OTANT�K TA�

YÜKSEK KALİTE AY TAŞI 15.48 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Ay Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE IŞILTILI AY TAŞI
 • 15.48 KARAT
 • 16.70 X 12.28 X 6.32 MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • SRİLANKA

Ay taşını, Ay’a uzanan rüya gibi, eterik taşıyla, büyük okyanuslarımızın ve duygularınızın gelgitlerini itme ve çekme gücüne sahip bir güçle, yivinize geri dönün. Aytaşı yakın tutun ve parlak beyaz ışığı ile çakralarınızı aşılayan ay ışığının parıltısını hissedin. Duygusal veya başka türlü bir denge sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız, Aytaşı kristal anlamı bize gece gökyüzünü ve ışığa yol veren karanlık ve istikrarlı karanlık döngüsünü hatırlatır.

Doğal Ay Taşı

Doğal Ay Taşı

AYTAŞI ANLAM VE ŞİFA ÖZELLİKLERİ
Aytaşı kristali anlamı, iç tanrıça, doğurganlık ve duygusallık sembolü ile ilişkilidir. Hayat veren kadınsı figür, bize artan sezginin armağanını veren güçlü bir görselleştirmedir, sizi geri tutan olumsuz duyguların aklını temizlemek için mükemmel reçete. Korku? Shrug off. Kendinden şüphe? Bunu aldın. Aytaşı kristali ile, iyileştirici güçlerini günlük meditasyonla, zihni temizlemeye ve ruhu merkezileştirmeye yardımcı olan bir uygulamaya yönlendirin.

Aytaşı ile derin ve şifa verici bir terapötik seans için, dağınıklık ve dikkat dağınıklığı olmayan kutsal bir iyileşme alanına geri çekilin. Yeni ay ve hedefiniz, beklentileriniz ve hayatınız için sahip olduğunuz hayallerin bir sonraki aylık aşaması için niyetiniz üzerinde meditasyon yapın. Dolunaydaki bu ritüeli tekrar edin ve ruhunuzun ışığının parıltısı altında tam potansiyelini yaşayın.

Aytaşı Kristal, her zaman modern yaşamın taleplerine mükemmel uyum göstermeyen akışla gitmemizi hatırlatır. Gizemli ve büyüleyici moonscape rezonans, Aytaşı kristal taş açık bir gece gökyüzünde ay ışığında boyalı bir manzara gibidir. Ayırt edici parlaklığı, ay ve onun dalgalanan ruh hallerine ve hayatın sürekli akan döngülerine olan bağlantısını simgeleyen mavi, sarı, gümüş rengi gri ve beyaz gibi inci tonlarının bir gökkuşağı rengini yansıtır.

Aytaşı kristal özellikleri, antik felsefelere, özellikle de kalp çakrasının açılması üzerindeki etkilerine köklü bir şekilde kök salmıştır. Aslında Hindu geleneği bu taşı ilahi dişil prensibi ile ilişkilendirir ve ona bir aşk sembolü olarak bakar. Beyaz ve ince ışıltılı ışıltılı sade ve zarif tonları sayesinde Moonstone, Hindistan ve Avrupa’nın Kelt kabileleri arasındaki altın ve gümüş takılarda gözde bir ortamdı. Bu rüya gibi değerli taş, kristal matriks içindeki paralel yapıları oluşturan, Labrador ve Mavi Aytaşı’da da bulunan ışık mucizesi olan labradorescence denilen doğal bir fenomende dengede kalan bir tür feldspat türüdür.

AYTAŞI ANLAMI
Aytaşı Kristal taşının anlamı, gökteki ışıldayan Mandala’yla olan eski büyüsümüzle bağlantılıdır. Moonstone kristalini, ruhunuzun derinliklerinde varolan iç tanrıçaların kilidini açmak ve denge ve uyum için yolunuza ışık tutan ay ışınının parlak beyaz ışığını kanalize etmek anlamına gelir.

Ay taşı kalp çakrasını açmaya yardımcı olur, bu da içsel duygularımızla daha açık ve iç içe olmamızı sağlar. Bir çalışmada itme ve gelgitlerin çekilmesi sırasında kumsalda çökmekte olan dalgalar gibi, kendi doğal ritiminize geri dönün ve kendinin içinde gizli hazineleri keşfedin. Aytaşı yaratıcılık çekiciliğidir ve ilhamınızı ortaya çıkarır, çünkü size yaşamın mucizesini ve sonsuz olasılıkların uçsuz bucaksız evrenini hatırlatır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL YÜKSEK KALİTE SİRİLANKA MUHTEŞEM  AY TAŞI 15.48 KARAT DİKDÖRTGEN KESİM PARMAĞINIZDA AYNI IŞILTIYI YANSITIR;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN MUHTEŞEM BİR PARÇA;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,BİLEKLİK VEYA KOLYE ÜCRETSİZ TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR;

BOYUT :16.70 X 12.28 X 6.32 MM
AYTAŞI ÖZELLİKLERİ
Ay’a olan bağından dolayı, bu taş ayın o döneminde sakinleştirici duygular besler. Aytaşı kristal şifa özellikleri, hormonları dengelemek ve ergenlik veya menopoz gibi hormonal değişim dönemlerinde destek sağlamak için en iyi taşlardır.

Bir kolye üzerinde kalbin yanındaki Aytaşı takılar giyin ve her zaman çevrenizdeki her şeyi ve her şeyi aydınlatan parlayan, büyülü enerjisini hissedin. Çocukken kaprisli vazgeçtiğini hatırlıyor musun? Bir güçlendirme ve entrika çizgisi ile masumiyet ve hazinenin dengesini korurken, ışığın parıltısının altında tekrar çalmanın zamanı geldi. Eğer romantizmin havasındaysanız, Moonstone aşk hayatınıza biraz baharat eklediğiniz için bir mücevherdir çünkü ilahi dişil enerjiyi tam potansiyeli, gözlerin göz kamaştırıcı bir yeri ve yaşamın kendisinin bir mucizesini simgelemektedir.

