OTANT�K TA�

MUHTEŞEM AKUMARİN BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13 GR
 • 2.21 CRT YAN SÜSLEME ZÜMRÜT
 • 6.45 CRT HAS AKUMARİN TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA

Akuamarin maviden yeşil maviye, mücevher kalitesinde çeşitli berilyadır. Değerli taşların berily grubu, krom zengini

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

yeşil zümrüt, bir ‘değerli dört’ mücevher (elmas, safir ve yakut kalan üç) için en ünlüdür. Aquamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum yıldızıdır . Akuamarin olağanüstü derecede serttir ve olağanüstü bir camsı cam benzeri parlaklığa sahiptir. En açık mavi-orta-koyu maviye kadar uzanan nefes kesen deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Akuamarin’ ismi ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı derecede farklıdırlar. Akuamarin ve zümrüt berilyum alüminyum silikatlar olmakla birlikte, zümrüt eser miktarda krom (ve bazen de vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin renksiz berilyumda (goshenite) içindeki demir safsızlıklarından rengini alır. Akuamarin ve zümrüt esas olarak aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt mumlarla kaplı olma eğilimindedir; buna karşın akuamarin, mükemmel şeffaflık ve netlik ile oluştuğu bilinmektedir.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SİYAH RODYUM KAPLAMA YAN  KENAR 14 AYAR ALTIN KAPLAMA 6.45 CRT BRAZİLYA VS KALİTE AKUMARİN TAŞI YAN KENAR TAŞ 2.21 CRT ZÜMRÜT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ZARİF DOĞAL BİR HEDİYE

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7.5 ila 8 arasında oldukça dayanıklı ve serttir. Karanlık ve derin doymuş bir mavi, en arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Berilyanın diğer çeşitleri morganit, goshenit , altın beril ( helyodor ), yeşil beril ve bixbite’dir. Akuamarin tipik olarak deniz mavisi renkleriyle tanımlanabilir. Oldukça zor ve vitröz bir parlaklığa sahip. Akuamarin taşları, diğer birçok benzer taşlara kıyasla mükemmel berraklık ve şeffaflığa sahiptir. Renk yoğunluğu ve taş berraklığı, akuamarini değerlendirirken en önemli ölçüttür ve kesme kalitesiyle yakından izler. Akuamarin eser miktarda demirle renklendirilir ve bileşimin, eser elementlerin ve altı taraflı kristal yapısının test edilmesi, diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edilebilir.
Akuamarin Kökenli ve Taş Kaynakları Başa Dön

Akuamarin’in önde gelen üreticisi Brezilya’dır ve birçok mayın ülkenin her tarafına yayılmıştır. Akuamarin’in diğer yatakları, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabwe’den ve birkaç ABD merkezinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda akuamarin’in en büyük tedarikçilerinden biri haline geldi.

Dünyaca Ünlü Akuamarin
Değerli taş madeni eşyalarından en büyük bulgu, Brezilya’nın Marambaya kentindeki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg) taş, 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapında kesilmiş bir taş ortaya çıktığı 1910 yılına dayanıyor. 100.000 karatın toplam ağırlığı ile birçok kıymetli taş içine. 1992 yılında gem taşı tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından 26 kg ağırlığında ve Idar-Oberstein’da kesilmiş olan ‘ Dom Pedro ‘, şimdiye kadar kesilen en büyük akuamarin parçasıdır.
Akuamarin Satın Alınması ve Akuamarin Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Renk

Deniz suyu gibi, akuamarin açık maviye, koyu maviye, mavi-yeşil ve yeşil-maviye kadar solabilir. Rengi daha doymuş olursa değer artar, ancak neredeyse tüm akuamarin tipik olarak daha açık bir mavi tondur. Derin biçimde doymuş bir mavi, en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadirdir. Renk yoğunluğu, renkli değerli taşları değerlendirirken en önemli ölçütlerden biridir, ancak diğer taşlardan farklı olarak, akuamarin, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu için daha az renk yoğunluğu ile azalmaz; birçok kişi, daha berrak ve daha açık renkli kıymetli taşları daha zengin, daha derinlere tercih eder renkler.
Akuamarin Berraklik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler gözle temiz, saydam taşlar. Bazı mücevherler uzun, içi boş çubuklar, beryl ailesinin bir ticari markasıdır. Yabani minerallerin hizalı izleri, nadir bir özellik olup, canlı bir parlaklıkta altı ışınla bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız efektine (asterizm) neden olur. Bu numuneler cabochon kesim olarak temin edilebilir. Yüksek kalitede bulunan akuamarin kedisi gözü , çok yüksek fiyatları emredebilir. Asterizmli veya yıldız akuamarinli altı ışınlı numuneler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam gibi) bir parlaklığa sahiptir.
Akuamarin Kes ve Şekil

Akuamarin, hem faceted hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt basamaklı kesimdir. Uzun veya dikdörtgen biçimli parlak kesimler de çok popülerdir. Türbülan ve sofoyan numunelerin yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin numuneleri kesilmiştir. Nitelikli mücevher kesiciler, akuamarin ile akla gelebilecek her şekli yönlendirebilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Büyük boyutlarda fantezi kesim bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beriller bazen süs figürlerine ve hayvan taşlarına oyulmuştur.
Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak arıtılmamıştır, ancak renk iyileştirmek için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarım tonlarını azaltacaktır. Daha koyu tonlardaki akuamarin, daha elverişli bir mavi elde etmek için genellikle daha düşük kalitede taşlar (genellikle 725-850 ° F veya 400-450 ° C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikleri: Başa Dön

