OTANT�K TA�

AFRİKA FLORİT TAŞI 28.92 KARAT (İÇ BÜKEY KESİM)

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
FLORİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS1
 • 24.24X27.10X15.38 MM
 • 28.92 KARAT
 • AFRİKA
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİKDÖRTKEN (İÇBÜKEY KESİM)
 • FLORİT
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • MÜCEVHER KALİTESİNDE
 • ÖZEL GEM KUTUSUNDA

AFRİKA FLORİT TAŞI 28.92 KARAT (İÇ BÜKEY KESİM)

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 28.92 KARAT %100 DOĞAL DİKDÖRTGEN İÇ BÜKEY KESİMLİ MUHTEŞEM IŞILTILI  1.KALİTE(IF)  HAS TAŞ AFRİKA FLORİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYON DEĞERİNDE TEK PARÇADIR.KUSURSUZ BİR GEM PARÇASIDIR. (MÜCEVHER KALİTESİNDE)

TAŞIN GEMOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

Florit Taşı

Florit Taşı

TAŞ ADI : Doğal Florit
ŞEKLİ: Dikdörtgen ( Concave Cut )
AĞIRLIK : 28.92 ct
ÖLÇÜ ( U x G x D) : 24.24 x 27.10 mm x 15:38
RENK: Paraiba AAA Renk Yeşil
Açıklığı: YÜKSEK KALİTE KUSURSUZ – VVS1
MEŞEİ  : Afrika
SERTLİK : 4-5
IŞILTI: OLAĞANÜSTÜ
ISIL TEDAVİ :  Doğal % 100

 

Florit sadece kuvars ikinci taş ve mineral koleksiyoncular arasında dünyanın en popüler minerallerden biri olarak kabul edilir. Genellikle ‘olarak adlandırılır dünyanın en renkli mineral parlak renklerin çeşitliliği nedeniyle ‘. Florit ilk 1530 yılında tanımlanmış ve aslında ‘kalsiyum florür’ olarak sevk edildi. Mineral kuvvetle alüminyum ve çelik işleme için bir akı olarak etkinliği belirtilmişti. ‘Florit’ mücevher ve mineral referans kullanılan terim iken bugün terimini fluorspar ‘öncelikle, florit endüstriyel ve kimyasal formda kullanılır.

Florit Floresan
1852 yılında, “floresan” fenomeni o okudu ilk floresan minerallerden biri olduğundan, florit sonra seçildi. eleman flor aynı zamanda florit sonra seçildi. Flor florür kimyasal iyon önemli bir unsurdur. Flüorit ultraviyole UV ışık altında floresan sık sık olduğunu. Floresan itriyum yabancı maddeler ya da kristal kafes içindeki organik maddenin diğer türlerine bağlı olduğu düşünülmektedir. fluorit örnek bir fluoresan zaman yayılan görülebilir ışığın renk örneği toplandı burada son derece bağımlı gibi görünmektedir. Fluoritin Floresan renkler son derece değişken, ama tipik renk mavidir; diğer floresan renkler, yeşil, sarı, kırmızı, beyaz ve mor bulunmaktadır. Bazı örnekler uzun ve kısa dalga UV ışık altında aynı anda sergileyen farklı renklerde ekledi etkisi vardır.

Florit Kristal Alışkanlıkları
Florit hep iyi biçimli temiz kristaller üretmek birkaç farklı kristal alışkanlıkları vardır. Küp oktahedronun tarafından ikincisi izledi fluorit en tanınmış alışkanlığı vardır. oktahedral kristal küp daha yüksek sıcaklıklarda oluşturmak inanılmaktadır. Florit bölünmüş zaman, mükemmel bir octahedron veya elmas şekli üretebilir demektir kusursuz oktahedral bölünme vardır. Doğal bölünmemiş Oktahedronlar bulmak çok zor iken bölünmüş Oktahedronlar, tüm dünyada kaya mağazalarda popülerdir.

AFRİKA FLORİT TAŞI

AFRİKA FLORİT TAŞI

Florit belirlenmesi Geri Yukarıya
Nedeniyle fluorit birçok renk varyasyonları, bu taşlar çeşitli taklit edebilir; Bununla birlikte, kolaylıkla sertlik nispeten düşük bir seviyesi ile ayırt edilebilir. Karışıklık için bazıları şunlardır kalsit , ancak kalsit biraz daha yumuşak ve farklı bir kristal formu vardır. Kuvars çok zor ve süre, florit bölünmesini yoksun apatit biraz daha serttir ve farklı bir kristal formu vardır. Fluorit başka ayırt edici özelliği termolüminesans onun özelliğidir; ısıtıldığında yeteneği kızdırma. ‘Chlorophane’ olarak bilinen fluorit biri çeşitli bu kuyu gösterir ve elinde tutulduğunda bile termolüminesans görüntüleyebilirsiniz. Termolüminesans mavi-yeşil yeşildir.