Ay Taşı Özellikleri

Ay Taşı Özellikleri

Doğanın ritmine düşer ve günlük varoluşu sürekli olarak verir ve alır. Başka bir deyişle, şeylerin doğal olarak gerçekleşmesine izin verin. Hayatı zorlamayın, çünkü bu sadece onların en güçlü şifa ilacına karşı bir direniş şekli – en saf haliyle sevgidir. Bu sevgiyi partnerinizle paylaştığınızda, Moonstone size açık ve yargısız sevmeyi hatırlatır, çünkü ay ve yıldızlar için ulaştığınızda, evren sizi her zaman yakalar. Ay taşını tekdüze olarak saklayın ve daima kalbinizi ışığa ve sevgiye yönlendirecek, dünyayı iyileştirecek ilaca güveneceğinizden emin olun. Apache atasözü dediği gibi, “Güneş size her gün yeni bir enerji getirebilir mi, ay gece sizi yavaşça geri yükleyebilir … ve hayatınızın tüm günlerinde güzelliğini bilerek, dünyaya nazikçe yürüyebilirsiniz.”

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize gidin ve sezgilerinizi kristallerinize yönlendirin!yın kendisi kadar eski olan Aytaşı, gizemin gücünü elinde tutar. Sırları armut perdesinin altında ve kendi gizli gerçeklerimizle kilitlenir. Sadece yansıyan ışığı içinde, bize ne öğretmek zorunda olduğunu anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı, içsel yolculuğun bir tılsımıdır, kendini neyin eksik olduğunu, ruhun arta kalan ya da unutulmuş kısımlarını ele geçirip daha sonra ışığa çıkarır. [Simmons, 267]

Moonstone, ilk çağlardan beri, ayın büyüsüyle somut bir bağlantı kurdu – gezginler için bir koruma, tutku için bir sevgili armağanı, kehanet için bir kanal ve bilgelik yolu. Ay’a olan bağlarımız güçlü. Döngüsel mükemmellikte balmumu ve azaldığı gibi, annemiz, Dünya’nın gelgitlerini ve ritimlerini yaratır ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal gelişimini etkiler. Aytaşı, yaşamın doğal ritimlerini bize öğreterek yatıştırır ve teşvik eder.

Aytaşı Roma takılarında yaklaşık iki bin yıl boyunca, daha da Doğu’da daha uzun süre kullanılmıştır. Hindistan’da her zaman sevenler için özel bir önemi olan kutsal bir taş olmuştur ve orada geleneksel bir düğün hediyesidir. Bu Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçim oldu ve Avrupa’da yabancı aşıklar uzlaşmak ve uykusuzluğunu iyileştirmek için inanılıyordu. Moonstone, özellikle gece olmak üzere sağladıkları koruma için Traveler’s Stone olarak bilinir ve yükselen umut kalitesi nedeniyle kişiliğini geliştirmek için uzun bir tılsım olarak giyilir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Ay benzeri parlaklığıyla adından söz ettiren Moonstone, yumuşak, sulu bir opaklık sergileyen bir Feldspat minerali ve ışık değiştikçe yüzey boyunca bir çizgi olarak hareket eden sinsi-beyaz bir yansımadır. Aytaşı, şeftali, mavi, gri, beyaz ve Gökkuşağı Aytaşı olarak bilinen prizmatik çeşitliliğin hassas tonlarında oluşur. Bu makalede özetlenen tüm Ay taşlarının genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki kristallerin ek odakları vardır.

Mavi ya da Kedi Gözü Aytaşı, bir kişinin aklın ve içsel vizyonun netliğini arttırır; Duygusal örüntüleri ve yaşam derslerini ve yin ve yang enerjilerini dengelemede özellikle faydalıdır.

Gri Aytaşı , perdenin ötesini algılayan bir taştır – kılıcı ve şaman için yararlıdır, ve birini görünmeyen alemlere taşır. “Yeni Ay Taşı” olarak adlandırılır ve her şeyin potansiyel olarak var olduğu yeni ayın gizemlerini ve güçlerini taşır.

Beyaz Aytaşı , yeni ayın enerjisini gücünün yüksekliğinde, ruhsal algıyı, vizyonu ve rüya işini harekete geçirerek taşır. Kişinin duygularını büyütebilir, kadınlarda kundalini enerjisini ve erkeklerde duygusal dengeyi aktive edebilir ve çocuklarda kabus veya uykusuzluktan kurtulmaya destek olur.

Şeftali veya Sarı Aytaşı , zihni canlandırdığı, endişe verici endişe ya da endişe uyandıran ve insanları en iyi şekilde ortaya çıkaran kalbi destekler. Sevgi dolu enerjisi, her durumda İlahi’yi destekler ve sezgisel ya da hassas çocuklar için duygusal bir destektir.

Ay Taşı Faydaları

Ay Taşı Faydaları

Gökkuşağı Aytaşı , aura boyunca enerjiyi dağıtan bir prizma görevi görür. Ruhsal koruma sağlar, zihni ve duyuları temizler ve berrak rüya ve sakin uykularda yardımcı olur. Olumsuzluğu saptırır ve duygusal travmayı kolaylaştırır. Tanrıça ile hizalanan Gökkuşağı Aytaşıları, bitki devasından galaktik bilince Doğa’nın enerjileri ve ruhları ile bağlanır.

