OTANT�K TA�

MORİON DUMANLI KUVARS TAŞI BAYAN YÜZÜK

ÖZEL ÜRÜNLER
Dumanlı Kuvars Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 17 GR
 • 9.75 KARAT MORİON DUMANLI KUVARS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL

Dumanlı kuvars , neredeyse tam şeffaflıktan neredeyse opak kahverengimsi gri veya siyah kristale kadar netlikte değişen kahverengimsi gri, yarı saydam bir kuvars çeşididir . [6] Diğer kuvars taşları gibi, bir silikon dioksit kristalidir. Dumanlı renk, silikon dioksitten doğal ışınlama ile oluşan serbest silikondan kaynaklanır.

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Morion çok koyu kahverengiden siyaha opak bir çeşittir. Morion, dumanlı kuvarsın Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlısıdır. [7] ismi bir yanlış okunmasına ila mormorion içinde Pliny . [8] 5.4 yoğunluğa sahiptir.
WEB SAYFAMIZ VE İŞYERİMİZ HARİÇ BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARINDA SATIŞIMIZ YOKTUR TÜM ÜRÜNLERİMİZ FATURALIDIR.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ SAF BEYAZ RODYUM EL İŞÇİLİĞİ  KENDİ İMALATIMIZ 9.75 KARAT OVAL DUMANLI KUVARS TAŞI YAN SÜSLEMERİ 3.78 KARAT TURMALİN TAŞI SÜSLEME ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUZMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ ANLAMLI VE GÜZEL BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ

Cairngorm bulunan Dumanlı kuvars çeşididir Cairngorm Dağları arasında İskoçya . Bazı örnekler grimsi kahverengi olsa da, genellikle dumanlı sarı-kahverengi bir renge sahiptir. Bu İskoç kullanılan mücevher ve bir dekorasyon olarak etek pim ve kolları sgianan-dubha ( anglicised : Sgian-dubhs veya hançer DHU ). Bilinen en büyük cairngorm kristali, Braemar Kalesi’nde tutulan 23,6 kg (52 lb) bir örnektir .
Kullanımlar

Dumanlı kuvars yaygındır ve tarihsel olarak önemli değildi, ancak son zamanlarda özellikle mücevherler için popüler bir değerli taş haline geldi . [9]

Çin’de 12. yüzyılda düz dumanlı kuvars camları şeklindeki güneş gözlükleri kullanıldDumanlı Topaz ve Kuvars

Zaman zaman müşterilerimizden dumanlı topaz adı verilen değerli taş talepleri alıyoruz . Böyle değerli bir taş olmadığına dair hayal kırıklığı yaratan haberi vermeliyiz . Dumanlı topaz yaygın olarak tanıtıldığı için insanlar bunu duyunca şaşırıyorlar. Nasıl olabilir?
Sekizgen, Makas Kesimli Dumanlı Kuvars Değerli Taş
Sekizgen, Makas Kesimli Dumanlı Kuvars Değerli Taş

Cevap, titiz satıcılardan daha azının daha pahalı topaz adı altında dumanlı kuvars – çekici ama ucuz bir taş – satmasıdır . Bu sadece sahtekarlık değil, kendi başına ilginç ve eşsiz bir değerli taş olan dumanlı kuvarsın hakkını vermiyor.

Koyu kahverengi veya siyahta oluşan nispeten az değerli taş vardır. Bu renklerde oluşan değerli taşlar arasında siyah elmas , oniks ve siyah turmalin bulunur . Ayrıca bazen koyu kahverengi turmalin , skapolit ve akik bulunabilir. Oldukça nadir ve kendine özgü bir renktir.

Dumanlı kuvars, ametist , sitrin ve gül kuvars içeren kuvars ailesinin bir dalı olan makrokristalin kuvars (silikon dioksit) türüdür . Bu tür kuvars çıplak gözle görülebilecek kadar büyük kristallerden oluşur. Makrokristalin kuvars, camsı bir parlaklık ile esas olarak yarı saydamlığa şeffaftır.

Dumanlı kuvarsın rengi değişir. Kahverengi, dumanlı gri veya siyah olabilir. Dumanlı kuvarsın karakteristik rengi, kaya kristali kuvarsın uzun süre radyoaktif elementlerden gelen doğal radyasyona maruz kaldığında ortaya çıkar . Renk değişiminin meydana geldiği süreç tam olarak anlaşılamamıştır, ancak şeffaf kuvars radyasyona maruz kaldığında, kuvars yapısı içindeki safsızlıkların oksidasyon durumlarının değiştirilebileceği bilinmektedir.
Dumanlı kuvars , dünyadaki birçok kaynaktan gelir. Dikkate değer yerlerden birkaçı, dünyanın en büyük tedarikçisi olan Brezilya; yeşil amazonit ile ilişkilendirildiği Colorado, ABD’nin Pikes Peak bölgesi; ve tonlarca ince örneğin çıkarıldığı İsviçre Alpleri.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı kuvarsın popülaritesi moda ile birlikte yükselir ve düşer. Son zamanlarda, toprak tonu ve kabile görünümü nedeniyle bir değerli taş olarak çok popüler olmuştur. Oldukça ucuz olduğu ve büyük boyutlarda kolayca bulunabildiği için kolye ucu olarak kullanımı popülerdir. Bazen yenilikçi yönlü kesimlerin yanı sıra cabochons ve oymalara dönüştürülmüş olarak bulunabilir. Tarih boyunca, dumanlı kuvars, falcıların kristal küreleri için kullanılan malzemeydi; ve bu ayırt edici kuvarsın gizeminin bir kısmı bugüne kadar devam ediyor gibi görünüyor.
Dumanlı Kuvarsın Anlamı ve Kullanımlarına Giriş

Karanlık taşlar aleminde, Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverenginin tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Bir duman parçası kadar soluk ve gerçeküstü, gece yarısı suları kadar karanlık ve berrak veya ateşin yanında bir konyak kadar sıcak ve zengin olan bu mineral, Toprak Ana ile olan bağlantısını onurlandırıyor. Doğal dünyadaki bir çapa olan Kök Çakranın bir tılsımıdır ve fiziksel düzleme derinlemesine kök salmak için Taçtan aşağıya vücuda beyaz ışık enerjisi çeker. Temel güçlerin vücut içindeki hareketini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Güç ve istikrar getirir ve Dünya’da yürümek ve bir insan biçiminde yaşamakta kişisel bir gurur duygusu getirir. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidler için kutsaldı ve Dünya tanrılarının ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeliyordu. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yönlendirdi, şaman ritüellerinde ve kabile törenlerinde hizmet etti ve alt dünyaların ruhları ile bağlantı kurmak için sihir ve taramada kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın o zaman ve şimdi olağanüstü gücü, kişiyi fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyaya koruma ve topraklama ve önemli miktarda negatif enerjiyi soğurma ve dönüştürme ve onu doğal olarak nötralize edilmek üzere Dünya’ya salma yeteneğinde yatmaktadır. Psişik saldırıya, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyonda yaygın olarak kullanılır. [101 Salon, 192] [Salon, 240] [Salon En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606-607] [glimmerdream.com]

Smoky Quartz, taşla en uzun tarihsel ilişkiye sahip bir ülke olan İskoçya’nın ulusal mücevheri. M.Ö. 300 civarında Britanya Adaları’nı kolonileştirmeye başlayan Keltler, Morion’u buldukları koyu kahverengiden siyaha kristaller ve sarı-kahverengiden grimsi kahverengiye Cairngorm olarak adlandırılan İskoç dağlıklarının Cairngorm Dağları’ndaki kahverengimsi gri Kuvars madenlerini çıkarmışlardır. bulundukları dağlardan sonra. Bu taşlar nihayetinde Highlander giyiminde takı, omuz broşları ve eteği iğneleri şeklinde ve silahların kulplarında güç taşları olarak, özellikle de İskoç hançer sgian dubh , bir “çorap bıçağı” olarak önemli bir süs haline geldi . etekli elbise üniforması. [glimmerdream.com] [www.urald.ru]”Smoky Quartz” terimi ilk olarak 1837 yılında JS Dana tarafından mücevher dünyasına bildirilmiş ve ismini dumana benzeyen renginden almıştır. [Melody En, 741]

