OTANT�K TA�

DOĞAL HAM AMETİST TAŞI KOLYE

(A)ŞİFALI TAŞLAR
Ametist Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • AYNI GÜN KARGO
 • HAM AMETİST
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÜCRETSİZ KARGO

Ametist zarif olmasına rağmen, ortak bir yarı değerli taştır – bazı çok güzel parçalar uygun fiyatlarla alınabilir. Diğer kuvars kristalleri gibi, ametist de doğal kaynaklardan ve laboratuvarda yetiştirilen formda gelir. Ametistte lavantadan menekşe tonlarına demir safsızlıkları, ışınlama ve eser elementler gelir.

Ametist Kolye

Ametist Kolye

İdeal ametistlere “Derin Sibirya” veya “Derin Rusça” denir. Birincil ton, ışık kaynağına bağlı olarak yüzde 15 ila 20 arasında mavi ve / veya kırmızı olmak üzere yüzde 75 ila 80 mor renktedir. Ametistler genellikle fark edilir şeritleme ile değişken yoğunluk sunduğundan, kesme taşlar bazen birden fazla ton gösterir.

ametist taşlarını kesmek
7 sertlikle, ametist elmas, yakut veya safir kadar sert değildir, ancak mücevherlerde kullanım için uygundur. Daha düşük maliyetli ve göz alıcı bir görünüm sunduğu için geleneksel elmas nişan yüzüklerine çeşitli popüler alternatifler arasındadır. Ametistin zaman içinde parlaklığını kaybettiğine dikkat edin; yeniden parlatma güzel ışıltısını geri getirecektir.

DOĞAL AMETİST KOLYE HAM PARÇA OLDUĞU İÇİN BOYUT VE ŞEKİLDE FARKLILIKLAR OLABİLİR UNİSEX BAYAN ERKEK KULLANABİLİR. ÜCRETSİZ KARGO
Brezilya, Uruguay, Güney Kore, Aşağı Avusturya, Rusya, Zambiya, Kanada ve ABD dahil olmak üzere birçok mükemmel ametist kaynağı vardır.

 

 •  Radyasyondan ve negatif enerjiden korur. Pozitif enerji verir.
 •  Gözlere iyi gelir.
 •  Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
 •  Öfke, kin ve korkuyu yatıştırır, stresi giderir ve pozitif enerji verir.
 •  Kullanan kişiye iyi şans getirir.
 •  Ametist son derece güçlü ve koruyucu bir taştır.
 •  Çevresindeki enerjileri sevgiye dönüştürür, ataklara karşı koruyucudur,
 •  Doğal bir sakinleştiricidir. Strese karşı korur.
 •  Meditasyon taşıdır.
 •  Ametist kristali güçlü şifa ve arındırma özelliklerine sahiptir.
 •  Antik dönemde sarhoşluğu engellemek için kullanılmıştır.
 •  Bağımlılıkları yok eder.
 •  Zihin için son derece faydalıdır. Farkındalığı arttırır.
 •  Odaklanmayı kuvvetlendirir, zihinsel dağınıklığı iyileştirir.
 •  Yeni fikirlerin kabullenilmesine ve özümsenmesine yardım eder.
 •  Ametist karar alma mekanizmasını da çalıştırır, sağduyu ve iç görü sağladığı gibi fikirleri hayata geçirme açısından da netlik sağlar.
 •  Uykusuzluğa karşı etkilidir, karabasan ve kabus gibi kötü rüyaları engeller, rüyaların net hatırlanmasını sağlar.
 •  Hafızayı geliştirir
 •  Motivasyon sağlar
 •  Üzüntü ve kederi hafifleterek kayıpları kabullenmeyi kolaylaştırır,
 •  Kutsal aşkı yüceltir, onu anlamayı sağlar
 •  Sezgileri açar, 6.hissi kuvvetlendirir. Bunun için alın (3. göz) çakrası üzerine konulmalıdır.

 

 

Ünlü Ametist Takı
Ametist takıları çağlar boyunca popüler olduğu için müzelerde sergilenen birçok güzel örnek var. Ünlü bir parça, merkezi taşında bir yazıt taşıyan eski bir Mısır ametist kolye . Yaklaşık MÖ 2000 yılına kadar uzanan, Nubia’dan geldiğine inanılan büyük, güzel kesilmiş taşlar sunmaktadır.

