OTANT�K TA�

ATEŞ KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
ATEŞ KEHRİBARI ERKEK YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.29 GR
 • 14 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • ATEŞ KEHRİBARI
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA

ATEŞ KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

 

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ŞIK 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ 14 KARAT ATEŞ KEHRİBARI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Bu renk çeşitliliği nedeni genellikle gibi çeşitli kalıntılar vardır pirit amber yeşilimsi renk tonu verir veya yosun. Hava kabarcıklarının bir çok içi külçe dondurulmuş, bu köpüklü beyaz renkli hale gelir. Bazı mineraller bile özel bir kehribar gümüş gelgit sağlayabilir.

Kehribar kapanımlar genellikle sözde “içerme” böcekler mükemmel küçük ayrıntıyı sağlar hızla katılaşan kütle ölmek, böylece eklembacaklılar reçine yeni bölümleri ile reçine örtüşme damla bağlı kalarak -.
Fotoyaşlanma kehribar. Peyzaj kehribar.

Amber Baltic – “Venüs Hair”.

Amber Baltic – “Bıldırcın yumurtası.”

Fotoyaşlanma sarı – beyaz kahverengi bir taş renk geçişi.
Mevduat [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Amber üretiminde dünyanın tek sanayi şirketi köyünde bulunan (açık ocak su jeti bulanıklık yantarenosnuyu t. N. “Blue Earth” güçlü Ocaklarlarımızda) Amber Kaliningrad bölgesi Rusya’nın. Kaliningrad bölgesinde amber yatakları dünyanın az% 90 değil [136 belirtilmemiş kaynağı günleri].

Taşlar eşit fazla 1 kg ağırlığında ve satılmaya hazır olmayabilir amber adet (“kıymetli taşlar için benzersiz kehribar oluşumları referans onayı Üzerine” 1999/01/05 N 8 Hükümet Kararnamesi). Aynı zamanda bir lisans kişiler işlenmemiş ham kehribar (st.7.5 olmadan ihracat için ciro ve ihracat yurtdışında Rus bireylere ve engellendi., St.16.2 İdari Kanunu, kıymetli metaller içeren malların Rusya Federasyonu Rusya Federasyonu girdiği ve ihracat prosedürüne Hakkında Yönetmelik , değerli taşlar, kehribar ve ürünleri).

Amber üzerinde bulunan Sicilya (denir simetitom), in Romanya (rumenit), Myanmar (Burma), Kanada, bazıместах Атлантического побережья США , Мексике , Доминиканской Cumhuriyet (Dominik sarı) üzerine Ukrayna (üç kanıtlanmış mevduat Rivne bölge: Rokytnivskyi, Dubrovitsky, Vladimeretsky alanları ve bir – in Volyn bölge [2]), Baltık ülkelerinin kıyısında küçük miktarlarda.

Ateş Kehribar Taşı Yüzük

Ateş Kehribar Taşı Yüzük

Tarih [değiştir | düzenlemek wiki metni]
In antik Rus ilektr veya ilektron denilen kehribar (gelen eski Yunanca. Ἤλεκτρον, «Amber»). Olarak açıklanan ilektr Azbukovnik içinde “son derece dürüst taş, Drago tacos biri araya taşları ve srebroviden zlatoviden diyoruz” dedi. Belki alevlenme veya kehribar ilektra “yanıcı Alatyr beyaz taş” efsanevi görünümünü doğurdu. İlk kez amber ile sonuncusunun kimliği hakkında görüşünü dile N. I. Nadezhdin “İmparatorluk Rus Coğrafya Derneği Bülteni” (Böl. 7, 1853, App. 2-4).
Kehribar pandantifler

(“Entar” şeklinde) Eski Rus kelime “amber” (1562 yılında kroniklerinde belirtilen) XVI yüzyıl başında geldi. [3] “Eski Rus, Slav dolayısıyla sembol – Gintaras ve Rusça – Gentator, burada Litvanya geliyor – Amber “[4]. Ayrıca ödünç Rus sözcük olduğu düşünülmektedir Litvanya [5] [6], çok nadirdir – Litvanya kabileler genellikle Amber Coast ikamet ve Rusça gibi.

Antik dünyada amber küçük bir dekorasyon genellikle genç daha değer köle Roma için kehribar teslimat için, köle pazarında Amber yolu büyük zorluklarla dolu oldu. İnsanlar Yaşları milyonlarca yıl, mucizevi özellikleri tahmin ediliyor fosil reçineler, donatılmış. Fosilleşmiş reçine İlaçlar ve mücevher çeşitli hastalıklar için tavsiye edilir. Romalı bilgin Plinius (23 – 79 yıl BC) kehribar muska hastalıklara karşı koruma ikna oldu prostat ve ruhsal bozukluklar.