Fluorite Kökeni ve taş Kaynaklar dön
Florit mevduat dünyada birçok yerlerde bulunurlar. En önemli buluntu Bazı Arjantin, Avusturya, Kanada, Çin, İngiltere, Fransa, Almanya, Meksika, Fas, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İspanya, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır.

‘chlorophane fluorit’ eşsiz çeşitliliği Amelia Court House, Virginia çok sınırlı miktarlarda bulunur; Franklin, New Jersey; Arizona, ABD’de Bluebird Madeni; Gilgit, Pakistan; Mont Saint-Hilaire, Rusya Ural Dağları Quebec, Kanada ve Nerchinsk de.

‘Mavi John’ olarak bilinen fluorit A-mor, mavi ve beyaz bantlı çeşitli Derbyshire, İngiltere’de Castleton mayınlı olduğunu. Sadece Mavi John çok küçük bir miktar taş ve süs kullanım için her yıl çıkarılmaktadır.

Çin geçtiğimiz günlerde ‘Mavi John’ florit benzer renk ve bantlama vardır florit bir türü için bir kaynak haline gelmiştir.

Florit Alış ve Fluorin Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Florit Renk
Fluorin, renksiz bir siyah renk arasında bir aralıkta gerçekleşir. diğer popüler renkler mavi, yeşil ve sarı içerirken damgasını florit renk, mor. Nadir renkler, pembe, renksiz, kahverengi, siyah ve kırmızımsı-turuncu yer alıyor. Daha önce sözü edilen renkler arasında Aramadde pastel da mümkündür. Çoğu florit tek renk olduğunu, ancak florit önemli bir yüzdesi grup veya bölgelerde düzenlenmiş birden fazla renk sergiler.

Fluorite Açıklık ve Cila
Florit çekici vitreus parlaklık ve mücevher kalitesinde örnekleri gözle kapanım ari olmalıdır vardır. Sanayi alt dereceli ve ticari kullanım florit genellikle saydam ise Gem dereceli fluorit genellikle mükemmel şeffaflık ile oluşur.

Fluorite Kesim ve Şekil
Çoğu florit taşlar derinden renkli taşlar kesilir, ama aynı zamanda daha az yoğun renkli malzemelerden kesilebilir. Florit genellikle sadece koleksiyoncular veya görüntüleme amaçları için bir taş olarak yönlü edilir. En yaygın şekiller geleneksel oval, yuvarlak ve minderler, ama meraklısı şekiller bulunabilir. Renkli ve bantlı florit genellikle şekilli ve cabochons olarak parlatılır. Birçok Toplanan florit taşı işlenmemiş ve kristal formunda işlem görmektedir. Fluorin çip için bir eğilim vardır ve yumuşaklığı sayesinde, değerli taşlar çok dikkatli bir şekilde kesilmelidir.

FLORİT

FLORİT

Florit Tedavisi
Florit genellikle kontrastsız olduğunu. Ancak, bazı malzemeler ilginç neon renkler oluşturmak için ışınlama gama ışınları ile geliştirilmiştir olabilir. Sentezlenen florit çeşitli renkleri de mevcuttur.

Florit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: CaF2 – Kalsiyum florür
Kristal Yapısı: (Cubic) Küpler, octahedra
Renk: Renksiz ve tüm renkleri
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 4
Kırılma İndisi: 1.434
Yoğunluk: 3,00-3,25
Ayrılması: Mükemmel
Şeffaflık: Saydam şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Cam
Floresan: Güçlü; mavi-mor
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Florit: Florit çeşitleri ve Benzer taşlar Yukarı Dön
Apatit Taşlar
Doğal bir apatit
Belirli renkleri ve desenleri gösterebilir, ya da çok özel jeolojik bölgeler veya koşullarda oluşmuş olabilecek florit örnekler için çeşitli gayri resmi ticari isimler vardır.

Fluorit daha popüler ve tanınmış çeşitleri şunlardır:

Antozonite – kırık veya parçalanan zaman, tuhaf bir koku yayar Flüorit söyledi.

