OTANT�K TA�

AY TAŞI PERİDOT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AY TAŞI PERİDOT YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 6.65 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AY TAŞI&PERİDOT
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AY TAŞI PERİDOT TAŞI YÜZÜK

Birkaç taşlar kadar irfan ve romantizm olarak birikmiş aytaşı. Ayırt edici sütlü ışıltı ile bu sıradışı mücevher binlerce yıldan beri bilinmektedir ve birçok kültür tarafından saygı olmuştur.

Ay Taşı Peridot Yüzük

Ay Taşı Peridot Yüzük

Hindu Efsaneye göre, aytaşı moonbeams oluşmuştur. Bir zamanlar o bir dolunay sırasında ağzınızda bir düzenlenen ise, size geleceği görmek olacağını inanılırdı. Hindistan’da, aytaşı hala kutsal bir taş olarak kabul edilir ve yaygın iyi şans getirdiğine inanılır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ MAVİ IŞILTILI 8,5 KARAT AY TAŞI VE 1.KALİTE HAS TAŞ 7.2 KARAT PERİDOT TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ..

Eski Romalılar da moon ile ay taşını ilişkili ve mücevher ayışığı damla oluşmuştur ileri sürüldü. Onlar kabul taşlar geleneksel moon ile bağlantılı olanlar özelliklere sahip olarak; romantizm, kadınlık, sezgi, hayaller ve duygular.

George Frederick Kunz, ünlü kitabı değerli taşlar Tuhaf Lore ünlü hikayesini anlatır aytaşı iddia ayın azalıp uygun şekil ve boyutunu değiştirdi beyaz noktayı gösterdi.

Aytaşı
Pek çok kültürde, aytaşı kuvvetli sevgi ile ilişkilidir. Bu ihale tutku uyandırmak düşünülmektedir gibi severler için son derece değerli hediyedir. Bir ay taşını sahip Aşıklar birlikte gelecekteki yaşam kehanette edebilmek için söyleniyor. Ay yüksek olduğunda Bir efsaneye göre, ay taşını giyen iki kişi aşık tutkuyla düşecek.

Pek çok kültür sakinleştirici, iyileştirici taş olmayı moonstone inandık. Nedeniyle kadınsı derneklere aynı zamanda bir kadının doğurganlığı artırmak için söylenmiştir.

Aytaşı da seyahat ile tarihsel bir bağlantısı vardır. “Yolcusunun Stone” olarak bilinen sonra, takip edenlerden meydana gelir tehlikeye karşı korunması için kullanılmıştır.

Aytaşı, tüm tanrıça ile ilişkili ama özellikle ay tanrıçaları olduğunu. Avrupa’da, ay taşı olarak kabul edilir burç Amerika Birleşik Devletleri de o ayrım paylaşmaktadır Haziran için alexandrite ve inci. Aytaşı 13. evlilik yıldönümü için kabul edilen bir mücevher olduğunu.

Peridot Taşı Yüzük

Peridot Taşı Yüzük

Genel olarak, ay taşı enerji içe dönük ve yansıtıcı, dengeleyebileceği düşünülür. Bu isteyen ve değişim döngüleri kucaklayan bir taş gibi umuduyla bir taştır. Aytaşı sezgi ve duygusal düşünceler yerine entelektüel akıl yoluyla duygu ve anlayış için bir taştır. Bu sezgisel bilginin uygulamada yardımcı sezgisel tanıma içgörü yanıp getirmek ve teşvik söyleniyor.

Peridot Tarihi
Doğal Peridot Kristal

Peridot doğa ve kültür hem de büyüleyici bir geçmişi olan bir taştır. Bu bilinen en eski biridir taşlar eski kayıtlar özellikle Eski Mısır ile bağlantılı bir mücevher gibi erken M.Ö. 1500 olarak gelen peridot madencilik belgeleyen ile, ve bazı tarihçiler ünlü inanıyorum zümrüt Kleopatra aslında Peridot taşlar vardı.

