OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Ametist Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.3 GR
 • 18 KARAT HAS TAŞ AMETİST
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • BRAZİLYA
 • BUTİK ÜRÜN
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RODAJ KAPLAMA

AMETİST TAŞI YÜZÜK

ÜRÜNÜMÜZ 925 AYAR GÜMÜŞ EL YAPIMI VE RODAJ KAPLAMA 1.KALİTE TOPLAM 18 KARAT HAS TAŞ IŞILTILI TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…

Ametist Taş: Bu nedir?
Ametist Taş

Ametist kuvars nadir görülen formudur. Bu çok popüler ve kuvars nadir formu olmasına rağmen, dünyada oldukça yaygın.

AMETİST TAŞI YÜZÜK

AMETİST TAŞI YÜZÜK

Kuvars gibi Ametist, oldukça sert bir mücevher olduğunu. Bu, genellikle altı yüzlü kristal ve dünya genelinde GEODES içinde bulunabilir. Bu kristal form veya bir kütle olabilir. Ayrıca, çoğunlukla mangan içerir. Birçok ametist taşları Ancak, doğal değildir. Bunlar ısıl işlem görmüş mor koyu bir gölge üretmek için konum.

Yine, genellikle mor görünür, ama bu lavanta, leylak koyu mor gölge değişebilir. Ama en iyi Ametist gül boyama bit ile mor orta, henüz karanlık. Genellikle lisanslı bir sembolü olmuştur. Ametist çağlar boyunca birçok amaç için kullanılmaktadır. Bu ile yardım düşünülmektedir alkol bağımlılığı . Aslında, adı ametist sarhoş değil anlamına Rum kelimesinden gelir. Ayrıca işitme sorunları, uyku bozuklukları ve bedensel ağrı gidermek için kullanılır oldu. Diğerleri ruhsal bozuklukların şiddetini azaltır düşünüyorum.

Nasıl Yardımcı Amethyst miyim?
Ametist vücut için doğal yardımlarının sayısız vardır. Turmalin kristalleri gibi, Ametist taşlar küçük, tespit manyetik alanlar üretir. Bedenin de bir manyetik alana sahiptir yana, Ametist ve vücudunuzun bir another¹ ile enerji alışverişi yapabilirsiniz.

Ametist onun huzurunda ayakta saniye içinde% 100 oranında biyomanyetik alanının boyutunu artırarak yeteneğine sahip olduğu anlamına gelir Kuvars, olduğunu. Bu depresif ataklar ya da fiziksel zarar aşınmış kayıp enerjiyi doldurmak. Ayrıca, enerji düzeylerini artırabilir.

Şimdi Ametist’in yararları nereye gelmişler? Infrared radyasyon ve negatif iyon emisyonu: Diğer kristalleri gibi, onun yararları için sorumlu iki önemli yetenekleri vardır.

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Biliyor musun?
Biliyor musun?

Şubat ayında doğan o sizin için, Ametist senin burç! Bu Kuyumcular Amerikan Ulusal Derneği olarak bilinen bir kuruluş tarafından 1912 yılında kabul edilmiştir.
Ametist Burç gelen Balık için doğum taştır. Bu nedenle birçok kişi bu mistik güçlere sahip olduğuna inanıyorum.
Senin 4., 6. ve 17. evlilik yıldönümlerinde Ametist verin, uzmanlar söylüyor!
Uzak kızılötesi radyasyon Spektrum
Ametist uzak-kızılötesi radyasyon üretir. Radyasyon bu tür nedir? Uzak Kızılötesi radyasyon ‘uzun dalga boyu’ kızılötesi radyasyon. Tüm ısı ve ışık parçacıkları bir dalga boyuna sahiptir. Görünür ışığın dalga boyu çok daha uzun iken X-Işınları, çok kısa bir dalga boyuna sahiptir. Ama kızılötesi ışık çok uzun dalga boylarına sahiptir. Uzun dalga boyundaki kızıl ötesi en uzun arasında ve hatta kızılötesi spektrumu için uzunluğundadır. Hatta termal görüntüleme ‘yapmak için veya ısı özelliklerine uygun, bir görüntüyü göstermek için kullanılır.