Mavi John – Derbyshire, İngiltere florit bir bantlı mor ve beyaz çeşididir.

Chlorophane – mavi-yeşil ışığa zaman ısıtılmış bir parlak yeşil yayabilir fluorit bir termolüminesans çeşitli.

Yttrocerite – Florit hangi seryum ve itriyum elemanları kısmen kimyasal yapısında kalsiyum değiştirin.

Yttrofluorite – Florit hangi itriyum elemanları kısmen kimyasal yapısında kalsiyum değiştirin.

Diğer Benzer Mineraller
Apatit, kalsit, pirit , halit ve kuvars

Florit yanında mineral koleksiyoncular arasında dünyanın ikinci en popüler mineraldir kuvars . Renk muazzam yelpazesi ünlü, genellikle olarak anılır “dünyanın en renkli mineral.” Ama florit sadece başka güzel taş değil; büyüleyici özellikleri ve bazı çok yararlı endüstriyel uygulamalarda bir numarası vardır.

Florit iyi oluşturulmuş temiz kristaller neden birkaç farklı kristal alışkanlıkları vardır, çünkü mineral toplayıcıları ilginç. Küp küp bugüne kadar daha yüksek sıcaklıklarda oluşturmak olduğuna inanılan oktahedronun, ardından florit en tanınmış alışkanlığı vardır. Florit mükemmel oktahedral vardır bölünme . Bu doğru yarılarak mükemmel bir oktahedral veya elmas şekli üretebilir bölünme dört aynı yön anlamına gelir. Bu parçalanan Oktahedronlar tüm dünyada kaya mağazalarda popülerdir. Ancak, (örneğin bölünmemiş) Oktahedronlar doğal bulmak çok zordur.

 

Florit Taşı Nerede Bulunur

Florit Taşı Nerede Bulunur

Paraiba Renk Flüorit Birçok florit örnekler sergileyen floresan ultraviyole ışık altında. Aslında çok terim ‘floresan’ florit okudu ilk floresan minerallerden biri olduğundan, ‘florit’ yuvarlak başka bir yol geliyor. florit yaydığı görülebilir ışık en yaygın da oluşabilir mavi, ancak kırmızı, mor, sarı, yeşil ve beyaz. fluorit floresansı, kristal kafes içinde itriyum veya organik madde gibi yabancı maddelerin bağlı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, florit numuneler yaydığı görülebilir floresan ışığın renk orijinal numune toplandı nerede bağımlı gibi görünüyor olması şaşırtıcı değildir.

Doğal Nane Yeşil Florit isim fluorit kökeni çelik ve alüminyum işleme erime noktasını düşürmek için bir akı olarak fluorit kullanımı geliyor. Başlangıçta madenciler tarafından da fluorspar sevk edildi. Fluorin, aynı zamanda, hidroflorik asit ve florlu su flor kaynağı olarak kullanılır. eleman flor de florit adını alır.

Florit bazı yüksek performanslı teleskop ve kamera lensi elemanlarının cam yerine kullanılır. Florit çok düşük düzeyine sahip dağılım o sıradan cama göre çok daha az ışık kırılır teleskoplar kullanıldığında bu yüzden hatta yüksek güçte astronomik nesnelerin net görüntüler veriyor yani.

Gümüş Gri Flüorit Florit nedeniyle renk onun olağanüstü yelpazesi ve çekici bir taş gibi ilgi olduğu vitreus parlaklık. Fluorit çoğu örnekleri, tek renkli, ama florit taşlar önemli bir yüzdesi, birden fazla renk ve renk kristaller şeklinde karşılık gelen bantlar veya bölgeler içinde düzenlenmiştir. Florit üzerinde nispeten yumuşak bir taş, değerlendirme sadece 4 olduğunu Mohs , bu yüzden kolye, küpe ve broş için uygun olsa da, takı bazı türleri için çok pratik değil.

FLORİT TAŞI

FLORİT TAŞI

Mor veya menekşe, genellikle rakip, klasik florit renk ametist zenginliği için. Mavi florit oldukça nadir ve çok koleksiyoncular tarafından aranan olduğunu. Parlak sarı de oldukça nadirdir. nadide florit renkler, pembe, siyah ve renksizdir. Siyah fluorit kristallerinin büyümesi esnasında radyasyona maruz oluşturulmaktadır. Renksiz florit, özellikle çekici olmasa da, sadece kendi nadir için koleksiyoncular tarafından ödüllendirildi.

