OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 13 GR
 • 5.38 KARAT DOĞAL AKUMARİN
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KEDİ GÖZÜ KESİM
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarinden büyük beğeni topladı ve değer verdi. Mutluluk ve sonsuz gençliksimgesiydi. Hıristiyan döneminde,

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

“su ve havayı taklit ettiği” ve Saint “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a , kurtuluşu vaaz etmek için uzun yolculuklar” ettikleri için, Havari, Aziz Thomas ile özdeşleştirildi. Belirli bir mücevheri belirlemek Oniki havariden bir tanesi o tarihte yaygın bir uygulamaydı. William Langland’ın “Atçılık ve Pulvayla İlgili Görüş” 1377’den beri akvaryumun zehir için bir panzehir olduğunu belirtiyor. Bu panzehir Avrupa çapında çokça biliniyordu. O dönemler arasında çok sayıda zehirlenme olduğu için, taş bu amaçla sadece popüler talep görüyordu. Taşın, diğer değerli taşlarla olduğu gibi pulverize edilmesi gerekli değildi. Taşı asılı olarak veya bir yüzük gibi giymek de aynı şekilde etkili oldu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 5.38 KABOŞON KEDİ GÖZÜ KESİM AKUAMARİN  ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Orta Çağ yazarları, “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olanı olan akuamarin olduğunu iddia ettiler. Kristal top olarak kesildiğinde, servet için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski bir literatürde taşı ilahi bir araç olarak kullanmanın birçok yöntemi anlatılmıştır. Bir yöntem, bir taşı bir kasede bir suyun üzerine asarak yüzeyin üzerine dokunarak oluştu. Kasenin iç kenarı, alfabedeki karakterlerle kaplandı. Kehanet, ipliğin üst kısmını tutmak ve taşın belirli bir harekete neden olmasını sağlamaktı, bu da ouija tahtası gibi önemli bir sorunun cevabını hecelemekti. Bir başka yöntem, bir kristali saf su kasesine dökmekti. Suyun içindeki bozukluklar, sıvı yüzeyindeki mesajları açığa vuracaktır. Akuamarinin vahiy güçleri, birinin kaybolan veya gizli şeyleri aramaya yardımcı olduğu söylendi.
Folklora göre, akuamarin savaşlarda ve yasal tartışmalarda zafer kazanır. Mücevher de gererek ve esneyerek tedavi edildi ve çenelerin, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrısı rahatsızlıklarının iyileştirilmesi için özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, gerektiğinde yağmur yağacağı ya da düşmanlarına kuraklık getirdiği inancıyla törenlerde de kullanıldı. Bir tılsım gibi giyildiğinde, acının hafifletilmesi ve kişiyi daha dostça kılması, akıl hızlandırması ve tembelliğin iyileştirilmesine inanılıyordu. Eski filozof Pliny , “bu yaz denizinin derinliklerinde, bazı denizkızının hazine evinden gelmiş gibi görünen güzel akuamarin, inkar edilemeyecek cazibelere sahip” olduğunu belirterek, bu canlılığa övgüler yağdı.

Akuamarin El işçiliği Yüzük

Akuamarin El işçiliği Yüzük

Akuamarinin Mistik Güçleri
* Burada verilen bilgiler yalnızca eğlence amaçlı ve referans amaçlıdır. Yüzyıllarca folklora dayanıyor, bunların çoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın öncesinde en sevdiğiniz renk kombinasyonunu oluşturuyor. Bu, gerçek tıbbi bilgiler anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi birisiyle ilgili tavsiye almak için lütfen nitelikli bir doktor ziyaret edin.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Antik çağlarda olduğu gibi Modern zamanlarda da, akuamarinin kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söyleniyor. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö. 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedildi. “Bu taş, göze zarar vermekten başka iyidir ve suya konur ve bir içki olarak verilirse tüm hastalıktır” Pliny the Elder’s Natural History de taşı göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, suyun içinde akuamarinin batırıldığı yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını tedavi etmek için, her sabah gözlerin içine toz tozu yerleştirilmesi önerildi. Antik Romalılar, akuamarinin karın, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını tedavi etmede faydalı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının sıvı tutma özelliğine ve akuamarin suyuyla yakından ilişkili olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar, Antik şifacıların inandıklarına göre, taşın glandüler bozukluklarla baş etmesine yardımcı olacağına ve gözlerinizin sağlığının korunmasına yardımcı olacağına inanıyorlar. Bazıları, taşı ağız boşluğuyla ilişkili en sıkıntıları tedavi etmek için spesifik olarak düşünüyor. Konuşma ve şarkı fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charkası ile ilişkilidir; bu, taşın gerçek kompozisyonundan ziyade belki de rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.