Kilise reformcu Martin Luther cebinde taşırdı hep kehribar böbrek taşı korur inanıyordu ve. Bir tıp önerileri 1680 yılında şöyle demiştir: “Kehribar yapılan durulayın, faydaları kafasından tıkanmalar gelen.” Bu birlikte rastёrty kehribar karıştırırsanız inanılıyordu bal ve gül yağı, göz hastalıkları için etkili bir çare elde etmek. Cam oldukça açık yapmak mümkün olmamıştır o günlerde, olarak, kehribar cilalı gözlük ve büyüteçler yapılmıştır.

«Boernstein», «” taş yanma – yani eski Alman denilen amber içinde XIII yüzyılda. Bu sadece kalbinde ağrıyı azaltır ateşe o kehribar dumanı inanılan ve yardımcı olur oldu romatizma, ama aynı zamanda bir yedek olarak hizmet verebilir tütsü. Bu Brandenburg-Prusya krallarının rastlantı değildir XVII yüzyılda kendilerine doğanın değerli bir hediye toplamak için tekel hakkı arrogated. Sahilinde sakinleri bunun kesinlikle yasaktı – Cezaevinde veya ölüm cezasının cezası altında.

Almanya’da, daha önce İkinci Dünya Savaşı içecek ticareti “Lammervayn.” “Lammer-Vine” – bir içki eski çağlardan beri bilinen ve kehribar çözülür bilinmeyen kompozisyon, bir konsantre. Bu içecek ölümsüzlük iksiri olarak kabul edilir.

Süksinik asit (sınır dibazik karboksilik asit) – hücrelere oksijen sürecini uyarır ve bir tonik ve onarıcı özelliklere sahip bir maddedir. Günümüzde, süksinik asit ticari olarak üretilen, özellikle de üretiminde bir yan ürün olarak elde edilir adipik asit, bitki ıslahında, gıda endüstrisinde kullanılan, kanatlı yetiştiriciliği ve hayvancılık gıda endüstrisinde bir olarak kullanılan gıda katkı E363.

Kehribar kullanın [değiştir | wiki düzenlemek metin]
Takı ve sanat [değiştir | düzenlemek wiki metni]

Mekanik kehribar vücutta, dönen kadran ile saatler

Ateş Amberi Yüzük

Ateş Amberi Yüzük

Kaplumbağa heykelcik bronz ve kehribar yapılmış
Amber takı ve ev eşyaları, her türlü üretimi için eski zamanlardan beri kullanılmıştır. Amber sadece giyilebilir takı vermedi, ancak bu sigara durumlarda, kül tablası, kutular, sandıklar ve hatta saatlerce gibi pratik ürünler. Ünlü yapma sanatı özel bir yer Amber Odası.

Büyük kehribar ürünleri beceri yaratma Dünya Savaşı sırları sonra çoğunlukla kayboldu. Baltık ülkelerinde bu geleneklerin canlandırılması kendi yollarına gittiler. Benzer şekilde, Rusya’da farklı sanatsal yönleri kurdu. Petersburg ve Kaliningrad – İki “okullar” ayrılabilir. İkinci güneş taş tüm doğal güzelliği üstünde değerli kehribar bağımsız uygulamalı çalışma, yıllık bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Amber – bir kırılgan malzeme, işleme da daha pahalı mücevher yol açar, boyutu ve birincil taşlar, ağırlıkla önemli bir azalmaya yol açar.

, Parlatma, kesme oyma ve diğerleri, aydınlatma, Enkandesan, ısıtma, kimyasal işleme: Şu anda, özgün işleme teknolojisi istenilen kehribar renk ve doku vermek için vardır. Ayrıca özellikle dikkat çekicidir sarı bastı.

Amber açıklık nem kehribar (yaklaşık% 5-10) buharlaşan özel otoklav, düzenlenmektedir. Yarı saydam ve saydam taşlar 16 saat boyunca 250 ° C’de nitrojen basınç altında tutulur. Sarı ışıklandırma mühürlü ederek, sondaj (az çatlaklar) dahil olmak üzere, daha fazla işlem için yararlı olduğu, daha şeffaf ve daha az kırılgan hale gelir.

Daha şeffaf kehribar köpüklü doku kullanılan ısı yapmak. Kehribar onlar daldı ve ışıltılı lensler, diskler veya pul oluşturur, otoklavda her zaman kırmızı-sıcak minik hava kabarcıkları vardır.

Çeşitli oksidasyon yöntemleri (kimyasal, termal) kullanılarak amber rengini değiştirmek için. Amber oksidasyonu ince kahverengi bir kabuk ile kaplı. Işıkla yaşlanmasını – Oksidasyon sarı yapay yollarla değil, aynı zamanda, doğal da gerçekleşir. Hafif parlatma kabuk kalıntıları, o taşlama yıldızı olacak ve kehribar o doğanın olduğu gibi olur.

