OTANT�K TA�

DOĞAL ARMUT KESİM SİTRİN TAŞI (8.75 KARAT)

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Sitirn Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 8.75 KARAT ARMUT KESİM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL SİTRİN
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL

Doğal Sitrin, tezahürün, hayal gücünün ve kişisel iradenin önde gelen taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan sıcak ve rahatlatıcı, enerji verici ve hayat vericidir. Baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır, zihni temizler ve ruhu harekete geçirir.

Sitirn Taşı

Sitirn Taşı

Frekansı yaratıcılığı ve hayal gücünü uyandırır ve hayalleri ve istekleri somut forma dönüştürme sürecini sürdürür. Saf sarı enerjisiyle Citrine, yaşamın doluluğunu, yeni başlangıçları ve yeni arayışları teşvik eder.

*İŞ YERİMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR PLATFORMDA SATIŞIMIZ KESİNLİK İLE YOKTUR

@otantiktas instagram sayfasından yaptığımız işlere bakabilirsiniz

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE BRAZİLYA DOĞAL A++ SİTRİN 8.75 KARAT KABOŞON KESİM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE , YÜZÜK VEYA BİLEKLİK TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR ÜRÜN;

Öğe Adı DOĞAL SİTRİN TAŞI
şekil :ARMUT KESİM FASETLİ
Boyut 13.45 x 11.35x 9.25 mm
Ağırlık: 8.75 KARAT
Renk : SARI -TURUNCU
Berraklık : FF
Menşei BRAZİLYA
IŞILTI : YÜKSEK İNDİ
sertlik : 7

Doğal Sitrin negatif enerjiyi tutmaz veya biriktirmez, tersine dönüştürür, dağıtır ve topraklayarak çevre için son derece koruyucu hale getirir. Olumsuz düşünce ve duyguları olumlu olanlara dönüştürerek hem fiziksel hem de süptil seviyelerdeki sorunları çözer. Yeryüzünde asla temizlenmesi veya temizlenmesi gerekmeyen iki kristalden biridir. Diğeri Kiyanit.

Sitrin, rengi soluktan altın sarısına, bala veya neredeyse kahverengiye kadar değişen şeffaf, sarı bir Kuvars çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltılı kapanımlar içerebilir. Adı , “limon” anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden gelir. 300 yıllarında Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılmıştır ve renginden dolayı bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyol Topaz veya Safranit olarak anılır.
Para kutusundaki artış özellikleri nedeniyle Tüccar Taşı olarak adlandırılan parlak sarı Sitrin, yalnızca servet kazanmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda korunmasına da yardımcı olur. Zenginliği ve refahı, başarıyı ve iyi olan her şeyi kendine çeken bir bolluk ve tezahür taşıdır. Aynı zamanda cömertliği ve iyi talihi paylaşmayı teşvik eder.

Sitrin, tüm hızlı para girişimlerinde yardımcı olur ve özellikle finansal spekülasyon ve ticari başarı için yararlıdır. Para çekmek ve aşırı çıkışı durdurmak için çantanızda veya cüzdanınızda bir tane taşıyın.

Sitrin Özellikleri

Sitrin Özellikleri

Profesyonel bir destek taşı olarak Citrine, satış, ticari bankacılık, kumarhaneler, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışan herkes için etkileşimleri geliştirir. Tıbbi personel ve şifacılar için güçlendirici bir kristaldir ve devlet işlerinde verimliliği artırır. Sitrin iç ışığı güçlendirir ve yaratıcılığı ve hayal gücünü ateşler. Her türden sanatçı için idealdir.

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristaldir. Aile veya grup sorunlarını yumuşatır ve çözümleri ve bağlılığı teşvik eder. Ayrıca çevremizdekilerden gelen izlenimleri anlamamıza ve bunlarla baş etmemize yardımcı olur.

Sitrin taşımak, sevgiyi ve mutluluğu çeker ve kalbinizi kıracak kişilere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda kin ve kıskançlığa karşı da etkili bir kalkandır.

Yeni doğmuş bir bebeğe Sitrin meleği veya küre hediyesi zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifalı bilgelik getirir.

Işığın onları yakaladığı yere yerleştirilen doğal sitrin yuvarlatılmış taşlar, bir alandaki düşmanca hayaletleri temizler. Negatif enerjilerin geri dönmesini önlemek için haftada bir Sitrin iksiri serpin.

Küçük bir uyarı: Sitrin bazılarında saldırganlığı şiddetlendirebilir. Ateşli, çabuk huylu bir yapıya sahip olanlar için tavsiye edilmez ve iftira veya dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. Sitrin güneş ışığında solabilir.

kristal iç çember bize katılın çevrimiçi kristal topluluğu ametist şifası
özgeçmiş sınırı
şifa-güç-kristalleri
Sitrin İyileştirici Özellikleri
Sitrin iyileştirici özellikleri fiziksel, duygusal ve ruhsal denge ve sorunlara yardımcı olabilir. Fiziksel rahatsızlıklara ve duygusal sorunlara yardımcı olacak iyileştirici güçleri vardır. Enerji Şifasında ve Çakra dengelemede de kullanılır. Sitrin şifalı kristal terapileri, uygun metabolizmayı teşvik etmeyi, kişisel gücü yönlendirmeyi ve Solar Pleksus Çakrayı dengelemeyi içerir. Sitrin’in terapötik kullanımları uzun ve iyi belgelenmiş bir geçmişe sahiptir. Sitrin ile meditasyon da şiddetle tavsiye edilir.

Fiziksel Sitrin İyileştirici Özellikleri
fiziksel sağlık
Doğal Sitrin fiziksel dayanıklılığı ve enerjiyi arttırır, endokrin sistemini destekler ve uygun metabolizmayı teşvik eder. Kronik Yorgunluk Sendromu için faydalıdır ve dejeneratif hastalığı tersine çevirmeye yardımcı olabilir. Tiroidi dengelediği ve büyümelerin azalmasını kolaylaştırdığı düşünülmektedir.

Sitrin sindirimi, dalağı ve pankreası uyarır. Cildin, tırnakların ve saçın sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve özellikle gıda veya kimyasal intoleransların neden olduğu cilt tahrişlerini ve alerjileri gidermek için iyidir.

Doğal Sitrin böbrek ve mesane enfeksiyonlarını ortadan kaldırmada ve özellikle genç erişkinlerde yatak ıslatma tedavisinde faydalıdır. Bir iksir olarak Sitrin, sıcak basması, hormon dengesizliği ve yorgunluğun hafifletilmesi gibi adet ve menopoz semptomlarını hafifletir. Ayrıca mide bulantısı ve kusma ve sabah bulantısı için de kullanılabilir.

Sitrin sinir uyarılarını harekete geçirir, zekayı ve entelektüel konsantrasyon ve bilgelik fakültelerini güçlendirir. Ayrıca kısa süreli hafıza kaybına da yardımcı olur.

Duygusal Sitrin İyileştirici Özellikleri
mor-yeşil-kalp-kompresör
Sitrin, yüksek zihni kişinin hayatındaki sevinci kabul etmesi için açar, öfkeyi ve olumsuz duyguları, derinlere yerleşmiş korkuları ve yıkıcı eğilimleri serbest bırakır. Depresyonun üstesinden gelmek için mükemmel bir kristal olan Citrine, eleştiriye duyarlılığı azaltır ve yaratıcılığa ve kendini ifade etmeye ilham verir. Benlik saygısını arttırır ve geçmişi bırakarak kişinin iyimser bir şekilde ilerlemesini, yeni deneyimlerin ve keşiflerin tadını çıkarmasını sağlar.

Natural Citrine, güç kötüye kullanımı ve çaresizlik duygularını tanımlamaya ve iyileştirmeye yardımcı olan, kişinin merkezini güçlü bir arındırıcıdır. Bu durumları çözmek için neyin gerekli olduğunu anlamayı sağlar ve zor kararlar almak ve harekete geçmek için gereken cesaret ve metanet sağlar.

Sitrin Faydaları

Sitrin Faydaları

Çakra Dengeleyici Sitrin İyileştirici Özellikleri
çakra şifası
Natural Citrine’in parlak sarı ve altın enerjisi, fiziksel bedeni geliştirmek için kişisel gücü, yaratıcılığı ve akıllı kararlılığı yönlendirerek Solar Pleksus ve Sakral Çakraları aktive eder, açar ve enerji verir. En önemli enerjisi tezahür etmeye yardımcı olmaktır.

Kişi yaratıcı Yaşam Gücüne tamamen uyumlandığında, sadece netleştirmek, tanımlamak ve isteneni yansıtmak, bu amaçları kişiye güçlü bir mıknatıs gibi çekecektir. Bu çekim gücünü yalnızca en yüksek iyilik için kullanmak çok önemlidir. Aksi takdirde, çekilen şey, sonunda sahibine kayıp ve üzüntü getirecek olan takıntılar haline gelecektir.

Yüksek kaliteli Sitrin’de, özellikle yönlü formda üretilen altın ışını, aynı zamanda Taç Çakrayı uyarır ve saf Taç enerjisini Solar Pleksus ve Sakral’a geri kanalize etmek için kullanılabilir, bu da akıl ile vücudun toplam mükemmelliği arasında senteze izin verir. Düşünce netliğini, zihinsel odaklanmayı arttırır ve kişinin hayatındaki yaratıcı Yaşam Gücünün kullanımını korur ve yönlendirir.

