OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI ÖZEL TASARIM KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
Ametist Taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DOĞAL AMETİST TAŞI
 • 15.30 GR
 • 17.35 KARAT HAS TAŞ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Ametist, akıl ve duyguları canlandırmak ve yatıştırmak için büyüleyici güzelliği ve efsanevi güçleri ile çağlar boyunca büyük saygı gördü. Bugünün sınıflandırmalarında yarı değerli bir taştır, ancak eskiler için bir “Ateş Gemisi” idi; tarihte zaman zaman bir Elmas kadar değerli bir Değerli Taştı. Ametist her zaman Şubat ayıyla ilişkilendirilmiştir. Romalılar kendilerini su tanrısı Neptün’e adadılar. Bu nedenle, o ayın geleneksel doğum taşı olması şaşırtıcı olmamalı. Bu, Aziz Valentine’ın taşı ve sadık sevgidir ve Piskopos Taşı olarak kilise onurunu ifade eder. ateş ve tutku, yaratıcılık ve maneviyat enerjisini taşır; yine de ölçülülük ve ayıklık mantığını taşır.

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

İster kristalleri doğal bırakılsın, ister eskitilmiş taşlar gibi cilalanmış olsun, ister muhteşem mücevherler haline getirilmiş olsun, Ametist, güzelliği ortaklığını aşan bir mücevherdir. Dünyanın birçok yerinde bulunan bir Kuvars çeşididir. Jeodlarda, kümelerde ve uzun tekli sonlandırmalarda her boyutta şeffaf, sonlu kristaller olarak oluşur. Aynı zamanda vitröz kütlelerde bulunur ve harika örneklere ve kişisel tılsımlara dönüştürülür. Şeffaf Kuvarsda manganez varlığı Ametist üretirken, ek miktarda demir mor rengi değiştirir. Ametist, soluk kırmızı menekşeden koyu menekşe rengine kadar değişir ve şeffaf veya opak olabilir. Ek olarak, bazen Cacoxenite ile kombinasyon halinde bulunan, Ametrin olarak Sitrin ile karıştırılan veya nadir durumlarda Goethite ile “rutilleştirilen” Chevron Amethyst olarak beyaz Kuvars ile katmanlanır.
“Amethyst’in yüksek zihni genişletme yeteneği, kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu da geliştirir.”

Ametist adı, Yunanca “sarhoş değil” anlamına gelen ametusthos kelimesinden türemiştir ve eski bir efsaneden gelmektedir. Bir hakarete kızan ve intikam almaya kararlı olan şarap tanrısı Bacchus, tanışması gereken ilk kişinin onu yutacağına karar verdi. Onun kaplanları. Talihsiz ölümlü, Diana’nın tapınağına ibadet etmeye giderken Ametist adında güzel bir kızdı. Vahşi hayvanlar ortaya çıkarken tanrıçanın korumasını istedi ve berrak, beyaz bir kristale dönüştürülerek kurtarıldı. Zulmünden pişman olan Bacchus, üzüm suyunu bir adak olarak taşın üzerine döktü ve mücevhere güzel mor rengini verdi.

Tarih boyunca, Amethyst’in özel erdemi, sarhoşluğu ve aşırı hoşgörüyü önlemek olmuştur. Eski Yunanlılar ve Romalılar rutin olarak kadehlerini bir Ametist fincandan içilen şarabın sarhoş olmanın güçsüz olduğuna ve vücuda, özellikle göbeğe takılan bir taşın sadece sarhoşluk için değil, aynı zamanda aşırı kıskançlık için de ayıltıcı bir etkiye sahip olduğuna inanan Ametist ile çivilerdi tutku. Katolik piskoposlar ayrıca mistik sarhoşluktan korunmak için bir yüzük içinde Ametist taktılar. Yüzüğü öpmek, başkalarını da benzer mistik sarhoşluklardan uzak tuttu ve onları ruhani düşünceye bağladı.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KENDİ ÜRETTİĞİMİZ ÖZEL SERİ 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ (24 ayar altın kaplama dilerseniz beyaz veya rose yapabiliriz) TOPLAM 17.35 KARAT  A +++ KALİTE FASET KESİM AMETİST TAŞI KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ ÖZEL BİR PARÇA

NOT:YAPTIĞIMIZ İŞLERİ İNSTAGRAMDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @otantiktas

KENDİ SAYFAMIZ  VE İŞ YERİMİZ HARİCİNDE BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARINDA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR…..

Mükemmel Ametistinizi Hemen Bulun
“Spiritüel dünyada, Amethyst İlahi ile bir bağlantı sağladı.”

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

Amethyst ayrıca kötü düşünceleri kontrol etmek, zekayı artırmak ve insanları iş konularında zekice yapmakla ünlüdür. Yolcular için ihanet ve sürpriz saldırılardan korunmak için giyildi. Aynı zamanda askerleri zarar görmekten korudu ve düşmanlarına karşı zafer kazandı. Vahşi hayvanların ve kümes hayvanlarının yakalanmasında avcılara yardım etti. Öte yandan, büyücülük ve kara büyüye karşı güçlü bir psişik koruma taşı olduğu düşünülüyordu. Diğer kraliyet taşları gibi, kullanıcısını hastalık ve enfeksiyondan korudu.

Manevi dünyada Ametist, İlahi olanla bir bağlantı sağladı. İbranilere göre, Baş Rahibin göğüs zırhındaki dokuzuncu taş olan Ahlamah idi ; Dan kabilesinin yanı sıra Yeni Kudüs için on ikinci temel taşı ile oyulmuştur. Mısırlılara göre, Ölüler Kitabı’nda gömülmek üzere kalp şeklindeki muskalara oyulmak üzere Hemag listelendi. Doğu kültürlerinde, kutsal “mücevher şehirleri”, “hayat ağaçları” tasvirlerinde listelenmiş ve tapınak sunumlarında ibadet için kullanılmıştır. Ayrıca gezegensel ve astrolojik etkileri hizalamak için de sıklıkla kullanılmıştır. Ayrıca Ametist, tespih ve tespihlerde popülerdi. Dindar bir sükunet atmosferi yaratması, zihinsel huzur ve sükunet duygusu aşılamasıyla tanındı.
“Amethyst’in doğal yüksek frekansı, herhangi bir negatif enerji veya ekin aurasını arındırır ve vücudun etrafında koruyucu bir Işık kalkanı oluşturur.”