Akuamarin’i fiziksel yanı sıra zihinsel sıkıntılara da şifa verici bir taş olarak gören birçok inanç bulunmaktadır. Ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalık gibi davranan taş “çok amaçlı” bir şifa taşı olarak düşünülür. Akuamarin, Tarot’un Asma Man kartıyla birlikte kullanılır ve insanlara, düşüncenin başına yalnızlık ve zaman aramak için hayatta askıya almanın değerini anlamalarına yardımcı olur. Birinin bir iç huzurla uyum içinde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini dengeleme becerisi ile tanınır. Akuamarin zihninizi sarsar ve daha üst katlardan iletişim sağlamayı kolaylaştırdığı için meditasyon için muhteşem bir taştır.

 

İlave düşünceleri temizlemek, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumunu çağırır ve insana hürmetsiz hizmet sunmayı teşvik eder. Ruhsal ve fiziksel bedenler hizalanırsa, akuamarin her seviyede sezgisel iletişim bırakarak onları nazikçe yeniden hizalandırır.

Taşla çalışmak kişinin refahını geliştirir. Bazıları, akuamarinin ertelenme sıkıntısı çeken kişileri tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Akuamarin kullanan birinin açık düşünme ve hızlı karar verme konusunda daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılıyor. Buna ek olarak, cesarete erişimi arttırır. Sürece bir tanesini desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal serbest bırakılma zamanlarında motivasyonu ve rahatlığı teşvik eder. Taş bir hizmet ömrüne, kalkanlara ve koruyuculuğa yardımcı olur, bizi değişim zamanı boyunca ve bir yaşamında, yolunda ve amacında sevgi ve sevgiyi anımsatır. Ruhsal ve psişik farkındalığın geliştirilmesine yardımcı olur, çekirdek ruh onarımı ve iyileştirmeyi getirir, ruhun geri çekilmesine yardımcı olur ve her seviyede derinden iyileşir. İçsel benliğin, en yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesini ve sıradan dünyaya eklentileri perspektif içinde tutmasını sağladığı için, ruhsal olarak kişinin varlığının tamamına arınma getirmek için kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklikler yapmak, içsel, ruhsal benliğinizi daha doğru tutmak ve kendinizi kirleten kendi davranış kalıplarınızdan sakin ve saf halinizi korumaya yardımcı olan mükemmel bir taştır.
Akuamarinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi

Akuamarin soluk mavi, açık mavi-yeşil veya açık yeşil olan beril . Genellikle açıktır, ancak demir içeriği mavi / yeşil renk verir. Akuamarinin yeşili, herhangi bir izi olmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak günümüzde en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil tonları vardır. Bir akuamarinden hangi açıya baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna pleachroic etki denir. Akuamarinlerin çeşitli görüntüsü, okyanusların, göllerin ve dünyanın diğer su kütlelerinin birçok renklerini görmek gibidir. Her akuamarin keyif aldiginiz su kütlesi tonunu geri çagirir. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler, rengi arttırmak için ısıyla işlemden geçirildi. Derin mavideki akuamarinlerin tüketici tercihi ile ilgili toplantılarda taşlar 800 derecenin yakınında ısıtılarak mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonların kaybolmasına neden oluyor. Akuamarin’in açık renk tonu, tüm cilt rengini gevşetir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Birçok akuamarin taşı neredeyse kapanımlardan arınmıştır ve parıltıları vitrözdür .

