OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.SINIF VVS KALİTE
 • 11 GR
 • 15 KARAT SANTA MARİA
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

Aquamarine olan burç Mart ayı için. Adı “akuamarin” deniz suyu için Latince kelime türetilmiştir olarak mavimsi yeşil deniz suyu rengi Bu

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

taş adını vermiştir. 1609 Aquamarine yayınlanan görünüşte onun Gemmarum et Lapidum Historiia içinde Anselmus de Boodt tarafından önemli bir Gemological çalışmalarında kullanılan belirli terim “akuamarin”, “Antik soyunun değerli bir mücevher olduğunu. 19. yüzyılda, taş, deniz, yeşil çeşitleri en popüler, ama bugün daha mavi renk, daha değerli taş. 1910 yılında, en büyük şimdiye akuamarin 243 £ ağırlığında, Brezilya’da bulundu. Daha sonra 200.000 karat Akmayı, küçük taşlar kesildi. kurbağa akuamarin-history.jpg Akuamarin taşı ilgili birçok mitler ve efsaneler vardır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 15 KARAT VVS SANTA MARİA IŞILTILI AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2-YÜZÜK YAN TARAFINDAN PRATİK ŞEKİLDE AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ.

3- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 15 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞIDIR…

4-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

Romalılar bir kurbağa figürü bir akuamarin üzerine oyulmuş olsaydı, o düşmanları uzlaştırmak ve onları arkadaş olmak için hizmet inanıyordu. Başka bir Roma efsanesi taş genç sevgi atmosferi absorbe belirtti: “mübarek ve yıpranmış zaman, aşık katılır ve büyük şeyler yapar.” Aquamarine aşağıdaki onu damat tarafından gelin vermek için en uygun sabah hediyeyi kabul edildi onların evlilik consummation. Yunanlılar ve Romalılar fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişi sağlayan, denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Ortaçağ zamanlarda, taş evli çiftlerin aşkı reawaken düşünülmüştür. Aynı zamanda yenilmez askerleri işlemek için inanılıyordu.
akuamarin-tarih-remedy.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de hayran ve büyük ölçüde akuamarin değerli. Bu mutluluk ve ebedi gençliğin sembolü oldu. O ve azizeyi “deniz ve hava taklit çünkü” Hıristiyan çağda, akuamarin “Deniz uzun yolculuklar yapmış kurtuluş vaaz etmek, hatta Hindistan’a.” Havari, St. Thomas ile tespit edilmiştir belli bir mücevher belirlenmesi oniki havarisinden biri olan o dönemde yaygın bir uygulama oldu. William Langland en “Vizyon İlişkin İskeleler ve Plowman,” 1377 den, zehir için bir panzehir olarak akuamarin bahseder. Bu panzehir yaygın Avrupa çapında tanındı. Anda lisanslı arasında zehirlenme geniş bir miktarda olmadığı için, taş sadece bu amaç için yoğun talep oldu.

 

O olduğu gibi /, taş toz haline gerekli değildi diğer değerli taşlar ile. Sadece bir kolye veya yüzük taşı giyen gibi etkili oldu. akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg Orta Çağ Yazarlar akuamarin en popüler ve “kehanet” kristalleri etkili olduğunu iddia etti. Bir kristal küre olarak kesilmiş, bu fal için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Bir batan araç olarak taş kullanılarak pek çok yöntem, eski literatürde tarif edilmiştir. Bir yöntem, sadece yüzeye dokunarak, su bir kase üzerinde bir iş parçacığı tarafından bir taş asılı içeriyordu.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Çanağın iç kenarı alfabe karakterleri ile kaplandı. Diviner ipliğin üst tutun ve taş çeşit ouija tahta gibi, önemli bir soruya cevap heceleyerek olacak bazı harfler, vurmak için izin oldu. Başka bir yöntem, saf su bir kase içine bir kristal dökme oldu. Suda bozukluklar sıvının yüzeyinde mesajları ortaya koyacaktır. Vahiy Aquamarine yetkileri de kayıp ya da gizli şeyler arayışında bir yardım söyleniyor.
Aquamarine değerli beryl yeşil-mavi çeşitli bir mavi. Mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. Aquamarine resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. Aquamarine derece zor ve olağanüstü bir vitreus (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Isim ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latin ifade türetilmiştir.