Günümüz dünyasında, Amethyst, zihni hareketsiz hale getirme ve gelişmiş bir meditasyon durumuna ilham verme metafizik yetenekleriyle bilinen, hala dikkate değer bir maneviyat ve memnuniyet taşıdır. İçsel yüksek frekansı, herhangi bir negatif enerji veya bağın aurasını arındırır ve bedenin etrafında koruyucu bir Işık kalkanı yaratır, kişinin ruhsal yöne açılırken açık ve merkezde kalmasına izin verir. Amethyst, Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyararak bilişsel algıyı güçlendirir ve sezgisel ve psişik yeteneğin gelişimini hızlandırır. Bilgeliği ve daha büyük anlayışı başlatır ve sevilen birinin kaybına üzülenler için bir rahatlık taşıdır.

Amethyst’in yüksek zihni genişletme yeteneği, kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu da geliştirir. Hayal gücünü ve sezgiyi güçlendirir ve düşünme süreçlerini iyileştirir. Yeni fikirlerin özümsenmesine yardımcı olur, düşünceyi eyleme dönüştürür ve projeleri hayata geçirir. Ametist aynı zamanda odaklanma ve başarı tılsımı olarak da bilinir.

Ametist vücuda takmak, ritüelleri iyileştirmek ve kişinin çevresini güzelleştirmek için olağanüstü bir kristaldir. Direkt güneş ışığında solduğu bilinmektedir ve dikkatli olunmalıdır. Taşın temizlendiğini teyit ederken, taşı kısa bir süre akan suyun altında tutarak enerjilerini zaman zaman temizlemek de iyidir. Cilasız Ametistleri şarj etmek için diğer kristallerin yakınında tutun.

Şimdi tüm Ametist için Alışveriş Yapın >>
Farklı Ametist Çeşitleri

Doğada, Ametist zaman zaman diğer minerallerle kombinasyon halinde oluşur. Bu makalede özetlenen Amethyst’in özelliklerine ek olarak, aşağıdaki çeşitler ek niteliklere sahiptir.
Brandberg Ametist

Brandberg ametist
Brandberg Amethyst , ametist, berrak ve dumanlı kuvarsın son derece yüksek titreşimli bir kristalde bir arada eşsiz ve olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve dikkate değer fantomlar, geliştiriciler ve diğer nadir oluşumlar ve kapanımlar ile doludur. Saf bilince uyum sağlar ve İlahi Kaynak ile yeniden hizalanmak için birini kendi eterik planına geri döndürme kapasitesi ile şifa ve mükemmelliğin güçlü bir tılsımıdır.

Brandberg Amethyst’i Hemen Satın Alın >>
Chevron Ametist

chevron ametist
Chevron Amethyst, güzel katmanlara “sızan” koyu mor ve beyaz Quartz’ın v şeklindeki köşeli çift ayraçlarını gösterir. Fiziksel dünya kadar benlik içinde de görmeyi uyaran, beyaz katmanlarındaki Taç aracılığıyla kozmostaki yaşam gücünü filtreleyen ve mor aracılığıyla ruhsal ve psişik kanalları açan en iyi Üçüncü Göz taşlarından biridir. Negatifliği dağıtmak ve püskürtmek için güçlü, odaklanmış enerjiye sahiptir ve her türlü ruhsal şifayı öğrenmek için mükemmel bir kristaldir. Güçlü ama güvenli vücut dışı yolculuk, şamanik yolculuk veya yol çalışması için ve dua ederken veya mantraları okurken eller arasında bir tane tutun.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Ametistte Kakoksenit

Ametistte Kakoksenit
Ametist içindeki Kakoksenit, Süper Yedi kristalinde bir fosfat minerali ve ana bileşen olan Cacoxenite’in koyu kahverengi ila sarı tutamlarını, konak kristal Ametist ile karıştırır. Bu kombinasyon, daha önce hiç düşünülmemiş düşünceleri besleyerek insanlığa yüksek düzeyde yaratıcılık ve yeni fikirler getiriyor. Kargaşa zamanlarında iyi olan sakinleştirici bir taştır ve doğanın güzelliğindeki yaratıcı özün ve insanların nezaketinin ruhsal farkındalığını arttırır. Şifa enerjisini Dünya’ya aktarmak ve tüm evren arasında ruhani bir bağlantı oluşturmak için hilal ve dolunay gecesini devam ettirin.

Şimdi Kakoksenit için Alışveriş Yapın >>
Ametrin

ametrin
Ametrin, aynı kristal içinde iki enerjinin uyumlu bir karışımı olan Ametist ve Sitrin kombinasyonudur. Maneviyatı akılla uyumlu hale getirir ve derin bir yaratıcılık, yeni fikir ve anlayış akışına ilham verir. Olağanüstü bir şifa taşıdır, zihne ve vücuda enerji ve iyilik hissi verirken acıyı ve gerginliği giderir. Ametrin meditasyona daha fazla odaklanma, astral seyahatte koruma sağlar ve melek veya ruh rehberi temasını açmak için bir geçit kristalidir. Dolunay günü öğleden sonra ve gece boyunca ay ışınlarını yakalamak için doğal ışıkta bırakın, ardından kişiyi para girişimlerinde şans getirmeye devam edin.

Şimdi Ametrine için Alışveriş Yapın >>
“Rutilated” Ametist

süper yedi ametist
“Rutilatlı” Ametist, Rutil içerdiği görülen, ancak aslında Süper Yedi kristalinde de bulunan bir demir hidroksit minerali olan kahverengimsi Goethite kristalleri içeren nadir bir Ametist formudur. Goethite, derin benlik ve Dünya arasındaki bağı bulmak için bir taştır ve Ametist ile birlikte Toprak ve Temel Çakraları temizler, tüm çakra sistemini daha yüksek zihne hizalar. Duygusal bedeni arındırır ve özellikle yas çalışmalarında yardımcı olur. Duru dinlemeyi, meleklerle birliği ve diğer dünyalarla bağlantıları kolaylaştırır. Dilek taşı olarak veya niyetler, mesajlar ve dualarla programlamak için, taşı aklınızda tutmanız yeterlidir.

Ametist Taşı Faydaları

Ametist Taşı Faydaları

Ametist Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

ametistAmethyst, yaratıcı sanatlarda, özellikle koyu tonlarda kullanım için harika bir tılsımdır. Geçmişin araçları ve yöntemleri kullanılarak yeni, orijinal sonuçların oluşturulması gereken çabalara yardımcı olur. Genellikle Sanatçı Taşı, Bestecinin Taşı, Mucit, Şair ve Ressamın Taşları olarak kullanılır. Evrensel Yaşam Gücünün yaratıcı unsurlarına odaklanmak ve onları güçlendirmek için alanda bir Ametist kristali veya küme bulundurun.