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin boşluklar, granit pegmatit , çakılların alüvyon yatakları ve bazen akarsu çakıllarında sıklıkla bulunur. Bazı pegmatitteki berily kristalleri 30 feet’e kadar çok büyük boyutlara kadar büyür. 3 fit aya kadar olan akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan geliyor . Akvaryumda bulunan diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşitlerin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim zümrüt türü, ardından oval veya armut şeklinde kesimler. Kesmek nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla deneme yaparken yenilikçi şekillerde sıklıkla bulunurlar. Sertlik ölçeğinde 7.5 ila 8 arasında bir orana sahiptir ve bu da giymek için oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on karate kadar geniş akuamarin taşları nispeten yaygındır. Birkaç karat ağırlığında olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, 1000’den fazla aralık aralığında bitmiş değerli taşlar üretmek için yeterince büyük yerlerde akuamarinler bulunur. Değerli taşlar hakkında harika olan, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir olmasını sağlamasıdır.
Akuamarin Mücevherinin Bakımı

Akuamarin mücevherinizi temizlemenin en iyi yolu düz, ılık sabunlu su (hafif sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıdır. Taşı yıkadıktan sonra, düz su ile iyice durduğunuzdan emin olun. Termal şok tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine sıcak su kullanmaya özen gösterin. Alerjik reaksiyonlara neden olabilmeleri için enzim temizleyicileri ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin bir ultrasonik tankta temizlenmesi de önerilmemektedir. Ani sıcaklık değişiklikleri, buharda pişirme ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasallarıyla temasından kaçının. Akuamarinin Anlamına ve Kullanımına Giriş

 

Akuamarin, kristalin suların saflığını ve denizin canlandırmasını ve gevşemesini çağrıştırır. Yatıştırıcı, yatıştırıcı ve temizliktir ve gerçeğe ilham verir, güvenir ve bırakır. Eski zamanlarda, Akuamarin’in deniz kuyusunun hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizcilere iyi şans, korkusuzluk ve korunma tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk taşı olarak görüldü. [Simmons, 49] Bugün, suyun yanında, suyun üzerinden veya yakınında bulunanların tümünü korur ve açık ve samimi iletişim kanallarını açar.

Akuamarin adı, “denizin suyu” anlamına gelen Latin aqua marinusundan geliyor ve onun parlayan okyanus benzeri rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Onun rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal yapısında bulunan demir oksitlerden kaynaklanır. Eski aymacı, ayın etkisi altında olduğunu ve çok büyük manyetik etki gösteren bir orbun olduğunu düşünüyordu. Günümüzün kristal görünümlü destekçileri, yaklaşan olayları izlemek için bir Akuamarin kullanırken, ay arttıkça bunu yaparlar. Dahil demir oksitler üzerindeki ayın manyetizi, taşın öngörü yeteneğini güçlendirecektir.

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin, denize bağlı olan her şeyin yanısıra, suyun yüzeyinde yansıyan Cennet ile ilgili olanları da temsil eder. Gerçekliği gizli anlamları keşfetmeyi mümkün kılan, kendisini sınırsız şekilde yansıtan bir aynaya dönüşür. Simetrilerden oluşan bir taş olarak, meditasyon ve vahiy için elverişli bir şey, peygamberler, şamanlar, şifacılar ve mistiklerin taşıdır. Aynı zamanda ruhlarımızın karanlık derinliklerini, kendimizle ve diğerleriyle yüz yüze görüşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Berilyum, yeşil zümrüt, sarı Heliodor ve Golden Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit Goshenite gibi mücevherler olarak kullanılan diğer renklerde Beril ailesini oluşturuyor olsa da, Aquamarin, Beryl’in mavi çeşididir.

 

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış

Boğaz çakrasına eşlik eden Aquamarin, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve öğretmenler ve her türden sunum yapan kişiler için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçekleri, bilgelikleri ve duygularından tam olarak haberdar oldukları ve açık ve inançla ifade edebilen bir bilinç aşamasına kadar rahatlar. Ayrıca zor durumlarda zorla açıkça ve öfke olmadan konuşma olanağı tanır. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin entelektüel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki verme becerisini geliştirir. Bu, yalnızca fiziksel dünyayla değil, aynı zamanda kendisi hakkında öğrenme yoluyla yenilmez bir hale getirir. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik saglar. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişimini teşvik eder. Nazik ve merhametli bir enerji yayar, kişilerin eylemlerine karşı ılımlılığı ve sorumluluğu geliştirir. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaya ilham verir ve emri bulma sorumluluğu altındaki kişilere yardımcı olur. [Melody, 129] [Hall, 68]

 

