OTANT�K TA�

PERİDOT VE MAVİ TOPAZ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Peridot Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 4.45 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL PERİDOT VE TOPAZ
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Peridot, aura için koruyucu bir taştır ve eski zamanlarda kötü ruhları kovduğuna inanılırdı. Güçlü bir nötrleştiricidir ve hem fiziksel hem de süptil bedenlerden her seviyedeki toksinleri salmaya çalışır. Peridot, yeni başlangıçlar için bir taştır ve niteliklerinin çoğu, artık size hizmet etmeyen eski kalıpları veya davranışları bırakmakla ilgilidir.

Peridot Taşı Özellikleri

Peridot Taşı Özellikleri

Kendinizi olumsuz insanlardan ve dış etkilerden ayırmayı ve bunun yerine rehberlik için Yüksek Benliğinize bakmayı öğretir. Negatif titreşimler temizlendikten sonra, Peridot, auranıza hiçbir şeyi geri çağırmamak için gerekli psikolojik çalışmayı yaptıktan sonra ilerlemenize yardımcı olur.

Peridot’un kıskançlık, küskünlük, kin ve öfke duygularını hafiflettiği söylenir. Stresin etkileriyle başa çıkmak için iyi bir taştır. Kendine güveni arttırır ve saldırganlık yerine atılganlığı öğretir.

UYARI>>>>>>>>>>> KENDİ SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİCİNDE BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARIN DA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR…
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 DOĞAL HİNDİSTAN BURMA 3.48 KARAT PERİDOT TAŞI  2.45 KARAT MAVİ TOPAZ KOLYE TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL BİR HEDİYE;GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BERABER GÖNDERİLİR
Peridot, kendinizi nasıl affedeceğinizi gösterir ve geçmişinize şefkat ve anlayışla bakmayı kolaylaştırır. Geçmiş deneyimlerimizde bize hediye ve dersleri nasıl bulacağımızı gösterir ve kendini affetmemize yardımcı olur.

Peridot, psikolojik kavrayışlarınızı keskinleştirir ve ruhsal gerçeklerin edinilmesine uyum sağlar. Zihinsel olarak, bu kristal sizi yeni farkındalık seviyelerine açar. Uyuşukluğu ortadan kaldırır ve hatalarınızı kabul etmenize ve devam etmenize yardımcı olur.

Peridot’un en faydalı özelliklerinden biri, özellikle mevcut durumunuzla ilgili sevdiğiniz her şey için başkalarını suçlama eğiliminde olduğunuzda, kendi seçimleriniz için sorumluluk almanızda sizi destekleme yeteneğidir.

ham peridot

Peridot’un Özellikleri
Fiziksel özellikler
Peridot, genellikle zeytin yeşili ila sarı-yeşil veya parlak bahar yeşili tonlarında bulunan bir silikattır. Camsı bir parlaklığa sahiptir ve yarı saydamdır.

Kristaller hakkında bilgi edinmek
Bu kalıcı bir penceredir.The media playback was aborted because too many consecutive download errors occurred.
Peridot, sertlik için Mohs ölçeğinde 6.5-7 ölçer.

Kimyasal bileşim tipik olarak (Mg, Fe)2SiO4’tür. Ca, Mn ve Ni nadiren Mg ve Fe pozisyonlarını işgal eder. Ortorombik kristal sistemine sahiptir.

Metafizik Özellikler
Peridot, metafizik çalışma için çok çeşitli uygulamalara ve niteliklere sahiptir. Yüksek bir ruhsal titreşime sahiptir ve birçok duygusal ve psikolojik duruma yardımcı olabilir.

Peridot, oluşum yollarını hem Elmas hem de Safir ile paylaşan egzotik bir taştır, ancak göreceli olarak konuşursak, Peridot’u bir değerli taş olarak satın almak çok daha ucuzdur.

Elmaslar, nadirlik ve değer açısından Peridot’tan gerçekten çok daha üstün olsa da, bu taşların oluşma biçimlerinin çoğu aynıdır.

Bunun nedeni, Peridot’un Dünya’nın mantosunda oluşması, Diamond ile paylaşılan bir ayrım ve bu taşı diğerlerinden farklı kılan bir şeydir.

Volkanik patlamalar ve depremlerle ifade edilen Dünya’nın hareketleri, Peridot’u gezegenimizin mantosundan yüzeye yaklaştıran şeydir.

Belki daha da büyüleyici, Peridot ve ilgili taşların gezegenimize çarpan meteoritlerden Dünya’ya getirilmesine dair birkaç nadir örnek var. Eski Mısırlılar, Peridot’un güneşten doğduğuna ve canlı, yaşamı zenginleştiren niteliklerine bugün hala değer verildiğine inanıyorlardı.

Peridot Taşı

Peridot Taşı

Bir Peridot parçasını ışığa doğru tutarsanız veya hatta avucunuzun içinde tutarsanız, güneşle olan bu bağlantıyı görmek kolaydır.

Işıldayacak ve ona en büyüleyici şekilde çarpan ışıkla oynayacak. Güneşin sembolizminin bu taşla neden bu kadar güçlü olduğu açıktır.

Peridot, iyileştirici enerjiler ve ruhsal çağrışımlar açısından zengindir. Bunlar, yaşamlarına barış ve uyum getirmek isteyen herkes için onu çok değerli ve çok değerli kılar.

Aynı şekilde, Peridot onu giyenlerin güvenini artırmaya yardımcı olabilir ve ayrıca şans, aşk ve zenginlik çekebilir.

Bu çok yönlülük, onu son derece popüler bir kristal haline getirdi ve kökenleri açısından anlatacak pek çok hikayesi var.

Peridot, klasik olarak canlı bir yeşil renkle ilişkilendirilir, ancak taşın gerçek tonu bir örnekten diğerine büyük ölçüde değişebilir.

Çoğu zaman, Peridot parlak bir bal sarısı rengi veya göze çarpan sarı tonlarıyla daha açık bir yeşil gösterebilir. Bu daha sarı renk, günümüzde Peridot ile daha yaygın olarak ilişkilendirilen geleneksel yeşilden belki daha az dikkat çekiyor.

Peridot, insanlık tarihi boyunca birçok kültürün insanları tarafından özellikle karanlığın güçlerine karşı etkili bir koruma taşı olarak görülmüştür. Güneş ışığı ve ormanların ve doğanın yeşili ile olan güçlü ilişkisi bunu açıklayabilir.

Ayrıca sizi başkalarının olumsuz düşüncelerine veya kötü isteklerine karşı koruduğu ve olumsuzluğu auranızdaki olumlu titreşimlere dönüştürdüğü de bilinir. İşler iyi gitmediğinde, özellikle de kasıtlı olsun ya da olmasın, enerjinizi başkaları tüketiyorsa, çok ihtiyaç duyulan duygusal ve ruhsal rahatlığı sağlar.

Peridot’un cesaretinizi ve güveninizi artırdığı ve gerçeğinizi inançla ve aynı zamanda nezaketle konuşmanıza izin verdiği söylenir.

