OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK (SANTA MARİA)

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11.76
 • 14.8 CRT VS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA/SANTA MARİA
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK (SANTA MARİA)

Denizin derin mavi gökyüzünün açık mavi itibaren, akuamarin esas açık mavi renkler olağanüstü güzel bir dizi

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

üzerinde parlaklık. Aquamarine bir fascinatingly güzel bir taştır. Kadınlar tüm dünyada hemen hemen her cilt veya göz rengi tamamlayıcı ince mavi tonları için seviyorum, ve onları tekrar tekrar yeni sanatsal kesintileri oluşturmanıza olanak tanır neredeyse başka taş ile olduğu gibi yaratıcı taş tasarımcıları bundan ilham alıyor.

Onun açık mavi sempati, güven, uyum ve dostluk duyguları uyandırıyor. İyi hisler. Karşılıklılık ve hangi dayalı duygular kalıcı ilişkiler onların değer kanıtlamak. Gökyüzünün rengidir çünkü mavimsi yeşil, mavi, ilahi, sonsuz bir renktir. Ancak, akuamarin mavi onun hayat veren gücü ile Suyun rengi de. Ve akuamarin gerçekten okyanusların berrak mavi yakaladığınız gibi görünüyor.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE VS 14.8 CRT BRAZİLYA SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Eğer destan göre muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve sahip olduğunu düşündüğümüzde şaşmamak, eski zamanlardan beri, denizci şanslı taş olarak kabul edilmiştir. Adını Latince ‘aqua’ (su) ve ‘kısrak (deniz) türetilmiştir. O güneş ışığında yıkanıyor suya konulduğunda kendi güçlerini en büyük avantajı geliştirilen söylenir. Ancak, bu mutlu bir evlilik vaat ve cabası o sevinç ve zenginlik giyer kadını getirmek için söylenen eski geleneklere göre bu yana, akuamarin giymek kesinlikle daha iyi hala. İdeal bir mücevher değil, sadece sevgi ve evli çiftler için.

Çok iyi özelliklere sahip bir taş

Aquamarine en popüler ve en çok bilinen taşlardan biridir ve çok iyi nitelikleri ile öne çıkmaktadır. Yakut, safir ve zümrüt: Bu klasikleri gibi neredeyse popüler. Aslında her iki Beril ailesine ait, zümrüt ile ilgilidir. Mavimsi yeşil bir renk, ancak, genellikle daha da Emerald göre daha uzundur. Çok daha sık ünlü yeşil kuzeni daha, akuamarin neredeyse tamamen kapanım ücretsizdir. Aquamarine iyi sertlik (Mohs ölçeğine göre 8 7.5) ve harika bir parlaklık vardır. Bu sertlik çok zor hale getirir ve çizilmelere karşı büyük ölçüde korur. Demir akuamarin rengini, güçlü bir deniz mavi neredeyse fark edilemez solgun mavi aralıkları bir renk verir maddedir. Bir aquamarine daha yoğun bir renk, daha fazla değer üzerine konur. Bazı akuamarin hafif yeşilimsi ışıltı var; bu da tipik bir özelliğidir. Ancak, o kadar iyi tertemiz şeffaflık ve bu taş muhteşem parlaklık getiriyor çünkü, akuamarin özetlemek devam saf, berrak mavi.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

‘Santa Maria’ bakliyat yarış setleri

Bu soylu beril parlak mavi daha fazla arkadaş yapıyor. Aquamarine çeşitli renk nüansları melodik adlara sahip: Her taş severlerin kalbini kazanmak Brezilya’da Santa Maria de Itabira madeninde, nadir, yoğun mavi akuamarin daha hızlı yendi, ‘Santa Maria’ denir. Benzer nüanslar Afrika’da birkaç taş madenleri, özellikle Mozambik geliyor. Brezilyalı olanlardan ayırt yardımcı olmak için bu akuamarin adı ‘Santa Maria Afrika’ verildi. Bu ismin Brezilyalı devlet akuamarin ‘Espirito Santo’ renk o kadar yoğun değil bir mavi olduğunu. Yine diğer nitelikleri Fortaleza ve Marambaia gelen taş somutlaşan edilir. Bir güzel akuamarin renk 1954 Brezilya güzellik kraliçesi adını, adını ve ‘Martha Rocha’ babasıdır.

Brezilya akuamarin bulunan ülkeler arasında ne kadar önemli akuamarin renk isimleri görülebilir. Dünya pazarı için ham kristallerin çoğu bu büyük Güney Amerika ülkesi taş ocaklarından geliyor. Her şimdi ve sonra, tertemiz şeffaflık büyük akuamarin kristalleri de muhteşem bir renk, taşlar çok sıradışı bir kombinasyonu ile bulunur. Ve çok nadiren, sensationally büyük akuamarin kristalleri gibi Kg Marambaia / Minas Gerais 1910 yılında bulundu 110.5 kristalinin veya örneğin ‘Dom Pedro’ için 26 kg ağırlığında ve 1992 yılında Idar-Oberstein kesti, Brezilya ışığına çıkmaktadır taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından, büyük akuamarin hiç kesilmiş olması. Ancak, akuamarin da örnek Nijerya, Zambiya, Madagaskar, Mozambik, Afganistan ve Pakistan için, diğer ülkelerde bulunmaktadır.

