OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI KOLYE (ÖZEL TASARIM)

ÖZEL ÜRÜNLER
AMETİST TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 5 CRT VVS AMETİST TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MUHAFAZALI KOLYE
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AMETİST TAŞI KOLYE

Ametist taşı Rengi aslında tüm taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar benzersizdir.

AMETİST TAŞ KOLYE

AMETİST TAŞ KOLYE

Ametist mor olarak savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve seküler hem de prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur. Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun taş, orada özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları yolunda gidiyor bol olması.

Daha fazla mucizevi güçleri çok sayıda kültürlerin her türlü ametist atfedilir. Bu, tempests ve çekirgeler karşı bitkileri korumak savaşta ve avı iyi şans getirecek, kötü ruhları kovmak ve akıl ilham söyleniyordu. Pliny eserlerinden küçük bir çalışma köpeğin saç yapılmış bir kordon üzerinde boynuna takılan bu taş, yılan ısırığı karşı koruma sağlamaktadır olduğunu ortaya koyacaktır. Daha sonra, Hieronymus bile kartallar tıpkı tehlikelerden yavrularını korumak için kendi yuvasında bir ametist yerleştirilir bildirdi. Bunların dışında güçler, taş terapistleri ametist bir ayılma ve temizleyici etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Ametist ayrıca Hildegard von Bingen göre, aşırı mide asidi bastırmak ve söylenmiştir, böcek ısırıkları mücadele ve cildi güzelleştirmek için görev yaptı. Ama ametist, sadece tıpta bir firma niş vardı; aynı zamanda dostluk bir taş gibi saygın edildi. Zihin iffetli çerçeve içinde takan koymak ve güven ve dindarlığı sembolize düşünülen yana, ametist yüzyıllar boyunca Katolik din adamlarının süsler çok önemli bir konum işgal etmeye geldim. Bu piskopos ve kardinaller taş vardı; Biz prelates ‘haç ve Pforzheim Mücevher Müzesi’nde sözde Papalık Yüzük (İtalyanca, 15 yüzyıl) bulabilirsiniz.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE  925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÖZEL TASARIM  5CRT VVS KALİTE AMETİST TAŞI MUHAFAZALI AÇILABİLİR(RESİM-DUA SAKLANABİLİR) KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Ancak, tüm kristal kuartzlar en güzel, aynı zamanda bilim adamları için bir ya da iki bilmece poz ve gerçekten onlar hala tamamen bu güne kadar çözülmüş değil. Ametist sertliğini (7), ılımlı kırılma ve diğer kuartzlar ile ortak olan bir ağırlığa sahiptir, ancak kristal yapısı farklı olan ve en alışılmadık. Inşaat alanları ve renk şiddeti değişen lamelar genellikle ortaya ve bunun bir sonucu olarak, tabakalı bir. Eşit olarak dağıtılmış koyu renk nispeten az sayıda büyük kesme amethysts var neden bu onun dünyanın her yerinde çok bol miktarda bulunan edilerek rağmen, açıklıyor. Bu bilim adamları renk gerçek nedeni bulunamadı sahip oldukça belli olmuştur ancak son birkaç yıl içinde olduğunu. Artık, doğal radyoaktif radyasyonu ile bağlantılı olarak bazı demir bileşenlerinin atfedilir.

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

Uzun bir süredir bilinmektedir bir şey, diğer taraftan, ametist ısıtılmadan üzerine renk değiştiren bir gerçektir. Dumanlı taşlar kadar az 250 derece sıcaklıkta dönüştürülür parlayan kahverengimsi-kırmızı, yani açık olanlar, 400 derece, sarı veya renksiz hale şeffaflık yüksek derecede sahip olanlar iken sarı. Şimdi ve daha sonra Doğa bize son zamanlarda kostikleştirilmiş kristal külçeler şeklinde Bolivya’da bulundu olanlar gibi oluşturulan çift renkli taşlar, sahip bir sürpriz verir. Bu çeşitlilik demir oluşumu belirli enerji eyaletlerde için, Ametrine olarak bilinen sarı sitrin için mor alanları tanıtmak. En iyi ihtimalle, üç telli yıldızı düz takı ondan kesilebilir. Bununla birlikte, ezoterik vurgulamak enerji alanlarının, aslında polarize ışıkta görünür yapılabilir olmasıdır. Idar-Oberstein Henn Kardeşler bile onunla gitmek için fotoğraf kaynağı.

 

Bazı amethysts ışığında renksizliğin neredeyse soluk. Bunun nedeni henüz keşfedilmiş, ancak radyum radyasyon yoluyla bunları yeniden renklendirmek mümkün olmamıştır. Bu taşlar kendi rengini kaybedebilir gerçeği güneşlenirken ametist takı solaryum ya da siyah ışık ile bir diskotek, yıpranmış gerektiğini bariz hale getirir. Ani ısı değişimleri de taşa zararlı olabilir.

Büyük ekonomik öneme sahip mevduat güney Brezilya çeşitli eyaletlerde ve komşu Uruguay bulunmaktadır. Üçüncü önemli ihracat ülkesi Madagaskar olduğunu. Ancak, bu taş tüm dünyada yayılır. Onlar çıkarıldı hangi mevduat artık bilinen bugün olsa iyi örnekler, Aztek mezarlarda bulundu. Kuzey Amerika’da Superior Gölü Kanada tarafında, Ametist Harbor adında bir yer vardır. Mor kuvars nadiren de olsa taş kalitesi, bol miktarda orada bulunur. Idar-Oberstein, Alman taş merkezi, ünü yurt içi ametist buluntular dayanmaktadır. İlk zamanlarda, hammadde Zillertal Alpleri orada teslim edildi. Bu yakın mevduat verim durdurdu, eski kesicileri geleneği Güney Amerika’da Alman göçmenler tarafından düzenlenen malzemeleri sayesinde korunur başardı. Özellikle Urallar kışın mayınlı edildi Rus amethysts, hatta yapay ışıkta muhteşem parlıyordu onların özellikle güzel renk, bir kez ünlüydü. Taş Buda ithaf edilmiş ve zihin açıklığını teşvik söyleniyordu orada için Tibet, ametist tespih vardı. Sri Lanka’da, kendi aşağı yuvarlanmış taşlar enkaz bulunur.

