OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11.23 GR
 • 17.5 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KABOŞON KESİM
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

Taş Akuamarine 1912 yılında Kuyumcular Amerikan Ulusal Birliği tarafından kabul edilen aynı zamanda Akrep Burç doğum taş, modern Mart burç olduğunu. Bkz burç tablosu bu taşa ek başvurular için. Aquamarine 16 ve 19 evlilik yıldönümleri üzerinde vermek için bir mücevher olarak önerilmektedir.

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

Aquamarine üyesi olan Beril aile ve mavi-yeşil ya da turkuaz bir neredeyse renksiz soluk mavi renk olarak değişmektedir. En değerli renkli bir derin mavi su rengidir. Üzerinde 7,5-8 olan Mohs sertlik ve su ve deniz anlamına Latince kelime adını alır.

En değerli akuamarin Brezilya geliyor, ama aynı zamanda Kenya ve Nijerya, Madagaskar, Zambiya, Tanzanya, Sri Lanka, Pakistan, Afganistan ve Rusya’da çıkarılmaktadır. . Piyasada bugün akuamarin genellikle yönlü olmakla birlikte, bir cabochon olarak kesildiğinde, onlar olarak bilinen bir kedi gözü efekti görüntüleyebilir yıldız kümesi.

Bazı taşlar, bir taşın renk ve / veya netlik geliştirmek için yüksek sıcaklıklara ısıtılır. Akuamarin, genellikle saf mavi bir mavi-yeşil ya da çamurcun renkli taş değiştirmek için ısıl işlem vardır. Bu kalıcı bir renk değişikliği ile sonuçlanır.

Kristal sistemi: altıgen
Kırılma: Konkoidal
Parlaklık: Vitreus için reçineli

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 17.5 CRT KABOŞON KARAT VVS SANTA MARİA IŞILTILI AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 17.5 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞIDIR…

3-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

1980’lerin sonlarında, son derece büyük akuamarin kristali Pedra Azul, Minas Gerais, Brezilya’da üç Brezilyalı madenciler tarafından bulundu. Bunlar Brezilyalı Araştırmacılar, garimperos, yanlışlıkla üç parçaya kırarak, metre uzunluğundaki akuamarin düştü. Kimliği bize bilinmeyen bir Brezilyalı alıcı, parçalanmış parçaları satın aldı. En iyi ve en büyük parça kaydedilir ve şimdi Dom Pedro Aquamarine olarak bilinen dönüştü. Diğer iki parça, olağanüstü renk hem kesilmiş ve ticari satıldı taşlar içine yönlü bulundu. Dom Pedro ortaya çıktığı kristal bölümü yaklaşık 60 pound ağırlığında ve uzunluğu yaklaşık 2/3 metre (2 feet) oldu. Sadece çok küçük taşlar içine yönlü olması bu muhteşem akuamarin çok olağanüstü olarak kabul edildi. Sonuçta, bu taş bilenler ve önemini ve potansiyelini fark uzmanların eline kendi yolunu buldu.

1991 yılında, Jürgen Henn, bir mücevher satıcı Idar-Oberstein, Almanya akuamarin kristali sahibi Brezilyalı madenci ziyaret etti ve o incelemek ve örnek fotoğraf için izin verildi. Bu o güne kadar gördüğü en büyük, en güzel, en önemli akuamarin oldu. Henn hemen onun arkadaşı ve meslektaşı, düşünce Bernd Munsteiner bu akuamarin ile gerçekten özel bir şey yapabileceğini kişi olarak. Ancak o zaman, bir anlaşma yapılamadı.

