OTANT�K TA�

DOĞAL ARMUT KESİM PERİDOT (ZEBERCED) KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Doğal Peridot Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 3 GR
 • 3.45 KARAT BURMA PERİDOT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • MİKRO SIVAMA
 • ÖZEL KUTUSUNUDA
 • SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

Peridot , mineral olivinin mücevher kalitesinde bir çeşittir. Forsterit-fayalit mineral serisine aittir. Hatta bazıları peridotu ‘olivin’ olarakadlandırır, ancak değerlitaş söz konusu olduğunda, ‘peridot’ doğru terimdir. Peridot, renginin küçük safsızlık izlerinden değil, mineralin temel kimyasal bileşiminden geldiği anlamına gelen, idiokromatik bir mücevherdir. Böylece, peridot sadece yeşil bulunur. Aslında, peridot, yeşil tonları açık sarımsı ila koyu kahverengimsi yeşile kadar değişebilse de, sadece bir renkte bulunabilecek az sayıdaki değerli taştan biridir.

Peridot Taşı Kolye

Peridot Taşı Kolye

*İŞ YERİMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR PLATFORMDA SATIŞIMIZ KESİNLİK İLE YOKTUR

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 DOĞAL HİNDİSTAN BURMA 3.48 KARAT PERİDOT TAŞI KOLYE TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL BİR HEDİYE;GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BERABER GÖNDERİLİR.YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas İNSTAGRAM HESABINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

‘ Peridot ‘ ismi gem – ‘faridat’ için Arapça kelimeden türetilmiştir. Yunanca ‘goldstone’ kelimesinden türetilen bir kelime  ‘chrysolite’ olarak adlandırılır. Tarihi bilinen en eski değerli taşlardan biridir , M.Ö. 1500 yıllarında bilinen kayıtlara dayanmaktadır. Tarihsel olarak, Mısır’ın doğusundaki Kızıl Deniz’deki volkanik ada Zabargad (St. John), 3500’den fazla süredir sömürülen en önemli birikintiye sahipti. yıl. Günümüzde en iyi kalite peridotu Burma’daki Mogok’tan geliyor, ancak Pakistan peridotu şimdilerde oldukça fazla kabul görüyor. Arizona, Çin ve Vietnam’da bulunan çok önemli başka mevduatlar var. Peridot , düşmüş meteorlarda da keşfedildi ve Mars ve ay’da olivin formunda da keşfedildi.

Kimyasal olarak, peridot bir demir magnezyum silikattır ve renk yoğunluğu içerdiği demir miktarına bağlıdır. Ayrıca nikel ve krom izleri de olabilir. Peridot özellikle sert değildir ve aside dayanıklı değildir. Çok nadir durumlarda, peridotun dört ışınlı yıldız şeklinde kedi gözüyle chatoyancy (asterizm) ile oluştuğu bilinmektedir. Peridot, benzer renkli mücevherlerle karıştırılabilir, ancak güçlü çift kırılması çoğu zaman çok ayırt edici bir özelliktir. Daha kalın taşlarda, alt faset kenarlarının iki katına çıkması, büyütmeye gerek kalmadan masadan aşağıya bakılarak kolayca görülebilir.

Doğal Peridot Taşı Kolye
Doğal Peridot Taşı Kolye
Peridot; Köken ve Kaynaklar  Başa dönüş
Çoğu değerli taş yerkabuğunda oluşur, ancak peridot manto bölgesinde daha derin olarak oluşur. Peridot kristalleri magmada üst mantodan oluşur ve ekstrüzyonlu magmatik kayalarda bulunan tektonik veya volkanik aktivite ile yüzeye çıkarılır. Tarihsel olarak Kızıldeniz’deki volkanik ada Zabargad (St. John) en önemli yatağın bulunduğu yerdi. Asırlarca terk edilmeden önce 3500 yıl boyunca sömürüldü; daha sonra, 1900 civarında yeniden keşfedildi ve o zamandan beri yoğun bir şekilde sömürüldü.

Bugün, en önemli yataklar Pakistan’da (Keşmir bölgesinde ve Pakistan-Afganistan sınır bölgesinde) bulunur. Güzel malzeme aynı zamanda Myanmar (Burma) ve Vietnam’da da bulunur. Diğer yataklar Avustralya (Queensland), Brezilya (Minas Gerais), Çin, Kenya, Meksika, Norveç (Bergen’in kuzeyi), Güney Afrika, Sri Lanka, Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (Arizona ve Hawaii) bulunur. Son zamanlarda Çin, en büyük peridot üreticilerinden biri haline geldi.

Peridot Alımı ve Peridot Değerinin Belirlenmesi  Başa dönüş
Peridot Rengi
Peridot, tek bir renkle gelen birkaç değerli taştan biridir. Yeşilin derinliği, demir içeriğinin seviyesine bağlıdır. Peridot’un rengi sarı-yeşil ve zeytin ile kahverengimsi yeşil arasında değişebilir ve doğal gün ışığı altında en iyi şekilde görünür. Canlı yeşil rengi yapay ışık altında değişmez. En renkli peridot,% 15’ten az bir demir yüzdesine sahiptir ve tipik olarak, rengine katkıda bulunan bazı nikel ve krom eser elementlerini içerir. Derin ve yoğun bir yeşil renkli peridot en çok arzu edilen ve en değerli olarak kabul edilir.