Isıtmalı kehribar ısıtmak varsa, kıvılcım ile karanlık bir taş olsun. Kiraz – Şeffaf taş renkli 100-250 sarı bir sıcaklığa kadar ısıtıldığında bir koyu sarı ışık arasında değişir. Aksi halde şişen ve patlamaları, sadece açıklama sonrasında sarı ısıtın.

Amber ısıtılan parçalar çok yumuşak hale gelir. Kalıp doğal sarı dağılım pülverize Bu özellik, sıkıştırma sırasında kullanılır. Isı ve basınç altında, bir toz yapışkan bir kütle haline dönüşür. Preslenmiş taş yazılar elde kıvrık biçimlerinden soğutma ve katılaşma sonrası. Amber tozu mümkün parlak kontrast renkler üretmek için yapar, çeşitli boyalar ile karıştırılabilir (beyaz, siyah, kırmızı) ve doğal (saydam yeşil, kiraz) yakın gölgeler. Kehribar tozu ile basıldığında mozaik işlerlik kazandırmak için çeşitli fraksiyonların amber cilalı parçaları kullanılabilir. Preslenmiş kehribar yapılmış ürünler, katı taş güzellik ürünleri aşağı değil, ama birkaç kez daha ucuz mal olacak.

Ateş Kehribar Erkek Yüzük

Ateş Kehribar Erkek Yüzük

Amber özel bir işleme tekniği moda haraç ya da maske kusurları (yatak, çatlaklar, bulanıklık) taşın doğal güzelliğini ifşa, ama aynı zamanda olması için sadece kullanılabilir.

Eski günlerde gerekli saflığı ve sığ kum ya da tuz ısıtılan kehribar renk bal, yağ veya gres pişmiş, fırında tutulur hale getirmek için. Eski aile tarifleri hala Baltık Devletleri’nde takı üretiminde özel olarak kullanılır.

Kehribar sektöründe Başarılar kuyumcular gibi Kaliningrad Baltık Expo (Rusya), «Amber gezisi» olarak Vilnius (Litvanya) çeşitli ticaret ve sergi mekanları üzerinde gösterilmiştir.

Tekniği [değiştir | wiki düzenlemek metin]
Amber çok iyi bir elektrik yalıtkan. Onun elektrikli direnç ρ = 10 17 Ohm-metre ve dielektrik kaybı teğet tg δ = 0.001. (Amber ile yarışın can sadece teflon 4 -10 18 ohm-m 15 Ekim = p, tg δ ≤ 0,0001). Kullanılan kehribar izolatörleri (özellikle 1960’larda, flor plastik yaygın giriş yıllar önce) iyonizasyon odalarında rentgenmetrov. Normalde erimiş sarı kullanılan – sözde “ambroid.”

Amber vernik [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Bu (büyük diğer izolatörlerin yüzeylerini kapsayacak şekilde kullanılan yüzey direnci).

Bazen imalatında bir bağlayıcı olarak kullanılır ve zımpara.

Içinde çözüldü basınç altında sarı vernik (hurda demir) üretimi için, benzen 200 ° ‘lik bir sıcaklıkta, C (oda eritmek değildir). Boya uygulamak kurutulmuş ve yüzey ısındı edilecek.
Bu amber kanıtlamak tutan ilk bilim adamı – fosilleşmiş ağaç reçinesi, Romalı yazar Plinius oldu. O kehribar yanması sırasında açığa çıkan katran ve dumanlı alev kokusu, yanı sıra saydam amber içinde sık sık yakalanan ve bitkilerin böcekler parçacıkları donmuş gerçeğine dikkat çekti.

Daha sonra Alman bilim adamları bu sonuca itiraz etmeye çalıştı. Örneğin, ünlü doğabilimci Georg Agricola (XVI yüzyıl) kehribar yüzey donuyor üzerinde yükselen bir sıvı bitümlü malzemeden toprak bağırsakları oluştuğunu savundu. XVIII yüzyılın başında ortak bir hipotez kehribar mineral asitler ile yağ birliğinden geldi ki oldu. Eski Rusya’da kehribar biliyordu.