[Bu özel taşlar hakkında daha fazla bilgi için bkz. Robert Simmons ve Naisha Ahsian’ın Taşlar Kitabı ve Cassandra Eason’un Yeni Kristal İncil’i.]

metafiziksel kullanımlar Aytaşı Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

Gezginin Taşı olarak efsanevi olan Ay taşı, özellikle gece ya da ayın parladığı zaman suyla seyahat edenlerin koruyucusudur. Sık seyahat eden kişiler güvenli gece sürüşü ve yol öfkesine karşı koruma sağlamak için torpido gözünde bulundurmalıdır. [Mella, 91] [Eason, 42]

Aytaşı, kalbi besleyen niteliklerin yanı sıra sevginin kabul edilmesine yardımcı olur. İlk veya yeni aşk için mükemmel bir kristaldir ve eğer aşkın bir sır tutulması gerekiyorsa, rahatlatıcı bir tılsımdır. Öfkeyle ayrılmış olan sevdiklerinin yeniden birleşebileceğine de inanılıyordu. [Mella, 91] [Eason, 43]

Aytaşı, aynı zamanda kundalini enerjisini ve cinsel arzuları uyararak, sevgi ve erotizm taşlarından biridir. Bu nihai doğurganlık kristalidir. Dolunayda sevişirken giyilen bir Aytaşı kolye, vücudu doğal ay döngüsüne uyarlar. [Megemont, 128] [Eason, 145] Ya da, doğruluk ya da doğurganlık için, bir yatak odasının etrafında on iki ayın bir dairesiyle on üç Aytaşı kristali bir ızgara yapın ve biri yatağın altında bir merkezde. [Eason, 40]

Profesyonel bir destek taşı olan Moonstone, dansçılara ve sanatçılara kendi ifadelerinde yardımcı olur, yöneticilerdeki kalbe ve hislere ilham verir ve eğitimcilerin aktiviteleri paylaşmalarına yardımcı olur. Garsonlar ve garsonluklarda kendini kabul etmeyi geliştirir ve psikolog ve sekreterlerdeki duyarlılığı artırır. [Mella, 129-133]

Şeftali Aytaşı, özellikle kilo problemleri yüzünden çaresiz kalan herkese yoğunlaşır ve bir kimseyi olduğu gibi özlemesine ve değer vermeye ve duygusal ihtiyaçlardan gıdaları ayırmaya yardımcı olmaya teşvik etmek için giyilmelidir. [Eason, 99]
Aytaşı Değerli Taş Bilgi
GemSelect’ten Aytaşı Değerli Taşlar – Büyük Resim
GemSelect Doğal Aytaşı Satın Alın
Aytaşı – Tarih ve Giriş

Aytaşı , bir potasyum alüminyum silikat olan ortoklaz feldispatın en iyi bilinen değerli taş çeşididir . Saydam bir opak oligoklaz, çeşitli plajiyoklaz albit ve levha mikadır. Aytaşı , belirli aydınlatma koşullarında belirgin bir parlaklık sergilemesiyle bilinir ve günümüzde mevcut en dikkat çekici taşlardan birini ay taşı yapan parlaklıktır. Aslında, onun adı, ayınkine çok benzeyen, neredeyse sihirli, mavimsi beyaz ışıltıya borçludur. Gemologlar parıldayan optik fenomenleri “adularescence” olarak adlandırırlar .

Adularesensin optik etkisi, aytonun eşsiz yapısal yapısının bir sonucudur. Bir sodyum alüminyum silikat olan albit minör inklüzyonları, bir ana potasyum alüminyum silikat olan ortoklaz tabakaları ile karıştırılır. Farklı feldispatların birbirini izleyen katmanları, taşa girerken ışığın karışmasına neden olan lamel (pullu) bir yapı oluşturur. Değişen silikatların ince tabakaları, daha çekici ve renkli parlaklıkları kırma eğilimindedir, oysa kalın silikat tabakaları daha az çekici beyaz, renksiz yüzler oluşturur. Işık taşa girerken, kırılır ve saçılır, hem renk hem de ışık açısından son derece eşsiz ve çekici bir oyun ortaya çıkar. Aytaşı ile, ışığın aurası aslında taş yüzeyinde derinden parlıyor gibi görünür.

Dünyaca ünlü Moonstone
Moonstone, 100 yıldan uzun zaman önce gerçekleşen “Art Nouveau” dönemlerinde son derece popülerdi. Ünlü Fransız Usta-Kuyumcu, Rene Lalique ve aynı zamanda çağdaşlarının birçoğunun yarattığı değerli taş mücevher parçalarını süslemek için kullanıldı . Nadir parçaları genellikle sadece müzelerde veya iyi korunan özel koleksiyonlarda bulunur.

Ay taşı, adularesens varlığı ile tanımlanabilir. Benzer bir görünüme sahip diğer taşlar, ay taşının tanımlanmasını oldukça kolay hale getiren olağanüstü bir adularesens varlığına sahip değildir. Aytaşı bir potasyum alüminyum silikattır ve bileşimle kolaylıkla tanımlanabilir. Labradorit gibi birçok benzer malzeme, aslında plajiyoklaz feldispattır, buna karşın ayton bileşime göre bir potasyum feldispattır. Sertlik testi genellikle aytonu diğer malzemelerden ayırt etmenin en kolay yöntemlerinden biridir. Opal, kalsedon veya ammolit gibi diğer benzer taşlar, aytona göre önemli ölçüde daha sert veya yumuşaktır. En kaliteli ay taşı, başka hiçbir değerli taşın kopyalayamayacağı inanılmaz bir “üç boyutlu” renk derinliği gösterebilir ve aytonu neredeyse belirgin hale getirebilir.

