OTANT�K TA�

AKİK TAŞI 120 KARAT GERDANLIK

ÖZEL ÜRÜNLER
Akik Taşı Gerdanlık
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 120 KARAT
 • 48 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • HİNT AKİK TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RONDELA VE ARMUT KESİM

AKİK TAŞI 120 KARAT GERDANLIK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAMLLI 1.KALİTE  %100 HAS TAŞ RONDELA VE ARMUT KESİM ÇOK ÖZEL 4 SIRA GERDANLIK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVEREK KULLANABİLECEĞİNİZ BİR TAKI…

ÖZELLİKLERİ:120 KARAT-%100 DOĞAL AKİK-RONDELA & ARMUT KESİM-25 CM UZUNLUK-925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM İTHAL ÜRÜN

Akik Taşı Genel Özellikleri

Akik Taşı Kolye

Akik Taşı Kolye

Diğer İsimleri : Akik, Yemen Taşı

Sertliği : 6,5 – 7

Özgül Ağırlığı : 2,57 – 2,65

Kimyasal Grubu : Silikat

Yapısal Görünümü : Yarısaydam, saydam veya opak.

Parlaklığı : Donuk camsı, yağımsı.

Kimyasal Formülü : SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Mn.

Alt Türleri : Mavi Akik, Kırmızı Akik, Yosunlu Akik, Oniks

Uyumlu Olduğu Unsur :Toprak.

Uyumlu Olduğu Şakra :Gırtlak, güneş sinirağı, kök, altkarın.

Uyumlu Olduğu Burç :İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova

Rengi : Bir merkezden yayılan kuşaklarda farklı renkler olarak kendini gösterir. Kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi, yeşil.

Sembolü Olduğu Hususlar : İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler.

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Türkiye-Ankara, Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay.

Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
İsmini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler.

Akik bantlı Kalsedon, Kuvars ailesinin bir mineralin sayısız çeşitleri verilen addır. Onun adı Agates ilk bulundu Sicilya, içinde Achetes Nehri geliyor. Genellikle katmanları, ya da çizgili bantlı, bazı çeşitleri var “göz” işaretleri veya renk lekeler, bazı fosilleşmiş kapanımlar var, ve diğerleri katı. Toprak gökkuşağı denilen, Akik eş bantlar renksiz bir form dahil olmak üzere toprak üretebilir neredeyse her renk, formu.

 

Akik Taşı

Akik Taşı

Tarihsel, Akik Neolitik insanların eserleri ile keşfedilmiştir ve geri Babil’e muska ve süsleme kalma şifa olarak kullanılmıştır. Onun tıbbi kullanım antik Yunan ve Mısır uygarlıklarının ile devam etti ve Rusya’ya Afrika ve Orta Doğu’da yayılmış. Akik 19. yüzyıla 15. gelişti Almanya’da dünyaca ünlü stonecutting ve parlatma sanayi yol açtı ve bugün var. [Simmons, 6] [Mella, 67-68]

Metafiziksel, Akik düşük bir yoğunluğa sahiptir ve diğer taşlar daha yavaş frekansa titreşir, ancak son derece dengeleyici ve güçlendirilmesi etkisi olarak kabul edilir. [Simmons, 6] Akik mikroskobik kuvars katmanlı bantlar hassas görünebilir, aslında çok güçlü . Akik, duygusal, fiziksel ve zihinsel enerjiyi dengelemek için ve yin ve yang, evrenin pozitif ve negatif güçlerin uyum içinde mükemmel. [Hall, 39]

Akik Türleri

akik dünya bir facinating ve sürekli gelişen yerler olduğunu. Akik türleri yüzlerce, binlerce olmasa vardır. Onlar dünya çapında bulunur. Onlar renk bantları kendi swirls ile gezegene bir merak ve sihirli getirmek. Biz ayrı sayfalarda en popüler olanları birkaç metafizik özellikleri esir var.

Mavi dantel akik . Mavi Dantel Akik Mavi Dantel Akik yumuşak, yatıştırıcı zerafet vardır; kış kavramak salınan gök mavisi suları gibi. Onun zarif, dairesel tasarım duygu ve tutum üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Bu daha ziyade teşvik ve destek, koruma taş değildir. Onun dairesel akan enerji yatıştırır, yüceltir ve yükseltip.