Aquamarine ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı farklıdır. Aquamarine ve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. Zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. Aquamarine ve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve netlik var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliği Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beryl diğer çeşitleri Morganit dahil goshenite, altın beryl (Heliodor), yeşil beryl ve BixBite.

Dünyaca Ünlü Aquamarine
Nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesim için hak etmedi birkaç ton ağırlığındaki akuamarin büyük buluntular olmuştur. Geri Marambaya, Brezilya’da “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç bir taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri ​​büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile çok sayıda taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin büyük tek parça hiç kesilmiş etmektir.
Aquamarine tipik eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. Akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. Aquamarine kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı yüzlü kristal yapısı iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda tarafından renklidir.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Aquamarine Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. Aquamarine diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra çok sayıda ABD yerlerden temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

Aquamarine Alış ve Aquamarine Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Aquamarine Renk
Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin, tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerinde çok nadirdir. Rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; Birçok kişi aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif taşlar tercih ederim.

Aquamarine Açıklık ve Cilası
En kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar inklüzyonları, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin’ son derece nadir ve çok değerli. Kesildiğinde Aquamarine camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

Aquamarine Kesim ve Şekil
Aquamarine hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Berilleri özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için uygundur edilir. Aquamarine için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli, parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinin en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset olabilir. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. Aquamarine ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar.

Aquamarine Tedavisi
Aquamarine taşlar genellikle renk geliştirme için ısı-tedavi edilmektedir, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. Aquamarine koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. Yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Aquamarine Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat, berilyum
Kristal Yapısı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil açık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
Ayrılması: Belirsiz
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0,004 Ile -0,005
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimler ile ilgili detaylar için.

Aquamarine: Çeşitleri ve benzer Değerli Taş: Başa Dön
Kedi gözü akuamarin Buy
Kedi Gözü Aquamarine
Aquamarine mineralleri Beril grubuna aittir. Örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddeleri, dayalı sınıflandırılarak çoğu beryl epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. Aquamarine da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız efekti) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim. Yakından akuamarin benzeyen diğer taşlar dahil Larimar, Amazonit, turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Değerli Taş:
Zümrüt, kıymetli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilişkili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:
BixBite veya kırmızı beril, Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilişkili taşlar vardır.

Metafizik akuamarin taşlı Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Efsaneye göre, akuamarin muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve eski çağlardan, ‘denizci şanslı taş’ olarak kabul edilmiştir beri vardır. Aquamarine deniz suyu için Latince terim adını almaktadır ve denizde zamanlarının çoğunu harcamak isteyenler için bir taş olmanın uzun bir geleneğe sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar bu fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişini sağlamış inanan, çok denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Efsane akuamarin birçok denizkızlarının değerli eşyalarını ve böylece deniz hastalık sakınma da dahil olmak üzere deniz tehlikeleri, gelen denizciler koruyacağını o var.

Akumarin Taş Yüzük

Akumarin Taş Yüzük

Antik yanı sıra Ortaçağ’da insanlar kozmos taşlar yansıtılır inanıyordu. Bu akuamarin gezegen Neptün atanan ve aynı zamanda Mart ayında resmi birthstones biridir sürpriz değildir. Ezoterik hareket antik inanç canlandı ve mücevher sektöründe o belirli taşlar teşvik etmek başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevher şifa güçleri tartışmalı bir konu, ancak şifacılar, şamanlar ve tıp erkekler tarafından yüzyıllardır söz edilmiştir. Bu olgusal var yoksa bunu ihtiyacı olan insanlara yardımcı olarak bir plasebo etkisi gerçekten sürece önemli değil ister. En iyi yaklaşım vücudun yaralı ya da sorunlu kısmı özellikle yakın cilt ile temasında Gemstone, giymek olduğunu. Aquamarine artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varis için yardımcı olmak için söylenir.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri. Doğruladı tavsiye olarak alınması değildir Geleneksel Tören ve Mitolojik Gemstone Lore çeşitli kaynaklardan toplanan ve Bu bilgiler yerine değil Sett Co, Ltd tek görüşü değildir doktorunuzun tavsiye. Eğer herhangi bir tıbbi koşullar varsa, lisanslı bir pratisyen hekim bakınız. GemSelect herhangi bir iddia veya şifa veya ifadelerini garanti etmez astrolojik burç yetki ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Aquamarine taş ve Takı Tasarım Fikirleri dön
Aquamarine o kadınlar dünyada bir tüm zamanların favori yapar hemen hemen her cilt veya göz rengi, tamamlar dekoratif bir mücevher olduğunu. Bu, hazır Orta fiyatlı ve sürekli popülerlik ve talep büyüyen giymek kolay popüler bir mücevher olduğunu. Aquamarine takı uygulama herhangi bir türü için nitelendirir dayanıklı sertlik, sahiptir. Zümrüt, aquamarin kardeş taşı, genellikle kırık dolgu ve renk geliştirmek için yağlı, ancak akuamarin hiçbir özel tedavi gerektirir ve günlük aşınma halkaları da dahil olmak üzere takı her türlü için uygundur. Aquamarine taş küpe gibi son derece popülerdir. Ayrıca, mükemmel, şeffaf, altı yüzlü kristaller bazen kolye kolye olarak kesilmemiş giyilir. Yüzük, kolye ve küpe yanı sıra, bulabilirsiniz akuamarin taşı bilezik, kolye, broş ve daha fazlası gibi ayarlayın.