Modern tasarımcıların Favori taş

Aquamarine olarak yolları gibi çeşitli rafine modern takı tasarımı başka bir taş neredeyse yoktur. Bir daha modern bir tasarıma kesilmiş yaratıcı klasik adım kesim net, şeffaf mücevher olarak biçimlendirilen, ya da olsun, her zaman fascinatingly güzel. Uncut çok ya da taş kesildiği şekilde tasarımcı tarafından oyuna getirilen bir çok kapanım ile en güzel kreasyonlar üretmek için rafine edilebilir. Tasarımcılar sevdikleri taş diyoruz. Tekrar ve tekrar yeni bir modern sanat kesim sürprize dünya almak ve onlar yeni bir çığır kırıyorlar zaman, akuamarin onlar özellikle çalışmak ister bir mücevher olduğunu.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Şüphesiz ki, bu yaratıcı tasarımcı kesintileri bu taş büyük popülerlik katkıda bulunmuştur. Aquamarine berrak renk inklüzyonları görmek için kolaylaştırır. Bu nedenle, mavimsi yeşil zaman mümkün olan en büyük şeffaflığa sahip olmalıdır. Diğer yandan, özellikle çekici etkiler bazı durumlarda taş devreye inklüzyonları getirerek kesilir şekilde elde edilebilir. Mavimsi yeşil ışık rengi ince oluklar, çentikler, eğriler ve kenarları mücevher parlaklığını ortaya çıkarmak için serbest taş tasarımcısı bırakır. Bu sayede, her akuamarin olan büyülü cazibe hiçbir kadın karşı koyabilir benzersiz bir örnek haline gelir.

tarih
Aquamarine beril açık mavi bir çeşittir. Uzun zaman önce bir denizkızı taş, kendi denizaltı hazine troves bir parçası olarak kabul edilmiştir. Romalı filozof Pliny “inkar değil takılar vardır, görünüyor güzel akuamarin, bir yaz denizin derinliklerinde, bazı denizkızı hazine evine gelmiş.”, Çağlar boyunca aşağı teslim bu hat denizkızı hazine adresleri

Denizciler güvenli seferler ve iyi şanslar belirteçleri için onlarla birlikte taş alacaktı. Roma balıkçı öncelikle bol yakalar onlara sağlanan inanılan taş aqua marina (Deniz Suyu), dublajlı olduğu söyleniyor. Romalılar arındırıcı güçleri ile akuamarin atfedilen çünkü onlar içme mineral kadehler bölmek istiyorum. birbirleriyle kavgalı insanlar uzlaştırmak ve uyum ve dostluk ruhu getirmek olacağını onlar da inanç taş yüzeyinde bir kurbağa bölmek istiyorum.

Hatta Yunanlılar ve Romalılar önce daha önceki medeniyetlerin akuamarin ödüllü. Mısırlılar ve Sümerler o mutluluk sembolü oldu ve sonsuz gençlik vereceğini inanıyordu. Arkeologlar Mısır mezar ve mezar çukurları birçok akuamarin bulduk. Yunanlılar sürece iki bin yıl önce olduğu gibi kendi sanatında akuamarin kullanılır.

1377 yılında, İngiliz William Langland sadece akuamarin zehirlenmesi için bir panzehir olarak kullanılabilir belirtmek olur el yazması “Piers Plowman,” yazdı. Bu inanç yaygın anda Avrupa’da gerçekleştirildi. akuamarin ayrıcalıklı arasında yüksek talep oldu böylece Zehirlenme, dönemin soylular arasında oldukça yaygındı.

Akuamarin Gümüş Yüzük

Akuamarin Gümüş Yüzük

… Orada bitmiyor Aquamarine folklor da Ortaçağ zamanlarda, insanlar akuamarin evli ilişkileri düzeltmek ve bir yabancılaşmış bir çift geri sevgi getireceğini düşündüm. Onlar da o bile Hindistan’a kadar, vaaz zaman uzak ve geniş seyahat Thomas ile akuamarin ilişkili.

Şimdiye kadar kaydedilen en büyük mücevher kalitesinde akuamarin Brezilya’da 1910 yılında bulundu. 200 pound üzerinden tartılır ve daha sonra tamamen karat ağırlığı 200.000’den fazla karat daha küçük taşların yüzlerce kesildi. Dünyanın en büyük yönlü mavimsi yeşil olan Dom Pedro Aquamarine . Bu Doğa Tarihi Smithsonian Ulusal Müzesi’nde sergileniyor şu anda var.
om Pedro Tarihi

Pedra Azul, Minas Gerais mayınlı orijinal kristal büyük parça, Brezilya iki ayak uzunluğu yaklaşık ve neredeyse 60 kiloydu Pedra Azul, Minas Gerais mayınlı orijinal kristal büyük parça, Brezilya uzunluğu yaklaşık iki ayak ve neredeyse 60 kiloydu. Bernd Munsteiner izniyle.
1980’lerin sonlarında, son derece büyük bir akuamarin kristal Pedra Azul, Minas Gerais, Brezilya’da üç Brezilyalı madenciler tarafından bulundu. Bunlar Brezilyalı Araştırmacılar, garimperos, yanlışlıkla üç parçaya kırarak, metrelik akuamarin düştü. Kimliği bize bilinmemektedir Brezilyalı alıcı, parçalanmış parçaları satın aldı. en iyi ve en büyük parça kaydedilir ve şimdi Dom Pedro Aquamarine olarak bilinen dönüştü. Diğer iki adet, olağanüstü renk hem de kesilmiş ve ticari satıldı taşlar içine yönlü bulundu. Dom Pedro ortaya çıktığı kristal kısmı yaklaşık 60 pound ağırlığında ve uzunluğu yaklaşık 2/3 metre (2 fit) idi. sadece çok küçük taşlar içine yönlü olması bu muhteşem akuamarin çok olağanüstü olarak kabul edildi. Sonuçta, bu taş bilenler ve önemini ve potansiyelini fark uzmanların eline kendi yolunu buldu.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

1991 yılında, Jürgen Henn , bir mücevher satıcı Idar-Oberstein , Almanya akuamarin kristali sahibi Brezilyalı madenci ziyaret etti ve o incelemek ve örnek fotoğraf için izin verildi. Bu o güne kadar gördüğü en büyük, en güzel, en önemli akuamarin oldu. Henn hemen onun arkadaşı ve meslektaşı, düşünce Bernd Munsteiner bu akuamarin ile gerçekten özel bir şey yapabileceğini kişi olarak. Ancak o zaman, bir anlaşma yapılamadı.

Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama birlikte dizilmiş.
Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama birlikte dizilmiş. B. Munsteiner izniyle.
Henn akuamarin satışı olduğunu duyunca Bir yıl sonra, o hemen kristal incelemek için Brezilya yolculuk yapmak Bernd Munsteiner istedi. Bunun yerine Bernd oğlunu gönderdi Tom Munsteiner Jürgen oğlu ile birlikte, aynı zamanda başarılı bir mücevher sanatçı Axel Henn kristal incelemek için Brezilya’ya,. İki “gençler” kristal incelemek ve daha sonra aileleri için bir anlaşma sonuçlandırmak sorumluluğu vardı. Bu nadir akuamarin herhangi bir kişi ya da firma tarafından ele alınması için çok değerli olduğunu ve bu nedenle Jürgen Henn Dr. Hermann Bankası, aynı zamanda onun birçok geziler birinde kristal görmüştü firması Gebrüder Bankası, tanınmış bir gemologist ve kafa ile ortaklık Brezilya’ya. kesici olarak gemide iki firmanın kaynakları ve Munsteiner ile bir konsorsiyum Brezilyalı sahibi ile kuruldu ve proje finanse edildi. Diğer taş bayi radar altında kalan, onlara akuamarin satmak için Brezilyalı sahibini ikna kendileri veya taş zarar vermeden Brezilya dışına almak ve güvenli bir şekilde bu son derece değerli bir kristal taşınması: Brezilya’da ise Axel ve Tom birçok zorlukla karşı karşıya Idar-Oberstein için geri. Hikaye entrika olmadan değil, ama sonunda, akuamarin güvenle ana kesici ve mücevher sanatçısı, Bernd Munsteiner eline teslim edildi.

atölyesinde bir öğütme direksiyonda Bernd Munsteiner.
işte Munsteiner. B. Munsteiner izniyle.
Bernd Musteiner ilk kristal koydu gözler, “ilk görüşte aşk oldu!” akuamarin derece Gemmy ve güzel bir şeffaf deniz mavi renk oldu. kristal üst kısmına yakın boş tüp kapanım hariç, akuamarin olağanüstü netlik vardı. Munsteiner heykel dibinde bu kapanımlar dahil etmeye karar verdi. 1992-93 itibaren Munsteiner üzerinde duruldu “hayatının projesi.” O kristal bakıyordu ve nihayet o kesim başlamaya hazır olana kadar faset desenleri çizim ay geçirdi. Bu kristal şimdiye kadar bulunan en büyük ve en iyi mücevher akuamarin oldu ve belki başka orada olmayacak.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Munsteiner kristal ve altı aylık kesme, yontma, ve polisaj okuyan dört ay geçirdi. akuamarin 10363 karat (yaklaşık 4,6 lbs) ağırlığında 35 cm boyunda (13.75 olarak), geniş üssünde 10 cm (4 inç), standları muhteşem bir dikilitaş dönüştü. o dikilitaşın iki backsides boyunca “kademeli” olan baklava şekilli olumsuz kesimler üzerinde karar vermeden önce Munsteiner sayısız skeçler yaptı. önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
“Denizin suyu” Latince ifade için adını Aquamarine, mavi-yeşil çeşitliliği ile mavi Beryl . Beryl de dahil olmak üzere diğer mücevher çeşitleri içeren Zümrüt , ve gibi bazı az bilinen çeşitleri MORGANITE ve Heliodor . açık renkli taşlarla, mavi ve mavimsi yeşil daha yaygın türü olan bir soluk açık mavi renk olarak akuamarin aralıkları. F (400º C) 750º ısıtılmış eğer açık yeşil Beryl Aquamarine dönüşebilir. En Aquamarine yeşil renkler de yoluyla temizlenebilir ısıl işlem .
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 Be
Renk Mavi
Sertlik 7,5-8,0
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57-1,58
SG 2,6-2,8
şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,006
parıltı cam
bölünme 3,1 – bazal
mineral Sınıfı Beryl ( Aquamarine )

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
Dom Pedro ilk Basel, İsviçre yıllık mücevher fuarında 1993 yılında açıldı. Bu sergilenmeye devam etti ve Alman hükümeti eşsiz çağdaş kesim tarzı vitrin için bir elçi olarak gitti. Ama 1990’ların sonlarında, Dom Pedro tehlikede idi. Brezilyalı ortağı onun yatırım telafi satıldı istedi. Neyse ki, Jane Mitchell , bir mücevher toplayıcı ve uzman, kurtarmak için geldi. Mitchell ince taşlar arama Idar-Oberstein bir önceki gezisinde, Jürgen Henn tanıştı. Yıllar içinde o “aquamarin” duymak devam etti ve kristal gem yolculuğuna izledi. 1996 yılında, o bile Dom Pedro Idar-Oberstein mücevher sanatçıların dehasını vitrin diğer mücevher oymalar ve heykeller ile birlikte görüntülenen Palm Beach, Fl, bir sergi düzenlemek için yardımcı oldu. O Dom Pedro birçok küçük taşlar halinde kesilmiş olabilir duyunca, o ve kocası Jeffery Mülayim Çok düşündükten sonra 1999 yılında akuamarin satın alınmasına karar ve çeşitli sergiler, onlar nerede Dom Pedro bir müze olması gerektiğine karar verdi birçok ve tüm bir ilham ile inceledi ve hayran olabilir. Dom Pedro cömertçe 2011 yılında Smithsonian Enstitüsü armağan edildi ve burada dünyanın en iyi taşlar bazıları arasında Ulusal Gem Collection Galerisi’nde yerini almıştır.
Aquamarine nispeten sık taştır ve açık renklerde uygun. Derin renkler yüksek fiyatlar komut olabilir. Aquamarine Bazı muazzam şeffaf kristal kitleler bulunmuştur, ve karat binlerce tartı enfes taşlar onlardan kesilmiştir.

