OTANT�K TA�

MAVİ TOPAZ BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
MAVİ TOPAZ YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.46 GR
 • 18 CRT VVS TOPAZ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

MAVİ TOPAZ BAYAN YÜZÜK

Topaz inanılmaz güzel bir taştır. Ne yazık ki, birçok kişi bu konuda tüm bu kadar bilmiyorum. Çoğu kişi İmparatorluk Topaz Kasım ayı için ve Mavi Topaz Aralık ayı için birthstones biri olduğunu birthstones biri olduğunu bilincindeyiz. Çok az insan, ancak bu taş ile ilgili çok fazla bir şey biliyorum. Bu taş tarihi ve irfan hakkında daha fazla öğrenmeye ilgi varsa, o zaman doğru yere geldiniz. İşte Topaz hakkında bazı ilginç gerçekler.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Mısırlılar güneş tanrısı Ra, değerli taş güzel renk veren biri olduğuna inanılmaktadır. Sarı renkte turuncu taş birçok çeşidi olduğundan, bu Mısırlıların bu şekilde hissettim neden görmek kolaydır. Bu nedenle Sanılanın, Topaz taş son derece Mısır kültüründe değerli oldu. Romalılar da güneş Topaz rengi sorumlu olduğuna inanıyordu. Avrupa ülkelerinin çoğu Topaz rengi yakından güneş enerjisi ile ilişkili olduğuna inanıyordu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 18 KARAT HAS TAŞ VVS KALİTE MAVİ TOPAZ BRAZİLYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

Adı Topaz Sanskrit dilinde kaynaklanır ve bir anlamı vardır “ateş.” Birçok kültürler güneşin rengi sebebi olduğuna inanıyorum yoktu çünkü taş, bu ismi verilmiş olabilir nedeni. Güneş, genellikle büyük bir ateş topu olarak adlandırılır yana Topaz adını aldı, nerede bu açıklayabilir. Kıymetli taşın turuncu ve kırmızı çeşitleri vardır yana, bu da bu ismi verildi sebebi olabilir.

Topaz dünyada epeyce yerlerde mayınlı bir taştır. Brezilya Topaz büyük miktarda bugüne kadar tespit edilmiştir konumdur. Rusya ve Pakistan bu mayınlı diğer ana yerlerde ikisidir. Afganistan, Almanya, Japonya, Sri Lanka, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika Topaz düzenli olarak mayınlı diğer tüm ülkeler bulunmaktadır. Bu yerlerin hepsi bulunabilir kıymetli taşın renksiz ve açık kahverengi çeşitleri için en yaygın olmasına rağmen, tüm olağandışı Topaz renkli çeşitleri için keşfedilmeyi değil alanları vardır.

1740 yılında, Braganza elmas Brezilya’da keşfedilmiştir. Bu 1680 karat oldu. Şimdiye kadar tespit edilmiştir en büyük elması olduğuna inanılan bu yana, Braganza elmas Portekizli taç kuruldu. Daha sonra Braganza elmas değil, fakat bunun yerine, renksiz bir topaz olduğu bulunmuştur. Portekizce Taç şu anda Almanya’nın Dresden bulunabilir.

MAVİ TOPAZ TAŞI

MAVİ TOPAZ TAŞI

Ancak, Braganza elmas dünyanın en büyük Topaz değildir unutmayın. Çok büyük olmasına rağmen, hala boyutunu aşıyor, en azından bir tane var. Washington DC Smithsonian Müzesi’nde, ekranda sarı Topaz var. 23.000 karat Ölçekli, bugüne kadar tespit edilmiştir büyük taştır. Varlığı diğer oldukça geniş Topaz taşlar vardır. Hiç nadir £ 200 Brezilya’da mayınlı için taş kütleleri ve Topaz büyük miktarlarda bulunan birçok diğer yerlerde değil.

Topaz taşlar sahip, tarih boyunca önemli isimlerinden vardır. Genellikle Topaz bilgelik ve bilgi birikimi ile zihni sağladığına inanılır çünkü esas olarak yüksek sicilini, olanlara hediye edilmiştir. Birçok hükümdarlar, krallar, kraliçeler ve Topaz sahibi büyükelçiler vardı. Başkâhin Harun aynı zamanda onun göğüs Topaz dizi vardı. Bu taşlar ilk sıradadır.