Güneşin bizi ısıtıp gücünü kötüye kullananları yakabilmesi gibi, Peridot da besleyebilir ve koruyabilir – ama aynı zamanda size dram ve çekişmelerden geri adım atma yeteneği verir!

Cilalı Eskitme Peridot

Peridot Çeşitleri
Zeytin yeşili, sarımsı-yeşil, bal, kırmızı ve kahverengimsi olmak üzere yeşil ve sarının çeşitli tonlarında Peridot’u bulmak mümkündür.

Değerli taş takılar için popüler bir seçimdir ve aslında Dünya’nın mantosunun önemli bir bileşeni olduğu düşünülen Olivin Mineraller grubunun bir üyesidir.

Bu kristalin ışıltılı yeşil çeşitleri, değerli taş takılardan güzel parçalar oluşturur. Maliyet, Elmaslar veya Zümrütler için ödeyebileceğinizin bir kısmıdır; daha fazla taş ve daha büyük numunelerle bir açıklama yapabilirsiniz.

Peridot’u kullanma
Peridot Kullanmanın Faydaları
Peridot’un, uyumak için mücadele edenlere sıklıkla yardımcı olduğu da bilinmektedir. Yatak odasına konulursa veya yastığın altına kaydırılırsa zihni sakinleştirebilir ve aynı konular üzerinde tekrar tekrar dönmesini engelleyebilir.

Aşırı düşünmek ve endişelenmek, genellikle sağlıklı uyku için gerçekten rahatsız edicidir.

Peridot, genellikle hayatın belirli döngülerde nasıl çözülme eğiliminde olduğu ve yıkım ile yeniden doğuşun genellikle aynı madalyonun iki yüzü olduğu ile bağlantılıdır.

Etrafınızda bir şeyler dağılıyor gibi göründüğünde, sakin kalmanıza yardımcı olabilir.

Aynı şekilde, hayat size boş bir sayfa ve yeni bir başlangıç sunduğunda, o anları değerlendirmek için doğru kararlar almanıza yardımcı olabilir.

Kendinizi Peridot’un enerjilerine uyumlayarak, aynı kalıplara düşmekten ve incitici döngüleri yeniden yaşamaktan kaçınabilirsiniz. Peridot, eski davranış kalıplarını serbest bırakır ve hızla ilerleyebilmeniz için yeni frekanslara erişmenizi sağlar.

Psikolojik olarak, bu kristal kıskançlığı, öfkeyi, kini ve kırgınlığı hafifletme yararına sahiptir. Eski deneyimlerdeki dersleri bulmak için geçmişe bakmada yardımcı olur ve kendini affetmeyi teşvik eder.

Mental olarak, Peridot’un faydaları, zihni keskinleştirme ve onu yeni farkındalık seviyelerine açma yeteneğinde yatmaktadır. Ayrıca uyuşukluğu giderir ve bilinçli veya bilinçsizce ihmal ettiğiniz ve şimdi dikkat etmeniz gereken şeylerin farkına varmanızı sağlar.

Peridot Faydaları

Peridot Faydaları

AYRICA OKUYUN:
Binghamite: Anlamları, Özellikleri ve Yetkileri
Peridot, özellikle “kurban zihniyetini” kovmak ve sizi kendi yaşamınız için sorumluluk almaya teşvik etmek için yararlıdır. Etkisi, karmaşık ilişkileri önemli ölçüde iyileştirebilir.

Peridot En İyi Nasıl Kullanılır?
Feng Shui’deki Kullanımlar
Peridot eve yerleştirilebilir ve genellikle Feng Shui’de etkin bir şekilde kullanılır. Çin astrolojisinde Maymun Yılında doğanların doğum taşı olarak kabul edilir.

Yeşil , bolluğun rengi olarak görülür ve Feng Shui’deki Peridot kullanımları genellikle daha büyük maaş günlerini ve daha iyi kariyer fırsatlarını karşılamanızı sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu kristal aynı zamanda pozitifliği ve nezaketi de teşvik eder, bu nedenle siz, aileniz ve sevdikleriniz arasında iyi ilişkilerin gelişmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Aynı zamanda Feng Shui’de canlandırıcı bir enerjidir ve sizi aktif tutmak ve sadece motivasyonunuzu kaybetmek için tembellik etmeye meyilli olmamak açısından eve daha tutarlı bir enerji seviyesi getirebilir.

En iyi şekilde, bu taşın tazelenmesine ve yeniden şarj olmasına yardımcı olacak çok fazla güneş ışığı alan bir pencerenin yanına yerleştirilir.

Birçok Feng Shui direktifine göre taşın evin içinde konumlandırılması ise tamamen düşündüğünüz parçanın rengine bağlıdır.

Örneğin, sarı Peridot, evinizin Ateş elementiyle bağları olan güney bölgesi için daha uygun olacaktır.

Bu, sizin ve sevdiklerinizin hayatlarına güven, tutku, yaratıcılık ve bolca cesaret davet edecek.

Benzer şekilde, daha yeşil renkli olan Peridot, evinizin doğu kısımlarındaki konumlar için en uygunudur. Yeşil, Feng Shui’de huzuru ve bolluğu teşvik eder.

Takı Ve Aksesuarlar
Peridot, kolye, bilezik, yüzük ve kolyelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca sık sık tokalarda ve broşlarda kullanıldığını göreceksiniz ve antik çağda, genellikle farklı hayvan yüzleri veya kutsal semboller şeklinde şekillendirilen tılsımlara gömüldü.

Bu taşın güneşli parlaklığı nedeniyle yaz ve sıcak sıcaklıklarla bağlantısı vardır.

Aksesuar olarak kullanımı açısından, insanlar genellikle Peridot’u ilkbaharın sonraki aşamalarından yaz boyunca ve sonbaharın ilk aylarına kadar giymeyi tercih ederler.

Klasik çağdan günümüze kadar Peridot, genellikle koruyucu, iyi şans getiren veya güven ve cesareti teşvik eden bir kristal olarak manevi uygulamaları etrafında döner.

Bu nedenle, günümüzde Peridot’un yaygın kullanımları genellikle bu yorumu akılda tutar.

Peridot genellikle gerilim ve baskı anlarında zihni sakinleştiren ve temizleyen bir kristal olarak görülür.

Bazı insanlar, örneğin evde bir yerde kaybolan bir nesneyi yeniden yerleştirmek için zihni yeterince temizlemeye çalışırken bu kristalin kullanılacağına yemin eder.

maneviyat
Eski Mısır’da Peridot, tanrılar tarafından firavunlara miras kalan bir kristal olarak görülüyordu. Ve bugün bile, kristalin ruhsal özellikleri geniş çapta tanınmakta ve çekiciliğinin büyük bir parçası olarak görülmektedir.

Peridot, ruhsal enerjinizi fiziksel olarak faydalı sonuçlara odaklayacak şekilde ruhsal yönünüzle bağlantı kurar.