Aquamarine mavi-yeşil renge açık mavi ışığa uzun süre maruz kalma üzerine solmaya olabilir, bu yüzden güvenilir bir bayiden bu taş satın almak için özellikle önemlidir. Aquamarine sert ve dayanıklı bir mücevher, ama sert vurdu eğer iç çatlaklar gelişebilir.

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin Taşı Satış

Aksine Zümrüt , Aquamarine taşlar genellikle tamamen kusursuz . Görünür kusurları ile akuamarin nadir görülür. Sentetik Aquamarine üretme maliyeti, bu nedenle sentetik Aquamarine genellikle taş pazarı için üretilen olmadığı zaman bu taş göreceli bolluk göre çok yüksektir.

Aquamarine kristal suların saflığını ve denizin verdiği sarhoşluğu ve rahatlama çağrıştırıyor. Bu yatıştırıcı, sakinleştirici ve temizleyici ve doğruyu, güven ve icar gitmek ilham veriyor. Antik irfan, Aquamarine denizkızlarının hazine olduğuna inanılan ve iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsım olarak denizciler tarafından kullanılmıştır. Aynı zamanda sonsuz gençlik ve mutluluk taş olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün bitti, ile yolculuk, veya suya yakın herkesi korur, açık ve içten iletişim kanallarını açar.

adı Aquamarine “, denizin suyunu” anlamına gelen Latince aqua marinus’tan gelir ve köpüklü okyanus gibi renk anlamına gelir. soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Rengi bazen mavimsi yeşil taş kimyasal yapısına olan demir oksit kaynaklanır. Antik Bilici ayın etkisi altında olmasını kabul bir küre çok büyük bir manyetik etkisi uygulamakla. Kristal dikizlemekten bugünkü destekçileri gelen olayları görüntülemek için bir Aquamarine kullanırken ay artmaktadır zaman, bunu öneririz. dahil demir oksitler ayın manyetizma taş tahmin yeteneğini güçlendirecek.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Aquamarine denize bağlı her şeyi yanı sıra Heaven ilgili olanlar şeyler su yüzeyinde yansıyan somutlaştırır. Bu mümkün gerçekliğin gizli anlamları keşfetmek için yapım, süresiz kendini yansıtan bir ayna haline gelir. simetrileri bir taş olarak, meditasyon ve vahiy, peygamberlerin, şamanlar, şifacılar ve mistikler Taş vesile olur. Aynı zamanda bize kendimizi ile yüz yüze, ve diğerleri ile, ruhlarımızın karanlık derinliklerini keşfetmek için izin verir. [Megemont, 31-32]

diğer renklerde Beril aile formları gibi yeşil Zümrüt, sarı goliodor ve Altın Beryl, pembe Morganite, Kırmızı Beryl veya BixBite ve renksiz çeşitli Goshenite olarak taşlar olarak kullanılan olsa Aquamarine, Beryl mavi çeşididir.

metafizik kullanımları Akuamarin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakra ile ilintilidir, Aquamarine konuşma korkusunu aşmak yardımcı olur ve her türlü öğretmenler ve sunum için mükemmel bir taştır. Bu tamamen kendi gerçekler, bilgelik ve duyguların farkında ve netlik ve inançla bunları ifade edebilmek olduğu bilinç aşamasına hoparlörleri rahatlatır. Aynı zamanda bir açık ve zor durumlarda öfke olmadan konuşmak için izin verir. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Aquamarine entelektüel akıl süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki için yeteneğini artırır. Bu öğrenme yoluyla, fiziksel dünya ile ilgili, ama kendini değil sadece bir yenilmez hale getirir. [Melodi, 128] Bu azim, disiplin ve hafif kalplilik yaşatır. [Gienger, 16]

Aquamarine dünyaya ve şifa ile uyumlu bir insanlığın gelişimine hizmet idealini teşvik eder. Bu olanlar ‘eylemleri için ılımlılık ve sorumluluk teşvik nazik ve şefkatli enerji yayar. Bu yargılayıcı insanlar daha toleranslı olmaya ilham ve sırasını bulmak için sorumluluk bunalmış olanlar olur. [Melodi, 129] [Hall, 68]

Doğal adalet bir taş, Aquamarine uzlaşma ve müzakere kullanır ve sessiz cesaret ve çatışmacı durumlarda net gerekçeli kelimeleri verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikayetler üzerine Aquamarine geçmek ya da herhangi bir out göndermeden önce park veya sınırları üzerinde mahalle anlaşmazlıkları çözerken bir şikayet nedeniyle çocuğunuzun okuluna ziyaret ya da ne zaman giymek veya Aquamarine taşırlar. [Eason, 218]

 

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK (SANTA MARİA)

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.76
 • 14.8 CRT VS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA/SANTA MARİA
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK (SANTA MARİA)

Denizin derin mavi gökyüzünün açık mavi itibaren, akuamarin esas açık mavi renkler olağanüstü güzel bir dizi

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

üzerinde parlaklık. Aquamarine bir fascinatingly güzel bir taştır. Kadınlar tüm dünyada hemen hemen her cilt veya göz rengi tamamlayıcı ince mavi tonları için seviyorum, ve onları tekrar tekrar yeni sanatsal kesintileri oluşturmanıza olanak tanır neredeyse başka taş ile olduğu gibi yaratıcı taş tasarımcıları bundan ilham alıyor.