Dumanlı Kuvars, dünyanın birçok yerinde kolayca bulunur. Çeşitli Kuvars, rengi soluk, dumanlı griden koyu kahverengi ve siyaha, bazen sarımsı kahverengiye kadar değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller, mat veya masif formda oluşur ve rengi alüminyumun safsızlıklarından ve taşın doğal ışınlamasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilse de neredeyse her zaman yarı saydamdan şeffaftır. Piyasadaki birçok mücevher, kristalleri koyulaştırmak için radyum veya röntgen ile yapay olarak işlenmiş ve genellikle çok karanlık ve doğal olmayan, genellikle şeffaflıktan yoksun Clear Quartz’tır. İskoç adında rağmen, kelime kökeni Morion “baneful veya iğrenç” Yunanca terim gelen veya Fransızca dan olabilir Moreau, “siyah” anlamına gelir. İsim aynı zamanda eski Almanca bir kötü mineral kelimesi olan quadertz ile de ilgili olabilir . Her halükarda, moryon , Dumanlı Kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlısıdır. Smoky Quartz ayrıca yanlışlıkla “Smoky Topaz” olarak pazarlanmaktadır. [glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] [Raphael, 92]

Metafizik dünyada, Smoky Quartz, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Tek başına veya diğer Quartz ile doğal olarak harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme

 

Brandberg Smoky Quartz – Ametist, Clear ve Smoky Quartz’ın olağanüstü yüksek titreşimli bir kristalde bir arada olağanüstü bir karışımı. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve dikkate değer fantomlar, geliştiriciler ve diğer nadir oluşumlar ve kapanımlar ile doludur. Saf bilince uyum sağlar ve İlahi Kaynak ile yeniden hizalanmak için birini kendi eterik planına geri döndürme kapasitesi ile şifa ve mükemmelliğin güçlü bir tılsımıdır. (Tam bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Smoky Amethyst Quartz- Ametist ve Dumanlı Kuvars kombinasyonu, genellikle bir nokta içinde bir fantom veya ayrı bir yama olarak dahil edilir; ruh şifası ve koruması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek ruhsal enerjilerle temas kurmaya yardımcı olur, sonra bu enerjiyi bedene temellendirir. Özellikle Göksel Göz’de varlıkları, istenmeyen etkileri ve bağlantıları temizlemek için mükemmeldir ve psişik saldırılara ve uzaylı istilasına karşı korur. Daha önce mistik bir evlilik yapmış olan ve hala daha yüksek manevi çakralarda iç içe geçmiş olanlar arasındaki kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.

Dumanlı Kuvars Özellikleri

Dumanlı Kuvars Özellikleri

Dumanlı Sitrin Kuvars- berrak kristalde koyu kahverengimsi sarı lekeler ile karakterize edilen bir Citrine ve Smoky Quartz kombinasyonu; kişinin manevi yolundaki tıkanıklıkları gidermek ve metafiziksel yetenekleri geliştirmek ve bunları günlük gerçekliğe oturtmak için mükemmeldir. Çeşitli Sitrinler olarak, bu kristal negatif enerjiye sahip değildir ve hiçbir zaman temizlenmeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetle ilgili yeminlerin yeniden çerçevelenmesine yardımcı olur ve insanı batıran eski inançları ve düşünce formlarını salıverir. Kişinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluğa giden yolu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.
Morion- Nadir, doğal olarak ışınlanmış, çok koyu kahverengiden siyaha Smoky Quartz, genellikle koruyucu ve detoksifikasyon özelliklerini artıran Dolomit veya diğer mineraller eklenmiştir. Duygusal koşulları ve travmayı nazikçe iyileştirir, güven eksikliğinin üstesinden gelir ve stres ve gerginlikle başa çıkmada kişiyi destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği teşvik eder ve kişinin önemli görevlerin şevkle üstesinden gelmesine yardımcı olur.
Cairngorm – Cairngorm Dağları’ndan sarımsı kahverengi Dumanlı Kuvars; karanlığın kalbine ışık getirir. Karanlık yerlerden veya gölge dünyalardan geçerken veya ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve meditasyon ve yolculuk sırasında alfa, beta ve teta beyin dalgalarını sentezleme yeteneği ile kişiyi güvende tutmak olağanüstüdür.
(Daha fazla bilgi için Kristal İncil 2’ye bakın ., The Encyclopedia of Crystals ve 101 Güç Kristali , Judy Hall; ayrıca Michael Gienger tarafından Şifa Kristalleri .)

Smoky Quartz, Dünya’ya emdiği neredeyse tüm olumsuzlukları temel alsa da, uyanıklığı sabittir. Bu kristali düzenli olarak enerjik olarak temizlemek hala tavsiye edilmektedir. [Simmons, 366]
elmas kullanırDumanlı Kuvars Kullanımları ve Amaçları

Gerginliği ve stresi, kaygıyı veya panik atakları azaltmak için Smoky Quartz’ı tutun; aynı zamanda olumsuz düşünmeyi önlemek ve kaos veya kafa karışıklığı ile karşılaşıldığında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için. Talihsizliği, üzüntüyü veya görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek için, her elinizde Smoky Quartz’ın yüzlü veya doğal noktalarını yere doğru tutun, ardından bu negatif enerjileri arındırmak ve başka amaçla kullanmak için Toprak Ana’ya bilinçli olarak salıverin. [Lembo, 288] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars, Dünya ile bağlantı kurarak çevre için endişeleri teşvik eder ve ekolojik çözümlere ilham verir. Koruyucu enerjilerini jeopatik stresi engellemek ve elektrik hatları ve elektronik cihazlardan yayılan elektromanyetik dumanı absorbe etmek için kullanın. Çevresel iyileştirme düzenlerinde paha biçilmezdir ve yerine pozitif enerji sağlayarak her düzeyde eliminasyona ve detoksifikasyona yardımcı olur. [Salon, 240] [Salon En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Olağanüstü bir koruma tılsımı olan Smoky Quartz, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı evi, araçları ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz bırakılırsa birini bir çantada, torpido gözünde bir çantada veya değerli eşyaların yakınında bulundurun. Bir sürüş kristali olarak Smoky Quartz, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte sürüş sırasında stresi azaltarak ve konsantrasyonu artırarak yol öfkesine ve diğer zararlara karşı koruma sağlar. Ayrıca beklenmedik mekanik arızalara karşı da koruma sağlar. [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars Faydaları
Dumanlı Kuvars Faydaları
Kötü ruh hallerini, konuşulmayan kızgınlıkları veya kişinin gücünü ve coşkusunu tüketen aşağılayıcı açıklamaları filtrelemek için Smoky Quartz’ı ev veya çalışma ortamına yerleştirin. İşyerinde düşmanlığa veya dedikodulara veya zorbalık yapan bir patron veya yöneticiye karşı korunmak için, çalışabileceğiniz sakin, güvenli bir alan oluşturmak için koyu renkli Smoky Quartz noktaları

Dumanlı Kuvars Faydaları

Dumanlı Kuvars Faydaları

masanızın üzerine yarım daire şeklinde dışarı doğru yerleştirin. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

Hayatta kalma içgüdülerini geliştirmek ve kişisel ve ticari hedeflere ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Smoky Quartz giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplamayı ve organizasyonu geliştirir. Odağı artırır ve grup durumlarında iletişim zorluklarını hafifletmek ve bir işbirliği ruhu geliştirmek için kullanılabilir. [Melody, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80] [www.crystalskulls.com]

Smoky Quartz, sigarayı bırakma, sigara içme dürtüsünü kademeli olarak azaltmanın yanı sıra nikotin yoksunluğu ve detoksifikasyon süreciyle ilişkili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için dikkate değer bir yardımcıdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167]

bölen
Dumanlı Kuvars Şifa Terapileri – Genel Bakış

(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler, bir sağlık hizmetleri uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışın. veya herhangi bir alternatif tedaviye, diyete, takviyeye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücü Dumanlı Kuvars Fiziksel Şifa Enerjisi