“Tüm şifacı” olarak adlandırılan Ametist, insanları, bitkileri ve hayvanları iyileştirmek için en etkili kristallerden biridir. Doğal cilasız Ametistler veya jeotlar, bitkilerin büyümeyeceği veya hayvanların oturmayı reddettiği yerlerde özellikle yararlıdır. Ayrıca, binaların altındaki veya düşmanca hissedilen herhangi bir yerin altındaki negatif toprak enerjilerine karşı koyar.

Amethyst, psişik saldırıya, paranormal zarara veya kötü arzulara karşı korur ve pozitif, sevgi dolu enerjiye dönüştürüldükten sonra enerjiyi evrene geri döndürür. Bu gücü artırmak ve iyi şanslar çekmek için lavanta tütsü dumanında bir Ametistin üzerine güneşin ve hilal şeklindeki ayın görüntüsünü çizin.
“Ametist, sinir sinyallerinin beyinden iletilmesine yardımcı olarak sakinleşir ve yatıştırır.”

“Doğanın sakinleştiricisi” olarak anılan Amethyst, sinir sinyallerinin beyinden iletilmesine yardımcı olarak sakinleşir ve yatıştırır. Çocuklarda ve hayvanlarda obsesif kompulsif bozukluğu ve hiperaktiviteyi hafifletir. Uykusuzluğu gidermek ve hoş rüyalar uyandırmak için yastığın veya yatağın altına yerleştirin veya alnın merkezini saat yönünün tersine ovalayın. Özellikle çocukların tekrarlayan kabusları ve karanlık korkularında etkilidir ve vatan hasretini hafifletmeye yardımcı olabilir.

Ametist, diplomatlar, müzakereciler ve iş adamları için mükemmel bir taştır. Öfkeli mizaçları yatıştırır ve tartışmanın gerekli olduğu durumlarda belirgin bir avantaj sağlar. Entelektüel akıl yürütme ile birlikte manevi içgörüler getirmek için Ametist giyin veya tutun. Bir şans ve refah kristali olan Ametist, aşırı harcama, kumar bağımlılığı veya akılsız yatırımlar eğilimini azaltmak için iyidir.

Ametist, tarotta dengeyi temsil eden Temperance kartına bağlanır. Aşırı hoşgörüyü ve kötü alışkanlıkları azaltmaya adanmış bir taştır ve sağlıksız fiziksel tutkunun yanı sıra sigara, içki ve uyuşturucu kullanımını bırakmaya mükemmel bir yardımcıdır. Aynı zamanda bağımlılık yapan kişiliklerden, kendi veya başkasının özgürlüğünü elde etmek için gereken gücü sağlar. Göbeğin üzerine bir Ametist yerleştirmenin, bir kişiyi zehirlenmeden koruduğuna ve danışmanlık gibi diğer tedavilerle birlikte bağımlılıkların tedavisine yardımcı olduğuna inanılıyor.

Ametist, Aziz Valentine’ın ve sadık aşıkların taşıdır çünkü Aziz Valentine’ın Cupid imgesi ile oyulmuş bir Ametist yüzük taktığı düşünülüyordu. Aynı zamanda “çiftin taşı” olarak da anılır ve zamanla cinsel birliği aşan ve daha derin bağlantı ve daha duygulu birleşme sağlayan ilişkilere anlam verir. Sadakat için bir nişan veya sonsuzluk yüzüğü olarak ya da kayıp aşkı geri çağırmak için bir madalyon olarak giyin.

 

Amethyst, fiziksel rahatsızlıklara, duygusal sorunlara ve Enerji Şifası ve Çakra dengelemeye yardımcı olacak iyileştirici güçlere sahiptir. Ametist kristal terapileri, öncelikle sinir sisteminin fiziksel rahatsızlıkları, kabusların ve uykusuzluğun iyileştirilmesi ve taç çakrasının dengelenmesi ile ilişkilidir. Amethyst’in terapötik kullanımlarının uzun ve iyi belgelenmiş bir geçmişi vardır.

Ametist Fiziksel Şifa Enerjisi

Ametist

Ametist

ametistAmetist, hormon üretimini arttırır ve sempatik sinir sistemini ve endokrin bezlerini optimum performansa uyarır. Kandaki oksijenlenmeyi destekler ve sindirim sistemi, kalp, mide ve cilt tedavilerine yardımcı olur. Ametist ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve morarma, ağrı ve şişlikleri azaltır. Artrit tedavisinde iksir olarak mükemmel sonuçlarla kullanılmıştır.

Ametistin, kulak çınlaması ve diğer işitme bozukluklarının semptomlarını hafiflettiği ve özellikle aşırı aktif bir zihnin neden olduğu uykusuzluğun tedavisinde oldukça faydalıdır. Beyindeki sinirsel uyarıları yatıştırır ve yatıştırır. Enerjisi, baş ağrısı ve migren ağrılarını düzeltir, stresi ve sinir gerginliğini azaltır. Psişik bozuklukları tedavi etmek ve beyin dengesizliklerini dengelemek için kullanılabilir, ancak paranoya veya şizofreni vakalarında kullanılmamalıdır.

Amethyst Duygusal Şifa Enerjisi

Amethyst Duygusal Şifa EnerjisiAmetist özellikle duygusal bedeni destekler, aşırı çalışan, aşırı stresli veya bunalmış kişileri merkeze geri getirir. Fiziksel gerilime ve baş ağrısına neden olan zihinsel kaygıları hafifletir ve sıcakkanlı ve kolayca öfkelenenleri sakinleştirmek için harika bir kristaldir.

Amethyst, kişinin olumsuz davranışlarının, alışkanlıklarının ve dengesizlik ve hastalık yaratan duygusal kalıplarının arkasındaki temel nedenleri belirlemede yardımcı olur. Aynı zamanda kişinin davranıştaki neden ve sonucun gerçekliğini anlamasına yardımcı olur ve daha iyi karar vermeye yardımcı olur. Ametist, kendi barışçıl sürdürme enerjisini verirken, uyuşturucu ve alkolün beyin işlevi üzerindeki etkilerine karşı koyarak bağımlılıkların üstesinden gelmek için harika bir yardımcıdır.

Amethyst bilgeliği ve daha fazla anlayışı başlattığı için, sevilen birinin kaybına üzülenler için rahatlatıcı bir kristaldir. Onun varlığı, ölüm olmadığını, yalnızca formların değişip değiştiğini gösterir. Sevilen birinin ruhunun fiziksel bedenin hapsinden özgürleşmesine keder ve sevincin salıverilmesini teşvik eder. “Ruh taşı” olarak adlandırılan Amethyst, ruhun ebedi varlığını anlamaya ve ona bağlanmaya yardımcı olur ve kişinin kendi derin ruh deneyimlerini başlatır. Zamansal fiziksel bedenin daha kolay, emin ve huzurla salıverilmesine izin veren, ölüm deneyimi sırasında, bir başkasının veya kendisinin üzerinde tutmak veya meditasyon yapmak için ideal bir kristaldir. Ölümcül hastalığı olanlara hediye etmek veya bilinçli bir ölüm deneyimine hazırlanmak için kullanmak mükemmel bir taştır.