Her Çakra Hakkında Daha Fazla Bilgi
Solar Pleksus Çakrası , enerji dağıtım merkezi ve ilişkilerin çakrasıdır. Bu çakra göğüs kafesi ile göbek arasında bulunur ve bağışıklık ve sindirim sistemlerini kontrol eder. Dengedeyken enfeksiyonlarla savaşacak güce sahip olursunuz, alerjik reaksiyonlardan kurtulursunuz ve yediğiniz besinleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, dünyayı kendi düşünce ve duygularınızla yorumlama özgürlüğüne de izin verir ve başkalarının diktalarını ihlal etme korkusuyla yaşamamanızı sağlar. Solar Pleksus Çakra Ürünlerini Satın Alın >>

Sakral Çakra , göbek deliğinin altında ve pelvisin önündeki kasık kemiğinin üzerinde bulunur. Enerji akışını kontrol eder ve vücudun ağırlık merkezidir. Yaşam Gücünün merkezidir ve bedenden zihne ve zihinden bedene bilgi akışını kontrol eder. Bağırsak duyguları, sezgi ve diğer “doğrusal olmayan” iletişim bu çakradan gelir. Dengede olduğunda zarafete sahip olursunuz, hayattan zevk alırsınız, esnek olduğunuzu ve “akışa devam edebileceğinizi” ve bunu iyi bir ruh hali içinde yaptığınızı görürsünüz. Sakral Çakra Ürünleri Alışverişi >>

Taç Çakra , başın tepesinde bulunur ve bedenlerimizin ötesindeki genişleyen evrene açılan kapımızdır. Nasıl düşündüğümüzü ve çevremizdeki dünyaya nasıl tepki verdiğimizi kontrol eder. İnançlarımızın kaynağı ve maneviyatımızın kaynağıdır. Taç dengede olduğunda, enerjilerimiz dengededir. Evrendeki yerimizi biliyoruz ve her şeyi olduğu gibi görüyoruz. Yaşamın önemli bir parçası olduklarını bilerek aksiliklerden rahatsız değiliz. Taç Çakra Ürünleri Alışverişi >>

kristal çay teatulia kristal enerjili organik çay
özgeçmiş sınırı
Maneviyat için Sitrin Faydaları
ruhsal enerji
Natural Citrine, aşırı hassas ve dış enerjilere ve etkilere karşı son derece savunmasız olanlar için mükemmel bir kristaldir. Giyildiğinde, taşındığında veya kristal iyileştirmede kullanıldığında, parlak sarı renk vücudu saran ışık miktarını artıracak ve aurayı koruyacaktır. Ayrıca, kişinin kendinden emin ve güvende hissetmesi gereken durumlarda sahip olmak için iyi bir tılsımdır.

Sitrin

Sitrin

Yüksek kaliteli Citrine, altın ışını o kadar net bir şekilde yansıtır ki, pozitif güneş ışığı enerjisini doğrudan kişinin ortamına yayar. Tek jeneratör formunda, Sitrin kristalleri altına yerleştirilebilir ve sonlandırma noktası aşağı bakacak şekilde takılabilir, taç enerjisini vücuda kanalize eder.

Citrine Cathedral Quartz, özellikle duygusal veya fiziksel eksiklik yaşayanlar, özellikle birkaç yaşam boyunca kökleşmiş yoksulluk bilinci yaşayanlar için yararlıdır. Kristal, sorunun özüne döner ve altta yatan inancı düzeltir, onun yerine olumlu bir bakış açısı getirir ve ruhsal ve fiziksel bolluğun ilerlemesine izin verir.

özgeçmiş sınırı
Sitrinin Renk Enerjisi
renk tekerleği

Sarı Sitrin, yeni ilgi alanlarını ve yeni ilişkileri sağlamlaştırma gücünü getirerek, olayları farklı bir ışık altında görmenize yardımcı olur. Netlik, bir şeyleri uyandırma ve hayatınıza ve ilişkilerinize lezzet, iyimserlik ve anlam katar.

Açık Sarı kristaller, iyi iletişimin kurulmasına yardımcı olarak yeni ilişkilerin iyi bir başlangıç yapmasını sağlar. Tanımakta olduğunuz kişi veya grubun ihtiyaçlarına odaklanmanıza yardımcı olurlar. Koyu Sarı Sitrin, kararlılık, kesinlik veya ikna kabiliyeti gerektiğinde mükemmel bir yardımcıdır.

Altın Sitrin başarı, coşku, mutluluk ve güç getirir. Geleneksel olarak kralların, zenginliklerin ve güneşin rengidir. Altın, aklımızın derin bir kısmına dokunur, mistik yerlerin ve maceranın görüntülerini çağrıştırır.

Açık Altın kristalleri bize hayatın basit zevklerini sunar – neşe ve memnuniyet. Koyu Altın kristalleri daha derin, daha belirgin bir bağlılık ve bağlılık duygusuna sahiptir, bize olgun bir coşku ve ömür boyu sürecek bir özen ve sevgi taahhüdünü paylaşma yeteneği sağlar.

özgeçmiş sınırı
Sitrin ile Meditasyon
meditasyon enerjisi
Sitrin, meditasyonda içsel düşünceye kapı açmak için faydalıdır. Evrensel Yaşam Gücünün akışına izin verir ve meditatif duruma kolay geçişi destekler. Düşünme süreçlerini harekete geçirir ve derin zihinden görüntüleri öne çıkarır.

Sitrin ile meditasyon yaparken, kişi içeriden ve dışarıdan parıldayan bir sıcaklık hisseder. Tek amacı, altın Işık Gücünü fiziksel düzlemde tezahür ettirmektir.

 

özetlenmiştir sarı , yeşilimsi -Sarı, kahverengimsi sarı veya turuncu . [3]Sitrin renk için orijinal referans noktası oldu ağaç kavunu meyve. İngilizce bir renk olarak sitrin kaydedilmiş ilk kullanımı 1386 yılında oldu [4] Aynı anlamı olan bir ortaçağ Latince ve klasik Latince kelime ödünç edildi. Geç Ortaçağ ve Erken Modern İngilizce sitrin renk adı bugün olduğu ve olabileceği daha bağlamlarda daha geniş uygulandı. “Ya da portakal, kırmızımsı veya kahverengimsi sarı veya kehribar (sarı ayırt)” [5] Günümüzün bir renk olarak İngilizce sitrin çoğunlukla kuvars, ve (2) bazı hayvan ve bitki adları dahil (1) değerli taşlar bağlamlarda, sınırlıdır. Örneğin, sarı başlı kuyruksallayan (Motacilla citreola), altın sarısı tüyleri ile bir Asya kuş türü.

“sitrin” da dahil olmak üzere, kendi görünümünü açıklamak için kuşlar ve böyle boyama ile diğer yaşam formlarının adlarında kullanılan sitrin wagtail , sitrin ötleğen , sitrin kanarya-sinekkapan ve sitrin Forktail .
Doğal sitrin tezahürü, hayal gücü ve kişisel iradenin öncü taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan, bu enerji ve hayat veren, sıcak ve rahatlatıcı. Bu zihin takas ve eylem ruhunu karıştırma, baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır. Frekans yaratıcılık ve hayal gücünü uyanır ve dönüştürme hayalleri sürecini sürdürmektedir ve somut forma istiyor. Saf sarı enerji ile, Sitrin yaşam dolgunluk, taze başlangıçlar ve yeni takipçiliği teşvik eder. [Raphaell, 86] [Simmons, 119] [Ahsian, 120]

Sitrin Faydası

Sitrin Faydası

 

Doğal sitrin tutun veya negatif enerji birikir, aksine çevre için son derece koruyucu yapma bunu, transmutes dağıtır ve gerekçesiyle vermez. Olumlu olanları içine olumsuz duygu ve düşüncelerini dönüşüm, hem fiziksel hem de ince düzeylerde sorunları çalışır. Bu temizlenir veya temizlenmiş olması gerekir asla yeryüzünde sadece iki kristallerinin biridir. Diğer Kiyanit olduğunu. [Melodi, 209] [Hall, 117] [Eason, 16]

Sitrin Taşı Özellikleri
Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin altın sarısı, bal soluk ya da hemen hemen kahverengi renk arasında değişen, Kuvars şeffaf, sarı çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltı ilaveler içerebilir. adı limon anlamına gelen Fransızca kelime Ağaç kavunu geliyor. Bu kadar geri M.Ö. 300 olarak Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılan ve renginden dolayı, bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyolca Topaz, ya da Safranite olarak adlandırılır. Piyasada ticari sitrin Çok gelişmiş bir Sitrin rengi, genellikle derin bir kehribar veya turuncu-kırmızı gölge üreten ısıl işlem görmüş Ametist veya dumanlı kuvars olduğunu. Çoğu Doğal sitrin uçuk sarı bir renktir. [Eason, 89] [Megemont, 60] [Simmons, 119]

metafizik kullanımları sitrin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Cashbox artış, köpüklü sarı sitrin servet edinme değil sadece asist onun özellikleri Merchant Taş denir, ama korumaya yardımcı olur. [Melodi, 209] Bu zenginlik ve refah, başarı ve çekme bolluk ve tezahürü bir taş olduğunu her şeyi iyi. Aynı zamanda tüm hızlı para girişimler. [Hall, 118] sitrin asist cömertlik ve iyi bir servet paylaşımı teşvik eder ve mali spekülasyonlar ve ticari başarı için özellikle yararlıdır. Para çekmek ve aşırı çıkışını durdurmak için çantanızda veya cüzdan içinde taşıyabilen. [Eason, 44]

