OTANT�K TA�

AKUAMARİN İNCİ TAŞI EL İŞİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin İnci Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 5.38 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AKUMARİN VE İNCİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Akuamarin, Mart ayı için doğum taşıdır . Akuamarinin deniz suyu rengi, bu akü taşına “akuamarin” adı Latince deniz suyu kelimesinden geldiği

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

için adını vermiştir. “Aquamarine” terimi, 1609’da yayınlanan Gemmarum et Lapidum Historiia’sında Anselmus de Boodt’in önemli bir gemolojik çalışmasında görünüşte kullanılmıştır. Aquamarine, eski soy ağacının değerli bir değeridir. 19. yüzyılda, taşların deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ancak bugün renk ne kadar mavi olursa taş o kadar değerlidir. 1910’da bugüne kadarki en büyük akuamarin 243 kilo ağırlığında Brezilya’da bulundu. Daha sonra daha küçük taşlara bölündü ve 200.000 karat verdi.
Kurbağa yeşilimsi history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane var. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarin üzerine oyulması durumunda, düşmanları uzlaştırıp onları arkadaş kılmaya hizmet ettiğine inanıyordu. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç aşkı atmosferini emdiğini belirtti: “Kutsanıp giyildiğinde aşık olur ve harika şeyler yapar.” Aquamarine, aynı zamanda damat tarafından geline en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. evliliklerinin tükenmesi. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizcinin taşı olarak tanıyorlardı ve fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladılar. Ortaçağda, taşın evli çiftlerin sevgisini uyandırdığı düşünülüyordu. Ayrıca askerleri yenilmez kıldığına inanılıyordu.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla
Sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonları ile kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Aquamarine’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 5.38 KABOŞON KESİM AKUAMARİN VE İNCİ TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Altın rengi seç:

aquamarine_sea_1.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarini çok takdir ediyorlardı. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde, akuamarin Apostle, St. Thomas’la özdeşleştirildi, çünkü “deniz ve havayı taklit ediyor” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptı.” Oniki havariden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. 1377’den William Langland’ın “İskeleler ve

Akumarin İnci Bayan Yüzük

Akumarin İnci Bayan Yüzük

Ploughman’la İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O sırada kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher bu amaç için popüler bir talep içindeydi. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı toz haline getirmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya yüzük olarak takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Ortaçağın yazarları, akuamarinin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Kristal bir top olarak kesildiğinde, fal söylemesi için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Antik literatürde taşın bir divining aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi açıklanmıştır. Bir yöntem, bir taştan bir kase su üzerine asılan ve sadece yüzeye temas eden bir yöntemdi. Kasenin iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplandı. Tanrıcı, ipliğin tepesini tutmak ve taşın, bir ouija tahtası gibi önemli bir soruya cevaplar verecek olan belirli harflere çarpmasına izin vermekti. Bir başka yöntem, bir kristalin saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyinde mesajlar ortaya çıkarır. Aquamarine’nin vahiy güçlerinin de birisinin kayıp ya da gizli şeyler aramasına yardımcı olduğu söylenir.
yeşilimsi Victor-history.jpg
Folklor göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecek. Mücevher ayrıca, kürekle küreme ve esneme işlemleriyle kredilendirildi ve çenelerin, boğazın, midenin, karaciğerin ve dişlerin rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir muska olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiği ve kullanıcıyı daha samimi hale getirdiği, zekayı hızlandırdığı ve tembelliği tedavi ettiği düşünülüyordu. Eski filozof Pliny , “Yaz denizinin derinliklerindeki bir denizkızı hazinesi evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarinin inkar edilmemesi gereken çekiciliklere sahip olduğunu” belirterek, bu canlılık taşına övgüde bulundu.
Akuamarinin Mistik Güçleri* Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Birçoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın çağından önceki renklerin en sevdiğiniz kombinasyonlarını bir araya getiren asırlık folkloru temel alır. Gerçek tıbbi bilgi demek değildir. Listelenen herhangi bir hastalık hakkında tavsiye için, lütfen kalifiye bir doktora görünün.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Eskilerde olduğu kadar Modern zamanlarda da, akuamarinin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra suya konup bir içecek olarak verilmişse tüm hastalıklarda iyidir.” Eldeki Doğal Tarih Pliny , taşı ayrıca göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler.

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının, akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olan akışkanın tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, Glandüler rahatsızlıklarla başa çıkmanın yanı sıra, Eski şifacıların inandığı gibi göz sağlığınızın korunmasına yardımcı olacağına inanmaktadır. Bazıları ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charka ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek kompozisyonundan ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.
peacetest.jpg
Akuamarini fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklar için şifa taşı olarak gören birçok inanç vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “tüm amaçlı” şifa taşı olarak kabul edilir. Aquamarine, Tarot’un Asılan Adam kartı ile birlikte kullanılır ve insanların tefekkür için zaman ve yalnızlık aramak amacıyla yaşamdaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Kişinin iç huzuruyla birleşme halinde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için gerginliği sakinleştirme kabiliyeti ile bilinir. Akuamarin meditasyon için zihni süzüldüğü ve daha yüksek uçaklardan iletişim kurmayı kolaylaştırdığı için harika bir taş. Fazladan düşünceleri silerek, yüksek bir bilinç durumu ve ruhsal farkındalık çağrısı yapar ve insanlığa hoşgörüsüz hizmeti teşvik eder. Eğer manevi ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin hafifçe onları yeniden düzenler ve her seviyede sezgisel iletişim kurar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg

Akumarin El İşçiliği Yüzük

Akumarin El İşçiliği Yüzük

Taşla çalışmak, kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları, akuamarinin, erteleme meselesi olan insanları tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor. Akuamarin giyen birinin, açıkça düşünmek ve hızlı kararlar almak için daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini arttırır. Motivasyonu teşvik eder ve yoğun fiziksel ve duygusal serbest bırakma zamanlarında bir yandan da süreç boyunca destek verir. Taş, bir hizmet ömrüne yardım eder, kalkanlar ve korur, bize değişim zamanlarında ve birinin hayatında, yolunda ve amacında sevgiyi ve bakımını hatırlatır. Ruhsal ve ruhsal bilincin geliştirilmesine yardım eder, temel ruh onarımı ve iyileşmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her seviyede derinlemesine iyileşir. İçsel bireyin en Yüksek İdeallerini daha iyi izlemesine izin vererek, sıradan dünyaya bağlılıkları perspektif içinde tutarken, kişinin bütün varlığına arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapma, kendi içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalarak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızı sakin ve saf kalmanıza yardımcı olan mükemmel bir taş.
Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder açık mavi, açık mavi-yeşil, hatta açık yeşil olan beril . Genellikle açıktır, ancak demir içeriği mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, sarı iz bırakmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil bir tonu vardır. Bir akuamarine hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna plealojik etki denir. Akuamarinlerin çeşitli gösterimi, dünyadaki birçok okyanus, göl ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, keyif aldığınız bir miktar su rengini hatırlar. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür. Tüketici tercihi ile derin mavi akvaryumlarda tercih edildiğinde, taşlar 800 dereceye kadar ısıtılır, bu da mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm ten rengini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Bir çok akuamarin taşı neredeyse hiç kapanmadan arındırılmıştır ve parlaklığı vitrözdür .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle oyuklarda, granit pegmatitte , alüvyal çakıl birikintilerinde ve bazen de dere çakıllarında bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 feet’e kadar çok büyük boyutlarda büyür. 3 metreye kadar olan akuamarin kristalleri nadir değildir. En iyi kalite taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan geliyor . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler, Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşitliliğin bulunduğu yerler), ABD, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.

Akuamarin İnci Yüzük

Akuamarin İnci Yüzük

Bir akuamarin için en yaygın kesim Zümrüt türü, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesilmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni biçimlerle deney yaparken, çoğu zaman yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 – 8 arasındadır ve giyilmesi oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on kırağa kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlığı birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Zaman zaman, akuamarinler 1000 artı karat aralığında bitmiş değerli taşlar verecek kadar geniş yerlerde bulunurlar. Değerli taş için harika olan şey, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes tarafından kullanılabilmesini sağlamasıdır.
Aquamarine Mücevheratınızın Bakımı
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin mücevherlerinizi temizlemenin en iyi yolu ılık, sabunlu suyla (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıyla. Taşı yıkadığınızda, suyla durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için, sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceği için enzim temizleyicilerden ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buharlamadan ve kozmetik ürünler, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temastan kaçının.Kapanmaya, pozitif yaşam değişikliklerine ve daha yüksek bir bilinçliliğe doğru pozitif dalgaları sürmek için Aquamarine kullanın. Bu suya benzeyen taş stresi ve korkuyu ortadan kaldırır, yokluklarında huzur ve sükunet için yer bırakır. Akuamarin ruhun karanlık titreşimlerden ve olumsuz davranış şekillerinden etkilenmesini önler. Akuamarinin yumuşak akan enerjisinin özü kolaydır. Nazikçe gençleşmeyi ve yenilenmeyi akla, vücuda ve ruha getirirInci bilinen en eski mücevher, ve yüzyıllar boyunca bu en değerli kabul edildi. Tüm taşlar aksine, inci bir canlının türetilmiş organik madde -. Istiridye ve yumuşakçalar inci hakkında çok folklor ve gelenek var. Aslında çok geçmiş beş ay bir burç olarak iddia bu taş eşlik -. Şubat, Nisan, Haziran (geleneksel), Temmuz ve Kasım inci işaretleri İkizler ve Yengeç için bir astral taş ve astrologlar aya bağlamak . Bu yağmur bir tek damla gökten düştü ve istiridye kalp olunca inci doğdu bazı erken kültürlerde denildi. İnciler ‘ayın gözyaşı damlaları’ adı olmuştur. Bazı inciler cennet bulutların arasından meleklerin geçişi oluşmuştur inanıyoruz. Zamanla, inci saflık ve masumiyet sembolü haline gelmiştir ve genellikle gelinlikler içine dikilir, ya da gelin tarafından takı olarak giyilir.

Akumarin Özellikleri

Akumarin Özellikleri

avaratnas sadece güzel değil ama insanın genel gelişimi için çok yararlı olan bazı özel niteliklere sahip. Astroloji navaratnas gezegen nitelikleri absorbe ve onların yerli doğada onları ihsan olduğunu belirterek taşlar hayırlar vurgular. astrolojiye göre navaratnas kendi yerlileri hem olumlu hem olumsuz sonuçlar verebilir. Özellikle insanların mücevher taşları giyen önce bir astrolog danışmak gerektiğini söyledi sebebi buydu. Bu yazıda taşlar astrolojik niteliklerini görüşecek.

İnci Astrolojik özellikleri Pearl Ay’ın mücevherdir. İnciler istiridye oluşan güzel mücevherler, belli bir yumuşakça vardır. Ama bizim dini metinler inciler fil fildişi veya fildişi, yılan mücevher ve bambudan yapılmış olduğunu söylüyorlar. Inci sevginin sembolüdür. Bu çok yatıştırıcı ve onun yerli huzurlu bir etkileri vardır. İnci rengi genellikle beyaz ama aynı zamanda pembe, mavi, gümüş, sarı ve siyah renklerde bulunabilir. Farklı renklerde İnciler insan vücudu üzerinde ayrı bir etkisi vardır. İnciler taş sportif Astrolojik faydaları İnciler kendi yerlileri doğada sakinlik ve nezaket oluşturmak. Bu kısa huylu olan insanlar için çok etkili oluyor. İnciler zihni yatıştırır ve iyi şeylere konsantre yardımcı olur. İnciler bir çocuğun mutluluğu yoksun olan çiftler için hayırsever taşlar olarak kanıtlanmıştır. İnciler sosyal statüsünü güçlendirmek ve toplumdaki yerlileri itibarını artırmak ve nüfuzlu kişilerle temas geliştirmek. Bir kişi o yakında bir şans alabilirsiniz bir inci spor eğer. İnci ayrıca genel sağlık significator. Bu vücuttan hastalıkları engellemek için gücüne sahiptir. İnci, normal vücut ısısını korur ve ateş onun yerlilere vücut için yatıştırıcı bir battaniye gibi çalışır. Bu kalp, normal yendi ve ülser, bağırsak ve diğer mide sorunları ile ilgili hastalıkları azaltır tutar. Astroloji bir kişi orijinal inci giyer eğer o da zengin olmak anlamına efendisi Laxmi, nimetlerini almak için şanslı olduğunu söylüyor onların hayat. Bir İnci giyen kriz evli çiftler için bir arkadaşınız olarak hareket edebilir. farklı renklerde inciler bir yerli farklı niteliklere ihsan. Kırmızı inciler bir yerli istihbarat oluşturmak ise sarı inciler zenginlik için iyidir. Beyaz inciler sosyal itibar ve şöhret zanaat ve mavi inciler ruhsal özellikleri iyileştir.