Not: karat ağırlığına göre boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranı ile değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri elmas oranla ağırlık olarak daha küçüktür.

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Aquamarine taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
Senin Gemstones temizleyin nasıl Aquamarine taşlar daha dayanıklı biridir, ama yine de dikkatli kullanım ve bakım gerektirir. Etrafında kuvvetli kimyasallar çalışırken akuamarin takı giyen kaçının. Çizilmesini önlemek için, daima taş ve diğer türleri ayrı akuamarin taşlar saklamak taş takı.

Temizlik yaparken, doku veya yumuşak bir bez kullanarak ılık sabunlu su ve kuru akuamarin taşlar ve takı kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntı kaldırılır sağlamak için sıra taşları durulayın emin olun. Zaman Uzun süre onları saklarken yumuşak bir bezle içinde taş sarın veya bir kumaş kaplı kutunun içine koyun.
Aquamarine ait Beril taş ailesi (mavi Beryl Berilyum Alüminyum Silikat kimyasal bileşimi ile birlikte). Aquamarine deniz suyu Latince ve nedeniyle deniz suyu rengi (deniz suyu ve kısrak Latince için aqua Latin) ve adlandırılır. Onun rengi nedeniyle demir az miktarda varlığı derin mavi ışık mavi değişir. Aquamarine dichroic (bir iki renkli), mavi veya renksiz taş görülüyor açıları ne bağlı görünen. Gem kaliteli akuamarin olarak bulunan altıgen kristaller kristal boyunca şeritlerin ile 1m uzunluğunda ve kusursuz olabilir,. Bilinen en büyük mücevher kalitesinde akuamarin Minas Gerais, Brezilya’da 1910 yılında bulundu. 240 pound üzerinden ağırlığında ve mücevher 100.000’den fazla karat kesildi. Akuamarin, aksine zümrüt ve BixBite yaygın az ya da hiçbir fark kapanım oluşur. Aynı olması nedeniyle renk akuamarin euclase, ile karışabilir topaz (dichroism iki renk-aquamarin ve mavi arasındaki optik farklardan biridir -Ona sahip olmak topaz) turmalin, zirkon ve kyanit.
Aquamarine Taşlı Geçmişi
Efsaneye göre akuamarin denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve eski zamanlardan beri, denizci şanslı taş olarak kabul edilmiştir. Akuamarin okyanus sakinleştirmek için inanılan, denizci denizde güvende tutmak ve deniz tutması önler.

manda bize kendimizi ile yüz yüze, ve diğerleri ile, ruhlarımızın karanlık derinliklerini keşfetmek için izin verir. [Megemont, 31-32]

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Diğer renklerde Beril aile formları yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beryl veya BixBite ve renksiz çeşitli Goshenite olarak taşlar olarak kullanılan ama akuamarin, Beryl mavi çeşididir.

metafizik kullanımları akuamarin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