Ametist Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi

Ametist Çakra Şifa ve Dengeleme EnerjisiAmetist, özellikle Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyaran yüksek, tatlı bir enerji taşır.

Üçüncü Göz Chakra , bizim algı ve komuta merkezidir. Görüşümüzü ve dünya hakkındaki günlük farkındalığımızı yönlendirir. Bilincimiz burada bulunur ve kendimizle bu çakra aracılığıyla ilişki kurarız. Kaş Çakrası dengede olduğunda, içimizdeki düşüncelerimiz ve iç iletişimimiz sağlıklı ve canlıdır. Yeni fikirlere, hayallere ve vizyonlara açığız ve tüm çakralardaki enerji akışını kontrol edebiliriz. Koyu mavi / mor indigo kristalleri, Kaş Çakrasının dengesizliklerini tedavi etmek için kullanılır. Bir gizem, bilgelik ve yargı rengidir. Üçüncü Göz Çakrası Eşyalarını Satın Al >>

Taç çakra başın üst kısmında yer alır ve vücudumuzun ötesinde genişletilmiş evren bizim kapıdır edilir. Nasıl düşündüğümüzü ve çevremizdeki dünyaya nasıl tepki verdiğimizi kontrol eder. İnançlarımızın kaynağı ve maneviyatımızın kaynağıdır. Taç Çakra bizi varoluşun yüksek planlarına bağlar ve evrensel enerji ve gerçeğin kaynağıdır. Taç dengede olduğunda, enerjilerimiz dengede olur. Taç Çakranın dengesizlikleri Açık Mor kristallerle tedavi edilir. Onların menekşe ışınları, büyü, hayal, ilham ve kaderin evrensel yaşam gücüne sahiptir. Crowm Chakra Öğeleri için Alışveriş Yapın >>

Daha yüksek titreşimli Beyaz ve Lavanta / Beyaz kristaller, Yüksek Taç, Ruh Yıldızı ve Yıldız Geçidi Çakraları ile ilişkilidir. Daha yüksek, ruhsal olarak daha aydınlanmış şeylere uyum sağlarlar ve gerçek alçakgönüllülüğü somutlaştırırlar. Bu kristaller, bir ruh bağlantısı ve en yüksek kendi kendini aydınlatmanın yanı sıra diğer dünyalara kozmik bir kapı sağlar. Sonsuz ile kişisel özdeşleşmeyi ve Tanrı ile birliği temsil ederler.

Biraz Kristal Çay ile rahatlayın

bölen
Ametist Manevi Enerji

Ametist Manevi EnerjiAmetist, İlahi olana yüksek bir alçakgönüllülük ve bağlılık titreşimi taşır. Dua ve meditasyonda kişinin düşüncelerini dindirmeye ve kendinden daha büyük olana teslim olmaya son derece elverişlidir. Aynı zamanda, yüksek zihni, kişinin ruhsal gücünü İlahi varlığın bir yaratımı olarak alması ve sunulan içgörülere, bilgeliğe ve rehberliğe açmaya teşvik eder.

Ametist, manevi koruma ve arınma taşıdır; kişinin enerji alanını olumsuz etkilerden ve bağlılıklardan temizlemek. Bedenin etrafında rezonant bir manevi Işık kalkanı yaratır. Ek olarak, daha düşük enerjilere, psişik saldırılara, jeopatik strese ve sağlıksız ortamlara karşı bir bariyer görevi görür. Psişik veya sezgisel işler yapanlar için değerli bir korumadır. Bunun nedeni, kişisel ortamları iyileştirici ve koruyucu bir Işık çemberi ile geliştirmesidir.

bölen
Ametist Renk Enerjisi

Ametist Renk EnerjisiAmetist , eski yıl azaldıkça ve yeni gelmek üzereyken, başlangıç ve bitişlerin hem zamanı hem de rengini birbirine bağlayan kırmızı-mor ışını somutlaştırır . Ateşli kırmızı ışını menekşe ışınının sezgisiyle kışkırtır, tutku ve hayal gücü, duygu ve mantık getirir. Yaratıcılığı teşvik eder ve özellikle sanatsal çabalarda yardımcı olur. Light Amethyst, ruhlarımıza bakmamıza ve kendimizi başkalarının bizi gördüğü gibi görmemize yardımcı olur. Öz saygı ve kendini tanımanın ışınıdır. Dark Amethyst bize geleceği görmek için gereken derin görüşü verir. Bize güçlü bir fikir verir ve kararlarımızın potansiyel etkilerine ilişkin algımızı güçlendirir.

bölen
Ametist ile Meditasyon

Ametist ile MeditasyonAmetist, meditasyon için en iyi kristallerden biridir. Ametist rengi, Üçüncü Göz’ün en yüksek titreşimini uyarır ve doğrudan bu alanın üzerine bir Ametist taşı yerleştirmek, bilinçli düşünceyi hareketsiz hale getiren ve zihni daha derin anlayışa yönlendiren sakin bir meditasyon durumunu başlatır. Onun enerjisi, evrenin güçlerinin kişinin hayatını nasıl yönlendirip yönlendirebileceğini anlamak için zihni alçakgönüllü olmaya ve kendisinden daha büyük olana teslim olmaya teşvik eder.

Sistemi gevşetmek ve farkındalığı artırmak için, vücuda Ametist enerjisi çekmek için meditasyon sırasında sol elinizde tek Ametist kristalleri veya küçük kümeler tutun (kola doğru sonlandırma). Büyük Ametist kümeleri, meditasyon sunakları için veya bilinç objektif dünyaya odaklanırken zihnin merkezde ve sakin olmasını sağlamak için konsantrasyon nesneleri olarak idealdir.