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI

O Alatyr veya Latyr taş olarak adlandırılan ve onu mucizevi özellikleri bağlandı. Onun yazılarında Lomonosov, “Toprak deprem metallerin doğum Word” “maden bilimi Temelleri” (1742) ve (1757) amber organik kökenli lehine yeni argümanlar getirdi. Modern Baltık Denizi sınırları içinde güney İskandinav yarımadasında ve bitişik alanlarda geniş bir alanda yetişen başta çam ağaçları, donmuş reçine, bir – Bugün, genellikle Baltık kehribar (- succinite Uluslararası Mineraloji dönem) kabul edilmektedir. Yaklaşık 45-50.000.000. Yıllar önce bu bölümlerinde önemli bir ısınma ve yemyeşil bitki örtüsü tercih iklimi nemlendirme oldu. Geniş yapraklı Lindens, akçaağaç, meşe ek olarak, kestane ağaçları yaygın defne ve mersin ağaçları yanı sıra palmiye ağaçları ve lianas idi. İklim değişikliği bol smoloistechenie ağaçları neden oldu. Reçine, şeklinde kalın koyu kahverengi bir kabukla kaplı ve toprak “sarı ormanlar” birikir, atmosferik oksijenle okside edilir.

Nehirler ve akarsular yavaş yavaş toprak reçine sertleşmiş topaklar yıkanmış ve şimdi Kaliningrad yarımadası nedir antik denize akan büyük bir nehir ağzı onları yıkılmaktadır.

Böylece dünyanın en büyük kehribar mevduat Palmnikenskoe kuruldu.

Yaklaşık iki milyon yıl önce büyük bir buzul kehribar ikincil (dörtlü) mevduat sonucu oluşan Karpat Dağları’nın eteklerinde için, Eosen yantarenosnye birikimini içeren toprak katmanları, taşındı. Şimdi Amber tüm zamanlar buzul işgal geniş alan üzerinde bulunur.

Amber diller Bu Arapça geçerli: reçineli madde, katı bir yarı saydam soluk sarı ve kırmızı, koyu mavi ve dekorasyon için kullanılan rengi değişen, suda çözülür değil, eski jeolojik dönemlerde yaşamış ağaçlardan ortaya çıktı. Lexicon: Çağdaş Arapça. Fransız Bir eski Fransız (AMBRE) ya da sert taş ve Türk Alqherman ve Rus (yantar) ‘dir (elektron) ve bu özel araçlar ne zaman korumak Yunanlılar ve Almanca (Bernstein) yakar ve sakız kehribar kökenli oluşan herhangi bir taş, ama sen sen inanmazlar sana bir şey söyleyeceğim amber biliyorum Çam ağaçları dokunma ve Taatovv ve bacakları kehribar önünde seni yapış yapış hissediyorum bu taş zaten sakız iğne yapraklı ağaçlardan ortaya çıkmıştır en güzel mücevherler biridir şeffaf altın rengi, ancak uzun bir süre ve yıllık en az binlerce ve ışık sarıdan kademeli renk kehribar at genellikle koyu sarı ve bazı Khacrat nesne veya kum parçacıkları,

Fmlms sakız yapış yapış alır şekil veya (gözyaşı) damla var ama bu dairesel veya bir hap, hatta tutarsız bloklar olabilir zorunlu değildir ve genellikle genç huzur kehribar var Ne sakız üzerinden geçerken ve ardından Aguetns sakızı bir kat, hasarlı nesneleri (eski fosilleri) tutmanın en önemli yollarından biri düştü birikir, onlar koruma diğer yöntemlerden erişmek mümkün değildi şekilde amber içindeki böcek özelliklerine jeologların tanımlarar aynı kehribar balina ve taş amber

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Karim, çıkarılan krem ​​adı kehribar taşı denilen duydum ve ben kehribar makinesinin sadece gözyaşları, Apollon Tbaha Phaeton oğlu olduğunu, geçmişte Yunanlıları düşünüyorsanız, kehribar kel kartal olan kehribar başka bir isim Aapavos için babası ona günbatımı kadar doğumundan itibaren güneş arabasını sürmek için izin verdiğini, o daha önce görülmemiş olmasaydı, ülke Phaeton sol ve babası için aramaya başladı Aapavos inanmıyordu, o, doğuya doğru veered bile onun gücünü yıktığı ve babası Apollon deneyimi yaşatan, bilinçsiz yere düştü, gönderilen oğlunun kendisine güneş vagonu terk etmek babası

Faqadha kabul etti Güneş vagon yol bir Mısır geldiğini bilmek katıldı ama köyüne yakın yolda olduğunu ve o aracın sürüş Fjman aşırı dolum raydan yolsuzluk, sel, yangın ve sel zemin nüfuz olduğunu Aapavos doğru görür, Zeus hırsızı öldürme müdahale hayal olduğunu, ancak bir hırsız Apollo çaldığı ne bilmeden Sepeti. Onlar kardeşler Phaeton antropolog iken Apollon oğlu için yas ve kız kardeşleri altın saçlı kadınlar PKT Apollo o büyük ağaçlar Ihohin karar rahatlama bulamadı, nehrin her iki tarafında dizilmiş ama üzüntü ağaçları gönlünde kaldı olan altın kehribar Khaouran altın Dmuahn döndü.

