OTANT�K TA�

DOĞAL SİTRİN KAYA A+++ KALİTE

DOĞAL KAYALAR
Sitrin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 500 GR
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL SİTRİN KAYA MASA ÜSTÜ
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL

Sitrin, günümüzde mevcut olan en popüler değerli taşlardan biridir. Çok büyük kuvars değerli taşlar ailesine aittir.Mor Ametist’in sarı kuzeni veya daha düzgün bir şekilde kız kardeşidir, çünkü çok yakından ilişkilidirler. Kuvars ailesinin bu iki üyesi arasındaki tek fark demir safsızlıklarının oksitlenme oranıdır.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Sitrin kuvarsdır. Kuvars, yer kabuğunda en yaygın ikinci mineraldir. Her türlü kayaçta oluşan silikon ve oksijenden oluşur. Yaygın kuvarslar arasında ametist, mavi kuvars, kaktüs kuvars, kalsedon, gül kuvars ve dumanlı kuvars bulunur. Sıvılar kaya çatlakları içinde soğur ve kristaller oluşturmaya başlar ve bazı mineraller bir arada tutulduğunda renkli kristaller oluşturabilirler.

Hafif samandan sonbahar güneş ışığı olarak tanımlanan dünyevi kahverengi renklere
Sitrin, kimsenin gününü aydınlatmak için değerli bir taştır

Sitrin temelde sarı bir kuvarsdır, ancak renk hafif bir lemon sarısından sarı bir kahverengi renge kadar değişir ve aralarında çok güzel portakallar bulunur. Renk ne kadar doygun olursa, o kadar iyi ve eşit bir ton, daha değerli bir taş yapar.

Genel olarak en değerli renk sitrin, Uruguay’ın bazı harika renkli sitrin üretmesine rağmen, çoğunlukla Brezilya’da bulunan derin doymuş kırmızımsı turuncu renktir. Altın portakal ila neredeyse kırmızımsı kahverengi Madeira Citrine, sitrinde en çok aranan renge iyi bir örnektir. Bir başka koyu kırmızı-turuncu sitrin, belirli bir madende mayınlı ısıl işlem görmüş sitrin kuvars, Brezilya’daki Linha Estefania Madeni için bir ticari isim olan Fire Citrine’dir.

Sorunları hafifçe karıştırmak için, doğal sitrin, tedavi edilen sitrinden daha değerlidir, ancak bu koyu kırmızımsı turuncu tonlarda doğal sitrin sıklıkla bulunmaz, bu nedenle zaman zaman ince netlikte ve iyi kesilmiş doğal açık sarı bir sitrin daha da yüksek bir fiyat sağlar.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE A+++ RRENK DOYUMU DOĞAL BRAZİLYA SİTRİN TAŞI KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR ; MASA ÜSTÜ KULLANIMA UYGUNDUR SEVDİKLERİNİZ İÇİN FARKLI DEĞİŞİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;

AĞIRLIK 500 GR EBAT : 7 CM X 6,5 CM X 5 CM

Sitrin Çeşitleri
Sitrin bir tür kuvarsdır ve ona bağlı çeşitli isimler genellikle rengine bağlıdır. Daha popüler çeşitlerden bazıları aşağıdaki gibidir

Doğal Sitrin Taşı

Doğal Sitrin Taşı

Sarı Sitrin – Bazen Limon Sitrin olarak adlandırılan limonlu sarı renk
Altın Sitrin – Altın Sarı Sitrin
Madeira Citrine – Altın Portakal ila Kırmızımsı Kahverengi Sitrin
Fire Citrine – Deep Orange Citrine’in ticari adı
Palmeria Citrine – Parlak Turuncu Sitrin
Not: Limon Kuvars sitrin değildir! Gerçek Limon Kuvars, hoş limon rengini oluşturmak için ışınlanmış düz kuvarsdır.

Sitrin Berraklığı
Neredeyse tüm değerli taşlarda taş ne kadar temiz olursa değer de o kadar yüksek olur. Sitrin oldukça yaygın bir kuvarsdır, bu nedenle netlikten ödün vermeye gerek yoktur, tüm sitrin değerli taşlar göz temizliğinde olmalıdır, bu da görünür lekeler veya çatlaklar değildir. Sitrinler çok açık bir değerli taş olma eğiliminde olduğundan, rengin düzgünlüğü göz önünde bulundurulması gereken bir faktör haline gelir. Bir ametrin olmadığı sürece, bu olağandışı taşla ilgili bilgiler web sitemizde yer alıyorsa, sitrininizin rengi kristaller boyunca herhangi bir imar veya varyasyon olmadan tutarlı olmalıdır.