Ametist, kişinin hayatını iyileştirmek ve dengelemek için kullanılan bir kristal tıp çarkı üzerindeki Kuzey-Doğu noktasını işgal etmek için kullanılabilir. Kuzeydoğu seçimlerin yeridir ve bu yönde meditasyon yapmak karar verme sürecini kolaylaştırır, ruhani rehberlik, sağduyu ve gerçekçi hedefler getirir. Yeni fikirleri teşvik eder ve sebeple sonuç arasında ilişki kurar. Aynı zamanda duygusal ve ruhsal merkezleme için yüksekleri ve alçakları dengeler.

bölen

AMETİST TAŞI ÖZEL TASARIM KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
Ametist Taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DOĞAL AMETİST TAŞI
 • 15.30 GR
 • 17.35 KARAT HAS TAŞ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ametist, akıl ve duyguları canlandırmak ve yatıştırmak için büyüleyici güzelliği ve efsanevi güçleri ile çağlar boyunca büyük saygı gördü. Bugünün sınıflandırmalarında yarı değerli bir taştır, ancak eskiler için bir “Ateş Gemisi” idi; tarihte zaman zaman bir Elmas kadar değerli bir Değerli Taştı. Ametist her zaman Şubat ayıyla ilişkilendirilmiştir. Romalılar kendilerini su tanrısı Neptün’e adadılar. Bu nedenle, o ayın geleneksel doğum taşı olması şaşırtıcı olmamalı. Bu, Aziz Valentine’ın taşı ve sadık sevgidir ve Piskopos Taşı olarak kilise onurunu ifade eder. ateş ve tutku, yaratıcılık ve maneviyat enerjisini taşır; yine de ölçülülük ve ayıklık mantığını taşır.

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

İster kristalleri doğal bırakılsın, ister eskitilmiş taşlar gibi cilalanmış olsun, ister muhteşem mücevherler haline getirilmiş olsun, Ametist, güzelliği ortaklığını aşan bir mücevherdir. Dünyanın birçok yerinde bulunan bir Kuvars çeşididir. Jeodlarda, kümelerde ve uzun tekli sonlandırmalarda her boyutta şeffaf, sonlu kristaller olarak oluşur. Aynı zamanda vitröz kütlelerde bulunur ve harika örneklere ve kişisel tılsımlara dönüştürülür. Şeffaf Kuvarsda manganez varlığı Ametist üretirken, ek miktarda demir mor rengi değiştirir. Ametist, soluk kırmızı menekşeden koyu menekşe rengine kadar değişir ve şeffaf veya opak olabilir. Ek olarak, bazen Cacoxenite ile kombinasyon halinde bulunan, Ametrin olarak Sitrin ile karıştırılan veya nadir durumlarda Goethite ile “rutilleştirilen” Chevron Amethyst olarak beyaz Kuvars ile katmanlanır.
“Amethyst’in yüksek zihni genişletme yeteneği, kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu da geliştirir.”

Ametist adı, Yunanca “sarhoş değil” anlamına gelen ametusthos kelimesinden türemiştir ve eski bir efsaneden gelmektedir. Bir hakarete kızan ve intikam almaya kararlı olan şarap tanrısı Bacchus, tanışması gereken ilk kişinin onu yutacağına karar verdi. Onun kaplanları. Talihsiz ölümlü, Diana’nın tapınağına ibadet etmeye giderken Ametist adında güzel bir kızdı. Vahşi hayvanlar ortaya çıkarken tanrıçanın korumasını istedi ve berrak, beyaz bir kristale dönüştürülerek kurtarıldı. Zulmünden pişman olan Bacchus, üzüm suyunu bir adak olarak taşın üzerine döktü ve mücevhere güzel mor rengini verdi.

Tarih boyunca, Amethyst’in özel erdemi, sarhoşluğu ve aşırı hoşgörüyü önlemek olmuştur. Eski Yunanlılar ve Romalılar rutin olarak kadehlerini bir Ametist fincandan içilen şarabın sarhoş olmanın güçsüz olduğuna ve vücuda, özellikle göbeğe takılan bir taşın sadece sarhoşluk için değil, aynı zamanda aşırı kıskançlık için de ayıltıcı bir etkiye sahip olduğuna inanan Ametist ile çivilerdi tutku. Katolik piskoposlar ayrıca mistik sarhoşluktan korunmak için bir yüzük içinde Ametist taktılar. Yüzüğü öpmek, başkalarını da benzer mistik sarhoşluklardan uzak tuttu ve onları ruhani düşünceye bağladı.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KENDİ ÜRETTİĞİMİZ ÖZEL SERİ 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ (24 ayar altın kaplama dilerseniz beyaz veya rose yapabiliriz) TOPLAM 17.35 KARAT  A +++ KALİTE FASET KESİM AMETİST TAŞI KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ ÖZEL BİR PARÇA

NOT:YAPTIĞIMIZ İŞLERİ İNSTAGRAMDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @otantiktas

KENDİ SAYFAMIZ  VE İŞ YERİMİZ HARİCİNDE BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARINDA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR…..

Mükemmel Ametistinizi Hemen Bulun
“Spiritüel dünyada, Amethyst İlahi ile bir bağlantı sağladı.”

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

Amethyst ayrıca kötü düşünceleri kontrol etmek, zekayı artırmak ve insanları iş konularında zekice yapmakla ünlüdür. Yolcular için ihanet ve sürpriz saldırılardan korunmak için giyildi. Aynı zamanda askerleri zarar görmekten korudu ve düşmanlarına karşı zafer kazandı. Vahşi hayvanların ve kümes hayvanlarının yakalanmasında avcılara yardım etti. Öte yandan, büyücülük ve kara büyüye karşı güçlü bir psişik koruma taşı olduğu düşünülüyordu. Diğer kraliyet taşları gibi, kullanıcısını hastalık ve enfeksiyondan korudu.

Manevi dünyada Ametist, İlahi olanla bir bağlantı sağladı. İbranilere göre, Baş Rahibin göğüs zırhındaki dokuzuncu taş olan Ahlamah idi ; Dan kabilesinin yanı sıra Yeni Kudüs için on ikinci temel taşı ile oyulmuştur. Mısırlılara göre, Ölüler Kitabı’nda gömülmek üzere kalp şeklindeki muskalara oyulmak üzere Hemag listelendi. Doğu kültürlerinde, kutsal “mücevher şehirleri”, “hayat ağaçları” tasvirlerinde listelenmiş ve tapınak sunumlarında ibadet için kullanılmıştır. Ayrıca gezegensel ve astrolojik etkileri hizalamak için de sıklıkla kullanılmıştır. Ayrıca Ametist, tespih ve tespihlerde popülerdi. Dindar bir sükunet atmosferi yaratması, zihinsel huzur ve sükunet duygusu aşılamasıyla tanındı.
“Amethyst’in doğal yüksek frekansı, herhangi bir negatif enerji veya ekin aurasını arındırır ve vücudun etrafında koruyucu bir Işık kalkanı oluşturur.”