Doğal adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışmacı durumlarda sessiz cesaret ve anlaşılır sözler verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikâyet üzerine Akamarin’i göndermek veya göndermek, şikayet nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ederken veya park etme veya sınırlar üzerinde mahalle anlaşmazlıklarını çözmek için Aquamarin giymek veya taşımak için lütfen Akuamarin’i geçin. [Eason, 218]

Seyahat kristali olarak, yeşil mavi Aquamarin, suyun korkusunu hafifleterek deniz yolculuğa karşı korur ve uzun mesafelerde uçma veya sürüş gibi uzun mesafeli seyahatlerde bulunanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Bir aşk kristali olarak soluk mavi Akuamarin bir sevgiliyi geri getirmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin birlikte yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin sıklıkla bir aşk işareti veya sonsuzluk yüzüğü olarak verilir ve “dünyanın suları aktığı sürece” bağlılık ve sadakati artırır. [Eason, 218]

 

Akuamarin her gece 20 dakika göz kapaklarına konursa, yorgun gözler ve bazı görme sorunları rahatlayabilir. Güneş ağrısı üzerine yerleştirildiğinde, sinirsel spazmlar yatıştırılır. [Megemont, 32] Aquamarine Hakkında – Tarihçe ve Giriş

Aquamarine maviden yeşil maviye, mücevher kalitesinde çeşitli berilyadır. Değerli taşların berily grubu, krom zengini yeşil zümrüt, bir ‘değerli dört’ mücevher (elmas, safir ve yakut kalan üç) için en ünlüdür. Aquamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum yıldızıdır . Akuamarin olağanüstü derecede serttir ve olağanüstü bir camsı cam benzeri parlaklığa sahiptir. En açık mavi-orta-koyu maviye kadar uzanan nefes kesen deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Akuamarin’ ismi ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin Renk

Deniz suyu gibi, akuamarin açık maviye, koyu maviye, mavi-yeşil ve yeşil-maviye kadar solabilir. Rengi daha doymuş olursa değer artar, ancak neredeyse tüm akuamarin tipik olarak daha açık bir mavi tondur. Derin biçimde doymuş bir mavi, en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadirdir. Renk yoğunluğu, renkli değerli taşları değerlendirirken en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer taşlardan farklı olarak, akuamarin, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu için daha az renk yoğunluğuyla azalmaz; pek çok kişi, daha zengin, daha derinlerde kristal berraklığında daha açık renkli kıymetli taşları tercih eder renkler.
Akuamarin Berraklik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler gözle temiz, saydam taşlar. Bazı mücevherler uzun, içi boş çubuklar, beril ailesinin bir ticari markasıdır. Yabani minerallerin hizalı izleri, nadir bir özellik olup, canlı bir parlaklıkta altı ışınla bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız efektine (asterizm) neden olur. Bu numuneler cabochon kesim olarak temin edilebilir. Yüksek kalitede bulunan akuamarin kedisi gözü , çok yüksek fiyatları emredebilir. Asterizmli veya yıldız akuamarinli altı ışınlı numuneler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam gibi) bir parlaklığa sahiptir.
Akuamarin Kes ve Şekil

Akuamarin, hem faceted hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt basamaklı kesimdir. Uzun veya dikdörtgen biçimli parlak kesimler de çok popülerdir. Türbülan ve sofoyan numunelerin yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin numuneleri kesilmiştir. Nitelikli mücevher kesiciler, akuamarinle hayal edilebilen herhangi bir şekle dönüşebilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Büyük boyutlarda fantezi kesim bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beriller bazen süs figürlerine ve hayvan taşlarına oyulmuştur.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak arıtılmamıştır, ancak renk iyileştirmek için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarım tonlarını azaltacaktır. Daha koyu tonlardaki akuamarin, daha elverişli bir mavi elde etmek için genellikle daha düşük kalitede taşlar (genellikle 725-850 ° F veya 400-450 ° C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: Açık maviden koyu maviye, mavi-yeşil
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7.5 – 8
Kırılma indisi: 15.64-1.596
Yoğunluk: 2.68-2.47
dilinim: belirsiz
Şeffaflık: Opaklığa karşı şeffaf
Çift Kırma / Çift Kıvırma: -0.004 ila -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Yok

