OTANT�K TA�

AKUAMARİN TAŞI 15.50 KARAT (EYE CLEAN)

DOĞAL KAYALAR
Akuamarin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 15.50 KARAT
 • AKUMARİN TAŞI
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • EYE CLEAN (ÇOK TEMİZ)
 • KDV DAHİL

Akuamarin, akvamarin veya aquamarin (Lat. aqua marina, “denizin suyu” anlamına gelir). Kıymetli taşlardan olup berilin şeffaf ve silikatlı bir türüdür. Hegzagonal sistemde kristalleşir ve sertliği 7,5-8 arasındadır. Kimyasal formülü: Be3Al2Si6O18 şeklindedir. Açık mavi ya da mavimsi yeşil renktedir ve Zümrüte çok benzer.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Genellikle berilin bulunduğu koşullarda oluşur ve en güzelleri çoğunlukla Rusya’da bulunur. Brezilya’da bulunan sarı beril, bazen aquamarin krisolit olarak adlandırılır. Tipik aquamarin’in mavimsi tonunu veren korundum mevcutsa oryantal aquamarin adıyla anılır. Aquamarin, ABD’de orta Colorado’daki Sawatch dağ silsilesinin Mt. Antero tepelerinde bulunur. Brezilya’da, Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde aquamarin madenleri vardır.

Bugüne dek en büyük aquamarin, 1910 yılında Brezilya’nın Minas Gerais bölgesindeki Marambaia’dan çıkarılmıştır. Ağırlığı 110 kg dan fazla olup (520.000 karat) 48,5 cm uzunluğunda ve 42 cm çapındadır.

Mart ayında doğanların uğurlu taşı olduğuna inanılır.

Denizciler uğurlu olduğuna inanır ve eskiden Kaptan olmayı hak eden denizcilere, akuamarin hediye edilirmiş.Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarine büyük beğeni topladılar. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin bir simgesiydi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin Havari St. Thomas ile özdeşleşti çünkü “deniz ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a uzun yolculuklar yaptıOn iki havariden biriyle belirli bir mücevher belirlemek o zamanlar yaygın bir uygulamadır. William Langland’ın 1377 tarihli “İskeleler ve Ploughman ile İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahsediyor. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler talep gördü. Taşın diğer değerli taşlarla olduğu gibi toz haline getirilmesi gerekli değildi. Taşın bir kolye veya bir yüzük olarak giyilmesi de aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Orta Çağ yazarları akuamarinin “kehanet” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Bir kristal top olarak kesildiğinde, falcılık için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Taşı, ilahi bir araç olarak kullanmanın birçok yöntemi eski literatürde tanımlanmıştır. Bir yöntem, sadece bir yüzeye dokunarak bir kâse su üzerinde bir ip ile bir taş asmayı içeriyordu. Kabın iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplıdır. Diviner, ipliğin üst kısmını tutmak ve taşın, bir tür ouija tahtası gibi önemli bir sorunun cevabını yazacak olan belirli harfleri vurmasına izin vermekti. Başka bir yöntem, bir kristali bir saf su kabına dökmekti. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyindeki mesajları ortaya çıkaracaktır.
yeşilimsi Victor-history.jpg
Folkloru göre, akuamarin savaşlarda ve yasal uyuşmazlıklarda zafer getirecekti. Mücevher ayrıca geğirme ve esneme ile kredilendirildi ve çene, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrılarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olarak kabul edildi. Akuamarin, gerektiğinde yağmur getireceği ya da düşmanları üzerine kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanıldı. Bir muska olarak giyildiğinde, ağrıyı hafiflettiğine ve kullanıcıyı daha kolay hale getirdiğine, zekayı hızlandırdığına ve tembelliği iyileştirdiğine inanılıyordu. Eski filozof Pliny , bu canlılık gemisine övgüde bulundu, “bazı denizkızı hazine evinden gelmiş gibi görünen güzel akuamarin, bir yaz denizinin derinliklerinde, inkar edilmemesi gereken takılar var.”

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE  OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 15.50 KARAT GÜNEY AFRİKA AKUAMARİN TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR….

DOĞAL TEMİZ MAVİ BERİL ÇİFT KIRILIM (YEŞİL-MAVİ)
MEŞEİ :G.AFRİKA

KARAT:15.50

ÖLÇÜ : 13,80 X 11,45 X 12.35 MM

Çok iyi özelliklere sahip bir taş
Eski çağlarda olduğu kadar Modern zamanlarda da akuamarinin kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak MÖ ikinci yüzyılda Damigeron tarafından kaydedildi. “Bu taş, gözlere zarar vermek ve suya konur ve bir içecek olarak verilirse, tüm hastalıklar için iyidir.” PlinyElder’in Doğal Tarihi de taşı göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, bir akuamarinin daldırıldığı suda yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını tedavi etmek için, her sabah mücevher tozunu gözlere koymanız önerildi. Eski Romalılar akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarının iyileştirilmesinde yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının akuamarinin su yönleri ile bir başka ilişki olan sıvı tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar ayrıca taşın glandüler bozukluklarla başa çıkmaya yardımcı olacağına ve Eski şifacılar tarafından inandığı gibi gözlerinizin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanıyorlar. Bazıları, ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığı tedavi etmek için spesifik taşı düşünür. Boğaz charka ile ilişkilidir,
peacetest.jpg