Dumanlı Kuvars doğal olarak ışınlandığından, güneş yanığı, radyoaktif maddelere maruz kalma, tıbbi radyasyon ve kemoterapi dahil olmak üzere radyasyonun olumsuz etkilerine karşı koymak için bu frekanslardan yararlanır. Aynı zamanda kronik ağrı, kas krampları, baş ağrıları ve omuz ve sırt gerginliğini gidermek için de kullanılmıştır. [Ahsian, 367] [Hall, 240-241] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Diğer Quartz formları gibi, Smoky Quartz adrenal bezlerin, pankreasın, böbreklerin ve vücuttaki toksinleri enerjik olarak uzaklaştırmak için diğer eliminasyon organlarının tedavisinde kullanılabilir. Vücuttaki sıvıları düzenlemeye ve minerallerin asimilasyonuna yardımcı olduğuna inanılıyor. [101 Salon, 192] [Melodi, 607] [Eason, 122] [Salon, 241]

Smoky Quartz’ın akciğer yollarını koruduğu ve bronşları yenilediği, üreme sistemi, kas ve sinir dokularına fayda sağladığı düşünülmektedir. Özellikle karın, kalça ve bacak rahatsızlıklarında etkilidir. [Megemont, 167] [Salon, 241] [Salon En, 186]
fiziksel şifalı kristal kullanımlarıDumanlı Kuvars Duygusal Şifa Enerjisi

Smoky Quartz, kişinin yaşam tarafından tüketilmek yerine ışığa uyum sağlamasına izin verir. Bu kristal, negatif enerjileri ve duygusal blokajları yalnızca yüzeye çıkarmak yerine, bu enerjileri onlarla karşılaştıkça nazikçe çözerek, pozitif frekansların onların yerini almasına izin verir. Korkuyu, stresi, öfkeyi ve söylenmemiş kızgınlığı giderir, depresyon ve yorgunluğu giderir ve bir kişiye artık büyüme için gerekli olmayan şeyleri nasıl bırakacağını öğretir. Doğası gereği intihara meyilli olan veya enkarnasyonda olma konusunda kararsız olanlar için fiziksel bedenleri, yaşamları ve çevrelerindeki dünyayla hesaplaşmalarına yardımcı olarak iyi bir taştır. Smoky Quartz, zor zamanları sakinlik ve kararlılıkla tolere etme konusunda yardım sağlar ve kişiye dünyaya daha fazla dahil olma konusunda ilham verir. Kişinin gerçekliğini yaratma ve değiştirme ve hayallerini tezahür ettirme gücünü verir. [Raphael, 91] [Melodi, 606-607] [Salon, 240] [Simmons, Ahsian, 366-367]
kristallerle çakra dengelemeDumanlı Kuvars Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi

Dumanlı Kuvars, Baz veya Kök Çakrayı etkinleştirmek ve saflaştırmak için kristal iyileştirme düzenlerinde kullanılacak en güçlü taşlardan biridir. Üst çakraların enerjisini dengelemek ve Temel Çakraya yönlendirmek, tüm sistemi ışıkla parlatmak ve üzerinde ruhsal gücün fiziksel bedende tezahür edebileceği bir temel oluşturmak için de kullanılabilir. [Raphael, 90]

Kök veya Kök Çakra, omurganın tabanında bulunur ve kinestetik his ve hareket için enerjiyi kontrol eder. Beden için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir. Temel Çakra dengede olduğunda, fiziksel beden güç ve dayanıklılık kazanır ve ruhsal enerji, güvenlik ve kişinin kendi gücünün duygusu şeklinde yeniden canlanır. Genellikle bağımsızlığa ve kendiliğinden liderliğe götürür.

Smoky Quartz ayrıca kristal şifalı düzenlerde topraklama için mükemmel bir taştır. Kümeler veya tekli oluşturucular, her ayağın alt kısmına, dizlere, kasık noktalarına ve / veya her ele yerleştirilebilir. Kristalin ucu vücuda doğru yönlendirilirse, iyileştirici ışığı içeri çeker ve dolaştırır. Vücuttan uzak bir noktaya bakmak, negatif enerjileri fiziksel ve süptil bedenlerden uzaklaştırır. Tüm bedenleri şifalı titreşime topraklamak, enerji merkezlerini harekete geçirirken meydana gelebilecek şifa krizlerini caydırır. [Raphael, 92] [Melodi, 607] [Salon, 241] [101 Salon, 193]

Dumanlı Kuvars, Dünya Çakrasını ayakların altında ve topraklama akorunu korumak için veya bozulmuş bir toprak enerjisi alanı etrafında ızgara yapmak için kullanılabilir. [Salon, 240] [Salon En, 186] Toprak Çakrası ayakların arasında ve biraz altında bulunur. Ruhu karanfilde tutar ve Dünya gezegeniyle sağlam bir bağlantı kurar, aşırı ve dengesiz enerjilerin vücuttan akmasına izin verir.

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

ruhsal kristallerDumanlı Kuvars Manevi Enerji

Kullanıcının etrafında koruyucu bir enerji bariyeri sağlayan Smoky Quartz, daha yüksek alemlerde çalışırken olağanüstü topraklama ve stabilite sunarak kişinin daha yüksek frekanslı Işık enerjisini alıp kullanmasına yardımcı olur. Odaklanmış dua ve derin meditasyon, manevi törenler ve ritüeller için olağanüstü bir araçtır ve diğer dünyalarla iletişim kurarken iletişim bağlantısını güçlendirir. Ruhları diğer tarafa yönlendirmek için bir psikopat olarak da kullanılabilir. [Melodi, 606-607] [Lembo, 288] [Simmons, Ahsian, 366-367] [Hall En, 186]

Dumanlı Kuvars Taşı
Dumanlı Kuvars Taşı
Smoky Quartz ayrıca eterik olanı tezahür ettirme eğilimine sahiptir. Smoky Quartz giyerken veya taşırken, hayaletler, UFO’lar, periler veya ruh rehberleri gibi fenomenleri gözlemlemek daha uygun olabilir. Kişinin titreşiminin daha yüksek bir algısal yeteneğe yükseltildiği durumların aksine, Smoky Quartz varlıkları veya fenomenleri kişinin aurik alanına ve kişinin algı seviyesine çeker. [Simmons, 366]

bölen
kristal renk gücüDumanlı Kuvars Renk Enerjisi

Smoky Quartz, fiziksel, doğal dünya ile bağlantımızı derinleştirmek için çeşitli siyah tonları kullanır. Özellikle buradaki fiziksel varoluşla ilişkili korkuları gidererek güç ve güç getirir. Siyah kristaller, düşmanlarınızdan gizlenmenin güvenliğini sağlayarak koruma ve geri çekilme sunar.

Kahverenginin tonlarındaki Dumanlı Kuvars da doğal dünya ile bağlantı kurar. Evin, ocağın ve doğanın renk etkisidir. Rahatlamanıza, yeniden bağlanmanıza ve sakinliğinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur. Güvenlik ve istikrarı teşvik eden bir topraklama taşıdır.

bölen
Meditasyon KristalleriDumanlı Kuvars ile Meditasyon

Dumanlı Kuvars, düşünen zihni bir kenara bırakmak ve kişinin bilincini tüketen zihinsel gevezeliği durdurmak için meditasyondaki ruhu topraklamak, zihnin alfa ve beta durumları arasındaki engelleri kaldırmak için ideal bir kristaldir. Kişinin sadece anda olmasına, tüm düşünceyi temizlemesine ve daha yüksek farkındalığa uyum sağlamasına izin verir. Smoky Quartz kişinin titreşim enerjilerini arındırır ve derin, uzun süreli meditasyon durumuna izin verir ve hem kendi içinden hem de dış kaynaklardan birçok olumsuzluk biçimini emebilen güçlü bir güç alanını başlatmak için kullanılabilir. [Melody, 606] [Hall, 240] [Lembo, 288] Smoky Quartz aynı zamanda bir tıp çarkının Batı bölümünde meditatif kullanım için idealdir, birine ölümün kapılarından diğer dünyaya ve yeniden doğuşa eşlik eder. [Salon II, 371]

bölen
kristallerin kehanet kullanımlarıDumanlı Kuvars Kehanet

Smoky Quartz’ın Divinatory anlamı: Tünelin sonunda ışık var ve yakında uzun süredir devam eden bir endişede yavaş yavaş iyileşme göreceksiniz. [Eason, 122]

bölen
melek kristalleri Dumanlı Kuvars ve Melek Diyar

Dumanlı Kuvars, kahverengi ve siyahın çeşitli tonlarında oluşur. Doğum gününüz aşağıdaki dönemlerden herhangi birine denk gelirse, listelenen renkteki bir Dumanlı Kuvars Koruyucu Meleğiniz için değerli bir kanal olabilir. Tabloda ayrıca zaman diliminde doğanların Koruyucu Meleğinin adı da verilmektedir.Bu güçlü taş, kapsamlı Quartz kristal grubunun süper yüklü bir çeşididir, ancak kendine özgü bir bükülme ile. İnce kahverengi ipuçlarını granit birikintilerinden gelen doğal yeraltı radyasyonuna maruz kalmaktan alır ve normal Quartz’a ek bir göksel titreşim etkisi verir.