Sitrin Kesimi ve Ağırlığı
Mohs ölçeğindeki 7 sertliği ile sitrin hemen hemen her şekle kesilebilir. Büyük boyutlarda olması ve nispeten ucuz olması, sitrinin çok ilginç ve göz alıcı süslü kesimlere kesilmesine neden oldu.
Gem sertliği (Mohs ölçeği) ile ilgili ayrıntılı makalemize bakın

Sitrin neyi sembolize eder?
Sitrin kristalleri genellikle sarı, turuncu ve kırmızımsı kahverengidir ve dünyadaki en popüler kuvarslardan biridir.

Sitrin kristalleri, adını sadece limon anlamına gelen Latin ‘narenciye’ ve Fransız ‘citron’ dan alır.

Renginin gösterebileceği gibi, sitrin güneşin gücünü taşır, yaşam ve enerji, sıcaklık ve zevk verir. İnsanlar daha yoğun ve daha yoğun şehir yaşamlarına öncülük etmeye devam ettikçe, güneş eksikliğinin (ve onunla birlikte gelen D Vitamini eksikliğinin) dünya çapında bir sorun olduğu iyi bilinen bir gerçektir. Sitrin, güneşte bir gün geçirmiş gibi canlılığınızı ve ruhlarınızı artırabilir.

Citrine, iş ve kârı artırma gücüne sahip olduğu için sadece tüccar taşı olarak adlandırıldı, sadece servet elde etmek için değil, aynı zamanda onu elde tutmaya da yardımcı oldu!

Daha fazla iş getirmek için kadar veya güvenli bir taş veya kristal pop. Borsa yatırımcıları sitrinin finansal spekülasyonlara ve riskli işletmelere yardımcı olabileceğini belirtmek isteyebilirler.

Profesyoneller için sitrin oldukça nimet olabilir. Satış, bankacılık, eğlence ve eğlence endüstrileri ve tıp mesleklerinde çalışanlar için müşterilerle iletişimin geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin Taşı Özellikleri

Evde, sitrin aile ilişkilerine yardımcı olur, sevgi ve mutluluğu çeker ve düşmanlığı ve kıskançlığı saptırır. Kırık bir kalbin veya ilişkinin acısından ilerlemenizi sağlayan affetme ve pozitifliğin taşıdır. Evde bulunan büyük bir sitrin kristali odayı fiziksel ve ruhsal olarak aydınlatacaktır.

Sitrin sevgiyi çeker ve sizi yeni ilişkilere açık olmaya teşvik eder. Uzun süreli ve duygusal olarak tatmin edici bir romantizme yol açabilecek sorumluluk ve bağlılığı teşvik eder.

Bu değerli taşın parlak ve ilham verici enerjisine sürekli erişim için takı, bileklik veya yüzük gibi bir miktar giymek iyidir, ancak bir kolye özellikle solar pleksusun, sitrin çakranın hemen üstünde bulunduğu için etkilidir.

Hangi çakra sitrin için iyidir?
Çakra meditasyonu
Çakralar vücudunuzdaki Qi veya Prana olarak da adlandırılan enerji merkezleridir. Vücutta her biri belirli bir fiziksel, duygusal veya zihinsel durumu etkileyen yedi Çakra vardır.

Yedi çakra şunlardır: Taç, Üçüncü Göz, Boğaz, Kalp, Solar Pleksus, Kutsal ve Kök. Çakra kelimesi bir Sanskritçe kelime anlamı çarkıdır.

Çok fazla ayrıntıya girmeden Taç Çakra, ilahi olana veya manevi rehberinize olan bağlantınızdır ve başınızın üstünde bulunur. Üçüncü Göz Çakrası sizin sezginiz veya isteklerinizdir ve gözleriniz arasında alnınızdadır. Daha sonra, iletişim yeteneğimizle ilgilenen ve bunun nerede olduğunu bilmeden ödüller veren Boğaz Çakrası geliyor. Dördüncü Çakra, Kalp Çakra’dır, sevgi ve mutluluk konularında hayal edebileceğiniz gibi, bu göğsünüzün merkezinde kalbinizin üzerinde bulunur. Solar Pleksus Çakrası üst karın bölgesine yerleştirilir ve güven ve kendini kontrol etme ile ilişkilidir. Cinsellik ve zevkle ilgili olan Kutsal Çakra göbek deliğinin veya göbeğin hemen altındadır ve son olarak Kök Çakra kariyer, para ve bağlanma ile ilgilenir ve omurgamızın tabanında bulunur.