Bir diğer ünlü ametist – ve çok daha yenisi – Smithsonian Enstitüsü Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde görülebilen Morris Ametist Broş’tur . Brezilya kökenli olduğu düşünülen bu muhteşem taş, derin, liman şarabı rengi sunar. 96 karatta, kalp şeklindeki ametist, elmasların ince bir halesi ile çevrilidir ve Edwardian hassasiyetini ve arıtmasını örnekleyen hoş bir telkari tasarımla taçlandırılmıştır.

ametist, kalsedon, zümrüt, kaya kristali, inci kolye
Yunanistan’dan altın, ametist, kalsedon, zümrüt, kaya kristali, inci ve renkli cam kolye, MÖ 2. yüzyıl.

Delhi Safir hiç bir safir değil: Bunun yerine, bu “lanetli” taş muhteşem bir derin mor ametist. Oval şekilli taş Londra Doğal Tarih Müzesi’nde görülebilir.

Napolyon Ametist Parure Tiara nadir tarihi parçası üzerinde bir güncelleme sunuyor. Köpüklü elmaslarla süslenmiş 15 büyük oval ametist ile, her giyildiğinde kafaları çeviren inanılmaz bir sanat eseridir. Mücevherler aslında Fransa İmparatoriçesi Josephine’e (1763-1814) ait bir kolyeye yerleştirilmişti. Bugün, Bernadotte Jewel Foundation’a aittir; İsveç Kraliçesi Silvia ve Kraliyet Prensesi Victoria, taçların son kullanıcıları arasında. Mücevherler taç çerçevesinden çıkarılabilir ve istenirse orijinal kolye formunda giyilebilir.

Avrupa kesim pırlanta, ametist, safir ve yakut içeren bib kolye
Avrupa kesim pırlanta, ametist, safir ve yakut içeren bib kolye. 3.081 $ karşılığında açık artırmada satıldı .
Son olarak, Cartier’in çarpıcı bir ifade parçası olan Windsor Ametist Kolye Düşesi, 27 basamaklı ametist ve kalp şeklinde büyük bir ametist içerir. Galler Prensi ile bükülmüş 18 ve 20 ayar altın ve platin lüks bir önlük ayarında düzenlenmiş bir dizi elmas ve turkuaz cabochons, mor taşları mükemmel bir şekilde dengeliyor. Bu kolye 1947’de Wallis Simpson için yaratılmış olmasına rağmen, görünüşü şaşırtıcı derecede çağdaş. 1986’daki ölümünden sonra, parça Cenevre’deki Sotheby’s tarafından açık artırılarak 605.000 $ fiyat getirildi.

Eğlenceli Gerçek:
Pop kültür figürü Ametist (Steven Universe) ilhamını eşsiz bir geçmişi ve anlamı olan muhteşem bir mor ametist kristalinden alır. Ametistin kıyafeti yıllar içinde değişti, ancak güçleri ve değerli taşı aynı kaldı.

Ametistin Hikayesi
Bu korumalardan en iyi bilinenlerden biri, ametistin sarhoşluğu önlemek için iddia edilen gücünü içerir. Roma şarabı tanrısı Bacchus hakkında bir efsane bu inancı destekledi. Hikaye şöyle devam ediyor:

AMETİST

AMETİST

Uzun zaman önce, Diana Tapınağı’nda ibadet etmek için güzel bir kızlık yolundaydı. Ancak, şarap tanrısı Bacchus ile yol geçiş talihsizliğine sahipti. Biraz acı çektiği için öfkelenmiş, tanıştığı bir sonraki kişiden intikam almaya söz vermişti. Hizmetçiyi gözetledi ve iki koruyucu kaplanını serbest bıraktı. Büyük hayvanlar talihsiz lass’a bağlanırken, tanrıça Diana araya girdi. O kadar korkunç bir kaderi korumak için onu saf, berrak bir taşa çevirdi.

Hemen, tutuklanmış Bacchus’u pişman edin. Eylemlerinden bahsetmek için şarabını taşın üzerine döktü, kristali derin ve mor bir renkle boyadı. Ve böylece, kızlık Ametist adını kristaline verdi.