Profesyonel bir destek taş gibi, sitrin satış, ticari bankacılık, gazino, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışmak herkes için etkileşimleri geliştirir. Sağlık çalışanları ve şifacılar için bir güçlendirici kristal ve hükümet çalışmalarında verimliliği artırır. [Mella, 131-132] [Eason, 89] sitrin iç ışık ve kıvılcım yaratıcılık ve hayal gücünü güçlendirir. Bu her türlü sanatçılar için idealdir. [Megemont, 59-60]

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristal olduğunu. Bu aile veya grup sorunları düzeltir ve çözümleri ve bütünlüğünü desteklemektedir. [Melodi, 210] Aynı zamanda çevremizde olanlardan absorbe gösterim ile ilgili anlayış yardımcı olur ve. [Gienger, 28]
Bir sitrin taşıyan kalbini kıracak edenlere karşı sevgi ve mutluluk ve korumaları çekiyor. Aynı zamanda rağmen ve kıskançlık karşı etkili bir kalkandır. [Eason, 89]

Bir bebeğe bir Sitrin melek veya kürenin hediye zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgelik getirir. [Eason, 89]

Işık onları yakalar nerede yerleştirilen doğal sitrin tumblestones, bir alandan düşmanca hayaletler temizler. Dönen negatif enerjileri önlemek için bir Sitrin iksiri haftalık serpin. [Eason, 89]

Küçük bir uyarı: sitrin bazı saldırganlığını alevlendirebilir. Bu ateşli, çabuk sinirlenen doğa olanlar için tavsiye edilmez ve iftira ya da dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. [Megemont, 60]

Sitrin Taşı Kaboşon
Sitrin Taşı Kaboşon

ev ya da iş zenginliği köşesinde, ya da nakit kutusuna yerleştirin. Sitrin güneş ışığı kaybolur. [Hall, 119]
Bir kullanıcının bir moped satın aldı, ancak onun arkadaşları ve tanıdıkları onun ‘harika yarış makinesi’ hakkında konuşmaya devam farz edelim. O kesinlikle karıştırılmamalıdır, ya da onu dışarı mickey alıyor hissediyor hissediyor. Bir moped o iyi havalarda kısa geziler için istedim, ama hatta satıcı o bir ‘gerçek ilanı’ elinde şimdi olduğunu söyledi tam olarak ne oldu.

Şeyler sitrin, Kasım ayı için taş ile gitmek nasıl şeydir. Birçok kişi bilmek geldi ve gerçekte daha yüksek kalitede taş topaz ile çok az ortak olmasına rağmen, bu isim altın topaz altında taş veya Madeira veya İspanyolca topaz seviyorum – renk bir kaç nüansları hariç. Böylece sitrin tarihi topaz bununla yakından iç içe olduğunu ve iddia edilen mucizevi güçleri yorumlanması konusunda tamamen zaman onunla örtüşmektedir. Ancak, sitrin, siyah oniks kesinlikle net kaya kristalinden büyük kuvars ailesinin bir üyesi, renkler ve çok çeşitli yapılar onun çok sayıda, taş severlere kalpleri süsleme ve dekorasyon bakımından arzu hemen hemen her şeyi sunuyor, bir aile, bir . Ve satın alınacak yoluyla olan fiyatlarla yapar.

Rağmen en çok aranan taşlar kahverengimsi kırmızı açık, parlak sarımsı var – limon sarı – adı rengi elde edilir. Tüm kristal kuartzlar gibi sitrin Mohs ölçeğinde 7 sertliğe sahiptir ve büyük ölçüde, bu şekilde çizik karşı duyarsızdır. Onun bölünme özellikleri varolmayan beri hemen ya da hakkında seriliyordu de suç olmaz. Kırılma indeksi nispeten düşük olsa bile, sarı taşlar sonbaharın son ışıltı yakalanan görünüyor sadece tatlı, sıcak sesi var. Altın Ren şarap veya köpüklü Madeira, ağır ve tatlı, sitrin takı parıldıyor ve bu sıkıcı Kasım günü güneşli bir ipucu getiriyor gibi.

Mücevher dünyasında pek sarı taşlar vardır. Bu, biraz yeşil doğru bir altın beryl eğilimi ya da daha sonra tekrar değineceğim saf topaz, eben olsa, bazen turmalin veya Krizoberil veya – bu pahalı olacak – Bir elmas veya safir sarı olabilir. Ancak, sitrin limon sarı kırmızımsı kahverengi, herkesin rengi dileklerini yerine getirir.

Sitrin Armut Kesim

Sitrin Armut Kesim

O olsa nadiren eğer silikon dioksit demir izleri varken, sarı aslında, Doğada kuvars meydana gelmez Nadir. Tarihsel olarak, Fransa, Macaristan Arran, İskoç adasında ve yurtdışı çeşitli madenlerde, İspanya’da bulunmuştur. Belki sitrin 18. yüzyılın ortasında, bir daha hiç eğer hakkında konuştuk olmazdı, o ametist ve dumanlı kuvarslar aynı zamanda sözde yanmasıyla sarı kılınabilir keşif olmasaydı. 470 ila 560 derece sıcaklıkta Bu ısıl işlem çok dikkatli yapılmalıdır sahiptir ve deneyim büyük bir anlaşma gerektirir. Ancak, 200 yıl boyunca, uygulama bugün ticaretinde mevcut taşların çoğu gerçeği yanmış ametisli veya dumanlı kuartzlar içinde elbette çok meselesi haline gelmiştir. Sadece eğitimli bir uzman tüm ısıl işlem belirtileri tanıyabilir, doğal olanları sarı ederken ince çizgili olan yanmış taşlar bulutlu.

 

1930’larda, Idar-Oberstein gelen gurbetçi akik kesiciler Brezilya ve Uruguay, ametist ve akik ile birlikte eve sitrin büyük miktarlarda gönderdi kadar Avrupa’da kristal kuvarslar kırmızımsı bu sarı üzerinde patlama başlamadı. Ve kalan – – dünyanın en büyük taş merkezlerinden biri Böylece altın sarısı kuvarslar olma Idar-Oberstein en bir katkı sağlamıştır. Onlar akik ve kuvars başka türlü yapmaya kullanılmaya başlanmış gibi, kesici yılda büyük, dönen kumtaşı kullanarak citrine yönlü. Ham taş aslında bu süreçte kesicinin elinde gerçekleştirildi. Biraz düşünce olduğunu verirseniz, Hunsrück’te gelen kesiciler vardı gerçekten ne kadar yetenekli size oluşacaktır.

Yeterli hammadde ile Avrupa’nın arz sadece sosyal ortamlarda doğmakta olan ayaklanma için doğru anda geldi. Burjuvazi gücü arttıkça, sosyal tabakalar daha geniş bir yelpazesinde mücevher talebi de büyüdü ve sitrin kendisi için kalıcı bir niş buldu. O zamana kadar bilinen ve bir altın renkli taş olarak kullanılmıştır gerçekten sadece topaz olduğu için, sarı ve kahverengi kristal hızla bayanlar arasında çok popüler oldu kuartzlar altın topaz veya dumanlı topaz olarak bilinen varlık, ya da çift namlulu tarafından kökenlerine ilan isimler. Ancak, aynı zamanda ince beyler akşam gardırop kaf-linkleri ve halkaları gibi adım ve masa kesim bulundu. Başlangıçta, belki de nosyonu rol oynamış olabilir “yüzeyde hepsi”. Ama yanlış isim sitrin gibi ısrarla sarıldı hangi başka bir taş vardı. Onların ‘altın topaz’ diğer bir deyişle, bir topaz hiç, ama kuvars bir sitrin olduğunu onlara bile artık hiçbir uzman bilgisine sahip takı tutkunları hayretler olabilir.
Bu yüzden gerçek topaz ve sitrin arasındaki farkı oluşturan şey nedir? Kimyasal açıdan bir flor alüminyum silikat, topaz kuvars önemli ölçüde sert ve ağırdır, ve renk iyi olduğu zaman daha fazla ateşle endows daha yüksek bir kırılma indeksine sahiptir. Üzerinde çalışılan edilirken dikkate alınmalıdır onun iyi bölünme nitelikleri: Bu bir zayıflık var. Bu gökkuşağının tüm renkleri bulunabilir ve en az 2000 yıldır Man beri bilinmektedir. Adı Sanskritçe ya da Yunan geldiğine bakılmaksızın Yunan adı ‘topazos’ anlamına gelen ‘yeşil taş’ olsa da, hiç şüphesiz ispat edilmemiştir. Romalılar Jüpiter topazı adanmış.