Günümüz dünyasında, Amethyst, zihni hareketsiz hale getirme ve gelişmiş bir meditasyon durumuna ilham verme metafizik yetenekleriyle bilinen, hala dikkate değer bir maneviyat ve memnuniyet taşıdır. İçsel yüksek frekansı, herhangi bir negatif enerji veya bağın aurasını arındırır ve bedenin etrafında koruyucu bir Işık kalkanı yaratır, kişinin ruhsal yöne açılırken açık ve merkezde kalmasına izin verir. Amethyst, Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyararak bilişsel algıyı güçlendirir ve sezgisel ve psişik yeteneğin gelişimini hızlandırır. Bilgeliği ve daha büyük anlayışı başlatır ve sevilen birinin kaybına üzülenler için bir rahatlık taşıdır.

Amethyst’in yüksek zihni genişletme yeteneği, kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu da geliştirir. Hayal gücünü ve sezgiyi güçlendirir ve düşünme süreçlerini iyileştirir. Yeni fikirlerin özümsenmesine yardımcı olur, düşünceyi eyleme dönüştürür ve projeleri hayata geçirir. Ametist aynı zamanda odaklanma ve başarı tılsımı olarak da bilinir.

Ametist vücuda takmak, ritüelleri iyileştirmek ve kişinin çevresini güzelleştirmek için olağanüstü bir kristaldir. Direkt güneş ışığında solduğu bilinmektedir ve dikkatli olunmalıdır. Taşın temizlendiğini teyit ederken, taşı kısa bir süre akan suyun altında tutarak enerjilerini zaman zaman temizlemek de iyidir. Cilasız Ametistleri şarj etmek için diğer kristallerin yakınında tutun.

Şimdi tüm Ametist için Alışveriş Yapın >>
Farklı Ametist Çeşitleri

Doğada, Ametist zaman zaman diğer minerallerle kombinasyon halinde oluşur. Bu makalede özetlenen Amethyst’in özelliklerine ek olarak, aşağıdaki çeşitler ek niteliklere sahiptir.
Brandberg Ametist

Brandberg ametist
Brandberg Amethyst , ametist, berrak ve dumanlı kuvarsın son derece yüksek titreşimli bir kristalde bir arada eşsiz ve olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve dikkate değer fantomlar, geliştiriciler ve diğer nadir oluşumlar ve kapanımlar ile doludur. Saf bilince uyum sağlar ve İlahi Kaynak ile yeniden hizalanmak için birini kendi eterik planına geri döndürme kapasitesi ile şifa ve mükemmelliğin güçlü bir tılsımıdır.

Brandberg Amethyst’i Hemen Satın Alın >>
Chevron Ametist

chevron ametist
Chevron Amethyst, güzel katmanlara “sızan” koyu mor ve beyaz Quartz’ın v şeklindeki köşeli çift ayraçlarını gösterir. Fiziksel dünya kadar benlik içinde de görmeyi uyaran, beyaz katmanlarındaki Taç aracılığıyla kozmostaki yaşam gücünü filtreleyen ve mor aracılığıyla ruhsal ve psişik kanalları açan en iyi Üçüncü Göz taşlarından biridir. Negatifliği dağıtmak ve püskürtmek için güçlü, odaklanmış enerjiye sahiptir ve her türlü ruhsal şifayı öğrenmek için mükemmel bir kristaldir. Güçlü ama güvenli vücut dışı yolculuk, şamanik yolculuk veya yol çalışması için ve dua ederken veya mantraları okurken eller arasında bir tane tutun.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Ametistte Kakoksenit

Ametistte Kakoksenit
Ametist içindeki Kakoksenit, Süper Yedi kristalinde bir fosfat minerali ve ana bileşen olan Cacoxenite’in koyu kahverengi ila sarı tutamlarını, konak kristal Ametist ile karıştırır. Bu kombinasyon, daha önce hiç düşünülmemiş düşünceleri besleyerek insanlığa yüksek düzeyde yaratıcılık ve yeni fikirler getiriyor. Kargaşa zamanlarında iyi olan sakinleştirici bir taştır ve doğanın güzelliğindeki yaratıcı özün ve insanların nezaketinin ruhsal farkındalığını arttırır. Şifa enerjisini Dünya’ya aktarmak ve tüm evren arasında ruhani bir bağlantı oluşturmak için hilal ve dolunay gecesini devam ettirin.

Şimdi Kakoksenit için Alışveriş Yapın >>
Ametrin

ametrin
Ametrin, aynı kristal içinde iki enerjinin uyumlu bir karışımı olan Ametist ve Sitrin kombinasyonudur. Maneviyatı akılla uyumlu hale getirir ve derin bir yaratıcılık, yeni fikir ve anlayış akışına ilham verir. Olağanüstü bir şifa taşıdır, zihne ve vücuda enerji ve iyilik hissi verirken acıyı ve gerginliği giderir. Ametrin meditasyona daha fazla odaklanma, astral seyahatte koruma sağlar ve melek veya ruh rehberi temasını açmak için bir geçit kristalidir. Dolunay günü öğleden sonra ve gece boyunca ay ışınlarını yakalamak için doğal ışıkta bırakın, ardından kişiyi para girişimlerinde şans getirmeye devam edin.

Şimdi Ametrine için Alışveriş Yapın >>
“Rutilated” Ametist

süper yedi ametist
“Rutilatlı” Ametist, Rutil içerdiği görülen, ancak aslında Süper Yedi kristalinde de bulunan bir demir hidroksit minerali olan kahverengimsi Goethite kristalleri içeren nadir bir Ametist formudur. Goethite, derin benlik ve Dünya arasındaki bağı bulmak için bir taştır ve Ametist ile birlikte Toprak ve Temel Çakraları temizler, tüm çakra sistemini daha yüksek zihne hizalar. Duygusal bedeni arındırır ve özellikle yas çalışmalarında yardımcı olur. Duru dinlemeyi, meleklerle birliği ve diğer dünyalarla bağlantıları kolaylaştırır. Dilek taşı olarak veya niyetler, mesajlar ve dualarla programlamak için, taşı aklınızda tutmanız yeterlidir.

Ametist Taşı Faydaları

Ametist Taşı Faydaları

Ametist Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

ametistAmethyst, yaratıcı sanatlarda, özellikle koyu tonlarda kullanım için harika bir tılsımdır. Geçmişin araçları ve yöntemleri kullanılarak yeni, orijinal sonuçların oluşturulması gereken çabalara yardımcı olur. Genellikle Sanatçı Taşı, Bestecinin Taşı, Mucit, Şair ve Ressamın Taşları olarak kullanılır. Evrensel Yaşam Gücünün yaratıcı unsurlarına odaklanmak ve onları güçlendirmek için alanda bir Ametist kristali veya küme bulundurun.