SANTA MARİA AKUAMARİN YÜZÜK

SANTA MARİA AKUAMARİN YÜZÜK

Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama arada dizilmiş.
Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama arada dizilmiş. B. Munsteiner izniyle.
Henn akuamarin satışı olduğunu duyunca Bir yıl sonra, o hemen kristal incelemek için Brezilya yolculuk yapmak Bernd Munsteiner istedi. Bunun yerine Bernd oğlunu gönderdi Tom Munsteiner Jürgen oğlu ile birlikte, aynı zamanda başarılı bir mücevher sanatçısı Axel Henn kristal incelemek için Brezilya’ya. İki “gençler” kristal incelemek ve daha sonra aileleri için bir anlaşma sonuçlandırmak sorumluluğu vardı. Bu nadir akuamarin herhangi bir kişi ya da firma tarafından ele alınması için çok değerli olduğunu ve bu nedenle Jürgen Henn Dr. Hermann Bankası, aynı zamanda onun birçok geziler birinde kristal görmüştü firması Gebrüder Bankası, bir ünlü gemologist ve kafa ile ortaklık Brezilya. Kesici olarak gemide iki firmanın kaynaklarının ve Munsteiner ile bir konsorsiyum Brezilyalı sahibi ile kuruldu ve proje finanse edildi. Diğer taş bayi radar altında kalan, onlara akuamarin satmak için Brezilyalı sahibini ikna kendileri veya taş zarar vermeden Brezilya dışına almak ve güvenle bu son derece değerli bir kristal taşınması: Brezilya’da ise Axel ve Tom birçok zorlukla karşı karşıya Idar-Oberstein için geri. Hikaye entrika olmadan değil, ama sonunda, akuamarin güvenle ana kesici ve mücevher sanatçısı, Bernd Munsteiner eline teslim edildi.

Onun atölyesinde bir öğütme direksiyonda Bernd Munsteiner.
İşyerinde Munsteiner. B. Munsteiner izniyle.
Bernd Musteiner ilk kristal gözleri koydu zaman, “ilk görüşte aşk oldu!” Akuamarin derece Gemmy ve güzel bir şeffaf deniz mavi renk oldu. Kristal üst kısmına yakın boş tüp kapanım hariç, akuamarin olağanüstü netlik vardı. Munsteiner heykel dibinde bu kapanımlar dahil etmeye karar verdi. 1992-93 itibaren Munsteiner üzerinde duruldu “hayatının projesi.” O kristal bakıyordu ve nihayet o kesim başlamaya hazır olana kadar faset desen çizim ay geçirdi. Bu kristal şimdiye kadar bulunan en büyük ve en iyi mücevher akuamarin oldu ve belki başka orada olmayacak.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

Munsteiner kristal ve altı aylık kesme, Faceting ve polisaj okuyan dört ay geçirdi. Akuamarin 10.363 karat (yaklaşık 4,6 £) ağırlığında 35 cm boyunda (13.75 olarak), geniş üssünde 10 cm (4 inç), standları muhteşem dikilitaş dönüştü. O dikilitaşın iki backsides boyunca “istifa” olan baklava şeklindeki negatif kesimler üzerinde karar vermeden önce Munsteiner sayısız skeçler yaptı. Önden Dom Pedro görüntülerken, yol ışık yansıtır ve gem içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.

Önden Dom Pedro görüntülerken, yol ışık yansıtır ve gem içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
Dom Pedro ilk İsviçre’nin Basel yıllık taş fuarında 1993 yılında açıldı. Bu sergilenmeye devam etti ve Alman hükümeti eşsiz çağdaş kesim tarzı vitrin için bir elçi olarak gitti. Ama 1990’ların sonlarında, Dom Pedro tehlikede oldu. Brezilyalı ortağı onun yatırım telafi satıldı istedi. Neyse ki, Jane Mitchell, bir mücevher toplayıcı ve uzman, kurtarmak için geldi. Mitchell ince taşlar arama Idar-Oberstein bir önceki gezisinde, Jürgen Henn tanıştı. Yıllar içinde o “aquamarin” duymak devam etti ve kristal gem yolculuğuna izledi. 1996 yılında, o bile Dom Pedro Idar-Oberstein mücevher sanatçıların dehasını vitrin diğer mücevher oymalar ve heykeller ile birlikte görüntülenen Palm Beach, Fl, bir sergi organize etmek için yardımcı oldu. O Dom Pedro birçok küçük taşlar içine kesilmiş olabilir duyunca, o ve kocası Jeffery Mülayim Çok düşündükten sonra 1999 yılında akuamarin satın alınmasına karar ve çeşitli sergiler, onlar nerede Dom Pedro bir müze olması gerektiğine karar verdi Birçok ve tüm bir ilham yoluyla inceledi ve hayran olabilir. Dom Pedro cömertçe 2011 yılında Smithsonian Enstitüsü armağan edildi ve burada dünyanın en iyi taşlar bazıları arasında Ulusal Gem Collection Galerisi’nde yerini almıştır.