Uzak Kızılötesi Radyasyon Sekiz Faydaları
Uzak kızılötesi radyasyon harika sağlık yararları bir çeşitlilik vardır. Ben bu infrared radyasyon sekiz önemli özelliklerini tartışmak istiyorum ve nasıl sağlık artırabilir.

Hücre Büyüme artış
uzak kızılötesi radyasyon hücre büyümesini ve hücreden yenilenmesini teşvik ettiği bilinir. Bilimsel çalışmalar vücudunuzdaki kızılötesi radyasyon düzeyini artırarak, büyümek için daha fazla enerjiye sahip olacak ve vücudunuzdaki hücrelerin yeniden büyümeye göstermiştir. Uzak-kızılötesi radyasyon faydası dalga boyları çok uzun, bu yüzden (X-ışınları gibi) hücreleri öldürmek için yeterli enerjiye sahip değildir, ama yeterli hayat veren energy² ile bunları sağlamak için olduğunu.

 

Ametist Taşı Yüzük

Ametist Taşı Yüzük

Sleeping Aid
hayvanlarla deneyler Biz de biliyoruz ve uzak-kızılötesi düzenleme bilim adamları uyku modülatör etkisi diyoruz olduğunu insanlarda. Ametist kristalleri yaydığı ısının düşük düzeyde vücudunuzun yatıştırmaya yardımcı olur ve sleep² yardımcı olabilir.
Kan Dolaşımı Geliştirme
Uzak-kızılötesi radyasyon cildinize kılcal arasında ‘mikrosirkülasyonda’ olarak adlandırılan, özellikle ne kan dolaşımını, yardım kanıtlanmıştır. Bir süredir bilim adamları sadece o destekli mikrosirkülasyonda etrafında ısı sahip olduğunu, ancak son çalışmada true³ değildir göstermiştir inanıyordu. Uzak-kızılötesi radyasyon daha hünerle artmış ve daha etkin kan dolaşımını teşvik sırf ‘iletken’ ısı daha uygundur.
Vücut sıvılarının daha iyi dolaşımının
Blood olan “hareketlilik” ya da dolaşım yeteneği uzak-kızıl ötesi radyasyon arttırılır tek vücut sıvısı değildir. Uzak-kızılötesi radyasyon genellikle konuşan, kan damarlarının esnekliğini artırır, ve sonuç olarak, vücutta her şeyin daha hızlı hedefine ulaşır. Aynı zamanda genel sıvı ulaşım hızlandırmaya yardımcı olur.
İnsanlar Mutlu hissedin
onlar onların farkında olmadan uyurken Yakın tarihli bir çalışmada, Uzak-kızılötesi radyasyon yayan diskler konular yastık altına alındı. Radyasyon yastık altında diskleri yayan Konular yastık altında diskler ile birkaç gece sonra, kendi öznel memnuniyet düzeylerinde istatistiksel olarak anlamlı bir artış olduğunu bildirdi. Bu plasebo effects² ayıklamak üzere, plasebo diski olanlar ile karşılaştırıldığında oldu.
Artan Antioksidan Aktivitesi
Biz tüm antioksidanların yararları biliyorum. Onlar bize yaşlanma sürecini mücadele yardımcı olur. Peki, uzak kızılötesi radyasyon body4 antioksidan üretimini teşvik çıkıyor. Amethest Taş aslında antioksidanlar üretmek yardımcı olabilir düşünmek! Gerçekten etkileyici. Ve biz de henüz bunun arkasında mekanizmasını anlamıyorum rağmen, düşük seviyeli ısıtma sürecinde çalışması için görünür.
Yaralar için Güç şifa
infrared radyasyon vücudun dolaşım gücünü artırır Çünkü, bu hücreler kendilerini tamir için gereken besinleri getirerek iyileşmek için yaralar yardımcı olabilir. Uzak kızılötesi radyasyon diabetes mellitus, rekonstrüktif ameliyatlar veya diğer kronik ve akut damage³ sonucu hasar doku onarımı için yardımcı olur.
Bakteriler Mücadele
Son ama en az değil, biz uzak kızılötesi radyasyon onların growth5 yol enzimleri inhibe ederek bakteriyel büyümeyi inhibe yardımcı olduğunu biliyoruz. Bilim adamları, vücuttaki bazı bakterilerin büyümesini önleyen spesifik olarak uzak kızılötesi radyasyon olup sadece ısı olduğunu bulduk. Düzenli ısı aynı etkiye sahip değildir.
Bu uzak kızılötesi radyasyon faydaları birkaçıdır. Şimdi, negatif iyonların sağlık yararları dikkatimizi dönelim.