Ancak, ametist magmatik kayaçların içinde akik badem ve dürziler astar mekanlarda kadar açmak için daha olasıdır. Ne tahmin edildi şimdiye kadarki en büyük boşluğu Rio Grande do Sul 1900 yılında keşfedildi olmak. Badem (. 10 ft 16 ile 33), üç metre beşe on ölçülür ve tahmini sekiz ton ağırlığındaydı. Koyu mor ametist, bir adamın yumruk gibi bazı kadar büyük, 700 cwt tartılır olabilir. tamamen. Washington Müzesi’nde bu Brezilyalı hazine alınan 200 kilogram ağırlığında bir parça vardır. Son zamanlarda, ABD’de bir buluntu manşetlere yapıyor. Temmuz 1993 yılında üç metrelik dürzi üzerinde de 1000 kesilebilir ametist kilogram, kristaller uzunluğu 19 cm bazıları içerdiği Maine, bulundu.

 

On dokuzuncu yüzyıla kadar keşfedilmiş değildi, özellikle Güney Amerika mevduat, menekşe taş fiyatı aşağı getirdi. 18. yüzyılın başında çok ünlü oldu İngiltere Kraliçesi Charlotte, ametist bilezik, değeri o zaman 2000 sterlin olarak tahmin ediliyor, 200 yıl sonra sadece 100 £ görünüşte değdi. Ancak, fiyat kalite ile yakın bir ilişki vardır ve kalite gayet değişir. Brezilya malzemenin çoğu ihale mor, açık renkli olduğunu. Madagaskar, bu bulunursa, genellikle kırmızı veya mor tonlar olduğunu. Uruguay en güzel ve en derin renk gereçleri, ama çoğunlukla lekelenmiş olduğunu. Böylece en iyi menekşe tertemiz taşları hala üzerinde iyi bir yüz Euro karat fiyatları getir. Mücevher parçaları böylece oluşturulan büyüleyici, yaklaşık 100 yıldır özel olduğu gibi, elmas örgü süsleme ile monte edilmiştir. Insanlar buna değer taklidi ve sentetik üretme zahmetine olacak bulmak şaşmamalı.

AMETİST TAŞ KOLYE

AMETİST TAŞ KOLYE

Napolyon Berlin’de yakalanan Trajan büstü tanık, Antik çağda, ametist zaten oyulmuş ediliyordu ve heykel formlarına kesti. Sadece şimdiye kadar saydam veya opak veya ikisinin arasında ya olsa beyazımsı katmanları ile bantlı Ametist kuvars, birlikte çalışmak için özellikle iyi. İlk zamanlarda, insanlar geri alkolizme karşı taş koruma fonksiyonu için bize getiriyor, hangi ametist bardak şarap içmeyi sevdim. Antik Yunan destan göre, Diana Bacchus bir ametist içine sevilen bir perisi döndü; bu nedenle dönem Bacchus taş. Deliryum bir drunkard korumak isteyen herkes kişinin içki biraz öğütülmüş ametist karışık.

‘Ametist’ Taş tüm dünyada kullanılmaktadır – antik Mısırlılar, Romalılar, Yunan ve İngilizler tarafından. Bu savaş sırasında ve hastalıklar ve alkol bağımlılığı önlemek için koruma için bir sembol olarak kullanılmaktadır. Adı Yunan mitolojisinin bir parçası olduğunu ve kelime ‘Ametist taşlar’ sayısız kökenli hikayeler vardır.

Taş zehirlenmesine caydırıcı olarak binlerce yıldır kullanılmaktadır – kelime ‘Ametist’ undrunkenness ‘için Yunanca kelime kaynaklanır. Aslında, daha önceki zamanlarda şarap bardak oluşturmak için kullanıldı. Ametist taşlar kendisi kum (Silikon Dioksit) bir mineral şeklidir ve yeryüzü üzerinde yaygın kimyasal mineral kuvars, bir türevidir. Rengi de çok yoğun ve antik çağlardan beri değerli oldu – Ametist Gems tipik menekşe gölge tanınır. Renk ve aynı zamanda nedeniyle ışınlama, demir ve diğer metallerin izleri kaynaklanmaktadır.

Ametist soluk leylak mor derin kırmızımsı değişen renklerde kristal kuvars olduğunu. Nispeten yüksek olan sertlik 7 ve hiçbir özel bakım gereksinimleri Şubat burç tüm amaçlar için ince facetable takı mücevher olduğunu. Malzeme alt sınıflarda, cabbed oyma ve boncuk ve diğer süs nesnelerin çok çeşitli içine yapılabilir.

Ametist Değeri

Amethysts değer renk neredeyse tamamen bağlıdır. Sibirya madenleri kez dünyanın en iyi taş üretti. Onlar kırmızı ve mavi renkte yanıp söner parlıyordu özellikle zengin mor renk özellikli. Bugün dönem “Sibirya” artık kökenlerine atıfta bulunmaktadır. Bunun yerine, bu artık Sibirya’da mayınlı amethysts benzer renklere atıfta ticaret ve sınıf terimdir. Sibirya renk taşlar yüksek fiyat komutu.