Isim Aquamarine “, denizin suyunu” anlamına gelen Latince ifade “aqua marinus’tan” dan geliyor ve okyanus suları andıran taş güzel köpüklü renk ile adını aldı.

Aquamarine mineral Beryl mavi, mavi-yeşil ya da su çeşididir. Diğer renkli Beryl taşlar sadece bu tür Kırmızı Beryl olarak renk ile ifade edilir Emerald (yeşil), (pembe) Morganit ve Heliodor (yeşilimsi-sarı), Goshenite (şeffaf), ancak Beryl diğer türleri vardır. Aquamarine kristal yapısı içine kendi yolunu bulmak demir eser miktarlarda tarafından renklidir. Çoğu mücevher akuamarin ısı az arzu sarı veya soluk taşlardan popüler mavi-yeşil renkler üretmek için tedavi edilmiştir.

Değerli taşlar en iyilerinden biri, Aquamarine müthiş bir parlaklık ve kristal netliğinde şeffaflık sahiptir ve daha çok onun kuzeni Zümrüt daha … genellikle kapanım ya da kusurları ücretsizdir. Kristallerin çoğunluğu küçük piramit yüzleri ile sonlandırıldı o zaman, prismatically bazen dikey çizgili kristalleşir ve metamorfik kayaların içinde derin venlerde pegmatit, ortaya çıkar.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

Akuamarin lider üreticisi, dünya çapında pek çok diğer önemli bulunuşu ile Brezilya olduğunu. Şimdiye kadar mayınlı büyük Aquamarine Marambaia Minas Gerais kentinde bulunmuştur. Bu 110 kg ağırlığında ve boyutları uzunluğunda 48,5 cm ve çapı 42 cm idi.

Genel bilgi:
*Kimya: Be3 Al2 Si6 Ø18 Berilyum alüminyum silikat.

* Sınıf: Silikatlar

* Alt sınıf: Cyclosilicates.

* Grup: Beril.

*Renk: Deniz yeşil, mavi-yeşil mavi.

* Parlaklık: Vitreus (camsı)

* Kristal Sistem: Altıgen.

* Kristal biçimi: Uzun veya yassı prizmatik kristaller, çoğu dik çizgili ve oluklu. Bazı kristaller gravür değişen derecelerde gösteriyor.

* Ayrılması: Bir yönü, yoksul. Bazal pinacoid {0001} Eksik, paralel.

* Kırılma: Konkoidal.

*Sertlik: 7,5-8

*Spesifik yer çekimi: 2,68-2,80

* Streak: Beyaz

* Diğer Özellikler: Saydam Şeffaf.

* Önemli Geçtiği: Brezilya; Nijerya; Zambiya; Mozambik; Pakistan; Afganistan; Rusya; Colorado, ABD

* En iyi Saha Göstergeleri: Kristal alışkanlığı, iyi bölünme, sertlik ve renk eksikliği.

* Kullanım Alanları: Değerli taş; Mineral örnekleri.

Mitler ve Lore:
Efsaneye göre, Aquamarine denizkızlarının hazine olduğunu ve denizde ne zaman güvende denizcileri tutmak için gücü elinde tutmaktadır. Taş suya daldırıldığında özellikle güçlü bir çekicilik olduğu söylenir. Bu nedenlerden dolayı, Aquamarine adanmış Adı “köpük doğan” anlamına Yunan aşk tanrıçası Afrodit, gibi deniz tanrıça bir dizi için.

Şarj ve Aquamarine temizlemek, Dolunay gecesi suya yerleştirin.

Aquamarine Mart burç, hem de ekim için isteğe bağlı bir burç olduğunu. Bu evlilik 19 yıl yıldönümü taştır.

