OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Akuamarin Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10.45 KARAT DOĞAL AKUAMARİN TAŞI
 • 9.17 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A KALİTE RENK DOYGUNLUĞU
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • KABOŞON KESİM
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Akuamarin mavi ila yeşil-mavi renkli bir beril çeşididir. Beril değerli taşlar grubu en çok ‘değerli dört’ mücevherden biri olan (elmas, safir ve yakut üçlü) krom bakımından zengin yeşil zümrüt ile ünlüdür. Akuamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum taşıdır . Akuamarin son derece sert ve cam gibi göz alıcı bir parlaklığa sahiptir. Soluk açık maviden orta-koyu maviye kadar değişen nefes kesici deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Aquamarine’ adı, ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin Taşı Gümüş Kolye

Akuamarin Taşı Gümüş Kolye

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

 

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Diğer beril çeşitleri arasında morganit, gosenit , altın beril ( heliodor ), yeşil beril ve biksbit bulunur. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.
Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları

Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

 

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ROSE KAPLAMA 10.45 KARAT DOĞAL AKUMARİN KABOŞON KESİM KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL VE ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BİRLİKTE GÖNDERİLİR

Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya,arambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.
Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi

Başa dönüş

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Akuamarin Rengi

Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

 

Akuamarin Netlik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur. Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.
Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur.
Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikler:

Başa dönüş

Kimyasal formül:

Akumarin Kolye

Akumarin Kolye

Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat

Kristal yapı:

Altıgen, altıgen prizmalar

Renk:

Açık mavi ila koyu mavi, mavi-yeşil

Sertlik:

Mohs ölçeğinde 7.5 – 8

Kırılma indisi:

15.64 – 1.596

Yoğunluk:

2,68 – 2,74

dilinim:

belirsiz

Şeffaflık:

Opak saydam

Çift Kırılma / Birefringence:

-0.004 – -0.005

Parlaklık:

cam

floresan:

Yok

Gemoloji ile ilgili terimlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.
Akuamarin: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar:

Başa dönüş

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Kedi gözü akuamarin satın
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın

Akuamarin, beril mineral grubuna aittir. Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.

En Popüler İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.
Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve gosenit (renksiz beril) daha az bilinen ilgili değerli taşlardır .

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler

Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore , çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Başa dönüş

Akuamarin hemen hemen her cilt veya göz rengini tamamlayan dekoratif bir mücevherdir; Giymesi kolay, hazır bulunabilen, orta fiyatlı ve popülerliği ve talebinde istikrarlı bir şekilde büyüyen popüler bir mücevher. Akuamarin, akuamarin halka tasarımlarında giymek de dahil olmak üzere her türlü takı uygulamasına uygun olan dayanıklı bir sertliğe sahiptir.
GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları

Akuamarinin kız kardeşi taşı olan zümrüt, genellikle kırıkları doldurmak ve rengini geliştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işlem gerektirmez ve günlük kullanım halkaları dahil her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşı küpeler olarak son derece popülerdir. Dahası, mükemmel, şeffaf, altı taraflı kristaller kolye kolye olarak ara sıra kesilemez. Yüzüklere, kolye ve küpelere ek olarak, bilezik, kolye, broş ve daha pek çok şey olan akuamarin taşlarını bulabilirsiniz.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, bazıları ise pırlantaya göre daha küçüktür.
Akuamarin Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği

Başa dönüş

Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Akuamarin değerli taşlardan en dayanıklılarından biridir, ancak yine de dikkatli muamele ve bakım gerektirir. Sert kimyasalların çevresinde çalışırken akuamarin takılar kullanmaktan kaçının. Çizilmeleri önlemek için, akuamarin değerli taşları her zaman diğer değerli taş ve değerli taş mücevherlerinden ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru akuamarin değerli taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bez kullanarak kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların giderildiğinden emin olmak için taşları iyice duruladığınızdan emin olun. Taşlarınızı uzun süre saklarken yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya koyun. Latince “deniz suyu” tabiriyle adlandırılan Akuamarin, mavi ila mavi-yeşil çeşidi olan Beryl’dir . Beryl ayrıca Emerald ve diğer Morganite ve Heliodor gibi daha az bilinen çeşitler de dahil olmak üzere diğer taş çeşitlerini de içerir. Akuamarin rengi açık açık maviden mavimsi ve mavimsi yeşile değişmektedir ve açık renkli taşlar daha yaygındır. Açık yeşil Beril, 750º F’ye (400º C) ısıtıldığında Aquamarine’ye dönüştürülebilir. Çoğu Aquamarine’deki yeşil tonlar ısıl işlemle de çıkarılabilir.
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 olun
Renk Mavi
Sertlik 7,5 – 8,0
Kristal sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57 – 1,58
SG 2,6 – 2,8
şeffaflık Yarı saydam şeffaf
Çift kırılma 0,006
parıltı cam
yarılma 3,1 – bazal
Mineral Sınıfı Beril ( Akuamarin )

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin İhaleleri

TÜM HAKKIMIZDA
Akuamarin nispeten yaygın bir mücevherdir ve daha açık renklerde ekonomiktir. Daha derin renkler yüksek fiyatlarda emir verebilir. Bazı muazzam saydam Akuamarin kristal kütleleri bulundu ve onlardan binlerce karat ağırlığındaki zarif taşlar kesildi.

Açık mavi ila mavi-yeşil rengi Aquamarine, uzun süre ışığa maruz kaldığında solabilir, bu yüzden bu taşı güvenilir bir satıcıdan satın almak özellikle önemlidir. Akuamarin sert ve dayanıklı bir mücevherdir, ancak sert çarpması halinde iç çatlaklara neden olabilir.

Açık mavi Topaz kolayca Aquamarine ile karıştırılabilir. Bu iki cevherin renkleri aynı olabilir ve fiziksel özellikleri çok benzerdir. Topaz genellikle daha ucuzdur ve bazı sahte satıcılar Topaz’larını Akuamarin olarak satabilir.

Emerald’ın aksine, Aquamarine taşları çoğu zaman tamamen kusursuzdur . Görülebilir kusurları olan akuamarinler nadir görülür. Sentetik Aquamarine üretme maliyetleri bu geminin nispi bolluğuyla karşılaştırıldığında çok yüksektir, bu yüzden sentetik Aquamarine genellikle değerli taş pazarı için üretilmez.
Enerji bölümünde bunalmış mı hissediyorsunuz? Akuamarinin buzlu mavi enerjisine maruz kalıyorsanız, bir doz Vitamini ‘Deniz’ ve suyun iyileştirici özelliklerine ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret. Cildinize bir kolye veya bilezik olarak takın ve suyla beslenen titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hemen hissedin. Aquamarine değerli taş ile mutluluk, özellikle kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda, dalgalar halinde gelir.

İyileştirme özelliklerinin sabit bir akışını sağlamak için kolay bir yol, taşların kalbi yönlendiren enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolye takmaktır. Ne zaman ihtiyacın olursa, taşlı duyguların önderlik etmesine izin vermek yerine kalbini açmak için taşlara bir hatırlatma olarak dokun.

Akuamarin yüze soğuk su sıçraması gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleriyle meşgul olan halsiz bir ruhu yeniden uyandırmaya yardımcı olur. Duygularımızı yükselterek, Aquamarine taşı bize gülleri durdurmamızı ve koklamamızı hatırlatıyor, sonra da yaşam boyu yenilenen bir lezzet için kıyıya yöneliyor.

Kara kilitli kalırsanız, kristal kaplı bir banyo yapmak, H2O’nun terapötik faydalarını kullanmak için başka bir yoldur. Şifa kristallerinin tam potansiyeline erişmeye gelince, hepsi kristalinizle kalbe yürüyor. Bire bir konuşma için biraz zaman ayırın ve niyetimizle programlayın. Banyo yaparken, suyunuza ham bir Aquamarine taşı ekleyin ve iç mantranızda meditasyon yapın. Taş, suya bulaştığı ve banyonuzu güçlendirdiği için iyileştirici özelliklerinin özünü oluşturacaktır.

