OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI (11.7KARAT) BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 9.29 GR
 • 925 AAYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA /BRAZİLYA
 • VVS KALİTE BERAK 11.7 CRT

AKUAMARİN TAŞI (11.7KARAT) BAYAN YÜZÜK

“Denizin suyu” Latince ifade için adını Akuamarin, mavi-yeşil çeşitliliği ile mavi Beryl . Beryl de dahil olmak üzere diğer mücevher çeşitleri

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

içeren Zümrüt , ve gibi bazı az bilinen çeşitleri MORGANITE ve Heliodor . açık renkli taşlarla, mavi ve mavimsi yeşil daha yaygın türü olan bir soluk açık mavi renk olarak akuamarin aralıkları. F (400º C) 750º ısıtılmış eğer açık yeşil Beryl Aquamarine dönüşebilir. En Aquamarine yeşil renkler de yoluyla temizlenebilir ısıl işlem .
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 Be
Renk Mavi
Sertlik 7,5-8,0
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57-1,58
SG 2,6-2,8
şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,006
parıltı cam
bölünme 3,1 – bazal
mineral Sınıfı Beryl ( Aquamarine )
TÜM HAKKINDA
Aquamarine nispeten sık taştır ve açık renklerde uygun. Derin renkler yüksek fiyatlar komut olabilir. Aquamarine Bazı muazzam şeffaf kristal kitleler bulunmuştur, ve karat binlerce tartı enfes taşlar onlardan kesilmiştir.

Aquamarine mavi-yeşil renge açık mavi ışığa uzun süre maruz kalma üzerine solmaya olabilir, bu yüzden güvenilir bir bayiden bu taş satın almak için özellikle önemlidir. Aquamarine sert ve dayanıklı bir mücevher, ama sert vurdu eğer iç çatlaklar gelişebilir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 11.7 KARAT VVS SANTA MARİA AKUAMARİN BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 11.7 KARAT VVS SANTA MARİA AKUMARİN TAŞI BULUNMAKTADIR

4-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

YÜZÜK YAN TARAFINDAN PRATİK ŞEKİLDE AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ.

β-kuvars

Açık mavi Topaz Aquamarine kolayca karıştırılabilir. Bu iki taşlar renk aynı olabilir, ve fiziksel özellikleri çok benzer. Topaz genellikle daha az pahalı ve bazı hileli bayi Aquamarine olarak Topaz satabilir.

Aksine Zümrüt , Aquamarine taşlar genellikle tamamen kusursuz . Görünür kusurları ile akuamarin nadir görülür. Sentetik Aquamarine üretme maliyeti, bu nedenle sentetik Aquamarine genellikle taş pazarı için üretilen olmadığı zaman bu taş göreceli bolluk göre çok yüksektir.
KULLANIMI
Aquamarine birçok kesim içine yönlü edilir. Bu yüzük, küpe, kolye ve diğer takı formları için popüler bir taştır. Birçok son derece geniş ve kusursuz Aquamarine taş parçaları kesilmiştir. Bazen, mükemmel, kusursuz, altı yüzlü kristaller kolye kolye olarak giyilir. Görüntüleme yarı saydam Aquamarine kedi gözü efekti ve asterism nadir, ama onlar var yapmak ve kesme ve içine cilalı olan cabochon s. İyi şeffaflık eksik daha az kaliteli akuamarin bazen bilezik ve kolye boncuk gibi kaba cilalı taş olarak kullanılmaktadır.

Aquamarine olan burç Mart.

 

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

 

AQUAMARİNE KAYNAKLARI
Brezilya mücevher Aquamarine en büyük üreticisi; diğer önemli üreticiler Pakistan, Myanmar (Burma), Rusya, Çin, Namibya, Mozambik, Zambiya, Kenya ve Amerika Birleşik Devletleri (Colorado ve California) ‘dir.
BENZER TAŞLAR
Mavi Topaz Aquamarine ile kolayca karıştırılır. Mavi Zirkon rengi genellikle derin mavi, ancak, aynı zamanda Aquamarine’de çok benzer.
Aquamarine değerli beril yeşil-mavi çeşitli bir mavi. mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. Aquamarine resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. Aquamarine son derece zor ve olağanüstü bir camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Adı ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latince ifadenin elde edildi.

Aquamarine ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı derecede farklıdır. Aquamarine ve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarlarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. Aquamarine ve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve açıklık var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliğinin Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beril diğer çeşitleri Morganite dahil goshenite , altın beryl ( Heliodor ), yeşil beryl ve BixBite.