Kitapta özellikle güzel “Taş Hikayesi” “Taşlar Alive!” Aquamarine adlı:

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

“Kendin ol.
Bu yüzden tam olarak tüm bu nefes düşünmek bırakılır o olun.
Sakin nefes böylece barış teneffüs böylece bilinçli Breathe ……….
Şimdi kaderini yaşıyor.
Tüm deneyimler Bilgeliğin araçları olsa da, korku içinde yaşamayı ihtiyacım olmadı.
Asla korkmuş ve yalnız ölmek için tasarlanmıştır.
Sen fener senin teveccühüyle genelinde ve evrenin dalgaları karşısında seviyorum.
Evet. Bu sadece olmak için özgürlük:
Bütün, mükemmel – Sen ruhuna eti düşünceden, ve tam sevgi oluşturulur.
Aşkın ömrünü alın. Her an seçin.
Sen sonsuzluğun aynadan kendinizi tercih ediyor. ”

Adı akuamarin deniz anlamına, su ve marina anlamına gelen Latince kelime aqua türetilmiştir. Bu taş denizcileri korumak için, yanı sıra güvenli bir yolculuk sağlamak için inanılıyordu. Aquamarine sakin renk takan sakin ve levelheaded kalmasına izin öfke soğutmak için söylenir. Onun soluk, soğuk renk güzel bahar ve yaz gardırop tamamlar. Aquamarine en sık olduğu tonu hafif ve mavi-yeşil yeşilimsi mavi aralıkları; Renk genellikle büyük taşlar daha yoğun olduğunu. Bu taş Brezilya’da özellikle mayınlı, aynı zamanda Nijerya, Madagaskar, Zambiya, Pakistan ve Mozambik’te bulunur.

 

Akuamarin
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Doğal Aquamarin

Parlatılmış Aquamarin
Akuamarin, akvamarin veya aquamarin (Lat. aqua marina, “denizin suyu” anlamına gelir). Kıymetli taşlardan olup berilin şeffaf ve silikatlı bir türüdür. Hegzagonal sistemde kristalleşir ve sertliği 7,5-8 arasındadır. Kimyasal formülü: Be3Al2Si6O18 şeklindedir. Açık mavi ya da mavimsi yeşil renktedir ve Zümrüte çok benzer.

AKUAMARİN YÜZÜK

AKUAMARİN YÜZÜK

Genellikle berilin bulunduğu koşullarda oluşur ve en güzelleri çoğunlukla Rusya’da bulunur. Brezilya’da bulunan sarı beril, bazen aquamarin krisolit olarak adlandırılır. Tipik aquamarin’in mavimsi tonunu veren korundum mevcutsa oryantal aquamarin adıyla anılır. Aquamarin, ABD’de orta Colorado’daki Sawatch dağ silsilesinin Mt. Antero tepelerinde bulunur. Brezilya’da, Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde aquamarin madenleri vardır.

Bugüne dek en büyük aquamarin, 1910 yılında Brezilya’nın Minas Gerais bölgesindeki Marambaia’dan çıkarılmıştır. Ağırlığı 110 kg dan fazla olup (520.000 karat) 48,5 cm uzunluğunda ve 42 cm çapındadır.

Mart ayında doğanların uğurlu taşı olduğuna inanılır.

Denizciler uğurlu olduğuna inanır ve eskiden Kaptan olmayı hak eden denizcilere, akuamarin hediye edilirmiş

quamarine kristal suların saflığını ve denizin verdiği sarhoşluğu ve rahatlama çağrıştırıyor. Bu yatıştırıcı, sakinleştirici ve temizlik olduğunu ve gerçeği, güven ve icar gitmek ilham veriyor. Antik irfan, Aquamarine denizkızlarının hazine olduğuna inanılan ve iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsım olarak denizciler tarafından kullanılmıştır. Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk bir taş olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün bitti, ile yolculuk, veya suya yakın herkesi korur, açık ve içten iletişim kanallarını açar.

Isim Aquamarine “, denizin suyunu” anlamına gelen Latince aqua marinus’tan gelir ve köpüklü okyanus gibi renk anlamına gelir. Soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Rengi bazen mavimsi yeşil bir taş kimyasal yapısına içindeki demir oksidi ile kaynaklanır. Antik Bilici ayın etkisi altında olmasını kabul bir küre çok büyük bir manyetik etkisi uygulamakla. Kristal dikizlemekten bugünkü destekçileri gelen olayları görüntülemek için Aquamarine kullanırken ay artmaktadır zaman, bunu öneririz. Dahil, demir oksitler ayın manyetizma taş öngörü yeteneğini güçlendirecek.