 

ATEŞ KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
ATEŞ KEHRİBARI ERKEK YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.29 GR
 • 14 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • ATEŞ KEHRİBARI
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

ATEŞ KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

 

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ŞIK 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ 14 KARAT ATEŞ KEHRİBARI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Bu renk çeşitliliği nedeni genellikle gibi çeşitli kalıntılar vardır pirit amber yeşilimsi renk tonu verir veya yosun. Hava kabarcıklarının bir çok içi külçe dondurulmuş, bu köpüklü beyaz renkli hale gelir. Bazı mineraller bile özel bir kehribar gümüş gelgit sağlayabilir.

Kehribar kapanımlar genellikle sözde “içerme” böcekler mükemmel küçük ayrıntıyı sağlar hızla katılaşan kütle ölmek, böylece eklembacaklılar reçine yeni bölümleri ile reçine örtüşme damla bağlı kalarak -.
Fotoyaşlanma kehribar. Peyzaj kehribar.

Amber Baltic – “Venüs Hair”.

Amber Baltic – “Bıldırcın yumurtası.”

Fotoyaşlanma sarı – beyaz kahverengi bir taş renk geçişi.
Mevduat [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Amber üretiminde dünyanın tek sanayi şirketi köyünde bulunan (açık ocak su jeti bulanıklık yantarenosnuyu t. N. “Blue Earth” güçlü Ocaklarlarımızda) Amber Kaliningrad bölgesi Rusya’nın. Kaliningrad bölgesinde amber yatakları dünyanın az% 90 değil [136 belirtilmemiş kaynağı günleri].

Taşlar eşit fazla 1 kg ağırlığında ve satılmaya hazır olmayabilir amber adet (“kıymetli taşlar için benzersiz kehribar oluşumları referans onayı Üzerine” 1999/01/05 N 8 Hükümet Kararnamesi). Aynı zamanda bir lisans kişiler işlenmemiş ham kehribar (st.7.5 olmadan ihracat için ciro ve ihracat yurtdışında Rus bireylere ve engellendi., St.16.2 İdari Kanunu, kıymetli metaller içeren malların Rusya Federasyonu Rusya Federasyonu girdiği ve ihracat prosedürüne Hakkında Yönetmelik , değerli taşlar, kehribar ve ürünleri).

Amber üzerinde bulunan Sicilya (denir simetitom), in Romanya (rumenit), Myanmar (Burma), Kanada, bazıместах Атлантического побережья США , Мексике , Доминиканской Cumhuriyet (Dominik sarı) üzerine Ukrayna (üç kanıtlanmış mevduat Rivne bölge: Rokytnivskyi, Dubrovitsky, Vladimeretsky alanları ve bir – in Volyn bölge [2]), Baltık ülkelerinin kıyısında küçük miktarlarda.

Ateş Kehribar Taşı Yüzük

Ateş Kehribar Taşı Yüzük

Tarih [değiştir | düzenlemek wiki metni]
In antik Rus ilektr veya ilektron denilen kehribar (gelen eski Yunanca. Ἤλεκτρον, «Amber»). Olarak açıklanan ilektr Azbukovnik içinde “son derece dürüst taş, Drago tacos biri araya taşları ve srebroviden zlatoviden diyoruz” dedi. Belki alevlenme veya kehribar ilektra “yanıcı Alatyr beyaz taş” efsanevi görünümünü doğurdu. İlk kez amber ile sonuncusunun kimliği hakkında görüşünü dile N. I. Nadezhdin “İmparatorluk Rus Coğrafya Derneği Bülteni” (Böl. 7, 1853, App. 2-4).
Kehribar pandantifler

(“Entar” şeklinde) Eski Rus kelime “amber” (1562 yılında kroniklerinde belirtilen) XVI yüzyıl başında geldi. [3] “Eski Rus, Slav dolayısıyla sembol – Gintaras ve Rusça – Gentator, burada Litvanya geliyor – Amber “[4]. Ayrıca ödünç Rus sözcük olduğu düşünülmektedir Litvanya [5] [6], çok nadirdir – Litvanya kabileler genellikle Amber Coast ikamet ve Rusça gibi.

Antik dünyada amber küçük bir dekorasyon genellikle genç daha değer köle Roma için kehribar teslimat için, köle pazarında Amber yolu büyük zorluklarla dolu oldu. İnsanlar Yaşları milyonlarca yıl, mucizevi özellikleri tahmin ediliyor fosil reçineler, donatılmış. Fosilleşmiş reçine İlaçlar ve mücevher çeşitli hastalıklar için tavsiye edilir. Romalı bilgin Plinius (23 – 79 yıl BC) kehribar muska hastalıklara karşı koruma ikna oldu prostat ve ruhsal bozukluklar.

