OTANT�K TA�

Akuamarin Taşı 5.60 Karat (Baget Kesim)

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Akuamarin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS AKUAMARİN TAŞI
 • 5.60 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL

Akuamarin, beril ailesinin bir üyesidir ve çoğunlukla Brezilya’dan gelir, ancak Rusya, Afrika, Avustralya ve Madagaskar bölgelerinde de bulunabilir. Bugüne

Akuamarin Taşı Baget Kesim

Akuamarin Taşı Baget Kesim

kadarki en büyük akuamarin, 240 lbs ağırlığında bulundu ve 1910’da Brezilya’da bulundu. Akuamarin, Yunan ve Roma dönemlerine dayanıyor ve adı, su anlamına gelen Latince “aqua” ve deniz anlamına gelen “kısrak” dan geliyor. Özünde bir deniz taşıdır ve bu yüzden Yunanlılar denizciler veya denizciler tarafından giyilmenin faydalı olduğunu düşünüyorlardı.
Bir akuamarin bazı şaşırtıcı derecede kusursuz kristaller oluşturarak etrafındaki en net değerli taşlardan biri haline gelebilir. Ne yazık ki, bugün piyasada bulunan akuamarinlerin çoğu, bu güzel mavimsi-yeşil rengi elde etmek için ısıl işlem görmüştür.
Akuamarin hakkında bir şeyler okuduğumda, güzel bir Akdeniz okyanusunun güzel mavimsi-yeşil rengine sahip olduğunu okudum ve şahsen böyle bir okyanusu şahsen görme zevkine sahip olmasam da, onların birçok resmini gördüm. bu yüzden bu açıklamalara katılıyorum. Bulabileceğiniz en serinletici ve sakinleştirici taşlardan biridir ve güzelliği kalbinize dokunacaktır. Elimdeki berrak, hoş taşın etkilerini ilk hissettiğim ilk yer güneş pleksusumdu. Hemen bıraktım ve sonra rahatlatıcı bir CD bulup üzerine koydum, sonra elimde akuamarinle oturdum ve her ikisinin de etkilerini üzerime yıkamasına izin verdim. İnanılmazdı. İkisi bir araya getirebileceğim bir enerji santrali yarattı. Bu herkesin koleksiyonunda olması gerektiğini düşünüyorum bir taş

Fiziksel olarak, bu mücevherin soğutma özellikleri, ateş ve enfeksiyon durumlarında kullanılması idealdir. Boğaz çakrasıyla çalıştığı için, boğaz ağrısı, larenjit, ses kısıklığı ve öksürüklere yardımcı olabilir. Sinir sistemi üzerindeki etkisi nedeniyle alerji, sedef hastalığı, nöropati, kovanlar ve diğer sinirlerle ilgili konular gibi konularda yardımcı olacaktır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL 1.KALİTE BRAZİLYA  5.60 KARAT BEGET KESİM AKUAMARİN TAŞI PARMAĞINIZDA AYNI IŞILTIYI YANSITIR ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;EŞSİZ BİR GEM PARÇASI;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,BİLEKLİK VEYA KOLYE ÜCRETSİZ TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR;

 şekil :BAGET KESİM
    Boyut 18.90 x 12.40 x 5.45 mm 
    Ağırlık: 5.60 Cts 
    Renk : SAF MAVİ BERİL
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei BRAZİL
   IŞILTI : ÇİFT KIRILMA
    sertlik : 7.5 – 8

 