Boğaz çakra ile ilişkili, akuamarin konuşma korkusunu aşmak yardımcı olur ve her türlü öğretmenler ve sunum için mükemmel bir taştır. Bu tamamen kendi hakikatler, bilgelik ve duyguların farkında ve netlik ve inançla bunları ifade etmek mümkün olduğu bilinç aşamasına hoparlörleri rahatlatır. Aynı zamanda bir açık ve zor durumlarda öfke olmadan konuşmak için izin verir. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

akuamarin entelektüel akıl süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki için yeteneğini artırır. Bu öğrenme yoluyla, fiziksel dünya ile ilgili, ama kendini değil tek yenilmez kılar. [Melodi, 128] Bu azim, disiplin ve hafif kalplilik yaşatır. [Gienger, 16]

akuamarin dünyaya şifa ile uyumlu bir insanlığın gelişimine hizmet idealini teşvik eder. Bu kişinin ‘eylemleri için ılımlılık ve sorumluluğu teşvik nazik ve şefkatli enerji yayar. Bu yargısal insanlar daha toleranslı olmaya ilham ve sırasını bulmak için sorumluluk bunalmış olanlar olur. [Melodi, 129] [Salonu, 68]

Doğal adalet taş, akuamarin uzlaşma ve müzakere kullanır ve sessiz cesaret ve çatışmacı durumlarda net gerekçeli kelimeleri verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikayetler üzerine akuamarin geçmek ya da herhangi out göndermeden önce park veya sınırları üzerindeki mahalle anlaşmazlıkları çözerken bir şikayet nedeniyle çocuğunuzun okuluna ziyaret ya da ne zaman, aşınma veya akuamarin taşırlar. [Eason, 218]

Bir seyahat kristal gibi, yeşilimsi mavi akuamarin su korkusu hafifletilmesi, deniz yoluyla yapanlar yolculuk korur ve bu tür uçan veya uzun mesafelerde sürüş gibi herhangi bir uzun mesafe seyahat katılanların korur. [Eason, 42] Bunun için iyi bir taş yüzmeyi öğrenme. [Eason, 218]

Bir aşk kristal gibi, soluk mavi akuamarin, bir sevgili dönmek için teşvik farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişi uyum içinde birlikte yaşamak için yardımcı olur ve kavgalar neden olan hassas konularda etkilerini azaltır. [Eason, 43] akuamarin genellikle aşk belirteci veya sonsuzluk halkası olarak verilen ve bağlılık ve sadakat artırır “olduğu gibi uzun Toprak akış suları gibi.” [Eason, 218]

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.SINIF VVS KALİTE
 • 11 GR
 • 15 KARAT SANTA MARİA
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

Aquamarine olan burç Mart ayı için. Adı “akuamarin” deniz suyu için Latince kelime türetilmiştir olarak mavimsi yeşil deniz suyu rengi Bu

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

taş adını vermiştir. 1609 Aquamarine yayınlanan görünüşte onun Gemmarum et Lapidum Historiia içinde Anselmus de Boodt tarafından önemli bir Gemological çalışmalarında kullanılan belirli terim “akuamarin”, “Antik soyunun değerli bir mücevher olduğunu. 19. yüzyılda, taş, deniz, yeşil çeşitleri en popüler, ama bugün daha mavi renk, daha değerli taş. 1910 yılında, en büyük şimdiye akuamarin 243 £ ağırlığında, Brezilya’da bulundu. Daha sonra 200.000 karat Akmayı, küçük taşlar kesildi. kurbağa akuamarin-history.jpg Akuamarin taşı ilgili birçok mitler ve efsaneler vardır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 15 KARAT VVS SANTA MARİA IŞILTILI AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2-YÜZÜK YAN TARAFINDAN PRATİK ŞEKİLDE AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ.

3- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 15 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞIDIR…

4-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

Romalılar bir kurbağa figürü bir akuamarin üzerine oyulmuş olsaydı, o düşmanları uzlaştırmak ve onları arkadaş olmak için hizmet inanıyordu. Başka bir Roma efsanesi taş genç sevgi atmosferi absorbe belirtti: “mübarek ve yıpranmış zaman, aşık katılır ve büyük şeyler yapar.” Aquamarine aşağıdaki onu damat tarafından gelin vermek için en uygun sabah hediyeyi kabul edildi onların evlilik consummation. Yunanlılar ve Romalılar fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişi sağlayan, denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Ortaçağ zamanlarda, taş evli çiftlerin aşkı reawaken düşünülmüştür. Aynı zamanda yenilmez askerleri işlemek için inanılıyordu.
akuamarin-tarih-remedy.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de hayran ve büyük ölçüde akuamarin değerli. Bu mutluluk ve ebedi gençliğin sembolü oldu. O ve azizeyi “deniz ve hava taklit çünkü” Hıristiyan çağda, akuamarin “Deniz uzun yolculuklar yapmış kurtuluş vaaz etmek, hatta Hindistan’a.” Havari, St. Thomas ile tespit edilmiştir belli bir mücevher belirlenmesi oniki havarisinden biri olan o dönemde yaygın bir uygulama oldu. William Langland en “Vizyon İlişkin İskeleler ve Plowman,” 1377 den, zehir için bir panzehir olarak akuamarin bahseder. Bu panzehir yaygın Avrupa çapında tanındı. Anda lisanslı arasında zehirlenme geniş bir miktarda olmadığı için, taş sadece bu amaç için yoğun talep oldu.