 

Ametist Yüzük

Ametist Yüzük

Ametist Faydaları Negatif iyon Emisyon oluşturuldu
Negatif iyonlar serbest elektronlar veya net bir negatif yük ile herhangi bir basit molekül vardır. İyonlar, özel elektriksel özellikleri ile kırık moleküllerdir. Onlar ‘bozuk’ olduğundan onlar doğal onlar ile birleşerek diğer molekülleri ve bileşikleri ararlar.

Bu nedenle, negatif iyonlar yeterince büyük konsantrasyonlarda bulunursa diğer partikülleri çizmek edebiliyoruz. Böylece negatif iyon emisyonu kötü özel ve vücudun ‘serbest radikaller’ out çizebilirsiniz. Ametist kristalleri negatif iyonlar yayar ve negatif iyon emisyonu yararları hakkında getirebilir. İşte negatif iyonların üç ana faydaları şunlardır:

Vücut kaynaklanan zehirli Partiküllerini Çıkarma
Negatif iyonların birçok toksik parçacıkları çekecek. Ametist Kristal toz bizim Detox Ayak Pedleri negatif iyon emisyonu içinde vücudunuzun üzerinden birçok farklı parçacıkları çizmek için yardımcı olacaktır. Yapılan araştırmalar, küçük ya da çok küçük olup bu parçacıkların boyutu önemli değildir göstermiştir; negatif iyonlar senin body6 onları dışarı çekerek yardımcı olabilir.
Solunum Geliştirilmesi
Biz de negatif iyonlar zehirli partikülleri çekmek için gücü var, çünkü bu sizin lungs7 bu parçacıkları kaldırarak solunum yardımcı olduğunu biliyoruz.
Çıkarma Aerosol
Negatif iyon emisyonu onlar air7 bunları kaldırabilirsiniz gibi vücudun aerosol gibi tehlikeli kimyasallar kaldırabilirsiniz.

 

 

Referanslar:

. Hall, Judy Kristal Kullanıcı El Kitabı:. An Illustrated Kılavuzu Grand Rapids: Sterling A.Ş. 2002.
Inoue, Shojiro ve MORIHIRO Kabaya. “Uzak Kızılötesi radyasyon nedeniyle Biyolojik Aktiviteleri.” Biomereology 33 International Journal (1989): 145-50.
Yu, Shi-Yau, Jen-Hwey Chiu, Shiaw-Der Yang, Yu-Chen Hsu, Wing-Yiu Lui ve Chew-Wun Wu. “. ratlarda cildin mikro artan uzak kızılötesi terapi Biyolojik etkisi” Photodermatol Photoimmunol Photomed 22 (2006): 78-86.

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Lee Seung-Cheol, Seok-Ay Jeong, So-Young Kim Hae-Ryong Park, KC Nam, ve DU Ahn. “uzak kızılötesi radyasyon ve fıstık kabuklarından su ekstrelerinin antioksidan aktivitesi üzerine ısıl işlem etkisi.” Gıda Kimyası 94 (2006): 489-93.
Sawai, Haziran, Koji Sagara, Atsushi Hashimoto, Hideo Igarashi ve Masaru Shimizu. “uzak-kızılötesi ışıma ısıtma ile tedavi enzimler ve bakteriler tarafından gösterilen İnaktivasyonu özellikleri.” Gıda Bilimi ve Teknolojisi 38 (2003) International Journal: 661-67.
Lee Byung U., Mikhail Yermakov ve Sergey A. Grinshpun. “tek kutuplu iyon emisyon tarafından kapalı hava ortamlarında ince ve ultra ince partiküllerin çıkarılması.” Atmosferik Çevre 38 (2004): 4815-823.
. Lee Byung U., Mikhail Yermakov ve Sergey A. Grinshpun “. Ünipolar iyon emisyonu ince ve ultra ince partiküllere karşı solunum koruması geliştirir” Aerosol Bilim 35 Dergisi (2004): 1359-368.

