OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS AKUAMARİN TAŞI
 • 11.84 GR
 • 22.5 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • SANTA MARİA /BRAZİLYA

AKUAMARİN TAŞI ERKEK YÜZÜK

Akuamarin değerli beril yeşil-mavi çeşitli bir mavi. mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. AKUAMARİN son derece zor ve olağanüstü bir camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Adı ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latince ifadenin elde edildi.

Akuamarin Erkek Yüzük

Akuamarin Erkek Yüzük

ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı derecede farklıdır. AKUAMARİNve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarlarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. AKUAMARİNve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve açıklık var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliğinin Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beril diğer çeşitleri Morganite dahil goshenite , altın beryl ( Heliodor ), yeşil beryl ve BixBite.

Dünyaca ünlü AKUAMARİN
nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesme hak etmedi birkaç ton ağırlığında aquamarin büyük buluntular olmuştur. geri Marambaya, Brezilya, içinde “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile birçok değerli taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin en büyük tek parça şimdiye kadar kesilmiş etmektir.
AKUAMARİNgenellikle eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. AKUAMARİNkolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı taraflı kristal yapısını iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda renklidir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ 22,5 CRT VVS KALİTE SANTA MARİA AKUAMARİN (MAVİ BERİL) TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..

AKUAMARİNKökeni ve taş Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. AKUAMARİNDiğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra birkaç ABD yerleri temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

 

Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi en çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerde çok nadirdir. rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; birçok insan aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif değerli taşlar tercih ederim.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

AKUAMARİN Açıklık ve Cilası

en kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar kapanım, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir görülen bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin ‘ son derece nadir ve çok değerli. kesildiğinde AKUAMARİNcamsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

AKUAMARİNKesim ve Şekil

AKUAMARİNhem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. AKUAMARİNiçin en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset yapabilirsiniz. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve minder gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. AKUAMARİNve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar .

AKUAMARİNTedavisi

Akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısıl işlem görmüş, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. mavimsi yeşil koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra, düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

AKUAMARİNGemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat berilyum
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil ışık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
ayrılması: belirsiz
şeffaflık: opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0.004 Için -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Aquamarine: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
kedinin gözü akuamarin satın almak
Kedi Gözü Aquamarine
AKUAMARİNmineralleri Beril grubuna aittir. örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirici maddeler, esas sınıflandırılarak çoğu beril epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. AKUAMARİNda chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız etkisi) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim . Yakından akuamarin benzer diğer taşlar dahil Larimar , Amazonit , turmalin, safir ve spinel.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

En Popüler İlgili Taş:

Zümrüt, değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilgili taşlar vardır.
Denizin derin mavi gökyüzünün açık mavi itibaren, akuamarin esas açık mavi renkler olağanüstü güzel bir dizi üzerinde parlaklık. AKUAMARİNbir fascinatingly güzel bir taştır. Kadınlar tüm dünyada hemen hemen her cilt veya göz rengi tamamlayıcı ince mavi tonları için seviyorum, ve onları tekrar tekrar yeni sanatsal kesintileri oluşturmanıza olanak tanır neredeyse başka taş ile olduğu gibi yaratıcı taş tasarımcıları bundan ilham alıyor.

Onun açık mavi sempati, güven, uyum ve dostluk duyguları uyandırıyor. İyi hisler. Karşılıklılık ve hangi dayalı duygular kalıcı ilişkiler onların değer kanıtlamak. Gökyüzünün rengidir çünkü mavimsi yeşil, mavi, ilahi, sonsuz bir renktir. Ancak, akuamarin mavi onun hayat veren gücü ile Suyun rengi de. Ve akuamarin gerçekten okyanusların berrak mavi yakaladığınız gibi görünüyor. Eğer destan göre muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve sahip olduğunu düşündüğümüzde şaşmamak, eski zamanlardan beri, denizci şanslı taş olarak kabul edilmiştir. Adını Latince ‘aqua’ (su) ve ‘kısrak (deniz) türetilmiştir. O güneş ışığında yıkanıyor suya konulduğunda kendi güçlerini en büyük avantajı geliştirilen söylenir. Ancak, bu mutlu bir evlilik vaat ve cabası o sevinç ve zenginlik giyer kadını getirmek için söylenen eski geleneklere göre bu yana, akuamarin giymek kesinlikle daha iyi hala. İdeal bir mücevher değil, sadece sevgi ve evli çiftler için.