Akuamarin
Ruhsal olarak, bu taş, ele alınmakta olan herhangi bir öfke sorununu giderecek ve artık arzu edilmeyen eski olumsuz davranış kalıplarını salıverecektir. Boğaz çakrasıyla çalıştığından, etrafınızdakilerle açık bir iletişim kesinlikle olumsuz davranışları sürdüren duvarları parçalamaya yardımcı olacak ve birinin gerçeği kalp tarafından duyulacak ve duyulacak olan yürekten konuşmasına izin verecektir. diğer parti. Birinin gerçeğini söylemek ve negatif enerjileri salıvermek sırayla vücudun her yerine yardımcı olacaktır. Bu gerçekten bir tüm vücut taşı olarak kabul edilebilir taşlardan biridir.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Bu taşın etkilerini ilk önce solar pleksusumda hissetmekten bahsetmiştim ve normalde 3. çakra ile ilişkili olmasa da, kendi tecrübelerime göre o bölgeyle ilgisi olduğuna inanıyorum. Sakinleşmeyi, gevşemeyi ve iyileşmeyi teşvik etse nasıl olmaz? Olumlu bir duygusal durum takip etmek zorunda kalacaktı. Elemanı su olduğu için ve su duygularla ilgilenir, bu mükemmel bir anlam ifade eder. Korku, şüphe ve kızgınlıkların dengelenmesine yardımcı olacak, size şeyler hakkında yeni bir bakış açısı kazandıracak ve onları ve durumları kontrol etme gereği duymadan başkalarının kendilerine izin vermenize izin verecektir. İlahi sevgi ve merhamete dokunacak ve daha yüksek manevi seviyelere geçeceksiniz.
Akuamarin, bora çakrasıyla ilgili olduğu için öğretmenler, konuşmacılar, şarkıcılar ve sesini mesleğinde ya da rekreasyonda kullananlar için etkilidir. Ne zaman ders verirse boynunda büyük bir tane tutan bir ses koçu tanıyorum.
İlginç bir şekilde, bu taş sezgiyi artırmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda deniz veya havasızlığı hafifletebilir. Akuamarin taşı bir akvaryum veya göletin içine sokmak, balıkları sağlıklı tutar.
Aquamarine Beyanı
Şimdi akuamarinin iyileştirici gücünün gerçeğimi konuşmama ve olumsuz davranış kalıplarını yüzeye çıkarmama yardım etmelerine izin veriyorum, böylece onların ele alınması ve ortadan kaldırılması mümkün. Öfkeni, şüpheyi, korkuyu ve küstahlığı serbest bırakıyorum, kendimi ve herkesi daha büyük bir İlahi sevgi duygusu hissetmeye ve hissetmeye başladım

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Diğer beril çeşitleri arasında morganit, gosenit , altın beril ( heliodor ), yeşil beril ve biksbit bulunur. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.

Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

Akuamarin Değerli Taş AkuamarinAkuamarin Çiftleri Akuamarin ÇiftleriAkuamarin Sürü Akuamarin SürüleriAkuamarin Kabaşonları Akuamarin Kabinler

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Dünyaca Ünlü Akuamarin
Dom Pedro Aquamarine
Dom Pedro Aquamarine
Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya, Marambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.

Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi
Başa dönüş
[carousel-horizontal-posts-content-slider]
Akuamarin Rengi
Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

Akuamarin’de Tipik Olarak Bulunan Ton ve Yoğunlukların Fotoğrafı
Akuamarin’de Bulunan Ton ve Yoğunluk Çeşitleri
Akuamarin Netlik ve Parlaklık
En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur. Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin Satış

Akuamarin Satış

Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur.

Akuamarin Tedavisi
Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikler:
Başa dönüş

Kimyasal formül:

Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat

Kristal yapı:

Altıgen, altıgen prizmalar

Renk:

Açık mavi ila koyu mavi, mavi-yeşil

Sertlik:

Mohs ölçeğinde 7.5 – 8

Kırılma indisi:

15.64 – 1.596

Yoğunluk:

2,68 – 2,74

dilinim:

belirsiz

Şeffaflık:

Akuamarin Taşı 5.60 Karat

Akuamarin Taşı 5.60 Karat

Opak saydam

Çift Kırılma / Birefringence:

-0.004 – -0.005

Parlaklık:

cam

floresan:

Yok

Gemoloji ile ilgili terimlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Akuamarin: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar:
Başa dönüş

Kedi gözü akuamarin satın
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın
Akuamarin, beril mineral grubuna aittir. Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.

En Popüler İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.

Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve gosenit (renksiz beril) daha az bilinen ilgili değerli taşlardır .

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler
Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

 

Akuamarin

Akuamarin

Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri
Başa dönüş

Akuamarin hemen hemen her cilt veya göz rengini tamamlayan dekoratif bir mücevherdir; Giymesi kolay, hazır bulunabilen, orta fiyatlı ve popülerliği ve talebinde istikrarlı bir şekilde büyüyen popüler bir mücevher. Akuamarin, akuamarin halka tasarımlarında giymek de dahil olmak üzere her türlü takı uygulamasına uygun olan dayanıklı bir sertliğe sahiptir.

GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları
GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları
Akuamarinin kız kardeşi taşı olan zümrüt, genellikle kırıkları doldurmak ve rengini geliştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işlem gerektirmez ve günlük kullanım halkaları dahil her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşı küpeler olarak son derece popülerdir. Dahası, mükemmel, şeffaf, altı taraflı kristaller kolye kolye olarak ara sıra kesilemez. Yüzüklere, kolye ve küpelere ek olarak, bilezik, kolye, broş ve daha pek çok şey olan akuamarin taşlarını bulabilirsiniz.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, bazıları ise pırlantaya göre daha küçüktür.

Akuamarin Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği
Başa dönüş

Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Akuamarin değerli taşlardan en dayanıklılarından biridir, ancak yine de dikkatli muamele ve bakım gerektirir. Sert kimyasalların çevresinde çalışırken akuamarin takılar kullanmaktan kaçının. Çizilmeleri önlemek için, akuamarin değerli taşları her zaman diğer değerli taş ve değerli taş mücevherlerinden ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru akuamarin değerli taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bez kullanarak kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların giderildiğinden emin olmak için taşları iyice duruladığınızdan emin olun. Taşlarınızı uzun süre saklarken yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya koyun.ümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarini çok takdir ediyorlardı. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde, akuamarin Apostle, St. Thomas’la özdeşleştirildi, çünkü “deniz ve havayı taklit ediyor” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptı.” Oniki havariden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. 1377’den William Langland’ın “İskeleler ve Ploughman’la İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O sırada kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher bu amaç için popüler bir talep içindeydi. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı toz haline getirmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya yüzük olarak takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Ortaçağın yazarları, akuamarinin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Kristal bir top olarak kesildiğinde, fal söylemesi için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Antik literatürde taşın bir divining aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi açıklanmıştır. Bir yöntem, bir taştan bir kase su üzerine asılan ve sadece yüzeye temas eden bir yöntemdi. Kasenin iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplandı. Tanrıcı, ipliğin tepesini tutmak ve taşın, bir ouija tahtası gibi önemli bir soruya cevaplar verecek olan belirli harflere çarpmasına izin vermekti. Bir başka yöntem, bir kristalin saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyinde mesajlar ortaya çıkarır. Aquamarine’nin vahiy güçlerinin de birisinin kayıp ya da gizli şeyler aramasına yardımcı olduğu söylenir.

Doğal Akumarin Taşı

Doğal Akumarin Taşı

yeşilimsi Victor-history.jpg
Folklor göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecek. Mücevher ayrıca, kürekle küreme ve esneme işlemleriyle kredilendirildi ve çenelerin, boğazın, midenin, karaciğerin ve dişlerin rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir muska olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiği ve kullanıcıyı daha samimi hale getirdiği, zekayı hızlandırdığı ve tembelliği tedavi ettiği düşünülüyordu. Eski filozof Pliny , “Yaz denizinin derinliklerindeki bir denizkızı hazinesi evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarinin inkar edilmemesi gereken çekiciliklere sahip olduğunu” belirterek, bu canlılık taşına övgüde bulundu.
Akuamarinin Mistik Güçleri
* Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Birçoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın çağından önceki renklerin en sevdiğiniz kombinasyonlarını bir araya getiren yüzyıllarca süren folkloru temel alır. Gerçek tıbbi bilgi demek değildir. Listelenen herhangi bir hastalık hakkında tavsiye için, lütfen kalifiye bir doktora görünün.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Eskilerde olduğu kadar Modern zamanlarda da, akuamarinin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra suya konup bir içecek olarak verilmişse tüm hastalıklarda iyidir.” Eldeki Doğal Tarih Pliny , taşı ayrıca göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, bir akuamarinin batırıldığı su ile yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz hastalıklarını tedavi etmek için, her sabah mücevherin tozunun gözlere yerleştirilmesi tavsiye edildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının, akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olan akışkanın tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, Glandüler rahatsızlıklarla başa çıkmanın yanı sıra, Eski şifacıların inandığı gibi göz sağlığınızın korunmasına yardımcı olacağına inanmaktadır. Bazıları ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charka ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek kompozisyonundan ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.