çılgın dantel akik Çılgın Dantel Akik . Çılgın Dantel Akik Kahkaha Taş, ya da denir “Mutlu Dantel.” Güneşli Meksika fiesta ve dans ile ilişkili, ve onu giymek olanlara sevinç getiriyor. [Eason, 305] Bu koruma bir taş değil, ancak destek ve cesaret, düşünce yükseltme ve iyimserlik teşvik. Onun zarif tasarımı, rastgele dantelli desenleri, zihin ve tutum uyarıcı, enerji dairesel akışını oluşturur.

dendritik akik Dendritik Akik. Dendritik Akik plentitude ve Taş olarak bilinir. Bu iş tarım çalışmalara hayatın tüm alanlarına bereket ve dolgunluk, getiriyor. Antik Yunan dryads, ormanlık ve ağaç ruhları ile ilişkili, ve iyi bir hasat sağlamak için ekim sırasında alanlarında gömüldü.

Yangın akik Yangın Akik . Mutlak mükemmellik manevi alev olarak bilinen Yangın Akik, derin kahverengi kristal içinde kilitli büyük bir gizem taşır. Sadece taş dokunun gerekir ve ateşli köz tutuşturmak. Onun derinliklerine Peer ve alevler kendi odalarına içinde sıçrama. Yakından incelemek ve neredeyse size sırlarını gösterecektir. Neredeyse.

 

Laguna akik Laguna Akik. Laguna Akik dünyanın en çok övdü bantlı akik olduğunu. Onun son derece sıkı bantlama ve kırmızı ve kızıl canlı tonları için bilinir. Laguna Akik Chihuahua, Meksika eyaletinde uzak bir dağ kabaca dört mil kare kapsayan bir alanda bulunur.

yosun renkli akik Moss Akik. öyküsü ve tüm kültürler boyunca, Moss Akik bahçıvanlar ve tarım kristal olarak bilinmektedir. Onlara insan organik sistemi ile etkileşim için güç veren geçmişin aşiret rahipler, bir mucizevi şifa taşı olarak kabul edildi ve savaşçılar güçlü ve muzaffer hale getirmek için bir tılsım olarak kullanılmıştır.

PSİKOLOJİK  kullanımları Akik kullanır ve Amaçları – Genel Bakış

Akik iç istikrar, soğukkanlılığını ve olgunluk teşvik. Onun sıcak, koruyucu özellikleri güvenlik ve özgüven teşvik. Bu Akik yeni anneler bazen doğumdan sonra yaşanan “bebek Blues” uzak durmanıza yardımcı olur [7 Gienger,]. Gebelik sırasında kullanmak için harika bir kristal ve göğüsler arasında giyilen bir Akik mücevher laktasyonu teşvik eder. [Megemont, 15]

Akik ihtiyacımız olmayan şeyler için yanan arzularını durdurur, ve bu hokkabazlık taahhütlerini veya birden fazla iş yardımcı olur. Bu yazarlar pazarlanabilir biçimde fikirlerini ifade etmelerine yardımcı olur, ve genç çocuklar yaşlandıkça düşmek yürümek ve öğrenmenize yardımcı olur. [Eason, 305] Akik da evlilik sadakat teşvik. [Meloldy, 82]

Akik seyahat eden bir koruma muska olarak yararlıdır ve trafik kazalarına karşı etkilidir. [Megemont, 16]

 

AKİK TAŞI GERDANLIK

AKİK TAŞI GERDANLIK

Bir profesyonel destek taş gibi, Akik, hayal gücü ve sanatçıların ilham stabilize inşaatçılar ve inşaat işçileri için düşen nesneler kişisel polis, telefon işçiler, aşçılar, şefler ve fırıncılar için güvenlik ve koruma sağlar. Fiziksel gücü ve dansçılar, diş hekimleri ve çevreciler için dayanıklılık ve eğitimciler ve eğlence işçiler için duygusal dayanıklılık sağlar. [Mella, 129-133]

Kimyasal formülü SiO 2
Renk Beyaz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah, Şeritli, Renkli
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Refraktif İndeks 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Yarı saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Cam
Bölünme Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars ( Kalsedonu ). Kuvars ( Kalsedonu ). Ayrıca bakınız Akik maden sayfasını.