Çok iyi özelliklere sahip bir taş

AKUAMARİNen popüler ve en çok bilinen taşlardan biridir ve çok iyi nitelikleri ile öne çıkmaktadır. Yakut, safir ve zümrüt: Bu klasikleri gibi neredeyse popüler. Aslında her iki Beril ailesine ait, zümrüt ile ilgilidir. Mavimsi yeşil bir renk, ancak, genellikle daha da Emerald göre daha uzundur. Çok daha sık ünlü yeşil kuzeni daha, akuamarin neredeyse tamamen kapanım ücretsizdir. AKUAMARİNiyi sertlik (Mohs ölçeğine göre 8 7.5) ve harika bir parlaklık vardır. Bu sertlik çok zor hale getirir ve çizilmelere karşı büyük ölçüde korur. Demir akuamarin rengini, güçlü bir deniz mavi neredeyse fark edilemez solgun mavi aralıkları bir renk verir maddedir. Bir AKUAMARİNdaha yoğun bir renk, daha fazla değer üzerine konur. Bazı akuamarin hafif yeşilimsi ışıltı var; bu da tipik bir özelliğidir. Ancak, o kadar iyi tertemiz şeffaflık ve bu taş muhteşem parlaklık getiriyor çünkü, akuamarin özetlemek devam saf, berrak mavi.

AKUAMARİN TAŞI

AKUAMARİN TAŞI

‘Santa Maria’ bakliyat yarış setleri

Bu soylu beril parlak mavi daha fazla arkadaş yapıyor. AKUAMARİNçeşitli renk nüansları melodik adlara sahip: Her taş severlerin kalbini kazanmak Brezilya’da Santa Maria de Itabira madeninde, nadir, yoğun mavi akuamarin daha hızlı yendi, ‘Santa Maria’ denir. Benzer nüanslar Afrika’da birkaç taş madenleri, özellikle Mozambik geliyor. Brezilyalı olanlardan ayırt yardımcı olmak için bu akuamarin adı ‘Santa Maria Afrika’ verildi. Bu ismin Brezilyalı devlet akuamarin ‘Espirito Santo’ renk o kadar yoğun değil bir mavi olduğunu. Yine diğer nitelikleri Fortaleza ve Marambaia gelen taş somutlaşan edilir. Bir güzel akuamarin renk 1954 Brezilya güzellik kraliçesi adını, adını ve ‘Martha Rocha’ babasıdır.

Brezilya akuamarin bulunan ülkeler arasında ne kadar önemli akuamarin renk isimleri görülebilir. Dünya pazarı için ham kristallerin çoğu bu büyük Güney Amerika ülkesi taş ocaklarından geliyor. Her şimdi ve sonra, tertemiz şeffaflık büyük akuamarin kristalleri de muhteşem bir renk, taşlar çok sıradışı bir kombinasyonu ile bulunur. Ve çok nadiren, sensationally büyük akuamarin kristalleri gibi Kg Marambaia / Minas Gerais 1910 yılında bulundu 110.5 kristalinin veya örneğin ‘Dom Pedro’ için 26 kg ağırlığında ve 1992 yılında Idar-Oberstein kesti, Brezilya ışığına çıkmaktadır taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından, büyük akuamarin hiç kesilmiş olması. Ancak, akuamarin da örnek Nijerya, Zambiya, Madagaskar, Mozambik, Afganistan ve Pakistan için, diğer ülkelerde bulunmaktadır.

Modern tasarımcıların Favori taşı

AKUAMARİNolarak yolları gibi çeşitli rafine modern takı tasarımı başka bir taş neredeyse yoktur. Bir daha modern bir tasarıma kesilmiş yaratıcı klasik adım kesim net, şeffaf mücevher olarak biçimlendirilen, ya da olsun, her zaman fascinatingly güzel. Uncut çok ya da taş kesildiği şekilde tasarımcı tarafından oyuna getirilen bir çok kapanım ile en güzel kreasyonlar üretmek için rafine edilebilir. Tasarımcılar sevdikleri taş diyoruz. Tekrar ve tekrar yeni bir modern sanat kesim sürprize dünya almak ve onlar yeni bir çığır kırıyorlar zaman, akuamarin onlar özellikle çalışmak ister bir mücevher olduğunu. Şüphesiz ki, bu yaratıcı tasarımcı kesintileri bu taş büyük popülerlik katkıda bulunmuştur. AKUAMARİNberrak renk inklüzyonları görmek için kolaylaştırır.