Başka bir deyişle, meditasyonda veya rüyalar sırasında bir vizyon alırsanız, bu amacı gerçekleştirmek için nasıl harekete geçeceğinizi anlamanız gereken taş budur.

Aynı zamanda ışık ve aydınlanma fikriyle o kadar güçlü bir şekilde bağlantılıdır ki, sahip olduğunuz herhangi bir ruhsal soruya veya ruhsallığınızın henüz anlamadığınız herhangi bir yönüne biraz açıklık getirebilir.

Peridot Özellikjleri

Peridot Özellikjleri

Bu ışık kalitesi nedeniyle, aynı zamanda dikkate değer bir pozitiflik taşıdır. Bunalmış hissediyorsanız veya son ruh dersinizde evren size biraz fazla sert bir şekilde meydan okuyormuş gibi hissediyorsanız, Peridot önünüzdeki her şeyin üstesinden gelmenizi sağlayacak kadar içsel gücünüzü yeterince uyandırabilir!

Ve tıpkı yaz güneşindeki tembel günler gibi, Peridot da sakinleşmenizi ve anın tadını çıkarmanızı hatırlatabilir.

Bazen ruhsal gelişime kendini o kadar kaptırabiliriz ki, bunun başlı başına bir çalışma biçimi olduğunu unuturuz ve başlı başına yorucu olabilir.

Bu bir güneş taşı olabilir, ancak bu, yanmaya yaklaşmanıza bile izin vereceği anlamına gelmez!

Peridot ile Meditasyon
Peridot bir enerji ve hareket taşı olduğu kadar, aynı zamanda bir şifacı, sakinleştirici bir etki ve gerçekten de meditasyon için mükemmel bir yardımcıdır.

Bunun bir kısmı, bize vaat ettiği netlikten kaynaklanmaktadır.

Işıkla bağlantısı nedeniyle, sadece meditasyon durumuna yolculuğunuz sırasında sizi korumakla kalmaz, aynı zamanda orada bulduğunuz içgörüleri de aydınlatır.

Bazen, meditasyonu ilk kez deneyimleyenler, derin ruhsal içgörüler karşısında şaşkına dönebilir. Peridot, bu duygularla başa çıkmanıza ve onları anlamlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak bu taş sizi korur ve sakinleştirir, ayrıca zihninizin çivi gibi keskin olmasını ve kalp atışınızın sabit bir ritimde kalmasını sağlayacaktır.

Peridot ile meditasyon yapmak, özellikle tekrarlayan duygusal incinmenin altında yatan nedeni çözmek için iyidir.

Benzer şekilde, sevdiğiniz biriyle iletişim kurmakta sorun yaşıyorsanız, Peridot, boşluğu doldurmak için meditasyonda ihtiyaç duyduğunuz fikirlerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

Bazı insanlar takılara takılan bu taşla meditasyon yapmayı sever, ancak kristal başka şekillerde de aynı derecede etkilidir. Örneğin, elinizde tutulan veya kucağınıza veya dizinize yerleştirilen Peridot ile meditasyon yapmayı tercih edebilirsiniz.

Diğerleri, sadece odada bulunmasının, enerjilerinin akmasına izin vermek için yeterli olduğunda ısrar ediyor. İyi haber şu ki, burada yanlış cevap yok, bu yüzden size en uygun olanı görmek için onunla birçok şekilde meditasyon yapmayı denemekten çekinmeyin.

Peridot Yüzük
Peridot’un Güçleri
Duygusal İyileştirme Güçleri
Peridot, birçok yorumda bir aydınlanma taşıdır ve aynı şekilde, çoğu kişinin stres ve duygusal acı zamanlarında güvendiği bir kristaldir .

Kendinize ulaşmanıza ve en güçlü yanlarınızla bağlantı kurmanıza yardımcı olan çok güçlendirici bir enerjisi vardır.

Benzer şekilde, Peridot’un duygusal iyileşmesi, bu güçleri başkalarının takdir etmesi için öne çıkararak çalışır.

Aynı şekilde, yavaş ama emin adımlarla kendiniz hakkında daha büyük bir anlayışa varacaksınız.

Peridot, hayatın bazen incitici döngülerine karşı bir istikrar duygusu sunar.

Örneğin, başlangıçtaki heyecandan, tartışmaya veya birbirini olduğu gibi kabul etmeye yönelik daha tekdüze bir enerjiye dönüşen bir ilişki, onun güneşli enerjisiyle canlandırılabilir.

Benzer şekilde Peridot, bu sorunlara en başta neden olan sorunları size aydınlatabilir. Örneğin, sık sık aynı türden bir ortağa çekildiğinizi düşünüyorsanız ve bundan aynı tür kalp kırıklığı yaşıyorsanız, Peridot, enerjisiyle yakından çalışırsanız size bunun altında yatan bazı nedenleri gösterebilir.

Peridot Taşı Kolye

Peridot Taşı Kolye

Ayrıca Peridot’un yeşil renginin yalnızca kıskançlıkla yeşillendiğiniz anları iyileştirmeye hizmet etmesini de bekleyebilirsiniz, ancak durum böyle değil.

AYRICA OKUYUN:
Yeşil Safir: Anlamları, Özellikleri ve Yetkileri
Bunun yerine, bu toksik duygu sizi ele geçirmeye çalıştığında sizi iyileştirebilir ve yatıştırabilir.

Sevdiğiniz birine karşı aşırı kıskançlık veya çok çalıştığınız zam veya terfiyi her zaman alıyor gibi görünen bir iş arkadaşınıza karşı imrenme, duygusal yaşamınızda hasara neden olabilir. Ancak sizi sakinleştirmesi ve mantıklı bir çözüm bulmanıza yardımcı olması için Peridot’a bırakın.

Bu aynı zamanda umutsuzluk, endişe ve hatta kalp kırıklığı anlarında da geçerlidir. Açıkça düşünme yeteneğinizi en çok etkileyen bu duygulardan herhangi biri, Peridot’un iyileştirici enerjilerinin yardımıyla üstesinden gelinebilir.

Tabii ki, bizim için tüm sorunlarımızı basitçe çözmek için hiçbir taşa güvenilemez – ama unutmayın, buradaki öneri bu değildir. Ayrıca Peridot’un sizin için her şeyi çözeceği yer de değil. Bunun yerine, bu kristalin ve titreşimlerinin kendi güçlü yönlerinizi ve esnekliğinizi ortaya çıkarmaya yardımcı olduğunu unutmayın.

En geniş düzeyde, en iyi tavsiye, kararsız, belirsiz veya sizi içine çekebilecek bir yaşam döneminde olduğunuzda Peridot’u elinizin altında tutmaktır.

Bu taş sizi topraklayacak ve merkezleyecek ve en iyi hayatınızı yaşamaktan geri kalmamanızı sağlamak için yeteneklerinizi ve benzersiz özelliklerinizi öne çıkaracaktır.