AKUAMARİN TAŞI EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13 GR
 • 5.38 KARAT DOĞAL AKUMARİN
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KEDİ GÖZÜ KESİM
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarinden büyük beğeni topladı ve değer verdi. Mutluluk ve sonsuz gençliksimgesiydi. Hıristiyan döneminde,

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

“su ve havayı taklit ettiği” ve Saint “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a , kurtuluşu vaaz etmek için uzun yolculuklar” ettikleri için, Havari, Aziz Thomas ile özdeşleştirildi. Belirli bir mücevheri belirlemek Oniki havariden bir tanesi o tarihte yaygın bir uygulamaydı. William Langland’ın “Atçılık ve Pulvayla İlgili Görüş” 1377’den beri akvaryumun zehir için bir panzehir olduğunu belirtiyor. Bu panzehir Avrupa çapında çokça biliniyordu. O dönemler arasında çok sayıda zehirlenme olduğu için, taş bu amaçla sadece popüler talep görüyordu. Taşın, diğer değerli taşlarla olduğu gibi pulverize edilmesi gerekli değildi. Taşı asılı olarak veya bir yüzük gibi giymek de aynı şekilde etkili oldu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 5.38 KABOŞON KEDİ GÖZÜ KESİM AKUAMARİN  ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Orta Çağ yazarları, “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olanı olan akuamarin olduğunu iddia ettiler. Kristal top olarak kesildiğinde, servet için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski bir literatürde taşı ilahi bir araç olarak kullanmanın birçok yöntemi anlatılmıştır. Bir yöntem, bir taşı bir kasede bir suyun üzerine asarak yüzeyin üzerine dokunarak oluştu. Kasenin iç kenarı, alfabedeki karakterlerle kaplandı. Kehanet, ipliğin üst kısmını tutmak ve taşın belirli bir harekete neden olmasını sağlamaktı, bu da ouija tahtası gibi önemli bir sorunun cevabını hecelemekti. Bir başka yöntem, bir kristali saf su kasesine dökmekti. Suyun içindeki bozukluklar, sıvı yüzeyindeki mesajları açığa vuracaktır. Akuamarinin vahiy güçleri, birinin kaybolan veya gizli şeyleri aramaya yardımcı olduğu söylendi.
Folklora göre, akuamarin savaşlarda ve yasal tartışmalarda zafer kazanır. Mücevher de gererek ve esneyerek tedavi edildi ve çenelerin, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrısı rahatsızlıklarının iyileştirilmesi için özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, gerektiğinde yağmur yağacağı ya da düşmanlarına kuraklık getirdiği inancıyla törenlerde de kullanıldı. Bir tılsım gibi giyildiğinde, acının hafifletilmesi ve kişiyi daha dostça kılması, akıl hızlandırması ve tembelliğin iyileştirilmesine inanılıyordu. Eski filozof Pliny , “bu yaz denizinin derinliklerinde, bazı denizkızının hazine evinden gelmiş gibi görünen güzel akuamarin, inkar edilemeyecek cazibelere sahip” olduğunu belirterek, bu canlılığa övgüler yağdı.

Akuamarin El işçiliği Yüzük

Akuamarin El işçiliği Yüzük

Akuamarinin Mistik Güçleri
* Burada verilen bilgiler yalnızca eğlence amaçlı ve referans amaçlıdır. Yüzyıllarca folklora dayanıyor, bunların çoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın öncesinde en sevdiğiniz renk kombinasyonunu oluşturuyor. Bu, gerçek tıbbi bilgiler anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi birisiyle ilgili tavsiye almak için lütfen nitelikli bir doktor ziyaret edin.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Antik çağlarda olduğu gibi Modern zamanlarda da, akuamarinin kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söyleniyor. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö. 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedildi. “Bu taş, göze zarar vermekten başka iyidir ve suya konur ve bir içki olarak verilirse tüm hastalıktır” Pliny the Elder’s Natural History de taşı göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, suyun içinde akuamarinin batırıldığı yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını tedavi etmek için, her sabah gözlerin içine toz tozu yerleştirilmesi önerildi. Antik Romalılar, akuamarinin karın, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını tedavi etmede faydalı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının sıvı tutma özelliğine ve akuamarin suyuyla yakından ilişkili olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar, Antik şifacıların inandıklarına göre, taşın glandüler bozukluklarla baş etmesine yardımcı olacağına ve gözlerinizin sağlığının korunmasına yardımcı olacağına inanıyorlar. Bazıları, taşı ağız boşluğuyla ilişkili en sıkıntıları tedavi etmek için spesifik olarak düşünüyor. Konuşma ve şarkı fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charkası ile ilişkilidir; bu, taşın gerçek kompozisyonundan ziyade belki de rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.