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.23 GR
 • 17.5 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KABOŞON KESİM
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK (SANTA MARİA)

Taş Akuamarine 1912 yılında Kuyumcular Amerikan Ulusal Birliği tarafından kabul edilen aynı zamanda Akrep Burç doğum taş, modern Mart burç olduğunu. Bkz burç tablosu bu taşa ek başvurular için. Aquamarine 16 ve 19 evlilik yıldönümleri üzerinde vermek için bir mücevher olarak önerilmektedir.

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

Aquamarine üyesi olan Beril aile ve mavi-yeşil ya da turkuaz bir neredeyse renksiz soluk mavi renk olarak değişmektedir. En değerli renkli bir derin mavi su rengidir. Üzerinde 7,5-8 olan Mohs sertlik ve su ve deniz anlamına Latince kelime adını alır.

En değerli akuamarin Brezilya geliyor, ama aynı zamanda Kenya ve Nijerya, Madagaskar, Zambiya, Tanzanya, Sri Lanka, Pakistan, Afganistan ve Rusya’da çıkarılmaktadır. . Piyasada bugün akuamarin genellikle yönlü olmakla birlikte, bir cabochon olarak kesildiğinde, onlar olarak bilinen bir kedi gözü efekti görüntüleyebilir yıldız kümesi.

Bazı taşlar, bir taşın renk ve / veya netlik geliştirmek için yüksek sıcaklıklara ısıtılır. Akuamarin, genellikle saf mavi bir mavi-yeşil ya da çamurcun renkli taş değiştirmek için ısıl işlem vardır. Bu kalıcı bir renk değişikliği ile sonuçlanır.

Kristal sistemi: altıgen
Kırılma: Konkoidal
Parlaklık: Vitreus için reçineli

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 17.5 CRT KABOŞON KARAT VVS SANTA MARİA IŞILTILI AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 17.5 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞIDIR…

3-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

1980’lerin sonlarında, son derece büyük akuamarin kristali Pedra Azul, Minas Gerais, Brezilya’da üç Brezilyalı madenciler tarafından bulundu. Bunlar Brezilyalı Araştırmacılar, garimperos, yanlışlıkla üç parçaya kırarak, metre uzunluğundaki akuamarin düştü. Kimliği bize bilinmeyen bir Brezilyalı alıcı, parçalanmış parçaları satın aldı. En iyi ve en büyük parça kaydedilir ve şimdi Dom Pedro Aquamarine olarak bilinen dönüştü. Diğer iki parça, olağanüstü renk hem kesilmiş ve ticari satıldı taşlar içine yönlü bulundu. Dom Pedro ortaya çıktığı kristal bölümü yaklaşık 60 pound ağırlığında ve uzunluğu yaklaşık 2/3 metre (2 feet) oldu. Sadece çok küçük taşlar içine yönlü olması bu muhteşem akuamarin çok olağanüstü olarak kabul edildi. Sonuçta, bu taş bilenler ve önemini ve potansiyelini fark uzmanların eline kendi yolunu buldu.

1991 yılında, Jürgen Henn, bir mücevher satıcı Idar-Oberstein, Almanya akuamarin kristali sahibi Brezilyalı madenci ziyaret etti ve o incelemek ve örnek fotoğraf için izin verildi. Bu o güne kadar gördüğü en büyük, en güzel, en önemli akuamarin oldu. Henn hemen onun arkadaşı ve meslektaşı, düşünce Bernd Munsteiner bu akuamarin ile gerçekten özel bir şey yapabileceğini kişi olarak. Ancak o zaman, bir anlaşma yapılamadı.