Fiziksel İyileştirme Güçleri
Peridot’un fiziksel beden üzerinde tonik bir etkisi vardır. Metabolizmayı güçlendirir ve vücut dokuları üzerindeki gençleştirici etkilerinden dolayı cilde fayda sağlar.

Peridot, uzun zamandır gözleri iyileştirme ve görme gücünü güçlendirme ile ilişkilendirilmiştir. Bağırsak, dalak ve safra kesesi rahatsızlıklarını tedavi etmek için mükemmel bir taştır.

Peridot ayrıca timusa, kalbe ve akciğerlere de yardımcı olur.

Ağrıyı azaltırken pelvis çevresindeki kasılmaların gücünü artırarak doğum sürecine yardımcı olduğu söylenir.

Koruyucu enerjileri sayesinde, Peridot, fiziksel iyileşmeye yardımcı olmak ve yaralanma ve hastalığın ilk etapta birinin başına gelmesini önlemek için uzun zamandır aranan bir taş olmuştur.

Peridot, ışıkla ve o ışığın karanlığa parıldamasıyla ilişkilidir.

Pek çok şifacı, görme keskinliğine de yardımcı olabileceği fikrine sahiptir.

Bu, Peridot’un ekranlarla çok çalışmak zorunda kalan ve yorgun gözleri iyileştirmeye yardımcı olan bizler için de ideal olduğu anlamına gelir.

Peridot ayrıca hem üst hem de alt karın bölgesinin çeşitli bölgeleriyle güçlü bir şekilde ilişkilidir. Taşı hafifçe göğsünüze doğru tutarak, çok fazla stres veya çok fazla egzersizden dolayı hızla çarpan bir kalbi yatıştırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Çürük kaburgalar ve solunum sorunları, parçanızı etkilenen bölgeye karşı tutarak daha hızlı bir iyileşmeye dönüşebilir.

Bu olurken, taştan sıcak bir karıncalanma hissi hissedebilirsiniz.

Alt karın iyileşmesi açısından Peridot burada da harikalar yaratabilir. Örneğin, adet döngüleri dayanılmaz olabilir ve hiçbir kristal bu acıyı tamamen ortadan kaldıramasa da – var olsaydı, olabilecek olanın satışlarını hayal edin! – onları biraz rahatlatmak için kramplarınızın üzerinde tutulabilir.

Ağrıyan kaslar, mide sorunları ve sindirim güçlükleri de bu taşın akıllıca kullanılmasıyla olumlu yönde etkilenebilir.

Peridot ve Zenginlik
Peridot bir bolluk taşıdır ve genellikle daha fazla zenginlik getirmek için tezahür çalışmalarında kullanılır. Sitrin ile birlikte, bu taşın iş dünyasında finansal başarı ve diğer finansal spekülasyon biçimleri ile ilişkileri vardır.

Peridot, harekete ve motivasyona uyum sağlayan hafif, yüksek bir titreşime sahiptir ve bu da para meselelerinizi çözmenize, nasıl para kazanacağınız konusunda yeni, yaratıcı fikirleri teşvik etmenize ve bunaldığınızı hissettiğinizde sizi topraklamanıza yardımcı olur.

Hediye almaya layık ve dünya tarafından değerli hissetmenize yardımcı olan Solar Pleksus ve Kalp çakralarını temizlemenin ek faydası vardır. Parayla ilgili “eksik zihniyeti” ortadan kaldırdığınızda, hak ettiğiniz finansal ödüllerin hayatınıza girmesinin yolunu açacaksınız.

Aşk ve İlişkiler İçin Peridot
Peridot, duygusal bedeni iyileştirmek ve ilişkilerde uyumu teşvik etmek için harika bir kristaldir.

Olumsuzluğu giderir ve aşırı hassas bir egoyu iyileştirir, kalbin meseleleri üzerindeki kaygıyı azaltır. Ayrıca bize geçmişteki acılara tutunmanın şimdiki mutluluğumuza yardımcı olmayacağını ve sadece kişisel gelişimimizi engelleyeceğini öğretir. Kendini affetmek için mükemmel bir yardımcıdır ve bize başkalarını sağlıklı, şefkatli bir şekilde nasıl bağışlayacağımızı öğretir.

Bir başkasını affetmek, her zaman onun davranışına göz yummanız veya onu anlamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu basitçe, hayatınızda daha büyük mutluluk ve memnuniyete doğru ilerleyebilmeniz için size verdiği zararı ve incinmeyi bırakmayı seçtiğiniz anlamına gelir.

İlişkilerinizde kıskançlık, öfke veya küskünlük duygularıyla uğraşıyorsanız, bu olumsuz duyguların temel nedenine ulaşabilmeniz için atmosferi temizlemek için Peridot’un hafif, neşeli titreşimlerini çağırın.

Peridot Taşı

Çakralar ve Peridot
Peridot, Kalbe ve Solar Pleksus çakralarına en yakın hizada olan bir rezonansa veya titreşime sahiptir . Çakra dengeleme ve şifa sırasında bu çakraları açmak, aktive etmek ve temizlemek için kullanılabilir.

Senin zaman Kalp çakra sağlıklı Chi serbest akan enerji açıktır, Evren yanı sıra kim olursa olsun size kişilerce, kendinden emin, güvenli hissetmek ve sevilen olacak. Birçoğumuz, incinmemek için Kalp çakralarımızı kapatarak “koruma” eğilimindeyiz. Ya da en azından duygularımızı iyi sakladığımızda ve başkalarına güvenmediğimizde yaptığımızı sanıyoruz.

Aslında, kapalı veya bloke bir Kalp çakrası, hem duygusal hem de fiziksel bedenlerinizde korku, hoşnutsuzluk ve hastalık hissetmenize neden olacaktır. Göğüste sıkışma, kalp çarpıntısı ve nefes almada zorluk, engellenmiş bir Kalp çakrasının belirtileri olabilir. Duygusal olarak, başkalarından sevgi alamadığınızı hissedebilirsiniz ve başkalarına onları sevdiğinizi göstermekten rahatsız olabilirsiniz.

Kalbe yakın olarak takılan bir Peridot kolye, Kalp çakranıza açık ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu sevgi dolu titreşimleri vermenin ideal bir yoludur.

Solar Plexus çakra kişisel güç koltuk ve his mutluluk için dış dünya ile bizim yaratıcılık ve kapasite ile etkileşimleri yönetir. Engellenen bir Solar Pleksus, sevinç ve mutlulukla aynı alanda bir arada bulunamayan korku ve endişe duygularına yol açabilir.

Kendimizle başkaları arasında enerji alışverişinden sorumlu çakra olan solar pleksus çakrası, başkalarıyla olan ilişkilerimizden tam olarak faydalanmak istiyorsak, açık ve kısıtlamalardan arınmış olmalıdır.

Tüm iletişim, bu çakranın içine ve dışına akan enerjiyi içerir, ancak değiş tokuşlar genellikle tek taraflı veya uyumsuzsa, yeterince anlaşılmamış bir mesajla hissedilebilir.