Formasyon ile ilgili olarak, Peridot geçmişi hemen hemen tüm diğer taşlar farklıdır. Çoğu taşlar yerkabuğunda oluşturulur. Iki istisna vardır peridot ve elmas Earth çok daha derin oluşur; manto. Üst mantoda magma Peridot formlar, yaklaşık 20 ila 55 mil derin. Bu tektonik veya volkanik aktivite ile yüzeye getirilir. Elmas, tersine, aşırı basınç ve yüksek sıcaklıklarda, yüzeyden 100 150 mil civarında, manto çok daha derin oluşur.

 

Antik dünyada peridot ana kaynağı Mısır Kızıldeniz şimdi Zabargad veya St. John Adası olarak bilinen topazos Adası, oldu. Ada dördüncü yüzyılda keşfedilmiş sahip olarak Pliny Elder Natural History (23-79 AD) tartışıldı. Peridot muhtemelen başlangıçta olduğu gibi sevk edildi topaz; Sadece çok sonra biz topaz olarak bugün bildiğimiz taş uygulanacak gelip isim yaptı. Peridot 3500 yılı aşkın bir süredir Zabargad mayınlı edilmiştir. Berenica Mısır kıyı limanı kapalı yaklaşık 35 mil bulunur, arada, adanın tam yeri birkaç yüzyıl boyunca kayboldu ve sadece 1905 yılında sık sık sis kefen minik ada, yeniden keşfedildi.

Zabargad Adası
Madencilik Dünya Savaşı sefer Zabargad sona erdi. Bugün beş ana kaynağı vardır peridot. Çok ince örnekler Burma gelen ve Pakistan’dan yeni malzeme taş dünyasında önemli bir heyecan yarattı. ABD’de Arizona ve New Mexico ticari kalite peridot önemli üreticileridir. Ayrıca, Vietnam ve Çin giderek önemli tedarikçileri haline gelmiştir.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Peridot ilk antik dünyanın bir tılsım kullanılan ve uzun süredir devam eden mistik bir üne sahiptir. Bir kez erkekleri daha konuşkan yapmak ve başarılı ilişkiler ve evlilikler kolaylaştırılması, anksiyete önlemek için düşünülmüştür.

Peridots Tarihi – peridots nelerdir?
Tam peridots nelerdir? Kelime Peridot “taş” anlamına gelen Yunanca kelime “faridat” türetilmiştir. Peridot (telaffuz armut-a-doe) soluk yeşil zebercet çeşitli ve mücevher taşı olarak kullanılmaktadır. Peridots tek renk gelir birkaç taşlar biridir. Yeşil derinliği kristal yapısında var olabilen ne kadar demir bağlıdır. Peridots sık sık “yoksul adamın zümrüt” olarak adlandırılır. Antik çağda Peridot halk chrysolite olarak biliniyordu. Zor taşlardan yumuşak biridir kolayca kuvars çizilmesini. Taşlar Mısır, Sri Lanka ve Brezilya’da bulunan ve örnekler göktaşlarında bulunmuştur ve Vesuvius lav. Ortaçağda peridots sırasında gelecek olaylar ile ilgili öngörü için yıpranmış ve İlahi ilham ve belagat için bulundu. Bir zamanlar peridots elmastan daha fazla değer kabul edildi.

Peridots ile ilgili gerçekler ve Bilgi

Peridots Tarihi

Peridots Tarihi – Eski Mısırlılar
Peridot Ulusal Mısır mücevher ve geri Peridot çağırdı Eski Mısırlılar bu taş tarihleri onların sevgidir “güneşin gem.” Eski Mısırlılar in Topazo Island (St. John Adası) üzerinde peridots varlığını keşfetti Red Sea. Adanın yakından Firavun’a verilebilir sırayla peridots mayınlı eski Mısırlılar tarafından korunuyordu. Peridots kötülük geçiştirmek için muska olarak Firavunlar ve diğer eski Mısırlılar tarafından kullanılmıştır. Onlar da öbür içine onlarla hazinelerini sürebilir inanıyordu eski Mısırlıların muhteşem mezar alındı.

PERİDOT AY TAŞI YÜZÜK

PERİDOT AY TAŞI YÜZÜK

Peridots Tarihi – Romalılar
Peridots göktaşları ve Vezüv Yanardağı inn İtalya’nın lav bulunmuştur ve bu taş iyi eski Romalılar biliniyordu. Romalılar büyü korunması için ve melankoli ve yanılsama karşı giydi. Peridots gecenin belirsiz terörü ortadan kaldırmak için (altın Güneş’in metal olma) altın ayarlanması için popüler oldu.