Dumanlı Kuvars kristali, zor veya acı verici deneyimlerden kurtulmanıza yardımcı olma yeteneği ile bilinen bir topraklama taşıdır. Sizi daha yüksek bir varoluş haline, geçmişin sizi acı yerine daha iyi hale getirmesi için bırakabileceğiniz bir yere yönlendirir. Smoky Quartz kristal özelliklerinin yardımıyla geçmişi geçmişte bırakın ve daha parlak bir geleceğe doğru ilerleyin.

Daha koyu rengi nedeniyle, Smoky Quartz kristali iyileştirme özellikleri için çok uygundur. negatif enerjiyi ortadan kaldırmakveya istenmeyen enerji. Taş, enerji alanınızı temizler ve arındırır ve kristalinize bırakmak istediğiniz enerjileri – stres, endişe, korku, üzüntü veya diğer olumsuz titreşimler olsun, aktarmanıza izin verir. Bu taşın destekleyici kalitesi, onu harika bir enerji dengeleyici yapan şeydir.

Tarih ve Bilgi
Dumanlı Kuvars, İskoçya’nın ulusal mücevheridir. Kelt kültürlerinde Smoky Quartz, Druidler için kutsaldı. Bu taş, Dünya tanrılarının ve tanrıçalarının karanlık gücünü temsil ediyordu. Aynı zamanda antik Yunan tanrıçası, büyü tanrıçası Hekate ile de ilişkilendirilmiştir.

Smoky Quartz, Britanya’da Viktorya döneminde yeniden popülerlik kazandı. 19. yüzyılda genellikle yas takılarında giyilirdi. Yas takıları, zarar görmüş olanlar tarafından giyilen dekoratif parçalardı. Smoky Quartz gibi koyu renkli taşlar, genellikle bir ila iki yıllık bir süre boyunca giyilen bu parçaların temel öğeleriydi. Kraliçe Victoria, kocası Prens Albert’in ölümünden sonra yas takıları taktığı zaman bu eğilime başladı.

 

Smoky Quartz kristal taş anlamı, enerji alanınızdan salıvermek ve onları emmek için ihtiyaç duyduğunuz enerjileri tanımanız için size rehberlik ederek çalışır, böylece artık onlara tutunmak zorunda kalmazsınız. Bu nedenle taşın kendisi daha koyu, dumana benzer bir renge sahiptir – çünkü enerji alanınızdan çıkan tüm düşük titreşimleri alır. İstenmeyen enerjilerinizi kristale teslim ettiğinizde, daha yüksek bir varoluş durumuna ulaşabilir ve sevinç, pozitiflik ve ışık duygularına yeniden bağlanabilirsiniz. Enerjik kir temizlendiğinde, ışığınızın parlamasına izin verebilirsiniz.

Topraklanmak
İnce kahverenginin tonlarıyla, Smoky Quartz kristali iyileştirici özellikleri bizi dünyaya ve onun hayat veren toprağına yeniden bağlayarak onu en iyilerden biri haline getiriyor topraklama taşlarıve dengeleme. Smoky Quartz’ı, sizi ayaklarınızın altındaki zemine sabitleyen ve hayat kaotik hale geldiğinde ihtiyacınız olan enerjik dengeyi sağlayan nazik, iyileştirici bir güç olarak kullanın. Dumanlı Kuvars kristal anlamı, topraklama kuvveti sayesinde, hayatınızdaki zorlu veya zor durumlarda gezinirken sakin, serin ve toplanmış kalmanıza yardımcı olur. Bu şekilde, Smoky Quartz kristal taş bir destek sistemi görevi görür – sonsuza dek dayanabileceğiniz ve bir ömür boyu güvenebileceğiniz bir sistem.

Dumanlı Kuvars Kristalinizi Nasıl Kullanacaksınız?
BU ÜRÜNLERI SATIN AL
Dumanlı Kuvars Kristalinizi Bırakmak İçin Nasıl Kullanırsınız?
Smoky Quartz kristal özelliklerini serbest bırakmak için kullanmanın en sevdiğimiz yolu, kendiniz için bir kristal programı oluşturmaktır. Smoky Quartz kristal takılar takarak, taşı taşıyarak ve alanınıza dahil ederek, istenmeyen tüm enerjiyi zihninizden, bedeninizden, ruhunuzdan ve alanınızdan filtreleyebilirsiniz.

Giyin: Smoky Quartz’ı takı şeklinde takmak, gün boyunca taşın enerjisiyle bağlantı kurmanın güçlü bir yoludur. Sizindumanlı çeyrek bilezik, kolye veya küpeler, hayatınızda ortaya çıktığında daha düşük titreşim enerjisini bırakıp devam etmenizi hatırlatabilir.

Carry: Taşı takmanın yanı sıra, birDumanlı Kuvars taşıÇantanızda veya cebinizde, enerji alanınızda biriken herhangi bir biriken enerjiyi serbest bırakmanıza izin verir. Kendinizi artık istemediğiniz bir enerjiyi taşırken bulursanız, yerinde şifa tedavisi için onu kristalinize verin.

Yer: Kristal programınızda bırakmanın son adımı taşı ortamınıza getirmektir. Yerleştirdumanlı kuvars kümesibir yerlerde bunu her gün enerjinizi berrak ve yüksek titreşimli tutmanız için bir hatırlatma olarak göreceksiniz. Taş aynı zamanda alanınız için bir enerji filtresi görevi görecek ve çevrenizde biriken ağır enerjiyi serbest bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Dumanlı Kuvars Kristali Bırakma Niyeti: Bırakma için Smoky Quartz ile çalışırken, şu kristal amacı kullanın: “Bana hizmet etmeyen her şeyi bırakıyorum.”

Dumanlı Kuvars Kristalinizi Topraklamak İçin Nasıl Kullanırsınız?
Enerjinizi topraklamak için, kendiniz için onu giymeyi, taşımayı ve mekanınıza yerleştirmeyi içeren bir Smoky Quartz kristal programı oluşturun.

Giyin: Smoky Quartz takılarını takmak, her zaman topraklama ve dengeleme enerjisine erişmenizi sağlar. İster bir kolye olarak, ister bileğinize bir bileklik olarak, isterseniz de küpe olarak kalbinizin üzerine taksanız da, bu kristal hayatınızda ne olursa olsun sizi enerjik bir denge duygusuyla dolduracaktır.

Carry: Topraklama için kristal pratiğinizi geliştirmek için, çantanızda veya cebinizde bir parça Smoky Quartz bulundurun vetopraklama kristali Gün boyunca ekstra bir doz dengeleyici enerji istediğinizde.

Yer: Kristal pratiğinizi tamamlamak için birDumanlı Kuvars kristali çevrenizde sakinleştirici ve topraklayıcı titreşimler yaymak için alanınızda.

Dumanlı Kuvars Kristali Topraklanmaya Yönelik Niyet: Smoky Quartz ile topraklanmak için çalışırken, şu kristal niyetini kullanın: “Topraklandım.