Doğal Akumarin Taşı

Doğal Akumarin Taşı

İnci Genel Özellikleri

Diğer İsimleri : İnci, Perle, Lü’lüü (Kuran-ı Kerim’deki adı)

Sertliği : 3

Kimyasal Grubu : Organik bileşikler

Yapısal Görünümü : Saydam, yarısaydam

Parlaklığı : Camsı

Kimyasal Formülü : CaCO3

Uyumlu Olduğu Unsur : Su

Uyumlu Olduğu Burç : Boğa ve İkizler (Beyaz, Gri), Yengeç (Beyaz, Pembe), Yay ve Kova (Siyah)

Rengi : Çeşitli Renkler

Sembolü Olduğu Hususlar : Aşk, Sevgi, Evlilik

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Kızıldeniz, İran Körfezi, Avustralya Kıyıları, Polinezya, Avusturya, Fransa, İrlanda, İskoçya, Hindistan ve USA.

Kabuklu iki deniz canlısı olan inci istiridyesi ve inci midyesinden oluşur. Doğal incileri genellikle inci midyesi denilen ve bir çok türü bulunan istiridyeler üretir. İstiridyenin, açılıp kapanan iki avuç şeklinde kabukları vardır ve bu kabuklar sedef adıyla anılırlar. Dirençleri oldukça yüksektir.

Oluşumunun başlangıcında, istiridyenin içine kaçan kum ve benzeri bir madde bulunur. Bu çekirdek madde yıllar boyunca üst üste istiridye tarafından bırakılan ve zamanla içinde kristalleşen salgıyla kaplanır. Yaklaşık olarak, istiridyenin ömrünün 8, inci oluşum süresi 6 yıldır. Rengi beyaz, pembe, gri veya siyah olabilir. işlenmesine gerek olmadan kullanılacak güzelliktedir. İncinin, meleklerin gözyaşları olduğuna da inanılmıştır.

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Kuran-ı Kerim’de Sözü edilen bir kaç değerli taştan biridir. Hadis-i şeriflerde inci, cennetle bağdaştırılmıştır. İnci; Alçak gönüllülüğün, iffetin, temizliğin, sevgi ve şevkatin, ışıltının, gizemin, başarının, mutlu bir evliliğin, evlilik hediyelerinin simgesidir. İnciden sıklıkla Taşların Kraliçesi olarak söz edilir

İnci Taşı Tesbih
İnci Taşı Tesbih

İnci istiridye ve midyelerin yabancı cisimlere karşı oluşturduğu reaksiyon sonucu var olan yine Mercan gibi bir canlı vasıtası ile elde edilen, Kur’an-ı Kerim’de yeri olan nadir değerli taşlardan bir tanesidir. Yaygın olarak sedef renginde bulunmakla birlikte beyaz, pembe ve siyah olanlarına da rastlanmaktadır. İnci hakkında toplumlara göre değişen efsaneler mevcut olmakla birlikte çok eski çağlarda tanrıların gözyaşlarını istiridyelerin içerisine sakladığına inanılmıştır. Çin’deki mitler ise gökyüzünde ejderhalar dövüştüğü zaman yeryüzüne düşen parçaların İnci olduğunu söyler.
Taşların kraliçesi olarak anılan İnci, kesinlikle feminen etkiler içeren değerli bir taştır.

İnci ruhsal durumumuza her anlamda iyi etkiler veren bir taştır. İnsanın maneviyatını güçlendirir. Bizi üzen duyguları kovar, her türlü üzüntüyü yumuşatır. Akıl karışıklıklarını, duygu karmaşasını da dindirdiği bilinmektedir. İnsanlarla yakınlık kurmaya yardımcı olduğu için aksi insanların mizacını yumuşatmak amacı ile kullanılabilecek mükemmel bir hediyedir. Agresifliği bastırılması, annelik ile bağdaştırılan şevkat, sevgi, anlayış, fedakarlık gibi duyguların canlandırılması için İnci çok faydalıdır. Arası bozuk eşlerin duruma daha anlayışlı yaklaşım sağlayabilmesini ve dinginlikle konuları ele alabilmesini sağlar.
İnci, sıcak ve ılıman bölgelerin denizlerinde yaşayan istiridyeler de ve midyelerde meydana gelir. Oluşma süresi ortalama 10 yıldır. Bununla birlikte uzun bir süredir kültür incisi yetiştirilmektedir. Kültür incilerinin meydana gelmesi ise 3 ile 7 sene arasında bir süre almaktadır. İnci oluşumu istiridye kabuğunun içerisine kum yada başka bir yabancı maddenin girmesiyle başlar. İstiridye bu maddeyi sedef denilen bir madde ile kaplar. Bu madde %92 oranında kalsiyum karbonat içermektedir. Eğer yabancı madde ete tam olarak yerleşirse küre şeklinde yerleşemez ise yarım küre şeklinde inci meydana gelir. Kültür incilerinde ise istiridyeye yapay yollarla yabancı madde gönderilir (bir boncuk yada etli bir doku parçası gibi). Bu şekilde istiridye uyarılır.