Burma Peridot
Peridot da enchantments erimesi mümkün olduğuna inanılıyordu. Onun tam potansiyelini uygulamak için, taş altın kuruldu. O kötü ruhlardan koruma sağlamak amacıyla ise, o deldi bir eşek saç sinirli ve sol kolda giyilmelidir gerekiyordu. Tıbbi bir çare olarak, astım tedavisi için toz oldu. Ayrıca, dil altında bir peridot tutan ateş muzdarip bir kişinin susuzluk azaltmak gerekiyordu. Exodus Kitabında anlatılan yüksek rahibin breastplate, hiç peridot olduğuna inanılan biri İsrail’in on iki kabilesi, her biri için bir taş bulunmaktadır.
Aytaşı gökten düştü inanç rağmen, taş topraktan geliyor. Aytaşı ortoklas feldispat maden ailesinin bir üyesidir. Potasyum alüminyum silikat bir kombinasyonudur. Taşlar Işık onları çarptığında shimmers bir kristal yapıya sahiptir. Shimmer etkisi adularescence denir. Moonstone mücevher etkisini artırmak için düzgün bir cabochon şekil halinde kesilir.

Moonstones inci ve Opals benzeyen bir parlaklık ile saydam. Beyaz, gri, şeftali, pembe, sarı, mavi ve yeşil – taşlar renklerin çeşitli gelir. Bazı türleri tamamen şeffaf ve diğerleri renksizdir. Işık mavi parlaklık ile bir yanardöner beyaz veya gri Gökkuşağı aytaşı, en popüler türüdür. Yüksek kalitede moonstones ışıltı yüksek derecede sahiptir.

ZEBERCET TAŞI YÜZÜK

ZEBERCET TAŞI YÜZÜK

Aytaşı Sri Lanka, Brezilya, Madagaskar, Hindistan, Almanya, Tanzanya, Meksika, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Ay taşı nadide formları Sri Lanka’da kaynaklanmaktadır.

Aytaşı Lore
Aytaşı irfan kültürleri geçer. Eski Yunanlılar Afrodit ve Selene onuruna taş Aphroselene çağırdı. Romalılar Diana her ay taşı görülebilir tanrıça iddia etti. Antik Asya’da, onlar taş iyi ruhları ile dolu ayışığında sağlam bir ışın olduğuna inanıyordu. Aytaşı üçüncü göz sembolü olarak Hindistan’da saygıyla karşılandı. Avrupalılar, Orta Çağ boyunca kehanet rüyaları çağırmak için ay taşı içine baktı. Aytaşı da ismi Tanrı’nın Glory demektir. Gem çoğu tanrıça irfan bağları Başmelek Haniel ile ilişkili olmuştur.

Peridot taşlar binlerce yıl kullanımda olmuştur ve tarihsel, olivin çağrıldı.

Bu güzel kireç yeşil taşların titreşim artışı frekansı ile rezonansa, bu yüzden istenen tüm şeylerin tezahürü için kayda değer bir taştır.

Bu sabır ve düşünce netliği ile dengeli güven ve girişkenlik, artabilir.

PERİDOT AY TAŞI

PERİDOT AY TAŞI

Bu refah ve mutluluğu için bir taş olarak bilinir. Bu güzel kireç yeşili taşlar Ağustos, Eylül ve Ekim ayı burç taşıdır ve güzel değerli takı yapmak.

Yeşil renk demir içeriğine kaynaklanır. Önemli bir taş hücresel gençleşme için kullanmak, ve yaşlanma ile ilgili sorunları yardımcı olmaktır.

Nerede … Peridot Anlamı nereden geliyor
Peridot taşlar Brezilya, Pakistan, Avustralya, İrlanda, Rusya, Sri Lanka, ABD ve Mısır gibi yerlerde çok sayıda bulunmuştur. Bu Forsterit Olivine gem kaliteli taş olduğunu ve güzel bir şeffaf, yeşil renkli taş.

Dolayısıyla onun eski adı Olivin, renk kahverengimsi yeşil olmak üzere koyu zeytin yeşili gölge, üzerine açık sarı, yeşil veya limon yeşili rengi arasında değişebilir, ancak.