Bazen hayatta Çakralarımız dengesizleşir veya tıkanır ve yeniden hizalanması veya temizlenmesi gerekir. Bunu yapmanın bir yolu Çakra şifa taşlarının kullanılmasıdır. Bu taşlar veya kristaller, bireysel çakralara karşılık gelecek şekilde renklendirilir, Kök Çakra için kırmızı, Kutsal için turuncu, Solar Pleksus için sarı, Kalp için yeşil, Boğaz için mavi, Üçüncü Göz için Indigo ve Taç Çakra için mor .

Sitrin Faydaları

Sitrin Faydaları

Sitrin neredeyse mükemmel sarı kristaldir, bu nedenle uzun zamandır vücudunuzdaki güç merkezi olan Solar Pleksus Çakra ile ilişkilendirilmiştir. Sitrin iradenizi, yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü güçlendirecek, refah ve başarı çekecek ve sizi olumsuzluklardan koruyacaktır.

Ne yapalım?

Solar Pleksus Çakranızı güçlendirmek için, üst karnınıza bir sitrin değerli taş yerleştirin, rahat bir atmosferde uzanın, sitrininizin rengini görselleştirin ve dinginliği içinize çekin. Seansın sonunda sitrini deniz tuzu ve su solüsyonunda temizleyebilir ve güneş ışığı veya ay ışığında kurumalarına izin verebilirsiniz.

Sitrinin Sağlık Faydaları
Solar Pleksus Çakra ile bağlantısıyla Citrine, merkezi bölgenize en çok fayda sağlar. İdrar yolu ve böbrekler ile merkezinizdeki tüm bezlere, pankreas, dalak, adrenal, yumurtalık ve testislere sitrin ve belinizden de etkilenir. Tabii ki mide ve sindirim sistemi oradadır, bu nedenle sitrin, kabızlık da dahil olmak üzere sorunu hafifletebilir.

Sitrin, masaj terapisinde kullanım için uçucu yağlarla eşleştirilebilir. Bir sitrin taşı masaj yağlarını harekete geçirir ve enerjisi vücutta dolaşımı hızlandırır ve cildin durumunu iyileştirir. Sitrin, yağın cilde daha iyi nüfuz etmesine izin verecektir, bu da selülitin giderilmesine ve kas kasılmalarının gevşemesine yardımcı olur. Sitrin takviyeli yağ içeren bir masaj, uyku bozuklukları olan kişiler için de yararlı olacaktır ve uyku apnesini hafifletecektir.
Sitrin değerli taşlar her zaman değerlidir ve toprak tonları için mevcut moda ve canlı güneşli tonlar her zamankinden daha popülerdir. Buna rağmen, Citrine özellikle pahalı bir mücevher değil ve en güzel örnekler ve büyük berrak kristaller bile çok uygun.

Sitrinin değerini belirlemede en önemli faktör, rengi, tutarlı sarı doygunluğuna sahip portakal, kırmızı ve kahverengilere kadar güçlü sarılar, en yüksek fiyatlara yol açar. Tabii ki renk ile netlik, kesim ve karat boyutu gelir ve hepsi bir sitrin değerli taşın değerine katkıda bulunur.

Sitrinin en değerli rengi, genellikle Madeira veya Fire Citrine olarak adlandırılan koyu kırmızı-turuncu tonlarıdır.

Doğal işlenmemiş sitrin çok değerli olmasına rağmen daha açık renkler genellikle daha düşük bir fiyata sahiptir, bu nedenle tedavi edilen daha koyu tonlara kıyasla bazı iyi fiyatlara komuta edebilir.

Madeira sitrin doğal mı?
En değerli ve aranan sitrin, süperstar uluslararası futbolcu Christiano Ronaldo’nun doğduğu Atlantik adası değil, zengin renkli şarabın adını taşıyan Madeira Citrine’dir! Bazı insanlar bu koyu rengi elde etmek için sitrini ısıl işlemden geçirir ve Madeira olarak adlandırır; ancak gerçek Madeira genellikle Brezilya’dan gelir ve doğal durumunda normal sitrinden daha derin bir altın-turuncu renktedir.