AFRİKA FLORİT TAŞI 28.92 KARAT (İÇ BÜKEY KESİM)

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
FLORİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS1
 • 24.24X27.10X15.38 MM
 • 28.92 KARAT
 • AFRİKA
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİKDÖRTKEN (İÇBÜKEY KESİM)
 • FLORİT
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • MÜCEVHER KALİTESİNDE
 • ÖZEL GEM KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AFRİKA FLORİT TAŞI 28.92 KARAT (İÇ BÜKEY KESİM)

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 28.92 KARAT %100 DOĞAL DİKDÖRTGEN İÇ BÜKEY KESİMLİ MUHTEŞEM IŞILTILI  1.KALİTE(IF)  HAS TAŞ AFRİKA FLORİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ KOLEKSİYON DEĞERİNDE TEK PARÇADIR.KUSURSUZ BİR GEM PARÇASIDIR. (MÜCEVHER KALİTESİNDE)

TAŞIN GEMOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

Florit Taşı

Florit Taşı

TAŞ ADI : Doğal Florit
ŞEKLİ: Dikdörtgen ( Concave Cut )
AĞIRLIK : 28.92 ct
ÖLÇÜ ( U x G x D) : 24.24 x 27.10 mm x 15:38
RENK: Paraiba AAA Renk Yeşil
Açıklığı: YÜKSEK KALİTE KUSURSUZ – VVS1
MEŞEİ  : Afrika
SERTLİK : 4-5
IŞILTI: OLAĞANÜSTÜ
ISIL TEDAVİ :  Doğal % 100

 

Florit sadece kuvars ikinci taş ve mineral koleksiyoncular arasında dünyanın en popüler minerallerden biri olarak kabul edilir. Genellikle ‘olarak adlandırılır dünyanın en renkli mineral parlak renklerin çeşitliliği nedeniyle ‘. Florit ilk 1530 yılında tanımlanmış ve aslında ‘kalsiyum florür’ olarak sevk edildi. Mineral kuvvetle alüminyum ve çelik işleme için bir akı olarak etkinliği belirtilmişti. ‘Florit’ mücevher ve mineral referans kullanılan terim iken bugün terimini fluorspar ‘öncelikle, florit endüstriyel ve kimyasal formda kullanılır.

Florit Floresan
1852 yılında, “floresan” fenomeni o okudu ilk floresan minerallerden biri olduğundan, florit sonra seçildi. eleman flor aynı zamanda florit sonra seçildi. Flor florür kimyasal iyon önemli bir unsurdur. Flüorit ultraviyole UV ışık altında floresan sık sık olduğunu. Floresan itriyum yabancı maddeler ya da kristal kafes içindeki organik maddenin diğer türlerine bağlı olduğu düşünülmektedir. fluorit örnek bir fluoresan zaman yayılan görülebilir ışığın renk örneği toplandı burada son derece bağımlı gibi görünmektedir. Fluoritin Floresan renkler son derece değişken, ama tipik renk mavidir; diğer floresan renkler, yeşil, sarı, kırmızı, beyaz ve mor bulunmaktadır. Bazı örnekler uzun ve kısa dalga UV ışık altında aynı anda sergileyen farklı renklerde ekledi etkisi vardır.

Florit Kristal Alışkanlıkları
Florit hep iyi biçimli temiz kristaller üretmek birkaç farklı kristal alışkanlıkları vardır. Küp oktahedronun tarafından ikincisi izledi fluorit en tanınmış alışkanlığı vardır. oktahedral kristal küp daha yüksek sıcaklıklarda oluşturmak inanılmaktadır. Florit bölünmüş zaman, mükemmel bir octahedron veya elmas şekli üretebilir demektir kusursuz oktahedral bölünme vardır. Doğal bölünmemiş Oktahedronlar bulmak çok zor iken bölünmüş Oktahedronlar, tüm dünyada kaya mağazalarda popülerdir.

AFRİKA FLORİT TAŞI

AFRİKA FLORİT TAŞI

Florit belirlenmesi Geri Yukarıya
Nedeniyle fluorit birçok renk varyasyonları, bu taşlar çeşitli taklit edebilir; Bununla birlikte, kolaylıkla sertlik nispeten düşük bir seviyesi ile ayırt edilebilir. Karışıklık için bazıları şunlardır kalsit , ancak kalsit biraz daha yumuşak ve farklı bir kristal formu vardır. Kuvars çok zor ve süre, florit bölünmesini yoksun apatit biraz daha serttir ve farklı bir kristal formu vardır. Fluorit başka ayırt edici özelliği termolüminesans onun özelliğidir; ısıtıldığında yeteneği kızdırma. ‘Chlorophane’ olarak bilinen fluorit biri çeşitli bu kuyu gösterir ve elinde tutulduğunda bile termolüminesans görüntüleyebilirsiniz. Termolüminesans mavi-yeşil yeşildir.