Akuamarin’i fiziksel yanı sıra zihinsel sıkıntılara da şifa verici bir taş olarak gören birçok inanç bulunmaktadır. Ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalık gibi davranan taş “çok amaçlı” bir şifa taşı olarak düşünülür. Akuamarin, Tarot’un Asma Man kartıyla birlikte kullanılır ve insanlara, düşüncenin başına yalnızlık ve zaman aramak için hayatta askıya almanın değerini anlamalarına yardımcı olur. Birinin bir iç huzurla uyum içinde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini dengeleme becerisi ile tanınır. Akuamarin zihninizi sarsar ve daha üst katlardan iletişim sağlamayı kolaylaştırdığı için meditasyon için muhteşem bir taştır.

 

İlave düşünceleri temizlemek, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumunu çağırır ve insana hürmetsiz hizmet sunmayı teşvik eder. Ruhsal ve fiziksel bedenler hizalanırsa, akuamarin her seviyede sezgisel iletişim bırakarak onları nazikçe yeniden hizalandırır.

Taşla çalışmak kişinin refahını geliştirir. Bazıları, akuamarinin ertelenme sıkıntısı çeken kişileri tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Akuamarin kullanan birinin açık düşünme ve hızlı karar verme konusunda daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılıyor. Buna ek olarak, cesarete erişimi arttırır. Sürece bir tanesini desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal serbest bırakılma zamanlarında motivasyonu ve rahatlığı teşvik eder. Taş bir hizmet ömrüne, kalkanlara ve koruyuculuğa yardımcı olur, bizi değişim zamanı boyunca ve bir yaşamında, yolunda ve amacında sevgi ve sevgiyi anımsatır. Ruhsal ve psişik farkındalığın geliştirilmesine yardımcı olur, çekirdek ruh onarımı ve iyileştirmeyi getirir, ruhun geri çekilmesine yardımcı olur ve her seviyede derinden iyileşir. İçsel benliğin, en yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesini ve sıradan dünyaya eklentileri perspektif içinde tutmasını sağladığı için, ruhsal olarak kişinin varlığının tamamına arınma getirmek için kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklikler yapmak, içsel, ruhsal benliğinizi daha doğru tutmak ve kendinizi kirleten kendi davranış kalıplarınızdan sakin ve saf halinizi korumaya yardımcı olan mükemmel bir taştır.
Akuamarinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi

Akuamarin soluk mavi, açık mavi-yeşil veya açık yeşil olan beril . Genellikle açıktır, ancak demir içeriği mavi / yeşil renk verir. Akuamarinin yeşili, herhangi bir izi olmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak günümüzde en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil tonları vardır. Bir akuamarinden hangi açıya baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna pleachroic etki denir. Akuamarinlerin çeşitli görüntüsü, okyanusların, göllerin ve dünyanın diğer su kütlelerinin birçok renklerini görmek gibidir. Her akuamarin keyif aldiginiz su kütlesi tonunu geri çagirir. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler, rengi arttırmak için ısıyla işlemden geçirildi. Derin mavideki akuamarinlerin tüketici tercihi ile ilgili toplantılarda taşlar 800 derecenin yakınında ısıtılarak mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonların kaybolmasına neden oluyor. Akuamarin’in açık renk tonu, tüm cilt rengini gevşetir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Birçok akuamarin taşı neredeyse kapanımlardan arınmıştır ve parıltıları vitrözdür .