Doğal Akuamarin Yüzük

Doğal Akuamarin Yüzük

Kimyasal formül:     Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat
Kristal yapı:     Altıgen, altıgen prizmalar
Renk:     Açık maviden koyu maviye, mavi-yeşil
Sertlik:     Mohs ölçeğinde 7.5 – 8
Kırılma indisi:     15.64-1.596
Yoğunluk:     2.68-2.47
dilinim:     belirsiz
Şeffaflık:     Opaklığa karşı şeffaf
Çift Kırma / Çift Kıvırma:     -0.004 ila -0.005
Parlaklık:     cam
floresan:     Yok

Gemology ile ilgili terimler hakkında ayrıntılar için lütfen Gemstone Glossary’e bakın.
Akuamarin: Çeşitleri veya Benzeri Gemstones: Başa Dön
Kedi gözünü aquamarin al
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın

Akuamarin , minerallerin berily grubuna aittir. Çoğu, renk ve renklendirici ajanların (yeşil zümrüt gibi) baz alınarak sınıflandırılan berilyalardan birkaç tane farklı taş kalitesinde çeşidi vardır. Akuamarin, ayrıca son derece seyrek ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin)) ile oluşur: Larryar, amazonit , turmalin, safir ve spineli akvaryumuna benzeyen diğer değerli taşlar.

En Popüler İlgili Gemstones ve Ticari İsimler:

Zümrüt , kıymetli berilyum, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit en popüler ilgili değerli taşlardır.
Daha Az Bilinen Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve goshenit (renksiz beril) daha az tanınmış ilgili değerli taşlardır .

Aquamarine Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön

Efsaneye göre, muhteşem mercanların hazine sandığı kaynaklı olan akuamarin, antik zamanlardan beri ‘denizci şanslı taşı’ olarak kabul edildi. Akuamarin adı, deniz suyunun Latince teriminden alır ve uzun zamandır denizde vakit geçirenlerin taşı olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar, akuamarinden denizcilerin taşı olduğunu çok iyi bularak fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladı. Efsaneye göre, akuamarinler birçok denizkızısının değerli mülkiyetindeydi ve denizcileri deniz hastalıklarından kurtulmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacaktı.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağ’da da insanlar kozmosun kıymetli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin, Neptün gezegenine tahsis edilmesi ve aynı zamanda Mart’ın resmi doğum taşlarından biri olması sürpriz değil. Ezoterik hareket, eski inancını yeniden canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı mücevheri teşvik etmek için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin şifa güçleri tartışmalı bir konu olmayı sürdürüyor ancak yüzyıllar boyunca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından bahsedildi. Gerçek ya da plasebo etkisi olsun, ihtiyacı olan insanlara yardımcı olduğu müddetçe gerçekten önemli değildir. En iyi yaklaşım, taşı deri ile temas halinde, özellikle de yaralı veya rahatsız olan vücudun yakınında giymektir. Akuamarin’in artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisler için yardımcı olduğu söylenir.
Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törenli ve Mitolojik Değerli Taş Metni çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüş değil. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.
Akuamarin Değerli Taş ve Takı Tasarımı Fikirleri Başa Dön

Aquamarin, hemen hemen her deri ya da göz rengini tamamlayan, dünyanın her yerindeki kadınlar için en sevilen şey haline getiren dekoratif bir taştır. Kullanımı kolay, orta fiyatlı ve popülerlik ve talebin artması kolay, popüler bir mücevherdir. Akuamarin sert bir sertliğe sahiptir ve bu sertlik, akuamarin halka desenlerinde giymek de dahil olmak üzere herhangi bir takı uygulamasına uygundur. Akrilik maddenin kızkardeşi olan Emerald, genellikle kırıkları doldurmak ve renk iyileştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işleme gerek duymaz ve günlük giyim yüzükleri de dahil olmak üzere her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşları, küpeler kadar son derece popülerdir. Üstelik, mükemmel, şeffaf, altı yüzlü kristaller bazen kolye askıları olarak kesilmemiş olarak giyilir. Yüzük, kolye ve küpelerin yanı sıra, bilezik, kolye, broş ve daha fazlasına sahip akuamarin taşları bulabilirsiniz.