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarini fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklar için iyileştirici bir taş olarak gören birçok inanç da vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozuklukları ve hastalıkları tedavi ettiği için “çok amaçlı” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Akuamarin, Tarot’un Hanged Man kartıyla birlikte kullanılır ve insanların yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için yaşamdaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. İç huzurla iletişimde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini sakinleştirme yeteneği ile bilinir. Akuamarin, zihni hızlandırdığı ve daha yüksek uçaklardan iletişim almayı kolaylaştırdığı için meditasyon için harika bir taştır. Ekstra düşünceleri temizleyerek, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumu gerektirir, ve insanlığa karşı duygusuz hizmeti teşvik eder. Ruhsal ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları nazikçe yeniden düzenler ve tüm seviyelerde sezgisel iletişim kurar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg
Taşla çalışmak kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları akuamarinin erteleme sorunu olan insanları tedavi etmek için kullanıldığını ileri sürmektedir. Akuamarin giyen kişinin, net düşünmek ve hızlı kararlar vermek için daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Buna ek olarak, kişinin cesarete erişimini artırır. Yoğun fiziksel ve duygusal salım zamanlarında motivasyonu teşvik eder ve rahatlatır, aynı zamanda süreç boyunca birini destekler. Taş, bir hizmet ömrüne yardımcı olur, değişim ve koruma sağlar, değişim zamanlarında, kişinin yaşamında, yolunda ve amacında bize sevgiyi ve ilgiyi hatırlatır. Ruhsal ve psişik bilincin geliştirilmesine yardımcı olur, çekirdek ruh onarım ve iyileşmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her düzeyde derinlemesine iyileşir. İnsanın tüm varlığına arındırma getirmek için manevi olarak kullanılır, çünkü içsel benliğin kişinin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin vermesi ve dünyevi dünyaya bağları perspektif içinde tutması. Düzeltici değerlerine ek olarak, hayatınızda değişiklikler yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalmak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızdan arınmanıza ve arınmanıza yardımcı olan mükemmel bir taştır.
Akuamarinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin, beril anlamına gelirsoluk mavi, açık mavi-yeşil, hatta açık yeşil. Genellikle açıktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, sarı izleri olmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil bir tonu vardır. Bir akuamarine hangi açıya baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna pleachroik etki denir. Akuamarinlerin çeşitli bir sergisi, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin birçok rengini görmek gibidir. Her akuamarin, hoşunuza giden bir su kütlesinin tonunu hatırlar. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür. Tüketicilerin masmavi renkte akuamarin tercihiyle buluşmasında, taşlar 800 derece Fahrenhayt’a kadar ısıtılır, bu da mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonların kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm cilt renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Birçok akuamarin taşı neredeyse kapanım içermez ve parlaklıklarıcamsı .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin, boşluklarda, granit pegmatit , çakıl alüvyon birikintileri ve bazen de akan çakıllarda bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 feet’e kadar bile çok büyük boyutlara büyür. 3 metreye kadar olan akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığındaki kristallerin bulunduğu Brezilya’dan . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu), ABD, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim zümrüt tipidir, onu oval veya armut şekilli kesimler izler. Kesilmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla denemeler yaparken genellikle yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 ila 8 arasındadır , bu da giyilmesini oldukça dayanıklı bir taş haline getirir. Birkaç karat ile on karat arasında değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlık olarak birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, akuamarinler 1000 artı karat aralığında bitmiş taşlar verecek kadar büyük yerlerde bulunur. Değerli taş hakkında harika olan şey, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes için kullanılabilir olmasıdır.
Akuamarin Mücevheratınızın Bakımı
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin mücevherlerinizi temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (hafif sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıdır. Taşı yıkadıktan sonra, sade su ile iyice duruladığınızdan emin olun. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden, enzim temizleyicilerden ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de tavsiye edilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buğulanmadan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temasından kaçının.Akuamarin açık mavi bir beril çeşididir. Uzun zaman önce denizaltı hazine sandıklarının bir parçası olan deniz kızı taşı olarak kabul edildi. Roma filozofu Pliny, çağlar boyunca bu çizgideki denizkızı hazinesine hitap ediyor, “bazı denizkızının hazine evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarin, bir yaz denizinin derinliklerinde, inkar edilmemesi gereken takılar var.”

Denizciler, taşımaları güvenli yolculuklar ve iyi şans jetonları olarak yanlarına alacaklardı. Romalı balıkçıya, ilk olarak onlara bol miktarda av yakaladığına inanan taş aqua marina (Deniz Suyu) adını verdikleri söylendi. Romalılar akuamarini arındırıcı güçlere bağladıkları için, içmek için mineralin kadehlerini oyuyorlardı. Ayrıca, taşların yüzeyinde, birbirleri ile çelişen insanları uzlaştıracağına ve uyum ve dostluk ruhunu getireceğine inanarak bir kurbağa oyurlardı.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Yunanlılardan ve Romalılardan önce bile, önceki medeniyetler akuamarini ödüllendirdi. Mısırlılar ve Sümerler bunun mutluluğun bir sembolü olduğuna ve sonsuz gençlik yaşayacağına inanıyorlardı. Arkeologlar birçok Mısır mezarında ve mezar çukurunda akuamarin buldular. Yunanlılar, iki bin yıl önce sanatlarında akuamarin kullandılar.

1377’de İngiliz William Langland , akuamarinin zehirlenme için bir panzehir olarak kullanılabileceğini belirten “Piers Ploughman” adlı eserini yazdı. Bu inanç, o dönemde Avrupa’da yaygın bir şekilde ele alındı. Zehirlenme, dönemin asaletleri arasında oldukça yaygındı, çünkü akuamarin ayrıcalıklar arasında yüksek talep görüyordu.

Akuamarin folkloru orada bitmez… Ortaçağ döneminde de insanlar akuamarinin evli ilişkileri düzeltip sevgiyi yabancı bir çifte geri getirebileceğini düşündüler. Akuamarini, vaaz verdiğinde Hindistan’a kadar bile geniş ve seyahat eden St. Thomas ile ilişkilendirdiler.