Aytaşı Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
Aytaşı tortuları genellikle tüm dünyada feldispat bakımından zengin granitik ve siyenitik pegmatitlerin bileşenleri olarak bulunur. En önemli ay taşı kalıntıları Sri Lanka ve Hindistan’dır. Diğer kayda değer kaynaklar Avustralya, Brezilya, Almanya, Hindistan, Myanmar (Burma), Madagaskar, Meksika, Norveç, İsviçre, Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri’dir. Sri Lankalı ay taşı, çekici mavi renkli malzemesiyle ünlüdür, ancak mavi ay taşı giderek daha az görülür hale gelmektedir. Hindistan iyi ‘ gökkuşağı ay taşı’ üretmesiyle bilinir . İsviçre’nin Adula Dağları, tarihsel olarak en ilginç ay taşı madenlerine sahiptir.

Yüksek Kalite Ay Taşı

Yüksek Kalite Ay Taşı

Ay taşı Alış ve Aytaşı Değerini Belirleme Başa Dön
Aytaşı Rengi
Aytaşı genellikle renksizdir, ancak gri, mocha kahverengi, sarı, turuncu, yeşil, pembe, mavi ve beyaz gibi çok çeşitli renklerde oluşabilir. Çoğu zaman beyazdan mavimsi beyaz bir parlaklık sergiler, ancak gümüş ve mavi-turuncu gibi diğer yüzgeçler oluşabilir. Sri Lanka’nın yakın transparan bir gövdede soluk mavi parlaklıklı ay taşları en değerli olarak kabul edilir. Hindistan’ın aytonları, bej rengi kahverengi, yeşil, turuncu veya sade kahverengiyi de içeren çok değerli olan ışık ve renk oyunlarını gösterir. Nadir renkler mavi, şeftali, duman, şampanya, siyah ve kırmızıdır.

Aytaşı Berraklığı ve Parlaklık
Aytaşı genellikle yarı saydam berraklık ile oluşur. Şeffaf örnekler nadirdir, ancak duyulmamışlardır. Şeffaf ay taşı en değerli olarak kabul edilir. Aytaşı kesildiğinde ve cilalandığında, incecik parlaklığa karşı çekici bir vitröze sahiptir.

Bazı aytaşları katoliklik sergileyebilir. Ticarette bunlar ” kedi gözü ay taşı ” olarak bilinir . Asterizm etkileri ile diğer nadir ay türlerine rastlanabilir . Bunlar ‘yıldız ay taşı’ olarak adlandırılır. Kedinin gözü ve yıldız ay taşları son derece nadir ve oldukça caziptir.

Aytaşı Kesim ve Şekli
Aytaşı hemen hemen her zaman adularesensin arzu edilen etkilerini maksimize etmek için en cabochon kesilir. Aytaşı ile kesimin yönü çok önemlidir. Taşın uygun yüksekliği, tepe ışık yansımasını göstermek için çok önemlidir, bu yüzden çoğu aytaşı yüksek bir kubbe ile kesilir. Kesiciler, en üst seviyedeki şiller etkileriyle sonuçlanan mükemmel yönelimi sağlamak için kristal ekseni tam olarak taşın zirvesine yerleştirmelidir. Aytaşı genellikle oval şekillerde kesilir, çünkü ovaller çoğu karat ağırlığını koruma eğilimindedir. Son derece saydam olan bazı taşlar yüzlü olabilir, ancak fasetlenmiş ay taşı son derece nadirdir.

Aytaşı Tedavisi
Aytaşı hiçbir şekilde tedavi edilmediği ya da geliştirilmediği bilinmemekle birlikte, renk arttırımı için parlak mavi ay taşlarının ‘kaplanmış’ olduğu bildirilmiştir.

Aytaşı Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    KalSi3O8, Potasyum alüminyum silikat
Kristal yapı:    Monoklinik, prizmatik
Renk:    Renksiz, sarı, kahverengi, turuncu, soluk parlaklık
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6 ila 6.5
Kırılma indisi:    1.518 ila 1.526
Yoğunluk:    2,56 ila 2,59
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Saydam şeffaf
Çift kırılma veya çift kırılma:    -0,008
Parlaklık:    İnci için Vitreous
floresan:    Zayıf; mavimsi, turuncu
Gemoloji ile ilgili terimler hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Ay Taşı

Ay Taşı

Aytaşı: Çeşitleri veya Benzer Değerli Taşlar: Başa Dön
Yıldız Aytaşı
Yıldız Aytaşı
Ay taşı , yeryüzündeki en bol mineral olan feldispat minerallerinin büyük grubuna aittir . Feldspatlar, Dünya’nın kabuğunun yaklaşık% 60’ını oluşturur, bu da birçok aytaşı ile ilgili değerli taşlar ve mineraller anlamına gelir. Kuvars değerli taşlar, ikinci en bol değerli taş grubunu oluşturuyor , sadece ikinci feldispat ailesine.

Feldispatlar tipik olarak iki ana değerli taş grubu olarak sınıflandırılır: Potasyum feldspat ve plajiyoklaz feldispat. Ayın tüm çeşitleri potasyum feldispattır. Diğer potasyum feldispat değerli taşlar, amazonit ve ortoklaz içerir. Genellikle ‘ gökkuşağı ay taşı ‘ gibi tek başına görünümüne dayalı ay taşı ile karıştırılan birkaç değerli taş vardır . Gökkuşağı ay taşı aslında gerçek bir ay taşı değil, daha çok labradorit plajiyoklaz feldspattır. Bu yüzden bazen “mavi-parlak labrador” olarak anılır.

En Popüler Benzer veya Benzer Ticaret İsimleri ve Değerli Taşlar:
Yıldız ay taşı , kedinin gözü aytaşı, gökkuşağı aytaşı ve sunstone benzer veya ilgili değerli taşlar için kullanılan en popüler ve iyi bilinen ticari isimlerdir.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Ticari İsimler ve Değerli Taşlar:
Ortoklaz , Amazonite , labrador , andezin , andezin-labrador ve benzer veya ilgili taşlar için kullanılan daha az bilinen ticari adları Oligoklaz bulunmaktadır.

YÜKSEK KALİTE AY TAŞI 15.48 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Ay Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE IŞILTILI AY TAŞI
 • 15.48 KARAT
 • 16.70 X 12.28 X 6.32 MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • SRİLANKA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ay taşını, Ay’a uzanan rüya gibi, eterik taşıyla, büyük okyanuslarımızın ve duygularınızın gelgitlerini itme ve çekme gücüne sahip bir güçle, yivinize geri dönün. Aytaşı yakın tutun ve parlak beyaz ışığı ile çakralarınızı aşılayan ay ışığının parıltısını hissedin. Duygusal veya başka türlü bir denge sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız, Aytaşı kristal anlamı bize gece gökyüzünü ve ışığa yol veren karanlık ve istikrarlı karanlık döngüsünü hatırlatır.

Doğal Ay Taşı

Doğal Ay Taşı

AYTAŞI ANLAM VE ŞİFA ÖZELLİKLERİ
Aytaşı kristali anlamı, iç tanrıça, doğurganlık ve duygusallık sembolü ile ilişkilidir. Hayat veren kadınsı figür, bize artan sezginin armağanını veren güçlü bir görselleştirmedir, sizi geri tutan olumsuz duyguların aklını temizlemek için mükemmel reçete. Korku? Shrug off. Kendinden şüphe? Bunu aldın. Aytaşı kristali ile, iyileştirici güçlerini günlük meditasyonla, zihni temizlemeye ve ruhu merkezileştirmeye yardımcı olan bir uygulamaya yönlendirin.

Aytaşı ile derin ve şifa verici bir terapötik seans için, dağınıklık ve dikkat dağınıklığı olmayan kutsal bir iyileşme alanına geri çekilin. Yeni ay ve hedefiniz, beklentileriniz ve hayatınız için sahip olduğunuz hayallerin bir sonraki aylık aşaması için niyetiniz üzerinde meditasyon yapın. Dolunaydaki bu ritüeli tekrar edin ve ruhunuzun ışığının parıltısı altında tam potansiyelini yaşayın.

Aytaşı Kristal, her zaman modern yaşamın taleplerine mükemmel uyum göstermeyen akışla gitmemizi hatırlatır. Gizemli ve büyüleyici moonscape rezonans, Aytaşı kristal taş açık bir gece gökyüzünde ay ışığında boyalı bir manzara gibidir. Ayırt edici parlaklığı, ay ve onun dalgalanan ruh hallerine ve hayatın sürekli akan döngülerine olan bağlantısını simgeleyen mavi, sarı, gümüş rengi gri ve beyaz gibi inci tonlarının bir gökkuşağı rengini yansıtır.

Aytaşı kristal özellikleri, antik felsefelere, özellikle de kalp çakrasının açılması üzerindeki etkilerine köklü bir şekilde kök salmıştır. Aslında Hindu geleneği bu taşı ilahi dişil prensibi ile ilişkilendirir ve ona bir aşk sembolü olarak bakar. Beyaz ve ince ışıltılı ışıltılı sade ve zarif tonları sayesinde Moonstone, Hindistan ve Avrupa’nın Kelt kabileleri arasındaki altın ve gümüş takılarda gözde bir ortamdı. Bu rüya gibi değerli taş, kristal matriks içindeki paralel yapıları oluşturan, Labrador ve Mavi Aytaşı’da da bulunan ışık mucizesi olan labradorescence denilen doğal bir fenomende dengede kalan bir tür feldspat türüdür.

AYTAŞI ANLAMI
Aytaşı Kristal taşının anlamı, gökteki ışıldayan Mandala’yla olan eski büyüsümüzle bağlantılıdır. Moonstone kristalini, ruhunuzun derinliklerinde varolan iç tanrıçaların kilidini açmak ve denge ve uyum için yolunuza ışık tutan ay ışınının parlak beyaz ışığını kanalize etmek anlamına gelir.

Ay taşı kalp çakrasını açmaya yardımcı olur, bu da içsel duygularımızla daha açık ve iç içe olmamızı sağlar. Bir çalışmada itme ve gelgitlerin çekilmesi sırasında kumsalda çökmekte olan dalgalar gibi, kendi doğal ritiminize geri dönün ve kendinin içinde gizli hazineleri keşfedin. Aytaşı yaratıcılık çekiciliğidir ve ilhamınızı ortaya çıkarır, çünkü size yaşamın mucizesini ve sonsuz olasılıkların uçsuz bucaksız evrenini hatırlatır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL YÜKSEK KALİTE SİRİLANKA MUHTEŞEM  AY TAŞI 15.48 KARAT DİKDÖRTGEN KESİM PARMAĞINIZDA AYNI IŞILTIYI YANSITIR;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN MUHTEŞEM BİR PARÇA;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,BİLEKLİK VEYA KOLYE ÜCRETSİZ TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR;

BOYUT :16.70 X 12.28 X 6.32 MM
AYTAŞI ÖZELLİKLERİ
Ay’a olan bağından dolayı, bu taş ayın o döneminde sakinleştirici duygular besler. Aytaşı kristal şifa özellikleri, hormonları dengelemek ve ergenlik veya menopoz gibi hormonal değişim dönemlerinde destek sağlamak için en iyi taşlardır.

Bir kolye üzerinde kalbin yanındaki Aytaşı takılar giyin ve her zaman çevrenizdeki her şeyi ve her şeyi aydınlatan parlayan, büyülü enerjisini hissedin. Çocukken kaprisli vazgeçtiğini hatırlıyor musun? Bir güçlendirme ve entrika çizgisi ile masumiyet ve hazinenin dengesini korurken, ışığın parıltısının altında tekrar çalmanın zamanı geldi. Eğer romantizmin havasındaysanız, Moonstone aşk hayatınıza biraz baharat eklediğiniz için bir mücevherdir çünkü ilahi dişil enerjiyi tam potansiyeli, gözlerin göz kamaştırıcı bir yeri ve yaşamın kendisinin bir mucizesini simgelemektedir.