Kilise reformcu Martin Luther cebinde taşırdı hep kehribar böbrek taşı korur inanıyordu ve. Bir tıp önerileri 1680 yılında şöyle demiştir: “Kehribar yapılan durulayın, faydaları kafasından tıkanmalar gelen.” Bu birlikte rastёrty kehribar karıştırırsanız inanılıyordu bal ve gül yağı, göz hastalıkları için etkili bir çare elde etmek. Cam oldukça açık yapmak mümkün olmamıştır o günlerde, olarak, kehribar cilalı gözlük ve büyüteçler yapılmıştır.

«Boernstein», «” taş yanma – yani eski Alman denilen amber içinde XIII yüzyılda. Bu sadece kalbinde ağrıyı azaltır ateşe o kehribar dumanı inanılan ve yardımcı olur oldu romatizma, ama aynı zamanda bir yedek olarak hizmet verebilir tütsü. Bu Brandenburg-Prusya krallarının rastlantı değildir XVII yüzyılda kendilerine doğanın değerli bir hediye toplamak için tekel hakkı arrogated. Sahilinde sakinleri bunun kesinlikle yasaktı – Cezaevinde veya ölüm cezasının cezası altında.

Almanya’da, daha önce İkinci Dünya Savaşı içecek ticareti “Lammervayn.” “Lammer-Vine” – bir içki eski çağlardan beri bilinen ve kehribar çözülür bilinmeyen kompozisyon, bir konsantre. Bu içecek ölümsüzlük iksiri olarak kabul edilir.

Süksinik asit (sınır dibazik karboksilik asit) – hücrelere oksijen sürecini uyarır ve bir tonik ve onarıcı özelliklere sahip bir maddedir. Günümüzde, süksinik asit ticari olarak üretilen, özellikle de üretiminde bir yan ürün olarak elde edilir adipik asit, bitki ıslahında, gıda endüstrisinde kullanılan, kanatlı yetiştiriciliği ve hayvancılık gıda endüstrisinde bir olarak kullanılan gıda katkı E363.

Kehribar kullanın [değiştir | wiki düzenlemek metin]
Takı ve sanat [değiştir | düzenlemek wiki metni]

Mekanik kehribar vücutta, dönen kadran ile saatler

Ateş Amberi Yüzük

Ateş Amberi Yüzük

Kaplumbağa heykelcik bronz ve kehribar yapılmış
Amber takı ve ev eşyaları, her türlü üretimi için eski zamanlardan beri kullanılmıştır. Amber sadece giyilebilir takı vermedi, ancak bu sigara durumlarda, kül tablası, kutular, sandıklar ve hatta saatlerce gibi pratik ürünler. Ünlü yapma sanatı özel bir yer Amber Odası.

Büyük kehribar ürünleri beceri yaratma Dünya Savaşı sırları sonra çoğunlukla kayboldu. Baltık ülkelerinde bu geleneklerin canlandırılması kendi yollarına gittiler. Benzer şekilde, Rusya’da farklı sanatsal yönleri kurdu. Petersburg ve Kaliningrad – İki “okullar” ayrılabilir. İkinci güneş taş tüm doğal güzelliği üstünde değerli kehribar bağımsız uygulamalı çalışma, yıllık bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Amber – bir kırılgan malzeme, işleme da daha pahalı mücevher yol açar, boyutu ve birincil taşlar, ağırlıkla önemli bir azalmaya yol açar.

, Parlatma, kesme oyma ve diğerleri, aydınlatma, Enkandesan, ısıtma, kimyasal işleme: Şu anda, özgün işleme teknolojisi istenilen kehribar renk ve doku vermek için vardır. Ayrıca özellikle dikkat çekicidir sarı bastı.

Amber açıklık nem kehribar (yaklaşık% 5-10) buharlaşan özel otoklav, düzenlenmektedir. Yarı saydam ve saydam taşlar 16 saat boyunca 250 ° C’de nitrojen basınç altında tutulur. Sarı ışıklandırma mühürlü ederek, sondaj (az çatlaklar) dahil olmak üzere, daha fazla işlem için yararlı olduğu, daha şeffaf ve daha az kırılgan hale gelir.

Daha şeffaf kehribar köpüklü doku kullanılan ısı yapmak. Kehribar onlar daldı ve ışıltılı lensler, diskler veya pul oluşturur, otoklavda her zaman kırmızı-sıcak minik hava kabarcıkları vardır.

Çeşitli oksidasyon yöntemleri (kimyasal, termal) kullanılarak amber rengini değiştirmek için. Amber oksidasyonu ince kahverengi bir kabuk ile kaplı. Işıkla yaşlanmasını – Oksidasyon sarı yapay yollarla değil, aynı zamanda, doğal da gerçekleşir. Hafif parlatma kabuk kalıntıları, o taşlama yıldızı olacak ve kehribar o doğanın olduğu gibi olur.