“Tüm şifacı” olarak adlandırılan Ametist, insanları, bitkileri ve hayvanları iyileştirmek için en etkili kristallerden biridir. Doğal cilasız Ametistler veya jeotlar, bitkilerin büyümeyeceği veya hayvanların oturmayı reddettiği yerlerde özellikle yararlıdır. Ayrıca, binaların altındaki veya düşmanca hissedilen herhangi bir yerin altındaki negatif toprak enerjilerine karşı koyar.

Amethyst, psişik saldırıya, paranormal zarara veya kötü arzulara karşı korur ve pozitif, sevgi dolu enerjiye dönüştürüldükten sonra enerjiyi evrene geri döndürür. Bu gücü artırmak ve iyi şanslar çekmek için lavanta tütsü dumanında bir Ametistin üzerine güneşin ve hilal şeklindeki ayın görüntüsünü çizin.
“Ametist, sinir sinyallerinin beyinden iletilmesine yardımcı olarak sakinleşir ve yatıştırır.”

“Doğanın sakinleştiricisi” olarak anılan Amethyst, sinir sinyallerinin beyinden iletilmesine yardımcı olarak sakinleşir ve yatıştırır. Çocuklarda ve hayvanlarda obsesif kompulsif bozukluğu ve hiperaktiviteyi hafifletir. Uykusuzluğu gidermek ve hoş rüyalar uyandırmak için yastığın veya yatağın altına yerleştirin veya alnın merkezini saat yönünün tersine ovalayın. Özellikle çocukların tekrarlayan kabusları ve karanlık korkularında etkilidir ve vatan hasretini hafifletmeye yardımcı olabilir.

Ametist, diplomatlar, müzakereciler ve iş adamları için mükemmel bir taştır. Öfkeli mizaçları yatıştırır ve tartışmanın gerekli olduğu durumlarda belirgin bir avantaj sağlar. Entelektüel akıl yürütme ile birlikte manevi içgörüler getirmek için Ametist giyin veya tutun. Bir şans ve refah kristali olan Ametist, aşırı harcama, kumar bağımlılığı veya akılsız yatırımlar eğilimini azaltmak için iyidir.

Ametist, tarotta dengeyi temsil eden Temperance kartına bağlanır. Aşırı hoşgörüyü ve kötü alışkanlıkları azaltmaya adanmış bir taştır ve sağlıksız fiziksel tutkunun yanı sıra sigara, içki ve uyuşturucu kullanımını bırakmaya mükemmel bir yardımcıdır. Aynı zamanda bağımlılık yapan kişiliklerden, kendi veya başkasının özgürlüğünü elde etmek için gereken gücü sağlar. Göbeğin üzerine bir Ametist yerleştirmenin, bir kişiyi zehirlenmeden koruduğuna ve danışmanlık gibi diğer tedavilerle birlikte bağımlılıkların tedavisine yardımcı olduğuna inanılıyor.

Ametist, Aziz Valentine’ın ve sadık aşıkların taşıdır çünkü Aziz Valentine’ın Cupid imgesi ile oyulmuş bir Ametist yüzük taktığı düşünülüyordu. Aynı zamanda “çiftin taşı” olarak da anılır ve zamanla cinsel birliği aşan ve daha derin bağlantı ve daha duygulu birleşme sağlayan ilişkilere anlam verir. Sadakat için bir nişan veya sonsuzluk yüzüğü olarak ya da kayıp aşkı geri çağırmak için bir madalyon olarak giyin.

 

Amethyst, fiziksel rahatsızlıklara, duygusal sorunlara ve Enerji Şifası ve Çakra dengelemeye yardımcı olacak iyileştirici güçlere sahiptir. Ametist kristal terapileri, öncelikle sinir sisteminin fiziksel rahatsızlıkları, kabusların ve uykusuzluğun iyileştirilmesi ve taç çakrasının dengelenmesi ile ilişkilidir. Amethyst’in terapötik kullanımlarının uzun ve iyi belgelenmiş bir geçmişi vardır.

Ametist Fiziksel Şifa Enerjisi

Ametist

Ametist

ametistAmetist, hormon üretimini arttırır ve sempatik sinir sistemini ve endokrin bezlerini optimum performansa uyarır. Kandaki oksijenlenmeyi destekler ve sindirim sistemi, kalp, mide ve cilt tedavilerine yardımcı olur. Ametist ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve morarma, ağrı ve şişlikleri azaltır. Artrit tedavisinde iksir olarak mükemmel sonuçlarla kullanılmıştır.

Ametistin, kulak çınlaması ve diğer işitme bozukluklarının semptomlarını hafiflettiği ve özellikle aşırı aktif bir zihnin neden olduğu uykusuzluğun tedavisinde oldukça faydalıdır. Beyindeki sinirsel uyarıları yatıştırır ve yatıştırır. Enerjisi, baş ağrısı ve migren ağrılarını düzeltir, stresi ve sinir gerginliğini azaltır. Psişik bozuklukları tedavi etmek ve beyin dengesizliklerini dengelemek için kullanılabilir, ancak paranoya veya şizofreni vakalarında kullanılmamalıdır.

Amethyst Duygusal Şifa Enerjisi

Amethyst Duygusal Şifa EnerjisiAmetist özellikle duygusal bedeni destekler, aşırı çalışan, aşırı stresli veya bunalmış kişileri merkeze geri getirir. Fiziksel gerilime ve baş ağrısına neden olan zihinsel kaygıları hafifletir ve sıcakkanlı ve kolayca öfkelenenleri sakinleştirmek için harika bir kristaldir.

Amethyst, kişinin olumsuz davranışlarının, alışkanlıklarının ve dengesizlik ve hastalık yaratan duygusal kalıplarının arkasındaki temel nedenleri belirlemede yardımcı olur. Aynı zamanda kişinin davranıştaki neden ve sonucun gerçekliğini anlamasına yardımcı olur ve daha iyi karar vermeye yardımcı olur. Ametist, kendi barışçıl sürdürme enerjisini verirken, uyuşturucu ve alkolün beyin işlevi üzerindeki etkilerine karşı koyarak bağımlılıkların üstesinden gelmek için harika bir yardımcıdır.

Amethyst bilgeliği ve daha fazla anlayışı başlattığı için, sevilen birinin kaybına üzülenler için rahatlatıcı bir kristaldir. Onun varlığı, ölüm olmadığını, yalnızca formların değişip değiştiğini gösterir. Sevilen birinin ruhunun fiziksel bedenin hapsinden özgürleşmesine keder ve sevincin salıverilmesini teşvik eder. “Ruh taşı” olarak adlandırılan Amethyst, ruhun ebedi varlığını anlamaya ve ona bağlanmaya yardımcı olur ve kişinin kendi derin ruh deneyimlerini başlatır. Zamansal fiziksel bedenin daha kolay, emin ve huzurla salıverilmesine izin veren, ölüm deneyimi sırasında, bir başkasının veya kendisinin üzerinde tutmak veya meditasyon yapmak için ideal bir kristaldir. Ölümcül hastalığı olanlara hediye etmek veya bilinçli bir ölüm deneyimine hazırlanmak için kullanmak mükemmel bir taştır.