AKİK AÇIK EBAY
TÜM İLGİLİ
Akik tanımında bir genel kabul görmüş şartı edilmesi olmasıdır bantlı . Bu yeterlilik diğer formları ayıran Kalsedon bantlı değildir. İstisnalar dahil dendritik Akik ve Moss Akik onlar bantlama desenleri eksikliği beri gerçek Agates değil, ama birden fazla renk var çünkü onlar hala geleneksel akik denir. Onyx beyaz ve siyah bantlı zaman, teknik Akik bir şeklidir, ve Sardonyx bantlı kırmızımsı ve beyaz Kalsedon olduğunu, aynı zamanda Akik teknik bir türüdür. Bazı şekilleri Carnelian da bantlama sergileyen ve bu nedenle, Carnelian ve Akik hem de sınıflandırılabilir.

Ticari mayınlı Agates, genellikle çok geniş olan Mevduat böylece ekonomik ve ucuz olması bu değerli taş sağlayan. Ancak, doğal güçlü renklendirme ile birlikte ince ve keskin bantlı desen, hızlı maliyet ve değerini ve Akik artacaktır. Belirli Akik yerleşim böylece birçok akik bir coğrafi öneki kredi, bantlama stil ve renk benzerlikleri sağlayacaktır. Gibi belirli renkleri ve desenleri, anlamına Kullanılan diğer çeşitli isimler Yangın Akik veya Göz Akik .

AKİK

AKİK

 

Akik üretim tarihi yakından önemli bir taş merkezi olarak gelişmiştir Idar-Oberstein, Alman kasaba bağlıdır. Agates ve Jasper tarihsel Idar-Oberstein bölgesinde bulunan ve kesme ve yerel usta tarafından cilalı edildi. Rio Grande muazzam Akik mevduat keşif 1800 yılında do Sul, Brezilya ile yeni malzeme kesme ve parlatma için Idar-Oberstein sevk edildi. Idar-Oberstein yerel Akik kesiciler tarihsel, bu meslekte eğitilmiş olan, bu iş için çok uygundur edildi. Idar-Oberstain önemli bir kesim ve parlatma merkezi olarak bugün kalır.

KULLANIMI
Akik genellikle takı olarak kullanılan ucuz bir taştır. Bu kesilir ve cilalı mineli içine ve kolye ve bilezikler için boncuk olarak kullanılır. Aynı zamanda oyulmuş cameo kolye olarak takılabilir s. Akik enfes bir süs taşı yapar, ve bölünür levha s, hayvan oymalar, süslü kitap biter, ve küçük heykeller ve rakamlar. Böyle bıçak kolları, iğne, enfiye kutuları ve benzerleri gibi süslemeler de Akik kesilir.