Isıtmalı kehribar ısıtmak varsa, kıvılcım ile karanlık bir taş olsun. Kiraz – Şeffaf taş renkli 100-250 sarı bir sıcaklığa kadar ısıtıldığında bir koyu sarı ışık arasında değişir. Aksi halde şişen ve patlamaları, sadece açıklama sonrasında sarı ısıtın.

Amber ısıtılan parçalar çok yumuşak hale gelir. Kalıp doğal sarı dağılım pülverize Bu özellik, sıkıştırma sırasında kullanılır. Isı ve basınç altında, bir toz yapışkan bir kütle haline dönüşür. Preslenmiş taş yazılar elde kıvrık biçimlerinden soğutma ve katılaşma sonrası. Amber tozu mümkün parlak kontrast renkler üretmek için yapar, çeşitli boyalar ile karıştırılabilir (beyaz, siyah, kırmızı) ve doğal (saydam yeşil, kiraz) yakın gölgeler. Kehribar tozu ile basıldığında mozaik işlerlik kazandırmak için çeşitli fraksiyonların amber cilalı parçaları kullanılabilir. Preslenmiş kehribar yapılmış ürünler, katı taş güzellik ürünleri aşağı değil, ama birkaç kez daha ucuz mal olacak.

Ateş Kehribar Erkek Yüzük

Ateş Kehribar Erkek Yüzük

Amber özel bir işleme tekniği moda haraç ya da maske kusurları (yatak, çatlaklar, bulanıklık) taşın doğal güzelliğini ifşa, ama aynı zamanda olması için sadece kullanılabilir.

Eski günlerde gerekli saflığı ve sığ kum ya da tuz ısıtılan kehribar renk bal, yağ veya gres pişmiş, fırında tutulur hale getirmek için. Eski aile tarifleri hala Baltık Devletleri’nde takı üretiminde özel olarak kullanılır.

Kehribar sektöründe Başarılar kuyumcular gibi Kaliningrad Baltık Expo (Rusya), «Amber gezisi» olarak Vilnius (Litvanya) çeşitli ticaret ve sergi mekanları üzerinde gösterilmiştir.

Tekniği [değiştir | wiki düzenlemek metin]
Amber çok iyi bir elektrik yalıtkan. Onun elektrikli direnç ρ = 10 17 Ohm-metre ve dielektrik kaybı teğet tg δ = 0.001. (Amber ile yarışın can sadece teflon 4 -10 18 ohm-m 15 Ekim = p, tg δ ≤ 0,0001). Kullanılan kehribar izolatörleri (özellikle 1960’larda, flor plastik yaygın giriş yıllar önce) iyonizasyon odalarında rentgenmetrov. Normalde erimiş sarı kullanılan – sözde “ambroid.”

Amber vernik [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Bu (büyük diğer izolatörlerin yüzeylerini kapsayacak şekilde kullanılan yüzey direnci).

Bazen imalatında bir bağlayıcı olarak kullanılır ve zımpara.

Içinde çözüldü basınç altında sarı vernik (hurda demir) üretimi için, benzen 200 ° ‘lik bir sıcaklıkta, C (oda eritmek değildir). Boya uygulamak kurutulmuş ve yüzey ısındı edilecek.
Bu amber kanıtlamak tutan ilk bilim adamı – fosilleşmiş ağaç reçinesi, Romalı yazar Plinius oldu. O kehribar yanması sırasında açığa çıkan katran ve dumanlı alev kokusu, yanı sıra saydam amber içinde sık sık yakalanan ve bitkilerin böcekler parçacıkları donmuş gerçeğine dikkat çekti.

Daha sonra Alman bilim adamları bu sonuca itiraz etmeye çalıştı. Örneğin, ünlü doğabilimci Georg Agricola (XVI yüzyıl) kehribar yüzey donuyor üzerinde yükselen bir sıvı bitümlü malzemeden toprak bağırsakları oluştuğunu savundu. XVIII yüzyılın başında ortak bir hipotez kehribar mineral asitler ile yağ birliğinden geldi ki oldu. Eski Rusya’da kehribar biliyordu.