AKUAMARİN YÜZÜK

AKUAMARİN YÜZÜK

 

Bu nedenle, mavimsi yeşil zaman mümkün olan en büyük şeffaflığa sahip olmalıdır. Diğer yandan, özellikle çekici etkiler bazı durumlarda taş devreye inklüzyonları getirerek kesilir şekilde elde edilebilir. Mavimsi yeşil ışık rengi ince oluklar, çentikler, eğriler ve kenarları mücevher parlaklığını ortaya çıkarmak için serbest taş tasarımcısı bırakır. Bu sayede, her akuamarin olan büyülü cazibe hiçbir kadın karşı koyabilir benzersiz bir örnek haline gelir.

Beril” ve “Heliodor” Burada yönlendirmek. Tolkien’in efsane karakter için bkz Beor Evi . Verilen isimler için bkz Beryl (verilen isim) ve Heliodorus (verilen ad) . Sailor Moon kötü adam için bkz Kraliçe Beryl . Başlığın diğer anlamları için, bkz Beryl (anlam ayrımı) .
beril
Beryl09.jpg
beril üç çeşit: morganite, akuamarin ve Heliodor
Genel
Kategori Siklosilikat
formül
(tekrarlanan birimi) Be 3 Al 2 (Si O 3) 6
Strunz sınıflandırması 09.CJ.05
kristal sistemi altıgen şeklinde
Birim hücre a = 9.21 Â , c = 9.19 Å; Z = 2
Kimlik
formül kütlesi 537,50
Renk Yeşil, mavi, sarı, renksiz, pembe ve diğerleri
kristal alışkanlığı tabular kristalleri prizmatik; Radyal, sütunlu; masif kompakt granül
kristal simetri Altıgen dihexagonal dipyramidal
HM sembolü (6 / m 2/2 / m)
Uzay grubu : P 6 / MMC
Eşleştirme nadir
bölünme kusurlu {0001}
kırık Konkoidal düzensiz bir
azim Kırılgan

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Mohs ölçeği sertliği 7.5-8
parıltı Vitreus reçineli için
Meç Beyaz
diaphaneity saydam şeffaf
Spesifik yer çekimi Ortalama 2.76
Optik özellikler Tek eksenli (-)
Kırılma indisi N ω = 1,564-1,595
N ε = 1,568-1,602
çiftkırılma δ = 0,0040-0,0070
pleokroyizma farklı zayıf
ultraviyole floresan Yok (floresan yapmak Emerald’ın netliğini artırmak için kullanılan bazı kırık dolgu malzemeleri, ama taş kendisi vermez). Morganit zayıf mor floresan sahiptir.
Kaynaklar [1] [2] [3] [4]
Içinde jeoloji , beril bir olan mineral oluşan berilyum alüminyum Siklosilikat ile kimyasal formülü 3 Al 2 (Si O 3) Be 6. Altıgen kristaller beryl büyüklüğü birkaç metre çok küçük veya aralık olabilir. Sonlandırıldı kristaller oldukça nadirdir. Saf beril renksiz, ama sık sık kirlilikten dolayı renkli bir; olası renkler, mavi, yeşil, sarı, kırmızı ve beyazdır.
Adı Beril (aracılığıyla elde edilir Latince : beryllus, Eski Fransızca : Beril ve Orta İngilizce : beril) dan Yunan bir “değerli mavi-yeşil renk-of-deniz-su taşı” olarak anılacaktır βήρυλλος beryllos; benzer Prakrit verulia, veluriya ( “Beril”). [5] Almanca kelime Brille ve Hollandalı kelime bril (gözlük) ayrıca Prakrit verulia türetilmiştir. [6] terimi daha sonra daha özel maden beryl için kabul edilmiştir. [ 2]

Mevduat [ değiştir ]
Çeşitli renklerde Beril en sık bulunan granit pegmatitlerde değil, aynı zamanda oluşur mika şistler içinde Ural Dağları ve kireçtaşı içinde Kolombiya . Beril genellikle ilişkili kalay ve tungsten cevheri organları. Beril Avrupa’da bulunan Norveç , Avusturya , Almanya , İsveç (özellikle morganite), İrlanda ve Rusya yanı sıra Brezilya , Kolombiya, Madagaskar , Mozambik , Güney Afrika , Amerika Birleşik Devletleri ve Zambiya . ABD beril yerleri olan Kaliforniya , Colorado , Connecticut , Gürcistan , Idaho , Maine , New Hampshire , Kuzey Carolina , Güney Dakota ve Utah .