Klasik bir kisvede sunulmasına rağmen, bu efsane sadece Rönesans’tan kalmadır. Fransız şair Remy Belleau , bu hikayeyi 1576’da değerli taş inançlarına dair bir şiirin parçası olarak yarattı. Bununla birlikte, taşın sarhoşluğa karşı koruyabileceği fikri Eski Yunanlılara kadar uzanıyor. Amethystos , Eski Yunanca’da “sarhoş değil” anlamına gelir. Bütün gece içebileceğine ve ağzında veya bir kişide ametist olsaydı ayık kalacağına inandılar.

kağıt ağırlığı heykel – ametist sembolizm
Ametist sembolizmi, özellikle alkol ve yaralarla bağlantısı, değerli taşların mor renk aralığı ile güçlendirilebilir. Fersman Mineraloji Müzesi’ndeki bu 19. yüzyıl kağıt ağırlığı, ametist üzümlerin yanı sıra serpantin ve mermere sahiptir. Fotoğraf tarafından Shakko . CC By-SA 3.0 altında lisanslanmıştır .

Ametist
Ametist

Ametist Sembolizm ve Maneviyat
Belki de sakinleştirici fiziksel tutkularla bu ilişki, bazı erken Hıristiyanların ametist ile Mesih’i ilişkilendirmesine yol açtı. Mücevherlerin mor renkleri ruhun saflığını temsil ediyordu. Morumsu ve kırmızımsı tonları acı çekmenin iffetli ve arındırıcı etkilerini temsil ediyordu. Bazıları, Mesih’in yaralarına ve acılarına işaret eden renklere inanıyordu. Böylece, yaraların iyileşmesine yardımcı olmak için ametistler kullanıldı.

ametist sembolizmi – tifdruk
CE 212’deki bu ametist tifdosu Roma İmparatoru Caracalla’nın bir portresini içeriyordu. Bizans döneminde bir zamanlar bir yazıt ve bir haç eklenerek St.Peter’in portresine dönüştürüldü. Bibliothèque nationale de France’daki Cabinet des Médailles koleksiyonundan oyulmuştur . Fotoğraf tarafından Clio20 . CC By-SA 3.0 altında lisanslanmıştır .

Birçok kültür, ametistlerde manevi tonlar bulur. Çoğu zaman bir barış taşı olarak görülen bazı insanlar, ametistin sakinleştirici varlığının, hayalperesti İlahi Olanla daha uyumlu hale getirerek yatıştırıcı rüyalar ürettiğine inanır. Bu netlik ve huzur, uyanık zihne de uzanır. Ametistlerin zihnin hem zihinsel hem de metafizik boyutlarda serbestçe akmasına yardımcı olduğu söylenir. Birçok medyum bu mücevheri tarot kartları veya diğer oracular enstrümanlarıyla tutar.

Ametistler ve Koruyucu Muskalar
Eski Mısırlılar ametistleri tılsım olarak hem dua hem de zarara karşı koruma olarak çalıştılar. Daha sonra Mısırlı zanaatkârlar ayrıntılı ve nefes kesici parçalar oluştururken, erken kuyumcular tasarımlarını daha pratik tuttu. İlk başta, carnelian ve beril taşlar ve ametistler hayvanların şekillerine oyuldu . Büyük olasılıkla, erken büyücüler bu cihazları koruyucu fetişler olarak tasarladılar. Daha sonraki zamanlarda örgütlü bir rahiplik bu tılsımları üretti.

kolye damlası – ametist sembolizmi
Melissa Ingram’ın 34 ct yönlü ametist damlasına sahip “Hephzibahs Sarkaç” . CC By 2.0 altında lisanslanmıştır .

İnsanlar binlerce yıldır ametistlere değer verdiler ve çalıştılar. Yaşlanmış bir rahatsızlık için yaşlanmış bir tedavinin, sivilcelere nemlendirilmiş bir ametistin ovulması onları iyileştirdiği söylenir.

ametist sembolizmi – kristal
Chris Bartnik tarafından yazılan “Değerli Taş Ametist” . CC By-ND 2.0 altında lisanslanmıştır .