Sitrin Ametist’ten daha mı pahalı?
Sitrin ve Ametist, tüm niyet ve amaçlara aynıdır, tek fark sarı ve diğeri mordur (çeşitli çeşitlerle). Bu da benzer fiyatlara yansıyor. Doğal sitrin daha nadirdir, ancak düşük kaliteli ametist sarı sitrin üretmek için ısıl işlemden geçirilebilir, bu nedenle tüm karışım ve karışıklıklarda fiyatlar hemen hemen aynıdır. Her ikisinin fiyatı, ilgili derin renklendirme, netlik ve bireysel kuvarsın ne kadar iyi kesildiğine bağlıdır.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Sitrin keşfi
Sitrin, genellikle sarı kuvars olarak adlandırılmasına rağmen yüzyıllar boyunca mücevher veya dekorasyon olarak kullanılmıştır, antik Yunanlılar ve Romalılar tarafından kesinlikle belirtilmektedir. 1556’da modern mineralojinin babası Georg Bauer tarafından Citrine olarak adlandırıldı. Latince ‘narenciye’ ve Fransızca ‘citron’ kelimesinden limon veya limon rengi anlamına gelen ismi seçti.

 

Sitrin hangi mücevherler için uygundur?
Sitrin TakıSitrin Takı Tasarımları GemSelect
Dayanıklılığı nedeniyle, sitrin değerli taşların Mohs ölçeği sertliği 7’dir, her türlü günlük aşınma takıları için ideal bir taştır. Ek olarak, büyük kuvars kristallerinin mevcudiyeti, bir sitrinin, değerli taşların şekillendirilmesinin çok fazla israfa yol açtığı içbükey kesimler de dahil olmak üzere süslü kesimler için mükemmel olmasını sağlar. Sitrin, özellikle rengini ve dağılımını gösteren klasik kesimlerin herhangi birine de kesilebilir.

Günlük aşınma zorluklarına dayanacak kadar güçlü olmalarına rağmen, keskin darbelerden kaçınmak için dikkatli olunmalıdır. Kristaller, cevheri kırabilen, çipleyebilecek veya çizebilecek sert malzemelerle veya sitrin tarafından çizilebilecek daha yumuşak taşlarla temastan kaçınmak için dikkatle saklanmalıdır.

Citrine, açık saman renklerinden dünyevi kahverengilere ve hepsi çok uygun fiyatlarla çarpıcı bir sarı ton yelpazesine sahiptir. Ayrıca birçok şekil ve boyutta gelirler, bu yüzden takıya ne kadar takılabileceğinin tek sınırı hayal gücünüzdür.

Bir metale bir sitrin mücevher ayarlıyorsanız, metal seçimi bir zevk meselesine inecektir, ancak güzel bir sitrin kuvarsının sarı rengi beyaz altın veya gümüş ile çok iyi gider.

Sitrin bir doğum taşı mı?
Evet, sitrin Kasım ayının doğum taşıdır. Zenginlik ve sıcaklığı teşvik ederken sakinleştirici nitelikler sağlar. Citrine ayrıca Terazi için Zodyak taşı ve 13. evlilik yıldönümünü kutlamak için değerli taştır. Sitrin takıları pozitif enerji yayar ve sakinlik, refah ve sıcaklık getirir. Yani, siz veya sevdikleriniz Kasım ayında veya Terazi burcunda doğmuş olsaydınız, bu taş ideal bir hediye olurdu.

Sitrin nasıl oluşur?
Sitrin, dünyadaki en yaygın iki malzemeden, silikon ve oksijenden oluşan kuvarsdır. Sitrin, kız kardeşi kuvars gibi ametist, tüm dünyada jeode bulunur. Geode nedir? Bir jeot, volkanik kaya veya lav içinde sıkışan kabarcıklardan oluşur. Dış kaya sertleşir, genellikle dairesel veya oval bir şekilde içi boş bir alan bırakır. Bu oyuk milyonlarca yıl boyunca, bugün sevdiğimiz kuvarslara yavaşça kristalleşen silikon dioksit bakımından zengin sıvılar (ve sitrin durumunda, demir elementleri) ile doldurulur. Bu jeotlar, birkaç santimetre çapında, iki veya üç kişinin içeriye tırmanması için yeterince büyük bir alana kadar değişebilir!