AKUAMARİN YÜZÜK

AKUAMARİN YÜZÜK

New England ‘ın pegmatitler gelen bir büyük kristal olmak üzere bulunan en büyük berilleri, bazı doğurmuştur Bumpus Ocağı içinde Albany, Maine 18 civarında bir kitle ile 1,2 m (18.0 3.9 ile ft) ile boyutları 5.5 ile metrik ton ; New Hampshire devlet mineraldir. 1999 yılı itibariyle , herhangi bir mineralin Dünyanın en büyük bilinen doğal olarak oluşan kristal Malakialina, Madagaskar, 18 metre uzunluğunda (59 ft) ve çapı 3,5 m (11 ft) ve tartı 380.000 kg dan beril kristal (840,000 olduğunu lb). [7]

Çeşitleri [ değiştir ]
Aquamarine ve Maxixe’den [ değiştir ]

Akuamarin

Yönlü akuamarin, 13.24ct, Brezilya
(Aquamarine Latince : aqua marina, “denizin suyu”) mavi ya da mavi beril çeşididir. Sıradan beryl verim en yerlesim oluşur. Taş-çakıl plaser mevduat Sri Lanka akuamarin içerir. Öyle ki Brezilya’da meydana gelen net sarı beril, bazen denir akuamarin zebercet. [ Kaynak belirtilmeli ] aquamarin derin mavi sürümü Maxixe’den denir. Maxixe’den yaygın Madagaskar ülkede bulunur. güneş ışığına maruz veya ısıl işleme tabi tutulduğunda renk ışınlama ile renk getirileri olsa da, beyaz renge dönüşür.

Mavimsi yeşil soluk mavi renk Fe 2+ atfedilir. Fe 3+ iyonları altın sarısı renk üretmek, ve Fe 2+ ve Fe 3+ hem mevcut olduğunda, renk Maxixe’den gibi bir koyu mavidir. Işık ya da ısı ile Maxixe’den bir decoloration böylece nedeniyle Fe 3+ ve Fe 2+ arasındaki yük transferi olabilir. [8] [9] [10] [11] Koyu mavi Maxixe’den renk yeşil, pembe veya sarı üretilebilir yüksek enerjili parçacıklar ile (ışıma yoluyla beril gama ışınları , nötronlar , hatta X-ışınları ). [12]

Amerika Birleşik Devletleri’nde, akuamarin zirvesinde bulunabilir Mt. Antero de Sawatch Range merkezi Colorado. In Wyoming , akuamarin ortaya çıkarıldı Big Horn Dağları yakınında, Powder River Geçidi . Amerika Birleşik Devletleri içinde başka bir konumdur testere Aralığı yakın Stanley, Idaho . mineraller toplama engelleyen bir vahşi alanda olmasına rağmen. Brezilya’da eyaletlerinde mayın var Minas Gerais , Espírito Santo ve Bahia ve minorly de Rio Grande do Norte . Kolombiya, Zambiya, Madagaskar, mayın Malavi , Tanzanya ve Kenya da akuamarin üretirler.

Akuamarin Gümüş Erkek Yüzük

Akuamarin Gümüş Erkek Yüzük

Şimdiye kadar mayınlı taş kalitesi büyük akuamarin 1910 yılında bu 110 kg (240 lb) üzerinden ağırlığında, Marambaia, Minas Gerais, Brezilya’da bulunan ve boyutları 48,5 cm uzunluğunda (19) ve 42 cm (17) ‘de idi çap. [13] en büyük kesim akuamarin taş Dom Pedro akuamarin şimdi ev sahipliği, Smithsonian Enstitüsü ‘ın Ulusal Doğa Tarihi Müzesi . [14]

Zümrüt [ değiştir ]
Ana madde: Zümrüt

Yönlü zümrüt, 1.07ct, Kolombiya

matris üzerine kaba zümrüt
Zümrüt eser miktarlarda renkli yeşil beril, bir krom ve bazen vanadyum . [8] [15] Modern İngilizce kelime “zümrüt” ile geliyor Orta İngilizce ithal Emeraude, Eski Fransızca Ésmeraude ve Ortaçağ Latin dan Esmaraldus, Latin smaragdus gelen Yunan σμάραγδος ( “Smaragdos”, yani ‘yeşil mücevher’). Özgün kaynak ya olabilirdi Semitik kredi sözcüğü אזמרגד ( “izmargad”) ya da Sanskritçe ‘yeşil’. Kelime anlamı मरकत ( “marakata”), hem de [16] Çoğu zümrüt çok olan yer , onların kırılganlık böylece (direnci kırılma) genellikle zayıf olarak sınıflandırılır.