Ametist büyük boyutlarda hazır olduğundan, karat başına değeri değil katlanarak, yavaş yavaş tırmanıyor. Bu taş bol olduğundan, görünür kapanım veya alt kesim ile parçalar için üst dolar ödemek küçük bir sebep vardır.
Etimoloji Anlam Antik Yunan Amethystos, Kimden “sarhoş değil.” Bu bütün gece içki inanılan ve ağzınızda bir ametist olsaydı ayık kalır.
Bulunduğu Genellikle pegmatitlerde ve damarlarında. Alüvyon içinde GEODES Bulundu.
Kapsama alınan Sözde prizmatik kristaller ve olumsuz boşluklar, parmak izi işaretleri, kırıklar ve eşleştirme hatları dalgalı.

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Ametist bir mor çeşididir kuvars sıklıkla kullanılan takı. Isim geliyor Antik Yunan (“sarhoş”) ἀ a- (“”) ve μέθυστος méthystos, taş onun sahibini korumalı inancı için bir referans sarhoşluk. Eski Yunanlılar ametist giydi ve yapılan içme o önleyecek inancı onunla dekore gemiler sarhoşluk. Bu birkaç formlarından biridir kuvars. Ametist bir yarı değerli taş ve geleneksel burç şubat için.
Ametist’in mor çeşitli olan kuvars (SiO 2) ve onun mor renge borçlu ışınlama, demir (birlikte, bazı durumlarda yabancı maddeler Geçiş elemanı yabancı maddeler), ve kompleks kristal kafes ikameleri neden eser elementler, varlığı. [1 ] [2] [3] sertlik mineral böylece mücevher kullanım için uygun olan, kuvars aynıdır.

Renk ve ton [değiştir]
Ametist derin mor bir ışık pembemsi mor birincil tonlar ortaya çıkar. Ametist kırmızı ve mavi biri veya her ikisi ikincil tonları, sergileyebilir. Ametist en iyi çeşitleri bulunabilir Sibirya, Sri Lanka, Brezilya ve uzak doğu. İdeal notu “Derin Sibirya” olarak adlandırılan ve yaklaşık% 75-80 birincil mor renk vardır,% 15-20 mavi ve kırmızı tonları ikincil (ışık kaynağına bağlı olarak) ile. Edilmektedir [4] Yeşil kuvars bazen yanlış yeşil denir Bir yanlış isim ve malzeme için uygun bir isim ametist, uygun terminoloji olmak prasiolite. Yeşil kuvars için başka isimler vermarine veya kireç citrine vardır.
Yönlü ametist

Zümrüt ametist kesti
Çok değişken yoğunlukta, ametist rengi genellikle kristal son yüzlerine paralel şeritler halinde dışarı atılır. Sanatında bir yönü lapidary doğru homojen bitmiş taş tonunu kılan bir şekilde renk yerleştirmek için taş kesme içerir. Çoğu zaman, mor renk bazen sadece ince bir yüzey tabakası, renk taş ya da mevcut olması zor bir kesim için homojen yapar değildir.

Ametist rengi ile ikame sonucu kanıtlanmıştır ışınlama yapısında silisyum, üç değerlikli demir (Fe 3+) ve [3] [5], büyük iyon yarıçapının eser elementlerin varlığı, [2] ve e Belli bir ölçüde, ametist rengi doğal yerinden kaynaklanabilecek geçiş elementleri demir konsantrasyonu düşük olsa bile. Doğal ametist olan dichroic kırmızımsı mor ve mavimsi mor, [3] ancak ısıtıldığında, sarı-turuncu, sarı-kahverengi, koyu kahverengimsi veya döner ve benzeyebilir citrine, [6] fakat hakiki sitrin aksine, onun dikroizma kaybeder. Kısmen ısıtıldığında, ametist neden olabilir Ametrine.

Işık kaynaklarına pozlanmış ve yapay yeterli ışınlama ile karanlık olabilir eğer Ametist sesi fade olabilir. [3]

Tarihi [değiştir]

Roma tifdruk taş oyulmuş ve Caracalla bir zamanlar Hazine, ametist içinde Sainte-Chapelle.
Ametist bir olarak kullanılan taş, antik göre Mısırlılar ve büyük ölçüde antik çağlarda kullanılmıştır tifdruk oyulmuş taşlar. [7]

Yunanlılar ametist taşlar zehirlenmeye önleyebilir inanıyordu, [8] Ortaçağ Avrupa askerleri ametist giyerken muska amethysts insanlara şifa ve serinkanlı onları tutmak inanç savaşta koruma olarak. [9] ametist boncuklar bulundu Anglo-Sakson mezarlara İngiltere’de. [10] Batılı Hıristiyan piskoposlar bir giyim piskoposluk halkası genellikle ametist seti, at “sarhoş değil” diye Havariler açıklaması bir ima Pentecost Elçilerin İşleri 02:15 de. [11]

AMETİST TAŞLI KOLYE

AMETİST TAŞLI KOLYE

Büyük geode güney Santa Cruz yakın mesafede, ya da “ametist-mağara”, Brezilya’da 1902 fuarında sunuldu Almanya’nın Düsseldorf.