Sitrin – Gemolojik Özellikler
Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Piramitli altıgen (trigonal) altıgen prizmalar
Renk: Açık sarı ila koyu sarı, altın-kahverengi, turuncu
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1.544 – 1.553
Yoğunluk: 2.65
dilinim: Yok
Şeffaflık: Şeffaf
Çift Kırılma veya Çift Kırılma: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Yok

DOĞAL SİTRİN KAYA A+++ KALİTE

DOĞAL KAYALAR
Sitrin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 500 GR
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL SİTRİN KAYA MASA ÜSTÜ
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Sitrin, günümüzde mevcut olan en popüler değerli taşlardan biridir. Çok büyük kuvars değerli taşlar ailesine aittir.Mor Ametist’in sarı kuzeni veya daha düzgün bir şekilde kız kardeşidir, çünkü çok yakından ilişkilidirler. Kuvars ailesinin bu iki üyesi arasındaki tek fark demir safsızlıklarının oksitlenme oranıdır.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Sitrin kuvarsdır. Kuvars, yer kabuğunda en yaygın ikinci mineraldir. Her türlü kayaçta oluşan silikon ve oksijenden oluşur. Yaygın kuvarslar arasında ametist, mavi kuvars, kaktüs kuvars, kalsedon, gül kuvars ve dumanlı kuvars bulunur. Sıvılar kaya çatlakları içinde soğur ve kristaller oluşturmaya başlar ve bazı mineraller bir arada tutulduğunda renkli kristaller oluşturabilirler.

Hafif samandan sonbahar güneş ışığı olarak tanımlanan dünyevi kahverengi renklere
Sitrin, kimsenin gününü aydınlatmak için değerli bir taştır

Sitrin temelde sarı bir kuvarsdır, ancak renk hafif bir lemon sarısından sarı bir kahverengi renge kadar değişir ve aralarında çok güzel portakallar bulunur. Renk ne kadar doygun olursa, o kadar iyi ve eşit bir ton, daha değerli bir taş yapar.

Genel olarak en değerli renk sitrin, Uruguay’ın bazı harika renkli sitrin üretmesine rağmen, çoğunlukla Brezilya’da bulunan derin doymuş kırmızımsı turuncu renktir. Altın portakal ila neredeyse kırmızımsı kahverengi Madeira Citrine, sitrinde en çok aranan renge iyi bir örnektir. Bir başka koyu kırmızı-turuncu sitrin, belirli bir madende mayınlı ısıl işlem görmüş sitrin kuvars, Brezilya’daki Linha Estefania Madeni için bir ticari isim olan Fire Citrine’dir.

Sorunları hafifçe karıştırmak için, doğal sitrin, tedavi edilen sitrinden daha değerlidir, ancak bu koyu kırmızımsı turuncu tonlarda doğal sitrin sıklıkla bulunmaz, bu nedenle zaman zaman ince netlikte ve iyi kesilmiş doğal açık sarı bir sitrin daha da yüksek bir fiyat sağlar.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE A+++ RRENK DOYUMU DOĞAL BRAZİLYA SİTRİN TAŞI KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR ; MASA ÜSTÜ KULLANIMA UYGUNDUR SEVDİKLERİNİZ İÇİN FARKLI DEĞİŞİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;

AĞIRLIK 500 GR EBAT : 7 CM X 6,5 CM X 5 CM

Sitrin Çeşitleri
Sitrin bir tür kuvarsdır ve ona bağlı çeşitli isimler genellikle rengine bağlıdır. Daha popüler çeşitlerden bazıları aşağıdaki gibidir

Doğal Sitrin Taşı

Doğal Sitrin Taşı

Sarı Sitrin – Bazen Limon Sitrin olarak adlandırılan limonlu sarı renk
Altın Sitrin – Altın Sarı Sitrin
Madeira Citrine – Altın Portakal ila Kırmızımsı Kahverengi Sitrin
Fire Citrine – Deep Orange Citrine’in ticari adı
Palmeria Citrine – Parlak Turuncu Sitrin
Not: Limon Kuvars sitrin değildir! Gerçek Limon Kuvars, hoş limon rengini oluşturmak için ışınlanmış düz kuvarsdır.

Sitrin Berraklığı
Neredeyse tüm değerli taşlarda taş ne kadar temiz olursa değer de o kadar yüksek olur. Sitrin oldukça yaygın bir kuvarsdır, bu nedenle netlikten ödün vermeye gerek yoktur, tüm sitrin değerli taşlar göz temizliğinde olmalıdır, bu da görünür lekeler veya çatlaklar değildir. Sitrinler çok açık bir değerli taş olma eğiliminde olduğundan, rengin düzgünlüğü göz önünde bulundurulması gereken bir faktör haline gelir. Bir ametrin olmadığı sürece, bu olağandışı taşla ilgili bilgiler web sitemizde yer alıyorsa, sitrininizin rengi kristaller boyunca herhangi bir imar veya varyasyon olmadan tutarlı olmalıdır.