AMETİST TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Ametist Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.3 GR
 • 18 KARAT HAS TAŞ AMETİST
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • BRAZİLYA
 • BUTİK ÜRÜN
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RODAJ KAPLAMA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI YÜZÜK

ÜRÜNÜMÜZ 925 AYAR GÜMÜŞ EL YAPIMI VE RODAJ KAPLAMA 1.KALİTE TOPLAM 18 KARAT HAS TAŞ IŞILTILI TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…

Ametist Taş: Bu nedir?
Ametist Taş

Ametist kuvars nadir görülen formudur. Bu çok popüler ve kuvars nadir formu olmasına rağmen, dünyada oldukça yaygın.

AMETİST TAŞI YÜZÜK

AMETİST TAŞI YÜZÜK

Kuvars gibi Ametist, oldukça sert bir mücevher olduğunu. Bu, genellikle altı yüzlü kristal ve dünya genelinde GEODES içinde bulunabilir. Bu kristal form veya bir kütle olabilir. Ayrıca, çoğunlukla mangan içerir. Birçok ametist taşları Ancak, doğal değildir. Bunlar ısıl işlem görmüş mor koyu bir gölge üretmek için konum.

Yine, genellikle mor görünür, ama bu lavanta, leylak koyu mor gölge değişebilir. Ama en iyi Ametist gül boyama bit ile mor orta, henüz karanlık. Genellikle lisanslı bir sembolü olmuştur. Ametist çağlar boyunca birçok amaç için kullanılmaktadır. Bu ile yardım düşünülmektedir alkol bağımlılığı . Aslında, adı ametist sarhoş değil anlamına Rum kelimesinden gelir. Ayrıca işitme sorunları, uyku bozuklukları ve bedensel ağrı gidermek için kullanılır oldu. Diğerleri ruhsal bozuklukların şiddetini azaltır düşünüyorum.

Nasıl Yardımcı Amethyst miyim?
Ametist vücut için doğal yardımlarının sayısız vardır. Turmalin kristalleri gibi, Ametist taşlar küçük, tespit manyetik alanlar üretir. Bedenin de bir manyetik alana sahiptir yana, Ametist ve vücudunuzun bir another¹ ile enerji alışverişi yapabilirsiniz.

Ametist onun huzurunda ayakta saniye içinde% 100 oranında biyomanyetik alanının boyutunu artırarak yeteneğine sahip olduğu anlamına gelir Kuvars, olduğunu. Bu depresif ataklar ya da fiziksel zarar aşınmış kayıp enerjiyi doldurmak. Ayrıca, enerji düzeylerini artırabilir.

Şimdi Ametist’in yararları nereye gelmişler? Infrared radyasyon ve negatif iyon emisyonu: Diğer kristalleri gibi, onun yararları için sorumlu iki önemli yetenekleri vardır.

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Biliyor musun?
Biliyor musun?

Şubat ayında doğan o sizin için, Ametist senin burç! Bu Kuyumcular Amerikan Ulusal Derneği olarak bilinen bir kuruluş tarafından 1912 yılında kabul edilmiştir.
Ametist Burç gelen Balık için doğum taştır. Bu nedenle birçok kişi bu mistik güçlere sahip olduğuna inanıyorum.
Senin 4., 6. ve 17. evlilik yıldönümlerinde Ametist verin, uzmanlar söylüyor!
Uzak kızılötesi radyasyon Spektrum
Ametist uzak-kızılötesi radyasyon üretir. Radyasyon bu tür nedir? Uzak Kızılötesi radyasyon ‘uzun dalga boyu’ kızılötesi radyasyon. Tüm ısı ve ışık parçacıkları bir dalga boyuna sahiptir. Görünür ışığın dalga boyu çok daha uzun iken X-Işınları, çok kısa bir dalga boyuna sahiptir. Ama kızılötesi ışık çok uzun dalga boylarına sahiptir. Uzun dalga boyundaki kızıl ötesi en uzun arasında ve hatta kızılötesi spektrumu için uzunluğundadır. Hatta termal görüntüleme ‘yapmak için veya ısı özelliklerine uygun, bir görüntüyü göstermek için kullanılır.