19. yüzyılda, ametist rengi varlığına atfedilir manganez. Isı ile büyük ölçüde değişmiş ve hatta deşarj edilebilir olduğundan Ancak, renk. Organik bir kaynaktan olması için bazı yetkililer tarafından inanılıyordu Demir tiyosiyanat öne sürülmüştür ve kükürt minerali tespit edildiği söyleniyordu. [12]

Yunanca kelime “Amethystos”, Yunanca a-, “sarhoş” “değil” + methustos “sarhoş değil” olarak tercüme edilebilir. [15] Ametist, sarhoşluk karşı güçlü bir panzehir olarak kabul edildi [16] ki neden Şarap kadehler sık sık ondan oyulmuştur. [kaynak belirtilmeli] şiirinde “L’Amethyste, ou les Amours de Bacchus et d’Amethyste” (Ametist veya Bacchus ve Amethyste aşklarını), Fransız şair Remy Belleau (1528-1577 ) olan bir efsane icat Bacchus şarap zehirlenme tanrısı ve üzüm onun sevgisini reddeden Amethyste adında bir kızlık, peşinde oldu. Tanrılara dua Améthyste iffetli tanrıça bir dua, iffetli kalmaya Diana beyaz taş dönüştürerek onun yanıtladı. Iffetli kalmaya Améthyste arzusu tarafından boyunları bükük, Bacchus mor kristaller boyama, bir teklif olarak taşın üzerine şarap döktü. [17] [18]

Hikayenin Varyasyonları Dionysos öfkesini yürütmek için şiddetli kaplanlar oluşturarak, bir ölümlü tarafından hakaret ve onun yolunu geçerek bir sonraki ölümlü öldürmek için yemin edildiğini bulunmaktadır. Ölümlü haraç ödemek için onu yolda olduğunu güzel bir genç kadın, Amethystos, olduğu ortaya çıktı Artemis. Hayatı acımasız pençeleri onu korumak için saf kristal kuvars bir heykel haline kızlık dönüştürdü Artemis tarafından korunmuş. Dionysos güzel heykelin görünce onun eylem için vicdan azabı şarap gözyaşlarını ağladı. Tanrı’nın gözyaşları sonra mor kuvars boyandı. [19]

Bu efsane ve varyasyonları, klasik kaynaklarda bulunan edilmez. Titan rağmen Rhea tarihsel metinde şarap içici aklı korumak için bir ametist taşı ile mevcut Dionysos yapar. [20]

Diğer kültürel dernekler [değiştir]
Tibetliler Buda için kutsal ametist düşünün ve ondan tesbih yapmak. [21] Ametist ve burç olarak kabul edilir Şubat. [22] Orta Çağ’da, bu lisanslı bir sembolü olarak kabul ve İngilizce kıyafetinin süslemek için kullanıldı. [22] In Eski Dünya’nın, ametist biri olarak kabul edildi Kardinal taşlar büyük mevduat Brezilya’da bulundu kadar ki her eylemi üzerinde değerli kabul beş taşlar biriydi.

Coğrafi dağılım [değiştir]
Ametist eyaletinden bolca üretilen Minas Gerais bölgesindeki Brezilya’da geniş oluşur GEODES içinde volkanik kayalar. Güneybatı içi boş akik çoğu Brezilya ve Uruguay iç ametist kristalleri mahsulü içerirler. Artigas, Uruguay ve komşu Brezilyalı devlet Rio Grande do Sul aşmayan büyük bir dünya üreticileri miktar Minas Gerais yanı sıra Mato Grosso, Espirito Santo, Bahia ve Ceará devletleri, Brezilya önemi tüm ametist üreticileri.

Ametist Gümüş Kolye

Ametist Gümüş Kolye

Ayrıca bulundu ve mayınlı Güney Kore. Dünyanın en büyük açık ocak ametist damar içinde Maissau, Lower Austria. Çok ince ametist gelen Rusya’da özellikle Mursinka yakın mesafede, Ekaterinburg bunun oluşur ilçesinde, drusy içinde oyukların granitik kayaçların. Güney Birçok yerleşim Hindistan verimi ametist. En büyük küresel ametist üreticilerinden biri Zambiya güney Afrika’da yaklaşık 1000 ton yıllık üretim.

. Ametist ABD’de birçok yerde gerçekleşir [12] Bu söz edilebilir arasında: Mazatzal Dağı bölge Gila ve Maricopa ilçeler, Arizona; Ft Collins, Colorado yakınlarındaki Red Feather Lakes; Ametist Dağ, Teksas, Yellowstone Milli Parkı, Delaware County, Pennsylvania, Haywood County, North Carolina; Geyik Tepesi ve Stow, Maine ve Lake Superior bölgesinde Minnesota, Wisconsin ve Michigan. Ametist Kanada illerinde nispeten yaygın olan Ontario ve Nova Scotia. Kuzey Amerika’daki en büyük ametist madeni yer almaktadır Thunder Bay, Ontario.
Bir ametist geode büyük zaman oluşan kristaller kaya içindeki açık alanlarda büyüdü.
Ametist Güney Carolina resmi devlet taştır. Çeşitli South Carolina amethysts of Natural History Smithsonian Müzesi’nde sergileniyor. [23]

Değeri [değiştir]
18. yüzyıla kadar, ametist dahil kardinal veya en değerli, değerli taşlar (elmas, birlikte safir, yakut ve zümrüt). Ancak, Brezilya gibi yerlerde yoğun mevduat keşfinden bu yana, onun değerini çoğu kaybetti.

Geleneksel kesersem Koleksiyonerler kırmızı yanıp söner muhtemelen, renk derinliği arayın. [24] ametist büyük yapılarda hazır olduğu gem değeri öncelikle karat ağırlığına göre tanımlanmış değildir; Bu karat ağırlığı katlanarak taş değerini arttıran en değerli taşlar farklıdır. Ametist değerinde büyük etken görüntülenen renktir. [25]

(“Deep Rus” olarak adlandırılır) yüksek dereceli ametist derece nadirdir ve bir bulunduğunda, bu nedenle, kendi değer toplayıcılarının talep bağlıdır. Hala, ancak, yüksek dereceli safir ya da yakutlar (padparadscha safir ya da “güvercin kanı” yakut) daha düşük büyüklükte emir olduğunu. [4]

AMETİST TAŞI KOLYE (ÖZEL TASARIM)

ÖZEL ÜRÜNLER
AMETİST TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 5 CRT VVS AMETİST TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MUHAFAZALI KOLYE
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI KOLYE

Ametist taşı Rengi aslında tüm taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar benzersizdir.