Ametist Kolye

Ametist Kolye

Şubat Doğum Taşı
Ametist yoğun bir taştır. Jüpiter gezegeni tarafından yönetilen , Balık burcunda doğanlar için burç mücevher . Hem geleneksel hem de modern burç taşı listeleri, Şubat burç taşı olarak ametist içerir .

claddagh ametist ve opal halka – ametist sembolizmi
Bir ametist kalbi ve siyah bir opal tacı olan bir claddagh halkası . © CustomMade . İzinle kullanılır. Ayrıntıları göstermek için kırpıldı.

Şubat konusunda, efsaneye göre St. Valentine, Cupid’in benzerliğiyle oyulmuş bir ametist yüzük taktı. Gem’in sakinleştirici tutkular konusundaki itibarı göz önüne alındığında, bu olası bir eşleşme gibi görünebilir. Bununla birlikte, Ortaçağ döneminde iffetli sevginin gerçek aşk olarak çok değerli olduğunu unutmayın. Ametistler bu aşk vizyonunu ifade ettiler.

Şiirsel bir hikaye ile başladığımızdan beri, ametist üzerine bir şiirle, hadi yazar bilinmiyor:

DOĞAL HAM AMETİST TAŞI KOLYE

(A)ŞİFALI TAŞLAR
Ametist Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • AYNI GÜN KARGO
 • HAM AMETİST
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÜCRETSİZ KARGO
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ametist zarif olmasına rağmen, ortak bir yarı değerli taştır – bazı çok güzel parçalar uygun fiyatlarla alınabilir. Diğer kuvars kristalleri gibi, ametist de doğal kaynaklardan ve laboratuvarda yetiştirilen formda gelir. Ametistte lavantadan menekşe tonlarına demir safsızlıkları, ışınlama ve eser elementler gelir.

Ametist Kolye

Ametist Kolye

İdeal ametistlere “Derin Sibirya” veya “Derin Rusça” denir. Birincil ton, ışık kaynağına bağlı olarak yüzde 15 ila 20 arasında mavi ve / veya kırmızı olmak üzere yüzde 75 ila 80 mor renktedir. Ametistler genellikle fark edilir şeritleme ile değişken yoğunluk sunduğundan, kesme taşlar bazen birden fazla ton gösterir.

ametist taşlarını kesmek
7 sertlikle, ametist elmas, yakut veya safir kadar sert değildir, ancak mücevherlerde kullanım için uygundur. Daha düşük maliyetli ve göz alıcı bir görünüm sunduğu için geleneksel elmas nişan yüzüklerine çeşitli popüler alternatifler arasındadır. Ametistin zaman içinde parlaklığını kaybettiğine dikkat edin; yeniden parlatma güzel ışıltısını geri getirecektir.

DOĞAL AMETİST KOLYE HAM PARÇA OLDUĞU İÇİN BOYUT VE ŞEKİLDE FARKLILIKLAR OLABİLİR UNİSEX BAYAN ERKEK KULLANABİLİR. ÜCRETSİZ KARGO
Brezilya, Uruguay, Güney Kore, Aşağı Avusturya, Rusya, Zambiya, Kanada ve ABD dahil olmak üzere birçok mükemmel ametist kaynağı vardır.

 

 

 

Ünlü Ametist Takı
Ametist takıları çağlar boyunca popüler olduğu için müzelerde sergilenen birçok güzel örnek var. Ünlü bir parça, merkezi taşında bir yazıt taşıyan eski bir Mısır ametist kolye . Yaklaşık MÖ 2000 yılına kadar uzanan, Nubia’dan geldiğine inanılan büyük, güzel kesilmiş taşlar sunmaktadır.

Bir diğer ünlü ametist – ve çok daha yenisi – Smithsonian Enstitüsü Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde görülebilen Morris Ametist Broş’tur . Brezilya kökenli olduğu düşünülen bu muhteşem taş, derin, liman şarabı rengi sunar. 96 karatta, kalp şeklindeki ametist, elmasların ince bir halesi ile çevrilidir ve Edwardian hassasiyetini ve arıtmasını örnekleyen hoş bir telkari tasarımla taçlandırılmıştır.

ametist, kalsedon, zümrüt, kaya kristali, inci kolye
Yunanistan’dan altın, ametist, kalsedon, zümrüt, kaya kristali, inci ve renkli cam kolye, MÖ 2. yüzyıl.

Delhi Safir hiç bir safir değil: Bunun yerine, bu “lanetli” taş muhteşem bir derin mor ametist. Oval şekilli taş Londra Doğal Tarih Müzesi’nde görülebilir.