Dünyaca ünlü Aquamarine
nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesme hak etmedi birkaç ton ağırlığında aquamarin büyük buluntular olmuştur. geri Marambaya, Brezilya, içinde “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile birçok değerli taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin en büyük tek parça şimdiye kadar kesilmiş etmektir.
Aquamarine belirlenmesi Geri Yukarıya
Aquamarine genellikle eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. Aquamarine kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı taraflı kristal yapısını iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda renklidir.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Aquamarine Kökeni ve taş Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. aquamarine Diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra birkaç ABD yerleri temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

Aquamarine Alış ve Aquamarine taş Değerini Belirleme Başa Dön
Aquamarine Renk

Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi en çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerde çok nadirdir. rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; birçok insan aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif değerli taşlar tercih ederim.

Aquamarine Açıklık ve Cilası

en kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar kapanım, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir görülen bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin ‘ son derece nadir ve çok değerli. kesildiğinde Aquamarine camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

Aquamarine Kesim ve Şekil

Aquamarine hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. aquamarine için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset yapabilirsiniz. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve minder gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. Aquamarine ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar .

akuamarin-yuzuk6

Akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısıl işlem görmüş, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. mavimsi yeşil koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra, düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

Aquamarine Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat berilyum
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil ışık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
ayrılması: belirsiz
şeffaflık: opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0.004 Için -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Aquamarine: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
kedinin gözü akuamarin satın almak
Kedi Gözü Aquamarine
Aquamarine mineralleri Beril grubuna aittir. örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirici maddeler, esas sınıflandırılarak çoğu beril epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. Aquamarine da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız etkisi) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim . Yakından akuamarin benzer diğer taşlar dahil Larimar , Amazonit , turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Taş:

Zümrüt, değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilgili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:

BixBite veya kırmızı beril , Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilgili taşlar vardır.

Metafizik akuamarin taşlı Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Efsaneye göre, akuamarin muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve eski çağlardan, ‘denizci şanslı taş’ olarak kabul edilmiştir beri vardır. Aquamarine deniz suyu için Latince terim adını kaynaklanmaktadır ve denizde zamanlarının çoğunu harcamak isteyenler için bir taş olmanın uzun bir geleneğe sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar bu fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişini sağlamış inanan, çok denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Efsane akuamarin birçok denizkızlarının değerli eşyalarını ve böylece deniz hastalık sakınma da dahil olmak üzere deniz tehlikelerine gelen denizciler koruyacağını o var.

Antik yanı sıra Ortaçağ’da insanlar kozmos taşlar yansıtılır inanıyordu. Bu akuamarin gezegen Neptün atanan ve aynı zamanda Mart ayında resmi birthstones biridir sürpriz değildir. ezoterik hareketi eski inanç canlandı ve mücevher sektöründe o belirli taşlar teşvik etmek başka bir pazarlama aracı yaptı.

taşlar şifa güçleri tartışmalı bir konu olmaya devam etmektedir, ancak şifacılar, şamanlar ve tıp erkekler tarafından yüzyıllardır söz edilmiştir. bu olgusal var ya bunu ihtiyacı olan insanlara yardımcı olarak bir plasebo etkisi, gerçekten sürece önemli değil ister. en iyi yaklaşım vücudun yaralı ya da sorunlu kısmı özellikle yakın cilt ile temasında Gemstone, giymek olduğunu. Akuamarin artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varis için yardımcı olmak için söylenir.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri . Doğruladı tavsiye olarak alınması değildir Geleneksel Tören ve Mitolojik taş Lore çeşitli kaynaklardan toplanan ve Bu bilgiler yerine değil Sett Co, Ltd tek görüşü değildir doktorunuzun tavsiye. Eğer herhangi bir tıbbi durumlar varsa, lisanslı bir pratisyen hekim bakın. GemSelect herhangi bir iddia veya şifa veya ifadelerini garanti etmez astrolojik burç yetki ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Akuamarin taş ve Takı Tasarım Fikirleri dön
Aquamarine o kadınlar dünyada bir tüm zamanların en favori yapar hemen hemen her cilt veya göz rengi, tamamlar dekoratif bir mücevher olduğunu. Bu, hazır Orta fiyatlı ve sürekli popülerlik ve talep büyüyen giymek kolay popüler bir mücevher olduğunu. Aquamarine takı uygulaması herhangi bir türü için nitelendirir dayanıklı sertliği, sahiptir. Zümrüt, aquamarin kardeş taş, genellikle kırık dolgu ve renk geliştirmek için yağlı, ancak akuamarin hiçbir özel tedavi gerektirir ve günlük aşınma halkaları da dahil olmak üzere takı her türlü için uygundur. Akuamarin taşı küpe gibi son derece popülerdir. Ayrıca, mükemmel, şeffaf, altı yüzlü kristaller bazen kolye kolye olarak kesilmemiş giyilir. Yüzük, kolye ve küpe yanı sıra, bulabilirsiniz akuamarin taşı bilezik, kolye, broş ve daha fazlası gibi ayarlayın.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranı ile değişir . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri elmas oranla ağırlık olarak daha küçüktür.
1980’lerin sonlarında, son derece büyük bir akuamarin kristal Pedra Azul, Minas Gerais, Brezilya’da üç Brezilyalı madenciler tarafından bulundu. Bunlar Brezilyalı Araştırmacılar, garimperos, yanlışlıkla üç parçaya kırarak, metrelik akuamarin düştü. Kimliği bize bilinmemektedir Brezilyalı alıcı, parçalanmış parçaları satın aldı. en iyi ve en büyük parça kaydedilir ve şimdi Dom Pedro Aquamarine olarak bilinen dönüştü. Diğer iki adet, olağanüstü renk hem de kesilmiş ve ticari satıldı taşlar içine yönlü bulundu. Dom Pedro ortaya çıktığı kristal kısmı yaklaşık 60 pound ağırlığında ve uzunluğu yaklaşık 2/3 metre (2 fit) idi. sadece çok küçük taşlar içine yönlü olması bu muhteşem akuamarin çok olağanüstü olarak kabul edildi. Sonuçta, bu taş bilenler ve önemini ve potansiyelini fark uzmanların eline kendi yolunu buldu.