Bunu dikkate taş kullanmak olmuştur süreyi alarak, sadece yaklaşık iki yüz yıl boyunca bu isimle bilinmektedir.

Ismi Peridot anlamı kıymetli taş anlamına gelen Arapça bir kelime ‘faridat’, geldiği inanılan Fransız kelime ‘peritot’ geliyor. Aynı zamanda ‘zavallı adamın Emerald’ ve ‘Peles gözyaşı’ gibi adlar adı olmuştur.

Peridot Geçmişi
Bu taşın ilk kayıtların bazıları İncil geliyor. Kudüs’teki Yüksek Priest göğüs taşların biri olan bu güzel yeşil taş olduğu inanılan chrysolite olarak bilinen bir taş oldu.

Peridot ilgili Erken kayıtlar yaklaşık 50 reklamda onun hakkında yazdı Romalı tarihçi Pliny, geliyor. O Peridot zaten binlerce yıldır Mısır’da mayınlı edildiğini söyledi.

Peridot aka Olivine crystals
Bazalt üzerinde büyüyen doğal ham Peridot kristalleri
İğnele
Bu taş ilk keşfedilen kaynağı onlar eski çağlardan beri bu güzel yeşil taş madencilik edilmiştir Mısır adada Zagbargad, oldu.

AY TAŞI YÜZÜK

AY TAŞI YÜZÜK

Onlar Yunanlılar Zagbargad, bu mayınlı olan ada dediği oldu bu taş “Topazios”, çağrıldığında Peridot geçmişi çok eskilere gider.

Bu Firavunlar adanın sakinleri esir ve onları taş mayın yapılan o kadar bu taş takdir söyleniyor, ancak olabilir gibi, bu Peridot olduğunu kesin değildir Zümrüt.

Onlar Zümrüt taşlar olduğunu mümkün olsa da, bunun kullanıldığı ve hakkında konuştuk edildi Peridot taşlar olduğu kuvvetle muhtemeldir.

Orta çağlarda, peridots Haçlılar tarafından orta doğudan Avrupa’ya geri getirildi ve taş Avrupa ilgi başladı bu oldu.

 

AY TAŞI PERİDOT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AY TAŞI PERİDOT YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 6.65 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AY TAŞI&PERİDOT
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AY TAŞI PERİDOT TAŞI YÜZÜK

Birkaç taşlar kadar irfan ve romantizm olarak birikmiş aytaşı. Ayırt edici sütlü ışıltı ile bu sıradışı mücevher binlerce yıldan beri bilinmektedir ve birçok kültür tarafından saygı olmuştur.

Ay Taşı Peridot Yüzük

Ay Taşı Peridot Yüzük

Hindu Efsaneye göre, aytaşı moonbeams oluşmuştur. Bir zamanlar o bir dolunay sırasında ağzınızda bir düzenlenen ise, size geleceği görmek olacağını inanılırdı. Hindistan’da, aytaşı hala kutsal bir taş olarak kabul edilir ve yaygın iyi şans getirdiğine inanılır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ MAVİ IŞILTILI 8,5 KARAT AY TAŞI VE 1.KALİTE HAS TAŞ 7.2 KARAT PERİDOT TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ..

Eski Romalılar da moon ile ay taşını ilişkili ve mücevher ayışığı damla oluşmuştur ileri sürüldü. Onlar kabul taşlar geleneksel moon ile bağlantılı olanlar özelliklere sahip olarak; romantizm, kadınlık, sezgi, hayaller ve duygular.

George Frederick Kunz, ünlü kitabı değerli taşlar Tuhaf Lore ünlü hikayesini anlatır aytaşı iddia ayın azalıp uygun şekil ve boyutunu değiştirdi beyaz noktayı gösterdi.

Aytaşı
Pek çok kültürde, aytaşı kuvvetli sevgi ile ilişkilidir. Bu ihale tutku uyandırmak düşünülmektedir gibi severler için son derece değerli hediyedir. Bir ay taşını sahip Aşıklar birlikte gelecekteki yaşam kehanette edebilmek için söyleniyor. Ay yüksek olduğunda Bir efsaneye göre, ay taşını giyen iki kişi aşık tutkuyla düşecek.