SANTA MARİA AKUAMARİN YÜZÜK

SANTA MARİA AKUAMARİN YÜZÜK

Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama arada dizilmiş.
Orijinal akuamarin kristali, üç yerde kırık ama arada dizilmiş. B. Munsteiner izniyle.
Henn akuamarin satışı olduğunu duyunca Bir yıl sonra, o hemen kristal incelemek için Brezilya yolculuk yapmak Bernd Munsteiner istedi. Bunun yerine Bernd oğlunu gönderdi Tom Munsteiner Jürgen oğlu ile birlikte, aynı zamanda başarılı bir mücevher sanatçısı Axel Henn kristal incelemek için Brezilya’ya. İki “gençler” kristal incelemek ve daha sonra aileleri için bir anlaşma sonuçlandırmak sorumluluğu vardı. Bu nadir akuamarin herhangi bir kişi ya da firma tarafından ele alınması için çok değerli olduğunu ve bu nedenle Jürgen Henn Dr. Hermann Bankası, aynı zamanda onun birçok geziler birinde kristal görmüştü firması Gebrüder Bankası, bir ünlü gemologist ve kafa ile ortaklık Brezilya. Kesici olarak gemide iki firmanın kaynaklarının ve Munsteiner ile bir konsorsiyum Brezilyalı sahibi ile kuruldu ve proje finanse edildi. Diğer taş bayi radar altında kalan, onlara akuamarin satmak için Brezilyalı sahibini ikna kendileri veya taş zarar vermeden Brezilya dışına almak ve güvenle bu son derece değerli bir kristal taşınması: Brezilya’da ise Axel ve Tom birçok zorlukla karşı karşıya Idar-Oberstein için geri. Hikaye entrika olmadan değil, ama sonunda, akuamarin güvenle ana kesici ve mücevher sanatçısı, Bernd Munsteiner eline teslim edildi.

Onun atölyesinde bir öğütme direksiyonda Bernd Munsteiner.
İşyerinde Munsteiner. B. Munsteiner izniyle.
Bernd Musteiner ilk kristal gözleri koydu zaman, “ilk görüşte aşk oldu!” Akuamarin derece Gemmy ve güzel bir şeffaf deniz mavi renk oldu. Kristal üst kısmına yakın boş tüp kapanım hariç, akuamarin olağanüstü netlik vardı. Munsteiner heykel dibinde bu kapanımlar dahil etmeye karar verdi. 1992-93 itibaren Munsteiner üzerinde duruldu “hayatının projesi.” O kristal bakıyordu ve nihayet o kesim başlamaya hazır olana kadar faset desen çizim ay geçirdi. Bu kristal şimdiye kadar bulunan en büyük ve en iyi mücevher akuamarin oldu ve belki başka orada olmayacak.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

Munsteiner kristal ve altı aylık kesme, Faceting ve polisaj okuyan dört ay geçirdi. Akuamarin 10.363 karat (yaklaşık 4,6 £) ağırlığında 35 cm boyunda (13.75 olarak), geniş üssünde 10 cm (4 inç), standları muhteşem dikilitaş dönüştü. O dikilitaşın iki backsides boyunca “istifa” olan baklava şeklindeki negatif kesimler üzerinde karar vermeden önce Munsteiner sayısız skeçler yaptı. Önden Dom Pedro görüntülerken, yol ışık yansıtır ve gem içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.

Önden Dom Pedro görüntülerken, yol ışık yansıtır ve gem içinde parlamaya görünmesini sağlar boyunca kırar.
Dom Pedro ilk İsviçre’nin Basel yıllık taş fuarında 1993 yılında açıldı. Bu sergilenmeye devam etti ve Alman hükümeti eşsiz çağdaş kesim tarzı vitrin için bir elçi olarak gitti. Ama 1990’ların sonlarında, Dom Pedro tehlikede oldu. Brezilyalı ortağı onun yatırım telafi satıldı istedi. Neyse ki, Jane Mitchell, bir mücevher toplayıcı ve uzman, kurtarmak için geldi. Mitchell ince taşlar arama Idar-Oberstein bir önceki gezisinde, Jürgen Henn tanıştı. Yıllar içinde o “aquamarin” duymak devam etti ve kristal gem yolculuğuna izledi. 1996 yılında, o bile Dom Pedro Idar-Oberstein mücevher sanatçıların dehasını vitrin diğer mücevher oymalar ve heykeller ile birlikte görüntülenen Palm Beach, Fl, bir sergi organize etmek için yardımcı oldu. O Dom Pedro birçok küçük taşlar içine kesilmiş olabilir duyunca, o ve kocası Jeffery Mülayim Çok düşündükten sonra 1999 yılında akuamarin satın alınmasına karar ve çeşitli sergiler, onlar nerede Dom Pedro bir müze olması gerektiğine karar verdi Birçok ve tüm bir ilham yoluyla inceledi ve hayran olabilir. Dom Pedro cömertçe 2011 yılında Smithsonian Enstitüsü armağan edildi ve burada dünyanın en iyi taşlar bazıları arasında Ulusal Gem Collection Galerisi’nde yerini almıştır.