Topaz en yaygın olarak bulunan hangi rengi sarı olduğunu ve o büyük Alman taş kayaların birinde meydana geldiği renk, Schneckenstein Saksonya (topaz taşıyan kaya bir salyangoz benzediği söylenen). 18. yüzyılda, 60 yılı aşkın bir süre boyunca orada mayınlı edildi. Bununla birlikte, kristal en çapı neredeyse santimetre edildi. Sen yumruk kadar büyük kristalleri bulmak için Sibirya veya Brezilya’ya gitmek zorunda kaldı. Ilgilenen herkes Dresden Grünes Gewölbe (Yeşil Kubbe) ayarlanan topaz kesme örneklerinin güzelliği kendini ikna edebilir, olduğunu söyledi. Portekizli taç muazzam ve muhteşem topaz, Braganza, bir elmas olduğu düşünülen uzun bir süre oldu.

Mistisizme, topaz, bir soğutma, kanamayı durdurucu ve iştah açıcı etkisi ile ilişkilendirilir. Üzüntü, öfke ve gece korkuları gidermek için zehir onun takan uyarmak ve ani ölüm ya da onu korumak için söylenir. Erkeklerin yakışıklı ve zeki ve steril kadınlar doğurgan ve mutlu etmek için ünlüdür. Ancak, aynı zamanda bir topaz içine atılmış edildikten sonra kaynar suda elinizi daldırın ve tekrar sağ salim geri verebilir iddia beri, onun sihirli güçleri çok fazla güvenmemek muhtemelen iyidir!

Empire tarzı, topaz hala yaygın, ama sonra daha makul fiyatlı sitrin ondan devraldı ve hatta adını gasp. O zamandan beri, topaz takı ticaretinde oldukça egzotik figür olmuştur ve net topaz, değil kuvars topaz, demek ki yapmak için ek yüklem ‘saf’ verildi. Ve hala bu güne kadar yaptığı dönüş bekliyor.

Nam-ı Diğer bir Citrine

450’den fazla yıl önce Georg Bauer adında bir Alman metalurji pazarlama alanında isim değerini ve adını sarı kuvars “citrine” gerçekleştirdi. “Modern mineralojisinin babası” gibi bazı bilinen Bauer taşlar ve takı hakkında yaptığı 1556 yayınında adı citrine kullanılan sözcük sitrin en olası kök sarı eski Fransız kelime olduğunu -. Ağaç kavunu – ya da Latince narenciye renk narenciye. Madeira sitrin kuvars koyu, kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bazı güçlendirilmiş şarap yaptıktan sonra diğerleri Madeira sitrin adlı söylerken, ahşap veya ahşap rengi için Brezilyalı kelime adını alır ki sadece Portekiz kıyıları Madeira Islands.

Sitrin Taş Kristal
Sitrin Taş Kristal
Tarihte sitrin
Çeşitli din uzmanları Mısır’dan Çıkış kitabının bulunduğu gibi sitrin Harun’un göğüs oniki taş onuncu tanıma uyan hissediyorum. Taş Roma Katolik ve Eski Ahit’in Latince sürümlerinde hem chrysolitus olarak (altın taş için Yunan) sevk edildi. (- Topaz veya Beril Tabii ki altın taş yorumlama diğer iki altın taşlar biri olabilir). İncil’in Kral James Versiyonu Harun’un göğüs onuncu taş olarak beril işaret eder. Bu durumda, altın taş Madagaskar ve Namibya Afrika ülkesi de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde bulunan Heliodor, olmuş olabilir.

Sitrin binlerce yıldır araçlar üzerinde süsleme olarak ve kuyumculuk sektöründe kullanılmaktadır. Hançer bazen sap kendisi kadar tek bir büyük sitrin kristal kullanarak, kolları üzerinde Eski Yunan’da, kabaca 300 ve 17. yüzyılda 150 yılları arasında, Hellenistik Çağda dekoratif taş olarak popülerlik kazandı, İskoç silah yapımcıları citrine yerleştirilir.
gem ile Kraliçe Victoria’nın hayranlık nedeniyle büyük ölçüde, sitrin geleneksel İskoç İskoç eteği pimleri ve omuz broşlar için popüler bir taş olmuştur. 1852 yılında, İngiliz İmparatorluğu’nun Kraliçe Victoria ve eşi Prens Albert, Balmoral Kalesi olarak bilinen Scottish Highlands 15. yüzyıl kale yüz yarda içinde yeni bir yazlık üzerinde inşaatına başladı. (Kale yine Aberdeenshire, İskoçya’da bugün duruyor ve mevcut kraliyet ailesi için bir favori özel bir ülke geri çekilme olduğunu). Kraliçe Victoria, o misafirler tam Yaylası ekose kıyafetleri giymek komuta ettiğini İskoçya ve onun yeni Balmoral ev öylesine düşkündü. Bu ona güzel sitrin gözdesi oldu hangi onun krallığının, içinde bulunan taşlar aşkını paylaşmak için mükemmel bir fırsat verdi.

Sitrin yine 20. yüzyılın başlarında başlayan Art Deco döneminde göze çarptı. Art Deco tasarımı uluslararası itiraz takı, giyim, mobilya ve iç mekan tasarımı aletleri ve mimari için her şeyi görüldü.

Büyük yönlü Citrines güzel takı eşyaları, dönemin geometrik canlılık vurgulayarak bazı içine kuruldu. 1930 ve 1940’larda Hollywood’un yapımları Hayranları kısa ömürlü döneminden bazı büyük örnekler görebilirsiniz. Birkaç yıldız gümüş ekran için çekimler sırasında kendi Art Deco ilham takı giydi.

Bizim Gemopedia içinde sitrin hakkında daha fazlasını okuyun ™

kökenleri
Kuvars dünya çapında yaygın olan ve ametist üreten alanlar genellikle citrine üretecektir. Brezilya sitrin üst üreticisi ve komşusu Uruguay süper kaliteli kaba üretir. Bolivya, Madagaskar, Rusya, İskoçya, İspanya, Arjantin, Myanmar, Namibya ve Amerika Birleşik Devletleri de, doğal taşlar verim.

Sitrin Taşı Satış
Sitrin Taşı Satış
Brezilya
Brezilya’nın güney ucu bize en iyi Citrines bazı verir. Rio Grande devlet “güney büyük nehir” anlamına do Sul, Uruguay ve Arjantin sınırları ve Atlantik Okyanusu boyunca kumsallar görüntüler.
Bir sitrin madencilik alanında do Sul kuzeydoğu Rio Grande Serra Gaúcha yer almaktadır. Bu bölge ilk bakışta çok Avrupa görünür. Alman kökenli olan Brezilyalılar lowlands yaşayan ve İtalyanlar yüksek rakımlarda yaşamaktadır. Sonuç olarak, ziyaretçiler hem Alman ve İtalyan kültürlerinin eşsiz bir karışımı keşfedeceksiniz.

Minas Gerais genel madenleri için Brezilyalı olduğunu ve taşlar bir cennet olarak ticarette bilinen bir devlet için uygun görünüyor. 16. yüzyılın ikinci yarısında bir altına hücum madencilik faaliyetlerini atlama başladı. Brezilya ve altın ile yüklü tekneler için yelken hızlı zenginlikleri tarafından sokulmuş Avrupalı kaşifler Portekiz ve İngiltere’ye geri Atlantik ötesine geçti.

Bazı altın hala bölgede mayınlı olmasına rağmen 17. yüzyılın sonuna gelindiğinde, altın üretimi önemli ölçüde düşmüştü

Volkanik patlamalar gelen magma Minas Gerais kırsalında birçok kaliteli taşlar gömülü. zümrüt kapanım onların eksikliğini değerlenir. A 243 kiloluk akuamarin kristali, kayda en büyüklerinden biri, Minas Gerais çıktı. Turmalin, topaz, Künzit, Krizoberil, apatit, florit, hematit, zirkon ve elmas Minas Gerais bulunan taşlar bir kaçıdır.

Minas Gerais toprak ama madencilik çok daha küçük ölçekte yapılması çalışan büyük ölçekli uluslararası mücevher madencilik şirketleri vardır. Yüzlerce, garimpeiros olmasa bile binlerce – ya da zanaat madenciler – el aletleri kullanarak taşlar çok ortaya çıkarmak.

Diamantina 18. ve 19. yüzyıllarda elmas madenciliği hub Minas Gerais bir sömürge şehridir. Zaman yıpranmış arnavut kaldırımlı sokakları ve binaları elmas ve altın flaş ülkenin fırça tanıklık. mimari, muhteşem süslü bir stil Barroco Mineiro (barok madenci) olarak bilinen tüm kendi vardır. elmas acele Güney Afrika geçti ama pitoresk çekicilik geride bıraktı.
Uruguay
Atlantik kıyıları boyunca Güney Amerika’da yer alan Uruguay, güney Brezilya ve doğu Arjantin arasında bir kama gibi oturur. Artigas, yüksek kaliteli ametist ve sitrin madencilik alanı, Brezilyalı sınırına yakın doğrudan kuzey Montevideo yaklaşık 400 mil.