Şimdiye kadar kaydedilen en büyük mücevher kalitesi akuamarin 1910 yılında Brezilya’da bulundu. 200 kilo ağırlığındaydı ve daha sonra karat ağırlığı tamamen 200.000 karattan fazla olan yüzlerce küçük taşa kesildi. Dünyadaki en büyük yönlü akuamarin Dom Pedro Akuamarin’dir . Şu anda Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde sergileniyor.

Akuamarin Colorado’nun devlet taşıdır .

Manevi Özellikler
Akuamarin, büyük olasılıkla adı ve onu denize bağlayan bol folklor nedeniyle su elementine bağlanır. Denizcileri yolculuğa çıktıklarında korudukları ve hatta deniz hastalığını önlediği söyleniyor. Bugün akuamarinin suyun üzerinde, göllerde, okyanuslarda veya herhangi bir geniş nehir veya kanalda seyahat eden herkesi koruduğu söyleniyor.

Su birliği ayrıca akuamarinin enerjik vücut üzerinde çalıştığı söyleniyor … akıyor, yıkıyor, temizliyor, yatıştırıyor. Bir akuamarin ile meditasyon yaparken, İlahi Olan ile iletişim kurmak için barış, huzur ve bir kanal getirdiği bildirilmektedir. Sinirleri yatıştırır ve keder ve depresyonun yıkımlarını yatıştırmaya yardımcı olur. Bu taşın ruhtaki eski, sıkışmış duygusal sorunların çözülmesine yardımcı olduğu ve kişinin hayatında yeni sağlıklı değişikliklerin yapılmasına izin verdiği söyleniyor. Bu sağlıklı değişikliklerle birlikte en büyük potansiyelinize yaşamaya devam etmek için daha fazla cesaret gelir.

Akuamarinin su enerjisinin çevre üzerinde olumlu bir etkisi vardır. İçine yerleştirildiği her odada barışı ve uyumu, durgunluğu ve yansımayı teşvik eder. Su enerjisi, yavaşça gelişen bir döngü içinde yenilenmeyi, gençleşmeyi ve yeniden doğumu teşvik eder. Feng Shui’de bu taş ve enerjisi bir odanın veya evin kuzey kısmına karşılık gelir.

Akuamarin, açık, otantik iletişim ve duygusal gerçeğe yardımcı olarak boğaz ve kalp çakralarını birbirine bağlar. Sadece otantik, doğru iletişim kurduğu söylenmez, aynı zamanda akuamarinin bir kişiyi dedikodunun zararlı etkilerinden koruyabileceğini söyleyen folklor da vardır. İletişim kanallarının bu şekilde açılması sadece kendisi ile İlahi arasında değil, ben ve diğerleri arasında değil, aynı zamanda bedensel sistemlerde de. Hücrelerin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmasına, sinirler vb. Yardımcı olur. İletişim kanalları nehir taşları üzerinde su gibi engelleri aşmaktadır.

Duygusal olarak, akuamarin depresyon ve korkunun pürüzlü kenarlarından yatıştırır ve akar, ardından uyanık iyileşmesini ve düşüncelerini arındırır. Zaman içinde akuamarin ile meditasyon yapmak, geçmişten kurtulmanıza veya artık sizin için çalışmayan düşünce kalıplarına yardımcı olduğunuzda eski sorunlara yeni çözümler bulmanıza yardımcı olabilir. Yeni şekillerde düşünmenize, gerektiğinde adapte olmanıza ve doldurmanıza yardımcı olur.

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin bir aşk taşı olarak kabul edilir, ancak daha nazik şefkatli bir sevgi türü. Uzun evli insanlar arasındaki sevgiyi canlandırmaya ve canlandırmaya yardımcı olabileceği ve hayatınızın dolgunluğa ihtiyacı olduğunda yeni arkadaşların çekilmesine yardımcı olabileceği söyleniyor. Şu anda içinde bulunduğunuz herhangi bir yakın ilişkide romantik bir iyimserlik bile hissedebilirsiniz. Bu şefkatli enerji, TSSB olan insanları ve geçmişlerindeki suistimallerden kurtulan insanları nazikçe tutar. Akuamarin sevgi yoluyla kendi kendini iyileştirmeye yardımcı olur.

Akuamarin kullanarak pozitif dalgaları kapanmaya, büyük yaşam değişikliklerine ve daha yüksek bir bilince doğru sürün. Bu su benzeri taş stres ve korkuyu ortadan kaldırır, yokluklarında huzur ve sükunete yer açar. Akuamarin, ruhu karanlık titreşimlerden ve olumsuz davranış kalıplarından korur. Kolay, akuamarinin pürüzsüz akan enerjisinin özüdür. Zihni, bedeni ve ruhu nazikçe gençleştirir ve yeniler.

Akuamarin Anlamı
Akuamarin akış frekansları ile birlikte yatıştırıcı, onu kristal iyileşmesinde mükemmel bir araç haline getirir. Koşulsuz sevgi ve merhamet ile ilişkili enerji merkezi olan kalp çakranın açılması ve aktive edilmesinin yanı sıra, Aquamarine de fiziksel iyileşmeyi destekler. Boğaz çakrasını uyararak Akuamarin taşı, kalp ve boğaz enerji merkezleri arasındaki akışı açarak bağışıklığı arttırmaya yardımcı olur.

Akuamarin ayrıca su ile ilişkilidir, bu da vücuda serinletici bir etki sağlar. İyileşme sürecine yardımcı olacak iltihaplı veya ağrılı bölgelere bir Akuamarin taşı yerleştirmenizi öneririz.