 

AKUAMARİN TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS AKUAMARİN TAŞI
 • 11.84 GR
 • 22.5 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • SANTA MARİA /BRAZİLYA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKUAMARİN TAŞI ERKEK YÜZÜK

Akuamarin değerli beril yeşil-mavi çeşitli bir mavi. mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. AKUAMARİN son derece zor ve olağanüstü bir camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Adı ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latince ifadenin elde edildi.

Akuamarin Erkek Yüzük

Akuamarin Erkek Yüzük

ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı derecede farklıdır. AKUAMARİNve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarlarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. AKUAMARİNve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve açıklık var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliğinin Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beril diğer çeşitleri Morganite dahil goshenite , altın beryl ( Heliodor ), yeşil beryl ve BixBite.

Dünyaca ünlü AKUAMARİN
nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesme hak etmedi birkaç ton ağırlığında aquamarin büyük buluntular olmuştur. geri Marambaya, Brezilya, içinde “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile birçok değerli taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin en büyük tek parça şimdiye kadar kesilmiş etmektir.
AKUAMARİNgenellikle eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. AKUAMARİNkolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı taraflı kristal yapısını iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda renklidir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ 22,5 CRT VVS KALİTE SANTA MARİA AKUAMARİN (MAVİ BERİL) TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..

AKUAMARİNKökeni ve taş Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. AKUAMARİNDiğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra birkaç ABD yerleri temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

 

Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi en çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerde çok nadirdir. rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; birçok insan aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif değerli taşlar tercih ederim.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

AKUAMARİN Açıklık ve Cilası

en kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar kapanım, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir görülen bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin ‘ son derece nadir ve çok değerli. kesildiğinde AKUAMARİNcamsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

AKUAMARİNKesim ve Şekil

AKUAMARİNhem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. AKUAMARİNiçin en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset yapabilirsiniz. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve minder gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. AKUAMARİNve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar .

AKUAMARİNTedavisi

Akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısıl işlem görmüş, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. mavimsi yeşil koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra, düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

AKUAMARİNGemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat berilyum
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil ışık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
ayrılması: belirsiz
şeffaflık: opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0.004 Için -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Aquamarine: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
kedinin gözü akuamarin satın almak
Kedi Gözü Aquamarine
AKUAMARİNmineralleri Beril grubuna aittir. örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirici maddeler, esas sınıflandırılarak çoğu beril epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. AKUAMARİNda chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız etkisi) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim . Yakından akuamarin benzer diğer taşlar dahil Larimar , Amazonit , turmalin, safir ve spinel.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

En Popüler İlgili Taş:

Zümrüt, değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilgili taşlar vardır.
Denizin derin mavi gökyüzünün açık mavi itibaren, akuamarin esas açık mavi renkler olağanüstü güzel bir dizi üzerinde parlaklık. AKUAMARİNbir fascinatingly güzel bir taştır. Kadınlar tüm dünyada hemen hemen her cilt veya göz rengi tamamlayıcı ince mavi tonları için seviyorum, ve onları tekrar tekrar yeni sanatsal kesintileri oluşturmanıza olanak tanır neredeyse başka taş ile olduğu gibi yaratıcı taş tasarımcıları bundan ilham alıyor.

Onun açık mavi sempati, güven, uyum ve dostluk duyguları uyandırıyor. İyi hisler. Karşılıklılık ve hangi dayalı duygular kalıcı ilişkiler onların değer kanıtlamak. Gökyüzünün rengidir çünkü mavimsi yeşil, mavi, ilahi, sonsuz bir renktir. Ancak, akuamarin mavi onun hayat veren gücü ile Suyun rengi de. Ve akuamarin gerçekten okyanusların berrak mavi yakaladığınız gibi görünüyor. Eğer destan göre muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve sahip olduğunu düşündüğümüzde şaşmamak, eski zamanlardan beri, denizci şanslı taş olarak kabul edilmiştir. Adını Latince ‘aqua’ (su) ve ‘kısrak (deniz) türetilmiştir. O güneş ışığında yıkanıyor suya konulduğunda kendi güçlerini en büyük avantajı geliştirilen söylenir. Ancak, bu mutlu bir evlilik vaat ve cabası o sevinç ve zenginlik giyer kadını getirmek için söylenen eski geleneklere göre bu yana, akuamarin giymek kesinlikle daha iyi hala. İdeal bir mücevher değil, sadece sevgi ve evli çiftler için.

Çok iyi özelliklere sahip bir taş

AKUAMARİNen popüler ve en çok bilinen taşlardan biridir ve çok iyi nitelikleri ile öne çıkmaktadır. Yakut, safir ve zümrüt: Bu klasikleri gibi neredeyse popüler. Aslında her iki Beril ailesine ait, zümrüt ile ilgilidir. Mavimsi yeşil bir renk, ancak, genellikle daha da Emerald göre daha uzundur. Çok daha sık ünlü yeşil kuzeni daha, akuamarin neredeyse tamamen kapanım ücretsizdir. AKUAMARİNiyi sertlik (Mohs ölçeğine göre 8 7.5) ve harika bir parlaklık vardır. Bu sertlik çok zor hale getirir ve çizilmelere karşı büyük ölçüde korur. Demir akuamarin rengini, güçlü bir deniz mavi neredeyse fark edilemez solgun mavi aralıkları bir renk verir maddedir. Bir AKUAMARİNdaha yoğun bir renk, daha fazla değer üzerine konur. Bazı akuamarin hafif yeşilimsi ışıltı var; bu da tipik bir özelliğidir. Ancak, o kadar iyi tertemiz şeffaflık ve bu taş muhteşem parlaklık getiriyor çünkü, akuamarin özetlemek devam saf, berrak mavi.

AKUAMARİN TAŞI

AKUAMARİN TAŞI

‘Santa Maria’ bakliyat yarış setleri

Bu soylu beril parlak mavi daha fazla arkadaş yapıyor. AKUAMARİNçeşitli renk nüansları melodik adlara sahip: Her taş severlerin kalbini kazanmak Brezilya’da Santa Maria de Itabira madeninde, nadir, yoğun mavi akuamarin daha hızlı yendi, ‘Santa Maria’ denir. Benzer nüanslar Afrika’da birkaç taş madenleri, özellikle Mozambik geliyor. Brezilyalı olanlardan ayırt yardımcı olmak için bu akuamarin adı ‘Santa Maria Afrika’ verildi. Bu ismin Brezilyalı devlet akuamarin ‘Espirito Santo’ renk o kadar yoğun değil bir mavi olduğunu. Yine diğer nitelikleri Fortaleza ve Marambaia gelen taş somutlaşan edilir. Bir güzel akuamarin renk 1954 Brezilya güzellik kraliçesi adını, adını ve ‘Martha Rocha’ babasıdır.

Brezilya akuamarin bulunan ülkeler arasında ne kadar önemli akuamarin renk isimleri görülebilir. Dünya pazarı için ham kristallerin çoğu bu büyük Güney Amerika ülkesi taş ocaklarından geliyor. Her şimdi ve sonra, tertemiz şeffaflık büyük akuamarin kristalleri de muhteşem bir renk, taşlar çok sıradışı bir kombinasyonu ile bulunur. Ve çok nadiren, sensationally büyük akuamarin kristalleri gibi Kg Marambaia / Minas Gerais 1910 yılında bulundu 110.5 kristalinin veya örneğin ‘Dom Pedro’ için 26 kg ağırlığında ve 1992 yılında Idar-Oberstein kesti, Brezilya ışığına çıkmaktadır taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından, büyük akuamarin hiç kesilmiş olması. Ancak, akuamarin da örnek Nijerya, Zambiya, Madagaskar, Mozambik, Afganistan ve Pakistan için, diğer ülkelerde bulunmaktadır.

Modern tasarımcıların Favori taşı

AKUAMARİNolarak yolları gibi çeşitli rafine modern takı tasarımı başka bir taş neredeyse yoktur. Bir daha modern bir tasarıma kesilmiş yaratıcı klasik adım kesim net, şeffaf mücevher olarak biçimlendirilen, ya da olsun, her zaman fascinatingly güzel. Uncut çok ya da taş kesildiği şekilde tasarımcı tarafından oyuna getirilen bir çok kapanım ile en güzel kreasyonlar üretmek için rafine edilebilir. Tasarımcılar sevdikleri taş diyoruz. Tekrar ve tekrar yeni bir modern sanat kesim sürprize dünya almak ve onlar yeni bir çığır kırıyorlar zaman, akuamarin onlar özellikle çalışmak ister bir mücevher olduğunu. Şüphesiz ki, bu yaratıcı tasarımcı kesintileri bu taş büyük popülerlik katkıda bulunmuştur. AKUAMARİNberrak renk inklüzyonları görmek için kolaylaştırır.