Pek çok kültür sakinleştirici, iyileştirici taş olmayı moonstone inandık. Nedeniyle kadınsı derneklere aynı zamanda bir kadının doğurganlığı artırmak için söylenmiştir.

Aytaşı da seyahat ile tarihsel bir bağlantısı vardır. “Yolcusunun Stone” olarak bilinen sonra, takip edenlerden meydana gelir tehlikeye karşı korunması için kullanılmıştır.

Aytaşı, tüm tanrıça ile ilişkili ama özellikle ay tanrıçaları olduğunu. Avrupa’da, ay taşı olarak kabul edilir burç Amerika Birleşik Devletleri de o ayrım paylaşmaktadır Haziran için alexandrite ve inci. Aytaşı 13. evlilik yıldönümü için kabul edilen bir mücevher olduğunu.

Peridot Taşı Yüzük

Peridot Taşı Yüzük

Genel olarak, ay taşı enerji içe dönük ve yansıtıcı, dengeleyebileceği düşünülür. Bu isteyen ve değişim döngüleri kucaklayan bir taş gibi umuduyla bir taştır. Aytaşı sezgi ve duygusal düşünceler yerine entelektüel akıl yoluyla duygu ve anlayış için bir taştır. Bu sezgisel bilginin uygulamada yardımcı sezgisel tanıma içgörü yanıp getirmek ve teşvik söyleniyor.

Peridot Tarihi
Doğal Peridot Kristal

Peridot doğa ve kültür hem de büyüleyici bir geçmişi olan bir taştır. Bu bilinen en eski biridir taşlar eski kayıtlar özellikle Eski Mısır ile bağlantılı bir mücevher gibi erken M.Ö. 1500 olarak gelen peridot madencilik belgeleyen ile, ve bazı tarihçiler ünlü inanıyorum zümrüt Kleopatra aslında Peridot taşlar vardı.

Formasyon ile ilgili olarak, Peridot geçmişi hemen hemen tüm diğer taşlar farklıdır. Çoğu taşlar yerkabuğunda oluşturulur. Iki istisna vardır peridot ve elmas Earth çok daha derin oluşur; manto. Üst mantoda magma Peridot formlar, yaklaşık 20 ila 55 mil derin. Bu tektonik veya volkanik aktivite ile yüzeye getirilir. Elmas, tersine, aşırı basınç ve yüksek sıcaklıklarda, yüzeyden 100 150 mil civarında, manto çok daha derin oluşur.

 

Antik dünyada peridot ana kaynağı Mısır Kızıldeniz şimdi Zabargad veya St. John Adası olarak bilinen topazos Adası, oldu. Ada dördüncü yüzyılda keşfedilmiş sahip olarak Pliny Elder Natural History (23-79 AD) tartışıldı. Peridot muhtemelen başlangıçta olduğu gibi sevk edildi topaz; Sadece çok sonra biz topaz olarak bugün bildiğimiz taş uygulanacak gelip isim yaptı. Peridot 3500 yılı aşkın bir süredir Zabargad mayınlı edilmiştir. Berenica Mısır kıyı limanı kapalı yaklaşık 35 mil bulunur, arada, adanın tam yeri birkaç yüzyıl boyunca kayboldu ve sadece 1905 yılında sık sık sis kefen minik ada, yeniden keşfedildi.

Zabargad Adası
Madencilik Dünya Savaşı sefer Zabargad sona erdi. Bugün beş ana kaynağı vardır peridot. Çok ince örnekler Burma gelen ve Pakistan’dan yeni malzeme taş dünyasında önemli bir heyecan yarattı. ABD’de Arizona ve New Mexico ticari kalite peridot önemli üreticileridir. Ayrıca, Vietnam ve Çin giderek önemli tedarikçileri haline gelmiştir.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Peridot ilk antik dünyanın bir tılsım kullanılan ve uzun süredir devam eden mistik bir üne sahiptir. Bir kez erkekleri daha konuşkan yapmak ve başarılı ilişkiler ve evlilikler kolaylaştırılması, anksiyete önlemek için düşünülmüştür.