İnci Yüzük

İnci Yüzük

Kültür incileri, canlı istiridyelerden (Akoya veya güney denizi incileri) veya midyelerden (tatlı su incileri) elde edilir. Günümüzde kültür incisi yetiştiriciliği oldukça fazladır. Kültür incisi sahte yada taklit inci demek değildir. Kültür incileri yapay olarak uyarılan ancak doğal ortamlarında gelişmiş incilerdir. 7 yıllık süreçte yetiştirilen incilerin ancak %10 kadarı kaliteli ve mücevherde kullanılabilecek niteliktedir. Parlaklık, boy aynı zamanda üzerindeki lekelerin azlığı ve simetrisi incinin kalitesini belirlemede çok önemli rol oynar. İncinin parlaklığı ne kadar netse değeri o kadar artar.

inciİncinin değerinin belirlenmesinde istiridyenin yaşı da önemlidir. Çünkü yaşı büyük olan istiridyenin incisi de büyük olur. İncide en çok elde edilen renkler pembe, krem ve beyazdır. Nadir de olsa siyah inci yetişebilmektedir ancak gerçek bir siyah inci çok değerli ve pahalı olduğundan oldukça fazla taklidi yapılmıştır. Koyu parlak siyah bir inci, çok nadir bulunur ve oldukça pahalıdır. İnci’nin temizliğinde ılık su ve nemli bez kullanmak yeterlidir. Ayrıca parfüm vb. alkol içeren maddelerden de kesinlikle uzak tutulmalı ve kapalı ortamlarda fazla bekletilmemelidir. İncilerin hava alarak kendilerini yenilemeleri gerekmektedir.
Su, deniz, bitki ve özellikle ilaç ile uğraşan kimselerin İnci’ yi değerli taş olarak tercih etmeleri, başarılarını arttırmaları için sıklıkla tavsiye edilmektedir.Akuamarin mavi ila yeşil-mavi renkli bir beril çeşididir. Beril değerli taşlar grubu en çok ‘değerli dört’ mücevherden biri olan (elmas, safir ve yakut üçlü) krom bakımından zengin yeşil zümrüt ile ünlüdür. Akuamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum taşıdır . Akuamarin son derece sert ve cam gibi göz alıcı bir parlaklığa sahiptir. Soluk açık maviden orta-koyu maviye kadar değişen nefes kesici deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Aquamarine’ adı, ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin Taşı Gümüş Kolye
Akuamarin Taşı Gümüş Kolye

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

Akumarin İnci Taşı

Akumarin İnci Taşı

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Diğer beril çeşitleri arasında morganit, gosenit , altın beril ( heliodor ), yeşil beril ve biksbit bulunur. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.
Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları

Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya,arambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.
Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi

Başa dönüş

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Rengi

Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

Akuamarin Netlik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur. Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Gümüş Bayan Yüzük

Akuamarin Gümüş Bayan Yüzük

Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur.
Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin, beril mineral grubuna aittir. Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.
Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve gosenit (renksiz beril) daha az bilinen ilgili değerli taşlardır .

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler

Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore , çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri

Akuamarin Taşı Faydaları
Akuamarin Taşı Faydaları

Başa dönüş

Akuamarin hemen hemen her cilt veya göz rengini tamamlayan dekoratif bir mücevherdir; Giymesi kolay, hazır bulunabilen, orta fiyatlı ve popülerliği ve talebinde istikrarlı bir şekilde büyüyen popüler bir mücevher. Akuamarin, akuamarin halka tasarımlarında giymek de dahil olmak üzere her türlü takı uygulamasına uygun olan dayanıklı bir sertliğe sahiptir.
GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları

Akuamarinin kız kardeşi taşı olan zümrüt, genellikle kırıkları doldurmak ve rengini geliştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işlem gerektirmez ve günlük kullanım halkaları dahil her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşı küpeler olarak son derece popülerdir. Dahası, mükemmel, şeffaf, altı taraflı kristaller kolye kolye olarak ara sıra kesilemez. Yüzüklere, kolye ve küpelere ek olarak, bilezik, kolye, broş ve daha pek çok şey olan akuamarin taşlarını bulabilirsiniz.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, bazıları ise pırlantaya göre daha küçüktür.
Akuamarin Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği

Başa dönüş

Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Akuamarin değerli taşlardan en dayanıklılarından biridir, ancak yine de dikkatli muamele ve bakım gerektirir. Sert kimyasalların çevresinde çalışırken akuamarin takılar kullanmaktan kaçının. Çizilmeleri önlemek için, akuamarin değerli taşları her zaman diğer değerli taş ve değerli taş mücevherlerinden ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru akuamarin değerli taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bez kullanarak kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların giderildiğinden emin olmak için taşları iyice duruladığınızdan emin olun. Taşlarınızı uzun süre saklarken yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya koyun. Latince “deniz suyu” tabiriyle adlandırılan Akuamarin, mavi ila mavi-yeşil çeşidi olan Beryl’dir . Beryl ayrıca Emerald ve diğer Morganite ve Heliodor gibi daha az bilinen çeşitler de dahil olmak üzere diğer taş çeşitlerini de içerir. Akuamarin rengi açık açık maviden mavimsi ve mavimsi yeşile değişmektedir ve açık renkli taşlar daha yaygındır. Açık yeşil Beril, 750º F’ye (400º C) ısıtıldığında Aquamarine’ye dönüştürülebilir. Çoğu Aquamarine’deki yeşil tonlar ısıl işlemle de çıkarılabilir.
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 olun
Renk Mavi
Sertlik 7,5 – 8,0
Kristal sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57 – 1,58
SG 2,6 – 2,8
şeffaflık Yarı saydam şeffaf
Çift kırılma 0,006
parıltı cam
yarılma 3,1 – bazal
Mineral Sınıfı Beril ( Akuamarin )