Akuamarin El İşçiliği Yüzük

Akuamarin El İşçiliği Yüzük

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşlar ebat-ağırlık oranında değişir . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri elmasla karşılaştırıldığında daha küçüktür.
Akuamarin Değerli Taş ve Takı Bakımı ve Temizleme Başa Dön

Taşlar Nasıl Temizlenir Akuamarin değerli taşlardan biridir, ancak dikkatli bir şekilde elleçleme ve bakım gerektirir. Sert kimyasallar çevresinde çalışırken akuamarin mücevherat giymekten kaçının. Çizilmeyi önlemek için, her zaman aquamarin taşları diğer taş çiçeklerinden ve değerli taş takılarından ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru aquamarine taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bezle kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların temizlenmesini sağlamak için taşlarınızı iyice durduğunuzdan emin olun. Taşları uzun süre saklarken yumuşak bir bezle sarın veya kumaş kaplı bir kutuya yerleştirin.
Bu sayfayı paylaş
Pinterest’de paylaş
Share through Email
Akuamarin, kristalin suların saflığını ve denizin canlandırmasını ve gevşemesini çağrıştırır. Yatıştırıcı, yatıştırıcı ve temizliktir ve gerçeğe ilham verir, güvenir ve bırakır. Eski zamanlarda, Akuamarin’in denizkızlarının hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizciler tarafından iyi şans, korkusuzluk ve korunma tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk taşı olarak görüldü. [Simmons, 49] Bugün, suyun yanında, suyun üzerinden veya yakınında bulunanların tümünü korur ve açık ve samimi iletişim kanallarını açar.

Akuamarin adı, “denizin suyu” anlamına gelen Latin aqua marinus’tan geliyor ve onun parlayan okyanus benzeri rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Onun rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal yapısında bulunan demir oksitlerden kaynaklanır. Eski aymacı, ayın etkisi altında olduğunu ve çok büyük manyetik etki gösteren bir orbun olduğunu düşünüyordu. Günümüzün kristal görünümlü destekçileri, yaklaşan olayları izlemek için bir Akuamarin kullanırken, ay arttıkça bunu yaparlar. Dahil demir oksitler üzerindeki ayın manyetizi, taşın öngörü yeteneğini güçlendirecektir.

Akumarin Yüzük

Akumarin Yüzük

Akuamarin, denize bağlı olan her şeyin yanısıra, suyun yüzeyinde yansıyan Cennet ile ilgili olanları da temsil eder. Gerçekliği gizli anlamları keşfetmeyi mümkün kılan, kendisini sınırsız şekilde yansıtan bir aynaya dönüşür. Simetrilerden oluşan bir taş olarak, meditasyon ve vahiy için elverişli bir şey, peygamberler, şamanlar, şifacılar ve mistiklerin taşıdır. Aynı zamanda ruhlarımızın karanlık derinliklerini, kendimizle ve diğerleriyle yüz yüze görüşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Berilyum, yeşil zümrüt, sarı Heliodor ve Golden Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit Goshenite gibi mücevherler olarak kullanılan diğer renklerde Beril ailesini oluşturuyor olsa da, Aquamarin, Beryl’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış

Boğaz çakrasına eşlik eden Aquamarin, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve öğretmenler ve her türden sunum yapan kişiler için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçekleri, bilgelikleri ve duygularından tam olarak haberdar oldukları ve açık ve inançla ifade edebilen bir bilinç aşamasına kadar rahatlar. Ayrıca zor durumlarda zorla açıkça ve öfke olmadan konuşma olanağı tanır. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin entelektüel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki verme becerisini geliştirir. Bu, yalnızca fiziksel dünyayla değil, aynı zamanda kendisi hakkında öğrenme yoluyla yenilmez bir hale getirir. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik saglar. [Gienger, 16]

Doğal Akumarin Taşı Yüzük

Doğal Akumarin Taşı Yüzük

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişimini teşvik eder. Nazik ve merhametli bir enerji yayar, kişilerin eylemlerine karşı ılımlılığı ve sorumluluğu geliştirir. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaya ilham verir ve emri bulma sorumluluğu altındaki kişilere yardımcı olur. [Melody, 129] [Hall, 68]

Doğal adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışmacı durumlarda sessiz cesaret ve anlaşılır sözler verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikâyet üzerine Akamarin’i göndermek veya göndermek, şikayet nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ederken veya park etme veya sınırlar üzerinde mahalle anlaşmazlıklarını çözmek için Aquamarin giymek veya taşımak için lütfen Akuamarin’i geçin. [Eason, 218]

Seyahat kristali olarak, yeşil mavi Aquamarin, suyun korkusunu hafifleterek deniz yolculuğa karşı korur ve uzun mesafelerde uçma veya sürüş gibi uzun mesafeli seyahatlerde bulunanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak soluk mavi Akuamarin bir sevgiliyi geri getirmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin birlikte yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin sıklıkla bir aşk işareti veya sonsuzluk yüzüğü olarak verilir ve “dünyanın suları aktığı sürece” bağlılık ve sadakati artırır. [Eason, 218]Akuamarin tarihi, 4000 yılı aşkın bir süredir Eski Mısır, Yunan ve Roma dönemlerine kadar uzanıyor. Efsaneye göre, açık mavi maden kaya efsanevi deniz kuyularının bir hazinesiydi. Akuamarin taşları uzun zamandır “denizci şanslı taşı” olarak düşünülmüştür. Özgün mantık, denizkızlarının, onlara sahip olan denizcileri koruyacak kadar çok sualtı gem taşı hazinesiydi. Bu eski tarih, akuamarin anlamının ayrılmaz bir parçası olarak kaldı.

Akumarin Gümüş Yüzük

Akumarin Gümüş Yüzük

Akuamarin taşının ünü, Eski Yunan ve Roma zamanlarında devam etti. Açık mavi maden kayalarının, denizcilerle ve deniz yolu ile seyahat eden insanlara güvenli bir şekilde geçiş sağladığına inandılar. Akuamarin kayaçlarının deniz hastalıklarını da hafiflettiği düşünülmektedir.

Antik Romalılar akvamarin taşlarının suyun arındırılması için akuamarin taşlarının kalbinde kullanıldığı akvaryum taşlarını kullandılar. Antik Roma ustaları, arındırıcı özelliklerinden yararlanmak için akuamarin taştan küp yapardı. Roma balıkçıları, mavi veya mavi-yeşil akuamarin taşlarına Latince’de “su marinusu” veya akuamarin anlamında “denizin suyu” anlamına gelen ilk balıktır. İyi bir av yakalayarak, refah sağladığına inandılar.

Antik Roma tıbbı doktorlar bu gibi rahatsızlıkları zayıf sindirim gibi tedavi etmek için akuamarin kullandılar ve bu da aşırı yeme ve ödem ile sonuçlandı. Bütün bu inançlar akuamarin anlamının bir parçası haline geldi.

Akuamarinin, karanlık güçlerden koruma sağladığı ve ışığın ruhlarının birine olumlu bakmaya teşvik ettiği düşünülüyordu. Akuamarin, mutluluk ve ebedi gençlik taşı olarak da düşünülmüştür.

Çeşitli oymalara sahip akuamarin taşları, biraz farklı akuamarin taşı anlamlarına sahiptir.

Ayağına tarak küpü ile oyulmuş bir kamçı kuşu olan bir akuamarin taşının, su ruhlarıyla temas kurmasına ve iletişim kurmasına imkân tanıdığı düşünülmektedir. Bu özel tılsımın aynı zamanda ölüleri kaldırma ve onlarla iletişim kurma gücü vermesi de düşünülüyor.

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Bir kurbağa ile oyulmuş bir akuamarin taşının, düşmanlarla pürüzsüz hale gelmesine yardımcı olduğu ve bunları arkadaş haline getirdiği düşünülmektedir.
Ayağının altına bir yengeç kazınmış bir karga imgesi olan akuamarin kayaçının kazınması, eğlenilmesi, sevinci ve sevinci temsil ettiğine inanılıyordu. Onu giyen herkese bu akuamarin taşı yararlarını kazandırdığı düşünülüyordu.

Eski Mısırlılar, deniz tanrıçalarının taşı olan akuamarin olduğuna inanıyorlardı. Akuamarin taştan muska, sağlık ve ağrı kesilmesi için giyildi. Eski Mısırlıların mumya çukurlarında akuamarin taş boncukları bulundu.

İkinci Tapınağın Rahibi tarafından omuzda giyilen iki taştan, on iki kabileye sahip İsrail kabilesi olan on iki akvarin taşı olduğu düşünülüyordu.

Kraliçe Elizabeth, 1953’te Brezilya Halkı ve Halkı’nın armağanı olarak derin mavi akuamarin taşlarla yapılmış bir kolye ve sarkıt küpeler kazandı. 1957’de aquamarine taşlarla yapılmış bir tiara sahip olmasını mavi akuamarin rengini çok sevdi.

Aquamarine şeffaf yarı kıymetli berily formudur. Zümrütler de beril türüdür. Akuamarin rengi biraz değişir. Turkuvaz veya mavi-yeşil akuamarin taşlar ve mavi akuamarin taşlar var. Oldukça karanlık ya da yalnızca bir renk ipucu olabilirler. Koyu akuamarin taşlar daha değerli kabul edilir.
Akuamarin Anlamı

Akuamarin taş anlamı, adaşı üzerine kuruludur. Deniz ve temsil ettiği her şey akuamarin anlamındadır. Akuamarin rahatlatıcı sakin yanı sıra keyfi gösterir. Engeli olabilecek duygu ve deneyimleri bırakmaya teşvik ederek kötüyü temizleyen bir taş olarak kabul edilir. Akuamarin kristali anlamı taşın hakikat ve güven ilhamını içerir.

Şeffaf mavi maden kayalarının yansıtıcı özellikleri, gökyüzünün deniz yüzeyine yansıyan şekline bağlı olarak akuamarin anlamını ilham verir. Bu yansıtıcı özellikler gizli gerçekleri açığa çıkarma yeteneğini kazandırır. Kişinin ruhunun derinliklerine ya da kendinizle ya da başkalarıyla yüz yüze görüşmeniz, akuamarin taş ile kolaylaştırılır. Bu akuamarin özellikleri, hepsi akuamarin anlamının kalbinde.

Akuamarin taşının kişinin konuşma korkusunu azaltma özelliği akuamarin anlamının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, halka açık sunucular ve öğretmenler için mükemmel bir değer taşıdır. Akuamarin taşlar, konuşmacının bilgeliğini, duygularını ve gerçeklerini kendisine gösteren sakin, yansıtıcı gevşemeyi teşvik eder. Berrak, motive edici iletişim, korku ya da öfke olmadan kolayca gelecektir. Bütün bu akuamarin faydaları akuamarin anlamına bağlanır.

A

MUHTEŞEM AKUMARİN BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13 GR
 • 2.21 CRT YAN SÜSLEME ZÜMRÜT
 • 6.45 CRT HAS AKUMARİN TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin maviden yeşil maviye, mücevher kalitesinde çeşitli berilyadır. Değerli taşların berily grubu, krom zengini

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

yeşil zümrüt, bir ‘değerli dört’ mücevher (elmas, safir ve yakut kalan üç) için en ünlüdür. Aquamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum yıldızıdır . Akuamarin olağanüstü derecede serttir ve olağanüstü bir camsı cam benzeri parlaklığa sahiptir. En açık mavi-orta-koyu maviye kadar uzanan nefes kesen deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Akuamarin’ ismi ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı derecede farklıdırlar. Akuamarin ve zümrüt berilyum alüminyum silikatlar olmakla birlikte, zümrüt eser miktarda krom (ve bazen de vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin renksiz berilyumda (goshenite) içindeki demir safsızlıklarından rengini alır. Akuamarin ve zümrüt esas olarak aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt mumlarla kaplı olma eğilimindedir; buna karşın akuamarin, mükemmel şeffaflık ve netlik ile oluştuğu bilinmektedir.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SİYAH RODYUM KAPLAMA YAN  KENAR 14 AYAR ALTIN KAPLAMA 6.45 CRT BRAZİLYA VS KALİTE AKUMARİN TAŞI YAN KENAR TAŞ 2.21 CRT ZÜMRÜT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ZARİF DOĞAL BİR HEDİYE

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7.5 ila 8 arasında oldukça dayanıklı ve serttir. Karanlık ve derin doymuş bir mavi, en arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Berilyanın diğer çeşitleri morganit, goshenit , altın beril ( helyodor ), yeşil beril ve bixbite’dir. Akuamarin tipik olarak deniz mavisi renkleriyle tanımlanabilir. Oldukça zor ve vitröz bir parlaklığa sahip. Akuamarin taşları, diğer birçok benzer taşlara kıyasla mükemmel berraklık ve şeffaflığa sahiptir. Renk yoğunluğu ve taş berraklığı, akuamarini değerlendirirken en önemli ölçüttür ve kesme kalitesiyle yakından izler. Akuamarin eser miktarda demirle renklendirilir ve bileşimin, eser elementlerin ve altı taraflı kristal yapısının test edilmesi, diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edilebilir.
Akuamarin Kökenli ve Taş Kaynakları Başa Dön

Akuamarin’in önde gelen üreticisi Brezilya’dır ve birçok mayın ülkenin her tarafına yayılmıştır. Akuamarin’in diğer yatakları, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabwe’den ve birkaç ABD merkezinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda akuamarin’in en büyük tedarikçilerinden biri haline geldi.

Dünyaca Ünlü Akuamarin
Değerli taş madeni eşyalarından en büyük bulgu, Brezilya’nın Marambaya kentindeki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg) taş, 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapında kesilmiş bir taş ortaya çıktığı 1910 yılına dayanıyor. 100.000 karatın toplam ağırlığı ile birçok kıymetli taş içine. 1992 yılında gem taşı tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından 26 kg ağırlığında ve Idar-Oberstein’da kesilmiş olan ‘ Dom Pedro ‘, şimdiye kadar kesilen en büyük akuamarin parçasıdır.
Akuamarin Satın Alınması ve Akuamarin Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Renk

Deniz suyu gibi, akuamarin açık maviye, koyu maviye, mavi-yeşil ve yeşil-maviye kadar solabilir. Rengi daha doymuş olursa değer artar, ancak neredeyse tüm akuamarin tipik olarak daha açık bir mavi tondur. Derin biçimde doymuş bir mavi, en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadirdir. Renk yoğunluğu, renkli değerli taşları değerlendirirken en önemli ölçütlerden biridir, ancak diğer taşlardan farklı olarak, akuamarin, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu için daha az renk yoğunluğu ile azalmaz; birçok kişi, daha berrak ve daha açık renkli kıymetli taşları daha zengin, daha derinlere tercih eder renkler.
Akuamarin Berraklik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler gözle temiz, saydam taşlar. Bazı mücevherler uzun, içi boş çubuklar, beryl ailesinin bir ticari markasıdır. Yabani minerallerin hizalı izleri, nadir bir özellik olup, canlı bir parlaklıkta altı ışınla bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız efektine (asterizm) neden olur. Bu numuneler cabochon kesim olarak temin edilebilir. Yüksek kalitede bulunan akuamarin kedisi gözü , çok yüksek fiyatları emredebilir. Asterizmli veya yıldız akuamarinli altı ışınlı numuneler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam gibi) bir parlaklığa sahiptir.
Akuamarin Kes ve Şekil

Akuamarin, hem faceted hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt basamaklı kesimdir. Uzun veya dikdörtgen biçimli parlak kesimler de çok popülerdir. Türbülan ve sofoyan numunelerin yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin numuneleri kesilmiştir. Nitelikli mücevher kesiciler, akuamarin ile akla gelebilecek her şekli yönlendirebilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Büyük boyutlarda fantezi kesim bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beriller bazen süs figürlerine ve hayvan taşlarına oyulmuştur.
Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak arıtılmamıştır, ancak renk iyileştirmek için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarım tonlarını azaltacaktır. Daha koyu tonlardaki akuamarin, daha elverişli bir mavi elde etmek için genellikle daha düşük kalitede taşlar (genellikle 725-850 ° F veya 400-450 ° C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikleri: Başa Dön

Doğal Akuamarin Yüzük

Doğal Akuamarin Yüzük

Kimyasal formül:     Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat
Kristal yapı:     Altıgen, altıgen prizmalar
Renk:     Açık maviden koyu maviye, mavi-yeşil
Sertlik:     Mohs ölçeğinde 7.5 – 8
Kırılma indisi:     15.64-1.596
Yoğunluk:     2.68-2.47
dilinim:     belirsiz
Şeffaflık:     Opaklığa karşı şeffaf
Çift Kırma / Çift Kıvırma:     -0.004 ila -0.005
Parlaklık:     cam
floresan:     Yok

Gemology ile ilgili terimler hakkında ayrıntılar için lütfen Gemstone Glossary’e bakın.
Akuamarin: Çeşitleri veya Benzeri Gemstones: Başa Dön
Kedi gözünü aquamarin al
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın

Akuamarin , minerallerin berily grubuna aittir. Çoğu, renk ve renklendirici ajanların (yeşil zümrüt gibi) baz alınarak sınıflandırılan berilyalardan birkaç tane farklı taş kalitesinde çeşidi vardır. Akuamarin, ayrıca son derece seyrek ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin)) ile oluşur: Larryar, amazonit , turmalin, safir ve spineli akvaryumuna benzeyen diğer değerli taşlar.

En Popüler İlgili Gemstones ve Ticari İsimler:

Zümrüt , kıymetli berilyum, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit en popüler ilgili değerli taşlardır.
Daha Az Bilinen Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:

Bixbite veya kırmızı beril , heliodor , yeşil beril ve goshenit (renksiz beril) daha az tanınmış ilgili değerli taşlardır .

Aquamarine Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön

Efsaneye göre, muhteşem mercanların hazine sandığı kaynaklı olan akuamarin, antik zamanlardan beri ‘denizci şanslı taşı’ olarak kabul edildi. Akuamarin adı, deniz suyunun Latince teriminden alır ve uzun zamandır denizde vakit geçirenlerin taşı olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar, akuamarinden denizcilerin taşı olduğunu çok iyi bularak fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladı. Efsaneye göre, akuamarinler birçok denizkızısının değerli mülkiyetindeydi ve denizcileri deniz hastalıklarından kurtulmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacaktı.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağ’da da insanlar kozmosun kıymetli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin, Neptün gezegenine tahsis edilmesi ve aynı zamanda Mart’ın resmi doğum taşlarından biri olması sürpriz değil. Ezoterik hareket, eski inancını yeniden canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı mücevheri teşvik etmek için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin şifa güçleri tartışmalı bir konu olmayı sürdürüyor ancak yüzyıllar boyunca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından bahsedildi. Gerçek ya da plasebo etkisi olsun, ihtiyacı olan insanlara yardımcı olduğu müddetçe gerçekten önemli değildir. En iyi yaklaşım, taşı deri ile temas halinde, özellikle de yaralı veya rahatsız olan vücudun yakınında giymektir. Akuamarin’in artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisler için yardımcı olduğu söylenir.
Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törenli ve Mitolojik Değerli Taş Metni çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüş değil. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.
Akuamarin Değerli Taş ve Takı Tasarımı Fikirleri Başa Dön

Aquamarin, hemen hemen her deri ya da göz rengini tamamlayan, dünyanın her yerindeki kadınlar için en sevilen şey haline getiren dekoratif bir taştır. Kullanımı kolay, orta fiyatlı ve popülerlik ve talebin artması kolay, popüler bir mücevherdir. Akuamarin sert bir sertliğe sahiptir ve bu sertlik, akuamarin halka desenlerinde giymek de dahil olmak üzere herhangi bir takı uygulamasına uygundur. Akrilik maddenin kızkardeşi olan Emerald, genellikle kırıkları doldurmak ve renk iyileştirmek için yağlanır, ancak akuamarin özel bir işleme gerek duymaz ve günlük giyim yüzükleri de dahil olmak üzere her türlü takı için uygundur. Akuamarin taşları, küpeler kadar son derece popülerdir. Üstelik, mükemmel, şeffaf, altı yüzlü kristaller bazen kolye askıları olarak kesilmemiş olarak giyilir. Yüzük, kolye ve küpelerin yanı sıra, bilezik, kolye, broş ve daha fazlasına sahip akuamarin taşları bulabilirsiniz.

Akuamarin El İşçiliği Yüzük

Akuamarin El İşçiliği Yüzük

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşlar ebat-ağırlık oranında değişir . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri elmasla karşılaştırıldığında daha küçüktür.
Akuamarin Değerli Taş ve Takı Bakımı ve Temizleme Başa Dön

Taşlar Nasıl Temizlenir Akuamarin değerli taşlardan biridir, ancak dikkatli bir şekilde elleçleme ve bakım gerektirir. Sert kimyasallar çevresinde çalışırken akuamarin mücevherat giymekten kaçının. Çizilmeyi önlemek için, her zaman aquamarin taşları diğer taş çiçeklerinden ve değerli taş takılarından ayrı olarak saklayın.