Onun açık mavi sempati, güven, uyum ve dostluk duyguları uyandırıyor. İyi hisler. Karşılıklılık ve hangi dayalı duygular kalıcı ilişkiler onların değer kanıtlamak. Gökyüzünün rengidir çünkü mavimsi yeşil, mavi, ilahi, sonsuz bir renktir. Ancak, akuamarin mavi onun hayat veren gücü ile Suyun rengi de. Ve akuamarin gerçekten okyanusların berrak mavi yakaladığınız gibi görünüyor.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE VS 14.8 CRT BRAZİLYA SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Eğer destan göre muhteşem denizkızlarının hazine sandığı kökenli ve sahip olduğunu düşündüğümüzde şaşmamak, eski zamanlardan beri, denizci şanslı taş olarak kabul edilmiştir. Adını Latince ‘aqua’ (su) ve ‘kısrak (deniz) türetilmiştir. O güneş ışığında yıkanıyor suya konulduğunda kendi güçlerini en büyük avantajı geliştirilen söylenir. Ancak, bu mutlu bir evlilik vaat ve cabası o sevinç ve zenginlik giyer kadını getirmek için söylenen eski geleneklere göre bu yana, akuamarin giymek kesinlikle daha iyi hala. İdeal bir mücevher değil, sadece sevgi ve evli çiftler için.

Çok iyi özelliklere sahip bir taş

Aquamarine en popüler ve en çok bilinen taşlardan biridir ve çok iyi nitelikleri ile öne çıkmaktadır. Yakut, safir ve zümrüt: Bu klasikleri gibi neredeyse popüler. Aslında her iki Beril ailesine ait, zümrüt ile ilgilidir. Mavimsi yeşil bir renk, ancak, genellikle daha da Emerald göre daha uzundur. Çok daha sık ünlü yeşil kuzeni daha, akuamarin neredeyse tamamen kapanım ücretsizdir. Aquamarine iyi sertlik (Mohs ölçeğine göre 8 7.5) ve harika bir parlaklık vardır. Bu sertlik çok zor hale getirir ve çizilmelere karşı büyük ölçüde korur. Demir akuamarin rengini, güçlü bir deniz mavi neredeyse fark edilemez solgun mavi aralıkları bir renk verir maddedir. Bir aquamarine daha yoğun bir renk, daha fazla değer üzerine konur. Bazı akuamarin hafif yeşilimsi ışıltı var; bu da tipik bir özelliğidir. Ancak, o kadar iyi tertemiz şeffaflık ve bu taş muhteşem parlaklık getiriyor çünkü, akuamarin özetlemek devam saf, berrak mavi.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

‘Santa Maria’ bakliyat yarış setleri

Bu soylu beril parlak mavi daha fazla arkadaş yapıyor. Aquamarine çeşitli renk nüansları melodik adlara sahip: Her taş severlerin kalbini kazanmak Brezilya’da Santa Maria de Itabira madeninde, nadir, yoğun mavi akuamarin daha hızlı yendi, ‘Santa Maria’ denir. Benzer nüanslar Afrika’da birkaç taş madenleri, özellikle Mozambik geliyor. Brezilyalı olanlardan ayırt yardımcı olmak için bu akuamarin adı ‘Santa Maria Afrika’ verildi. Bu ismin Brezilyalı devlet akuamarin ‘Espirito Santo’ renk o kadar yoğun değil bir mavi olduğunu. Yine diğer nitelikleri Fortaleza ve Marambaia gelen taş somutlaşan edilir. Bir güzel akuamarin renk 1954 Brezilya güzellik kraliçesi adını, adını ve ‘Martha Rocha’ babasıdır.

Brezilya akuamarin bulunan ülkeler arasında ne kadar önemli akuamarin renk isimleri görülebilir. Dünya pazarı için ham kristallerin çoğu bu büyük Güney Amerika ülkesi taş ocaklarından geliyor. Her şimdi ve sonra, tertemiz şeffaflık büyük akuamarin kristalleri de muhteşem bir renk, taşlar çok sıradışı bir kombinasyonu ile bulunur. Ve çok nadiren, sensationally büyük akuamarin kristalleri gibi Kg Marambaia / Minas Gerais 1910 yılında bulundu 110.5 kristalinin veya örneğin ‘Dom Pedro’ için 26 kg ağırlığında ve 1992 yılında Idar-Oberstein kesti, Brezilya ışığına çıkmaktadır taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından, büyük akuamarin hiç kesilmiş olması. Ancak, akuamarin da örnek Nijerya, Zambiya, Madagaskar, Mozambik, Afganistan ve Pakistan için, diğer ülkelerde bulunmaktadır.