Bir güzellik kristali olan Aquamarine değerli taş, vücudu güzelleştirmek için harika bir kristaldir çünkü ebedi gençlere özel bir formül olan öz saygıyı ve iç huzuru teşvik eder. Ölü Deniz tuzlarının detoksifiye edici Himalaya tuzları ve antienflamatuar faydaları ile iyileştirici etkilerini arttırırken banyo zamanınızı Aquamarine taşı ile daha da büyülü yapın. Parlayan bir ambiyans için bir mum yak ve mutlu bir yere, bir ada cennetinin göz kamaştırıcı mavi sularına seyahat etmeye hazır ol. Yunusların dalgaların arasında süzüldüğünü hayal ederken, huzur ve sükunet taşı olan Aquamarine’nin su özlerine dalırken kendinizi rahatlama durumuna derinlemesine batırın.

Akuamarin Taşı Kolye

Akuamarin Taşı Kolye

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini toplayan bu değerli taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılır ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk duygusu gösterir. Sık sık su ile seyahat eden ya da su ile yaşayanlar için, Aquamarine, birçok şifa faydası ile birlikte gelen olmazsa olmaz bir çekiciliktir. Sudan uzak ancak uzun süre yaşayanlar için, Aquamarine onları her zaman güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş yıprandığında sinirleri sakinleştirir, çünkü okyanusun dinlendirici niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarinin, yaşlanmayı önleyici özellikleri ile gençliğin yaşayabilirliğini ve güzelliğini geri kazandırdığı da bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için, cildinizi ve auranızı, sabah veya akşam için mükemmel bir rutin olan sakinliği geri kazanmaya yardımcı olan basit bir stres azaltma ritüeliyle canlandırın.
Meditasyon Nasıl Yapılır

Şifa kristalinin yirmi dakika boyunca sessizce oturun ve taş için bir niyetiniz üzerine meditasyon yapın. Bu kristal bir huzur, içsel güç ve cesaret duygusu uyandırdığı için, tüm endişelerinizi ve günlük sıkıntılarınızı özümseme ve bu olumsuz duyguları olumlu ve iyileştirici düşünce kalıplarına dönüştürme gücüne sahiptir. Akuamarin aynı zamanda boğazı ve kalp çakralarını temizleme ve enerjilendirme gücü nedeniyle açık, yapıcı iletişimi geliştirmek söz konusu olduğunda bir mücevherdir. Bu terapötik seans sırasında, diğerleri ile pozitif etkileşimi teşvik etmek için taşı göğüs kemiğine veya boğazın üzerine yerleştirin. Gerçek bir benliğinizi keşfetmenize yardımcı olarak çalışır, bu da daha fazla cesaret, kendini sevme ve güven duygusu sağlar.
Akuamarin Anlamı

“Aqua”, su için Latince bir kelimedir ve “deniz”, “Aquamarine taşı anlamını ve antik su krallıklarıyla bağlantısını simgeleyen dz” dz. True Aquamarine; takı tasarımına Deniz ile olan bağlantısı nedeniyle, bu şifa kristalimiz, özellikle% 70 sudan oluştuğumuzdan beri, sağlık ve sağlık için çok önemli olan su elementini temizlemeye ve temizlemeye çalışır. Su elementi veren yeryüzündeki yaşam için Aquamarine, duygusal toksisiteyi ortadan kaldırmaya ve iç huzuru hissetmeye yardımcı olur.
Akuamarin İyileştirme Özellikleri

Akuamarin özellikleri eski denizlerimizin iyileştirici, canlı güçlerini içerir. Milyonlarca yıl boyunca gelişen bu taş, keder veya yalnızlık gibi hoş olmayan duygulara gelince ortaya çıkar. Akuamarin, şifa veren bir kristal koleksiyonunun temel bir bileşenidir, çünkü bizi dünyanın hayat veren sularına yeniden bağlamaya yardımcı olur. Efsanevi denizciler, denizciler ve büyülü deniz kızlarının ruhunu toplayan bu değerli taş, geniş okyanuslarımızın derin katmanlarını ve çeşitli serin mavi ve yeşil tonlarını yansıtıyor. Akuamarinin, durum ne olursa olsun, içsel gücü ve cesareti teşvik ederek barışçıllık duygularını arttırdığı da bilinmektedir.

 

AKUAMARİN TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Akuamarin Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10.45 KARAT DOĞAL AKUAMARİN TAŞI
 • 9.17 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A KALİTE RENK DOYGUNLUĞU
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOKTUR
 • KABOŞON KESİM
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin mavi ila yeşil-mavi renkli bir beril çeşididir. Beril değerli taşlar grubu en çok ‘değerli dört’ mücevherden biri olan (elmas, safir ve yakut üçlü) krom bakımından zengin yeşil zümrüt ile ünlüdür. Akuamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum taşıdır . Akuamarin son derece sert ve cam gibi göz alıcı bir parlaklığa sahiptir. Soluk açık maviden orta-koyu maviye kadar değişen nefes kesici deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Aquamarine’ adı, ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin Taşı Gümüş Kolye

Akuamarin Taşı Gümüş Kolye

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

 

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Diğer beril çeşitleri arasında morganit, gosenit , altın beril ( heliodor ), yeşil beril ve biksbit bulunur. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.
Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları

Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

 

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ROSE KAPLAMA 10.45 KARAT DOĞAL AKUMARİN KABOŞON KESİM KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL VE ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BİRLİKTE GÖNDERİLİR

Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya,arambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.
Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi

Başa dönüş

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Akuamarin Rengi

Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

 

Akuamarin Netlik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur. Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.
Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur.
Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikler:

Başa dönüş

Kimyasal formül:

Akumarin Kolye

Akumarin Kolye

Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat

Kristal yapı:

Altıgen, altıgen prizmalar

Renk:

Açık mavi ila koyu mavi, mavi-yeşil

Sertlik:

Mohs ölçeğinde 7.5 – 8

Kırılma indisi:

15.64 – 1.596

Yoğunluk:

2,68 – 2,74

dilinim:

belirsiz

Şeffaflık:

Opak saydam

Çift Kırılma / Birefringence:

-0.004 – -0.005

Parlaklık:

cam

floresan:

Yok

Gemoloji ile ilgili terimlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.
Akuamarin: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar:

Başa dönüş

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Kedi gözü akuamarin satın
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın

Akuamarin, beril mineral grubuna aittir. Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.

En Popüler İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.
Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve gosenit (renksiz beril) daha az bilinen ilgili değerli taşlardır .

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler

Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore , çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Başa dönüş

Akuamarin hemen hemen her cilt veya göz rengini tamamlayan dekoratif bir mücevherdir; Giymesi kolay, hazır bulunabilen, orta fiyatlı ve popülerliği ve talebinde istikrarlı bir şekilde büyüyen popüler bir mücevher. Akuamarin, akuamarin halka tasarımlarında giymek de dahil olmak üzere her türlü takı uygulamasına uygun olan dayanıklı bir sertliğe sahiptir.
GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları GemSelct’den Aquamarine Ring Tasarımları

Akuamarinin kız kardeşi taşı olan zümrüt, genellikle kırıkları doldurmak ve rengini geliştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işlem gerektirmez ve günlük kullanım halkaları dahil her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşı küpeler olarak son derece popülerdir. Dahası, mükemmel, şeffaf, altı taraflı kristaller kolye kolye olarak ara sıra kesilemez. Yüzüklere, kolye ve küpelere ek olarak, bilezik, kolye, broş ve daha pek çok şey olan akuamarin taşlarını bulabilirsiniz.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, bazıları ise pırlantaya göre daha küçüktür.
Akuamarin Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği

Başa dönüş

Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Akuamarin değerli taşlardan en dayanıklılarından biridir, ancak yine de dikkatli muamele ve bakım gerektirir. Sert kimyasalların çevresinde çalışırken akuamarin takılar kullanmaktan kaçının. Çizilmeleri önlemek için, akuamarin değerli taşları her zaman diğer değerli taş ve değerli taş mücevherlerinden ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru akuamarin değerli taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bez kullanarak kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların giderildiğinden emin olmak için taşları iyice duruladığınızdan emin olun. Taşlarınızı uzun süre saklarken yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya koyun. Latince “deniz suyu” tabiriyle adlandırılan Akuamarin, mavi ila mavi-yeşil çeşidi olan Beryl’dir . Beryl ayrıca Emerald ve diğer Morganite ve Heliodor gibi daha az bilinen çeşitler de dahil olmak üzere diğer taş çeşitlerini de içerir. Akuamarin rengi açık açık maviden mavimsi ve mavimsi yeşile değişmektedir ve açık renkli taşlar daha yaygındır. Açık yeşil Beril, 750º F’ye (400º C) ısıtıldığında Aquamarine’ye dönüştürülebilir. Çoğu Aquamarine’deki yeşil tonlar ısıl işlemle de çıkarılabilir.
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 olun
Renk Mavi
Sertlik 7,5 – 8,0
Kristal sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57 – 1,58
SG 2,6 – 2,8
şeffaflık Yarı saydam şeffaf
Çift kırılma 0,006
parıltı cam
yarılma 3,1 – bazal
Mineral Sınıfı Beril ( Akuamarin )

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin İhaleleri

TÜM HAKKIMIZDA
Akuamarin nispeten yaygın bir mücevherdir ve daha açık renklerde ekonomiktir. Daha derin renkler yüksek fiyatlarda emir verebilir. Bazı muazzam saydam Akuamarin kristal kütleleri bulundu ve onlardan binlerce karat ağırlığındaki zarif taşlar kesildi.

Açık mavi ila mavi-yeşil rengi Aquamarine, uzun süre ışığa maruz kaldığında solabilir, bu yüzden bu taşı güvenilir bir satıcıdan satın almak özellikle önemlidir. Akuamarin sert ve dayanıklı bir mücevherdir, ancak sert çarpması halinde iç çatlaklara neden olabilir.

Açık mavi Topaz kolayca Aquamarine ile karıştırılabilir. Bu iki cevherin renkleri aynı olabilir ve fiziksel özellikleri çok benzerdir. Topaz genellikle daha ucuzdur ve bazı sahte satıcılar Topaz’larını Akuamarin olarak satabilir.

Emerald’ın aksine, Aquamarine taşları çoğu zaman tamamen kusursuzdur . Görülebilir kusurları olan akuamarinler nadir görülür. Sentetik Aquamarine üretme maliyetleri bu geminin nispi bolluğuyla karşılaştırıldığında çok yüksektir, bu yüzden sentetik Aquamarine genellikle değerli taş pazarı için üretilmez.
Enerji bölümünde bunalmış mı hissediyorsunuz? Akuamarinin buzlu mavi enerjisine maruz kalıyorsanız, bir doz Vitamini ‘Deniz’ ve suyun iyileştirici özelliklerine ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret. Cildinize bir kolye veya bilezik olarak takın ve suyla beslenen titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hemen hissedin. Aquamarine değerli taş ile mutluluk, özellikle kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda, dalgalar halinde gelir.

İyileştirme özelliklerinin sabit bir akışını sağlamak için kolay bir yol, taşların kalbi yönlendiren enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolye takmaktır. Ne zaman ihtiyacın olursa, taşlı duyguların önderlik etmesine izin vermek yerine kalbini açmak için taşlara bir hatırlatma olarak dokun.

Akuamarin yüze soğuk su sıçraması gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleriyle meşgul olan halsiz bir ruhu yeniden uyandırmaya yardımcı olur. Duygularımızı yükselterek, Aquamarine taşı bize gülleri durdurmamızı ve koklamamızı hatırlatıyor, sonra da yaşam boyu yenilenen bir lezzet için kıyıya yöneliyor.

Kara kilitli kalırsanız, kristal kaplı bir banyo yapmak, H2O’nun terapötik faydalarını kullanmak için başka bir yoldur. Şifa kristallerinin tam potansiyeline erişmeye gelince, hepsi kristalinizle kalbe yürüyor. Bire bir konuşma için biraz zaman ayırın ve niyetimizle programlayın. Banyo yaparken, suyunuza ham bir Aquamarine taşı ekleyin ve iç mantranızda meditasyon yapın. Taş, suya bulaştığı ve banyonuzu güçlendirdiği için iyileştirici özelliklerinin özünü oluşturacaktır.