Akuamarin Taşı 5.60 Karat (Baget Kesim)

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Akuamarin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS AKUAMARİN TAŞI
 • 5.60 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin, beril ailesinin bir üyesidir ve çoğunlukla Brezilya’dan gelir, ancak Rusya, Afrika, Avustralya ve Madagaskar bölgelerinde de bulunabilir. Bugüne

Akuamarin Taşı Baget Kesim

Akuamarin Taşı Baget Kesim

kadarki en büyük akuamarin, 240 lbs ağırlığında bulundu ve 1910’da Brezilya’da bulundu. Akuamarin, Yunan ve Roma dönemlerine dayanıyor ve adı, su anlamına gelen Latince “aqua” ve deniz anlamına gelen “kısrak” dan geliyor. Özünde bir deniz taşıdır ve bu yüzden Yunanlılar denizciler veya denizciler tarafından giyilmenin faydalı olduğunu düşünüyorlardı.
Bir akuamarin bazı şaşırtıcı derecede kusursuz kristaller oluşturarak etrafındaki en net değerli taşlardan biri haline gelebilir. Ne yazık ki, bugün piyasada bulunan akuamarinlerin çoğu, bu güzel mavimsi-yeşil rengi elde etmek için ısıl işlem görmüştür.
Akuamarin hakkında bir şeyler okuduğumda, güzel bir Akdeniz okyanusunun güzel mavimsi-yeşil rengine sahip olduğunu okudum ve şahsen böyle bir okyanusu şahsen görme zevkine sahip olmasam da, onların birçok resmini gördüm. bu yüzden bu açıklamalara katılıyorum. Bulabileceğiniz en serinletici ve sakinleştirici taşlardan biridir ve güzelliği kalbinize dokunacaktır. Elimdeki berrak, hoş taşın etkilerini ilk hissettiğim ilk yer güneş pleksusumdu. Hemen bıraktım ve sonra rahatlatıcı bir CD bulup üzerine koydum, sonra elimde akuamarinle oturdum ve her ikisinin de etkilerini üzerime yıkamasına izin verdim. İnanılmazdı. İkisi bir araya getirebileceğim bir enerji santrali yarattı. Bu herkesin koleksiyonunda olması gerektiğini düşünüyorum bir taş

Fiziksel olarak, bu mücevherin soğutma özellikleri, ateş ve enfeksiyon durumlarında kullanılması idealdir. Boğaz çakrasıyla çalıştığı için, boğaz ağrısı, larenjit, ses kısıklığı ve öksürüklere yardımcı olabilir. Sinir sistemi üzerindeki etkisi nedeniyle alerji, sedef hastalığı, nöropati, kovanlar ve diğer sinirlerle ilgili konular gibi konularda yardımcı olacaktır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL 1.KALİTE BRAZİLYA  5.60 KARAT BEGET KESİM AKUAMARİN TAŞI PARMAĞINIZDA AYNI IŞILTIYI YANSITIR ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;EŞSİZ BİR GEM PARÇASI;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,BİLEKLİK VEYA KOLYE ÜCRETSİZ TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR;

 şekil :BAGET KESİM
    Boyut 18.90 x 12.40 x 5.45 mm 
    Ağırlık: 5.60 Cts 
    Renk : SAF MAVİ BERİL
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei BRAZİL
   IŞILTI : ÇİFT KIRILMA
    sertlik : 7.5 – 8

 