Peridot Berraklığı ve Parlaklığı
Peridot, mükemmel şeffaflık ile oluşur. Göz temizleme örnekleri bol miktarda bulunur. Büyük taşlar, inklüzyonların ve safsızlıkların varlığı nedeniyle hafif bulanık görünebilir. Kesilip cilalandığında, peridot çekici, yağlı ve vitröz bir parlaklığa sahiptir.

Peridot Taşı Özellikleri

Peridot Taşı Özellikleri

Peridot Kesimi ve Şekli
Peridot, tipik olarak mükemmel şeffaflığı nedeniyle yönlendirilir. Masa ve basamak kesimleri, sıradışı dama tahtalarının yanı sıra çok popülerdir. Peridot, fantezi ve geleneksel turlar, ovaller, zümrütler (sekizgenler) ve minderler dahil olmak üzere birçok şekilde bulunabilir.

Peridot Tedavisi
Peridot tipik olarak herhangi bir şekilde muamele edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, stabiliteyi arttırmak için metal folyo peridot raporları olmuştur ve bazı soluk taşlar rengi geliştirmek için yeşil folyo ile kaplanabilir. Taklit peridotu ayrıca tipik olarak sentezlenmiş spinel veya safirden bulunabilir.

Peridot Gemological Özellikleri:  Başa dönüş
Kimyasal formül:    (Mg, Fe) 2Si04 Magnezyum demir silikat
Kristal yapı:    ortorombik; dikey olarak çizgili kısa kompakt prizmalar

Peridot Taşı Özellikleri
Peridot Taşı Özellikleri
Renk:    Sarı-yeşil, zeytin-yeşil, kahverengimsi
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6,5 ila 7
Kırılma indisi:    1,650 – 1,703
Yoğunluk:    3,28 – 3,48
dilinim:    belirsiz
Şeffaflık:    Şeffaf
Çift Kırılma veya Doğruluk:    0.036-0.038
Parlaklık:    Vitreous, yağlı
floresan:    Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Peridot: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar  Başa dönüş
Chrysoberyl – Chrysolite
chrysolite
Peridot, saydam bir mücevher olivin türüdür. Olivin resmen bir mineral değildir, ancak iki son üye mineralden oluşur: fayalit ve forsterit. Fayalit demir zengini olivin iken, forsterit magnezyum zengini olivindir. Demir, peridot için renklendirici madde olmasına rağmen, teknik olarak, faalitten forsterite teknik olarak daha yakındır.

Peridot Taşı Özellikleri
Peridot Taşı Özellikleri
Peridot bazen, yeşilden sarıya yeşili renkli değerli taşlara arkik olarak atıfta bulunan tarihi bir isim olan ‘chrysolite’ olarak adlandırılır. Diğer ‘ chrysolite ‘ formları, chrysoberyl , zircon , tourmaline , topaz ve apatit’i içerir.

Peridot Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Peridot eski bir tarihe sahiptir ve binlerce yıldır mücevherlerde kullanılmaktadır. Hem doğada hem de kültürde büyüleyici bir tarihe sahip bir taş. Eski Romalılar, rengi geceleri koyulaşmadığından, ancak mum ışığında ve kamp ateşinin ışığında takdir edilebildiğinden, ‘zümrüt akşamı’ olarak adlandırdı. Özellikle eski Mısır’la bağlantılı bir mücevher ve bazı tarihçiler Kleopatra’nın ünlü zümrütlerinin aslında peridot taşı olduğuna inanıyor. Peridot, Haçlılar tarafından Avrupa’ya da geri getirildi ve genellikle ortaçağ kiliselerini süslemek için kullanıldı. Antik inançlarda, peridot, yeni bir dünyanın yıllık oluşumunu kutlamak için Doğa Ana’nın bir armağanıydı. Kamusal alanda peridot giyen ulusal liderler, eski zamanlarda nazik, adil ve bilge olduğunu düşünüyorlardı.

Peridot Taşı Kolye

Peridot Taşı Kolye

Peridot
eridot, İbranice ‘pitdah’ adı altında İncil’de belirtilmiştir. Peridot mücevherleri, diğer mücevherlerle birlikte, daha önce hiç bulunmamış eserler olan Yahudi yüksek rahiplerin efsanevi göğüslerinde de kullanıldı. Efsaneye göre Peridot, Kleopatra’nın en sevilen değerli taşıydı. Haçlılar, Orta Avrupa’ya peridotu getirdiler, burada Köln Katedrali gibi birçok ortaçağ kilisesinde bulundu. Barok döneminde, peridot, bir daha unutulmadan önce kısa bir popülerlik dönemi yaşadı. Napolyon, peridotu kullanarak Josephine’i evliliğini iptal etmeden önce olan ölümsüz sevgisini ve hayranlığını garanti etmek için kullandı. Peridot gezegen Satürn’e atanmıştır.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek görüşünü temsil etmemektedir. Bu bilgi doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Peridot Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri  Başa dönüş

Peridot Faydaları

Peridot Faydaları

Peridot takı için mükemmel bir taş. Günlük sert taş halkaları da dahil olmak üzere hemen hemen her türlü takı uygulamasına uygun hale getirerek iyi sertliğe ve dayanıklılığa sahiptir. Çekici rengi ve uygun fiyatı, birçok kuyumcu tarafından ödüllendirilmesini sağlar. Bu, özellikle Çin’de popülerdir, çünkü o zamandan bu yana birçok önemli para yatırma madenciliği yapılmaktadır. Peridot’un yeşil rengi erkek takıları , kadın takıları ve unisex takılar için idealdir. Spinel ile birlikte, peridot da genellikle Ağustos burç taşı takılarıyla yerleştirilir ve giyilir.