PERİDOT VE MAVİ TOPAZ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Peridot Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 4.45 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL PERİDOT VE TOPAZ
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Peridot, aura için koruyucu bir taştır ve eski zamanlarda kötü ruhları kovduğuna inanılırdı. Güçlü bir nötrleştiricidir ve hem fiziksel hem de süptil bedenlerden her seviyedeki toksinleri salmaya çalışır. Peridot, yeni başlangıçlar için bir taştır ve niteliklerinin çoğu, artık size hizmet etmeyen eski kalıpları veya davranışları bırakmakla ilgilidir.

Peridot Taşı Özellikleri

Peridot Taşı Özellikleri

Kendinizi olumsuz insanlardan ve dış etkilerden ayırmayı ve bunun yerine rehberlik için Yüksek Benliğinize bakmayı öğretir. Negatif titreşimler temizlendikten sonra, Peridot, auranıza hiçbir şeyi geri çağırmamak için gerekli psikolojik çalışmayı yaptıktan sonra ilerlemenize yardımcı olur.

Peridot’un kıskançlık, küskünlük, kin ve öfke duygularını hafiflettiği söylenir. Stresin etkileriyle başa çıkmak için iyi bir taştır. Kendine güveni arttırır ve saldırganlık yerine atılganlığı öğretir.

UYARI>>>>>>>>>>> KENDİ SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİCİNDE BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARIN DA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR…
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 DOĞAL HİNDİSTAN BURMA 3.48 KARAT PERİDOT TAŞI  2.45 KARAT MAVİ TOPAZ KOLYE TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL BİR HEDİYE;GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BERABER GÖNDERİLİR
Peridot, kendinizi nasıl affedeceğinizi gösterir ve geçmişinize şefkat ve anlayışla bakmayı kolaylaştırır. Geçmiş deneyimlerimizde bize hediye ve dersleri nasıl bulacağımızı gösterir ve kendini affetmemize yardımcı olur.

Peridot, psikolojik kavrayışlarınızı keskinleştirir ve ruhsal gerçeklerin edinilmesine uyum sağlar. Zihinsel olarak, bu kristal sizi yeni farkındalık seviyelerine açar. Uyuşukluğu ortadan kaldırır ve hatalarınızı kabul etmenize ve devam etmenize yardımcı olur.

Peridot’un en faydalı özelliklerinden biri, özellikle mevcut durumunuzla ilgili sevdiğiniz her şey için başkalarını suçlama eğiliminde olduğunuzda, kendi seçimleriniz için sorumluluk almanızda sizi destekleme yeteneğidir.

ham peridot

Peridot’un Özellikleri
Fiziksel özellikler
Peridot, genellikle zeytin yeşili ila sarı-yeşil veya parlak bahar yeşili tonlarında bulunan bir silikattır. Camsı bir parlaklığa sahiptir ve yarı saydamdır.

Kristaller hakkında bilgi edinmek
Bu kalıcı bir penceredir.The media playback was aborted because too many consecutive download errors occurred.
Peridot, sertlik için Mohs ölçeğinde 6.5-7 ölçer.

Kimyasal bileşim tipik olarak (Mg, Fe)2SiO4’tür. Ca, Mn ve Ni nadiren Mg ve Fe pozisyonlarını işgal eder. Ortorombik kristal sistemine sahiptir.

Metafizik Özellikler
Peridot, metafizik çalışma için çok çeşitli uygulamalara ve niteliklere sahiptir. Yüksek bir ruhsal titreşime sahiptir ve birçok duygusal ve psikolojik duruma yardımcı olabilir.

Peridot, oluşum yollarını hem Elmas hem de Safir ile paylaşan egzotik bir taştır, ancak göreceli olarak konuşursak, Peridot’u bir değerli taş olarak satın almak çok daha ucuzdur.

Elmaslar, nadirlik ve değer açısından Peridot’tan gerçekten çok daha üstün olsa da, bu taşların oluşma biçimlerinin çoğu aynıdır.

Bunun nedeni, Peridot’un Dünya’nın mantosunda oluşması, Diamond ile paylaşılan bir ayrım ve bu taşı diğerlerinden farklı kılan bir şeydir.

Volkanik patlamalar ve depremlerle ifade edilen Dünya’nın hareketleri, Peridot’u gezegenimizin mantosundan yüzeye yaklaştıran şeydir.

Belki daha da büyüleyici, Peridot ve ilgili taşların gezegenimize çarpan meteoritlerden Dünya’ya getirilmesine dair birkaç nadir örnek var. Eski Mısırlılar, Peridot’un güneşten doğduğuna ve canlı, yaşamı zenginleştiren niteliklerine bugün hala değer verildiğine inanıyorlardı.

Peridot Taşı

Peridot Taşı

Bir Peridot parçasını ışığa doğru tutarsanız veya hatta avucunuzun içinde tutarsanız, güneşle olan bu bağlantıyı görmek kolaydır.

Işıldayacak ve ona en büyüleyici şekilde çarpan ışıkla oynayacak. Güneşin sembolizminin bu taşla neden bu kadar güçlü olduğu açıktır.

Peridot, iyileştirici enerjiler ve ruhsal çağrışımlar açısından zengindir. Bunlar, yaşamlarına barış ve uyum getirmek isteyen herkes için onu çok değerli ve çok değerli kılar.

Aynı şekilde, Peridot onu giyenlerin güvenini artırmaya yardımcı olabilir ve ayrıca şans, aşk ve zenginlik çekebilir.

Bu çok yönlülük, onu son derece popüler bir kristal haline getirdi ve kökenleri açısından anlatacak pek çok hikayesi var.

Peridot, klasik olarak canlı bir yeşil renkle ilişkilendirilir, ancak taşın gerçek tonu bir örnekten diğerine büyük ölçüde değişebilir.

Çoğu zaman, Peridot parlak bir bal sarısı rengi veya göze çarpan sarı tonlarıyla daha açık bir yeşil gösterebilir. Bu daha sarı renk, günümüzde Peridot ile daha yaygın olarak ilişkilendirilen geleneksel yeşilden belki daha az dikkat çekiyor.

Peridot, insanlık tarihi boyunca birçok kültürün insanları tarafından özellikle karanlığın güçlerine karşı etkili bir koruma taşı olarak görülmüştür. Güneş ışığı ve ormanların ve doğanın yeşili ile olan güçlü ilişkisi bunu açıklayabilir.

Ayrıca sizi başkalarının olumsuz düşüncelerine veya kötü isteklerine karşı koruduğu ve olumsuzluğu auranızdaki olumlu titreşimlere dönüştürdüğü de bilinir. İşler iyi gitmediğinde, özellikle de kasıtlı olsun ya da olmasın, enerjinizi başkaları tüketiyorsa, çok ihtiyaç duyulan duygusal ve ruhsal rahatlığı sağlar.

Peridot’un cesaretinizi ve güveninizi artırdığı ve gerçeğinizi inançla ve aynı zamanda nezaketle konuşmanıza izin verdiği söylenir.