Modern tasarımcıların Favori taş

Aquamarine olarak yolları gibi çeşitli rafine modern takı tasarımı başka bir taş neredeyse yoktur. Bir daha modern bir tasarıma kesilmiş yaratıcı klasik adım kesim net, şeffaf mücevher olarak biçimlendirilen, ya da olsun, her zaman fascinatingly güzel. Uncut çok ya da taş kesildiği şekilde tasarımcı tarafından oyuna getirilen bir çok kapanım ile en güzel kreasyonlar üretmek için rafine edilebilir. Tasarımcılar sevdikleri taş diyoruz. Tekrar ve tekrar yeni bir modern sanat kesim sürprize dünya almak ve onlar yeni bir çığır kırıyorlar zaman, akuamarin onlar özellikle çalışmak ister bir mücevher olduğunu.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Şüphesiz ki, bu yaratıcı tasarımcı kesintileri bu taş büyük popülerlik katkıda bulunmuştur. Aquamarine berrak renk inklüzyonları görmek için kolaylaştırır. Bu nedenle, mavimsi yeşil zaman mümkün olan en büyük şeffaflığa sahip olmalıdır. Diğer yandan, özellikle çekici etkiler bazı durumlarda taş devreye inklüzyonları getirerek kesilir şekilde elde edilebilir. Mavimsi yeşil ışık rengi ince oluklar, çentikler, eğriler ve kenarları mücevher parlaklığını ortaya çıkarmak için serbest taş tasarımcısı bırakır. Bu sayede, her akuamarin olan büyülü cazibe hiçbir kadın karşı koyabilir benzersiz bir örnek haline gelir.

tarih
Aquamarine beril açık mavi bir çeşittir. Uzun zaman önce bir denizkızı taş, kendi denizaltı hazine troves bir parçası olarak kabul edilmiştir. Romalı filozof Pliny “inkar değil takılar vardır, görünüyor güzel akuamarin, bir yaz denizin derinliklerinde, bazı denizkızı hazine evine gelmiş.”, Çağlar boyunca aşağı teslim bu hat denizkızı hazine adresleri

Denizciler güvenli seferler ve iyi şanslar belirteçleri için onlarla birlikte taş alacaktı. Roma balıkçı öncelikle bol yakalar onlara sağlanan inanılan taş aqua marina (Deniz Suyu), dublajlı olduğu söyleniyor. Romalılar arındırıcı güçleri ile akuamarin atfedilen çünkü onlar içme mineral kadehler bölmek istiyorum. birbirleriyle kavgalı insanlar uzlaştırmak ve uyum ve dostluk ruhu getirmek olacağını onlar da inanç taş yüzeyinde bir kurbağa bölmek istiyorum.

Hatta Yunanlılar ve Romalılar önce daha önceki medeniyetlerin akuamarin ödüllü. Mısırlılar ve Sümerler o mutluluk sembolü oldu ve sonsuz gençlik vereceğini inanıyordu. Arkeologlar Mısır mezar ve mezar çukurları birçok akuamarin bulduk. Yunanlılar sürece iki bin yıl önce olduğu gibi kendi sanatında akuamarin kullanılır.

1377 yılında, İngiliz William Langland sadece akuamarin zehirlenmesi için bir panzehir olarak kullanılabilir belirtmek olur el yazması “Piers Plowman,” yazdı. Bu inanç yaygın anda Avrupa’da gerçekleştirildi. akuamarin ayrıcalıklı arasında yüksek talep oldu böylece Zehirlenme, dönemin soylular arasında oldukça yaygındı.

Akuamarin Gümüş Yüzük

Akuamarin Gümüş Yüzük

… Orada bitmiyor Aquamarine folklor da Ortaçağ zamanlarda, insanlar akuamarin evli ilişkileri düzeltmek ve bir yabancılaşmış bir çift geri sevgi getireceğini düşündüm. Onlar da o bile Hindistan’a kadar, vaaz zaman uzak ve geniş seyahat Thomas ile akuamarin ilişkili.

Şimdiye kadar kaydedilen en büyük mücevher kalitesinde akuamarin Brezilya’da 1910 yılında bulundu. 200 pound üzerinden tartılır ve daha sonra tamamen karat ağırlığı 200.000’den fazla karat daha küçük taşların yüzlerce kesildi. Dünyanın en büyük yönlü mavimsi yeşil olan Dom Pedro Aquamarine . Bu Doğa Tarihi Smithsonian Ulusal Müzesi’nde sergileniyor şu anda var.
om Pedro Tarihi

Pedra Azul, Minas Gerais mayınlı orijinal kristal büyük parça, Brezilya iki ayak uzunluğu yaklaşık ve neredeyse 60 kiloydu Pedra Azul, Minas Gerais mayınlı orijinal kristal büyük parça, Brezilya uzunluğu yaklaşık iki ayak ve neredeyse 60 kiloydu. Bernd Munsteiner izniyle.
1980’lerin sonlarında, son derece büyük bir akuamarin kristal Pedra Azul, Minas Gerais, Brezilya’da üç Brezilyalı madenciler tarafından bulundu. Bunlar Brezilyalı Araştırmacılar, garimperos, yanlışlıkla üç parçaya kırarak, metrelik akuamarin düştü. Kimliği bize bilinmemektedir Brezilyalı alıcı, parçalanmış parçaları satın aldı. en iyi ve en büyük parça kaydedilir ve şimdi Dom Pedro Aquamarine olarak bilinen dönüştü. Diğer iki adet, olağanüstü renk hem de kesilmiş ve ticari satıldı taşlar içine yönlü bulundu. Dom Pedro ortaya çıktığı kristal kısmı yaklaşık 60 pound ağırlığında ve uzunluğu yaklaşık 2/3 metre (2 fit) idi. sadece çok küçük taşlar içine yönlü olması bu muhteşem akuamarin çok olağanüstü olarak kabul edildi. Sonuçta, bu taş bilenler ve önemini ve potansiyelini fark uzmanların eline kendi yolunu buldu.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

1991 yılında, Jürgen Henn , bir mücevher satıcı Idar-Oberstein , Almanya akuamarin kristali sahibi Brezilyalı madenci ziyaret etti ve o incelemek ve örnek fotoğraf için izin verildi. Bu o güne kadar gördüğü en büyük, en güzel, en önemli akuamarin oldu. Henn hemen onun arkadaşı ve meslektaşı, düşünce Bernd Munsteiner bu akuamarin ile gerçekten özel bir şey yapabileceğini kişi olarak. Ancak o zaman, bir anlaşma yapılamadı.

Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama birlikte dizilmiş.
Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama birlikte dizilmiş. B. Munsteiner izniyle.
Henn akuamarin satışı olduğunu duyunca Bir yıl sonra, o hemen kristal incelemek için Brezilya yolculuk yapmak Bernd Munsteiner istedi. Bunun yerine Bernd oğlunu gönderdi Tom Munsteiner Jürgen oğlu ile birlikte, aynı zamanda başarılı bir mücevher sanatçı Axel Henn kristal incelemek için Brezilya’ya,. İki “gençler” kristal incelemek ve daha sonra aileleri için bir anlaşma sonuçlandırmak sorumluluğu vardı. Bu nadir akuamarin herhangi bir kişi ya da firma tarafından ele alınması için çok değerli olduğunu ve bu nedenle Jürgen Henn Dr. Hermann Bankası, aynı zamanda onun birçok geziler birinde kristal görmüştü firması Gebrüder Bankası, tanınmış bir gemologist ve kafa ile ortaklık Brezilya’ya. kesici olarak gemide iki firmanın kaynakları ve Munsteiner ile bir konsorsiyum Brezilyalı sahibi ile kuruldu ve proje finanse edildi. Diğer taş bayi radar altında kalan, onlara akuamarin satmak için Brezilyalı sahibini ikna kendileri veya taş zarar vermeden Brezilya dışına almak ve güvenli bir şekilde bu son derece değerli bir kristal taşınması: Brezilya’da ise Axel ve Tom birçok zorlukla karşı karşıya Idar-Oberstein için geri. Hikaye entrika olmadan değil, ama sonunda, akuamarin güvenle ana kesici ve mücevher sanatçısı, Bernd Munsteiner eline teslim edildi.

atölyesinde bir öğütme direksiyonda Bernd Munsteiner.
işte Munsteiner. B. Munsteiner izniyle.
Bernd Musteiner ilk kristal koydu gözler, “ilk görüşte aşk oldu!” akuamarin derece Gemmy ve güzel bir şeffaf deniz mavi renk oldu. kristal üst kısmına yakın boş tüp kapanım hariç, akuamarin olağanüstü netlik vardı. Munsteiner heykel dibinde bu kapanımlar dahil etmeye karar verdi. 1992-93 itibaren Munsteiner üzerinde duruldu “hayatının projesi.” O kristal bakıyordu ve nihayet o kesim başlamaya hazır olana kadar faset desenleri çizim ay geçirdi. Bu kristal şimdiye kadar bulunan en büyük ve en iyi mücevher akuamarin oldu ve belki başka orada olmayacak.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Munsteiner kristal ve altı aylık kesme, yontma, ve polisaj okuyan dört ay geçirdi. akuamarin 10363 karat (yaklaşık 4,6 lbs) ağırlığında 35 cm boyunda (13.75 olarak), geniş üssünde 10 cm (4 inç), standları muhteşem bir dikilitaş dönüştü. o dikilitaşın iki backsides boyunca “kademeli” olan baklava şekilli olumsuz kesimler üzerinde karar vermeden önce Munsteiner sayısız skeçler yaptı. önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
“Denizin suyu” Latince ifade için adını Aquamarine, mavi-yeşil çeşitliliği ile mavi Beryl . Beryl de dahil olmak üzere diğer mücevher çeşitleri içeren Zümrüt , ve gibi bazı az bilinen çeşitleri MORGANITE ve Heliodor . açık renkli taşlarla, mavi ve mavimsi yeşil daha yaygın türü olan bir soluk açık mavi renk olarak akuamarin aralıkları. F (400º C) 750º ısıtılmış eğer açık yeşil Beryl Aquamarine dönüşebilir. En Aquamarine yeşil renkler de yoluyla temizlenebilir ısıl işlem .
Kimyasal formül 3 Al 2 SiO 6 Be
Renk Mavi
Sertlik 7,5-8,0
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,57-1,58
SG 2,6-2,8
şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,006
parıltı cam
bölünme 3,1 – bazal
mineral Sınıfı Beryl ( Aquamarine )

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

önden Dom Pedro görüntülerken, yolu ışık yansıtır ve taş bunun içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
Dom Pedro ilk Basel, İsviçre yıllık mücevher fuarında 1993 yılında açıldı. Bu sergilenmeye devam etti ve Alman hükümeti eşsiz çağdaş kesim tarzı vitrin için bir elçi olarak gitti. Ama 1990’ların sonlarında, Dom Pedro tehlikede idi. Brezilyalı ortağı onun yatırım telafi satıldı istedi. Neyse ki, Jane Mitchell , bir mücevher toplayıcı ve uzman, kurtarmak için geldi. Mitchell ince taşlar arama Idar-Oberstein bir önceki gezisinde, Jürgen Henn tanıştı. Yıllar içinde o “aquamarin” duymak devam etti ve kristal gem yolculuğuna izledi. 1996 yılında, o bile Dom Pedro Idar-Oberstein mücevher sanatçıların dehasını vitrin diğer mücevher oymalar ve heykeller ile birlikte görüntülenen Palm Beach, Fl, bir sergi düzenlemek için yardımcı oldu. O Dom Pedro birçok küçük taşlar halinde kesilmiş olabilir duyunca, o ve kocası Jeffery Mülayim Çok düşündükten sonra 1999 yılında akuamarin satın alınmasına karar ve çeşitli sergiler, onlar nerede Dom Pedro bir müze olması gerektiğine karar verdi birçok ve tüm bir ilham ile inceledi ve hayran olabilir. Dom Pedro cömertçe 2011 yılında Smithsonian Enstitüsü armağan edildi ve burada dünyanın en iyi taşlar bazıları arasında Ulusal Gem Collection Galerisi’nde yerini almıştır.
Aquamarine nispeten sık taştır ve açık renklerde uygun. Derin renkler yüksek fiyatlar komut olabilir. Aquamarine Bazı muazzam şeffaf kristal kitleler bulunmuştur, ve karat binlerce tartı enfes taşlar onlardan kesilmiştir.