Bolluğu sayesinde, peridot birçok ilginç şekillerde, kalibre edilmiş boyutlarda ve eşleştirme setlerinde bulunabilir. Bu, peridot’u küpeler ve tam olarak eşleşen taşlar gerektiren diğer tasarımlar için ideal kılar. Peridot’un sertliği kuvarsla karşılaştırılabilir, bu nedenle dikkatli bir şekilde peridot günlük kullanımda mükemmel yüzük tasarımları yapabilir. Erkekler için kol düğmeleri, kravatlar ve kolye harika fikirler. Kadınlar için bilezikler, kolyeler, bilezikler, iğneler, broşlar ve küpeler çarpıcı moda takı aksesuarlarını yapabilir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Ünlü Peridot Değerli Taşlar  Başa dönüş
En büyük kesilmiş peridot, Zabargad adasında bulundu, 319 karat ağırlığında ve Washington DC’deki Smithsonian Kurumu’na ait. Rusya’da, 1749’da Doğu Sibirya’da düşen bir göktaşı kesilmiş bazı dip süreleri var.

Peridot Taşı Faydaları
Peridot Taşı Faydaları
Peridot Değerli Taş Mücevherat ve Temizlik  Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Peridot nispeten sert ve dayanıklıdır. Diğer taşlardan çok daha yumuşaktır, bu nedenle çizilmeleri önlemek için özen gösterilmelidir. Aside karşı özellikle hassas değildir, ancak kırılgan bir kesime sahiptir. Aynı zamanda büyük stres altında patlaması da bilinir, bu nedenle hazneyi yüksek basınca maruz bırakan ayarlardan (gerilim ayarlı halkalar) kaçının. Ayrıca aşırı sıcaklık ve iklim değişikliklerinden kaçının. Peridot, ılık, sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanarak kolayca temizlenebilir. Sabunlu kalıntıları gidermek için iyice durulayın. Peridot’unuzu temizlemek için ultrasonik temizleyiciler veya ısı vapurları kullanmayın.

Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya sert ev işleri yapmadan önce mutlaka mücevher ve mücevherleri çıkarın. Peridot değerli taşlarını saklarken, ayrı ayrı ve diğer değerli taşlardan ve mücevherlerden saklayın. Mümkünse, bunları yumuşak bir bezle sarın ve kumaş kaplı korumalı bir mücevher kutusunun içine yerleştirin.Peridot taşlarının çoğu zeytin yeşilidir. Bununla birlikte, Peridot rengi, değerli taştaki demir içeriğine bağlı olarak sarı-yeşilden koyu-yeşil arasında değişmektedir. Sarı-yeşil Peridot taşı, koyu yeşil Peridot’a göre daha fazla demir içerir.

Peridot Taşı Faydaları
Demir içeriği sadece değerli taş rengini değil, değerini de etkileyecektir. Koyu yeşil renkli Peridotlar – daha az demirle – sarı-yeşil Peridotlara göre daha değerli ve pahalıdır. Buna rağmen, zeytin yeşili rengi çok popülerdir ve bu renkte doğal olarak ortaya çıkan pek çok değerli taş olmadığı için nispeten benzersizdir.

Peridot ilk ne zaman keşfedildi?
Peridot, Eski Bir Değerli Taş. Peridot’un tarihi, Mısırlıların değerli taşı keşfettiği 3.500 yıldan daha eski. O günlerde Peridot çok arzulandı ve hayrandı. Değerli taş büyülü güçlere sahipti ve şifa ve koruma için sıklıkla kullanılıyordu. Eski Mısırlılar, Peridot taşının kötülüklerden korunabileceğini ve kabuslara karşı koruyabileceğine inanıyordu.

Peridot Nedir? Peridot’un kimyasal bileşimi nedir?
Peridot Gem-Kalite bir Olivindir. Peridot, Olivine adı verilen silikat mineralinin en iyi bilinen mücevher çeşididir. Peki bir Peridot nedir – kimyasal bileşimi? Olivin formülü (Mg, Fe) 2Si04 – ve Peridot çok magnezyum yönünden zengin bir Olivin çeşidi olduğundan Peridot kimyasal bileşimi Mg2Si04’e yaklaşır.

Peridot nerede bulunur?
Peridotların çoğu lav kayalarında görülür, ancak değerli taş – temel biçiminde – meteorlarda da keşfedilmiştir! En değerli ve değerli Peridotlar Burma ve Pakistan’da bulunur. Bununla birlikte, ticari Peridotların çoğu ABD, Çin, Vietnam ve Güney Afrika’dan geliyor.

Peridot Fiyatları – Bir Peridot’un maliyeti nedir?
peridot fiyatı Peridot’un karat başına fiyatı çok fazla. Örneğin, gümüş ayarlı muhteşem peridot halkalarını 25 $ ‘a varan değerde bulabilirsiniz ve yaklaşık 900 $’ a ayar ayarlayabilen Peridot taşları var! Renk, boyut ve kalite gibi faktörler peridot değerini belirleyecektir.

Genel olarak, Peridot fiyatları nispeten düşüktür ve makul maliyetlerle çok sayıda güzel Peridot mücevherleri bulabilirsiniz. Bütçeniz varsa, 5 karatın altında yeşil-sarı Peridotları arayın.