1991 yılında, Jürgen Henn , bir mücevher satıcı Idar-Oberstein , Almanya akuamarin kristali sahibi Brezilyalı madenci ziyaret etti ve o incelemek ve örnek fotoğraf için izin verildi. Bu o güne kadar gördüğü en büyük, en güzel, en önemli akuamarin oldu. Henn hemen onun arkadaşı ve meslektaşı, düşünce Bernd Munsteiner bu akuamarin ile gerçekten özel bir şey yapabileceğini kişi olarak. Ancak o zaman, bir anlaşma yapılamadı.

Akuamarin Bayan Yüzük

Akuamarin Bayan Yüzük

Henn akuamarin satışı olduğunu duyunca Bir yıl sonra, o hemen kristal incelemek için Brezilya yolculuk yapmak Bernd Munsteiner istedi. Bunun yerine Bernd oğlunu gönderdi Tom Munsteiner Jürgen oğlu ile birlikte, aynı zamanda başarılı bir mücevher sanatçı Axel Henn kristal incelemek için Brezilya’ya,. İki “gençler” kristal incelemek ve daha sonra aileleri için bir anlaşma sonuçlandırmak sorumluluğu vardı. Bu nadir akuamarin herhangi bir kişi ya da firma tarafından ele alınması için çok değerli olduğunu ve bu nedenle Jürgen Henn Dr. Hermann Bankası, aynı zamanda onun birçok geziler birinde kristal görmüştü firması Gebrüder Bankası, tanınmış bir gemologist ve kafa ile ortaklık Brezilya’ya. kesici olarak gemide iki firmanın kaynakları ve Munsteiner ile bir konsorsiyum Brezilyalı sahibi ile kuruldu ve proje finanse edildi. Diğer taş bayi radar altında kalan, onlara akuamarin satmak için Brezilyalı sahibini ikna kendileri veya taş zarar vermeden Brezilya dışına almak ve güvenli bir şekilde bu son derece değerli bir kristal taşınması: Brezilya’da ise Axel ve Tom birçok zorlukla karşı karşıya Idar-Oberstein için geri. Hikaye entrika olmadan değil, ama sonunda, akuamarin güvenle ana kesici ve mücevher sanatçısı, Bernd Munsteiner eline teslim edildi.

atölyesinde bir öğütme direksiyonda Bernd Munsteiner.
işte Munsteiner. B. Munsteiner izniyle.
Bernd Musteiner ilk kristal koydu gözler, “ilk görüşte aşk oldu!” akuamarin derece Gemmy ve güzel bir şeffaf deniz mavi renk oldu. kristal üst kısmına yakın boş tüp kapanım hariç, akuamarin olağanüstü netlik vardı. Munsteiner heykel dibinde bu kapanımlar dahil etmeye karar verdi. 1992-93 itibaren Munsteiner üzerinde duruldu “hayatının projesi.” O kristal bakıyordu ve nihayet o kesim başlamaya hazır olana kadar faset desenleri çizim ay geçirdi. Bu kristal şimdiye kadar bulunan en büyük ve en iyi mücevher akuamarin oldu ve belki başka orada olmayacak.

Munsteiner kristal ve altı aylık kesme, yontma, ve polisaj okuyan dört ay geçirdi. akuamarin 10363 karat (yaklaşık 4,6 lbs) ağırlığında 35 cm boyunda (13.75 olarak), geniş üssünde 10 cm (4 inç), standları muhteşem bir dikilitaş dönüştü. o dikilitaşın iki backsides boyunca “kademeli” olan baklava şekilli olumsuz kesimler üzerinde karar vermeden önce Munsteiner sayısız skeçler yaptı. önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.

önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
Dom Pedro ilk Basel, İsviçre yıllık mücevher fuarında 1993 yılında açıldı. Bu sergilenmeye devam etti ve Alman hükümeti eşsiz çağdaş kesim tarzı vitrin için bir elçi olarak gitti. Ama 1990’ların sonlarında, Dom Pedro tehlikede idi. Brezilyalı ortağı onun yatırım telafi satıldı istedi. Neyse ki, Jane Mitchell , bir mücevher toplayıcı ve uzman, kurtarmak için geldi.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Mitchell ince taşlar arama Idar-Oberstein bir önceki gezisinde, Jürgen Henn tanıştı. Yıllar içinde o “aquamarin” duymak devam etti ve kristal gem yolculuğuna izledi. 1996 yılında, o bile Dom Pedro Idar-Oberstein mücevher sanatçıların dehasını vitrin diğer mücevher oymalar ve heykeller ile birlikte görüntülenen Palm Beach, Fl, bir sergi düzenlemek için yardımcı oldu. O Dom Pedro birçok küçük taşlar halinde kesilmiş olabilir duyunca, o ve kocası Jeffery Mülayim Çok düşündükten sonra 1999 yılında akuamarin satın alınmasına karar ve çeşitli sergiler, onlar nerede Dom Pedro bir müze olması gerektiğine karar verdi birçok ve tüm bir ilham ile inceledi ve hayran olabilir. Dom Pedro cömertçe 2011 yılında Smithsonian Enstitüsü armağan edildi ve burada dünyanın en iyi taşlar bazıları arasında Ulusal Gem Collection Galerisi’nde yerini almıştır.

Akuamarin taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
senin Gemstones temizleyin nasıl Aquamarine taşlar daha dayanıklı biridir, ama yine de dikkatli kullanım ve bakım gerektirir. etrafında kuvvetli kimyasallar çalışırken akuamarin takı takmaktan kaçının. Çizilmesini önlemek için, her zaman taş ve diğer türleri ayrı akuamarin taşlar saklamak taş takı .

temizlik yaparken, doku veya yumuşak bir bez kullanarak ılık sabunlu su ve kuru akuamarin taşlar ve takı kullanabilirsiniz. tüm sabunlu kalıntı kaldırılır sağlamak için sıra taşları durulama emin olun. Zaman Uzun süre bunları saklarken yumuşak bir bezle içinde taş sarın, ya da bir kumaş kaplı kutunun içine koyun.

o birthstones gelince, birkaç olarak, göz kamaştırıcı sembolik ve göz alıcı Mart burç taşı, akuamarin gibidir.Bu taş büyüleyici geçmiş sahiptir ve çarpıcı bir görünüm gördüğü kimseyi etkilemek için emin olabilirsiniz.Mart burç egzotik ve ilginç bir geçmişi sahiptir.

Uzun bir süre, akuamarin denizciler tarafından bir muska olarak kullanılmıştır ve isteyenler dışarı açık denize keşfetmek sevilen olanları korumak için. Bazı kurnaz denizciler bile daha iyi şans için kendi taş haline Neptün, deniz tanrısı, bölmek istiyorum. Hafif yeşilimsi mavi gölge onları sakin ve geçmek kolay hale okyanus suları sakinleştirmek olacağını inanılırdı.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Bu, mavimsi yeşil olağanüstü amacıyla kullanılan tek yolu değildir. Bir zamanlar, insanlar bu güzel Mart burç ekşi mide kalp hastalığından hastalıkların her türlü tedavi kapasiteye sahip olduğuna inanıyordu. o zaman sadece biraz su taşı emmek aquamarin büyülü güçlerini çağırmak istedim ve olanlar taş oturan olmuştu hangi su içmek. Orada da vardı savaşta meşgul olanların yanı sıra, çok sakin ve soğukkanlı giydi kişiyi yapma koruma akuamarin hakkında irfan.

Günümüzde, tabii ki, mavimsi yeşil daha dekoratif amaçlar için kullanılır. Bir Mart doğum günü olanlar genellikle kendi özel akuamarin Birthstone özellikleri takı satın almak için hevesli. zarif kolye için kokteyl halkalar, tasarımlar çok sayıda kullanılan, akuamarin bir kalabalığın ilgisini çeken bir yolu vardır.Aquamarine ayrıca 19 evlilik yıldönümlerini kutlamak için kullanılır.

Son birkaç yıl içinde, akuamarin takı A-list ünlüler boyunları, bilekler ve parmaklar üzerinde gösteren bir diriliş yapmıştır. Kadınlar farklı göz renkleri ve cilt tonları çeşitli tamamlayan bu taş ile özellikle heyecan olma eğilimindedir. O kesilebilir şekilde çok yönlü ve hatta nadir doğal haliyle, iyi görünüyor.

Belki de bu egzotik taş Brezilya Mozambik ve Pakistan tüm dünyada çeşitli yerlerde, bir dizi bulunabilir olması şaşırtıcı değildir. Pakistan’da madenciler bile yeryüzünden kıymetli taş koparmak amacıyla 15.000 feet yükselmek.