Temizlerken, ılık sabunlu su ve kuru aquamarine taşlar ve mücevherleri doku veya yumuşak bir bezle kullanabilirsiniz. Tüm sabunlu kalıntıların temizlenmesini sağlamak için taşlarınızı iyice durduğunuzdan emin olun. Taşları uzun süre saklarken yumuşak bir bezle sarın veya kumaş kaplı bir kutuya yerleştirin.
Bu sayfayı paylaş
Pinterest’de paylaş
Share through Email
Akuamarin, kristalin suların saflığını ve denizin canlandırmasını ve gevşemesini çağrıştırır. Yatıştırıcı, yatıştırıcı ve temizliktir ve gerçeğe ilham verir, güvenir ve bırakır. Eski zamanlarda, Akuamarin’in denizkızlarının hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizciler tarafından iyi şans, korkusuzluk ve korunma tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk taşı olarak görüldü. [Simmons, 49] Bugün, suyun yanında, suyun üzerinden veya yakınında bulunanların tümünü korur ve açık ve samimi iletişim kanallarını açar.

Akuamarin adı, “denizin suyu” anlamına gelen Latin aqua marinus’tan geliyor ve onun parlayan okyanus benzeri rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Onun rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal yapısında bulunan demir oksitlerden kaynaklanır. Eski aymacı, ayın etkisi altında olduğunu ve çok büyük manyetik etki gösteren bir orbun olduğunu düşünüyordu. Günümüzün kristal görünümlü destekçileri, yaklaşan olayları izlemek için bir Akuamarin kullanırken, ay arttıkça bunu yaparlar. Dahil demir oksitler üzerindeki ayın manyetizi, taşın öngörü yeteneğini güçlendirecektir.

Akumarin Yüzük

Akumarin Yüzük

Akuamarin, denize bağlı olan her şeyin yanısıra, suyun yüzeyinde yansıyan Cennet ile ilgili olanları da temsil eder. Gerçekliği gizli anlamları keşfetmeyi mümkün kılan, kendisini sınırsız şekilde yansıtan bir aynaya dönüşür. Simetrilerden oluşan bir taş olarak, meditasyon ve vahiy için elverişli bir şey, peygamberler, şamanlar, şifacılar ve mistiklerin taşıdır. Aynı zamanda ruhlarımızın karanlık derinliklerini, kendimizle ve diğerleriyle yüz yüze görüşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Berilyum, yeşil zümrüt, sarı Heliodor ve Golden Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit Goshenite gibi mücevherler olarak kullanılan diğer renklerde Beril ailesini oluşturuyor olsa da, Aquamarin, Beryl’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış

Boğaz çakrasına eşlik eden Aquamarin, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve öğretmenler ve her türden sunum yapan kişiler için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçekleri, bilgelikleri ve duygularından tam olarak haberdar oldukları ve açık ve inançla ifade edebilen bir bilinç aşamasına kadar rahatlar. Ayrıca zor durumlarda zorla açıkça ve öfke olmadan konuşma olanağı tanır. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin entelektüel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki verme becerisini geliştirir. Bu, yalnızca fiziksel dünyayla değil, aynı zamanda kendisi hakkında öğrenme yoluyla yenilmez bir hale getirir. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik saglar. [Gienger, 16]

Doğal Akumarin Taşı Yüzük

Doğal Akumarin Taşı Yüzük

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişimini teşvik eder. Nazik ve merhametli bir enerji yayar, kişilerin eylemlerine karşı ılımlılığı ve sorumluluğu geliştirir. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaya ilham verir ve emri bulma sorumluluğu altındaki kişilere yardımcı olur. [Melody, 129] [Hall, 68]

Doğal adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışmacı durumlarda sessiz cesaret ve anlaşılır sözler verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikâyet üzerine Akamarin’i göndermek veya göndermek, şikayet nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ederken veya park etme veya sınırlar üzerinde mahalle anlaşmazlıklarını çözmek için Aquamarin giymek veya taşımak için lütfen Akuamarin’i geçin. [Eason, 218]

Seyahat kristali olarak, yeşil mavi Aquamarin, suyun korkusunu hafifleterek deniz yolculuğa karşı korur ve uzun mesafelerde uçma veya sürüş gibi uzun mesafeli seyahatlerde bulunanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak soluk mavi Akuamarin bir sevgiliyi geri getirmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin birlikte yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin sıklıkla bir aşk işareti veya sonsuzluk yüzüğü olarak verilir ve “dünyanın suları aktığı sürece” bağlılık ve sadakati artırır. [Eason, 218]Akuamarin tarihi, 4000 yılı aşkın bir süredir Eski Mısır, Yunan ve Roma dönemlerine kadar uzanıyor. Efsaneye göre, açık mavi maden kaya efsanevi deniz kuyularının bir hazinesiydi. Akuamarin taşları uzun zamandır “denizci şanslı taşı” olarak düşünülmüştür. Özgün mantık, denizkızlarının, onlara sahip olan denizcileri koruyacak kadar çok sualtı gem taşı hazinesiydi. Bu eski tarih, akuamarin anlamının ayrılmaz bir parçası olarak kaldı.