Napolyon Ametist Parure Tiara nadir tarihi parçası üzerinde bir güncelleme sunuyor. Köpüklü elmaslarla süslenmiş 15 büyük oval ametist ile, her giyildiğinde kafaları çeviren inanılmaz bir sanat eseridir. Mücevherler aslında Fransa İmparatoriçesi Josephine’e (1763-1814) ait bir kolyeye yerleştirilmişti. Bugün, Bernadotte Jewel Foundation’a aittir; İsveç Kraliçesi Silvia ve Kraliyet Prensesi Victoria, taçların son kullanıcıları arasında. Mücevherler taç çerçevesinden çıkarılabilir ve istenirse orijinal kolye formunda giyilebilir.

Avrupa kesim pırlanta, ametist, safir ve yakut içeren bib kolye
Avrupa kesim pırlanta, ametist, safir ve yakut içeren bib kolye. 3.081 $ karşılığında açık artırmada satıldı .
Son olarak, Cartier’in çarpıcı bir ifade parçası olan Windsor Ametist Kolye Düşesi, 27 basamaklı ametist ve kalp şeklinde büyük bir ametist içerir. Galler Prensi ile bükülmüş 18 ve 20 ayar altın ve platin lüks bir önlük ayarında düzenlenmiş bir dizi elmas ve turkuaz cabochons, mor taşları mükemmel bir şekilde dengeliyor. Bu kolye 1947’de Wallis Simpson için yaratılmış olmasına rağmen, görünüşü şaşırtıcı derecede çağdaş. 1986’daki ölümünden sonra, parça Cenevre’deki Sotheby’s tarafından açık artırılarak 605.000 $ fiyat getirildi.

Eğlenceli Gerçek:
Pop kültür figürü Ametist (Steven Universe) ilhamını eşsiz bir geçmişi ve anlamı olan muhteşem bir mor ametist kristalinden alır. Ametistin kıyafeti yıllar içinde değişti, ancak güçleri ve değerli taşı aynı kaldı.

Ametistin Hikayesi
Bu korumalardan en iyi bilinenlerden biri, ametistin sarhoşluğu önlemek için iddia edilen gücünü içerir. Roma şarabı tanrısı Bacchus hakkında bir efsane bu inancı destekledi. Hikaye şöyle devam ediyor:

AMETİST

AMETİST

Uzun zaman önce, Diana Tapınağı’nda ibadet etmek için güzel bir kızlık yolundaydı. Ancak, şarap tanrısı Bacchus ile yol geçiş talihsizliğine sahipti. Biraz acı çektiği için öfkelenmiş, tanıştığı bir sonraki kişiden intikam almaya söz vermişti. Hizmetçiyi gözetledi ve iki koruyucu kaplanını serbest bıraktı. Büyük hayvanlar talihsiz lass’a bağlanırken, tanrıça Diana araya girdi. O kadar korkunç bir kaderi korumak için onu saf, berrak bir taşa çevirdi.

Hemen, tutuklanmış Bacchus’u pişman edin. Eylemlerinden bahsetmek için şarabını taşın üzerine döktü, kristali derin ve mor bir renkle boyadı. Ve böylece, kızlık Ametist adını kristaline verdi.

Klasik bir kisvede sunulmasına rağmen, bu efsane sadece Rönesans’tan kalmadır. Fransız şair Remy Belleau , bu hikayeyi 1576’da değerli taş inançlarına dair bir şiirin parçası olarak yarattı. Bununla birlikte, taşın sarhoşluğa karşı koruyabileceği fikri Eski Yunanlılara kadar uzanıyor. Amethystos , Eski Yunanca’da “sarhoş değil” anlamına gelir. Bütün gece içebileceğine ve ağzında veya bir kişide ametist olsaydı ayık kalacağına inandılar.

kağıt ağırlığı heykel – ametist sembolizm
Ametist sembolizmi, özellikle alkol ve yaralarla bağlantısı, değerli taşların mor renk aralığı ile güçlendirilebilir. Fersman Mineraloji Müzesi’ndeki bu 19. yüzyıl kağıt ağırlığı, ametist üzümlerin yanı sıra serpantin ve mermere sahiptir. Fotoğraf tarafından Shakko . CC By-SA 3.0 altında lisanslanmıştır .