Akuamarin taşı anlamını ve antik su krallıklarıyla bağlantısını simgeleyen “Aqua”, su için Latince kelime ve denizin “deniz” anlamına gelir. Gerçek Akuamarin, onu içine dahil etmek için popüler hale getiren çarpıcı, yarı saydam soluk bir turkuaz içerir. denizle bağlantısı nedeniyle, bu şifalı kristal, özellikle% 70 sudan oluştuğumuz için, sağlığımız ve sağlığımız için çok önemli olan vücudumuzdaki su elementini temizlemek ve temizlemek için çalışır. Dünya’nın yaşam veren su elementi olan Aquamarine, duygusal toksisiteyi gidermeye ve iç barış duygularını teşvik etmeye yardımcı olur.

Akuamarin İyileştirme Özellikleri
Akuamarin Anlamı ve İyileştirici Özellikleri – Enerji Muse
Güzel okyanusun doğal olarak yatıştırıcı ruhunu kullanan Aquamarine, Dünya’nın eski, hayat veren sularının canlı iyileştirici güçlerini yakalar. Eski folklorda deniz kızlarının hazinesi olarak bilinen Akuamarin taşı, şifalı mücevher koleksiyonunuz için önemli bir bileşendir çünkü gezegenimizdeki yaşamın kökenleri olan suya tekrar bağlanmamıza yardımcı olur.

Enerji bölümünde bunalmış hissediyor musunuz? Akuamarinin buz gibi mavi enerjisine çekilirseniz, bir doz ‘Deniz’ ve suyun rejeneratif iyileştirici özelliklerine ihtiyacınız olduğunu gösteren bir işarettir. Bir kolye veya bilezik olarak cildinize takın ve hemen su ile beslenen titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hissedin. Akuamarin değerli taş ile mutluluk, özellikle de kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda dalgalar halinde gelir.

İyileştirici özelliklerinin sabit bir akışını kullanmanın kolay bir yolu, taşların kalbi yöneten enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolye takmaktır. İhtiyacınız olduğunda, öfkeli duyguların öncülük etmesine izin vermek yerine kalbinizi açmanız için bir hatırlatma olarak taşlara dokunun.

Akuamarin yüze soğuk su sıçraması gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleri ile meşgul olan halsiz bir ruhun yeniden uyanmasına yardımcı olur. Akuamarin taşı, duyularımızı yükselterek bize gülleri durdurmamızı ve koklamamızı hatırlatır ve sonra yaşam için yenilenmiş bir lezzet için kıyı şeridine gider.

Kara ile çevrili olmanız durumunda, kristal infüzyonlu bir banyo yapmak H2O’nun terapötik faydalarından yararlanmanın başka bir yoludur. Kristalleri iyileştirme potansiyeline erişmeye gelince, her şey kristalinizle kalpten kalbe başlar. Bire bir görüşme yapmak için biraz zaman ayırın ve niyetinizle programlayın. Banyo yaptığınızda, suyunuza çiğ bir Akuamarin taşı ekleyin ve iç mantranıza meditasyon yapın. Taş, su ile infüze edildiğinde ve banyonuzu güçlendirirken iyileştirici özelliklerinin bir özünü yaratacaktır.

Bir güzellik kristali olan Akuamarin değerli taş, bedeni güzelleştirmek için harika bir kristaldir, çünkü sonsuz saygı için özel bir formül olan kendine saygı ve iç huzuru teşvik eder. Himalaya deniz tuzlarını detoksifiye edici etkileri ve Ölü Deniz tuzlarının anti-enflamatuar faydaları ile iyileştirici etkilerini geliştirdiğinizde Akuamarin taşıyla banyo zamanınızı daha da büyülü hale getirin. Parlayan bir ambiyans için bir mum yakın ve mutlu yerinize, bir ada cenneti göz kamaştırıcı mavi sularına uzağa seyahat etmeye hazır olun. Dalgalarda dalgalanan yunusları hayal ederken, huzur ve sükunet taşı olan Aquamarine’nin su özlerine batırırken kendinizi rahatlama durumuna daha da batırın.

Akuamarin

Akuamarin

Akuamarin 7.5 – 8 sertliğe sahiptir ve bu da bir mücevher esansı yapmak için idealdir. Aquamarine özelliklerini suya aşıladığınızda, şarj etmek ve yenilemek istediğinizde boğaz çakrasını temizlemek ve etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Akuamarin taş ayrıca cilt bakımı faydalarıyla da bilinir, bu yüzden mücevher özünüzü bir güzellik suyu olarak kullanmanızı öneririz.

Aquamarine ile kendi mücevher esansınızı yapmak kolaydır. Aquamarine geminizi temizledikten ve aktive ettikten ve bir niyetle programladıktan sonra, taşı saf su, tercihen alkalin bir kaseye koyun. Konteynerin üzerine bir kapak koyun ve tamamen şarj olmasını sağlamak için 2-4 saat güneş ışığına yerleştirin. Ayrıca 24 saat boyunca dışarıda bırakabilirsiniz, bu da hem tam güneş ışığı hem de ay ışığı enerjisi almasını sağlar. Daha sonra, kristal demli suyu, ışıma ışıltısı için boyun, boğaz ve yüze yayılabilen bir sprey şişesine aktarın.