Ay Taşı Özellikleri

Ay Taşı Özellikleri

Doğanın ritmine düşer ve günlük varoluşu sürekli olarak verir ve alır. Başka bir deyişle, şeylerin doğal olarak gerçekleşmesine izin verin. Hayatı zorlamayın, çünkü bu sadece onların en güçlü şifa ilacına karşı bir direniş şekli – en saf haliyle sevgidir. Bu sevgiyi partnerinizle paylaştığınızda, Moonstone size açık ve yargısız sevmeyi hatırlatır, çünkü ay ve yıldızlar için ulaştığınızda, evren sizi her zaman yakalar. Ay taşını tekdüze olarak saklayın ve daima kalbinizi ışığa ve sevgiye yönlendirecek, dünyayı iyileştirecek ilaca güveneceğinizden emin olun. Apache atasözü dediği gibi, “Güneş size her gün yeni bir enerji getirebilir mi, ay gece sizi yavaşça geri yükleyebilir … ve hayatınızın tüm günlerinde güzelliğini bilerek, dünyaya nazikçe yürüyebilirsiniz.”

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize gidin ve sezgilerinizi kristallerinize yönlendirin!yın kendisi kadar eski olan Aytaşı, gizemin gücünü elinde tutar. Sırları armut perdesinin altında ve kendi gizli gerçeklerimizle kilitlenir. Sadece yansıyan ışığı içinde, bize ne öğretmek zorunda olduğunu anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı, içsel yolculuğun bir tılsımıdır, kendini neyin eksik olduğunu, ruhun arta kalan ya da unutulmuş kısımlarını ele geçirip daha sonra ışığa çıkarır. [Simmons, 267]

Moonstone, ilk çağlardan beri, ayın büyüsüyle somut bir bağlantı kurdu – gezginler için bir koruma, tutku için bir sevgili armağanı, kehanet için bir kanal ve bilgelik yolu. Ay’a olan bağlarımız güçlü. Döngüsel mükemmellikte balmumu ve azaldığı gibi, annemiz, Dünya’nın gelgitlerini ve ritimlerini yaratır ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal gelişimini etkiler. Aytaşı, yaşamın doğal ritimlerini bize öğreterek yatıştırır ve teşvik eder.

Aytaşı Roma takılarında yaklaşık iki bin yıl boyunca, daha da Doğu’da daha uzun süre kullanılmıştır. Hindistan’da her zaman sevenler için özel bir önemi olan kutsal bir taş olmuştur ve orada geleneksel bir düğün hediyesidir. Bu Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçim oldu ve Avrupa’da yabancı aşıklar uzlaşmak ve uykusuzluğunu iyileştirmek için inanılıyordu. Moonstone, özellikle gece olmak üzere sağladıkları koruma için Traveler’s Stone olarak bilinir ve yükselen umut kalitesi nedeniyle kişiliğini geliştirmek için uzun bir tılsım olarak giyilir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Ay benzeri parlaklığıyla adından söz ettiren Moonstone, yumuşak, sulu bir opaklık sergileyen bir Feldspat minerali ve ışık değiştikçe yüzey boyunca bir çizgi olarak hareket eden sinsi-beyaz bir yansımadır. Aytaşı, şeftali, mavi, gri, beyaz ve Gökkuşağı Aytaşı olarak bilinen prizmatik çeşitliliğin hassas tonlarında oluşur. Bu makalede özetlenen tüm Ay taşlarının genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki kristallerin ek odakları vardır.

Mavi ya da Kedi Gözü Aytaşı, bir kişinin aklın ve içsel vizyonun netliğini arttırır; Duygusal örüntüleri ve yaşam derslerini ve yin ve yang enerjilerini dengelemede özellikle faydalıdır.

Gri Aytaşı , perdenin ötesini algılayan bir taştır – kılıcı ve şaman için yararlıdır, ve birini görünmeyen alemlere taşır. “Yeni Ay Taşı” olarak adlandırılır ve her şeyin potansiyel olarak var olduğu yeni ayın gizemlerini ve güçlerini taşır.

Beyaz Aytaşı , yeni ayın enerjisini gücünün yüksekliğinde, ruhsal algıyı, vizyonu ve rüya işini harekete geçirerek taşır. Kişinin duygularını büyütebilir, kadınlarda kundalini enerjisini ve erkeklerde duygusal dengeyi aktive edebilir ve çocuklarda kabus veya uykusuzluktan kurtulmaya destek olur.

Şeftali veya Sarı Aytaşı , zihni canlandırdığı, endişe verici endişe ya da endişe uyandıran ve insanları en iyi şekilde ortaya çıkaran kalbi destekler. Sevgi dolu enerjisi, her durumda İlahi’yi destekler ve sezgisel ya da hassas çocuklar için duygusal bir destektir.

Ay Taşı Faydaları

Ay Taşı Faydaları

Gökkuşağı Aytaşı , aura boyunca enerjiyi dağıtan bir prizma görevi görür. Ruhsal koruma sağlar, zihni ve duyuları temizler ve berrak rüya ve sakin uykularda yardımcı olur. Olumsuzluğu saptırır ve duygusal travmayı kolaylaştırır. Tanrıça ile hizalanan Gökkuşağı Aytaşıları, bitki devasından galaktik bilince Doğa’nın enerjileri ve ruhları ile bağlanır.