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin boşluklar, granit pegmatit , çakılların alüvyon yatakları ve bazen akarsu çakıllarında sıklıkla bulunur. Bazı pegmatitteki berily kristalleri 30 feet’e kadar çok büyük boyutlara kadar büyür. 3 fit aya kadar olan akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan geliyor . Akvaryumda bulunan diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşitlerin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim zümrüt türü, ardından oval veya armut şeklinde kesimler. Kesmek nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla deneme yaparken yenilikçi şekillerde sıklıkla bulunurlar. Sertlik ölçeğinde 7.5 ila 8 arasında bir orana sahiptir ve bu da giymek için oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on karate kadar geniş akuamarin taşları nispeten yaygındır. Birkaç karat ağırlığında olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, 1000’den fazla aralık aralığında bitmiş değerli taşlar üretmek için yeterince büyük yerlerde akuamarinler bulunur. Değerli taşlar hakkında harika olan, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir olmasını sağlamasıdır.
Akuamarin Mücevherinin Bakımı

Akuamarin mücevherinizi temizlemenin en iyi yolu düz, ılık sabunlu su (hafif sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıdır. Taşı yıkadıktan sonra, düz su ile iyice durduğunuzdan emin olun. Termal şok tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine sıcak su kullanmaya özen gösterin. Alerjik reaksiyonlara neden olabilmeleri için enzim temizleyicileri ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin bir ultrasonik tankta temizlenmesi de önerilmemektedir. Ani sıcaklık değişiklikleri, buharda pişirme ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasallarıyla temasından kaçının. Akuamarinin Anlamına ve Kullanımına Giriş

 

Akuamarin, kristalin suların saflığını ve denizin canlandırmasını ve gevşemesini çağrıştırır. Yatıştırıcı, yatıştırıcı ve temizliktir ve gerçeğe ilham verir, güvenir ve bırakır. Eski zamanlarda, Akuamarin’in deniz kuyusunun hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizcilere iyi şans, korkusuzluk ve korunma tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk taşı olarak görüldü. [Simmons, 49] Bugün, suyun yanında, suyun üzerinden veya yakınında bulunanların tümünü korur ve açık ve samimi iletişim kanallarını açar.

Akuamarin adı, “denizin suyu” anlamına gelen Latin aqua marinusundan geliyor ve onun parlayan okyanus benzeri rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beryl ailesinin bir üyesidir. Onun rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal yapısında bulunan demir oksitlerden kaynaklanır. Eski aymacı, ayın etkisi altında olduğunu ve çok büyük manyetik etki gösteren bir orbun olduğunu düşünüyordu. Günümüzün kristal görünümlü destekçileri, yaklaşan olayları izlemek için bir Akuamarin kullanırken, ay arttıkça bunu yaparlar. Dahil demir oksitler üzerindeki ayın manyetizi, taşın öngörü yeteneğini güçlendirecektir.

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin, denize bağlı olan her şeyin yanısıra, suyun yüzeyinde yansıyan Cennet ile ilgili olanları da temsil eder. Gerçekliği gizli anlamları keşfetmeyi mümkün kılan, kendisini sınırsız şekilde yansıtan bir aynaya dönüşür. Simetrilerden oluşan bir taş olarak, meditasyon ve vahiy için elverişli bir şey, peygamberler, şamanlar, şifacılar ve mistiklerin taşıdır. Aynı zamanda ruhlarımızın karanlık derinliklerini, kendimizle ve diğerleriyle yüz yüze görüşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Berilyum, yeşil zümrüt, sarı Heliodor ve Golden Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşit Goshenite gibi mücevherler olarak kullanılan diğer renklerde Beril ailesini oluşturuyor olsa da, Aquamarin, Beryl’in mavi çeşididir.

 

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış

Boğaz çakrasına eşlik eden Aquamarin, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve öğretmenler ve her türden sunum yapan kişiler için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçekleri, bilgelikleri ve duygularından tam olarak haberdar oldukları ve açık ve inançla ifade edebilen bir bilinç aşamasına kadar rahatlar. Ayrıca zor durumlarda zorla açıkça ve öfke olmadan konuşma olanağı tanır. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin entelektüel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki verme becerisini geliştirir. Bu, yalnızca fiziksel dünyayla değil, aynı zamanda kendisi hakkında öğrenme yoluyla yenilmez bir hale getirir. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik saglar. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişimini teşvik eder. Nazik ve merhametli bir enerji yayar, kişilerin eylemlerine karşı ılımlılığı ve sorumluluğu geliştirir. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaya ilham verir ve emri bulma sorumluluğu altındaki kişilere yardımcı olur. [Melody, 129] [Hall, 68]

 

Doğal adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışmacı durumlarda sessiz cesaret ve anlaşılır sözler verir. Aldığınız herhangi bir yazılı şikâyet üzerine Akamarin’i göndermek veya göndermek, şikayet nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ederken veya park etme veya sınırlar üzerinde mahalle anlaşmazlıklarını çözmek için Aquamarin giymek veya taşımak için lütfen Akuamarin’i geçin. [Eason, 218]

Seyahat kristali olarak, yeşil mavi Aquamarin, suyun korkusunu hafifleterek deniz yolculuğa karşı korur ve uzun mesafelerde uçma veya sürüş gibi uzun mesafeli seyahatlerde bulunanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Bir aşk kristali olarak soluk mavi Akuamarin bir sevgiliyi geri getirmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin birlikte yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin sıklıkla bir aşk işareti veya sonsuzluk yüzüğü olarak verilir ve “dünyanın suları aktığı sürece” bağlılık ve sadakati artırır. [Eason, 218]

 

Akuamarin her gece 20 dakika göz kapaklarına konursa, yorgun gözler ve bazı görme sorunları rahatlayabilir. Güneş ağrısı üzerine yerleştirildiğinde, sinirsel spazmlar yatıştırılır. [Megemont, 32] Aquamarine Hakkında – Tarihçe ve Giriş

Aquamarine maviden yeşil maviye, mücevher kalitesinde çeşitli berilyadır. Değerli taşların berily grubu, krom zengini yeşil zümrüt, bir ‘değerli dört’ mücevher (elmas, safir ve yakut kalan üç) için en ünlüdür. Aquamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum yıldızıdır . Akuamarin olağanüstü derecede serttir ve olağanüstü bir camsı cam benzeri parlaklığa sahiptir. En açık mavi-orta-koyu maviye kadar uzanan nefes kesen deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Akuamarin’ ismi ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin Renk

Deniz suyu gibi, akuamarin açık maviye, koyu maviye, mavi-yeşil ve yeşil-maviye kadar solabilir. Rengi daha doymuş olursa değer artar, ancak neredeyse tüm akuamarin tipik olarak daha açık bir mavi tondur. Derin biçimde doymuş bir mavi, en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadirdir. Renk yoğunluğu, renkli değerli taşları değerlendirirken en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer taşlardan farklı olarak, akuamarin, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu için daha az renk yoğunluğuyla azalmaz; pek çok kişi, daha zengin, daha derinlerde kristal berraklığında daha açık renkli kıymetli taşları tercih eder renkler.
Akuamarin Berraklik ve Parlaklık

En iyi kalitede akuamarinler gözle temiz, saydam taşlar. Bazı mücevherler uzun, içi boş çubuklar, beril ailesinin bir ticari markasıdır. Yabani minerallerin hizalı izleri, nadir bir özellik olup, canlı bir parlaklıkta altı ışınla bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız efektine (asterizm) neden olur. Bu numuneler cabochon kesim olarak temin edilebilir. Yüksek kalitede bulunan akuamarin kedisi gözü , çok yüksek fiyatları emredebilir. Asterizmli veya yıldız akuamarinli altı ışınlı numuneler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam gibi) bir parlaklığa sahiptir.
Akuamarin Kes ve Şekil

Akuamarin, hem faceted hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt basamaklı kesimdir. Uzun veya dikdörtgen biçimli parlak kesimler de çok popülerdir. Türbülan ve sofoyan numunelerin yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin numuneleri kesilmiştir. Nitelikli mücevher kesiciler, akuamarinle hayal edilebilen herhangi bir şekle dönüşebilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Büyük boyutlarda fantezi kesim bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beriller bazen süs figürlerine ve hayvan taşlarına oyulmuştur.

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Tedavisi

Akuamarin tipik olarak arıtılmamıştır, ancak renk iyileştirmek için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarım tonlarını azaltacaktır. Daha koyu tonlardaki akuamarin, daha elverişli bir mavi elde etmek için genellikle daha düşük kalitede taşlar (genellikle 725-850 ° F veya 400-450 ° C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Akuamarin Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum berilyum silikat
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: Açık maviden koyu maviye, mavi-yeşil
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7.5 – 8
Kırılma indisi: 15.64-1.596
Yoğunluk: 2.68-2.47
dilinim: belirsiz
Şeffaflık: Opaklığa karşı şeffaf
Çift Kırma / Çift Kıvırma: -0.004 ila -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Yok