Doğal Peridot Taşı

Doğal Peridot Taşı

Peridot’un iyileştirici özellikleri nelerdir?
Peridot güçleri refah, iyi şanslar, mutluluk ve huzuru içerir. Titreşimi başarı, açıklık ve büyüme ile yankılanıyor. İstenilen her şeyin tezahürü için mükemmel! Güzel zeytin yeşili Peridot Güzel Genç Kadın Açık. Doğanın tadını çıkarın Kendine güveninizi artırmak ve daha iddialı olmak istiyorsanız değerli taş da çok yardımcı olabilir. Ayrıca sinirleriniz üzerinde dengeleyici ve yatıştırıcı bir etkisi olabilir.

Peridot Taşı Bayan Yüzük
Peridot Taşı Bayan Yüzük
Peridot taşının kalbe giden yolu temizlediği söylenir ve ölmeyen aşkın bir sembolüdür. Ayrıca, psişik saldırılara, kabuslara karşı koruma sağlamak veya kötülüklerden korunmak için mükemmel bir taş.

Peridot şifa özelliklerini fiziksel düzeyde görüntülerken, gerçekten şaşırtıcı olduğu söyleniyor. Peridot tüm vücuda şifa sunar, bu da değerli taşın herhangi bir hastalık için faydalı olabileceği anlamına gelir – ama özellikle kalp, akciğer, mide, karaciğer ve böbrekler için faydalıdır. Peridot’un iyileştirici özelliklerinden bazıları, stres, mide, şeker hassasiyeti ve dolaşım problemlerinin azalmasıdır.Görkemli sarı-yeşil Peridot, küçük bir taş, küçük, kolay elde edilen ve nispeten ucuz, genellikle Ağustos ayının doğum taşı olarak kabul edilen, daha küçük bir taş olarak göz ardı edilmiş olarak görülmüştür. Popülerliği yüzyıllardır modaya girip çıkıyor. Bununla birlikte, Peridot severlerin her zaman bildiği şeyleri aydınlatmak için yeni bir canlanma ortaya çıkıyor: bu gerçekten olağanüstü bir taş .

perido Amerika Gemoloji Enstitüsü tarafından “aşırı mücevher” olarak adlandırılan Peridot, ateşten doğar ve gün ışığına çıkardı, yalnızca iki taştan biri (Diamond diğeridir), Yerkabuğunda değil, üst mantoda erimiş kaya ve muazzam deprem ve volkan kuvvetleri tarafından yüzeye getirildi. Bu Peridotlar Dünya’dan doğarken, Peridot’un diğer kristalleri, yaklaşık 4.5 milyar yıl önce, güneş sistemimizin doğuşunun kalıntılarını oluşturan, nadir pallasit meteoritlerinde (sadece bugüne kadar bilinen) bilinen, dünya dışı kökenlere sahiptir. Peridot, temel haliyle Olivine, 2006’da Stardust robot uzay sondasından geri getirilen kuyruklu yıldız tozunda da bulundu, ayda keşfedildi ve NASA’nın Küresel Araştırmacısı tarafından Mars’taki enstrüman tarafından tespit edildi. Eskiler, Peridot’un Dünya’ya bir güneş patlamasıyla atıldığına ve iyileştirici gücünü taşıdığına inanıyordu. [www.gia.edu] [www.gemselect.com] [en.wikipedia.org] [www.peridot.com] [Mella, 95-96]

Peridot, zeytin tonlarında, sadece bir renkte oluşan birkaç değerli taştan biridir. Güzel yüzlü, yeşilin altına dönüşen yapraklar ve güneş ışığında mücevherler gibi asıldığı için yazın gecikmesini ve sonbaharın başlangıcını çağrıştırıyor. Zihinsel olarak uyarıcı ve fiziksel olarak yenilenen bir sıcaklık ve iyilik kristalidir. İç aydınlık armağanını taşır, zihni keskinleştirir ve yeni bir farkındalık ve büyüme seviyesine açar, kişinin kaderini ve manevi amacını tanımasına ve gerçekleştirmesine yardımcı olur. [Raphaell, 150] [Fernie, 163] [Melody, 478] [Hall, 213]

Güneş ile ilişkili olarak, Peridot, karanlık güçlerini uzaklaştırmak için koruyucu güçleri olan en eski uygarlıklardan beri ödüle layık görülmüştür. Altınla kaplı ve boynuna takılan veya sol kola bağlı, büyücülük ve sihir, kötü ruhlara, gece terörlerine ve deliliğe karşı bir cazibe olarak kullanıldı. Bir korkaklık yarattı, öfkeyi yatıştırdı ve zekâyı aydınlattı. Peridot hala bu erdemler için kutlanır, aurayı korur, fiziksel ve ince bedenleri arındırır ve duygusal yükleri, suçluluk ve takıntıları hafifletir. Özellikle korku, depresyon ve diğer psikolojik rahatsızlıkların üstesinden gelmek, ayrıca kıskançlık, hınç ve rahatsızlıktan kurtulmak için faydalıdır. Peridot sorumluluk ve affetmeyi teşvik eder, kişinin kendi yeteneklerine güven duymasını sağlar ve kendi kendine değer duygusunu yeniden kurar. Artış sıklığının güçlü bir jeneratörü olan bu sevimli tılsım, hayatının her alanında bolluğu ortaya koymak için kullanılabilir: servet, sağlık, mutluluk ve sevgi. [Fernie, 163] [Kunz, 67] [Hall, 212-213] [101 Hall, 150] [Simmons, Ahsian, 299] [Eason, 282]