DOĞAL ARMUT KESİM SİTRİN TAŞI (8.75 KARAT)

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Sitirn Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 8.75 KARAT ARMUT KESİM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL SİTRİN
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Doğal Sitrin, tezahürün, hayal gücünün ve kişisel iradenin önde gelen taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan sıcak ve rahatlatıcı, enerji verici ve hayat vericidir. Baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır, zihni temizler ve ruhu harekete geçirir.

Sitirn Taşı

Sitirn Taşı

Frekansı yaratıcılığı ve hayal gücünü uyandırır ve hayalleri ve istekleri somut forma dönüştürme sürecini sürdürür. Saf sarı enerjisiyle Citrine, yaşamın doluluğunu, yeni başlangıçları ve yeni arayışları teşvik eder.

*İŞ YERİMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR PLATFORMDA SATIŞIMIZ KESİNLİK İLE YOKTUR

@otantiktas instagram sayfasından yaptığımız işlere bakabilirsiniz

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE BRAZİLYA DOĞAL A++ SİTRİN 8.75 KARAT KABOŞON KESİM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE , YÜZÜK VEYA BİLEKLİK TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR ÜRÜN;

Öğe Adı DOĞAL SİTRİN TAŞI
şekil :ARMUT KESİM FASETLİ
Boyut 13.45 x 11.35x 9.25 mm
Ağırlık: 8.75 KARAT
Renk : SARI -TURUNCU
Berraklık : FF
Menşei BRAZİLYA
IŞILTI : YÜKSEK İNDİ
sertlik : 7

Doğal Sitrin negatif enerjiyi tutmaz veya biriktirmez, tersine dönüştürür, dağıtır ve topraklayarak çevre için son derece koruyucu hale getirir. Olumsuz düşünce ve duyguları olumlu olanlara dönüştürerek hem fiziksel hem de süptil seviyelerdeki sorunları çözer. Yeryüzünde asla temizlenmesi veya temizlenmesi gerekmeyen iki kristalden biridir. Diğeri Kiyanit.

Sitrin, rengi soluktan altın sarısına, bala veya neredeyse kahverengiye kadar değişen şeffaf, sarı bir Kuvars çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltılı kapanımlar içerebilir. Adı , “limon” anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden gelir. 300 yıllarında Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılmıştır ve renginden dolayı bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyol Topaz veya Safranit olarak anılır.
Para kutusundaki artış özellikleri nedeniyle Tüccar Taşı olarak adlandırılan parlak sarı Sitrin, yalnızca servet kazanmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda korunmasına da yardımcı olur. Zenginliği ve refahı, başarıyı ve iyi olan her şeyi kendine çeken bir bolluk ve tezahür taşıdır. Aynı zamanda cömertliği ve iyi talihi paylaşmayı teşvik eder.

Sitrin, tüm hızlı para girişimlerinde yardımcı olur ve özellikle finansal spekülasyon ve ticari başarı için yararlıdır. Para çekmek ve aşırı çıkışı durdurmak için çantanızda veya cüzdanınızda bir tane taşıyın.

Sitrin Özellikleri

Sitrin Özellikleri

Profesyonel bir destek taşı olarak Citrine, satış, ticari bankacılık, kumarhaneler, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışan herkes için etkileşimleri geliştirir. Tıbbi personel ve şifacılar için güçlendirici bir kristaldir ve devlet işlerinde verimliliği artırır. Sitrin iç ışığı güçlendirir ve yaratıcılığı ve hayal gücünü ateşler. Her türden sanatçı için idealdir.

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristaldir. Aile veya grup sorunlarını yumuşatır ve çözümleri ve bağlılığı teşvik eder. Ayrıca çevremizdekilerden gelen izlenimleri anlamamıza ve bunlarla baş etmemize yardımcı olur.

Sitrin taşımak, sevgiyi ve mutluluğu çeker ve kalbinizi kıracak kişilere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda kin ve kıskançlığa karşı da etkili bir kalkandır.

Yeni doğmuş bir bebeğe Sitrin meleği veya küre hediyesi zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifalı bilgelik getirir.

Işığın onları yakaladığı yere yerleştirilen doğal sitrin yuvarlatılmış taşlar, bir alandaki düşmanca hayaletleri temizler. Negatif enerjilerin geri dönmesini önlemek için haftada bir Sitrin iksiri serpin.

Küçük bir uyarı: Sitrin bazılarında saldırganlığı şiddetlendirebilir. Ateşli, çabuk huylu bir yapıya sahip olanlar için tavsiye edilmez ve iftira veya dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. Sitrin güneş ışığında solabilir.

kristal iç çember bize katılın çevrimiçi kristal topluluğu ametist şifası
özgeçmiş sınırı
şifa-güç-kristalleri
Sitrin İyileştirici Özellikleri
Sitrin iyileştirici özellikleri fiziksel, duygusal ve ruhsal denge ve sorunlara yardımcı olabilir. Fiziksel rahatsızlıklara ve duygusal sorunlara yardımcı olacak iyileştirici güçleri vardır. Enerji Şifasında ve Çakra dengelemede de kullanılır. Sitrin şifalı kristal terapileri, uygun metabolizmayı teşvik etmeyi, kişisel gücü yönlendirmeyi ve Solar Pleksus Çakrayı dengelemeyi içerir. Sitrin’in terapötik kullanımları uzun ve iyi belgelenmiş bir geçmişe sahiptir. Sitrin ile meditasyon da şiddetle tavsiye edilir.

Fiziksel Sitrin İyileştirici Özellikleri
fiziksel sağlık
Doğal Sitrin fiziksel dayanıklılığı ve enerjiyi arttırır, endokrin sistemini destekler ve uygun metabolizmayı teşvik eder. Kronik Yorgunluk Sendromu için faydalıdır ve dejeneratif hastalığı tersine çevirmeye yardımcı olabilir. Tiroidi dengelediği ve büyümelerin azalmasını kolaylaştırdığı düşünülmektedir.

Sitrin sindirimi, dalağı ve pankreası uyarır. Cildin, tırnakların ve saçın sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve özellikle gıda veya kimyasal intoleransların neden olduğu cilt tahrişlerini ve alerjileri gidermek için iyidir.

Doğal Sitrin böbrek ve mesane enfeksiyonlarını ortadan kaldırmada ve özellikle genç erişkinlerde yatak ıslatma tedavisinde faydalıdır. Bir iksir olarak Sitrin, sıcak basması, hormon dengesizliği ve yorgunluğun hafifletilmesi gibi adet ve menopoz semptomlarını hafifletir. Ayrıca mide bulantısı ve kusma ve sabah bulantısı için de kullanılabilir.

Sitrin sinir uyarılarını harekete geçirir, zekayı ve entelektüel konsantrasyon ve bilgelik fakültelerini güçlendirir. Ayrıca kısa süreli hafıza kaybına da yardımcı olur.

Duygusal Sitrin İyileştirici Özellikleri
mor-yeşil-kalp-kompresör
Sitrin, yüksek zihni kişinin hayatındaki sevinci kabul etmesi için açar, öfkeyi ve olumsuz duyguları, derinlere yerleşmiş korkuları ve yıkıcı eğilimleri serbest bırakır. Depresyonun üstesinden gelmek için mükemmel bir kristal olan Citrine, eleştiriye duyarlılığı azaltır ve yaratıcılığa ve kendini ifade etmeye ilham verir. Benlik saygısını arttırır ve geçmişi bırakarak kişinin iyimser bir şekilde ilerlemesini, yeni deneyimlerin ve keşiflerin tadını çıkarmasını sağlar.

Natural Citrine, güç kötüye kullanımı ve çaresizlik duygularını tanımlamaya ve iyileştirmeye yardımcı olan, kişinin merkezini güçlü bir arındırıcıdır. Bu durumları çözmek için neyin gerekli olduğunu anlamayı sağlar ve zor kararlar almak ve harekete geçmek için gereken cesaret ve metanet sağlar.

Sitrin Faydaları

Sitrin Faydaları

Çakra Dengeleyici Sitrin İyileştirici Özellikleri
çakra şifası
Natural Citrine’in parlak sarı ve altın enerjisi, fiziksel bedeni geliştirmek için kişisel gücü, yaratıcılığı ve akıllı kararlılığı yönlendirerek Solar Pleksus ve Sakral Çakraları aktive eder, açar ve enerji verir. En önemli enerjisi tezahür etmeye yardımcı olmaktır.

Kişi yaratıcı Yaşam Gücüne tamamen uyumlandığında, sadece netleştirmek, tanımlamak ve isteneni yansıtmak, bu amaçları kişiye güçlü bir mıknatıs gibi çekecektir. Bu çekim gücünü yalnızca en yüksek iyilik için kullanmak çok önemlidir. Aksi takdirde, çekilen şey, sonunda sahibine kayıp ve üzüntü getirecek olan takıntılar haline gelecektir.

Yüksek kaliteli Sitrin’de, özellikle yönlü formda üretilen altın ışını, aynı zamanda Taç Çakrayı uyarır ve saf Taç enerjisini Solar Pleksus ve Sakral’a geri kanalize etmek için kullanılabilir, bu da akıl ile vücudun toplam mükemmelliği arasında senteze izin verir. Düşünce netliğini, zihinsel odaklanmayı arttırır ve kişinin hayatındaki yaratıcı Yaşam Gücünün kullanımını korur ve yönlendirir.