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI

O Alatyr veya Latyr taş olarak adlandırılan ve onu mucizevi özellikleri bağlandı. Onun yazılarında Lomonosov, “Toprak deprem metallerin doğum Word” “maden bilimi Temelleri” (1742) ve (1757) amber organik kökenli lehine yeni argümanlar getirdi. Modern Baltık Denizi sınırları içinde güney İskandinav yarımadasında ve bitişik alanlarda geniş bir alanda yetişen başta çam ağaçları, donmuş reçine, bir – Bugün, genellikle Baltık kehribar (- succinite Uluslararası Mineraloji dönem) kabul edilmektedir. Yaklaşık 45-50.000.000. Yıllar önce bu bölümlerinde önemli bir ısınma ve yemyeşil bitki örtüsü tercih iklimi nemlendirme oldu. Geniş yapraklı Lindens, akçaağaç, meşe ek olarak, kestane ağaçları yaygın defne ve mersin ağaçları yanı sıra palmiye ağaçları ve lianas idi. İklim değişikliği bol smoloistechenie ağaçları neden oldu. Reçine, şeklinde kalın koyu kahverengi bir kabukla kaplı ve toprak “sarı ormanlar” birikir, atmosferik oksijenle okside edilir.

Nehirler ve akarsular yavaş yavaş toprak reçine sertleşmiş topaklar yıkanmış ve şimdi Kaliningrad yarımadası nedir antik denize akan büyük bir nehir ağzı onları yıkılmaktadır.

Böylece dünyanın en büyük kehribar mevduat Palmnikenskoe kuruldu.

Yaklaşık iki milyon yıl önce büyük bir buzul kehribar ikincil (dörtlü) mevduat sonucu oluşan Karpat Dağları’nın eteklerinde için, Eosen yantarenosnye birikimini içeren toprak katmanları, taşındı. Şimdi Amber tüm zamanlar buzul işgal geniş alan üzerinde bulunur.

Amber diller Bu Arapça geçerli: reçineli madde, katı bir yarı saydam soluk sarı ve kırmızı, koyu mavi ve dekorasyon için kullanılan rengi değişen, suda çözülür değil, eski jeolojik dönemlerde yaşamış ağaçlardan ortaya çıktı. Lexicon: Çağdaş Arapça. Fransız Bir eski Fransız (AMBRE) ya da sert taş ve Türk Alqherman ve Rus (yantar) ‘dir (elektron) ve bu özel araçlar ne zaman korumak Yunanlılar ve Almanca (Bernstein) yakar ve sakız kehribar kökenli oluşan herhangi bir taş, ama sen sen inanmazlar sana bir şey söyleyeceğim amber biliyorum Çam ağaçları dokunma ve Taatovv ve bacakları kehribar önünde seni yapış yapış hissediyorum bu taş zaten sakız iğne yapraklı ağaçlardan ortaya çıkmıştır en güzel mücevherler biridir şeffaf altın rengi, ancak uzun bir süre ve yıllık en az binlerce ve ışık sarıdan kademeli renk kehribar at genellikle koyu sarı ve bazı Khacrat nesne veya kum parçacıkları,

Fmlms sakız yapış yapış alır şekil veya (gözyaşı) damla var ama bu dairesel veya bir hap, hatta tutarsız bloklar olabilir zorunlu değildir ve genellikle genç huzur kehribar var Ne sakız üzerinden geçerken ve ardından Aguetns sakızı bir kat, hasarlı nesneleri (eski fosilleri) tutmanın en önemli yollarından biri düştü birikir, onlar koruma diğer yöntemlerden erişmek mümkün değildi şekilde amber içindeki böcek özelliklerine jeologların tanımlarar aynı kehribar balina ve taş amber

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Karim, çıkarılan krem ​​adı kehribar taşı denilen duydum ve ben kehribar makinesinin sadece gözyaşları, Apollon Tbaha Phaeton oğlu olduğunu, geçmişte Yunanlıları düşünüyorsanız, kehribar kel kartal olan kehribar başka bir isim Aapavos için babası ona günbatımı kadar doğumundan itibaren güneş arabasını sürmek için izin verdiğini, o daha önce görülmemiş olmasaydı, ülke Phaeton sol ve babası için aramaya başladı Aapavos inanmıyordu, o, doğuya doğru veered bile onun gücünü yıktığı ve babası Apollon deneyimi yaşatan, bilinçsiz yere düştü, gönderilen oğlunun kendisine güneş vagonu terk etmek babası

Faqadha kabul etti Güneş vagon yol bir Mısır geldiğini bilmek katıldı ama köyüne yakın yolda olduğunu ve o aracın sürüş Fjman aşırı dolum raydan yolsuzluk, sel, yangın ve sel zemin nüfuz olduğunu Aapavos doğru görür, Zeus hırsızı öldürme müdahale hayal olduğunu, ancak bir hırsız Apollo çaldığı ne bilmeden Sepeti. Onlar kardeşler Phaeton antropolog iken Apollon oğlu için yas ve kız kardeşleri altın saçlı kadınlar PKT Apollo o büyük ağaçlar Ihohin karar rahatlama bulamadı, nehrin her iki tarafında dizilmiş ama üzüntü ağaçları gönlünde kaldı olan altın kehribar Khaouran altın Dmuahn döndü.