DOĞAL ARMUT KESİM PERİDOT (ZEBERCED) KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Doğal Peridot Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 3 GR
 • 3.45 KARAT BURMA PERİDOT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • MİKRO SIVAMA
 • ÖZEL KUTUSUNUDA
 • SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Peridot , mineral olivinin mücevher kalitesinde bir çeşittir. Forsterit-fayalit mineral serisine aittir. Hatta bazıları peridotu ‘olivin’ olarakadlandırır, ancak değerlitaş söz konusu olduğunda, ‘peridot’ doğru terimdir. Peridot, renginin küçük safsızlık izlerinden değil, mineralin temel kimyasal bileşiminden geldiği anlamına gelen, idiokromatik bir mücevherdir. Böylece, peridot sadece yeşil bulunur. Aslında, peridot, yeşil tonları açık sarımsı ila koyu kahverengimsi yeşile kadar değişebilse de, sadece bir renkte bulunabilecek az sayıdaki değerli taştan biridir.

Peridot Taşı Kolye

Peridot Taşı Kolye

*İŞ YERİMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR PLATFORMDA SATIŞIMIZ KESİNLİK İLE YOKTUR

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 DOĞAL HİNDİSTAN BURMA 3.48 KARAT PERİDOT TAŞI KOLYE TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL BİR HEDİYE;GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BERABER GÖNDERİLİR.YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas İNSTAGRAM HESABINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

‘ Peridot ‘ ismi gem – ‘faridat’ için Arapça kelimeden türetilmiştir. Yunanca ‘goldstone’ kelimesinden türetilen bir kelime  ‘chrysolite’ olarak adlandırılır. Tarihi bilinen en eski değerli taşlardan biridir , M.Ö. 1500 yıllarında bilinen kayıtlara dayanmaktadır. Tarihsel olarak, Mısır’ın doğusundaki Kızıl Deniz’deki volkanik ada Zabargad (St. John), 3500’den fazla süredir sömürülen en önemli birikintiye sahipti. yıl. Günümüzde en iyi kalite peridotu Burma’daki Mogok’tan geliyor, ancak Pakistan peridotu şimdilerde oldukça fazla kabul görüyor. Arizona, Çin ve Vietnam’da bulunan çok önemli başka mevduatlar var. Peridot , düşmüş meteorlarda da keşfedildi ve Mars ve ay’da olivin formunda da keşfedildi.

Kimyasal olarak, peridot bir demir magnezyum silikattır ve renk yoğunluğu içerdiği demir miktarına bağlıdır. Ayrıca nikel ve krom izleri de olabilir. Peridot özellikle sert değildir ve aside dayanıklı değildir. Çok nadir durumlarda, peridotun dört ışınlı yıldız şeklinde kedi gözüyle chatoyancy (asterizm) ile oluştuğu bilinmektedir. Peridot, benzer renkli mücevherlerle karıştırılabilir, ancak güçlü çift kırılması çoğu zaman çok ayırt edici bir özelliktir. Daha kalın taşlarda, alt faset kenarlarının iki katına çıkması, büyütmeye gerek kalmadan masadan aşağıya bakılarak kolayca görülebilir.

Doğal Peridot Taşı Kolye
Doğal Peridot Taşı Kolye
Peridot; Köken ve Kaynaklar  Başa dönüş
Çoğu değerli taş yerkabuğunda oluşur, ancak peridot manto bölgesinde daha derin olarak oluşur. Peridot kristalleri magmada üst mantodan oluşur ve ekstrüzyonlu magmatik kayalarda bulunan tektonik veya volkanik aktivite ile yüzeye çıkarılır. Tarihsel olarak Kızıldeniz’deki volkanik ada Zabargad (St. John) en önemli yatağın bulunduğu yerdi. Asırlarca terk edilmeden önce 3500 yıl boyunca sömürüldü; daha sonra, 1900 civarında yeniden keşfedildi ve o zamandan beri yoğun bir şekilde sömürüldü.

Bugün, en önemli yataklar Pakistan’da (Keşmir bölgesinde ve Pakistan-Afganistan sınır bölgesinde) bulunur. Güzel malzeme aynı zamanda Myanmar (Burma) ve Vietnam’da da bulunur. Diğer yataklar Avustralya (Queensland), Brezilya (Minas Gerais), Çin, Kenya, Meksika, Norveç (Bergen’in kuzeyi), Güney Afrika, Sri Lanka, Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (Arizona ve Hawaii) bulunur. Son zamanlarda Çin, en büyük peridot üreticilerinden biri haline geldi.

Peridot Alımı ve Peridot Değerinin Belirlenmesi  Başa dönüş
Peridot Rengi
Peridot, tek bir renkle gelen birkaç değerli taştan biridir. Yeşilin derinliği, demir içeriğinin seviyesine bağlıdır. Peridot’un rengi sarı-yeşil ve zeytin ile kahverengimsi yeşil arasında değişebilir ve doğal gün ışığı altında en iyi şekilde görünür. Canlı yeşil rengi yapay ışık altında değişmez. En renkli peridot,% 15’ten az bir demir yüzdesine sahiptir ve tipik olarak, rengine katkıda bulunan bazı nikel ve krom eser elementlerini içerir. Derin ve yoğun bir yeşil renkli peridot en çok arzu edilen ve en değerli olarak kabul edilir.