Her Çakra Hakkında Daha Fazla Bilgi
Solar Pleksus Çakrası , enerji dağıtım merkezi ve ilişkilerin çakrasıdır. Bu çakra göğüs kafesi ile göbek arasında bulunur ve bağışıklık ve sindirim sistemlerini kontrol eder. Dengedeyken enfeksiyonlarla savaşacak güce sahip olursunuz, alerjik reaksiyonlardan kurtulursunuz ve yediğiniz besinleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, dünyayı kendi düşünce ve duygularınızla yorumlama özgürlüğüne de izin verir ve başkalarının diktalarını ihlal etme korkusuyla yaşamamanızı sağlar. Solar Pleksus Çakra Ürünlerini Satın Alın >>

Sakral Çakra , göbek deliğinin altında ve pelvisin önündeki kasık kemiğinin üzerinde bulunur. Enerji akışını kontrol eder ve vücudun ağırlık merkezidir. Yaşam Gücünün merkezidir ve bedenden zihne ve zihinden bedene bilgi akışını kontrol eder. Bağırsak duyguları, sezgi ve diğer “doğrusal olmayan” iletişim bu çakradan gelir. Dengede olduğunda zarafete sahip olursunuz, hayattan zevk alırsınız, esnek olduğunuzu ve “akışa devam edebileceğinizi” ve bunu iyi bir ruh hali içinde yaptığınızı görürsünüz. Sakral Çakra Ürünleri Alışverişi >>

Taç Çakra , başın tepesinde bulunur ve bedenlerimizin ötesindeki genişleyen evrene açılan kapımızdır. Nasıl düşündüğümüzü ve çevremizdeki dünyaya nasıl tepki verdiğimizi kontrol eder. İnançlarımızın kaynağı ve maneviyatımızın kaynağıdır. Taç dengede olduğunda, enerjilerimiz dengededir. Evrendeki yerimizi biliyoruz ve her şeyi olduğu gibi görüyoruz. Yaşamın önemli bir parçası olduklarını bilerek aksiliklerden rahatsız değiliz. Taç Çakra Ürünleri Alışverişi >>

kristal çay teatulia kristal enerjili organik çay
özgeçmiş sınırı
Maneviyat için Sitrin Faydaları
ruhsal enerji
Natural Citrine, aşırı hassas ve dış enerjilere ve etkilere karşı son derece savunmasız olanlar için mükemmel bir kristaldir. Giyildiğinde, taşındığında veya kristal iyileştirmede kullanıldığında, parlak sarı renk vücudu saran ışık miktarını artıracak ve aurayı koruyacaktır. Ayrıca, kişinin kendinden emin ve güvende hissetmesi gereken durumlarda sahip olmak için iyi bir tılsımdır.

Sitrin

Sitrin

Yüksek kaliteli Citrine, altın ışını o kadar net bir şekilde yansıtır ki, pozitif güneş ışığı enerjisini doğrudan kişinin ortamına yayar. Tek jeneratör formunda, Sitrin kristalleri altına yerleştirilebilir ve sonlandırma noktası aşağı bakacak şekilde takılabilir, taç enerjisini vücuda kanalize eder.

Citrine Cathedral Quartz, özellikle duygusal veya fiziksel eksiklik yaşayanlar, özellikle birkaç yaşam boyunca kökleşmiş yoksulluk bilinci yaşayanlar için yararlıdır. Kristal, sorunun özüne döner ve altta yatan inancı düzeltir, onun yerine olumlu bir bakış açısı getirir ve ruhsal ve fiziksel bolluğun ilerlemesine izin verir.

özgeçmiş sınırı
Sitrinin Renk Enerjisi
renk tekerleği

Sarı Sitrin, yeni ilgi alanlarını ve yeni ilişkileri sağlamlaştırma gücünü getirerek, olayları farklı bir ışık altında görmenize yardımcı olur. Netlik, bir şeyleri uyandırma ve hayatınıza ve ilişkilerinize lezzet, iyimserlik ve anlam katar.

Açık Sarı kristaller, iyi iletişimin kurulmasına yardımcı olarak yeni ilişkilerin iyi bir başlangıç yapmasını sağlar. Tanımakta olduğunuz kişi veya grubun ihtiyaçlarına odaklanmanıza yardımcı olurlar. Koyu Sarı Sitrin, kararlılık, kesinlik veya ikna kabiliyeti gerektiğinde mükemmel bir yardımcıdır.

Altın Sitrin başarı, coşku, mutluluk ve güç getirir. Geleneksel olarak kralların, zenginliklerin ve güneşin rengidir. Altın, aklımızın derin bir kısmına dokunur, mistik yerlerin ve maceranın görüntülerini çağrıştırır.

Açık Altın kristalleri bize hayatın basit zevklerini sunar – neşe ve memnuniyet. Koyu Altın kristalleri daha derin, daha belirgin bir bağlılık ve bağlılık duygusuna sahiptir, bize olgun bir coşku ve ömür boyu sürecek bir özen ve sevgi taahhüdünü paylaşma yeteneği sağlar.

özgeçmiş sınırı
Sitrin ile Meditasyon
meditasyon enerjisi
Sitrin, meditasyonda içsel düşünceye kapı açmak için faydalıdır. Evrensel Yaşam Gücünün akışına izin verir ve meditatif duruma kolay geçişi destekler. Düşünme süreçlerini harekete geçirir ve derin zihinden görüntüleri öne çıkarır.

Sitrin ile meditasyon yaparken, kişi içeriden ve dışarıdan parıldayan bir sıcaklık hisseder. Tek amacı, altın Işık Gücünü fiziksel düzlemde tezahür ettirmektir.

 

özetlenmiştir sarı , yeşilimsi -Sarı, kahverengimsi sarı veya turuncu . [3]Sitrin renk için orijinal referans noktası oldu ağaç kavunu meyve. İngilizce bir renk olarak sitrin kaydedilmiş ilk kullanımı 1386 yılında oldu [4] Aynı anlamı olan bir ortaçağ Latince ve klasik Latince kelime ödünç edildi. Geç Ortaçağ ve Erken Modern İngilizce sitrin renk adı bugün olduğu ve olabileceği daha bağlamlarda daha geniş uygulandı. “Ya da portakal, kırmızımsı veya kahverengimsi sarı veya kehribar (sarı ayırt)” [5] Günümüzün bir renk olarak İngilizce sitrin çoğunlukla kuvars, ve (2) bazı hayvan ve bitki adları dahil (1) değerli taşlar bağlamlarda, sınırlıdır. Örneğin, sarı başlı kuyruksallayan (Motacilla citreola), altın sarısı tüyleri ile bir Asya kuş türü.

“sitrin” da dahil olmak üzere, kendi görünümünü açıklamak için kuşlar ve böyle boyama ile diğer yaşam formlarının adlarında kullanılan sitrin wagtail , sitrin ötleğen , sitrin kanarya-sinekkapan ve sitrin Forktail .
Doğal sitrin tezahürü, hayal gücü ve kişisel iradenin öncü taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan, bu enerji ve hayat veren, sıcak ve rahatlatıcı. Bu zihin takas ve eylem ruhunu karıştırma, baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır. Frekans yaratıcılık ve hayal gücünü uyanır ve dönüştürme hayalleri sürecini sürdürmektedir ve somut forma istiyor. Saf sarı enerji ile, Sitrin yaşam dolgunluk, taze başlangıçlar ve yeni takipçiliği teşvik eder. [Raphaell, 86] [Simmons, 119] [Ahsian, 120]

Sitrin Faydası

Sitrin Faydası

 

Doğal sitrin tutun veya negatif enerji birikir, aksine çevre için son derece koruyucu yapma bunu, transmutes dağıtır ve gerekçesiyle vermez. Olumlu olanları içine olumsuz duygu ve düşüncelerini dönüşüm, hem fiziksel hem de ince düzeylerde sorunları çalışır. Bu temizlenir veya temizlenmiş olması gerekir asla yeryüzünde sadece iki kristallerinin biridir. Diğer Kiyanit olduğunu. [Melodi, 209] [Hall, 117] [Eason, 16]

Sitrin Taşı Özellikleri
Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin altın sarısı, bal soluk ya da hemen hemen kahverengi renk arasında değişen, Kuvars şeffaf, sarı çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltı ilaveler içerebilir. adı limon anlamına gelen Fransızca kelime Ağaç kavunu geliyor. Bu kadar geri M.Ö. 300 olarak Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılan ve renginden dolayı, bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyolca Topaz, ya da Safranite olarak adlandırılır. Piyasada ticari sitrin Çok gelişmiş bir Sitrin rengi, genellikle derin bir kehribar veya turuncu-kırmızı gölge üreten ısıl işlem görmüş Ametist veya dumanlı kuvars olduğunu. Çoğu Doğal sitrin uçuk sarı bir renktir. [Eason, 89] [Megemont, 60] [Simmons, 119]

metafizik kullanımları sitrin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Cashbox artış, köpüklü sarı sitrin servet edinme değil sadece asist onun özellikleri Merchant Taş denir, ama korumaya yardımcı olur. [Melodi, 209] Bu zenginlik ve refah, başarı ve çekme bolluk ve tezahürü bir taş olduğunu her şeyi iyi. Aynı zamanda tüm hızlı para girişimler. [Hall, 118] sitrin asist cömertlik ve iyi bir servet paylaşımı teşvik eder ve mali spekülasyonlar ve ticari başarı için özellikle yararlıdır. Para çekmek ve aşırı çıkışını durdurmak için çantanızda veya cüzdan içinde taşıyabilen. [Eason, 44]