 

O olduğu gibi /, taş toz haline gerekli değildi diğer değerli taşlar ile. Sadece bir kolye veya yüzük taşı giyen gibi etkili oldu. akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg Orta Çağ Yazarlar akuamarin en popüler ve “kehanet” kristalleri etkili olduğunu iddia etti. Bir kristal küre olarak kesilmiş, bu fal için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Bir batan araç olarak taş kullanılarak pek çok yöntem, eski literatürde tarif edilmiştir. Bir yöntem, sadece yüzeye dokunarak, su bir kase üzerinde bir iş parçacığı tarafından bir taş asılı içeriyordu.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Çanağın iç kenarı alfabe karakterleri ile kaplandı. Diviner ipliğin üst tutun ve taş çeşit ouija tahta gibi, önemli bir soruya cevap heceleyerek olacak bazı harfler, vurmak için izin oldu. Başka bir yöntem, saf su bir kase içine bir kristal dökme oldu. Suda bozukluklar sıvının yüzeyinde mesajları ortaya koyacaktır. Vahiy Aquamarine yetkileri de kayıp ya da gizli şeyler arayışında bir yardım söyleniyor.
Aquamarine değerli beryl yeşil-mavi çeşitli bir mavi. Mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. Aquamarine resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. Aquamarine derece zor ve olağanüstü bir vitreus (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Isim ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latin ifade türetilmiştir.

Aquamarine ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı farklıdır. Aquamarine ve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. Zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. Aquamarine ve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve netlik var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliği Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beryl diğer çeşitleri Morganit dahil goshenite, altın beryl (Heliodor), yeşil beryl ve BixBite.

Dünyaca Ünlü Aquamarine
Nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesim için hak etmedi birkaç ton ağırlığındaki akuamarin büyük buluntular olmuştur. Geri Marambaya, Brezilya’da “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç bir taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri ​​büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile çok sayıda taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin büyük tek parça hiç kesilmiş etmektir.
Aquamarine tipik eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. Akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. Aquamarine kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı yüzlü kristal yapısı iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda tarafından renklidir.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Aquamarine Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. Aquamarine diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra çok sayıda ABD yerlerden temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

Aquamarine Alış ve Aquamarine Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Aquamarine Renk
Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin, tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerinde çok nadirdir. Rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; Birçok kişi aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif taşlar tercih ederim.

Aquamarine Açıklık ve Cilası
En kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar inklüzyonları, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin’ son derece nadir ve çok değerli. Kesildiğinde Aquamarine camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

Aquamarine Kesim ve Şekil
Aquamarine hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Berilleri özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için uygundur edilir. Aquamarine için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli, parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinin en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset olabilir. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. Aquamarine ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar.

Aquamarine Tedavisi
Aquamarine taşlar genellikle renk geliştirme için ısı-tedavi edilmektedir, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. Aquamarine koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. Yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Aquamarine Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat, berilyum
Kristal Yapısı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil açık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
Ayrılması: Belirsiz
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0,004 Ile -0,005
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimler ile ilgili detaylar için.

Aquamarine: Çeşitleri ve benzer Değerli Taş: Başa Dön
Kedi gözü akuamarin Buy
Kedi Gözü Aquamarine
Aquamarine mineralleri Beril grubuna aittir. Örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddeleri, dayalı sınıflandırılarak çoğu beryl epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. Aquamarine da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız efekti) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim. Yakından akuamarin benzeyen diğer taşlar dahil Larimar, Amazonit, turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Değerli Taş:
Zümrüt, kıymetli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilişkili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:
BixBite veya kırmızı beril, Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilişkili taşlar vardır.

