içine emer neredeyse tüm negatiflik rağmen, onun uyanıklık sabittir. Enerjik bir düzenli olarak bu kristali temizlik hala tavsiye edilir. [Simmons, 366]

Dumanlı Kuvars Nedir?

Dumanlı kuvars tesbih kristal bir renk çeşitliliği olan kuvars. Siyah görünüyor ki bu kadar karanlık bir kahverengi hafif sarımsı kahverengi arasında değişmektedir. Daha az arzu numuneler grimsi kahverengi renge sahiptir. Bir şekilde kesildiğinde gem, kırmızımsı kahverengi renk bir orangish kahverengi taşlar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Çevre kaya yayılan doğal radyasyon, kristal kuvars içinde alüminyum kirlilikler etrafında renk merkezleri aktive olduğunda dumanlı kuvars renk elde edilir. Demir saflığını bozan maddelerle çevrelenen renk merkezleri aktivasyonundan benzer şekilde Ametist oluşur.

DUMANLI KUVARS TESBİH

DUMANLI KUVARS TESBİH

Faceted Dumanlı Kuvars: dumanlı kuvars Zengin kahverengi yönlü taşlar, Brezilya’da mayınlı malzemeden tüm kesim. Soldan sağa onlar 14.84 x 11.01 milimetre ölçen bir 5.28 karat armut içbükey kesim vardır; 14.09 milimetre ölçme yuvarlak 7.4 karat; ve 7.16 karat yastık dama kesim 12.19 x 12.15 milimetre ölçme.

Dumanlı Kuvars kullanır

Dumanlı kuvars yönlü ya da taneleri ve cabochons halinde kesilir. Bu taşlar genellikle kahverengi renk sarımsı kahverengi gibi insanlar için yüzük, kolye, kolye, küpe, broş ve kullanılmaktadır.

Koyu kahverengi renk ile dumanlı kuvars genellikle erkekler yüzük ve kol düğmeleri kullanılır. Viktorya Döneminde İrlanda Mourne dağlarından koyu kahverengi taşlar genellikle takı yas kullanılmıştır.

Dumanlı kuvars düşük bir fiyatı vardır ve büyük parçalar kolayca elde edilir, çünkü faset öğrenme insanların favori uygulama malzemesidir. Ayrıca, sık sık bir et malzemesi olarak kullanılır.
Dumanlı kuvars gri, yarı saydam çeşittir kuvars. Neredeyse opak bir kahverengimsi-gri kristal neredeyse tam şeffaflık netlikte değişmektedir. Bazıları da siyah olabilir. [6] diğer quartz taşlar gibi, bir olan silisyum dioksit kristal. Ücretsiz silikondan dumanlı renk sonuçları, doğal ışıma yoluyla silikon dioksit oluşan.

Siyah opak çeşitli bir çok koyu kahverengi Morion olarak bilinir. Morion dumanlı kuvars Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır. [7] ad olarak mormorion bir yanlış okunmasıyla olan Pliny the Elder. [8] Bu 5.4 bir yoğunluğa sahiptir.

Cairngorm [değiştir]
Cairngorm dumanlı kuvars çeşididir kristal bulunan Cairngorm Dağları arasında İskoçya. Bazı örnekler, gri-kahverengi ama genellikle, bir duman san-kahverengi bir renge sahiptir.

Bu İskoç kullanılan takı ve bir dekorasyon olarak etek pimleri ve kolları Sgian dubhs (anglicised: süslü hançer DHU). Bilinen en büyük Cairngorm kristal 23.6 olduğu kg (52 kiloluk bir) örnek tutulan Braemar Castle.

Dumanlı Kuvars kahverengi “dumanlı” çeşididir Kuvars. Hafif grimsi kahverengi derin siyaha renk olarak değişmektedir. Dumanlı Kuvars opak olabilir, ama zaman bile onun karanlık renk gölgede, saydam için hemen hemen her zaman şeffaf olabilir. Dumanlı Kuvars çok yaygındır ve bir tarihsel açıdan önemli taş değildi. Sadece çok son zamanlarda popüler bir taş haline gelmiştir.
Kimyasal formül SiO 2
Renk Kahverengi, Siyah
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Vitreus
Dilinim Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars
TÜM HAKKINDA
Dumanlı Kuvars uygun bir taştır ve takı popüler hale gelmiştir. Çok yaygın ve sık sık eksik olduğu kusur s, küçük Dumanlı Kuvars taşlar nadiren rastlanır. Aslında, değerli taşlar birkaç yüz ulaşabilir karat minimal kusurları ile s. Dumanlı Kuvars rengi doğal sebep olduğu düşünülmektedir ışınlama Kuvars. Ve Citrine bazen kahverengimsi belirti vardır, Kuvars turuncu çeşitli sarı ve taş böylece Citrine ve Dumanlı Kuvars arasında borderlined edilebilir.

Dumanlı Kuvars Tespih

Dumanlı Kuvars Tespih

KULLANIMI
Dumanlı Kuvars önemli bir kahverengi bir taştır ve takı çeşitli formunda kullanılır. Özellikle halka ve kolye centerpieces olarak kullanılır. Lesser kaliteli taşlar, genellikle açık renk olan, olarak kesilir cabochon s veya yuvarlandı boncuk içine. Büyük küreler ve oymalar da Dumanlı Kuvars kesilir.

DİĞER İSİMLER
Smokey Quartz
ÇEŞİTLERİ
Cairngorm – Eşanlamlı eğer Dumanlı Kuvars. Bu terim özellikle de bulunursa Cairngorm Dağları mevduat için çoğunlukla İskoçya’da kullanılır.
Morion – Opak siyah Dumanlı Kuvars.

DUMANLI KUVARS KAYNAKLARI
Dumanlı Kuvars dünyada bulunur. Önemli mevduat Brezilya, Madagaskar, Mozambik, Avustralya, İsviçre, İskoçya ve ABD’de (Colorado ve New Hampshire) var.