AKUAMARİN TAŞI (11.7KARAT) BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 9.29 GR
 • 925 AAYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA /BRAZİLYA
 • VVS KALİTE BERAK 11.7 CRT
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKUAMARİN TAŞI (11.7KARAT) BAYAN YÜZÜK

“Denizin suyu” Latince ifade için adını Akuamarin, mavi-yeşil çeşitliliği ile mavi Beryl . Beryl de dahil olmak üzere diğer mücevher çeşitleri

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

içeren Zümrüt , ve gibi bazı az bilinen çeşitleri MORGANITE ve Heliodor . açık renkli taşlarla, mavi ve mavimsi yeşil daha yaygın türü olan bir soluk açık mavi renk olarak akuamarin aralıkları. F (400º C) 750º ısıtılmış eğer açık yeşil Beryl Aquamarine dönüşebilir. En Aquamarine yeşil renkler de yoluyla temizlenebilir ısıl işlem .
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 Be
Renk Mavi
Sertlik 7,5-8,0
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57-1,58
SG 2,6-2,8
şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,006
parıltı cam
bölünme 3,1 – bazal
mineral Sınıfı Beryl ( Aquamarine )
TÜM HAKKINDA
Aquamarine nispeten sık taştır ve açık renklerde uygun. Derin renkler yüksek fiyatlar komut olabilir. Aquamarine Bazı muazzam şeffaf kristal kitleler bulunmuştur, ve karat binlerce tartı enfes taşlar onlardan kesilmiştir.

Aquamarine mavi-yeşil renge açık mavi ışığa uzun süre maruz kalma üzerine solmaya olabilir, bu yüzden güvenilir bir bayiden bu taş satın almak için özellikle önemlidir. Aquamarine sert ve dayanıklı bir mücevher, ama sert vurdu eğer iç çatlaklar gelişebilir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 11.7 KARAT VVS SANTA MARİA AKUAMARİN BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 11.7 KARAT VVS SANTA MARİA AKUMARİN TAŞI BULUNMAKTADIR

4-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

YÜZÜK YAN TARAFINDAN PRATİK ŞEKİLDE AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ.

β-kuvars

Açık mavi Topaz Aquamarine kolayca karıştırılabilir. Bu iki taşlar renk aynı olabilir, ve fiziksel özellikleri çok benzer. Topaz genellikle daha az pahalı ve bazı hileli bayi Aquamarine olarak Topaz satabilir.

Aksine Zümrüt , Aquamarine taşlar genellikle tamamen kusursuz . Görünür kusurları ile akuamarin nadir görülür. Sentetik Aquamarine üretme maliyeti, bu nedenle sentetik Aquamarine genellikle taş pazarı için üretilen olmadığı zaman bu taş göreceli bolluk göre çok yüksektir.
KULLANIMI
Aquamarine birçok kesim içine yönlü edilir. Bu yüzük, küpe, kolye ve diğer takı formları için popüler bir taştır. Birçok son derece geniş ve kusursuz Aquamarine taş parçaları kesilmiştir. Bazen, mükemmel, kusursuz, altı yüzlü kristaller kolye kolye olarak giyilir. Görüntüleme yarı saydam Aquamarine kedi gözü efekti ve asterism nadir, ama onlar var yapmak ve kesme ve içine cilalı olan cabochon s. İyi şeffaflık eksik daha az kaliteli akuamarin bazen bilezik ve kolye boncuk gibi kaba cilalı taş olarak kullanılmaktadır.

Aquamarine olan burç Mart.

 

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

 

AQUAMARİNE KAYNAKLARI
Brezilya mücevher Aquamarine en büyük üreticisi; diğer önemli üreticiler Pakistan, Myanmar (Burma), Rusya, Çin, Namibya, Mozambik, Zambiya, Kenya ve Amerika Birleşik Devletleri (Colorado ve California) ‘dir.
BENZER TAŞLAR
Mavi Topaz Aquamarine ile kolayca karıştırılır. Mavi Zirkon rengi genellikle derin mavi, ancak, aynı zamanda Aquamarine’de çok benzer.
Aquamarine değerli beril yeşil-mavi çeşitli bir mavi. mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. Aquamarine resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. Aquamarine son derece zor ve olağanüstü bir camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Adı ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latince ifadenin elde edildi.

Aquamarine ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı derecede farklıdır. Aquamarine ve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarlarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. Aquamarine ve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve açıklık var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliğinin Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beril diğer çeşitleri Morganite dahil goshenite , altın beryl ( Heliodor ), yeşil beryl ve BixBite.