MORİON DUMANLI KUVARS TAŞI BAYAN YÜZÜK

ÖZEL ÜRÜNLER
Dumanlı Kuvars Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 17 GR
 • 9.75 KARAT MORİON DUMANLI KUVARS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Dumanlı kuvars , neredeyse tam şeffaflıktan neredeyse opak kahverengimsi gri veya siyah kristale kadar netlikte değişen kahverengimsi gri, yarı saydam bir kuvars çeşididir . [6] Diğer kuvars taşları gibi, bir silikon dioksit kristalidir. Dumanlı renk, silikon dioksitten doğal ışınlama ile oluşan serbest silikondan kaynaklanır.

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Morion çok koyu kahverengiden siyaha opak bir çeşittir. Morion, dumanlı kuvarsın Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlısıdır. [7] ismi bir yanlış okunmasına ila mormorion içinde Pliny . [8] 5.4 yoğunluğa sahiptir.
WEB SAYFAMIZ VE İŞYERİMİZ HARİÇ BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARINDA SATIŞIMIZ YOKTUR TÜM ÜRÜNLERİMİZ FATURALIDIR.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ SAF BEYAZ RODYUM EL İŞÇİLİĞİ  KENDİ İMALATIMIZ 9.75 KARAT OVAL DUMANLI KUVARS TAŞI YAN SÜSLEMERİ 3.78 KARAT TURMALİN TAŞI SÜSLEME ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUZMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ ANLAMLI VE GÜZEL BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ

Cairngorm bulunan Dumanlı kuvars çeşididir Cairngorm Dağları arasında İskoçya . Bazı örnekler grimsi kahverengi olsa da, genellikle dumanlı sarı-kahverengi bir renge sahiptir. Bu İskoç kullanılan mücevher ve bir dekorasyon olarak etek pim ve kolları sgianan-dubha ( anglicised : Sgian-dubhs veya hançer DHU ). Bilinen en büyük cairngorm kristali, Braemar Kalesi’nde tutulan 23,6 kg (52 lb) bir örnektir .
Kullanımlar

Dumanlı kuvars yaygındır ve tarihsel olarak önemli değildi, ancak son zamanlarda özellikle mücevherler için popüler bir değerli taş haline geldi . [9]

Çin’de 12. yüzyılda düz dumanlı kuvars camları şeklindeki güneş gözlükleri kullanıldDumanlı Topaz ve Kuvars

Zaman zaman müşterilerimizden dumanlı topaz adı verilen değerli taş talepleri alıyoruz . Böyle değerli bir taş olmadığına dair hayal kırıklığı yaratan haberi vermeliyiz . Dumanlı topaz yaygın olarak tanıtıldığı için insanlar bunu duyunca şaşırıyorlar. Nasıl olabilir?
Sekizgen, Makas Kesimli Dumanlı Kuvars Değerli Taş
Sekizgen, Makas Kesimli Dumanlı Kuvars Değerli Taş

Cevap, titiz satıcılardan daha azının daha pahalı topaz adı altında dumanlı kuvars – çekici ama ucuz bir taş – satmasıdır . Bu sadece sahtekarlık değil, kendi başına ilginç ve eşsiz bir değerli taş olan dumanlı kuvarsın hakkını vermiyor.

Koyu kahverengi veya siyahta oluşan nispeten az değerli taş vardır. Bu renklerde oluşan değerli taşlar arasında siyah elmas , oniks ve siyah turmalin bulunur . Ayrıca bazen koyu kahverengi turmalin , skapolit ve akik bulunabilir. Oldukça nadir ve kendine özgü bir renktir.

Dumanlı kuvars, ametist , sitrin ve gül kuvars içeren kuvars ailesinin bir dalı olan makrokristalin kuvars (silikon dioksit) türüdür . Bu tür kuvars çıplak gözle görülebilecek kadar büyük kristallerden oluşur. Makrokristalin kuvars, camsı bir parlaklık ile esas olarak yarı saydamlığa şeffaftır.

Dumanlı kuvarsın rengi değişir. Kahverengi, dumanlı gri veya siyah olabilir. Dumanlı kuvarsın karakteristik rengi, kaya kristali kuvarsın uzun süre radyoaktif elementlerden gelen doğal radyasyona maruz kaldığında ortaya çıkar . Renk değişiminin meydana geldiği süreç tam olarak anlaşılamamıştır, ancak şeffaf kuvars radyasyona maruz kaldığında, kuvars yapısı içindeki safsızlıkların oksidasyon durumlarının değiştirilebileceği bilinmektedir.
Dumanlı kuvars , dünyadaki birçok kaynaktan gelir. Dikkate değer yerlerden birkaçı, dünyanın en büyük tedarikçisi olan Brezilya; yeşil amazonit ile ilişkilendirildiği Colorado, ABD’nin Pikes Peak bölgesi; ve tonlarca ince örneğin çıkarıldığı İsviçre Alpleri.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı kuvarsın popülaritesi moda ile birlikte yükselir ve düşer. Son zamanlarda, toprak tonu ve kabile görünümü nedeniyle bir değerli taş olarak çok popüler olmuştur. Oldukça ucuz olduğu ve büyük boyutlarda kolayca bulunabildiği için kolye ucu olarak kullanımı popülerdir. Bazen yenilikçi yönlü kesimlerin yanı sıra cabochons ve oymalara dönüştürülmüş olarak bulunabilir. Tarih boyunca, dumanlı kuvars, falcıların kristal küreleri için kullanılan malzemeydi; ve bu ayırt edici kuvarsın gizeminin bir kısmı bugüne kadar devam ediyor gibi görünüyor.
Dumanlı Kuvarsın Anlamı ve Kullanımlarına Giriş

Karanlık taşlar aleminde, Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverenginin tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Bir duman parçası kadar soluk ve gerçeküstü, gece yarısı suları kadar karanlık ve berrak veya ateşin yanında bir konyak kadar sıcak ve zengin olan bu mineral, Toprak Ana ile olan bağlantısını onurlandırıyor. Doğal dünyadaki bir çapa olan Kök Çakranın bir tılsımıdır ve fiziksel düzleme derinlemesine kök salmak için Taçtan aşağıya vücuda beyaz ışık enerjisi çeker. Temel güçlerin vücut içindeki hareketini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Güç ve istikrar getirir ve Dünya’da yürümek ve bir insan biçiminde yaşamakta kişisel bir gurur duygusu getirir. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidler için kutsaldı ve Dünya tanrılarının ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeliyordu. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yönlendirdi, şaman ritüellerinde ve kabile törenlerinde hizmet etti ve alt dünyaların ruhları ile bağlantı kurmak için sihir ve taramada kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın o zaman ve şimdi olağanüstü gücü, kişiyi fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyaya koruma ve topraklama ve önemli miktarda negatif enerjiyi soğurma ve dönüştürme ve onu doğal olarak nötralize edilmek üzere Dünya’ya salma yeteneğinde yatmaktadır. Psişik saldırıya, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyonda yaygın olarak kullanılır. [101 Salon, 192] [Salon, 240] [Salon En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606-607] [glimmerdream.com]

Smoky Quartz, taşla en uzun tarihsel ilişkiye sahip bir ülke olan İskoçya’nın ulusal mücevheri. M.Ö. 300 civarında Britanya Adaları’nı kolonileştirmeye başlayan Keltler, Morion’u buldukları koyu kahverengiden siyaha kristaller ve sarı-kahverengiden grimsi kahverengiye Cairngorm olarak adlandırılan İskoç dağlıklarının Cairngorm Dağları’ndaki kahverengimsi gri Kuvars madenlerini çıkarmışlardır. bulundukları dağlardan sonra. Bu taşlar nihayetinde Highlander giyiminde takı, omuz broşları ve eteği iğneleri şeklinde ve silahların kulplarında güç taşları olarak, özellikle de İskoç hançer sgian dubh , bir “çorap bıçağı” olarak önemli bir süs haline geldi . etekli elbise üniforması. [glimmerdream.com] [www.urald.ru]”Smoky Quartz” terimi ilk olarak 1837 yılında JS Dana tarafından mücevher dünyasına bildirilmiş ve ismini dumana benzeyen renginden almıştır. [Melody En, 741]