Güneşin bizi ısıtıp gücünü kötüye kullananları yakabilmesi gibi, Peridot da besleyebilir ve koruyabilir – ama aynı zamanda size dram ve çekişmelerden geri adım atma yeteneği verir!

Cilalı Eskitme Peridot

Peridot Çeşitleri
Zeytin yeşili, sarımsı-yeşil, bal, kırmızı ve kahverengimsi olmak üzere yeşil ve sarının çeşitli tonlarında Peridot’u bulmak mümkündür.

Değerli taş takılar için popüler bir seçimdir ve aslında Dünya’nın mantosunun önemli bir bileşeni olduğu düşünülen Olivin Mineraller grubunun bir üyesidir.

Bu kristalin ışıltılı yeşil çeşitleri, değerli taş takılardan güzel parçalar oluşturur. Maliyet, Elmaslar veya Zümrütler için ödeyebileceğinizin bir kısmıdır; daha fazla taş ve daha büyük numunelerle bir açıklama yapabilirsiniz.

Peridot’u kullanma
Peridot Kullanmanın Faydaları
Peridot’un, uyumak için mücadele edenlere sıklıkla yardımcı olduğu da bilinmektedir. Yatak odasına konulursa veya yastığın altına kaydırılırsa zihni sakinleştirebilir ve aynı konular üzerinde tekrar tekrar dönmesini engelleyebilir.

Aşırı düşünmek ve endişelenmek, genellikle sağlıklı uyku için gerçekten rahatsız edicidir.

Peridot, genellikle hayatın belirli döngülerde nasıl çözülme eğiliminde olduğu ve yıkım ile yeniden doğuşun genellikle aynı madalyonun iki yüzü olduğu ile bağlantılıdır.

Etrafınızda bir şeyler dağılıyor gibi göründüğünde, sakin kalmanıza yardımcı olabilir.

Aynı şekilde, hayat size boş bir sayfa ve yeni bir başlangıç sunduğunda, o anları değerlendirmek için doğru kararlar almanıza yardımcı olabilir.

Kendinizi Peridot’un enerjilerine uyumlayarak, aynı kalıplara düşmekten ve incitici döngüleri yeniden yaşamaktan kaçınabilirsiniz. Peridot, eski davranış kalıplarını serbest bırakır ve hızla ilerleyebilmeniz için yeni frekanslara erişmenizi sağlar.

Psikolojik olarak, bu kristal kıskançlığı, öfkeyi, kini ve kırgınlığı hafifletme yararına sahiptir. Eski deneyimlerdeki dersleri bulmak için geçmişe bakmada yardımcı olur ve kendini affetmeyi teşvik eder.

Mental olarak, Peridot’un faydaları, zihni keskinleştirme ve onu yeni farkındalık seviyelerine açma yeteneğinde yatmaktadır. Ayrıca uyuşukluğu giderir ve bilinçli veya bilinçsizce ihmal ettiğiniz ve şimdi dikkat etmeniz gereken şeylerin farkına varmanızı sağlar.

Peridot Faydaları

Peridot Faydaları

AYRICA OKUYUN:
Binghamite: Anlamları, Özellikleri ve Yetkileri
Peridot, özellikle “kurban zihniyetini” kovmak ve sizi kendi yaşamınız için sorumluluk almaya teşvik etmek için yararlıdır. Etkisi, karmaşık ilişkileri önemli ölçüde iyileştirebilir.

Peridot En İyi Nasıl Kullanılır?
Feng Shui’deki Kullanımlar
Peridot eve yerleştirilebilir ve genellikle Feng Shui’de etkin bir şekilde kullanılır. Çin astrolojisinde Maymun Yılında doğanların doğum taşı olarak kabul edilir.

Yeşil , bolluğun rengi olarak görülür ve Feng Shui’deki Peridot kullanımları genellikle daha büyük maaş günlerini ve daha iyi kariyer fırsatlarını karşılamanızı sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu kristal aynı zamanda pozitifliği ve nezaketi de teşvik eder, bu nedenle siz, aileniz ve sevdikleriniz arasında iyi ilişkilerin gelişmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Aynı zamanda Feng Shui’de canlandırıcı bir enerjidir ve sizi aktif tutmak ve sadece motivasyonunuzu kaybetmek için tembellik etmeye meyilli olmamak açısından eve daha tutarlı bir enerji seviyesi getirebilir.

En iyi şekilde, bu taşın tazelenmesine ve yeniden şarj olmasına yardımcı olacak çok fazla güneş ışığı alan bir pencerenin yanına yerleştirilir.

Birçok Feng Shui direktifine göre taşın evin içinde konumlandırılması ise tamamen düşündüğünüz parçanın rengine bağlıdır.

Örneğin, sarı Peridot, evinizin Ateş elementiyle bağları olan güney bölgesi için daha uygun olacaktır.

Bu, sizin ve sevdiklerinizin hayatlarına güven, tutku, yaratıcılık ve bolca cesaret davet edecek.

Benzer şekilde, daha yeşil renkli olan Peridot, evinizin doğu kısımlarındaki konumlar için en uygunudur. Yeşil, Feng Shui’de huzuru ve bolluğu teşvik eder.

Takı Ve Aksesuarlar
Peridot, kolye, bilezik, yüzük ve kolyelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca sık sık tokalarda ve broşlarda kullanıldığını göreceksiniz ve antik çağda, genellikle farklı hayvan yüzleri veya kutsal semboller şeklinde şekillendirilen tılsımlara gömüldü.

Bu taşın güneşli parlaklığı nedeniyle yaz ve sıcak sıcaklıklarla bağlantısı vardır.

Aksesuar olarak kullanımı açısından, insanlar genellikle Peridot’u ilkbaharın sonraki aşamalarından yaz boyunca ve sonbaharın ilk aylarına kadar giymeyi tercih ederler.

Klasik çağdan günümüze kadar Peridot, genellikle koruyucu, iyi şans getiren veya güven ve cesareti teşvik eden bir kristal olarak manevi uygulamaları etrafında döner.

Bu nedenle, günümüzde Peridot’un yaygın kullanımları genellikle bu yorumu akılda tutar.

Peridot genellikle gerilim ve baskı anlarında zihni sakinleştiren ve temizleyen bir kristal olarak görülür.

Bazı insanlar, örneğin evde bir yerde kaybolan bir nesneyi yeniden yerleştirmek için zihni yeterince temizlemeye çalışırken bu kristalin kullanılacağına yemin eder.

maneviyat
Eski Mısır’da Peridot, tanrılar tarafından firavunlara miras kalan bir kristal olarak görülüyordu. Ve bugün bile, kristalin ruhsal özellikleri geniş çapta tanınmakta ve çekiciliğinin büyük bir parçası olarak görülmektedir.

Peridot, ruhsal enerjinizi fiziksel olarak faydalı sonuçlara odaklayacak şekilde ruhsal yönünüzle bağlantı kurar.