Dünyaca ünlü Aquamarine
nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesme hak etmedi birkaç ton ağırlığında aquamarin büyük buluntular olmuştur. geri Marambaya, Brezilya, içinde “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile birçok değerli taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin en büyük tek parça şimdiye kadar kesilmiş etmektir.
Aquamarine belirlenmesi Geri Yukarıya
Aquamarine genellikle eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. Aquamarine kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı taraflı kristal yapısını iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda renklidir.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Aquamarine Kökeni ve taş Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. aquamarine Diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra birkaç ABD yerleri temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

Aquamarine Alış ve Aquamarine taş Değerini Belirleme Başa Dön
Aquamarine Renk

Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi en çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerde çok nadirdir. rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; birçok insan aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif değerli taşlar tercih ederim.

Aquamarine Açıklık ve Cilası

en kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar kapanım, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir görülen bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin ‘ son derece nadir ve çok değerli. kesildiğinde Aquamarine camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

Aquamarine Kesim ve Şekil

Aquamarine hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. aquamarine için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset yapabilirsiniz. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve minder gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. Aquamarine ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar .

akuamarin-yuzuk6

Akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısıl işlem görmüş, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. mavimsi yeşil koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra, düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

Aquamarine Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat berilyum
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil ışık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
ayrılması: belirsiz
şeffaflık: opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0.004 Için -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Aquamarine: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
kedinin gözü akuamarin satın almak
Kedi Gözü Aquamarine
Aquamarine mineralleri Beril grubuna aittir. örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirici maddeler, esas sınıflandırılarak çoğu beril epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. Aquamarine da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız etkisi) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim . Yakından akuamarin benzer diğer taşlar dahil Larimar , Amazonit , turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Taş:

Zümrüt, değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilgili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:

BixBite veya kırmızı beril , Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilgili taşlar vardır.

Metafizik akuamarin taşlı Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Efsaneye göre, akuamarin muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve eski çağlardan, ‘denizci şanslı taş’ olarak kabul edilmiştir beri vardır. Aquamarine deniz suyu için Latince terim adını kaynaklanmaktadır ve denizde zamanlarının çoğunu harcamak isteyenler için bir taş olmanın uzun bir geleneğe sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar bu fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişini sağlamış inanan, çok denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Efsane akuamarin birçok denizkızlarının değerli eşyalarını ve böylece deniz hastalık sakınma da dahil olmak üzere deniz tehlikelerine gelen denizciler koruyacağını o var.

Antik yanı sıra Ortaçağ’da insanlar kozmos taşlar yansıtılır inanıyordu. Bu akuamarin gezegen Neptün atanan ve aynı zamanda Mart ayında resmi birthstones biridir sürpriz değildir. ezoterik hareketi eski inanç canlandı ve mücevher sektöründe o belirli taşlar teşvik etmek başka bir pazarlama aracı yaptı.

taşlar şifa güçleri tartışmalı bir konu olmaya devam etmektedir, ancak şifacılar, şamanlar ve tıp erkekler tarafından yüzyıllardır söz edilmiştir. bu olgusal var ya bunu ihtiyacı olan insanlara yardımcı olarak bir plasebo etkisi, gerçekten sürece önemli değil ister. en iyi yaklaşım vücudun yaralı ya da sorunlu kısmı özellikle yakın cilt ile temasında Gemstone, giymek olduğunu. Akuamarin artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varis için yardımcı olmak için söylenir.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri . Doğruladı tavsiye olarak alınması değildir Geleneksel Tören ve Mitolojik taş Lore çeşitli kaynaklardan toplanan ve Bu bilgiler yerine değil Sett Co, Ltd tek görüşü değildir doktorunuzun tavsiye. Eğer herhangi bir tıbbi durumlar varsa, lisanslı bir pratisyen hekim bakın. GemSelect herhangi bir iddia veya şifa veya ifadelerini garanti etmez astrolojik burç yetki ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Akuamarin taş ve Takı Tasarım Fikirleri dön
Aquamarine o kadınlar dünyada bir tüm zamanların en favori yapar hemen hemen her cilt veya göz rengi, tamamlar dekoratif bir mücevher olduğunu. Bu, hazır Orta fiyatlı ve sürekli popülerlik ve talep büyüyen giymek kolay popüler bir mücevher olduğunu. Aquamarine takı uygulaması herhangi bir türü için nitelendirir dayanıklı sertliği, sahiptir. Zümrüt, aquamarin kardeş taş, genellikle kırık dolgu ve renk geliştirmek için yağlı, ancak akuamarin hiçbir özel tedavi gerektirir ve günlük aşınma halkaları da dahil olmak üzere takı her türlü için uygundur. Akuamarin taşı küpe gibi son derece popülerdir. Ayrıca, mükemmel, şeffaf, altı yüzlü kristaller bazen kolye kolye olarak kesilmemiş giyilir. Yüzük, kolye ve küpe yanı sıra, bulabilirsiniz akuamarin taşı bilezik, kolye, broş ve daha fazlası gibi ayarlayın.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranı ile değişir . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri elmas oranla ağırlık olarak daha küçüktür.
1980’lerin sonlarında, son derece büyük bir akuamarin kristal Pedra Azul, Minas Gerais, Brezilya’da üç Brezilyalı madenciler tarafından bulundu. Bunlar Brezilyalı Araştırmacılar, garimperos, yanlışlıkla üç parçaya kırarak, metrelik akuamarin düştü. Kimliği bize bilinmemektedir Brezilyalı alıcı, parçalanmış parçaları satın aldı. en iyi ve en büyük parça kaydedilir ve şimdi Dom Pedro Aquamarine olarak bilinen dönüştü. Diğer iki adet, olağanüstü renk hem de kesilmiş ve ticari satıldı taşlar içine yönlü bulundu. Dom Pedro ortaya çıktığı kristal kısmı yaklaşık 60 pound ağırlığında ve uzunluğu yaklaşık 2/3 metre (2 fit) idi. sadece çok küçük taşlar içine yönlü olması bu muhteşem akuamarin çok olağanüstü olarak kabul edildi. Sonuçta, bu taş bilenler ve önemini ve potansiyelini fark uzmanların eline kendi yolunu buldu.