Metafizik akuamarin taşlı Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Efsaneye göre, akuamarin muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve eski çağlardan, ‘denizci şanslı taş’ olarak kabul edilmiştir beri vardır. Aquamarine deniz suyu için Latince terim adını almaktadır ve denizde zamanlarının çoğunu harcamak isteyenler için bir taş olmanın uzun bir geleneğe sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar bu fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişini sağlamış inanan, çok denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Efsane akuamarin birçok denizkızlarının değerli eşyalarını ve böylece deniz hastalık sakınma da dahil olmak üzere deniz tehlikeleri, gelen denizciler koruyacağını o var.

Akumarin Taş Yüzük

Akumarin Taş Yüzük

Antik yanı sıra Ortaçağ’da insanlar kozmos taşlar yansıtılır inanıyordu. Bu akuamarin gezegen Neptün atanan ve aynı zamanda Mart ayında resmi birthstones biridir sürpriz değildir. Ezoterik hareket antik inanç canlandı ve mücevher sektöründe o belirli taşlar teşvik etmek başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevher şifa güçleri tartışmalı bir konu, ancak şifacılar, şamanlar ve tıp erkekler tarafından yüzyıllardır söz edilmiştir. Bu olgusal var yoksa bunu ihtiyacı olan insanlara yardımcı olarak bir plasebo etkisi gerçekten sürece önemli değil ister. En iyi yaklaşım vücudun yaralı ya da sorunlu kısmı özellikle yakın cilt ile temasında Gemstone, giymek olduğunu. Aquamarine artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varis için yardımcı olmak için söylenir.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri. Doğruladı tavsiye olarak alınması değildir Geleneksel Tören ve Mitolojik Gemstone Lore çeşitli kaynaklardan toplanan ve Bu bilgiler yerine değil Sett Co, Ltd tek görüşü değildir doktorunuzun tavsiye. Eğer herhangi bir tıbbi koşullar varsa, lisanslı bir pratisyen hekim bakınız. GemSelect herhangi bir iddia veya şifa veya ifadelerini garanti etmez astrolojik burç yetki ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Aquamarine taş ve Takı Tasarım Fikirleri dön
Aquamarine o kadınlar dünyada bir tüm zamanların favori yapar hemen hemen her cilt veya göz rengi, tamamlar dekoratif bir mücevher olduğunu. Bu, hazır Orta fiyatlı ve sürekli popülerlik ve talep büyüyen giymek kolay popüler bir mücevher olduğunu. Aquamarine takı uygulama herhangi bir türü için nitelendirir dayanıklı sertlik, sahiptir. Zümrüt, aquamarin kardeş taşı, genellikle kırık dolgu ve renk geliştirmek için yağlı, ancak akuamarin hiçbir özel tedavi gerektirir ve günlük aşınma halkaları da dahil olmak üzere takı her türlü için uygundur. Aquamarine taş küpe gibi son derece popülerdir. Ayrıca, mükemmel, şeffaf, altı yüzlü kristaller bazen kolye kolye olarak kesilmemiş giyilir. Yüzük, kolye ve küpe yanı sıra, bulabilirsiniz akuamarin taşı bilezik, kolye, broş ve daha fazlası gibi ayarlayın.

Not: karat ağırlığına göre boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranı ile değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri elmas oranla ağırlık olarak daha küçüktür.

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Aquamarine taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
Senin Gemstones temizleyin nasıl Aquamarine taşlar daha dayanıklı biridir, ama yine de dikkatli kullanım ve bakım gerektirir. Etrafında kuvvetli kimyasallar çalışırken akuamarin takı giyen kaçının. Çizilmesini önlemek için, daima taş ve diğer türleri ayrı akuamarin taşlar saklamak taş takı.