Profesyonel bir destek taş gibi, sitrin satış, ticari bankacılık, gazino, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışmak herkes için etkileşimleri geliştirir. Sağlık çalışanları ve şifacılar için bir güçlendirici kristal ve hükümet çalışmalarında verimliliği artırır. [Mella, 131-132] [Eason, 89] sitrin iç ışık ve kıvılcım yaratıcılık ve hayal gücünü güçlendirir. Bu her türlü sanatçılar için idealdir. [Megemont, 59-60]

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristal olduğunu. Bu aile veya grup sorunları düzeltir ve çözümleri ve bütünlüğünü desteklemektedir. [Melodi, 210] Aynı zamanda çevremizde olanlardan absorbe gösterim ile ilgili anlayış yardımcı olur ve. [Gienger, 28]
Bir sitrin taşıyan kalbini kıracak edenlere karşı sevgi ve mutluluk ve korumaları çekiyor. Aynı zamanda rağmen ve kıskançlık karşı etkili bir kalkandır. [Eason, 89]

Bir bebeğe bir Sitrin melek veya kürenin hediye zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgelik getirir. [Eason, 89]

Işık onları yakalar nerede yerleştirilen doğal sitrin tumblestones, bir alandan düşmanca hayaletler temizler. Dönen negatif enerjileri önlemek için bir Sitrin iksiri haftalık serpin. [Eason, 89]

Küçük bir uyarı: sitrin bazı saldırganlığını alevlendirebilir. Bu ateşli, çabuk sinirlenen doğa olanlar için tavsiye edilmez ve iftira ya da dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. [Megemont, 60]

Sitrin Taşı Kaboşon
Sitrin Taşı Kaboşon

ev ya da iş zenginliği köşesinde, ya da nakit kutusuna yerleştirin. Sitrin güneş ışığı kaybolur. [Hall, 119]
Bir kullanıcının bir moped satın aldı, ancak onun arkadaşları ve tanıdıkları onun ‘harika yarış makinesi’ hakkında konuşmaya devam farz edelim. O kesinlikle karıştırılmamalıdır, ya da onu dışarı mickey alıyor hissediyor hissediyor. Bir moped o iyi havalarda kısa geziler için istedim, ama hatta satıcı o bir ‘gerçek ilanı’ elinde şimdi olduğunu söyledi tam olarak ne oldu.

Şeyler sitrin, Kasım ayı için taş ile gitmek nasıl şeydir. Birçok kişi bilmek geldi ve gerçekte daha yüksek kalitede taş topaz ile çok az ortak olmasına rağmen, bu isim altın topaz altında taş veya Madeira veya İspanyolca topaz seviyorum – renk bir kaç nüansları hariç. Böylece sitrin tarihi topaz bununla yakından iç içe olduğunu ve iddia edilen mucizevi güçleri yorumlanması konusunda tamamen zaman onunla örtüşmektedir. Ancak, sitrin, siyah oniks kesinlikle net kaya kristalinden büyük kuvars ailesinin bir üyesi, renkler ve çok çeşitli yapılar onun çok sayıda, taş severlere kalpleri süsleme ve dekorasyon bakımından arzu hemen hemen her şeyi sunuyor, bir aile, bir . Ve satın alınacak yoluyla olan fiyatlarla yapar.

Rağmen en çok aranan taşlar kahverengimsi kırmızı açık, parlak sarımsı var – limon sarı – adı rengi elde edilir. Tüm kristal kuartzlar gibi sitrin Mohs ölçeğinde 7 sertliğe sahiptir ve büyük ölçüde, bu şekilde çizik karşı duyarsızdır. Onun bölünme özellikleri varolmayan beri hemen ya da hakkında seriliyordu de suç olmaz. Kırılma indeksi nispeten düşük olsa bile, sarı taşlar sonbaharın son ışıltı yakalanan görünüyor sadece tatlı, sıcak sesi var. Altın Ren şarap veya köpüklü Madeira, ağır ve tatlı, sitrin takı parıldıyor ve bu sıkıcı Kasım günü güneşli bir ipucu getiriyor gibi.

Mücevher dünyasında pek sarı taşlar vardır. Bu, biraz yeşil doğru bir altın beryl eğilimi ya da daha sonra tekrar değineceğim saf topaz, eben olsa, bazen turmalin veya Krizoberil veya – bu pahalı olacak – Bir elmas veya safir sarı olabilir. Ancak, sitrin limon sarı kırmızımsı kahverengi, herkesin rengi dileklerini yerine getirir.

Sitrin Armut Kesim

Sitrin Armut Kesim

O olsa nadiren eğer silikon dioksit demir izleri varken, sarı aslında, Doğada kuvars meydana gelmez Nadir. Tarihsel olarak, Fransa, Macaristan Arran, İskoç adasında ve yurtdışı çeşitli madenlerde, İspanya’da bulunmuştur. Belki sitrin 18. yüzyılın ortasında, bir daha hiç eğer hakkında konuştuk olmazdı, o ametist ve dumanlı kuvarslar aynı zamanda sözde yanmasıyla sarı kılınabilir keşif olmasaydı. 470 ila 560 derece sıcaklıkta Bu ısıl işlem çok dikkatli yapılmalıdır sahiptir ve deneyim büyük bir anlaşma gerektirir. Ancak, 200 yıl boyunca, uygulama bugün ticaretinde mevcut taşların çoğu gerçeği yanmış ametisli veya dumanlı kuartzlar içinde elbette çok meselesi haline gelmiştir. Sadece eğitimli bir uzman tüm ısıl işlem belirtileri tanıyabilir, doğal olanları sarı ederken ince çizgili olan yanmış taşlar bulutlu.

 

1930’larda, Idar-Oberstein gelen gurbetçi akik kesiciler Brezilya ve Uruguay, ametist ve akik ile birlikte eve sitrin büyük miktarlarda gönderdi kadar Avrupa’da kristal kuvarslar kırmızımsı bu sarı üzerinde patlama başlamadı. Ve kalan – – dünyanın en büyük taş merkezlerinden biri Böylece altın sarısı kuvarslar olma Idar-Oberstein en bir katkı sağlamıştır. Onlar akik ve kuvars başka türlü yapmaya kullanılmaya başlanmış gibi, kesici yılda büyük, dönen kumtaşı kullanarak citrine yönlü. Ham taş aslında bu süreçte kesicinin elinde gerçekleştirildi. Biraz düşünce olduğunu verirseniz, Hunsrück’te gelen kesiciler vardı gerçekten ne kadar yetenekli size oluşacaktır.

Yeterli hammadde ile Avrupa’nın arz sadece sosyal ortamlarda doğmakta olan ayaklanma için doğru anda geldi. Burjuvazi gücü arttıkça, sosyal tabakalar daha geniş bir yelpazesinde mücevher talebi de büyüdü ve sitrin kendisi için kalıcı bir niş buldu. O zamana kadar bilinen ve bir altın renkli taş olarak kullanılmıştır gerçekten sadece topaz olduğu için, sarı ve kahverengi kristal hızla bayanlar arasında çok popüler oldu kuartzlar altın topaz veya dumanlı topaz olarak bilinen varlık, ya da çift namlulu tarafından kökenlerine ilan isimler. Ancak, aynı zamanda ince beyler akşam gardırop kaf-linkleri ve halkaları gibi adım ve masa kesim bulundu. Başlangıçta, belki de nosyonu rol oynamış olabilir “yüzeyde hepsi”. Ama yanlış isim sitrin gibi ısrarla sarıldı hangi başka bir taş vardı. Onların ‘altın topaz’ diğer bir deyişle, bir topaz hiç, ama kuvars bir sitrin olduğunu onlara bile artık hiçbir uzman bilgisine sahip takı tutkunları hayretler olabilir.
Bu yüzden gerçek topaz ve sitrin arasındaki farkı oluşturan şey nedir? Kimyasal açıdan bir flor alüminyum silikat, topaz kuvars önemli ölçüde sert ve ağırdır, ve renk iyi olduğu zaman daha fazla ateşle endows daha yüksek bir kırılma indeksine sahiptir. Üzerinde çalışılan edilirken dikkate alınmalıdır onun iyi bölünme nitelikleri: Bu bir zayıflık var. Bu gökkuşağının tüm renkleri bulunabilir ve en az 2000 yıldır Man beri bilinmektedir. Adı Sanskritçe ya da Yunan geldiğine bakılmaksızın Yunan adı ‘topazos’ anlamına gelen ‘yeşil taş’ olsa da, hiç şüphesiz ispat edilmemiştir. Romalılar Jüpiter topazı adanmış.