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini toplayan bu taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılır ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk hissi gösterir. Genellikle su ile seyahat eden veya su ile yaşayanlar için, Aquamarine birçok iyileştirici fayda ile birlikte olması gereken şanslı bir cazibe. Sudan uzak ama uzun süredir yaşayanlar için, Aquamarine onları her zaman güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş sakinleştirici yıpranmış sinirleri geldiğinde sallanır çünkü okyanusun yatıştırıcı niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarin’in inanılmaz yaşlanma karşıtı özellikleriyle gençliğin canlılığını ve güzelliğini geri kazandığı da bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için teninizi ve auranızı, sabah veya akşam için mükemmel bir rutin olan huzurun geri kazanılmasına yardımcı olan basit bir stres azaltıcı ritüel ile gençleşti

AKUAMARİN TAŞI 15.50 KARAT (EYE CLEAN)

DOĞAL KAYALAR
Akuamarin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.50 KARAT
 • AKUMARİN TAŞI
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • EYE CLEAN (ÇOK TEMİZ)
 • KDV DAHİL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin, akvamarin veya aquamarin (Lat. aqua marina, “denizin suyu” anlamına gelir). Kıymetli taşlardan olup berilin şeffaf ve silikatlı bir türüdür. Hegzagonal sistemde kristalleşir ve sertliği 7,5-8 arasındadır. Kimyasal formülü: Be3Al2Si6O18 şeklindedir. Açık mavi ya da mavimsi yeşil renktedir ve Zümrüte çok benzer.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Genellikle berilin bulunduğu koşullarda oluşur ve en güzelleri çoğunlukla Rusya’da bulunur. Brezilya’da bulunan sarı beril, bazen aquamarin krisolit olarak adlandırılır. Tipik aquamarin’in mavimsi tonunu veren korundum mevcutsa oryantal aquamarin adıyla anılır. Aquamarin, ABD’de orta Colorado’daki Sawatch dağ silsilesinin Mt. Antero tepelerinde bulunur. Brezilya’da, Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde aquamarin madenleri vardır.

Bugüne dek en büyük aquamarin, 1910 yılında Brezilya’nın Minas Gerais bölgesindeki Marambaia’dan çıkarılmıştır. Ağırlığı 110 kg dan fazla olup (520.000 karat) 48,5 cm uzunluğunda ve 42 cm çapındadır.

Mart ayında doğanların uğurlu taşı olduğuna inanılır.

Denizciler uğurlu olduğuna inanır ve eskiden Kaptan olmayı hak eden denizcilere, akuamarin hediye edilirmiş.Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarine büyük beğeni topladılar. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin bir simgesiydi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin Havari St. Thomas ile özdeşleşti çünkü “deniz ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a uzun yolculuklar yaptıOn iki havariden biriyle belirli bir mücevher belirlemek o zamanlar yaygın bir uygulamadır. William Langland’ın 1377 tarihli “İskeleler ve Ploughman ile İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahsediyor. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler talep gördü. Taşın diğer değerli taşlarla olduğu gibi toz haline getirilmesi gerekli değildi. Taşın bir kolye veya bir yüzük olarak giyilmesi de aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Orta Çağ yazarları akuamarinin “kehanet” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Bir kristal top olarak kesildiğinde, falcılık için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Taşı, ilahi bir araç olarak kullanmanın birçok yöntemi eski literatürde tanımlanmıştır. Bir yöntem, sadece bir yüzeye dokunarak bir kâse su üzerinde bir ip ile bir taş asmayı içeriyordu. Kabın iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplıdır. Diviner, ipliğin üst kısmını tutmak ve taşın, bir tür ouija tahtası gibi önemli bir sorunun cevabını yazacak olan belirli harfleri vurmasına izin vermekti. Başka bir yöntem, bir kristali bir saf su kabına dökmekti. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyindeki mesajları ortaya çıkaracaktır.
yeşilimsi Victor-history.jpg
Folkloru göre, akuamarin savaşlarda ve yasal uyuşmazlıklarda zafer getirecekti. Mücevher ayrıca geğirme ve esneme ile kredilendirildi ve çene, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrılarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olarak kabul edildi. Akuamarin, gerektiğinde yağmur getireceği ya da düşmanları üzerine kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanıldı. Bir muska olarak giyildiğinde, ağrıyı hafiflettiğine ve kullanıcıyı daha kolay hale getirdiğine, zekayı hızlandırdığına ve tembelliği iyileştirdiğine inanılıyordu. Eski filozof Pliny , bu canlılık gemisine övgüde bulundu, “bazı denizkızı hazine evinden gelmiş gibi görünen güzel akuamarin, bir yaz denizinin derinliklerinde, inkar edilmemesi gereken takılar var.”

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE  OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 15.50 KARAT GÜNEY AFRİKA AKUAMARİN TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR….

DOĞAL TEMİZ MAVİ BERİL ÇİFT KIRILIM (YEŞİL-MAVİ)
MEŞEİ :G.AFRİKA

KARAT:15.50

ÖLÇÜ : 13,80 X 11,45 X 12.35 MM

Çok iyi özelliklere sahip bir taş
Eski çağlarda olduğu kadar Modern zamanlarda da akuamarinin kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak MÖ ikinci yüzyılda Damigeron tarafından kaydedildi. “Bu taş, gözlere zarar vermek ve suya konur ve bir içecek olarak verilirse, tüm hastalıklar için iyidir.” PlinyElder’in Doğal Tarihi de taşı göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, bir akuamarinin daldırıldığı suda yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını tedavi etmek için, her sabah mücevher tozunu gözlere koymanız önerildi. Eski Romalılar akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarının iyileştirilmesinde yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının akuamarinin su yönleri ile bir başka ilişki olan sıvı tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar ayrıca taşın glandüler bozukluklarla başa çıkmaya yardımcı olacağına ve Eski şifacılar tarafından inandığı gibi gözlerinizin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanıyorlar. Bazıları, ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığı tedavi etmek için spesifik taşı düşünür. Boğaz charka ile ilişkilidir,
peacetest.jpg