Peridots Tarihi – peridots nelerdir?
Tam peridots nelerdir? Kelime Peridot “taş” anlamına gelen Yunanca kelime “faridat” türetilmiştir. Peridot (telaffuz armut-a-doe) soluk yeşil zebercet çeşitli ve mücevher taşı olarak kullanılmaktadır. Peridots tek renk gelir birkaç taşlar biridir. Yeşil derinliği kristal yapısında var olabilen ne kadar demir bağlıdır. Peridots sık sık “yoksul adamın zümrüt” olarak adlandırılır. Antik çağda Peridot halk chrysolite olarak biliniyordu. Zor taşlardan yumuşak biridir kolayca kuvars çizilmesini. Taşlar Mısır, Sri Lanka ve Brezilya’da bulunan ve örnekler göktaşlarında bulunmuştur ve Vesuvius lav. Ortaçağda peridots sırasında gelecek olaylar ile ilgili öngörü için yıpranmış ve İlahi ilham ve belagat için bulundu. Bir zamanlar peridots elmastan daha fazla değer kabul edildi.

Peridots ile ilgili gerçekler ve Bilgi

Peridots Tarihi

Peridots Tarihi – Eski Mısırlılar
Peridot Ulusal Mısır mücevher ve geri Peridot çağırdı Eski Mısırlılar bu taş tarihleri onların sevgidir “güneşin gem.” Eski Mısırlılar in Topazo Island (St. John Adası) üzerinde peridots varlığını keşfetti Red Sea. Adanın yakından Firavun’a verilebilir sırayla peridots mayınlı eski Mısırlılar tarafından korunuyordu. Peridots kötülük geçiştirmek için muska olarak Firavunlar ve diğer eski Mısırlılar tarafından kullanılmıştır. Onlar da öbür içine onlarla hazinelerini sürebilir inanıyordu eski Mısırlıların muhteşem mezar alındı.

PERİDOT AY TAŞI YÜZÜK

PERİDOT AY TAŞI YÜZÜK

Peridots Tarihi – Romalılar
Peridots göktaşları ve Vezüv Yanardağı inn İtalya’nın lav bulunmuştur ve bu taş iyi eski Romalılar biliniyordu. Romalılar büyü korunması için ve melankoli ve yanılsama karşı giydi. Peridots gecenin belirsiz terörü ortadan kaldırmak için (altın Güneş’in metal olma) altın ayarlanması için popüler oldu.

Burma Peridot
Peridot da enchantments erimesi mümkün olduğuna inanılıyordu. Onun tam potansiyelini uygulamak için, taş altın kuruldu. O kötü ruhlardan koruma sağlamak amacıyla ise, o deldi bir eşek saç sinirli ve sol kolda giyilmelidir gerekiyordu. Tıbbi bir çare olarak, astım tedavisi için toz oldu. Ayrıca, dil altında bir peridot tutan ateş muzdarip bir kişinin susuzluk azaltmak gerekiyordu. Exodus Kitabında anlatılan yüksek rahibin breastplate, hiç peridot olduğuna inanılan biri İsrail’in on iki kabilesi, her biri için bir taş bulunmaktadır.
Aytaşı gökten düştü inanç rağmen, taş topraktan geliyor. Aytaşı ortoklas feldispat maden ailesinin bir üyesidir. Potasyum alüminyum silikat bir kombinasyonudur. Taşlar Işık onları çarptığında shimmers bir kristal yapıya sahiptir. Shimmer etkisi adularescence denir. Moonstone mücevher etkisini artırmak için düzgün bir cabochon şekil halinde kesilir.

Moonstones inci ve Opals benzeyen bir parlaklık ile saydam. Beyaz, gri, şeftali, pembe, sarı, mavi ve yeşil – taşlar renklerin çeşitli gelir. Bazı türleri tamamen şeffaf ve diğerleri renksizdir. Işık mavi parlaklık ile bir yanardöner beyaz veya gri Gökkuşağı aytaşı, en popüler türüdür. Yüksek kalitede moonstones ışıltı yüksek derecede sahiptir.

ZEBERCET TAŞI YÜZÜK

ZEBERCET TAŞI YÜZÜK

Aytaşı Sri Lanka, Brezilya, Madagaskar, Hindistan, Almanya, Tanzanya, Meksika, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Ay taşı nadide formları Sri Lanka’da kaynaklanmaktadır.