Dumanlı Kuvars, dünyanın birçok yerinde kolayca bulunur. Çeşitli Kuvars, rengi soluk, dumanlı griden koyu kahverengi ve siyaha, bazen sarımsı kahverengiye kadar değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller, mat veya masif formda oluşur ve rengi alüminyumun safsızlıklarından ve taşın doğal ışınlamasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilse de neredeyse her zaman yarı saydamdan şeffaftır. Piyasadaki birçok mücevher, kristalleri koyulaştırmak için radyum veya röntgen ile yapay olarak işlenmiş ve genellikle çok karanlık ve doğal olmayan, genellikle şeffaflıktan yoksun Clear Quartz’tır. İskoç adında rağmen, kelime kökeni Morion “baneful veya iğrenç” Yunanca terim gelen veya Fransızca dan olabilir Moreau, “siyah” anlamına gelir. İsim aynı zamanda eski Almanca bir kötü mineral kelimesi olan quadertz ile de ilgili olabilir . Her halükarda, moryon , Dumanlı Kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlısıdır. Smoky Quartz ayrıca yanlışlıkla “Smoky Topaz” olarak pazarlanmaktadır. [glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] [Raphael, 92]

Metafizik dünyada, Smoky Quartz, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Tek başına veya diğer Quartz ile doğal olarak harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme

 

Brandberg Smoky Quartz – Ametist, Clear ve Smoky Quartz’ın olağanüstü yüksek titreşimli bir kristalde bir arada olağanüstü bir karışımı. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve dikkate değer fantomlar, geliştiriciler ve diğer nadir oluşumlar ve kapanımlar ile doludur. Saf bilince uyum sağlar ve İlahi Kaynak ile yeniden hizalanmak için birini kendi eterik planına geri döndürme kapasitesi ile şifa ve mükemmelliğin güçlü bir tılsımıdır. (Tam bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Smoky Amethyst Quartz- Ametist ve Dumanlı Kuvars kombinasyonu, genellikle bir nokta içinde bir fantom veya ayrı bir yama olarak dahil edilir; ruh şifası ve koruması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek ruhsal enerjilerle temas kurmaya yardımcı olur, sonra bu enerjiyi bedene temellendirir. Özellikle Göksel Göz’de varlıkları, istenmeyen etkileri ve bağlantıları temizlemek için mükemmeldir ve psişik saldırılara ve uzaylı istilasına karşı korur. Daha önce mistik bir evlilik yapmış olan ve hala daha yüksek manevi çakralarda iç içe geçmiş olanlar arasındaki kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.

Dumanlı Kuvars Özellikleri

Dumanlı Kuvars Özellikleri

Dumanlı Sitrin Kuvars- berrak kristalde koyu kahverengimsi sarı lekeler ile karakterize edilen bir Citrine ve Smoky Quartz kombinasyonu; kişinin manevi yolundaki tıkanıklıkları gidermek ve metafiziksel yetenekleri geliştirmek ve bunları günlük gerçekliğe oturtmak için mükemmeldir. Çeşitli Sitrinler olarak, bu kristal negatif enerjiye sahip değildir ve hiçbir zaman temizlenmeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetle ilgili yeminlerin yeniden çerçevelenmesine yardımcı olur ve insanı batıran eski inançları ve düşünce formlarını salıverir. Kişinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluğa giden yolu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.
Morion- Nadir, doğal olarak ışınlanmış, çok koyu kahverengiden siyaha Smoky Quartz, genellikle koruyucu ve detoksifikasyon özelliklerini artıran Dolomit veya diğer mineraller eklenmiştir. Duygusal koşulları ve travmayı nazikçe iyileştirir, güven eksikliğinin üstesinden gelir ve stres ve gerginlikle başa çıkmada kişiyi destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği teşvik eder ve kişinin önemli görevlerin şevkle üstesinden gelmesine yardımcı olur.
Cairngorm – Cairngorm Dağları’ndan sarımsı kahverengi Dumanlı Kuvars; karanlığın kalbine ışık getirir. Karanlık yerlerden veya gölge dünyalardan geçerken veya ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve meditasyon ve yolculuk sırasında alfa, beta ve teta beyin dalgalarını sentezleme yeteneği ile kişiyi güvende tutmak olağanüstüdür.
(Daha fazla bilgi için Kristal İncil 2’ye bakın ., The Encyclopedia of Crystals ve 101 Güç Kristali , Judy Hall; ayrıca Michael Gienger tarafından Şifa Kristalleri .)

Smoky Quartz, Dünya’ya emdiği neredeyse tüm olumsuzlukları temel alsa da, uyanıklığı sabittir. Bu kristali düzenli olarak enerjik olarak temizlemek hala tavsiye edilmektedir. [Simmons, 366]
elmas kullanırDumanlı Kuvars Kullanımları ve Amaçları

Gerginliği ve stresi, kaygıyı veya panik atakları azaltmak için Smoky Quartz’ı tutun; aynı zamanda olumsuz düşünmeyi önlemek ve kaos veya kafa karışıklığı ile karşılaşıldığında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için. Talihsizliği, üzüntüyü veya görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek için, her elinizde Smoky Quartz’ın yüzlü veya doğal noktalarını yere doğru tutun, ardından bu negatif enerjileri arındırmak ve başka amaçla kullanmak için Toprak Ana’ya bilinçli olarak salıverin. [Lembo, 288] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars, Dünya ile bağlantı kurarak çevre için endişeleri teşvik eder ve ekolojik çözümlere ilham verir. Koruyucu enerjilerini jeopatik stresi engellemek ve elektrik hatları ve elektronik cihazlardan yayılan elektromanyetik dumanı absorbe etmek için kullanın. Çevresel iyileştirme düzenlerinde paha biçilmezdir ve yerine pozitif enerji sağlayarak her düzeyde eliminasyona ve detoksifikasyona yardımcı olur. [Salon, 240] [Salon En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Olağanüstü bir koruma tılsımı olan Smoky Quartz, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı evi, araçları ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz bırakılırsa birini bir çantada, torpido gözünde bir çantada veya değerli eşyaların yakınında bulundurun. Bir sürüş kristali olarak Smoky Quartz, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte sürüş sırasında stresi azaltarak ve konsantrasyonu artırarak yol öfkesine ve diğer zararlara karşı koruma sağlar. Ayrıca beklenmedik mekanik arızalara karşı da koruma sağlar. [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars Faydaları
Dumanlı Kuvars Faydaları
Kötü ruh hallerini, konuşulmayan kızgınlıkları veya kişinin gücünü ve coşkusunu tüketen aşağılayıcı açıklamaları filtrelemek için Smoky Quartz’ı ev veya çalışma ortamına yerleştirin. İşyerinde düşmanlığa veya dedikodulara veya zorbalık yapan bir patron veya yöneticiye karşı korunmak için, çalışabileceğiniz sakin, güvenli bir alan oluşturmak için koyu renkli Smoky Quartz noktaları

Dumanlı Kuvars Faydaları

Dumanlı Kuvars Faydaları

masanızın üzerine yarım daire şeklinde dışarı doğru yerleştirin. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

Hayatta kalma içgüdülerini geliştirmek ve kişisel ve ticari hedeflere ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Smoky Quartz giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplamayı ve organizasyonu geliştirir. Odağı artırır ve grup durumlarında iletişim zorluklarını hafifletmek ve bir işbirliği ruhu geliştirmek için kullanılabilir. [Melody, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80] [www.crystalskulls.com]

Smoky Quartz, sigarayı bırakma, sigara içme dürtüsünü kademeli olarak azaltmanın yanı sıra nikotin yoksunluğu ve detoksifikasyon süreciyle ilişkili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için dikkate değer bir yardımcıdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167]

bölen
Dumanlı Kuvars Şifa Terapileri – Genel Bakış

(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler, bir sağlık hizmetleri uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışın. veya herhangi bir alternatif tedaviye, diyete, takviyeye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücü Dumanlı Kuvars Fiziksel Şifa Enerjisi