Fluorite Kökeni ve taş Kaynaklar dön
Florit mevduat dünyada birçok yerlerde bulunurlar. En önemli buluntu Bazı Arjantin, Avusturya, Kanada, Çin, İngiltere, Fransa, Almanya, Meksika, Fas, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İspanya, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır.

‘chlorophane fluorit’ eşsiz çeşitliliği Amelia Court House, Virginia çok sınırlı miktarlarda bulunur; Franklin, New Jersey; Arizona, ABD’de Bluebird Madeni; Gilgit, Pakistan; Mont Saint-Hilaire, Rusya Ural Dağları Quebec, Kanada ve Nerchinsk de.

‘Mavi John’ olarak bilinen fluorit A-mor, mavi ve beyaz bantlı çeşitli Derbyshire, İngiltere’de Castleton mayınlı olduğunu. Sadece Mavi John çok küçük bir miktar taş ve süs kullanım için her yıl çıkarılmaktadır.

Çin geçtiğimiz günlerde ‘Mavi John’ florit benzer renk ve bantlama vardır florit bir türü için bir kaynak haline gelmiştir.

Florit Alış ve Fluorin Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Florit Renk
Fluorin, renksiz bir siyah renk arasında bir aralıkta gerçekleşir. diğer popüler renkler mavi, yeşil ve sarı içerirken damgasını florit renk, mor. Nadir renkler, pembe, renksiz, kahverengi, siyah ve kırmızımsı-turuncu yer alıyor. Daha önce sözü edilen renkler arasında Aramadde pastel da mümkündür. Çoğu florit tek renk olduğunu, ancak florit önemli bir yüzdesi grup veya bölgelerde düzenlenmiş birden fazla renk sergiler.

Fluorite Açıklık ve Cila
Florit çekici vitreus parlaklık ve mücevher kalitesinde örnekleri gözle kapanım ari olmalıdır vardır. Sanayi alt dereceli ve ticari kullanım florit genellikle saydam ise Gem dereceli fluorit genellikle mükemmel şeffaflık ile oluşur.

Fluorite Kesim ve Şekil
Çoğu florit taşlar derinden renkli taşlar kesilir, ama aynı zamanda daha az yoğun renkli malzemelerden kesilebilir. Florit genellikle sadece koleksiyoncular veya görüntüleme amaçları için bir taş olarak yönlü edilir. En yaygın şekiller geleneksel oval, yuvarlak ve minderler, ama meraklısı şekiller bulunabilir. Renkli ve bantlı florit genellikle şekilli ve cabochons olarak parlatılır. Birçok Toplanan florit taşı işlenmemiş ve kristal formunda işlem görmektedir. Fluorin çip için bir eğilim vardır ve yumuşaklığı sayesinde, değerli taşlar çok dikkatli bir şekilde kesilmelidir.

FLORİT

FLORİT

Florit Tedavisi
Florit genellikle kontrastsız olduğunu. Ancak, bazı malzemeler ilginç neon renkler oluşturmak için ışınlama gama ışınları ile geliştirilmiştir olabilir. Sentezlenen florit çeşitli renkleri de mevcuttur.

Florit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: CaF2 – Kalsiyum florür
Kristal Yapısı: (Cubic) Küpler, octahedra
Renk: Renksiz ve tüm renkleri
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 4
Kırılma İndisi: 1.434
Yoğunluk: 3,00-3,25
Ayrılması: Mükemmel
Şeffaflık: Saydam şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Cam
Floresan: Güçlü; mavi-mor
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Florit: Florit çeşitleri ve Benzer taşlar Yukarı Dön
Apatit Taşlar
Doğal bir apatit
Belirli renkleri ve desenleri gösterebilir, ya da çok özel jeolojik bölgeler veya koşullarda oluşmuş olabilecek florit örnekler için çeşitli gayri resmi ticari isimler vardır.

Fluorit daha popüler ve tanınmış çeşitleri şunlardır:

Antozonite – kırık veya parçalanan zaman, tuhaf bir koku yayar Flüorit söyledi.