Başka bir deyişle, meditasyonda veya rüyalar sırasında bir vizyon alırsanız, bu amacı gerçekleştirmek için nasıl harekete geçeceğinizi anlamanız gereken taş budur.

Aynı zamanda ışık ve aydınlanma fikriyle o kadar güçlü bir şekilde bağlantılıdır ki, sahip olduğunuz herhangi bir ruhsal soruya veya ruhsallığınızın henüz anlamadığınız herhangi bir yönüne biraz açıklık getirebilir.

Peridot Özellikjleri

Peridot Özellikjleri

Bu ışık kalitesi nedeniyle, aynı zamanda dikkate değer bir pozitiflik taşıdır. Bunalmış hissediyorsanız veya son ruh dersinizde evren size biraz fazla sert bir şekilde meydan okuyormuş gibi hissediyorsanız, Peridot önünüzdeki her şeyin üstesinden gelmenizi sağlayacak kadar içsel gücünüzü yeterince uyandırabilir!

Ve tıpkı yaz güneşindeki tembel günler gibi, Peridot da sakinleşmenizi ve anın tadını çıkarmanızı hatırlatabilir.

Bazen ruhsal gelişime kendini o kadar kaptırabiliriz ki, bunun başlı başına bir çalışma biçimi olduğunu unuturuz ve başlı başına yorucu olabilir.

Bu bir güneş taşı olabilir, ancak bu, yanmaya yaklaşmanıza bile izin vereceği anlamına gelmez!

Peridot ile Meditasyon
Peridot bir enerji ve hareket taşı olduğu kadar, aynı zamanda bir şifacı, sakinleştirici bir etki ve gerçekten de meditasyon için mükemmel bir yardımcıdır.

Bunun bir kısmı, bize vaat ettiği netlikten kaynaklanmaktadır.

Işıkla bağlantısı nedeniyle, sadece meditasyon durumuna yolculuğunuz sırasında sizi korumakla kalmaz, aynı zamanda orada bulduğunuz içgörüleri de aydınlatır.

Bazen, meditasyonu ilk kez deneyimleyenler, derin ruhsal içgörüler karşısında şaşkına dönebilir. Peridot, bu duygularla başa çıkmanıza ve onları anlamlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak bu taş sizi korur ve sakinleştirir, ayrıca zihninizin çivi gibi keskin olmasını ve kalp atışınızın sabit bir ritimde kalmasını sağlayacaktır.

Peridot ile meditasyon yapmak, özellikle tekrarlayan duygusal incinmenin altında yatan nedeni çözmek için iyidir.

Benzer şekilde, sevdiğiniz biriyle iletişim kurmakta sorun yaşıyorsanız, Peridot, boşluğu doldurmak için meditasyonda ihtiyaç duyduğunuz fikirlerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

Bazı insanlar takılara takılan bu taşla meditasyon yapmayı sever, ancak kristal başka şekillerde de aynı derecede etkilidir. Örneğin, elinizde tutulan veya kucağınıza veya dizinize yerleştirilen Peridot ile meditasyon yapmayı tercih edebilirsiniz.

Diğerleri, sadece odada bulunmasının, enerjilerinin akmasına izin vermek için yeterli olduğunda ısrar ediyor. İyi haber şu ki, burada yanlış cevap yok, bu yüzden size en uygun olanı görmek için onunla birçok şekilde meditasyon yapmayı denemekten çekinmeyin.

Peridot Yüzük
Peridot’un Güçleri
Duygusal İyileştirme Güçleri
Peridot, birçok yorumda bir aydınlanma taşıdır ve aynı şekilde, çoğu kişinin stres ve duygusal acı zamanlarında güvendiği bir kristaldir .

Kendinize ulaşmanıza ve en güçlü yanlarınızla bağlantı kurmanıza yardımcı olan çok güçlendirici bir enerjisi vardır.

Benzer şekilde, Peridot’un duygusal iyileşmesi, bu güçleri başkalarının takdir etmesi için öne çıkararak çalışır.

Aynı şekilde, yavaş ama emin adımlarla kendiniz hakkında daha büyük bir anlayışa varacaksınız.

Peridot, hayatın bazen incitici döngülerine karşı bir istikrar duygusu sunar.

Örneğin, başlangıçtaki heyecandan, tartışmaya veya birbirini olduğu gibi kabul etmeye yönelik daha tekdüze bir enerjiye dönüşen bir ilişki, onun güneşli enerjisiyle canlandırılabilir.

Benzer şekilde Peridot, bu sorunlara en başta neden olan sorunları size aydınlatabilir. Örneğin, sık sık aynı türden bir ortağa çekildiğinizi düşünüyorsanız ve bundan aynı tür kalp kırıklığı yaşıyorsanız, Peridot, enerjisiyle yakından çalışırsanız size bunun altında yatan bazı nedenleri gösterebilir.

Peridot Taşı Kolye

Peridot Taşı Kolye

Ayrıca Peridot’un yeşil renginin yalnızca kıskançlıkla yeşillendiğiniz anları iyileştirmeye hizmet etmesini de bekleyebilirsiniz, ancak durum böyle değil.

AYRICA OKUYUN:
Yeşil Safir: Anlamları, Özellikleri ve Yetkileri
Bunun yerine, bu toksik duygu sizi ele geçirmeye çalıştığında sizi iyileştirebilir ve yatıştırabilir.

Sevdiğiniz birine karşı aşırı kıskançlık veya çok çalıştığınız zam veya terfiyi her zaman alıyor gibi görünen bir iş arkadaşınıza karşı imrenme, duygusal yaşamınızda hasara neden olabilir. Ancak sizi sakinleştirmesi ve mantıklı bir çözüm bulmanıza yardımcı olması için Peridot’a bırakın.

Bu aynı zamanda umutsuzluk, endişe ve hatta kalp kırıklığı anlarında da geçerlidir. Açıkça düşünme yeteneğinizi en çok etkileyen bu duygulardan herhangi biri, Peridot’un iyileştirici enerjilerinin yardımıyla üstesinden gelinebilir.

Tabii ki, bizim için tüm sorunlarımızı basitçe çözmek için hiçbir taşa güvenilemez – ama unutmayın, buradaki öneri bu değildir. Ayrıca Peridot’un sizin için her şeyi çözeceği yer de değil. Bunun yerine, bu kristalin ve titreşimlerinin kendi güçlü yönlerinizi ve esnekliğinizi ortaya çıkarmaya yardımcı olduğunu unutmayın.

En geniş düzeyde, en iyi tavsiye, kararsız, belirsiz veya sizi içine çekebilecek bir yaşam döneminde olduğunuzda Peridot’u elinizin altında tutmaktır.

Bu taş sizi topraklayacak ve merkezleyecek ve en iyi hayatınızı yaşamaktan geri kalmamanızı sağlamak için yeteneklerinizi ve benzersiz özelliklerinizi öne çıkaracaktır.