Dumanlı Kuvars doğal olarak ışınlandığından, güneş yanığı, radyoaktif maddelere maruz kalma, tıbbi radyasyon ve kemoterapi dahil olmak üzere radyasyonun olumsuz etkilerine karşı koymak için bu frekanslardan yararlanır. Aynı zamanda kronik ağrı, kas krampları, baş ağrıları ve omuz ve sırt gerginliğini gidermek için de kullanılmıştır. [Ahsian, 367] [Hall, 240-241] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Diğer Quartz formları gibi, Smoky Quartz adrenal bezlerin, pankreasın, böbreklerin ve vücuttaki toksinleri enerjik olarak uzaklaştırmak için diğer eliminasyon organlarının tedavisinde kullanılabilir. Vücuttaki sıvıları düzenlemeye ve minerallerin asimilasyonuna yardımcı olduğuna inanılıyor. [101 Salon, 192] [Melodi, 607] [Eason, 122] [Salon, 241]

Smoky Quartz’ın akciğer yollarını koruduğu ve bronşları yenilediği, üreme sistemi, kas ve sinir dokularına fayda sağladığı düşünülmektedir. Özellikle karın, kalça ve bacak rahatsızlıklarında etkilidir. [Megemont, 167] [Salon, 241] [Salon En, 186]
fiziksel şifalı kristal kullanımlarıDumanlı Kuvars Duygusal Şifa Enerjisi

Smoky Quartz, kişinin yaşam tarafından tüketilmek yerine ışığa uyum sağlamasına izin verir. Bu kristal, negatif enerjileri ve duygusal blokajları yalnızca yüzeye çıkarmak yerine, bu enerjileri onlarla karşılaştıkça nazikçe çözerek, pozitif frekansların onların yerini almasına izin verir. Korkuyu, stresi, öfkeyi ve söylenmemiş kızgınlığı giderir, depresyon ve yorgunluğu giderir ve bir kişiye artık büyüme için gerekli olmayan şeyleri nasıl bırakacağını öğretir. Doğası gereği intihara meyilli olan veya enkarnasyonda olma konusunda kararsız olanlar için fiziksel bedenleri, yaşamları ve çevrelerindeki dünyayla hesaplaşmalarına yardımcı olarak iyi bir taştır. Smoky Quartz, zor zamanları sakinlik ve kararlılıkla tolere etme konusunda yardım sağlar ve kişiye dünyaya daha fazla dahil olma konusunda ilham verir. Kişinin gerçekliğini yaratma ve değiştirme ve hayallerini tezahür ettirme gücünü verir. [Raphael, 91] [Melodi, 606-607] [Salon, 240] [Simmons, Ahsian, 366-367]
kristallerle çakra dengelemeDumanlı Kuvars Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi

Dumanlı Kuvars, Baz veya Kök Çakrayı etkinleştirmek ve saflaştırmak için kristal iyileştirme düzenlerinde kullanılacak en güçlü taşlardan biridir. Üst çakraların enerjisini dengelemek ve Temel Çakraya yönlendirmek, tüm sistemi ışıkla parlatmak ve üzerinde ruhsal gücün fiziksel bedende tezahür edebileceği bir temel oluşturmak için de kullanılabilir. [Raphael, 90]

Kök veya Kök Çakra, omurganın tabanında bulunur ve kinestetik his ve hareket için enerjiyi kontrol eder. Beden için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir. Temel Çakra dengede olduğunda, fiziksel beden güç ve dayanıklılık kazanır ve ruhsal enerji, güvenlik ve kişinin kendi gücünün duygusu şeklinde yeniden canlanır. Genellikle bağımsızlığa ve kendiliğinden liderliğe götürür.

Smoky Quartz ayrıca kristal şifalı düzenlerde topraklama için mükemmel bir taştır. Kümeler veya tekli oluşturucular, her ayağın alt kısmına, dizlere, kasık noktalarına ve / veya her ele yerleştirilebilir. Kristalin ucu vücuda doğru yönlendirilirse, iyileştirici ışığı içeri çeker ve dolaştırır. Vücuttan uzak bir noktaya bakmak, negatif enerjileri fiziksel ve süptil bedenlerden uzaklaştırır. Tüm bedenleri şifalı titreşime topraklamak, enerji merkezlerini harekete geçirirken meydana gelebilecek şifa krizlerini caydırır. [Raphael, 92] [Melodi, 607] [Salon, 241] [101 Salon, 193]

Dumanlı Kuvars, Dünya Çakrasını ayakların altında ve topraklama akorunu korumak için veya bozulmuş bir toprak enerjisi alanı etrafında ızgara yapmak için kullanılabilir. [Salon, 240] [Salon En, 186] Toprak Çakrası ayakların arasında ve biraz altında bulunur. Ruhu karanfilde tutar ve Dünya gezegeniyle sağlam bir bağlantı kurar, aşırı ve dengesiz enerjilerin vücuttan akmasına izin verir.

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

ruhsal kristallerDumanlı Kuvars Manevi Enerji

Kullanıcının etrafında koruyucu bir enerji bariyeri sağlayan Smoky Quartz, daha yüksek alemlerde çalışırken olağanüstü topraklama ve stabilite sunarak kişinin daha yüksek frekanslı Işık enerjisini alıp kullanmasına yardımcı olur. Odaklanmış dua ve derin meditasyon, manevi törenler ve ritüeller için olağanüstü bir araçtır ve diğer dünyalarla iletişim kurarken iletişim bağlantısını güçlendirir. Ruhları diğer tarafa yönlendirmek için bir psikopat olarak da kullanılabilir. [Melodi, 606-607] [Lembo, 288] [Simmons, Ahsian, 366-367] [Hall En, 186]

Dumanlı Kuvars Taşı
Dumanlı Kuvars Taşı
Smoky Quartz ayrıca eterik olanı tezahür ettirme eğilimine sahiptir. Smoky Quartz giyerken veya taşırken, hayaletler, UFO’lar, periler veya ruh rehberleri gibi fenomenleri gözlemlemek daha uygun olabilir. Kişinin titreşiminin daha yüksek bir algısal yeteneğe yükseltildiği durumların aksine, Smoky Quartz varlıkları veya fenomenleri kişinin aurik alanına ve kişinin algı seviyesine çeker. [Simmons, 366]

bölen
kristal renk gücüDumanlı Kuvars Renk Enerjisi

Smoky Quartz, fiziksel, doğal dünya ile bağlantımızı derinleştirmek için çeşitli siyah tonları kullanır. Özellikle buradaki fiziksel varoluşla ilişkili korkuları gidererek güç ve güç getirir. Siyah kristaller, düşmanlarınızdan gizlenmenin güvenliğini sağlayarak koruma ve geri çekilme sunar.

Kahverenginin tonlarındaki Dumanlı Kuvars da doğal dünya ile bağlantı kurar. Evin, ocağın ve doğanın renk etkisidir. Rahatlamanıza, yeniden bağlanmanıza ve sakinliğinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur. Güvenlik ve istikrarı teşvik eden bir topraklama taşıdır.

bölen
Meditasyon KristalleriDumanlı Kuvars ile Meditasyon

Dumanlı Kuvars, düşünen zihni bir kenara bırakmak ve kişinin bilincini tüketen zihinsel gevezeliği durdurmak için meditasyondaki ruhu topraklamak, zihnin alfa ve beta durumları arasındaki engelleri kaldırmak için ideal bir kristaldir. Kişinin sadece anda olmasına, tüm düşünceyi temizlemesine ve daha yüksek farkındalığa uyum sağlamasına izin verir. Smoky Quartz kişinin titreşim enerjilerini arındırır ve derin, uzun süreli meditasyon durumuna izin verir ve hem kendi içinden hem de dış kaynaklardan birçok olumsuzluk biçimini emebilen güçlü bir güç alanını başlatmak için kullanılabilir. [Melody, 606] [Hall, 240] [Lembo, 288] Smoky Quartz aynı zamanda bir tıp çarkının Batı bölümünde meditatif kullanım için idealdir, birine ölümün kapılarından diğer dünyaya ve yeniden doğuşa eşlik eder. [Salon II, 371]

bölen
kristallerin kehanet kullanımlarıDumanlı Kuvars Kehanet

Smoky Quartz’ın Divinatory anlamı: Tünelin sonunda ışık var ve yakında uzun süredir devam eden bir endişede yavaş yavaş iyileşme göreceksiniz. [Eason, 122]

bölen
melek kristalleri Dumanlı Kuvars ve Melek Diyar

Dumanlı Kuvars, kahverengi ve siyahın çeşitli tonlarında oluşur. Doğum gününüz aşağıdaki dönemlerden herhangi birine denk gelirse, listelenen renkteki bir Dumanlı Kuvars Koruyucu Meleğiniz için değerli bir kanal olabilir. Tabloda ayrıca zaman diliminde doğanların Koruyucu Meleğinin adı da verilmektedir.Bu güçlü taş, kapsamlı Quartz kristal grubunun süper yüklü bir çeşididir, ancak kendine özgü bir bükülme ile. İnce kahverengi ipuçlarını granit birikintilerinden gelen doğal yeraltı radyasyonuna maruz kalmaktan alır ve normal Quartz’a ek bir göksel titreşim etkisi verir.