Temizlik yaparken, doku veya yumuşak bir bez kullanarak ılık sabunlu su ve kuru akuamarin taşlar ve takı kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntı kaldırılır sağlamak için sıra taşları durulayın emin olun. Zaman Uzun süre onları saklarken yumuşak bir bezle içinde taş sarın veya bir kumaş kaplı kutunun içine koyun.
Aquamarine ait Beril taş ailesi (mavi Beryl Berilyum Alüminyum Silikat kimyasal bileşimi ile birlikte). Aquamarine deniz suyu Latince ve nedeniyle deniz suyu rengi (deniz suyu ve kısrak Latince için aqua Latin) ve adlandırılır. Onun rengi nedeniyle demir az miktarda varlığı derin mavi ışık mavi değişir. Aquamarine dichroic (bir iki renkli), mavi veya renksiz taş görülüyor açıları ne bağlı görünen. Gem kaliteli akuamarin olarak bulunan altıgen kristaller kristal boyunca şeritlerin ile 1m uzunluğunda ve kusursuz olabilir,. Bilinen en büyük mücevher kalitesinde akuamarin Minas Gerais, Brezilya’da 1910 yılında bulundu. 240 pound üzerinden ağırlığında ve mücevher 100.000’den fazla karat kesildi. Akuamarin, aksine zümrüt ve BixBite yaygın az ya da hiçbir fark kapanım oluşur. Aynı olması nedeniyle renk akuamarin euclase, ile karışabilir topaz (dichroism iki renk-aquamarin ve mavi arasındaki optik farklardan biridir -Ona sahip olmak topaz) turmalin, zirkon ve kyanit.
Aquamarine Taşlı Geçmişi
Efsaneye göre akuamarin denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve eski zamanlardan beri, denizci şanslı taş olarak kabul edilmiştir. Akuamarin okyanus sakinleştirmek için inanılan, denizci denizde güvende tutmak ve deniz tutması önler.

manda bize kendimizi ile yüz yüze, ve diğerleri ile, ruhlarımızın karanlık derinliklerini keşfetmek için izin verir. [Megemont, 31-32]

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Diğer renklerde Beril aile formları yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beryl veya BixBite ve renksiz çeşitli Goshenite olarak taşlar olarak kullanılan ama akuamarin, Beryl mavi çeşididir.

metafizik kullanımları akuamarin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

Boğaz çakra ile ilişkili, akuamarin konuşma korkusunu aşmak yardımcı olur ve her türlü öğretmenler ve sunum için mükemmel bir taştır. Bu tamamen kendi hakikatler, bilgelik ve duyguların farkında ve netlik ve inançla bunları ifade etmek mümkün olduğu bilinç aşamasına hoparlörleri rahatlatır. Aynı zamanda bir açık ve zor durumlarda öfke olmadan konuşmak için izin verir. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

akuamarin entelektüel akıl süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki için yeteneğini artırır. Bu öğrenme yoluyla, fiziksel dünya ile ilgili, ama kendini değil tek yenilmez kılar. [Melodi, 128] Bu azim, disiplin ve hafif kalplilik yaşatır. [Gienger, 16]

akuamarin dünyaya şifa ile uyumlu bir insanlığın gelişimine hizmet idealini teşvik eder. Bu kişinin ‘eylemleri için ılımlılık ve sorumluluğu teşvik nazik ve şefkatli enerji yayar. Bu yargısal insanlar daha toleranslı olmaya ilham ve sırasını bulmak için sorumluluk bunalmış olanlar olur. [Melodi, 129] [Salonu, 68]

Doğal adalet taş, akuamarin uzlaşma ve müzakere kullanır ve sessiz cesaret ve çatışmacı durumlarda net gerekçeli kelimeleri verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikayetler üzerine akuamarin geçmek ya da herhangi out göndermeden önce park veya sınırları üzerindeki mahalle anlaşmazlıkları çözerken bir şikayet nedeniyle çocuğunuzun okuluna ziyaret ya da ne zaman, aşınma veya akuamarin taşırlar. [Eason, 218]

Bir seyahat kristal gibi, yeşilimsi mavi akuamarin su korkusu hafifletilmesi, deniz yoluyla yapanlar yolculuk korur ve bu tür uçan veya uzun mesafelerde sürüş gibi herhangi bir uzun mesafe seyahat katılanların korur. [Eason, 42] Bunun için iyi bir taş yüzmeyi öğrenme. [Eason, 218]

Bir aşk kristal gibi, soluk mavi akuamarin, bir sevgili dönmek için teşvik farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişi uyum içinde birlikte yaşamak için yardımcı olur ve kavgalar neden olan hassas konularda etkilerini azaltır. [Eason, 43] akuamarin genellikle aşk belirteci veya sonsuzluk halkası olarak verilen ve bağlılık ve sadakat artırır “olduğu gibi uzun Toprak akış suları gibi.” [Eason, 218]