[Bu özel taşlar hakkında daha fazla bilgi için bkz. Robert Simmons ve Naisha Ahsian’ın Taşlar Kitabı ve Cassandra Eason’un Yeni Kristal İncil’i.]

metafiziksel kullanımlar Aytaşı Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

Gezginin Taşı olarak efsanevi olan Ay taşı, özellikle gece ya da ayın parladığı zaman suyla seyahat edenlerin koruyucusudur. Sık seyahat eden kişiler güvenli gece sürüşü ve yol öfkesine karşı koruma sağlamak için torpido gözünde bulundurmalıdır. [Mella, 91] [Eason, 42]

Aytaşı, kalbi besleyen niteliklerin yanı sıra sevginin kabul edilmesine yardımcı olur. İlk veya yeni aşk için mükemmel bir kristaldir ve eğer aşkın bir sır tutulması gerekiyorsa, rahatlatıcı bir tılsımdır. Öfkeyle ayrılmış olan sevdiklerinin yeniden birleşebileceğine de inanılıyordu. [Mella, 91] [Eason, 43]

Aytaşı, aynı zamanda kundalini enerjisini ve cinsel arzuları uyararak, sevgi ve erotizm taşlarından biridir. Bu nihai doğurganlık kristalidir. Dolunayda sevişirken giyilen bir Aytaşı kolye, vücudu doğal ay döngüsüne uyarlar. [Megemont, 128] [Eason, 145] Ya da, doğruluk ya da doğurganlık için, bir yatak odasının etrafında on iki ayın bir dairesiyle on üç Aytaşı kristali bir ızgara yapın ve biri yatağın altında bir merkezde. [Eason, 40]

Profesyonel bir destek taşı olan Moonstone, dansçılara ve sanatçılara kendi ifadelerinde yardımcı olur, yöneticilerdeki kalbe ve hislere ilham verir ve eğitimcilerin aktiviteleri paylaşmalarına yardımcı olur. Garsonlar ve garsonluklarda kendini kabul etmeyi geliştirir ve psikolog ve sekreterlerdeki duyarlılığı artırır. [Mella, 129-133]

Şeftali Aytaşı, özellikle kilo problemleri yüzünden çaresiz kalan herkese yoğunlaşır ve bir kimseyi olduğu gibi özlemesine ve değer vermeye ve duygusal ihtiyaçlardan gıdaları ayırmaya yardımcı olmaya teşvik etmek için giyilmelidir. [Eason, 99]
Aytaşı Değerli Taş Bilgi
GemSelect’ten Aytaşı Değerli Taşlar – Büyük Resim
GemSelect Doğal Aytaşı Satın Alın
Aytaşı – Tarih ve Giriş

Aytaşı , bir potasyum alüminyum silikat olan ortoklaz feldispatın en iyi bilinen değerli taş çeşididir . Saydam bir opak oligoklaz, çeşitli plajiyoklaz albit ve levha mikadır. Aytaşı , belirli aydınlatma koşullarında belirgin bir parlaklık sergilemesiyle bilinir ve günümüzde mevcut en dikkat çekici taşlardan birini ay taşı yapan parlaklıktır. Aslında, onun adı, ayınkine çok benzeyen, neredeyse sihirli, mavimsi beyaz ışıltıya borçludur. Gemologlar parıldayan optik fenomenleri “adularescence” olarak adlandırırlar .

Adularesensin optik etkisi, aytonun eşsiz yapısal yapısının bir sonucudur. Bir sodyum alüminyum silikat olan albit minör inklüzyonları, bir ana potasyum alüminyum silikat olan ortoklaz tabakaları ile karıştırılır. Farklı feldispatların birbirini izleyen katmanları, taşa girerken ışığın karışmasına neden olan lamel (pullu) bir yapı oluşturur. Değişen silikatların ince tabakaları, daha çekici ve renkli parlaklıkları kırma eğilimindedir, oysa kalın silikat tabakaları daha az çekici beyaz, renksiz yüzler oluşturur. Işık taşa girerken, kırılır ve saçılır, hem renk hem de ışık açısından son derece eşsiz ve çekici bir oyun ortaya çıkar. Aytaşı ile, ışığın aurası aslında taş yüzeyinde derinden parlıyor gibi görünür.

Dünyaca ünlü Moonstone
Moonstone, 100 yıldan uzun zaman önce gerçekleşen “Art Nouveau” dönemlerinde son derece popülerdi. Ünlü Fransız Usta-Kuyumcu, Rene Lalique ve aynı zamanda çağdaşlarının birçoğunun yarattığı değerli taş mücevher parçalarını süslemek için kullanıldı . Nadir parçaları genellikle sadece müzelerde veya iyi korunan özel koleksiyonlarda bulunur.

Ay taşı, adularesens varlığı ile tanımlanabilir. Benzer bir görünüme sahip diğer taşlar, ay taşının tanımlanmasını oldukça kolay hale getiren olağanüstü bir adularesens varlığına sahip değildir. Aytaşı bir potasyum alüminyum silikattır ve bileşimle kolaylıkla tanımlanabilir. Labradorit gibi birçok benzer malzeme, aslında plajiyoklaz feldispattır, buna karşın ayton bileşime göre bir potasyum feldispattır. Sertlik testi genellikle aytonu diğer malzemelerden ayırt etmenin en kolay yöntemlerinden biridir. Opal, kalsedon veya ammolit gibi diğer benzer taşlar, aytona göre önemli ölçüde daha sert veya yumuşaktır. En kaliteli ay taşı, başka hiçbir değerli taşın kopyalayamayacağı inanılmaz bir “üç boyutlu” renk derinliği gösterebilir ve aytonu neredeyse belirgin hale getirebilir.