Dumanlı Kuvars kristali, zor veya acı verici deneyimlerden kurtulmanıza yardımcı olma yeteneği ile bilinen bir topraklama taşıdır. Sizi daha yüksek bir varoluş haline, geçmişin sizi acı yerine daha iyi hale getirmesi için bırakabileceğiniz bir yere yönlendirir. Smoky Quartz kristal özelliklerinin yardımıyla geçmişi geçmişte bırakın ve daha parlak bir geleceğe doğru ilerleyin.

Daha koyu rengi nedeniyle, Smoky Quartz kristali iyileştirme özellikleri için çok uygundur. negatif enerjiyi ortadan kaldırmakveya istenmeyen enerji. Taş, enerji alanınızı temizler ve arındırır ve kristalinize bırakmak istediğiniz enerjileri – stres, endişe, korku, üzüntü veya diğer olumsuz titreşimler olsun, aktarmanıza izin verir. Bu taşın destekleyici kalitesi, onu harika bir enerji dengeleyici yapan şeydir.

Tarih ve Bilgi
Dumanlı Kuvars, İskoçya’nın ulusal mücevheridir. Kelt kültürlerinde Smoky Quartz, Druidler için kutsaldı. Bu taş, Dünya tanrılarının ve tanrıçalarının karanlık gücünü temsil ediyordu. Aynı zamanda antik Yunan tanrıçası, büyü tanrıçası Hekate ile de ilişkilendirilmiştir.

Smoky Quartz, Britanya’da Viktorya döneminde yeniden popülerlik kazandı. 19. yüzyılda genellikle yas takılarında giyilirdi. Yas takıları, zarar görmüş olanlar tarafından giyilen dekoratif parçalardı. Smoky Quartz gibi koyu renkli taşlar, genellikle bir ila iki yıllık bir süre boyunca giyilen bu parçaların temel öğeleriydi. Kraliçe Victoria, kocası Prens Albert’in ölümünden sonra yas takıları taktığı zaman bu eğilime başladı.

 

Smoky Quartz kristal taş anlamı, enerji alanınızdan salıvermek ve onları emmek için ihtiyaç duyduğunuz enerjileri tanımanız için size rehberlik ederek çalışır, böylece artık onlara tutunmak zorunda kalmazsınız. Bu nedenle taşın kendisi daha koyu, dumana benzer bir renge sahiptir – çünkü enerji alanınızdan çıkan tüm düşük titreşimleri alır. İstenmeyen enerjilerinizi kristale teslim ettiğinizde, daha yüksek bir varoluş durumuna ulaşabilir ve sevinç, pozitiflik ve ışık duygularına yeniden bağlanabilirsiniz. Enerjik kir temizlendiğinde, ışığınızın parlamasına izin verebilirsiniz.

Topraklanmak
İnce kahverenginin tonlarıyla, Smoky Quartz kristali iyileştirici özellikleri bizi dünyaya ve onun hayat veren toprağına yeniden bağlayarak onu en iyilerden biri haline getiriyor topraklama taşlarıve dengeleme. Smoky Quartz’ı, sizi ayaklarınızın altındaki zemine sabitleyen ve hayat kaotik hale geldiğinde ihtiyacınız olan enerjik dengeyi sağlayan nazik, iyileştirici bir güç olarak kullanın. Dumanlı Kuvars kristal anlamı, topraklama kuvveti sayesinde, hayatınızdaki zorlu veya zor durumlarda gezinirken sakin, serin ve toplanmış kalmanıza yardımcı olur. Bu şekilde, Smoky Quartz kristal taş bir destek sistemi görevi görür – sonsuza dek dayanabileceğiniz ve bir ömür boyu güvenebileceğiniz bir sistem.

Dumanlı Kuvars Kristalinizi Nasıl Kullanacaksınız?
BU ÜRÜNLERI SATIN AL
Dumanlı Kuvars Kristalinizi Bırakmak İçin Nasıl Kullanırsınız?
Smoky Quartz kristal özelliklerini serbest bırakmak için kullanmanın en sevdiğimiz yolu, kendiniz için bir kristal programı oluşturmaktır. Smoky Quartz kristal takılar takarak, taşı taşıyarak ve alanınıza dahil ederek, istenmeyen tüm enerjiyi zihninizden, bedeninizden, ruhunuzdan ve alanınızdan filtreleyebilirsiniz.

Giyin: Smoky Quartz’ı takı şeklinde takmak, gün boyunca taşın enerjisiyle bağlantı kurmanın güçlü bir yoludur. Sizindumanlı çeyrek bilezik, kolye veya küpeler, hayatınızda ortaya çıktığında daha düşük titreşim enerjisini bırakıp devam etmenizi hatırlatabilir.

Carry: Taşı takmanın yanı sıra, birDumanlı Kuvars taşıÇantanızda veya cebinizde, enerji alanınızda biriken herhangi bir biriken enerjiyi serbest bırakmanıza izin verir. Kendinizi artık istemediğiniz bir enerjiyi taşırken bulursanız, yerinde şifa tedavisi için onu kristalinize verin.

Yer: Kristal programınızda bırakmanın son adımı taşı ortamınıza getirmektir. Yerleştirdumanlı kuvars kümesibir yerlerde bunu her gün enerjinizi berrak ve yüksek titreşimli tutmanız için bir hatırlatma olarak göreceksiniz. Taş aynı zamanda alanınız için bir enerji filtresi görevi görecek ve çevrenizde biriken ağır enerjiyi serbest bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Dumanlı Kuvars Kristali Bırakma Niyeti: Bırakma için Smoky Quartz ile çalışırken, şu kristal amacı kullanın: “Bana hizmet etmeyen her şeyi bırakıyorum.”

Dumanlı Kuvars Kristalinizi Topraklamak İçin Nasıl Kullanırsınız?
Enerjinizi topraklamak için, kendiniz için onu giymeyi, taşımayı ve mekanınıza yerleştirmeyi içeren bir Smoky Quartz kristal programı oluşturun.

Giyin: Smoky Quartz takılarını takmak, her zaman topraklama ve dengeleme enerjisine erişmenizi sağlar. İster bir kolye olarak, ister bileğinize bir bileklik olarak, isterseniz de küpe olarak kalbinizin üzerine taksanız da, bu kristal hayatınızda ne olursa olsun sizi enerjik bir denge duygusuyla dolduracaktır.

Carry: Topraklama için kristal pratiğinizi geliştirmek için, çantanızda veya cebinizde bir parça Smoky Quartz bulundurun vetopraklama kristali Gün boyunca ekstra bir doz dengeleyici enerji istediğinizde.

Yer: Kristal pratiğinizi tamamlamak için birDumanlı Kuvars kristali çevrenizde sakinleştirici ve topraklayıcı titreşimler yaymak için alanınızda.

Dumanlı Kuvars Kristali Topraklanmaya Yönelik Niyet: Smoky Quartz ile topraklanmak için çalışırken, şu kristal niyetini kullanın: “Topraklandım.