Peridot Berraklığı ve Parlaklığı
Peridot, mükemmel şeffaflık ile oluşur. Göz temizleme örnekleri bol miktarda bulunur. Büyük taşlar, inklüzyonların ve safsızlıkların varlığı nedeniyle hafif bulanık görünebilir. Kesilip cilalandığında, peridot çekici, yağlı ve vitröz bir parlaklığa sahiptir.

Peridot Taşı Özellikleri

Peridot Taşı Özellikleri

Peridot Kesimi ve Şekli
Peridot, tipik olarak mükemmel şeffaflığı nedeniyle yönlendirilir. Masa ve basamak kesimleri, sıradışı dama tahtalarının yanı sıra çok popülerdir. Peridot, fantezi ve geleneksel turlar, ovaller, zümrütler (sekizgenler) ve minderler dahil olmak üzere birçok şekilde bulunabilir.

Peridot Tedavisi
Peridot tipik olarak herhangi bir şekilde muamele edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, stabiliteyi arttırmak için metal folyo peridot raporları olmuştur ve bazı soluk taşlar rengi geliştirmek için yeşil folyo ile kaplanabilir. Taklit peridotu ayrıca tipik olarak sentezlenmiş spinel veya safirden bulunabilir.

Peridot Gemological Özellikleri:  Başa dönüş
Kimyasal formül:    (Mg, Fe) 2Si04 Magnezyum demir silikat
Kristal yapı:    ortorombik; dikey olarak çizgili kısa kompakt prizmalar

Peridot Taşı Özellikleri
Peridot Taşı Özellikleri
Renk:    Sarı-yeşil, zeytin-yeşil, kahverengimsi
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6,5 ila 7
Kırılma indisi:    1,650 – 1,703
Yoğunluk:    3,28 – 3,48
dilinim:    belirsiz
Şeffaflık:    Şeffaf
Çift Kırılma veya Doğruluk:    0.036-0.038
Parlaklık:    Vitreous, yağlı
floresan:    Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Peridot: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar  Başa dönüş
Chrysoberyl – Chrysolite
chrysolite
Peridot, saydam bir mücevher olivin türüdür. Olivin resmen bir mineral değildir, ancak iki son üye mineralden oluşur: fayalit ve forsterit. Fayalit demir zengini olivin iken, forsterit magnezyum zengini olivindir. Demir, peridot için renklendirici madde olmasına rağmen, teknik olarak, faalitten forsterite teknik olarak daha yakındır.

Peridot Taşı Özellikleri
Peridot Taşı Özellikleri
Peridot bazen, yeşilden sarıya yeşili renkli değerli taşlara arkik olarak atıfta bulunan tarihi bir isim olan ‘chrysolite’ olarak adlandırılır. Diğer ‘ chrysolite ‘ formları, chrysoberyl , zircon , tourmaline , topaz ve apatit’i içerir.

Peridot Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Peridot eski bir tarihe sahiptir ve binlerce yıldır mücevherlerde kullanılmaktadır. Hem doğada hem de kültürde büyüleyici bir tarihe sahip bir taş. Eski Romalılar, rengi geceleri koyulaşmadığından, ancak mum ışığında ve kamp ateşinin ışığında takdir edilebildiğinden, ‘zümrüt akşamı’ olarak adlandırdı. Özellikle eski Mısır’la bağlantılı bir mücevher ve bazı tarihçiler Kleopatra’nın ünlü zümrütlerinin aslında peridot taşı olduğuna inanıyor. Peridot, Haçlılar tarafından Avrupa’ya da geri getirildi ve genellikle ortaçağ kiliselerini süslemek için kullanıldı. Antik inançlarda, peridot, yeni bir dünyanın yıllık oluşumunu kutlamak için Doğa Ana’nın bir armağanıydı. Kamusal alanda peridot giyen ulusal liderler, eski zamanlarda nazik, adil ve bilge olduğunu düşünüyorlardı.

Peridot Taşı Kolye

Peridot Taşı Kolye

Peridot
eridot, İbranice ‘pitdah’ adı altında İncil’de belirtilmiştir. Peridot mücevherleri, diğer mücevherlerle birlikte, daha önce hiç bulunmamış eserler olan Yahudi yüksek rahiplerin efsanevi göğüslerinde de kullanıldı. Efsaneye göre Peridot, Kleopatra’nın en sevilen değerli taşıydı. Haçlılar, Orta Avrupa’ya peridotu getirdiler, burada Köln Katedrali gibi birçok ortaçağ kilisesinde bulundu. Barok döneminde, peridot, bir daha unutulmadan önce kısa bir popülerlik dönemi yaşadı. Napolyon, peridotu kullanarak Josephine’i evliliğini iptal etmeden önce olan ölümsüz sevgisini ve hayranlığını garanti etmek için kullandı. Peridot gezegen Satürn’e atanmıştır.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek görüşünü temsil etmemektedir. Bu bilgi doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Peridot Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri  Başa dönüş

Peridot Faydaları

Peridot Faydaları

Peridot takı için mükemmel bir taş. Günlük sert taş halkaları da dahil olmak üzere hemen hemen her türlü takı uygulamasına uygun hale getirerek iyi sertliğe ve dayanıklılığa sahiptir. Çekici rengi ve uygun fiyatı, birçok kuyumcu tarafından ödüllendirilmesini sağlar. Bu, özellikle Çin’de popülerdir, çünkü o zamandan bu yana birçok önemli para yatırma madenciliği yapılmaktadır. Peridot’un yeşil rengi erkek takıları , kadın takıları ve unisex takılar için idealdir. Spinel ile birlikte, peridot da genellikle Ağustos burç taşı takılarıyla yerleştirilir ve giyilir.