AKUAMARİN İNCİ TAŞI EL İŞİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin İnci Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 5.38 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AKUMARİN VE İNCİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin, Mart ayı için doğum taşıdır . Akuamarinin deniz suyu rengi, bu akü taşına “akuamarin” adı Latince deniz suyu kelimesinden geldiği

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

için adını vermiştir. “Aquamarine” terimi, 1609’da yayınlanan Gemmarum et Lapidum Historiia’sında Anselmus de Boodt’in önemli bir gemolojik çalışmasında görünüşte kullanılmıştır. Aquamarine, eski soy ağacının değerli bir değeridir. 19. yüzyılda, taşların deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ancak bugün renk ne kadar mavi olursa taş o kadar değerlidir. 1910’da bugüne kadarki en büyük akuamarin 243 kilo ağırlığında Brezilya’da bulundu. Daha sonra daha küçük taşlara bölündü ve 200.000 karat verdi.
Kurbağa yeşilimsi history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane var. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarin üzerine oyulması durumunda, düşmanları uzlaştırıp onları arkadaş kılmaya hizmet ettiğine inanıyordu. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç aşkı atmosferini emdiğini belirtti: “Kutsanıp giyildiğinde aşık olur ve harika şeyler yapar.” Aquamarine, aynı zamanda damat tarafından geline en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. evliliklerinin tükenmesi. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizcinin taşı olarak tanıyorlardı ve fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladılar. Ortaçağda, taşın evli çiftlerin sevgisini uyandırdığı düşünülüyordu. Ayrıca askerleri yenilmez kıldığına inanılıyordu.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla
Sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonları ile kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Aquamarine’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 5.38 KABOŞON KESİM AKUAMARİN VE İNCİ TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Altın rengi seç:

aquamarine_sea_1.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarini çok takdir ediyorlardı. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde, akuamarin Apostle, St. Thomas’la özdeşleştirildi, çünkü “deniz ve havayı taklit ediyor” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptı.” Oniki havariden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. 1377’den William Langland’ın “İskeleler ve

Akumarin İnci Bayan Yüzük

Akumarin İnci Bayan Yüzük

Ploughman’la İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O sırada kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher bu amaç için popüler bir talep içindeydi. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı toz haline getirmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya yüzük olarak takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Ortaçağın yazarları, akuamarinin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Kristal bir top olarak kesildiğinde, fal söylemesi için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Antik literatürde taşın bir divining aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi açıklanmıştır. Bir yöntem, bir taştan bir kase su üzerine asılan ve sadece yüzeye temas eden bir yöntemdi. Kasenin iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplandı. Tanrıcı, ipliğin tepesini tutmak ve taşın, bir ouija tahtası gibi önemli bir soruya cevaplar verecek olan belirli harflere çarpmasına izin vermekti. Bir başka yöntem, bir kristalin saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyinde mesajlar ortaya çıkarır. Aquamarine’nin vahiy güçlerinin de birisinin kayıp ya da gizli şeyler aramasına yardımcı olduğu söylenir.
yeşilimsi Victor-history.jpg
Folklor göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecek. Mücevher ayrıca, kürekle küreme ve esneme işlemleriyle kredilendirildi ve çenelerin, boğazın, midenin, karaciğerin ve dişlerin rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir muska olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiği ve kullanıcıyı daha samimi hale getirdiği, zekayı hızlandırdığı ve tembelliği tedavi ettiği düşünülüyordu. Eski filozof Pliny , “Yaz denizinin derinliklerindeki bir denizkızı hazinesi evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarinin inkar edilmemesi gereken çekiciliklere sahip olduğunu” belirterek, bu canlılık taşına övgüde bulundu.
Akuamarinin Mistik Güçleri* Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Birçoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın çağından önceki renklerin en sevdiğiniz kombinasyonlarını bir araya getiren asırlık folkloru temel alır. Gerçek tıbbi bilgi demek değildir. Listelenen herhangi bir hastalık hakkında tavsiye için, lütfen kalifiye bir doktora görünün.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Eskilerde olduğu kadar Modern zamanlarda da, akuamarinin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra suya konup bir içecek olarak verilmişse tüm hastalıklarda iyidir.” Eldeki Doğal Tarih Pliny , taşı ayrıca göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler.

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının, akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olan akışkanın tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, Glandüler rahatsızlıklarla başa çıkmanın yanı sıra, Eski şifacıların inandığı gibi göz sağlığınızın korunmasına yardımcı olacağına inanmaktadır. Bazıları ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charka ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek kompozisyonundan ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.
peacetest.jpg
Akuamarini fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklar için şifa taşı olarak gören birçok inanç vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “tüm amaçlı” şifa taşı olarak kabul edilir. Aquamarine, Tarot’un Asılan Adam kartı ile birlikte kullanılır ve insanların tefekkür için zaman ve yalnızlık aramak amacıyla yaşamdaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Kişinin iç huzuruyla birleşme halinde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için gerginliği sakinleştirme kabiliyeti ile bilinir. Akuamarin meditasyon için zihni süzüldüğü ve daha yüksek uçaklardan iletişim kurmayı kolaylaştırdığı için harika bir taş. Fazladan düşünceleri silerek, yüksek bir bilinç durumu ve ruhsal farkındalık çağrısı yapar ve insanlığa hoşgörüsüz hizmeti teşvik eder. Eğer manevi ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin hafifçe onları yeniden düzenler ve her seviyede sezgisel iletişim kurar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg

Akumarin El İşçiliği Yüzük

Akumarin El İşçiliği Yüzük

Taşla çalışmak, kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları, akuamarinin, erteleme meselesi olan insanları tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor. Akuamarin giyen birinin, açıkça düşünmek ve hızlı kararlar almak için daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini arttırır. Motivasyonu teşvik eder ve yoğun fiziksel ve duygusal serbest bırakma zamanlarında bir yandan da süreç boyunca destek verir. Taş, bir hizmet ömrüne yardım eder, kalkanlar ve korur, bize değişim zamanlarında ve birinin hayatında, yolunda ve amacında sevgiyi ve bakımını hatırlatır. Ruhsal ve ruhsal bilincin geliştirilmesine yardım eder, temel ruh onarımı ve iyileşmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her seviyede derinlemesine iyileşir. İçsel bireyin en Yüksek İdeallerini daha iyi izlemesine izin vererek, sıradan dünyaya bağlılıkları perspektif içinde tutarken, kişinin bütün varlığına arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapma, kendi içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalarak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızı sakin ve saf kalmanıza yardımcı olan mükemmel bir taş.
Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder açık mavi, açık mavi-yeşil, hatta açık yeşil olan beril . Genellikle açıktır, ancak demir içeriği mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, sarı iz bırakmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil bir tonu vardır. Bir akuamarine hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna plealojik etki denir. Akuamarinlerin çeşitli gösterimi, dünyadaki birçok okyanus, göl ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, keyif aldığınız bir miktar su rengini hatırlar. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür. Tüketici tercihi ile derin mavi akvaryumlarda tercih edildiğinde, taşlar 800 dereceye kadar ısıtılır, bu da mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm ten rengini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Bir çok akuamarin taşı neredeyse hiç kapanmadan arındırılmıştır ve parlaklığı vitrözdür .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle oyuklarda, granit pegmatitte , alüvyal çakıl birikintilerinde ve bazen de dere çakıllarında bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 feet’e kadar çok büyük boyutlarda büyür. 3 metreye kadar olan akuamarin kristalleri nadir değildir. En iyi kalite taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan geliyor . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler, Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşitliliğin bulunduğu yerler), ABD, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.

Akuamarin İnci Yüzük

Akuamarin İnci Yüzük

Bir akuamarin için en yaygın kesim Zümrüt türü, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesilmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni biçimlerle deney yaparken, çoğu zaman yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 – 8 arasındadır ve giyilmesi oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on kırağa kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlığı birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Zaman zaman, akuamarinler 1000 artı karat aralığında bitmiş değerli taşlar verecek kadar geniş yerlerde bulunurlar. Değerli taş için harika olan şey, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes tarafından kullanılabilmesini sağlamasıdır.
Aquamarine Mücevheratınızın Bakımı
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin mücevherlerinizi temizlemenin en iyi yolu ılık, sabunlu suyla (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıyla. Taşı yıkadığınızda, suyla durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için, sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceği için enzim temizleyicilerden ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buharlamadan ve kozmetik ürünler, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temastan kaçının.Kapanmaya, pozitif yaşam değişikliklerine ve daha yüksek bir bilinçliliğe doğru pozitif dalgaları sürmek için Aquamarine kullanın. Bu suya benzeyen taş stresi ve korkuyu ortadan kaldırır, yokluklarında huzur ve sükunet için yer bırakır. Akuamarin ruhun karanlık titreşimlerden ve olumsuz davranış şekillerinden etkilenmesini önler. Akuamarinin yumuşak akan enerjisinin özü kolaydır. Nazikçe gençleşmeyi ve yenilenmeyi akla, vücuda ve ruha getirirInci bilinen en eski mücevher, ve yüzyıllar boyunca bu en değerli kabul edildi. Tüm taşlar aksine, inci bir canlının türetilmiş organik madde -. Istiridye ve yumuşakçalar inci hakkında çok folklor ve gelenek var. Aslında çok geçmiş beş ay bir burç olarak iddia bu taş eşlik -. Şubat, Nisan, Haziran (geleneksel), Temmuz ve Kasım inci işaretleri İkizler ve Yengeç için bir astral taş ve astrologlar aya bağlamak . Bu yağmur bir tek damla gökten düştü ve istiridye kalp olunca inci doğdu bazı erken kültürlerde denildi. İnciler ‘ayın gözyaşı damlaları’ adı olmuştur. Bazı inciler cennet bulutların arasından meleklerin geçişi oluşmuştur inanıyoruz. Zamanla, inci saflık ve masumiyet sembolü haline gelmiştir ve genellikle gelinlikler içine dikilir, ya da gelin tarafından takı olarak giyilir.

Akumarin Özellikleri

Akumarin Özellikleri

avaratnas sadece güzel değil ama insanın genel gelişimi için çok yararlı olan bazı özel niteliklere sahip. Astroloji navaratnas gezegen nitelikleri absorbe ve onların yerli doğada onları ihsan olduğunu belirterek taşlar hayırlar vurgular. astrolojiye göre navaratnas kendi yerlileri hem olumlu hem olumsuz sonuçlar verebilir. Özellikle insanların mücevher taşları giyen önce bir astrolog danışmak gerektiğini söyledi sebebi buydu. Bu yazıda taşlar astrolojik niteliklerini görüşecek.

İnci Astrolojik özellikleri Pearl Ay’ın mücevherdir. İnciler istiridye oluşan güzel mücevherler, belli bir yumuşakça vardır. Ama bizim dini metinler inciler fil fildişi veya fildişi, yılan mücevher ve bambudan yapılmış olduğunu söylüyorlar. Inci sevginin sembolüdür. Bu çok yatıştırıcı ve onun yerli huzurlu bir etkileri vardır. İnci rengi genellikle beyaz ama aynı zamanda pembe, mavi, gümüş, sarı ve siyah renklerde bulunabilir. Farklı renklerde İnciler insan vücudu üzerinde ayrı bir etkisi vardır. İnciler taş sportif Astrolojik faydaları İnciler kendi yerlileri doğada sakinlik ve nezaket oluşturmak. Bu kısa huylu olan insanlar için çok etkili oluyor. İnciler zihni yatıştırır ve iyi şeylere konsantre yardımcı olur. İnciler bir çocuğun mutluluğu yoksun olan çiftler için hayırsever taşlar olarak kanıtlanmıştır. İnciler sosyal statüsünü güçlendirmek ve toplumdaki yerlileri itibarını artırmak ve nüfuzlu kişilerle temas geliştirmek. Bir kişi o yakında bir şans alabilirsiniz bir inci spor eğer. İnci ayrıca genel sağlık significator. Bu vücuttan hastalıkları engellemek için gücüne sahiptir. İnci, normal vücut ısısını korur ve ateş onun yerlilere vücut için yatıştırıcı bir battaniye gibi çalışır. Bu kalp, normal yendi ve ülser, bağırsak ve diğer mide sorunları ile ilgili hastalıkları azaltır tutar. Astroloji bir kişi orijinal inci giyer eğer o da zengin olmak anlamına efendisi Laxmi, nimetlerini almak için şanslı olduğunu söylüyor onların hayat. Bir İnci giyen kriz evli çiftler için bir arkadaşınız olarak hareket edebilir. farklı renklerde inciler bir yerli farklı niteliklere ihsan. Kırmızı inciler bir yerli istihbarat oluşturmak ise sarı inciler zenginlik için iyidir. Beyaz inciler sosyal itibar ve şöhret zanaat ve mavi inciler ruhsal özellikleri iyileştir.