Ametist Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi

Ametist Çakra Şifa ve Dengeleme EnerjisiAmetist, özellikle Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyaran yüksek, tatlı bir enerji taşır.

Üçüncü Göz Chakra , bizim algı ve komuta merkezidir. Görüşümüzü ve dünya hakkındaki günlük farkındalığımızı yönlendirir. Bilincimiz burada bulunur ve kendimizle bu çakra aracılığıyla ilişki kurarız. Kaş Çakrası dengede olduğunda, içimizdeki düşüncelerimiz ve iç iletişimimiz sağlıklı ve canlıdır. Yeni fikirlere, hayallere ve vizyonlara açığız ve tüm çakralardaki enerji akışını kontrol edebiliriz. Koyu mavi / mor indigo kristalleri, Kaş Çakrasının dengesizliklerini tedavi etmek için kullanılır. Bir gizem, bilgelik ve yargı rengidir. Üçüncü Göz Çakrası Eşyalarını Satın Al >>

Taç çakra başın üst kısmında yer alır ve vücudumuzun ötesinde genişletilmiş evren bizim kapıdır edilir. Nasıl düşündüğümüzü ve çevremizdeki dünyaya nasıl tepki verdiğimizi kontrol eder. İnançlarımızın kaynağı ve maneviyatımızın kaynağıdır. Taç Çakra bizi varoluşun yüksek planlarına bağlar ve evrensel enerji ve gerçeğin kaynağıdır. Taç dengede olduğunda, enerjilerimiz dengede olur. Taç Çakranın dengesizlikleri Açık Mor kristallerle tedavi edilir. Onların menekşe ışınları, büyü, hayal, ilham ve kaderin evrensel yaşam gücüne sahiptir. Crowm Chakra Öğeleri için Alışveriş Yapın >>

Daha yüksek titreşimli Beyaz ve Lavanta / Beyaz kristaller, Yüksek Taç, Ruh Yıldızı ve Yıldız Geçidi Çakraları ile ilişkilidir. Daha yüksek, ruhsal olarak daha aydınlanmış şeylere uyum sağlarlar ve gerçek alçakgönüllülüğü somutlaştırırlar. Bu kristaller, bir ruh bağlantısı ve en yüksek kendi kendini aydınlatmanın yanı sıra diğer dünyalara kozmik bir kapı sağlar. Sonsuz ile kişisel özdeşleşmeyi ve Tanrı ile birliği temsil ederler.

Biraz Kristal Çay ile rahatlayın

bölen
Ametist Manevi Enerji

Ametist Manevi EnerjiAmetist, İlahi olana yüksek bir alçakgönüllülük ve bağlılık titreşimi taşır. Dua ve meditasyonda kişinin düşüncelerini dindirmeye ve kendinden daha büyük olana teslim olmaya son derece elverişlidir. Aynı zamanda, yüksek zihni, kişinin ruhsal gücünü İlahi varlığın bir yaratımı olarak alması ve sunulan içgörülere, bilgeliğe ve rehberliğe açmaya teşvik eder.

Ametist, manevi koruma ve arınma taşıdır; kişinin enerji alanını olumsuz etkilerden ve bağlılıklardan temizlemek. Bedenin etrafında rezonant bir manevi Işık kalkanı yaratır. Ek olarak, daha düşük enerjilere, psişik saldırılara, jeopatik strese ve sağlıksız ortamlara karşı bir bariyer görevi görür. Psişik veya sezgisel işler yapanlar için değerli bir korumadır. Bunun nedeni, kişisel ortamları iyileştirici ve koruyucu bir Işık çemberi ile geliştirmesidir.

bölen
Ametist Renk Enerjisi

Ametist Renk EnerjisiAmetist , eski yıl azaldıkça ve yeni gelmek üzereyken, başlangıç ve bitişlerin hem zamanı hem de rengini birbirine bağlayan kırmızı-mor ışını somutlaştırır . Ateşli kırmızı ışını menekşe ışınının sezgisiyle kışkırtır, tutku ve hayal gücü, duygu ve mantık getirir. Yaratıcılığı teşvik eder ve özellikle sanatsal çabalarda yardımcı olur. Light Amethyst, ruhlarımıza bakmamıza ve kendimizi başkalarının bizi gördüğü gibi görmemize yardımcı olur. Öz saygı ve kendini tanımanın ışınıdır. Dark Amethyst bize geleceği görmek için gereken derin görüşü verir. Bize güçlü bir fikir verir ve kararlarımızın potansiyel etkilerine ilişkin algımızı güçlendirir.

bölen
Ametist ile Meditasyon

Ametist ile MeditasyonAmetist, meditasyon için en iyi kristallerden biridir. Ametist rengi, Üçüncü Göz’ün en yüksek titreşimini uyarır ve doğrudan bu alanın üzerine bir Ametist taşı yerleştirmek, bilinçli düşünceyi hareketsiz hale getiren ve zihni daha derin anlayışa yönlendiren sakin bir meditasyon durumunu başlatır. Onun enerjisi, evrenin güçlerinin kişinin hayatını nasıl yönlendirip yönlendirebileceğini anlamak için zihni alçakgönüllü olmaya ve kendisinden daha büyük olana teslim olmaya teşvik eder.

Sistemi gevşetmek ve farkındalığı artırmak için, vücuda Ametist enerjisi çekmek için meditasyon sırasında sol elinizde tek Ametist kristalleri veya küçük kümeler tutun (kola doğru sonlandırma). Büyük Ametist kümeleri, meditasyon sunakları için veya bilinç objektif dünyaya odaklanırken zihnin merkezde ve sakin olmasını sağlamak için konsantrasyon nesneleri olarak idealdir.

Ametist, kişinin hayatını iyileştirmek ve dengelemek için kullanılan bir kristal tıp çarkı üzerindeki Kuzey-Doğu noktasını işgal etmek için kullanılabilir. Kuzeydoğu seçimlerin yeridir ve bu yönde meditasyon yapmak karar verme sürecini kolaylaştırır, ruhani rehberlik, sağduyu ve gerçekçi hedefler getirir. Yeni fikirleri teşvik eder ve sebeple sonuç arasında ilişki kurar. Aynı zamanda duygusal ve ruhsal merkezleme için yüksekleri ve alçakları dengeler.

bölen