AMETİST TAŞ KOLYE

AMETİST TAŞ KOLYE

Ametist mor olarak savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve seküler hem de prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur. Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun taş, orada özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları yolunda gidiyor bol olması.

Daha fazla mucizevi güçleri çok sayıda kültürlerin her türlü ametist atfedilir. Bu, tempests ve çekirgeler karşı bitkileri korumak savaşta ve avı iyi şans getirecek, kötü ruhları kovmak ve akıl ilham söyleniyordu. Pliny eserlerinden küçük bir çalışma köpeğin saç yapılmış bir kordon üzerinde boynuna takılan bu taş, yılan ısırığı karşı koruma sağlamaktadır olduğunu ortaya koyacaktır. Daha sonra, Hieronymus bile kartallar tıpkı tehlikelerden yavrularını korumak için kendi yuvasında bir ametist yerleştirilir bildirdi. Bunların dışında güçler, taş terapistleri ametist bir ayılma ve temizleyici etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Ametist ayrıca Hildegard von Bingen göre, aşırı mide asidi bastırmak ve söylenmiştir, böcek ısırıkları mücadele ve cildi güzelleştirmek için görev yaptı. Ama ametist, sadece tıpta bir firma niş vardı; aynı zamanda dostluk bir taş gibi saygın edildi. Zihin iffetli çerçeve içinde takan koymak ve güven ve dindarlığı sembolize düşünülen yana, ametist yüzyıllar boyunca Katolik din adamlarının süsler çok önemli bir konum işgal etmeye geldim. Bu piskopos ve kardinaller taş vardı; Biz prelates ‘haç ve Pforzheim Mücevher Müzesi’nde sözde Papalık Yüzük (İtalyanca, 15 yüzyıl) bulabilirsiniz.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE  925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÖZEL TASARIM  5CRT VVS KALİTE AMETİST TAŞI MUHAFAZALI AÇILABİLİR(RESİM-DUA SAKLANABİLİR) KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Ancak, tüm kristal kuartzlar en güzel, aynı zamanda bilim adamları için bir ya da iki bilmece poz ve gerçekten onlar hala tamamen bu güne kadar çözülmüş değil. Ametist sertliğini (7), ılımlı kırılma ve diğer kuartzlar ile ortak olan bir ağırlığa sahiptir, ancak kristal yapısı farklı olan ve en alışılmadık. Inşaat alanları ve renk şiddeti değişen lamelar genellikle ortaya ve bunun bir sonucu olarak, tabakalı bir. Eşit olarak dağıtılmış koyu renk nispeten az sayıda büyük kesme amethysts var neden bu onun dünyanın her yerinde çok bol miktarda bulunan edilerek rağmen, açıklıyor. Bu bilim adamları renk gerçek nedeni bulunamadı sahip oldukça belli olmuştur ancak son birkaç yıl içinde olduğunu. Artık, doğal radyoaktif radyasyonu ile bağlantılı olarak bazı demir bileşenlerinin atfedilir.

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

Uzun bir süredir bilinmektedir bir şey, diğer taraftan, ametist ısıtılmadan üzerine renk değiştiren bir gerçektir. Dumanlı taşlar kadar az 250 derece sıcaklıkta dönüştürülür parlayan kahverengimsi-kırmızı, yani açık olanlar, 400 derece, sarı veya renksiz hale şeffaflık yüksek derecede sahip olanlar iken sarı. Şimdi ve daha sonra Doğa bize son zamanlarda kostikleştirilmiş kristal külçeler şeklinde Bolivya’da bulundu olanlar gibi oluşturulan çift renkli taşlar, sahip bir sürpriz verir. Bu çeşitlilik demir oluşumu belirli enerji eyaletlerde için, Ametrine olarak bilinen sarı sitrin için mor alanları tanıtmak. En iyi ihtimalle, üç telli yıldızı düz takı ondan kesilebilir. Bununla birlikte, ezoterik vurgulamak enerji alanlarının, aslında polarize ışıkta görünür yapılabilir olmasıdır. Idar-Oberstein Henn Kardeşler bile onunla gitmek için fotoğraf kaynağı.

 

Bazı amethysts ışığında renksizliğin neredeyse soluk. Bunun nedeni henüz keşfedilmiş, ancak radyum radyasyon yoluyla bunları yeniden renklendirmek mümkün olmamıştır. Bu taşlar kendi rengini kaybedebilir gerçeği güneşlenirken ametist takı solaryum ya da siyah ışık ile bir diskotek, yıpranmış gerektiğini bariz hale getirir. Ani ısı değişimleri de taşa zararlı olabilir.

Büyük ekonomik öneme sahip mevduat güney Brezilya çeşitli eyaletlerde ve komşu Uruguay bulunmaktadır. Üçüncü önemli ihracat ülkesi Madagaskar olduğunu. Ancak, bu taş tüm dünyada yayılır. Onlar çıkarıldı hangi mevduat artık bilinen bugün olsa iyi örnekler, Aztek mezarlarda bulundu. Kuzey Amerika’da Superior Gölü Kanada tarafında, Ametist Harbor adında bir yer vardır. Mor kuvars nadiren de olsa taş kalitesi, bol miktarda orada bulunur. Idar-Oberstein, Alman taş merkezi, ünü yurt içi ametist buluntular dayanmaktadır. İlk zamanlarda, hammadde Zillertal Alpleri orada teslim edildi. Bu yakın mevduat verim durdurdu, eski kesicileri geleneği Güney Amerika’da Alman göçmenler tarafından düzenlenen malzemeleri sayesinde korunur başardı. Özellikle Urallar kışın mayınlı edildi Rus amethysts, hatta yapay ışıkta muhteşem parlıyordu onların özellikle güzel renk, bir kez ünlüydü. Taş Buda ithaf edilmiş ve zihin açıklığını teşvik söyleniyordu orada için Tibet, ametist tespih vardı. Sri Lanka’da, kendi aşağı yuvarlanmış taşlar enkaz bulunur.