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarini fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklar için iyileştirici bir taş olarak gören birçok inanç da vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozuklukları ve hastalıkları tedavi ettiği için “çok amaçlı” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Akuamarin, Tarot’un Hanged Man kartıyla birlikte kullanılır ve insanların yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için yaşamdaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. İç huzurla iletişimde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini sakinleştirme yeteneği ile bilinir. Akuamarin, zihni hızlandırdığı ve daha yüksek uçaklardan iletişim almayı kolaylaştırdığı için meditasyon için harika bir taştır. Ekstra düşünceleri temizleyerek, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumu gerektirir, ve insanlığa karşı duygusuz hizmeti teşvik eder. Ruhsal ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları nazikçe yeniden düzenler ve tüm seviyelerde sezgisel iletişim kurar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg
Taşla çalışmak kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları akuamarinin erteleme sorunu olan insanları tedavi etmek için kullanıldığını ileri sürmektedir. Akuamarin giyen kişinin, net düşünmek ve hızlı kararlar vermek için daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Buna ek olarak, kişinin cesarete erişimini artırır. Yoğun fiziksel ve duygusal salım zamanlarında motivasyonu teşvik eder ve rahatlatır, aynı zamanda süreç boyunca birini destekler. Taş, bir hizmet ömrüne yardımcı olur, değişim ve koruma sağlar, değişim zamanlarında, kişinin yaşamında, yolunda ve amacında bize sevgiyi ve ilgiyi hatırlatır. Ruhsal ve psişik bilincin geliştirilmesine yardımcı olur, çekirdek ruh onarım ve iyileşmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her düzeyde derinlemesine iyileşir. İnsanın tüm varlığına arındırma getirmek için manevi olarak kullanılır, çünkü içsel benliğin kişinin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin vermesi ve dünyevi dünyaya bağları perspektif içinde tutması. Düzeltici değerlerine ek olarak, hayatınızda değişiklikler yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalmak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızdan arınmanıza ve arınmanıza yardımcı olan mükemmel bir taştır.
Akuamarinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin, beril anlamına gelirsoluk mavi, açık mavi-yeşil, hatta açık yeşil. Genellikle açıktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, sarı izleri olmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil bir tonu vardır. Bir akuamarine hangi açıya baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna pleachroik etki denir. Akuamarinlerin çeşitli bir sergisi, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin birçok rengini görmek gibidir. Her akuamarin, hoşunuza giden bir su kütlesinin tonunu hatırlar. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür. Tüketicilerin masmavi renkte akuamarin tercihiyle buluşmasında, taşlar 800 derece Fahrenhayt’a kadar ısıtılır, bu da mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonların kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm cilt renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Birçok akuamarin taşı neredeyse kapanım içermez ve parlaklıklarıcamsı .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin, boşluklarda, granit pegmatit , çakıl alüvyon birikintileri ve bazen de akan çakıllarda bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 feet’e kadar bile çok büyük boyutlara büyür. 3 metreye kadar olan akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığındaki kristallerin bulunduğu Brezilya’dan . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu), ABD, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim zümrüt tipidir, onu oval veya armut şekilli kesimler izler. Kesilmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla denemeler yaparken genellikle yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 ila 8 arasındadır , bu da giyilmesini oldukça dayanıklı bir taş haline getirir. Birkaç karat ile on karat arasında değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlık olarak birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, akuamarinler 1000 artı karat aralığında bitmiş taşlar verecek kadar büyük yerlerde bulunur. Değerli taş hakkında harika olan şey, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes için kullanılabilir olmasıdır.
Akuamarin Mücevheratınızın Bakımı
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin mücevherlerinizi temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (hafif sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıdır. Taşı yıkadıktan sonra, sade su ile iyice duruladığınızdan emin olun. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden, enzim temizleyicilerden ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de tavsiye edilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buğulanmadan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temasından kaçının.Akuamarin açık mavi bir beril çeşididir. Uzun zaman önce denizaltı hazine sandıklarının bir parçası olan deniz kızı taşı olarak kabul edildi. Roma filozofu Pliny, çağlar boyunca bu çizgideki denizkızı hazinesine hitap ediyor, “bazı denizkızının hazine evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarin, bir yaz denizinin derinliklerinde, inkar edilmemesi gereken takılar var.”

Denizciler, taşımaları güvenli yolculuklar ve iyi şans jetonları olarak yanlarına alacaklardı. Romalı balıkçıya, ilk olarak onlara bol miktarda av yakaladığına inanan taş aqua marina (Deniz Suyu) adını verdikleri söylendi. Romalılar akuamarini arındırıcı güçlere bağladıkları için, içmek için mineralin kadehlerini oyuyorlardı. Ayrıca, taşların yüzeyinde, birbirleri ile çelişen insanları uzlaştıracağına ve uyum ve dostluk ruhunu getireceğine inanarak bir kurbağa oyurlardı.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Yunanlılardan ve Romalılardan önce bile, önceki medeniyetler akuamarini ödüllendirdi. Mısırlılar ve Sümerler bunun mutluluğun bir sembolü olduğuna ve sonsuz gençlik yaşayacağına inanıyorlardı. Arkeologlar birçok Mısır mezarında ve mezar çukurunda akuamarin buldular. Yunanlılar, iki bin yıl önce sanatlarında akuamarin kullandılar.

1377’de İngiliz William Langland , akuamarinin zehirlenme için bir panzehir olarak kullanılabileceğini belirten “Piers Ploughman” adlı eserini yazdı. Bu inanç, o dönemde Avrupa’da yaygın bir şekilde ele alındı. Zehirlenme, dönemin asaletleri arasında oldukça yaygındı, çünkü akuamarin ayrıcalıklar arasında yüksek talep görüyordu.

Akuamarin folkloru orada bitmez… Ortaçağ döneminde de insanlar akuamarinin evli ilişkileri düzeltip sevgiyi yabancı bir çifte geri getirebileceğini düşündüler. Akuamarini, vaaz verdiğinde Hindistan’a kadar bile geniş ve seyahat eden St. Thomas ile ilişkilendirdiler.