Sitrin Kesimi ve Ağırlığı
Mohs ölçeğindeki 7 sertliği ile sitrin hemen hemen her şekle kesilebilir. Büyük boyutlarda olması ve nispeten ucuz olması, sitrinin çok ilginç ve göz alıcı süslü kesimlere kesilmesine neden oldu.
Gem sertliği (Mohs ölçeği) ile ilgili ayrıntılı makalemize bakın

Sitrin neyi sembolize eder?
Sitrin kristalleri genellikle sarı, turuncu ve kırmızımsı kahverengidir ve dünyadaki en popüler kuvarslardan biridir.

Sitrin kristalleri, adını sadece limon anlamına gelen Latin ‘narenciye’ ve Fransız ‘citron’ dan alır.

Renginin gösterebileceği gibi, sitrin güneşin gücünü taşır, yaşam ve enerji, sıcaklık ve zevk verir. İnsanlar daha yoğun ve daha yoğun şehir yaşamlarına öncülük etmeye devam ettikçe, güneş eksikliğinin (ve onunla birlikte gelen D Vitamini eksikliğinin) dünya çapında bir sorun olduğu iyi bilinen bir gerçektir. Sitrin, güneşte bir gün geçirmiş gibi canlılığınızı ve ruhlarınızı artırabilir.

Citrine, iş ve kârı artırma gücüne sahip olduğu için sadece tüccar taşı olarak adlandırıldı, sadece servet elde etmek için değil, aynı zamanda onu elde tutmaya da yardımcı oldu!

Daha fazla iş getirmek için kadar veya güvenli bir taş veya kristal pop. Borsa yatırımcıları sitrinin finansal spekülasyonlara ve riskli işletmelere yardımcı olabileceğini belirtmek isteyebilirler.

Profesyoneller için sitrin oldukça nimet olabilir. Satış, bankacılık, eğlence ve eğlence endüstrileri ve tıp mesleklerinde çalışanlar için müşterilerle iletişimin geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin Taşı Özellikleri

Evde, sitrin aile ilişkilerine yardımcı olur, sevgi ve mutluluğu çeker ve düşmanlığı ve kıskançlığı saptırır. Kırık bir kalbin veya ilişkinin acısından ilerlemenizi sağlayan affetme ve pozitifliğin taşıdır. Evde bulunan büyük bir sitrin kristali odayı fiziksel ve ruhsal olarak aydınlatacaktır.

Sitrin sevgiyi çeker ve sizi yeni ilişkilere açık olmaya teşvik eder. Uzun süreli ve duygusal olarak tatmin edici bir romantizme yol açabilecek sorumluluk ve bağlılığı teşvik eder.

Bu değerli taşın parlak ve ilham verici enerjisine sürekli erişim için takı, bileklik veya yüzük gibi bir miktar giymek iyidir, ancak bir kolye özellikle solar pleksusun, sitrin çakranın hemen üstünde bulunduğu için etkilidir.

Hangi çakra sitrin için iyidir?
Çakra meditasyonu
Çakralar vücudunuzdaki Qi veya Prana olarak da adlandırılan enerji merkezleridir. Vücutta her biri belirli bir fiziksel, duygusal veya zihinsel durumu etkileyen yedi Çakra vardır.

Yedi çakra şunlardır: Taç, Üçüncü Göz, Boğaz, Kalp, Solar Pleksus, Kutsal ve Kök. Çakra kelimesi bir Sanskritçe kelime anlamı çarkıdır.

Çok fazla ayrıntıya girmeden Taç Çakra, ilahi olana veya manevi rehberinize olan bağlantınızdır ve başınızın üstünde bulunur. Üçüncü Göz Çakrası sizin sezginiz veya isteklerinizdir ve gözleriniz arasında alnınızdadır. Daha sonra, iletişim yeteneğimizle ilgilenen ve bunun nerede olduğunu bilmeden ödüller veren Boğaz Çakrası geliyor. Dördüncü Çakra, Kalp Çakra’dır, sevgi ve mutluluk konularında hayal edebileceğiniz gibi, bu göğsünüzün merkezinde kalbinizin üzerinde bulunur. Solar Pleksus Çakrası üst karın bölgesine yerleştirilir ve güven ve kendini kontrol etme ile ilişkilidir. Cinsellik ve zevkle ilgili olan Kutsal Çakra göbek deliğinin veya göbeğin hemen altındadır ve son olarak Kök Çakra kariyer, para ve bağlanma ile ilgilenir ve omurgamızın tabanında bulunur.