Bir güzellik kristali olan Aquamarine değerli taş, vücudu güzelleştirmek için harika bir kristaldir çünkü ebedi gençlere özel bir formül olan öz saygıyı ve iç huzuru teşvik eder. Ölü Deniz tuzlarının detoksifiye edici Himalaya tuzları ve antienflamatuar faydaları ile iyileştirici etkilerini arttırırken banyo zamanınızı Aquamarine taşı ile daha da büyülü yapın. Parlayan bir ambiyans için bir mum yak ve mutlu bir yere, bir ada cennetinin göz kamaştırıcı mavi sularına seyahat etmeye hazır ol. Yunusların dalgaların arasında süzüldüğünü hayal ederken, huzur ve sükunet taşı olan Aquamarine’nin su özlerine dalırken kendinizi rahatlama durumuna derinlemesine batırın.

Akuamarin Taşı Kolye

Akuamarin Taşı Kolye

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini toplayan bu değerli taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılır ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk duygusu gösterir. Sık sık su ile seyahat eden ya da su ile yaşayanlar için, Aquamarine, birçok şifa faydası ile birlikte gelen olmazsa olmaz bir çekiciliktir. Sudan uzak ancak uzun süre yaşayanlar için, Aquamarine onları her zaman güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş yıprandığında sinirleri sakinleştirir, çünkü okyanusun dinlendirici niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarinin, yaşlanmayı önleyici özellikleri ile gençliğin yaşayabilirliğini ve güzelliğini geri kazandırdığı da bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için, cildinizi ve auranızı, sabah veya akşam için mükemmel bir rutin olan sakinliği geri kazanmaya yardımcı olan basit bir stres azaltma ritüeliyle canlandırın.
Meditasyon Nasıl Yapılır

Şifa kristalinin yirmi dakika boyunca sessizce oturun ve taş için bir niyetiniz üzerine meditasyon yapın. Bu kristal bir huzur, içsel güç ve cesaret duygusu uyandırdığı için, tüm endişelerinizi ve günlük sıkıntılarınızı özümseme ve bu olumsuz duyguları olumlu ve iyileştirici düşünce kalıplarına dönüştürme gücüne sahiptir. Akuamarin aynı zamanda boğazı ve kalp çakralarını temizleme ve enerjilendirme gücü nedeniyle açık, yapıcı iletişimi geliştirmek söz konusu olduğunda bir mücevherdir. Bu terapötik seans sırasında, diğerleri ile pozitif etkileşimi teşvik etmek için taşı göğüs kemiğine veya boğazın üzerine yerleştirin. Gerçek bir benliğinizi keşfetmenize yardımcı olarak çalışır, bu da daha fazla cesaret, kendini sevme ve güven duygusu sağlar.
Akuamarin Anlamı

“Aqua”, su için Latince bir kelimedir ve “deniz”, “Aquamarine taşı anlamını ve antik su krallıklarıyla bağlantısını simgeleyen dz” dz. True Aquamarine; takı tasarımına Deniz ile olan bağlantısı nedeniyle, bu şifa kristalimiz, özellikle% 70 sudan oluştuğumuzdan beri, sağlık ve sağlık için çok önemli olan su elementini temizlemeye ve temizlemeye çalışır. Su elementi veren yeryüzündeki yaşam için Aquamarine, duygusal toksisiteyi ortadan kaldırmaya ve iç huzuru hissetmeye yardımcı olur.
Akuamarin İyileştirme Özellikleri

Akuamarin özellikleri eski denizlerimizin iyileştirici, canlı güçlerini içerir. Milyonlarca yıl boyunca gelişen bu taş, keder veya yalnızlık gibi hoş olmayan duygulara gelince ortaya çıkar. Akuamarin, şifa veren bir kristal koleksiyonunun temel bir bileşenidir, çünkü bizi dünyanın hayat veren sularına yeniden bağlamaya yardımcı olur. Efsanevi denizciler, denizciler ve büyülü deniz kızlarının ruhunu toplayan bu değerli taş, geniş okyanuslarımızın derin katmanlarını ve çeşitli serin mavi ve yeşil tonlarını yansıtıyor. Akuamarinin, durum ne olursa olsun, içsel gücü ve cesareti teşvik ederek barışçıllık duygularını arttırdığı da bilinmektedir.