Şimdiye kadar kaydedilen en büyük mücevher kalitesi akuamarin 1910 yılında Brezilya’da bulundu. 200 kilo ağırlığındaydı ve daha sonra karat ağırlığı tamamen 200.000 karattan fazla olan yüzlerce küçük taşa kesildi. Dünyadaki en büyük yönlü akuamarin Dom Pedro Akuamarin’dir . Şu anda Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde sergileniyor.

Akuamarin Colorado’nun devlet taşıdır .

Manevi Özellikler
Akuamarin, büyük olasılıkla adı ve onu denize bağlayan bol folklor nedeniyle su elementine bağlanır. Denizcileri yolculuğa çıktıklarında korudukları ve hatta deniz hastalığını önlediği söyleniyor. Bugün akuamarinin suyun üzerinde, göllerde, okyanuslarda veya herhangi bir geniş nehir veya kanalda seyahat eden herkesi koruduğu söyleniyor.

Su birliği ayrıca akuamarinin enerjik vücut üzerinde çalıştığı söyleniyor … akıyor, yıkıyor, temizliyor, yatıştırıyor. Bir akuamarin ile meditasyon yaparken, İlahi Olan ile iletişim kurmak için barış, huzur ve bir kanal getirdiği bildirilmektedir. Sinirleri yatıştırır ve keder ve depresyonun yıkımlarını yatıştırmaya yardımcı olur. Bu taşın ruhtaki eski, sıkışmış duygusal sorunların çözülmesine yardımcı olduğu ve kişinin hayatında yeni sağlıklı değişikliklerin yapılmasına izin verdiği söyleniyor. Bu sağlıklı değişikliklerle birlikte en büyük potansiyelinize yaşamaya devam etmek için daha fazla cesaret gelir.

Akuamarinin su enerjisinin çevre üzerinde olumlu bir etkisi vardır. İçine yerleştirildiği her odada barışı ve uyumu, durgunluğu ve yansımayı teşvik eder. Su enerjisi, yavaşça gelişen bir döngü içinde yenilenmeyi, gençleşmeyi ve yeniden doğumu teşvik eder. Feng Shui’de bu taş ve enerjisi bir odanın veya evin kuzey kısmına karşılık gelir.

Akuamarin, açık, otantik iletişim ve duygusal gerçeğe yardımcı olarak boğaz ve kalp çakralarını birbirine bağlar. Sadece otantik, doğru iletişim kurduğu söylenmez, aynı zamanda akuamarinin bir kişiyi dedikodunun zararlı etkilerinden koruyabileceğini söyleyen folklor da vardır. İletişim kanallarının bu şekilde açılması sadece kendisi ile İlahi arasında değil, ben ve diğerleri arasında değil, aynı zamanda bedensel sistemlerde de. Hücrelerin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmasına, sinirler vb. Yardımcı olur. İletişim kanalları nehir taşları üzerinde su gibi engelleri aşmaktadır.

Duygusal olarak, akuamarin depresyon ve korkunun pürüzlü kenarlarından yatıştırır ve akar, ardından uyanık iyileşmesini ve düşüncelerini arındırır. Zaman içinde akuamarin ile meditasyon yapmak, geçmişten kurtulmanıza veya artık sizin için çalışmayan düşünce kalıplarına yardımcı olduğunuzda eski sorunlara yeni çözümler bulmanıza yardımcı olabilir. Yeni şekillerde düşünmenize, gerektiğinde adapte olmanıza ve doldurmanıza yardımcı olur.

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin bir aşk taşı olarak kabul edilir, ancak daha nazik şefkatli bir sevgi türü. Uzun evli insanlar arasındaki sevgiyi canlandırmaya ve canlandırmaya yardımcı olabileceği ve hayatınızın dolgunluğa ihtiyacı olduğunda yeni arkadaşların çekilmesine yardımcı olabileceği söyleniyor. Şu anda içinde bulunduğunuz herhangi bir yakın ilişkide romantik bir iyimserlik bile hissedebilirsiniz. Bu şefkatli enerji, TSSB olan insanları ve geçmişlerindeki suistimallerden kurtulan insanları nazikçe tutar. Akuamarin sevgi yoluyla kendi kendini iyileştirmeye yardımcı olur.

Akuamarin kullanarak pozitif dalgaları kapanmaya, büyük yaşam değişikliklerine ve daha yüksek bir bilince doğru sürün. Bu su benzeri taş stres ve korkuyu ortadan kaldırır, yokluklarında huzur ve sükunete yer açar. Akuamarin, ruhu karanlık titreşimlerden ve olumsuz davranış kalıplarından korur. Kolay, akuamarinin pürüzsüz akan enerjisinin özüdür. Zihni, bedeni ve ruhu nazikçe gençleştirir ve yeniler.

Akuamarin Anlamı
Akuamarin akış frekansları ile birlikte yatıştırıcı, onu kristal iyileşmesinde mükemmel bir araç haline getirir. Koşulsuz sevgi ve merhamet ile ilişkili enerji merkezi olan kalp çakranın açılması ve aktive edilmesinin yanı sıra, Aquamarine de fiziksel iyileşmeyi destekler. Boğaz çakrasını uyararak Akuamarin taşı, kalp ve boğaz enerji merkezleri arasındaki akışı açarak bağışıklığı arttırmaya yardımcı olur.

Akuamarin ayrıca su ile ilişkilidir, bu da vücuda serinletici bir etki sağlar. İyileşme sürecine yardımcı olacak iltihaplı veya ağrılı bölgelere bir Akuamarin taşı yerleştirmenizi öneririz.