Topaz en yaygın olarak bulunan hangi rengi sarı olduğunu ve o büyük Alman taş kayaların birinde meydana geldiği renk, Schneckenstein Saksonya (topaz taşıyan kaya bir salyangoz benzediği söylenen). 18. yüzyılda, 60 yılı aşkın bir süre boyunca orada mayınlı edildi. Bununla birlikte, kristal en çapı neredeyse santimetre edildi. Sen yumruk kadar büyük kristalleri bulmak için Sibirya veya Brezilya’ya gitmek zorunda kaldı. Ilgilenen herkes Dresden Grünes Gewölbe (Yeşil Kubbe) ayarlanan topaz kesme örneklerinin güzelliği kendini ikna edebilir, olduğunu söyledi. Portekizli taç muazzam ve muhteşem topaz, Braganza, bir elmas olduğu düşünülen uzun bir süre oldu.

Mistisizme, topaz, bir soğutma, kanamayı durdurucu ve iştah açıcı etkisi ile ilişkilendirilir. Üzüntü, öfke ve gece korkuları gidermek için zehir onun takan uyarmak ve ani ölüm ya da onu korumak için söylenir. Erkeklerin yakışıklı ve zeki ve steril kadınlar doğurgan ve mutlu etmek için ünlüdür. Ancak, aynı zamanda bir topaz içine atılmış edildikten sonra kaynar suda elinizi daldırın ve tekrar sağ salim geri verebilir iddia beri, onun sihirli güçleri çok fazla güvenmemek muhtemelen iyidir!

Empire tarzı, topaz hala yaygın, ama sonra daha makul fiyatlı sitrin ondan devraldı ve hatta adını gasp. O zamandan beri, topaz takı ticaretinde oldukça egzotik figür olmuştur ve net topaz, değil kuvars topaz, demek ki yapmak için ek yüklem ‘saf’ verildi. Ve hala bu güne kadar yaptığı dönüş bekliyor.

Nam-ı Diğer bir Citrine

450’den fazla yıl önce Georg Bauer adında bir Alman metalurji pazarlama alanında isim değerini ve adını sarı kuvars “citrine” gerçekleştirdi. “Modern mineralojisinin babası” gibi bazı bilinen Bauer taşlar ve takı hakkında yaptığı 1556 yayınında adı citrine kullanılan sözcük sitrin en olası kök sarı eski Fransız kelime olduğunu -. Ağaç kavunu – ya da Latince narenciye renk narenciye. Madeira sitrin kuvars koyu, kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bazı güçlendirilmiş şarap yaptıktan sonra diğerleri Madeira sitrin adlı söylerken, ahşap veya ahşap rengi için Brezilyalı kelime adını alır ki sadece Portekiz kıyıları Madeira Islands.

Sitrin Taş Kristal
Sitrin Taş Kristal
Tarihte sitrin
Çeşitli din uzmanları Mısır’dan Çıkış kitabının bulunduğu gibi sitrin Harun’un göğüs oniki taş onuncu tanıma uyan hissediyorum. Taş Roma Katolik ve Eski Ahit’in Latince sürümlerinde hem chrysolitus olarak (altın taş için Yunan) sevk edildi. (- Topaz veya Beril Tabii ki altın taş yorumlama diğer iki altın taşlar biri olabilir). İncil’in Kral James Versiyonu Harun’un göğüs onuncu taş olarak beril işaret eder. Bu durumda, altın taş Madagaskar ve Namibya Afrika ülkesi de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde bulunan Heliodor, olmuş olabilir.

Sitrin binlerce yıldır araçlar üzerinde süsleme olarak ve kuyumculuk sektöründe kullanılmaktadır. Hançer bazen sap kendisi kadar tek bir büyük sitrin kristal kullanarak, kolları üzerinde Eski Yunan’da, kabaca 300 ve 17. yüzyılda 150 yılları arasında, Hellenistik Çağda dekoratif taş olarak popülerlik kazandı, İskoç silah yapımcıları citrine yerleştirilir.
gem ile Kraliçe Victoria’nın hayranlık nedeniyle büyük ölçüde, sitrin geleneksel İskoç İskoç eteği pimleri ve omuz broşlar için popüler bir taş olmuştur. 1852 yılında, İngiliz İmparatorluğu’nun Kraliçe Victoria ve eşi Prens Albert, Balmoral Kalesi olarak bilinen Scottish Highlands 15. yüzyıl kale yüz yarda içinde yeni bir yazlık üzerinde inşaatına başladı. (Kale yine Aberdeenshire, İskoçya’da bugün duruyor ve mevcut kraliyet ailesi için bir favori özel bir ülke geri çekilme olduğunu). Kraliçe Victoria, o misafirler tam Yaylası ekose kıyafetleri giymek komuta ettiğini İskoçya ve onun yeni Balmoral ev öylesine düşkündü. Bu ona güzel sitrin gözdesi oldu hangi onun krallığının, içinde bulunan taşlar aşkını paylaşmak için mükemmel bir fırsat verdi.

Sitrin yine 20. yüzyılın başlarında başlayan Art Deco döneminde göze çarptı. Art Deco tasarımı uluslararası itiraz takı, giyim, mobilya ve iç mekan tasarımı aletleri ve mimari için her şeyi görüldü.

Büyük yönlü Citrines güzel takı eşyaları, dönemin geometrik canlılık vurgulayarak bazı içine kuruldu. 1930 ve 1940’larda Hollywood’un yapımları Hayranları kısa ömürlü döneminden bazı büyük örnekler görebilirsiniz. Birkaç yıldız gümüş ekran için çekimler sırasında kendi Art Deco ilham takı giydi.

Bizim Gemopedia içinde sitrin hakkında daha fazlasını okuyun ™

kökenleri
Kuvars dünya çapında yaygın olan ve ametist üreten alanlar genellikle citrine üretecektir. Brezilya sitrin üst üreticisi ve komşusu Uruguay süper kaliteli kaba üretir. Bolivya, Madagaskar, Rusya, İskoçya, İspanya, Arjantin, Myanmar, Namibya ve Amerika Birleşik Devletleri de, doğal taşlar verim.

Sitrin Taşı Satış
Sitrin Taşı Satış
Brezilya
Brezilya’nın güney ucu bize en iyi Citrines bazı verir. Rio Grande devlet “güney büyük nehir” anlamına do Sul, Uruguay ve Arjantin sınırları ve Atlantik Okyanusu boyunca kumsallar görüntüler.
Bir sitrin madencilik alanında do Sul kuzeydoğu Rio Grande Serra Gaúcha yer almaktadır. Bu bölge ilk bakışta çok Avrupa görünür. Alman kökenli olan Brezilyalılar lowlands yaşayan ve İtalyanlar yüksek rakımlarda yaşamaktadır. Sonuç olarak, ziyaretçiler hem Alman ve İtalyan kültürlerinin eşsiz bir karışımı keşfedeceksiniz.

Minas Gerais genel madenleri için Brezilyalı olduğunu ve taşlar bir cennet olarak ticarette bilinen bir devlet için uygun görünüyor. 16. yüzyılın ikinci yarısında bir altına hücum madencilik faaliyetlerini atlama başladı. Brezilya ve altın ile yüklü tekneler için yelken hızlı zenginlikleri tarafından sokulmuş Avrupalı kaşifler Portekiz ve İngiltere’ye geri Atlantik ötesine geçti.

Bazı altın hala bölgede mayınlı olmasına rağmen 17. yüzyılın sonuna gelindiğinde, altın üretimi önemli ölçüde düşmüştü

Volkanik patlamalar gelen magma Minas Gerais kırsalında birçok kaliteli taşlar gömülü. zümrüt kapanım onların eksikliğini değerlenir. A 243 kiloluk akuamarin kristali, kayda en büyüklerinden biri, Minas Gerais çıktı. Turmalin, topaz, Künzit, Krizoberil, apatit, florit, hematit, zirkon ve elmas Minas Gerais bulunan taşlar bir kaçıdır.

Minas Gerais toprak ama madencilik çok daha küçük ölçekte yapılması çalışan büyük ölçekli uluslararası mücevher madencilik şirketleri vardır. Yüzlerce, garimpeiros olmasa bile binlerce – ya da zanaat madenciler – el aletleri kullanarak taşlar çok ortaya çıkarmak.

Diamantina 18. ve 19. yüzyıllarda elmas madenciliği hub Minas Gerais bir sömürge şehridir. Zaman yıpranmış arnavut kaldırımlı sokakları ve binaları elmas ve altın flaş ülkenin fırça tanıklık. mimari, muhteşem süslü bir stil Barroco Mineiro (barok madenci) olarak bilinen tüm kendi vardır. elmas acele Güney Afrika geçti ama pitoresk çekicilik geride bıraktı.
Uruguay
Atlantik kıyıları boyunca Güney Amerika’da yer alan Uruguay, güney Brezilya ve doğu Arjantin arasında bir kama gibi oturur. Artigas, yüksek kaliteli ametist ve sitrin madencilik alanı, Brezilyalı sınırına yakın doğrudan kuzey Montevideo yaklaşık 400 mil.