Akumarin Gümüş Yüzük

Akumarin Gümüş Yüzük

Akuamarin taşının ünü, Eski Yunan ve Roma zamanlarında devam etti. Açık mavi maden kayalarının, denizcilerle ve deniz yolu ile seyahat eden insanlara güvenli bir şekilde geçiş sağladığına inandılar. Akuamarin kayaçlarının deniz hastalıklarını da hafiflettiği düşünülmektedir.

Antik Romalılar akvamarin taşlarının suyun arındırılması için akuamarin taşlarının kalbinde kullanıldığı akvaryum taşlarını kullandılar. Antik Roma ustaları, arındırıcı özelliklerinden yararlanmak için akuamarin taştan küp yapardı. Roma balıkçıları, mavi veya mavi-yeşil akuamarin taşlarına Latince’de “su marinusu” veya akuamarin anlamında “denizin suyu” anlamına gelen ilk balıktır. İyi bir av yakalayarak, refah sağladığına inandılar.

Antik Roma tıbbı doktorlar bu gibi rahatsızlıkları zayıf sindirim gibi tedavi etmek için akuamarin kullandılar ve bu da aşırı yeme ve ödem ile sonuçlandı. Bütün bu inançlar akuamarin anlamının bir parçası haline geldi.

Akuamarinin, karanlık güçlerden koruma sağladığı ve ışığın ruhlarının birine olumlu bakmaya teşvik ettiği düşünülüyordu. Akuamarin, mutluluk ve ebedi gençlik taşı olarak da düşünülmüştür.

Çeşitli oymalara sahip akuamarin taşları, biraz farklı akuamarin taşı anlamlarına sahiptir.

Ayağına tarak küpü ile oyulmuş bir kamçı kuşu olan bir akuamarin taşının, su ruhlarıyla temas kurmasına ve iletişim kurmasına imkân tanıdığı düşünülmektedir. Bu özel tılsımın aynı zamanda ölüleri kaldırma ve onlarla iletişim kurma gücü vermesi de düşünülüyor.

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Akuamarin Taşı Bayan Yüzük

Bir kurbağa ile oyulmuş bir akuamarin taşının, düşmanlarla pürüzsüz hale gelmesine yardımcı olduğu ve bunları arkadaş haline getirdiği düşünülmektedir.
Ayağının altına bir yengeç kazınmış bir karga imgesi olan akuamarin kayaçının kazınması, eğlenilmesi, sevinci ve sevinci temsil ettiğine inanılıyordu. Onu giyen herkese bu akuamarin taşı yararlarını kazandırdığı düşünülüyordu.

Eski Mısırlılar, deniz tanrıçalarının taşı olan akuamarin olduğuna inanıyorlardı. Akuamarin taştan muska, sağlık ve ağrı kesilmesi için giyildi. Eski Mısırlıların mumya çukurlarında akuamarin taş boncukları bulundu.

İkinci Tapınağın Rahibi tarafından omuzda giyilen iki taştan, on iki kabileye sahip İsrail kabilesi olan on iki akvarin taşı olduğu düşünülüyordu.

Kraliçe Elizabeth, 1953’te Brezilya Halkı ve Halkı’nın armağanı olarak derin mavi akuamarin taşlarla yapılmış bir kolye ve sarkıt küpeler kazandı. 1957’de aquamarine taşlarla yapılmış bir tiara sahip olmasını mavi akuamarin rengini çok sevdi.

Aquamarine şeffaf yarı kıymetli berily formudur. Zümrütler de beril türüdür. Akuamarin rengi biraz değişir. Turkuvaz veya mavi-yeşil akuamarin taşlar ve mavi akuamarin taşlar var. Oldukça karanlık ya da yalnızca bir renk ipucu olabilirler. Koyu akuamarin taşlar daha değerli kabul edilir.
Akuamarin Anlamı

Akuamarin taş anlamı, adaşı üzerine kuruludur. Deniz ve temsil ettiği her şey akuamarin anlamındadır. Akuamarin rahatlatıcı sakin yanı sıra keyfi gösterir. Engeli olabilecek duygu ve deneyimleri bırakmaya teşvik ederek kötüyü temizleyen bir taş olarak kabul edilir. Akuamarin kristali anlamı taşın hakikat ve güven ilhamını içerir.

Şeffaf mavi maden kayalarının yansıtıcı özellikleri, gökyüzünün deniz yüzeyine yansıyan şekline bağlı olarak akuamarin anlamını ilham verir. Bu yansıtıcı özellikler gizli gerçekleri açığa çıkarma yeteneğini kazandırır. Kişinin ruhunun derinliklerine ya da kendinizle ya da başkalarıyla yüz yüze görüşmeniz, akuamarin taş ile kolaylaştırılır. Bu akuamarin özellikleri, hepsi akuamarin anlamının kalbinde.

Akuamarin taşının kişinin konuşma korkusunu azaltma özelliği akuamarin anlamının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, halka açık sunucular ve öğretmenler için mükemmel bir değer taşıdır. Akuamarin taşlar, konuşmacının bilgeliğini, duygularını ve gerçeklerini kendisine gösteren sakin, yansıtıcı gevşemeyi teşvik eder. Berrak, motive edici iletişim, korku ya da öfke olmadan kolayca gelecektir. Bütün bu akuamarin faydaları akuamarin anlamına bağlanır.

A