Aytaşı Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
Aytaşı tortuları genellikle tüm dünyada feldispat bakımından zengin granitik ve siyenitik pegmatitlerin bileşenleri olarak bulunur. En önemli ay taşı kalıntıları Sri Lanka ve Hindistan’dır. Diğer kayda değer kaynaklar Avustralya, Brezilya, Almanya, Hindistan, Myanmar (Burma), Madagaskar, Meksika, Norveç, İsviçre, Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri’dir. Sri Lankalı ay taşı, çekici mavi renkli malzemesiyle ünlüdür, ancak mavi ay taşı giderek daha az görülür hale gelmektedir. Hindistan iyi ‘ gökkuşağı ay taşı’ üretmesiyle bilinir . İsviçre’nin Adula Dağları, tarihsel olarak en ilginç ay taşı madenlerine sahiptir.

Yüksek Kalite Ay Taşı

Yüksek Kalite Ay Taşı

Ay taşı Alış ve Aytaşı Değerini Belirleme Başa Dön
Aytaşı Rengi
Aytaşı genellikle renksizdir, ancak gri, mocha kahverengi, sarı, turuncu, yeşil, pembe, mavi ve beyaz gibi çok çeşitli renklerde oluşabilir. Çoğu zaman beyazdan mavimsi beyaz bir parlaklık sergiler, ancak gümüş ve mavi-turuncu gibi diğer yüzgeçler oluşabilir. Sri Lanka’nın yakın transparan bir gövdede soluk mavi parlaklıklı ay taşları en değerli olarak kabul edilir. Hindistan’ın aytonları, bej rengi kahverengi, yeşil, turuncu veya sade kahverengiyi de içeren çok değerli olan ışık ve renk oyunlarını gösterir. Nadir renkler mavi, şeftali, duman, şampanya, siyah ve kırmızıdır.

Aytaşı Berraklığı ve Parlaklık
Aytaşı genellikle yarı saydam berraklık ile oluşur. Şeffaf örnekler nadirdir, ancak duyulmamışlardır. Şeffaf ay taşı en değerli olarak kabul edilir. Aytaşı kesildiğinde ve cilalandığında, incecik parlaklığa karşı çekici bir vitröze sahiptir.

Bazı aytaşları katoliklik sergileyebilir. Ticarette bunlar ” kedi gözü ay taşı ” olarak bilinir . Asterizm etkileri ile diğer nadir ay türlerine rastlanabilir . Bunlar ‘yıldız ay taşı’ olarak adlandırılır. Kedinin gözü ve yıldız ay taşları son derece nadir ve oldukça caziptir.

Aytaşı Kesim ve Şekli
Aytaşı hemen hemen her zaman adularesensin arzu edilen etkilerini maksimize etmek için en cabochon kesilir. Aytaşı ile kesimin yönü çok önemlidir. Taşın uygun yüksekliği, tepe ışık yansımasını göstermek için çok önemlidir, bu yüzden çoğu aytaşı yüksek bir kubbe ile kesilir. Kesiciler, en üst seviyedeki şiller etkileriyle sonuçlanan mükemmel yönelimi sağlamak için kristal ekseni tam olarak taşın zirvesine yerleştirmelidir. Aytaşı genellikle oval şekillerde kesilir, çünkü ovaller çoğu karat ağırlığını koruma eğilimindedir. Son derece saydam olan bazı taşlar yüzlü olabilir, ancak fasetlenmiş ay taşı son derece nadirdir.

Aytaşı Tedavisi
Aytaşı hiçbir şekilde tedavi edilmediği ya da geliştirilmediği bilinmemekle birlikte, renk arttırımı için parlak mavi ay taşlarının ‘kaplanmış’ olduğu bildirilmiştir.

Aytaşı Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    KalSi3O8, Potasyum alüminyum silikat
Kristal yapı:    Monoklinik, prizmatik
Renk:    Renksiz, sarı, kahverengi, turuncu, soluk parlaklık
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6 ila 6.5
Kırılma indisi:    1.518 ila 1.526
Yoğunluk:    2,56 ila 2,59
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Saydam şeffaf
Çift kırılma veya çift kırılma:    -0,008
Parlaklık:    İnci için Vitreous
floresan:    Zayıf; mavimsi, turuncu
Gemoloji ile ilgili terimler hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Ay Taşı

Ay Taşı

Aytaşı: Çeşitleri veya Benzer Değerli Taşlar: Başa Dön
Yıldız Aytaşı
Yıldız Aytaşı
Ay taşı , yeryüzündeki en bol mineral olan feldispat minerallerinin büyük grubuna aittir . Feldspatlar, Dünya’nın kabuğunun yaklaşık% 60’ını oluşturur, bu da birçok aytaşı ile ilgili değerli taşlar ve mineraller anlamına gelir. Kuvars değerli taşlar, ikinci en bol değerli taş grubunu oluşturuyor , sadece ikinci feldispat ailesine.

Feldispatlar tipik olarak iki ana değerli taş grubu olarak sınıflandırılır: Potasyum feldspat ve plajiyoklaz feldispat. Ayın tüm çeşitleri potasyum feldispattır. Diğer potasyum feldispat değerli taşlar, amazonit ve ortoklaz içerir. Genellikle ‘ gökkuşağı ay taşı ‘ gibi tek başına görünümüne dayalı ay taşı ile karıştırılan birkaç değerli taş vardır . Gökkuşağı ay taşı aslında gerçek bir ay taşı değil, daha çok labradorit plajiyoklaz feldspattır. Bu yüzden bazen “mavi-parlak labrador” olarak anılır.

En Popüler Benzer veya Benzer Ticaret İsimleri ve Değerli Taşlar:
Yıldız ay taşı , kedinin gözü aytaşı, gökkuşağı aytaşı ve sunstone benzer veya ilgili değerli taşlar için kullanılan en popüler ve iyi bilinen ticari isimlerdir.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Ticari İsimler ve Değerli Taşlar:
Ortoklaz , Amazonite , labrador , andezin , andezin-labrador ve benzer veya ilgili taşlar için kullanılan daha az bilinen ticari adları Oligoklaz bulunmaktadır.