Akuamarin
Ruhsal olarak, bu taş, ele alınmakta olan herhangi bir öfke sorununu giderecek ve artık arzu edilmeyen eski olumsuz davranış kalıplarını salıverecektir. Boğaz çakrasıyla çalıştığından, etrafınızdakilerle açık bir iletişim kesinlikle olumsuz davranışları sürdüren duvarları parçalamaya yardımcı olacak ve birinin gerçeği kalp tarafından duyulacak ve duyulacak olan yürekten konuşmasına izin verecektir. diğer parti. Birinin gerçeğini söylemek ve negatif enerjileri salıvermek sırayla vücudun her yerine yardımcı olacaktır. Bu gerçekten bir tüm vücut taşı olarak kabul edilebilir taşlardan biridir.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Bu taşın etkilerini ilk önce solar pleksusumda hissetmekten bahsetmiştim ve normalde 3. çakra ile ilişkili olmasa da, kendi tecrübelerime göre o bölgeyle ilgisi olduğuna inanıyorum. Sakinleşmeyi, gevşemeyi ve iyileşmeyi teşvik etse nasıl olmaz? Olumlu bir duygusal durum takip etmek zorunda kalacaktı. Elemanı su olduğu için ve su duygularla ilgilenir, bu mükemmel bir anlam ifade eder. Korku, şüphe ve kızgınlıkların dengelenmesine yardımcı olacak, size şeyler hakkında yeni bir bakış açısı kazandıracak ve onları ve durumları kontrol etme gereği duymadan başkalarının kendilerine izin vermenize izin verecektir. İlahi sevgi ve merhamete dokunacak ve daha yüksek manevi seviyelere geçeceksiniz.
Akuamarin, bora çakrasıyla ilgili olduğu için öğretmenler, konuşmacılar, şarkıcılar ve sesini mesleğinde ya da rekreasyonda kullananlar için etkilidir. Ne zaman ders verirse boynunda büyük bir tane tutan bir ses koçu tanıyorum.
İlginç bir şekilde, bu taş sezgiyi artırmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda deniz veya havasızlığı hafifletebilir. Akuamarin taşı bir akvaryum veya göletin içine sokmak, balıkları sağlıklı tutar.
Aquamarine Beyanı
Şimdi akuamarinin iyileştirici gücünün gerçeğimi konuşmama ve olumsuz davranış kalıplarını yüzeye çıkarmama yardım etmelerine izin veriyorum, böylece onların ele alınması ve ortadan kaldırılması mümkün. Öfkeni, şüpheyi, korkuyu ve küstahlığı serbest bırakıyorum, kendimi ve herkesi daha büyük bir İlahi sevgi duygusu hissetmeye ve hissetmeye başladım

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Diğer beril çeşitleri arasında morganit, gosenit , altın beril ( heliodor ), yeşil beril ve biksbit bulunur. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.

Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

Akuamarin Değerli Taş AkuamarinAkuamarin Çiftleri Akuamarin ÇiftleriAkuamarin Sürü Akuamarin SürüleriAkuamarin Kabaşonları Akuamarin Kabinler

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Dünyaca Ünlü Akuamarin
Dom Pedro Aquamarine
Dom Pedro Aquamarine
Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya, Marambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.

Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi
Başa dönüş
[carousel-horizontal-posts-content-slider]
Akuamarin Rengi
Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

Akuamarin’de Tipik Olarak Bulunan Ton ve Yoğunlukların Fotoğrafı
Akuamarin’de Bulunan Ton ve Yoğunluk Çeşitleri
Akuamarin Netlik ve Parlaklık
En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur. Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin Satış

Akuamarin Satış

Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur.

Akuamarin Tedavisi
Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikler:
Başa dönüş

Kimyasal formül:

Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat

Kristal yapı:

Altıgen, altıgen prizmalar

Renk:

Açık mavi ila koyu mavi, mavi-yeşil

Sertlik:

Mohs ölçeğinde 7.5 – 8

Kırılma indisi:

15.64 – 1.596

Yoğunluk:

2,68 – 2,74

dilinim:

belirsiz

Şeffaflık:

Akuamarin Taşı 5.60 Karat

Akuamarin Taşı 5.60 Karat

Opak saydam

Çift Kırılma / Birefringence:

-0.004 – -0.005

Parlaklık:

cam

floresan:

Yok

Gemoloji ile ilgili terimlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Akuamarin: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar:
Başa dönüş

Kedi gözü akuamarin satın
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın
Akuamarin, beril mineral grubuna aittir. Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.

En Popüler İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.

Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve gosenit (renksiz beril) daha az bilinen ilgili değerli taşlardır .

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler
Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

 

Akuamarin

Akuamarin

Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri
Başa dönüş

Akuamarin hemen hemen her cilt veya göz rengini tamamlayan dekoratif bir mücevherdir; Giymesi kolay, hazır bulunabilen, orta fiyatlı ve popülerliği ve talebinde istikrarlı bir şekilde büyüyen popüler bir mücevher. Akuamarin, akuamarin halka tasarımlarında giymek de dahil olmak üzere her türlü takı uygulamasına uygun olan dayanıklı bir sertliğe sahiptir.

GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları
GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları
Akuamarinin kız kardeşi taşı olan zümrüt, genellikle kırıkları doldurmak ve rengini geliştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işlem gerektirmez ve günlük kullanım halkaları dahil her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşı küpeler olarak son derece popülerdir. Dahası, mükemmel, şeffaf, altı taraflı kristaller kolye kolye olarak ara sıra kesilemez. Yüzüklere, kolye ve küpelere ek olarak, bilezik, kolye, broş ve daha pek çok şey olan akuamarin taşlarını bulabilirsiniz.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, bazıları ise pırlantaya göre daha küçüktür.

Akuamarin Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği
Başa dönüş

Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Akuamarin değerli taşlardan en dayanıklılarından biridir, ancak yine de dikkatli muamele ve bakım gerektirir. Sert kimyasalların çevresinde çalışırken akuamarin takılar kullanmaktan kaçının. Çizilmeleri önlemek için, akuamarin değerli taşları her zaman diğer değerli taş ve değerli taş mücevherlerinden ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru akuamarin değerli taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bez kullanarak kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların giderildiğinden emin olmak için taşları iyice duruladığınızdan emin olun. Taşlarınızı uzun süre saklarken yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya koyun.ümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarini çok takdir ediyorlardı. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde, akuamarin Apostle, St. Thomas’la özdeşleştirildi, çünkü “deniz ve havayı taklit ediyor” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptı.” Oniki havariden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. 1377’den William Langland’ın “İskeleler ve Ploughman’la İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O sırada kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher bu amaç için popüler bir talep içindeydi. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı toz haline getirmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya yüzük olarak takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Ortaçağın yazarları, akuamarinin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Kristal bir top olarak kesildiğinde, fal söylemesi için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Antik literatürde taşın bir divining aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi açıklanmıştır. Bir yöntem, bir taştan bir kase su üzerine asılan ve sadece yüzeye temas eden bir yöntemdi. Kasenin iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplandı. Tanrıcı, ipliğin tepesini tutmak ve taşın, bir ouija tahtası gibi önemli bir soruya cevaplar verecek olan belirli harflere çarpmasına izin vermekti. Bir başka yöntem, bir kristalin saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyinde mesajlar ortaya çıkarır. Aquamarine’nin vahiy güçlerinin de birisinin kayıp ya da gizli şeyler aramasına yardımcı olduğu söylenir.

Doğal Akumarin Taşı

Doğal Akumarin Taşı

yeşilimsi Victor-history.jpg
Folklor göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecek. Mücevher ayrıca, kürekle küreme ve esneme işlemleriyle kredilendirildi ve çenelerin, boğazın, midenin, karaciğerin ve dişlerin rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir muska olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiği ve kullanıcıyı daha samimi hale getirdiği, zekayı hızlandırdığı ve tembelliği tedavi ettiği düşünülüyordu. Eski filozof Pliny , “Yaz denizinin derinliklerindeki bir denizkızı hazinesi evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarinin inkar edilmemesi gereken çekiciliklere sahip olduğunu” belirterek, bu canlılık taşına övgüde bulundu.
Akuamarinin Mistik Güçleri
* Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Birçoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın çağından önceki renklerin en sevdiğiniz kombinasyonlarını bir araya getiren yüzyıllarca süren folkloru temel alır. Gerçek tıbbi bilgi demek değildir. Listelenen herhangi bir hastalık hakkında tavsiye için, lütfen kalifiye bir doktora görünün.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Eskilerde olduğu kadar Modern zamanlarda da, akuamarinin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra suya konup bir içecek olarak verilmişse tüm hastalıklarda iyidir.” Eldeki Doğal Tarih Pliny , taşı ayrıca göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, bir akuamarinin batırıldığı su ile yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz hastalıklarını tedavi etmek için, her sabah mücevherin tozunun gözlere yerleştirilmesi tavsiye edildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının, akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olan akışkanın tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, Glandüler rahatsızlıklarla başa çıkmanın yanı sıra, Eski şifacıların inandığı gibi göz sağlığınızın korunmasına yardımcı olacağına inanmaktadır. Bazıları ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charka ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek kompozisyonundan ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.