Bazen hayatta Çakralarımız dengesizleşir veya tıkanır ve yeniden hizalanması veya temizlenmesi gerekir. Bunu yapmanın bir yolu Çakra şifa taşlarının kullanılmasıdır. Bu taşlar veya kristaller, bireysel çakralara karşılık gelecek şekilde renklendirilir, Kök Çakra için kırmızı, Kutsal için turuncu, Solar Pleksus için sarı, Kalp için yeşil, Boğaz için mavi, Üçüncü Göz için Indigo ve Taç Çakra için mor .

Sitrin Faydaları

Sitrin Faydaları

Sitrin neredeyse mükemmel sarı kristaldir, bu nedenle uzun zamandır vücudunuzdaki güç merkezi olan Solar Pleksus Çakra ile ilişkilendirilmiştir. Sitrin iradenizi, yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü güçlendirecek, refah ve başarı çekecek ve sizi olumsuzluklardan koruyacaktır.

Ne yapalım?

Solar Pleksus Çakranızı güçlendirmek için, üst karnınıza bir sitrin değerli taş yerleştirin, rahat bir atmosferde uzanın, sitrininizin rengini görselleştirin ve dinginliği içinize çekin. Seansın sonunda sitrini deniz tuzu ve su solüsyonunda temizleyebilir ve güneş ışığı veya ay ışığında kurumalarına izin verebilirsiniz.

Sitrinin Sağlık Faydaları
Solar Pleksus Çakra ile bağlantısıyla Citrine, merkezi bölgenize en çok fayda sağlar. İdrar yolu ve böbrekler ile merkezinizdeki tüm bezlere, pankreas, dalak, adrenal, yumurtalık ve testislere sitrin ve belinizden de etkilenir. Tabii ki mide ve sindirim sistemi oradadır, bu nedenle sitrin, kabızlık da dahil olmak üzere sorunu hafifletebilir.

Sitrin, masaj terapisinde kullanım için uçucu yağlarla eşleştirilebilir. Bir sitrin taşı masaj yağlarını harekete geçirir ve enerjisi vücutta dolaşımı hızlandırır ve cildin durumunu iyileştirir. Sitrin, yağın cilde daha iyi nüfuz etmesine izin verecektir, bu da selülitin giderilmesine ve kas kasılmalarının gevşemesine yardımcı olur. Sitrin takviyeli yağ içeren bir masaj, uyku bozuklukları olan kişiler için de yararlı olacaktır ve uyku apnesini hafifletecektir.
Sitrin değerli taşlar her zaman değerlidir ve toprak tonları için mevcut moda ve canlı güneşli tonlar her zamankinden daha popülerdir. Buna rağmen, Citrine özellikle pahalı bir mücevher değil ve en güzel örnekler ve büyük berrak kristaller bile çok uygun.

Sitrinin değerini belirlemede en önemli faktör, rengi, tutarlı sarı doygunluğuna sahip portakal, kırmızı ve kahverengilere kadar güçlü sarılar, en yüksek fiyatlara yol açar. Tabii ki renk ile netlik, kesim ve karat boyutu gelir ve hepsi bir sitrin değerli taşın değerine katkıda bulunur.

Sitrinin en değerli rengi, genellikle Madeira veya Fire Citrine olarak adlandırılan koyu kırmızı-turuncu tonlarıdır.

Doğal işlenmemiş sitrin çok değerli olmasına rağmen daha açık renkler genellikle daha düşük bir fiyata sahiptir, bu nedenle tedavi edilen daha koyu tonlara kıyasla bazı iyi fiyatlara komuta edebilir.

Madeira sitrin doğal mı?
En değerli ve aranan sitrin, süperstar uluslararası futbolcu Christiano Ronaldo’nun doğduğu Atlantik adası değil, zengin renkli şarabın adını taşıyan Madeira Citrine’dir! Bazı insanlar bu koyu rengi elde etmek için sitrini ısıl işlemden geçirir ve Madeira olarak adlandırır; ancak gerçek Madeira genellikle Brezilya’dan gelir ve doğal durumunda normal sitrinden daha derin bir altın-turuncu renktedir.