Doğal Akumarin Taşı

Doğal Akumarin Taşı

İnci Genel Özellikleri

Diğer İsimleri : İnci, Perle, Lü’lüü (Kuran-ı Kerim’deki adı)

Sertliği : 3

Kimyasal Grubu : Organik bileşikler

Yapısal Görünümü : Saydam, yarısaydam

Parlaklığı : Camsı

Kimyasal Formülü : CaCO3

Uyumlu Olduğu Unsur : Su

Uyumlu Olduğu Burç : Boğa ve İkizler (Beyaz, Gri), Yengeç (Beyaz, Pembe), Yay ve Kova (Siyah)

Rengi : Çeşitli Renkler

Sembolü Olduğu Hususlar : Aşk, Sevgi, Evlilik

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Kızıldeniz, İran Körfezi, Avustralya Kıyıları, Polinezya, Avusturya, Fransa, İrlanda, İskoçya, Hindistan ve USA.

Kabuklu iki deniz canlısı olan inci istiridyesi ve inci midyesinden oluşur. Doğal incileri genellikle inci midyesi denilen ve bir çok türü bulunan istiridyeler üretir. İstiridyenin, açılıp kapanan iki avuç şeklinde kabukları vardır ve bu kabuklar sedef adıyla anılırlar. Dirençleri oldukça yüksektir.

Oluşumunun başlangıcında, istiridyenin içine kaçan kum ve benzeri bir madde bulunur. Bu çekirdek madde yıllar boyunca üst üste istiridye tarafından bırakılan ve zamanla içinde kristalleşen salgıyla kaplanır. Yaklaşık olarak, istiridyenin ömrünün 8, inci oluşum süresi 6 yıldır. Rengi beyaz, pembe, gri veya siyah olabilir. işlenmesine gerek olmadan kullanılacak güzelliktedir. İncinin, meleklerin gözyaşları olduğuna da inanılmıştır.

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Kuran-ı Kerim’de Sözü edilen bir kaç değerli taştan biridir. Hadis-i şeriflerde inci, cennetle bağdaştırılmıştır. İnci; Alçak gönüllülüğün, iffetin, temizliğin, sevgi ve şevkatin, ışıltının, gizemin, başarının, mutlu bir evliliğin, evlilik hediyelerinin simgesidir. İnciden sıklıkla Taşların Kraliçesi olarak söz edilir

İnci Taşı Tesbih
İnci Taşı Tesbih

İnci istiridye ve midyelerin yabancı cisimlere karşı oluşturduğu reaksiyon sonucu var olan yine Mercan gibi bir canlı vasıtası ile elde edilen, Kur’an-ı Kerim’de yeri olan nadir değerli taşlardan bir tanesidir. Yaygın olarak sedef renginde bulunmakla birlikte beyaz, pembe ve siyah olanlarına da rastlanmaktadır. İnci hakkında toplumlara göre değişen efsaneler mevcut olmakla birlikte çok eski çağlarda tanrıların gözyaşlarını istiridyelerin içerisine sakladığına inanılmıştır. Çin’deki mitler ise gökyüzünde ejderhalar dövüştüğü zaman yeryüzüne düşen parçaların İnci olduğunu söyler.
Taşların kraliçesi olarak anılan İnci, kesinlikle feminen etkiler içeren değerli bir taştır.

İnci ruhsal durumumuza her anlamda iyi etkiler veren bir taştır. İnsanın maneviyatını güçlendirir. Bizi üzen duyguları kovar, her türlü üzüntüyü yumuşatır. Akıl karışıklıklarını, duygu karmaşasını da dindirdiği bilinmektedir. İnsanlarla yakınlık kurmaya yardımcı olduğu için aksi insanların mizacını yumuşatmak amacı ile kullanılabilecek mükemmel bir hediyedir. Agresifliği bastırılması, annelik ile bağdaştırılan şevkat, sevgi, anlayış, fedakarlık gibi duyguların canlandırılması için İnci çok faydalıdır. Arası bozuk eşlerin duruma daha anlayışlı yaklaşım sağlayabilmesini ve dinginlikle konuları ele alabilmesini sağlar.
İnci, sıcak ve ılıman bölgelerin denizlerinde yaşayan istiridyeler de ve midyelerde meydana gelir. Oluşma süresi ortalama 10 yıldır. Bununla birlikte uzun bir süredir kültür incisi yetiştirilmektedir. Kültür incilerinin meydana gelmesi ise 3 ile 7 sene arasında bir süre almaktadır. İnci oluşumu istiridye kabuğunun içerisine kum yada başka bir yabancı maddenin girmesiyle başlar. İstiridye bu maddeyi sedef denilen bir madde ile kaplar. Bu madde %92 oranında kalsiyum karbonat içermektedir. Eğer yabancı madde ete tam olarak yerleşirse küre şeklinde yerleşemez ise yarım küre şeklinde inci meydana gelir. Kültür incilerinde ise istiridyeye yapay yollarla yabancı madde gönderilir (bir boncuk yada etli bir doku parçası gibi). Bu şekilde istiridye uyarılır.