AKUAMARİN YÜZÜK

AKUAMARİN YÜZÜK

 

Bu nedenle, mavimsi yeşil zaman mümkün olan en büyük şeffaflığa sahip olmalıdır. Diğer yandan, özellikle çekici etkiler bazı durumlarda taş devreye inklüzyonları getirerek kesilir şekilde elde edilebilir. Mavimsi yeşil ışık rengi ince oluklar, çentikler, eğriler ve kenarları mücevher parlaklığını ortaya çıkarmak için serbest taş tasarımcısı bırakır. Bu sayede, her akuamarin olan büyülü cazibe hiçbir kadın karşı koyabilir benzersiz bir örnek haline gelir.

Beril” ve “Heliodor” Burada yönlendirmek. Tolkien’in efsane karakter için bkz Beor Evi . Verilen isimler için bkz Beryl (verilen isim) ve Heliodorus (verilen ad) . Sailor Moon kötü adam için bkz Kraliçe Beryl . Başlığın diğer anlamları için, bkz Beryl (anlam ayrımı) .
beril
Beryl09.jpg
beril üç çeşit: morganite, akuamarin ve Heliodor
Genel
Kategori Siklosilikat
formül
(tekrarlanan birimi) Be 3 Al 2 (Si O 3) 6
Strunz sınıflandırması 09.CJ.05
kristal sistemi altıgen şeklinde
Birim hücre a = 9.21 Â , c = 9.19 Å; Z = 2
Kimlik
formül kütlesi 537,50
Renk Yeşil, mavi, sarı, renksiz, pembe ve diğerleri
kristal alışkanlığı tabular kristalleri prizmatik; Radyal, sütunlu; masif kompakt granül
kristal simetri Altıgen dihexagonal dipyramidal
HM sembolü (6 / m 2/2 / m)
Uzay grubu : P 6 / MMC
Eşleştirme nadir
bölünme kusurlu {0001}
kırık Konkoidal düzensiz bir
azim Kırılgan

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Mohs ölçeği sertliği 7.5-8
parıltı Vitreus reçineli için
Meç Beyaz
diaphaneity saydam şeffaf
Spesifik yer çekimi Ortalama 2.76
Optik özellikler Tek eksenli (-)
Kırılma indisi N ω = 1,564-1,595
N ε = 1,568-1,602
çiftkırılma δ = 0,0040-0,0070
pleokroyizma farklı zayıf
ultraviyole floresan Yok (floresan yapmak Emerald’ın netliğini artırmak için kullanılan bazı kırık dolgu malzemeleri, ama taş kendisi vermez). Morganit zayıf mor floresan sahiptir.
Kaynaklar [1] [2] [3] [4]
Içinde jeoloji , beril bir olan mineral oluşan berilyum alüminyum Siklosilikat ile kimyasal formülü 3 Al 2 (Si O 3) Be 6. Altıgen kristaller beryl büyüklüğü birkaç metre çok küçük veya aralık olabilir. Sonlandırıldı kristaller oldukça nadirdir. Saf beril renksiz, ama sık sık kirlilikten dolayı renkli bir; olası renkler, mavi, yeşil, sarı, kırmızı ve beyazdır.
Adı Beril (aracılığıyla elde edilir Latince : beryllus, Eski Fransızca : Beril ve Orta İngilizce : beril) dan Yunan bir “değerli mavi-yeşil renk-of-deniz-su taşı” olarak anılacaktır βήρυλλος beryllos; benzer Prakrit verulia, veluriya ( “Beril”). [5] Almanca kelime Brille ve Hollandalı kelime bril (gözlük) ayrıca Prakrit verulia türetilmiştir. [6] terimi daha sonra daha özel maden beryl için kabul edilmiştir. [ 2]

Mevduat [ değiştir ]
Çeşitli renklerde Beril en sık bulunan granit pegmatitlerde değil, aynı zamanda oluşur mika şistler içinde Ural Dağları ve kireçtaşı içinde Kolombiya . Beril genellikle ilişkili kalay ve tungsten cevheri organları. Beril Avrupa’da bulunan Norveç , Avusturya , Almanya , İsveç (özellikle morganite), İrlanda ve Rusya yanı sıra Brezilya , Kolombiya, Madagaskar , Mozambik , Güney Afrika , Amerika Birleşik Devletleri ve Zambiya . ABD beril yerleri olan Kaliforniya , Colorado , Connecticut , Gürcistan , Idaho , Maine , New Hampshire , Kuzey Carolina , Güney Dakota ve Utah .

AKUAMARİN YÜZÜK

AKUAMARİN YÜZÜK

New England ‘ın pegmatitler gelen bir büyük kristal olmak üzere bulunan en büyük berilleri, bazı doğurmuştur Bumpus Ocağı içinde Albany, Maine 18 civarında bir kitle ile 1,2 m (18.0 3.9 ile ft) ile boyutları 5.5 ile metrik ton ; New Hampshire devlet mineraldir. 1999 yılı itibariyle , herhangi bir mineralin Dünyanın en büyük bilinen doğal olarak oluşan kristal Malakialina, Madagaskar, 18 metre uzunluğunda (59 ft) ve çapı 3,5 m (11 ft) ve tartı 380.000 kg dan beril kristal (840,000 olduğunu lb). [7]

Çeşitleri [ değiştir ]
Aquamarine ve Maxixe’den [ değiştir ]

Akuamarin

Yönlü akuamarin, 13.24ct, Brezilya
(Aquamarine Latince : aqua marina, “denizin suyu”) mavi ya da mavi beril çeşididir. Sıradan beryl verim en yerlesim oluşur. Taş-çakıl plaser mevduat Sri Lanka akuamarin içerir. Öyle ki Brezilya’da meydana gelen net sarı beril, bazen denir akuamarin zebercet. [ Kaynak belirtilmeli ] aquamarin derin mavi sürümü Maxixe’den denir. Maxixe’den yaygın Madagaskar ülkede bulunur. güneş ışığına maruz veya ısıl işleme tabi tutulduğunda renk ışınlama ile renk getirileri olsa da, beyaz renge dönüşür.

Mavimsi yeşil soluk mavi renk Fe 2+ atfedilir. Fe 3+ iyonları altın sarısı renk üretmek, ve Fe 2+ ve Fe 3+ hem mevcut olduğunda, renk Maxixe’den gibi bir koyu mavidir. Işık ya da ısı ile Maxixe’den bir decoloration böylece nedeniyle Fe 3+ ve Fe 2+ arasındaki yük transferi olabilir. [8] [9] [10] [11] Koyu mavi Maxixe’den renk yeşil, pembe veya sarı üretilebilir yüksek enerjili parçacıklar ile (ışıma yoluyla beril gama ışınları , nötronlar , hatta X-ışınları ). [12]

Amerika Birleşik Devletleri’nde, akuamarin zirvesinde bulunabilir Mt. Antero de Sawatch Range merkezi Colorado. In Wyoming , akuamarin ortaya çıkarıldı Big Horn Dağları yakınında, Powder River Geçidi . Amerika Birleşik Devletleri içinde başka bir konumdur testere Aralığı yakın Stanley, Idaho . mineraller toplama engelleyen bir vahşi alanda olmasına rağmen. Brezilya’da eyaletlerinde mayın var Minas Gerais , Espírito Santo ve Bahia ve minorly de Rio Grande do Norte . Kolombiya, Zambiya, Madagaskar, mayın Malavi , Tanzanya ve Kenya da akuamarin üretirler.

Akuamarin Gümüş Erkek Yüzük

Akuamarin Gümüş Erkek Yüzük

Şimdiye kadar mayınlı taş kalitesi büyük akuamarin 1910 yılında bu 110 kg (240 lb) üzerinden ağırlığında, Marambaia, Minas Gerais, Brezilya’da bulunan ve boyutları 48,5 cm uzunluğunda (19) ve 42 cm (17) ‘de idi çap. [13] en büyük kesim akuamarin taş Dom Pedro akuamarin şimdi ev sahipliği, Smithsonian Enstitüsü ‘ın Ulusal Doğa Tarihi Müzesi . [14]

Zümrüt [ değiştir ]
Ana madde: Zümrüt

Yönlü zümrüt, 1.07ct, Kolombiya

matris üzerine kaba zümrüt
Zümrüt eser miktarlarda renkli yeşil beril, bir krom ve bazen vanadyum . [8] [15] Modern İngilizce kelime “zümrüt” ile geliyor Orta İngilizce ithal Emeraude, Eski Fransızca Ésmeraude ve Ortaçağ Latin dan Esmaraldus, Latin smaragdus gelen Yunan σμάραγδος ( “Smaragdos”, yani ‘yeşil mücevher’). Özgün kaynak ya olabilirdi Semitik kredi sözcüğü אזמרגד ( “izmargad”) ya da Sanskritçe ‘yeşil’. Kelime anlamı मरकत ( “marakata”), hem de [16] Çoğu zümrüt çok olan yer , onların kırılganlık böylece (direnci kırılma) genellikle zayıf olarak sınıflandırılır.