Mavi John – Derbyshire, İngiltere florit bir bantlı mor ve beyaz çeşididir.

Chlorophane – mavi-yeşil ışığa zaman ısıtılmış bir parlak yeşil yayabilir fluorit bir termolüminesans çeşitli.

Yttrocerite – Florit hangi seryum ve itriyum elemanları kısmen kimyasal yapısında kalsiyum değiştirin.

Yttrofluorite – Florit hangi itriyum elemanları kısmen kimyasal yapısında kalsiyum değiştirin.

Diğer Benzer Mineraller
Apatit, kalsit, pirit , halit ve kuvars

Florit yanında mineral koleksiyoncular arasında dünyanın ikinci en popüler mineraldir kuvars . Renk muazzam yelpazesi ünlü, genellikle olarak anılır “dünyanın en renkli mineral.” Ama florit sadece başka güzel taş değil; büyüleyici özellikleri ve bazı çok yararlı endüstriyel uygulamalarda bir numarası vardır.

Florit iyi oluşturulmuş temiz kristaller neden birkaç farklı kristal alışkanlıkları vardır, çünkü mineral toplayıcıları ilginç. Küp küp bugüne kadar daha yüksek sıcaklıklarda oluşturmak olduğuna inanılan oktahedronun, ardından florit en tanınmış alışkanlığı vardır. Florit mükemmel oktahedral vardır bölünme . Bu doğru yarılarak mükemmel bir oktahedral veya elmas şekli üretebilir bölünme dört aynı yön anlamına gelir. Bu parçalanan Oktahedronlar tüm dünyada kaya mağazalarda popülerdir. Ancak, (örneğin bölünmemiş) Oktahedronlar doğal bulmak çok zordur.

 

Florit Taşı Nerede Bulunur

Florit Taşı Nerede Bulunur

Paraiba Renk Flüorit Birçok florit örnekler sergileyen floresan ultraviyole ışık altında. Aslında çok terim ‘floresan’ florit okudu ilk floresan minerallerden biri olduğundan, ‘florit’ yuvarlak başka bir yol geliyor. florit yaydığı görülebilir ışık en yaygın da oluşabilir mavi, ancak kırmızı, mor, sarı, yeşil ve beyaz. fluorit floresansı, kristal kafes içinde itriyum veya organik madde gibi yabancı maddelerin bağlı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, florit numuneler yaydığı görülebilir floresan ışığın renk orijinal numune toplandı nerede bağımlı gibi görünüyor olması şaşırtıcı değildir.

Doğal Nane Yeşil Florit isim fluorit kökeni çelik ve alüminyum işleme erime noktasını düşürmek için bir akı olarak fluorit kullanımı geliyor. Başlangıçta madenciler tarafından da fluorspar sevk edildi. Fluorin, aynı zamanda, hidroflorik asit ve florlu su flor kaynağı olarak kullanılır. eleman flor de florit adını alır.

Florit bazı yüksek performanslı teleskop ve kamera lensi elemanlarının cam yerine kullanılır. Florit çok düşük düzeyine sahip dağılım o sıradan cama göre çok daha az ışık kırılır teleskoplar kullanıldığında bu yüzden hatta yüksek güçte astronomik nesnelerin net görüntüler veriyor yani.

Gümüş Gri Flüorit Florit nedeniyle renk onun olağanüstü yelpazesi ve çekici bir taş gibi ilgi olduğu vitreus parlaklık. Fluorit çoğu örnekleri, tek renkli, ama florit taşlar önemli bir yüzdesi, birden fazla renk ve renk kristaller şeklinde karşılık gelen bantlar veya bölgeler içinde düzenlenmiştir. Florit üzerinde nispeten yumuşak bir taş, değerlendirme sadece 4 olduğunu Mohs , bu yüzden kolye, küpe ve broş için uygun olsa da, takı bazı türleri için çok pratik değil.

FLORİT TAŞI

FLORİT TAŞI

Mor veya menekşe, genellikle rakip, klasik florit renk ametist zenginliği için. Mavi florit oldukça nadir ve çok koleksiyoncular tarafından aranan olduğunu. Parlak sarı de oldukça nadirdir. nadide florit renkler, pembe, siyah ve renksizdir. Siyah fluorit kristallerinin büyümesi esnasında radyasyona maruz oluşturulmaktadır. Renksiz florit, özellikle çekici olmasa da, sadece kendi nadir için koleksiyoncular tarafından ödüllendirildi.