Ancak, ametist magmatik kayaçların içinde akik badem ve dürziler astar mekanlarda kadar açmak için daha olasıdır. Ne tahmin edildi şimdiye kadarki en büyük boşluğu Rio Grande do Sul 1900 yılında keşfedildi olmak. Badem (. 10 ft 16 ile 33), üç metre beşe on ölçülür ve tahmini sekiz ton ağırlığındaydı. Koyu mor ametist, bir adamın yumruk gibi bazı kadar büyük, 700 cwt tartılır olabilir. tamamen. Washington Müzesi’nde bu Brezilyalı hazine alınan 200 kilogram ağırlığında bir parça vardır. Son zamanlarda, ABD’de bir buluntu manşetlere yapıyor. Temmuz 1993 yılında üç metrelik dürzi üzerinde de 1000 kesilebilir ametist kilogram, kristaller uzunluğu 19 cm bazıları içerdiği Maine, bulundu.

 

On dokuzuncu yüzyıla kadar keşfedilmiş değildi, özellikle Güney Amerika mevduat, menekşe taş fiyatı aşağı getirdi. 18. yüzyılın başında çok ünlü oldu İngiltere Kraliçesi Charlotte, ametist bilezik, değeri o zaman 2000 sterlin olarak tahmin ediliyor, 200 yıl sonra sadece 100 £ görünüşte değdi. Ancak, fiyat kalite ile yakın bir ilişki vardır ve kalite gayet değişir. Brezilya malzemenin çoğu ihale mor, açık renkli olduğunu. Madagaskar, bu bulunursa, genellikle kırmızı veya mor tonlar olduğunu. Uruguay en güzel ve en derin renk gereçleri, ama çoğunlukla lekelenmiş olduğunu. Böylece en iyi menekşe tertemiz taşları hala üzerinde iyi bir yüz Euro karat fiyatları getir. Mücevher parçaları böylece oluşturulan büyüleyici, yaklaşık 100 yıldır özel olduğu gibi, elmas örgü süsleme ile monte edilmiştir. Insanlar buna değer taklidi ve sentetik üretme zahmetine olacak bulmak şaşmamalı.

AMETİST TAŞ KOLYE

AMETİST TAŞ KOLYE

Napolyon Berlin’de yakalanan Trajan büstü tanık, Antik çağda, ametist zaten oyulmuş ediliyordu ve heykel formlarına kesti. Sadece şimdiye kadar saydam veya opak veya ikisinin arasında ya olsa beyazımsı katmanları ile bantlı Ametist kuvars, birlikte çalışmak için özellikle iyi. İlk zamanlarda, insanlar geri alkolizme karşı taş koruma fonksiyonu için bize getiriyor, hangi ametist bardak şarap içmeyi sevdim. Antik Yunan destan göre, Diana Bacchus bir ametist içine sevilen bir perisi döndü; bu nedenle dönem Bacchus taş. Deliryum bir drunkard korumak isteyen herkes kişinin içki biraz öğütülmüş ametist karışık.

‘Ametist’ Taş tüm dünyada kullanılmaktadır – antik Mısırlılar, Romalılar, Yunan ve İngilizler tarafından. Bu savaş sırasında ve hastalıklar ve alkol bağımlılığı önlemek için koruma için bir sembol olarak kullanılmaktadır. Adı Yunan mitolojisinin bir parçası olduğunu ve kelime ‘Ametist taşlar’ sayısız kökenli hikayeler vardır.

Taş zehirlenmesine caydırıcı olarak binlerce yıldır kullanılmaktadır – kelime ‘Ametist’ undrunkenness ‘için Yunanca kelime kaynaklanır. Aslında, daha önceki zamanlarda şarap bardak oluşturmak için kullanıldı. Ametist taşlar kendisi kum (Silikon Dioksit) bir mineral şeklidir ve yeryüzü üzerinde yaygın kimyasal mineral kuvars, bir türevidir. Rengi de çok yoğun ve antik çağlardan beri değerli oldu – Ametist Gems tipik menekşe gölge tanınır. Renk ve aynı zamanda nedeniyle ışınlama, demir ve diğer metallerin izleri kaynaklanmaktadır.

Ametist soluk leylak mor derin kırmızımsı değişen renklerde kristal kuvars olduğunu. Nispeten yüksek olan sertlik 7 ve hiçbir özel bakım gereksinimleri Şubat burç tüm amaçlar için ince facetable takı mücevher olduğunu. Malzeme alt sınıflarda, cabbed oyma ve boncuk ve diğer süs nesnelerin çok çeşitli içine yapılabilir.

Ametist Değeri

Amethysts değer renk neredeyse tamamen bağlıdır. Sibirya madenleri kez dünyanın en iyi taş üretti. Onlar kırmızı ve mavi renkte yanıp söner parlıyordu özellikle zengin mor renk özellikli. Bugün dönem “Sibirya” artık kökenlerine atıfta bulunmaktadır. Bunun yerine, bu artık Sibirya’da mayınlı amethysts benzer renklere atıfta ticaret ve sınıf terimdir. Sibirya renk taşlar yüksek fiyat komutu.

Ametist büyük boyutlarda hazır olduğundan, karat başına değeri değil katlanarak, yavaş yavaş tırmanıyor. Bu taş bol olduğundan, görünür kapanım veya alt kesim ile parçalar için üst dolar ödemek küçük bir sebep vardır.
Etimoloji Anlam Antik Yunan Amethystos, Kimden “sarhoş değil.” Bu bütün gece içki inanılan ve ağzınızda bir ametist olsaydı ayık kalır.
Bulunduğu Genellikle pegmatitlerde ve damarlarında. Alüvyon içinde GEODES Bulundu.
Kapsama alınan Sözde prizmatik kristaller ve olumsuz boşluklar, parmak izi işaretleri, kırıklar ve eşleştirme hatları dalgalı.

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Ametist bir mor çeşididir kuvars sıklıkla kullanılan takı. Isim geliyor Antik Yunan (“sarhoş”) ἀ a- (“”) ve μέθυστος méthystos, taş onun sahibini korumalı inancı için bir referans sarhoşluk. Eski Yunanlılar ametist giydi ve yapılan içme o önleyecek inancı onunla dekore gemiler sarhoşluk. Bu birkaç formlarından biridir kuvars. Ametist bir yarı değerli taş ve geleneksel burç şubat için.
Ametist’in mor çeşitli olan kuvars (SiO 2) ve onun mor renge borçlu ışınlama, demir (birlikte, bazı durumlarda yabancı maddeler Geçiş elemanı yabancı maddeler), ve kompleks kristal kafes ikameleri neden eser elementler, varlığı. [1 ] [2] [3] sertlik mineral böylece mücevher kullanım için uygun olan, kuvars aynıdır.

Renk ve ton [değiştir]
Ametist derin mor bir ışık pembemsi mor birincil tonlar ortaya çıkar. Ametist kırmızı ve mavi biri veya her ikisi ikincil tonları, sergileyebilir. Ametist en iyi çeşitleri bulunabilir Sibirya, Sri Lanka, Brezilya ve uzak doğu. İdeal notu “Derin Sibirya” olarak adlandırılan ve yaklaşık% 75-80 birincil mor renk vardır,% 15-20 mavi ve kırmızı tonları ikincil (ışık kaynağına bağlı olarak) ile. Edilmektedir [4] Yeşil kuvars bazen yanlış yeşil denir Bir yanlış isim ve malzeme için uygun bir isim ametist, uygun terminoloji olmak prasiolite. Yeşil kuvars için başka isimler vermarine veya kireç citrine vardır.
Yönlü ametist

Zümrüt ametist kesti
Çok değişken yoğunlukta, ametist rengi genellikle kristal son yüzlerine paralel şeritler halinde dışarı atılır. Sanatında bir yönü lapidary doğru homojen bitmiş taş tonunu kılan bir şekilde renk yerleştirmek için taş kesme içerir. Çoğu zaman, mor renk bazen sadece ince bir yüzey tabakası, renk taş ya da mevcut olması zor bir kesim için homojen yapar değildir.

Ametist rengi ile ikame sonucu kanıtlanmıştır ışınlama yapısında silisyum, üç değerlikli demir (Fe 3+) ve [3] [5], büyük iyon yarıçapının eser elementlerin varlığı, [2] ve e Belli bir ölçüde, ametist rengi doğal yerinden kaynaklanabilecek geçiş elementleri demir konsantrasyonu düşük olsa bile. Doğal ametist olan dichroic kırmızımsı mor ve mavimsi mor, [3] ancak ısıtıldığında, sarı-turuncu, sarı-kahverengi, koyu kahverengimsi veya döner ve benzeyebilir citrine, [6] fakat hakiki sitrin aksine, onun dikroizma kaybeder. Kısmen ısıtıldığında, ametist neden olabilir Ametrine.

Işık kaynaklarına pozlanmış ve yapay yeterli ışınlama ile karanlık olabilir eğer Ametist sesi fade olabilir. [3]

Tarihi [değiştir]

Roma tifdruk taş oyulmuş ve Caracalla bir zamanlar Hazine, ametist içinde Sainte-Chapelle.
Ametist bir olarak kullanılan taş, antik göre Mısırlılar ve büyük ölçüde antik çağlarda kullanılmıştır tifdruk oyulmuş taşlar. [7]

Yunanlılar ametist taşlar zehirlenmeye önleyebilir inanıyordu, [8] Ortaçağ Avrupa askerleri ametist giyerken muska amethysts insanlara şifa ve serinkanlı onları tutmak inanç savaşta koruma olarak. [9] ametist boncuklar bulundu Anglo-Sakson mezarlara İngiltere’de. [10] Batılı Hıristiyan piskoposlar bir giyim piskoposluk halkası genellikle ametist seti, at “sarhoş değil” diye Havariler açıklaması bir ima Pentecost Elçilerin İşleri 02:15 de. [11]

AMETİST TAŞLI KOLYE

AMETİST TAŞLI KOLYE

Büyük geode güney Santa Cruz yakın mesafede, ya da “ametist-mağara”, Brezilya’da 1902 fuarında sunuldu Almanya’nın Düsseldorf.

19. yüzyılda, ametist rengi varlığına atfedilir manganez. Isı ile büyük ölçüde değişmiş ve hatta deşarj edilebilir olduğundan Ancak, renk. Organik bir kaynaktan olması için bazı yetkililer tarafından inanılıyordu Demir tiyosiyanat öne sürülmüştür ve kükürt minerali tespit edildiği söyleniyordu. [12]

Yunanca kelime “Amethystos”, Yunanca a-, “sarhoş” “değil” + methustos “sarhoş değil” olarak tercüme edilebilir. [15] Ametist, sarhoşluk karşı güçlü bir panzehir olarak kabul edildi [16] ki neden Şarap kadehler sık sık ondan oyulmuştur. [kaynak belirtilmeli] şiirinde “L’Amethyste, ou les Amours de Bacchus et d’Amethyste” (Ametist veya Bacchus ve Amethyste aşklarını), Fransız şair Remy Belleau (1528-1577 ) olan bir efsane icat Bacchus şarap zehirlenme tanrısı ve üzüm onun sevgisini reddeden Amethyste adında bir kızlık, peşinde oldu. Tanrılara dua Améthyste iffetli tanrıça bir dua, iffetli kalmaya Diana beyaz taş dönüştürerek onun yanıtladı. Iffetli kalmaya Améthyste arzusu tarafından boyunları bükük, Bacchus mor kristaller boyama, bir teklif olarak taşın üzerine şarap döktü. [17] [18]

Hikayenin Varyasyonları Dionysos öfkesini yürütmek için şiddetli kaplanlar oluşturarak, bir ölümlü tarafından hakaret ve onun yolunu geçerek bir sonraki ölümlü öldürmek için yemin edildiğini bulunmaktadır. Ölümlü haraç ödemek için onu yolda olduğunu güzel bir genç kadın, Amethystos, olduğu ortaya çıktı Artemis. Hayatı acımasız pençeleri onu korumak için saf kristal kuvars bir heykel haline kızlık dönüştürdü Artemis tarafından korunmuş. Dionysos güzel heykelin görünce onun eylem için vicdan azabı şarap gözyaşlarını ağladı. Tanrı’nın gözyaşları sonra mor kuvars boyandı. [19]

Bu efsane ve varyasyonları, klasik kaynaklarda bulunan edilmez. Titan rağmen Rhea tarihsel metinde şarap içici aklı korumak için bir ametist taşı ile mevcut Dionysos yapar. [20]

Diğer kültürel dernekler [değiştir]
Tibetliler Buda için kutsal ametist düşünün ve ondan tesbih yapmak. [21] Ametist ve burç olarak kabul edilir Şubat. [22] Orta Çağ’da, bu lisanslı bir sembolü olarak kabul ve İngilizce kıyafetinin süslemek için kullanıldı. [22] In Eski Dünya’nın, ametist biri olarak kabul edildi Kardinal taşlar büyük mevduat Brezilya’da bulundu kadar ki her eylemi üzerinde değerli kabul beş taşlar biriydi.

Coğrafi dağılım [değiştir]
Ametist eyaletinden bolca üretilen Minas Gerais bölgesindeki Brezilya’da geniş oluşur GEODES içinde volkanik kayalar. Güneybatı içi boş akik çoğu Brezilya ve Uruguay iç ametist kristalleri mahsulü içerirler. Artigas, Uruguay ve komşu Brezilyalı devlet Rio Grande do Sul aşmayan büyük bir dünya üreticileri miktar Minas Gerais yanı sıra Mato Grosso, Espirito Santo, Bahia ve Ceará devletleri, Brezilya önemi tüm ametist üreticileri.

Ametist Gümüş Kolye

Ametist Gümüş Kolye

Ayrıca bulundu ve mayınlı Güney Kore. Dünyanın en büyük açık ocak ametist damar içinde Maissau, Lower Austria. Çok ince ametist gelen Rusya’da özellikle Mursinka yakın mesafede, Ekaterinburg bunun oluşur ilçesinde, drusy içinde oyukların granitik kayaçların. Güney Birçok yerleşim Hindistan verimi ametist. En büyük küresel ametist üreticilerinden biri Zambiya güney Afrika’da yaklaşık 1000 ton yıllık üretim.

. Ametist ABD’de birçok yerde gerçekleşir [12] Bu söz edilebilir arasında: Mazatzal Dağı bölge Gila ve Maricopa ilçeler, Arizona; Ft Collins, Colorado yakınlarındaki Red Feather Lakes; Ametist Dağ, Teksas, Yellowstone Milli Parkı, Delaware County, Pennsylvania, Haywood County, North Carolina; Geyik Tepesi ve Stow, Maine ve Lake Superior bölgesinde Minnesota, Wisconsin ve Michigan. Ametist Kanada illerinde nispeten yaygın olan Ontario ve Nova Scotia. Kuzey Amerika’daki en büyük ametist madeni yer almaktadır Thunder Bay, Ontario.
Bir ametist geode büyük zaman oluşan kristaller kaya içindeki açık alanlarda büyüdü.
Ametist Güney Carolina resmi devlet taştır. Çeşitli South Carolina amethysts of Natural History Smithsonian Müzesi’nde sergileniyor. [23]

Değeri [değiştir]
18. yüzyıla kadar, ametist dahil kardinal veya en değerli, değerli taşlar (elmas, birlikte safir, yakut ve zümrüt). Ancak, Brezilya gibi yerlerde yoğun mevduat keşfinden bu yana, onun değerini çoğu kaybetti.

Geleneksel kesersem Koleksiyonerler kırmızı yanıp söner muhtemelen, renk derinliği arayın. [24] ametist büyük yapılarda hazır olduğu gem değeri öncelikle karat ağırlığına göre tanımlanmış değildir; Bu karat ağırlığı katlanarak taş değerini arttıran en değerli taşlar farklıdır. Ametist değerinde büyük etken görüntülenen renktir. [25]

(“Deep Rus” olarak adlandırılır) yüksek dereceli ametist derece nadirdir ve bir bulunduğunda, bu nedenle, kendi değer toplayıcılarının talep bağlıdır. Hala, ancak, yüksek dereceli safir ya da yakutlar (padparadscha safir ya da “güvercin kanı” yakut) daha düşük büyüklükte emir olduğunu. [4]