1991 yılında, Jürgen Henn , bir mücevher satıcı Idar-Oberstein , Almanya akuamarin kristali sahibi Brezilyalı madenci ziyaret etti ve o incelemek ve örnek fotoğraf için izin verildi. Bu o güne kadar gördüğü en büyük, en güzel, en önemli akuamarin oldu. Henn hemen onun arkadaşı ve meslektaşı, düşünce Bernd Munsteiner bu akuamarin ile gerçekten özel bir şey yapabileceğini kişi olarak. Ancak o zaman, bir anlaşma yapılamadı.

Akuamarin Bayan Yüzük

Akuamarin Bayan Yüzük

Henn akuamarin satışı olduğunu duyunca Bir yıl sonra, o hemen kristal incelemek için Brezilya yolculuk yapmak Bernd Munsteiner istedi. Bunun yerine Bernd oğlunu gönderdi Tom Munsteiner Jürgen oğlu ile birlikte, aynı zamanda başarılı bir mücevher sanatçı Axel Henn kristal incelemek için Brezilya’ya,. İki “gençler” kristal incelemek ve daha sonra aileleri için bir anlaşma sonuçlandırmak sorumluluğu vardı. Bu nadir akuamarin herhangi bir kişi ya da firma tarafından ele alınması için çok değerli olduğunu ve bu nedenle Jürgen Henn Dr. Hermann Bankası, aynı zamanda onun birçok geziler birinde kristal görmüştü firması Gebrüder Bankası, tanınmış bir gemologist ve kafa ile ortaklık Brezilya’ya. kesici olarak gemide iki firmanın kaynakları ve Munsteiner ile bir konsorsiyum Brezilyalı sahibi ile kuruldu ve proje finanse edildi. Diğer taş bayi radar altında kalan, onlara akuamarin satmak için Brezilyalı sahibini ikna kendileri veya taş zarar vermeden Brezilya dışına almak ve güvenli bir şekilde bu son derece değerli bir kristal taşınması: Brezilya’da ise Axel ve Tom birçok zorlukla karşı karşıya Idar-Oberstein için geri. Hikaye entrika olmadan değil, ama sonunda, akuamarin güvenle ana kesici ve mücevher sanatçısı, Bernd Munsteiner eline teslim edildi.

atölyesinde bir öğütme direksiyonda Bernd Munsteiner.
işte Munsteiner. B. Munsteiner izniyle.
Bernd Musteiner ilk kristal koydu gözler, “ilk görüşte aşk oldu!” akuamarin derece Gemmy ve güzel bir şeffaf deniz mavi renk oldu. kristal üst kısmına yakın boş tüp kapanım hariç, akuamarin olağanüstü netlik vardı. Munsteiner heykel dibinde bu kapanımlar dahil etmeye karar verdi. 1992-93 itibaren Munsteiner üzerinde duruldu “hayatının projesi.” O kristal bakıyordu ve nihayet o kesim başlamaya hazır olana kadar faset desenleri çizim ay geçirdi. Bu kristal şimdiye kadar bulunan en büyük ve en iyi mücevher akuamarin oldu ve belki başka orada olmayacak.

Munsteiner kristal ve altı aylık kesme, yontma, ve polisaj okuyan dört ay geçirdi. akuamarin 10363 karat (yaklaşık 4,6 lbs) ağırlığında 35 cm boyunda (13.75 olarak), geniş üssünde 10 cm (4 inç), standları muhteşem bir dikilitaş dönüştü. o dikilitaşın iki backsides boyunca “kademeli” olan baklava şekilli olumsuz kesimler üzerinde karar vermeden önce Munsteiner sayısız skeçler yaptı. önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.

önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
Dom Pedro ilk Basel, İsviçre yıllık mücevher fuarında 1993 yılında açıldı. Bu sergilenmeye devam etti ve Alman hükümeti eşsiz çağdaş kesim tarzı vitrin için bir elçi olarak gitti. Ama 1990’ların sonlarında, Dom Pedro tehlikede idi. Brezilyalı ortağı onun yatırım telafi satıldı istedi. Neyse ki, Jane Mitchell , bir mücevher toplayıcı ve uzman, kurtarmak için geldi.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Mitchell ince taşlar arama Idar-Oberstein bir önceki gezisinde, Jürgen Henn tanıştı. Yıllar içinde o “aquamarin” duymak devam etti ve kristal gem yolculuğuna izledi. 1996 yılında, o bile Dom Pedro Idar-Oberstein mücevher sanatçıların dehasını vitrin diğer mücevher oymalar ve heykeller ile birlikte görüntülenen Palm Beach, Fl, bir sergi düzenlemek için yardımcı oldu. O Dom Pedro birçok küçük taşlar halinde kesilmiş olabilir duyunca, o ve kocası Jeffery Mülayim Çok düşündükten sonra 1999 yılında akuamarin satın alınmasına karar ve çeşitli sergiler, onlar nerede Dom Pedro bir müze olması gerektiğine karar verdi birçok ve tüm bir ilham ile inceledi ve hayran olabilir. Dom Pedro cömertçe 2011 yılında Smithsonian Enstitüsü armağan edildi ve burada dünyanın en iyi taşlar bazıları arasında Ulusal Gem Collection Galerisi’nde yerini almıştır.

Akuamarin taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
senin Gemstones temizleyin nasıl Aquamarine taşlar daha dayanıklı biridir, ama yine de dikkatli kullanım ve bakım gerektirir. etrafında kuvvetli kimyasallar çalışırken akuamarin takı takmaktan kaçının. Çizilmesini önlemek için, her zaman taş ve diğer türleri ayrı akuamarin taşlar saklamak taş takı .

temizlik yaparken, doku veya yumuşak bir bez kullanarak ılık sabunlu su ve kuru akuamarin taşlar ve takı kullanabilirsiniz. tüm sabunlu kalıntı kaldırılır sağlamak için sıra taşları durulama emin olun. Zaman Uzun süre bunları saklarken yumuşak bir bezle içinde taş sarın, ya da bir kumaş kaplı kutunun içine koyun.

o birthstones gelince, birkaç olarak, göz kamaştırıcı sembolik ve göz alıcı Mart burç taşı, akuamarin gibidir.Bu taş büyüleyici geçmiş sahiptir ve çarpıcı bir görünüm gördüğü kimseyi etkilemek için emin olabilirsiniz.Mart burç egzotik ve ilginç bir geçmişi sahiptir.

Uzun bir süre, akuamarin denizciler tarafından bir muska olarak kullanılmıştır ve isteyenler dışarı açık denize keşfetmek sevilen olanları korumak için. Bazı kurnaz denizciler bile daha iyi şans için kendi taş haline Neptün, deniz tanrısı, bölmek istiyorum. Hafif yeşilimsi mavi gölge onları sakin ve geçmek kolay hale okyanus suları sakinleştirmek olacağını inanılırdı.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Bu, mavimsi yeşil olağanüstü amacıyla kullanılan tek yolu değildir. Bir zamanlar, insanlar bu güzel Mart burç ekşi mide kalp hastalığından hastalıkların her türlü tedavi kapasiteye sahip olduğuna inanıyordu. o zaman sadece biraz su taşı emmek aquamarin büyülü güçlerini çağırmak istedim ve olanlar taş oturan olmuştu hangi su içmek. Orada da vardı savaşta meşgul olanların yanı sıra, çok sakin ve soğukkanlı giydi kişiyi yapma koruma akuamarin hakkında irfan.

Günümüzde, tabii ki, mavimsi yeşil daha dekoratif amaçlar için kullanılır. Bir Mart doğum günü olanlar genellikle kendi özel akuamarin Birthstone özellikleri takı satın almak için hevesli. zarif kolye için kokteyl halkalar, tasarımlar çok sayıda kullanılan, akuamarin bir kalabalığın ilgisini çeken bir yolu vardır.Aquamarine ayrıca 19 evlilik yıldönümlerini kutlamak için kullanılır.

Son birkaç yıl içinde, akuamarin takı A-list ünlüler boyunları, bilekler ve parmaklar üzerinde gösteren bir diriliş yapmıştır. Kadınlar farklı göz renkleri ve cilt tonları çeşitli tamamlayan bu taş ile özellikle heyecan olma eğilimindedir. O kesilebilir şekilde çok yönlü ve hatta nadir doğal haliyle, iyi görünüyor.

Belki de bu egzotik taş Brezilya Mozambik ve Pakistan tüm dünyada çeşitli yerlerde, bir dizi bulunabilir olması şaşırtıcı değildir. Pakistan’da madenciler bile yeryüzünden kıymetli taş koparmak amacıyla 15.000 feet yükselmek.