Isim Aquamarine “, denizin suyunu” anlamına gelen Latince ifade “aqua marinus’tan” dan geliyor ve okyanus suları andıran taş güzel köpüklü renk ile adını aldı.

Aquamarine mineral Beryl mavi, mavi-yeşil ya da su çeşididir. Diğer renkli Beryl taşlar sadece bu tür Kırmızı Beryl olarak renk ile ifade edilir Emerald (yeşil), (pembe) Morganit ve Heliodor (yeşilimsi-sarı), Goshenite (şeffaf), ancak Beryl diğer türleri vardır. Aquamarine kristal yapısı içine kendi yolunu bulmak demir eser miktarlarda tarafından renklidir. Çoğu mücevher akuamarin ısı az arzu sarı veya soluk taşlardan popüler mavi-yeşil renkler üretmek için tedavi edilmiştir.

Değerli taşlar en iyilerinden biri, Aquamarine müthiş bir parlaklık ve kristal netliğinde şeffaflık sahiptir ve daha çok onun kuzeni Zümrüt daha … genellikle kapanım ya da kusurları ücretsizdir. Kristallerin çoğunluğu küçük piramit yüzleri ile sonlandırıldı o zaman, prismatically bazen dikey çizgili kristalleşir ve metamorfik kayaların içinde derin venlerde pegmatit, ortaya çıkar.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

Akuamarin lider üreticisi, dünya çapında pek çok diğer önemli bulunuşu ile Brezilya olduğunu. Şimdiye kadar mayınlı büyük Aquamarine Marambaia Minas Gerais kentinde bulunmuştur. Bu 110 kg ağırlığında ve boyutları uzunluğunda 48,5 cm ve çapı 42 cm idi.

Genel bilgi:
*Kimya: Be3 Al2 Si6 Ø18 Berilyum alüminyum silikat.

* Sınıf: Silikatlar

* Alt sınıf: Cyclosilicates.

* Grup: Beril.

*Renk: Deniz yeşil, mavi-yeşil mavi.

* Parlaklık: Vitreus (camsı)

* Kristal Sistem: Altıgen.

* Kristal biçimi: Uzun veya yassı prizmatik kristaller, çoğu dik çizgili ve oluklu. Bazı kristaller gravür değişen derecelerde gösteriyor.

* Ayrılması: Bir yönü, yoksul. Bazal pinacoid {0001} Eksik, paralel.

* Kırılma: Konkoidal.

*Sertlik: 7,5-8

*Spesifik yer çekimi: 2,68-2,80

* Streak: Beyaz

* Diğer Özellikler: Saydam Şeffaf.

* Önemli Geçtiği: Brezilya; Nijerya; Zambiya; Mozambik; Pakistan; Afganistan; Rusya; Colorado, ABD

* En iyi Saha Göstergeleri: Kristal alışkanlığı, iyi bölünme, sertlik ve renk eksikliği.

* Kullanım Alanları: Değerli taş; Mineral örnekleri.

Mitler ve Lore:
Efsaneye göre, Aquamarine denizkızlarının hazine olduğunu ve denizde ne zaman güvende denizcileri tutmak için gücü elinde tutmaktadır. Taş suya daldırıldığında özellikle güçlü bir çekicilik olduğu söylenir. Bu nedenlerden dolayı, Aquamarine adanmış Adı “köpük doğan” anlamına Yunan aşk tanrıçası Afrodit, gibi deniz tanrıça bir dizi için.

Şarj ve Aquamarine temizlemek, Dolunay gecesi suya yerleştirin.

Aquamarine Mart burç, hem de ekim için isteğe bağlı bir burç olduğunu. Bu evlilik 19 yıl yıldönümü taştır.