Topaz pek çok tarihi şahsiyetin tarafından giyilen rağmen, sadece onlar tarafından giyilen olmadığını aklınızda bulundurun. Günümüz ünlüler aynı zamanda Topaz giymek bilinmektedir. Jessica Simpson ve Nicole Richie Topaz takı giyen tespit edilmiştir iki günümüz ünlüler bulunmaktadır.

Topaz yılda çok ilgi görmüştür temel nedenlerinden biri sunduğu mistik özellikleri nedeniyle. GEMSTONE şifa özellikleri, özellikle o popülerlik çok kazanmıştır. Bu, soğuk algınlığı savuşturmak solunum sürecini geliştirmek ve geceleri daha iyi uykusuzluk, uyku olanlar yardımcı olduğuna inanılıyor. Yetenekleri iyileşmek için iyi bilinmektedir Afrika Buşmanlar, topaz kullanımı bilinmektedir.

Mavi Topaz

Mavi Topaz

Topaz iyileştirici güçleri kenara sunmak inanılan birçok mistik özellikleri vardır. Ayrıca, ruh hali kurtulmak zihni dinlenmek ve bir şeyler daha gerçekçi düşünmek yardımcı olduğuna inanılıyor. Daha önce belirtildiği gibi, Topaz da hikmet ve ilim ile zihni sağlamak olduğuna inanılıyor. Antik çağlardan bu yana, taş da zehir için bir sansür olarak çalışmaya düşünülmüştür. Yakın bir yiyecek ya da zehirlenmiş olan içki olduğunda, Topaz renklerini değiştirmek bilinmektedir.

Bu Topaz sunduğu mistik özellikleri yararlanabilirsiniz sadece insanlar o onun için bir burç olduğu aylarda doğmuş olduğuna inanılmaktadır. Aralık ayı boyunca doğan herkes Mavi Topaz tarafından sunulan mistik özellikleri yararlanabilirsiniz iken Kasım ayında doğan insanlar, İmparatorluk Topaz tarafından sunulan mistik özellikleri yararlanabilirsiniz.

Topaz sunabileceği mistik özellikleri hakkında ilginç şeylerden bir diğeri de biri her zaman onlardan istifade edemez inanılır değil olmasıdır. Bu ayın aşamaları ile çalıştığına inanılmaktadır tek değerli taşlar biridir. Ay tamamen görünür olduğunda ayın zamanda yakın olduğunda, mistik özellikler çok daha güçlü olacaktır. Ay, tüm görünür değilse, mistik özellikler yok denecek olacaktır. Belki de bu kadar çok kültürler Topaz çok yakından güneş ve güneş enerjisi ile ilişkili olduğunu düşünüyoruz nedenidir.

Mavi Topaz Yüzük

Mavi Topaz Yüzük

Topaz farklı renklerde bir dizi gelebilir. Bu taş çok itiraz kazanmıştır ana nedenlerinden biridir. Bu sarı, turuncu ve açık kahverengi tonlarında bulunabilir. Topaz ayrıca Sky Blue, İsviçre Mavi ve Londra Mavi olmak üzere mavi tonlarında, çeşitli bulunabilir. Apple Green, Teal / Aqua Green ve Zümrüt Yeşili dahil Yeşil Topaz tonlarında, çeşitli vardır. Diğer renkler pembe ve kırmızı sayılabilir. Renksiz Topaz, ancak doğada bulmak çok daha yaygındır. Diğer renkler çoğu renksiz veya açık kahverengi Topaz taşların görünümünü geliştirerek, sentetik oluşturulur.

Ayrıca burç taşıdır Topaz farklı renk çeşitleri ile ilgili ilginç yanlarından biri onlar için seçilmiştir o ayın iyi uyum gibi görünüyor olmasıdır. Kahverengi ipuçlarıyla sarı veya turuncu bir gölge olma eğilimindedir İmparatorluk Topaz, Kasım ayı için birthstones biridir. Bu sonbahar yaprakları ana renk olduğundan, bu Kasım. Için burç olurdu neden anlamda bir çok yapar Mavi Topaz orta mavi ışık aralıkları, Aralık ayı için birthstones biridir. Ayrıca açık mavi genellikle kış ile ilişkili olduğundan taş bu çeşitli bu ay için bir burç taşı olarak seçilmelidir neden mantıklı.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Mavi Topaz, sarı ve turuncu tonlarında değişen yakından takip Topaz için en yaygın renk çeşididir. Yeşil Topaz oldukça yaygın diğer renk çeşitleri olarak bazı olmasa da, mistik Yangın Topaz günümüzde popüler hale gelmektedir başka geliştirilmiş bir renktir. Taş yeşil ve mor tonlar bir kombinasyonudur. Yapıldığı yol yeşil mor yansıtacak böylece, yeşil geliştirme altına mor geliştirme koyarak olduğunu. Sonuç çarpıcı.

Topaz farklı renklerin çeşitli gelir çok güzel bir taş, hiçbir şüphe yoktur. Bu biri zaten Gemstone takdir yapmak için yeterli değilmiş gibi, Topaz onu çevreleyen çok ilginç bir geçmişi ve çok irfan vardır.Hemen hemen her burç çevreleyen birçok farklı mitler sahiptir. Bu mitler taş çok daha ilginç görünüyor yapabilir ve onlar için çok daha büyük bir takdir geliştirmek için neden olabilir. Bu mitler bazıları çoğu anlamda bir sürü yapmak gibi, hakkında bilgi edinmek için basitçe ilginç. Bu taş hakkında farklı mitler bir dizi olduğu gibi Topaz, kesinlikle bir istisna değildir. Burada, bu burç ve tarihçesi çok daha ilgi çekici görünüyor yapmak farklı bazı mitler hakkında daha fazla öğreneceksiniz!

Taş rengini nereden Topaz açısından ilk mitlerden biri. Mısırlılar Topaz Güneş rengini (bkz aldım inanıyordu Renk Topaz onlar Ra denir). Onların Tanrıların biri tarafından dokundu olarak sebebiyle bu mite, Topaz, Mısır içinde inanılmaz değerli taş oldu. İlginçtir ki, Mısırlılar Topaz güneşten rengini var hissettim sadece onlar değildi. Romalılar da aynı şekilde hissetti. Onlar bu değerli taş ve güneşin rengi arasındaki ilişki bir tür olduğunu inanıyordu. Topaz yaygın sarı ve turuncu tonlarında bulunan olması bu efsane oldukça anlaşılabilir görünüyor yapar. Güneş ışınları bu o renk açmak için neden sanki neredeyse görünmüyor.

Mavi Topaz Taşı Satış

Mavi Topaz Taşı Satış

Belki güneş ile Topaz yakın ilişki mistik özellikleri yalnızca ayın belirli zamanlarında meydana inanılan nedenidir. O yakın öyleydi ay boyunca dolunay, Topaz sunmak zorunda daha güçlü mistik özellikler olacağına inanılıyordu. Ay hiç görünür değildi, o Topaz sunduğu mistik özellikleri inanılmaz zayıf olacağına inanılıyordu. Topaz mistik özellikleri açısından Ay’ın desen takip inanılan tek taştır.

Topaz adını nereden Birçok kişi sık sık soru. O ateş gibi görünüyor çünkü Topaz bu adı verildi nedeni, bu elementten rengini verildi eğer bir sürü insan merak “. Yangına” kelimesi Sanskrit dilinde türetilmiş ve bir anlam vardı inanıyordu, veya eğer o was güneş genellikle ateşten bir top olarak adlandırılır, çünkü. Herhangi bir durumda, topaz yangın anlama sahiptir!

Topaz hakkında mitler bir diğeri de gıda veya içecek zehir tespit olmasıdır. Birçok kişi zehirli maddelerin varlığında iken taş rengini değiştirmek inanıyordu. Bu nedenle, yabancılardan yiyecek veya içecek kabul ederken etrafında tutmak için çok yararlıdır olduğuna inanılıyordu! Bu, bir yetkili rakamlar bu Gemstone verildi nedenler. Onlar bilmiyordum insanlardan şarap kadehler ikram edildi, onlar zehirlenmiş olmamak emin olmak istedim. Komplo bu zamanlarda ortak bir sorun olduğuna inanılan bu yana, daha yüksek bir ayakta kimse bu koruyucu Gemstone giymek neden isteyeyim mantıklı.

MAVİ TOPAZ BAYAN

MAVİ TOPAZ BAYAN

Gördüğünüz gibi, gerçekten Topaz taş ile ilişkili bazı çok ilginç efsaneler vardır. Çok diğer değerli taşlar herhangi gibi, bu bir sahip olduğuna inanılan mistik güçlerin bir dizi olduğunu akılda tutmak da önemlidir. Rahat bir zihin, yaratıcı enerji, geceleri daha iyi uyumaya yeteneği ve şifa yetkileri sadece Kasım ayında doğan insanlar giymek onlar karar ne zaman yararlanmak mümkün olabilir farklı mistik özellikleri birkaçıdır Topaz taş!

MAVİ TOPAZ BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
MAVİ TOPAZ YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.46 GR
 • 18 CRT VVS TOPAZ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MAVİ TOPAZ BAYAN YÜZÜK

Topaz inanılmaz güzel bir taştır. Ne yazık ki, birçok kişi bu konuda tüm bu kadar bilmiyorum. Çoğu kişi İmparatorluk Topaz Kasım ayı için ve Mavi Topaz Aralık ayı için birthstones biri olduğunu birthstones biri olduğunu bilincindeyiz. Çok az insan, ancak bu taş ile ilgili çok fazla bir şey biliyorum. Bu taş tarihi ve irfan hakkında daha fazla öğrenmeye ilgi varsa, o zaman doğru yere geldiniz. İşte Topaz hakkında bazı ilginç gerçekler.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Mısırlılar güneş tanrısı Ra, değerli taş güzel renk veren biri olduğuna inanılmaktadır. Sarı renkte turuncu taş birçok çeşidi olduğundan, bu Mısırlıların bu şekilde hissettim neden görmek kolaydır. Bu nedenle Sanılanın, Topaz taş son derece Mısır kültüründe değerli oldu. Romalılar da güneş Topaz rengi sorumlu olduğuna inanıyordu. Avrupa ülkelerinin çoğu Topaz rengi yakından güneş enerjisi ile ilişkili olduğuna inanıyordu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 18 KARAT HAS TAŞ VVS KALİTE MAVİ TOPAZ BRAZİLYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

Adı Topaz Sanskrit dilinde kaynaklanır ve bir anlamı vardır “ateş.” Birçok kültürler güneşin rengi sebebi olduğuna inanıyorum yoktu çünkü taş, bu ismi verilmiş olabilir nedeni. Güneş, genellikle büyük bir ateş topu olarak adlandırılır yana Topaz adını aldı, nerede bu açıklayabilir. Kıymetli taşın turuncu ve kırmızı çeşitleri vardır yana, bu da bu ismi verildi sebebi olabilir.

Topaz dünyada epeyce yerlerde mayınlı bir taştır. Brezilya Topaz büyük miktarda bugüne kadar tespit edilmiştir konumdur. Rusya ve Pakistan bu mayınlı diğer ana yerlerde ikisidir. Afganistan, Almanya, Japonya, Sri Lanka, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika Topaz düzenli olarak mayınlı diğer tüm ülkeler bulunmaktadır. Bu yerlerin hepsi bulunabilir kıymetli taşın renksiz ve açık kahverengi çeşitleri için en yaygın olmasına rağmen, tüm olağandışı Topaz renkli çeşitleri için keşfedilmeyi değil alanları vardır.

1740 yılında, Braganza elmas Brezilya’da keşfedilmiştir. Bu 1680 karat oldu. Şimdiye kadar tespit edilmiştir en büyük elması olduğuna inanılan bu yana, Braganza elmas Portekizli taç kuruldu. Daha sonra Braganza elmas değil, fakat bunun yerine, renksiz bir topaz olduğu bulunmuştur. Portekizce Taç şu anda Almanya’nın Dresden bulunabilir.

MAVİ TOPAZ TAŞI

MAVİ TOPAZ TAŞI

Ancak, Braganza elmas dünyanın en büyük Topaz değildir unutmayın. Çok büyük olmasına rağmen, hala boyutunu aşıyor, en azından bir tane var. Washington DC Smithsonian Müzesi’nde, ekranda sarı Topaz var. 23.000 karat Ölçekli, bugüne kadar tespit edilmiştir büyük taştır. Varlığı diğer oldukça geniş Topaz taşlar vardır. Hiç nadir £ 200 Brezilya’da mayınlı için taş kütleleri ve Topaz büyük miktarlarda bulunan birçok diğer yerlerde değil.

Topaz taşlar sahip, tarih boyunca önemli isimlerinden vardır. Genellikle Topaz bilgelik ve bilgi birikimi ile zihni sağladığına inanılır çünkü esas olarak yüksek sicilini, olanlara hediye edilmiştir. Birçok hükümdarlar, krallar, kraliçeler ve Topaz sahibi büyükelçiler vardı. Başkâhin Harun aynı zamanda onun göğüs Topaz dizi vardı. Bu taşlar ilk sıradadır.