Fiziksel İyileştirme Güçleri
Peridot’un fiziksel beden üzerinde tonik bir etkisi vardır. Metabolizmayı güçlendirir ve vücut dokuları üzerindeki gençleştirici etkilerinden dolayı cilde fayda sağlar.

Peridot, uzun zamandır gözleri iyileştirme ve görme gücünü güçlendirme ile ilişkilendirilmiştir. Bağırsak, dalak ve safra kesesi rahatsızlıklarını tedavi etmek için mükemmel bir taştır.

Peridot ayrıca timusa, kalbe ve akciğerlere de yardımcı olur.

Ağrıyı azaltırken pelvis çevresindeki kasılmaların gücünü artırarak doğum sürecine yardımcı olduğu söylenir.

Koruyucu enerjileri sayesinde, Peridot, fiziksel iyileşmeye yardımcı olmak ve yaralanma ve hastalığın ilk etapta birinin başına gelmesini önlemek için uzun zamandır aranan bir taş olmuştur.

Peridot, ışıkla ve o ışığın karanlığa parıldamasıyla ilişkilidir.

Pek çok şifacı, görme keskinliğine de yardımcı olabileceği fikrine sahiptir.

Bu, Peridot’un ekranlarla çok çalışmak zorunda kalan ve yorgun gözleri iyileştirmeye yardımcı olan bizler için de ideal olduğu anlamına gelir.

Peridot ayrıca hem üst hem de alt karın bölgesinin çeşitli bölgeleriyle güçlü bir şekilde ilişkilidir. Taşı hafifçe göğsünüze doğru tutarak, çok fazla stres veya çok fazla egzersizden dolayı hızla çarpan bir kalbi yatıştırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Çürük kaburgalar ve solunum sorunları, parçanızı etkilenen bölgeye karşı tutarak daha hızlı bir iyileşmeye dönüşebilir.

Bu olurken, taştan sıcak bir karıncalanma hissi hissedebilirsiniz.

Alt karın iyileşmesi açısından Peridot burada da harikalar yaratabilir. Örneğin, adet döngüleri dayanılmaz olabilir ve hiçbir kristal bu acıyı tamamen ortadan kaldıramasa da – var olsaydı, olabilecek olanın satışlarını hayal edin! – onları biraz rahatlatmak için kramplarınızın üzerinde tutulabilir.

Ağrıyan kaslar, mide sorunları ve sindirim güçlükleri de bu taşın akıllıca kullanılmasıyla olumlu yönde etkilenebilir.

Peridot ve Zenginlik
Peridot bir bolluk taşıdır ve genellikle daha fazla zenginlik getirmek için tezahür çalışmalarında kullanılır. Sitrin ile birlikte, bu taşın iş dünyasında finansal başarı ve diğer finansal spekülasyon biçimleri ile ilişkileri vardır.

Peridot, harekete ve motivasyona uyum sağlayan hafif, yüksek bir titreşime sahiptir ve bu da para meselelerinizi çözmenize, nasıl para kazanacağınız konusunda yeni, yaratıcı fikirleri teşvik etmenize ve bunaldığınızı hissettiğinizde sizi topraklamanıza yardımcı olur.

Hediye almaya layık ve dünya tarafından değerli hissetmenize yardımcı olan Solar Pleksus ve Kalp çakralarını temizlemenin ek faydası vardır. Parayla ilgili “eksik zihniyeti” ortadan kaldırdığınızda, hak ettiğiniz finansal ödüllerin hayatınıza girmesinin yolunu açacaksınız.

Aşk ve İlişkiler İçin Peridot
Peridot, duygusal bedeni iyileştirmek ve ilişkilerde uyumu teşvik etmek için harika bir kristaldir.

Olumsuzluğu giderir ve aşırı hassas bir egoyu iyileştirir, kalbin meseleleri üzerindeki kaygıyı azaltır. Ayrıca bize geçmişteki acılara tutunmanın şimdiki mutluluğumuza yardımcı olmayacağını ve sadece kişisel gelişimimizi engelleyeceğini öğretir. Kendini affetmek için mükemmel bir yardımcıdır ve bize başkalarını sağlıklı, şefkatli bir şekilde nasıl bağışlayacağımızı öğretir.

Bir başkasını affetmek, her zaman onun davranışına göz yummanız veya onu anlamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu basitçe, hayatınızda daha büyük mutluluk ve memnuniyete doğru ilerleyebilmeniz için size verdiği zararı ve incinmeyi bırakmayı seçtiğiniz anlamına gelir.

İlişkilerinizde kıskançlık, öfke veya küskünlük duygularıyla uğraşıyorsanız, bu olumsuz duyguların temel nedenine ulaşabilmeniz için atmosferi temizlemek için Peridot’un hafif, neşeli titreşimlerini çağırın.

Peridot Taşı

Çakralar ve Peridot
Peridot, Kalbe ve Solar Pleksus çakralarına en yakın hizada olan bir rezonansa veya titreşime sahiptir . Çakra dengeleme ve şifa sırasında bu çakraları açmak, aktive etmek ve temizlemek için kullanılabilir.

Senin zaman Kalp çakra sağlıklı Chi serbest akan enerji açıktır, Evren yanı sıra kim olursa olsun size kişilerce, kendinden emin, güvenli hissetmek ve sevilen olacak. Birçoğumuz, incinmemek için Kalp çakralarımızı kapatarak “koruma” eğilimindeyiz. Ya da en azından duygularımızı iyi sakladığımızda ve başkalarına güvenmediğimizde yaptığımızı sanıyoruz.

Aslında, kapalı veya bloke bir Kalp çakrası, hem duygusal hem de fiziksel bedenlerinizde korku, hoşnutsuzluk ve hastalık hissetmenize neden olacaktır. Göğüste sıkışma, kalp çarpıntısı ve nefes almada zorluk, engellenmiş bir Kalp çakrasının belirtileri olabilir. Duygusal olarak, başkalarından sevgi alamadığınızı hissedebilirsiniz ve başkalarına onları sevdiğinizi göstermekten rahatsız olabilirsiniz.

Kalbe yakın olarak takılan bir Peridot kolye, Kalp çakranıza açık ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu sevgi dolu titreşimleri vermenin ideal bir yoludur.

Solar Plexus çakra kişisel güç koltuk ve his mutluluk için dış dünya ile bizim yaratıcılık ve kapasite ile etkileşimleri yönetir. Engellenen bir Solar Pleksus, sevinç ve mutlulukla aynı alanda bir arada bulunamayan korku ve endişe duygularına yol açabilir.

Kendimizle başkaları arasında enerji alışverişinden sorumlu çakra olan solar pleksus çakrası, başkalarıyla olan ilişkilerimizden tam olarak faydalanmak istiyorsak, açık ve kısıtlamalardan arınmış olmalıdır.

Tüm iletişim, bu çakranın içine ve dışına akan enerjiyi içerir, ancak değiş tokuşlar genellikle tek taraflı veya uyumsuzsa, yeterince anlaşılmamış bir mesajla hissedilebilir.