Akuamarin taşı anlamını ve antik su krallıklarıyla bağlantısını simgeleyen “Aqua”, su için Latince kelime ve denizin “deniz” anlamına gelir. Gerçek Akuamarin, onu içine dahil etmek için popüler hale getiren çarpıcı, yarı saydam soluk bir turkuaz içerir. denizle bağlantısı nedeniyle, bu şifalı kristal, özellikle% 70 sudan oluştuğumuz için, sağlığımız ve sağlığımız için çok önemli olan vücudumuzdaki su elementini temizlemek ve temizlemek için çalışır. Dünya’nın yaşam veren su elementi olan Aquamarine, duygusal toksisiteyi gidermeye ve iç barış duygularını teşvik etmeye yardımcı olur.

Akuamarin İyileştirme Özellikleri
Akuamarin Anlamı ve İyileştirici Özellikleri – Enerji Muse
Güzel okyanusun doğal olarak yatıştırıcı ruhunu kullanan Aquamarine, Dünya’nın eski, hayat veren sularının canlı iyileştirici güçlerini yakalar. Eski folklorda deniz kızlarının hazinesi olarak bilinen Akuamarin taşı, şifalı mücevher koleksiyonunuz için önemli bir bileşendir çünkü gezegenimizdeki yaşamın kökenleri olan suya tekrar bağlanmamıza yardımcı olur.

Enerji bölümünde bunalmış hissediyor musunuz? Akuamarinin buz gibi mavi enerjisine çekilirseniz, bir doz ‘Deniz’ ve suyun rejeneratif iyileştirici özelliklerine ihtiyacınız olduğunu gösteren bir işarettir. Bir kolye veya bilezik olarak cildinize takın ve hemen su ile beslenen titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hissedin. Akuamarin değerli taş ile mutluluk, özellikle de kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda dalgalar halinde gelir.

İyileştirici özelliklerinin sabit bir akışını kullanmanın kolay bir yolu, taşların kalbi yöneten enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolye takmaktır. İhtiyacınız olduğunda, öfkeli duyguların öncülük etmesine izin vermek yerine kalbinizi açmanız için bir hatırlatma olarak taşlara dokunun.

Akuamarin yüze soğuk su sıçraması gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleri ile meşgul olan halsiz bir ruhun yeniden uyanmasına yardımcı olur. Akuamarin taşı, duyularımızı yükselterek bize gülleri durdurmamızı ve koklamamızı hatırlatır ve sonra yaşam için yenilenmiş bir lezzet için kıyı şeridine gider.

Kara ile çevrili olmanız durumunda, kristal infüzyonlu bir banyo yapmak H2O’nun terapötik faydalarından yararlanmanın başka bir yoludur. Kristalleri iyileştirme potansiyeline erişmeye gelince, her şey kristalinizle kalpten kalbe başlar. Bire bir görüşme yapmak için biraz zaman ayırın ve niyetinizle programlayın. Banyo yaptığınızda, suyunuza çiğ bir Akuamarin taşı ekleyin ve iç mantranıza meditasyon yapın. Taş, su ile infüze edildiğinde ve banyonuzu güçlendirirken iyileştirici özelliklerinin bir özünü yaratacaktır.

Bir güzellik kristali olan Akuamarin değerli taş, bedeni güzelleştirmek için harika bir kristaldir, çünkü sonsuz saygı için özel bir formül olan kendine saygı ve iç huzuru teşvik eder. Himalaya deniz tuzlarını detoksifiye edici etkileri ve Ölü Deniz tuzlarının anti-enflamatuar faydaları ile iyileştirici etkilerini geliştirdiğinizde Akuamarin taşıyla banyo zamanınızı daha da büyülü hale getirin. Parlayan bir ambiyans için bir mum yakın ve mutlu yerinize, bir ada cenneti göz kamaştırıcı mavi sularına uzağa seyahat etmeye hazır olun. Dalgalarda dalgalanan yunusları hayal ederken, huzur ve sükunet taşı olan Aquamarine’nin su özlerine batırırken kendinizi rahatlama durumuna daha da batırın.

Akuamarin

Akuamarin

Akuamarin 7.5 – 8 sertliğe sahiptir ve bu da bir mücevher esansı yapmak için idealdir. Aquamarine özelliklerini suya aşıladığınızda, şarj etmek ve yenilemek istediğinizde boğaz çakrasını temizlemek ve etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Akuamarin taş ayrıca cilt bakımı faydalarıyla da bilinir, bu yüzden mücevher özünüzü bir güzellik suyu olarak kullanmanızı öneririz.

Aquamarine ile kendi mücevher esansınızı yapmak kolaydır. Aquamarine geminizi temizledikten ve aktive ettikten ve bir niyetle programladıktan sonra, taşı saf su, tercihen alkalin bir kaseye koyun. Konteynerin üzerine bir kapak koyun ve tamamen şarj olmasını sağlamak için 2-4 saat güneş ışığına yerleştirin. Ayrıca 24 saat boyunca dışarıda bırakabilirsiniz, bu da hem tam güneş ışığı hem de ay ışığı enerjisi almasını sağlar. Daha sonra, kristal demli suyu, ışıma ışıltısı için boyun, boğaz ve yüze yayılabilen bir sprey şişesine aktarın.

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini toplayan bu taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılır ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk hissi gösterir. Genellikle su ile seyahat eden veya su ile yaşayanlar için, Aquamarine birçok iyileştirici fayda ile birlikte olması gereken şanslı bir cazibe. Sudan uzak ama uzun süredir yaşayanlar için, Aquamarine onları her zaman güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş sakinleştirici yıpranmış sinirleri geldiğinde sallanır çünkü okyanusun yatıştırıcı niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarin’in inanılmaz yaşlanma karşıtı özellikleriyle gençliğin canlılığını ve güzelliğini geri kazandığı da bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için teninizi ve auranızı, sabah veya akşam için mükemmel bir rutin olan huzurun geri kazanılmasına yardımcı olan basit bir stres azaltıcı ritüel ile gençleşti