Aytaşı Lore
Aytaşı irfan kültürleri geçer. Eski Yunanlılar Afrodit ve Selene onuruna taş Aphroselene çağırdı. Romalılar Diana her ay taşı görülebilir tanrıça iddia etti. Antik Asya’da, onlar taş iyi ruhları ile dolu ayışığında sağlam bir ışın olduğuna inanıyordu. Aytaşı üçüncü göz sembolü olarak Hindistan’da saygıyla karşılandı. Avrupalılar, Orta Çağ boyunca kehanet rüyaları çağırmak için ay taşı içine baktı. Aytaşı da ismi Tanrı’nın Glory demektir. Gem çoğu tanrıça irfan bağları Başmelek Haniel ile ilişkili olmuştur.

Peridot taşlar binlerce yıl kullanımda olmuştur ve tarihsel, olivin çağrıldı.

Bu güzel kireç yeşil taşların titreşim artışı frekansı ile rezonansa, bu yüzden istenen tüm şeylerin tezahürü için kayda değer bir taştır.

Bu sabır ve düşünce netliği ile dengeli güven ve girişkenlik, artabilir.

PERİDOT AY TAŞI

PERİDOT AY TAŞI

Bu refah ve mutluluğu için bir taş olarak bilinir. Bu güzel kireç yeşili taşlar Ağustos, Eylül ve Ekim ayı burç taşıdır ve güzel değerli takı yapmak.

Yeşil renk demir içeriğine kaynaklanır. Önemli bir taş hücresel gençleşme için kullanmak, ve yaşlanma ile ilgili sorunları yardımcı olmaktır.

Nerede … Peridot Anlamı nereden geliyor
Peridot taşlar Brezilya, Pakistan, Avustralya, İrlanda, Rusya, Sri Lanka, ABD ve Mısır gibi yerlerde çok sayıda bulunmuştur. Bu Forsterit Olivine gem kaliteli taş olduğunu ve güzel bir şeffaf, yeşil renkli taş.

Dolayısıyla onun eski adı Olivin, renk kahverengimsi yeşil olmak üzere koyu zeytin yeşili gölge, üzerine açık sarı, yeşil veya limon yeşili rengi arasında değişebilir, ancak.

Bunu dikkate taş kullanmak olmuştur süreyi alarak, sadece yaklaşık iki yüz yıl boyunca bu isimle bilinmektedir.

Ismi Peridot anlamı kıymetli taş anlamına gelen Arapça bir kelime ‘faridat’, geldiği inanılan Fransız kelime ‘peritot’ geliyor. Aynı zamanda ‘zavallı adamın Emerald’ ve ‘Peles gözyaşı’ gibi adlar adı olmuştur.

Peridot Geçmişi
Bu taşın ilk kayıtların bazıları İncil geliyor. Kudüs’teki Yüksek Priest göğüs taşların biri olan bu güzel yeşil taş olduğu inanılan chrysolite olarak bilinen bir taş oldu.

Peridot ilgili Erken kayıtlar yaklaşık 50 reklamda onun hakkında yazdı Romalı tarihçi Pliny, geliyor. O Peridot zaten binlerce yıldır Mısır’da mayınlı edildiğini söyledi.

Peridot aka Olivine crystals
Bazalt üzerinde büyüyen doğal ham Peridot kristalleri
İğnele
Bu taş ilk keşfedilen kaynağı onlar eski çağlardan beri bu güzel yeşil taş madencilik edilmiştir Mısır adada Zagbargad, oldu.

AY TAŞI YÜZÜK

AY TAŞI YÜZÜK

Onlar Yunanlılar Zagbargad, bu mayınlı olan ada dediği oldu bu taş “Topazios”, çağrıldığında Peridot geçmişi çok eskilere gider.

Bu Firavunlar adanın sakinleri esir ve onları taş mayın yapılan o kadar bu taş takdir söyleniyor, ancak olabilir gibi, bu Peridot olduğunu kesin değildir Zümrüt.

Onlar Zümrüt taşlar olduğunu mümkün olsa da, bunun kullanıldığı ve hakkında konuştuk edildi Peridot taşlar olduğu kuvvetle muhtemeldir.

Orta çağlarda, peridots Haçlılar tarafından orta doğudan Avrupa’ya geri getirildi ve taş Avrupa ilgi başladı bu oldu.