ÇEŞİTLERİ
Akik çeşitli adları aşırı bereket vardır. Bazı çeşit adları genellikle koleksiyoncular ve bayiler tarafından kullanılan, ancak bir yöreden veya diğer alışkanlık açıklamak için bayi tarafından yapılan birçok vardır. çeşitleri aşağıda sık karşılaşılan iyi bilinen isimleri veya çeşitleri vardır. Nadiren kullanılan ve lokalize ticari isimler burada tarif edilmez. (Ek çeşitleri için, bkz Akik mineral sayfası çeşitleri bölümü.)
Akik Geode – katmanı Akik çevreleyen bir oyuk a jeot genellikle küçük bir tabaka ile kaplı olduğunu kuvars kristaller.
Mavi Dantel Akik – Akik , bir dantelli veya dalgalı desen açık mavi bantları ile.
Botsvana Akik – Akik Botsvana Afrika ülkesi beyaz, mor, ya da şeftali ince paralel çizgiler ile bantlı.
Condor Akik – Akik genellikle canlı renkler San Rafael, Arjantin,.
Çılgın Dantel Akik – Akik büküm ve çeşitli renklerde dönüm bantları ile.
Dendritik Akik Şeffaf – Kalsedon ağaç gibi ya da eğrelti benzeri ile dahil s. Dendritik Akik teknik bir doğru değil Akik o yoksun olarak, bantlama akik sergilenen desenleri.
Göz Akik – Akik bantlı ile eş mükemmel yuvarlak olan halkalar.
Yangın Akik – Form Akik veya Kalsedon olan yanardöner benzer bir renk oyun ya da “ateş” ile Opal . Yangın Agates genellikle sahip Batriyoidal büyüme dahil kendi iç. renk oyun kaynaklanan dahil s goetit veya limonit .
Tahkimat Akik – Akik bir ortaçağ kalesini benzemeye neden tüm bantları birbirine bağlandığı bir desen, (yani hayali hendek ve kale çevresindeki duvarlar).
Iris Akik – Nadir yanardöner Akik saydam, renksiz veya beyaz baz spektral renkler sergiler.
Laguna Akik – Peki renkli formunu bilinen Akik çok yoğun olan bantlama Ojo Laguna, Chihuahua, Meksika.
Moss Akik – Kalsedon yoğun içeren dahil ler yeşil hornblend desen yosun benzemeye neden olur. Moss Akik teknik bir doğru değil Akik o yoksun olarak bantlama Akik kalıplarını.
Onyx – Tip Kalsedon olan anlamı taş birden çağrışımları olabilir. Onun en pratik taş tanımı düz siyah kalsedon, ya da bir bantlı veya katmanlı siyah ve beyaz kalsedon açıklar.
Sagenite Akik – Akik ile iğnemsi da sivri dahil ler çeşitli minerallerin. Formasyonlar gibi bu saç genellikle fanlar veya patlamaları düzenlenmiştir.
Sardonyx – Form Akik beyaz ya da bazen siyah bantlar ile kırmızı değişen, kahverengiden paralel bantlar ile.
Snakeskin Akik – Akik , bir yılan derisini andıran bir ölçek gibi tabaka ile. Ayrıca küçük siyah bir kırmızımsı kahverengi Akik atıfta eş bantlar.

AKİK TAŞI 120 KARAT GERDANLIK

ÖZEL ÜRÜNLER
Akik Taşı Gerdanlık
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 120 KARAT
 • 48 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • HİNT AKİK TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RONDELA VE ARMUT KESİM
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKİK TAŞI 120 KARAT GERDANLIK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAMLLI 1.KALİTE  %100 HAS TAŞ RONDELA VE ARMUT KESİM ÇOK ÖZEL 4 SIRA GERDANLIK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVEREK KULLANABİLECEĞİNİZ BİR TAKI…

ÖZELLİKLERİ:120 KARAT-%100 DOĞAL AKİK-RONDELA & ARMUT KESİM-25 CM UZUNLUK-925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM İTHAL ÜRÜN

Akik Taşı Genel Özellikleri

Akik Taşı Kolye

Akik Taşı Kolye

Diğer İsimleri : Akik, Yemen Taşı

Sertliği : 6,5 – 7

Özgül Ağırlığı : 2,57 – 2,65

Kimyasal Grubu : Silikat

Yapısal Görünümü : Yarısaydam, saydam veya opak.

Parlaklığı : Donuk camsı, yağımsı.

Kimyasal Formülü : SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Mn.

Alt Türleri : Mavi Akik, Kırmızı Akik, Yosunlu Akik, Oniks

Uyumlu Olduğu Unsur :Toprak.

Uyumlu Olduğu Şakra :Gırtlak, güneş sinirağı, kök, altkarın.

Uyumlu Olduğu Burç :İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova

Rengi : Bir merkezden yayılan kuşaklarda farklı renkler olarak kendini gösterir. Kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi, yeşil.

Sembolü Olduğu Hususlar : İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler.

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Türkiye-Ankara, Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay.

Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
İsmini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler.