Uzak Kızılötesi Radyasyon Sekiz Faydaları
Uzak kızılötesi radyasyon harika sağlık yararları bir çeşitlilik vardır. Ben bu infrared radyasyon sekiz önemli özelliklerini tartışmak istiyorum ve nasıl sağlık artırabilir.

Hücre Büyüme artış
uzak kızılötesi radyasyon hücre büyümesini ve hücreden yenilenmesini teşvik ettiği bilinir. Bilimsel çalışmalar vücudunuzdaki kızılötesi radyasyon düzeyini artırarak, büyümek için daha fazla enerjiye sahip olacak ve vücudunuzdaki hücrelerin yeniden büyümeye göstermiştir. Uzak-kızılötesi radyasyon faydası dalga boyları çok uzun, bu yüzden (X-ışınları gibi) hücreleri öldürmek için yeterli enerjiye sahip değildir, ama yeterli hayat veren energy² ile bunları sağlamak için olduğunu.

 

Ametist Taşı Yüzük

Ametist Taşı Yüzük

Sleeping Aid
hayvanlarla deneyler Biz de biliyoruz ve uzak-kızılötesi düzenleme bilim adamları uyku modülatör etkisi diyoruz olduğunu insanlarda. Ametist kristalleri yaydığı ısının düşük düzeyde vücudunuzun yatıştırmaya yardımcı olur ve sleep² yardımcı olabilir.
Kan Dolaşımı Geliştirme
Uzak-kızılötesi radyasyon cildinize kılcal arasında ‘mikrosirkülasyonda’ olarak adlandırılan, özellikle ne kan dolaşımını, yardım kanıtlanmıştır. Bir süredir bilim adamları sadece o destekli mikrosirkülasyonda etrafında ısı sahip olduğunu, ancak son çalışmada true³ değildir göstermiştir inanıyordu. Uzak-kızılötesi radyasyon daha hünerle artmış ve daha etkin kan dolaşımını teşvik sırf ‘iletken’ ısı daha uygundur.
Vücut sıvılarının daha iyi dolaşımının
Blood olan “hareketlilik” ya da dolaşım yeteneği uzak-kızıl ötesi radyasyon arttırılır tek vücut sıvısı değildir. Uzak-kızılötesi radyasyon genellikle konuşan, kan damarlarının esnekliğini artırır, ve sonuç olarak, vücutta her şeyin daha hızlı hedefine ulaşır. Aynı zamanda genel sıvı ulaşım hızlandırmaya yardımcı olur.
İnsanlar Mutlu hissedin
onlar onların farkında olmadan uyurken Yakın tarihli bir çalışmada, Uzak-kızılötesi radyasyon yayan diskler konular yastık altına alındı. Radyasyon yastık altında diskleri yayan Konular yastık altında diskler ile birkaç gece sonra, kendi öznel memnuniyet düzeylerinde istatistiksel olarak anlamlı bir artış olduğunu bildirdi. Bu plasebo effects² ayıklamak üzere, plasebo diski olanlar ile karşılaştırıldığında oldu.
Artan Antioksidan Aktivitesi
Biz tüm antioksidanların yararları biliyorum. Onlar bize yaşlanma sürecini mücadele yardımcı olur. Peki, uzak kızılötesi radyasyon body4 antioksidan üretimini teşvik çıkıyor. Amethest Taş aslında antioksidanlar üretmek yardımcı olabilir düşünmek! Gerçekten etkileyici. Ve biz de henüz bunun arkasında mekanizmasını anlamıyorum rağmen, düşük seviyeli ısıtma sürecinde çalışması için görünür.
Yaralar için Güç şifa
infrared radyasyon vücudun dolaşım gücünü artırır Çünkü, bu hücreler kendilerini tamir için gereken besinleri getirerek iyileşmek için yaralar yardımcı olabilir. Uzak kızılötesi radyasyon diabetes mellitus, rekonstrüktif ameliyatlar veya diğer kronik ve akut damage³ sonucu hasar doku onarımı için yardımcı olur.
Bakteriler Mücadele
Son ama en az değil, biz uzak kızılötesi radyasyon onların growth5 yol enzimleri inhibe ederek bakteriyel büyümeyi inhibe yardımcı olduğunu biliyoruz. Bilim adamları, vücuttaki bazı bakterilerin büyümesini önleyen spesifik olarak uzak kızılötesi radyasyon olup sadece ısı olduğunu bulduk. Düzenli ısı aynı etkiye sahip değildir.
Bu uzak kızılötesi radyasyon faydaları birkaçıdır. Şimdi, negatif iyonların sağlık yararları dikkatimizi dönelim.