İnci Yüzük

İnci Yüzük

Kültür incileri, canlı istiridyelerden (Akoya veya güney denizi incileri) veya midyelerden (tatlı su incileri) elde edilir. Günümüzde kültür incisi yetiştiriciliği oldukça fazladır. Kültür incisi sahte yada taklit inci demek değildir. Kültür incileri yapay olarak uyarılan ancak doğal ortamlarında gelişmiş incilerdir. 7 yıllık süreçte yetiştirilen incilerin ancak %10 kadarı kaliteli ve mücevherde kullanılabilecek niteliktedir. Parlaklık, boy aynı zamanda üzerindeki lekelerin azlığı ve simetrisi incinin kalitesini belirlemede çok önemli rol oynar. İncinin parlaklığı ne kadar netse değeri o kadar artar.

inciİncinin değerinin belirlenmesinde istiridyenin yaşı da önemlidir. Çünkü yaşı büyük olan istiridyenin incisi de büyük olur. İncide en çok elde edilen renkler pembe, krem ve beyazdır. Nadir de olsa siyah inci yetişebilmektedir ancak gerçek bir siyah inci çok değerli ve pahalı olduğundan oldukça fazla taklidi yapılmıştır. Koyu parlak siyah bir inci, çok nadir bulunur ve oldukça pahalıdır. İnci’nin temizliğinde ılık su ve nemli bez kullanmak yeterlidir. Ayrıca parfüm vb. alkol içeren maddelerden de kesinlikle uzak tutulmalı ve kapalı ortamlarda fazla bekletilmemelidir. İncilerin hava alarak kendilerini yenilemeleri gerekmektedir.
Su, deniz, bitki ve özellikle ilaç ile uğraşan kimselerin İnci’ yi değerli taş olarak tercih etmeleri, başarılarını arttırmaları için sıklıkla tavsiye edilmektedir.Akuamarin mavi ila yeşil-mavi renkli bir beril çeşididir. Beril değerli taşlar grubu en çok ‘değerli dört’ mücevherden biri olan (elmas, safir ve yakut üçlü) krom bakımından zengin yeşil zümrüt ile ünlüdür. Akuamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum taşıdır . Akuamarin son derece sert ve cam gibi göz alıcı bir parlaklığa sahiptir. Soluk açık maviden orta-koyu maviye kadar değişen nefes kesici deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Aquamarine’ adı, ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin Taşı Gümüş Kolye
Akuamarin Taşı Gümüş Kolye

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

Akumarin İnci Taşı

Akumarin İnci Taşı

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Diğer beril çeşitleri arasında morganit, gosenit , altın beril ( heliodor ), yeşil beril ve biksbit bulunur. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.
Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları

Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya,arambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.
Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi

Başa dönüş

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Rengi

Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

Akuamarin Netlik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur. Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Gümüş Bayan Yüzük

Akuamarin Gümüş Bayan Yüzük

Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur.
Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin, beril mineral grubuna aittir. Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.
Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve gosenit (renksiz beril) daha az bilinen ilgili değerli taşlardır .

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler

Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore , çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri

Akuamarin Taşı Faydaları
Akuamarin Taşı Faydaları

Başa dönüş

Akuamarin hemen hemen her cilt veya göz rengini tamamlayan dekoratif bir mücevherdir; Giymesi kolay, hazır bulunabilen, orta fiyatlı ve popülerliği ve talebinde istikrarlı bir şekilde büyüyen popüler bir mücevher. Akuamarin, akuamarin halka tasarımlarında giymek de dahil olmak üzere her türlü takı uygulamasına uygun olan dayanıklı bir sertliğe sahiptir.
GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları

Akuamarinin kız kardeşi taşı olan zümrüt, genellikle kırıkları doldurmak ve rengini geliştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işlem gerektirmez ve günlük kullanım halkaları dahil her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşı küpeler olarak son derece popülerdir. Dahası, mükemmel, şeffaf, altı taraflı kristaller kolye kolye olarak ara sıra kesilemez. Yüzüklere, kolye ve küpelere ek olarak, bilezik, kolye, broş ve daha pek çok şey olan akuamarin taşlarını bulabilirsiniz.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, bazıları ise pırlantaya göre daha küçüktür.
Akuamarin Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği

Başa dönüş

Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Akuamarin değerli taşlardan en dayanıklılarından biridir, ancak yine de dikkatli muamele ve bakım gerektirir. Sert kimyasalların çevresinde çalışırken akuamarin takılar kullanmaktan kaçının. Çizilmeleri önlemek için, akuamarin değerli taşları her zaman diğer değerli taş ve değerli taş mücevherlerinden ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru akuamarin değerli taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bez kullanarak kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların giderildiğinden emin olmak için taşları iyice duruladığınızdan emin olun. Taşlarınızı uzun süre saklarken yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya koyun. Latince “deniz suyu” tabiriyle adlandırılan Akuamarin, mavi ila mavi-yeşil çeşidi olan Beryl’dir . Beryl ayrıca Emerald ve diğer Morganite ve Heliodor gibi daha az bilinen çeşitler de dahil olmak üzere diğer taş çeşitlerini de içerir. Akuamarin rengi açık açık maviden mavimsi ve mavimsi yeşile değişmektedir ve açık renkli taşlar daha yaygındır. Açık yeşil Beril, 750º F’ye (400º C) ısıtıldığında Aquamarine’ye dönüştürülebilir. Çoğu Aquamarine’deki yeşil tonlar ısıl işlemle de çıkarılabilir.
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 olun
Renk Mavi
Sertlik 7,5 – 8,0
Kristal sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57 – 1,58
SG 2,6 – 2,8
şeffaflık Yarı saydam şeffaf
Çift kırılma 0,006
parıltı cam
yarılma 3,1 – bazal
Mineral Sınıfı Beril ( Akuamarin )