Topaz pek çok tarihi şahsiyetin tarafından giyilen rağmen, sadece onlar tarafından giyilen olmadığını aklınızda bulundurun. Günümüz ünlüler aynı zamanda Topaz giymek bilinmektedir. Jessica Simpson ve Nicole Richie Topaz takı giyen tespit edilmiştir iki günümüz ünlüler bulunmaktadır.

Topaz yılda çok ilgi görmüştür temel nedenlerinden biri sunduğu mistik özellikleri nedeniyle. GEMSTONE şifa özellikleri, özellikle o popülerlik çok kazanmıştır. Bu, soğuk algınlığı savuşturmak solunum sürecini geliştirmek ve geceleri daha iyi uykusuzluk, uyku olanlar yardımcı olduğuna inanılıyor. Yetenekleri iyileşmek için iyi bilinmektedir Afrika Buşmanlar, topaz kullanımı bilinmektedir.

Mavi Topaz

Mavi Topaz

Topaz iyileştirici güçleri kenara sunmak inanılan birçok mistik özellikleri vardır. Ayrıca, ruh hali kurtulmak zihni dinlenmek ve bir şeyler daha gerçekçi düşünmek yardımcı olduğuna inanılıyor. Daha önce belirtildiği gibi, Topaz da hikmet ve ilim ile zihni sağlamak olduğuna inanılıyor. Antik çağlardan bu yana, taş da zehir için bir sansür olarak çalışmaya düşünülmüştür. Yakın bir yiyecek ya da zehirlenmiş olan içki olduğunda, Topaz renklerini değiştirmek bilinmektedir.

Bu Topaz sunduğu mistik özellikleri yararlanabilirsiniz sadece insanlar o onun için bir burç olduğu aylarda doğmuş olduğuna inanılmaktadır. Aralık ayı boyunca doğan herkes Mavi Topaz tarafından sunulan mistik özellikleri yararlanabilirsiniz iken Kasım ayında doğan insanlar, İmparatorluk Topaz tarafından sunulan mistik özellikleri yararlanabilirsiniz.

Topaz sunabileceği mistik özellikleri hakkında ilginç şeylerden bir diğeri de biri her zaman onlardan istifade edemez inanılır değil olmasıdır. Bu ayın aşamaları ile çalıştığına inanılmaktadır tek değerli taşlar biridir. Ay tamamen görünür olduğunda ayın zamanda yakın olduğunda, mistik özellikler çok daha güçlü olacaktır. Ay, tüm görünür değilse, mistik özellikler yok denecek olacaktır. Belki de bu kadar çok kültürler Topaz çok yakından güneş ve güneş enerjisi ile ilişkili olduğunu düşünüyoruz nedenidir.

Mavi Topaz Yüzük

Mavi Topaz Yüzük

Topaz farklı renklerde bir dizi gelebilir. Bu taş çok itiraz kazanmıştır ana nedenlerinden biridir. Bu sarı, turuncu ve açık kahverengi tonlarında bulunabilir. Topaz ayrıca Sky Blue, İsviçre Mavi ve Londra Mavi olmak üzere mavi tonlarında, çeşitli bulunabilir. Apple Green, Teal / Aqua Green ve Zümrüt Yeşili dahil Yeşil Topaz tonlarında, çeşitli vardır. Diğer renkler pembe ve kırmızı sayılabilir. Renksiz Topaz, ancak doğada bulmak çok daha yaygındır. Diğer renkler çoğu renksiz veya açık kahverengi Topaz taşların görünümünü geliştirerek, sentetik oluşturulur.

Ayrıca burç taşıdır Topaz farklı renk çeşitleri ile ilgili ilginç yanlarından biri onlar için seçilmiştir o ayın iyi uyum gibi görünüyor olmasıdır. Kahverengi ipuçlarıyla sarı veya turuncu bir gölge olma eğilimindedir İmparatorluk Topaz, Kasım ayı için birthstones biridir. Bu sonbahar yaprakları ana renk olduğundan, bu Kasım. Için burç olurdu neden anlamda bir çok yapar Mavi Topaz orta mavi ışık aralıkları, Aralık ayı için birthstones biridir. Ayrıca açık mavi genellikle kış ile ilişkili olduğundan taş bu çeşitli bu ay için bir burç taşı olarak seçilmelidir neden mantıklı.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Mavi Topaz, sarı ve turuncu tonlarında değişen yakından takip Topaz için en yaygın renk çeşididir. Yeşil Topaz oldukça yaygın diğer renk çeşitleri olarak bazı olmasa da, mistik Yangın Topaz günümüzde popüler hale gelmektedir başka geliştirilmiş bir renktir. Taş yeşil ve mor tonlar bir kombinasyonudur. Yapıldığı yol yeşil mor yansıtacak böylece, yeşil geliştirme altına mor geliştirme koyarak olduğunu. Sonuç çarpıcı.