Bolluğu sayesinde, peridot birçok ilginç şekillerde, kalibre edilmiş boyutlarda ve eşleştirme setlerinde bulunabilir. Bu, peridot’u küpeler ve tam olarak eşleşen taşlar gerektiren diğer tasarımlar için ideal kılar. Peridot’un sertliği kuvarsla karşılaştırılabilir, bu nedenle dikkatli bir şekilde peridot günlük kullanımda mükemmel yüzük tasarımları yapabilir. Erkekler için kol düğmeleri, kravatlar ve kolye harika fikirler. Kadınlar için bilezikler, kolyeler, bilezikler, iğneler, broşlar ve küpeler çarpıcı moda takı aksesuarlarını yapabilir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Ünlü Peridot Değerli Taşlar  Başa dönüş
En büyük kesilmiş peridot, Zabargad adasında bulundu, 319 karat ağırlığında ve Washington DC’deki Smithsonian Kurumu’na ait. Rusya’da, 1749’da Doğu Sibirya’da düşen bir göktaşı kesilmiş bazı dip süreleri var.

Peridot Taşı Faydaları
Peridot Taşı Faydaları
Peridot Değerli Taş Mücevherat ve Temizlik  Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Peridot nispeten sert ve dayanıklıdır. Diğer taşlardan çok daha yumuşaktır, bu nedenle çizilmeleri önlemek için özen gösterilmelidir. Aside karşı özellikle hassas değildir, ancak kırılgan bir kesime sahiptir. Aynı zamanda büyük stres altında patlaması da bilinir, bu nedenle hazneyi yüksek basınca maruz bırakan ayarlardan (gerilim ayarlı halkalar) kaçının. Ayrıca aşırı sıcaklık ve iklim değişikliklerinden kaçının. Peridot, ılık, sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanarak kolayca temizlenebilir. Sabunlu kalıntıları gidermek için iyice durulayın. Peridot’unuzu temizlemek için ultrasonik temizleyiciler veya ısı vapurları kullanmayın.

Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya sert ev işleri yapmadan önce mutlaka mücevher ve mücevherleri çıkarın. Peridot değerli taşlarını saklarken, ayrı ayrı ve diğer değerli taşlardan ve mücevherlerden saklayın. Mümkünse, bunları yumuşak bir bezle sarın ve kumaş kaplı korumalı bir mücevher kutusunun içine yerleştirin.Peridot taşlarının çoğu zeytin yeşilidir. Bununla birlikte, Peridot rengi, değerli taştaki demir içeriğine bağlı olarak sarı-yeşilden koyu-yeşil arasında değişmektedir. Sarı-yeşil Peridot taşı, koyu yeşil Peridot’a göre daha fazla demir içerir.

Peridot Taşı Faydaları
Demir içeriği sadece değerli taş rengini değil, değerini de etkileyecektir. Koyu yeşil renkli Peridotlar – daha az demirle – sarı-yeşil Peridotlara göre daha değerli ve pahalıdır. Buna rağmen, zeytin yeşili rengi çok popülerdir ve bu renkte doğal olarak ortaya çıkan pek çok değerli taş olmadığı için nispeten benzersizdir.

Peridot ilk ne zaman keşfedildi?
Peridot, Eski Bir Değerli Taş. Peridot’un tarihi, Mısırlıların değerli taşı keşfettiği 3.500 yıldan daha eski. O günlerde Peridot çok arzulandı ve hayrandı. Değerli taş büyülü güçlere sahipti ve şifa ve koruma için sıklıkla kullanılıyordu. Eski Mısırlılar, Peridot taşının kötülüklerden korunabileceğini ve kabuslara karşı koruyabileceğine inanıyordu.

Peridot Nedir? Peridot’un kimyasal bileşimi nedir?
Peridot Gem-Kalite bir Olivindir. Peridot, Olivine adı verilen silikat mineralinin en iyi bilinen mücevher çeşididir. Peki bir Peridot nedir – kimyasal bileşimi? Olivin formülü (Mg, Fe) 2Si04 – ve Peridot çok magnezyum yönünden zengin bir Olivin çeşidi olduğundan Peridot kimyasal bileşimi Mg2Si04’e yaklaşır.

Peridot nerede bulunur?
Peridotların çoğu lav kayalarında görülür, ancak değerli taş – temel biçiminde – meteorlarda da keşfedilmiştir! En değerli ve değerli Peridotlar Burma ve Pakistan’da bulunur. Bununla birlikte, ticari Peridotların çoğu ABD, Çin, Vietnam ve Güney Afrika’dan geliyor.

Peridot Fiyatları – Bir Peridot’un maliyeti nedir?
peridot fiyatı Peridot’un karat başına fiyatı çok fazla. Örneğin, gümüş ayarlı muhteşem peridot halkalarını 25 $ ‘a varan değerde bulabilirsiniz ve yaklaşık 900 $’ a ayar ayarlayabilen Peridot taşları var! Renk, boyut ve kalite gibi faktörler peridot değerini belirleyecektir.

Genel olarak, Peridot fiyatları nispeten düşüktür ve makul maliyetlerle çok sayıda güzel Peridot mücevherleri bulabilirsiniz. Bütçeniz varsa, 5 karatın altında yeşil-sarı Peridotları arayın.

Doğal Peridot Taşı

Doğal Peridot Taşı

Peridot’un iyileştirici özellikleri nelerdir?
Peridot güçleri refah, iyi şanslar, mutluluk ve huzuru içerir. Titreşimi başarı, açıklık ve büyüme ile yankılanıyor. İstenilen her şeyin tezahürü için mükemmel! Güzel zeytin yeşili Peridot Güzel Genç Kadın Açık. Doğanın tadını çıkarın Kendine güveninizi artırmak ve daha iddialı olmak istiyorsanız değerli taş da çok yardımcı olabilir. Ayrıca sinirleriniz üzerinde dengeleyici ve yatıştırıcı bir etkisi olabilir.

Peridot Taşı Bayan Yüzük
Peridot Taşı Bayan Yüzük
Peridot taşının kalbe giden yolu temizlediği söylenir ve ölmeyen aşkın bir sembolüdür. Ayrıca, psişik saldırılara, kabuslara karşı koruma sağlamak veya kötülüklerden korunmak için mükemmel bir taş.

Peridot şifa özelliklerini fiziksel düzeyde görüntülerken, gerçekten şaşırtıcı olduğu söyleniyor. Peridot tüm vücuda şifa sunar, bu da değerli taşın herhangi bir hastalık için faydalı olabileceği anlamına gelir – ama özellikle kalp, akciğer, mide, karaciğer ve böbrekler için faydalıdır. Peridot’un iyileştirici özelliklerinden bazıları, stres, mide, şeker hassasiyeti ve dolaşım problemlerinin azalmasıdır.Görkemli sarı-yeşil Peridot, küçük bir taş, küçük, kolay elde edilen ve nispeten ucuz, genellikle Ağustos ayının doğum taşı olarak kabul edilen, daha küçük bir taş olarak göz ardı edilmiş olarak görülmüştür. Popülerliği yüzyıllardır modaya girip çıkıyor. Bununla birlikte, Peridot severlerin her zaman bildiği şeyleri aydınlatmak için yeni bir canlanma ortaya çıkıyor: bu gerçekten olağanüstü bir taş .

perido Amerika Gemoloji Enstitüsü tarafından “aşırı mücevher” olarak adlandırılan Peridot, ateşten doğar ve gün ışığına çıkardı, yalnızca iki taştan biri (Diamond diğeridir), Yerkabuğunda değil, üst mantoda erimiş kaya ve muazzam deprem ve volkan kuvvetleri tarafından yüzeye getirildi. Bu Peridotlar Dünya’dan doğarken, Peridot’un diğer kristalleri, yaklaşık 4.5 milyar yıl önce, güneş sistemimizin doğuşunun kalıntılarını oluşturan, nadir pallasit meteoritlerinde (sadece bugüne kadar bilinen) bilinen, dünya dışı kökenlere sahiptir. Peridot, temel haliyle Olivine, 2006’da Stardust robot uzay sondasından geri getirilen kuyruklu yıldız tozunda da bulundu, ayda keşfedildi ve NASA’nın Küresel Araştırmacısı tarafından Mars’taki enstrüman tarafından tespit edildi. Eskiler, Peridot’un Dünya’ya bir güneş patlamasıyla atıldığına ve iyileştirici gücünü taşıdığına inanıyordu. [www.gia.edu] [www.gemselect.com] [en.wikipedia.org] [www.peridot.com] [Mella, 95-96]

Peridot, zeytin tonlarında, sadece bir renkte oluşan birkaç değerli taştan biridir. Güzel yüzlü, yeşilin altına dönüşen yapraklar ve güneş ışığında mücevherler gibi asıldığı için yazın gecikmesini ve sonbaharın başlangıcını çağrıştırıyor. Zihinsel olarak uyarıcı ve fiziksel olarak yenilenen bir sıcaklık ve iyilik kristalidir. İç aydınlık armağanını taşır, zihni keskinleştirir ve yeni bir farkındalık ve büyüme seviyesine açar, kişinin kaderini ve manevi amacını tanımasına ve gerçekleştirmesine yardımcı olur. [Raphaell, 150] [Fernie, 163] [Melody, 478] [Hall, 213]

Güneş ile ilişkili olarak, Peridot, karanlık güçlerini uzaklaştırmak için koruyucu güçleri olan en eski uygarlıklardan beri ödüle layık görülmüştür. Altınla kaplı ve boynuna takılan veya sol kola bağlı, büyücülük ve sihir, kötü ruhlara, gece terörlerine ve deliliğe karşı bir cazibe olarak kullanıldı. Bir korkaklık yarattı, öfkeyi yatıştırdı ve zekâyı aydınlattı. Peridot hala bu erdemler için kutlanır, aurayı korur, fiziksel ve ince bedenleri arındırır ve duygusal yükleri, suçluluk ve takıntıları hafifletir. Özellikle korku, depresyon ve diğer psikolojik rahatsızlıkların üstesinden gelmek, ayrıca kıskançlık, hınç ve rahatsızlıktan kurtulmak için faydalıdır. Peridot sorumluluk ve affetmeyi teşvik eder, kişinin kendi yeteneklerine güven duymasını sağlar ve kendi kendine değer duygusunu yeniden kurar. Artış sıklığının güçlü bir jeneratörü olan bu sevimli tılsım, hayatının her alanında bolluğu ortaya koymak için kullanılabilir: servet, sağlık, mutluluk ve sevgi. [Fernie, 163] [Kunz, 67] [Hall, 212-213] [101 Hall, 150] [Simmons, Ahsian, 299] [Eason, 282]