Kitapta özellikle güzel “Taş Hikayesi” “Taşlar Alive!” Aquamarine adlı:

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

“Kendin ol.
Bu yüzden tam olarak tüm bu nefes düşünmek bırakılır o olun.
Sakin nefes böylece barış teneffüs böylece bilinçli Breathe ……….
Şimdi kaderini yaşıyor.
Tüm deneyimler Bilgeliğin araçları olsa da, korku içinde yaşamayı ihtiyacım olmadı.
Asla korkmuş ve yalnız ölmek için tasarlanmıştır.
Sen fener senin teveccühüyle genelinde ve evrenin dalgaları karşısında seviyorum.
Evet. Bu sadece olmak için özgürlük:
Bütün, mükemmel – Sen ruhuna eti düşünceden, ve tam sevgi oluşturulur.
Aşkın ömrünü alın. Her an seçin.
Sen sonsuzluğun aynadan kendinizi tercih ediyor. ”

Adı akuamarin deniz anlamına, su ve marina anlamına gelen Latince kelime aqua türetilmiştir. Bu taş denizcileri korumak için, yanı sıra güvenli bir yolculuk sağlamak için inanılıyordu. Aquamarine sakin renk takan sakin ve levelheaded kalmasına izin öfke soğutmak için söylenir. Onun soluk, soğuk renk güzel bahar ve yaz gardırop tamamlar. Aquamarine en sık olduğu tonu hafif ve mavi-yeşil yeşilimsi mavi aralıkları; Renk genellikle büyük taşlar daha yoğun olduğunu. Bu taş Brezilya’da özellikle mayınlı, aynı zamanda Nijerya, Madagaskar, Zambiya, Pakistan ve Mozambik’te bulunur.

 

Akuamarin
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Doğal Aquamarin

Parlatılmış Aquamarin
Akuamarin, akvamarin veya aquamarin (Lat. aqua marina, “denizin suyu” anlamına gelir). Kıymetli taşlardan olup berilin şeffaf ve silikatlı bir türüdür. Hegzagonal sistemde kristalleşir ve sertliği 7,5-8 arasındadır. Kimyasal formülü: Be3Al2Si6O18 şeklindedir. Açık mavi ya da mavimsi yeşil renktedir ve Zümrüte çok benzer.

AKUAMARİN YÜZÜK

AKUAMARİN YÜZÜK

Genellikle berilin bulunduğu koşullarda oluşur ve en güzelleri çoğunlukla Rusya’da bulunur. Brezilya’da bulunan sarı beril, bazen aquamarin krisolit olarak adlandırılır. Tipik aquamarin’in mavimsi tonunu veren korundum mevcutsa oryantal aquamarin adıyla anılır. Aquamarin, ABD’de orta Colorado’daki Sawatch dağ silsilesinin Mt. Antero tepelerinde bulunur. Brezilya’da, Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde aquamarin madenleri vardır.

Bugüne dek en büyük aquamarin, 1910 yılında Brezilya’nın Minas Gerais bölgesindeki Marambaia’dan çıkarılmıştır. Ağırlığı 110 kg dan fazla olup (520.000 karat) 48,5 cm uzunluğunda ve 42 cm çapındadır.

Mart ayında doğanların uğurlu taşı olduğuna inanılır.

Denizciler uğurlu olduğuna inanır ve eskiden Kaptan olmayı hak eden denizcilere, akuamarin hediye edilirmiş

quamarine kristal suların saflığını ve denizin verdiği sarhoşluğu ve rahatlama çağrıştırıyor. Bu yatıştırıcı, sakinleştirici ve temizlik olduğunu ve gerçeği, güven ve icar gitmek ilham veriyor. Antik irfan, Aquamarine denizkızlarının hazine olduğuna inanılan ve iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsım olarak denizciler tarafından kullanılmıştır. Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk bir taş olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün bitti, ile yolculuk, veya suya yakın herkesi korur, açık ve içten iletişim kanallarını açar.

Isim Aquamarine “, denizin suyunu” anlamına gelen Latince aqua marinus’tan gelir ve köpüklü okyanus gibi renk anlamına gelir. Soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Rengi bazen mavimsi yeşil bir taş kimyasal yapısına içindeki demir oksidi ile kaynaklanır. Antik Bilici ayın etkisi altında olmasını kabul bir küre çok büyük bir manyetik etkisi uygulamakla. Kristal dikizlemekten bugünkü destekçileri gelen olayları görüntülemek için Aquamarine kullanırken ay artmaktadır zaman, bunu öneririz. Dahil, demir oksitler ayın manyetizma taş öngörü yeteneğini güçlendirecek.