Akik bantlı Kalsedon, Kuvars ailesinin bir mineralin sayısız çeşitleri verilen addır. Onun adı Agates ilk bulundu Sicilya, içinde Achetes Nehri geliyor. Genellikle katmanları, ya da çizgili bantlı, bazı çeşitleri var “göz” işaretleri veya renk lekeler, bazı fosilleşmiş kapanımlar var, ve diğerleri katı. Toprak gökkuşağı denilen, Akik eş bantlar renksiz bir form dahil olmak üzere toprak üretebilir neredeyse her renk, formu.

 

Akik Taşı

Akik Taşı

Tarihsel, Akik Neolitik insanların eserleri ile keşfedilmiştir ve geri Babil’e muska ve süsleme kalma şifa olarak kullanılmıştır. Onun tıbbi kullanım antik Yunan ve Mısır uygarlıklarının ile devam etti ve Rusya’ya Afrika ve Orta Doğu’da yayılmış. Akik 19. yüzyıla 15. gelişti Almanya’da dünyaca ünlü stonecutting ve parlatma sanayi yol açtı ve bugün var. [Simmons, 6] [Mella, 67-68]

Metafiziksel, Akik düşük bir yoğunluğa sahiptir ve diğer taşlar daha yavaş frekansa titreşir, ancak son derece dengeleyici ve güçlendirilmesi etkisi olarak kabul edilir. [Simmons, 6] Akik mikroskobik kuvars katmanlı bantlar hassas görünebilir, aslında çok güçlü . Akik, duygusal, fiziksel ve zihinsel enerjiyi dengelemek için ve yin ve yang, evrenin pozitif ve negatif güçlerin uyum içinde mükemmel. [Hall, 39]

Akik Türleri

akik dünya bir facinating ve sürekli gelişen yerler olduğunu. Akik türleri yüzlerce, binlerce olmasa vardır. Onlar dünya çapında bulunur. Onlar renk bantları kendi swirls ile gezegene bir merak ve sihirli getirmek. Biz ayrı sayfalarda en popüler olanları birkaç metafizik özellikleri esir var.

Mavi dantel akik . Mavi Dantel Akik Mavi Dantel Akik yumuşak, yatıştırıcı zerafet vardır; kış kavramak salınan gök mavisi suları gibi. Onun zarif, dairesel tasarım duygu ve tutum üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Bu daha ziyade teşvik ve destek, koruma taş değildir. Onun dairesel akan enerji yatıştırır, yüceltir ve yükseltip.

çılgın dantel akik Çılgın Dantel Akik . Çılgın Dantel Akik Kahkaha Taş, ya da denir “Mutlu Dantel.” Güneşli Meksika fiesta ve dans ile ilişkili, ve onu giymek olanlara sevinç getiriyor. [Eason, 305] Bu koruma bir taş değil, ancak destek ve cesaret, düşünce yükseltme ve iyimserlik teşvik. Onun zarif tasarımı, rastgele dantelli desenleri, zihin ve tutum uyarıcı, enerji dairesel akışını oluşturur.

dendritik akik Dendritik Akik. Dendritik Akik plentitude ve Taş olarak bilinir. Bu iş tarım çalışmalara hayatın tüm alanlarına bereket ve dolgunluk, getiriyor. Antik Yunan dryads, ormanlık ve ağaç ruhları ile ilişkili, ve iyi bir hasat sağlamak için ekim sırasında alanlarında gömüldü.

Yangın akik Yangın Akik . Mutlak mükemmellik manevi alev olarak bilinen Yangın Akik, derin kahverengi kristal içinde kilitli büyük bir gizem taşır. Sadece taş dokunun gerekir ve ateşli köz tutuşturmak. Onun derinliklerine Peer ve alevler kendi odalarına içinde sıçrama. Yakından incelemek ve neredeyse size sırlarını gösterecektir. Neredeyse.

 

Laguna akik Laguna Akik. Laguna Akik dünyanın en çok övdü bantlı akik olduğunu. Onun son derece sıkı bantlama ve kırmızı ve kızıl canlı tonları için bilinir. Laguna Akik Chihuahua, Meksika eyaletinde uzak bir dağ kabaca dört mil kare kapsayan bir alanda bulunur.

yosun renkli akik Moss Akik. öyküsü ve tüm kültürler boyunca, Moss Akik bahçıvanlar ve tarım kristal olarak bilinmektedir. Onlara insan organik sistemi ile etkileşim için güç veren geçmişin aşiret rahipler, bir mucizevi şifa taşı olarak kabul edildi ve savaşçılar güçlü ve muzaffer hale getirmek için bir tılsım olarak kullanılmıştır.