Ametist
Ametist

Ametist Sembolizm ve Maneviyat
Belki de sakinleştirici fiziksel tutkularla bu ilişki, bazı erken Hıristiyanların ametist ile Mesih’i ilişkilendirmesine yol açtı. Mücevherlerin mor renkleri ruhun saflığını temsil ediyordu. Morumsu ve kırmızımsı tonları acı çekmenin iffetli ve arındırıcı etkilerini temsil ediyordu. Bazıları, Mesih’in yaralarına ve acılarına işaret eden renklere inanıyordu. Böylece, yaraların iyileşmesine yardımcı olmak için ametistler kullanıldı.

ametist sembolizmi – tifdruk
CE 212’deki bu ametist tifdosu Roma İmparatoru Caracalla’nın bir portresini içeriyordu. Bizans döneminde bir zamanlar bir yazıt ve bir haç eklenerek St.Peter’in portresine dönüştürüldü. Bibliothèque nationale de France’daki Cabinet des Médailles koleksiyonundan oyulmuştur . Fotoğraf tarafından Clio20 . CC By-SA 3.0 altında lisanslanmıştır .

Birçok kültür, ametistlerde manevi tonlar bulur. Çoğu zaman bir barış taşı olarak görülen bazı insanlar, ametistin sakinleştirici varlığının, hayalperesti İlahi Olanla daha uyumlu hale getirerek yatıştırıcı rüyalar ürettiğine inanır. Bu netlik ve huzur, uyanık zihne de uzanır. Ametistlerin zihnin hem zihinsel hem de metafizik boyutlarda serbestçe akmasına yardımcı olduğu söylenir. Birçok medyum bu mücevheri tarot kartları veya diğer oracular enstrümanlarıyla tutar.

Ametistler ve Koruyucu Muskalar
Eski Mısırlılar ametistleri tılsım olarak hem dua hem de zarara karşı koruma olarak çalıştılar. Daha sonra Mısırlı zanaatkârlar ayrıntılı ve nefes kesici parçalar oluştururken, erken kuyumcular tasarımlarını daha pratik tuttu. İlk başta, carnelian ve beril taşlar ve ametistler hayvanların şekillerine oyuldu . Büyük olasılıkla, erken büyücüler bu cihazları koruyucu fetişler olarak tasarladılar. Daha sonraki zamanlarda örgütlü bir rahiplik bu tılsımları üretti.

kolye damlası – ametist sembolizmi
Melissa Ingram’ın 34 ct yönlü ametist damlasına sahip “Hephzibahs Sarkaç” . CC By 2.0 altında lisanslanmıştır .

İnsanlar binlerce yıldır ametistlere değer verdiler ve çalıştılar. Yaşlanmış bir rahatsızlık için yaşlanmış bir tedavinin, sivilcelere nemlendirilmiş bir ametistin ovulması onları iyileştirdiği söylenir.

ametist sembolizmi – kristal
Chris Bartnik tarafından yazılan “Değerli Taş Ametist” . CC By-ND 2.0 altında lisanslanmıştır .

Ametist Kolye

Ametist Kolye

Şubat Doğum Taşı
Ametist yoğun bir taştır. Jüpiter gezegeni tarafından yönetilen , Balık burcunda doğanlar için burç mücevher . Hem geleneksel hem de modern burç taşı listeleri, Şubat burç taşı olarak ametist içerir .

claddagh ametist ve opal halka – ametist sembolizmi
Bir ametist kalbi ve siyah bir opal tacı olan bir claddagh halkası . © CustomMade . İzinle kullanılır. Ayrıntıları göstermek için kırpıldı.

Şubat konusunda, efsaneye göre St. Valentine, Cupid’in benzerliğiyle oyulmuş bir ametist yüzük taktı. Gem’in sakinleştirici tutkular konusundaki itibarı göz önüne alındığında, bu olası bir eşleşme gibi görünebilir. Bununla birlikte, Ortaçağ döneminde iffetli sevginin gerçek aşk olarak çok değerli olduğunu unutmayın. Ametistler bu aşk vizyonunu ifade ettiler.

Şiirsel bir hikaye ile başladığımızdan beri, ametist üzerine bir şiirle, hadi yazar bilinmiyor: