OTANT�K TA�

WELO ATEŞ OPAL TAŞI (3.42 KARAT) MULTİCOLOR

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
SİYAH OPAL TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 3.42 KARAT
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİİL
 • MULTİCOLOR
 • SİYAH MULTİCOLOR OPAL TAŞI
 • ÜCRETSİZ 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • VVS KALİTE
 • WELO ATEŞ OPAL

Avustralya , 100 yılı aşkın bir süredir opal pazarında baskın bir güç olmuştur. Bu süre zarfında dünya çapında opal üretiminin% 95’i Avustralya’da çıkarıldı.

Etopya Siyah Opal Taşı

Etopya Siyah Opal Taşı

Bugün, Etiyopya opal pazarında ikinci ağır siklet olma yolunda ilerliyor.

1994 yılında küçük bir keşif, Etiyopya’yı dünya çapında opal haritasına koydu. Bunu 2008 ve 2013 yıllarında önemli keşifler izledi. Bunlar şimdi çeşitli desenlerde ve vücut renklerinde muhteşem bir opal , ateş opal ve siyah opal üretiyor.

Etiyopya opalleri sadece güzel değil, aynı zamanda Avustralya’dan benzer kalitede opalden daha ucuza mal oluyorlar. İnsanlar artık “Welo opals” veya “Etiyopya opalleri” arayan mağazaya giderler. Ayrıca interneti kullanırlar ve bu opalleri adlarına göre ararlar. Kamu bilincinin artması, birkaç yıl içinde büyük bir madencilik şirketi ya da mücevher markasını teşvik etmek için milyonlarca dolar harcamadan gelişti. Bu popülerlik Etiyopya opalinin güzelliği ve mevcut cazip fiyatları tarafından yönlendiriliyor.

Etiyopya opal
Faceted Etiyopya opal: Etiyopya opalinin saydam parçalarına çok saydam olan bu dört küçük trilyon kesilmiş taşlar yaklaşık 8 milimetre çapındadır.

Etiyopya opal boncukları
Etiyopya opal boncukları: Boncuklar, Etiyopya opalından yapılan özellikle popüler bir üründür. Yukarıdaki fotoğraf, çeşitliliğinin küçük bir örneğini göstermektedir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1 KALİTE ORJİNAL Ethiopia  3.42 KARAT KABOŞON KESİM KATI ATEŞİ MULTİ COLOR SİYAH OPAL TAŞI IŞILTILI .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

Öğe Adı Doğal Opal 
    Oval  Cabochan şekil 
    Boyut 12.70 x 8.40 x 3.90 mm 
    Ağırlık:  3.42 Cts 
    Renk : Çok renkli 
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya 
   IŞILTI : En Yanıp sönen 
    sertlik : 5.5

Etiyopya Opalının Kısa Tarihi
Etiyopya’da bulunan kıymetli opal, 1994 yılında mücevher ve mücevher pazarına girmeye başladı. Bu opal, Shewa Eyaletinin kuzeyindeki Menz Gishe Bölgesi’nde yapılan bir keşiften kaynaklandı. Bu alandaki Opal, geniş bir vücut renkleri yelpazesinde ortaya çıkar. Opalın çoğu kahverengi, kırmızı veya turuncu bir vücut rengine sahiptir; Bununla birlikte, sarı, beyaz ve açık vücut renkleri de bulunur.

Shewa Eyaleti opal, riyolit , tüf ve ignimbrit gibi tabakalı magmatik kayaçlarda bulunur . Bu opalın çoğunun çınlama sorunları olsa da, kararlı malzeme mücevher ve mücevher pazarına girer. Bu opaller genellikle menşe yerlerinden sonra “Shewa opals” veya “Mezezo opals” olarak adlandırılır.

Etiyopya’nın bugüne kadarki en önemli opal keşfi, 2008 yılında ülkenin kuzeyindeki Wollo Eyaletindeki Wegel Tena kasabası yakınlarında yapıldı. Bu opal, berrak, beyaz, sarı, turuncu veya kahverenginin vücut renginden canlı renklerin yanıp sönmesini sağlayabilir. Kuzey Shewa opalinden daha kararlı. Bu materyal, ticarette “welo opal” olarak hızla tanındı, ancak “wollo” ve “wello” isimleri de görüldü.

Doğal Multicolor Opal Taşı

Doğal Multicolor Opal Taşı

Welo opalın çoğu, tek tabakalı volkanik kayaçlardan üretilmiştir. Ana damar, bir kil tabanının üzerinde bir metre kalınlığa kadar opalize bir riyolitik ignimbrittir. Opal, muhtemelen geçirimsiz kilin üstünde birikmiş silika taşıyan sular olarak oluşmuştur. Silika jeli, ignimbritin gözenek boşluklarında çökeldi ve daha sonra opal haline dönüştürüldü.

Dikiş, opal mayınları için kısa yatay tünellerin kazıldığı dik vadi duvarları boyunca mostra verir. Buradaki yeraltı madenciliği çok tehlikeli bir iştir, çünkü ignimbrite çoğu zaman kırılır, ufalanabilir ve zayıf bir şekilde arıtılır. Dikiş, çıkarılan vadi duvarları boyunca izlenebilir, ancak tam coğrafi boyutu bilinmemektedir, çünkü opal taşıyıcı tabaka, 350 metreye kadar tabakalı volkanik çökeller ile kaplıdır. Ancak, mevduat birkaç kilometre uzatabilir ve önemli bir mücevher kalitesi opal kaynağı haline gelebilir. [1]

Yine Wollo Eyaleti’nde, ancak Wegel Tena bölgesinin yaklaşık 100 kilometre kuzeyinde, 2013 yılında üçüncü bir depo bulundu. Bu depodaki opalin büyük kısmı siyah renkli bir siyah renge sahiptir. [3] Mineralleşmiş ignimbritin bir dikişinde oluşur. Dikiş, geniş bir tabakalı volkanik kayaç dizisidir. 60 santimetre kalınlığa kadardır ve geçirimsiz bir kilin üstünde durmaktadır. Bu tortu da zayıf bir şekilde tanımlanmıştır, ancak dikiş dik vadi duvarları boyunca izlenebilir. Şu andaki madencilik, dik yamaçlarda dikişin dikenine açılan yatay tünellerdir.

değerli ateş opal
Değerli ateş opal: Wollo Eyaletinden üretilen opallerin bazıları, renklerle birlikte turuncu, sarı veya kırmızımsı bir vücut rengine sahiptir. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi, bir ateş opalinin tanımını karşılar ve renk oyunu, değerli bir opalin tanımını karşılar. Bu kriterlerin her ikisiyle de bir araya geldiğinde, bu opaller “değerli ateş opalleri” olarak adlandırılabilir.

Welo “Değerli Yangın Opalleri”
Wollo Eyaletinden üretilen opallerin çoğu, renklerle birlikte turuncu, sarı veya kırmızımsı bir vücut rengine sahiptir. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi, bir ateş opalinin tanımını karşılar ve renk oyunu, değerli bir opalin tanımını karşılar. Her iki kriteri de bir araya getiren bu opaller “değerli ateş opalleri” olarak adlandırılabilir.

Ekteki resimde turuncu gövde rengi opal, bu “kıymetli ateş opallerinden” birinin bir örneğidir. Turuncu bir gövde rengine sahiptir ve ışıkta oynarsa, elektrik yeşili ve mor arasında yanıp sönen bir renk tonu vardır. Etiyopya opalinin güzel bir örneğidir.

Wollo Eyaleti’nden çıkan üretimde bu tür opal oldukça bol. Bu, burada gösterilen örnek gibi şeffaftır ve gözle görülür bir boncuk, kabaşon veya yönlü taş içinde derinin renginin oynatılmasını sağlar.

Opal Taşı Özellikleri

Opal Taşı Özellikleri

Etiyopya opal
Etiyopya opal: Shewa Province of Ethiopia’dan koyu renk renkli opal bir nodül. Elade53 tarafından kamuya açık alan görüntüsü.

Hydrophane Opalleri
Etiyopya’da, özellikle de Welo yataklarından çıkan opallerin çoğu, hidrofobik opaller. “Hidrophane”, suyu emme kabiliyetine sahip olan gözenekli bir opal için kullanılan bir isimdir. Renk veya saydamlıkta bir değişiklik genellikle su emilimine eşlik eder. Bu opaller tipik olarak gözeneklilikleri nedeniyle diğer opal tiplerinden daha düşük bir özgül ağırlığa sahiptir. Bu opallerin bazıları,% 15’e varan bir ağırlık artışı üretmek için yeterli suyu emebilir.

Etiyopya opallerinin hidrophane özelliği bazen dayanıklılık sorunlarına neden olmaktadır. Su emilimi çatlamaya neden olabilir. Bu nedenle, hidrophan opal sahipleri suya batırmaktan kaçınmalıdır. [2] Suyu anında emmezler. Opalın önemli miktarda suyu emmesi birkaç saat sürebilir. Hidropanal opal kurumaya bırakılırsa suyunu çeker ve susuzlaştırma birkaç gün içinde birkaç haftaya kadar gerçekleşebilir. Sudan arındırma işleminden sonra, opal, suyun emilmesinden önce olduğu gibi aynı görünüme ve özelliklere sahip olacaktır.

Bu opallerin hidrofobik özellikleri, kaba veya kesilmiş opalleri incelerken ve satın alırken önemli hususlardır. Kararlılıkları, görünüşleri ve ağırlıkları suya daldırılarak değiştirilebilir.Etiyopya Opallerinin Geleceği Nedir?
Gelecek Etiyopya opalleri için çok parlak. Mücevher ve mücevher pazarında çok daha görünür hale geliyorlar ve mücevher satın alma halkı bunların farkına varıyor. Bunların hepsi, onları teşvik etmek için milyonlarca dolar harcayan büyük bir madencilik şirketi veya mücevher markası olmaksızın gerçekleşti. Çeşitli şekillerde canlı renklerle şeffaf saydam ve saydam taban renklerinde oluşurlar. Avustralya’dan gelen benzer görünüşlü malzemeye kıyasla şu anda çok uygun fiyatlarla satıyorlar. Önemli miktarlarda Etiyopya opal üretiliyor ve ülke, dünya opal pazarına 100 yılı aşkın süredir egemen olan Avustralyalı opal için ilk önemli rakip olabilir.Opal, pembe turmalin ile birlikte Ekim ayı için bir mihenk taşıdır . Aynı zamanda evliliklerin 14. yılını kutlamak için verilen taştır . Opal isminin “kıymetli taş” anlamına gelen Sanskrit upala’dan ve daha sonra “renk değişimi görmek” anlamına gelen Yunan türevi “Opallios” dan türediği düşünülmektedir.
Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğrenin
Doğum günün:

Siyah Ateş Opal

Siyah Ateş Opal

Opal’in kötü şans getirdiğini ve kötü bir taş olduğunu duymuş olabilirsiniz. Aslında, bu tüm dünyada uzun zaman boyunca saçma bir inanç oldu. Ancak, bilindiği gibi, bu talihsiz itibarın ve efsanenin aslında bir adamın hatası olduğunu biliyoruz, Sir Walter Scott. Sör Walter Scott’un 1829 yılında yazdığı Geuerstein’ın en çok satan romanı Şeytan bir şeytan olmakla suçlanan Lady Hermione’nin hikayesiydi ve bir damla kutsal su damlasının kazara düştükten ve rengini tahrip ettikten kısa bir süre sonra ölüyor. Halk bunu, bu dahi yazarın bir opalın getirebileceği kötü şansın uyarısı olduğu anlamına geliyordu, bu yüzden güzel bir taş taşı almayı bıraktılar. Sir Walter Scott, neredeyse 50 yıldır Avrupa opal pazarını yok etmeyi başardı, gerçekten de hiçbir gerçek hak yok. Yayınlanan romanın aylar içinde, opal pazarı çöktü ve fiyatlar% 50 düştü.
Kendi Aile Keepsake Tasarla
Sevdiklerinizle ya da en sevdiğiniz renk kombinasyonlarıyla kendi eşsiz aile hatıralarınızı yaratmak için Opal’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Opal ile birleştir:
Neyse ki, yaklaşık 50 yıl sonra, 1877’de, Güney Galler, Avustralya’da inanılmaz bir kara opal bulundu ve opal pazar nihayet yeniden canlandırıldı. Bu kara opal dünyayı fırtına ile aldı. Avustralya’daki bu opallerin keşfi, Avrupa üretiminin azalmasına yol açtı. Avustralya aslında, hala siyah ve beyaz opalin asıl kaynağıdır. Pek çoğu, opalin şanssızlığı efsanesinin, herhangi bir tür kanıt veya olay tarafından garanti edilmediğini ya da siyah opalin keşfinin, bu olumsuz kavramları 100 yıl önce yok ettiğini fark etmez.
opal-kötü şans-tarih-powers.jpg
Eminim opallerin şans getirdiği bir yerde duymuşsunuzdur. Şimdi bunun doğru olmadığını biliyoruz, ama bu batıl inancın neden ortaya çıktığına bir bakalım. Batıl inanç çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Aslında, opaller yazılı tarihlerinin çoğu boyunca çok iyi şanslar olarak kabul edildi, ancak daha önceki günlerde, kuyumcular taşların düzgün bir şekilde nasıl işleneceğini ve işlediğini anlamadıklarında, taşlar kesilirken, cilalanırken ya da kesilirken kırılır ve kırılırdı monte. Doğal olarak, bu kötü şans olarak kabul edildi.
opal-mitler-taş-jewelry.png
Ayrıca, Sör Walter Scott’un Geierstein’ın annesi Anne, ana karakteri Lady Hermione, saçlarında büyülü bir opal giydi. Kızgın olduğunda ateşli kırmızı yanıp söner ve mutlu olduğunda ışıl ışıl parıldardı. Gemiye birkaç damla kutsal su serpildiği bir zaman, ateşini ve ışıltısını kaybetti. Aynı zamanda Lady Hermione hastalandı ve odasına taşındı ve yatağa yerleştirildi. Ertesi gün, onun tüm bulduğu ve onun yatağında bir kül yığını vardı. Bu hikayeden dolayı, opals kötü şans için geniş bir ün kazandı.
opal-umut-mit-taş-jewelry.jpg
Fransa’nın Napolyon III karısı olan İmparatoriçe Eugenie, diğerlerinin yaptığı gibi, taşlarını da takmayı reddetti, bazıları çok iyi okunmadı ve bazıları çok okunmadı. Diğer yandan Kraliçe Victoria batıl inançlara güldü ve kızları evlendikçe düğün hediyeleri için opal verdi. Kızların hepsi iyi geçti. Asya’da, opal bir umut sembolü olarak görülüyor.
opal-tarih-taş-jewelry.jpg
Opallerin çok uzun bir geçmişi var ve taşla ilgili birçok efsane var. Ortaçağ dönemlerinde , bütün sarışın hanımlar, opalden yapılmış bir kolyeyi istemişlerdi; zira bu, saçlarının solmasını veya karalanmasını önlemek için mutlak bir garanti olarak görülüyordu. Opal’ın, dilediği zaman bir insanı görünmez kıldığı düşünülüyordu ve bu nedenle, Patronus forumu (hırsızlar patronu) olarak adlandırılıyordu.
opal-göz taş-powers.jpg
Eskiler arasında, opal bir sadakat ve güvence sembolü idi ve daha sonraki tarihte dini duygusal dua ile ilişkilendirildi. Göz hastalıkları için güçlü bir terapötik değere sahip olduğu düşünülmüş ve bir tılsım olarak giyildiğinde, giyenin hastalığa karşı bağışıklık kazandıracağı gibi, göz ve aklın güçlerini de arttırır. Dahası, birçok kişi kırmızı ve yeşilin renklerinin görüldüğü ölçüde, kullanıcının bu taşların terapötik güçlerinden de yararlanacağına inandı: kanamayı durdurma gücü Ruby ya da hastalıkların tedavisi için güç Zümrüt

Opal Taşı Fiyatı

Opal Taşı Fiyatı

Opal’ın Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Yüzlerce folklora dayanır, bunların çoğu, sevdiklerinizin doğum lekelerini ya da modern tıbbın yaşından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonunu canlandırır. Bu gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye almak için lütfen kalifiye bir doktora başvurunuz.
opal-irfan pozitiflik-taş-facts.jpg
Opal, özellikleri, ister iyi ister kötü olsun, özellikleri güçlendirir ve dönüşüm için yüzeye karakter kazandırır. Öz değer, güven ve öz saygıyı geliştirir ve tam potansiyelinizi anlamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda hafiflik ve kendiliğindenlik getirir. Taşın, özgünlüğü ve dinamik yaratıcılığı teşvik etmeye yardım ettiği, sanatla ilgisini teşvik ettiği ve kişinin gerçek benliğine erişmede yardımcı olduğu söylenir. Taş emici ve yansıtıcı olduğu için, düşünceleri ve hisleri toplamanıza, büyütmenize ve kaynağına geri döndürmenize yardımcı olur. Bu karmik bir taştır – olumlu duyguları ortaya çıkarmaya teşvik eder ve ortaya koyduğunuz şeylerin size geri döndüğünü öğretir. Opal aynı zamanda adalet ve uyumun bir temsilcisi ve tehlikeli yerlerde koruyucu bir taştır.
opal-sadakat-gerçekler-gemstone.png
Opal her zaman sevgi ve tutkuyla, arzu ve erotizmle ilişkilendirilmiştir. Duygusal durumları yoğunlaştıran ve engelleri serbest bırakan baştan çıkarıcı bir taştır. Ayrıca duygusal bir dengeleyici olarak da hareket edebilir. Bir opal giymenin sadakat ve sadakati getirdiği söylenir.
opal-bağışıklık sistemi-taş-facts.jpg
Opallerin, enfeksiyonları ve ateş edenleri tedavi etmek gibi birçok fiziki alanda da son derece yararlı olduğu söylenmiştir. Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olduğu da söyleniyor. Ayrıca, kan ve böbrekleri saflaştırır, insülini düzenler, doğum kolaylaştırır ve PMS’yi hafifletir. Özellikle iksir gibi gözlere de faydalıdır. Genel olarak, taş kötü sağlığı önlemek için en yararlı olduğu söyleniyor. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun enfeksiyona karşı dirençli olmasına yardımcı olur.
mukavemet-opal-gerçekler-gemstones.jpg
Opal ayrıca kimyasal bağımlılıklardan muzdarip olanlara yardım ettiği bilinmektedir. Taş, kullanıcının gücüne ve yaşamları üzerinde kontrolü geri alma yeteneğine sahiptir.
Opal’ın Fiziksel Özellikleri ve Bilim

Opal Taşı Satış

Opal Taşı Satış

Webster, opali “… bir mineral… olarak tanımlar. Bu, hidratlı amorf silikanın daha yumuşak ve daha az yoğun olmasıdır. kuvars ve tipik olarak renklerin belirgin ve sıklıkla işaretlenmiş yanardöner oyunu. ”Opal, çok renkli bir şekilde yanıp sönen ışıklarıyla herkesin bunu tanımlayabileceği kadar belirgin bir taştır. Bir opal içindeki parlak ve canlı renkler, sonbaharın renklerine benzemektedir, bu nedenle Ekim ayı için uygun bir burçtur . Opal, birbirine karışmış çok parlak minyatür gökkuşağı yanardöner efektler dizisi gösterdiği için değerli taşlar arasında eşsizdir. Bu renkler Roma takılarında çok değerliydi.
Mavi-opalleri-taş-facts.jpg
Renginin oyunu, birçok mücevherden farklı olan opal oluşum sürecinden gelir. Renk, ışığın saçılmasının dakikadan, tekdüze boyutta ve çokça opak olan silika kürelerden meydana gelen yansımalarından kaynaklanır. Boyut ve desen bakımından farklılık gösteren bu kürelerin düzenlenmesi, farklı renklerden sorumludur. Daha parlak renk veya ateş, daha değerli mücevher. En tanıdık opaller neredeyse opak beyaz veya daha saydam beyazdır, bazıları siyah veya kırmızımsı bir arka plana sahiptir. Tüm opaller ateş renginde büyük ölçüde değişiklik gösterir. Bazıları sadece kırmızı ve turuncu yanar, bazıları da yeşil, bazıları da sarı ve mavi ışıklıdır. Siyah opallerin hepsi bu renklerin yanı sıra mor da olabilir. Opaller, çeşitli kombinasyonlarda her rengin hemen hemen her tonunu gösterir. Kırmızı bolluğu olan opaller genellikle en pahalı olanlardır. Mavi ve yeşil renkli olanlar aynı derecede güzel, ancak daha az nadirdir, bu nedenle fiyatları biraz daha azdır. En nadir opallerden biri, dama tahtası benzeyen renk desenleri gösteren Harlequin opal olarak adlandırılır.
opal-su-gerçekler-taş-jewelry.jpg
Opal, sertlik ölçeğinde 5,5 ila 6,5 derece olan hassas ve yumuşak bir taştır. Genellikle sütlü ve yarı saydamdır. Opal% 5-20 oranında su içeren sertleştirilmiş bir silika jeldir. Bazı opaller, çıkarıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde kurumasına izin verilirse çatlayabilir. Opaller biraz gözenekli olabilir, bu durumda sudan başka sıvılara dalmak tehlikelidir. Opal şekilsizdir, yani kristal yapıda değildir. Diğer tek büyük amorf taş ise Amber Kaliteli opaller şeffaf değil, sütlüdür.
opals.jpg
Taklit opalleri, bir renk oyunu veren insan yapımı bir cam olan Slocum taşı kullanılarak yapılmıştır. Opal ve renkli plastik çipler de çukurlu kaya kristaline konur ve Gilson Laboratories’in bir taklit opusu silika küreler kullanır.
opal kökenli rock-taş-history.jpg
Silis sıvılaştırıldığında ve etraftaki kayada çatlaklara yıkandığında opal oluşur, daha sonra sertleştirilmiş bir jele katılaşır. Diğer birçok değerli taştan farklı olarak, opal bu

Etopya Opal Taşı

Etopya Opal Taşı

nedenle bir kristal değil, amorf bir katıdır. Opal fosilleşmiş kabuk, ağaç ve kemikte bulunur. Meksika’da ve Slovakya’da olduğu gibi volkanik kayaçlardaki gaz boşluklarındaki bazı değerli opal formlar, fakat çoğu Avustralya tortusu tortul kayalarda meydana gelir. Taşlar binlerce yıldır sürmediği için, pek çok antik arkeolojik kazıda iyi bir nedenden dolayı bulunmaz. Yıllar boyunca kuruyan ve kırılgan hale gelip sertliklerini kaybetmelerine neden olan% 5-20 oranında su içerirler. Opallerde ateş ya da renk, içindeki çatlaklarla yapılır, böylece çatlaklar çıplak gözle görülmese de güzelliği de zayıflıklarından biridir. Çatlaklar büyüteç lensi olmadan görülebilirse, ince bir opal olarak kabul edilmez.
avustralya-opal-kalkış-map.jpg
En değerli seçenekler, 1870’lerde keşfinden bu yana ana opal üretici olan Avustralya’daki Queensland ve Yeni Güney Galler’den geliyor. Günümüzde opaller çoğunlukla Avustralya, Meksika , ABD, Güney Amerika, İngiltere, Kanada , Brezilya , Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da bulunuyor.
Opal Mücevherinizin Bakımı
Opal bakım-of-taş-jewelry.jpg
Opal’nize iyi bakarsanız, opaliniz uzun sürecektir. Herhangi bir çizik veya darbeyi önlemek için opalinize biraz dikkat etmelisiniz. Taşlar asla yağda veya diğer kimyasal maddelerde tutulmamalıdır. Bu onların ateşinin bir kısmını veya tamamını kaybetmelerine neden olabilir. Opallerin bir miktar su içerdiğinden (% 20 kadar su), çok sayıda tonozda kullanılan nem gidericilerden dolayı uzun süre banka veya tonozda saklanmamalıdırlar. Eğer opaller çok kuruysa, çatlama eğilimi gösterirler. Bu olay “Crazing” olarak adlandırılır ve taş değerini ortadan kaldırır. Opalinizi potansiyel olarak kuruyan herhangi bir şeyin yakınında bırakmaktan kaçınmalısınız. Opal’inizi kurumasını önlemek için, zaman zaman suya batırılması birkaç saat sürebilir.Opal, insan ruhunun ateşidir.

Onun dans eden auroları, kendi içimizdeki kıvılcımın uzun zamandan beri içtiği ve soğuduğundan beri bile, tutkularımızı ve hayallerimizi yakmaya yardım ediyor.

Dünya Elemanı , Opal’i dünyevi, insani deneyimlere enerjisel olarak bağlasa da, gökkuşağı renkli parıltıları, The Veil’in ötesindeki dünyaya gitme biletimizdir.

Sence bir grup Woo Woo wampumu mu?

Meditasyon yaparken bir Yangın veya Boulder Opal tutmayı deneyin. Opal üzerinde ışık parlasın, böylece renkleri serbest bırakılır. Kendinizi Theta eyaletine derin bir şekilde batırın…

Ateş Opal Multicolor

Ateş Opal Multicolor

Sen oradayken kiminle tanıştın? Akaştanlardan ne gibi bilgiler aldın? Tutkuları neyin yeniden canlandırır?

Opal olarak kutsanmış ve güçlü olan, tarihinin ödüllendirdiği yağmurlar kadar renkli…

Yüzyıllar boyunca insanlar (Evet, en çok sevdiğimiz kelimelerden biri!) Opal’i “kötü şans” olarak değerlendirdi.

Bunun en azının sebebi Sir Walter Scott’ın Lady Hermione’nin yazdığı ve kutsal suya sahip olan Opal’ın kötü bir kaderle karşı karşıya kalmasıdır.

Bu batıl inancın asıl nedeni daha bilimsel bir şeydir. Opaller çok yumuşak ve şekillendirme sürecinde kolayca kırılır. Yeterli kıymetli taşları kırın ve çok fazla bakmayacaksınız.

Kuyumcular bu mücevherleri kesin olarak nasıl kestiğini ve parlatılacağını bildiklerinde, Opal rahat bir nefes alabilir ve önyargı olmaksızın iyileştirici ve metafizik taşların ailesine hoş gelebilirdi.

Elbette herkes Opal’ı çevreleyen negatif folkloru vermedi. Kraliçe Victoria, düğün kızlarına Opals ile kızlarını hediye etti – zarar gelmedi.

Asya kültürü, Opal’ı yıldırım çocuğu ve umutlu bir amblem olarak görüyor. Ve gerçekten, bu mistik mücevherlerin içinde dönen kıvılcımlara bakabilir ve kendilerini büyülenmiş bulmazlar. Sürekli değişen renkler, Opal’ın taşıyıcısının tespit edilemez hale gelebileceğine ve hırsızlara yardımcı olabileceğine dair bir inanca yol açmıştır (olasılıkla daha çok opalleri çalmaktaydı, onları büyü amaçlarına sokmamaktaydı). Ancak, ruhsal olarak konuşan kişi, bu sembolizmi, aşırı pozlanmış hissettiğiniz zamanlara uygulayabilir.

Opalların gökkuşağı tonlarının Aura’nızda oynamasına izin verin ve hastalanmanızı isteyenlerin vizyonunu bulanıklaştırın.

SİYAH OPAL TAŞI

SİYAH OPAL TAŞI

Ortaçağ, Opal’ı güzellik arttırıcı olarak kullandı. Giyen kadınlar saçlarını grileşmekten ya da düşmekten koruyordu. İlginçtir ki “asla solmaz” kalitesi de ilişkilere aittir.

Opal, sadakat ve sadakatin yanı sıra uzun sağlıklı bir yaşamı temsil eder. Bu özel sembolizm, Hindistan’daki bir efsaneye bağlı olarak, Gökkuşağı Tanrıçası’nın, diğer Tanrıların onun iyiliklerini arzulamasını önlemek için bir Opal’e dönüştüğü şekliyle başlamış olabilir.

Oradaki gizli hippiler için, Opal orijinal “ruh taşı” idi. Renkler, duygularınıza bağlı olarak değişir. Öyleyse bir göz at. “Mavi Evren” inizde mi yoksa “pembe renkte” mi?

Rüya gibi görünen bir taş olan Opal’ın enerjisi çoğu kez manevi vizyonlarla derinden bağlantılıdır. Bununla birlikte, bu kristale sahip olan kalıcı “fantezi kavgaları” olanlara karşı, çok fazla zihinsel hırsızlığı teşvik edebileceklerine karşı uyarılar vardır. Psişik ve fütürist için, mükemmel bir potansiyel taşlama taşı yapar, iç ışıklar bilgisayar veya TV ekranı kadar görüntü oluşturmaya yardımcı olur.

Opal aynı zamanda cömert, asil enerji taşır. Bu bir hayırseverlik taştır. Bencil ruhlara sahip olanlar, Opal’ın etrafındaki varlıklarının tam anlamıyla kaşıntılı olduğunu düşünürler. Böyle bireyler için düzenli olarak bir tanesine sahip olmak bile kabuslar yaratabilir.

WELO ATEŞ OPAL TAŞI (3.42 KARAT) MULTİCOLOR

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
SİYAH OPAL TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 3.42 KARAT
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİİL
 • MULTİCOLOR
 • SİYAH MULTİCOLOR OPAL TAŞI
 • ÜCRETSİZ 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • VVS KALİTE
 • WELO ATEŞ OPAL
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Avustralya , 100 yılı aşkın bir süredir opal pazarında baskın bir güç olmuştur. Bu süre zarfında dünya çapında opal üretiminin% 95’i Avustralya’da çıkarıldı.

Etopya Siyah Opal Taşı

Etopya Siyah Opal Taşı

Bugün, Etiyopya opal pazarında ikinci ağır siklet olma yolunda ilerliyor.

1994 yılında küçük bir keşif, Etiyopya’yı dünya çapında opal haritasına koydu. Bunu 2008 ve 2013 yıllarında önemli keşifler izledi. Bunlar şimdi çeşitli desenlerde ve vücut renklerinde muhteşem bir opal , ateş opal ve siyah opal üretiyor.

Etiyopya opalleri sadece güzel değil, aynı zamanda Avustralya’dan benzer kalitede opalden daha ucuza mal oluyorlar. İnsanlar artık “Welo opals” veya “Etiyopya opalleri” arayan mağazaya giderler. Ayrıca interneti kullanırlar ve bu opalleri adlarına göre ararlar. Kamu bilincinin artması, birkaç yıl içinde büyük bir madencilik şirketi ya da mücevher markasını teşvik etmek için milyonlarca dolar harcamadan gelişti. Bu popülerlik Etiyopya opalinin güzelliği ve mevcut cazip fiyatları tarafından yönlendiriliyor.

Etiyopya opal
Faceted Etiyopya opal: Etiyopya opalinin saydam parçalarına çok saydam olan bu dört küçük trilyon kesilmiş taşlar yaklaşık 8 milimetre çapındadır.

Etiyopya opal boncukları
Etiyopya opal boncukları: Boncuklar, Etiyopya opalından yapılan özellikle popüler bir üründür. Yukarıdaki fotoğraf, çeşitliliğinin küçük bir örneğini göstermektedir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1 KALİTE ORJİNAL Ethiopia  3.42 KARAT KABOŞON KESİM KATI ATEŞİ MULTİ COLOR SİYAH OPAL TAŞI IŞILTILI .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

Öğe Adı Doğal Opal 
    Oval  Cabochan şekil 
    Boyut 12.70 x 8.40 x 3.90 mm 
    Ağırlık:  3.42 Cts 
    Renk : Çok renkli 
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya 
   IŞILTI : En Yanıp sönen 
    sertlik : 5.5

Etiyopya Opalının Kısa Tarihi
Etiyopya’da bulunan kıymetli opal, 1994 yılında mücevher ve mücevher pazarına girmeye başladı. Bu opal, Shewa Eyaletinin kuzeyindeki Menz Gishe Bölgesi’nde yapılan bir keşiften kaynaklandı. Bu alandaki Opal, geniş bir vücut renkleri yelpazesinde ortaya çıkar. Opalın çoğu kahverengi, kırmızı veya turuncu bir vücut rengine sahiptir; Bununla birlikte, sarı, beyaz ve açık vücut renkleri de bulunur.

Shewa Eyaleti opal, riyolit , tüf ve ignimbrit gibi tabakalı magmatik kayaçlarda bulunur . Bu opalın çoğunun çınlama sorunları olsa da, kararlı malzeme mücevher ve mücevher pazarına girer. Bu opaller genellikle menşe yerlerinden sonra “Shewa opals” veya “Mezezo opals” olarak adlandırılır.

Etiyopya’nın bugüne kadarki en önemli opal keşfi, 2008 yılında ülkenin kuzeyindeki Wollo Eyaletindeki Wegel Tena kasabası yakınlarında yapıldı. Bu opal, berrak, beyaz, sarı, turuncu veya kahverenginin vücut renginden canlı renklerin yanıp sönmesini sağlayabilir. Kuzey Shewa opalinden daha kararlı. Bu materyal, ticarette “welo opal” olarak hızla tanındı, ancak “wollo” ve “wello” isimleri de görüldü.

Doğal Multicolor Opal Taşı

Doğal Multicolor Opal Taşı

Welo opalın çoğu, tek tabakalı volkanik kayaçlardan üretilmiştir. Ana damar, bir kil tabanının üzerinde bir metre kalınlığa kadar opalize bir riyolitik ignimbrittir. Opal, muhtemelen geçirimsiz kilin üstünde birikmiş silika taşıyan sular olarak oluşmuştur. Silika jeli, ignimbritin gözenek boşluklarında çökeldi ve daha sonra opal haline dönüştürüldü.

Dikiş, opal mayınları için kısa yatay tünellerin kazıldığı dik vadi duvarları boyunca mostra verir. Buradaki yeraltı madenciliği çok tehlikeli bir iştir, çünkü ignimbrite çoğu zaman kırılır, ufalanabilir ve zayıf bir şekilde arıtılır. Dikiş, çıkarılan vadi duvarları boyunca izlenebilir, ancak tam coğrafi boyutu bilinmemektedir, çünkü opal taşıyıcı tabaka, 350 metreye kadar tabakalı volkanik çökeller ile kaplıdır. Ancak, mevduat birkaç kilometre uzatabilir ve önemli bir mücevher kalitesi opal kaynağı haline gelebilir. [1]

Yine Wollo Eyaleti’nde, ancak Wegel Tena bölgesinin yaklaşık 100 kilometre kuzeyinde, 2013 yılında üçüncü bir depo bulundu. Bu depodaki opalin büyük kısmı siyah renkli bir siyah renge sahiptir. [3] Mineralleşmiş ignimbritin bir dikişinde oluşur. Dikiş, geniş bir tabakalı volkanik kayaç dizisidir. 60 santimetre kalınlığa kadardır ve geçirimsiz bir kilin üstünde durmaktadır. Bu tortu da zayıf bir şekilde tanımlanmıştır, ancak dikiş dik vadi duvarları boyunca izlenebilir. Şu andaki madencilik, dik yamaçlarda dikişin dikenine açılan yatay tünellerdir.

değerli ateş opal
Değerli ateş opal: Wollo Eyaletinden üretilen opallerin bazıları, renklerle birlikte turuncu, sarı veya kırmızımsı bir vücut rengine sahiptir. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi, bir ateş opalinin tanımını karşılar ve renk oyunu, değerli bir opalin tanımını karşılar. Bu kriterlerin her ikisiyle de bir araya geldiğinde, bu opaller “değerli ateş opalleri” olarak adlandırılabilir.

Welo “Değerli Yangın Opalleri”
Wollo Eyaletinden üretilen opallerin çoğu, renklerle birlikte turuncu, sarı veya kırmızımsı bir vücut rengine sahiptir. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi, bir ateş opalinin tanımını karşılar ve renk oyunu, değerli bir opalin tanımını karşılar. Her iki kriteri de bir araya getiren bu opaller “değerli ateş opalleri” olarak adlandırılabilir.

Ekteki resimde turuncu gövde rengi opal, bu “kıymetli ateş opallerinden” birinin bir örneğidir. Turuncu bir gövde rengine sahiptir ve ışıkta oynarsa, elektrik yeşili ve mor arasında yanıp sönen bir renk tonu vardır. Etiyopya opalinin güzel bir örneğidir.

Wollo Eyaleti’nden çıkan üretimde bu tür opal oldukça bol. Bu, burada gösterilen örnek gibi şeffaftır ve gözle görülür bir boncuk, kabaşon veya yönlü taş içinde derinin renginin oynatılmasını sağlar.

Opal Taşı Özellikleri

Opal Taşı Özellikleri

Etiyopya opal
Etiyopya opal: Shewa Province of Ethiopia’dan koyu renk renkli opal bir nodül. Elade53 tarafından kamuya açık alan görüntüsü.

Hydrophane Opalleri
Etiyopya’da, özellikle de Welo yataklarından çıkan opallerin çoğu, hidrofobik opaller. “Hidrophane”, suyu emme kabiliyetine sahip olan gözenekli bir opal için kullanılan bir isimdir. Renk veya saydamlıkta bir değişiklik genellikle su emilimine eşlik eder. Bu opaller tipik olarak gözeneklilikleri nedeniyle diğer opal tiplerinden daha düşük bir özgül ağırlığa sahiptir. Bu opallerin bazıları,% 15’e varan bir ağırlık artışı üretmek için yeterli suyu emebilir.

Etiyopya opallerinin hidrophane özelliği bazen dayanıklılık sorunlarına neden olmaktadır. Su emilimi çatlamaya neden olabilir. Bu nedenle, hidrophan opal sahipleri suya batırmaktan kaçınmalıdır. [2] Suyu anında emmezler. Opalın önemli miktarda suyu emmesi birkaç saat sürebilir. Hidropanal opal kurumaya bırakılırsa suyunu çeker ve susuzlaştırma birkaç gün içinde birkaç haftaya kadar gerçekleşebilir. Sudan arındırma işleminden sonra, opal, suyun emilmesinden önce olduğu gibi aynı görünüme ve özelliklere sahip olacaktır.

Bu opallerin hidrofobik özellikleri, kaba veya kesilmiş opalleri incelerken ve satın alırken önemli hususlardır. Kararlılıkları, görünüşleri ve ağırlıkları suya daldırılarak değiştirilebilir.Etiyopya Opallerinin Geleceği Nedir?
Gelecek Etiyopya opalleri için çok parlak. Mücevher ve mücevher pazarında çok daha görünür hale geliyorlar ve mücevher satın alma halkı bunların farkına varıyor. Bunların hepsi, onları teşvik etmek için milyonlarca dolar harcayan büyük bir madencilik şirketi veya mücevher markası olmaksızın gerçekleşti. Çeşitli şekillerde canlı renklerle şeffaf saydam ve saydam taban renklerinde oluşurlar. Avustralya’dan gelen benzer görünüşlü malzemeye kıyasla şu anda çok uygun fiyatlarla satıyorlar. Önemli miktarlarda Etiyopya opal üretiliyor ve ülke, dünya opal pazarına 100 yılı aşkın süredir egemen olan Avustralyalı opal için ilk önemli rakip olabilir.Opal, pembe turmalin ile birlikte Ekim ayı için bir mihenk taşıdır . Aynı zamanda evliliklerin 14. yılını kutlamak için verilen taştır . Opal isminin “kıymetli taş” anlamına gelen Sanskrit upala’dan ve daha sonra “renk değişimi görmek” anlamına gelen Yunan türevi “Opallios” dan türediği düşünülmektedir.
Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğrenin
Doğum günün:

Siyah Ateş Opal

Siyah Ateş Opal

Opal’in kötü şans getirdiğini ve kötü bir taş olduğunu duymuş olabilirsiniz. Aslında, bu tüm dünyada uzun zaman boyunca saçma bir inanç oldu. Ancak, bilindiği gibi, bu talihsiz itibarın ve efsanenin aslında bir adamın hatası olduğunu biliyoruz, Sir Walter Scott. Sör Walter Scott’un 1829 yılında yazdığı Geuerstein’ın en çok satan romanı Şeytan bir şeytan olmakla suçlanan Lady Hermione’nin hikayesiydi ve bir damla kutsal su damlasının kazara düştükten ve rengini tahrip ettikten kısa bir süre sonra ölüyor. Halk bunu, bu dahi yazarın bir opalın getirebileceği kötü şansın uyarısı olduğu anlamına geliyordu, bu yüzden güzel bir taş taşı almayı bıraktılar. Sir Walter Scott, neredeyse 50 yıldır Avrupa opal pazarını yok etmeyi başardı, gerçekten de hiçbir gerçek hak yok. Yayınlanan romanın aylar içinde, opal pazarı çöktü ve fiyatlar% 50 düştü.
Kendi Aile Keepsake Tasarla
Sevdiklerinizle ya da en sevdiğiniz renk kombinasyonlarıyla kendi eşsiz aile hatıralarınızı yaratmak için Opal’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Opal ile birleştir:
Neyse ki, yaklaşık 50 yıl sonra, 1877’de, Güney Galler, Avustralya’da inanılmaz bir kara opal bulundu ve opal pazar nihayet yeniden canlandırıldı. Bu kara opal dünyayı fırtına ile aldı. Avustralya’daki bu opallerin keşfi, Avrupa üretiminin azalmasına yol açtı. Avustralya aslında, hala siyah ve beyaz opalin asıl kaynağıdır. Pek çoğu, opalin şanssızlığı efsanesinin, herhangi bir tür kanıt veya olay tarafından garanti edilmediğini ya da siyah opalin keşfinin, bu olumsuz kavramları 100 yıl önce yok ettiğini fark etmez.
opal-kötü şans-tarih-powers.jpg
Eminim opallerin şans getirdiği bir yerde duymuşsunuzdur. Şimdi bunun doğru olmadığını biliyoruz, ama bu batıl inancın neden ortaya çıktığına bir bakalım. Batıl inanç çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Aslında, opaller yazılı tarihlerinin çoğu boyunca çok iyi şanslar olarak kabul edildi, ancak daha önceki günlerde, kuyumcular taşların düzgün bir şekilde nasıl işleneceğini ve işlediğini anlamadıklarında, taşlar kesilirken, cilalanırken ya da kesilirken kırılır ve kırılırdı monte. Doğal olarak, bu kötü şans olarak kabul edildi.
opal-mitler-taş-jewelry.png
Ayrıca, Sör Walter Scott’un Geierstein’ın annesi Anne, ana karakteri Lady Hermione, saçlarında büyülü bir opal giydi. Kızgın olduğunda ateşli kırmızı yanıp söner ve mutlu olduğunda ışıl ışıl parıldardı. Gemiye birkaç damla kutsal su serpildiği bir zaman, ateşini ve ışıltısını kaybetti. Aynı zamanda Lady Hermione hastalandı ve odasına taşındı ve yatağa yerleştirildi. Ertesi gün, onun tüm bulduğu ve onun yatağında bir kül yığını vardı. Bu hikayeden dolayı, opals kötü şans için geniş bir ün kazandı.
opal-umut-mit-taş-jewelry.jpg
Fransa’nın Napolyon III karısı olan İmparatoriçe Eugenie, diğerlerinin yaptığı gibi, taşlarını da takmayı reddetti, bazıları çok iyi okunmadı ve bazıları çok okunmadı. Diğer yandan Kraliçe Victoria batıl inançlara güldü ve kızları evlendikçe düğün hediyeleri için opal verdi. Kızların hepsi iyi geçti. Asya’da, opal bir umut sembolü olarak görülüyor.
opal-tarih-taş-jewelry.jpg
Opallerin çok uzun bir geçmişi var ve taşla ilgili birçok efsane var. Ortaçağ dönemlerinde , bütün sarışın hanımlar, opalden yapılmış bir kolyeyi istemişlerdi; zira bu, saçlarının solmasını veya karalanmasını önlemek için mutlak bir garanti olarak görülüyordu. Opal’ın, dilediği zaman bir insanı görünmez kıldığı düşünülüyordu ve bu nedenle, Patronus forumu (hırsızlar patronu) olarak adlandırılıyordu.
opal-göz taş-powers.jpg
Eskiler arasında, opal bir sadakat ve güvence sembolü idi ve daha sonraki tarihte dini duygusal dua ile ilişkilendirildi. Göz hastalıkları için güçlü bir terapötik değere sahip olduğu düşünülmüş ve bir tılsım olarak giyildiğinde, giyenin hastalığa karşı bağışıklık kazandıracağı gibi, göz ve aklın güçlerini de arttırır. Dahası, birçok kişi kırmızı ve yeşilin renklerinin görüldüğü ölçüde, kullanıcının bu taşların terapötik güçlerinden de yararlanacağına inandı: kanamayı durdurma gücü Ruby ya da hastalıkların tedavisi için güç Zümrüt

Opal Taşı Fiyatı

Opal Taşı Fiyatı

Opal’ın Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Yüzlerce folklora dayanır, bunların çoğu, sevdiklerinizin doğum lekelerini ya da modern tıbbın yaşından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonunu canlandırır. Bu gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye almak için lütfen kalifiye bir doktora başvurunuz.
opal-irfan pozitiflik-taş-facts.jpg
Opal, özellikleri, ister iyi ister kötü olsun, özellikleri güçlendirir ve dönüşüm için yüzeye karakter kazandırır. Öz değer, güven ve öz saygıyı geliştirir ve tam potansiyelinizi anlamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda hafiflik ve kendiliğindenlik getirir. Taşın, özgünlüğü ve dinamik yaratıcılığı teşvik etmeye yardım ettiği, sanatla ilgisini teşvik ettiği ve kişinin gerçek benliğine erişmede yardımcı olduğu söylenir. Taş emici ve yansıtıcı olduğu için, düşünceleri ve hisleri toplamanıza, büyütmenize ve kaynağına geri döndürmenize yardımcı olur. Bu karmik bir taştır – olumlu duyguları ortaya çıkarmaya teşvik eder ve ortaya koyduğunuz şeylerin size geri döndüğünü öğretir. Opal aynı zamanda adalet ve uyumun bir temsilcisi ve tehlikeli yerlerde koruyucu bir taştır.
opal-sadakat-gerçekler-gemstone.png
Opal her zaman sevgi ve tutkuyla, arzu ve erotizmle ilişkilendirilmiştir. Duygusal durumları yoğunlaştıran ve engelleri serbest bırakan baştan çıkarıcı bir taştır. Ayrıca duygusal bir dengeleyici olarak da hareket edebilir. Bir opal giymenin sadakat ve sadakati getirdiği söylenir.
opal-bağışıklık sistemi-taş-facts.jpg
Opallerin, enfeksiyonları ve ateş edenleri tedavi etmek gibi birçok fiziki alanda da son derece yararlı olduğu söylenmiştir. Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olduğu da söyleniyor. Ayrıca, kan ve böbrekleri saflaştırır, insülini düzenler, doğum kolaylaştırır ve PMS’yi hafifletir. Özellikle iksir gibi gözlere de faydalıdır. Genel olarak, taş kötü sağlığı önlemek için en yararlı olduğu söyleniyor. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun enfeksiyona karşı dirençli olmasına yardımcı olur.
mukavemet-opal-gerçekler-gemstones.jpg
Opal ayrıca kimyasal bağımlılıklardan muzdarip olanlara yardım ettiği bilinmektedir. Taş, kullanıcının gücüne ve yaşamları üzerinde kontrolü geri alma yeteneğine sahiptir.
Opal’ın Fiziksel Özellikleri ve Bilim

Opal Taşı Satış

Opal Taşı Satış

Webster, opali “… bir mineral… olarak tanımlar. Bu, hidratlı amorf silikanın daha yumuşak ve daha az yoğun olmasıdır. kuvars ve tipik olarak renklerin belirgin ve sıklıkla işaretlenmiş yanardöner oyunu. ”Opal, çok renkli bir şekilde yanıp sönen ışıklarıyla herkesin bunu tanımlayabileceği kadar belirgin bir taştır. Bir opal içindeki parlak ve canlı renkler, sonbaharın renklerine benzemektedir, bu nedenle Ekim ayı için uygun bir burçtur . Opal, birbirine karışmış çok parlak minyatür gökkuşağı yanardöner efektler dizisi gösterdiği için değerli taşlar arasında eşsizdir. Bu renkler Roma takılarında çok değerliydi.
Mavi-opalleri-taş-facts.jpg
Renginin oyunu, birçok mücevherden farklı olan opal oluşum sürecinden gelir. Renk, ışığın saçılmasının dakikadan, tekdüze boyutta ve çokça opak olan silika kürelerden meydana gelen yansımalarından kaynaklanır. Boyut ve desen bakımından farklılık gösteren bu kürelerin düzenlenmesi, farklı renklerden sorumludur. Daha parlak renk veya ateş, daha değerli mücevher. En tanıdık opaller neredeyse opak beyaz veya daha saydam beyazdır, bazıları siyah veya kırmızımsı bir arka plana sahiptir. Tüm opaller ateş renginde büyük ölçüde değişiklik gösterir. Bazıları sadece kırmızı ve turuncu yanar, bazıları da yeşil, bazıları da sarı ve mavi ışıklıdır. Siyah opallerin hepsi bu renklerin yanı sıra mor da olabilir. Opaller, çeşitli kombinasyonlarda her rengin hemen hemen her tonunu gösterir. Kırmızı bolluğu olan opaller genellikle en pahalı olanlardır. Mavi ve yeşil renkli olanlar aynı derecede güzel, ancak daha az nadirdir, bu nedenle fiyatları biraz daha azdır. En nadir opallerden biri, dama tahtası benzeyen renk desenleri gösteren Harlequin opal olarak adlandırılır.
opal-su-gerçekler-taş-jewelry.jpg
Opal, sertlik ölçeğinde 5,5 ila 6,5 derece olan hassas ve yumuşak bir taştır. Genellikle sütlü ve yarı saydamdır. Opal% 5-20 oranında su içeren sertleştirilmiş bir silika jeldir. Bazı opaller, çıkarıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde kurumasına izin verilirse çatlayabilir. Opaller biraz gözenekli olabilir, bu durumda sudan başka sıvılara dalmak tehlikelidir. Opal şekilsizdir, yani kristal yapıda değildir. Diğer tek büyük amorf taş ise Amber Kaliteli opaller şeffaf değil, sütlüdür.
opals.jpg
Taklit opalleri, bir renk oyunu veren insan yapımı bir cam olan Slocum taşı kullanılarak yapılmıştır. Opal ve renkli plastik çipler de çukurlu kaya kristaline konur ve Gilson Laboratories’in bir taklit opusu silika küreler kullanır.
opal kökenli rock-taş-history.jpg
Silis sıvılaştırıldığında ve etraftaki kayada çatlaklara yıkandığında opal oluşur, daha sonra sertleştirilmiş bir jele katılaşır. Diğer birçok değerli taştan farklı olarak, opal bu

Etopya Opal Taşı

Etopya Opal Taşı

nedenle bir kristal değil, amorf bir katıdır. Opal fosilleşmiş kabuk, ağaç ve kemikte bulunur. Meksika’da ve Slovakya’da olduğu gibi volkanik kayaçlardaki gaz boşluklarındaki bazı değerli opal formlar, fakat çoğu Avustralya tortusu tortul kayalarda meydana gelir. Taşlar binlerce yıldır sürmediği için, pek çok antik arkeolojik kazıda iyi bir nedenden dolayı bulunmaz. Yıllar boyunca kuruyan ve kırılgan hale gelip sertliklerini kaybetmelerine neden olan% 5-20 oranında su içerirler. Opallerde ateş ya da renk, içindeki çatlaklarla yapılır, böylece çatlaklar çıplak gözle görülmese de güzelliği de zayıflıklarından biridir. Çatlaklar büyüteç lensi olmadan görülebilirse, ince bir opal olarak kabul edilmez.
avustralya-opal-kalkış-map.jpg
En değerli seçenekler, 1870’lerde keşfinden bu yana ana opal üretici olan Avustralya’daki Queensland ve Yeni Güney Galler’den geliyor. Günümüzde opaller çoğunlukla Avustralya, Meksika , ABD, Güney Amerika, İngiltere, Kanada , Brezilya , Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da bulunuyor.
Opal Mücevherinizin Bakımı
Opal bakım-of-taş-jewelry.jpg
Opal’nize iyi bakarsanız, opaliniz uzun sürecektir. Herhangi bir çizik veya darbeyi önlemek için opalinize biraz dikkat etmelisiniz. Taşlar asla yağda veya diğer kimyasal maddelerde tutulmamalıdır. Bu onların ateşinin bir kısmını veya tamamını kaybetmelerine neden olabilir. Opallerin bir miktar su içerdiğinden (% 20 kadar su), çok sayıda tonozda kullanılan nem gidericilerden dolayı uzun süre banka veya tonozda saklanmamalıdırlar. Eğer opaller çok kuruysa, çatlama eğilimi gösterirler. Bu olay “Crazing” olarak adlandırılır ve taş değerini ortadan kaldırır. Opalinizi potansiyel olarak kuruyan herhangi bir şeyin yakınında bırakmaktan kaçınmalısınız. Opal’inizi kurumasını önlemek için, zaman zaman suya batırılması birkaç saat sürebilir.Opal, insan ruhunun ateşidir.

Onun dans eden auroları, kendi içimizdeki kıvılcımın uzun zamandan beri içtiği ve soğuduğundan beri bile, tutkularımızı ve hayallerimizi yakmaya yardım ediyor.

Dünya Elemanı , Opal’i dünyevi, insani deneyimlere enerjisel olarak bağlasa da, gökkuşağı renkli parıltıları, The Veil’in ötesindeki dünyaya gitme biletimizdir.

Sence bir grup Woo Woo wampumu mu?

Meditasyon yaparken bir Yangın veya Boulder Opal tutmayı deneyin. Opal üzerinde ışık parlasın, böylece renkleri serbest bırakılır. Kendinizi Theta eyaletine derin bir şekilde batırın…

Ateş Opal Multicolor

Ateş Opal Multicolor

Sen oradayken kiminle tanıştın? Akaştanlardan ne gibi bilgiler aldın? Tutkuları neyin yeniden canlandırır?

Opal olarak kutsanmış ve güçlü olan, tarihinin ödüllendirdiği yağmurlar kadar renkli…

Yüzyıllar boyunca insanlar (Evet, en çok sevdiğimiz kelimelerden biri!) Opal’i “kötü şans” olarak değerlendirdi.

Bunun en azının sebebi Sir Walter Scott’ın Lady Hermione’nin yazdığı ve kutsal suya sahip olan Opal’ın kötü bir kaderle karşı karşıya kalmasıdır.

Bu batıl inancın asıl nedeni daha bilimsel bir şeydir. Opaller çok yumuşak ve şekillendirme sürecinde kolayca kırılır. Yeterli kıymetli taşları kırın ve çok fazla bakmayacaksınız.

Kuyumcular bu mücevherleri kesin olarak nasıl kestiğini ve parlatılacağını bildiklerinde, Opal rahat bir nefes alabilir ve önyargı olmaksızın iyileştirici ve metafizik taşların ailesine hoş gelebilirdi.

Elbette herkes Opal’ı çevreleyen negatif folkloru vermedi. Kraliçe Victoria, düğün kızlarına Opals ile kızlarını hediye etti – zarar gelmedi.

Asya kültürü, Opal’ı yıldırım çocuğu ve umutlu bir amblem olarak görüyor. Ve gerçekten, bu mistik mücevherlerin içinde dönen kıvılcımlara bakabilir ve kendilerini büyülenmiş bulmazlar. Sürekli değişen renkler, Opal’ın taşıyıcısının tespit edilemez hale gelebileceğine ve hırsızlara yardımcı olabileceğine dair bir inanca yol açmıştır (olasılıkla daha çok opalleri çalmaktaydı, onları büyü amaçlarına sokmamaktaydı). Ancak, ruhsal olarak konuşan kişi, bu sembolizmi, aşırı pozlanmış hissettiğiniz zamanlara uygulayabilir.

Opalların gökkuşağı tonlarının Aura’nızda oynamasına izin verin ve hastalanmanızı isteyenlerin vizyonunu bulanıklaştırın.

SİYAH OPAL TAŞI

SİYAH OPAL TAŞI

Ortaçağ, Opal’ı güzellik arttırıcı olarak kullandı. Giyen kadınlar saçlarını grileşmekten ya da düşmekten koruyordu. İlginçtir ki “asla solmaz” kalitesi de ilişkilere aittir.

Opal, sadakat ve sadakatin yanı sıra uzun sağlıklı bir yaşamı temsil eder. Bu özel sembolizm, Hindistan’daki bir efsaneye bağlı olarak, Gökkuşağı Tanrıçası’nın, diğer Tanrıların onun iyiliklerini arzulamasını önlemek için bir Opal’e dönüştüğü şekliyle başlamış olabilir.

Oradaki gizli hippiler için, Opal orijinal “ruh taşı” idi. Renkler, duygularınıza bağlı olarak değişir. Öyleyse bir göz at. “Mavi Evren” inizde mi yoksa “pembe renkte” mi?

Rüya gibi görünen bir taş olan Opal’ın enerjisi çoğu kez manevi vizyonlarla derinden bağlantılıdır. Bununla birlikte, bu kristale sahip olan kalıcı “fantezi kavgaları” olanlara karşı, çok fazla zihinsel hırsızlığı teşvik edebileceklerine karşı uyarılar vardır. Psişik ve fütürist için, mükemmel bir potansiyel taşlama taşı yapar, iç ışıklar bilgisayar veya TV ekranı kadar görüntü oluşturmaya yardımcı olur.

Opal aynı zamanda cömert, asil enerji taşır. Bu bir hayırseverlik taştır. Bencil ruhlara sahip olanlar, Opal’ın etrafındaki varlıklarının tam anlamıyla kaşıntılı olduğunu düşünürler. Böyle bireyler için düzenli olarak bir tanesine sahip olmak bile kabuslar yaratabilir.