PSİKOLOJİK  kullanımları Akik kullanır ve Amaçları – Genel Bakış

Akik iç istikrar, soğukkanlılığını ve olgunluk teşvik. Onun sıcak, koruyucu özellikleri güvenlik ve özgüven teşvik. Bu Akik yeni anneler bazen doğumdan sonra yaşanan “bebek Blues” uzak durmanıza yardımcı olur [7 Gienger,]. Gebelik sırasında kullanmak için harika bir kristal ve göğüsler arasında giyilen bir Akik mücevher laktasyonu teşvik eder. [Megemont, 15]

Akik ihtiyacımız olmayan şeyler için yanan arzularını durdurur, ve bu hokkabazlık taahhütlerini veya birden fazla iş yardımcı olur. Bu yazarlar pazarlanabilir biçimde fikirlerini ifade etmelerine yardımcı olur, ve genç çocuklar yaşlandıkça düşmek yürümek ve öğrenmenize yardımcı olur. [Eason, 305] Akik da evlilik sadakat teşvik. [Meloldy, 82]

Akik seyahat eden bir koruma muska olarak yararlıdır ve trafik kazalarına karşı etkilidir. [Megemont, 16]

 

AKİK TAŞI GERDANLIK

AKİK TAŞI GERDANLIK

Bir profesyonel destek taş gibi, Akik, hayal gücü ve sanatçıların ilham stabilize inşaatçılar ve inşaat işçileri için düşen nesneler kişisel polis, telefon işçiler, aşçılar, şefler ve fırıncılar için güvenlik ve koruma sağlar. Fiziksel gücü ve dansçılar, diş hekimleri ve çevreciler için dayanıklılık ve eğitimciler ve eğlence işçiler için duygusal dayanıklılık sağlar. [Mella, 129-133]

Kimyasal formülü SiO 2
Renk Beyaz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah, Şeritli, Renkli
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Refraktif İndeks 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Yarı saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Cam
Bölünme Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars ( Kalsedonu ). Kuvars ( Kalsedonu ). Ayrıca bakınız Akik maden sayfasını.

AKİK AÇIK EBAY
TÜM İLGİLİ
Akik tanımında bir genel kabul görmüş şartı edilmesi olmasıdır bantlı . Bu yeterlilik diğer formları ayıran Kalsedon bantlı değildir. İstisnalar dahil dendritik Akik ve Moss Akik onlar bantlama desenleri eksikliği beri gerçek Agates değil, ama birden fazla renk var çünkü onlar hala geleneksel akik denir. Onyx beyaz ve siyah bantlı zaman, teknik Akik bir şeklidir, ve Sardonyx bantlı kırmızımsı ve beyaz Kalsedon olduğunu, aynı zamanda Akik teknik bir türüdür. Bazı şekilleri Carnelian da bantlama sergileyen ve bu nedenle, Carnelian ve Akik hem de sınıflandırılabilir.

Ticari mayınlı Agates, genellikle çok geniş olan Mevduat böylece ekonomik ve ucuz olması bu değerli taş sağlayan. Ancak, doğal güçlü renklendirme ile birlikte ince ve keskin bantlı desen, hızlı maliyet ve değerini ve Akik artacaktır. Belirli Akik yerleşim böylece birçok akik bir coğrafi öneki kredi, bantlama stil ve renk benzerlikleri sağlayacaktır. Gibi belirli renkleri ve desenleri, anlamına Kullanılan diğer çeşitli isimler Yangın Akik veya Göz Akik .

AKİK

AKİK

 

Akik üretim tarihi yakından önemli bir taş merkezi olarak gelişmiştir Idar-Oberstein, Alman kasaba bağlıdır. Agates ve Jasper tarihsel Idar-Oberstein bölgesinde bulunan ve kesme ve yerel usta tarafından cilalı edildi. Rio Grande muazzam Akik mevduat keşif 1800 yılında do Sul, Brezilya ile yeni malzeme kesme ve parlatma için Idar-Oberstein sevk edildi. Idar-Oberstein yerel Akik kesiciler tarihsel, bu meslekte eğitilmiş olan, bu iş için çok uygundur edildi. Idar-Oberstain önemli bir kesim ve parlatma merkezi olarak bugün kalır.