Topaz farklı renklerin çeşitli gelir çok güzel bir taş, hiçbir şüphe yoktur. Bu biri zaten Gemstone takdir yapmak için yeterli değilmiş gibi, Topaz onu çevreleyen çok ilginç bir geçmişi ve çok irfan vardır.Hemen hemen her burç çevreleyen birçok farklı mitler sahiptir. Bu mitler taş çok daha ilginç görünüyor yapabilir ve onlar için çok daha büyük bir takdir geliştirmek için neden olabilir. Bu mitler bazıları çoğu anlamda bir sürü yapmak gibi, hakkında bilgi edinmek için basitçe ilginç. Bu taş hakkında farklı mitler bir dizi olduğu gibi Topaz, kesinlikle bir istisna değildir. Burada, bu burç ve tarihçesi çok daha ilgi çekici görünüyor yapmak farklı bazı mitler hakkında daha fazla öğreneceksiniz!

Taş rengini nereden Topaz açısından ilk mitlerden biri. Mısırlılar Topaz Güneş rengini (bkz aldım inanıyordu Renk Topaz onlar Ra denir). Onların Tanrıların biri tarafından dokundu olarak sebebiyle bu mite, Topaz, Mısır içinde inanılmaz değerli taş oldu. İlginçtir ki, Mısırlılar Topaz güneşten rengini var hissettim sadece onlar değildi. Romalılar da aynı şekilde hissetti. Onlar bu değerli taş ve güneşin rengi arasındaki ilişki bir tür olduğunu inanıyordu. Topaz yaygın sarı ve turuncu tonlarında bulunan olması bu efsane oldukça anlaşılabilir görünüyor yapar. Güneş ışınları bu o renk açmak için neden sanki neredeyse görünmüyor.

Mavi Topaz Taşı Satış

Mavi Topaz Taşı Satış

Belki güneş ile Topaz yakın ilişki mistik özellikleri yalnızca ayın belirli zamanlarında meydana inanılan nedenidir. O yakın öyleydi ay boyunca dolunay, Topaz sunmak zorunda daha güçlü mistik özellikler olacağına inanılıyordu. Ay hiç görünür değildi, o Topaz sunduğu mistik özellikleri inanılmaz zayıf olacağına inanılıyordu. Topaz mistik özellikleri açısından Ay’ın desen takip inanılan tek taştır.

Topaz adını nereden Birçok kişi sık sık soru. O ateş gibi görünüyor çünkü Topaz bu adı verildi nedeni, bu elementten rengini verildi eğer bir sürü insan merak “. Yangına” kelimesi Sanskrit dilinde türetilmiş ve bir anlam vardı inanıyordu, veya eğer o was güneş genellikle ateşten bir top olarak adlandırılır, çünkü. Herhangi bir durumda, topaz yangın anlama sahiptir!

Topaz hakkında mitler bir diğeri de gıda veya içecek zehir tespit olmasıdır. Birçok kişi zehirli maddelerin varlığında iken taş rengini değiştirmek inanıyordu. Bu nedenle, yabancılardan yiyecek veya içecek kabul ederken etrafında tutmak için çok yararlıdır olduğuna inanılıyordu! Bu, bir yetkili rakamlar bu Gemstone verildi nedenler. Onlar bilmiyordum insanlardan şarap kadehler ikram edildi, onlar zehirlenmiş olmamak emin olmak istedim. Komplo bu zamanlarda ortak bir sorun olduğuna inanılan bu yana, daha yüksek bir ayakta kimse bu koruyucu Gemstone giymek neden isteyeyim mantıklı.

MAVİ TOPAZ BAYAN

MAVİ TOPAZ BAYAN

Gördüğünüz gibi, gerçekten Topaz taş ile ilişkili bazı çok ilginç efsaneler vardır. Çok diğer değerli taşlar herhangi gibi, bu bir sahip olduğuna inanılan mistik güçlerin bir dizi olduğunu akılda tutmak da önemlidir. Rahat bir zihin, yaratıcı enerji, geceleri daha iyi uyumaya yeteneği ve şifa yetkileri sadece Kasım ayında doğan insanlar giymek onlar karar ne zaman yararlanmak mümkün olabilir farklı mistik özellikleri birkaçıdır Topaz taş!