Aquamarine mavi-yeşil renge açık mavi ışığa uzun süre maruz kalma üzerine solmaya olabilir, bu yüzden güvenilir bir bayiden bu taş satın almak için özellikle önemlidir. Aquamarine sert ve dayanıklı bir mücevher, ama sert vurdu eğer iç çatlaklar gelişebilir.

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin Taşı Satış

Aksine Zümrüt , Aquamarine taşlar genellikle tamamen kusursuz . Görünür kusurları ile akuamarin nadir görülür. Sentetik Aquamarine üretme maliyeti, bu nedenle sentetik Aquamarine genellikle taş pazarı için üretilen olmadığı zaman bu taş göreceli bolluk göre çok yüksektir.

Aquamarine kristal suların saflığını ve denizin verdiği sarhoşluğu ve rahatlama çağrıştırıyor. Bu yatıştırıcı, sakinleştirici ve temizleyici ve doğruyu, güven ve icar gitmek ilham veriyor. Antik irfan, Aquamarine denizkızlarının hazine olduğuna inanılan ve iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsım olarak denizciler tarafından kullanılmıştır. Aynı zamanda sonsuz gençlik ve mutluluk taş olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün bitti, ile yolculuk, veya suya yakın herkesi korur, açık ve içten iletişim kanallarını açar.

adı Aquamarine “, denizin suyunu” anlamına gelen Latince aqua marinus’tan gelir ve köpüklü okyanus gibi renk anlamına gelir. soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Rengi bazen mavimsi yeşil taş kimyasal yapısına olan demir oksit kaynaklanır. Antik Bilici ayın etkisi altında olmasını kabul bir küre çok büyük bir manyetik etkisi uygulamakla. Kristal dikizlemekten bugünkü destekçileri gelen olayları görüntülemek için bir Aquamarine kullanırken ay artmaktadır zaman, bunu öneririz. dahil demir oksitler ayın manyetizma taş tahmin yeteneğini güçlendirecek.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Aquamarine denize bağlı her şeyi yanı sıra Heaven ilgili olanlar şeyler su yüzeyinde yansıyan somutlaştırır. Bu mümkün gerçekliğin gizli anlamları keşfetmek için yapım, süresiz kendini yansıtan bir ayna haline gelir. simetrileri bir taş olarak, meditasyon ve vahiy, peygamberlerin, şamanlar, şifacılar ve mistikler Taş vesile olur. Aynı zamanda bize kendimizi ile yüz yüze, ve diğerleri ile, ruhlarımızın karanlık derinliklerini keşfetmek için izin verir. [Megemont, 31-32]

diğer renklerde Beril aile formları gibi yeşil Zümrüt, sarı goliodor ve Altın Beryl, pembe Morganite, Kırmızı Beryl veya BixBite ve renksiz çeşitli Goshenite olarak taşlar olarak kullanılan olsa Aquamarine, Beryl mavi çeşididir.

metafizik kullanımları Akuamarin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakra ile ilintilidir, Aquamarine konuşma korkusunu aşmak yardımcı olur ve her türlü öğretmenler ve sunum için mükemmel bir taştır. Bu tamamen kendi gerçekler, bilgelik ve duyguların farkında ve netlik ve inançla bunları ifade edebilmek olduğu bilinç aşamasına hoparlörleri rahatlatır. Aynı zamanda bir açık ve zor durumlarda öfke olmadan konuşmak için izin verir. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Aquamarine entelektüel akıl süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki için yeteneğini artırır. Bu öğrenme yoluyla, fiziksel dünya ile ilgili, ama kendini değil sadece bir yenilmez hale getirir. [Melodi, 128] Bu azim, disiplin ve hafif kalplilik yaşatır. [Gienger, 16]

Aquamarine dünyaya ve şifa ile uyumlu bir insanlığın gelişimine hizmet idealini teşvik eder. Bu olanlar ‘eylemleri için ılımlılık ve sorumluluk teşvik nazik ve şefkatli enerji yayar. Bu yargılayıcı insanlar daha toleranslı olmaya ilham ve sırasını bulmak için sorumluluk bunalmış olanlar olur. [Melodi, 129] [Hall, 68]

Doğal adalet bir taş, Aquamarine uzlaşma ve müzakere kullanır ve sessiz cesaret ve çatışmacı durumlarda net gerekçeli kelimeleri verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikayetler üzerine Aquamarine geçmek ya da herhangi bir out göndermeden önce park veya sınırları üzerinde mahalle anlaşmazlıkları çözerken bir şikayet nedeniyle çocuğunuzun okuluna ziyaret ya da ne zaman giymek veya Aquamarine taşırlar. [Eason, 218]