KULLANIMI
Akik genellikle takı olarak kullanılan ucuz bir taştır. Bu kesilir ve cilalı mineli içine ve kolye ve bilezikler için boncuk olarak kullanılır. Aynı zamanda oyulmuş cameo kolye olarak takılabilir s. Akik enfes bir süs taşı yapar, ve bölünür levha s, hayvan oymalar, süslü kitap biter, ve küçük heykeller ve rakamlar. Böyle bıçak kolları, iğne, enfiye kutuları ve benzerleri gibi süslemeler de Akik kesilir.

ÇEŞİTLERİ
Akik çeşitli adları aşırı bereket vardır. Bazı çeşit adları genellikle koleksiyoncular ve bayiler tarafından kullanılan, ancak bir yöreden veya diğer alışkanlık açıklamak için bayi tarafından yapılan birçok vardır. çeşitleri aşağıda sık karşılaşılan iyi bilinen isimleri veya çeşitleri vardır. Nadiren kullanılan ve lokalize ticari isimler burada tarif edilmez. (Ek çeşitleri için, bkz Akik mineral sayfası çeşitleri bölümü.)
Akik Geode – katmanı Akik çevreleyen bir oyuk a jeot genellikle küçük bir tabaka ile kaplı olduğunu kuvars kristaller.
Mavi Dantel Akik – Akik , bir dantelli veya dalgalı desen açık mavi bantları ile.
Botsvana Akik – Akik Botsvana Afrika ülkesi beyaz, mor, ya da şeftali ince paralel çizgiler ile bantlı.
Condor Akik – Akik genellikle canlı renkler San Rafael, Arjantin,.
Çılgın Dantel Akik – Akik büküm ve çeşitli renklerde dönüm bantları ile.
Dendritik Akik Şeffaf – Kalsedon ağaç gibi ya da eğrelti benzeri ile dahil s. Dendritik Akik teknik bir doğru değil Akik o yoksun olarak, bantlama akik sergilenen desenleri.
Göz Akik – Akik bantlı ile eş mükemmel yuvarlak olan halkalar.
Yangın Akik – Form Akik veya Kalsedon olan yanardöner benzer bir renk oyun ya da “ateş” ile Opal . Yangın Agates genellikle sahip Batriyoidal büyüme dahil kendi iç. renk oyun kaynaklanan dahil s goetit veya limonit .
Tahkimat Akik – Akik bir ortaçağ kalesini benzemeye neden tüm bantları birbirine bağlandığı bir desen, (yani hayali hendek ve kale çevresindeki duvarlar).
Iris Akik – Nadir yanardöner Akik saydam, renksiz veya beyaz baz spektral renkler sergiler.
Laguna Akik – Peki renkli formunu bilinen Akik çok yoğun olan bantlama Ojo Laguna, Chihuahua, Meksika.
Moss Akik – Kalsedon yoğun içeren dahil ler yeşil hornblend desen yosun benzemeye neden olur. Moss Akik teknik bir doğru değil Akik o yoksun olarak bantlama Akik kalıplarını.
Onyx – Tip Kalsedon olan anlamı taş birden çağrışımları olabilir. Onun en pratik taş tanımı düz siyah kalsedon, ya da bir bantlı veya katmanlı siyah ve beyaz kalsedon açıklar.
Sagenite Akik – Akik ile iğnemsi da sivri dahil ler çeşitli minerallerin. Formasyonlar gibi bu saç genellikle fanlar veya patlamaları düzenlenmiştir.
Sardonyx – Form Akik beyaz ya da bazen siyah bantlar ile kırmızı değişen, kahverengiden paralel bantlar ile.
Snakeskin Akik – Akik , bir yılan derisini andıran bir ölçek gibi tabaka ile. Ayrıca küçük siyah bir kırmızımsı kahverengi Akik atıfta eş bantlar.