 

Ametist Yüzük

Ametist Yüzük

Ametist Faydaları Negatif iyon Emisyon oluşturuldu
Negatif iyonlar serbest elektronlar veya net bir negatif yük ile herhangi bir basit molekül vardır. İyonlar, özel elektriksel özellikleri ile kırık moleküllerdir. Onlar ‘bozuk’ olduğundan onlar doğal onlar ile birleşerek diğer molekülleri ve bileşikleri ararlar.

Bu nedenle, negatif iyonlar yeterince büyük konsantrasyonlarda bulunursa diğer partikülleri çizmek edebiliyoruz. Böylece negatif iyon emisyonu kötü özel ve vücudun ‘serbest radikaller’ out çizebilirsiniz. Ametist kristalleri negatif iyonlar yayar ve negatif iyon emisyonu yararları hakkında getirebilir. İşte negatif iyonların üç ana faydaları şunlardır:

Vücut kaynaklanan zehirli Partiküllerini Çıkarma
Negatif iyonların birçok toksik parçacıkları çekecek. Ametist Kristal toz bizim Detox Ayak Pedleri negatif iyon emisyonu içinde vücudunuzun üzerinden birçok farklı parçacıkları çizmek için yardımcı olacaktır. Yapılan araştırmalar, küçük ya da çok küçük olup bu parçacıkların boyutu önemli değildir göstermiştir; negatif iyonlar senin body6 onları dışarı çekerek yardımcı olabilir.
Solunum Geliştirilmesi
Biz de negatif iyonlar zehirli partikülleri çekmek için gücü var, çünkü bu sizin lungs7 bu parçacıkları kaldırarak solunum yardımcı olduğunu biliyoruz.
Çıkarma Aerosol
Negatif iyon emisyonu onlar air7 bunları kaldırabilirsiniz gibi vücudun aerosol gibi tehlikeli kimyasallar kaldırabilirsiniz.

 

 

Referanslar:

. Hall, Judy Kristal Kullanıcı El Kitabı:. An Illustrated Kılavuzu Grand Rapids: Sterling A.Ş. 2002.
Inoue, Shojiro ve MORIHIRO Kabaya. “Uzak Kızılötesi radyasyon nedeniyle Biyolojik Aktiviteleri.” Biomereology 33 International Journal (1989): 145-50.
Yu, Shi-Yau, Jen-Hwey Chiu, Shiaw-Der Yang, Yu-Chen Hsu, Wing-Yiu Lui ve Chew-Wun Wu. “. ratlarda cildin mikro artan uzak kızılötesi terapi Biyolojik etkisi” Photodermatol Photoimmunol Photomed 22 (2006): 78-86.

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Ametist Taşı Bayan Yüzük

Lee Seung-Cheol, Seok-Ay Jeong, So-Young Kim Hae-Ryong Park, KC Nam, ve DU Ahn. “uzak kızılötesi radyasyon ve fıstık kabuklarından su ekstrelerinin antioksidan aktivitesi üzerine ısıl işlem etkisi.” Gıda Kimyası 94 (2006): 489-93.
Sawai, Haziran, Koji Sagara, Atsushi Hashimoto, Hideo Igarashi ve Masaru Shimizu. “uzak-kızılötesi ışıma ısıtma ile tedavi enzimler ve bakteriler tarafından gösterilen İnaktivasyonu özellikleri.” Gıda Bilimi ve Teknolojisi 38 (2003) International Journal: 661-67.
Lee Byung U., Mikhail Yermakov ve Sergey A. Grinshpun. “tek kutuplu iyon emisyon tarafından kapalı hava ortamlarında ince ve ultra ince partiküllerin çıkarılması.” Atmosferik Çevre 38 (2004): 4815-823.
. Lee Byung U., Mikhail Yermakov ve Sergey A. Grinshpun “. Ünipolar iyon emisyonu ince ve ultra ince partiküllere karşı solunum koruması geliştirir” Aerosol Bilim 35 Dergisi (2004): 1359-368.