Sitrin Ametist’ten daha mı pahalı?
Sitrin ve Ametist, tüm niyet ve amaçlara aynıdır, tek fark sarı ve diğeri mordur (çeşitli çeşitlerle). Bu da benzer fiyatlara yansıyor. Doğal sitrin daha nadirdir, ancak düşük kaliteli ametist sarı sitrin üretmek için ısıl işlemden geçirilebilir, bu nedenle tüm karışım ve karışıklıklarda fiyatlar hemen hemen aynıdır. Her ikisinin fiyatı, ilgili derin renklendirme, netlik ve bireysel kuvarsın ne kadar iyi kesildiğine bağlıdır.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Sitrin keşfi
Sitrin, genellikle sarı kuvars olarak adlandırılmasına rağmen yüzyıllar boyunca mücevher veya dekorasyon olarak kullanılmıştır, antik Yunanlılar ve Romalılar tarafından kesinlikle belirtilmektedir. 1556’da modern mineralojinin babası Georg Bauer tarafından Citrine olarak adlandırıldı. Latince ‘narenciye’ ve Fransızca ‘citron’ kelimesinden limon veya limon rengi anlamına gelen ismi seçti.

 

Sitrin hangi mücevherler için uygundur?
Sitrin TakıSitrin Takı Tasarımları GemSelect
Dayanıklılığı nedeniyle, sitrin değerli taşların Mohs ölçeği sertliği 7’dir, her türlü günlük aşınma takıları için ideal bir taştır. Ek olarak, büyük kuvars kristallerinin mevcudiyeti, bir sitrinin, değerli taşların şekillendirilmesinin çok fazla israfa yol açtığı içbükey kesimler de dahil olmak üzere süslü kesimler için mükemmel olmasını sağlar. Sitrin, özellikle rengini ve dağılımını gösteren klasik kesimlerin herhangi birine de kesilebilir.

Günlük aşınma zorluklarına dayanacak kadar güçlü olmalarına rağmen, keskin darbelerden kaçınmak için dikkatli olunmalıdır. Kristaller, cevheri kırabilen, çipleyebilecek veya çizebilecek sert malzemelerle veya sitrin tarafından çizilebilecek daha yumuşak taşlarla temastan kaçınmak için dikkatle saklanmalıdır.

Citrine, açık saman renklerinden dünyevi kahverengilere ve hepsi çok uygun fiyatlarla çarpıcı bir sarı ton yelpazesine sahiptir. Ayrıca birçok şekil ve boyutta gelirler, bu yüzden takıya ne kadar takılabileceğinin tek sınırı hayal gücünüzdür.

Bir metale bir sitrin mücevher ayarlıyorsanız, metal seçimi bir zevk meselesine inecektir, ancak güzel bir sitrin kuvarsının sarı rengi beyaz altın veya gümüş ile çok iyi gider.

Sitrin bir doğum taşı mı?
Evet, sitrin Kasım ayının doğum taşıdır. Zenginlik ve sıcaklığı teşvik ederken sakinleştirici nitelikler sağlar. Citrine ayrıca Terazi için Zodyak taşı ve 13. evlilik yıldönümünü kutlamak için değerli taştır. Sitrin takıları pozitif enerji yayar ve sakinlik, refah ve sıcaklık getirir. Yani, siz veya sevdikleriniz Kasım ayında veya Terazi burcunda doğmuş olsaydınız, bu taş ideal bir hediye olurdu.

Sitrin nasıl oluşur?
Sitrin, dünyadaki en yaygın iki malzemeden, silikon ve oksijenden oluşan kuvarsdır. Sitrin, kız kardeşi kuvars gibi ametist, tüm dünyada jeode bulunur. Geode nedir? Bir jeot, volkanik kaya veya lav içinde sıkışan kabarcıklardan oluşur. Dış kaya sertleşir, genellikle dairesel veya oval bir şekilde içi boş bir alan bırakır. Bu oyuk milyonlarca yıl boyunca, bugün sevdiğimiz kuvarslara yavaşça kristalleşen silikon dioksit bakımından zengin sıvılar (ve sitrin durumunda, demir elementleri) ile doldurulur. Bu jeotlar, birkaç santimetre çapında, iki veya üç kişinin içeriye tırmanması için yeterince büyük bir alana kadar değişebilir!

Sitrin – Gemolojik Özellikler
Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Piramitli altıgen (trigonal) altıgen prizmalar
Renk: Açık sarı ila koyu sarı, altın-kahverengi, turuncu
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1.544 – 1.553
Yoğunluk: 2.65
dilinim: Yok
Şeffaflık: Şeffaf
Çift Kırılma veya Çift Kırılma: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Yok